سر تیتر خبرها

مرا بکجا خواهند برد در زندان اوین ؟

نمی دانم مرا بکجا خواهندبرد . انتظار پذیرایی ندارم . انتظار رفتار و برخورد خوب ندارم . ممکن است مرا بزنند . بدجوری .

ممکن است مرا به ناسزا و فحش های ناموسی بگیرند . بدجوری .

وممکن است حتی مرا بقول بازجویم محارب تشخیص دهند و به دم تیغ بسپرند . هرچه را که پیش آیدبه آغوش می کشم . برای آینده ی مردمان سرزمینم . بدرود  .

با احترام وادب و امتنان : محمد نوری زاد   89/5/29 ساعتی مانده به افطارShare This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

143 نظر

 1. کالا های شگفت انگیز از شما ، مرد . من درک چیزهای قبلی به شما و شما فقط بیش از حد خارق العاده است . من در واقع چیزی که به دست آورد اینجا ، قطعا مانند آنچه شما می گویید و راه را که در آن با شما به آن می گویند می خواهم. شما می توانید از آن لذت بخش است و شما هنوز هم برای نگه داشتن آن را معقول مراقبت . من نمی توانم صبر کنید برای خواندن به مراتب بیشتر از شما . این است که در واقع یک وب سایت فوق العاده است .

   
 2. با تشکر از شما برای اطلاعات بزرگ ! من می خواهم که کشف نشده این در غیر این صورت !

   
 3. با عرض پوزش که چند تایی ، اما این پیام است که به کاربر و کپچا تنظیم مجدد ارسال به ارسال نتواند ، چرا؟

   
 4. inilah
  I don’t wish to be everything to everyone, but I would like to be something to someone.

   
 5. You have great article here. Cool bro keep it up. I will write about this in my own forum. All the best

   
 6. Beneficial info and excellent design you got here! I want to thank you for sharing your ideas and putting the time into the stuff you publish! Great work!

   
 7. Do you negative post Marriage is the transference of misery from the woman to the man.

   
 8. Wow! Thank you! I permanently wanted to write on my website something like that. Can I take a fragment of your post to my website?

   
 9. Wow! Thank you! I continuously needed to write on my website something like that. Can I implement a part of your post to my blog?

   
 10. It’s really a nice and helpful piece of information. I’m glad that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

   
 11. The most difficult thing is to find a blog with unique and fresh content but your posts are not alike. Keep it like this.

   
 12. Useful blog website, keep me personally through searching it, I am seriously interested to find out another recommendation of it.

   
 13. I very lucky to find this website on bing, just what I was looking for : D also saved to favorites .

   
 14. Definitely, what a fantastic site and informative posts, I definitely will bookmark your website.All the Best!

   
 15. The term is understood to include all the changes that may occur in the human organism after the ingestion of any form of alcohol.

   
 16. some truly great blog posts on this internet site , thanks for contribution.

   
 17. Keep posting stuff like this i really like it

   
 18. My cousin recommended this blog and she was totally right keep up the fantastic work!

   
 19. What a wonderful blog. I spend hours on the internet evaluation blogs, roughly tons of altered subjects. I like to begin with give kudos to whoever created your website and secondly to you for writing what i know how to only express as an great post. I honestly believe there is a skill to writing articles that only a few posses and frankly you obtain it. The combination of informative and excellence content is definitely extremely exceptional with the huge total of blogs on the internet.

   
 20. I respect your piece of work, thankyou for all the interesting blog posts.

   
 21. Wow!, this was a top quality post. In theory I’d like to write like this too – taking time and real effort to make a good article… but what can I say… I procrastinate a lot and never seem to achieve anything

   
 22. I was thinking similar thoughts! Thx for sharing!Regards

   
 23. I can see that you are an expert in this area. I am starting a website soon, and your information will be very useful for me.. Thanks for all your help and wishing you all the success in your business.

   
 24. Can you provide more information on this? cheers

   
 25. According to my investigation, thousands of persons on our planet receive the credit loans from well known creditors. Therefore, there is a good chance to receive a credit loan in any country.

   
 26. خیلی‌ دوست داشتم آنجا که رفتید من هم بودم من شنونده خوبی هستم. آنگاه میتوانستید از دل تنگ خود بگویید.اینطور که فهمیدم با آقای خامنه‌ای دوست بودید .می‌دانم بیمعرفتی دوست درد آور است. اما تنهایی بهتر از دوست بد است. فراموشش کنید. جای شما پیش محرومین است.

