سر تیتر خبرها
پاپاسی

پاپاسی

یک: من – محمد نوری زاد – در نوشته ی پیشینم، از آیت الله ها و قرآن پژوهانی که میلیاردها پول از جیب مردم بر می دارند برای پژوهیدن در قرآن، درخواست کردم که یکی شان جلوی دوربین بنشیند و به چند ایراد قرآنی پاسخ بدهد. در این مدت، با چند قرآن پژوهی که با همین پژوهیدن در قرآن برای خود یال و کوپالی پرداخته اند، تماس گرفتم و به آنان گفتم: یک دوست، خطر کرده و چند ایراد و شبهه ی قرآنی مطرح کرده، شما بیایید و به این ایرادها پاسخ بگویید. که این، منصفانه ترین شیوه ای است که می شود بدان روی برد. یکی نقد کرده و دیگری پاسخ گفته. با این تفاوت که نقد کننده در معرض هزار آسیب است و شما که پاسخش را می دهید، هزار آفرین نصیب تان می شود. شوربختا که حتی یک نفرشان مهیای این هماورد منصفانه نشد. می دانید چرا؟ چرایش آشکارتر از آن که من بگویم. خودتان یک به یک بر شمریدش.

دو: آدمهایی چون نسرین ستوده، اگر در زندان اند، نه بخاطر معده های سیری ناپذیرشان است، و نه این که همه ی قدرت را بی هیچ تخفیفی برای خود می خواهند. بل راز زندانی بودنِ نسرین ستوده ها و نرگس محمدی ها و آتنا دائمی ها و عبدالفتاح سلطانی ها و شعله سعدی ها و…، تنها و تنها در پاکی سترگ شان است. اینان از بس که پاک و انسان و با ادب و شایسته و خردمند و مردمی اند، در زندان اند. آدمهای ناپاک و پخمه، از تماشای قد و بالا و کیفیتِ سخنِ پاکان و نیک اندیشان و خردمندان “رنج” می برند. این رنجِ ناپاکان، آرامش و خور و خواب را از آنان می ستاند. پس چه بهتر با صدایی به وسعتِ بی ادبی، بگویند: آهای نسرین ستوده ها، یا چون خودِ ما معده های سیری ناپذیرتان را بکار اندازید و در شمار حواریونِ ما جا بگیرید، یا دهانتان را ببندید و خفه و خاموش شوید.

سه: از بانو پروانه سلحشوری سپاسمندم که بی خیال پیامدهای بعدی سخنانش از تریبون مجلس، یک تنه بر فساد و گندِ بیت رهبری و سپاه و دولت و دستگاه قضا بر شورید. او نشان داد که بانویی فهیم و ایرانی ست و نمی خواهد در شمار سیری ناپذیران و حواریونِ ایرانخوارِ بیت رهبری جا بگیرد. و نشان داد که دردهای جامعه اش را می بیند و هزار هزار برابر همه ی آیت الله های چاکر مسلک و ترسیده و نان به نرخ روز خور و مردم نبین، و هزار هزار برابر گنده های اسلامی، مردم را می شناسد و با درد و داغ شان آشناست و از بازگفتِ سخنانِ در گلو مانده ی مردم واهمه ندارد. هرچه بادا باد!

چهار: مردم خشمگین و شیعه ی بصره، ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند. مردم عراق نیک دانسته اند که اگر سیدعلی خامنه ای و سردار سلیمانی، پولی از جیب مردم ایران بر می دارند و بر سرِ کشورهایی چون عراق و سوریه و لبنان و فلسطین و افغانستان و نیجریه می افشانند، هرگز و هرگز این پولها در امتداد خیرخواهی مردم این کشورها نیست، بل اراده ی این پولهای دزدیده شده ی مردم ایران، تنها و تنها برای گسترش ابلهانه ی تشیعی ست که بساط سیدعلی و آیت الله های درگاهش را در میان خون و خرابی این کشورها پهن کند. مردم بصره دانسته اند سیدعلی و سردارانش اگر با مردم ایران جز خیانت و جنایت نداشته اند، هرگز با آنان جز همین را نداشته اند و نخواهند داشت. مردم عراق با هر نگاه به خرابی های کشورشان، امضای سیدعلی خامنه ای را پای آن می بینند و خشمشان روز به روز فزونی می گیرد.

پنج: آتشی که به کنسولگری جمهوری اسلامی افتاد، میوه ی شجره ی خبیثه ای ست که سیدعلی در کشورهای منطقه کاشت. بادی که بیت رهبری به کشورهای منطقه وزانده است، اکنون به توفانی سهمگین بدل شده. و تازه، این نقطه ی آغازینِ نکبت هایی ست که یک به یک سر بر می آورند و بر بیخ گلوی نابکاران ولایی چنگ می زنند. باشیم و تماشا کنیم و بچشیم میوه ی تلخِ آن درخت پلیدی را که سیدعلی در قلب مردمان منطقه کاشته است. ملایان بیت رهبری، گرسنگانِ تاریخیِ این عصرند که از کشوری به اسم ایران سر برآورده اند. اینان، یک پاپاسی از خود نداشته و ندارند. هرچه به باد داده یا بالا کشانده اند، از سفره ی تک تک ایرانیان بوده و است. آن میوه ی تلخ را نیز همین مردم غارت شده باید ببلعند و آسیب هایش را به ناگواری پذیرا باشند.

شش: امروز هفدهم شهریور است. کاش سیدعلی خامنه ای و ملایان درگاهش و ایرانخواران سپاه به ما می گفتند که با برآمدن انقلاب اسلامی، و با هزاران کشته و زندانی و آواره و میلیاردها پولی که از ایرانیان دود کرده اند، چه دستاوردی داشته اند که ما با اعتنا بدان دستاورد، کمی آرام بگیریم و با خود بگوییم: اگر اینهمه کشته و زندانی و آواره داشته ایم، و اگر میلیاردها پولمان را دود کرده و بالا کشانده اند، دستِ کم این یک دستاورد را داشته ایم که می توانیم بدان ببالیم و خود را بفریبیم که: ضرر نکرده ایم لابد.

هفت: من – محمد نوری زاد – از این که در روز هفده شهریور سال پنجاه و هفت، ابلهانه فریاد می کشیدم: تا شاه کفن نشود، این وطن وطن نشود، سخت پشیمانم. خمینی و ملایانش، به ناجوانمردانه ترین شکل ممکن، هم دروغگو بوده اند و هم آدمکش و هم مال مردمخوار و هم آلت دست. من در حیرتم که چرا مردمی در این اندازه ی وسیع، در قهقرای نفهمی فریاد می کشیدند: ما می فهمیم! آیا اکنون، همین امروز، مردم ما می فهمند که آمریکا و روسیه و اسراییل و انگلستان، چه کلاه گشادی بر سرشان نهاده اند و همچنان بر غبارهای نشسته بر این کلاه پف می کنند؟


محمد نوری زاد

هفدهم شهریور سال نود و هفت – تهران Share This Post

درباره محمد نوری زاد

183 نظر

 1. «در دادگاه لاهه نماینده ایران گفته آمریکا با تحریمها داره اقتصاد ایران رو نابود میکنه و ارزش پول ملی ایران نابود شده.
  نماینده آمریکا هم گفت این ادعاها دروغه چون رهبر ایران چند روز پیش گفته وضعیت اقتصادی ایران ربطی به تحریمها نداره و نتیجه سوءمدیریت داخلیه!»

   
 2. گزارش روز

  امروز به یکی از فروشگاه های زنجیره ای رفتم تا کمی خرید کنم؛ عجیب بود که قفسه های مربوط به حوله ی آشپزخانه، دستمال توالت و نوار بهداشتی خالی بود! نزدیک صندوق که شدم تا حساب کنم دیدم پارتی جدید نوار بهداشتی از راه رسید و مسئول مربوطه به صندوق دارها سفارش کرد که بیشتر از دو بسته به کسی ندهند! … البته چند روزی میشه که پوشک بچه هم کمیاب شده.
  یاد خودم افتادم که از نسل سوخته هستم؛ دوران بچگیِ ما که از پوشک خبری نبود و مشمّا (مشمع ) بود و کهنه و قنداق و غیره و الان دوباره توی خبرها دیدم و شنیدم که دوباره قراره تاریخ تکرار بشه!
  در دوران بچگی تا جوانی و شاید تا 15 سال قبل هم خبری از دستمال توالت نبود و من و بیشتر هم و سن و سالهای من، آلات تخلیه را با آب گوارا میشستیم و همونطوری شورت و شلوارو بالا میکشیدیم… چه حال میداد! مخصوصاً تابستونا که یه چند دقیقه خنک میموند آن دم و دستگاه؛ ولی زمستونا مصیبت بود! یخ میزد لاکردار! … بیشتر توالت ها هم توی گوشه ی حیاط بود و تا بری توالت و برگردی انگاری یه سفر مجانی رفتی سیبری! هوا هم بدجوری سرد بود و مثل حالا شوفاژ و گاز و از این سوسولبازی ها خبری نبود.
  یعنی ایران داره بر میگرده به 40 سال قیل خودش!؟ … یادم میاد که یه عکس دیده بودم از صف چند صد متری در روسیه برای دستمال توالت توی سرمای 40 درجه زیر صفر آنجا و به خودم میگفتم…”ببین این احمق هارو برای دستمال توالت چه صفی کشیدن” ولی حالا میفهمم که اونجا با اون سرمای سوزان و یخ زدن شیر آب و نبود آب، داشتن دستمال توالت از نون شب هم واجب تر بوده! … ما اونوقت ها توی صف قصابی و کپسول گاز و اجناس کوپنی و سیگار سهمیه ای بودیم…
  یادش بخییییییییر! چه روزای مصیبت باری بود!
  به قول عقلای روباه پیر استعمار، ایرانی ها رو باید گشنه نگه داشت تا بتونی به راحتی بهشون مسلط بشی؛ آخوندها هم دیدند ما ایرانی ها خوشی زده زیر دلمون و هرازگاهی میریزیم تو خیابونا… پس دست به دامان عمو سام شدند! تا با تجدید تحریم ها، ما ایرانی ها رو گوشمالی بدن و یادمون بندازن که:
  بابا، ایرانی جماعت یا به فکر شکمشه یا زیر شکمش…هر زمان ایرانی ها به این دو مقوله به راحتی دسترسی داشته باشن، بعد شروع میکنن به فکر کردن! و اندیشیدن! و نقد و اعتراض!
  اگه میگین حرفهای روباه پیر استعمار دروغه پس کافیه یه نگاه به اطراف خودمون بندازید… شروع انقلاب یا بهار عربی یا بقولی، اولین جرقه با خودسوزی یک دستفروش در تونس آغاز شد و آتش چند کشور عربی را فراگرفت. ولی ایرانی جماعت چندین بار خودسوزی کردند، خودکشی کردند، مأمورهای شهرداری اونا رو کشتند، و هزارتا بلای دیگه سرشون اومد ولی جیک کسی هم درنیومد و همه فقط کلاه خودشون را سفت تر گرفتند!…
  حالا متوجه شدین که باید ایرانی جماعت را گشنه نگه داشت و ایضاً بدون پوشک و نوار بهداشتی و دستمال توالت تا بشه کنترلشون کرد! … ایرانی نباید فرصتی برای فکر کردن داشته باشه.
  ما ایرانی ها ( البته اونایی که وضع مالی شون خوبه ) الان افتادیم توی این فروشگاه ها و هی اجناس و اقلام مختلف رو احتکار میکنیم و انبار …که چه؟ … که گران میشه؛ کمیاب میشه و چه و چه… و یا گرون تر بفروشن و سودی کنن.
  الحق و الانصاف که هرآنچه که بر سر ما میآید حقمان است… بجای بایکوت، تحریم و نخریدن برای شکستن قیمتها…هجوم میاریم و تا خرخره میخریم تا گرانتر نشده! … تاجران هم تا میتونن احتکار میکنن! … خودمون به خودمون رحم نمیکنیم!
  از همین روست که هزاران سال حاکمان مستبد…از کورش بیگانه پرست بگیر که منشور حقوق بشرش برای دیگران و اجنبی ها بود و خودیها و مردم دیار خودش را فراموش کرده بود تا برسی به آخوند بیگانه پرست که عربها و شیعیان و حتی سنی مذهبهای بیگانه را حلوا حلوا میکنه و بر ما مردم اصلی این سرزمین هزاران جفا و ستم!

  ایرانی جماعت تا زمانی که دست از خود خواهی، خود بینی، دروغ، دزدی، ریا و فرصت طلبی برنداره هرگز نمیتونه به داشتن یک ایران آزاد و متمدن امیدوار باشه…تغییر را باید از خودمون آغاز کنیم … حاکمان هم چون ما را خوب میشناسند و رگ خواب ما دستشان است؛ با ما همان میکنند که لیاقتمان است!
  ایرانی جماعت تا زمانی که بیگانه پرست باشه و غریبه ها و اجنبی را به خودی ترجیح بده؛ تا زمانی که بدنبال جلب توجه و نظر بیگانه ست و بدنبال لطف و مرحمت از جای دیگه؛ هرگز نباید امیدوار باشه که ایران کشوری یکپارچه و یکدست بشه یا همه همدل و همزبان باشند و … ایران پیشرفت کنه.
  یه مثال از همدل نبودن مردم : وجود مدارس مختلف برای طبقات مختلف اجتماعی…این یعنی تفرقه!
  بله تا زمانی که این شعار در ذهن و فکر همگی ما حک نشه که:
  “ابتدا وطن، سپس من”
  نباید هیچ انتظار تغییر داشته باشیم.
  مشکل ما ایرانی ها بنیادین و ریشه ای ست و تنها راه درمان هم خودمون هستیم؛ خودمون را همیشه استثناء میکنیم در مقابل دیگران به جای اینکه اول از خودمون شروع کنیم. میخواهیم همه چیز و همه کس تغییر کنند ولی خودمون همونی باشیم که هستیم!
  بگذریم… حرف ها خیلی تویِ هم و درهم شد!
  کجا بودم؟…
  آهان! یادم اومد…داشتم راجع به نبود دستمال توالت و نوار بهداشتی و ایضاً پوشک بچه در فروشگاه میگفتم! نمیدونم چرا یکهو صحبت به اینجاها ختم شد! …
  بازوهای حفظ نظام جمهوری اسلامی، نه فراوانی موشک و دیگر سلاح های کشتار جمعی که نبود پوشک، دستمال توالت و نوار بهداشتی ست!
  حالا شما هی مسخره کنید که حاکمان ایران برای دنیا شاخ و شونه میکشن و هی پز میدن و قنپز در میکنن که فلان موشک و هواپیما را تولید کردیم؛ ولی نمیتونن نوار بهداشتی، پوشک و دستمال توالت مورد نیاز خودشون را ( که زمانی از الویتهای زندگی در سرمای سیبری و نظام کمونیستی محسوب میشد ) تولید کنند.
  همین تحمیل زندگی سگی و خفت بار از جانب حکومت به ما مردم، ضامن بقای آنها خواهد بود.

  راستی، تا یادم نرفته، فروشگاهی سراغ دارین که دستمال توالت داشته باشه؟!
  امان از عادت بد!

  حق یارتان!

   
  • انصافا قشنگ نوشتی دادا! من عاشق اینجور گزارش های متنوع مستندت هستم،ایکاش محمد نوریزادِ مثلا مستند ساز هم بجای پست های بیات شده و تکراری و وارد شدن به مسائل بی ربط یا تکراری یادش بیاد که یک روزی مستند ساز بوده.بیشتر از اینجور گزارش های مفید بنویس شاید نوریزاد یاد رسالت اصلیش بیفته و خودشو از روز مرّگی جدا کنه!

    
 3. در خبرها خوندم:

  رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان می‌گوید کسی که کودک اصفهانی را به چاه انداخت مشکل روانی داشته و مسئولیت کیفری ندارد.

  به گزارش ایسنا، سعید سلیمیان در رابطه با فیلمی که چند روزی است در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، اظهار کرد: این کودک بلافاصله بعد از آن‌که توسط آن فرد به چاه انداخته می‌شود، توسط همسایه‌ها اطلاع‌رسانی شده و وی را از چاه خارج کرده و به بیمارستان منتقل کرده‌اند.

  وی ادامه داد: این اتفاق برخلاف آنچه در شبکه‌های مجازی عنوان می‌شود متعلق به فلاورجان بوده است. کودک در بیمارستان جراحاتی از ناحیه سر داشته که مداوا شده و اکنون بدون هیچ مشکل مرخص شده و در خانه است.

  رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: کسی که این دختربچه را در چاه انداخته، پسرعموی چهارده ساله اوست که مشکلات روانی داشته و به همین دلیل مسئولیت کیفری نداشته و با وجود این‌که پرونده‌ای در دادسرای فلاورجان برای این رخداد تشکیل شده، آزاد شده است.

  به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته فیلمی در شبکه‌های مجازی با عنوان “فاجعه در اصفهان” دست به دست شد که نشان می‌دهد فردی یک دختربچه پنج ساله را به طور عمد درون چاه فاضلاب انداخته و می‌گریزد.

  می بینید یک دیوانه خطرناک به همین سادگی آزاد می شود!!! اگر نوریزاد را دیوانه فرض کنیم (فرض غیر محال به محال نبودن نزدیکتر است) تعجبی ندارد که نوریزاد به سادگی آزادنه می چرخد و کسی کاری به کار او ندارد!!! مملکت دوست داشتنی ایران را با کشوری مانند انگلستان، کانادا و استرالیا (به استثنای آمریکا که از اساس با سرپوش گذاشتن به بهانه قوم هفتاد و دو ملت بودنش، پایین آمدن سطح فرهنگش را انکار می کند) اگر مقایسه بکنید می بینید در چه سطح قرون وسطایی زندگی می کنیم!

   
 4. 2- در این نوبت چند بار چیزهایی را مطرح کردی مثل همسر دوم اختیار کردن ،حج رفتن،نزاع بر سر خلافت،جنگ کردن و موارد دیگر اموری “مادی”است،سوال این است که چه کسی گفت زیست انسان،معاملات انسان،و حتی عبادات انسان ارتباطی با ماده یا مادیت ندارد؟!مصداق خود گوید و خود حندد! کسی آیا مدعی شد همسر داشتن،خوردن و پوشیدن و آشامیدن،جماع کردن،و دیگر شئون انسان صرفا اموری مادی است؟! خودت با خودت و تصورت دعوا داری؟! بحث این است که فارق و جدا کننده بین اعمال انسانی روح انگیزه های انسان است،انسان بدون تردید در جهان طبیعت زیست می کند نیاز به هوا و آب و غذا دارد و چیزهای دیگر،حرف این است که تفاوت ما بین انسان مادی و انسان الهی موحّد و قائل به آفریدگار جهان،لزوم بندگی و عبودیت خدا و جهت دادن به همه این امور به جهاتی معنوی و الهی است و اینکه انسان مادی مثل تو که منکر آفریدگار جهان هستی چیزی نمی شناسید و هدفی ندارید جز همین آخور طبیعت و اینکه انسان صرفا موجودی مادی است که مثل یک گیاه رشد می کند و سیکل حیاتی دارد و بعد با مرگ تمام می شود در حالیکه چنین نیست و انبیاء هم آمدند که جدای از بحث قسط و عدل،انسان را از این خواب طبیعت بیدار کنند و او را به مبدا و معادش رهنمون شوند و چنین رویکردی الهی بمعنای این نیست که انسان از مواهب طبیعت بی بهره باشد برای اینکه در جهان بینی توحیدی و الهی طبیعت باصطلاح حکیمان مُعدّ و زمینه ساز کمال انسان و خور و خواب و خشم و شهوت همه حقیقت انسان بما هو انسان نیست مگر آنکه انسان مثل شما مادیون سقوط کند به مرتبه حیوانات که در اینصورت حیوانات که برحسب خلقت شان اینطورند و حدّ بالاتری ندارند از انسان بهترند و این است سرّ کریمه “اولئک کالانعام بل اضلّ” از این جهت در ادیان الهی بهره مندی از طبیعت نفی نشده و در همان جهات مادیت نیز معنویت و اهداف الهی انعکاس یافته است.این در مورد ماده و مادیتی که دائم آنرا تکرار می کنی.
  ……………..
  سید من در این بند از گفتار شما چیز غیره مادی نیافتم میشه بفرمائید حقیقت انسان چیست؟ خب انسانیکه کار می کند و زندگی /// مثل شما و همفکرانتان ندارد و با دسترنج خود و برمبنای خرد خود زندگی سالمی دارد چه احتیاجی به الله ////////////////////////// در 1400 سال /یش دارد که تازه به برده گی و عبدش مفتخر شود؟ من بهره مندی از مادیات و غارت و دسترنج دیگران و آوار شدن بر زندگی دیگران و مفت خوردن و انگلوار زیستن /// مسلمین را درک می کنم ولی این معنویت و اهداف الهی چیست؟ تا آنجا که از تاریخ اسلام و زندگی /// و سایر ///////////////////// اسلامی بر می اید چیزی جز غارت و کشتن و تجاوز به حقوق دگراندیشان و به کنیزی و برده گرفتن زن و بچه غارت شده گان ما چیزی از اسلام و اسلامیان ندیده ایم.تازه خود همین الله مسلمین بتی بوده از سنگ(ماده) !///شرافت و شرم و وجدان و راستی و درستی چیز خوبی است ولی حیف که //////////////////////فاقد آنست و ///////////////////////// 1400 سال از انها فاصله دارید!

   
 5. حسن/*: امروز یکی از دوران بسیار بد در تاریخ آمریکاست.
  مش قاسم: قافیه که تنگ آید شاعر به جفنگ آید. حکایت روباه بنفش. اولا، گیرم که اوضاع در امریکا خراب باشه، این واسه ملت ایران نون و آب میشه، شغل میشه، دوا میشه؟ دوما، اقتصاد امریکا تورم نداره، بیکاری زیر ۴% سرمایه بالای ۲۵ تریلیون، بزهکاری کمترین در ۵۰ سال گذشته. گیرم اقتصاد آمریکا زمین بخوره، اولین چیزی که اتفاق میفته افت قیمت نفته. همین یه شندر غازی هم که تو داری دود میشه میره هوا. مرده شور این منقلابیون ۵۷ رو ببرن که چه نادانانی رو توی این مملکت بر سر ما خراب کردن.

  /*: ک

   
 6. روزینامه “خراسان” از معضلی به نام “قاچاق معکوس” دارو خبر داده است.
  مش قاسم: تبریک و تهنیت خدمت امام زمون و نماینده انحصاری در کره زمین. برادران قاچاقچی خودشون یک بار دیگر توانایی خود را در مقابل آمریکای جهانخوار به منصه ظهور رساندند و با ابداع روش قاچاق معکوس قدرت فکری و عملی (هر جور خواستید عملی رو تفسیر بفرمایید) و توانایی خود را به ناوگان دریایی و نیروی هوائی و زمینی استکبار نشان دادند و با شعار دومی طرفدار ماست خانوادش همکار ماست مشت محکمی به دهان استکبار زدند. به حکومت اسلامی جهل و فساد کره شمالی مزرعه حیوانات خوش آمدید.

   
 7. سلام بر ناظران گرامی
  “ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه باشد زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد دلخوش نباشید که مسکن فقط میسازیم آب و برق را مجانی‌ می‌کنیم ، اتوبوس را مجانی‌ می‌کنیم دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را روحیات شما را عظمت میدیم .شما را به مقام انسانیت میرسانیم…”
  https://fararu.com/fa/news/373604/رسوایی-عجیب-در-شورای-شهر-بابل
  به امید آزادی ایران و ایرانی

   
 8. نوریزاد می بینی؟! عجیب نیست هر کسی رو که فکر می کنی بدبخت و بیچاره هست برعکس از آب در می اد و اونی رو هم که فکر می کنی پولش از پارو بالا میره بیچاره از آب در می آد!!! شده حکایت شما!!! یه عده آدم خوش خیال اینجا فکر می کردن نوریزاد هشتش گرو نهش هست و زد نوریزاد مالتی میلیارد از آب درآمد!! می بینی همه اش هم می گن چرا راجع به خونه های فرمانیه و قیطریه سکوت می کنی!!!! می بینی؟!؟ البته شما که ماشاالله سر بزیرو مرد زندگی و مذهبی دو اتیشه اما تا کسی مدارک اون زنها رو لو نداده بود کسی هم باورش نمی شد نوریزاد یک همچنین آدمی بوده باشه!!!! یه مثال دیگه کریم انصاری فرد رو ببین!!! مایلی کلنگ پشتش نماز حاجت می خوند اما زیر زیرکی با میلیاردر یونانی ازدواج کرد و … راستی شماها چرا اینقدر زرنگ تشریف دارین؟!؟!؟!؟ حالا خودمونیم الان چی؟؟!؟ سوپاپ اطمینان رژیم که می گن شده ای یا با اطلاعات سپاه همکاری میکنی یا …!!! آخه عزیز تجربه نشون داده همه چی رو شماها برعکس خودش رو نشون می ده!!!

   
  • کریم انصاری‌فرد به ناتینگهام فارست پیوست! البته من مشکلی با اینکه رفته با صوفیا که پاپاش پولش از پارو بالا می ره نامزد کرده و یه سری کارای دیگه هم کرده بعد هم با صوفی ازدواج کرده ندارم! عکسهاش هم هست!! بیشترش رو هم بخوای باز هست حتی قبل ازدواجش! (مثل آزاده نامداری که هنوز طلاق نگرفته سر از یه جای دیگه با گل درآورد و بعد آبجو خوریش و …) مشکل ما با فیلم بازی کردن این باباها هست! بمن باشه همه اینها رو می گم بندازن تو مستراح و بعد همه بیان روشون جیش کنن!! یه عده از ما رو رو تیکه تیکه کنین نمی تونیم بیایم توی مسجد نماز بخونیم یا تظاهر به چیزایی نمی تونیم بکنیم و اینهمه کارای اینا رو هم تازه نمی کنیم!!! انصاری فرد رو یادمه رفته بود یونان پست میذاشت واسه حسین که من هم آره دارم به حسین کرببلایی شما فکر می کنم !!! البته به نظر من این افراد چون در محیطهای مذهبی رشد کردند جنبه زیادی ندارن و نگاه بچه مثبت روشون اشتباهه!! اینا رو ول کنین به بهانه متجدد شدن دست به کارایی می زنند که ما هرگز انجام نمی دیم! البته نمی گم هر کسی هم که مذهبی نیست کارش درسته!! در ایرونی جماعت جنبه رو به افول داره میذاره! یا به این رژیم نیگاه کنین! همون خامنه ای که دائماً دستش جلوی رفسنجونی دوست داشتنی شماها دراز بود رو آوردند رهبر معظم کردند و بعد حالا همون الله شما رو هم بنده نیست!!! چون صحبت در مورد انصاری فرد بود باید بگم البته این بابا فوتبال جذابی هم نداره و به نظر من کیروش به بهانه بودن توی لیگ اروپا (اونم دسته یک در حال حاضر نه لیگ برتری) نباید این افراد رو توی تیم بیاره!! کیروش انسان شریفی هستش و اون مایلی کودن که از انصاری فرد دفاع می کرد هر چند به آرزوش رسید ولی دست از سر این مرد بر نمی داره! اون جام جهانی کذایی رو فکر نمی کنم کسی از یادش بره!

    
 9. سید مرتضی
  5:34 ب.ظ / سپتامبر 10, 2018

  سوپر فحّاش سایت:” من دین ستیز و یا اسلام ستیز نیستم ولی..”.نقطه سر خط!
  اوه! چه تواضعی!
  ………….
  آره سید من نه اسلام و نه دین ستیزم! و بهمین دلیل هم به سیستم حکومتی سکولار و دمکراتیک بر مبنای قوانین حقوق بشر و برابری طلب باور دارم. در چنین سیستمی هم باورمندان به دین و خدا …و هم خدا و دین ناباوران دارای حقوق برابر در مقابل قانون هستند. چون دین و باور در چنین سیستمی مربوط به حریم خصوصی است و نقشی در قدرت و حاکمیت ندارد. داشتن باور دینی یا غیره دینی جز حقوق فردی است و در حوزه خصوصی قابل احترام است. حوضه عمومی مربوط به سیاست و شهرگردانی و حکومت است و فضایی برای رقابت افکار و رسیدن به قدرت و تشکیل احزاب و بحثهایی برای پیشرفت جامعه و تمدن و فرهنگ و هنر …در چنین حریمی هیچ چیز مقدس نیست و اصولا تقدس نامقدس ترین و غیره دمکراتیک ترین کلامی است که بر زبان آید. چون تقدس یعنی امتیاز و امتیاز در فضای عمومی یعنی قدرت. چون هیچ قدرتمندی و صاحب منصبی در فضای عمومی نباید و نمی تواند در یک سیستم سکولار از پرسش و پاسخ و مسئولیت در مقابل گفته ها و نوشته ها و کردارش بری باشد بهمین دلیل هیچ کس و چیزی و نوشته ایی و گفتاری و کتابی و دینی و باوری ….نمی تواند و نباید مقدس باشد. در فضای عمومی در یک حکومت سکولار و دمکراتیک تنها چیزی که می توان مقدس دانست نقد و لجن مال کردن هر چه قدرت زاست و توسط قدرت مندان مقدس شده! بهمین دلیل رکن اصلی یک حکومت سکولار و دمکراتیک با قوانینی بر مبنای حقوق بشر آزادی بدون قید و شرط مطبوعات و رسانه و وسایل ارتباط جمعی است تا بی رحمانه هر صاحب قدرتی چه دینی و چه سیاسی … را از عرش بفرش کشند. مسلما در چنین سیستمی انگلوار زیستن از دین و باورهای دینی غیره ممکنست ولی مسلمان یا دین باور بودن حق فردیست!

   
  • کلمات و ترکیب های تازه!
   غیره دینی=غیر دینی
   حوضه=حوزه
   غیره دموکراتیک=غیر دموکراتیک
   ===
   مزدک 1:”من دین ستیز یا اسلام ستیز نیستم”.

   خوب پس اون چه کسی بود که مدتی قبل فتوای سکولاریستی داد که باید همه مسلمانان را به دریا ریخت؟!

   و اون چه کسی بود که یکی دو پست قبل گفته بود “اجتماع اسلامیت با ایرانیت محال است”؟!

   آهان یادم اومد:اون فتواها احتمالا اثرات شامپاین و عرق سگی بود!

    
 10. سیّد مرتضی
  10:15 ب.ظ / سپتامبر 10, 2018

  اول به جناب نوریزاد تذکّر می دهم اگر به مسئولیت کیفری نشر توهین و اهانت نمی اندیشند به مسئولیت اخلاقی انسانی خویش در لزوم عدم نشر توهین به اصناف و گروهها و افراد عمل کنند و الفاظ اهانت آمیز را منتشر نکنند.
  و دوم به دو فحّاش بی ادب سایت (سوپر فحّاش یعنی مزدک1 و جیمی جامپ سایت) می گویم همینطور که شما دو لجن پراکن بی ادب کسانی و اصنافی را “انگل”می خوانید،طرف مقابل نیز می توانند شما را انگل این جامعه بخوانند.
  ……………………
  سید شما همان بهتره که به مسئولیت کیفری مسلما بر طبق ///// اسلامی تان به تهدید نوریزاد و دیگران ادامه دهید و دم از اخلاق نزنید.چون اخلاق فرد به شرافت و وجدان و فرهنگ و باور فرد و جامعه مربوط است و شما باور مندان به //// نه تنها از شرافتی بهره مندنیستید بلکه وجدانتان را با اراجیف//// آنچنان قیراندود کرده اید که هیچ احساس انسانی را درآن نفوذ نیست. در ضمن انگل و پارازیت معنی دارد و به افراد و یا گروهی از جانوران یا انسانهایی می گویند که بدون کار مفیدی برای دیگران و یا جامعه از دست رنج و یا خزانه عمومی استفاده می کنند و وچودشان هم در ستیز با چامعه و منافع مردم است .بمعنی دیگر خود را تلنبار و یا بقول نوریزاد گرامی آوار بر مردم کرده اند و همچون کرم به تهی کردن رمق جامعه و مردم مشغولند.این درست همان کاریست که شما ملایان بی سواد و پرور وبی شرم و ابله با ایرانیان در این 1400 سال کرده اید.اجداد شما(مسلما نیمه اجداد شما چون شما ها نتایج //// دزدان و غارتگران مسلمان به ایرانیانید بهمین دلیل هم /////////////////// اشغالگر با ایرانیان برخورد می کنید.) با تجاوز به خاک ایران و قتل و عام و غارت و کشت و کشتار ایرانیان پس ماندگانشان را بنام /////////////////بر مردمان اوار کردند و نتیجه اش مشتی ///////////////////// شد که در طول 1400 سال با بر باد دادن میلیاردها دلار از ثروت ایرانیان برای مشتی عرب وحشی (منظور مردم زحمتکش عرب با هر تفکری نیست بلکه اشغالگران و مزدوران جنایتکار مسلمان است.) از دهان فرزندان ایرانی گرفته اید و مردمی را بر روی منابع بی کرانشان در فقر و محرومیت و غارت شده بر جای نهاده اید.خب بفرما اگر زندگی تو و همفکرانت زندگی//// نیست پس چیست؟خود تو که بقول خودت پژوهشگری بفرمائید بابت درآمد و امکاناتیکه پؤوهشهایت در این 40سال برایت داشته چه نفعی به مردم ایران رسانده ایی؟ من هزاران انسان را در حد توانم عملا کمک کرده ام منظورم نه پولی و گداپروری است که سنت و بنیان اقتصاد اسلامی است.و آنچه را می گویم و انجام می دهم بنفع جامعه است در صورتیکه خود هیچ نفعی از آن که نمی برم ولی خطر از دست دادن جانم هم هست.حالا خودت با تعریف انگل قضاوت کن که قشر تو و همفکرانت ///// یا من و دیگرانیکه نوع زندگی و باور شما را به پرسش می گیرند؟ سید دیگر دوران نا آگاهی و تک تازی تمام شده. امروزه ملیونها انسان آگاه در مقابل افکار عقب افتاده و خرد ستیز شما صف بسته اند و کوچکترین رفتار و گفتار افراد در هر مرحله ایی از قدرت را رصد می کنند.امروزه همه چیز را مطابق قالبهای علمی و بارها و بارها تجربه و تعریف شده می سنجند. من اگر با فلان فرد مخالفم و بدروغ انگی به او بچسبانم براحتی تو کت خردورزان جامعه نمی رود. افراد به نوع زندگی و رفتار و کردار و گفتار دیگران می نگرند و نظر می دهند. کسی یا گروهی نمی تواند دم از صمد توحید بزند ولی مال مردم را بدزدد و به هر غارت و چپاول و دروغ و جنایتی دست بزند و انگلوار زندگی کند و بعد برای برون رفت از منجلاب گرفتار شده در دیگران را متهم به زندگی انگلی کند! مردم چشم و گوش دارند و بخوبی قدرت تمیز صره از ناصره. چون اگر چنین نبود الان شما اشغالگران در منجلاب نکبت و نابودی گرفتار نبودید! من هیچ شکی ندارم که بزودی دسته دسته انگلها را بر سر چهارراها مردم گرسنه و به تنگ آمده سلاخی کنند و دارها از عمامه ها بر تیر چراغ برقها بپاشود! ولی سید یادت باشه که در آن موقع هم مثل همین الان حاضر جواب باشی و بلبل زبونی کنی و فراموش نکنی که این رنج و نکبت را شما از 1400 سال پیش به ایرانیان زورآور کرده اید و امروز همان روز قیامتی است که الله //// مدینه وعده اش را به شما داده!جون ایرانیان نه عربی می فهمند و نه به جنین //// باور داشتند و یا دارند. ولی شما زندگی آنها را به جهنم تبدیل کردید تا خود هم از دست رنجشان دنیاتان را مزین کنید و هم به بهشت موهومتان برسید. کمترین سزای شما اشغالگران و ////////////////////و ایران و تمدن و انسان ستیز مرگ و نابودی ایست. بهمین دلیل هیچ ایرانی وطن پرستی در انروز نه تنها از نابودی شما ناراحت نخواهد شد بلکه برای رهایی مردم و وطنش از دست سمبلهای جهل و دروغ و ناراستی و زندگی انگلی اشک شوق خواهد ریخت.

   
  • کلمات و ترکیب های تازه!
   پرور=پررو!

   متن:
   مزدک:”من هزاران انسان را در حد توانم عملا کمک کرده ام منظورم نه پولی و گداپروری است که سنت و بنیان اقتصاد اسلامی است.و آنچه را می گویم و انجام می دهم بنفع جامعه است در صورتیکه خود هیچ نفعی از آن که نمی برم ولی خطر از دست دادن جانم هم هست”.

   تمرین:
   سوال 1: توضیح دهید و حدس بزنید شغل مزدک چیست که هم هزاران انسان را نجات می دهد،هم انگل نیست،هم خطر از دست دادن جانش هست،هم هیچ نفعی از آن نمی برد؟!

   سوال 2:توضیح دهید و حدس بزنیذ اگر مزدک انگل نیست و هزاران نفر انسان را نجات داده یا می دهد،و هیچ نفعی هم از آن نمی برد،پس مزدک از کجا می خورد؟!

    
 11. چرا مسلمان نیستی؟!

  ……..
  در حالی که پول کرایه را می‌پرداختم گفتم: امروزه با وضعیت فلاکت‌باری که در منطقه‌ی ما حاکمه و فجایعی که در کشورهای اسلامی رخ می‌ده، نباید از کسی پرسید چرا دیگه مسلمان نیستی، اما آدم حق داره از کسی بپرسه چرا هنوز مسلمان هستی؟
  وقتی پیاده می‌شدم با نگاهی غضبناک بدرقه‌ام کرد و پیش از آن که در تاکسی را ببندم، زیر لب فحشی به زبان ترکی نثارم کرد!
  در حالی که به سوی خانه می‌رفتم بی‌اختیار یاد این سخن کمال آتاتورک بنیادگذار ترکیه‌ی نوین افتادم که درباره‌ی ملت خود گفته بود: «اسلام چیزی بیش از یک لاشه‌ی متعفن نیست که روح و زندگی ما را مسموم می‌کند و بزرگ‌ترین زنجیر به پای ملت پر افتخار ماست».
  و با خود اندیشیدم: مشکل ملت ایران هم همین است!
  شهاب شباهنگ
  ……………….
  https://www.balatarin.com/permlink/2018/9/11/4921563

   
 12. المعلم: ایران و روسیه در بازسازی سوریه در اولویت هستند

  «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه گفت که کشورش در جنگ علیه تروریسم بر دوستان خود یعنی ایران و روسیه تکیه کرد و طبیعی است که به این دو کشور و شرکت های آنها در فرایند بازسازی اولویت خواهد داد.

  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

  «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه گفت که کشورش در جنگ علیه تروریسم بر دوستان خود یعنی ایران و روسیه تکیه کرد و طبیعی است که به این دو کشور و شرکت های آنها در فرایند بازسازی اولویت خواهد داد.

  به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی سوریه، المعلم در گفت و گو با یک مجله روسی، اولویت دادن به ایران و روسیه در فرایند بازسازی را وفاداری به فداکاری های آنها در سوریه و نیز با توجه به توانمندی های مناسب آنها برای مشارکت در این فرایند دانست.

  وی همچنین از چین، هند، مالزی، برزیل و آفریقای جنوبی به عنوان دیگر کشورهای دوست سوریه نام برد که شرکت هایی از آنها برای مشارکت در برنامه های بازسازی سوریه اعلام آمادگی کرده اند….

  http://www.entekhab.ir/fa/news/429074/

   
 13. دیوان کیفری‌ بین‌المللی: در مقابل آمریکا عقب نمی‌نشینیم

  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

  دیوان کیفری‌ بین‌المللی ضمن رد تهدیدهای اخیر آمریکا اعلام کرد که در مقابل این تهدیدها عقب نشینی نمی‌کند.
  این نهاد بین‌المللی با صدور بیانیه‌ای، بر نقش دیوان به عنوان “ابزاری برای تضمین حساب کشی از جنایت هایی که وجدان بشری را تکان می دهند” تاکید کرد.

