سر تیتر خبرها

نجواهای روز به روز ماه مبارک رمضان با صدای محمد نوری زاد(12)

…خدایا ما در کنار پیران خوب ، پیران حریص و آشفته حال نیز فراوان داریم.پیرانی که مگر خاک گور چشم تنگ و قدرت دوست آنان را پر کند.پیرانی که بر مسندهای کلیدی کشور ما آرمیده اند و بدون ذرّه ای جوشش خیر همچنان جای هزاران جوان را اشغال کرده اند و با پیرفکری های خود ، هم روان جامعه رامی خراشند و هم جامعه را به قهقرا می برند.خدایا به این پیران حریص ، به این کورچشمان بی خرد ، شمّه ای از آینده ی مخوف شان را نشان شان بده تا از مقام و منصبی که شایسته اش نیستند ، کنار بکشند…

خدایا در این روزها از زنان و ختران و پسران خود گفته ام ، امروز با تو از پیران خود می گویم ، پیرانی که اگرخوب باشند ، ذخایر تمام نشدنی هر کشوراند و اگر بد باشند ، هیچ کس جلودار حرص و ولع و چشم سیری ناشدنی آنان نیست.

خدایا به پیران ما آرامش و وقار و اطمینان بده و مارا در بهره گرفتن از تجربه های گرانقدرشان حریص کن.

اگر در غرب ، پیران  به حاشیه می روند ، مادوست داریم از پیران خود همچنان درس بگیریم و از ادبشان لبریز شویم ، دوست داریم پیران ما ، چه زن و چه مرد ، چشم و چراغ جوانان ما باشند ، دوست داریم اگرچه امروز کهنسال و فرطوت و از پای افتاده اند اما از برکت وجودشان بهره مندمان کنی.

دوست داریم سهمی از دعاهای گاه و بیگاه آنان برای ما باشد.خدایا بی احترامی به بزرگان را از جامعه ی ما ریشه کن کن.

به جوان های ما شیرینی و طعم خوش احترام به بزرگترها را بچشان.ما دوست نداریم جزو کسانی باشیم که پیرانشان را به دور می اندازند ، ما دوست نداریم آه پیران دامن گیر ما شود ، ما دوست نداریم پیران ما از ما به تو شکایت کنند.

خدایا ما نیز یک روز پیر خواهیم شد و عجبا که دوست داریم در زمان پیری همه ی اطرافیان دست به سینه ی ما باشند.تو را سپاس که مردمان سرزمین مارا هنوز از معرفتی انباشته ای که قدر بزرگان خود را نیک می دانند.

خدایا پیران مارا در آغوش مهر خودت جای بده  و سرزمین ما و خانواده های مارا از دعاهای داغشان سرزندگی ببخش.

خدایا ما در کنار پیران خوب ، پیران حریص و آشفته حال نیز فراوان داریم.پیرانی که مگر خاک گور چشم تنگ و قدرت دوست آنان را پر کند.پیرانی که بر مسندهای کلیدی کشور ما آرمیده اند و بدون ذرّه ای جوشش خیر همچنان جای هزاران جوان را اشغال کرده اند و با پیرفکری های خود ، هم روان جامعه رامی خراشند و هم جامعه را به قهقرا می برند.خدایا به این پیران حریص ، به این کورچشمان بی خرد ، شمّه ای از آینده ی مخوف شان را نشان شان بده تا از مقام و منصبی که شایسته اش نیستند ، کنار بکشند.

در عوض خدایا مارا از خدمات پیران فهیم و درستکارمان بهره مند ساز و به آنان سلامت عطا فرما و پایداری.

لینک غیرمستقیم شماره 1 (MP3 ، با کیفیت بالا 4.55MB)

http://www.4shared.com/audio/SYPQ2cDO/RAMEZAN_12_nurizadnet_.html

لینک غیرمستقیم شمراه 2 (MP3 ، با کیفیت پایین 800KB)

http://www.4shared.com/audio/AVR1vZpW/RAMEZAN_12_nurizadnet__low.html

در صورت تمایل دریافت فایل های صوتی و آخرین مطالب در جیمیل خود ، می توانید در جی گروه سایت رسمی عضو گردید.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

4 نظر

 1. salam mishe lotfan name music ke estefadeh mikonid benevisid!

   
 2. اللهم فک کل اسیر اما نه منافق و کافر

   
 3. با سلام و آرزوي آزادي تمام زنداني هاي راه آزادي
  لطفا فايل هاي مناجات روزانه را مانند قبل به صورت زيپ شده هم قراردهيد.ممنون

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0797 seconds.