سر تیتر خبرها
من آیت الله خامنه ای را به مناظره دعوت می کنم!+ فایل صوتیِ همین نوشته

من آیت الله خامنه ای را به مناظره دعوت می کنم!+ فایل صوتیِ همین نوشته

من، محمد نوری زاد، آیت الله خامنه ای را به مناظره دعوت می کنم. در این مناظره من به مسائل خصوصی ایشان ورود نمی کنم. این که چند فرزند دارند و چند نوه، و این که دخترانشان عروس چه کسانی اند و عروسانشان دختران چه کسانی؟ نیز نمی پرسم به چه غذاهایی علاقه دارند؟ سیگار و تریاک می کشند یا نه؟ اینها به خودشان مربوط است و من بخود اجازه نمی دهم به اینجور قضایا ورود کنم. جنسِ پرسش های من از این قرار است:
1 – چرا جناب خامنه ای تا کنون با هیچ خبرنگار آزاد یا حتی با یک خبرنگار دولتی مصاحبه نکرده اند؟
2 – این داستان رهبریِ مادام العمر را ایشان از کجای قوانینِ موجود بیرون کشیده اند؟
3 – چرا جناب خامنه ای بعنوان یک مسئول، و در قبال این همه مسئولیتی که دارد، به هیچ دستگاهی پاسخگو نیست؟
4 – در حالی که مقبولیتِ ایشان در داخل کشور بسیار محدود و حتی نامطلوب است، چرا جناب ایشان خود را رهبر مسلمین جهان می داند؟
5 – چرا نباید مردم از نقش فرزند ایشان – مجتبی خامنه ای – در چند و چون رخدادهای پس پرده خبر داشته باشند؟ اساساً مسئولیت مجتبی خامنه ای چیست؟ در کجا ثبت شده که وی چکاره است؟ نقش ایشان در مدیریت فاجعه ها و کشتار در سال هشتاد و هشت چه بوده است؟
6 – با وجود فقری که در هر کجای کشور پرسه می زند، حضرت خامنه ای با استناد به کدام بند از موازین شعوری و انسانی و ملی، بخش وسیعی از نقدینگی و یا نفتیِ کشور را – بی اجازه از مردم – به سوریه و لبنان و فلسطین و یمن و نیجریه و هرکجای دلخواه سرازیر کرده و می کند؟
7 – با اشاره به یکی از فتاوای آیت الله خامنه ای – “فتوای نجاستِ بهاییان” – حضرتِ ایشان بفرمایند با اعتنا به آرامش مذهبی ای که مثلاً در هندوستان بچشم می خورد، اگر اراده ی همین هندوستان با وی بود، این کشور را به کدامین سو می بُرد؟
8 – جناب خامنه ای که سخنوری “دائم به سخن” اند و بیش از هر شخصیت شناخته شده ی سیاسی و نظامی و حقوقی و دینی سخن گفته اند، تمامیِ استعداد خود را بکار بگیرند و تنها و تنها یک خاصیتِ برجسته ی دورانِ رهبریِ خود را بر زبان آورند. خاصیتی که منجر شده باشد به ذره ای رشد در ادب و برازندگیِ مردم ایران!
9 – و بر زبان آورند تنها یک خاصیتِ دم و دستگاههای مذهبی ای را که با پول بی زبان مردم و بی اجازه ی مردم به فعالیت های مذهبی در داخل و خارج از کشور مشغولند.
10 – بفرمایند با استناد به کدامین بند از موازین بشری و حقوقی و قانونی، ایشان در سال هشتاد و هشت به سردار حسین همدانی اجازه دادند تا وی چاقوکش ها و قمه کش ها را سازماندهی کند و آنان را بجان مردم معترض بیندازد؟
11 – بفرمایند چرا دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی، آنچنان ترس و وحشتی بجان مردم انداخته اند که زبان مردم در بیان خواسته های بدیهی و روزمره ی خود به لکنت افتاده است؟
12 – چرا جناب ایشان از نمایندگی مجلس، ریختی برساخته اند که هیچ یک از نمایندگان مجلس در هیچ دوره شهامتِ یک انتقاد مختصر از رهبر و سپاه و اطلاعات و شورای نگهبان و مجلس خبرگان و آیت الله ها و مراجع تقلید نداشته و ندارند؟
13 – ایشان در یکی از پیام های نوروزیِ خود از “خبرهای خوشِ هسته ای” با مردم گفت. و این که: ” با توجه به کوتاهی مسئولین، من خودم مدیریتِ هسته ای را بعهده گرفته ام”. امروز معلوم شده که از نقطه ی صفرِ تا صد تأسیسات هسته ای، جز برای فریب و مضحکه و پارو کردن پول مردم ایران نبوده. ایشان بفرمایند با استناد به کدامین دانش و تخصص و آگاهی، مدیریتِ جریان هسته ای را بعهده گرفتند و میلیاردها دلار پول مردم ایران را دود کردند و به هوا فرستادند و یک پوزشخواهی نیز بر زبان جاری نکردند که هیچ، طلبکار نیز بوده و هستند!؟
14 – چرا تا کنون هیچ نظارت و حسابرسی دقیق یا حتی نیمبند از گردش مالی شخص رهبر و دستگاههای زیر نظر رهبر به کار بسته نشده؟ و چرا این دستگاهها از پرداخت مالیات معاف اند؟
15 – مسئول یعنی چه؟ اگر بگویند مسئول یعنی چه، می پرسم:
16 – بفرمایند مسئولیتِ این همه اعتیاد و بیکاری در کشور با کیست؟
17 – بفرمایند مسئولیت فرار این همه جوان و دانشجو و متخصص و ایرانیان از کشور با کیست؟
18 – بفرمایند مسئولیت این همه بی اعتباری بین المللی ایران با کیست؟
19 – بفرمایند چرا جوانان و بویژه زنان در ایران از آرامش هویتی برخوردار نیستند؟
20 – بفرمایند در این چهل سال چرا کیفیت و سطح علم در دانشگاههای کشور، حتی نسبت به پیش از انقلاب بشدت تنزل کرده است؟
21 – داستان بسیجیان و نقش آنان در عصبیت های جاری، و فرو ریختنِ دیوار قانون و اخلاق توسط اینان، تا کجا ادامه خواهد داشت؟ مسئولیتِ تخریبگرهایِ این جماعتِ عبوس و هوچیگر و بی سواد و خود حق پندار با کیست؟
22 – داستان حضورِ سردارانِ سپاه در زیر و بالای کشور تا کجا ادامه خواهد داشت؟ مسئولیت تخریبگری های این جماعت سیری ناپذیر و مسئولیت “قانون”ی که زیر پوتین این جماعتِ بی سواد لهیده شده با کیست؟
23 – فرماندهی کل قوا یعنی چه؟
24 – نظر ایشان در باره ی کشتار زندانیان در سال 67
25 – نظر ایشان در باره ی کشتار های خلخالی و جناب خمینی
27 – نظر ایشان در باره ی کشتار مردم سوریه و نقش جمهوری اسلامی در ویرانگری های سوریه؟

دامنه ی اینجور پرسش ها فراوانند اما من به همین ها بسنده می کنم. می گویم: اگر در اعماق وجود حضرت خامنه ای – که درشترین الفاظ تند را نثار سران آمریکا و انگلیس و اسراییل می کند – ذره ای شهامت، ذره ای جرأت، ذره ای اقتدار، ذره ای غرور، ذره ای بزرگی، ذره ای انسانیت، ذره ای مسئولیت، ذره ای ایرانی بودن وجود داشته باشد، حتماً مرا برای این مناظره ی دم دستی خبر می کنند. من گوش بزنگِ تلفنی هستم از بیتِ ایشان تا خبرم کنند برای این نخستین مناظره ی عمر سی ساله ی رهبری شان. آیا در اعماق وجود جناب خامنه ای، این یک ذره شهامت و جرأت پیدا می شود؟

محمد نوری زاد
ششم مرداد نود و هشت – تهران

پ . ن
کامنت های غیر مرتبط با این نوشته حذف می شوند.

فایل صوتیِ ” من آیت الله خامنه ای را به مناظره دعوت می کنم”

( https://www.youtube.com/watch?v=FkMoJY7jEAU )

( https://www.youtube.com/watch?v=wNmEhVod0Fg )


Share This Post

درباره محمد نوری زاد

70 نظر

 1. آقای نوری زاد محترم سلام برتو ومادری که ترا زاده اگر چند نفرهم
  مثل جنابعالی در ایران بلا زده ما پیدا شود،شاید وطن نجات یابد!
  درغیر این یک تنه با این خیل پای منبر نشینان بی خرد کارسخت وترس دارم
  جان از دست دهی،ولی این موفقیت را هم داری که خفتگان را بیدار کنی.
  نادی

   
 2. آقای نوریزاد سلام

  پیش از این که بحثهای داغ و پرمحتوای نویسندگان سایتت را میخواندم، بیشتر آنرا حاصل مدیریت شما در جذب نویسندگان خوب و نخبه میدانستم ولی الآن برایم مشخص شده که آن گفتگوهای گرم و منطقی نتیجه زحمات و ابتکارات خود نویسندگان بود و هیچ ربطی به شما و مدیریتت نداشت. سایت واقعی نوریزاد حالا چهره راستین خودش را نشان داده است و تنها برازنده انتشار پرت و پلاهای هر روز به یک رنگ و گنده گوییهای ابلهانه خودت و فحاشیهای مزدک و گنگ نویسیهای نامربوط و بی معنی بیسوات و اراجیف احمقانه مش قاسم و ناسزا ها و شعارهای تند و تیز امیر حسین تازه از راه رسیده و معجونی از فحش و شعار چند ناشناس مشابه است که به احتمال زیاد ناشناسها خودت و همین افرادی هستید که نامبردم، چیز دیگری برای گفتن و نوشتن ندارید. بادکنک قشنگ و فریبنده ای درست کرده بودی ولی با این سوزنی که خودت به آن فرو کردی در مدت کوتاهی بادش خالی شد و حالا بادکنکی چلوسیده و پاره بر پیش پایت بر جا مانده است که باید هر چه زودتر به زباله دانی انداخت. برایم مشخص شد که جز همین هیاهوهای گوش آزار چیزی در باطن نداری.
  واقعا برایت متاسفم که دچار این عاقبت زشت و پوچ شدی .

   
  • رفیق مطمئنم این حرصی که تو و شفیعی و امثالهم میخورید بخاطر خالی شدن بادکنک چلوسیده نوریزاد و از دست رفتن “نویسندگان خوب و نخبه” (لابد سید مرتضی و جاسم!) و عاقبت پوچ نوریزاد نیست بلکه بخاطر اینست که شعبه روزنامه کیهان را که در سایت نوریزاد راه انداخته بودید از دست داده اید . خدا روزی برادرانی را که از اینراه ارتزاق میکردند جای دیگر حواله کند!!!