   
 27. آن سفرکرده که صدغافله دل همره اوست/هرکجاهست خدایابه سلامت دارش

   
 28. حسین عباس نژاد

  ازامروز ” اللهم فک کل اسیر ” را با حالی دیگر زمزمه می کنم . پشتبانی سایت لطفا کمپیون آزادی ایشان را راه اندازی نماید . این وظیفه شرعی و عرفی ماست که با تمام توان از ایشان حمایت کنیم یا علی مدد

   
 29. اگرمن جای بعضی ازمدعیان بودم حاضربودم هرچه ولایت مطلقه رابدهم ومردم مرا به قدری که شما را دوست دارند دوست داشته باشندمطمئن باش ای بزرگوارگناهان دنیا راهم اگرمیداشتی به آبروی این همه دوستدار خداوند ترابابندگان صالحش هم مرتبه خواهد کرد

   
 30. بعید می دانم جرات کنند شما را به دم تیغ بسپارند. ولی بعید می دانم نزنند و ناسزا نگویند و حالت را نگیرند! دعایت می کنیم که صبور بمانی و آسیب نبینی انشاء الله

   
 31. شما رفتيد و سيد حسن خميني هم رفت به سفره‌خانه آقا.
  خدا را شكر.

   
 32. در پناه پروردگار این سرزمین باشی…

   
 33. تو را به همان جايي مي برند كه ماندلا را بردند، گاندي را بردند، امام موسي را بردند. تو را از وسط بازي گلخن سياست و بازي هاي سياسي مي گيرند و به گلخانه ي دل مردم مي برند.

   
 34. سلام
  . از دیشب که خبر رو خوندم یه چشمم اشکه و یه چشمم خون.
  پلک رو هم نذاشتم از این ظلم. فقط خدا باید کمکمون کنه. دکتر نوری زاد ممنونیم، ممنون

   
 35. باز هم می روی تا باد قاصد دل خستگی هایم شود…

   
 36. سلام دکتر عزیزم.درود بر تو حرّ همیشه قرارمان.به شرافتم و به مردانگیت قسم که طلوع خورشید تو راهه.به درستی که تو از نور زاده شدی و چه نام محمد به بلندای کبریائیت مبارک و میمونه.قول شرف که با تو و هم رزمانت تا آخرین نفس می جنگم ، قول شرف

   
 37. آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست هرکجا هست خدایا به سلامت دارش

   
 38. همه ی ما هرلحظه به یاد شما هستیم و برای شما دعا می کنیم.دیوارهای بلند اوین بین ما و شما فاصله ای نمیندازه چون تا به حال هیچ زندان سازی نتونسته زندانی برای روح و دعای انسان ها بسازه.

   
 39. نوری زاد زنده می ماند و استبداد خواهد مرد.

   
 40. زه مهر تو ای مرد شام ما روز است بتاب ! نور نگاه تو آتش افروز است شرر زادی به سکوت و به مردیت بر شب به کم زهد فروشان شرنگ ؛ونی رطب! درود بر حر زمان

   
 41. سلام و درود بر فرزند راستین ایران زمین من بعنوان یکی از ایرانیان حبس در خود ترسی خویش با احترام تمام در برابر شجاعت مثال زدنیت سر تعظیم فرود میاورم زنده باشی مرد در پناه اهورای ایران زمین

   
 42. درو به شرفت

   
 43. اقاي نوريزاد
  گر چه ديگر در زندان هستي ونمي تواني اين نوشته ها را بخواني اما خانواده ات ميخوانند وبرايت ارسال ميکنند.
  از ته قلبم آرزوي سلامتي و بازگشت برات ميکنم
  حيف که بسيار دير شناختمت.
  تو از همه انها که در اين سرزمين ميشناختم بزرگتري
  کاش ميتوانستم يکبار و فقط يکبار دستانت را بگيرم و کمي گريه کنم
  دوستت دارم

   
 44. پدر تو تکثیر یه درد دوباره‌ای
  پدر تو معنی زندگی شاعرانه‌ای
  پدر تو خشم کوچه‌ای که تو مشتته
  پدر تو شاعر نسلی هستی که پشتته
  دستانت را مي بوسم اي همراه مبارز

   
 45. نوري زاد بزرگ!

