سر تیتر خبرها

نجواهای روز به روز ماه مبارک رمضان با صدای محمد نوری زاد(13)

خدایا در این 32 سال انقلاب ، ما ایرانیان انقلاب کرده به عدل تو ، جفاکردیم و نام تو را از بلندای درستی ات ، به زیر کشیدیم.سخن از عدالت گفتیم و به مردم خود ظلم کردیم…خدایا سرنگونشان کن و از صفحه ی روزگار محوشان فرما…

خدایا در این روز می خواهم از عدالت با تو بگویم ، همان گوهری که سنگ بنای هستی است ، عدالتی که زمین و آسمان را به کار انداخته و نظام هستی را پایداری بخشوده است.عدالتی که اگر پای از رکاب یک جامعه بیرون بکشد ، شقاوت و ظلم جایش را می گیرد.

خدایا در کشور ما ، از عدالت فراوان سخن گفته می شود . از عدل تو ، از عدل پیامبران ، از عدل علی و عدالت علی در این میان محور و موضوع سخنان فراوان و آتشین سخنوران بوده است که یعنی ما در اجرای عدالت ، شاخص درخشانی چون علی داریم ، که سخت به دختر کوچک خود خروشید ، آنجا که گردنبندی ساده و رنگین از بیت المال به امانت گرفته بود و یا آنجا که میله ی گداخته و داغی را جلوی صورت برادرش عقیل گرفت ، برادری نابینا که از علی انتظار حمایت و رعایت مختصری داشت.

خدایا تو با آفرینش علی حجت خود بر همه بشریّت تمام کرده ای و فراتر از همه ، به ما ، که پرچم علی را بر تارک سرزمین خویش افراشته ایم.

دیگرانی که علی ندارند از دور که به ما می نگرند باید از تماشای خوبی های ما ، حیرت کنند ، دیگرانی که علی ندارند ، از دور که به ما می نگرند ، در ادب ، در فهم ، در رشد ، در عدالت باید از تماشای شگفتی های علوی ما انگشت به دهان بمانند.

خدایا وزش نسیم عدالت را در سرزمین ما همیشگی کن ، اهلش را سرافرازی ببخش و نااهلان را از مدار مردم ما بیرون انداز.

خدایا ما دوست نداریم دیگرانی که علی ندارند از دور که به ما می نگرند به ما بخندند و به هم بگویند طرفداران و محبّان و شیعیان علی را ببینید.

خدایا دستگاه قضاوت ما را از عدل و انصاف و درستی سرشار و سرزنده کن.

شکوه یک کشور نه در بناهای زیبا و نه در گل و گیاه فراوان آن بلکه در عدل و انصاف جاری در میان مردمان آن است و ما متأسفانه ، ای خدا از این باب جزو خجالت زدگان تاریخیم.

خدایا در این 32 سال انقلاب ، ما ایرانیان انقلاب کرده به عدل تو ، جفاکردیم و نام تو را از بلندای درستی ات ، به زیر کشیدیم.سخن از عدالت گفتیم و به مردم خود ظلم کردیم.

خدایا می دانیم که ظلم پایه های محکم یک جامعه را سست می کند و بنای مستحکم او را فرو می ریزد.

خدایا کاری بکن که عدالت ، آغوش بگشاید و ما ایرانیان را در آغوش بگیرد و سیرابمان کند و آنانی را که عدالت را نمی پسندند ، خدایا سرنگونشان کن و از صفحه ی روزگار محوشان فرما.

لینک غیرمستقیم شماره 1 (MP3 ، با کیفیت بالا 5.25MB)

http://www.4shared.com/audio/MJ32kAFD/RAMEZAN_13_nurizadnet_.html

لینک غیرمستقیم شماره 2 (MP3 ، با کیفیت پایین 1MB)

http://www.4shared.com/audio/pli8CYWH/RAMEZAN_13_nurizadnet__low.html

در صورت تمایل دریافت فایل های صوتی و آخرین مطالب در جیمیل خود ، می توانید در جی گروه سایت رسمی عضو گردید.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

2 نظر

  1. I wish we coulees see how he shines to ll our people without any problem
    ترجمه بخش پشتیبانی : ای کاش ما بتوانیم ببینیم که مردم ما هیچ گونه مشکلی در ابراز عقیده نداشته باشند.

     

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0802 seconds.