    
   • سلام

    رفیق حالا که همزادان کیهان کوچ کرده و رفته اند چرا هیچ مقاله یا مطلب قابل خواندی در سایت منتشر نمیشود ؟

     
  • سلام دوست عزیز نضیحت من به شما این است
   هیچ چیز مورد پسند همه کس نیست حتی ساده ترین چیز ها هم در این دنیا موافق و مخالف دارند

    
  • سلام دوست عزیز نصیحت من به شما این است
   هیچ چیز مورد پسند همه کس نیست حتی ساده ترین چیز ها هم در این دنیا موافق و مخالف دارند

    
 3. سلام دوستان در جواب طلبه میخواستم بگم که دوست عزیز شما مثل آدمی هستی که خودشو با دستای خودش به زندان برده و با زنجیر به دیوار بستنش و کلید آن را دارد ولی دوست نداره از قفل و زنجیر اسارت خود بیرون بیاید و آب و نان اندک و تحقیرانه و بسیار بد و مرض آور زندان بانان را میخورد و میگوید مگه کسی بهتر از شما میشه لعنت به کسی که به شما بگوید جلاد همین جا برایم خوب است و انقدر خبری از دنیای زیبای آزادی بیرون ندارد و از پشت زندان که به بیرون از زندان راه دارد عده ای دارند بهش میگند که ما میله های پنجره رو برات شکستیم بیا بیرون و خودتو از دست این شیاطین نجات بده ولی بهشون میگه من فقط این جلادان ظالم و شکنجه گر رو میخوام که منو تو زندان کردن و هر بلایی که میخوان سرم میارن البته چنین احمقی وجود نداره ولی در حکومت آخوندی بسیار زیادن این انسان ها که از بس در … زندگی کردن خبری از دنیای بیرون ندارن و فکر میکنن هیچ جا بهتر از اینجا نمیشه و هر سال چند بار زندانیان رو به محوطه زندان میارن و بهشون میگن انقدر بلند شعار بدید تا بیرون از زندان بفهمن شما پایبند به قوانین وحشیانه ما هستید و برای پر شور تر شدن کمی آب زهر مار میارن بهشون میدن تا بیشتر و بهتر براشون سر و صدا و کنند و حسابی شست و شو بدن مغزشون رو که … ولی امیدوارم شما قبل از این که دیر بشود به عقل بیایید و بفهمید که داره تو کشورتون چه اتفاقی میوفته و دست از این کار های شرم آور بردارید و خودتان را از خرافات و جهل و نادانی نجات بدهید

   
 4. سلام دوستان من خیلی دوست دارم بعد از سرنگونی حکومت آخوندی خامنه ای رو ببینم و به ایشون بگم آقای خامنه ای اونموقع که سران حکومت پهلوی رو محاکمه میکردید فکرش رو میکردید روزی شما هم به سرنوشت این ها دچار خواهید شد و روز محاکمه و نوبت شما هم خواهد رسید

   
 5. سلام آقای نوری زاد اگر شما خامنه ای رو در دادگاه محاکمه ببینید اولین سوال شما از او چه خواهد بود

  ———–

  درود گرامی
  به او می گویم: شما عامل محوری سرشکستگی یک ملت هستید. درست در حالی که می توانستید عامل نیکبختی همان ملت باشید. و بعدش یک به یک بر می شمردم که… اما مگر این جماعت را انصاف و پذیرشی ست؟ هرگز!

  سپاس

  .

   
 6. قربان دهان و قلم و شهامت شما
  اين را هم اضافه كنيد كه طبق كدام قانون اسلامى نبش قبر و بيرون انداختن مردگان بهايى حلال است مگر نه انست كه در اسلام نبش قبر حرام است و باز كدام قانون است كه شهر محل دفن را حكومت معين كند و بر خلاف وصيت مرده اورا در شهرى بسيار دور از موطن خودش دفن كنند كارى كه در كرمان و بسيار شهر ها اخيرا اجرا شد

   
 7. سلام
  آقای نوریزاد از روزیکه آن بشکه کذایی با مخ مبارکتان تصادم کرده کارت شده فیل هوا کردن و سنگهای بزرگ برداشتن. مردم ایران بقدری انواع و اقسام بیچارگیها و فریبها را تجربه کرده اند که بخوبی از ماهیت چنین حرکات مضحک و بی سرانجامی آگاهند. شما نیز چون مزدک هیچ هدف روشنی بجز جلب توجه ندارید منتها مزدک به سبک خودش جلب توجه میکند و شما هم به سبک خودتان. انگار نقشی چون رستم افسانه ای برای خود قائلید و قصد دارید که یکتنه به جنگ دیو سفید خفته در غار بروید و کل مشکلات کشور را تنها با حذف و محکوم کردن یک نفر حل کنید. آیا به نظر خودتان چنین امری شدنی و در صورت شدنی بودن به حال کشور مفید است و جای تمام مطالبات معوق مانده زنان و کارگران و معلمان و افراد بیشماری که گرفتار فروپاشی خانواده و اعتیاد و بیکاری و فحشا و گرانی و کودک فروشی و هزاران درد بیدرمان دیگر شده اند را میگیرد ؟

   
 8. سلام و درود

  جناب استاد نوریزاد این دومین بار است که اقدام به ارسال خلاصه ای از مقاله« خاک مصر طرب انگیز » اثر شهید بزرگ فرهنگ و آزادیخواه شجاع و دلیر ایران زمین، جاودانه مرد علی اکبر سعیدی سیرجانی که در پر مخاطره ترین روزهای سیاه سلطه فاشیسم مذهبی کوبنده ترین و بی پرواترین مقالات را نوشت و پروانه وار در آتش تعصبات مذهبی با زجر و شکنجه های فوق طاقت انسانی سوخت و جان خود را فدیه آزادی مردمش ساخت ارسال میکنم . اگر آن مرد درراروپا بدنیا میآمد بیگمان برای او ارزشی چون« ژوردانو برونو »و گالیله و ژان هوس و ساوو نارولا، یا لااقل احتراماتی چون ولتر و ژان ژاک روسو و میرابو و روبسپیر قائل بودند. نمونه و نظیر مردی همسنگ شهید علی اکبر سعیدی سیرجانی در تاریخ ایران و بلکه در تاریخ مشرق زمین یا نیست یا بسیار اندک است. حیرت میکنم که چگونه جنابعالی که با ارتجاع و دیکتاتوری در آویخته ای از ارزش تعالیم و درسهای بیمانندی که میشود از چنین نادره مردی آموخت غافلید و حتی از انتشار خلاصه ای از مقاله ایشان که در افشای ماهیت دیکتاتورها و مستبدین است، دریغ میورزید و خود داری میکنید ؟ امیدوارم که خودتان ابتدا اصل مقاله ایشان را بخوانید و به ارزش بی مانند درسها و تعالیم آن نادره مرد پی ببرید و آنگاه به انتشار مقالاتش اقدام فرمایید یا لااقل از انتشار آن اندکی که توسط بنده یا سایر دوستان تقدیم میشود امتناع نکنید .

  ——–

  درود دوست گرامی
  مطالبی که ربطی به نوشته ی اصلی نداشته باشد، حذف می شوند. درک چنین قراری از جانب مدیریت سایت، امری دشوار است؟
  با احترام

  .

   
 9. اولا اینا ماها رو آدم حساب نمیکنن که بهمون جواب بدن. توی قانونک بی اساسشون هم نوشتن که ما در زمره چارپایان و مجانین هستیم که ولی احتیاج داریم. دوما، مگه این دست کجه (منظورم فیزیکی نیست) جرات میکنه جلوی شما بشینه که ازش سیم جم کنین؟ خودش میدونه توی این ۳۱ سال چه … (سه نقطه از مش قاسم) کاریهایی کرده، نمیتونه که جواب بده.

   
 10. بچّه جوادیه

  این نوری زاد مرا به مناظره دعوت کرده..خدایا تو شاهد باش که من شروع نکردم..ولی ول نمی کند..حالا به چای مناظره من تو را به مباهله دعوت میکنم ای ترسو..فردا سر میدان تجریش من می آیم و با روحانی و ظریف و معصومه ابتکار بعنوان اهل بیت..تو هم هر که را داری بیار که نداری!

  من و تو وسط میدان می ایستیم . مباهله هم این است:

  خدایا..اگر این ملعون راست می گوید و من آنی هستم که میگوید همین الساعه یک تریلی از عالم غیب بفرست تا روحانی و ظریف و ابتکار را زیر کند!

  اگر من راست میگویم یک تریلی بفرست که این ملعون را صدبار زیر کند!!

  خدایا من جانم در دست توست!!دعای مرا مستجاب کن!!

  الاحقر ولی امر مسلمین جهان..

   
 11. جوابیه حجت الاسلام نوروزی جنتی به یکی از نامه های نوری زاد

  بسم الله الرّحمن الرّحیم

  جوابیة ذیل توسط حجت الاسلام نوروزی جنتی مدیر حوزة علمیة شهداء (مکتب الاشراق) نگاشته شده و ایشان نوری زاد را که به نوکری اَجانب همت گماشته ، به مناظره و جدال به احسن دعوت می نماید .

  امت شریف ، انقلابی ، سرافراز و ولایی ، در سیره و سنت الهی ملاحظه و محافظه کاری مخصوصاً در امور دینی ، مذهبی معصیت نابخشوده است . عِرق دینی ، مذهبی سیّما در مورد ارکان دینی ، لاسیّما پیشوایان و اوصیاء و جانشینان آنان مثل ولایت فقیه در زمان ما مبارک ترین ادراکات بشری است . انشاءالله که همیشه و در همه حال این درک مبارک و روحانی ملازمتان باشد ، کما اینکه در تاریخ شیعی شما ملت سلحشور ثابت کرده اید که جلودار و ثابت قدم بوده ، هستید و خواهید بود ؛ انشاءالله .

  پیرو نامة جسارت آمیز یکی دیگر از اغفال شدگان فتنة 88 به پیشوا و نائب بر حق امام عصر ارواحنا له الفداء (عج) رهبری فرزانة انقلاب حضرت امام خامنه ای (ادام ا… ظلّه الشّریف علی رئوس المسلمین ) جواب داده می شود .

  متن جوابیه به شرح ذیل است :

  به نام خداوند طوفان آفرین

  گردبادی در راه است!!!!!