  درود بر تو كه ترفند دغلبازان را براي خاموش كردن فرزندان دلاور ايران شناختي و با تداوم حق گويي و حق نويسي آن را بي اثر و باطل كردي. اينها ميخواستند با محكوم كردن به زندان و سپس آزاد كردن شما از شما يك آدم زبون بسازند كه در دام ترس خود براي بازگشت به زندان اسير است. درود بر تو اي آزادمرد كه آزادي بايد در برابر آزادگي تو به سجده بيفتد. تو آزادي چون از اميال و كشش هاي پست دروني هم رها شده اي درود بر تو

   
 46. سلام آقای نوریزاد. شما رو تحسین می کنم. یکی از بزرگ ترین استدلال های ناحق بودن جناه مقابل شما و نامه های فوق العاده شماست. ولی جناب نوریزاد عزیز. فکر نمی کنید روش افرادی مثل میرحسین و … نیز کاملا درست نیست و روش های خیلی بهتری هم برای اعتراض با هزینه و شهید کمتر وجود داشت؟ فکر نمی کنید اگر از روش های بهتر اقدام می کردیم الان سهراب اعرابی عزیز و خیلی های دیگه پیش ما بودن و اونها با علم و زحمت خودشون افراد نالایق رو به زیر می کشیدن و ایران عزیز رو به جامعه آرمان هامون نزدیک می کردن؟ ممنون می شم در این مورد نظرتون رو بگید

   
 47. نوري زاد عزيز نمي دانم چه كنم كه به نوشته هايت و آن صداي گرمت خو گرفته ام.
  خوشحالم در زماني زندگي مي كنم كه مردماني چون تو در آن هستند، هرچند اين زمان را ديگراني بر كاممان تلخ گردانند.
  اميد دارم كه خيلي زود از بند جهالت جاهلان و قدرت طلبان برهي و با هم در كشوري آزاد زندگي كنيم و زندگي داشته باشيم در خور انسانيت.

   
 48. نوري زاد عزيز خوشحالم در زماني زندگي مي كنم كه مردماني چون تو در آن هستند، اميد دارم كه هر چه زودتر آزاد شوي و همه با هم ايراني آزاد و آباد بسازيم و در سايه هم زندگي داشته باشيم در خور انسانيت.

   
 49. برو ای عزیز همسفر تنهای تنها در این غربت وانفسا و این بغض گلوگیر که چه سان محبت و عشق را به مسلخ زشتی و پلیدی می برند به نام هرچه که باشد . تو می روی و از جای قدمهایت گلهایی می روید . و باران سحرگاهی بر این گلها خواهد بارید. برو ای عزیز همسفر . ای محمد عزیز. بی گمان خداوند نظاره گر تو و من و همه ما است و بی گمان همه مهربانان دنیا و همه عاشقان جهان در لحظاتی که گامهای تو به سمت شکوه و افتخار برداشته می شود ولی قدری سنگین برای لحظاتی تندتر خواهد تپید. بی گمان بدرقه راه پر افتخار تو هزاران گل مهربانی و هزاران قطره اشک است که در زیر باران تند سحرگاهان به چشم نخواهند آمد. برو ای عزیز همسفر همه نگاهها منتظر بازگشت تو می مانند.

   
 50. شاگرد مکتب نوری زاد

  آن یار کزو گشت سر دار بلند
  …. جرمش این بود که اسرار هویدا می گرد .

   
 51. سلامی به استاد عزیزم محمد نوری زاد
  این را بسیار شنیده و سخن به جایی است که اسارت برای مردان آزاده، فتح آزادیست.
  استاد هر کجا که هستی، چه پشت میله ها، چه در کنار خانواده عزیزتان، یار مایید و ما نیز دعاگوی شما. 
  موفق و مؤید باشید. ان شاء الله.

   
 52. درود بر شیر مرد راه آزادی دکتر محمد نوریزاد شما در قلب تمام ایرانیان آزادمرد جای دارید ای کاش همه ما ایرانیان آزادگی وشرافت را از کیش شما بیاموزیم

   
 53. مشا زا به جایی نخواهند برد این آبروی ملت و ناموس ملت است که بر باد رفته و تاراج شده خداوند شما را نگهدار باشد برای صیانت این مردم .

   
 54. با ديدن چهر ه هاي مصمم و با ايمان شما مجاهدان راه خدا اطمينان عجيبي دل هر مومني را پر مي كند و ايمان ميآوريم به تحقق وعده خداوند در پيروزي مظلومان و مستضعفان بر ارباب زر و زور نشسته در خانه عنكبوت.

   
 55. با ديدن چهر ه هاي مصمم و با ايمان شما مجاهدان راه خدا اطمينان عجيبي دل هر مومني را پر مي كند و ايمان ميآوريم به تحقق وعده خداوند در پيروزي مظلومان و مستضعفان بر ارباب زر و زور نشسته در خانه عنكبوت.

   
 56. rashidi_hamid@yahoo.com

  hای مرغ سحر چو این شب تار بگذاشت ز سر سیاه کاری واز نفحه روح بخش اسحار رفت از سر خفتگان خماری یاد آر ز شمع زنده محمد نوری زاد….

