سر تیتر خبرها

بازداشت 3 سرباز وظیفه به جرم همکاری با محمد نوری زاد

شایان ذکر است که نامه های جناب آقای نوری زاد در دوران مرخصی نوشته شده است و بخشی دیگر نیز در ملاقات‌های کابینی گفته شده و توسط خانواده‌ ایشان در سایت منتشر شده است.

سه تن از سربازانی وظیفه‌ای که دوران خدمت خود را در زندان اوین می گذراندند به جرم همکاری با تاجزاده و نوری‌زاد بازداشت و در بند دو الف سپاه نگهداری می‌شوند.

این سه سرباز که شاهین عطار، سهیل روحنده و حمیدرضا محمدی نام دارند در بخش حفاظت اطلاعات اوین خدمت می کردند و علی الظاهر به جرم مودت و مهربانی با زندانیان قرنطینه این بخش محمد نوری‌زاد و مصطفی تاجزاده، بازداشت شده‌اند.

گفتنی است مقالات تاجزاده و نامه‌های نوری‌زاد که در دوران بازداشتشان در سایت‌های اصلاح طلبان منتشر می شد موجب شد که سه بی گناه دچار این اتهامات شوند ، این در حالی است که بخش عمده‌ای از این مقالات و نامه‌ها در دوران مرخصی نوشته شده و بخشی دیگر نیز در ملاقات‌های کابینی گقته شده و توسط خانواده‌ محمد نوری زاد در سایت رسمی منتشر شده است.

شایان ذکر است که نامه های جناب آقای نوری زاد در دوران مرخصی نوشته شده است و بخشی دیگر نیز در ملاقات‌های کابینی گفته شده و توسط خانواده‌ ایشان در سایت منتشر شده است.

در حال حاضر سه سرباز وظیفه در بازداشتگاه غیرقانونی دو الف متعلق به سپاه پاسداران، محبوس اند و روز به روز نگرانی ها نسبت به وضعیت ایشان تشدید می شود

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

4 نظر

 1. 3 تا سربازها ازاد شدن و هیچ گونه مشکلی ندارند و صحیح و سالم هستند

   
 2. سلام بر آزادگان ، بر نوریزاد ، بر سربازان مظلوم ، و بر خانوادهایشان.

   
 3. اللهم نشکو الیک فقد نبینا

  ارزش اقای ….. به میزان نردیکی اش به حق و اجرای عدالت بستگی دارد. او که هیچ، در دعای مکارم اخلاق، ارزش نور چشم عالم را به میران حق جویی و نزدیکی اش به خدا می دانیم. نمیدانم اینهمه تعصب کور برخی ها برای چیست؟جز خودنمایی دو روزه دنیا

   
 4. سر مقام معظم رهبری به سلامت باشد.
  سه سرباز که هیچ، هزاران سرباز هم جانشان گرفته شود، اهمیتی ندارد.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

71 queries in 0793 seconds.