  در واکنشی جداگانه، فرانسه نیز امروز سه شنبه ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) به حمایت از دیوان کیفری‌ بین‌المللی پرداخت.
  وزارت امور خارجه با صدور بیانیه ای تاکید کرد که این دیوان باید بتواند بدون مانع به اجرا و انجام وظایف خود بپردازد.
  آمریکا به‌تازگی اعلام کرده که اگر دیوان کیفری‌ بین‌المللی به تحقیق درباره اتهام جنایت جنگی علیه نیروهای این کشور در افغانستان ادامه دهد، این دیوان را تحریم می‌کند!

  جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، دیروز دیوان کیفری‌ بین‌المللی را “ناکارآمد”، “نامشروع” و “خطرناک” دانست و بنیانگذاران آن را متهم به تلاش برای محدودکردن قدرت آمریکا کرد!

  http://www.entekhab.ir/fa/news/429073/

  ————-

  سید مرتضای گرامی درود
  می بینید تماشای عدالت و اصرار بر عدالت چقدر تماشایی ست؟ چیزی که ذره ای از آن در بساط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی که در بست خود را چاکر مقام عظمای ولایت می داند، دیده نمی شود.
  کجایی سعید طوسی؟

  .

   
 14. درود

  «سید:می گویم برخلاف گمان شما همین اقوام مختلف در ایران در سایه اسلام ماندند و اسلام را بتدریج پذیرفتند و آنرا بالیدند و هم اکنون -رغم انف شما- بیش از 90 درصد از این اقوام و طوائف گوناگون کورد و لر و بلوچ و غیره مسلمانان ایرانی و ایرانیان مسلمان را تشکیل می دهند.»

  تحریف تاریخ امکانپذیر نیست، اسلام اعراب قبیله ای بود که در برخورد با تمدن فرهنگی و سیاسی اجتماعی مردم ایران رشد کرد.بدون وجود تمدن بزرگ ایران ،از اعراب مسلمان شاید تاکنون حتا نامی نیز بجا نمانده بود.اعراب تا قبل از آن دارای تمدنی نبودند.
  تمدن مستقیما ربط به شهر و دیوان سالاری و شهرگردانی دارد که اعراب فاقد آن بودند. در هیچ یک از آیه ها نیز صحبتی از شهرگردانی بعنوان یک سیستم نیست ، چه برسد به کشورداری.

  اعراب متخاصم ، با قدرت کشتار و سرکوب مردم/ سرکردگان و اندیشمندان و موبدان توانستند بمانند. زمانی که از مردم صحبت می شود ، این مردم ، دارای فرهنگی اند و اندام جامعه اند، یک عنصر خارجی باید ابتدا شکل آن جامعه را گرفته و تنها در مدتی طولانی می تواند تاثیر گذار باشد ولی نمی تواند کل اندام را تغییر دهند این عنصر خارجی ،شکل و شمایل جامعه را می گیرد تا به زیست خود ادامه دهد و لی در مواقعی نیز خود را نشان می دهد، زمانی که آن جامعه از لحاظ فکری و فرهنگی ضعیف شده باشد.،نمونه نیز ایران کنونی و وجود طالبان و داعش و نظام تروریستی شیعه است.

  دین شناسنامه ای هیچ چیز را اثبات نمی کند و نقشی در جامعه مدرن ندارد. اکنون دوران فردیت است، این فردیت با انتخاب فردی و مسولییت نسبت به خود و جامعه سروکار دارد .در جامعه مدرن ، آنچه مردم را به هم پیوند می دهد، ودر واقع بنیان جامعه اند، قوانین بشری و مسئولیت پذیری نسبت به خود و جامعه اند.

  سید، اکنون دوران جت و ماهواره است ، با خرسواری نمی توان به ماه رسید!

   
  • فردیّت یعنی چه؟

    
   • سیّد یا سید ، فردّیت یعنی جمع کردن منبرها، جمع کردن روضه خونی، یعنی تخصص بجای شغل آقازادگی ، یعنی جامعه ای مسئول و اخلاقی بجای بی اخلاقی شیعی، یعنی آزادی وبرابری ، یعنی حکومتی جدا از دین.
    بهتر است تا دیر نشده کنار بکشید. این خشم را سر باز ایستادن نیست. گفته با شم ها!

     
    • معلوم شد که از سر بیکاری فقط مهمل می بافید! اما یک ضرب المثلی است که می گوید :شتر در خواب بیند پنبه دانه!

      
  • خانم محترم ۱۴۰۰ سال پیش پیغمبر با الاغی بنام براق درکسری از ثانیه تمام کرات را طی نمود و از سدره المنتهی گذشت و میخ طویله الاغش را در قاب قوسبن کوبید و الاغ را به حضرت موسی داد و خود به تنهایی پیش خدا رفت حال شما می فرمایبد با الاغ نمیشود به کره ماه رفت ؟

   ————
   درود دوست گرامی
   چندی پیش، جوانی از من همین داستان قاب قوسین را پرسید. که یعنی پیامبر در معراجش به جایی سفر کرد که یک قوس کمان با خدا فاصله داشت. این جوان از من می پرسید: یعنی در این همه راهی که پیغمبر رفته بود، خدا نبود و بعدش جایی پیدا شده که خدا آنجا بوده؟ که البته من لابد به سبک مفسرین، این جوان جویای حقیقت را می بردم به سمت صدجور اما و اگرهای تفسیری و تعبیری و تأویلی و شأن نزولی.
   با احترام

    
 15. منتها سعدی را کسانی که فقط سر در آخور طبیعت دارند و درکی از توحید شامخ صمدی قرآنی و صفت قیّومیت و تدبیر آفریدگار جهان ندارند درک نمی کنند،مقصود سعدی در اینجا توکل بر آفریدگار جهان و قوانین حاکم بر آفرینش و لزوم قناعت در معیشت است و غرض او نیست که کسی تولید مثل کند و در طلب رزق نباشد و بنشیند و بگوید :هم آنکس که دندان دهد نان دهد،برای اینکه همین سعدی که پیرو آموزه های دین محمدی و منطق قرآن است در دهها مصرع و بیت بر منطق قرآنی “فامشوا فی مناکبها” ابرام کرده است.مادیون سر در آخور طبیعت کجا و درک سعدی شاگرد قرآن کجا؟!
  …………………….
  سید یک آیه در مورد کار مفید از قرآن بیاور تا ما //// تو و سعدی را باور کنیم. حواست باشه که مدت 5 سالست که من در این سایت اینو بارها از تو و قرآن پژوهان و مسلمین خواسته ام. شما مسلمین و اصولا دین داران به شتر مرغ می مانید که موقع بار بردن و کار کردن مرغ و موقع تخم گذاشتن شترید! در طبیعت و تمام منابع طبیعی بدون هیچ احترامی به طبیعت و به قیمت نابودی محیط زیست با ولعی سیری ناپذیر استفاده می کنید. در تمام قرآن حرفی از کار مفیدی به نفع محیط زیست و جامعه نیست ولی از ویرانی و کشت و کشتار و غارت قرآن پرست. ولی در فرهنگ ایران طبیعت و آنچه به آن مربوط می شود و اصولا زندگی و هستی که انسان نیز جزئی از آنست مقدس است. ادبیات فارسی که زیر بنایش فرهنگ ایران زمین است پر است از نگه داری و آرایش و پروراندن محیط زیست و طبیعت است. آیا اتفاقی است که خدا در فرهنگ ایران پروردگار نامیده می شود؟ نه! چون زیربنای فرهنگ ایرانی در ست بر عکس فرهنگ عقب افتاده و وحشی و غارتگر و خونخوار پرور اسلامی ساختن و پروردن و عشق ورزیدن و خرد ورزی و مداراست. بی دلیل نیست که خیام ما را به با آرامش پای بر سبزه گذاشتن دعوت می کند. مسلما قناعت در معاش و بفکر دیگران بودن و محیط زیست را آراستن و در عین استفاده بهینه از طبیعت به نگهداریش همت گماشتن با روح باور اسلامی غریبه است .چون چنین تفکری روحی حساس و انسان و تمدن و طبیعت دوست می طلبد و اصولا چنین تفکری با باور اسلامی بیگانه است. درست بهمان دلیل که عشق ورزیدن و عاشق شدن در دنیای واقعی و بین زنده گان در باوری که زن را بعنوان نمود عشق جنس دست چندم می بیند و او را تنها موجودی برای تولید مثل و فرو نشاندن عطش شهوت مرد می داند بی معنی است. و همانطور که عشق هم که احساسی مادی بین دو فرد زنده است به عالم هور قلیایی فرستاده می شود غارت و دزدی و استفادهای نادرست و سوءاستفاده از تمام منابع زمینی و مادی با ////////////////////////////کننده بنام( …توحید شامخ صمدی قرآنی و صفت قیّومیت و تدبیر آفریدگار جهان …)از دسترس خرد ورزی دور می شوند تا مشتی دزد و غارتگر و اشغالگر و وطن فروش براحتی آنچه می خواهند بکشند و بخورند و منابع حیاتی و محیط زیست را بیالایند. بنابراین سید این///// را که مردم را از واقعیت زندگی و محیط زیستشان دور می کند تا مشتی/// بر سفرهای پر بخورند و بیاشامند و بپوشند و بریششان بخندند دیگر کاربردی ندارند.فرداست که ریش تو و امثال تو را در میدانهای شهر در دست مردم می بینم که بهت توحید شامخ صمدی را نشان خواهند داد. و بهتون خواهند فهماند که مادیگری و آخور طبیعت یعنی چی!

   
  • هُوَ الَّذي جَعَلَ لَكُمُ الْأَرْضَ ذَلُولاً فَامْشُوا في‏ مَناكِبِها وَ كُلُوا مِنْ رِزْقِهِ وَ إِلَيْهِ النُّشُورُ .الملک/15
   اوست كسى كه زمين را براى شما رام گردانيد، پس در فراخناى آن رهسپار شويد و از روزى [خدا] بخوريد و رستاخيز به سوىِ اوست‏.

    
   • “ااوست كسى كه زمين را براى شما رام گردانيد،” مگر زمین وحشی بوده؟ چرا رام؟ این کمال ناآگاهی نیست؟
    دقیقا این همان نگاه تا قبل از کوپرنیک است که زمین را مرکز جهان وچون بشقابی تصورمی کردند .

     
   • قران مملو است از این جملات ///// و بیمعنی که اسمش را ایه گذاشته اند همین است که اخوندا از ترجمه قران وحشت دارند و همیشه سفارش میکردند قران را ففط تلاوت کنید!!

     
 16. خانه خورشید یک مرکز گذری کاهش آسیب زنان در ایران است. این مؤسسه توسط لیلا ارشد و سرور منشی‌زاده در سال ۱۳۸۵ در دروازه غار تهران به پیشنهاد سازمان بهزیستی تأسیس شد. هدف این مرکز ارائه غذای گرم لباس و پوشاک، دارو درمانی و آموزش دادن به زنان آسیب دیده است. فعالیت‌هایی نظیر خدمات حمام، سرو یک وعده غذای گرم، سرو میان‌وعده و چای، یوگای خنده، تماشای فیلم سینمایی، داستان‌نویسی، کتابخوانی، کلاس‌های آموزشی، مشاوره فردی و گروهی در بخش مددکاری اجتماعی و روانشناسی، برگزاری جلسات هفتگی قطع کامل سوءمصرف مواد مخدر و محرک‌ها در این مؤسسه برگزار می‌شوند.
  دیروز در توئیتر توئیتی دیدم که اشاره ای دردناک به این مرکز داشت و متن آن بدین شرح بود:
  “خانمی مراجعه کرده بود خانه خورشید شوش که 10 تا کاندوم بگیره برای یکروزش،وقتی بهش گفتن این خیلی زیاده برای یکروزت ، گفت:آخر ماهه هنوز پول اجاره را نداده ام،انشالله جبران میکنم”
  ما مطلقا تصوری از فقر نداریم..هیچ..

   
 17. جناب سید مرتضی..اصرار شما واقعا جای تعجب دارد. خبر شما از ایسنا در 22 مهرماه است و خبر بنده روز 25 مهر ماه یعنی 3 روز بعد که سخنگوی شورای نگهبان توضیح کاملی را داد و خبر 22 مهر ماه شما را تکذیب کرد.من حقیقتا از این اصرار شما بر این خبر نادرست در حیرت هستم. خوب این برجام را بنده چه مخالف باشم و چه شما موافق باشید به هر حال یک قرار داد و یا مقاوله نامه و یا هر چیز دیگری که در قانون اساسی آمده نیست و بهمین دلیل هم چیزی بنام مصوبه مجلس و یا لایحه دولت اصلا وجود خارجی ندارد بدلیل اینکه مجموعه نعهدات یک طرفه ایران است و بس. اینکه به تائید شورای امنیت رسیده هم دلیل قرارداد بودن آن نیست.
  برجام اگر متن قرادادی بود باید فصلی در آن برای حل اختلافات باشد که نیست. ما اینکه از ترامپ بدمان بیاید یا نه یک بحث است و اینکه آیا جمهوری اسلامی در این مذاکرات از منافع مردم دفاع کرده یا نه چیز دیگر.
  ما هیچگاه از فهم واقعیت ضرر نمیکنیم چون حداقل شاید بشود جلوی اشتباه دیگری را گرفت.
  اگر از همان اول جلوی آقای خمینی را که با خودکامگی هر کاری دلش خواست کرد را میگرفتیم و انقدر رابطه مرید و مرادی درست نمیکردیم شاید روزگار دیگری داشتیم.

   
  • نیز به این عبارت های کلیدی حاکی از تعهد دو طرفه در متن برجام توجه کنید:

   ” ‌ك. کليه مفاد و اقدامات مندرج در اين برجام صرفاً براي اجراي آن بين گروه 1+5 و ايران مي باشد..”

   ” ‌م. اتحاديه اروپايي، کشورهاي گروه 1+5 و ايران در چارچوب اين برجام، به نحو مقتضي در زمينه مصارف صلح آميز انرژي هسته‏ اي همکاري کرده ..”

   “ايران و گروه 1+5 اقدامات داوطلبانه زير را در چارچوب زماني که جزئيات آن در اين برجام و پيوست هاي آن تشريح گرديده است، اتخاذ خواهند نمود..”

   در مورد راکتور اراک:” ..اين مشارکت بین‏ المللی مشتمل بر کشورهاي مشارکت کننده‏ ی گروه 1+5، ایران و ساير کشورهايي که طرفين ممکن است مشترکا تعيين کنند، خواهد بود. ایران به عنوان مالک و مدیر پروژه، نقش راهبری را ایفا خواهد نمود..”

   ” قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل متحد که برجام را تاييد خواهد نمود تمام مفاد قطعنامه هاي قبلي شوراي امنيت در خصوص موضوع هسته اي ايران- 1696 (2006)، 1737 (2006)، 1747 (2007)، 1803 (2008)، 1835 (2008)، 1929 (2010) و 2224 (2015) را همزمان با اجراي اقداماتِ توافق شده‏ ی مرتبط با هسته اي توسط ایران، راستی‏ آزمایی شده‏ توسط آژانس، به نحو مشخص شده در پیوست 5 لغو خواهد کرد..”

   19. اتحاديه اروپايي همه مفاد «مقررات اتحادیه اروپایی» را، آنگونه که موخرا اصلاح شده است، که کليه تحريم هاي اقتصادي و مالي مرتبط با هسته ای را اجرائي مي سازد، از جمله فهرست افراد مشخص شده‏ ی مربوطه، همزمان با اجراي اقداماتِ توافق شده‏ ی مرتبط با هسته اي توسط ایران، به نحو مشخص شده در پیوست 5، که توسط آژانس راستی آزمایی شده باشد، لغو خواهد کرد، و (این لغو) شامل تمامی تحریمها و تدابیر محدودکننده در حوزه هاي زير، که در پيوست 2 تشریح شده، خواهد بود..

   “ج- ارائه خدمات بيمه و بيمه اتکائي؛
   د- ارائه خدمات پيام رساني مالي (از جمله سوئيفت) برای افراد و اشخاص حقوقی نامبرده شده در الحاقیه‏ ی 1 پیوست 2 شامل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و موسسات مالی ایرانی…”

   “21. ايالات متحده منطبق با این برجام اعمال تحريم های مشخص شده در پیوست 2 را با اثربخشی همزمان با اجراي اقداماتِ توافق شده ‏ی مرتبط با هسته‏ اي توسط ایران به نحو مشخص شده در پیوست 5، که توسط آژانس راستی آزمایی شده باشد، متوقف ساخته و به این توقف ادامه خواهد داد. این تحریمها شامل حوزه های زیر، به نحوی که در پیوست دو تشریح شده می گردد..” (طی 19 بند).

   “22. ایالات متحده، به نحو مشخص شده در پیوست 2و منطبق با پیوست 5، اجازه فروش هواپیماهای مسافری و قطعات و خدمات مربوطه به ایران؛ مجوز اینکه اشخاص غیرآمریکایی که در مالکیت یا کنترل اشخاص آمریکایی هستند، به نحو منطبق با این برجام با ایران مشارکت نمایند؛ و مجوز واردات فرش و مواد غذایی از مبدا ایران به آمریکا را صادر خواهد نمود”.

   “24. اتحادیه اروپایی، کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه و نیز ایالات متحده فهرست کامل و جامعی از تحريم ها یا اقدامات محدوديت ساز مرتبط با هسته ‏ای را مشخص می‏نمایند و آنها را منطبق با پیوست 5 لغو خواهند نمود”.

   “25. چنانچه قانونی در سطح ایالتی یا محلی در ایالات متحده مانع از اجرای لغو تحریم‏های مشخص شده در این برجام شود، ایالات متحده، با در نظر گرفتن تمامی اختیارات موجود، گامهای مقتضی را به منظور تحقق اجرای مزبور اتخاذ خواهد نمود. ایالات متحده به طور فعال، مقامات در سطح ایالتی یا محلی را تشویق خواهد کرد که تغییرات در سیاست ایالات متحده منعکس شده در لغو تحریم‏های وفق این برجام را در نظر داشته و از اقداماتی که با این تغییر در سیاست همخوانی ندارد خودداری نمایند”.

   “26. اتحاديه اروپايي از بازگرداندن يا تحمیل مجدد تحريم هايي که اجراي آنها را وفق اين برجام لغو کرده است، خودداری می نمايد، فارغ از فرآيند حل و فصل اختلافات پيش بيني شده در اين برجام. هيچ گونه تحريم جديد هسته اي شوراي امنيت و هيچ گونه تحريم جديد اتحاديه اروپايي وجود نخواهد داشت. ایالات متحده، با حسن نیت، نهایت تلاش خود را برای دوام این برجام و پیشگیری از ایجاد تداخل در تحقق متمتع شدن ایران از لغو تحریم های مشخص شده در پیوست دو به عمل خواهد آورد. دولت ايالات متحده، در چارچوب اختیارات قانونی رئيس جمهور و کنگره، از بازگرداندن يا تحمیل مجدد تحريم هاي مشخص شده در پیوست 2 که اعمال آنها را وفق اين برجام متوقف کرده است، خودداری می‏نمايد..”.

   “27. گروه 1+5 به منظور تضمين شفافيت و کارآمدي در ارتباط با لغو تحريم ها وفق این برجام، تدابیر اداري و آئين نامه هاي اجرایی کافی را تمهید خواهند کرد. اتحاديه اروپايي و دولتهاي عضو و همچنين ايالات متحده دستورالعمل هاي مرتبط را صادر خواهند نمود و در خصوص جزئيات تحريم ها يا اقدامات محدوديت سازي که به موجب اين برجام لغو شده اند، بيانيه هايي را که در دسترس عموم باشد، منتشر خواهند کرد. اتحاديه اروپايي و دولت هاي عضو و ايالات متحده متعهد هستند که در خصوص محتواي اين دستورالعمل ها يا بيانيه ها با ايران به صورت منظم و بنا به اقتضاء مشورت نمايند..”.

   “28. گروه 1+5 و ايران متعهد هستند که اين برجام را با حسن نيت و در فضايی سازنده، برمبناي احترام متقابل اجرا نمايند و از هرگونه اقدام مغاير با نص، روح و نیت اين برجام که اجراي موفقيت آميز آن را مختل سازد، خودداري کنند…”.

   و….دهها عبارت در ادامه متن که خود شما می توانید آنرا ببینید،سوال من از شما این است که آیا چنین فرایندی و چنین متنی از نظر شما یعنی تعهد یکطرفه ایران؟! نیز شما توجه نمی کنید که تاکید بر تعهد ایران بر الزامات مفاد برجام ناشی از این است که ایران یکطرف این معاهده،یا قرار داد یا مقاوله نامه است و 5بعلاوه 1 طرف دیگر و چنین فرایندی را با وجود اینهمه تعهد از ناحیه طرف مقابل ایران نمی توان غیر منصفانه تعهد یکطرفه ایران نامید.پس منصف باشید.
   بقول نوریزاد:ای بگم چی بشی ترامپ نامرد!
   موفق باشید

    
   • جناب نوریزاد،این قسمتی که درج فرمودید بخش دوم از پاسخ من به کامنت دوست محترم یاران بود،لطفا بخش اول پاسخ را نیز درج فرمائید.
    با احترام

    ————

    درود سید مرتضای گرامی
    من چیزی در این مورد دریافت نکرده ام. احتمالا برای من فرستاده نشده. دوباره بفرستید.
    حتما

    .

     
  • روابط ایران و امریکا را خمینی خراب نکرد ، تا یکسال بعد از انقلاب هم او با امریکا روابط عادی داشت، خمینی سفارت امریکا را نگرفت و بدون اجازه او سفارت را گرفتند، هر چند او هم به اشتباه و تحت فشار جامعه روشنفکری چپ آن ایام آنرا تایید کرد ولی تصرف سفارت را دانشجوها با حمایت روشنفکرآنی مثل همین دکتر پیمان و محمد ملکی پر ادعا و مجاهدین و فداییان خلق و حزب توده گرفتند، الحق که دستش درد نکند که که این چپ ها را که الان همه مزدور آمریکا شده اند را با اردنگی بیرون کرد.
   برجام را دولت آمریکا امضا کرد و طبق اصول روابط بین الملل و اخلاقی باید دولتهای بعدی امریکا هم به آن متعهد باشند ولی ترامپ بیشرم از آن خارج میشود آنهم با تشویق و رشوه دیکتاتورهای فاسد و عیاش عربستان و دولت اشغالگر اسراییل و تحریکات برخی گروههای وطن فروش ایرانی و البته تندروی برخی داخلی ها (که البته بعضی ستون پنجم همان ایرانی های وطن فروش هستند ) ، و مسخره اینکه بیشتر خوانندگان این سایت چشم خود بر واقعییت ها را می بندند و فقط بخش کوچکی از مسولییت خروج آمریکا که ناشی از تندروی داخلی هاست را می بینند، این مخالفین هم اگر به قدرت می رسیدند جز گمراهی و تباهی حاصلی برای ایران نداشتند چون متعصب و کم فهم هستند.

    
 18. معاون/* آموزشی وزوزارت علوم از بیکاری ۱۷ تا ۴۰ درصدی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در کشور خبر داد و گفت: سالیانه ۲۰ هزار دانشجوی دکتری فارغ‌التحصیل می‌شوند که ۱۵ هزار نفر آنها مازاد نیاز کشور است و باید جلوی این افسارگسیختگی در دانشگاه‌ها گرفته شود.
  مش قاسم: اولا اینا مدرکشون رو از کدوم دانشگاه گرفتن، تزشون چی بوده؟ از این سوالات معمولی. دوما، وقتی که نه وارد شدن به دوره دکتری حساب کتاب داره نه خارج شدن از اون (امثال سردارک شکست خورده ای که میگه دکترای اقتصاد داره ولی فهمش از اقتصاد از یه بقال سر کوچه کمتره. مثال: بریم سربازهای آمریکایی رو گروگان بگیریم و طلب میلیون دلاری فدیه بکنیم. نادان خیال میکنه هنوز توی صحرای عربستان ۱۴۰۰ پیش زندگی میکنه) اوضاع اینجوری میشه. بهش اضافه کنین رانت برادران بسیجی و خانواده شهدا و جانبازان و مفتخوران و غیره برای ورود که دیگه نور علی نور میشه.

  و اما، بهترین قسمت سخنان حاجی: باید جلوی این افسارگسیختگی در دانشگاه‌ها گرفته شود. ماشااله! همینکه خود این معاون/* آموزشی وزوزارت علوم از صفت افسار واسه اونایی که از این دانشگاهها فارغ التحصل میشن استفاده کرده دیگه خودتون بخونین از این مجمل. خودشم مدرک دکتری داره از همین دانشگاهها، میدونه چه /// هایی رو اونتو راه دادن و چه علفی بارشون کردن و چهگونه مدرک بهشون دادن. به حکومت اسلامی فقر و فساد کره شمالی مزرعه حیوانات خوش آمدید.

   
 19. بر مبنای اطلاعیه سپاه 7 موشک به شهر کوی سنجق عراق در 200 کیلومتری مرز ایران شلیک شده تا سران گروههای مخالف کرد ایرانی را به قتل برساند. گزارشات تعداد کشته ها را بین 5 تا 11 نفر اعلام کرده و تعدادی هم مجروح شده اند و جند ساختمان هم تخریب شده. بی تردید بعلت چگونگی عملکرد این موشکها باید غیر نظامیانی هم کشته شده باشند.
  قیمت هر موشک برد متوسط سپاه حدود 2 میلیون دلار برآورد میشود و اگر قبول کنیم که فقط 7 موشک در این عملیات بوده با احتیاط میتوان گفت که 14 میلیون دلار هزینه موشکهای شلیک شده است. اگز 11 کشته این عملیات را هم بپذیریم در نتیجه معلوم میشود که نظام مقدس برای کشتن هر یک از این افراد حدود 1میلیون و 272 هزار دلار هزینه کرده است!
  از سوی دیگر اگر عملکرد 7 موشک قدر قدرت 220 کیلومتری فقط این مقدار تخریب و کشته باشد باید به جناب خامنه ای گفت که سریعا فکری بحال جنگ بکند چون دیگر دست قدرت موشکی ما بخوبی رو شده و معلوم است که کار چندانی از آن ساخته نیست. وقتی ما هدفی در 200 کیلومتری را با این همه هزینه و نتیجه ناچیز اینگونه بخواهیم بزنیم در اینصورت در یک درگیری جدی تر کوچکترین شانسی نخواهیم داشت.
  اما این موشک پرتاپ کردن هم حکایتی شده!بعد از برجام موشک آنچنانی پرتاپ کردند تا بالاخره برجام به این روز افتاد و الان هم در آستانه تشکیل شواری امنیت بریاست ترامپ بازهم چند تا موشک دیگر کار ساز کردند.
  شاید ساده اندیش ترین افراد هم دیگر شکی نداشته باشند که موشک فقط با پوشک رابطه ندارد بلکه موشک با کاخ سفید و تل آویو بیشتر هماهنگ است تا اراده ولی امر مسلمین بی بصیرت!

  ————

  درود علوی گرامی
  کاملا با شما موافقم که سرداران سپاه برای تک تک کارهایشان با تل آویو و آمریکا و روسیه هماهنگ اند. این را بارها گفته و نوشته ام. تحلیل هایی که به دست رهبر می دهند نیز هر آنچیزی ست که اسراییل و آمریکا و انگلستان و روسیه به تناسب نیازشان می خواهند. یعنی رهبر خودش گمان می کند که مثلا در یک سخنرانی با خشم می گوید: آنچنان می زنیم که حیفا و تل آویو با خاک یکسان شود…. و حال آنکه خود اسراییل از طریق برادران و روحانیان و سردارانِ تحت امرش، این خواسته را بر زبان حضرتش نشانده. آخه آخوند و سانتریفیوژ؟
  با احترام

  .

   
  • جاویدان سپاه ایران

   اینجا هم عجب ////////

   یک مشت آدم روانی که دچار توهم هستند برای آینده خودشان خیال پردازی میکنند

   من تعجبم آقای نوری زاد با اقای علوی موافقند در صورتی که اقای علوی خودش هم میداند یک مشت اراجیف ردیف کرده که چیزی بگوید.

    
  • جاویدان سپاه ایران

   گرفته شده از سایت دیار ونادیار

   پیام این حمله

   در چند روز گذشته خانواده شهدای ترور کردستان و قربانیان تروریسم و افراطی‌گری در بیانیه‌ای از مسئولین قضایی و حافظان امنیت و تمامیت ارضی کشور درخواست کرده بودند با قاطعیت و صلابت با هر گونه حضور تروریست‌های تجزیه‌طلب و خشونت‌طلبی که هدف‌شان آسیب رساندن به شهروندان کرد ایرانی است مقابله کنند. این حمله که چند روز پس از این درخواست روی داده است حاوی پیامی بسیار مستحکم و قوی برای دشمنان ایران زمین در همه جای جهان است تا بدانند در هیچ کجا در امان نیستند و اگر خیال می کنند با حمله به مرزها و سپس فرار به عمق خاک اقلیم کردستان می توانند برای خود مامن و استراحت گاهی داشته باشند کاملا در اشتباه هستند و در هر عمقی که باشند در دسترس و تیررس جمهوری اسلامی ایران هستند پیامی که از مدتها قبل به این احزاب مخابره شده و بارها فرماندهان سپاه پاسداران به معاندان اعلام کرده بودند که این ترورها و ناامن سازی بدون جواب نخواهند ماند و جمهوری اسلامی ایران با قاطعیت از مرزهای خود دفاع خواهد کرد و دیدیم که اینچنین نیز شد ولی در این اتفاق باز هم میتوان صبر و رافت اسلامی جمهوری اسلامی ایران را دید که علاوه بر انکه بارها با این گروهک ها اتمام حجت کرده و هشدارهایش نادیده گرفته شده بودند اما با وجود آنکه توان تخرب صددرصدی قلعه دمکرات را داشت چنین نکرد تا اولاً زنان و کودکان بی گناه آسیب نبینند و برای همین علی رغم استحقاق بیشتر موشک ها به مقرات هجری کمتر آسیب رساند و به آن سو کمتر شلیک شد و ثانیاً افرادی که ناآگاهانه به دام این گروهک ها افتاده اند و شاید روزیی به واقعیت پی ببرند ، فرصتی برای بازگشت داشته باشند ضمن آنکه این حمله در چهارچوب حق دفاع مشروع رخ داده که به منزله یک قاعده حقوقی و نیز به عنوان یک اصل کلی حقوقی به رسمیت شناخته شده است و مورد قبول تمام نظام‌های حقوقی دنیاست که هرگاه کشوری از ناحیه ای احساس ناامنی کند می تواند برای حفظ منافع و امنیتش حمله ی پیش گیرانه ای انجام دهد همچنان که آمریکا در این راستا به افغانستان لشکر کشی نمود و طالبان را ساقط کرد یا ترکیه نیز بارها مقرهای پ ک ک را بمباران نموده است

    
  • خیلی جالبه که اونها که موشکها رو نوش جان کردند به تلفات خودشون و زخمی های خودشون اشاره کردند و چیزی راجع به تلفات غیر نظامیان نگفتند (با اینکه قاعده سیاسی و مظلوم نمائی و تلاش برای محکوم کردن طرف مقابل اقتضای چنین هیاهویی دارد)،بعد برخی افراد خیالباف در ایران یا وارفته های سیاسی که بوئی از سیاست و مسائل سیاسی نبرده اند و ذهن آنان ذهنی بیمار گونه و متوهم به توهمات گوناگون است در این مورد هیاهو می کنند! بله موشک زدن البته که هزینه دارد همه جا همین است امریکا و دیگران نیز وقتی موشک می زنند طبیعتا برای آنها هزینه دارد،مهم اما این وسط کوته فکری سیاسی مخلوط با تعصب است که درکی از مصلحت قبول هزینه برای دفع گروهکهای فاسد تروریست و تبهکار که چندی یکبار فرزندان ارتشی و سپاهی این کشور را آماج ترور و خشونت می کنند،ندارند.عجب ایرانیان میهن پرستی!

    
 20. سلام بر ناظران گرامی
  “آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند!”
  این سخن معروف از بنیان گزار نظام دینی آقای خمینی است که در این سالها بسیار محل بحث در میان حکومت داران فعلی شده است.اگر بخواهیم این جمله را در تناسب با سایرسخنان آقای خمینی بسنجیم شاید می بایست آن را ناشی از شرایط احساسی زمان خود و صد البته دانش اندک ایشان از جهان پیرامون خود دانست.امروز اقتصاد جهانی آنچنان وابسته به هم است که هر که سهم بیشتری در آن داشته باشد بیشتر می تواند غلطی بکند و هرکه سهم کمتر غلط کمتر! شوربختانه حکومت دینی با سیاستهای ضد ملی خویش در این سالها با کوچک کردن هر چه بیشتر اقتصاد ایران و به تبع آن کم رنگ کردن هر روزه اقتصاد ایران در عرصه بین المللی کمتر توانسته در موازنه جهانی غلطی بکند.تحریم های اجرایی نشده فعلی شاید بهترین پاسخ برای کسانی باشد که به دنبال پاسخ این سوال هستند که بالاخره آمریکا می تواند غلطی بکند یا خیر؟!
  https://www.radiofarda.com/a/the-impact-of-us-sanctions-on-irans-economy/29483690.html
  پاینده و پیروز باشید

   
 21. جاویدان سپاه ایران

  درودایران
  درود بر سپاه پاسداران
  مرگ بر دمکراسی با صدای بلند
  درود بر اقتدارگرایی نخبه گرا
  مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر ارتجاع عرب

  به پندار نیک بیندیش

  به گفته کارشناسان امریکائی ایران بزرگترین و متنوع ترین انبار موشک‌ها در خاورمیانه را دارد .

  خوب جناب نوریزاد موشکها را که دوستانت نوش جان کردند؟ به شما قول داده بودم که پاسخ سختی دریافت خواهند کرد این فقط یک چشمه بود خیانت ومزدوری سزایی جز این ندارد این احمقها بیش از 50 سال است به امریکا وصهیونیستها دل خوش کرده اند که به جایی برسند برای خود مرگ وبرای مردم کرد فقط ویرانی ساخته اند به وضعیت فلاکت بار شان نگاه کن چطور قربانی طرحهای امریکایی میشوند در دهه 40 خورشیدی به شاه فشار می اورند که از بارزانیها حمایت کند وشاه هم احمقانه ترین کار را انجام داد وکردها توانستند در عراق خودمختاری بگیرند وشاه ان زمان متوجه شد که چه اشتباهی کرده وبا این کار کشور خود را هم در خطر تجزیه قرار داده وپس از ان حمایت خود را از بارزانیها برداشت وفقط به انها اجازه داد درکرج یک زندگی عادی داشته باشند.اما کار از کار گذشته بود واین هسته خیانت وتجزیه طلبی با ندانم کاری شاه شکل گرفته بود اما دیگر کاری نمیشد انجام داد بعد از انقلاب صدام همین شگرد را بکار برد با حمایت از کردهای ایران به دنبال بی ثباتی ایران رفت وآنچه که امروز میبینید ادامه دخالت امریکا وصهیونیستها وخیانت آدمهای مزدوری است که خیانت درآمد بیشتری برای انها دارد تا اینکه مملکت خود را اباد کنند شما به وضعیت کردها در ایران عراق ترکیه سوریه نگاه کنید جز فلاکت وبدبختی برای خود نمی آفرینند بارزانی کارش به جایی رسید که همپیمان داعش شد تا شاید بتواند برای خود یک جمهوری درست کند اما کار بجایی رسید که دست به دامان سپاه پاسداران ایران شد تا او را از دست داعش نجات دهد وبا رفراندم استقلال تیر خلاص را به مغز خود شلیک کرد ودید چگونه امریکا در مقابل ایستادگی ایران آنها را رها خواهد کرد واین دور باطل همچنان ادامه دارد .

  واما نکته ای را که اینجا برایتان میخواهم بگویم واکنش امریکائیها وصهیونیستها بعد از این حملات موشکی دقیق است که بدست سپاه پاسداران ایران بزرگ صورت گرفت.برای آنها اصلا مهم نبود که چه کسانی کشته شده اند بلکه تحلیلها به سمت توان موشکی ایران رفت اینکه نوع موشکها چه بود توان نقطه زنی چطور بوده روش جمع آوری اطلاعات قبل از حمله چگونه بود ودست اخر این موشکها چه خطری برای آنها خواهد داشت وبرای مقابله با چنین خطری که سوریه وحزب الله قطعا به چنین جنگ افزاری مجهز شده اند چه مصیبتی برای انها دارد .موشکهای خانواده فاتح که از دقیقترین موشکهای ایران است از خاک سوریه ولبنان تمام مراکز مهم واستراتژیک اسرائیل را زیر پوشش مرگبار خود دارند وحماس هم قطعا به موشکهای فجر مجهز است واسرائیلیها ومصریها با همه تلاش خود نتوانسته اند مانع رسیدن چنین جنگ افزارهایی به حماس وجبهه مقاومت اسلامی شوند.ونوریزاد توهم بدان ارزش توهمانند همین مزدوران برای اسرائیل است آنها بجای اینکه به توفکر کنند به موشکهایی که در انتظارشان است فکر میکنند وبه دنبال راه حلی برای این کابوس وحشتناک که به واقعیت خواهد پیوست هستند روزی که جایی برای فرار ندارند.

   
  • طبق اطلاعات بدست امده از 12 موشک پرتاب شده فقط 2 تای ان به هدف اصابت کرده این نشاندهنده کیفیت بسیار پایین موشکها است. گویا برادران سپاهی در امور موشکی هم کم دزدی نکرده اند !
   ضمنا اقای ناشناس که از فرط ترس و خجالت حتی اسم خود را اعلام نمی کنی مگر مملکت دست شما نیست؟ مگر وزارت اطلاعات و سپاه دست شما نیست ؟ پس چرا می ترسی؟ مرد باش و اسم خود را اعلام کن سمت خودت را در اطلاعات و سپاه اعلام کن. نکند می ترسی که پس از سرنگونی جمهوری اسلامی سراغ تو بیایند و به جرم خیانت و همکاری یا جنایتکاران تو را مجازات کنند؟!

    
   • کاوه مهرداد آهنگر! طبق اعلام فرماندهی سپاه و تصاویری هم که منتشر شد اصلا بیش از 7 موشک پرتاب نشده بود!