  قال امیر المؤمنین علی (ع) : « رُدُّوا الحَجَرَ مِن حیثُ جاءَ ، فَاِنَّ الشَّرَّ لا یَدفَعُهُ الَّا الشَّرُّ »

  سنگ را از همان جایی که دشمن پرتاب کرده بازگردانید ، که شر را جز شر پاسخی نیست . ( نهج البلاغه ، حکمت 314 )

  جناب نوری زاد ، از باب عکس العمل که شخص عامل ناچار از آن است بنا به هشدارهای پی در پی قرآنی و روایی و بنا به اصل سوم نیوتن در فیزیک که باید آن را بپذیرید ، زدی ضربتی ، ضربتی نوش کن . جواب نامة دلیرانه در هتاکی ، بی حرمتی و جسارت به دور از ادب را ذیلاً دریافت فرمایید :

  جنابعالی در نامه ای که با نام خداوند سیل آفرین شروع نموده اید ، از پودر شدن در هراسید ؛ در این نامه صدای رعشة ستون فقرات شما به گوش می رسد . جناب ، مجبورید لقمه را بزرگتر از گلوی نازک نارنجیتان بردارید ؟! هر چیزی حدی دارد ، در انتقاد هم شئونات را باید حفظ کرد . آیا صحیح است هر آن چه بلغور ذهن مبارک شد ، بر کاغذ بریزید و اشاعه دهید و بعد فریاد به خفقان هم سر دهید ؟! کدام را باور کنیم ، قسم حضرت عباس را ، یا دم خروس را . اگر آزادی نیست و خفقان است ، اگر آزادی نیست و دربندید ، اگر آزادی نیست و استبداد است ، پس چطور همچون شمایی بی پروا و دریده حیا آن چه هتاکی و بی حرمتی است در قالب نوشتن نامه به رهبر ،نثار مقدسات یک ملت می کنید و در جامعه انتشار می دهید ؟ آیا نباید منتظر حدّ اقل عکس العمل باشید ؟ مگر ملت شریف ایران ، نظام مقدس جمهوری اسلامی را وسلسله جنبان آن ولایت مطلقة فقیه را به آسانی به دست آورده اند که به آسانی از جسارت به آن بگذرند ؟ شما همفکرانتان این را بدانید ، که می دانید و خود را به غفلت زده اید ، نظام مقدس و در رأس آن ولایت مطلقه فقیه خون بهای هزاران شهید است ، آن چه سربازان رشید و جان بر کف ولایت فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در جواب جنابتان اِعمال کرده اند ، خواسته و جواب همین ملت ولایی است .

  جناب نوری زاد، چرا این همه از کلمه و عبارت ( پودرت می کنیم ) آَشفته و دلگیرید ؟ جنابتان زمانی پودر شدید که (همانند گاو نه من شیری که با یک لگد همه را نقش بر زمین کرد) آن چه کرده بودید نقش بر آب نمودید .

  چرا به آنچه متصفید متشنجانه گله مندید ؟ سراسر نامة کاشف بر انحراف و غیر قابل برگشتتان حاکی از پودر شدنتان است ، نباید از آنچه متلبس به آنید بیزار و ناراحت باشید .

  آیا بنّایی که نیمی از عمرش را صرف بِنای عمارتی نموده است و حاصل عمرش را زلزله ای نفسانی که خود کرده را تدبیر نیست زمین بکوبد ، چیزی به جز پودر شدن است ؟ شما زمانی پودر شدید که آن چه بافته بودید رشته کردید . چون غرّة هوا و هوس شدید و بَه بَه اجانب شعلة آتش شهرت طلبی را در وجودتان شعله ور کرد ، رشته های جدا شده را پاره پاره کردید به حدی که دگر بار قابل در هم تنیدن و بافتن به دور از تصور است و مصداق بارز « فَمَن یُضلِلِ الله فَلا هادیَ لَه » شدید ، همین یعنی پودر شدن .

  البته برای اهل بصیرت پودر شدن امثال جنابعالی تحیّر و تعجب ندارد ، چرا که از شماها ملازم تر ، نزدیکتر و مقربتر قادر به مهار عنان نفس نبوده اند و بسیار ساده در یک زور آزمایی با نفسانیات تسلیم شده اند و عناد و مخالفت با معلومات و مسلّمات و مبرهنات و ضروریات را در دستور کار خود قرار داده اند .

  جنابعالی و امثالهم را نباید با طلحه و زبیر قیاس کرد که قیاس مع الفارق است ، جسارت و گستاخی همچون شمایی بسیار کوچکتر از آن است که قابل قلم فرسایی باشد . منتهی از جهت آنکه شیطنت شیاطین اِنسی را باید از نطفه خفه کرد ، ازالة نطفه و هیولای اولی نمودیم تا هیولای ثانی متحقق نشود .

  جناب نوری زاد ، یعنی آنقدر کور و کر ، صم و بکم شده اید که صدای میلیونی ملت شریف ایران را در مناسبات مختلف که دالّ بر پودر شدنتان است نمی شنوید ؟ آیا شعارهای همراه با شعور ملت انقلابی را در نهم دی ماه نشنیده اید ؟ مرگ بر ضد ولایت فقیه ، مرگ بر منافق ، مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل را جنابتان چطور تفسیر می فرمایید ؟ مگر تفسیری به جز پودر شدنتان را دارد ؟ جناب نوری زاده انشاء ا… طوفانی سهمگین در راه است و گردبادهای مهیبی ملازم آن است ، هر آن چه خار و خس است در هم می شکند و در نتیجه آن را پودر می کند .

  بنده به عنوان یک طلبه دست یکایک سربازان گمنام و غیور ولایت مدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بالاخص سازمان اطلاعات سپاه را می بوسم و بر آن غیور مردان غبطه می خورم ، که ای کاش من هم حضور داشتم و در دفاع از ولایت فقیه که دفاع از حریم رسول ا… (ص) است ، مُشت بر دهان شما می زدم .

  شمارة پیامک : 09399180383

  و السّلام علی من اتّبع الهدی

  حوزة علمیة شهداء ( مکتب الاشراق )

   
  • لابد نوریزاد طلحه و زبیر نیست ولی آسیدعلی حتما در ژانر علی است حالا بگردیم پپیدا کنیم طلحه و زبیر رو؟!!(هرچند این مثالهای قرون وسطایی قیاس مع الفارقه ولی جهت استحضار حاج آقا بگم قبلا از سوی علی زمان کروبی و موسوی به این القاب مفتخر شدن!البته یه تشابهی وجود داره بین آسید علی و علی تاریخی و اون اینکه یکی قتال العرب بود و دیگری قتال العجم)
   اول این آقا بودجه ای مفتی که از بیت المال تو حلقومشون میریزن رو من باب حق الناس نخوره بعد اونور جوب وایسه بگه فحش بده فحش بستون.لااقل سید مرتضی باشه بگه حلوای شیرین نشر آثار امام چه برکاتی داره ما هم هرچی در دفاع از این حکومت فاسد فاسق گفته بشه رو دربست قبول میکنیم.این بابا که از خون شهدا میگه و سر و مر گنده میچرخه به کدوم بودجه ای وصله که اینجوری عربده کشی میکنه؟!اول ردیف بودجه رو مشخص کن بعد برو رو منبر حاج آقا.

    
  • «ای کاش من هم حضور داشتم و در دفاع از ولایت فقیه که دفاع از حریم رسول ا… (ص) است ، مُشت بر دهان شما می زدم .» شما آخوندا چقدر مشت و لگدی هستید.

    
  • آقای نوریزاد بنا بر گفته ی این طلبه جوان شما پودر شده اید , میدانید چرا ؟
   چون درایت و هوش و آینده نگری نداشتید , اگر داشتید مانند ایشان یک
   دستمال ابریشمی اعلا میخریدید و از آن به نحو احسن استفاده میکردید
   و آثار آن را میدیدید همانطور که در آینده ای نه چندان دور ایشان را در ریاست
   مراکز قدرت و ثروت خواهید دید.

    
  • پاسخی کوتاه به حجت الاغفال نوروزی جنتی.

   گفته اید “نظام مقدس و در رأس آن ولایت مطلقه فقیه خون بهای هزاران شهید است” . حرف بسیار درستی است . نظامتان و رهبرتان به قیمت خون صدها هزار ایرانی بر این ملک و ملت حاکم شده اند . خون شهیدان پشت بام مدرسه علوی. خون شهیدان خاوران . خون صدها شهید چون بختیار و سعیدی سیرجانی و مختاری و کاظمی و ستار بهشتی و ندا آقا سلطان و شیلر و …. . خون دهها هزار جوانی که بخاطر دفاع از وطنشان در جنگی که امامتان به پا کرده بود شهید شدندتا شما و رهبرتان در نهایت وقاحت ادعا کنید که همه آنها بخاطر بر پا کردن امپراتوری فرعونی حاکم خود را فدا کردند . بله ملت ایران بهای گزافی برای حکومت مطلقه هملباسانتان پرداخته و هنوز راهی دراز و شهدای فراوانی در پیش دارد تا از این کابوس نجات پیدا کند.

   و بازهم بدرستی گفته اید “طوفانی سهمگین در راه است و گردبادهای مهیبی ملازم آن است” . بله قطعا همینطور است. منتظر توفان سهمگین خشم این ملت درمانده باشید که دودمانتان را بباد خواهد داد. رهبرتان هم بدرستی فرموده “ظلم و ستم پایدار نخواهد ماند”!

    
 12. آقای نوری زاد پیشنهاد بسیار خوبی کرده اند ولی چنین گفتگویی هرگز انجام نمی گیرد۰ آقای علی خامنه ایی که آنرا آنقدر بالا برده که حتی او را نماینده خدا در روی زمین نامیده اند و به او حضرت امام خامنه ایی می گویند آیا حاضر می شود به این ۲۷ پرسش که همه آنها از جنایت بر علیه مردم ما سخن می گوید پاسخ بدهند و آنرا هم در رسانه های گروهی بگذارند? آقای خامنه ایی یک دیکتاتور بزرگ است که در مدت خلافتش چه آنزمان که رئیس جمهور بوده و یا امروز که تمام اختیار امور کشور را دارد جنایت کرده و بس , حسابش را بکنید یک ایرانی جان به لب رسیده وقتی به این آخوند ////////////////صفت نا سزا می گوید او را می گیرند و به زندان می برند به او تجاوز می کنند و زیر بدترین و زجر آورترین شکنجه ها می کشند۰ این آدم را به یاد یوسف استالین می اندازد که یکی از بزرگترین جنایتکاران تاریخ چون آدلف هیتلر است۰ در زمان او هزاران تن از مردمان روسی را در زیر شکنجه های وحشیانه در زندانها کشتند و یا به اردوگاه کار اجباری فرستادند و به آنها تجاوز جنسی کردند۰ دانشجویی را که یک جوک در باره استالین گفته بود به ۱۰ سال حبس محکوم کرده بودنند۰ راننده کامیونی که قیافته اش شکل او بوده به ۱۰ سال حبس محکوم می کنند چون راننده های دیگر از روی شوخی به او رفیق استالین می گفته اند! حتی به همسر خود بانو Nadezhda Alliluyeva (البته همسر دوم او بود) هم رحم نکرد و او را با گلوله کشت۰ در آنزمان گفتند که خودکشی کرده ولی بعدها آشکار شد که اینطور نبوده۰ او آنقدر بی رحم و بی عاطفه بود که گذاشت پسرش Jakow Duschugaschwili که در ارتش سرخ بود و در سال ۱۹۴۱ در حمله نازی ها به اتحاد شوری اسیر شده و او را به اردوگاه مرگ Sachsenhausen برده بودنند کشته شود۰ هیتلر می خواست او را با یک ژنرال آلمانی اسیر که فرمانده لشکر زرهی بود داد وستد (مبادله) کند ولی استالین نپذیرفت۰ پسرش در اردوگاه مرگ که در بالا نام بردم هنگامیکه می خواسته در سال ۱۹۴۳ از سیم خار دار فرار کنند او را نازی ها تیر باران می کنند۰ ما به جنایت های سید علی زمانی بیشتر پی خواهیم برد که این رژیم سفاک سر نگون شود آنوقت است که مردم باید بیشتر گریه کنند و درد آنرا هم نسل های بعدی حس خواهند کرد!
  بدانید که این رهبر معظم صفت« سید» دارد و تخم و ترکه همان ////////////////////////////////////////// است که هنگام حمله به کشور ما خود را سید و یا آقا نامیدند و به ما موالی می گفتند که جمع مولی است۰ باورشان این بود: سه چیز نماز را باطل می کند که آنها سگ و الاغ و مولی است و به ما عجم به چم (معنی) لال و گنگ و زبان بسته می گفتند!

