سر تیتر خبرها

گالری تصاویر

آذرماه سال 88 به دیدن دوستی رفتم که کارش عکاسی است. یک گالری کوچک افتتاح کرده بود. به من گفت بنشین از تو عکس بگیرم. نشستم. و او مرتب از چپ و راست عکس گرفت. همانجا نسخه ای از عکس ها را به من داد. فردای همان روز به زندان اوین برده شدم. و این زندان یکسال و نیم به درازا انجامید. از آنجا که هیچ امنیتی برای اطرافیان خود متصورنیستم، از بردن نام این دوست عکاسم پرهیز می کنم. وگرنه این نام او باید می بود که پای این عکس ها می نشست.

محمد نوری زاد

سی ام مهرماه سال نود و یک

               
               
 

30 نظر

 1. درود به شرفت, اگه نام مرد ی واقعیت باشه تو این دنیایی پر از نیرگ و فریب الحق که نام مرد برازنده توست, دستت را می بوسم, ای کاش من ترسو
  شجاعت تو رو داشتم

   
 2. واقعا از اینکه وقت گذاشتم ومطالب بی ربط وپر ازاوهام ومبتدی تورو خوندم ودیدم وشنیدم از خودم خیلی شاکیم . از آثای که ازت باقی مونده و دست نوشته هات مشخصه که تو از اون روضه خونهایی که کارتابل هم نمیدونستند چیه خیلی بی سوادتری . فقط یه مشت اراجیف بی سند برا خودت بافتی .ولی با دیدن افرادی مثل تولااقل مشخص میشه باغبون کیه و کی رو داره رودستاش میچرخونه

   
 3. اقای نوریزاد عزیز سلام امیدوارم همواره سالم وتندرست باشید وسایتون از سر خانواده تون کم نشه

   
 4. باسلام آقای نوری زاد همه مردم می دانند که فساد در جمهوری اسلامی نهادینه شده . مجلس آلوده به فساد است، ائمه جمعه در فساد غوطه ورند، بانک ها و در راس همه آنها سپاه پاسداران آلوده به فساد اند. فسادی که از دلارهای نفتی برخاسته، سر نخ همه شان به کانون اختلاس و فساد حکومتی وصل است. ماجرای آقای مرتضوی و تامین اجتماعی قاضی محبوب رهبر سبیل را چرب می کرده! سپُردن منصبهای دولتی به این مُجرم به ظاهر تحت تعقیب و حتی ارتقای درجه ی شُعلی او در این پروسه، یک برخورد نادر مُداراجویانه از سوی دستگاه قضایی جمهوری اسلامی است که البته شامل، مُحسن روح‌ الامینی، مُحمد کامرانی، امیر جوادی‌ فر، رامین پوراندرجانی و رامین آقازاده قهرمانی، قُربانیان آقای مُرتضوی نشد. تشویق آقای مُرتضوی با یک شُغل نان و آب دار تر، به روشنی نوک کوه یخی تبهکاری سازمان یافته دولتی را مُشاهده پذیر کرده است که در چارچوب آن – بر خلاف ادعای آیت الله صادق لاریجانی، رییس دستگاه قضایی و فرمانبُردار دستگاه امنیتی، گُماشتگان و ماموران به روشنی از “مصونیت” برخوردار بوده و مسوولیتی در برابر آنچه که به آنها سفارش داده می شود، ندارند.

   
 5. سلام عرض می کنم خدمت جناب آقای نوری زاد عزیز. بجای اسلام ناب محمدی

  غارت ناب مملکت حاکم شد

   
 6. درود بر روحش فرستادی آفرین جون نوری زاد مرده است البته فطرت خداجویش مرده والا مثل بقیه حیوانات نفس می کشد.

   
 7. دوستدار جناب آقای نوری زاد عزیز

  سلام عرض می کنم خدمت جناب آقای نوری زاد عزیز.شما یکی از انقلابیون اصیل هستی که از کنار گناهان افراد و عناصر انقلابی یا غیر انقلابی راحت نگذشته ای.مانند مهدی کروبی-مهندس موسوی-زهرا رهنورد-سید محمد خاتمی عزیز و ..درود می فرستم بر روح پاک شما..

