سر تیتر خبرها

مرخصی محمد نوری زاد

محمد نوری زاد موقتا برای سپری کردن دوران نقاهت از بیمارستان مرخص شد…

محمد نوری زاد که چندی پیش به دلیل ابتلا به بیماری سنگ کلیه و دیابت از بند دوالف به بیمارستان منتقل شده بود، برای سپری کردن دوران نقاهت از بیمارستان مرخص شد. بنا بر شنیده ها، وی تصمیم دارد در اولین فرصت، به انتشار پژوهشی قرآنی -که در طول مدت زندان انفرادی در سال گذشته انجام داده بود- در سایت شخصی اش بپردازد. محمد نوری زاد همچنین در این مدت دهها اثر هنری ساخته و حدود هفتصد صفحه رمان نوشته است.

.

.

:
Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

26 نظر

 1. به امید آزادی همه عزیزان در بند.جناب آقای نوریزاد باید خدا را شاکر باشی که خدا شما را دوست دارد و راه حق را به شما نشان داد.برای شما آرزوی سلامتی دارم .
  اندکی صبر سحر نزدیک است.

   
 2. درود بر شرف اهل قلم وهنر و ابوذر حقگوی ایران محمد نوریزاد.

   
 3. خداروشکر…زنده بمون ای ایرانی آزاده تا خاری در گلوی نایب امام زمان باشی

   
 4. خيلي خوشحال شدم! خيلي…
  اميدوارم آقاي نوريزاد به خاطر ما هم كه شده حداقل يه چند وقتي تقيه كنند و بيرون بمونند!

   
 5. هرکس به هر دلیل برای “سه شنبه های اعتراض” اطلاع رسانی نکنه ترسویی بیش نیست چون حتی حاضر نیست برای پایمال نشدن خون نداها و سهراب ها قدمی برداره……….ضمن اینکه از این به بعد من رادیکال عمل میکنم و دوستانی که محافظه کارانه عمل کنند رو از لیستم حذف میکنم ….شهامت چیزه خوبیه، از میرحسین و کروبی یاد بگیریم

   
 6. سلام آقای نوریزاد عزیز اگر شما منو به یاد ندارید ولی‌ من و خانواده‌ام همیشه به یاد شما هستیم و امیدوارم تا همیشه شمارو سالم و در کنار خانواده محترمتون ببینم ایام کودکی من از خاطرات شما و خانوادتون سر شار است … راضیه صبوری از شیراز

   
 7. هرکس به هر دلیل برای “سه شنبه های اعتراض” اطلاع رسانی نکنه ترسویی بیش نیست چون حتی حاضر نیست برای پایمال نشدن خون نداها و سهراب ها قدمی برداره……….ضمن اینکه از این به بعد من رادیکال عمل میکنم و دوستانی که محافظه کارانه عمل کنند رو از لیستم حذف میکنم ….شهامت چیزه خوبیه، از میرحسین و کروبی یاد بگیریم

   
 8. محمد جان سلام

  خدا را شکر که آزاد شدی . زنده باشی به روان آدمیت

   
 9. دوستدار نوریزاد

  به امید روزی که همه زندانی شدگان به ناحق برای همیشه آزاد شوند

   
 10. شرمنده‌ام نوری‌زاد عزیز، در این مدت نامه هایت را به دست آشنایان و برخی همسایه ها رساندم. کاری جز این از دستم برنمی‌آمد، مرا ببخش.

   
 11. به امید اینکه تمام زندانیان از اسارت ازاد شوند.برای انهایی که در اسارت زندان نفس هستند نیز دعا میکنم که ازاد شوند تا دو باره افراد شریف و
  دلسوز جامعه را اسیر نکنند.

   
 12. سرداری ازسردارن

  خبری خوبی بود به حق تعالی همه زندانیان سیاسی آزادشند

   
 13. ce book%, Johnny, Simpson

  I can’t read Persian. but I love that pic!

  FREE MOHAMMAD NOURIZAD!!!

   
 14. خیلی‌ خیلی‌ خوشحال شدم. مبارک خانواده صبورشان و همهٔ ملت سبز ایران

   
 15. سلام و درود بر محمد نوریزاد آزاد و آزاده!

   
 16. بسیار خوشحالم از اینکه سلامت در کنار خانواده هستید. عزت و شرف شما سرمایه ماندگار این سرزمین خواهد بود.

  میرحسین مان راتنها نگذارید.

   
 17. منتظر خواندن رمان ایشان خواهیم ماند. خیلی زود به امید خدا

   
 18. بعد ار این همه خبر بدی که این چند روز خوندم این خبر واقعا خوشحالم کرد. جناب نوری زاد عزیز دلم جدا براتون تنگ شده بود. خیلی دوستون داریم.

   
 19. درود خداوند بر حر جنبش سبز
  به امید آزادی همه اسرای سبز ایران زمین

   
 20. محمد نوری زاد همچنین در این مدت دهها اثر هنری ساخته و حدود هفتصد صفحه رمان نوشته است.

   
 21. در گاه نوشت(سایت رسمی ایشان):
  http://nurizad.net/?p=3423

   
 22. مدیر سایت صالحات

  بترسند فتنه گران از روزی که مولای ما (آیت الله العظمی خامنه ای )دوباره از این انگشتر (علیٌ ظافر) استفاده کنند…

   
  • پشتیبانی وب سایت

   الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الــظــلــم

    
   • یک ایرانی دوستدار آزادی

    سلام
    روز عاشورا خیلی دلم گرفته بود. یاد عاشورای پارسال افتادم نوشته های نوریزاد حسابی منو برانگیخته بود.
    از میان نوشته های نوریزاد و اخبار مربوط به او مجموعه ای درست کردم به اسم پرواز از قفس 92 صفحه شد. (خیلی ایراد نقطه گذاری داشت که قابل درک بود. :)) این مجموعه همچنان در حال تکثیر و توزیع و تأثیرگذاری است. این کمترین کاری بود که می توانستم انجام دهم.
    به امید استقرار آزادی و عدالت و دموکراسی و معنویت در ایران

     
  • بترسید از زمانی که مولایتان آیت الله خامنه ای باشد.

    

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0936 seconds.