   
 13. موسی : بدون تفسیر
  آیت‌الله علی خامنه‌ای : «ظلم و ستم پایدار نخواهد ماند و اراده ملت‌های عدالت‌خواه سرانجام پیروز خواهد شد.»

   
 14. سلام _ آقای نوریزاد هدفت از تغییر و تحولات حذف چند نویسنده خاص صاحب فکر و اندیشه مستقل بودند که تن به مداحیت نمیدادند و چاپلوس نبودند. و گر نه مداحان و چاپلوسانت باز هم مثل قبل مینویسند بدون آنکه آثار بی مثالشان با قبل فرقی کرده باشد یا ربطی به سرمشقی که میدهی داشته باشند، البته با زیرکی گاهی فحشهای بیشرمانه چند نویسنده بی مایه به خودت را هم منتشر میکنی که در حقیقت نوشتن چنان کلماتی بیشتر توهین به نویسندگانش میباشد تا مخاطبانش . میخواستی چند نویسنده بخصوص را برنجانی که رنجاندی .
  آفرین.

   
  • طبل غازی، بلند آواز و میان تهی

   خدا خیرش دهد این نوریزاد را که آن ها را “رنجاند” چون خدمتی به آن ها کرد در واقع تا وقت خود بی جهت هدر ندهند . این سایت حالا شده در حد خود صاحب سایت , پر هیاهو و تو خالی در یک کلام .

    
 15. درود بر مردم بستوه آمده از حکومت اسلامی و رفتار آخوندها!

  آقای نوریزاد جواب شما را مصباح یزدی تصادفی داده اینها معمولا تصادفی میدهند، ولی خوانندگان قضاوت خوهند کرد و وجدان مصباح را بمیزان مینهند!

  مصباح چنین گفته از سایت آفتاب نیور:

  سرسفره‌ای نشسته‌ایم که ۱۴۰۰ سال زحمتش را کشیده‌اند
  مصباح یزدی: بعد از ۳۰ سال نمی‌توان یک اشتباه از رهبری گرفت، جای تعجب است! | خدا می‌دانست، او برای این کار مناسب‌تر است| چنین انسانی، فرشتگان در مقابلش خضوع می‌کنند| زمانی در خانواده‌ها، فرد از برادر خود احساس خطر می‌کرد و احتمال می‌داد ساواکی باشد

  https://aftabnews.ir/fa/news/602482/%D9%85%D8%B5%D8%A8%D8%A7%D8%AD-%DB%8C%D8%B2%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%DB%B3%DB%B0-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%AC%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%7C-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%7C-%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%B4%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%B4-%D8%AE%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%7C-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%AE%D8%B7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%88%D8%A7%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D8%AF

   
 16. درود دوست گرامی آفرین و چه زیبا نوشتید
  خامنه ای خدارابنده نیست ، چه برسد به شما!
  روسیه هنوز دستهایش در ایران کاملا رو نشده ولی نگهبان حکومت است. هرچند برایش این نوکران اهمیت چندانی ندارند. ایران را به ویرانی کشانده اند و این است زمانی که کشوری غصب تروریستهای اسلامی می شود در واقع دیگر بحثی در کار نیست مگر در دادگاه خلق. مردگان غیر قابل بحث کردنند..

   
 17. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران:
  هر تصمیمی در خصوص کنوانسیون حقوقی دریای خزر با اجازه شورای عالی امنیت ملی و امضای مقام معظم رهبری انجام شده است و پس از طی شدن مراحل کامل آن برای تصمیم نهایی به مجلس خواهد آمد.

  http://irdiplomacy.ir/fa/news/1985213/%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B2%D8%B1-%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%D9%85%D8%AC%D9%84%D8%B3-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

  بدینوسیله من “ساسانم” از آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی به جرم خیانت به حریم مرز های کشور ایران به دادگاه انقلاب شکایت می کنم
  و هر کس در تایید این کنوانسیون همکاری داشته
  و هر نماینده ای که به تصویب آن رای مثبت بدهد
  همگی را در زمره خایننین به ایرانزمین می شمرم و خواستار مجازات آنان به جرم خیانت به کشور هستم.

   
 18. سلام آقای نوری زاد عزیز به نظر من خامنه ای /////////// انقدر//////////////////////// و … بی غیرت است که حتی اگر تمام مردم ایران به فقر و فلاکت بیفتند باز هم این /////////////////////// استعفاء نخواهد کرد. این اجنبی عراقی رو باید با زور مجبور کنیم که /////////////////////و بره امیدوارم اپوزسیون به معنای واقعی با هم متحد بشوند و در فراخوان هماهنگ از ما مردم ایران بخواهند که به خیابان بیایند و ریشه این شیطان صفت هارا بکنیم و این رو بدونید که پیروزی نزدیک است و به زودی جشن پیروزی را بر جنازه حکومت آخوندی خواهیم گرفت

   
 19. آیا می دانید که برابر با فرهنگ لغات، واژه ی مسئول که یک کلمه ی عربی است به معنی پاسخگو می باشد؟ اگر می دانید نفرمایید مسئول، چون این کلمه در تضاد با ناپاسخگویان است.

   
 20. درود فراوان بر مرد بزرگ ، فرزند راستین ایرانزمین ، عزمت را میستاییم و به پاس مردانگی و غیرتت بر پای می ایستیم و این همت و ایستادگیت را ارج مینهیم ، به امید اینکه خامنه ای قبل از اینکه دیر شود و جام زهر نوش جان کند ، از خواب بیدار شود….

   
 21. جناب آقای نوری‌زاد
  روشن است که نه شما و نه هیچ آدم عاقلی انتظار ندارد که رهبر معظم انقلاب به شما یا هر کسی پاسخگو باشد. حتی برای جلسات پرسش و پاسخ که بندرت برپا می‌شود از قبل افراد را گزینش کرده‌اند و مطالب را از قبل هماهنگ. می‌گویند بر سر موضوع رابطه با آمریکا هاشمی رفسنجانی به او می‌گوید که این مسئله باید حل شود و گرنه در برابر مشکلاتی که بوجود می‌آید پیش خدا مسئولیم. آقا هم پاسخ می‌دهد که شما نگران نباشید من خودم پاسخ خدا را خواهم داد. ایشان مسئول ۹۹ درصد خرابی‌ها است آدم بیماری است که جنون قدرت دارد و تمام فسادهای کشور از او و نهادهای وابسته به او برمی‌خیزد. در کنار تمام این پرسشها پرسشی که اکبر گنجی سالها پیش مطرح کرد همچنان بی‌پاسخ مانده است. اگر ایشان زنگ زدند و مناظره صورت گرفت این پرسش اکبر گنجی را هم بپرسید: آقای رهبر شما را چگونه می‌شود برکنار کرد؟ غیر از عزرائیل البته

   
 22. مناظره چرا
  من یکی از فدائیان رهبرم که صاحب منصب بزرگی هم هستم ، گرچه گاهی که به عمق عقاید و باورهای خود رجوع میکنم شک میکنم به تمام عقاید و باورهائی که به آنها تظاهر میکنم مثل بقیه همپالکیها حتی رهبرم اما چه میشود کرد ساختار حکومت اینطوری چیده شده است و در این چیدمان است که زندگی خوب دارم ماشین خوب ، ویلای خوب ، سرمایه و دارائیهای زیاد و…. خد را شکر که به من همه چیز داده و طبیعی است که به بقیه چیزی نمیرسد. البته که اگر این نظام و ساختار بهم بریزد دیگر این مزایا که هیچ بازخواست هم در کار خواهد بود بنابراین نباید بهم بریزد و در برابر هرکه بخواهد بهم بریزد میایستم حتی اگر رهبر باشد. اصلا رهبر وقتی رهبر است که این ساختار و این نظام در کار باشد والا دیگر اصلا رهبر نیست و الحق هم در برقراری این نظام کم مایه نگذاشته حال این چه سئوالات بیجائی است که مدیر این سایت مطرح میکند که اساس این نظام را زیر سئوال میبرد.

   
 23. بهین یاران جان درود

  قوه غذاییه اعلام کردند “”هر کس برای فلان خانم قبلن خبرنگار

  عکس یا فیلم بفرستد این موضوع شامل ماده دول متخاصم بوده

  وتا ده بیس سال زندان دارد””نمردیم و دیدیم دول متخاصم ج ا

  کیست و لولهنگش چه مقدار آب می گیرد !!این همه دجمن دجمن

  دول متخاصم دول متخاصم گفتید اقلن کسی که دولی داشته

  باشد را مطرح می کردید تا مضنه ای دس بقیه بیاد.

   
 24. بهین یاران جان درود

  وزیر خارجه وچند تن از همکاران اعلام نمودند .”” اگر می دانستیم

  برجام با ///////// است نه این همه کشش می دادیم ونه به شوق

  مادر شدن دریک دست مدارک برجام و در دست دیگر سیسمونی

  تهیه می کردیم .

   
 25. خامنه ای یک بزدل ترسو است که همیشه خود را پشت دیگران مخفی میکند و جرات قبول گند کاری های خود را ندارد. داستان مجتبی خامنه ای هم مثل مسعود رجوی است: اینها خیال میکنند با در پستو نگاه داشتن آنها و مرموز نشان دادن زندگی آنها میتوانند عوام را جو گیر کنند تا چهره ای والا و ما وراء الطبیعه (تقریبا مثل رهبر کره شمالی) از آنها بسازند و امیدوارند که در آینده بتوانند به خورد مردم بدهند.

   
 26. مناظره اش خوبه ولی همینکه دعوت به مناظره میکنید یعنی به تمام کارهای خلافش مشروعیت میدهید آقای نوری زاد مردم از جمهوری اسلامی عبور کردند براندازشده اند چرا شما هنوز این نئش را با نفس مصنوعی میخواهید لباس نوبپوشانید اینها سوالاتی است که در دادگاه مردمی باید ازش پرسیدزمانی که محاکمه اش کردیم‌ آقا را

   
 27. آقای نوری زاد لطفا اگر موفق شدید با رهبر مصاحبه کنید لطفا از ایشان سوال کنید شما که خود را رهبر مسلمانان جهان می دانید چرا کافرانی که بر اساس قرآن خونشان مباح است، جزو نزدیکترین دوستان و یاران غار شما هستند، مثل کره شمالی،چین، روسیه، کوبا، ونزوئلا و…..