     
 22. ر هر حال تعدد همسر و ازدواج های متعدد ماهیتا ربطی به ساده زیستی نداشته و ندارد،
  ….
  سید /س شرط قرآن برای گرفتن زن دوم و یا حچ رفتن و یا ///دیگر اسلامی مثل خمس و ذکات و …که خرچ مشتی //// می شود اگر مادی نیست چیست؟
  غارت کاروانها و کشتن و به برده و کنیزی گرفتن زن و بچه مخالفان و فروختن آنها در بازار برده داری و یا بکار گرفتن شان در خانه و بیرون از خانه …و دعوای علی و عمر بر روی ////// علی از اموال غارت شده (چریان فدک…) و دروغ //////////////// که دال بر بی غیرتی ///////////// است در حقیقت و نه شهامت و ////////////////////////در مورد شکسته شدن دنده فاطمه خانموم! اگر مادی و مادیگری نبوده چیست؟ داشتن 23 زن آنهم در میان مردمی که به تجمل دوستی و زرق و برق زندگی اهمیتی بیش از محتوای خود زندگی می دهند بنظر شما تا چه حد مادیست؟ 35 فرزند و چندین زن /// نکند از مائده سیرمی شدند؟ چون چاه کندن و درعین حال سردار خونریز اسلام بودن و همیشه در جنگ و ستیز با مردمی که تنها آرزویشان راحت شدن//////////////////////////// خونریز و آدمخوار و دزد و متجاوز بودند فکر نکنم می توانست شکم آنهمه آدم را سیر کند. در دنیای امروز درست مثل همان دنیای گذشته زندگی حساب و کتاب دارد.بنابراین بهتره از خودت شروع کنم تا ببینم خرج زن و بچه ات از کدام مائده می رسد؟ تو اگر 5 بچه داشته باشی و ما صیغه و بقیه را هم نادیده می گیریم- می شود 7 نفر را باید نان داد سید نان یعنی نانوا آردی را که با زحمت کشاورز بدست آمده با ریختن عرق در مقابل تنور داغ قاطی کرده و نان درست کرده .برای درست کردن همین تکه نان در حقیقت اکثریتی عظیم از جامعه در گیرند تا تونانی بکف آری و بغفلت نخوری …(اون ابلهی که بجای سپاسگزاری از بوجود آورنده گان نان (دهقان و صنعتگر…)به ستایش//// مشتی دزد و غارتگر می پردازد مثل همین///// اشغالگریست که نان ایرانی را از گلوی بچه های ایرانی می گیرند تا ///مشتی دزد و چنایتکار و قاتلان اجداد ایرانیان را مزین به طلا نمایند!) می بینی که هیچ حرکتی در زندگی بشر نمی تواند غیره مادی باشد. بنابراین داشتن 23 زن و یا 35 فرزند و چندین صیغه و زن …هم کاملا مادیست و ////////////////////// که خود مفت از جیب مردم می خورند بدون هیچ کار مثبتی برای مردم تو کت افراد آگاه نمی رود. بنابراین کشتن افراد و در تملک درآوردن مال و زن و فرزندشان چیزی جز رذالت و زشتی و جنایت و قتل و دزدی نیست و کار مسلمین از اول تا آخر جز این نبوده. و این ////// گفتن ها و باددر کردنهای تو و هم فکرانت هم مادی و مادیگریست. محمد مثل هر قدرت طلب دیگر در طول تاریخ دنبال قدرت و تجمل و زندگی در ناز و نعمت بوده و با کشت و کشتار و غارت دیگران به آن رسیده .تا اینجای کار هیچ انسان خردمند و آگاه به تاریخ مشکلی برای درکش ندارد ولی مزخرفات/////////////////// کا باعث جدایی /// بعنوان یک انسان عادی در روی زمین و به عرش رساندنش برای رواج دکان و نوندونی شان غیره قابل قبول و درج است.قسمت زیادی از قرآن درباره زندکی عادی محمد و حتی قهر و نازش و جنگ و دعوای هایش با زنانش می باشد. بعد مشتی //// بیکاره و مفتخور که جز نکبت و بدبختی و رنج و مصیبت و رواج خرافات و دروغ و ////////////////////////////////////////////////////////////////////// در بساط ندارند برای رواج ناندونی خود همین مزخرفات را وحی می دانند! محمد خودش می گوید من بشری مثل شما هستم یعنی می خورم و می نوشم و می پوشم و می //// …بعد مشتی //// او و رفتار و کردار و گفتار او را مادی نمی دانند و به دنیای هورقلیایی منتسب می کنند! او میگه من اومدم عربو به تعقل وادارم و بزبان عربی گگگگگگرا گفته ام مشتی/////دزد و قاتل برای چاپیدن مردم با مته می خواهند بما بفمانند که محمد رسالتش ادم کردن بقیه بوده! بقول صادق هدایت گویا ما خود بهترش را نداشتیم؟ چناب نوریزاد نباید به چنین باورهایی ….د!بفرما هی هاشور بزن!

   
  • حچ رفتن؟! ذکات؟! خرچ مشتی؟! چریان فدک؟! خانموم؟! غیره مادی؟! زبان عربی گگگگرا؟!

   اینها نمونه هایی از سواد فارسی کسی است که جمع بین ایرانیت و اسلامیت را “محال” می داند! و معتقد است همه هموطنان (اگر هنوز ایرانی باشد و انگلی اجانب او را از ایرانیت خود استحاله نکرده باشد) مسلمانش را باید به دریا ریخت! و اینها نمونه های از اثرات احتمالی شامپاین و عرق سگی است برای کسی که مفتخر به ایندوست و محتملا حال نامتعادل ناشی از زهر ماری هایی مثل عرق سگی و شامپاین انگشتان او را روی کی برد لرزان و نامتعادل می کند و او را وادار به اغلاطی می کند که از کودکان دبستانی کلاس چهارم و پنجم هم قبیح و بعید است.
   —-
   گذشته از اینها،جناب مفتخر به شامپاین و عرق سگی! می دانی که از پاسخ به مزخرفاتت و مشتی فلان و مشتی بیسارهایت عاجز نیستم،مشروط به اینکه مودّب باشی و از مشتی فلان و مشتی بیسار گوئی و غلط نویسی اجتناب کنی.
   چند بار گفتم اگر پیرامون اسلام،قرآن،پیامبر،مفاهیم دینی،تاریخ اسلامی و چیزهایی از این قبیل که روان پریشانت را پریشان تر می کند می خواهی سحن بگوئی بگو اما برای هفوات و ادعاهایت سند قابل قبول بیاور وگرنه همینجور مثل افراد مست یا کودکان سرکوچه ای آنطرف کوچه ایستادن و زیپ دهان را کشیدن و فحش دادن مفهومی جز عجز،احساس حقارت،احساس کمبود،خود آزاری و دگر آزاری و چیزهایی از این قبیل ندارد.

   1-شما مکرر این عدد 23 را برای همسران گرامی پیامبر یاد آور می شوی،یکبار پیش روی ناظران عمومی که شاهد فحش هایت هستند برای لااقل یک فاکت سند و استناد و توضیح ارائه کن،توضیح بده 23 همسر پیامبر چه کسانی بودند؟ نام آنها چه بود و اسناد تاریخی ات برای این مطالب چیست؟

   2- در این نوبت چند بار چیزهایی را مطرح کردی مثل همسر دوم اختیار کردن ،حج رفتن،نزاع بر سر خلافت،جنگ کردن و موارد دیگر اموری “مادی”است،سوال این است که چه کسی گفت زیست انسان،معاملات انسان،و حتی عبادات انسان ارتباطی با ماده یا مادیت ندارد؟!مصداق خود گوید و خود حندد! کسی آیا مدعی شد همسر داشتن،خوردن و پوشیدن و آشامیدن،جماع کردن،و دیگر شئون انسان صرفا اموری مادی است؟! خودت با خودت و تصورت دعوا داری؟! بحث این است که فارق و جدا کننده بین اعمال انسانی روح انگیزه های انسان است،انسان بدون تردید در جهان طبیعت زیست می کند نیاز به هوا و آب و غذا دارد و چیزهای دیگر،حرف این است که تفاوت ما بین انسان مادی و انسان الهی موحّد و قائل به آفریدگار جهان،لزوم بندگی و عبودیت خدا و جهت دادن به همه این امور به جهاتی معنوی و الهی است و اینکه انسان مادی مثل تو که منکر آفریدگار جهان هستی چیزی نمی شناسید و هدفی ندارید جز همین آخور طبیعت و اینکه انسان صرفا موجودی مادی است که مثل یک گیاه رشد می کند و سیکل حیاتی دارد و بعد با مرگ تمام می شود در حالیکه چنین نیست و انبیاء هم آمدند که جدای از بحث قسط و عدل،انسان را از این خواب طبیعت بیدار کنند و او را به مبدا و معادش رهنمون شوند و چنین رویکردی الهی بمعنای این نیست که انسان از مواهب طبیعت بی بهره باشد برای اینکه در جهان بینی توحیدی و الهی طبیعت باصطلاح حکیمان مُعدّ و زمینه ساز کمال انسان و خور و خواب و خشم و شهوت همه حقیقت انسان بما هو انسان نیست مگر آنکه انسان مثل شما مادیون سقوط کند به مرتبه حیوانات که در اینصورت حیوانات که برحسب خلقت شان اینطورند و حدّ بالاتری ندارند از انسان بهترند و این است سرّ کریمه “اولئک کالانعام بل اضلّ” از این جهت در ادیان الهی بهره مندی از طبیعت نفی نشده و در همان جهات مادیت نیز معنویت و اهداف الهی انعکاس یافته است.این در مورد ماده و مادیتی که دائم آنرا تکرار می کنی.

   3- در مورد زندگی شخصی من چند بار گفتم بحث را شخصی نکن،تو وقتی در حال گفتگوی عقیدتی با مخالفت هستی این عین بیسوادی و تهیدستی است که بحث را مخلوط کنی با نحوه معاش طرف گفتگو،من یک همسر دارم،و سه فرزند،یک پسر و یک دخترم ازدواج کرده اند و رفته اند و یک پسر دیگرم دانشجوست و نزد من است،معاش من نیز از برخی خدمات پژوهشی و همکاری با برخی موسسات می گذرد،من چند بار اینها را نوشته ام ،اما آیا تو یکبار با این فحاشی و تند گوئی و ابراز شجاعت و دیگران را انگل اجتماع خواندن،حاضر شدی توضیح دهی آنجا که هستی وابسته بکجائی و از کجا می خوری؟! اگر واهمه داری و مرد نیستی برای اظهار این جهت بنابر این زبان بدهان بگیر و این نکته را و تهمتها را کودکانه تکرار نکن.

   4-نوشتی :”قسمت زیادی از قرآن درباره زندکی عادی محمد و حتی قهر و نازش و جنگ و دعوای هایش با زنانش می باشد”.

   بشرف نداشته ات سوگند می خورم یکبار در عمرت موفق به تدبر در قرآن و مطالعه آن نشده ای،کلی گوئی نکن،بیا و بجای فحاشی و مزخرف گوئی تحقیقا این “قسمت زیادی” از قرآن را نشان بده که چند آیه از شش هزار و اندی آیه در قرآن کریم در خصوص زندگی عادی محمد و قهر و آشتی او با همسرانش است؟ کسی که چنین کلی گوئی می کند و دم از پژوهش می زند و تحقیق و پژوهیدن دیگران را بهیچ می گیرد مرد باشد سخن کلی خود را با ذکر آن آیات و ترجمه آنها نشان دهد وگرنه دهان باز کردن و مزخرف گفتن کلی از هر کودک دبستانی ممکن است،این ادعایت مثل ادعای چند سال قبلت است که “در قرآن هزاران! آیه در باب جنگ و قتال و کشت و کشتار است”! یادت است گفتم این “هزاران” آیه را ذکر کن و در گل (بکسر لام) ماندی؟!

   5-بله پیامبر خود گفته است من بشری مثل شما هستم می خورم و می آشامم و نزد زنان می روم..اما بشری که “یوحی الیّ”یعنی ویژگی من تنها و تنها این است که با غیب و جهان غیب و مبدا جهان مرتبطم و از جانب او مامورم.

   جدل و فحاشی نکن ،به سوالاتی که کردم فکر کن و خود را بیش از این در فضای عمومی مفتضح نکن.

    
   • عبارت “کسی آیا مدعی شد همسر داشتن،خوردن و پوشیدن و آشامیدن،جماع کردن،و دیگر شئون انسان صرفا اموری معنوی است؟!”
    مقصود و مراد بود

     
  • اقای مزدک در شرایط فعلی سخن وانتقاد از صیغه یا چند همسری وجدل با سید مرتضی کاریست عبث بهتر است در موردشرایط بحرانی امروز که اقامرتضی اصلن بی خیالش است وفقط غلط املائی و انشائی میگیرد وماجرا های ملموس را ماله کشی میکند با او بدون فخش های رکیک در مورد ابتلائات امروزه مردم به بخث بپردازی با اخترتم

    
   • امی گرامی این /// از حقوق بگیران رژیم و یا بهتر بگویم از دست اندرکاران رژیم است و در ارتباط مستقیم با دستگاه جهل و جنون و جنایت. بحث با ایشان به همان اندازه موثر است که با سران اشغالگر اسلامی.مدت 5 سال ایشان در این سایت مزخرف می نویسند و خط اش دفاع از جنایات و دزدیها و غارتگریهای مشتی اراذل و اوباش است. مسلما چنین کسی که از ناندانی رژیم ارتزاق می کند به …می ماند که به صاحب نعمتش وفادار است.

     
   • امی جان چه توقعی دارید شما! مزدک چیز دیگری جز فحّاشی و ناسزا گوئی و مشتی فلان و مشتی بیسار کردن بلد نیست،من خیلی ارفاق می کنم بهش و سعی می کنم غیر از فحش دادن دو کلمه یاد بگیره و چیز فهم بشه اما هیهات! مگر شامپاین و عرق سگی و دنیا طلبی جایی برای تعقّل و عقلانیت باقی می گذاره؟ حالا مباحث عقیدتی را رها کنید،مزدک مگر بلده چند خط یا یک پاراگراف حتی در مسائل روز و سیاسی بنویسه؟! اصلا فحاشی و غلظت و درشت گوئی الان جزء ذاتیات و سرشت او شده ،نمیتونه خودشو از اینها جدا کنه! بعد شما متوقعی او درست و متمدنانه حرف بزنه؟! مزدک همینه! مزدک آبروی سکولاریسم و سکولارهاست!

     
 23. ولی سیوالم اینست که ایا اخوندیسم تبهکار با مسالمت دست از سر ایران بر میدارد؟
  ………….
  Jm گرامی چواب من نه است. این //////////////// اشغالگر جز زبان زور نمی فهمند و تا ایران را به نابودی نکشند خیالشان راحت نخواهد شد. بنابراین بر هر ایراندوستی است که با هر وسیله ایی بر این حرامیان اشغالگر بتازد و بخصوص ایدیولوژی آنها را از حرکت بیندازد. ما اکنون در دوران مبارزه و براندازی هستیم و هر وسیله ایی که به این جنایتکاران اشغالگر و تفکر انسان و ایران و تمدن و زن ستیزشان ضربه بزند درست و در خط منافع ملی است. هر همکاری به هر صورتی با این اشغالگران در ستیز با منافع ایرانیان و وطن پرستان ایرانی است و خیانت به ایران و مردم و منافع ایرانیان است.

   
  • خوب اگر تنها را راه مبارزه “زبان زور” است،چرا از کشورت گریخته ای و از زیر پای اجانب فریاد” انا رجل” می زنی؟! اگر مرد مبارزه و براندازی هستی بیا اینجا در کشورت (اگر ایران کشورت است) بین مردم باش و آنان را به براندازی از طریق زبان زور و از حرکت انداختن ایدئولوژی آنها دعوت کن! جربزه نداری در ایران باشی؟! این مردانگی است که بروی در کشورهای بیگانه و زندگی انگلی پیرامون آنها را پیشه کنی و توقع داشته باشی هموطنانت در اینجا براندازی کنند و بعد برایت فرش قرمز پهن کنند که :مزدک شجاع! حالا بدو بیا؟!

    
 24. درود
  سید، تاکید و تایید دروغهای نظام فاسد چه نفعی برای شما دارد؟
  خوب می دانید رد صیغه ، «البته از جانب شماغیرممکن است» پایه ی احکام شرعی اسلامی را بلرزه در خواهد آورد.
  فحشا و ترویج آن یک طرف ، نادیده گرفتن حقوق مساوی بین زن و مرد چه در احکام شرعی و چه در حاکمیت اسلامی، خود نشان دهنده تبعیض و سرکوب انسانیت و مهمترین حقوق طبیعی انسان آزادی و برابریند.
  جامعه اکنون جهانی بر این دوحقوق بنیاد گرفته است. نمی شودبنا بر سلیقه از امکانات جامعه مدرن استفاده کرد و حقوق بشر«آزادی و تساوی انسانها» را نادیده گرفت.کرامت انسانی نیز بر این دو حق مهم استوار است. بدون آزادی حقوق برابر ، کرامتی نیز وجود ندارد. حاکمیت فقهی شرعی با تبعیض جنسی و احکام شرعی سعی در نابودی حقوق طبیعی و اولیه انسانها دارد. این نابودی و کوچک و خوارکردن ملت ایران ، برای چه کسانی سودمند بوده؟ همانگونه که شاهدیم عده ای ملای پامنبری جاهل وخود فروخته به بیگانگان وعده ای تروریست وروسیه .

   
 25. به نقل از بالاترین: حسین ابن علی علیه خلیفه مسلمین(یزید) محاربه کرد یعنی علیه جانشین خدا و رسول و خلفا دست به سلاح برد و کشته شد. مطابق قانون اسلام، یزید حق داشت خانواده حسین را به عنوان کنیز و برده از دم ریپ* کند ولی چقدر شرافت داشت و آزاده بود که برخلاف قانون مبین اسلام(داعش)، زینب و بقیه زنان اسیر را ریپ نکرد بلکه احترام گذاشت و هیچ هتک حرمتی نکرد.
  مش قاسم: ریپ*: همونه که برادران اسلامی بهش میگن …(سه نقطه از مش قاسم) با کنیز، (بعضی وقتا هم صیغه موقت). البته اگه کنیز رو یکی از فرزندان خانواده محترم علی ابن ابوطالب گرفته بوده باشه و یا در غزوات پیامبر عظیم الشان سهمش شده باشه و از اون کنیز فرزندی به دنیا آمد به اون فرزند لقب سید یا سیده تعلق میگیره. خدمت کلیه سیدها و سیده ها عرض ارادت خالصانه، سرافراز باشید انشالله!

   
 26. اخبار: بازار داغ صیغه!
  مش قاسم: بالاخره رسیدیم به مَدینَةُ النَّبی که حاج ممد مستراح پناه بشارتش رو بهمون داده بود. تبریک و تهنیت به برادران منقلابی از هر رنگی که هستن.

   
 27. دوستی در مورد پیش فروش محصولات سایپا مطلب درستی را نوشته اما این ماجرا از زاویه دیگری هم جالب توجه است. اصولا رسم صنعت در ایران این است که پیش فروش محصولی که مشکل بازار و مشتری ندارد موقعی انجام میشوذ که کفگیر نقدینگی شرکت مذکور به ته دیگ خورده باشد و لذا بااعلام پیش فروش و بخصوص در بازار آشفته اینچنینی مبادرت به جمع کردم مبالغ هنگفتی مینمایند تا خرج روزانه و تعهدات خود را پرداخت نمایند و هیچ تضمینی هم برای تحویل کالا نیست!
  نوش اختلاس کماکان در انبان مردم زنده است و همه این پولها هم افاقه هیچ چیز را نمیکند کما اینکه تا بحال هم نکرده..فعلا از ستونی تا ستون دیگر فرج است!

   
 28. درود
  اعدام های رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و دستگیری های پیاپی مردم ، آزار درویشان و اقوام مختلف ،شدت ترس نظام داعشی شیعی را از مردم نشان می دهد.
  و از طرفی دروغهای رسانه ای و حملات سایبری نظام فاسد اسلامی و تروریست ، آشفتگی این هیولا را .
  دعواهای جناحی نیز همان من نبودم دستم بود ، بیشتر نیست. نظام می خواهد بماند در حالی که می داند باید برود و بدین خاطر نیز زهر چشم به ملت ایران نشان می دهد.
  دروغهای ملا خامنه ای تنها مصرف خودی و پامنبری دارد وگرنه احتیاجی او تاکنون برای توضیح و توجیه اعمال نظام داعشی نسبت به مردم ندیده است.

  چه باید کرد؟ در صف پوشک باید ایستاد و یا در صف مردم درخیابان؟ حق گرفتنی است .

   
 29. مالباختگان كاسپين در مشهد رو ببینید! تعداد حدود 20 نفر که بیشترشون پیرمرد و پیرزن هستند توسط نیرو های سیاه پوش پلیس (گروه مرگشون به اصطلاح!) آنهم به تعداد بیش از 30 نفر محاصره می شوند و مثلاً زیر نظر هم گرفته می شوند!!!! می بینید چقدر می ترسند!!! راستی کسی به خیانت نیروهای مسلح تا حالا فکر کرده!!! یعنی همشون تحت لوای حضرت آغا هستند!!! ما تا اونجا که می دونیم بیشترشون از سر بی پولی به این نهادها رو آورده اند!!!! اگر هم تا این حد کار درست هستند پس چرا هر جا از دستشون برسه رشوه می گیرند!!!! یعنی رشوه جوابگوی نیازهای یومیه اونها هست که دست به خیانت نمی زنند!!! من فکر می کنم درست مثل مردم خودمون فکر می کنند که نکنه پشتشون خالی بمونه!!! باز می گم روشهای وازلینی جواب نمی ده!!!!! وازلین هم تاریخ انقضا داره که در جامعه اسلامی مدتهاست تاریخ انقضای اون به سر رسیده!!! آخوندها روشهای////////////////////////////
  ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

   
  • باز که /// گذاشتی! گفتم روشهای وازلینی جواب نمی ده! درس عبرتت نمی شود! این جنگهای نرم نرمک از نوع وازلینی باید بکنار گذاشته بشن!! نترسین همتون پاک و مطهر هستین کشته هم بشین میرین بهشت!! این رو هم امروز دیدم:
   ستاد کل نیروهای مسلح: برخی از مفسدین اقتصادی به جوخه اعدام سپرده خواهند شد
   می بینید سیاستهای وازلینی به اونجا هم رسیده که مبادا خیانتی چیزی بشه!! تعبیر مودبانه اش همون با پنبه سر بریدنه!!! اگه در نیروهای مسلح هم سیاستهای وازلینی در کار نبود این تیتر اینجوری می شد:
   ستاد کل نیروهای مسلح: کلیه مفسدین اقتصادی به جوخه اعدام سپرده خواهند شد ! البته می دونی دیگه از خودشون باید شروع می کردن و چاقو هم که دسته خودش رو نمی بره!!! این مثل این می مونه که بگن گروهبان گارسیای رژیم بدلیل ول چرخیدن در ویلای لواسان و پول مفت به جیب زدن نه فقط مفسد نیست بلکه حتی مفسد هم باشد اعدام نمی شود!!! می بینی به همین سادگی!!!!

    
 30. سید مرتضی
  10:43 ق.ظ / سپتامبر 9, 2018

  ….ای پیامبر بگو،اگر جن و انس اجتماع کنند بر آوردن چیزی مثل این قرآن نخواهند آورد مثل آنرا یعنی نخواهند توانست مثل آنرا بیاورند……
  ———————————————————————————————————————————————
  سیدرضی
  6:19 ق.ظ / سپتامبر 10, 2018
  سید مگر اجنه سابقا چند کتاب تالیف کرده اند که شما مرتب میگویید اجنه هم قادر نیستند کتابی مثل قران بیاورند؟
  این بندهای خدا (اجنه را میگویم) کی تا کنون ادعای نویسندگی و شاعری کرده اند که شما از قول خدا مرتب هی سرکوفت به انها میزنید که قادر به اوردن کتابی مثل قران نیستند- باید قبلا چند کتاب نوشته باشند که حالا شما بگویی انها هم نمیتوانند یا نه!؟
  اخر این رفقای ما چکار به نویسندگی و شاعری دارند- این درست مثل انست که بگویید: اگر همه انسانها با همه اسب های ابی! جمع شوند که یک ایه مثل قران بیاورند ، نمی توانند.
  —————————————————————————————————————————————–
  سدرضی شما که گفتی جنها یک ماشین ابرپیشرفته به اسم جنجنبانک اختراع کرده که مرسدس بنز پیش ان گاری است پس چطور هیچ کتابی ننوشته اند؟ این نشان میدهد که سدرضی یک دروغگو است

   
 31. علی1 در لابه لای سخنان خود به فرد دیگری!، مرا خطاب قرار داده و اینگونه میگوید :

  “… ما یک آنارشیست داشتیم که هم باهوش بود و هم حرف دیگران را با دقت می خواند. ناگهان رفت توی نخ آزار دادن دیگران و دید بهتر است، هویت های جعلی بسازد. چندین هویت جعلی ساخت و ادامه داد تا جایی که هر چه می نوشت در جا لو می رفت. این کار او باعث شد که شخصیت محترم و باهوش آنارشیست هم بسوزد. آیا کار خوبی کرد که به دیگران و به خودش ستم کرد؟ نه. الان هم که عاقبت کار را دید، فهمید که بهتر است رویه را عوض کند ولی کاملا می داند که الان موقعیتی را ندارد که از اول داشت. یعنی باید خیلی زحمت بکشد تا خواننده او را مجدد باور کند. من حرفم این است برادر عزیز. من که دشمن شما نیستم.” …

  این سخنان گویای طرز فکر و شخصیت توست جناب علی1 و من نه حوصله دارم و نه امید به تغییر دادن تو.
  بابت اتهاماتی که زدی و داوری هایی که داشتی از شما تشکر میکنم و همچنین بابت مرامی که به خرج دادی!

  فقط یک پرسش از روی کنجکاوی:
  صادقانه بگو که موقع نوشتن این کلمات چه احساسی داشتی؟

  سپاس که هستی!

  —–

  درود آنارشیست گرامی
  من نحوه ی پاسخگویی شما را در این نوشته و نقد کوتاه شما را بر نوشته ی جناب علی1 بیشتر می پسندم. و بخاطر همین نوشته ی کوتاه که بظاهر در پاسخ به نوشته ی ایشان است، از شما سپاسمندم. چرا که شما نیز می توانستید عصبانی شوید و اراده ی درون زخم خورده ی خویش را به دهان گشوده ی قلمتان می سپردید و طرف را در یک نوشته ی نیمه بلند، می شستید و از طناب نفرت آویزانش می کردید و یک اطو بر چروک های باقیمانده اش می کشاندید. اما این کار را نکردید.
  سپاس

  .

   
  • صادقانه می گویم: شما را دوست داشتم و دارم و به رغم توهین های صریحی که به همه می کنید و می کردید(از جمله به من) در آن نوشته که نام شما را آوردم(انگار وقتی در یک صفحه نام کسی می آید تصورات عجیبی نسبت به خودش و مقصود نویسنده پیدا می شود. این صفحه متعلق به همه است ولو که مثلا خطاب به ایکس نوشته شده باشد) نه از شما کینه ای دارم و نه از هیج کس دیگر. سوال: چرا همیشه ما حرف دیگران را از زاویه بدش می بینیم.؟ دارم به شما و دوست خوبمان سیدرضی(فریبا) عرض می کنم که به چند نام نوشتن نتیجه مثبتی نداره. شما به نام های مختلف نوشتید و اگر بخواهید دیگران را احمق فرض کنید که هیچ کس نمی فهمد که چنین کاری می کنید که کار بدی می کنید و اگر قبول کنید که بقیه شما را می شناسند و قلم و اندیشه تان را به هر نامی بنویسید، می بینند و می شناسند، بنابرین به احترام آن قلم و شخصیت، از شما تقاضا می کنند و می کنم که: به یک نام بنویسید. مثلا سیدمرتضی و مزدک همواره به یک نام می نویسند و من از این جهت به عنوان خواننده از آن دو ممنونم که هویت یکنواخت خود را بر جعل هویت های متعدد ترجیح داده اند. همین. این نه عصبانیت است نه چیز دیگر. متعجبم از جناب نوری زاد که انگار از کلام ناچیز من عصبانیت برداشت کرده.! چه عصبانیتی؟ دارم به دوستان خوبم پیشنهاد می دهم که دیگران را آزار دادن روش صحیحی نیست.
   آنارشییست من شما و قلم شما و شخصیت شما را دوست دارم البته از اهانت های بی جا بدم می آید چه از جانب شما باشد و چه از جانب خودم. خلاصه الان جای این نیست که چیزی را به شما نسبت دهم و تنها عرض می کنم که آفرین که دست برداشتید از چند شخصیته بودن. دارم می گویم حیف است این قلم به گنجعلی و جاسم و دیگر نامهای فحاش آلوده گردد. با همین آنارشیست بنویسید و تندترین نقد را بر بنده هم وارد کنید. البته معنای حرفم این نیست که هرچه شما بگویید، حتما مورد پذیرش من است. منظورم این است که شما برای من عزیزید. به خدا به وجدان به هرچه شما می پرستید. هم شما و هم سیدرضی و هم سیدمرتضا و هم مزدک و هم دیگر دوستان برای من به عنوان یک خواننده این سایت شریف، بسیار عزیزید. بعضی وقتها برخی از ماها دیگران را احمق فرض می کنیم و کلی اسم جعلی می سازیم و این کار بدی است چون همه می فهمند این نامهای مختلف صاحبش یک نفر است. شما این کار را کردید. نکند می خواهید بگویید اجنه بودند که به نام جاسم و گنجعلی و…. می نوشتند؟ نه .امیدوارم همچنان قلم یکنواخت و فرهیخته و توانمند آنارشیست بنویسد و نقد کند و تا می تواند به جزییات کلام من ایراد بگیرد و اصلاحم کند. من تصورم از شما این است که انسان باهوشی هستید که از لحاظ روانی بسیار خودخواه هستید-نوعی خودخواهی همراه با لجاجت کودکانه. این خودخواهی گاهی باعث می شود که تا دلتان بخواهد به دیگران بد و بیراه بگویید ولی همینکه یکی به شما بگوید بالای چشمت ابروست، به گوشه ای می روید و های های بر شأن شاهزادگی وهمی خود اشک می ریزید. اما این وضعیت روانی شما در ذهن من است نه شخصیت اخلاقی شما. روان امری فطری است ولی اخلاقی امری اختیاری و حاصل تلاش فرد است. شخصیت اخلاقی شما برایم اینجوری است: انسانی خود ساخته و تلاشگر و دقیق و سخت گیر و مبادی آداب و شجاع. غبطه می خورم به شما اگر این صفات را داشته باشید. تلاش می کنم این صفات دریافتی از شما را با تلقین در خودم پرورش دهم. در واقع حضور شما در این سایت این صفات را به من خواننده القا می کند و من را مجاب به الگو گرفتن می نماید. از طرفی همواره از آن بخش ناراحت کننده وجود شما که مربوط به عادات روانی شماست، هم عبرت می گیرم که انسان به این خوبی چرا اینقدر متکبر و لجوج است؟ امیدوارم آن برداشتم از روان شما کاملا غلط باشد و این صفات اخلاقی که در شما یقین دارم هست، حقیقت داشته باشد. همیشه بهترین ها را برایتان آرزو می کنم.
   من از بی عدالتی و آزار دادن دیگران متنفرم. به هر شکلی باشد. یکبار حتی به شدت عصبانی شدم علیه کسی که به سیدمرتضا می گفت که هر روز گوشت بره می خوری تا اینجا بنویسی. اینقدر این حرف را نوشت که قلم از دست رفت. میدانید چرا؟ چون واکنش به آزار و بی عدالتی، فطری است.

    
   • “… دارم به دوستان خوبم پیشنهاد می دهم که دیگران را آزار دادن روش صحیحی نیست.”…

    – خود را سنگ محک میپندارد و از دیگران هتک حرمت میکند! به دیگران اتهام میزند و افترا میبندد! دیگران را از روی خودکامگی خودخواسته داوری و قضاوت میکند!
    – هر چه میخواهد دل تنگت بگو و ایضاً بنویس!
    – امر به معروف و نهی از منکر از فرعیات دین است!… قبول باشد انشاءالللللللله!
    – شما اصلاً مرا آزار نمیدهید!؛ ادامه دهید لطفاً… به اتهامات، توهین ها و افتراها… به سبک جدید و در کنار تعریف ها و تمجیدهای مشمئز کننده!… آرزوی توفیق روزافزون دارم برای شما.

    و البته، این آخرین کلام من با شماست!

     
   • جناب علی 1
    والله بالله من فریبای گرامی نیستم
    من اگر با هر نامی بنویسم اولا به شکلی مینویسم که همه فورا بدانند این سیدرضی است و اگر هم نفهمند بلافاصله خودم میگویم مانند مورد سیدمرتضی
    ثانیا با اسم دیگر نوشتن از جانب من نوعی شوخی است که بلافاصله خودم خواننده را متوجه میکنم که نویسنده همان سید رضی است
    ولی باز عرض میکنم که فریبای صد البته گرامی من نیستم و اینرا بدین جهت میگویم که شما تمام تصورات و برداشتهایی که با فرض یکی بودن من و فریبا برایتان ایجاد شده را تصحیح کنید. البته اگر خواستید.

     
   • جناب علی 1
    والله بالله من فریبای گرامی نیستم
    من اگر با هر نامی بنویسم اولا به شکلی مینویسم که همه فورا بدانند این سیدرضی است و اگر هم نفهمند بلافاصله خودم میگویم مانند مورد سیدمرتضی
    ثانیا با اسم دیگر نوشتن از جانب من نوعی شوخی است که بلافاصله خودم خواننده را متوجه میکنم که نویسنده همان سید رضی است.
    ولی باز عرض میکنم که فریبای صد البته گرامی من نیستم و اینرا بدین جهت میگویم که شما تمام تصورات و برداشتهایی که با فرض یکی بودن من و فریبا برایتان ایجاد شده را تصحیح کنید. البته اگر خواستید.

     
    • در عبارت علی1 دو احتمال مطرح بود :یکی اینکه آی دی فریبا کسی نیست جز سید رضی که در مواردی با غلط غلوط و آشفته نویسی چیزهایی به این نام می نویسد،من شخصا با این احتمال موافق نیستم و بنظرم می رسد که فریبا یک زن است که البته غلط غلوط می نویسد و لغات فارسی را درست بکار نمی گیرد و محتوای مطالبش هم غالبا شعارهای سیاسی بی محتوا و یک سری دری وری ها و فضولی ها نسبت به انواع و اقسام علوم و فلسفه و مطالب دیگر! شما الان این احتمال را نفی کردی که فریبا نیستی و فریبا فرد دیگری است.
     احتمال دوم در عبارت او این بود که سید رضی در این یکی دو کامنت بر سنت سیّئه قبلی خود بجای آی دی فریبا نوشت! من با این احتمال موافقم به دو دلیل:1-سید رضی قبلا از این شیطنت ها و جا زدن ها داشته.2-این یکی دو کامنت کوتاه اخیر از فریبا سبک نوشته اش و ویرایشی که در آن بکار رفته یک ویرایش دقیق و حساب شده است،کاری که فریبای واقعی آنرا بلد نیست! یعنی هم لغات را گاهی غلط می نویسد و هم ویرایش فارسی نوشته هایش یک افتضاح بتمام معناست! زیرا نه مقید به قاعده اسپیس یا فاصله زدن بین لغات و حروف نیست یا آنرا نمی داند،نه از نقطه سر خط ها چیزی می داند،و نه میداند که کجا باید ویرگول گذاشت و کجا باید ویرگول نقطه گذاشت،در حالیکه این یکی دو نوشته اخیر از فریبا حاوی یک ویرایش هوشمندانه و آگاهانه بود که علی 1 هم هوشمندانه ذیل آن اینطور حدس زد که فریبای سایت همان سید رضی سایت است! البته من با این همانی احتمالی موافق نیستم اما رندی و شیّادی سید رضی را در” بجای دیگران نوشتن” و شیطنت کردن احتمال می دهم،اینجا شما احتمال اول را دفع کردی و والله بالله کردی که تو فریبا نیستی! اما این مورد را که بجای فریبا نوشتی مسکوت گذاشتی! و جالب این است که فریبای اصلی هم این وسط سکوت کرد! حالا یا خوشش آمد که از او زیاد سخن گفتند! یا چون با سید مرتضی و علی1 مخالف بود ترجیح داد چیزی نگوید که بضرر هم تیمی شیّادش (سید رضی) شود!
     هردویتان توضیح دهید! چون اینجا جای فریبکاری و فریبا بازی نیست!

      
 32. تکذیب سکس توریسم در مشهد

  در نشست کمیسیون فرهنگی با حضور۵ نهاد و سازمان
  ارائه برخی خدمات ضداجتماعی در مشهد تکذیب شد

  نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: براساس گزارش‌های وزارتخانه‌های اطلاعات و کشور، ناجا، سازمان حج و زیارت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، شایعات و اتهامات مطرح شده در خصوص بروز برخی معضلات اجتماعی و ارائه برخی خدمات ضداجتماعی در شهر مقدس مشهد رد شد.
  حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: از سال ۱۳۹۴ تاکنون شایعات و هجمه‌هایی که توسط برخی کشورهای استکباری و عوامل داخلی آن‌ها برای تیره کردن روابط شیعیان ایرانی و عراقی مطرح شده است را دنبال کردم. در سال ۹۴ روزنامه گاردین خط خبری ساخت مبنی بر این‌که در مسیر زائران عراقی شهر مشهد چنین خدماتی از ایرانی‌ها دریافت می‌کنند. آنان اصرار داشتند چنین القاء کنند که جریانی سازمان یافته و شبکه‌ای در داخل ایران این خدمات ویژه را برای گردشگران و زائران عراقی ترتیب می‌دهند در ادامه در سال ۱۳۹۵ روزنامه الشرق الاوسط موضوعی مشابه اما برعکس را طراحی کرد.
  این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در تحلیل رویکرد این دو روزنامه، گفت: خبرسازی این دو روزنامه نشان از جریان‌سازی استکبار با دنبال کردن چند هدف عمده داشت. اول اینکه بدون در نظر داشتن ملیت، این چنین القاء کنند که «شیعیان» جریانی است که در سفرهای خارجی خود به عیاشی و روابط نامشروع می‌پردازند. دیگر آنکه در پی تخریب روابط روبه گسترش فرهنگی، مذهبی و سیاسی ایران و عراق بودند. چه اینکه ایرانیان و عراقی‌ها در ایام اربعین حسینی و ۲۸ صفر به عتبات عالیات و مشهد مقدس سفر دارند. روابط دو ملت به حدی صمیمی بود که مقامات دو کشور به فکر حذف روادید برای تردد راحت‌تر و سریعتر اتباع یکدیگر داشتند.
  نماینده مردم مشهد در مجلس متذکر شد: استکبار از شکل‌گیری چنین روابطی به شدت وحشت داشت و هر کاری انجام می‌داد تا این روابط شکل نگیرد.
  پژمانفر با تبیین نقش عمال داخلی جریان‌های استکباری، گفت: برخی روزنامه‌ها و جریان‌های سیاسی داخلی نیز در پی این بودند که مشهد پایگاه گفتمان اسلام ناب را به پایگاه فسق و فجور و معضلات فرهنگی و اجتماعی معرفی کنند. مجموعه این اتفاقات در کنار حوادث اخیر بصره موجب شد کمیسیون فرهنگی در جلسه‌ای فوق‌العاده از مقامات دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، انتظامی، وزارت اطلاعات و کشور، ناجا، سازمان حق و زیارت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و استاندار خراسان رضوی دعوت کند و موضوع را به چالش بکشاند.
  وی با اشاره به گزارش‌های دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و سازمان‌های مذکور در نشست امروز کمیسیون فرهنگی، گفت: وجه مشترک همه گزارشهای ارائه شده در نشست کمیسیون دروغ بودن القائات مطرح شده توسط استکبار جهانی بود. این گزارش‌ها تاکید داشت جریان استکباری با همکاری برخی روزنامه‌ها و جریان‌های سیاسی انحرافی در پی معرفی مشهد به عنوان مرکز معضلات اجتماعی ایران هستند.
  این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد داد: بنده به صورت مکتوب از دستگاه قضایی خواهم خواست تا جریان‌ها و روزنامه‌هایی که با همنوایی با جریان استکباری درصدد تیره و تباه کردن روابط رو به بهبود ایران و عراق بودند و تلاش کردند شیعیان را جریانی عیاش معرفی کنند، محاکمه کنند.
  نماینده مردم مشهد در مجلس یادآور شد: براساس گزارش امروز نیروی انتظامی ۹۷ درصد زائران و گردشگران عراقی به صورت خانوادگی و ۳ درصد به صورت زن یا مرد مجرد وارد ایران می‌شوند. اکثر زوار مجرد عراقی نیز به صورت پیاده از مرز شلمچه به سمت مشهدالرضا پیاده‌روی می‌کنند.

  http://www.iran-emrooz.net/index.php/news2/76733/

  ————-

  دوست گرامی سید مرتضی
  انکار فسادهای اینجوری در مشهد یا هر کجای ایران، نه چیزی ست که بتواند وجدان شما را با بازنشر سخنان ماله کشانه ی عضو کمیسیون فلان مجلس التیام بخشد. پیشنهاد می کنم اگر در اعماق وجدان انسانی و ایمانی و شرعی خود نگرانی هایی از این دست آرامتان نمی گذارد، خودتان یک سفر به مشهد بروید و ناشناس سوار تاکسی و مسافرکش ها بشوید و بعنوان مشتری خودتان را جا بزنید تا بدانید شکاف کله ی ایمان در ام القرای تشیع(مشهد) آنچنان به دو شقگیِ مفتضحانه انجامیده که اتفاقا انکارش مضحکه است.
  پیشنهاد مرا عملی کنید
  ناشناس
  سوار ماشین یک بابایی شوید و تقاضای خود را مطرح کنید
  باشد؟
  راستی لینک هایی که در پست پیشین از اماکن آنچنانی در مشهد برایتان فرستادم مشاهده فرمودید؟
  با احترام

  .