   
 57. درود بر شرافت و انسانيتت،
  تو را چشم در راهم
  هر گاه جان را به لبت رسانيدند، به من به ما بيانديش تو را به خدا بيانديش بگذار در ثانيه‌هاي زخم دل و روحت با تو همراه باشيم، با تو شكنجه شويم ، فحش بشنويم ، تهديد بشويم و به خيال خودشان تحقير…
  بخواهي نخواهي حتي اگر به چشم نيايد در لحظه‌لحظه‌هاي اسارت تو انسان با شرافت و ديگر اسيران راه ازادي و انسانيت همنفسيم باورمان كن كه تلخ است هم‌نفس ندانيمان
  حق نگهدارت …

   
 58. یادمه دفعه قبل هم که داشتی میرفتی هم دلمون هری ریخت . گفتیم نکنه دیگه نوشته هاتو نخونیم . محمدآقا الان دیگه مطمئن شدم شما و امثال شما نامیرا هستید. برادرم عمر شما به اندازه عمر حقیقته . کاشکی جای شما بودم

   
 59. سلام؛
  از شما یکی از معدود آزاد مردان سرزمین مائید… سلام ما را به بقیه آزادگان در اوین برسان…. همیشه پیروز و موفق باشی

   
 60. درود بر شما ای روح بزرگ آزاده. شما همچون تعداد دیگری از اسرا فخر ایران و ایرانی هستید.

   
 61. سرگشته در این مرحله چون گوی بماندیم
  زان سوی نرفتیم و از این سوی بماندیم
  تو آب روان بودی و رفتی سوی دریا
  ما سنگ و کلوخیم ، ته جوی بماندیم
  چون باد تو زی کشور جان رفتی آزاد
  ما خاک صفت بر سر این کوی بماندیم
  زنجیر علائق را چون شیر گسستی
  ما مورمنش، بستۀ یک موی بماندیم
  صدخوان هنر چیدی و ما گرسنه طبعان
  بعد از تو پی رنگ و پی بوی بماندیم
  شایستۀ همراهی سیمرغ مگس نیست
  ماندن حد ما بود، از این روی بماندیم
  نشناخته قدر هنرت عمری، ناچار
  از دیده گهربار، گهرجوی بماندیم
  «شعر از : فرزاد»

   
 62. دکتر شما همیشه راست گغتی

  دکتر تو اسطورۀ تمامی نسلها هستی چرا که آزادگی را به ایرانی ها درس دادی درود میفرستم به تو

   
 63. بادرود به شرف شما دکتر بگذار فحشت بدهند حتی ناموسی مهم برداشت مردم است زمانی که خانواده تو در خیابان سر بالا می گیرند و با افتخار قدم بر می دارند و به همسر و پدری چون تو افتخار می کنند
  وقتی مردم در خیابان یا اینترنت حال تو را می پرسند و نگرانتند
  می دانند تنها نیستند ومن به این معتقدم خدا همین نزدیکی است و
  به آینده ای روشن ایمان دارم آینده ای
  که افراد شجاع مثل تو آزادنند و ستمکاران و ظالمان به دادگاه های قانون سپرده می شوند .

   
 64. نمیدانم چه چیزی باعث شد نوریزاد کسی که در چاپلوسی کردن از آقا شهره بود این جوری تغییر کنه؛ خدا بقیه رو هم به راه راست هدایت کنه

   
 65. از خدا میخام که در روزه آزادی که خیلی نزدیکه شاید۱۲ شهریور در کنارمون باشی

   
 66. تقدیم به شما تا هنگام تحمل تلخی زندان و شکنجه نیز کامتان از حلاوت این حدیث شیرین باشد:
  عن ابى جعفر(ع : ) قال : قال رسول الله(ص): ما نظر الله عزوجل الى ولى له یجهد نفسه بالطاعة لامامه و النصیحة الا کان معنا فى الرفیق الاعلى.
  امام باقر(ع ) فرمود :رسول خدا(ص ) فرموده است :خداى عزوجل به سوى دوستش که جان خود را در فرمانبردارى و نصیحت امامش به زحمت افکند، نظر نکند، جز هنگامى که در ردیف رفیق اعلى همراه ما باشد. اصول کافى، ج1، ص404

   
 67. حق را داری. نیاز به هیچ کس نداری.
  سرت بلند است.

   
 68. امروز كه 28 مرداد است؟

   
 69. وای بر ظالمان در هر عصری و در هر لباسی!
  ما تازه با نجواهای روز به روز این روزهای پر درد خو گرفته بودیم! دلی که همچنان خدایی را به تمامی عشق خود به آغوش می کشد استوار خواهد بود ! کاش به زودی رها شویم از این استبداد و جای مردان و زنان دلیر و آزاده در کنج زندان نیست ! 