   
 28. بادرودفراوان به دوستانی که به جناب نوری زاد شک دارند
  اگرمقصودتون ازبکاربردن واژه شک برانگیزدرموردجناب نوریزاد همان است که خیلیها به آن پرداخته اندازنظرمن اصلا شک برانگیزنیست هموطن گرامی. سیاست حاکمان چه دیکتاتورها وچه حتی دموکراتها درسیاستهای درمواردی خاص درمقابل برخی دشمنان خودمواضعی بی تفاوت اما زیرذره بین میگیرند وازآن منافعی هم میبرند اینکه جمهوری اسلامی به مسلمانان سومالی وفلسطین کمک میلیاردی میکند اما با مسلمانان چچن درسابق یا بلوچستان خودمون که درحال حاضرمدرسه هم ندارند کمکی نمی کند منافعی درآن نهفته است اینکه جمهوری اسلامی نوریزادرادشمن تمام قدخودمیداندشکی درآن نیست امابه چنددلیل بااو کاری ندارد یکی اینکه مردم ما نسبت به حقوق خودبی تفاوت هستند و اطراف نوریزاد وسایرسیاسیون مبارز خالی است حالا اگر همین فیسبوک‌یاتلگرام نوریزاد بشه پانصدهزار تایک میلیون دنبال کننده آنوقت یک روز اورا آزادنمیذارن کافیه درفضای واقعی حتی بدون حضورنوریزاد یک جمع دوهزار نفره شعاربدن نوریزاد حمایتت میکنیم….آنوقت خواهی دیداورا درغل وزنجیر به مخوف ترین زندان میبرند ودلیل دیگه که باوی کاری ندارند واسه اینه که باخودمیگن حالا که گرد این مبارزین خالیه وخطری برای ماحاکمان ندارند بگذار چندنفرشون آزاد ویکیشون خیلی آزادتر ومطلقآ آزادباشدتا سازمان ملل وحقوق بشر وهمه اگه گفتن درایران آزادی مخالف وانتقادنیست نوشته ها وگفته های نوریزادرا بهشون نشون بدیم تا دهانشون بندبیادوازاینطرف سربقیه رازیرآب بکنیم.اما چرا نوریزادنمیتواندمهره حکومت باشد؟من دلایل قانع کننده میارم که مطلقآ نمیتونه مهره حکومت باشه والبته روشن هم هست امر پیچیده ای نیست که من بگم کاشف آن من هستم.ببینید درصورتی کسی مهره حکومت میشود که از مقام ومنزلتی که قبلآ داشته بالاتر برودچه ازنظر جایگاه ظاهری وچه مادی ومعمولا افراد گمنام چنین میشوند یااگرصاحبنام باشند به جایی مهمترازقبل میروند مثل مهاجرانی که دربی بی سی تمام قداز جمهوری اسلامی دفاع میکند.حالا نوریزادکه قبلا درمقام دفاع ازحکومت حتی باشخص رهبری مراوده داشت واگرچه اوکارفرهنگی میکرد امابه فرض که دنبال پول وثروت ومقام میبود درهمان جایگاه قبلی که ایشون حتی باکارفرهنگی هم میتوانست به مقام وشهرت و ثروت برسدکمااینکه شهرت هم داشت واز نظریه پردازان تراز اول طرفدارحکومت بودندویااگرمیخواستند در پست ومقامهایی مثل وزارت ونمایندگی مجلس و مناصب حکومتی باشند به راحتی میتوانست به هرمقامی برسد حالا چنین شخصی همه اینها را رهامیکند ومی آید درفضای مجازی بعنوان خدمت به حکومت ورفتن به این شهر وآن محله ودیداربافلان زندانی آزادشده یابه مرخصی آمده فقرا وبیماران واقلیتهای مظلوم وکارهای این چنینی چه نفعی برای حکومت دارد آن هم نه روزنامه ای نه شبکه تلوزیونی ونه امکانات گسترده ای، جز مصاحبه یامناظراتی که بابرخی افرادگهگاه باچندشبکه تلوزیونی دارد وکارهای نقاشی وکل فعالیت ایشان فردی است البته منظور دایره فعالیت اوست وگرنه اوباهمه مبارزین راستین ومردم دیدار وخدمت رسانی حتی به بیماران بی بضاعت ازطریق مردم خدمات شایانی انجام میدهدوازهمه مهمتر تاالان یک سند پیدانشده که نشان دهد نوریزاد مثلا بایک مهره اطلاعاتی وحکومتی تلفنی یاحضوری دیداری مشکوک داشته مگر اتفاقی با مقامی برخوردکند که باز ازگزند انتقاد بحق نوریزاد درامان نخواهدبود درحالیکه خیلی ازاپوزیسیون نماهای دیگر هزاران سنداز آنها رو شده که با سپاه واطلاعات همکاری دارندکه البته آنها ازنظر سواد وشخصیت ومنزلت ووجهه اجتماعی انگشت کوچکه ی نوریزادهم نمیشوند.موردآخر اگر نوریزاد یک تشکیلاتی مثلا داشت ودرمواقع حساس مثل زمان اعتراضات یا زمانی که سیل همه جارافراگرفته بودومردم معترض وخشمگین بودند ومواقع بحرانی دیگر در انحراف افکارعمومی به نفع حاکمیت اقدام میکرد باز شک برانگیزبودایشان تنها ویک تنه بعنوان یک لشکر یک نفره درهمه موارد ومواقع مختلف تمام قد و شفاف وروشن مقابل حکومت وکنارمردم ایستاده وحتی یک جمله نمیتوان ازاو پیداکرد که تعبیری شک برانگیزداشته باشد.البته ایشان هم باوجود همه شجاعت وصراحت منحصری که دارند قطعآ محدودیتهایی هم دارند که اگر پارافراترازآن محدودیتها بگذارند این موقعیتی که بدست آورده راازدست میدهد وباید ملاحظاتی هم بکنند گرچه ایشان خیلی از تابوها راشکسته ودر بیان حقایق ونوع ادبیات انتقادی منحصر ویگانه روزگار ماست.کلام آخراینکه نوریزاد شخصیتی مشهور وشناخته شده است وبرخوردنظام بااو تاوان سنگینی برای نظام دارد واین هم یکی ازدلایل عدم برخوردبااوست کمااینکه همین الان هم ایشان باوثیقه بیرون هستند واخیرآ دادگاه گرگان اورا چون گرگان به گرگان بردند

   
 29. کورش علاقبند

  ايشان نماينده عالی و غير قابل تعويض خداوندو امام زمان هستند . ايشان پاسخگو به انها هستند . (اميدوارم جواب کل ۲۷ سوال داده شده باشد)

   
 30. جانم فدای رهبر

  هر چند ورود به این مجال را بی فایده می دانم ، اما به عنوان یک شهروند که به رهبر خود افتخار می کنم پرسش های آقای نوری زاده را بی اساس می دانم و مناظره را نا ممکن!… اما بنا به توان فکری خود به پرسش های ایشان جواب می دهم ، اما نه به عنوان مدافع رهبری، چرا که ایشان نیازی به دفاع اینجانب ندارند و بر اساس وظیفه جواب می دهم…1- مقام معظم رهبری همواره پاسخگوی مردم بوده اند و هستند و شما می توانید به سایت ایشان مراجعه و هر گونه پرسش را مطرح نمایید… خبرنگاران داخلی و خارجی، بنا بر وظایف دفاعی و امنیتی و.. ایشان(رهبری) و سایر امور مهم، این گونه امور از حساسیت خاصی برخوردار است… رهبر انقلاب مقام منیع و فوق احترام دارند و برای حفظ و تعالی این مقام لازم است که ایشان از افرادی که به دنبال پرسش های مغرضانه و بی اساس هستند به دور باشند…2- تصمیم به رهبری جمهوری اسلامی ایران را مقامات مجلس خبرگان گرفته اند و جریانات امور بر همه روشن است 3- پاسخگویی معمولا در مقابل پرسش به عمل می آید و هر دستگاهی لا جرم می بایست بنا بر حوزه ی فعالیت خود پرسشی داشته باشند تا ایشان پاسخ دهند… در سیستم رهبری نظام ما افرادی رابط مابین رهبری و دستگاه ها تایین شده اند که همانها پاسخگو می باشند… 4 مقبولیت داخلی و سنجش آن در حوزه ی قانونی مجلس خبرگان است و مادام این مجلی رهبری ایشان را تایید می نمایند، ایشان نیز رهبری را ادامه می دهند…5- فرزندان مقام معظم رهبری بنا بر توصیه ی ایشان در حال تحصیل علوم حوزوی و یا … می باشند و تهمت هایی که از سوی مغرضان بر فرزندان ایشان مطرح است کلا بی اساس و بدون مدرک است… 6- تخصیص بدجه های برون مرزی بنا بر مصلحت تایین می شود… ایران در منطقه هم پیمانانی دارد که بنا بر مصلحت هایی که همگی اینک می دانند چه سودی برای ایران دارد، لازم است که تحت حمایت ایران قرار داشته باشند… همگی حوزه ی فرهنگی و مذهبی و..ایران را می دانند تا کدام مرزها می باشد… مرزهای امنیتی ایران لا جرم مرزهای جغرافیایی ایران نیست، دفاع از ایران و همپیمانان آتش بسیاری از جنگ ها را از ایران دور ساخته است7-بهائیان متاسفانه بنا بر تصمیم های مغرضانه محفل های محلی و ملی و جهانی شان اینک دشمن ایران محسوب می شوند، و البته آنانی که پیرو محفل نیستند از این افراد جدا می باشند…و اما نجس بودنشان مطاعه ی عمیق آثارشان را می طلبد که ظاهرا جناب نوری زاد بنا بر معاشرت با این فرقه ، فریب ظاهرشان را خورده اند و لازم است که اندکی مطالعه در آثار این فرقه داشته باشند تا همه چیز برایشان روشن گردد.

  من مزدور نیستم… منهم متحمل فشار اقتصادی ام ولی ایران را می پرستم و وجود این نظام به جای ایران پاره پاره را ترجیح می دهم…چه تضمینی برای ایرانی یکپارچه در صورت سقوط نظام را دارید؟!…ما در خاور میانه هستیم…سوریه تکه تکه شد…عراق اینک دو دولت دارد…یمن می رود که باز هم دو تکه شود و …کمی واقع بین باشیم.
  تمام اختیارات رهبر بنا بر قانون اساسی موجود ، قانونی است…ای کاش به حضور ملیونی مردم در مناسبت ها توجه کنید… مردم اگر خواهان تغییر هستند، بدون شک کسی جلویشان نمی ایستد…اما این نظام پشتیبانی حد اکثری را از نزد مردم دارد…

  ادامه دارد

   
  • ای​ فدائی رهبر که مزدور نیستی …. اما دروغگو هستی!
   تو ایران را نمی پرستی , همان رهبرت را میپرستی. تک تک مثلا جوابهائی که به نوریزاد داده ای نشانگر اینست. در نهایت وقاحت میگویی ” مردم اگر خواهان تغییر هستند، بدون شک کسی جلویشان نمی ایستد” . عجب انسان واقع بین و حقیقتگویی هستی برادر. جانت فدای رهبر!

