سر تیتر خبرها

اورژانس

بند “دو الف” زندان اوین- 89/12/29 کمی مانده به سال تحویل

رادیو می پراکند : وطنم

تلویزیون می پراکند : وطنم

روزنامه ها می پراکنند : وطنم

پراکندن بسی است!

حال این بی نوا خوب نیست!

اورژانس را خبر کنید!

————————————-

بند “دو الف” زندان اوین- 89/12/29 کمی مانده به سال تحویل


Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

5 نظر

 1. خوب برای خودت دکان باز کردی

   
 2. دوستدار وطن

  از اينكه از اسارت آزاد شديد بسيار خوشحالم .خداوند به شما وخانواده محترم سلامتي و طول عمر با عزت بدهد وتمام هم بندانتان نيز هرچه سريعتر به آغوش خانواده شان برگردند

   
 3. با سلام و تبریک رهایی از زندان .امیدوارم خداوند زجمات و مشقاتی که بر شما و خانواده محترمتان رفته است به نیکی تلافی کند .همواره به یادتان بودیم و در و دیوار این شهر را تا توانستیم با اسم زیبای شما اذین بستیم .

   
 4. آزاده بودید که آزاد شدید پس آزادیتان مبارک و آزادگی تان پابرجای باد

   
 5. پر کار و پر انرژی هستید خدا را شکر
  اورژانس برای دشمنان فرهنگ و خرد وآزادی

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0824 seconds.