سر تیتر خبرها

برخلاف قانون ، تاجزاده و نوری زاد همچنان در قرنطینه زندان اوین

مصطفی تاج زاده ،از اعضای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب و محمد نوری زاد که به تازگی به زندان اوین بازگردانده شده، از پانزده روز قبل در بخش قرنطینه نگه داری می شود.

براساس خبرهای رسیده ، وی به همراه محمد نوری زاد، روزنامه نگار زندانی همچنان در این بخش به سر می برد .در حالی که حداکثر زمان قانونی برای دوران قرنطینه ۲۴ ساعت است علت طولانی شدن قرنطینه برای این دو زندانی حوادث پس از انتخابات که پس از گذراندن دوران مرخصی خود به زندان بازگشته اند ،نا مشخص است.

همچنین به گفته تعدادی از زندانیان، مصطفی تاج زاده در روزهای اخیر در بهداری زندان اوین دیده شده که ممکن است به دلیل بروز بیماری های قبلی وی از جمله ارتروز باشد.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

یک نظر

  1. شاید می ترسند که این عزیزان به بیماری واگیردار خطرناکی مبتلا شده باشند,گو اینکه بیماری قبلی اینان در سطح جامعه همه گیر شده است.مابقی ا… اعلم.

     

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

71 queries in 0884 seconds.