    
  • سلام دوست عزیز ماسمالی کن و گند و کثافت پاک کن خوبی هستی حتما یادم بنداز سفارشت رو به دفتر ماله کشان نظام بکنم تا استخدامت بکنند

    
  • پاچه خوار نکبت از خواب بیدار شو ، یه نگاه به اطراف بکن ، ببین سی ساله رهبرت با این مملکت چکار کرده ، رهبریکه از ابتدا گفت باید به حال این مردم که من رهبرشون باشم خون گریست

    
 31. نوری زاد
  خيلي دوستت داشتم ولی چون از اسلام برگشته ای ازت بدم میاد

   
  • سلام دوست عزیز آقای نوری زاد از اسلام برنگشته اند بلکه اسلام اصیل را پیدا کرده اند

    
 32. آقای نوریزاد .
  تا بحال پنج فتوای وحشیانه را مطرح کرده اید . اینهم یکی دیگر:

  حجت الاسلام علی رازینی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دورۀ جنگ ایران و عراق، برای اولین بار به فتوایی از سوی آیت الله خمینی اشاره کرده که طی آن بنیانگذار حکومت اسلامی ایران از علی رازینی خواسته بود که افراد یا فرماندهان نظامی متخلف در جبهه های جنگ را که عمل شان، صرف نظر از اینکه عمد بوده باشد یا غیرعمد، “موجب شکست جبهۀ اسلام شده”، “بدون رعایت تشریفات” در “دادگاه ویژه تخلفات جنگ” محاکمه و اعدام کند.

  در این حکم رهبر سابق جمهوری اسلامی ایران خطاب به علی رازینی نوشته بود : “شما موظف می باشید : ۱-دادگاه ویژه تخلفات جنگ را در کلیه مناطق جنگی تشکیل [بدهید] و طبق موازین شرع بدون رعایت هیچ یک از مقررات دست و پا گیر به جرایم متخلفان رسیدگی نمایید. ۲- هر عملی که به تشخیص دادگاه موجب شکست جبهۀ اسلام و یا موجب خسارت جانی بوده و یا می باشد مجازات آن اعدام است. والسلام.”

  علی رازینی در جای دیگری از سخنانش افزوده است که با پایان جنگ هشت ساله با عراق، حکم آیت الله خمینی دربارۀ تشکیل “دادگاه تخلفات جنگ” از “کارآیی افتاد”، اما، اندکی بعد با استفاده از آن بسیاری از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران که در جریان حملۀ موسوم به “فروغ جاویدان” به اسارت درآمدند، محاکمه و اعدام شدند. محاکمه اسرای سازمان مجاهدین خلق، به گفتۀ علی رازینی، “گاهی وقت ها ممکن بود یک ساعت یا کمتر طول بکشد.”

   
 33. این سوالات و ابهامات را بک انسان منطقی به بحث و گفتگو می نشیند، د سعی میکند در حد توان پاسخی عقلی و نستدل برای آنها پیدا کند، اما جناب نوریزاد روی سخن شما و طرح این سوالات، موچود عجیب الخلقه متوهمی است که خود را بالاترین مقام در میان مسلمانان می داند و ظاهرا در قبیله ادمخواران و یا در مجیطی به شدت الوده به انواع امراص چسمی و روانی رشد یافته و مطلقا والدینش منطق انسانی را به او نیاموخته اند. از انجا که قدرت را به نادانان مبسپارند نا از او سوء استفاده کنند، قدرتی بس خطرناک را با استفاده از نادانی مردم به این موجود خطرناک سپزدند و او به شدت به این قدرت و حونخواری مردمان علاقه مند و معتاد شده است. و متوهمانه خود را نایب بر حق از جانب الله مدینه و موهوم دیگری به نام امام زمان میپندارد.
  به همین خاطر شما هرگز پاسخ مستقیم از دهان او نخواهید شنید.ولی امکان دارد زنجیرهای موجودات دست اموز به شدت وحشی خود را باز کند تا پاسخ پرسشهای شما را که پرسش ملتی نیز هست از زبان انها بشنویم.

   
 34. با درود فراوان به آقای نوری زاد شجاع مرد آزادی خواه و همینطور این گروه ۱۴ نفره که این بیانیه دمکراسی خواهانه رو تنظیم کردند ای کاش این سکوت ننگین و خاموش مردم که باعث درک غلط این رژیم غارتگر و دزد از راضی بودن مردم و همچنین درک مردم دنیا از پذیرفتن ایرانیان از ذلت و خواری عوض بشه و مردم یه بار دیگه با آمدن میلیونی به خیابانها نفرت خودشون رو از این چپاولگران ایران و ایرانی نشون بدن من با تمام وجودم ار بیانیه دمکراسی خواهانه شما پشتیبانی میکنم و به امید آزادی برای ایران وایرنی از شر ملایان تبهکار نوری زاد عزیز برای شما و همه دمکراسی خواهان ایران آرزوی بهترین رو دارم

   
 35. استاد دانشگاه

  جناب آقای نوری زاد با سلام و احترام . ما نسل سوخته هستیم ، نسلی که حداقل یکبار در سوختن آنها چه سهوی و چه عمدی مشارکت داشته اید ، به هیچ کس جز منطق خود اعتماد نداریم . موضع گیری شما در مقابل نظام قابل ستایش است ولی قابل باور نیست . این دستگاه و سیستم در تمام شاخه های خود افرادی را به عنوان سوپاپ اطمینان قرار داده است و ایشان مشکلات و سختی های مردم رو به راحتی بیان میکنند . به نوعی پازیتیویسم حکومتی . منظورم را بهتر میفهمید . قشنگ مینویسید قشنگ صحبت میکنید ولی اعتمادی به هیچکس نداریم . پایدار و سلامت باشید .

   
  • استاد جان اگر تو هم نمیترسیدی و حرف هایت را در تریبون دانشگاه و یا گلاس درس میزدی و اگر همه ما نمیترسیدیم دیگر هیچ دیکتاتوری بر ما جکومت نمیکرد. اگر گاندی میترسید و حرف خودش و مردم را نمیزد هند آزاد نمیشد. این پدیده را که وقتی کسی حرف میزند ما به هراس میافتیم علی رضا قلی در کتاب حامعه شناسی نخبه کشی شرح داده است. تو هم هم خودت حرف بزن هم دانشچویانت را اجازه بده حرف بزنند. اطمینان داشته باش کار ها درست مییشود. تاریخ این را بما میگوید

    
 36. جناب نوریزاد عزیز کدامین ملای بالانشین تاکنون فرصت سوال واظهارنظر به مخاطب پای منبر داده اصلا مگر موجودی به دانایی و عظمت این قوم دغل کار درهمه دنیا وجود دارد ؟؟ خامنه ای را ما وهمان آخوندک های مزور و مزدور اینقدر بادکرده ایم که در شصت پای ایشان هم ذره ای باور به بزرگی ایران و ایرانی وجود ندارد ولی بزرگی و شهامت شمارامی ستایم که جان پرارزش خودتان را درکف و حرف حق ملتی ساده لوح رابرزبان دارید..امیدم زایش این زیبایی ست

   
 37. محمد نوری‌زاد گرامی، تو آخرین امید این ملت به کما رفته‌ای
  من ایران نیستم وگرنه بدون که سایه به سایه در کنارت میومدم

  امیدوارم قدرتو بفهمیم

   
 38. درود بر جناب نوری زاد که حرف دل مردم را زدید.. جواب سوال شما این است : خامنه ای خود را نماینده خدا و شاید هم خود خدا میداند و به همین دلیل خود را پاسخگو نمیداند.

   
 39. هوادار شاهزاده

  تو نوریزاد تا وقتی که داری نون بازنشستگی جهاد و سپاه رو میخوری.نمیخواد برای ملت ژست مخالف بگیری.اگه خودتو پاره کنی.گذشته ننگین تو تو گروه تلویزیونی جهاد و روایت فتخ پاک نمیشه.دیگه تمام شد ماجرا

   
 40. اقای ابر مرد باصطلاح نس توه….
  تورا شما خطاب میکنم چون ناچارم بهت احترام بگذارم..
  در تاریخ ما بوده اند کسانی که سلاطین و شاهان رو مورد انتقاد قرار میداده اند.مث بهلول و…..که البته انتقادشان را در لفافه طنز و استعاره و ایجاز پنهان میکرده اند…
  اما شما خیلی رک وبا بیان ی بی بدیل که در قرن اخیر بیسابقه بوده نفراول کشور را مخاطب قرار میدی و به او عتاب میکنی…
  این درجه از شجاعت …دیگه نامش شهامت نیس…تهور ست…به استقبال داغ و درفش ست…رک بگم دیوانگی و جنون ست که بوده اند در سالهای اخیر کسانیکه برای 20%این طرز گفتار جان شان را از دست داده اند ولی شما سر و مذ و گنده میگردید …
  مگر اینکه. بااجازه و هماهنگی سیستم سوپاپ تخلیه شده باشید که کشور در گرداب انارشیسم فرو نرود و باصطلاح بلک هول(حفره و خلا امنیتی)ایجاد نشود. . خدا عالم ست…..

  ————

  درود عبدی گرامی
  به این که من سوپاپم یا تهور دارم کاری نداشته باشیم.
  شما یک خط بنویسید و بفرمایید که این بیست و هفت پرسش من از آقای خامنه ای، در کنار هزاران پرسش دیگری که در درون مردم معترض موج می خورد، آیا درست و منطقی و بایسته اند یا نیستند؟
  بله؟
  پاسخ می دهید؟
  اگر غلط بودند، غلطش را پتک کنید و بر سر من بکوبید، اما اگر درست بودند، زحمتش را بکشید و از یک سخن درست جانبداری کنید.
  باشد؟
  سپاس

  .

   
  • علت این است که شما برای خودت و مردم هیچ گونه حقی قایل نیستید. و طبیعی میدانید که حق اظهار نظر از مانیست. از قدیم گفته اند حق گرفتنی است نه دادنی. آقای نوریزاد حق خودش و ما را از حاکمیت گرفته است. خود حاکمیت هم این را پذیرفته است. حالا شما به اینکه من و شما را اندکی آدم حساب کنند اعتراض داری؟. اصولن اینکه انسان حق حرف زدن ندارد اختراع پهلوی ها بود قبل از آنها هم نبود. چون اصلن وسیله کنترلی وجود نداشت. حاکمیت هم دانسته است که با وچود این همه ویسایل ارتباط جمعی اینکه کنترل کند چه کسی چه گفته است امکان ندارد. حالا آقای نوریزاد نگوید یکی دیگر میگوید و بسرعت در اینترنت پخش میشود. حالا دیگر در کانال های تلگرام فیس بوک و… دیگر مردم هیچ هراسی ندارند حرف دلشان را بزنند. چرا آقای نورزاد باید داشته باشد. دیگر آن ممه را لو لو برد. ترس بی ترس. دیگر با ترس نمیتوان بر مردم حکومت کرد. شما ببینید یکی از مسویولین نظلم جرات ظاهر شدند در یک تریبون آزاد را ندارند. چون وقتی چرت بگویند در همان پای تریبون یکی هست که بی پروا پاسخ آنها را بدهد.

