سر تیتر خبرها

نجواهای روز به روز ماه مبارک رمضان با صدای محمد نوری زاد(14)

…خدایا اگر در معرض فروپاشی هستیم ، این فروپاشی را به دور دست ها بران و ما را فرصت جبران عطا فرما…

…درباره ی امام حسن (ع) سخن فراوان شنیده ایم ، از سایر امامان نیز.

می خواهم از تو  ای خدا بپرسم چرا مارا آفریدی؟ و از میان ما چرا پیامبرانی برگزیدی؟ و از خاندان آخرین پیامبر ، چرا 11 فرزند دخترش و همسر دخترش را برکشیدی؟ و همچون پرچم های همیشه در احتزاز ، چشم مارا به تماشای آنان فراخواندی ، راستی چرا؟

خدایا سخن تو با آفرینش علی و فاطمه چیست؟ با حسن و حسین چه؟ چرا حسن را آفریدی و اورا در تلخ ترین حادثه ها فرو بردی و چرا حسین را برگزیدی و اورا در تنور خشماگین جهل مردمان عصر خویش ، سوزاندی؟

خدایا فردا روز به دنیا آمد حسن است.شنیده ایم که در این روز، یک چشم ملائک و یک چشم پیامبر و فاطمه و علی می خندد و چشم دیگرشان می گرید.با خلقت حسن آیا خواستی به همه ی بشریّت بفهمانی که اگر در جست و جوی زیبایی هستند ، این حسن! و اگر شجاعت و دلیری می خواهید ، این حسن! اگر ادب و تواضع و علم و حکمت می خواهید ، این حسن! اگر رنج می خواهی ، اگر تلخی و تنهایی می خواهید ، اگر در عین بزرگی و کمال ، صبر بر اهانت و تحقیر و توهین می خواهید ، این حسن!…

… ما در این سال های پس از انقلاب ، به تو و پیامبران و به امامان فراوان آسیب رساندیم.به اسم “دین” به دین جفا کردیم ، به اسم “خدا” به تو جفا کردیم ، به اسم “پیامبران و امامان” به آنان جفا کردیم.

خدایا رقبت مردمان خود را و رقبت مردمان جهان را از تو و از خوبان تو باز گرفتیم.

خدایا اگر در معرض فروپاشی هستیم ، این فروپاشی را به دور دست ها بران و ما را فرصت جبران عطا فرما.

خدایا ما حسن تو را دوست داریم ، تورا دوست داریم ، نمی خواهیم فردا تو و خوبان تو از ما گله کنید و صورت از ما بگردانید که ای ایرانیان انقلاب کرده ، شما چه با ما کردید ، چه به روز ما آوردید؟ خدایا این بر ما مپسند.

لینک غیرمستقیم شماره 1 (MP3 ، با کیفیت بالا 5.42MB)

http://www.4shared.com/audio/q19rJlMZ/RAMEZAN_14_nurizadnet_.html

لینک غیرمستقیم شماره 2 (MP3 ، با کیفیت پایین 1MB)

http://www.4shared.com/audio/raFa2Zr4/RAMEZAN_14_nurizadnet__low.html

در صورت تمایل دریافت فایل های صوتی و آخرین مطالب در جیمیل خود ، می توانید در جی گروه سایت رسمی عضو گردید.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

7 نظر

 1. یک دوست بی وفا

  سلامی به گرمیدستان پر محبتت
  برادر گرامی جناب آقای نوری زاد آرزومند اینم که روزگار چنان بچرخد که هر بی قرار قرار یابد و هر نابکارفرار را ترجیح دهد بر این قرار

