سر تیتر خبرها

درخواست همسر شهید همت و شهید باکری از دکتر مهدی خزعلی

این متن کوتاه از طرف همسران محترم شهدای گرانقدرمان همت و باکری در اختیار پشتیبانی سایت آقای نوری زاد قرار گرفته است:

“برادر گرامی، دکتر مهدی خزعلی، آسیب بس است . رنج بس است. درد بس است. تو را بخدا دست از اعتصاب غذا بکش.  همسرمهربانت چشم به راه توست. فرزندانت چشم به راه تواند. ما نیز چشم به راه فردایی هستیم که تو همچنان برای ما بنویسی و روشنگری کنی. مباد ما را از این فردای شورانگیز بی نصیب سازی؟! “

مهدی خزعلی، نویسنده و پزشک یکی از وبلاگ نویسان منتقد دولت است که روز دوشنبه به بند ۳۵۰ اوین منتقل شده است.

فرزند آیت الله ابوالقاسم خزعلی از اعضای مجلس خبرگان برای سومین بار در دو سال اخیر توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده است.

این فعال سیاسی در جریان انتقال از بازداشت به دادگاه، خطاب به مقامات قضایی گفته است “دست به اعتصاب غذا می زنم و جنازه ام را بر دوشتان می گذارم.”

مهدی خزعلی، در سال‌های اخیر، انتقادات تندی علیه محمود احمدی‌نژاد در وبلاگ شخصی خود مطرح ساخت که در پاره ای اوقات بازتاب‌هایی در رسانه‌های جهانی و داخلی داشته‌ است.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

13 نظر

 1. با سلام …ایراد کار در کجاست جناب سعدی؟من هنوز توجیه نیستم . یعنی ما انسانها باید همیشه دنباله رو باشیم و یا اینکه اگر از اول مخالف بودیم این جرو افتخارات هست؟توجه داشته باشید که خداوند انسانها را آزاد و عاقل آفریده پس انسان با این دو ابزار از انسانیت خودش و همنوعانش دفاع میکند.بنده هم از کسانی هستم که به نظام رای دادم ولی این دلیل بر این نیست که منتقد نباشم ….ضمن اینکه ترا به خدا بیایید یاد بگیریم بدون توهین با هم حرف بزنیم……برای جنابان خزعلی و نوری زاد و همه کسانی که برای ایرانی آباد و آزاد تلاش میکنند آرزوی سلامتی و سعادت میکنم.

   
 2. با سلام
  دوست عزیز رها:این سعدی اصلا نظری مطرح نکرده تا مورد احترام یا بی احترامی قرار گیرد.مشتی توهین که می توان نام عقده گشایی بر آن نهاد.تنها دعوتی به مناظره دارد این سعدی.من همینجا می گویم اگر حرفی دارد هرکس..همینجا بگوید و پاسخ بشنود.رهای عزیز…شما هم بدانید هیچ کس به فحش و توهین احترام نمی گذارد و فحش را محترم نمی شمارد.شما هر نظر خاصی در حرفهای سعدی یافتید،بفرمایید تا ما هم به آن احترام گذاریم.جواب توهینهای ایشان در بهترین حالت سکوت است.

   
 3. دوستان

  من خودم منتقدم به هرکسی که حرفهای بیجا بزند حتی اگر جناب نوری زاد و خزعلی باشند اگر شما طاقت شنیدن نظر مخالف مثل آقای سعدی را ندارید حرف از اصلاحات نزنید زاویه دید همه را محترم شمارید بالاخره او هم نظری دارد ممنون از جناب نوری زاد که حتی نامه مخالفانش را هم منتشر می کند و فرصت فکر کردن و تشخیص به خوانندگان می دهد

  باتشکر

   
 4. آقای نوریزاد عزیز : این مطلب را صرفآ برای شما می نویسم ، اگر مایل نبودید میتوانید آنرا در سایتتان منتشر نکنید البته بنده مایل به انتشار آن هستم و علنآ هم عنوان میکنم که به 2 حرکت آقای مهئی خزعلی مشکوکم ،ضمن آنکه همین موارد را به سایت خود ایشان هم ارسال کرده ام و اما اصل مطلب : شما حسن نیت دارید که موضوع مرتبط با آقای مهدی خزعلی را درج میکنید ولی ایشان در مورد خبر کذب سایتی گمنام و کم بیننده در مورد ارتباط شما با خانواده زندانیان را با علم بر کذب بودن  منتشر کرده بود که من به آقای خزعلی نوشتم که اگر حسن نیت داشتید و قصد تخریب نداشتید اولآ خبر کذب را اشاعه نمیدادید و اگر به عقل ناقصتان رسیده که این تخریب باعث تقویت آقای نوریزاد میشود که بعید میدانم ، لاافل عین مطلب کذب سایت گمنام و بدنام و ناشناس را که ده نفر خواننده نداشته را عینآ چاپ و منتشر نمیکردید و دومین گلایه من به ایشان که البته به نظر حنی نظردهنده های سایت خودشان از این موضع گیری شکه شده بودند و امثال بنده هم ناراحت و بعضی ها هم مشکوک شده بودند ، مصاحبه ایشان با پارازیت بود که در ابتدا با تخریب اصلاح طلبان و درخواست از آنها بود که بگویند غلط کردیم !! که بنظر حقیر این حرف ناجوانمردانه بود خصوصآ که آنها اغلب در زندانند و دومآ اگر تعدای معدودی از چپهای دهه 60 تندروی کردند (منظور آقای خزعلی در پاسخ به بنده این بود که نظرم آقای موسوی تبریزی بوده )  اینها به جریان موسوم به اصلاح طلبی و گفتمان خاتمی ارتباطی ندارند و در دوران اصلاحات هم کاره ای نبوده اند ، که آقای خزعلی این افتادگان در زندان را به اسم صداقت گوئی له کند آآنهم در شرایطی که آمده بود در برنامه پارازیت از اختلاس 3 هزار میلیاردی بگوید ولی در این برنامه در تخریب اصلاح طلبان موفق تر عمل کردند !!!!!!