   
 70. “و الله خير حافظا و هو ارحم الراحمين” واي خداي من! داريم به رمضان هايي با كمر شكسته عادت مي كنيم. اي زاده نور- نوري زاد عزيز! با دعا و اشك بدرقه ات مي كنم و به حضرت دوست مي سپارمت. اي كه با روح بلند و آزادت حكومتيان ظالم و از خدا بي خبر را به حصر كشيده اي تا بهار آمدنت و آمدن همه سبزانديشان آزاده وطنم لحظه شماري مي كنم. همگيتان در پناه حق سلامت و پايدار باشيد. هر روز همه شما را دعا مي كنم و آزادي همه شما در راس دعاهايم است. اللهم فك كل اسير آمين!

   
 71. مسعو دیپلمات

  با سلام
  ای حر زمانه درود می گویم بر شما و بر پدر و مادرت ، اکنون که صدایت را نمی شنوند و قصد جان تو دارند ، از صممیم قلب برای شما و خانواده محترمتان آرزوی صبر و تحمل مصائب را می نمایم و بدانید که ان الله مع الصابرین .
  بعد از آنکه از زندان بدر آمدید ، شائبه آن داشتم که مبادا از راه رفته باز گردید و آن کنید که از شما خواستند ! اکنون دانستم که شما مصداق آیه کریمه زیر هستید ، همان هائی که تا به آخر بر سبیل حق ماندند تا سر انجام جمعی در زمان پیامبر (ص) و جمعی دیگر در معیت علی (ع) و آخرین آنها در پای حسین (ع) به شهادت رسیدند.
  “من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه و منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا” .
  ولی ما نخواهیم گذاشت که صدای شما را قطع کنند ، همانطور که صدای اسلام را نتوانستند. اگر اجازه فرمایید مکتوب نامه های شما را در سطح میلیونی چاپ و در تمام ایران پخش خواهم کرد.

   
 72. دل قوی دار ای تو دوریت رنج مضاعف. دل قوی دار که ملّتی با تو و خدایی پشتیبان توست.

   
 73. درود بر تو…کلمه شجاعت پیش شما شرمنده می شه !

   
 74. هر کجا که بروی همیشه در قلب ما می مانی
  آزادگی را نمی توان به بند کشید
  اگر برای خدا سجده کنی دیگری نمی تواند تو را خم کند
  نمی دانم ما باید برای تو دعا کنیم یا تو برای ما
  خیلی ناراحت شدم
  نه برای تو ، قهرمان من
  برای خودم که جسارت ندارم بیایم جلوی اوین و فریاد بزنم فرزندان این خاک را آزاد کنید
  و بیشتر برای آنها که به بندت می کشند که چه قدر تاریک و تلخ هستند
  …. بدون دعای سحر های تو چه کنم؟ ….. خدا پشت و پناهت رفیق
  التماس دعا

   
 75. اخر كار خود را كرديد مثل اينكه خاك زندان بدجور شما رو گرفته و دلتان بدجور هوايش را كرده است .مي دانستم و منتظر چنين چيزي بودم . ولي بدانيد كه ما پشتتان هستيم هركجا كه باشيد روح تسخير ناپذيرتان مارا از نگراني حفظ ميكند .هر چه بكنند وبگويند حماقت و حقارت خود را بيش ازپيش نشان داده اند .ما به ايران پر از حادثه عادت داريم.اميدوارم به همان خدايي كه پابه پايتان با او نجواكرديم وگريستيم.والله مع الصابرين.يا علي

   
 76. جناب آقاب نوری زاد،
  قبطه خوردم بر شجاعتتان و حسرت و افسوس بر ترس و جبن خویشتن. بارها از خود پرسیده بودم در صورت حضور در واقعه کربلا، قافله سالارم که بود؟ حضرت ابی عبدالله (ع) یا عمر سعد. با اتفاقات اخیر فهمیدم که در بهترین حالت جز بزدلانی بودم که شبانه در پی اذن مولا و در پناه تاریکی شب راه دیار خویش بر گرفتند… ای حر زمانه انتخاب راه مولایمان حسین گوارای وجودت. التماس دعا

   
 77. آقای نوریزاده عزیز شما آزادید وما دربند . به امید آزادی همه کسانی که دربندند.

   
 78. خبر جدید اشک درچشمانم حلقه کرد و بغض گلویم فشرد. این دژخیمان از کدامین قبیله اند که نه حرمت ماه خدا نگاهدارند و نه کرامت انسان را وقعی.

   
 79. آقای نوریزاده عزیز ای مرد باشرافت تو آزادی و ما در بند . ه امید آزادی همه کسانی که در بندند.