    
 41. با سلام و عرض ادب ، ایشون اگه جرئت مناظره داشت مملکت به اینجا نمیرسید

   
 42. آفرین به شهامت شما که ما را از یاس و ناامیدی نسبت به مردانگی ایرانیان که در تاریخ ما به چشم میخورد بیرون میآورید و به ما ایرانیان قوت قلب میدهید که هنوز در ایران مردان زنده اند درود به شرف و ایرانی بودنتان

   
 43. بسم الله الواحد القهار…دوست عزیز گوش بزنگ مشدی خامنه ای نباش گوش بزنگ سگهایش باش که بهت پارس کنند…اندوه بزرگیست که انهایی که ادعای اسلام را داشته باشند و دانسته یا نادانسته به ان عمل نکنند..در اسلام همه ادمها برابرند(این برابری فیزیکی و شکلی نیست..برابری هویتی یا ذاتیست)اما ایا در عمل کسانی که ادعای اسلام را دارند به ان اعتقاد عملی دارند ؟ایا به ان عمل می کنند؟خود این مساله که از فردی بت بتراشی گناه بسیار بزرگیست که از اعمال و اعتقادات مردم عصر جاهلیت قبل از رسول مکرم اسلام هم بدترست..بتهای ان عصر خودشان حرف نمی زدند و اسیبشان از بتهایی که به شیوه ای که الان از ان استفاده می شود کمتر بود…قبلا از این پرسشها باید این اخوندها صریحا اسلامشان را تعریف کنند …هنوز بصورت جامع اینها اسلامشان را تعریف نکرده اند…اینها در منبر ها از رفتارهای پیامبر می گویند ..اینها می گویند(البته در کتب تاریخی هم هست)که پیامبر در هر مجلسی که وارد می شد هر جا جایی خالی بود می نشست و خودش را بالاتر از کسی در نظر نمی گرفت…به هر کسی جواب می داد..خشن نبود…همیشه به همه مردم لبخند می زد….جواب هر کسی را می داد..در سلام دادن بر همه پیشی می گرفت…کینه جو نبود..دروغ نمی گفتووامانتدار بود…و خیلی چیزهای دیگر…کدام یک از این مساعل را اینها عمل می کنند…من بیشتر از ده نامه به شورای اشرار(نگهبان)نوشتم و بیشتر انها هم در مورد انتخابالت ازاد بود..هر گز جوابی نیامد…سگهای خامنه ای شهروندان این کشور را ادم حساب نمی کنند چه برسد به خود مشدی خامنه ای که به ماها جواب بدهد..بی هیچ دلیل قانونی به یک تعداد فرصت شرکت در انتخابات را می دهند و تبدیلشان می کنند به غلام حلقه به گوش خود..و بی هیچ دلیل قانونی از یک عده این حق را می گیرند….دوست من اندوه برزگیست که ایین و دین بزرگی مثل اسلام مورد سوءاستفاده این اشرار قرار گرفته است……سخنب با انهایی که خودشان را در حد سگ برای خامنه ای یا قبلا خمینی یا قبل از ان شاه یا هر کسی دیگر پایین اورده اند دارم…می از شما می پرسم ایا ارزشش را دارم؟بخدا که این ذلتی است که هیچ چیزش ارزش ندارد که در این حقارت به شما پستی دهند یا به منافع مادی برسید..ادم عملا نه حرفا بنده خدا باشد و از گرسنگی بمیرد بهتر از این است که سگ کسی باشد….ما همه برابریم ..خامنه ای بر این دوست عزریز برتری یا حق ویژه ندارد..اگر از حاکم کشورش سوال می پرسد او باید جواب بدهد..و این یعنی اسلام

   
  • با سلام و عرض ادب ..ايران بايد در قانون اساسي ماده همه پرسي را فعال كند .. صدها تصميم حساس كه در زندگي مردم گرفته شده وتحت تأثير قرار مي گيرند هيچ عقيده اي ندارند .. نام دولت جمهوري مبتنى بر مردم و نظر مردم است

    
 44. مشکل ..خامنه ایی نیست…مشکل اصلی در آنجا هست که ما ایرانیان …خیلی گاو تشریف داریم .در هر کشور دیگری چنین اشخاصی در صدر حکومت بودن تا بحال ۴۸ بار سرنگون بودن

   
 45. هزاران درود به ابرمرد سیاست و شجاعت …
  بدون شک شما کاوه ی حال حاضر ایران زمین هستید. تنها کسی که پرچم ازادگی و جوانمردی رو بر دوش گرفته و درمیان اتش و خونی که ملایان جنایتکار و سازمانهای مخوف اطلاعاتی شان بدین گونه و بااین درجه از پستی به راه انداختن، اینگونه شجاعانه میدرخشید. هزارسال زنده باشی. فرزند کوچک شما. علی

   
 46. استاد گرامی خواهش میکنم این سوال هم اضافه کنید که چرا انها یی که به ایشان انتقاد میکنند توهین به رهبری تلقی میشود وباید به زندان بروند و….
  همچنین این را بپرسید که چرا محیط ریستی ها که دربندند !! ایا به غیر از دیدن دفن زباله های اتمی روسیه گناه دیگری هم دارند که باید محاکمه و دربند باشند .
  و با پوزش سوالها زیاد است ولی این هم بپرسید که چرا پول ملت ایران در خارج از ایران خرج میشود

   
 47. سلام عزیز گرامی
  دیروز امروز و فردای نوریزاد
  نوشته شما ما را به این نتیجه می رساند که هیچگاه از روی ایمان و اعتقاد دست به عملی نزنیم که بازگشتی در آن متصور نیست.
  و ما چاره ای جز ادامه همان راهی که رفته ایم را نداریم
  نوریزاد دستش به خون کسی آلوده نبود ‘ هویت و معیشت او فقط به عقاید و افکارش وابسته نبود ‘ کجیها را حتی در همان دوران روئت میکرد و منتقد آن بود ‘ این شرایط امکان بازگشت او را فراهم آورد ‘
  سرگذشت آقای نوریزاد و هزاران مثل او را که شهامت رویارویی با این حقیقت را ندارند ‘ به ما میگوید که ما باید حداقلی از حقوق را برای تمام انسانها در نظر بگیریم و آن را وابسته به عقاید و نژاد و رنگ و مذهب او ندانیم.
  مگر ما در این زندگی کوتاه مان چقدر وقت داریم که هر بار خود را مچل فردی کنیم که خیال میکند حقیقت در چنگ اوست و مخالفان او همه بر باطل اند.
  آیا تاریخ ما انسانها که پر از ظلم و جفا و بی عدالت ایست نباید نگاه ما را نسبت به عقاید و ایمان و باورهایمان تغیر دهد .
  آیا زمان آن فرا نرسیده که ما نقاب از چهره این ایمان و اعتقاد پوشالی که نود و نه درصد آن کسب قدرت و هویت و اعتماد به نفس است برداریم و بدانیم که پشت این ایمان و اعتقاد ‘ هیولایی به نام قدرت پنهان شده است و هیچ ارتباطی به حقیقت ندارد
  مهمترین دلیل این ادعا تاریخ بشر و ادعاهای گزاف و باطلیست که در طول تاریخ جان میلیونها انسان را به باد داده و ما امروز با فاصله تاریخی به وضوح به بطلان آنها پی برده ایم ‘ همچنین وقایعی که ما ایرانیان پس از انقلاب تجربه کردیم همه نشان از یک میل بیمارگونه به قدرت و داشتن شخصیتی پوشالی میدهند ‘ میلی که نتیجه سرکوب و شکستهای تاریخی ما میباشد ‘ البته بیشتر کشورهای اسلامی به همین بلا گرفتارند و به راحتی همدیگر را به کفر متهم میکنند و حاضرند حتی جانشان را در این راه فدا کنند ‘ از بوکو حرام گرفته تا داعش و حزب الله و جیش العدل ‘ البته این حماقت و جان فدا کردن به هیچ وجه در انحصار کسی نیست و هر اعتقادی که بتواند هویت بزرگ و قدرتمندی به مقلدان عرضه کند خریداران زیادی خواهد داشت
  کمونیست ها هم از جانشان می گذشتند ‘ با اینکه اعتقادی به بهشت و دریافت پاداش اخروی نداشتند ‘ هر عاقلی که این واقعیتها را کنار هم میگذارد ‘ متوجه این امر میشود که آن پاداش ‘
  پاداشی دنیویست ولی مالی نیست ‘ پاداشی که حی و حاضر و در همین دنیا قابل وصول است ‘ پاداشی که شما را آقا میکند و در راس می‌نشاند ‘ پاداشی که مقلدان را از بلاتکلیفی و بی هویتی در این دنیای پر رمز و راز می رهاند و به آنها جایگاهی مطمئن عطا میکند
  فداکاری‌های آلمانها و ژاپنیها در جنگ جهانی دوم چنان حیرت انگیز است و ما را به یاد آموزه های دینی خودمان می اندازد ‘
  چنان به سوی مرگ می شتافتند که انگار بهشت را دیده اند و در آن آرمیده اند ‘
  آنها نه علی را می شناختند و نه قیام حسین را ‘
  پس محرک آنها چیست که آنان را برای این فداکاری و از خود گذشتگی آماده کرده .
  بله ‘
  این حق به جانب بودن و مخالف خود را باطل و به نحوی کوچک پنداشتن قدرت و اعتماد به نفس عجیبی به انسان میبخشد . ‘ بله ‘
  .این است آن متاع واقعی ‘ که پشت این نقاب حق طلبی دلربایی میکند ‘ آیا جوانانی که به داعش پیوسته اند حقیقت را یافته اند ؟’ یا طمع قدرت آنها را به این وادی کشانده ؟
  شهادت در راه خدا یعنی پیمودن تمام مراحل معرفت و رسیدن به درگاه خدا و محشور شدن با پیامبران و اولیای خدا ‘ اگر بخواهیم شهادت را به زبان دنیوی ترجمه کنیم ‘ یعنی ‘ گرفتن دکترا ‘ بدون رفتن به مدرسه ‘
  چه تصور دلربایی ‘ چه فاصله کوتاهی’
  کافیست شما باور کنید ‘ مهم باور شماست و این باور هیچ ارتباطی با حق و باطل آن ندارد مثل یک دروغ ‘
  اگر کسی به دروغ به شما بگوید که بلیط بخت آزمایی شما برنده شده و شما صاحب میلیاردها تومان شده اید و شما باور کنید ‘ خوشحالی شما هیچ تفاوتی با این ندارد که واقعا بلیط بخت آزمایی شما برنده شده باشد .
  اعتقادی که شما را در راس بنشاند و شما را تافته جدا بافته ای بداند و بر هویت و شخصیت شما بیفزاید چنان وسوسه برانگیز است که به محض ایمان به آن در پوست خود نمی گنجید و حاضرید شرف و وجدان انسانی خود را زیر پا بگذارید و سیاه را سفید بپندارید ‘ در مصاحبه جناب دهباشی آقای نوریزاد اشاره به یک ماست بند مشهدی داشت و اینکه آوینی چنان مقصد و محتوائی بار اینگونه افراد کرده بود که به هیچ وجه در اندازه آنها نبود ‘ در این لحظه دهباشی پرسید
  مگر آنها برای امام حسین نرفته بودند.؟
  به گمانم آقای نوریزاد به شدت از گفتن نکاتی که ممکن بود باعث رنجش خانواده شهدا و ایثارگران شود ‘ پرهیز میکرد .
  ولی واقعیت این است که بیشتر این جوانان قربانی هندوانه هایی شدند که آخوندها زیر بقل آنها گذاشته بودند ‘ من با چند تن از این جوانانی که قبل از شهادت نورانی شده بودند بحثهایی داشتم ‘ آن روزها خیال میکردم این نور خداست که از چشمان آنها ساطع میشود ‘ ولی امروز که به این سن رسیده ام مثل روز روشن میبینم که آن شور و شوق و برق نگاه میل عجیبی به قدرت بود ‘
  به هر حال در تمام جوامع بشری’ کسی که حاضر است برای عدالت و همنوعان خود از جانش بگذرد’ دارای جایگاه بسیار رفیعی ایست ‘ در تمام کشورهای جهان از این احساسات و تشنگی جوانان و مردم عادی برای بقا و حفظ تمامیت عرضی استفاده های ابزاری میشود و متاسفانه اینگونه نیست که این تمایلات و احساسات همیشه در جهت منافع ملی و مردمی خرج شود ‘ و وای به روزی که جماعتی این افراد را به استخدام خود در آورد و به جان مردم بیندازد و در ایران دقیقا همین اتفاق افتاد.
  ‘ آینده آقای نوریزاد هر چه باشد ‘ به طور حتم این نخواهد بود که حقوق حداقلی انسانها را زیر پا بگذارد ‘ همان حقوق بشری که تمام ملتهای جهان بر آن متفقند ‘
  تنها راه نجات کشور ما آشتی ملی و تقسیم قدرت و ثروت به طور کاملا عادلانه میباشد .
  خدا همه ما را شفا دهد