   
  • ببینید دوست گرامی،من دوباره روان شناسی اینگونه رویکردهای شما را تکرار نمی کنم،بحث هم بحث راحت کردن وجدان نیست،شما تلاش کنید در بحث ها از شانتاژ کردن بر حریف پرهیز کنید،فرض کنید اینجا بزعم خود بر من سید و آخوند شانتاژ کنید،چیزی بنویسید و چند نفر از مریدان شما هم برایتان کف بزنند،اما اینها واقعیت را لا واقعیت نمی کند و لا واقعیت را هم واقعیت نمی کند،چند بار گفته ام که من استنادات شما را در ارزیابی مسائل اجتماعی ناقص و کلیشه ای می بینم،استنادات شما یا لینک هایی به رسانه های خارجی و گزارش ئ تحلیل افراد معلوم الحال است،یا بتعبیر من مقطّعات مستراحی بنام یوتیوب! چند بار عرض شد که فیلم های قطعه قطعه شده و نامعلومی که خودتان بهتر از من می دانید براحتی می توان در آنها چیزهایی را ادیت کرد یا صداهایی را میکس و کم و زیاد کرد،اینها نمی تواند معیارهای دقیقی برای ارزیابی مسائل اجتماعی یا آسیب های اجتماعی باشد،لابد در ماجرای انتقال آب از ایران به کشورهای همسایه دیدید که چطور همه موارد استنادی شما به یوتیوب غلط و دروغ از آب درآمد! جایی یک شاه لوله شکسته را نشان می دهند که معلوم نیست مربوط به کجاست بعد صداهای تکبیری با آن میکس می شود! یا آن قرار داد انتقال آب به کویت! که اینها را دیدیم واقعیت اش چه بود! پس اینها ملاک نیست و من تصورم این است که الان مشکل بزرگ، ذهنیت خود شماست،شما الان خواسته یا ناخواسته،دانسته یا ندانسته ذهنیتی پیدا کرده اید که نه سخن هیچیک از رسانه های داخلی را قبول دارید،نه سخن پلیس را و نه سخن مسئولان دیگر را و نه سخن سیستم قضائی و دادگاه و تحقیقات آنها را و نه هیچ چیز دیگری را! همینطور پیش خودتان می برید و می دوزید و هر چیزی که بنوعی خلاف زعم شما از جمهوری اسلامی است را دروغ یا نادرست می دانید و از آنطرف سخن هرکسی علیه جمهوری اسلامی را درست می دانید و آنرا پررنگ می کنید،این الان وضعیت روحی و ذهنی شماست و دوستانه بگویم شما الان محصور و زندانی ذهنیات فعلی خویش هستید و اینکه هرچه حال فعلی شماست عین هوشمندی،درستی و چیزهایی از این قبیل است و هرچه مربوط به گذشته شماست عین بلاهت است و حماقت و نظائر آن (مثل همین فقره هفتم این پست اتان). حالا می خواهم چه بگویم؟ می خواهم بگویم الان رویکرد شما در تحلیل مسائل اجتماعی رویکردی علمی و آگاهانه و متکی بر آمارهای دقیق نیست،الان در این تحلیل شما از وضعیت مشهد مشخص نیست اشاره شما بفحشاء است که امری ممنوع است در جمهوری اسلامی یا اشاره به مساله ازدواج موقت؟این یک سوال.عرض من این است که شما توجه نمی کنید که در تحلیل و ارزیابی مسائل اجتماعی بروش علمی،نمی شود به یکی دو قطعه فیلم آنهم غیر معلوم الاستناد استناد کرد،یا مثلا این راهکاری که بمن ارائه کردید که مثلا من بروم ناشناس در یک تاکسی یا ماشین و سراغ از این چیزها بگیرم،الان سوال من این است شما مگر خودتان به این روش عمل کرده اید؟مقصودم مذمت یا مقابله بمثل نیست،مقصودم این است که شما خودتان این راه را تست کرده اید برای ارزیابی؟ یا مثلا چند نفر این راه را تست کرده اند؟ می دانید می خواهم چه بگویم؟می خواهم بگویم بنیان استدلال شما بنیانی تبلیغاتی و عوامانه است،برای اینکه طرف مقابل شما بتعبیر منطقی ادعای “سالبه کلیه”ندارد،یعنی من یا کسی دیگر که چنین هیاهوی تبلیغاتی گاردین و دشمنان و افراد مخالفی مثل شما را نمی پذیرد و آنرا دروغ می داند،هرگز مدعی سلب کلی نیست یعنی نمی خواهد بگوید مثلا یک مورد فحشاء یا یک مورد نکاح موقت (البته نکاح موقت که امری مباح و شرعی قانونی هم هست اما خوب همین فرض مربوط به زوار عراقی مورد بحث است)در مشهد وجود ندارد تا شما مثلا بعنوان نقض ادعای سالبه کلیه یک یا دو یا چند مورد را به این راههایی که بدان اشاره می کنید را مطرح کنید،و بتعبیر دقیقتر و منطقی شما توجه نمی کنید که نوع استدلال های شما و غالب استشهادهای شما چیزی نیست جز “استقراء ناقص منطقی” که در جای خود مسلم است که مفید چیزی جز یک ظن و گمان نیست،دلیل این ادعا هم این است که ،هم استناد شما به مقطعات غیر محرز یوتیوبی است ،هم مثلا به راههای مبهم و گنگی مثل این راهی که بمن پیشنهاد کردید استناد می کنید که باز نتیجه آن هم نامعلوم است،هم بتعبیر منطقی استقراء استقراء ناقص است (دقت کنید) و هم از همه مهمتر اینکه اصلا سخن کارشناسان یا مسئولان یا آمار دهندگان را می پذیرید،فی المثل نگاه کنید در ذیل گزارش فوق که یک گزارش رسمی یک کمیسیون مجلس با اتکاء به داده های اطلاعاتی چند نهاد مسئول و دست اندرکار کشور است می گوید 97 درصد از مسافرت های زوار عراقی به ایران بصورت خانوادگی است که بطبع قضیه کسی که با خانواده بسفر زیارتی می رود هرگز دنبال فحشاء بعنوان یک کار حرام یا نکاح موقت بعنوان یک کار مباح نخواهد بود،خوب آمار ورودی ها بکشور مضبوط است در سامانه های خاص،بعد متاسفانه شما روی آن ذهنیت و حصر فکری که عرض کردم الان به آن مبتلا هستید همینطور مایلید با پشت کردن به آمار و ارقام مقامات مسئول و احیانا دروغگو خواندن هم مسلکان و هم میهنان خود،یک مزخرفی را که گاردین با استناد به اظهارات یک جا…و تاجر سکس (بتعبیر خود آنها) که معلوم نیست کیست و کجاست را با تکیه بر چند قطعه فیلم یا حواله دادن به سوار شدن در ماشین ها به یکی از شهرهای مذهبی کشور خود نسبت دهید و متعصبانه بر این نسبت اصرار کنید.
   با احترام

   ———

   درود سیدمرتضای گرامی
   بارها برای شما نوشته ام که استناد به خبرهای حکومتی(جمهوری اسلامی)، بمثابه استناد به مناره ای ست که نیست. جمهوری اسلامی، خبرهایش، مثل انکار دزدی هایش است. و انکار آدمکشی هایش. بارها به شما پیشنهاد کرده ام که بروید و پای درد دل گوهر عشقی ها و مادر سعید زینالی ها و مادر مصطفی کریم بیگی ها بنشینید و بی واسطه از نقطه ی کانونی دردهای اینان با خبر شوید. علت این که شما از ورود میدانی به اینجور موضوعات پرهیز می کنید این است که: حالا اگر رفتید و بچشم خود دیدید و با گوش خود شنیدید که جمهوری اسلامی در بسیاری از مواقف، دزد و آدمکش است، حالا بعدش چه بکنید؟ مگر می شود از جمهوری اسلامی بخاطر آدمکشی ها و دزدی های آشکارش دست کشید در حالی که من همین اکنون بهره مندم از همین کارهای متدوالی که برای ما پرداخته و سفره هایی که برای ما و همراهانش پهن کرده. شما اگر با دکتر ملکی و نسرین ستوده و جعفر پناهی نیم ساعت بنشینید، حتما باید از کنار سفره ی جمهوری اسلامی پس بکشید و خودتان یکی از همراهان و بلندگویان دردهای این مادران و دیگرانی چون اینان شوید. برای من نوشته اید:
   ………………… راهکاری که بمن ارائه کردید که مثلا من بروم ناشناس در یک تاکسی یا ماشین و سراغ از این چیزها بگیرم،الان سوال من این است شما مگر خودتان به این روش عمل کرده اید؟مقصودم مذمت یا مقابله بمثل نیست،مقصودم این است که شما خودتان این راه را تست کرده اید برای ارزیابی؟ …………………………

   می گویم: بله، من نه به اسم مشتری بل به اسم خبرنگار بارها و بارها این پرسش ها را از راننده ها و مردم کرده و حتی فیلم گرفته ام و از کانون های فساد در بعضی جاها گزارش تهیه کرده ام. یکی اش زاهدان. اینها واقعیتی ست که شما اصرار بر انکارش دارید. رشته های کار از دست بدر رفته و تنها راه باقی مانده ارعاب و ترشرویی دستگاه های امنیتی و قضایی ست. با احترام می گویم: فریب ترق تروق طبل های محرم را نخورید، فصل حاکمیت عمامه، از همان روزهای نخستی که روحانیان به مردم دروغ گفتند و ماشین سلاخی را به خلخالی و لاجوردی و شیخ مصطفی پورمحمدی و شیخ علی فلاحیان ها سپردند، سپری شد و رفت. این دست و پا زدن ها برای نگاهداری همان سفره است. وگرنه مردم کیلویی چندند؟
   شما چه کرده اید؟
   با احترام

   .

    
   • سلام متقابل
    مطالب اتان تکرار مکرّرات همیشگی بود،سوء ظن های افراطی به یک دسته و حسن ظن های افراطی به دسته ای دیگر،بسیار خوب شما استنادات من به رسانه های داخلی و دستگاههای مسئول را قبول ندارید، بنده هم این رویکرد افراطی شما در نفی کلی همه رسانه های داخلی و گزارش های مسئولان و استنادات شما به رسانه ها و حسن ظن ها به افراد معلوم الحال و دگم را قبول ندارم،بنابر این چرا وقت خود را صرف پانوشت زدن بمطالب بنده می کنید؟!شما براه خود ادامه دهید من نیز به راه خود، اگر از من و مطالب من دلگیر و خسته اید بگویید دیگر چیزی ارسال نکنم.
    در مورد مستنداتی که تهیه کرده اید و به آنها اشاره می کنید،چرا فقط اشاره به آنها می کنید؟ مستند مگر برای انتشار و روشنگری نیست؟ مستندهای خود و تحلیل های پیرامون آن را منتشر کنید و در معرض نقد دیگران قرار دهید و هیچگاه فعالیت های خویش را وحی منزل و غیر قابل خدشه ندانید.
    با احترام

     
  • سید ، این همه تبلیغ و زحمت برای نظام ! مفت و مجانی ؟!حداقل از سردبیر کیهان و همان ظریف و..یاد بگیر. آخر مگر ملا نیستی ؟

    
  • هااا وگوم آشیخ مرتضی شما دیگه کارت از چرت و پرت گفتن گذشته بید الان چرت و پرت دیگران را /// وکنید
   شتر سواری که دولا دولا نوشد عمامه ات را بالاتر وزار و اعلام وکن که در راستای اقتصاد مقاومتی این یک کار شرعی اسلامی بید که ارز آوری هم داشته بید تازه سنت پبغمبر هم بید هر حا هم کم آوردید وفرما حدبث هم داشته بیدیم و باید الگوی بازار مقدس برده فروشان مدینه را بر پا وکنیم انشالله ماشالله هااا

    
  • سید مرتضی

   ایشان حجت الاسلام دانشمند هستند که درباره سکس و آبرو ریزی میگویند

   https://www.youtube.com/watch?v=vFYAH4ng5Cw

    
   • او هم مثل همین نوریزاد خودمان! چه فرقی می کند؟! مگر استناد او به چیست؟! همین حرف های افواهی و شایعات در کوچه و بازار،فردی منبری که سخنش سخن کارشناسی شده نیست،منبری اقتضای شغلی اش طرح مسائلی منبرانه و جدلی و چشم پرکن است که مخاطب پای منبر را میخکوب کند! اینها که منبرهای علمی و فکر شده امثال شهید مرتضی مطهری نیست که خود یک سلسله کارها و کتابهای فکر شده است،مقصود من تحقیر یک منبری متصدی وعظ و اخلاق و آداب گوئی برای مردم عادی نیست،او هم نقشی در حد خودش در یک جامعه دینی ایفا می کند اما کارشناسی و ارزیابی آسیب ها و مسائل اجتماعی کار یک روان شناس اصطلاحی است،کار جامعه شناس و استاد دانشگاهی است مثل حمید رضا جلائی پور،کار محمد نوریزاد مستند ساز است بشرطی که از تعصبات و دگماتیزم مطلق در نفی جمهوری اسلامی دست برداشته واقعا برود دنبال مستند سازی دقیق و همه جانبه که تخصص اوست نه اینکه با حسن ظن به یکی دو نفر هرچه گفتند را بپذیرد یا با دو قطعه از مقطّعات معلوم الحال مستراحی بنام یوتیوب واقعیاتی در جامعه ما را منکر شود یا گرایش به اموری وهمی پیدا کند.غرضم این است که منبری کار خود می کند و باید هم بکند،اما حکایت شما هم همان حکایت الغریق یتشبّث بکل حشیش! است،حالا چطور شد اینجا یک منبری عزیز شد؟! شما منبر و منبری و گفتمان دینی یک منبری را قبول دارید؟! یا هرکس ولو یک حد ضعیفی با جمهوری اسلامی مخالف بود نزد شما می شود عزیز؟! نوبت قبل هم که این یوتیوب منبرانه گذاشتی آنرا دیدم! سخن او بجهاتی که اشاره کردم در این مسائل حجت نیست برای اینکه اگر امر دائر شود بین گزارش چند نهاد مسئول و کمیسیون های تخصصی مجلس در بررسی اینگونه آسیب های اجتماعی و بین سخن یک منبری که اقتضای جدل منبرانه او جمع آوری و طرح امور چشم پرکن و جذاب برای مخاطبی باشد که محقق و پیگیر نیست،نزد من سخن منبرانه مرجوح است و سخن چند نهاد و کارشناس مسئول راجح است،اما نزد شما مخالفان کلیشه ای نظام جمهوری اسلامی ایران هیچ چیزی راجح نیست مگر آن چیزی که نوعی طعن و نفی مطلق این نظام باشد نه اینکه نزد شما سخن یک منبری راجح است! بقول آذری زبانها:سوزون تانیرم! (شماها را خوب می شناسم!) روش شما همان روش مارکسیستهاست که :هدف وسائل رسیدن به آن هدف را توجیه یا مباح می کند!

     
 33. “زانیار جان. بیا نان بخوریم”.
  تسلیت به خانواده زانیار و لقمان مرادی.

  آه بیگناه نوا نداره، چوب خدا صدا نداره. باشد تا ببینیم.

   
 34. کهکشان جهل و جنایت
  ‫۲٫۲۶۰ کلیک ‫۷۱٫۴۴۴ نمایش بالابلاگ
  استفن هاوکینگ، کیهان‌شناس نامدار، در کتاب‌ خود به نام «تاریخچه‌ی زمان» می‌نویسد: نور خورشید هشت دقیقه در راه است تا به زمین برسد. بنابراین اگر درست در همین لحظه تابش خورشید قطع شود، بلافاصله بر اشیای روی زمین تاثیری نخواهد داشت و ما تازه پس از هشت دقیقه از آن آگاهی خواهیم یافت. زیرا تنها پس از این مدت است که عوارض روی زمین، در مخروط نوری آینده‌ی عارضه‌ای قرار خواهند گرفت که بر اثر آن خورشید خاموش شده است.
  به این ترتیب ما در حال حاضر از وقایعی که در کیهان روی می‌دهد بی‌خبریم، زیرا نوری که از کهکشان‌های دور دست به چشم ما می‌رسد، آنها را میلیون‌ها سال پیش ترک کرده است. هاوکینگ سپس از این سخن نتیجه‌ی شگفت‌انگیزی می‌گیرد و آن اینکه: هنگامی که در شب به آسمان پرستاره می‌نگریم، شاهد وضع زمان گذشته‌ی آن هستیم!
  این سخن هاوکینگ مرا بی‌اختیار یاد نظام «جمهوری اسلامی» می‌اندازد. البته این نظام نه آسمانی پرستاره، بلکه کهکشانی از جهل و جنون و جنایت است. از این رو هر وقت به آن بنگریم، تصویری از ظلمت اعصار و قرون گذشته‌ی ایران را در آن می‌بینیم!
  …………………..
  https://www.balatarin.com/permlink/2018/9/8/4919007

   
 35. آمریکا: دیوان بین‌المللی کیفری درباره اتهام جنایت جنگی آمریکا در افغانستان تحقیق نکند!!

  جان بولتون گفته که اگر دیوان کیفری بین المللی به تحقیق ادامه بدهد آن را تحریم خواهد کرد.

  آمریکا اعلام کرده که اگر دیوان‌بین‌المللی کیفری به تحقیق درباره اتهام جنایت جنگی علیه نیروهای این کشور در افغانستان ادامه دهد، موضع تهاجمی علیه این دیوان می‌گیرد و آن را تحریم می‌کند.

  جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار است این موضوع را در سخنرانی برای گروه محافظه‌کار “جامعه فدرالیست” در واشنگتن بیان کند.

  خبرگزاری رویتر که به پیش نویس این سخنرانی دست یافته، نقل کرده که “آمریکا از هر وسیله ممکن برای حفاظت از شهروندان و متحدانش از پی‌گرد قانونی غیر منصفانه و غیر مشروع در دیوان بین‌المللی کیفری استفاده خواهد کرد.”….

  http://www.bbc.com/persian/afghanistan-45470231?ocid=telegram

  ===
  این هم چشمه ای از چهره استکباری عمو سام! عمو سامی که برخی مفتخرند به دابسمش با عربده ها و هیاهوهای او یا تئوریزه کردن این سلطه و کبریائی! بقول دکتر ظریف وزیر خارجه ایران: دولت فعلی امریکا اعتیاد به تحریم کردن دارد!
  .
  .

   
 36. خاک بر سر شاه که رژیم ه فیودالی را در این مملکت ملغا کرد
  خاک بر سر شاه که با طرح سپاه دانش فرزندان اقصا نقاط این سر زمین را از نعمت سواد بر خور دار کرد و درب مکتب خانه های کثیف و شپش الود را بست
  خاک بر سر شاه که اموزش و پرورش و بهداشت را رایگان کرد تا بچه های سیستان و بلوچستانی ؛ کردستانی و خوزستانی بتوانند به دانشگاه های مجانی راه یابند و امتیازی بین بچه روستای ترکمن صحرا و فرزند وزیر فرهنگ قایل نشد
  خاک بر سر شاه که جنگلها و مراتع را ملی اعلام کرد تا اکنون نکبت زاده ها بتوانند هکتار ها زمین را در مناطق خوش اب و هوا تصرف کنند و ویلا ساری راه بیاندازند
  خاک بر سر شاه که قیمت اجناس هر ۱۵ سال یکبار اندکی گران میشد
  خاک بر سر شاه که تغذیه رایگانش برای دانش اموزان پسته و موز بود و انقدر میداد که زیادی ان نصیب خانواده دانش اموز میشد
  خاک بر سر شاه که با یک مانور جنگی صدام حسین را به تسلیم وا داشت
  خاک بر سر شاه که ایرانی برای مسافرت به اروپا نه ویزا نیاز داشت و نه دلار و ریال ایران در خارج مورد قبول بود
  خاک بر سر شاه که ایرانی در دنیا عزت و شرف داشت و ژاپنی ها و کره ای ها ارزوی کارکردن در ایران را داشتند
  خاک بر سر شاه که کشورش گل سر سبد اسیا بود
  خاک بر شاه و واقعا خاک بر سر شاه که در حق روشنفکران دیکتاتوری عمل کرد ولی با روحانیون تساهل داشت و از ترس کمونیست روشنفکران را به زندان انداخت و اخوند ها را پروار کرد
  به مطهری و ناصر مکارم شیرازی جایزه میداد باهنر و بهشتی را در اموزش و پرورش استخدام کرده بود تا تعلیمات دینی را بنویسند ؛ موسی صدر را در جنوب لبنان مورد لطف دلارهای نفتی قرار میداد
  فرزندان و خانواده خمینی ازادانه بین عراق و ایران تردد داشتند و در ایران به دانسگاه می رفتند ؛ محمد رضا شاه از نظر اجتماعی و اقتصادی دموکرات بود و از نظر سیاسی دیکتاتور و دیکتاتوریش را فقط نصیب روشنفکران چپ گرا کرد و وقتی دید مردمی که اسبر سحر ملاها شده بودند ؛ او را نمی خواهند رفت

   
 37. افتتاح چند طرح بهداشتی امروز با حضور وزیر بهداشت در مهاباد

  با حضور وزیر بهداشت 4 طرح بهداشتی و درمانی در مهاباد به بهره برداری رسید

  مهاباد- ایرنا- چهار طرح بهداشتی و درمانی با 95 میلیارد ریال هزینه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار آذربایجان غربی در مهاباد به بهره برداری رسید….

  https://www.yjc.ir/fa/news/6660682/

  http://www.irna.ir/fa/News/83028241

  ===
  عکس/ افتتاح تونل آرش-اسفندیار تهران

  آیین بهره برداری از تونل آرش-اسفندیار و دور برگردان غیر همسطح بزرگراه مدرس صبح امروز دوشنبه ۱۹ شهریور با حضور محمد علی افشانی شهردار تهران , محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد…

  https://www.mashreghnews.ir/photo/892101/

   
 38. با درود،
  دلیل جواب ندادن ملایان و قرآن پژوهان به سوالات شما همان جای مهری است که بر پیشانی زمین خوار معروف شیرازی نقش بسته و یا بر پیشانی پنج تن اعضای شورای شهر که به فرموده ” همه با هم” با خانمی رابطه داشته اند هویدا است. دلیلش در نماز شبهای خاوری است و در عمل قاریان لواط گر قران انهم از نوع بیت رهبریش. در آن دکل گمشده است که چنان مفقود شد که مورچه در شب تاریک بر سنگ خارا . از عمل کار براید به سخن دانی نیست. دلیلش تبعات چهل سال حکومت قران بر میهنمان است. بلی عزیز؛ از عمل کار براید به سخن دانی نیست. در تجاوز به دختران باکره در شب پیش از اعدامشان در سال 67 است که پژوهشگران قران معتقدند که دختره باکره به جهنم نمی رود. در کشیدن خون محکومین به اعدام در شب پیش از اعدام و اهداء ان به راهیان قدسی است که مسیرش از کربلا می گذشت.
  ما شاید جوابی بر شبهات یاد شده از جانب شما از قران پژوهان نشنیده باشیم اما محصولات اسلام ناب محمدی را سالهاست که میبینیم، نیازی به شبهه زدائی نیست. لطفا قران پژوهان را در معذوریت نگه ندارید.
  در ارتباط با گفتار های ششم و هفتم، تنها چیزی که میتوانم بیان کنم گفتاری زیبائی است که منسوب به چرچیل است. ظاهرا ایشان در جاوی گفته اند که “مردمی که با مشتهائی گره کرده و چشمهائی کور نعره میزنند و انقلاب می کنند با دستانی باز و چشمانی خیس گدائی خواهند کرد”. شما و خویشان من و دیگران شاه را کفن نکردید. ایران را و ما را (فرزندانتان) کفن کردید. خود کرده را تدبیر نیست. ای کاش فرصتی باشد برای جبران. باقی بقای شما.

   
 39. اونهایی که فرم غربی را بر فرم اسلامی ترجیح می دهند اینها از اسلام اطلاع ندارند و می گویند که اسلام را نمی شود امروز اجرا کرد از اسلام را نشناخته اند و نمی دانند چه می گن!….آب و برق را مجانی می کنیم و ////// دیگر!
  سردار با 375 مواد دیگر و 180 کیلو مرفین ! خمینی درست می گفت چون واقعا آب و برق و مسکن را مجانی کردن.خب قبر خوابی که دیگر خرجی ندارد! ما ایرانیان نمی فهمیدیم!

  https://ir.voanews.com/a/4561823.html

   
 40. ظریف درست گفت، حضور چینی‌ها در آب‌های ایران غیرمتعارف نیست

  آرش عزیزی

  شش ماهی می‌شود که فضای رسانه‌ای ایران، توجه‌اش به یک جنجال دیگر جلب شده است؛ سر ماهی‌گیری چینی‌ها در جنوب ایران. موضوع فقط رسانه‌ای نیست، در میان نمایندگان مجلس هم به یک دغدغه مهم تبدیل شده است. از سر همین دغدغه است که «بهرام پارسایی»، نماینده شیراز در مجلس در توییتر خود نوشته بود: «چشم‌انتظار رسیدن توافق‏نامه خزر به مجلس بودیم که خبر رسید سهم ایران از دریای عمان هم به صیادان چینی اجاره داده شده؛ آن هم بلندمدت. نمی‌دانم سوگوار قانون اساسی باشم که اصول ۷۷ و ۷۸ آن به سخره گرفته شده یا شرمسار صیادانی که با تور خالی از ماهی و سفره‌ خالی از نان، شرمنده خانواده شده‌اند.» مسئولان دولتی البته این حرف‌ها را قبول ندارند. آنها می‌گویند کشتی‌ها در اجاره ایران هستند و ایران می‌خواهد سهم خود را از شکار برخی ماهیان در دریای عمان بردارد و اگر چنین نکند، کشور عمان شکار می‌کند و دست ایران خالی می‌ماند. پاسخ‌های مسئولان چندان افکار عمومی را قانع نکرده است.

  پروفسور اندرو سردی، مدیر «موسسه قانون دریایی» در دانشگاه ساوت‌همپتون انگلیس است و در رشته‌های قانون عمومی بین‌الملل و حکمرانی بر اقیانوس‌ها تدریس می‌کند. او پیش از ورود به عرصه دانشگاهی سال‌ها در وزارت خارجه استرالیا کار می‌کرده از جمله در سفارت‌های این کشور در توکیو و ورشو. مشاور وزارت خارجه کانادا هم بوده و نقش مهمی در نوشتن بعضی کنوانسیون‌های جهانی در زمینه قانون دریا داشته است. برخی سوال‌های اساسی مهم درباره جنجال ماهیگیری چینی‌ها در دریای عمان را با او در میان گذاشتم…..

  https://iranwire.com/fa/features/27431

   
 41. عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور: برخی مداحان، بدون آنکه دانش کافی داشته باشند، سخنرانی می‌کنند.
  مش قاسم: ای عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور، این مداحان رو واسه دانششون پر و بالشون نمیدن، اینا رو واسه این پر و بال میدن که یه مشت احمق رو احمقتر کنن، عین همین کاری که خودت میکنی به شکلی دیگر.

   
 42. یاران به از جان درود

  دلار 15000 تومانی تمایش نامه روباه بنفش (violet fox) در یک پرده

  راهرو بزرگی است که دارای اتاق هایی با درهای باز و پنجره ای بزرگ هستند.

  در همان نگاه اول همه جای اتاق دیده می شود. یک میز چند صندلی دور آن

  یک کمد بایگانی گلدانی با چند فنجان چای نیم خورده و پشقابی با دوردیف

  بیسکویت روی میز است.

  دراتاق اول یکی با دهن کف کرده داد می زند “آخه با این ده در سد اضافه

  حقوق گارگرا دریافتیشون یک پنجم خط فقریست که تازه خودتون میگین نه ما”

  نماینده کارفرماها”اولن نگو ما کارگرا چون خودت کم کارگرتو کارخونه هات که به

  اسم عیال و عمه و دادشته نداری دومن مگه کارفرما ضامن زندگی کارگره خوب

  میمیره که بمیره بهتر اتومات میکنیم نه بیمه میخواد نه غذا نه مرخصی نه هزار

  کوفت و زهر ماری.نماینده دولت با ته ریشی و داغ جعلی مهر توپیشونیش ازجاش

  پرید وگفت “نه مث اینکه رو همتون زیاد شده یکی سه برابرشدن حقوق کارگرا ونزویلا

  رو میگه که کمونیس بی خدان اینم که میخواد اتوماسیون کنه همه رو بفرسته کف خیابون

  همون دوازده و چهارده سدم درسد اضافه سالانه رو بنام دوازده امام وچهارده معصوم صورتجلسه

  کنین تموم بشه هیچ حرف اضافم نباشه .

  اتاق دوم –تنها فرقش گرونتر بودن وسایل و ادا اطوار حضار با اتاق اوله . اونی که به نظر ریس

  میاد به یکی دیگشون میگه “شما نه سیاست های کلی رو میدونی نه روانشناسی جمعیت ها رو

  هی ام میگی چرا سکه بفروشیم بعد کارمندای خودمون بخرن برگردونن خزانه بابا جان لازمه بعدن

  میفهمی اون نمی دونم چی چی بسم الله هم که خیلی دلت براش سوخته وجود خارجی نداره

  همین جوری تو سناریو گذاشتن .به عقیده منم کسی که این اسمو گذاشته منظور درستش جن

  بی بسم الله بوده”

  اتاق سوم– همان میز وکمد وووو اما به وضوح شاهانه اش رو داره سه چهار نفر بیشتر نیستن

  یکیشون که بیشتر جملاتش با نظر آغا اینه شروع میشه نفوذکلامی به وضوح بیشتر نسبت به بقیه داره.

  درحالیکه خودکارشو با انگشتاش هی میچرخونه میگه “نه این یکی نظر خودمه شما که یک شبه

  قدرت خرید همه رو یک چهارم کردین آخه این پنج شش درسد اضافه حقوق که نمیذارین بره بالا

  دیگه ناخن خشکی دو آتشس.

  کسی که ریس جمهور صداش میزنن گفت”اگه نمی ترسیدم ناراحت بشی جوابت رو رک میدادم

  نه ناراحت نمیشم بگو تو که منو خوب میشناسی.

  چون میشناسمت نگفتم اما میگم .تو هنوزم خاطرات کارگری قبل از انقلابت رو نتونستی کامل فراموش

  کنی .موضوع پر رو شدن قشر پایینه اونم وقتیکه ما باهاس اقلن خرج چهارتا کشورو بدیم .مگه شوخیه

  آبادانیا آب و برقو حق خودشون میدونستن مجبور شدیم به بصره ندیم دیدی که چه جفا هایی به آغای

  مظلوممون کردن.چی فک کردی سوریا که همه کسو کارشونو کشته شدن همشم از چش ما می

  بینن چه خواهند کرد اگه بهشون رسیدگی اساسی نشه لبنان و یمنم که هیچی .خدمت آغا رسیدی

  بگو آمریکا میگه من دوتا جنگو همزمان میتونم کنترل کنم ما داریم با کردها وبلوچا وکل مملکت ایران وعراق

  وسوریه وووو میجنگیم اونم نه مث قبل که ننه بابای کشته ها رو با چن تا تعارف خر کنیم اینا دلار میخوان

  که بجنگن .بعضی هاشون که دشمنا بیشتر دادن رفتن اونور میجنگن جیک وپوک

  مارم لودادن برا سد دلار بیشتر.

  این نمایشنامه درهمین یک پرده میتواند ادامه داشته باشد که به عهده سوات داراس اگه خواستن .

   
 43. جناب سید مرتضی..در مورد تصویب برجام در مجلس و شورای نگهبان سخت در اشتباه هستید و تعجب میکنم که در بین اینهمه خبر راست چرا خبرهای خلاف را منتشر میکنید و بقیه را متهم به خلاف گوئی می فرمائید. در آن سال چندین خبر منتشر شد که آخرین آن در 25 مهر 1394 بود که سخنگوی شورای نگهبان هر نوع شائبه و خبر تصویب برجام در شورای نگهبان را تکذیب کرد. متن خبر را در ذیل آورده ام همراه با لینک آن تا بیش از این بر امر غیر واقع اصرار نورزید.

  “شورای نگهبان وارد تصویب خود برجام نشد
  نجات‌الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد که نه مجلس شورای اسلامی و نه شورای نگهبان اقدامات مشروحی که در برنامه جامع اقدام مشترک درج شده را تصویب نکردند.
  به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نجات الله ابراهیمیان در نشست خبری خود با اهالی رسانه با اشاره به موضوع بررسی برجام در شورای نگهبان گفت: در برخی تیترهای رسانه‌ها به موضوع تصویب برجام در شورای نگهبان اشاره شده است. گاهی این تیترها افراد را به اشتباه می‌اندازد. ما برای رسیدن به آثار حقوقی تصویب برجام باید ببینیم این ماده واحده چه مراحلی را گذرانده است.
  وی تصریح کرد: عنوان این طرح یک فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی در اجرای برجام است.، این به معنای مخالفت و یا موافقت ما با برجام نیست.
  سخنگوی شورای نگهبان خاطر نشان کرد:‌ این اقدامات به یک سند حقوقی تبدیل نشده . قراری است که برای اجرای برخی از امور توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و طرف‌های مقابل گذاشته شده است و در آن تاکید شده است که این اقدامات داوطلبانه است.در متن مصوبه‌ی مجلس شورای اسلامی نیز داوطلبانه بودن این اقدامات با دو واژه مورد تاکید قرار گرفته است. در آنجا اشاره شده دولت در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در صورتی می‌تواند برجام را داوطلبانه اجرا کند که احکام زیر را رعایت کرده باشد.
  وی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می‌رسد مباحث حقوقی مفصلی که به درستی در جامعه و مجلس در جریان بود در این مصوبه به پاسخ رسیده است و آن این که برخی دوستان این مصوبه را یک قرارداد بین‌المللی تلقی کردند و طبق اصول قانون اساسی باید لایحه آن تقدیم مجلس شود، اما طرز تلقی ما این بود که این مصوبه یک قرارداد بین‌المللی نیست که نیاز به تصویب مجلس داشته باشد. بلکه قول و قراری است که مقام اجرا با طرف‌های مذاکره گذاشته است.”
  مطالب فوق عین عرضی هست که بنده داشتم و امیددارم شما هم بیش از این بر این موارد خلاف حقیقت اصرار نداشته باشید.
  https://www.isna.ir/news/94072516132/%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%B4%D8%AF

   
  • عبارت شما در پست قبل این بود :”شما مطالبی که فرمودید در رابطه با قرار داد است ولی عرض کردم برجام قرارداد نیست که اگر بود اولا باید به تصویب مجلس میرسید و دیگر اینکه شورای نگهبان عدم مغایرت ان با قانون و شرع را اعلام میکرد و رئیس جمهور برای اجرا آنرا ابلاغ میکرد”.(پایان نقل قول)

   مفهوم این عبارت این است که برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) نه بتصویب مجلس رسید،نه بتایید شورای نگهبان رسید،و نه رئیس جمهور آنرا ابلاغ کرد،درست؟این نص عبارت شما بود،البته در مورد کنگره و سنای امریکا هم اشاره ای داشتید که آنرا رفرنس کردم و ظاهرا قانع شدید.
   اما هر سه مدعای شما در این عبارت خلاف واقع است،برجام هم بتصویب مجلس شورای اسلامی رسید، هم کلیات آن بتایید شورای نگهبان رسید و عدم مخالفت آن با شرع و قانون اساسی اعلام شد که همین لینکی هم که خودتان ارائه کردید دالّ بر آن است،و هم طبعا رئیس جمهوری که وزارت خارجه اش را مامور مذاکره و گفتگو و امضاء کرده است آنرا برای اجراء ابلاغ کرد.پس مفهوم این اظهارات نجات الله ابراهیمیان چیست؟
   در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اصل 77 نص قانون اینطور است :”عهدنامه ‏ها، مقاوله ‏نامه‏ ها، قراردادها و موافقت‏نامه‏ هاى بين‏ المللى بايد به تصويب مجلس شوراى اسلامى برسد”.

   اگر یادتان باشد بدنبال توافق و امضای برجام،نزاعی حقوقی در جامعه درگرفت (همین نزاعی که الان بین من و شما هست) و در بین نمایندگان مجلس که آیا توافقنامه،تعهدنامه (یا هرچه که نامش را بگذارید) ای که بین ایران و 5+1 امضاء شد مصداق این اصل 77 قانون اساسی بوده است یا نه؟ برخی از حقوقدانها و نمایندگان معتقد بودند برجام مصداق این اصل نبوده و طبیعتا نیازی به بررسی و تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان ندارد و همان اوکی شورای عالی امنیت ملی که طبعا امضای رهبر را هم ذیل آن دارد کفایت می کند،این نظریه ای بود که برخی داشتند،برخی حقوقدانها نیز معتقد بودند برجام یک قرار داد بین المللی بوده است که قطعنامه شورای امنیت ملل متحد و چند کشور مهم صاحب حق وتو را دنبال خود داشته است و بالاخره دو طرف ضمن امضای یک متن تعهداتی را پذیرفته اند،از این جهت برجام مصداق این اصل قانون اساسی است و نیازمند بررسی و تصویب در مجلس است و از آنجا که هرگونه مصوبات مجلس نیازمند تایید شورای نگهبان است بنابر این این شورا هم باید آنرا تایید کند ضمن اینکه اگر یادتان باشد در همان وقت نقل قولهای رسمی از رهبر شد مبنی بر اینکه شایسته نیست برجام بتایید نمایندگان مردم نرسد،بنده با ارائه لینک هایی نشان دادم این ادعای شما در عبارت بالا که “برجام بتصویب مجلس شورا نرسید”ادعایی خلاف واقع بود،زیرا پیش از رای گیری در مورد برجام در صحن علنی مجلس،مفاد برجام مورد بررسی هایی در کمیسیون های حقوقی و امنیت ملی مجلس قرار گرفت و در یک رای گیری 20 دقیقه ای جنجالی بتصویب اکثریت نمایندگان مجلس رسید که اینها در لینک ها بود.و می دانید که همه مصوّبات مجلس شورا در هر حال باید بتایید شورای نگهبان برسد،و مطابق لینکهایی که قبلا ارائه شد و حتی همین لینکی که خودتان ارائه کردید شورای نگهبان عدم مخالفت کلیات برجام با شرع و قانون اساسی را اعلام کرد،حال این توضیحات ابراهیمیان چیست؟ این توضیحات اشاره ای حقوقی است به همان نزاع پیش گفته که آیا برجام یک قرارداد بود و مصداق اصل 77 یا خیر؟ این عضو حقوقدان شورا بعد از اعلام تایید شورای نگهبان در حال توضیح آن نظریه حقوقی است که معتقد است برجام یک قرار داد نبود و طبعا مصداق اصل 77 نبود و کاری که شورا کرد نه بررسی جزئیات و تفاصیل برجام بلکه بررسی کلیات آن و حکم بتایید عدم منافات آن با شرع و قانون اساسی بوده است و ایراد ایشان صرفا به تیترهای برخی رسانه بود که گفته بودند شورای نگهبان قرار داد برجام را تایید یا تصویب کرد.این نظر یک حقوقدان شورای نگهبان است اما چیزی که بنده می فهمم این است که این نظریه درست نبود و در اصل 77 ما با 4 عنوان “عهد نامه ها” و “مقاوله نامه ها” و “قرار دادها” و “موافقت نامه های بین المللی” مواجهیم،که برجام بهر حال اگر منطبق بر “قراردادها”بتعریف حقوقی و حقوق بین الملل هم نباشد منطبق بر عناوینی مثل عهد نامه یا مقاوله نامه یا موافقت نامه بین المللی بوده است و روی همین نکته بود که بعد از همه این منازعات رهبر و دسته اول از حقوقدانان و نمایندگان مجلس معتقد بودند که برجام بامضاء و تصویب مجلس شورا هم برسد و چنین هم شد و طبیعتا وقتی چیزی بتصویب مجلس رسید باید بتایید شورای نگهبان برسد که رسید.این حاصل آن نزاع حقوقی بود و توضیحات سخنگوی شورای نگهبان نیز ناظر بر نظریه دوم بود که آنها معتقد بودند برجام یک برنامه اجرایی است نه یک قرار داد اصطلاحی حقوقی،اگرچه ببیانی که عرض شد این نظر ناتمام بود و در هر حال در عرصه عمل برجام هم بتصویب مجلس شورا رسید و هم بامضای شورای نگهبان وگرنه قانونا هیچ مصوبه ای بابلاغ و اجراء نمی رسد مگر بعد از اینکه شورای نگهبان آنرا تایید کرده باشد.بنده عرضم با شما این بود که نزاع لفظی نکنیم،اینکه برجام دارای کاستی هایی بود که مثلا خروج یکطرفه یکطرف را مسکوت گذاشته بود ممکن است یک ایراد وارد باشد اما عرض من این بود اینکه شما با مفاد برجام مخالفت دارید و آنرا بصلاح ندانید توجیه کننده این نیست که یک مقاوله نامه،یا یک تعهد نامه یا یا توافق و قرار دادی که تحت اشراف سازمان ملل متحد امضاء شده بود را صرفا بخاطر بد عهدی یکطرف سبک بدانیم و چیزهایی دنبال آن بگوییم که مقبول منطق های حقوقی و روابط عقلاء نباشد.
   با احترام

    
  • ضمنا فراموشم شد چون از ایسنا لینک دادید این لینک ایسنا را بعرض برسانم:

   شورای نگهبان طرح «برجام» را تایید کرد

   شورای نگهبان طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام را مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست.