   
 80. درود بر تو شیرآهن کوه مردی از این گونه عاشق که بذری که کاشته ای محصولش آزادی است. راه تو ادامه دارد محمد، محمد نوری زاد…

   
 81. نه خدا و نه شیطان سرنوشت تو را بتی رقم زد که دیگران میپرستیدند…
  از اوین خاطرات تلخ زیادی دارم دکتر.. به خصوص از مدرسه.. میدونی که چی میگم؟
  درود بر غبرت و شرفت

   
 82. درود بر شرفت دلاور 

   
 83. سلام

  مثل همیشه از دیدن بلاگ خوشحال شدم.

  خوب این روزها هم می گذره و به قول قدیمی ها رو سیاهیش می مونه واسه دیگ…

  بی صبرانه مشتاق بازگشت شما هستیم

   
 84. سلام جوانمرد.
  روی دعای شادمن هم حساب کن. من خیلی تورا دوست دارم. بس که تو محل جارزده ام. آخرین تعبیرم ازتو پریروز درپاسخ یکب از دوست دارانت که دلتنگ همین احضارت بود نوشتم که نوری زاد ازجنس اکسیژن است. وهستی چون دربند نمی شوی چون اگربتوان اکسیژن را حبس کرد زندگی می میرد وخدا می میرد. وما درنماز می گوییم سورۀ قل هوالله! یا…هو

   
 85. به امید ازادی ایران و ایرانی. امید وارم هر جا که می روی سالم باشی و سلامت. دیگر چیزی ندارم اضافه کنم. با اینکه دیندار نیستم ولی از پایداری و مقاومت ستودنی شما به خود می بالم.

   
 86. افتخار می کنم بهت محمد نوری  زاد 

   
 87. بزرگ مردا که توئی. بزرگ مردا که توئی. بزرگ مردا که توئی.
  به امید آزادی

   
 88. اي كاش ما مردم ايران بتونيم قدردان اين همه مردانگي شما باشيم . واقعا گل كاشتيد . اجرتون با انبيا

   
 89. اقای نوری زاد همیشه در قلب مایی

   
 90. دست حق به همراهت . امیدوارم که تاب دوری از خانواده را داشته باشی. 

   
 91. دعای ما بدرقه ی راهش

   
 92. کاش یه مقدار از این وجدان و انسانیت و پاکی در وجود همه ما بود .. آن وقت ایران چیزی نبود که الان است ..

  وای برما ..

   
 93. درود بر حره زمانه

   
 94. سفرت به خیر اما چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی، به شکوفه ها به باران برسان سلام مارا. دعای ما بدرقه راهت. میدانم که حسرت شنیدن حتی یک آخ رانیز بر دلهای این از خدا بیخبران خواهی گذاشت. اما اندکی صبر سحر نزدیک است. اللهم فک کل اسیر.اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین.

   
 95. خدای من .. خدای بزرگ و قدرتمندم .. خدای آسمانها و زمین ها .. خدای انتقام گیرم .. خدا غفار و غفورم .. خدایی که رحم می کنی بر بندگانت .. خدا مظلومان .. خدای بندگان پاک .. خدای دلهای شکسته .. خدا اشک های گرم .. خدای من .. خدای من .. مواظب دلیر مرد ما باش .. پشت و پناه قلب پاکش باش .. جز تو پناهی نداریم ..

   
 96. سلام.شما از ما آزادتر هستی.ما در بند ترس و ناامیدی .اینطور نخواهد ماند این نیز بگذرد تو و ما آزاده و آزاد خواهیم شد .

   
 97. دوستت دارم نوری زاد عزیز ، تو همه مارا شرمنده کردی ، بزرگی و روح بلندت جاودانه باد.تورنتو.کانادا

   
 98. درود بر تو که حر زمانه ای. بیش از هر چیز نگرانت هستیم. دعا میکنم همانند هزاران هزار ایرانی دیگر.

   
 99. گيرم که جسم نوري زاد را به بند بکشيد ولي با روح بلند او چه مي کنيد؟ به اميد آزادي همه گلهاي آنور سيم خاردار!

   
 100. اميدوارم ما ملت ايران لياقت اين همه از خود گذشتگي رو داشته باشيم و قدرش رو بدونيم!!

   
 101. دیوانه ای در غربت

  فقط ۸ روز با دعاها و صدای این مرد روزه هایمان را باز کردیم و افطار کردیم.. خدایا تا به کی ظلم ؟؟

   
 102. بدان که تنها نیستی

   
 103. الان که دارم کامنت می گذارم دارم آخرین مصاحبه تون رو گوش می دم….شما در قلب ما جای دارید….