   
 8. ای انسان آفریده شده از آب گندیده ای مثلا آزاداندیش!!! شیطان از گناه کوچک شروع می کنه به بزرگ ختم میشه تا حدی که حق را باطل و باطل را حق میپندارد این سرنوشت نوری زاد است ای حیوان غیر ناطق

   
 9. اتفاقا به خاطر همان آرشیو و این همه تغییرگفتم متزلزله ای انسان!!!!!!

   
 10. یک آزاد اندیش

  ای مخلوق آفریده شده از خون جهنده، فرق ما و حیوانات در چیست؟ بی مقدمه و بدوت تحقیق مردی را به القابی همچون متزلزل بودن اعتقادی،عدم ارتباط با قرآن،مذبذب و …. نسبت میدهی؟؟؟!!! ای انسان!!!! فقط آرشیو صدا و سیما رو بری ببینی و یا ذهنت یاری کنه میبینی این انسان چقدر از نظر علوم دینی و اعتقاداتی که تو ازش دم میزنی پر هستش
  برنامه هاش زیبا و دلنشین بودند
  ای انسان، هیچ وقت در مورد کسی قضاوت بد نکن……………….کرامت انسانی رو حفظ کنیم

   
 11. معلومه حال شما خیلی خراب بوده وقتی اینو می نوشتی…..(چهره پاک و قدوسیت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
  الان چه طوری برادر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 12. زیادی شعاری حرف میزنید . انگار که از ایران دورید خیلی دور خیلی خیلی دور .

  حالا واقعا کجایین الان؟

   
 13. پسرم هر بار مطلبی از این شخص محترم می خوانم احترامم به ایشان بیشتر می شود، نه برای اینکه مثل من فکر می کند یا جور دیگر فکر می کند، نه، بخاطر این می گویم که تا بحال کسی را ندیدم چنین بی پرده عملکرد خود را نقد کند.
  در ضمن اگر پولی طلبکار بودید ، که احتمالا بودید، نزد امور مالی یا نهایتا تهیه کننده برنامه بوده نه نزد کارگردان،
  موفق باشید

   
 14. آقای نوری زاد من دردهه 60نوجوان بودم ودرسریالی که هیچ وقت پخش نشدوشماکارگردان آن بودیدبازی کردم (درروستایمان)هنوزدیالوگهای آن فیلم رادریاد دارم .
  بگذریم حق الزحمه ماراکه خوردی نوش جانت سرنوشت فیلم چه شد؟درست زمانی که بهترین جوانهای این مرزوبوم جانشان رادرجبهه فدا می کردند توباخانواده ات خوب یادم هست باهمین اباذر که آن زمان کودک بود فیلم میساختی وپولهای جهادراحیف ومیل میکردی یادت هست آقای ملون ؟راستی اسم سریال تو “همه باهم “بود.ضمنااگه خواستی جهت یادآوری عکسهای آن زمان رابرایت ارسال کنم.راستی فیلمبردارهم آقای رضاخانی بود.

   
 15. نوری زاد بیجاره خود هم داره باورش میشه کاریزماست .این جهلی که گفتید را میخرم تا در دام شیطان نیفتم جناب بهروز

   
 16. سلام به آقای نوری زاد عزیز
  من به تازگی با سایت شما آشنا شدم. وقتی مطالب شما رو می خونم دلم به حال خودم و میلیون ها ایرانی «که در مقابل آگاهی مسئولیت پدیر نیستیم و در جهل دست و پا می زنیم» می سوزه.
  از روشن گری های شجاعانه شما کمال تشکر رو دارم.
  به امید روزی که ریشه دیکتاتوری کنده بشه.
  پایدار باشید…

   
 17. این بیچاره شخصیتی بی ثبات ومتزلزل داره واعتقاد به چیزی نداره و الا اینهمه تغییر نمیکرد.اگر کمی با قرآن ارتباط داشت تغییر نمیکرد.برو نوری زاد مذبذب ازقران کمک بگیر شاید هدایت شوی