   به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام مصوب جلسه مورخ بیست و یکم مهرماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای نگهبان مطرح و پس از بحث و بررسی نهایتاً در جلسه عصر مورخ 1394/07/22 مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

   نجات الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان نیز در این زمینه گفت: بررسی مصوبه قدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در جلسه بعدازظهر شورای نگهبان به اتمام رسید و اکثریت اعضا آن را مغایر با قانون اساسی و شرع نشناختند.
   وی افزود: البته هر یک از اعضا ایرادهایی را در مغایرت این مصوبه مجلس با قانون اساسی مطرح کردند که درباره آن بحث شد اما در نهایت اکثریت ایرادها را نپذیرفتند.
   وی گفت: پس از رأی گیری، اکثریت به مغایر نبودن این مصوبه مجلس شورای اسلامی با شرع و قانون اساسی رأی دادند”.

   https://www.isna.ir/news/94072214970/

   ————-

   تجسمِ این که آخوندی مثل آقای جنتی با همه ی فضائلی که به عالم سیاست برق انداخته، بر جایگاه دبیری شورای نگهبان نشسته و دارد با حرارت در باره ی بد و خوب و جزییات و متن قرار داد بین ایران و کشورهای طرف برجام بحث و جدل می کند، می تواند یکی از جذاب ترین و کمدی ترین فیلمهای تاریخ سینما باشد. حیف که بعدهاااااااا این فیلمها رو می شوند. وقتی اراده ی مردمی در دست این چند آخوند پیاده باشد، معلوم است که پوشک گیر آوردن می شود کار حضرتِ چی؟ بماند!

   .

    
   • شما با فرد مساله دارید و به فرد طعن می زنید،افراد و حتی نهادها را می شود نقد کرد،اما باید وراء کینه یا طعن به افراد به جایگاه نهاد توجه کرد،کار نهاد شورای نگهبان -خواه جنتی بعنوان یک فرد در آن باشد یا نباشد-تطبیق مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی است،”و لا یجرمنّکم شنآن قوم علی ان لا تعدلوا،اعدلوا هو اقرب للتقوی”.کار تخصصی شورای نگهبان آنالیز تخصصی قرار دادها یا مصالح آمیخته به آنها نیست،این نهاد فقط من حیث المجموع در خصوص مصوبات مجلس از حیث انطباق یا عدم انطباق آن با منطق دین یا قانون اساسی اظهار نظر می کند البته چینش این نهاد را هم بلحاظ فقیهان آن و هم بلحاظ حقوقدانان آن متنوع تر کرد.مشکل شما این است که الان با کلیت این نظام مساله دارید از این جهت بهر چیزی در این رابطه نق می زنید!
    پوزش

    ———

    دوست گرامی
    از من مرنجید، همین چیزی را که نوشته اید”…کار تخصصی شورای نگهبان آنالیز تخصصی قرار دادها….” همین یک تکه را بگویید جناب جنتی تکرار کند یا وابشکافد. شما از این که من به جنتی اشاره می کنم ناراحت نشوید، یک نفر یک نفر یک نفر در میان ملایان بیت رهبری پیدا کنید که ذات برجام را فهمیده باشد و اساسا در این مقولات – چه برجام و چه هر چیزی که غیر حوزوی ست – دستی به آب این دریا زده باشد. عبارت ” آخوند و سانتریفیوژ” یک شوخی نیست، بل یک فاجعه ی عصری است که از کشور ما سر برآورده.
    با احترام

     
    • نخیر من نرنجیدم و تعصّبی هم روی جناب جنتی ندارم بلکه انتقادات زیادی به گفتمان او دارم غرضم اشاره بضعف گفتمان شماست که منحصر شده است در کینه ها و نفرت های افراطی نسبت به اشخاصی و نام بردن از آنها،و محبت ها و حسن ظن های افراطی نسبت باشخاصی و بت کردن آنها.
     نیز با پوزش قبلا گفته ام این عبارت آخوند و سانتریفیوژ”؟!یک فاجعه و عبارت بی معنائی است که بذهن شما رسیده است و بی جهت به آن مباهات می کنید،نظیر آن عبارت دیگر که “آخوند و مدیریت جنگ”؟!
     در حالیکه قبلا توضیح دادم که عقلانیتی در این تعبیرات نیست زیرا،اولا که عمده روحانیون در محالّ خویش مشغول بکار تخصصی دینی خویش هستند پس مقصود شما می شود رهبر و برخی روحانیونی که در مدیریت های سیاسی دینی کشور مشغول بخدمتند،و ثانیا:هیچ آخوندی حتی رهبر یا یک رئیس جمهور که مثلا روحانی و معمّم باشد هرگز در جهات فنّی و علمی مربوط به دانش هسته ای و از جمله سانتریفیوژ دخالتی نمی کند برای اینکه روشن است دانش هسته ای مربوط به متخصصانی است که فیزیک هسته ای خوانده باشند نظیر جناب صالحی که دانش آموخته فیزیک اتم در امریکاست و شما که این دروغ را می بافید و تکرار می کنید و بخورد چند جوان یا چند مرید خویش می دهید یک آخوند را در مراکز اتمی ایران یا سازمان انرژی اتمی ایران نمی یابد که دخالتی در امور فنی مربوط به سانتریفیوژها داشته باشد یا مثلا در آنجا اشتغال بکار داشته باشد یا امر و نهی ای کند،آنجا هم دانشمندان و دانش آموختگان محترم دانشگاهی هستند که پروژه های فنی را پیش می برند،بنابر این اگر مقصود شما کینه ورزی تکراری با رهبر یا مثلا مراجع یا رئیس جمهوری است که مثلا آخوند است،اینها دخالتی در محتوای فنی پروژه های علمی مربوط به امور هسته ای ندارند،بل اینها مطابق قانون اساسی و قوانین عادی مدیریت سیاسی یا راهبردی مربوط به تصمیم گیری های کلی را هدایت می کنند،در امور نظامی و جنگ نیز فرمانده کل قوا بودن مرحوم امام یا رهبر یا روحانی دیگر،بمعنای دخالت در حیطه های تخصصی نظامی نیست،چرا که آنها مربوط به فرماندهان ارتش و سپاه است،و آنچه که قائم به مقام رهبری است باز مدیریت کلی جنگ از طریق مشورت با فرماندهان و فرمان جنگ و صلح است.بنابر این بدون تردید اینگونه تعبیرات تفنّنی که “آخوند و سانتریفیوژ”؟! یا “آخوند و فرماندهی جنگ”؟! با اجازه شما یاوه هایی بیش نیست که کاربرد آنها جایی نیست جز بین چند نفر همفکر که با نظام اسلامی کینه و عداوت دارند.
     نیز شما اشاره به “ذات برجام”کردید و اینکه کسانی آن را نیافته اند و احتمالا شما ذات آنرا یافته اید،ممکن است توضیح دهید ذات برجام از نظر شما چیست و تلقّی شما چیست؟
     با احترام

      
 44. بيماري كچلي و دولت فعلي

  ایرج پزشکزاد روزنامه نگار و نویسنده معروف، سالها قبل نوشته بود : من در کلاس سوم دبستان که درس می خواندم بچه بسیار درسخوان و تر و تمیز و منظمی بودم … یک روز مدیر مدرسه ، من و سه – چهار دانش آموز دیگر که مثل من شیک و تر و تمیز بودند را صدا کرد پرونده امان را زیر بغلمان گذاشت و از مدرسه اخراجمان کرد … شب گریه کنان جریان را به پدرم گفتم … فردا صبح پدرم دستم را گرفت و به مدرسه برد و با عصابنیت از مدیر مدرسه علت اخراج مرا پرسید … مدیر گفت : چون بچه های این مدرسه همه به بیماری کچلی مبتلا هستند از مرکز دستور داده اند برای اینکه بچه های سالم ، مبتلا به کچلی نشوند هر چه بچه کچل در مدرسه هست اخراج کنیم … پدرم به مدیر گفت : اما پسر من که کچل نیست .. مدیر مدرسه گفت : بله منم می دانم پسر شما کچل نیست اما اگر قرار بود کچل ها را از مدرسه اخراج کنیم باید درِ مدرسه را می بستیم ، این بود که چهار- پنج بچه ای که کچل نبودند را اخراج کردیم تا مدرسه تعطیل نشود … حالا حکایت مبارزه با فساد در دولت جناب روحانی هم مثل حکایت آقای پزشکزاد است … حالا که نمی شود دزدها را اخراج کرد پیشنهاد می کنم همین سه – چهار وزیر سالم و غیر دزد را از دولت اخراج کنید تا هم کابینه یکدست شود هم بلکه دولت تعطیل نشود .

   
 45. روزی آقای خامنه ای گفتند ایران می تواند تا ۱۵۰ ملیون جمعیت داشته باشد و یکی از روحانیون حاکم گفت به نیت ۱۴ معصوم ۱۴ بچه درست کنید. اکنون دستگاه حکومتی از تامین پوشک برای شمار اندکی نوزادان، اطفال و نیز پوشک بزرگسالان در مانده شده.
  آقای خامنه ای حال که سفر ه های مردم خالی ، جوانان و تحصیل کرده ها بیکار، اعتیاد غوغا می کند و مردم از پرداخت هزینه های سر به فلک کشیده آب و برق و گاز که قرار بود مجانی شود در مانده اند لااقل بخشی از هزینه تولید موشک را به تولید پوشک اختصاص دهید تا لا اقل اصل
  النظافته من الایمان رعایت شده باشد.
  شکراله مسیح پور
  ۱۴/۶/۱۳۹۷

   
  • مهمترین دلایل کمبود و گرانی پوشک نوزادان چیست؟

   اولین عامل کمیابی و گرانی پوشک نوزادان، به این موضوع بازمی گردد که بیشتر مواد اولیه تولید پوشک نوزادان وارداتی است و ارتباط مستقیمی با قیمت ارز دارد…

   دومین عامل، کاهش واردات مواد اولیه جهت تولید پوشک نوزادان بوده است…

   سومین عامل، کاهش میزان واردات پوشک نوزادان است…

   چهارمین عامل، رشد صادرات پوشک نوزادان بوده است…

   پنجمین عامل گرانی و کمبود پوشک نوزادان، احتکار بوده است….

   http://www.tabnak.ir/fa/news/830828/
   ===
   دلیل کاهش عرضه پوشک بچه
   محصولات بهداشتی و سلولزی که مواد اولیه آنها از طریق واردات تامین می‌شود در برخی موارد همچون پوشک بچه با کمبود عرضه و در برخی موارد همچون کرم با افزایش قیمت مواجه شده‌اند که رئیس اتحادیه عطار و سقط فروش دلیل آن را نوسانات بازار ارز عنوان کرد….
   https://www.isna.ir/news/97030100219/
   ===
   گزارشی ازحواشی عرضه ی اقلام مصرفی نوزادان در کشور؛
   نوزادان هدف دلالان/از نرخ نجومی پوشک تا کمبود شیر خشک/پشت پرده دلالی های بازار چیست؟….
   http://www.stnews.ir/content/news/68629/
   ===
   علت افزایش قیمت ناگهانی پوشک بچه چیست؟…
   http://koolakmag.ir/what-is-the-cause-of-the-sudden-rise-in-the-price-of-baby-diapers/
   ===
   کمبود پوشک در بازار برطرف شد

   رئیس انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی کشور گفت: مواد اولیه با ارز آزاد وارد شده و به همین دلیل قیمت‌ها ارزان نخواهد شد.
   به گزارش مشرق، عباس فصیح خوشگرد با اشاره به اینکه مشکل ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی از گمرکات برطرف شده، اظهار داشت: حدود 15تا20 روز بود که مواد اولیه واحدهای تولیدی در گمرکات به دلیل اختلاف نظر در پرداخت ارز 4200 تومانی یا ارز آزاد مطرح بود که در نهایت توافق شد مواد اولیه تولیدکنندگان سلولزی با نرخ آزاد ترخیص شوند.

   فیلم/ کشف انبار احتکار 60میلیاردی پوشک بچه!

   وی با اعلام اینکه طی روزهای اخیر مشکل تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی برطرف شده است، افزود: طی 7 تا 8 روز آینده مشکل کمبود پوشک برطرف می‌شود اما باید این نکته را تأکید کنم که به دلیل تخصیص ارز آزاد در مواد اولیه واحدهای تولیدی پوشک هنوز شاهد کاهش قیمت پوشک نیستیم.
   رئیس انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی تصریح کرد: پوشک همچنان ارزان نمی‌شود اما مردم با ورود کالاهای جدید مشکل کمبود در این بخش نخواهند داشت.
   وی در خصوص احتکار پوشک در سطح بازار نیز اظهار داشت: تولیدکنندگان داخلی به هیچ عنوان پوشک احتکار نکرده بلکه برندهای خارجی که بعضاً در سال 95 وارد کشور شده بودند، در انبارها نگهداری می‌شدند که با ورود تعزیرات به این بخش این موضوع نیز برطرف شده است.

   https://www.mashreghnews.ir/news/890419/

    
  • شکرالله گرامی جالبه که در کشورهای مترقی و متمدن حتی تعداد وحوش و حیوانات خود را کنترل می کنند تا مبادا تعدادشان آنچنان زیاد شود که دیگر حیوانات و یا خود آن حیوانات را با کمبود مواد غذایی روبروکنند. وقتی در تفکر اسلامی انسان هیچ ارزشی بجز عبد و //// ناله کنی بیش در بارگاه الهی محسوب نمی شود چه فرقی مثلا با پشه ها و سایر حشرات می تونه داشته باشه؟ شما همین شعار ابلهانه هرآنکس که دندان دهد نان دهد را در نظر بگیرید. این شعار بنیادی تفکر یک مومن است. گروهی از مسیحیان مارونی؟ (همچو اسمی دارند)هم هستند که مثل همین مسلمین باور دارند که باید به زمان مسیح برگردند و با تمام ظواهر تمدن در ستیزند و برمبنای آنچه از زندگی دوران مسیح در انجیل درک کرده اند زندگی می کنند.نتیجه هر مردی با تعدادی زن و بی شمار بچه! با فقر و فلاکت و عدم بهداشت و انواع و اقسام امراض و …در قرن 21 زندگی رقت باری دارند. اصولا تفکر این باورمندان دینی جز مصیبت و فقر و بدبختی و فحشا و ذلالت و گمراهی نیست. مثلا به دلایل مسخره و مضحکشان برای توجیه مخالفت شان با سقط جنین دقت کنید. متاسفانه ایرانیان براثر نا آگاهی الیت جامعه و عدم درک درست از اسلام و مزدوری مشتی حراف دین باور خود را حداقل 200سال از تمدن و جهان متمدن عقب انداختند و کشور را به پرتگاب ویرانی رسانده اند. تقصیر از سید علی و یا گدایان و ///// اسلامی نیست بلکه از نا آگاهی ماست.

    
   • مصرع معروف از سعدی است در بوستان باب قناعت:

    یکی طفل دندان برآورده بود پدر سر به فکرت فرو برده بود
    که من نان و برگ از کجا آرمش؟ مروت نباشد که بگذارمش
    چو بیچاره گفت این سخن نزد جفت نگر تا زن او را چه مردانه گفت

    مخور هول ابلیس تا جان دهد همان کس که دندان دهد نان دهد
    تواناست آخر خداوند روز که روزی رساند، تو چندین مسوز نگارنده‌ی کودک اندر شکم نویسنده عمر و روزی است هم خداوندگاری که عبدی خریدبدارد فکیف آن که عبد آفرید
    تو را نیست این تکیه بر کردگار که مملوک را بر خداوندگار

    (بوستان سعدی،ص 366،باب ششم در قناعت،حکایت 10)
    منتها سعدی را کسانی که فقط سر در آخور طبیعت دارند و درکی از توحید شامخ صمدی قرآنی و صفت قیّومیت و تدبیر آفریدگار جهان ندارند درک نمی کنند،مقصود سعدی در اینجا توکل بر آفریدگار جهان و قوانین حاکم بر آفرینش و لزوم قناعت در معیشت است و غرض او نیست که کسی تولید مثل کند و در طلب رزق نباشد و بنشیند و بگوید :هم آنکس که دندان دهد نان دهد،برای اینکه همین سعدی که پیرو آموزه های دین محمدی و منطق قرآن است در دهها مصرع و بیت بر منطق قرآنی “فامشوا فی مناکبها” ابرام کرده است.مادیون سر در آخور طبیعت کجا و درک سعدی شاگرد قرآن کجا؟!

     
 46. متاسفانه ۴۰ سال است این رژیم فرهنگ ۲۵۰۰ ساله ایران کهن رو کنار زده و
  این چیزارو به خُرد ملت داده

  – عزت و آبروی 14 معصوم ،
  – پهلوی شکسته زهرا ،
  – فرق شکسته علی ،
  – سر بریده حسین ،
  – دست قطع‌شده‌ی عباس ،
  – دست بریده علی اکبر جوان ،
  -گلوی علی اصغر ۶ ماهه و
  در نهایت مهدی غائب

  و با گرو گذاشتن :

  – خون شهدا ،
  – امام شهدا ،
  – ناله و ضجه مادران ،
  پدران و همسر شهدا ،
  – اشک یتیمان شهدا ،
  – حرمت میلیونها جلسه :
  – قرائت قرآن ،
  – مفاتیح‌الجنان ،
  جلسات :
  – دعای ندبه ،
  – کمیل ،
  – سمات ،
  -ابوحمزه

  و با این ترفندها ؛
  دنیای امروز مردم را به جهنم تبدیل کرده و در این حال وعده بهشت را به آنها ارزانی کرده

  اگر این ۴۰ سال این ترفندها جواب میداد امروز این همه شاهد؛

  – فقر ،
  – خرابی مملکت ،
  – بیکاری ،
  – فحشا ،
  – خیانت ،
  – خرابی اعصاب و روان ،
  – خیل عظیم معتادین ،
  – ده‌ها میلیون پرونده قضایی ،
  – تهمت ،
  – افترا ،
  – دروغ ،
  – دزدی‌ها
  و
  – اختلاس‌های میلیاردی ،
  – چپاول بیت‌المال توسط کسانی که خود را مرد خدا می‌خوانند ،
  – کسب برترین مقام‌ها در منفی‌ترین موضوعات
  و
  – پایین‌ترین مقام‌ها در موضوعات مثبت ،
  – خشکسالی‌های ممتد
  و غیره … نبودیم

  توجه کنید دوستان متاسفانه
  همه این بلاها رو کشور ما یکجا دارد

  اشکال کار کجا بود .؟!

  ایا اشکال در خود ملت ایران نیست

  که فرهنگ غنی کشور خودمان را رها کرده ایم
  و به وعدهای دروغین این رژیم تن داده ایم .

  یا شاید چراغ عقل ما خاموش شده

  شاید چراغ عقلمان خاموش شد که به یکباره همه ایرانمان را همه هستی و
  نیستیمان را در اختیار کسانی گذاشتیم
  که هنوز که هنوزه فریبشان میخوریم

  دوستان
  از ماست که بر ماست

  آیا امید نجاتی باقیمانده است ؟؟

  امروز بسی جای امیدواری است که بیش از ۷۰ درصد مردم ایران آگاه شده اند
  و خواهان پس گرفتن ایرانشان از دست ملاها هستند و

  با آرزویی که شما هم جزو این ۷۰ درصد باشید

   
  • یک کمی راجع به “فرهنگ 2500 ساله ایران کهن”می نویسی؟

    
   • سید فرهنگ 2500 ساله ایران همونه که انگل پروری و مفتخوری و غارت و چپاول و تجاوز به حریم خصوصی افراد و به برده و کنیز گرفتن کودکان و زنان شکست خورده گان و غارت آنها و تجاوز به زنیکه تمام قوم و قبیله اش را کشته و غارت کرده در پایان همان روز چنین جنایتی و یا تجاوز به کودک 9 ساله و یا فریفتن زن پسر خوانده و یا کشتن انسانی بخاطر تجاوز به همسرش(داستان خالد سردار اسلام!) و کشتن و غارت و دزدی و راهزنی و ترور ناچوانمردانه زنی با کودک شیرخواره اش را آنهم در شب …را زشت و پست و پلشت میداند و کینه و نفرت شما ////////////////////////// و اشغالگران ایران هم از آن به همین دلیل است.کافیست مقایسه ایی بین محمد و علی و شاهان و فرماندهان ایرانی از کورش تا یعقوب لیث و …نمائید.تا فرهنگ ایران را دریابید.کافیست نگاهی به ادبیات فارسی بیندازید و آنها را با قران و سایر ///// اسلامی مقایسه کنید.کافیست خدایان را در فرهنگ ایران با //////خونریز و مکار و متجاوز تازی مقایسه کنید تا تفاوت ها را بیابید! کافیست پیام زرتشت بزرگ را با پیام محمد مقایسه کنید تا /////////////////////////// باورتان را دریابید! کافیست انسان را در فرهنگ ایران زمین و نقشش را در این جهان و ارجمندیش را در فرهنگ ایران و رابطه اش را با خدا در فرهنگ ایران با آنچه در اسلام است مقایسه کنید تا به عمق انسان و تمدن ستیز بودن باور تان پی ببرید.کافیست نقش زن را چه در میتولوگی ایرانی و چه در واقعیات تاریخی با دید اسلام بزن مقایسه کنید تا بر بیچاره گی و بی حقوقی خواهران و مادران و دختران خود در اسلام پی ببرید.کافیست به صیغه عقد در اسلام نظری بیندازید که چیزی جز سند فروش جنسی بنام زن در مقابل وخهی معلوم بخوان فاحشه گی نیست با اصل احترام به زن بعنوان انسانی برابر و همسر و همگام و هم پیمان با مرد در فرهنگ ایران مقایسه کنید تا بر سیه بختی زن در اسلام پی ببرید.سید اسلام شما جز حقارت و پستی و فلاکت و پرورش گدا و مشتی اراذل و اوباش و انگل در طول 1400 سال هیچ نفعی به بشریت که نرسانده باعث فقر و فاحشگی و حقارت و عقب مانده گی جوامع اسلام زده شده. کافیست نگاهی به جوامع اسلام زده نمائید که به چه نکبتی بخاط اسلام گرفتار شده اند.سید می دانید چرا ما ایرانیان به چنین پستی و پلاشتی و ذلتی گرفتار آمده ایم ؟دلیل اش باور به دینی است که در ستیز با فرهنگ اصیل ایرانست . میراث فرهنگ اسلامی برای ایرانیان چیزی جز دروغ و گدایی و فقر و باور به قضا و قدر و تن پروی و تهی شدن از خرد و لاشه خوری و زندگی انگلی و فریب و …نبوده!کافیست به ایران قبل و بعد از اسلام نگاهی بیندازیم تا روانشناسی و فلسفه زندگی و راه و روش زیستن در دو سیستم فکری /فرهنگی را درک کنیم.سید اسلامت مبارک خود و اجدادت ما را نیازی به چنین ////// نیست.شما //////////// بهترست که ////// را گم کرده و کشور را به صاحبانش برگردانید.در طول 1400 سال و بخصوص این 40 سال در قدرت امکان یافتید که باورتان را بشناسانید.بنظرم ایرانیان وطن پرست و درست کردار و راست پندار بخوبی پیام شما را دریافته اند.و شما را جز مشتی اشغالگر و ////////////////////////////////// که دست در جیب شان دارید نمی دانند.کافیست با عبا و عمامه به میان مردم روید تا حرفم را درک کنید.

     
    • سوپر فحّاش سایت چه زیبا فرهنگ 2500 ساله کهن ایران را توصیف کرد! مطابق این توصیف ، فرهنگ 2500 ساله کهن ایران یعنی تحریف مسائل تاریخی و فحّاشی!
     بعد،اگر فرهنگ کهن ایران با انگلیسم و انگل بودن و انگل پروری تعارض دارد چرا نویسنده فحاش مطالب بالا،سالهاست که در کشورهای بیگانه انگل اجانب شده است؟!
     نیز در پاسخ کامنت فریبا و عقل؟! می گویم برخلاف گمان شما همین اقوام مختلف در ایران در سایه اسلام ماندند و اسلام را بتدریج پذیرفتند و آنرا بالیدند و هم اکنون -رغم انف شما- بیش از 90 درصد از این اقوام و طوائف گوناگون کورد و لر و بلوچ و غیره مسلمانان ایرانی و ایرانیان مسلمان را تشکیل می دهند.

      
   • همین بس ،که کشورایران توانست ملیتها و اقوام مختلف را در خود جای دهدو قرنها باقی بماند حتا بعد ازغارت مسلمانان .

     
 47. ‍ اندکی_تامل
  کارگران_ژاپنی در تهران مشغول به کار هستند … این زیرنویس عکسی‌ست که در سال‌ ١٣۵۴ در یکی از روزنامه های ایران چاپ شده اما خوب چرخ روزگار چرخید و کار به جایی رسید که ژاپنی‌ها حتی برای پذیرش کارگران ایرانی هزار شرط و شروط میگذارند

  ژاپن اما تنها کشوری نیست که در طول ۴٠ سال اخیر به اندازۀ چهل هزار سال نوری از ما پیشی گرفته است ، زمانی که ایرانی‌ها در کارخانه ایران ناسیونال در کار تولید و مونتاژ پیکان بودند مردم کره_جنوبی در کارخانه کیا دلشان به تولید دوچرخه خوش بود اما امروز همان کره و همان کیا ، خودروهایی میسازد که در بازارهای آمریکا به فروش میرسد ، میگویند که سود خالصت دو شرکت ال‌جی و سامسونگ کره از کل فروش نفت ایران بالاتر است !!

  تا همین 40 سال پیش چین هم حرفی برای گفتن نداشت و کشوری بود فقیر ، پرجمعیت ، هر لحظه در آستانۀ مصیبتی تازه‌ اما چین بدبخت دیروز ، امروز به جایی رسیده که از سوزن خیاطی تا ماهواره را میسازد و ما هم دلمان خوش است که از درون لپ‌لپ‌هایی که برای بچه‌ها میخریم کدام یک از اسباب بازی های چینی درمی آید … چینی‌ها تا همین سه چهار دهه پیش حتی یک کیلومتر اتوبان نداشتند و اینک یکی از بزرگترین شبکه های بزرگراهی دنیا متعلق به چین است

  مالزی هم ماجرایی مشابه دارد ، ٢۵ سال پیش که دکتر ماهاتیر محمد مطب خود در آمریکا را به مقصد دفتر نخست وزیری مالزی ترک کرد روی تابلوی کوچکی بر در مطبش نوشت : دکتر برای معالجه به کشورش رفته و به زودی بازمیگردد … و به زودی هم برگشت زیرا برای رساندن کشوری که اکثر از مردمانش بالای درخت‌ زندگی میکردند به آنجایی که هم اکنون هست تنها ٢۵ سال تلاش و برنامه‌ریزی کافی بود که مالزیایی‌ها و معمار کشور نوین شان توانستند به آن دست یابند

  امارات_متحده هم نمونه‌ای دیگر است ، امارات هر چند کشوری صنعتی که دارای فناوری‌های خاص خود باشد نیست اما شیوخ عرب توانستند در کوتاه زمانی یک صحرای لم یزرع را به یکی از مراکز بزرگ تجاری – توریستی جهان تبدیل کنند ، یکی از ایرانیانی که از ده‌ها سال پیش در دوبی قهوه‌خانه داشت و هنوز هم دارد تعریف میکرد که تا ٣۵ سال پیش اهالی دوبی کنار ساحل می‌رفتند و به دریا نگاه میکردند تا ببینند لنج‌های ایرانی کی از راه میرسند تا برایشان آب شیرین بیاورند … ولی امروز !!

  ادامه دادن این فهرست کار چندان مشکلی نیست و افزودن نام کشورهای دیگری مثل هند، ترکیه، سنگاپور و آذربایجان و ارمنستان و … چیزی جز حسرت بیشتر به دنبال نخواهد داشت … ما هم در این میان یا واقعا نمی‌فهمیم یا خود را به نفهمی زده‌ایم و هنوز در بحث‌های کلان هم به اجماع نرسیده‌ایم ، هنوز بر سر این دعواست که اقتصادمان چه الگویی داشته باشد ، هنوز بعد از ۴٠ سال حکومتداری مانند الاغ در تعریف جمهوریت و اسلامیت بحث و جدل میکنیم که درباره نقش و میزان مداخله حکومت در زندگی فردی افراد اختلاف نظر داریم ، هنوز در پیچ سنت و مدرنیته گیر کرده‌ایم و همایش برگزار میکنیم ..ـ شاید در شرایط فعلی گفتن چنین حرفی البته بیشتر به جک شباهت داشته باشد ولی باور کنید ما هم می‌توانیم اگر بخواهیم.

   
  • 40 هزار سال نوری؟! واقعا عقل هم خوب چیزی است اگر باشد! اصلا سال نوری واحد مقایسه ای پیشرفت (اقتصادی) است؟! چه خوب است کپی پیست کننده همانطور که بالای نوشته اش اتیکت اندکی تامل قرار می دهد،با بکار گرفتن خرد خود اندکی تامل در مطالب سفارشی که کپی پیست می کند داشته باشد!

    
  • چه باید کرد؟

    
 48. برای جناب نوری زاد
  و
  عصه هایش

  شیرین عبادی در واکنش به بازداشت وکلای دادگستری: متاسفم که کانون وکلا از اعضای خود حمایت نمی‌کند
  پنج شنبه,شهریور ۱۵, ۱۳۹۷

  شیرین عبادی وکیل و برنده جایزه صلح نوبل درباره وکلای دادگستری که در هفته‌های اخیر بازداشت شده‌اند به کمپین حقوق بشر در ایران گفت دولت ایران به خصوص در وضعیت فعلی حاضر به شنیدن صدای انتقادی نیست و به همین دلیل وکلای که نسبت به «نقض حقوق بشر» مدام اطلاع‌رسانی و مصاحبه می‌کردند را به راحتی بازداشت کرده است. خانم عبادی همچنین معتقد است دولت ایران با بازداشت زنجیره‌ای وکلای حقوق بشر در هفته‌های گذشته درصدد است تا با ایجاد جو رعب و خفقان، جلوی گسترش اعتراضات را از وضعیت امروز بگیرد.

  به اعتقاد خانم عبادی در شرایطی که کانون وکلای ایران به دلیل عدم استقلال قادر به دفاع از همکارانش نیست، تنها راهکاری که در مقابله با رفتار دولت ایران در قبال بازداشت وکلا باقی مانده، درخواست کمک از نهادهای بین‌اللملی و کمیسیون عالی حقوق بشر است. البته واکنش آنها فراتر از اعتراض به بازداشت‌های غیرقانونی نخواهد بود.

  شیرین عبادی به کمپین گفت: «این بازداشت‌ها در درجه اول به منظور ایجاد جو ارعاب و خفقان بیشتر در جامعه است و در مرحله دوم وکلای که بازداشت شده‌اند همگی از وکلای مستقلی هستند که در مورد نقض حقوق بشر اطلاع‌رسانی کرده و با رسانه‌های مختلف مصاحبه می‌کردند و این امری است که حکومت را بسیار ناراحت می‌کند زیرا آنها مایل هستند که هر کار خلاف قانونی می‌کنند کسی درباره آن صحبت نکند، به همین دلیل است که ما شاهد گسترش دستگیری های وکلای مستقل هستیم.»

  برنده جایزه صلح نوبل دلیل دیگر بازداشت ها را شرایط فعلی جامعه ایران و ترس از شروع اعتراض مردمی دیگری دانست و گفت: «این بازداشت‌‌ها و فشارها برای ایجاد جو ارعاب است. برای این است که مبادا فشارهای شدید اقتصادی که مردم را خسته و کلافه کرده باعث می شود که آنها دست به تظاهرات دیگری بزنند و اعتراضات خیابانی داشته باشند به همین دلیل است که این بازداشت ها صورت می گیرد که جو ارعاب تشدید شود.»

  شیرین عبادی در پاسخ به این سوال که چگونه ممکن است در مقابل با رفتارهای غیرقانونی دولت ایران عکس العمل نشان داد گفت: «مهم‌ترین راهکارهای که فعلا وجود دارد کمک گرفتن از کمیسیون عالی حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی است. مخصوصا در مورد وکلا ما بارها بارها به سازمان های بین‌المللی مخصوص حمایت از وکلا مانند کانون بین‌المللی وکلا گزارش دادیم و درخواست کردیم از همکاران ایرانی خودشان حمایت کنند.»

  این وکیل دادگستری با انتقاد از کانون وکلای ایران که دچار عدم استقلال است و نسبت به بازداشت همکارانش واکنشی نشان نداده گفت: «تاسفم که هیات مدیره کانون وکلا از اعضای خودش حمایت نمی کند زیراکه هیات مدیره منتخب واقعی وکلا نیستند و در انختاب هیات مدیره هم به نوعی نظارت استصوابی وجود دارد یعنی هیات مدیره کانون وکلا قبلا باید صلاحیت شان به تایید دادگاه های انتظامی قضات برسد. و دادگاه انتظامی قضات یکی از دادگاه‌های تحت نظر قوه قضاییه است به این ترتیب استقلال وکلا و کانون وکلا را از بین بردند و کانون وکلا نمی تواند مانند یک نهاد صنفی مستقل و واقعی از اعضایش حمایت کند. در غیاب چنین نهاد واقعی و مستقلی ما از نهادهای بین المللی درخواست کمک کردیم برای وکلای در بند ایرانی.»

  البته به گفته خانم عبادی وسعت حمایت آنها در حد «اعتراض به دولت ایران در مورد بازداشت‌های غیرقانونی وکلا است.»

  از تاریخ ۲۳ خرداد تا ۱۰ شهریور ماه ۹۷ دولت ایران شش وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر را به اتهامات امنیتی بازداشت کرده است. برخی از آنها در زندان تهران بزرگ (فشافویه) و برخی دیگر در زندان اوین به سر می‌برند.

  نسرین ستوده اولین وکیلی است که در تاریخ ۲۳ خرداد ۹۷ بازداشت شد. خانم ستوده پس از اینکه وکالت چند نفر از دختران خیابان را پذیرفت و درباره آنها با رسانه‌های خارج از ایران مصاحبه کرد و همچنین به لیست وکلای مورد تایید قوه قضاییه برای وکالت پرونده‌های امنیتی اعتراض کرد در تاریخ ۲۳ خرداد ماه در منزلش بازداشت شد. او در حال حاضر به دلیل حکم پنج سال حبس که به صورت غیابی برای او صادر شده در زندان اوین به سر می‌برد اما دارای یک پرونده دیگر نیز هست که در دست بررسی است. همچنین این وکیل دادگستری که از جمله اتهامات او جاسوسی، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام است به تازگی مواجه با اتهامات جدید دیگری مانند «کمک به تشکیل کلیسای خانگی» نیز شده است.

  از سوی دیگر پنج وکیل دیگر به نام‌های قاسم شعله سعدی، آرش کیخسروی، پیام درفشان، فرخ فروزان و هدی عمید نیز طی هفته‌های اخیر بازداشت شدند. هنوز از دلیل بازداشت و اتهامات آنها اطلاعی در دست نیست.

  قاسم شعله سعدی و آرش کیخسروی در تاریخ ۲۷ مرداد ماه بازداشت و به ندامتگاه تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شدند. همچنین پیام درفشان و فرخ فروزان روز نهم شهریور ماه بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند. یک روز بعد، هدی عمید وکیل جوان نیز در تاریخ دهم شهریور ماه بازداشت شد.

  پیام درفشان با قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی و فرخ فروزان با قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون روز پنج شنبه ۱۵ شهریور از زندان آزاد شدند.

   
  • یکی از مغلطه های رایج در فضای مجازی یا طرز تفکر دگر اندیشان این است که عنوان هایی را مطرح می کنند و به بازداشت این عنوان ها اشاره می کنند! ،”وکلاء” بازداشت شدند! “معلّمین” باز داشت شدند! “فعّالین محیط زیست” بازداشت شدند! دراویش بازداشت شدند! و عنوان هایی نظیر این،در حالیکه روی موازین قضائی و قانونی هیچگاه یک “عنوان”بازداشت نمی شود! فردی که ممکن است مصداق یک عنوان یا نهاد اجتماعی باشد بازداشت می شود بجهت اتهاماتی که به او توجه پیدا کرده، در واقع “معلّم”بما هو معلّم بازداشت نمی شود،یک مصداق عینی که فردی از عنوان کلی معلم است اتهاماتی به او توجه پیدا می کند،”وکیل دادگستری”بما هو وکیل دادگستری بازداشت نمی شود،فردی که مصداق عنوان اجتماعی وکیل دادگستری است اتهاماتی به او متوجه می شود که باید پاسخگو باشد،فعّال محیط زیستی چون فعال محیط زیستی است مورد اتهام یا بازداشت واقع نمی شود بلکه بعنوان یک فرد و یک شهروند بواسطه فعل احیانا مجرمانه ای که از او صادر شده تحت تعقیب قرار می گیرد،از این جهت رویکردهایی مثل اینکه “زندان جای معلّم نیست!”، “زندان جای وکیل دادگستری نیست”! ،زندان جای فلان عنوان نیست،رویکردهایی عوامانه یا مغلطه آمیز است،و روی معیارهای حقوقی قانونی هر فرد در یک اجتماع تحت هر عنوان یا نهاد یا واحد اجتماعی که باشد ممکن است مصداق یک عنوان مجرمانه قرار گیرد.
   حال با چنین معیاری نیک تامل کنید در عبارات عوامانه و مغلطه آمیزی مثل این عبارت:

   “بل راز زندانی بودنِ نسرین ستوده ها و نرگس محمدی ها و آتنا دائمی ها و عبدالفتاح سلطانی ها و شعله سعدی ها و…، تنها و تنها در پاکی سترگ شان است. اینان از بس که پاک و انسان و با ادب و شایسته و خردمند و مردمی اند، در زندان اند”!