   
 104. درود خدا بر شما

   
 105. درود بر حر زمان محمد نوریزاد
  شما کار بزرگی کردی که در تاریخ ثبت خواهد شد. هر چه با شما کنند بزرگی شما را بیشتر نشان میدهد
  .

   
 106. آقای نوری زاد، نجواهای شما در زندان دل مرا لرزاند. من به آنچه شما با تمام وجود حس کرده اید غبطه میخورم. خوشا به سعادتتان! من حضور خدا را در نجوای شما حس کردم. نام شما در تاریخ ما ماندگار است. خدا به همراهتان.

   
 107. از من هیچ ….
  تو همه چیزی
  از تو همه چیز

   
 108. دست حق روی شونه هات و اشک و آه دعاهای ما به درگاه خدا یاری دهنده ی تو.و آزادی در روز آزادی،التیام بخش زخمهای تو…ا

   
 109. تو را به سبزنوشته های تاریخ خواهند برد. در دلهای ما جاودانه خواهی ماند. اگر به میان ما برگشتی – که چنین بادا- بر چشمان ما جای خواهی داشت و اگر زبانم لال بدست جنایتکاران نشسته بر قدرت، از میان ما رفتی، در میان ما زنده تر از زندگان خواهی ماند

   
 110. خدایا بنده آزاده خود را از دست این نامردمان حفظ بفرما ، یا علی به دادمان برس .
  نوری زاد پدر بزرگوارم ما جوانان آزادگی را اگر از حسین آموختیم با تو با تمام وجودمان حسش کردیم …

   
 111. درود برتواي حر زمان

   
 112. با سلام خدمت آموزگار مردی محمد نوری زاد
  ماه خدا را با نجوای تو آغاز کردیم.
  با تو قدرت ایمان را باور کردیم.
  تو را تجسم آیه های کتاب خدا یافتیم.
  چه خوش همنشینی برای روزهای خوب خدا بودی.
  آنچه علمای بی عمل قوم سالیان دراز نتوانستند از خدا بر ما عرضه کنند تو با عمل یک شبه بر ما آموختی.
  آنگاه که دیدیم یک نفر چگونه یک حکومت را به زانو درآورد ما آموختیم ریشه مشکلات ما بی کسی و ترس و علقه های دنیایی خود ماست.
  تو را به خدا می سپاریم در حالیکه از وجدان خود شرمنده ایم.
  از سلطان حقیقی دنیا و آخرت برایت طلب رحمت و مغفرت و عوض داریم.خداوند پاداشت را به دست امیرالمونین قرار بدهد.
  وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِكُمْ وَكَفَى باللَّهِ وَلِيًّا وَكَفَى باللَّهِ نَصِيرًا ( ٤٥نساء)

   
 113. ارادتمند نوریزاد

  فقط می خواستم بگویم اگر این سایت فیلتر شد اخبار جناب نوری زاد را همین جا اطلاع رسانی کنید فرزندان گرامی آقای نوری زاد هم همین جا از پدرشان برای ما بنویسند

   
 114. بعد از زیبا نوشته ات باید انتظار اینکار را از این خبیثان میداشتی و جای هیچ تعجبی نیست ولی این دفعه فرق داره با زمان سعیدی سیرجانی کوچکترین کاری با شما نمیتوانند بکنند
  به امید آزادی تمامی زندانیان سیاسی ما
  پیروز باشید

   
 115. اگر تنها ترین تنها شوم باز هم خدا هست

   
 116. سلام.شما از ما آزادتر هستی.ما در بند ترس و ناامیدی .اینطور نخواهد ماند این نیز بگذرد تو و ما آزاده و آزاد خواهیم شد .

   
 117. گيرم که در باورتان به خاک نشسته ام! و ساقه های جوانم از ضربه های تبرهايتان زخم‌دار است؛ با ريشه چه مي‌کنيد؟ گيرم که بر سر اين بام بنشسته در کمين پرنده‌ايد پرواز را علامت ممنوع ميزنيد با جوجه های نشسته در آشيانه چه می کنيد؟ گيرم که می زنید، گيرم که می‌بريد، گيرم که می‌کشيد؛ با رويش ناگزير جوانه چه مي‌کنيد؟

   
 118. زنده باد محمد نوری زاد
  آقای دکتر نامه آخر شما ، من رو به یاد سعیدی سیرجانی و نامه آخرش که به مثابه جام شوکران بود انداخت.