   
 48. مهدی از تهران

  عرض ادب و احترام
  ۱- اکثر ایرانی بر این باور بود که باخت دور دوم کارتر در انتخابات ریس جمهوری اشغال سفارت امریکا بود. شعار ان موقع خمینی میرزمد – کارتر می لرزد
  ۲- بساطی را که این روزها اقای علی خامنه ای راه انداخته نشانگر امید او به بازاندن دونالد ترامپی نژاد در دوم اوست. او ظاهرا می خواهد در صورت عدم موفقیت ترامپی نژاد ، بگوید قدرت علی خامنه ای میباشد.

  ۳ – اگر اقای علی خامنه ای جریت داشت سالها پیش از ان پی تی خارج می شد تا کارش به لگن زهر ننگین نامه برجام نرسد.

  ایران اباد نخواهد گردید تا زمانیکه دین و مذهب رخنه در فرهنگ ایرانی موردی شخصی نگردد.

  به امید ان روز
  مهدی از تهران

   
 49. بهین یاران جان درود

  گرچه می دانم چون قبلی حذف می کنید اما

  چرایی این که خلاف موضوعات دیگر بحث های مرتبط با دین و شراکت

  در قدرت آفریننده هستی را نمی خواهید از سرچشمه ها پی گیری

  نمایید یا در بررسی ها به آن برسید جای تعجب دارد شاید چون در قوانین ما

  جرمش سنگین تر است و یا مصلحت های دیگر ی که مخاطب شما نمی داند باشد .

  بهر روی جواب سیوالات شما همانگونه که در بحث اعدام زندانیان نیز ذکر کردم و

  حذف فرمودید یک جمله کوتاه است وآن ((شراکت با الله وقدرت های اوست)) بله همان

  خیر الماکرین خودمان که هیچ کس نه دلیلی از وی می خواهد نه مسیولیتی

  بر او بار می کند .بله قاتل بیش از پنجهزار زندانی طی یک هفته رک وپوست کنده

  به کشتار بنی قریضه بعد از تسلیم و یک دست کتاب ویک دست شمشیر پیامبران اشاره

  کردند .بنابر این جواب آن است که کسی کو پیشابش را بنوشند رفع مرض کند

  و بر خر برقی سوار وبه مهمانی اللهش به فاصله دو کمان می رود و همان قدرت ها را

  به داماد و فرزندان وایضن معاونان (نایبان) واگذار می کند نه جوابی ونه مسیولیتی دارند.

  همین که زمین مفتخر به بلعیدن فضولاتش نباشد بسیار بسیار تخفیف داده اند.

  چاره ای نداری بجز آن کو خکیمی چون زرتشت که هیچ برای خودش طلب نکرد ویا

  بودا که گدایی را به شاهی ترجیح داد بیابی شاید مسیولیت پذیر وجوابگویت باشند.

  وگرنه موسای الکن هم شخصن کشنده بسیاری است که مسیح هم یکی از آنان بود

  تا امتش با جنگ های صلیبی وکلیسا وو زخمت کار زمین مانده وی را به انجام برسانند.

   
 50. اقای نوریزاد گرامیچگونه میتوانم به کانال تلگرامی شما دسترسی داشته باشم ممنون جواب شما خواهم بود

  ————

  https://t.me/MohammadNoorizad

   
 51. سلام دوستان به نظر من سرنوشت خامنه ای مانند دیکتاتور های دیگر خواهد شد
  به نظر من باید ایشان برای جلوگیری از این آینده تلخ کناره گیری کنند و تمام ارکان و سازمان های حکومت به جز قسمت های مربوط به امنیت مردم را منحل کنند و راه را برای رفراندوم و تعیین حکومت آینده باز کنند و اینطوری به ایشون قول میدهم که مردم هیچ کاری با ایشان نخواهند داشت و همواره از ایشان به نیکی یاد خواهیم کرد و جلوی اتفاقات بسیار بد آینده را خواهند گرفت من با وحود اینکه از ایشان به خاطر بلاهایی که بر سر مردم و کشور ایران آوردند متنفر هستم ولی همیشه نسبت به ایشان احترام خاصی قائل هستم و به نظر من ایشان میتوانند با انجام دادن این کار نقش مهم و اساسی برای جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند برای خود و مردم خود داشته باشند

   
 52. نوریزاد گرامی
  رییس قضاییه فعلی مثل این که داره ملت رو محک میزنه ببینه تا کجا میتونه در سرکوب پیشروی کنه. به هر تقدیر زندانی شدن یا حذف افراد مشکلات و تناقضات اساسی و لاینحل نظام رو بر طرف نخواهد کرد بلکه بر آن خواهد افزود.
  من سکوت مردم رو دال بر ترس یا ناتوانی نمیبینم. قیام ملی نیازمند پیش زمینه هایی است. وقتش که رسید دنیا شگفت زده خواهد شد.
  یکی از پارادکس های ج.ا. همین نهاد ولایت فقیه است. تا کنون در تمامی انتخابات ریاست جمهوری مردم به نامزدی رای داده اند که خلاف نظر رهبر بوده. نظر سنجی عدم محبوبیت خامنه ای از این واضح تر و معتبر تر؟
  خامنه ای دستور ضبط کشتی انگلیسی رو داد بدون این که به تبعاتش اندیشیده باشه. از بس به مردم دروغ می گویند خودشان هم دروغ هایشان باورشان شده است. ضبط کشتی ایرانی در جبل الطارق مبتنی بر منشور ملل متحد بود. بشار اسد به دلیل قتل عام مردم خود منشور ملل متحد رو نقض کرده و طبق معاهدات سازمان ملل هر کشوری حق داره حکومت سوریه رو تحت محاصره قرار بده. نیازی به قطعنامه شورای امنیت هم نیست. پوتین که همدست اسد بود بار ها مانع صدور قطعنامه شد. این در حالی است که هیچ دلیل موجه و قانونی برای ضبط کشتی انگلیسی وجود نداره. خامنه ای یکبار دیگه نشون داد از دنیا بی خبره و هیچ دانش سیاسی نداره و دستکم چهار تا حقوق دان خبره دور و برش نیستن مسیله رو توضیح بدن تا اینجور در دامی که ترامپ براش پهن کرده بود نیافته.
  حال که گند ماجرا در آمده و انگلیس به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرده شاهدیم که دولت با دستپاچگی حرف های خامنه ای رو پس گرفته و میگه ضبط کشتی با هدف مقابله به مثل نبوده و …. یه قصه خنده دار تصادف با قایق ماهیگیری تراشیدن. جالب این است که با تمام افتضاحات سیاسی خامنه ای (فتوکپی افتضاحات سیاسی خمینی) این ها از رو نمی روند و همین روز هاست که خامنه ای با پر رویی ظاهر شود و کما فی السابق بگوید مگر من تذکر نداده بودم چنین وچنان نکنید…. مثل یک کودک نابالغ.
  حال علاوه بر ناوگان آمریکا نیروی دریایی انگلیس هم عازم خلیج فارس شد و خدا می داند از تمام دنیا یکی یکی برای حفاظت از کشتیرانی آزاد راهی خلیج فارس شوند.
  خنده دار تر از همه تکرار ادعای آقایان است که امنیت کشتیرانی در خلیج فارس با ج.ا. است. خودشان عامل اصلی نا امنی در خلیج فارس هستند . آدم نمی داند بخندد یا بگرید.
  در مناظره هم شرکت نخواهد کرد به دلیل همین نمونه ای که آوردم. کسی که از دانش و سیاست تهیست چه خروجی خواهد داشت. عمری بالای منابر هر چه خواستند بار مردم کردند کار دیگری مگر از دست ایشان بر می آید.
  در ضمن مسولیت این نوشته با شخص نویسنده تحت نام مستعار ساسانم است نمیتواند علیه دیگری بکار گرفته شود. ساسانم از حق آزادی بیان خود استفاده کرده.
  خامنه ای و دیگر سیاستمداران و دست اندر کاران نظام منفور ج.ا. بدانند مردم حق دارند به آنها بد و بیراه بگویند و این از تبعات زندگی سیاسی و حکومت است و در هیچ جای دنیا جرم نیست و هیچ قاضی با شرافتی رای به محکومیت کسانی که جانشان از بی کفایتی و بی سیاستی امثال خامنه ای به لب رسیده نمی دهد. خامنه ای است که به دلیل عدم کفایت و اشغال منصبی که لیاقت و توانمندی اش را ندارد باید مورد محاکمه قرار بگیرد. اوست که موجب بدبختی و فلاکت 85 میلیون ایرانیست.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

76 queries in 1063 seconds.