   نه تنها پاکی و ادب و شایستگی و خردمندی و مردمی بودن راز زندانی بودن برخی متهمان است،بلکه “تنها و تنها”راز زندانی بودن آنها پاکی سترگ آنهاست!

    
 49. نتیجه عملکرد دو رهبر فرزانه ایران در طول ۴۰سال:

  روایت من از ایرانم
  خواستيم كاخ سفيد رو حسينيه كنيم زديم مشهد رو تايلند كرديم .
  خواستيم اسرائيل رو با سطل آب نابود كنيم كشورمون رو كوير كرديم . خواستيم انقلاب رو صادر كنيم بهترين جوانان و نخبگان مملكت رو صادر كرديم . دنيايى از ثروت داريم و فقيريم ، جاذبه هاى توريستى داريم و منزوى هستيم ، صلح طلبيم و زير سايه جنگيم ، با كشورى خصومت نداريم و تحريم هستيم ، دريا داريم اما آب نداريم ، نيروگاه هسته اى داريم اما برق نداريم .
  وطن ما ايران اِشغال شده و ما مردم فقط تماشاچى ويرانى ايران هستيم .

   
 50. دوستان و سروران گرامی..
  قصد من تضعیف و یا کم شماردن کار خانم سلحشور و امثال او نیست. کاریست بس بزرگ که اتفاق افتاده و تابوی رهبری را در خانه ملت شکسته اند.
  راستش نمیدانم اینان به خود آمده اند و فهمیده اند حکومت ظلم را تبعیت کرده اند و اکنون با سیاست و درایت در حال حمله هستند و یا مثل اقلب سیاسیون کثیف این حکومت لباس تزویر و ریا پوشیده و به قول بزرگشان دکتر بهشتی، اکنون باید برموج مردم سوار شوند، وآمده اندتا موج سواری کنند و فهمیده اند کار حکومت تمام است و میخواهند در دقایق پایانی، خود را و جانشان را ایمن کنند.
  واقعا نمیدانم…
  هر چه هست اتفاق میمون و مبارکیست در حال رخ دادن که امیدوارم به اصلاحات اساسی و ریشه کن شدن حکومت مطلقه روحانیت جهل و مذهبی منجر شود. البته نه از طریق انقلابی دیگر که از طریق جابجایی قدرت… تجربه انقلاب همیشه با کشتو کشتار و ویرانی همراه بوده.
  اما معتقدم اینها، با اینکه کار بزرگ و پر ریسکی کرده اند و نه تنها اینه که حتی موسوی، کروبی، رهنورد و خاتمی ها، تا زمانی که تبری نجویند از رفتار دد منشانه و جنایتکارانه این حکومت، و خصوصا خمینی لجباز بی سواد، شایسته توجه و همراهی هستند، اما شایسته احترام و ایستادن به پایشان نیستند. اینها هنوز هم امام امام میکنند و این یعنی که جنایات او را هنوز قبول دارند.
  به عقیده من تنها کسی که شایسته احترام و ایستادن هست، کسی نیست جز محمد نوری زاد که از گذشته مذهبی و سیاسی اش با اعمالش عذر خواهی میکند و جانش را در کف دست گذاشته و شجاعانه ظلم وجنایت ابتدا تا انتهایشان را فریاد میزند و ایران مانده است. مذهب را به چالش کشانده و خمینی و خامنه ای را به لجن کشیده. هر چند من با همه عقایدش موافق نیستم اما او مرد بزرگیست…
  پیشنهاد میکنم از فعالیتهایش را حمایت کنید.
  ۹۷/۰۶/۱۵

   
  • بله، در حقیقت مقصود و مطلوب شما دفاع از منتقد و نقد مصلحانه نیست،هدف و مطلوب شما براندازی است و دفاع از براندازی ،در حالیکه امثال این خانم نماینده منتقد که بحق می تواند باقتضای وظیفه نمایندگی از همه چیز و همه کس انتقاد کند برخلاف مطلب و مطلوب شما معتقد به اصل نظام جمهوری اسلامی هستند از این جهت امثال خود این نماینده منتقد نیز بالمآل مورد حمایت شماها نیستند چون شما نیاز به برانداز دارید نه نیاز به منتقد اصلاحگر یا نقد اصلاح طلبانه،این همان تز معروف مارکسیستی است که :اهداف وسائل را توجیه یا مباح می کند! حالا شما بجای ناشناس نویسی رندانه و در عین حال بزدلانه و تحریک دیگران به براندازی،یک چراغی دست بگیر ببین چند نفر مثل خودت یا نوریزاد در شهر وجود دارد!

    
 51. جناب نوری زاد درود

  امروز یهویی یاد ایده تبدیل موضوعی افتادم که سالهاست ذهنم را بخود مشغول کرده و قابلیت به تصویر کشیدن دارد٬ همچنین یاد تجربه و فیلم شما در خصوص شاهنامه فردوسی.
  نمیدونم چقدر از آداب و رسوم ایام تاسوعا و عاشورا ی خرم آباد اطلاع دارید. اینجا آخر سادگی و حماقت در برگزاری این مراسم است که جمهوری اسلامی نیز بر این جهالت بخوبی دمیده و می دمد. کارناوالی برای شب چره٬ خوشگذرانی٬ آلودگی صوتی٬ نمایش قدرت با علامت و چلچراغ ها٬ دزدی برق برای خیمه ها٬ گل مالی٬ قطع درختان برای تهیه آتش٬ جمع آوری ذغال برای قلیان نذری٬ تولید زباله از ظروف یکبارمصرف و خاکستر هیزم٬ نابودی آسفالت خیابان ها٬ مصرف آب برای شستشوی خیابان٬ بیگاری کشیدن از کارگران شهرداری٬ و جالبتراینکه این همه هزینه توسط عاشورائیان تا قبل از ظهر عاشورا که هنوز امام حسین کشته نشده خاتمه یافته و کارناوال میره تا سال بعد. حتی رغبت نمی کنند ریخت و پاش های خود را تا روزها بعد جمع کنند.
  و حکومت نیز بهره برداری های خاص خود را از ان کرده و از این کارناوال عرفی بعنوان نمادی از مذهبی بودن جامعه سواستفاده می کند.
  بنابراین شاید بتوان این سوژه را تبدیل به یک فیلم کوتاه مستند کرد.
  اگر صلاح می دانید تا درخصوص کم و کیف آن و اجرائی کردن ان بیشتر صحبت کنیم.

  البته این ایده جدای از موضوع زمین خواری سپاه است که میتوان آنها را به موازات یکدیگر در یکی دوروز تاسوعاوعاشورا انجام داد.
  بهرحال منتظر اعلام نظر شما هستم.
  بدرود

   
 52. آقای نوری زاد
  امروز در یک دقیقه زمان ، شش میلیون نفر پول منتقل کردن بحساب شرکت سایپا .
  هر نفر ۲۵ میلیون تومان ، یعنی ۱۵۰۰۰۰ میلیارد تومان .
  اگر ارزش فعلی دلار را اعمال کنیم میشود بعبارتی یکصد میلیار دلار .
  اگر ملت بخواهند در یک سرمایه گذاری بسیار سودآور سهیم باشند با همین مبلغ پول میتوانستند شرکتهای بنـــز ، BMW ، لامبورگینی ، شورولت ، فورد ، GMC ، تویوتا ، KIA و فیات را بطور کامل خریداری و بصورت سینه خیز به ایران احضار کنند ، که ضمن اشتغالزائی کل مردم ایران ، با کمبود نیروی کار هم مواجه میشدیم و نیاز به استخدام نیروی کار از خارج داشتیم که ضمن کسب سود کلان اشتغال کامل میشد و دغدغه حداقل دستمزد را هم نمیداشتیم ولی صد افسوس که ملت به اینگونه مسیرهای رشد توجه نمیکنند و پول خود را به جیب سایپا سرازیر میکنن که تابوت خود را پیش خرید کنند . از این موضوع غافل بودند که سایپا با همین پول میتواند ۱۵۰۰ بار شرکتش را شخم بزند و از نو بسازد .
  تولید نه (۹) سال شرکت پیش فروش شد و زمان تحویل به نرخ روز محاسبه قیمت انجام میشود .
  حالا هی بگیم معیشت کارگر چقدر میشه ..

   
 53. #تحریم‌ ها اگر هیچ نداشت، این ویژگی را داشت که بدانیم کجای کار ایستاده‌ایم.
  داشتیم از خودکفایی در تولید #موشک هوار می‌زدیم که تحریم یادمان انداخت #پوشک هم نداریم.
  از نوشتن برنامه‌های مدیریت جهانی سخن می‌گفتیم، یادمان آمد جوهر خودکارهای‌مان هم وارداتی است.
  از هویت ایرانی – اسلامی حرف می‌زدیم، دیدیم بدنه‌ی کارت‌های هویتی‌مان هم تولید خودمان نیست.
  در اندیشه‌ی رسیدن به “دروازه‌”های سعادت بشری بودیم، چشم باز کردیم دیدیم “در” آب‌معدنی‌مان را هم داریم از همسایه‌ها می‌خریم.
  قرار بود دلخوش به این نباشیم که دنیای‌مان آباد می‌شود، قرار بود آخرت‌مان هم گلستان شود، یک‌مرتبه دیدیم دیگر دنیایی نداریم که به‌واسطه‌اش آخرت را آباد کنیم.
  خواستیم به #آزادی برسیم، حالا با کله‌های خَف‌کرده در پنجه ،گرفتار تامین کالاهای اساسی مانده‌ایم.
  از “آتشبارها”ی‌مان حرف می‌زدیم که دیدیم مرد شرمنده‌ای در یک ظهر تابستان شهریور خودش را به “آتش” کشید. ما ماندیم و شرمی که تا هستیم قامت راست نتوانیم کرد.
  تحریم‌ها یادمان انداخت دنیای ما دنیای عربده‌کشی‌ها با دهان‌های کف‌کرده نیست. یادمان انداخت تفاوتی است میان “استقلال” و “انزوا”. ملت مستقل را نمی‌توان از پهنه‌ی جهان حذف کرد، اما ملت منزوی را می‌توان.
  راهی دراز است از “شعار” تا “شعور.”
  حالا رسیده‌ایم به انتها. می‌توان با دالامب و دولومب‌های کرکننده‌ی ایدئولوژیک ملتی را سال‌ها اداره و کنترل کرد، اما “اقتصاد”، ایستگاه آخر است. ملتی که آزادی ندارد می‌تواند با خیال امنیت زندگی کند، اما او که نان در سفره ندارد، مرگ در “خیابان” یا “خانه” برایش توفیر نمی‌کند.
  ملتی که چهاردهه به شیطان بزرگ تف و لعن می‌فرستاد، حالا در صف‌های طولانی به انتظار خرید یک واحد از پول این دشمن قداره‌بند است که مبادا ریال کم‌جانش مثل تکه‌یخی زیر آفتاب ذوب شود. کوچک شود. کوچک‌تر شود.
  سخن از عزت گفتیم، زیاد هم گفتیم. اما میان این هیاهوهای گیج‌کننده یادمان رفت ملتی که نان ندارد‌ عزت ندارد، هیچ ندارد.

   
 54. درود و خسته نباشی و سپاس.
  دوست عزیزم، چرا به راحتی با جان خودت بازی می کنی.
  برخی مطالبی که به خامنه ای می گویی،مثل جاسوس و عامل پوتین،بسیار متهورانه و خطرناک است.
  اینها دیوانه زیاد دارند. با یک چاقو ،همه کار می کنند.
  تو که قدرت قلم،قدرت بیان، شجاعت زیاد و قدرت هنر داری. حیف است به این راحتی ،قربانی شوی.
  من خواهش می کنم مراقب باش.
  مگر چند تا نوریزاد داریم. نکنه از روزگار خسته شدی و قصد خودکشی داری.
  اینها نه شرف دارن و نه انسانیت و نه رحم.
  با یک چاقو کار رو تمام می کنند.
  امیدوارم این توصیه یا درخواست من را جدی بگیری.
  خیالت راحت، خیلی ها که حتا ادعای اپوزسیونی دارند،از مردن من و تو جشن میگیرند. چه رسد به رژیم ادمخوار.

  رفیق حالا حالا ها کار داریم.
  تو حیفی.
  به خدا نداریم.
  بهانه نده این دیوانه ها بکشنت.
  البته همه در خطر مرگ هستیم.
  اما نباید پارچه سرخ ور داریم و این گاو وحشی را تحریک کنیم.
  به زودی ترور و کشتار راه میفته.
  تا انجا که میتونیم،دیرتر بمیریم.
  شاید بتونیم کاری برای مردم انجام بدیم.
  دکتر که کهولت سن اجازه ی کار بهش نمیده.
  نسرین و نرگس هم که دیگه به راحتی ازاد نمیشن.
  کسی باقی نمونده.
  یادت باشه اگه نوریزاد رو به بهانه ی توهین یا فحش به مرجع تقلید و کوفت و زهر مار، سلاخی کنند،
  راه برا کشتن بقیه باز میشه.
  قتل های زنجیره ای سال ۷۷ همینجوری شروع شد.
  بهانه کردن که فروهر توی تلفن به فاطمه توهین کرده.
  پیروز دوانی به مرجع و رهبر فحاشی کرده و…
  سریع یک گروه مخفی ،از سوی سپاه یا اطلاعات تشکیل میشه،
  چند تا رو سلاخی می کنند و وحشت میندازن در مردم.
  پوزش که جسارت کردم. دیدم انگار ترمز ت بریده.

   
  • بازهم گلی بجمال عقل حشمت اله طبرزدی که فهمید که تعبیراتی مثل “رهبر جاسوس و کارگزار پوتین است” چیزی جز یک حرف مفت خودنمایانه نیست!
   بقول طنّاز معروف قمی:نه باریک الله!
   بعد،این بنده خدا بنظرش رسیده یک توصیه مخفیانه دوستانه کند به دوستش،معلوم نیست چه نفعی بر انتشار علنی توصیه مخفی یک دوست مترتب است!

    
   • هر /// دهنت میاد می گی سیدها!!!آخه کی تو این نوشته همچین چیزی که تو بلغور کردی اومده؟!!صدبار گفتم بیا واست یه کلاس پارسی بذارم زبانت قوی شه.

     
 55. اقای نوری زاد کنسولگری جمهوری اسلامی در بصره عراق توسط مردم شیعه عراق به اتش کشیده شد ایا این نشانه روشن وشفافی از شکست سیاست‌های مداخله جویانه حکومت ولایی در دیگر کشورهای منطقه نیست دیگر با چه زبانی به اخوندها بگوینداز کشور ما گم بشوید.

  اگر روحانیون وایت اله های چاکرمسلک کوچکترین نسبتی با علم ودانش واصولا تکنولوژی داشتند می‌بایست تاکنون حداقل کوچکترین ردپایی از انان در
  صنعت آلمان
  موسیقی اتریش
  ساعت سوئیسی
  تکنولوژی ژاپن و کره‌ جنوبی
  صادرات گل و گیاه هلند
  توریسم فرانسه
  اقتصاد آمریکا
  فوتبال برزیل
  فرهنگ اسکاندیناوی یافت می‌شد اما نشد روحانیون در این عرصه ها گمنام ترینند

   
  • لطفا حرف مفت نزنید! ایران با اجازه و هماهنگی خود حکومت عراق در آنجا حضور پیدا کرد برای دفع شرّ تروریسم و داعش از منطقه که البته خطرش مرزهای ایران را نیز تهدید می کرد،نیز در عراق انتخابات آزاد و دولت و پارلمان قانونی وجود دارد که در مورد مسائل داخلی خود تصمیم گیری می کنند،پس اینکه ایران با اجازه و هماهنگی خود حکومت عراق در دفع تروریسم نقش ایفاء کند یا در بازسازی عراق بعد از صدام به آنها کمک یا هماهنگی کند بمعنای دخالت در اوضاع عراق نیست و این تعبیر شیعه گستری همیشه یک حرف مفتی بوده است که نق زنان داخلی و مخالفان جمهوری اسلامی مطرح کرده اند،در بخشهایی از عراق خودبخود شیعیان عراقی حضور دارند و شیعه گستری در حق کسانی که شیعه اند سخن نامعقولی است،بخشهایی از مرکز و شمال عراق نیز مناطق سنّی نشین هستند که سنّی هستند چه سنّی های متعصبی! و سنی متعصب را نمی توان با شیعه گستری شیعه کرد! بنابر این تعبیر شیعه گستری تعبیری گنگ و سخنی نامعقول است،بله ممکن است جایی در منطقه ای شیعیانی تحت ظلم واقع شوند یا نیازهایی داشته باشند که بر اساس آموزه های دینی و منش انسانی باید به آنها کمک شود و این ربطی به یاوه ای بنام شیعه گستری ندارد.
   در خصوص مسائل عراق،مشکلات پیش آمده عمدتا مربوط به مسائل معیشتی است که دولت عراق مسئول آن است و ربطی به ایران ندارد،البته مسائلی و دست های خارجی در آنجا مطرح است که بتدریج در حال روشن شدن است،و شما که البته حرف مفت ها و مخالفت های کلیشه ای با جمهوری اسلامی را پی می گیرید!

    
 56. آقا سیدمرتضی لطفا به ما بگه چرا هرچی دزد و اخلاسچیه انگشتر عقیق داره یقه آخوندی و ریش و جای سجده بر پیشونی؟

  .
  *زمین خوار معروف شیرازی: هرکاری کردم به دستور حائری بود/ همه درآمدها به حساب امام جمعه شیراز واریز می‌شد*

  صبح امید: به دنبال اعلام نام «عبدالله نبی‌زاده فرد شیرازی» رئیس سابق ستاد نمازجمعه شیراز ـ در زمان تصدی آیت‌الله حائری شیرازی در سمت امامت جمعه شیراز ـ در لیست زمین خواران توسط فرماندار شیراز، وی در نامه‌ای اعلام کرد: هرکاری کردم به دستور حائری بود.

  عبداله نبی‌زاده با انتشار نامه‌ای خطاب به رسانه‌های فارس نوشت: اینجانب عبدالله نبی زاده فردشیرازی پس از مسئولیت آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز در تاریخ ۱۵/۱۱/۷۶ با ابلاغ حضرت آیت‌الله حائری شیرازی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محترم شیراز به عنوان مسئول ستاد نمازجمعه شیراز منصوب شدم. در سال ۱۳۷۸ طی حکم م/۱۸۲ از طرف معظم له به سمت مدیرعامل موسسه اقتصادی سازمان تبلیغات اسلامی (موسسه احسان) منصوب شده و در سال ۱۳۸۰ طی حکم شماره دن/۹۵۲۲ مورخ ۱۵/۹/۱۳۸۰ به عنوان مدیرعامل موسسه فلاحت در فراغت فارس منصوب شدم و در سال ۱۳۸۲ نیز طی حکم شماره ۷۲۱۹- ۲۶/۷/۸۲ به عنوان دبیر اجرایی بنیاد بین‌الملللی غدیر منصوب گردیده و تا تاریخ ۱۵/۲/۱۳۸۶ در همه سمت‌های فوق الذکر مشغول انجام وظیفه بوده و کلیه فعالیت‌های انجام شده در این ۱۰ سال در مناصب فوق الذکر تحت اشراف و هدایت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه وقت شیراز بوده است.

  بدیهی است که تمامی فعالیت‌های اینجانب در این مناصب ناشی از و متاثر از شخصیت حقوق و نه حقیقی و با هماهنگی کامل موسس محترم و هیات مدیره محترم و صد البته بر اساس تاکیدات همیشگی معظم له بر اساس مر قانون بوده و بدیهی است که تمام فعالیت‌ها بر اساس مجوزهای قانونی مراجع ذیصلاح می‌باشد. (کلیه مستندات قانونی مربوط به فعالیت‌ها موجود و قابل ارائه به مراجع قانونی است) و تمامی درآمدهای این فعالیت‌ها به حساب موسسه که متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان بوده، واریز گریده و هزینه شده است و هر ساله توسط موسسه حسابرسی مفید راهبر «تحت اشراف دفتر مقام معظم رهبری» حساب‌های این موسسه مورد بررسی و حسابرسی صورت گرفته و صحت آن تائید شده است. (کلیه مدارک ومستندات در این زمینه موجود است) بنابراین اینجانب در طول ۱۰ سال فعالیت در مناصب فوق به صورت شخصی و برای زمینی یا وجهی دریافت نکرده‌ام که ‌متهم به زمین خواری گردم.

  به گزارش صبح امید: دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در آذرماه ۸۶ به دنبال افزایش شدید تخلفات مالی و ارضی عبدالله نبی‌زاده در ۲ موسسه احسان و فلاحت در فراغت، با انتشار نامه‌ای که در مطبوعات فارس هم منتشر شد، وی را از تمامی سمت‌های یاد شده برکنار کرد.

  نبی‌زاده از اوائل سال ۸۹ نیز تحت تعقیب قانونی قرار گرفته بود، که البته گفته می‌شد، وی به همراه بسیاری از اسناد مربوطه متواری است. بزرگترین تخلفات نبی زاده تصرف بیش از ۸۰۰ هکتار زمین در اراضی دوکوهک، سیاخ دارنگون، تنگ خیاره، پشت کوه و غرب شیراز است.

  نبی زاده در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی هم کاندید شد اما ابراهیم عزیزی فرماندار وقت شیراز به دلیل انچه فساد مالی نبی زاده نامید، از تائید صلاحیت وی خودداری کرده و مانع از حضورش شد.

   
  • از اسمش هم میاد این کاره باشه. اون زاده هم با همین اعمال به یه جایی رسید.

    
  • در این مورد چند بار توضیح داده شد،من تصورم اینه که کسی که اینجور اشکالهارو مطرح می کنه یا مسلمان نیست و با اصل دعوت اسلامی مشکل داره و نفرت پراکنی علیه دین اسلام کنه،یا اگر هم مسلمانه ایمانش ایمان مستقر و محکم نیست و از هوی و هوس خود تبعیت می کنه.

   اولا: اینطور نیست و کلیت نداره که هرکس نقض قانون می کنه بهر شکلی و تخلّف میکنه و جرمی یا جرائمی مرتکب میشه حتما پیشانی او جای سجده داره یا انگشتر بدست داره یا ریش و تسبیح! مگر خیلی از این مجرمان و لش و لوش هایی که در دادگاهها بعناوین مختلفی مثل قتل و جرح و سرقت و زور گیری و دست درازی به ناموس مردم یا تخلفات دیگر محاکمه میشوند همه روی پیشانی اونها جای سجده است یا انگشتر بدست و تسبیح بدست و ریش بصورت و چیزهایی از این قبیل اند؟! شما مگر رفتی همه محکومان دادگاهها و زندانیان را دیده ای؟!

   ثانیا:چند بار در مورد این حرف مفت که برخی در گفتمانشون مطرح می کنند توضیح دادم که اثر روی پیشانی همیشه معلول عبادت و سجده های طولانی نیست،در بسیاری موارد این یک پدیده ژنتیکی و ارثی و مادر زادی است که از بدو تولد با برخی هست و هیچوقت نمیشه روی اثر روی پیشانی کسی نه منفی بافی کرد نه مثبت بافی!

   ثالثا:هیچوقت انگشتر عقیق بدست داشتن یا تسبیح در دست داشتن دلیل بر کمال ایمان اشخاص نیست،تسبیح برای شمارش اذکار حین عبادات است و ممکن است برخی روی عادت یا تفنن تسبیح دست بگیرند مثل خیلی جوونهای سرکوچه! که تسبیح رو می بینید روی دستشون می چرخونن! انگشتر هم البته در موارد استحباب شرعی داره ولی همیشه انگشتر دست کردن مبنای شرعی نداره و خیلی ها روی زیبائی انگشتر دست می کنند و بالاخره انگشتر و تسبیح و دلق و پشمینه! و چیزهایی از این قبیل فی نفسه دلالتی بر اوج ایمان اشخاص یا معصومیت آنها از خطا نداره،اینها بعضا شعائری یا نهایتا مستحبات دینی است.

   رابعا:هیچگاه صرف مسلمان بودن اشخاص ضامن معصومیت و مصونیت آنها از خطا و تخلف از میزان های شرع و قانون نیست،اسلام و مسلمانی یک دریچه ای است برای کمال انسان و رشد و ارتقاء باور ایمانی و در روایات ما هم هست که “للایمان یا للاسلام درجات” برای ایمان و اسلام درجاتی هست و کمال ایمانی انسانها و باور و یقین آنها یکسان نیست،مثلا ایمان و باور علی بن ابیطالب علیه السلام را نمی شود با باور و یقین امثال من مقایسه کرد،از این جهت ،اینکه مسلمانی مبنای معصومیت و مصونیت انسان از خطاست مبنایی دینی در کتاب و سنت ندارد،لمّ آنهم روشن است انسان موجودی نفع طلب و خود خواه و خود دوست است و طبیعتا دنبال نفع خویش است و ممکن است تحت وسوسه های شیطان و نفس واقع شود و فریب بخورد،از این جهت می بینیم در اسلام هم حدود و تعزیرات و مجازات هایی در جامعه مسلمین تعیین شده و خود این تعیین مجازات های بازدارنده کیفری دلیل واضحی بر امکان خطای انسانهاست پس نمی شود گفت صرف مسلمانی علت موجبه و موجده معصونیت و مصونیت اشخاص از خطاست.

   خامسا:خطا و تخلّف در همه جوامع انسانی با درصدهای مختلف وجود دارد،سرّش هم همان است که عرض شد:نفع طلبی و خودخواهی انسان و تمایلات نفسانی که زمینه های مختلفی مثل عدم تربیت صحیح،عدم آموزش و علل و عوامل مختلف اجتماعی از فقر و مشکلات روانی و چیزهای دیگر نیز علل معدّه وقوع جرم است،شما جوری وانمود می کنید که گویا تخلف یا دور زدن قانون یا ارتکاب جرم فقط مختص جوامع دینی یا مسلمانان است ،نه آقا اینجور نیست شما یک مراجعه ای کن به جوامع حتی پیشرفته و دموکرات و سکولار آنجاها هم جرم و جنایت و دستبرد و دزدی و اختلاس و رشوه و ارتشاء اتفاق میفتد خوبش هم میفتد!

   سادسا:بدلائل پیش گفته،وقوع جرم و خیانت و تخلّف و چیزهایی از این قبیل لازمه زیست اجتماعی بشری و لازمه طبیعت انسان است و همین نکته ،فلسفه و معیار قانون گذاری و حدّ و حدود گذاشتن برای انسانهاست ،پس مهم اینجا این نیست که کسی که مرتکب جرم شده ریش داشته یا هفت تیغه بوده! پاپیون و کراوات داشته یا دستمال یزدی دور مچ خود می پیچیده و کفشهای پاشنه خوابیده قیصری می پوشیده! یا بصورت بچه سوسولها شیک و پیک و اتو کشیده بوده! مهم این است که همه جا احتمال تخلّف از قوانین وجود داره چون انسان نفع طلبه و معصوم نیست و همه دارای تربیت های بالا نیستند و ایمان و باور و تعهد آنها یکسان نیست و مهم اینه که با متخلّف برخورد قاطع قانونی بشه هرکس میخواهد باشد.
   و اما چنانکه اشاره شد درد اصلی امثال شما ناباوران به دین یا اسلام،دفع و رفع تخلف و برخورد با متخلف نیست،دردتان طعنه زدن به دین است!

    
 57. علی مسکرانیان

  اتهام رابطه‌جنسی ۵عضو شورای شهر با یک زن و بازداشت آنها ‼️

  برای از بین بردن فیلم روابط‌شان که یکی از آنها ۱میلیارد و ۲۰۰، یکی۴۵۰ و دیگری هم ۳۷۰میلیون تومان پول داده بودند!

  .
  چقدر این نظام تلاش کرد که مسئولین را با چهره های داعشی و ذات جاعشی مبرا از خلاف نشان دهد !
  ولی …
  به یمن فضای مجازی وبالارفتن اگاهی مردم امروز در هر کوی وبرزنی میشنویم
  چقدر اینها پولهای کشور را حیف ومیل کرده و چه زندگی برای خانواده هایشان فراهم کردند !
  قاضیهای این کشور بیشتر از هر کس دیگری رعایت ناموس مارا نکرده و حین رسیدگی به پروسه ی پرونده های طلاق پیشنهادهای بیشرمانه میدهند و…
  اری این نظام هم دیگر نمیتواند پشت ادعای موهوم تاییدات امام زمانی خودش را مخفی کند وقتی امثال احمدی نژاد با عبارت اللهم عجل لولیک الفرج صحبتهایشان را اغاز کرده وبر منصوبین و معتمدین رهبری میتازند !
  اری این نظام در نگاه مردم دیگر هیچ حاشیه ی امنیت الهی ندارد بلکه بعد چهل سال مردم به ان اگاهی رسیده اند که چون ساکنان اروپا و کشورهای عربی حاشیه ی خلیج فارس رفاه مردم را ملاک لیاقت حاکمان بدانند نه تعداد موشکهای بالستیک را !!!

   
  • مهرداد مخفی! علی مسکرانیان نام یک پزشک است،یک پزشک نمی آید در فضای اینترنت با نام حقیقی حرف مفت هایی که تو می نویسی را بنویسد،شرم کن و از نام دیگران سوء استفاده نکن! آندرستند!

    
 58. استاد دانشگاه

  سلام و هزاران درود بر استاد ارجمندم

  جناب اقای نوریزاد عزیز این حقیر سالها استاد رسمی دانشگاه تهران و کارشناش ارشد در سیستم بوده ام و حتی سالیانی مشاور فنی ریاست جمهوری ولی بدلیل انتقاد ها و پی گیر های فراوان پرونده های جنایات و خیانتهای افراد ابن حاکمیت بسیار مورد اذیت و ازار قرار گرفتم تا در نهایت با حکم انفصال و پرونده های متعدد امنیتی مجبور به ترک خدمت از دولت شدم .

  در هر حال بسیاری از عزیزان این کشور که انسانهای فهیم و شایسته ای بودند نیز به مراتب آسیبهای جدی تری دیدند .
  این بسی مایه افتخار و مباهات است که فردی چنین دانا و فهیم و مسولیت پذیر مانند حضرتعالی پرچمدار و فرمانده بزرگ این مبارزه است .

  برای اینکه کشور خدای ناکرده از وجود شما انسان بسیار گرانمایه حتی برای مدت کمی هم که شده محروم نشود ، خواهشمندیم در گفتار و نوشتار و موضوعات حفاطتی از خود مرحمت بیشتری داشته باشید .

  با کمال سپاس و قدردانی از زحمات بی همتا و بی نظیر حضرتعالی

   
 59. اندر باب اهانت های نویسندگان فرومایه کیهان در مورد نمایندگان مجلس:

  دوستی می‌گفت در روستای ما پدر روانپریشی به اسم « چاق شعبون» به فرزندش تجاوز کرده بود.
  ( اسم بر این وزن بود و من عامدا تغییرش دادم).
  دوستم می‌گفت یکبار پیش مادرم داشتم از رفتار پدرم
  در حق خودم منجمله کتک زدن زیاد در کودکی گلایه می‌کردم
  که مادرم گفت:
  « قدر پدرتون رو بدونید، ناشکری نکنید، خوبتون می‌شد آقاتون چاق شعبون بود؟!».
  دوستم می‌گفت ضمن تشکر از مادرم رفتم پیش آقام که :

  « آقاجون خواستم ازت تشکر کنم که برخلاف چاق شعبون،
  از اختیارات پدرانه‌ات تو این ده استفاده نکردی
  و تجاوز به مارو چاشنی شلاق با کمربند نکردی!»

  لذا با این استدلال کیهان،
  لازم میدونم تشکر کنم از همه عزیزانی که الان دارن با تجاوزهای کلامی
  منت تجاوزنکردن داعش رو اینجوری در حق صغیر و‌کبیر این مملکت جبران و به همینم اکتفا میکنن!

   
 60. جاویدان سپاه ایران

  پاسخ به نوشتار دوم نوری زاد

  نسیرین ستوده وکسانی که نام بردید رفتارشان بیشتر شبیه احمق ها است تا انسانهای پاک آیا اینها میخواهند براندازی کنند یا به دنبال اصلاح هستند آخر نمیشود به دنبال اصلاح بود وسر درآخور صهیونیست وامریکای جهانخوار داشت کسانی که علنا وبارها اعلام کرده اند به دنبال براندازی هستند این مشکل شما است که معنی براندازی را نمیفهمید براندازی یعنی ایران را تبدیل به یک سرزمین سوخته کردن .شماها هم سربازان پیاده چنین طرحی هستید.

   
 61. جاویدان سپاه ایران

  پاسخ به نوشتارسوم نوری زاد

  پروانه سلحشوری نماینده قانونی مردم است در وظایف نمایندگی کسی نباید خلاف منافع ملی سخنی بگوید ویا عملی انجام دهد من نمیدانم ایستادگی در مقابل توطئه های امریکا واسرائیل نیاز به رفراندم دارد؟مقابله با تحریمهای یکجانبه امریکا که مستقیما مردم وکشور را هدف قرار داده نیاز به رفراندم است ؟من انتخاباتی را قبول دارم که نتیجه آن شایسته سالاری باشد فرد انتخاب شده آگاه به منافع ملی باشد هدف حفظ کشور باشد من تن به انتخاباتی نمیدهم که ذره ای خلاف این اصول باشدمن بر بازوان پرتوان نیروهای مسلح وامنیتی تکیه میکنم که تا کنون با فداکاری توانسته اند کشور را حفظ کنند.

   
 62. جاویدان سپاه ایران

  پاسخ به نوشتار چهارم نوری زاد

  کسانی که کنسولگری ایران را به آتش کشیدند از جنس همان اوباش ارازلانی هستند که در دی ماه سال96 در تهران ودیگر شهرها به خیابان آمدند وآنهمه خسارت ببار آوردند واز آنسوی مرزها اداره میشدند کسانی که آنقدر احمق بودند که نمیفهمیدند امریکا واسرائیل جسدهای سوراخ سوراخ شده آنها را میخواهد تا بهانه ای داشته باشند برعلیه ملت ایران هرزگی کنند اما با درایت شورای عالی امنیت ملی وهوشیاری مردم وفاصله گرفتن از انها این توطئه هم به بن بست رسید کسانی به بهانه فقر وفلاکت تظاهرات کردند که در جیب آنها موبایلهای چند ملیونی ودر گردن آنها زنجیرهای طلا آویزان بود بچه پولدارهایی که حاضر نبودند سر کار برون .این ایران بود که با فداکاری و واگذار کردن همه هواپیماهای سوخو 25 به عراقیها این امکان را به آنها داد تا در مقابل داعش بایستند ونگذاشت داعش دختران وزنان آنها را به نام کنیز به اسارت ببرد مردم ونظام با فداکاری این مدال افتخار را به گردن آویختند که تا ما هستیم داعش امریکایی صهیونیستی که نوری زاد یکی از آنها است به اهداف خود نخواهند رسید.

  ———-

  درود دوست گرامی
  آیا همین نگاه شما را می شود به:
  بالا روندگان از سفارت آمریکا در تهران و گروگانگیری کارکنان آمریکایی آنجا و تصاحب کلی سفارت آمریکا
  و بالا روندگان از سفارت انگلستان در تهران و تخریب آنجا
  و آتش زنندگان سفارت عربستان در تهران
  تعمیم داد؟
  سپاس

  .

   
  • جاویدان سپاه ایران

   درود جناب نوری زاد

   نه نمیشود تعمیم داد

   اشغال سفارت امریکا تابع شرایط آن روز است کاری که امریکا می کرد بازی با ورق شاه بود وگروه های چپ در ایران به رهبری حزب توده ترس از این داشتند که دوباره امریکا بخواهد به ایران بازگردد و اینکه کودتا یا کاری کند.اشغال سفارت که صورت گرفت چنان جوانان از این کار استقبال کردند که کسی تاب مقاومت در مقابل آن نداشت حتی امام خمینی واین کار به همان سمتی رفت که رفت اما در مورد سفارت انگلستان وعربستان قطعا کار اشتباهی بود اما هر چه بود مربوط به رقابتهای سیاسی جناح های درون حکومت بود اما حمله به کنسول گری ایران از جنس دی ماه 96 است پشت آن امریکا اسرائیل عربستان وبعثیها قرار دارند وهدف تحریک احساسات مردم دو کشور است

    
  • جوابی در خور شان اقا یا خانم ” جاویدان سپاه ایران” نیافتم مگر بیان قسمتی از کامنت ایشان که خود بهتر از هر پاسخی است برای خواننده، آنجاءی که میگوید ” کسانی که آنقدر احمق بودند که نمیفهمیدند امریکا واسرائیل جسدهای سوراخ سوراخ شده آنها را میخواهد تا بهانه ای داشته باشند برعلیه ملت ایران هرزگی کنند اما با درایت شورای عالی امنیت ملی وهوشیاری مردم وفاصله گرفتن از انها این توطئه هم به بن بست رسید “.
   اما برای من این سئوال پیش امد که ایا درایت شورای عالی امتیت ملی( نظام) گلوله باران معترضین بود؟ چه بی شرمانه از کشتار مردم این مملکت یاد میکنید!. شرم بر شما که افتخارتان سوراخ سوراخ کردن اجساد مردمی است که نجیبانه به مسئله ای معترض شدند.

    
   • دخو جان نمی شد بهمان نام همیشگی اقدام بمزخرف نویسی کنی؟! از چی ترسیدی که رفتی سراغ نام عاریه ای دخو؟! اما دخو جان! خودت را بنفهمی زدی! نویسنده مطلب بالا اشاره کرد به اینکه مطلب و مطلوب امریکا و اسرائیل این بود که با بهم ریخته شدن نظم جامعه ایران زد و خوردها منجر به سوراخ سوراخ شدن معترضان شود،نویسنده نگفت که عملا چنین شد،مقصودش این بود که هوشیاری و حضور مردم ایران و عملکرد دقیق مسئولان،آن توطئه شوم قبله گاه های امثال دخو را عقیم گذاشت! آندرستند؟!

     
 63. جاویدان سپاه ایران

  پاسخ به نوشتارپنجم نوری زاد

  آقای نوری زاد چقدر چرند میگویی بدان این اراده جمهوری اسلامی است که با بازوان پرتوان جوانان خود طومار امریکا ورژیم صهیونیستی را از منطقه غرب آسیا برمی افکند وخود باوری وشکوفایی را با کمک خود مردم منطقه به بار خواهد نشاند . روشنفکران حقیری همچون تو که سرتاپای زندگیتان خیانت است واگر روزگاری کار خوبی هم کرده اید با خیانتهای خود ان را به باد داده اید بدانید آب در هاون میکوبید اما ما پیروزیم ما پیروزیم ماپیروزیم به کوری چشم بدخواهان.

   
 64. جاویدان سپاه ایران

  پاسخ به نوشتار ششم نوری زاد

  آقای نوریزاد ما دستاورهای بزرگی داشته ایم آنهایی که بیشترین لج شما وامریکا وصهیونیستها را در می آورند میشمارم از آغاز انقلاب تا کنون خود برای خود تصمیم میگیریم نه امریکا برای ما . ما فرهنگ مقاومت را بنیان گذاشتیم ما ملتهای غرب آسیا را به توانمدیهای خودشان آگاه کردیم ما اجازه ندادیم تا رژیم صهیونیستی در منطقه ماندنی شود وروزی آن را جشن خواهیم گرفت امروز ایران دارای قدرت بازدارندگی نظامی است قدرت موشکی صنایع نظامی کارآمدو نیروی مردمی به نام بسیج ارتش قوی سپاه پاسداران قدرتمند که هدایت نیروی مقاومت منطقه از افغانستان تا سواحل مدیترانه وتا یمن وباب المندب وامیدی برای همه استقلال خواهان عالم است.امروز ایران برای ماندن به کسی نیاز ندارد بلکه دیگران برای حفظ خود از ما یاری میطلبند وایران جوانمردانه وبا قدرت پاسخ میگوید ما گفته ایم وباز میگوییم ما پای امریکا را در غرب اسیا قطع خواهیم کرد ما رژیم صهیونیستی را به دریا خواهیم ریخت ما ودوستانمان شکوفائی واستقلال را برای منطقه به ارمغان خواهیم آورد تا کور شود هرآن که نتواند دید.