   
 119. دعاي ما همراهت خواهد بود دلاور

   
 120. درود بر تو ای حر زمان…

   
 121. dorrod be sharafet

   
 122. نوری زاد عزیز وقتی خبر را شنیدم بسیار ناراحت شدم. مرد مبارز دیروز و امروز برای سلامتی شماو دیگر دوستانتان در این ماه عزیز هرشب دعا می کنم . خداوند همه شما و عزیزان آزاده در بند را حفظ کند. پیروزی با ماست به همین زودی ها

   
 123. افضل الجهاد کلمه عدل عند امام جائر … شما بالاترین و بزرگترین مجاهدت ها را که همانا گفتن سخن حق در مقابل حکام جائر است انجام دادید . ملت حق جو و آزادی خواه این مجاهدت ها را ارج می نهد … الیس صبح بقریب …

   
 124. فريدون فرخ فرشته نبود…به مشک و به عنبر سرشته نبود…به داد و دهش يافت آن نيکوئی…تو داد و دهش کن، فريدون توئی…حال مسئله داد و دهش نيست، مسئله شرف و شجاعت و حب سرزمين و عشق به مردمانش است که بزرگان و اسطوره ها ئی مثل رستم و فريدون و آريوبرزن و بابک خرمدين واميرکبير را می سازد، وگرنه اينها هم فرشته نبودند و به مشک و به عنبر هم سرشته… شجاعت و عشق به ايران و ايرانی آنها را نامور و اسطوره کردند… محمد نوريزاد هم اسطوره و ستاره هم عصر ماست… چقدر خوشبختيم که شانس و سعادت لمس و تجربه و ديدن اين اسطوره ها را داريم. تو را هيچ کجا نميتوانند ببرند محمد آقا…. جای تو در قلب و در خاطره های جاودان ما و سرزمين ماستهادی

   
 125. آقاي نوريزاد 
  خداوند خود ياور و نگهدارنده عزيزان آزاده اي چون شما است ، اميدوارم با يكي از همان گلهاي آنور سيم خاردار هم اطاق شويد ، ما همه منتظر شما هستيم ، اللهم فك كل الاسير

   
 126. ارادتمند نوریزاد

  وقتی شب ، شب سفر بود  ، توی کوچه های وحشتوقتی همسایه کسی بود ، واسه بردنم به ظلمت
  وقتی هر ثانیه شب ، تپش هراس من بودوقتی زخم خنجر دوست ، بهترین لباس من بود
  تو با دست مهربونیت به تنم مرحم کشیدیبرام از روشنی گفتی ، حلقه شبو دریدی
  یاور همیــــــــشه مومن ، تو برو سفر سلامتغم من نخور که دوریت ، برای من شده عادت
  ای طلوع اولین دوست ، ای رفیق آخر منبه سلامت سفرت خوش ، ای یگانه یاور من
  مقصدت هر جا که باشه ، هر جای دنیا که باشیاونور مرز شقایق ، پشت لحظه ها که باشی
  خاطرت باشه که قلبت سپر بلای من بودتنها دست تو رسیده ، دست بی ریای من بود
  یاور همیــــــــشه مومن ، تو برو سفر سلامتغم من نخور که دوریت ، برای من شده عادت

   
 127. نوریزادعزیز ، سخنان تو همه آنچه سالها دراعماق قلب من جای داشت بیکباره جاری کرد. به خودم گفتم که عجیب ستاره هائی دراین آب و خاک میروید و چه افتخاری برای من است که هموطن و هم عصر چنین پیشتازان هستم

   
 128. آقای نوریزاد همین الان خبره بازداشتتون باخبر شدم خیلی ناراحت شدم ولی براتون هر شب از خداوند طلبه آزادی شما رو خاهم داشت اگر کاره دیگهیام از دستمون بر میاد خواهشان بگید

   
 129. دلت را و روحت را و سخنانت را به بند نمی توانند کشید ای همراه شهیدان آزادی وطن

   
 130. نوری زاد استثنا زمان

  جناب آقای دکتر محمد نوری زاد
  شما یادگار زمان جنگ و یادآور روایت فتح و شهید آوینی هستید.دیروز هنر شما فرهنگ جبهه را برای ما ترسیم کرد و امروز قلم شما اسطوره ی زمان شد و راه را برای ما روشن کرد.
  وجود شما که از جیفه ی دنیا چیزی برای خود جمع نکرده بود ; به کام قدرت طلبان ، سیاسی کاران و گرگان در لباس میش خوشایند قرار نگرفت.
  آقای دکتر شما در قلب ملت ایران جای دارید و نام شما تا ابد در دل ایرانیان آزاد اندیش قرار خواهد گرفت.
  در این یکسال اخیر شما حجّتی بودید برای همه ی آزاد اندیشان ، برای پیروان خط امام و رهبری ، برای جنبش سبز و اینک دعا و اشک همه ی ما روزه داران بدرقه ی راهتان.
  جای شما ، قلب ایرانیان است نه اوین.
  خدانگهدارتان باد

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

74 queries in 1173 seconds.