   
 5. من ازطرف این سعدی جعلی وابسته به دستگاههای ظلم ازالگوهای مقاومت و ایثارجناب دکتر خزئلی نوری زاد عذر خواهی می کنم شماامیدازادی ورهائی مردم هستید خداوندحافظتان باشد

   
 6. مدرك خامنه اي هم افتخاري است.جطوري يه نفر يه شبه از حجه الاسلام بودن به جانشيني خدا ميرسه؟ اف بر اين مدرك افتخاري

   
 7. من درحیرتم که این جیگر27ساله کی دوره قمه کشی رادیده وکی عضوگروههای فشارشده درهرصورت موفق باشه.

   
 8. محمد پسر ایران

  واقعا اف بر تو سعدی که با بزرگمردی چون محمد نوریزاد بدینگونه صحببت میکنی او از همه چیزش گذشت از هر جایگاهی که تو این سیستم داشت چشم پوشی کرد شاید بی لیاقتی مثل تو روزی برای گفتن چرندیاتت ازادی داشته باشی

   
 9. درود به شرف مردانی چون مهدی خزعلی و استاد نوریزاد و…  که بدون در نظر گرفتن پست و مقام از مردم کشورشان و آزادی کشورشان دفاع می کنند.
  و ننگ بر کسانی که خواسته و یا ناخواسته با حکومت جهل و زور به ظاهر اسلامی هم صدا می شوند 

   
 10. ای سعدی نام در همین چند جمله ات بی ادبیت را ثابت کردی نمی دونم چرا مخالفان بی دانش و بی ادب همیشه مانند موافقان جمهوری اسلامی دارای یک لحن صحبت و یک سری خط مش یکسان در برخورد و ناسزاگویی به دیگران هستند.
  درود بر تمام مبارزان راه آزادی که فارغ از عقیده خود فقط به فکر آزادی ایران هستند

   
 11. دکتر این سعید سنش کمه به خاطر من ببخشیدش

   
 12. نویسنده :سعدی

  آقای نوری زاد. سلام. من هنوز منتظر پاسخ شما هستم. نیک میدانم که تا این آفتاب بر ما می تابد و این زمین نجس زیر پای مان سفت است ،هماره روزگار به کام فرصت طلبان و کیسه اندوزان بوده و هست. بعد از پنجاه و اندی سال تازه وجدان سست تان بیدار شده و شروع کرده اید به نامه نگاری به رهبر مغولی ایران. برای شما بهتر آنست که به کنجی بروید و ندای توبه و ندامت سر دهید. شما را چه به هنر. بزرگ هنری تان ” آقای آوینی ” بود که هیچ از هتر نمی دانست . دیگر وای به حال “تو”. شما را چه به سیاست. جناب نوریزاد، شما مدرک و دانشنامه دکتری دریافت نکرده اید، چرا خود را دکتر می خوانید. معادل لفظی است که شما را به اشتباه انداخته. آن مدرک درجه یک هنر هم که دریافت کردید هم لایق شما نبود . بلکه مدرکی بود که حکومت جائر و ستمگر به یکی از فرزندانش عطا کرد. اگر واقعا بعد از انتخابات ، به مردم پیوسته اید مدرک هنری را به حکومت پس بدهید و نان مدرک مهندسی برق از دانشگاه “کشک و سنگک” تان را بخورید. من به عنوان عضوی از خانواده شهدا هر چه لعن و نفرین می دانم نثار راه بی برکت “تو” و “مهدی خزعلی” می کنم.
  با این همه برایت طلب آمرزش می کنم. در ضمن اگر خواستی می توانیم یک قرار ملاقات بگذاریم و رو در رو با هم مناظره کنیم. من نه اطلاعاتی ام و نه منافق. من 28سن دارم ، ولی از پدر بزرگ ات اگر که هنوز زنده باشند بیشتر احساس پیری می کنم. در هر حال من آماده ام . بگو کجا ببینمت. برای من نقد شخصیت ها حقارت میاورد. من به نقد تئوریک و ساختار و تفکر علاقه دارم. اگه سواد شو داری بسمه الله

   
  • دوست عزیزم.
   ادب مرد به ز دولت اوست…
   آرام باش و به هیچ بهانه ای پرخاش نکن… سخن بگوی و سخن بشنو.
   پاسخ دشنام، اگر دشنام نبشاد، سکوت است!

    

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0847 seconds.