  زندگی پر است ازبازی های بدون حد و مرز ، یک روز چنان آرزومندو امیدوار به آینده این سرزمین می نگریستیم که گویی خواب غفلت تمام وجود مان را احاطهکرده بود و اما امروز جز بطلان و پوچی هیچ نمی شود بر این سرزمین امید داشت!!! حالباید این سئوال را از شما بپرسم که شما هم همچون من در آن روزهایی که به عشق انقلابو امام و این خاک در تکاپو بودید هیچ می پنداشتید که سرانجام کار این شود؟نه،هیچ کسنمی پنداشت اما شد چرا؟چون این انقلاب به دست نا اهلان افتاد و ما بودیم که جاهلانهاین امتیاز را به این نااهلان دادیم!چون نتوانستیم دوست را از دشمن تشخیص دهیم و بهآنانی اعتماد کردیم که هیچگاه لایق اینهمه اعتماد و احترام نبودند ولی باز هم برادرمن به شرفت قسم می خورم که به وجود سربلندت افتخار می کنمکه با اینهمه فشارو جبر خم به ابرو نیاوردی و ایستادی ، شاید من به استقامت تو نبودم.من فراررا بر قرار ترجیح دادم و امروز از خاکم دورم اما تو همچنان در حال جنگی ، جنگیبرای رسیدن به صلحی جاودانه …براین همه بردباری و توان رشک می ورزم و عاجزانه از خداوند متعال تقاضا دارم که صدایپاک تو و تمامی مردان و زنان پاک این سرزمین را بشنود و خود همه را به راه راست ارشادنماید که دیگر راستی را هم از کجی بازشناختن کار مردان بزرگ است وبس…
  همسنگر قدیمیت
  بی وفا
  ای کاش آدم می شدید…
  این سرزمین مادری لبریز درد و فتنه شد/این دولت مردمفریب،بنیانگذار حیله شد
  مردانگی رفته به باد،دزدان کنون حکام داد/درحق انسانهای راد،گویمچه ها از مرگ داد
  اشک از غروب بی کسی،مادر پر از دلواپسی/بدتر شده ایام ما،گردم زنی خار و خسی
  احباب و مردان خدا،از لمس آزادی جدا/سختی زده حلقهچنان،برگردن آل عبا
  یکدم رهایی آرزوست در خلوت و در اجتماع/از فتنه و جهل ودروغ،بر حق نمودیم الوداع
  از بی حسابی پر شده، هر گوشه این مملکت/از شرم باکی کو زما؟ غم نیز دارد معصیت
  از ترس و تهدید و هراس ، پر شد تمام مملکت/نیرنگ و مکر وانزوا ، شد سرنوشت و عاقبت
  هر کس که روزی دزد بود ، امروز یار انبیاست/رنگ سیادت سبزنیست،مشکی خود رنگ خداست
  ای آنکه عاشق مانده ای بر عهد و بر پیمان خود/ایران دگر برباد رفت ، بشکن تو دیگر عهد خود
  یک جنبش و صد قاصدک در هر خیابان ، کوچه ای/شهد شهادت کنطلب ، گر یار آن دلداده ای
  یک مشت سردمدار مست از قدرت صاحب شده/رای من و تو نیست شد ،کی گرگ خو زاهد شده؟
  یک لقمه نان حسرت شده بر کودکان کارگر / آن کس که بوسه میزند بر دست او پیغامبر
  یا ما مسلمان نیستیم یا که مسلمانی ریاست /یا این علی یارخدا ، یا که خدا با گرگهاست
  از مال مردم خورده و روزیه مردم می برید /یک آرزو ما رابس است ، ای کاش آدم می شدید…

   
 2. سلام اقای نوری زادعزیزای ای ازاده دربند .منقابلااین عیدبرشماوهمسرمهربان وخانواده گرامی و پشتیبانان محترم سایتتان مبارک .خیلی نگرانتان هستیم و دلمان برایتان تنگ شده. انگار شما را از شهر ما ربوده اندکه اینگونه در نبودتان پرپر میزنیم . اللهم فک کل اسیر.

   
 3. Khaheshmikonam,ma doostdar va doagooye shoma va pstades azizemaan ,Jenabe Muhammade Nurizad,hastim.

   
 4. lotfan emlaye AASIB ra dorost farmaeed.

   
 5. دوستدار نوریزاد

  امیدوارم از امام حسن (ع) که بعضی روحانیون خوبیهای ایشان را پنهان می کنند درس صبر بر مظلومیت بیاموزیم

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

80 queries in 0822 seconds.