   
 18. زندان حق نورى زاد است..حق با شماست.اما در خرداد٧٦ دنىا فهمىد كه شما جقد اكثرىت قلىل و حقىرى هستىد

   
 19. هرسخن کزدل برآیدلاجرم بردل نشیند

   
 20. باسلام آقای نوری زاد نمیدانم شما تا چه اندازه از افکار و نظرات علامه احمد مفتی زاده آگاهی دارید من بعنوان یکی از شاگردان کوچک مکتب آن عزیز از شما دعوت می کنم که ازنظرات ایشان در تمام موارد تحقیق نموده و از تجارب ایشان استفاده نمایید .

   
 21. گفت ادب از که آموختی ؟ گفت از بی ادبان
  جناب آقای نوریزاد برایتان بردباری در برابر ستم های وارده ودردهای پشت درمانده در راهی که انتخاب نموده اید ، آرزو دارم . بدون شک پیروز نهائی از آن مردم وشما است . موفق باشید.

   
 22. جانم فدای رهبر

  آقای نوریزاد شما در ایران زندگی میکنید یا به آمریکا و غیره پناهنده شده اید؟

   
 23. حمایت و دلسوزی برای ادمهای پست و فرومایه و حکومت های ستمگر، ماندن در شبهه است، باید انطرف تر حرکت کرد.
  تا حالا نتیجه داده؟

   
 24. زندان حقتونه یعنی کمتونه

   
 25. در دهه شصت تقریبن هر روز روزنامه در خانه ما پیدا می شد. اعتقاد زیادی هم بود که کیهان باشد. اگر روزی روزنامه به همراه پدر نبود غمی بزرگ بر دل می نشست. انگار چیزی در خانه و محفلمان کم بود. گاهی اوقات برای آنکه خماری تا فردا به طول نیانجامد حتی اگر برف و باران هم بود خودم می رفتم تا روزنامه ای بیابم. ولی آن موقع تیراژ کم بود و سهمیه دکه ها بسیار کم و بسیاری اوقات دست از پا درازتر بر میگشتم. ولی در همین کیهان آن موقع مقالاتی بود از محمد نوریزاد. که محال بود یکی از آنها از زیر دستم در برود. واقعن نوستالژی کیهان دهه شصت بدون نوریزاد کامل نیست. حتی در دهه 70 هم با اینکه دل خوشی از کیهان نداشتم و به ندرت ان را می خواندم (در صورتیکه هیچ روزنامه دیگری گیرم نمیامد) ولی باز هم نوشته های نوریزاد را می خواندم . می دانستم که نگارنده این نوشته ها بالاخره روزی آنچه باید باشد را به منصه ظهور می رساند. درود بر شما.

   
 26. جناب آقای نوری زاد عزیز من چند بار گفتم این مطلب رو وباز میگم که صداتون وچهرتون به من آرامش خاصی میدهد واینرا باصراحت و صداقت کامل میگم که شما انسانی والا وشجاعی هستید ونماد بارز جمله ایست که حسین ابن علی فرمود که اگر دین ندارید آزاده باشید هستید با این تفاوت که شما هم دیندارید وهم آزاده هستید درود به شرفتان وخدا رحمت کند والدینتان را که چنین ثمره ای را از خود به جاگذاشتن همان گونه باش ومراقب خودت وخوبیهات باش جناب آقای نوری زاد عزیز واجازه دهید به زبان عامی خودمان هم کمی ابراز احساست کنم وبگویم ……حاج ممد آقا دمت گرم خدای دیونه این دل وجیگرتم و همیشه پشت سرتم گفتم بابا تودیگه کی هستی حاج ممد آقا دیگه بیشتر ازاین فک نمیزنم و مزاحمت نمیشم عزت زیاد حاج ممد آقا.

   
 27. آقای نوری زاد عزیز فقط میتونم یک جمله بگویم و بس…،خیـــــــــــلی مرد هستی، دست خدا بهمراهت.

   
 28. سئوال بنده این است که شما از کجا پاکی و قداست رو برداشت کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 29. فدای چهره پاک و قدوسیت

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

66 queries in 0792 seconds.