   
  • مگه ميشه آدم اين همه نفهمه ؟

    
  • چاپیدآن سپاه پاسداران

   بطور یقین در جای گرمی هستید و خیال باطل میکنید که آمریکا را نابود کرده و اسراییل را بدریا خواهید ریخت بله زمان سابق دوران سربازی سپاهی بودم و به بچه ها در دهات درس میدادم و هر شب برای شام مرا دعوت میکردند و در زمستان همه فامیل با هم بودند و چون هوا سرد بود از کرسی استفاده میکردند وقتیکه بدنشان گرم میشد از پیر و جوان همگی همه کار مملکت میشدند اما موقعی که از زیر کرسی بیرون میامدند و احساس سردی میکردند همان دهاتی میشدند مثل شما که در جای گرمی هستید و فکر میکنید که

    
 65. جاویدان سپاه ایران

  پاسخ به نوشتار هفتم نوری زاد

  آقای نوری زاد به نوشتار هفتم شما سیاسی جواب میدهم

  خاک برسر شاه که با چند تظاهرات واعتصاب کشور خود را رها کرد ورفت خاک برسر شاه که اجازه نداد ارتش وساواک به وظایف قانونی خود عمل کنند خاک برسر شاه که نخست وزیر خود امیر عباس هویدا را به زندان انداخت نخست وزیری که 12سال تلاشش همه آن چیزی بود که شاه میتوانست به آن افتخار کند وهمه نظام بوروکراسی خود را متهم به فساد کرد خاک برسرشاه که مقدرات کشور خود را به دشمنان خونی خود امثال بختیار سپرد ورفت خاک برسر شاه که وقتی دکتر صدیقی گفت حاضرم نخست وزیر شوم به شرطی که تو در کشور بمانی شاه گفت نه من میخواهم بروم .
  اما بزرگترین شانسی که ملت ایران داشت رهبری امام خمینی بود بزرگمردی که یک تنه بار همه مسئولیتها را شجاعانه به دوش کشید به ملت ما خودباوری شجاعت وایستادگی آموخت خود را یک طلبه خواند به امریکا شوروی انگلیس وهمه قدرتها تاخت و به همه کسانی که در تاریخ معاصر ایران به نحوی در حق کشور ومردم کوتاهی کرده بودند تاخت واما زمانی که خواست در مورد مردم ایران سخن بگوید بالاترین مقامی را که میتوانست در نظام فکری خود به یک ملت بدهد به مردم ایران داد وگفت
  به جرات میتوانم بگویم ملت امروز ایران از ملت زمان رسول الله بالاتر است.

   
  • مثلا ملت زمان رسول الله چه تحفه ای بودند که ما الان از آنها بالاتریم؟ملت بت پرستی که حمام مختلط داشتند و بعد هم همه خانواده پیامبر خودشان را از دم تیغ گذارندند و دختر وی هم یک قبر ندارد و همه خلفایش بجز یک نفر را ترور کردند چه چیز جالبی دارد که دلت برایشان تنگ شده؟

    
 66. ب.ظ / سپتامبر 6, 2018

  مزدک گرامی
  شاید باید گفت که مشکل اساسی فرد و اندیشه اش نیز است. درست است که این دین ارتجاع کامل است . پس مسئولیت افراد کجاست؟ دوران کنونی ،همه چیزرا که نمی توان بدوش ادیان انداخت.
  ………………
  جهنمی
  11:32 ب.ظ / سپتامبر 6, 2018

  جناب مزدک ، بنظر من نظریات شما از سکولاریسم دور است . تا جائیکه حتی من جهنمی هم فهمیده ام، سکولاریسم ، جدائی حکومت از دین است نه دشمنی با دین . اما شما دینی بنام مزدکی 1 ساخته ای ( با دین زمان ساسانیان اشتباه نشود) که احکام آن دشمنی با هرچه مذهب و مکتب و… بخصوص اسلام است. البته تا جائی که به یک شعبه (ب) خیلی خاص از شیعه حوزوی که فعلا سوار و مصدر کارست مربوط شود منهم از پیروان مذهب شما میشوم اگرچه بازهم با سکولار بودنم نمیخواند اما خوب میشود تا اینها هستند و تا این حد را اغماض کرد.
  ………………….

  فریبای گرامی شکی نیست که پرورش شده گان یک باور یا ایدیولوژی بخصوص باورمندان به دین اصولا چون خود و باور دینی خود را مرکز باورها و چکیده تمام حقیقت می دانند نمی توانند قدرت را با دیگران تقسیم کنند. چون تنها مسئولیتی که باورداران دینی حس می کنند گرفتن قدرت و سرکوب دگراندیشان برای به کرسی نشاندن باورشان است و اسلام در این زمینه هیچ الترناتیویی برای باورمندان به اسلام باز نگذاشته. بهمین دلیل باورمند مسلمان در هر حالتی باید به مسئولیتش در برابر اسلام و الله و …بیندیشد . اینو براحتی می توانید در شعارهای بنیادی اسلامی که هر مسلمان در روز چندین بار موظف به تکرار انهاست ببینید.این شعارها درست برعکس انچه جهنمی گرامی می فرمایند ربطی به شبعه و سنی ندارد بلکه شعارهای بنیادی اسلام است.الله اکبر لا اله الا الله…با کمی تامل در این شعارها برخورد تخریبی و نابود کننده گی و عدم مدارا را درمی یابید.بنابراین با شما موافقم که مشکل اساسی فرد اندیشه اوست.ولی باورمند اسلامی از اندیشیدن تهی گشته چون خرد خود را به الله و محمد و …عاریه داده. اصولا ایمان و مومن بمعنی تهی شدن از خرد و واقعیت گرایی است.
  و اما جهنمی گرامی من بارها نظریاتم را در مورد سکولاریسم و لائیک و حکومتی دمکراتیک برمبنای حقوق بشر و برابری طلب نوشته ام.یک سیستم سکولار و لائیک اگر برمبنای حقوق بشر و دمکراتیک باشد بزرگترین چالشش دین و ایدیولوژهایی هستند که قدرت طلبی و فاشیسم و سرکوب دگراندیشان و رواج خشونت و نا برابری را درجامعه تبلیغ می کنند.بهمین دلیل هدف اصلی سکولارهای دمکرات از قدرت بیرون راندن دین و محدود کردن اثرات مخرب دین در جامعه است نه از بین بردن دین.چون چنین چیزی غیره ممکن و غیره ضروریست. بهمین دلیل هیچ انسان سکولار و دمکراتیکی نمی تواند مسلمان باشد چون اسلام انسان مسلمان را موظف به مبارزه برای رواج اسلام و حکومت اسلامی کرده.و شعارهای بنیادی و روزانه اسلامی در تقابل با جامعه ایی سکولار و دمکراتیک است.در مورد بهترین دوران تمدن ایران بعد از اسلام این از تاثیر اسلام نبوده بلکه در زمان مغول آزادی نسبی باعث ترقی در جامعه شد.اسلام و ادیان با ایمان ارتباط دارند نه با فلسفه و علم و …بنابراین انتظار خردورزی از اسلام داشتن درست نیست. ولی مسلمینی که بین باور خود و واقعیات جامعه و علم و تمدن تفاوت قائل شوند و علم و واقعیات جامعه را بجای در خدمت باورهای اسلامی درآورند آنها را قبول کنند و دست از حماقت و علم و تمدن ستیزی بردارند می توانند انسانهایی خردورز و مفید بحال جامعه شوند.بهمین دلیل در یک جامعه سکولار و دمکراتیک تاکید بسیاری بر از قدرت و حکومت بیرون کردن دین است نه باورمندان به دینی. من دین ستیز و یا اسلام ستیز نیستم ولی همانطوریکه بارها گفته ام اسلام بعنوان یک قدرت در جامعه امروز ایران مطرح است و طرفدارانش با دست آویز کردن خرافات اسلامی به کشت و کشتار و غارت و سلاخی دگراندیشان مشغولند و ایران را به ویرانه ایی تبدیل کرده اند.ما در مرحله براندازی حکومت مشتی اراذل و اوباش هستیم با باور اسلامی.شما در هیچ جای قرآن و روایات اسلامی رفتار و کردار این حرامیان را برضد اسلام و سنت محمد و بزرگان اسلامی نمی یابید. تازه رفتار این جنایت کاران از خود //// با دگراندیشان کلی انسانی تراست!بهمین دلیل در مرحله مبارزه هر حرکتی که ایدیولوژی و باور این اراذل و اوباش را هدف بگیرد کاملا درست و بنفع جامعه است.ولی مسلما چنین رفتارها و حرکاتی بعد از براندازی مافیای قدرت و دوران سازندگی نباید ادامه یابد.چون درآن صورت باعث انحراف و به خشونت کشیدن جامعه خواهد شد.پیروان اسلام با رعایت حقوق دیگران و احترام به قوانین دمکراتیک حق دارند در جامعه در کنار دیگران زندگی کنند ولی حق داشتن احزاب اسلامی برای گرفتن قدرت و دخالت دین در قدرت و سیاست و حکومت و بنای حکومتی اسلامی را نخواهند داشت.همانطوریکه باورهای فاشیسم و نژادپرستانه جایی در قدرت نخواهند داشت.دلیل هم ستیز دین باوران و باورمندان به ایدیولوژیهای انسان و تمدن ستیز عدم مدارا و تن دادن به تقسیم قدرت در جامعه و توتالیتر بودن آنهاست.درجامعه سکولار و دمکراتیک دین امری شخصی است و در حریم خصوصی قابل احترام است ولی هیچ باور و دینی و عقیده ایی در حریم عمومی نه تنها قابل احترام نیست بلکه افراد حق به لجن کشیدنش را هم دارند.بهمین دلیل نمی توان به بهانه احترام به باور و دین و ایدیولوژی حق انتقاد را از افراد گرفت. بهمین دلیل هم هیچ جرمی بنام توهین به اعتقادات و باورها و دین و کفر و…در قوانین سکولار و مترقی در جوامع سکولار و دمکراتیک نیست.حتی تهدید افرادیکه به باور دیگران توهین می کنند جرم است ولی توهین کننده گان جرمی مرتکب نشده اند.اینکه یک ملیارد مسلمان ناراحت می شوند مشکل توهین کننده نیست بلکه مشکل مسلمانانی است که خود را وکیل و وصی محمدیکه 1400 سال پیش/// می دانند.محمد همانقدر به من کافر ملحد مربوط است که /////// همین سید /// سایت!

   
 67. حاجی وززیر/* علوم: مشکل دانشجویان ستاره‌دار را تکمیل پرونده دانست.

  مش قاسم: اولا ای نادان شیاد، اصلا واسه چی برای دانشجویان پرونده تشکیل شده که مشکل تکمیل مکمیل داشته باشه. سالیان سال از این ماجرا میگذاره هنوز پرونده تکمیل نشده؟ حاجی، خ…(سه نقطه از مش قاسم) خودتی. دوما، این چه وزوزیر/*یه که میاد همچین جفنگی میگه؟ جواب: وزوزیر/* اسلامی در حکومت جهل و فساد اسلامی کره شمالی مزرعه حیوانات.

  /*: ک

   
 68. اخبار:
  ۱- شب قبل از حضور روحانی در مجلس شورای اسلامی پیامی بین رهبری و رئیس‌جمهوری ردوبدل شده است که بنا بر توصیه‌های رهبری، حسن روحانی از تصمیم خود مبنی بر بازگو کردن مگوها بازمی‌گردد.
  ۲- علی مطهری نماینده مجلس در بدو ورود روحانی به او گوشزد می‌کند که فراکسیون امید گفته‌اند اگر روحانی شفاف نبوده و مواضع تندی نگیرد با او همراهی نکرده و رأی نخواهند داد. روحانی در پاسخ با بی‌اعتنایی پاسخ می‌دهد که خب رأی ندهند.

  ترجمه:
  ۱- شب قبل این دومی به حسن/* گفت فردا شیکر زیادی نخوری والا افسارت رو میکشم.
  ۲- حسن/* به نا مطهری میگه من که میدونم اینجا چه طویله ای هست، همونی که به من گفت افسارت رو میکشم افسار اینا رو هم میکشه.

  /*: ک

   
 69. این اسلامیچی ها رو با هزارها لیتر آب زمزم هم بشورید پاک نمیشن. به عنوان نمونه جواب بشیرتاش رو به حمایت همین حاجی علی جانی از انتخابات در این مملکت ورشکسته به دست همپلکیهای همین نادان.

  سعید بشیرتاش، نویسنده و فعال سیاسی ملی‌گرا به اظهارات و عملکرد متناقض رضا علی جانی، از فعالان جریان موسوم به ملی-مذهبی (نه این-نه اون؟ چوب دو سر طلا؟) درباره اعدام‌های سال ۶۷ واکنش نشان داد.

  در برنامه روبه‌رو از تلویزیون منوتو، وقتی علی جانی درباره اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی و عقیدتی در سال ۶۷ صحبت کرد، بشیرتاش با یادآوری حمایت او از رای دادن به فهرست اصلاح‌طلبان در انتخابات اخیر مجلس خبرگان رهبری که شامل عوامل اصلی آن قتل‌عام بود، علیجانی را به تناقض متهم کرد.

  بشیرتاش خطاب به علی جانی گفت: «نمی‌توان هولوکاست را محکوم کرد اما از مردم دعوت کرد تا به آیشمن رای دهند.»

   
 70. به نقل از کیهان: یک عضو کارگزاران که به سازمان منافقین و بهائیت آلوده است، از روحانی خواست در پاسخ نمایندگان مجلس بگوید حل بسیاری از مسائل از حیطه اختیارات او خارج است. فائزه هاشمی به سایت جماران گفته است…………….

  مش قاسم: اول، کلیه ایرانیان حق کامل و مساوی شهروندی رو در این مملکت دارن. از نظر من شیعه سنی بهایی یهودی …. همه حقوقی مساوی دارند. دوما، مجاهدین اگر دست از اعمال تروریستیشون برداران میتوانند به بقیه جامعه ایرانی بپیوندند.

  اینکه که چوب خدا صدا نداره به این میگن. اونی که اگه بهش رایی میدادی رای به پیغمبر بود حالا اینچنین با …(سه نقطه از مش قاسم)ش رفتار میشه. اونی که از تریبون اون طویله هرانچه که ناروا و ناحق بود به ایرانیان وطنپرست حواله میداد روزگار بازماندگانش به اینجا رسیده. اونی که این مملکت رو ملک شخصی خودش حساب میکرد اینگونه با بازماندگانش رفتار میشه. هر ظلمی که به هرکی کرد اینا دارن تاوانش رو پس میدن. سردار چاپندگی، چه بی آبرو شده ئی.

   
 71. اعتراف یک معمم به نفرت مردم از روحانیون
  مهراب صادق‌نیا

  چندین سال بود که با لباس روحانیّت در خیابان‌های تهران قدم نزده بودم. هر وقت تهران می‌آیم معمولا با ماشین شخصی و بیش‌تر با لباس غیر طلبگی هستم. امّا این‌بار برای شرکت در یک گفتگو در وسط طرح ترافیک، مجبور شدم در کِسوت روحانیّت، ساعت‌هایی با مردم خیابان معاشرت کنم. یک مسیر به نسبت طولانی را با مترو رفته و برگشتم. نگاه مردم پر بود از حرف‌های عجیب و غریب، بماند که برخی از آن حرف‌ها در قالب ناسزا و با صدای بلند گفته می‌شد. برای نمونه، جوانی جلو آمد و با حالتی عصبانی گفت “دست از سر ما بردارید، شماها دین ما را هم خراب کردید.” راستش را بخواهید یک لحظه ترسیدم. نا خودآگاه یاد مرحوم جمشید بحری افتادم، روحانی‌ای که چندی پیش در متروی تهران به وسیله‌ی یک معترض کشته شد.
  مثل همیشه مترو شلوغ بود و بیش‌تر مردم جایی برای نشستن نداشتند و من یکی از آن‌ها بود. در هر ایستگاه چند صندلی خالی می‌شد و ایستاده‌ها شانسی برای نشستن می‌یافتند. در این میان چند بار صندلی جلوی من خالی می‌شد ولّی در رقابت بر سرِ تصاحبِ آن، جا می‌ماندم. هیچ کس برای نشستن به من بفرما نگفت؛ بلکه همه می‌خواستند از من پیشی بگیرند. تلاش می‌کردم درد زانوهایم را نشان ندهم ولی نمی‌شد. در میان آن همه نگاه، برخی‌ها رنگ “دل‌خُنکی” داشت. مرد میان‌سالی که روی صندلی لم داده بود، نگاهم می‌کرد و لبخند معناداری می‌زد. گویی می‌خواست بگوید: “آخیش، دلم خنک شد.”
  در مجموع نگاه مردم دوستانه نبود. من بارها با لباس روحانیّت در همین تهران آمد و شد داشته‌ام. آن زمان هم برخی ناسزائی می‌گفتند و یا تکّه‌ای می‌پراندند، ولّی کسانی هم بودند که بسیار لطف داشتند و به اعتبار این لباس ما را تکریم می‌کردند. ولی این بار ماجرا قدری فرق داشت. لباسی که تن من بود احترام سابق را نداشت. پیش‌تر یادم هست خانم‌های محترمی که پوشش شرعی کم‌تری داشتند با دیدن یک روحانی به احترام لباسش هم که شده، روسری خود را مرتب می‌کردند، ولّی این‌بار گویی تعمّدی بود که اعلام کنند ما این‌ایم! خود دانید.

  یاد برنامه‌ی شب قبل افتادم که شبکه چهار حضور داشتم و در باب امکان سنجی فقه سکولار حرف می‌زدیم. با دیدن این صحنه‌ها به ذهنم رسید که بحث از فقه سکولار از منظر جوهری و فلسفی چقدر بی‌معناست. کاش این سؤال را مطرح می‌کردیم که از منظر این مردم فقه، حوزه و روحانیّت چه هستند. آیا مردم فقه، حوزه و روحانیّت را دینی می‌دانند یا سکولار؟! آن‌هایی که فکر می‌کنند پاسخ به این سؤال چندان مهم نیست، کافی‌ست چند باری به صورت عادی در میان مردم شهر قدم بزنند.
  ۹۷/۶/۱۶

  مهراب صادق نیا- مدرس حوزه علمیه قم در دروس مقدماتی و سطح

  * از صفحه فیسبوک روز

   
 72. سید مرتضی گرامی و جاویدان سپاه عزیز
  و دیگر سایبری های محترم خامنه ای پرست
  ملت رو بد جوری خر گیر آوردید ولی کور خوندید

  شعری از خانم سیمین بهبهانی تقدیم حضورتون:

  قلم چرخيد و فرمان را گرفتند
  ورق برگشت و ايران را گرفتند

  به تيتر «شاه رفت ِ» اطلاعات
  توجه کرده، کيهان را گرفتند
  چپ و مذهب گره خوردند و شيخان
  شبانه جاي شاهان را گرفتند

  همه ازحجره‌ها بيرون خزيدند
  به سرعت سقف و ايوان را گرفتند

  گرفتند و گرفتن کارشان شد
  هرآنچه خواستند آن را گرفتند

  به هر انگيزه و با هر بهانه
  مسلمان، نامسلمان را گرفتند

  به جرم بدحجابي، بد لباسي
  زنان را نيز، مردان را گرفتند

  سراغ سفره ها، نفتي نيامد
  وليکن در عوض نان راگرفتند

  يکي نان خواست بردندش به زندان
  از آن بيچاره دندان را گرفتند

  يکي آفتابه دزدي گشت افشاء
  به دست آفتابه داشت آن را گرفتند

  يکي خان بود از حيث چپاول
  دوتا مستخدم خان را گرفتند

  فلان ملا مخالف داشت بسيار
  مخالف‌هاي ايشان را گرفتند

  بده مژده به دزدان خزانه
  که شاکي‌هاي آنان را گرفتند

  چو شد در آستان قدس دزدي
  گداهاي خراسان را گرفتند

  به جرم اختلاس شرکت نفت
  برادرهاي دربان را گرفتند

  نميخواهند چون خررا بگيرند
  محبت کرده پالان را گرفتند

  غذا را آشپز چون شور ميکرد
  سر سفره نمکدان را گرفتند

  چو آمد سقف مهمانخانه پائين
  به حکم شرع مهمان را گرفتند

  به قم از روي توضيح‌المسائل
  همه اغلاط قرآن را گرفتند

  به جرم ارتداد از دين اسلام
  دوباره شيخ صنعانرا گرفتند

  به اين گله دوتا گرگ خودي زد
  خدائي شد که چوپان را گرفتند

  به ما درد و مرض دادند بسيار
  دليلش اينکه درمان را گرفتند

  همه اين‌ها جهنم، اين خلايق
  ز مردم دين و ايمان را گرفتند

   
 73. درود

  ۱- تفاوت بین سوفسطاییان و روحانیت در؛
  سوفسطییان در طرزو طنین گفتن کلمات، زیبایی و فصاحت وبلاغت و دلپذیری و شیوایی سخن استاد بودندتا دیگران را با شیوایی سخن محسور خود کنند. در حالی که روحانیون با صدایی نتراشیده و نخراشیده به منبر میروند و کلمات را چون لنگه کفش و جورابی کثیف بر سر دیگران پرتاب می کنند.

  دو شباهت اساسی بین سوفسطاییان و ملایان است.۱- هر دو گروه، معیشتشان از حرافّی بوده و است.آنها در قبال مزد سخن/روضه میخوانند.۲- معناو مفهوم و علمی و منطقی بودن گفتار برای هر دو گروه هیچ بوده و است.

  ۲-تفاوتی بزرگ بین دلال محبت و ملا نیست. هردو از قبال تن فروختن دیگران مزد می گیرند .فقط دلال محبت ، راه وهدفش برای درآمد است و ملا علاوه برهدف درآمد ، ترویج دین شیعی .

   
 74. سیدرضی
  11:54 ق.ظ / سپتامبر 8, 2018
  جناب علی 1 درود بر شما
  برداشت من از توضیحات جنابعالی اینست که چنین ادعایی که در قران امده در خصوص هر متنی اعم از اینکه متنی متعالی باشد یا فاقد ارزش نسبت به مخالفانش صادق است و این موضوع بدان معنی نیست که قران از حیث محتوا و معنا و نیز فصاحت و بلاغت در ان حد ممتازی قرار دارد که پدید اوردن مثل ان خارج از توان بشر باشد.
  اکنون این سوال پیش می اید که اگر فرض کنیم مخاطب این ادعای فران موافقانش باشند ایا انها میتواند با الگو قرار دادن فران و یا با تقلید از ان متنی که کم و بیش از حیث میزان ارزش لفظ و معنا با قران برابری کند ایجاد کنند یا خیر؟

  سلام سید رضی
  در پاسخ عرض می کنم: چرا نتوانند؟ کل علوم اسلامی از اول تا اکنون، تقلیدی از قرآن است. یعنی مومنان به قران مقلدان قرآن اند و تقلید همین اندازه اجازه داده که بتوانند در«راستای قرآن» مثلا فلسفه ای بنویسند، الهیاتی بیافریینند، ادبیاتی و صرف و نحوی تعریف کنند، مجموعه حقوقی فراهم کنند، شعری و اشعاری بسرایند و…
  این در باره متن های دیگر هم صادق است. مثلا تا چند قرن پیش، همه اهل علم تابع ارسطو بودند و فیزیک شان تا حدی که فیزیک ارسطو اجازه می داد، جولان می داد و بعد که از ارسطو فاصله گرفتند، در یک«پارادایم» دیگری مستقر شدند. پارادایم اصطلاحی پرورده شده از سوی توماس سی کوهن در کتاب«ساختار انقلاب های علمی» است و بیانگر این است که یک علم متعارف وجود دارد که الگوست برای طرح مسائل و حل مسائل در یک جامعه و در یک زمان معین. البته در یک یک جامعه و در یک دوره، می توان شاهد چند پارادایم مخالف هم بود که هر کدام مدافعان خود و تابعان خودش را داشته باشد ولی بهر حال بررسی کوهن نشان می دهد که این علم متعارف در برخی موارد، مدعیات و دستاوردهای این علم متعارف موجود با انتظارات همخوان نیست و چالشی میان انتظارات و یافته های آن علم به وجود می آید و به بحران تبدیل می شود. از اینجا شاهد تغییر پارادایم و شیفت پاردایمی خواهیم بود.
  در پیروی از هر متن قدر قدرت، چنین وضعیتی حاکم است. اما در باره قرآن یک مسئله خاص هم مطرح است. قران چون متن علمی نیست و متنی ایمانی است، هرگز در پرتو آن علمی یعنی سنت علمی مشخصی شکل نگرفته بلکه سنتهای ایمانی شکل گرفته اند و هر کدام خود را منتسب به قرآن می کرده و چارچوب و عقاید و متون خود را به تقلید از قرآن فراهم می کرده اند. هر متن جهان اسلام تقلیدی از قرآن است. حتی در مواردی که نویسنده و شاعر به ضدیت با دین می پردازد، در پاسخ به قرآن چنین کاری می کند و ادبیات شاعران خمریه سرا، پاسخی به شریعتی است که قرآن عرضه کرده است.
  باری اگر منظورتان این است که یک مسلمان و مومن متنی بیافریند که در ادبیات و سبک تقلید از قرآن باشد. معمولا به نهج البلاغه اشاره کرده اند که متنی دون قرآن و فوق کلام بشر است یعنی آن را تقلیدی از قرآن تلقی کرده اند ولی بهر حال من متنی ندیده ام که به قصد تقلید صرف و محض آفریده شده باشد و قصد نویسنده صرفا برآوردن متنی شبیه قرآن باشد چون این کار نوعی معارضه با قرآن تلقی می شده است! گویند ابن مقفع با کارهای عربی ویژه اش، چنین قصدی داشت و به همین دلیل سرش را به باد داد. میدانید چرا؟ چون قرآن متنی ایمانی است نه علمی. اگر ارسطو به عنوان شاگرد، تصمیم بگیرد کل هویت استادش افلاطون را بهم بریزد و هویت نویی برآورد که نابود کننده هویت استاد است، این بزرگترین خدمت او به بشریت و به ماندگار افلاطون است زیرا افلاطون و ارسطو و فلسفه و علم، هویت خود را در این تعریف کرده اند که ایمانی نباشند.
  این دو متن یعنی متن ایمانی و متن علمی، به تدریج دو جهان متمایز از هم می سازند. یکی جهانی که غربی ها دارند و دیگری جهانی که مسلمان ها دارند. اختیار با شماست که کدام را بپذیرید ولی بهر حال نباید فراموش کرد که شما در صورتی در غرب در صدر می نشینید که تلاش کنید پای روی شانه دانشمند قبلی بگذارید و کل وجود او را نابود کنید و اگر بخواهید همچنان تابع او باشید به تدریج جهان بی ارزش و کم مایه و مانند آب راکد می شود. شما اگر غرب را انتخاب می کنید باشید تلاش کنید که همه متن های قبل از خود را از صدر به زیر فرو بکشید. هر کس چنین کاری بکند دانشمند، متفکر، هرمند و فیلسوف نام دارد و نامش تا ابد جاودانه است. پس فرق تقلید با غیر تقلید روشن است. فرد مقلد در یک دایره تعریف شده حق حرکت دارد و این او را در بهترین حالت، سردرگم می کند چون حرکت در دایره مولد گیجی مطلق است.!

   
 75. سلام بر ناظران گرامی
  روز گذشته به دعوت یکی از دوستان بازدیدی داشتم از یک شرکت صنعتی در شهرک صنعتی شمس آباد قم در زمینه ساخت قالبهای پروگرسیو و تولید قطعات مربوط به آنها.برای دوستانیکه احتمالا نمی دانند این قالبها چه هستند باید گفت این قالبها تمام مراحل فرضا یک قطعه پرسی را در خود داشته و با تولید پیوسته و اصطلاحا سری از مواد اولیه قطعه نهایی را تحویل می دهند.مزیت این روش نسبت به روشهای دستی یا منوال کمتر شدن نیروی انسانی،کاهش پرت مواد و کیفیت بالاتر قطعات می باشد.در اتوبان و تا هنگام رسیدن به شرکت فوق الذکر آقای روحانی در حال سخن گفتن بود:
  “باید به زنان بها داد.زنان در بسیاری موارد مساوی و حتی برتر از مردان هستند…سن مدیریت کشور باید ۸ سال(امیدوارم بگویند چگونه به این عدد رسیده اند-نگارنده)حداقل کمتر شود.. مردم باید مشکلات را تحمل کنند….بسیاری کارها در این دو دوره کردیم!ولی قبول داریم که باید بیشتر باشد….”
  ایشان همانند تمام هم صنفان خود در حکومت دینی مشغول شعاردادن بود.به شرکت رسیدیم.از قبل منتظر ما بودند و با احترام ما را به دفتر مدیریت شرکت راهنمایی کردند.در بازدید از خطوط تولیدی این شرکت به جرات می توانم بگویم از بهترین شرکتهایی است که تا کنون در این زمینه در ایران دیده ام.برخی از قسمتهای شرکت مثلا خطوط رباتیک جوش نیمه کاره و با نیمی از ظرفیت به تولید می پرداخت.با سوال از همراهمان دلیل آنگونه که انتظار می رفت کمبود نقدینگی،مشکلات کار با شرکتهای خارجی و در حال حاضر عدم وجود ارز عنوان شد.بازید از بخشهای مختلف حدودا دو ساعتی زمان برد.در انتها از مدیریت تعداد نیروهای شاغل را پرسیدم.در پاسخ گفت تا ابتدای سال جاری ۵۵۰نفر در این شرکت شاغل بودند و از یک ماه پیش این میزان به ۳۰۰نفر تقلیل یافته است.(مسلما وقتی بحث تعدیل نیرو در جایی مطرح می گردد عمده دلیل آن نقصان فروش و کاهش سودآوریست-نگارنده)از او پرسیدم مشکل شما چه بود؟!پاسخ داد از ابتدای امسال مشتریان ما کاهش چشمگیری در سفارشات خود داشتند.لذا برخی خطوط را با نیروی کمتر به کار گرفتیم که منجر به کاهش این تعداد نیرو شد.این سخنان در این روزها برایم بسیار تکراری شده و هر روز در جایی شاهد آن هستم.پس بیشتر وارد این مقوله نمی گردم.
  پس از دو ساعت و اندی حضور در محل شرکت قصد خروج کردیم.مسولین شرکت تا درب خروجی ما را همراهی کردند.از دور دیدم که حدود پنجاه نفر بیرون درب نگهبانی نشسته یا ایستاده بودند که در هنگام ورود ما حضور نداشتند.از همراهانمان پرسیدم اینها که هستند پاسخ داد بخشی از کارگران اخراجی که برای تسویه حساب دعوت شده اند!
  خداحافظی کرده و از شرکت خارج شدیم.یکی از کارگران که گمان می کرد ما در این شرکت دارای سمتی هستیم که مدیران آن تا پارکینگ داخل شرکت مشایعتمان کرده اند به سمت پنجره ماشین آمده و پرسید می شود بگویید ما را برگردانند.بدون پاسخ به او که البته نداشتم با گاز راننده از محل دور شدیم.
  راننده رادیوی ماشین را همچنان روشن گذاشته بود.سخنان آقای روحانی خاتمه یافته و فرد دیگری در رادیو مشغول یاوه سرایی بود:”آمریکا در سوریه زمینگیر شد….مقام معظم رهبری به درستی پیش بینی کرده بودند که آمریکا در منطقه جایی نخواهد داشت…امروز جمهوری اسلامی به عنوان یک وزنه قابل اعتنا در منطقه شناخته شده و هر عملی در این منطقه نیازمند بررسی نقش ایران است…”
  به راننده گفتم می شود رادیو را خاموش کنید.می خواهم قدری استراحت کنم.گفت چشم.

  پاینده باد ایران و ایرانی

   
 76. «سید مرتضی
  8:48 ب.ظ / سپتامبر 8, 2018
  حالا اگر کسی بگوید فریبا و ..؟! ناراحت می شود! آخر در عبارت “امنیت ملی” کلمه ملّی چکار دارد به مفهوم ملیت و ناسیونالیسم؟! کلمه ملی در این عبارت یعنی عمومی،بقول شما پابلیک،یعنی کسی امنیت عمومی جامعه را اگر بهم بزند و در آن اخلال کند،این می شود یک اتهام و اگر باثبات برسد می شود جرم.برای اینکه نسبت شما با عقل مورد تشکیک واقع شود، وقتی می خواهید چیزی بنویسید،شعارهای داغ سیاسی دهید و به این و آن بد و بیراه بگویید دو مولّفه را مراعات کنید:یکی اینکه فارسی را پاس بدارید،غلط غلوط و ویرایش نشده ننویسید،و دیگر اینکه فکر شده بنویسید یعنی سخنان بی ربط نگویید چون در فضای عمومی همه جور آدمی ممکن است نوشته های شما را بخوانند و همیشه اینجور نیست که در یک محیط و در یک سایت که در فضای عمومی شبکه اینترنت جهانی رویت می شود همه موافق مزخرفاتی که می نویسید باشند یا همه مثل اینجا همینجور روی تعصب و مخالفت کلیشه ای با جمهوری اسلامی به شر و ورهای شما امتیاز مثبت دهند،مطالب شما اینقدر نامنطّم،مغلوط و بدون انسجام است که در یک مرور سطحی -بقول شما ری ویو!-مثل انشاء های بچه های کلاس های ابتدائی بنظر می رسد چون نه به انسجام الفاظ و درستی آنها اهتمامی دارید و نه در معانی که در نوشته مورد اشاره قرار می دهید و لوازم آن درست فکر می کنید این است که من در هر نوبت نیازی نمی بینم به همه اغلاظ لفظی و عبارتی و معنائی شما اشاره کنم،اجمالا این نوبت یاد بگیرید که…»

  سید از شما بعید است. فریبا عمدا غلط و غلوط املایی می نویسد تا غلط و غلوط فکری اش را موجه جلوه دهد. گرچه در مواردی ممکن است در خط فکری او باشم و در خط فکری سیدمرتضا نباشم ولی حقا از این سنخ هویت سازی هایی که می بینیم باید نفرت داشت و من نفرت دارم از این کارها. او به عمد و با غلط نویسی، می خواهد همچنان فریبا بماند و نه آنی که هست! و به این طریق و با این کارش، هم به زنان توهین می کند و هم به مهاجرین و هم به هر مفهوم سکولاری که به وجدان و انسانیت وصل است. او عمدا فارسی را بهم می ریزد. می دانید چرا؟ تا کم کم از او نخواهیم مرز علمی نوشتن از غیر علمی نوشتن را بهم نریزد. او هم اکنون به همان روزهای اولی برگشت که تازه شروع کرده بود و غلط و غلوط می نوشت تا هویت شخصی و به نام مشهورش فاصله داشته باشد از هویت های ساختگی دیگرش! غافل از اینکه همان اول هم معلوم بود که او فریباست!
  یعنی هم زبان فارسی را به لجن می کشد و هم مطالب قرآنی و هم مطالب فلسفی و هم نام محترم زنان را. چرا؟ چون از همه چیز متنفر است!
  آیا باید به کسی که در کوی می فروشان نفس می کشد و از خودفروشان بیزار است، چه گفت؟! آیا بی هویت کردن جنس زن و به نام آنها نوشتن بدون اینکه هیچ نشانی از زنانگی را خلاقانه طرح کنیم، خودفروشی نیست؟ بارها به او عرض کرده ایم که ای بس است و اینقدر دیگران را احمق فرض نکن ولی کو گوش شنوا. به او توصیه می کنم به جای این حالات عجیب و غریب دستکم مقالات خوب سایت زندیق را بخواند که برخی از آنها خواندنی اند بخصوص آنهایی که مطالب فلسفی می نویسند.
  از این کارها یعنی مشخص کردن هویت دیگران در قاموس بنده نیست و این نوشته هم که می خوانید، واقعا در دل ناراضیم از نوشتنش ولی به خود گفتم که بهر حال شاید یکبار گفتن این حرف بد نباشد که ای فریبا!: لازم نیست برای هویت درست کردن تا مرز بهم ریختن عمدی فارسی پیش برویم. راه های خلاقانه اگر بلد نیستید، شلوغ کردن این سایت، کار بدی است و دستکم موجب نمی شود که مراد شما در نقد دین یک گام به جلو رود. شما کاری می کنید که هر کس که سکولاریسم را بخواند، آن را با فریب یکی ببیند.

   
  • علی ۱ گرامی
   اگر نقدی بر مطالب فلسفی / سیاسی دارید ، بنویسید . اشتباهات تایپی را به شما و سید حق می دهم. اما، نقش زنان را بیشتر توضیح دهید.زن باید چگونه باشد؟
   سید با تمام ملا بودنش، صداقتی دارد که عیان ااست و آن نیز سوار بر ارتجاع یکدم و مستقیم تاختن است. اما این در مورد شما صدق نمی کند.اینگونه در موردتان فکر می کرد م که متاسفانه ثابت شد.

    
   • خلاصه سیدجان، من که نباید به شما بگویم یک زن چگونه است چون شما زن هستید و لابد می دانید زن چگونه است.! عرضم این است که وقتی نمی توانید در قالب نام زن خلاقیت به خرج دهید، بهتر است همان باشید که هستید. آیا به نظر شما این همه هویت جعلی ساختن راه درستی است؟ شما اگر یک نام مجازی داشته باشید و با همان پیش بروید هم به خودتان کمک می کنید و همه به دیگران. نام مجازی عدیده انتخاب کردن یک معنا بیشتر ندارد: آزار رساندن به دیگران. چون از طریق یک نام مجازی این قصد و هدف محقق نمی شود، چند نام را بر می گزینند و کوتاه هم نمی آیند. بگذارید یک مثال بزنم که مطلب جا بیفتد. ما یک آنارشیست داشتیم که هم باهوش بود و هم حرف دیگران را با دقت می خواند. ناگهان رفت توی نخ آزار دادن دیگران و دید بهتر است، هویت های جعلی بسازد. چندین هویت جعلی ساخت و ادامه داد تا جایی که هر چه می نوشت در جا لو می رفت. این کار او باعث شد که شخصیت محترم و باهوش آنارشیست هم بسوزد. آیا کار خوبی کرد که به دیگران و به خودش ستم کرد؟ نه. الان هم که عاقبت کار را دید، فهمید که بهتر است رویه را عوض کند ولی کاملا می داند که الان موقعیتی را ندارد که از اول داشت. یعنی باید خیلی زحمت بکشد تا خواننده او را مجدد باور کند. من حرفم این است برادر عزیز. من که دشمن شما نیستم. حرفم این است که این راه، جواب نمی دهد. این راه که چند هویت بسازیم و دنبال کنیم و با هر کدامشان علیه فردی که با ما مخالف و حتی دشمن است، بزنیم و تصور کنیم که کار خوبی می کنیم. به نظرم در اولین حرکت، وجدان خود شما آزار می بیند چون این کار خلاف عدالت است. مثل این می ماند که سیدمرتضا با چند هویت جعلی به سراغ هر کدام ما بیاید و در هر مطلب مخالفی، تحت چندین نام هم به ما کلی بد و بیراه بگوید و هم از خودش قدردانی کند که خودفروشان را شناسایی می کند. آیا می پسندیم؟ نه. خودش هم نمی پسندد چون باهوش است و می داند که این کار وجدانش را عذاب می دهد. بگذریم.
    بهر حال شما انسان شریفی هستید چون یکبار به درستی نوشتید که وقتی پیامبر ماریه قبطیه را به عنوان هدیه دریافت کرد، بهتر بود که در جواب پادشاه هدیه دهنده بنویسد: مردک انسان را هدیه نمی دهند و من برای آزاد کردن انسان آمده ام نه به بردگی گرفتن او. این جمله نشان از شرافت درونی شما دارد که نمی توانید کار ضد بشری را بپذیرید.
    شما فرض کنید من آدم صادقی نیستم ولی اصل حرفم در اینجا چه؟ آیا صداقت اجازه می دهد که ما هویت زنان را دست مایه کنیم و به نام آنها دیگران را آزار دهیم.
    من همینم که هستم اگر منافقم و اگر ناصادق، همینم. معتقد به سکولاریسم و خصوصی بودن دین. معتقد به آزادی انتخاب دین، آزادی در بیان و آزادی در مالکیت. در این سومی معتقد به دخالت محدود دولتی هستم که از جامعه مدنی سرچشمه گرفته باشد نه دولت زور و استبداد. بنابرین آزادی مذهب و آزادی بیان را مطلق می بینم ولی آزادی مالکیت را در حدی کمتر از مطلق. چون حرص انسان را بی مرز می دانم و تصور می کنم اگر جامعه مدنی مراقب عدالت نباشد، پولداران زالووار خون جامعه را می مکند و به هیچ کس هم پاسخگو نخواهند بود و جامعه مدنی می بایست چارچوب هایی طراحی کند برای به بند کشیدن حرص بی مرز بشر. اما در باره مذهب و بیان چنین وضعی صدق نمی کند به همین دلیل هر دو باید آزاد باشند به طور مطلق.
    بنابرین این خط فکری من است. در این میان در باره دین، بهترین کار برای اینکه جامعه هم به طور سالم دیندار باشد و هم دین به چماق تبدیل نشود، نقد کردن دین است. نقد کردن دین ، روشمند است و چارچوب دارد ولی در بیان مطلق است و به هیچ بهانه ای نمی توان جلوی آن را گرفت. اسلام اگر حاوی حقیقتی باشد به هیچ بهانه ای نباید جلوی نقد را بگیرد ولو کسی ده سال هم به آن توهین کند. چون این سبب برد و برجستگی اسلام می شود نه اضمحلال آن. جلوی نقد را گرفتن همانا مهمترین نشانه بی حقیقتی یک دین مفروض است. بهترین کار این است که به بهانه طرد توهین، نباید جلوی حرف زدن و نقد کردن(ولو در قالب توهین) را گرفت.
    نیز معتقدم توهین کردن به پیامبران کار خوبی نیست و جواب نمی دهد و بهتر است به جای توهین سخن آنها را ارزیابی و نقد کنیم. در یک جامعه دینی، توهین به تنفر و خشونت ختم می شود. این باور من ممکن است غلط باشد ولی به آن پایبندم. معتقدم توهین کردن، به انسان شکلی ویژه می دهد به تدریج. همانطور که پرهیز از توهین نیز، به انسان شکل ویژه دیگری می دهد. این شکل دوم در جامعه پیکر می گیرد ولی شکل اول از بین می رود چون خلاف قاعده است. بنابرین قاعده را در توهین نکردن می بینم. اما معنای حرفم این نیست که آدمیان را نمی فهمم که گاه عصبانی می شوند و به همه چیز بد و بیراه می گویند. ما انسانیم و گاه عصبانی می شویم و حتی به خودمان بد و بیراه می گوییم. من چنین انسانهایی را می فهمم و اصلا حرفشان به معنای توهین کردن نیست و می بایست اجازه داد که عصبانیتها تخلیه شود. این خطوط فکری من است اگر صداقت ندارد و منافقانه است، فعلا آن را مستدل تر از روش های دیگر یافته ام. شما اگر روش دیگری پیشنهاد می دهید که مستدل تر باشد، حتما طرح کنید تا بخوانیم و از آن بیاموزیم.
    بنابرین هر جور در باره من فکر می کردید و هرجور که ثابت شد، پیشکش، دستکم به خودتان ستم نکنید و خودتان را نسوزانید.
    دیگر از این جور توصیه ها نمی کنم چون خواننده ای می خواهد که پیشاپیش به گوینده بدبین نباشد.

     
    • علی ۱
     شما یک سایبری نظام بیش نیستید. نه سکولارید و نه یک شخصیتی در این سایت و مزخرف گویی چون /همان آنارشیست .
     چون اگر سکولار بودید می دانستید که هر فرد حق ابراز نظر دارد در مورد هر چیز.
     در مورد زنان نیز ضد زن بودن شما از کلاه شرعی تان برمی گردد. و از دیدگاهی ارتجاعی که به زن دارید.
     شرکت در انتخابات و برخوردشدید شما با شرکت نکردن ، بر می گشت به تثبیت نظام . پس شما از نوکران نظام نیز هستید.

     واما سکولارنیستید زیرا می دانستید ، به شما هیچ عقیده ای ربط ندارد. مگر بخواهید آنرا نقد و یا تایید کنید. حراّفی ومزخرف گویی نیز هنر نیست ، با کمال وقاحت جلوی زبان مردم را گرفته اید و چاک دهانتان را باز کرده و مزخرف می گویید. دروغ و چرند گویی را زبان علمی می دانید.

     ———-

     درود فریبای گرامی
     عصبانی نشویم
     توهین نکنیم
     نقد کنیم
     کلمات خشن و آزارنده را در نوشته هایمان بکار نبریم. البته من قبول دارم که اطلاق کلمه ی دزد به یکی که دزدی اش اثبات نشده، آزار دهنده و تند و توهین آمیز است. اما کل کشور، سند دزدی های ملایان بیت رهبری و سرداران ایرانخوار است. اینجا نیازی به ارائه ی سند نیست. بر این پایه، اطلاق کلمه ی دزد و آدمکش به بیت رهبری و سرداران سپاه توهین به آنان نیست. بل اشاره به کاری ست که مشغول آنند. اما در نسبت با دوستانی که در اینجا می نویسند و ما آنان را نمی شناسیم، پیشنهاد می کنم تنها و تنها نوشته هایشان را نقد کنیم و کاری به پیرنگ شخصیتی خودشان نداشته باشیم. مثلا در این سایت، جناب سیدمرتضی بشدت طرفدار سپاه و بیت رهبری ست. و طبق آموزه های دینی و شیعی، هرکس طرفدار جباران و دزدان و آدمکشان و ظالمان باشد، در جنایات آنان سهیم است. اما من هرگز با الفاظی چون دزد و آدمکش و مال مردمخوار و … از ایشان و دیگرانی چون ایشان یاد نکرده و نخواهم کرد. این ماییم که تعیین می کنیم دیگران از ما چه دورنمایی داشته باشند. بهر روی، هم خودم را هم شما خوبان را به صبوری و تحمل همدیگر دعوت می کنم.
     با احترام

     .

      
     • جناب نوریزاد شما چرا دقت نمی کنید؟این چه جور مدیریت و اظهاراتی است که شما دارید؟مقصود علی1 این بود که آن نوشته بالا با آن سبک و سیاق و دقت در ویرایش،نوشته فریبای دری وری گو و بد عبارت نیست،حدس او این است که سید (یعنی سید رضی و فیلسوف افقی عمودی این سایت با دهها اسم در نوشته ها!) نویسنده آن متن بوده و خود را بجای فریبای نا منظم گو و غلط نویس جا زده،این نوشته طولانی او در صدد این مطلب است،و حتی بنظر می رسد این نوشته دوم فریبا هم باز پاسخ جدید سید عمودی افقی! این سایت است نه نوشته فریبا،و من تصورم این نیست که فریبای غلط نویس هیچوقت اینطور خشمگین شود.بنظر من یک ایرادی در کار مدیریت شما هست یا شاید خوشتان می آید چنین درگیری ها و روزمرّگی ها در سایت اتان واقع شود،من می گویم کسی اگر به چند نام بنویسد و ذیل هر نام شخصیتی و عقیده ای بروز دهد این عین فریب و بوقلمون صفتی است و انسان واقعا انسان راست و حسینی در همه شرائط از آراء و عقائد واقعی خود دفاع می کند و دنبال فریب دیگران نیست،حالا این یوقلمون صفتی هم البته صفت زشتی است،اما بنظر من هم زشت تر از آن این است که کسی با بی شرافتی بنام دیگران بنویسد،همین پست قبلی یا قبل تر هم باز یکی بنام آرتین ایران نوشت که صدای صاحب اصلی این آی دی را درآورد که آنجا هم بنظر من مظنون اصلی همین شیطان سایت بود که شما و دیگران را سر کار می گذارد،همینطور بنظرم نوشته کوتاه صفحه قبل که از جانب فریبا ایراد به تشدید نگذاشتن روی کلمه سید در آی دی بنده شده بود کار همین بوقلمون صفت فریبکار بود نه کار فریبا،قبلا هم بنام من نوشته بود که بعد از دو سه سال کلنجار تازه دیروز عذرخواهی کرد! حالا اینجا عجیب است که فریبای غلط نویس اصلی سکوت می کند و بکسی که بجای او مطلبی نوشته اعتراض نمی کند! بنده فکر می کنم شما یا تعمد دارید و خوشتان می آید از این فعل و انفعالات،یا سهو دارید و مساهله می کنید،من می گویم اینجا همه حق نوشتن دارند حتی سید و فیلسوف افقی عمودی،این وسط شما هستید که باید او را کنترل کنید به اینصورت که از او بخواهید همراه عنوان سید رضی یک ایمیل نشانه بشما دهد،از آنطرف وقتی می بینید این شیطان مجسّم مطلبی بجای آرتینی نوشت که برای شما ایمیل نشانه گذاشته است شما بعنوان مدیر سایت راحت این فریب را نشر ندهید،در واقع شما الان متعهدید وقتی من سید گفته ام ،یا آرتین ایران تاکید کرده است که مطالب مان فقط با ایمیل نشانه از ماست،اگر شیطانی شیطنت کرد و به ایندو نام چیزی ارسال کرد از او بخواهید ایمیل نشانه را ضمیمه کند،شما متاسفانه با این مدیریت ضعیف و ناکارآمد در اداره یک سایت آنوقت اینهمه ادعا دارید و راحت بدیگران توهین می کنید و کسانی را دزد یا آدمکش می نامید،ضمنا لطفا دروغ نگویید و نسبت ناروا بمخالف خود ندهید، بنده مطابق آموزه های دینی هیچگاه طرفدار ظلم و دزدی و آدمکشی نیستم،این شمائید که باید بازنگری در ارزیابی های کشککی خود کنید.
      با احترام

      ————–

      درود دوست گرامی
      از من کاری بر نمی آید اگر دوستانی بخواهند با اسمهایی غیر اسم خودشان یا با اسم دوستی که در این مدت وجهه ی خودش را با نوشته هایش همراه کرده، بخواهند مطلب بفرستند. وقتی چندین تن از دوستان ناشناس می نویسند، برای من دشوار تر، پیدا کردن فریبای واقعی از میان فریباهای دروغین است.
      با احترام

      .

       
     • بهتر نیست اگر نقدی. حرفی. فحشی دارید و خطاب به من باشد. شما که خانم فرهیخته ای هستید!

       
  • هرچند از نقد شخصیت بیزارم و اذعان می کنم نوشته ای که از من نقل کردید نقد شخصیت بود که من مجبور شدم به آن از جهت تکرار مکرّرات غلط نویسی و ابراز نفرت های کور،اما در تعمّدی ارزیابی کردن غلط غلوط نویسی فریبا (انسان سابق) با شما نمی توانم موافق باشم برای اینکه بیاد دارم او در مواردی از من و دیگرانی که غلط های لفظی او را متذکّر شده بودیم تشکّر کرد از این جهت بنظر نمی رسد تعمدا غلط می نویسد،بنظرم می رسد او از متولّدین در کشورهای دیگر است البته با پدر و مادری ایرانی یا احتمالا دو رگه! از این جهت تسلّط یا بگو مراقبت در کاربرد الفاظ صحیح فارسی و مراعات جهات ادبی الزامی در مبتدا خبرها یا صفت و موصوف ها یا ویرگول های بجا ندارد و این هم به شاکله و هیئت عبارتی او آسیب می زند و خواننده را به رم کردن! و فرار وا می دارد و هم بابت کاربرد تکراری معانی شعاری و نفرت آور، خواننده (حتی سکولار علیه السلامی مثل شما!) را منزجر و خسته می کند،من که البته در مبنا با هردوی شما مخالفم و ترویج سکولاریسم در این کشور را چیزی جز کشک ساییدن بی سر انجام تلقّی نمی کنم با این حال خدایم را گواه می گیرم مقصودم شکستن دل او (خصوصا از این باب که بنظر می رسد یک خانم است) در باب نوشتن نبود و نیست ،من با مخالفت او با جمهوری اسلامی و نقد کردن هم مشکلی ندارم مشکلم فرو شدن او به شعارهای دگم و بی منطق و تکراری و ندیدن واقعیات و قلب کردن مسائل و عناوین دیگر دادن به آنهاست که من همیشه از این رویکرد به “رویکرد شعار دادن هاید پارکی”! تعبیر کرده ام،من مایلم او اگر نقد هم به کلیت جمهوری اسلامی و قوانین آن و مدیریت ها و عملکردها دارد ، مقوله نقد را از مقوله شعار و حرّافی و ورّاجی های تکراری جدا کند،هم فریبا بنویسد برحسب لفظ ،هم فریبا بنویسد برحسب معنا و اینرا بفهمد که با چند شعار میان تهی و ناسزا گوئی و توهین و قلب واقعیات در گوشه یک سایت نمی تواند جمهوری اسلامی ریشه داری را که مورد تنفّر اوست سرنگون کند،این سخن و توصیه البته اختصاصی به فریبا وخشوری (ملقّب به انسان!) ندارد و فحّاش اعظم سایت دامت اضافاته! و برخی فحّاشان خرده پای شبیه نوچه های او را نیز شامل می شود!
   نیز انصافا (می دانی که یکی از ادله حکم شیخ انصاری علیه الرحمه دلیل انصاف! است)بنظرم این جمله شما که “چون از همه چیز متنفر است!”با این اطلاق و آن سور کلی و فراگیر “همه”بسیار بعید است واقعیت داشتنش،چون او لااقل خود و اقرباء خود و بقول خودش در بسیاری از نوشته ها “هستی”را پاس می دارد از این جهت حتی اگر در ایران کسی را بخاطر ترور،محاربه،بغی،و درگیری مسلّحانه اعدام
   و مجازات کنند،از مجازات یک مجرم،محارب،باغی و آدمکش به ترور و آدمکشی تعبیر می کند! درست مثل همین جناب نوریزاد خودمان! ببینید چقدر بالا و پایین پرید و در تلگرام مطلب نوشت برای اعدام و مجازات رامین حسین پناهی! با اینکه خوب می داند که رامین حسین پناهی نه یک فعال سیاسی کرد،بلکه یکی از اعضاء رسمی گروهک مسلّح و محارب کومله بوده است که در درگیری مسلحانه زخمی و دستگیر شده است!

   ———-

   درود سید مرتضای گرامی
   نوشته اید: رامین حسین پناهی یکی از اعضای رسمی گروهک مسلح و محارب کومله است. این را از کجا دانسته اید؟ از دادگاهی علنی؟ یا از پرونده اش؟ یا از “اعتراف” و خبرهایی که “برادران” منتشر کرده اند؟
   راستی چرا تا کنون یک زندانی سیاسی و عقیدتی یک بار یک بار یک بار یک بار یک بار یک بار یک بار دادگاه علنی نداشته است؟
   از بالا و پایین پریدن های من به طنز یاد کرده اید. که بجایی نرسید و رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی اعدام شدند. دوست گرامی، بالا و پایین پریدن های من برای اعدام نشدن این جوانان بود. و یا تبدیل اعدام اینها به حبس طولانی. که البته شما به اینجور اعدام ها عادت دارید. اما اجازه بدهید بگویم: من یکی – و نه بیشتر – یکی از این بالا و پایین پریدن هایم را با کل زندگی هزار هزار آیت الله همینجوری عوض نمی کنم.
   باشد؟
   با احترام

   .

    
   • از سوی دادستانی تهران جزئیات جدید از اعدام ۳ تروریست منتشر شد…

    https://www.farsnews.com/news/13970617000972/
    —-
    رامین حسین پناهی فعال سیاسی یا عضوی از گروهک تروریستی؟! + فیلم

    https://www.yjc.ir/fa/news/6577262/
    —-
    همه واقعیت‌ها درباره رامین حسین پناهی +عکس

    https://www.mashreghnews.ir/news/890393/
    —-
    اجرای حکم اعدام اشرار مسلح ضدانقلاب+تصاویر

    https://www.farsnews.com/news/13970617000773/
    —-
    سحرگاه امروز
    حکم اعدام رامین حسین پناهی و لقمان و زانیار مرادی از اعضای گروهک تروریستی کومله اجرا شد

    http://www.mizanonline.com/fa/news/450515/
    —-
    میزان گزارش می‌دهد
    فضاسازی ضدانقلاب برای جازدن یک تروریست به عنوان فعال مدنی/ اطلاعاتی از جزئیات پرونده رامین حسین پناهی + فیلم

    http://www.mizanonline.com/fa/news/450123/
    —-
    زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی اعدام شدند

    https://www.dw.com/fa-ir/iran/a-45408557
    —-
    رامین حسین پناهی…

    https://www.mashreghnews.ir/tag/
    —-
    “من یکی – و نه بیشتر – یکی از این بالا و پایین پریدن هایم را با کل زندگی هزار هزار آیت الله همینجوری عوض نمی کنم”
    ( یکی از کلمات قصار محمد نوریزاد)

    جناب نوریزاد،متاسفانه و با تلخکامی باید گفت شما اکنون مبتلا به نوعی “کیش شخصیت”شده اید،کیش شخصیت ابوالحسن بنی صدر را که بیاد دارید؟! هم کتابش را ،هم عینیتش را،واقعا رفتار و گفتار شما مایه تاسف است و آنرا به چیزی جز لجبازی های کودکانه و بازیگوشانه و کیش شخصیت نمی توان تعبیر کرد،توصیه من این است که قدری در خود بازنگری کنید،در پایین این صفحه دیدم ده پانزده لینک یوتیوبی برای من گذاشته اید! دوست عزیز همینطور که الان کیش شخصیت و لجبازی های رفتاری شما را اینگونه استحاله کرده است که هیچ وثوق و اطمینانی نه به دستگاه قضائی کشور خود دارید،نه هنجار و قانون برای شما اهمیت دارد،نه اظهارات صریح متهم و اطرافیان او برایتان مهم است و همینطور در تار عنکبوت ستبری که دور خود پیچیده اید و گوشتان جز به رسانه های خارجی و ماهواره های دروغ پراکن بدهکار نیست، فرض کنید بنده هم هیچ ارزش و وثوقی براب مقطّعات ویدئویی یوتیوبی که امروزه برای شما بمنزله وحی منزل است قائل نیستم،برای اینکه دهها و صدها مورد تحریف و دروغ و تقطیع و کم و زیاد در آنها در مسائل گوناگون خبری یا تحلیلی دیده ام،از این جهت خود را خسته نکنید بنده ارزشی برای ویدئوهای یوتیوب-سایت یا شبکه ای که همچون مستراح هرکس هر نجاستی خواست آنجا قرار می دهد-قائل نیستم و وقت خود را صرف نجاست های یوتیوبی نمی کنم،قضایای عراق هم واضحتر خواهد شد چنانکه رویدادهای دیگر،مهم این میان این است که لختی در ذات خویش بنگرید که در چه تاریکی ای سرگردانید و نمی دانید چه می کنید و اندکی نمی اندیشید که خوب اینهمه کورد در نقاط مختلف کشورمان ایران و مناطق کورد نشین در حال زندگی هستند ،پس چرا نمی گیرند آنها را اعدام کنند؟! بعد چند عنصر شرور، قاتل ،تروریست،و عضو رسمی گروهک محارب کومله که دائم در حال ترور و کشتن برادران سپاه در آن مناطق هستند را بیگناه قلمداد می کنید و بی اعتنا به دادگاه و اطلاعیه رسمی دادستانی و محکمه و شهودی که دستگیری او حین زد و خورد مسلحانه را دیده اند و شهادت داده اند همینطور به جهل،تجاهل و بقول خودتان بالا و پایین پریدن برای مجازات نشدن تروریست های مسلح افتخار و تفاخر می کنید و بخیال خود وجدان خود را اقناع می کنید.برای شما عاقبت خیر و نیک آرزو می کنم.

    با احترام

    ————

    دوست گرامی
    بفرض پرونده ی بانویی را به شما – قاضی – نشان می دهد که در آن خودش با دستخط خودش اقرار کرده که برای اسراییل جاسوسی می کرده. و خودش پای برگه ی بازجویی را نیز امضاء کرده و انگشت زده. آیا این اقرار برای شما – قاضیِ فرضیِ ما – کافی ست و می توانید با استناد به آن اعتراف ها ، این بانو را مجازات کنید؟ خب، من فیلم بازجویی این بانو را از دخمه های اطلاعات و سپاه بیرون می کشم و در اختیارتان می نهم . این بانو، همسر سعید امامی ست.
    بله دوست گرامی
    اغلب اعتراف گیری های سیاسی و عقیدتی همینجوری ست.
    کاش یک روز و نه بیشتر، گذرتان به دخمه های بازجویی سپاه و اطلاعات افتاده بود تا بدانید پوست از تن غیرت و انسانیت و شرف و بشر دریدن یعنی چه؟
    با احترام

    .

     
    • این شاخه آن شاخه و لجبازی نفرمائید! بحث ما در مورد رامین حسین پناهی بود،متهم و مجرمی که در روز روشن در درگیری مسلّحانه،سه نفر از همراهانش کشته شدند و او با زخمی شدن و همراه با اسلحه دستگیر شد در حالیکه عضو رسمی کومله (یک گروه مسلح و محارب مخالف جمهوری اسلامی) بود،دستگیری یک متهم در حال قیام مسلحانه و با گزارش رسمی نیروهای انتظامی که ربطی به مساله اقرار ندارد! اقرار در مسائل قضائی یکی از ادله حکم است نه همه آن،شما کی میخواهید این مسائل را یاد بگیرید؟!
     با احترام

     ———

     دوست گرامی
     این ها که شما می فرمایید، خبرهایی ست که یک طرف ماجرا(دستگاههای امنیتی و قضایی) گفته و پراکنده اند . سخن من این است که سخن طرف دیگر چه می شود؟ چرا در دادگاههای علنی و عادلانه سخن طرف دیگر شنیده نمی شود؟ ظاهرا قدیم مدیم ها یک چیزهایی راجع به عدالت علوی می فرمودید؟

     .

      
     • جناب نوریزاد،خودتان می دانید که فقط جدل می کنید و منطقی پشت اظهارات شما نیست،یعنی مقصود شما این است که اخبار مربوط به محاکمه متهمان و روند رسیدگی به جرائم آنها را باید از رسانه های خارجی بشنوید تا قبول کنید؟! چی میگید شما آقا؟ مفهوم سخن شما این است که من نه قوانین کشور را قبول دارم نه قوه قضائیه را و نه اخبار رسانه ها را و نه اظهارات مسئولان این کشور را! خوب پس شما دیگر چی را قبول داری غیر خودت دوست گرامی؟! وقتی یک محارب مسلح را حین درگیری می گیرند باید شما را خبر کنند تا دستگیری آنها را حین درگیری ببینید؟!اینکه رامین معدوم را حین درگیری و زخمی بودن و با اسلحه بودن دستگیر کرده اند که مورد انکار کسی نیست،شما که خیلی اهل تماس با این و اون و اینجا و اونجا رفتنید لطف کنید با وکیل او تماس بگیرید ببینید دستگیری رامین حین درگیری مسلحانه مورد انکار اوست؟! یک وکیل طبیعی است که تلاش میکنه موکلش رو از اعدام نجات بده اما وکیل که نمی تونه مثل شما دستگیری متهم حین درگیری رو انکار کنه! برای اینکه اینها شهود داره ،لااقلش گزارش و شهادت مامورین نیروی انتظامی است،لابد شما شهادت ماموران قانون را هم قبول ندارید! این فرد اعدام شده سه نفر از همراهانش حین درگیری کشته شده اند و او را زخمی دستگیر کردند،متهم خیلی تلاش بکنه اینه که مثلا بگه من عضو کومله نبودم،اما کسی که اسلحه دست می گیره و با ماموران درگیر میشه طبق قوانین یک محاربه،اینو شما کی می خواهید درک کنید؟ الان شمای محمد نوریزاد هم هر شخصیتی دارید و هر سابقه ای اگر اسلحه دست بگیرید و با ماموران درگیر شوید حکم محارب دارید،این بنده خدا هم اینطور بوده و دستگیر شده،علنی یا غیر علنی بودن دادگاه نیز مطابق قانون بتشخیص دادرس پرونده است،ببینید این گزارش میزان نیوز و مقامات رسمی قضائی است که دادگاهی تشکیل شده با حضور متهم و وکیل او:
      “..پس از صدور قرار جلب به دادرسی و متعاقب آن کیفرخواست، برای متهم مستند به ماده ۲۸۷ قانون مجازات اسلامی به اتهام بغی تقاضای مجازات شده و رسیدگی به این کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی سنندج محول گردیده است. برای متهم ابتدا وکیل تسخیری تعیین شده و متعاقباً خود وکیل معرفی کرده است. جلسات محاکمه با حضور متهم و وکیل وی برگزار شده و دادگاه طی دادنامه‌ی مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ حکم بر اعدام متهم صادر نموده و این حکم در دیوان عالی کشور ابرام شده است..”
      http://www.mizanonline.com/fa/news/450515/
      من که از اعدام کسی خوشحال نمی شوم اما اینها یک مسیر قانونی داره عزیز من،حکم اعدام و اجرای آن بلحاظ قضائی کار راحتی نیست،و جدای از دادگاههای بدوی و تجدید نظر باید بایید دادگاههای عالی هم برسه.

      متاسفانه مشکل شما اینه که نه با قانون آشنائید و نه اصلا مایلید از کسی حرف بشنوید،یکجوری رفتار می کنید که گویا بحث محاکمه یک متهم سیاسی است،نه آقا اینها جرائم امنیتی است،آنکه بگوش شما خورده که دادگاه جرائم سیاسی مطابق قانون اساسی باید علنی باشه با حضور هیئت منصفه،مربوط به جرائم سیاسی است نه کسی که عضو گروههای محاربه و اسلحه کشیده با ماموران درگیر شده،حالا یک سوال :شما گروهک کومله را گروه محارب می دانید یا گروه و حزب سیاسی؟ اینو جواب می دهید یا دوباره می روید سراغ موضوعات دیگر و لفّاظی های دیگر؟! من یک سوال دیگر از شما کردم جواب ندادید؟بمن بگوئید چرا هزاران کورد در کردستان و مناطق دیگر کشور دارند زندگی می کنند آنها را نمی گیرند و اعدام نمی کنند؟! یعنی فقط با رامین حسین پناهی پدر کشتگی داشته اند؟! حالا عدالت علوی بشما چه مربوطه؟! شما که نامه نوشتید و امام علی را محاکمه هم کردید! عدالت علوی قبول دارید؟! بله امام علی می گفت تا کسی اسلحه بدست نگرفته و فقط حرفش را می زند به او کاری نداشته باشید حتی خوارج را،اما وقتی آنها شمشیر کشیدند مگر امام علی چند هزار نفر از آنها را از دم تیغ نگذراند؟ لابد اگر شما آن زمان حضور داشتید همین حرف های شیک و اتو کشیده را به او می زدید که ای آقا چکار دارید محاربان و باغیان مسلح را می کشید؟! حالا بالاخره نام این وکیل او مشخصه،شما که باید همه چیز را از یوتیوب و رسانه های خارجی ببینید و بشنوید تا قبول کنید و هیچ رسانه یا گزارش قضائی را قبول ندارید، لطف کنید از وکیل او بپرسید رامین را زخمی و حین درگیری دستگیر کردند یا نه؟ همینجور جر نکنید،پدر و مادر و نزدیکان یک متهم یا مجرم هم البته بستگی به او دارند و چیزهایی می گویند اما پدر و مادر او که حین دستگیری او در درگیری حضور نداشته اند.
      با احترام

      ———-

      درود سید مرتضای گرامی
      نوشته اید:

      …..جناب نوریزاد،خودتان می دانید که فقط جدل می کنید و منطقی پشت اظهارات شما نیست،یعنی مقصود شما این است که اخبار مربوط به محاکمه متهمان و روند رسیدگی به جرائم آنها را باید از رسانه های خارجی بشنوید تا قبول کنید؟! چی میگید شما آقا؟ مفهوم سخن شما این است که من نه قوانین کشور را قبول دارم نه قوه قضائیه را و نه اخبار رسانه ها را و نه اظهارات مسئولان این کشور را! خوب پس شما دیگر چی را قبول داری غیر خودت دوست گرامی؟!…..

      از این که مرتب زاویه ی دید خود را تغییر می دهید، به کوچک بودن افق زیرکی شما می نگرم و افسوس می خورم. کاش لااقل زیرک بودید. یک علاقه ی همینجوری بین شما و جمهوری اسلامی ست که ذات این علاقه کاش بر نان سفره استوار بود. شما با نشانی های غلط خود، تلاش می کنید مثلا ردی از مقبولیت برای نظام مطلوبتان بتراشید. کاش کمی زیرک تر بودید. لااقل در اندازه ی شیخ مصطفی پور محمدی. که تا پیش از انتشار فایل صوتی آقای منتظری، نقش خود را در کشتار زندانیان سال 67 انکار می کرد و بعدش که آفتاب بر دخمه های دیوگونگی اش تابید، زل زد به چشم مردم و گفت: من حکم خدا را انجام داده ام و شبی نبوده که راحت نخوابیده باشم. کاش بقدر همین شیخ مصطفی پورمحمدی کشتارگر زیرک بودید. بهر روی این به خود شما مربوط است که بر کجای شاخه ای که می برید بنشینید. در باره ی پرسش بالا، کاش کمی زیرکترانه پرسش می فرمودید. و با سادگی، بر یک فریب و دروغ انگشت نمی نهادید. اخبار راست در بستری از راستی باور پذیر می شوند. آنجا که همه ی گلوگاههای خبری متهمان سیاسی و غیره در اختیار دستگاه رسانه ای حضرت ولایت است، چه جای راستی انگاری؟ بویژه این که در این سالهای کوفتیِ ولایی، یک دادگاه علنی برای زندانیان سیاسی برگزار نشده. و ای کاش جلوداران شما نیز مختصری زیرک بودند در فریبکاری هایی که مشغول انجامش هستند. مثل داستان طنز خودکشی معترضان در زندان. کاش استعداد این را داشتند که شیک تر دروغ ببافند.
      پس، خبر را می شود از دو سوی دریافت. از موافق و از مخالف. و این یعنی دادگاه علنی. که نه شما و نه گنده های ولایی تان، جرأت برگزاری اش را نداشته اید و ندارند.
      با احترام

      .

       
     • کیش شخصیت! شما آقا فقط مبتلا به کیش شخصیتید و خودتان را قبول دارید و یکی دو نفر پیرامون خود را! شما به خود آزاری و دگر آزاری مبتلائید و جدل می کنید! به خود آزاری ادامه دهید،اهمیتی ندارد،آنها بهترین روش روانی را نسبت به شما برگزیده اند:اینکه شما را بحال خود وانهاده اند! هرکاری می کنید که شما را بگیرند و قهرمان شوید نمی شود! خوش باشید در این خود آزاری و دگر آزاری کور و بی ثمر!
      ناظران عمومی دیدند که نه به سوالات من جواب دادید و نه به استدلالهای من توجه کردید فقط لفاّظی می کنید باقتضای مهارت در نویسندگی،حسن شما فقط این است،بحث با دگماتیزم شما بی فائده است،براه خود بروید.
      فقط همین!

      با احترام
      .

       
 77. با درود استاد گرامی نمیدانم چرا اخوندها اینقدر پوست کلفت و نا بخرد هستند ؟ چگونه با پررویی میگویند که مردم گرانی و تورم را تحمل میکنند تا رژیم بماند و اقای ظریف با پررویی میگوید ما خودمان انتخاب کردیم !!! کدام انتخاب را میگوید؟ شاید منظورش رفرندام (دام) به جمهوری اسلامی است . ما چکونه باید بگیم غلط کردیم که گول خوردیم . به غیر از حکومتی که اسلامی باشد چگونه میتواند قیمت ها افسار گسسته بالا رود ؟ من ادینه ها خرید میکنم پنیر را در یکماه در قم بترتیب 11-14-18-20هزار تومان خریدم (شهرهای دیگر را نمیدانم) . میدانم حالا این سید … میگوید چه ربطی به اسلام دارد!! فقط مرد باشد و راستش را بگوید ماهانه چقدر درامد دارد و بعدش نصحیت کند . ایا تا حالا بفکر خودکشی ویا فکر فروش عضو بدنش و یا خودفروشی همسرش و یا … اندیشه کرده است و یا درامدش بیشتر از خرجش است و نگرانی ندارد …

   
 78. فتوای آیت الله مکارم شیرازی: سیگار حرام است

  یکی نیست بگه حالا که دیدی سیگار قیمتش سر به فلک گذاشته داری /// نفسی می کنی وگرنه همون رهبر /////////شده ات هم سیگاری بود و هم چپقش هم همیشه همراهش بود!!! سیگار که سهله، این وسط ما از دست شما ////////////////////////// یه چیز دیگه نکشیم کمال تعجب داره!!

   
 79. پاسخ

  علی1
  3:53 ق.ظ / سپتامبر 4, 2018

  سید مرتضا در پست قبل در نقد نوشته من در باره معجزه نبودن قرآن نوشته است:
  «در باب اعجاز،مطلبی که بدان اشاره کردید با واقعیت اعجاز و معجزه تعارض دارد،شما از طرفی می گوئید قرآن راست می گوید که کسی همسان با آیات او نمی تواند بیاورد،در عین حال قرآن معجزه نیست! سوال این است که پس اعجاز یعنی چه؟!»؟
  او سپس در تعریف اعجاز افزوده:
  « اعجاز حسب لغت یعنی عاجز کردن دیگری در موردی یا موضوعی»
  و نتیجه گرفته که
  «اینکه قرآن معجز است،معجز یعنی چه؟یعنی اینکه بشر عادی از اتیان بمثل این کتاب عاجز است،و استلزام چنین عجزی این است که :قرآن کتاب خداست و قرآن مخلوق بشر نیست»
  …………….
  علی1 گرامی ماجرای الله و مخلوقاتش به این می ماند که سازنده یک روبوت با روبوت بر سر مثلا حرف زدن کل کل کند! خب چنین آفریننده ایی خود بخود افریننده گی و قدرت خود را به پرسش میگیرد و ارزش خود را در حد همان به مخلوق پائین می آورد و این یعنی ////////////////////////// معجزه هم چیزی جز ///////////////////////////////////////////////////////////// نیست.

   
 80. اخبار: حاج بیژن زنگنهزده در حین سخنرانی روباه بنفش چرتش برد.
  مش قاسم: حوصله اش سر رفته بود، از این …(سه نقطه از مش قاسم) شعرها ۴۰ ساله که داره میشنفه.

   
 81. روباه بنفش: کسی حق ندارد پشت دولت را خالی کند.
  مش قاسم: حاجی “پشت” دولت خالی نشده، پشت دولت یه چیز دیگه شده. خیلی چیزهای دیگه هم به دولت شده، اینم روش.

   
 82. نام های مقدس ، اهداف نامقدس
  دسته: محمد باقر رحیمی
  محمدباقر رحیمی: در دوره ای به سر می بریم که بیشتر از هر دوره دیگری از نام های مقدس به عنوان ابزارهایی برای رسیدن به اهداف نا مقدس استفاده می شود. از نام پیامبر (ص) گرفته تا ائمه اطهار به عنوان پوششی برای اهداف ناروا و نامقدس استفاده می گردد. اگرچه بهره گرفتن از امور مقدس در راه های نامقدس در طول تاریخ و در همه ی جوامع وجود داشته و دارد، اما در عین حال در جامعه ی کنونی ایران به صورتی افراطی و افسارگسیخته قابل مشاهده است.
  در آغاز باید یک پرسش ساده مطرح ساخت و آن اینکه آیا پیامبر و ائمه خود پایه گذار این رویه بوده اند؟ آیا آنها به عمد ، آشکار و یا پنهان دنبال اهداف نامقدس بوده اند و شواهدی در سیره و زندگی آنها دیده می شود ؟ با نگاهی به زندگی ایشان به روشنی آشکار می گردد که رویه زندگی آنها چنان بوده است که نیازی به مکر و حیله نداشته اند تا به واسطه ی آنها به اهداف ناروایی دست یابند. به سخن دیگر می توان گفت زندگی ساده زیستانه و یا در حد میانه آنها ، مانع از آن می شدکه ایشان برای رسیدن به ا هداف خود از هر راه نادرستی بهره بگیرند. به واقع اگر آنان اینگونه نبودند ماندگار نبوده و نمی توانستند در درازنای تاریخ پیروانی داشته باشند. اما پیروان آن افراد مقدس و پیراسته به عکس آنها رفتار کرده و می کنند. این پیروان که البته تنها از توده مردم نیستند ، بلکه برخی حکومت ها و برخی خواص نیز جزء آنها می باشند ، رفتارهایی مغایر و مقابل پیام افراد مقدس را ارائه می دهند. در جامعه ایرانی از جمله اعمال معکوس پیروان ساختن مقابری با وسعت زیاد و پوشاندن آنها با ابزارهایی چون طلا می باشد. در حالیکه آن ائمه ساده زیستی و قناعت را ترویج می کردند.
  آنها یاریگری دیگران و به ویژه مستمندان را به طور مکرر به سخن و عمل می آوردند. در حالیکه اعمال و عملکرد عمده پیروان آنها چهره دیگری از آنان به ذهن مخاطبان القا می کند. اگر بگوییم توده مردم به واسطه جهل نسبت به موضوع چنین عملکردی نشان می دهند ، شکی نیست که برخی حکومت ها و خواص با انگیزه دیگری چهره ای نادرست از الگوهای دینی به جامعه می باورانند. در حقیقت آنها برای توجیه اعمال ناروای خویش به ویژه در ثروت اندوزی افزون طلبانه، مقابر ائمه را نماد ثروت و قدرت نشان می دهند. ریشه این مسأله را کجا باید جستجو کرد ؟ به نظر می رسد مذهب به خودی خود از آن چنان ظرفیتی برخوردار است که به عنوان ابزار می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد. مذهب به حکم ابزار ( و نه هدف) در دستان آلوده چنان است که حاکمان می توانند با آن حکومت کرده و گدایان با آن کسب درآمد کنند. ریشه دیگر مسأله برمی گردد به اینکه در چند دهه اخیر در جامعه ایرانی بیشتر از گذشته دوگانگی در رفتار و یا ریاکاری نهادینه شده است. تأکید بر نهادینه شدن از آنروست که گفته شود ریا به یک رفتار معمولی تبدیل شده و دیگر آنچنان که باید ضد ارزش محسوب نمی گردد.در جامعه ما دوچهرگی به دو علت عمده بر می گردد ، یکی اجبار در انجام امور دینی و دیگری رویکرد فقهی به امور. روش اجبار و تحکم در اموری که جان مایه فرهنگی دارند ، درونی نشده، به ظاهر انجام شده و باعث مقابله با آنها می گردد. امور فرهنگی که از نسلی به نسل دیگر انتقال می یابند اگر به اجبار و اکراه همراه باشند جز به تظاهر به عمل نمی رسند. اگرچه ممکن است در ارائه امور دینی و فرهنگی استفاده از اندکی اجبار اشکالی نداشته باشد ولیکن اگر حداکثر باشد ،هرگز آن اموردرونی نخواهند شد.
  در حوزه احکام فقهی حقیقت این است که در فقه ، احکام ظاهری بدون پشتوانه باطنی چنان بر رفتارهای اخلاقی درونزا چیرگی پیدا کرده که جای اندکی برای اخلاق و نیت های باطنی گذاشته است. و تا این رویه وجود دارد هم چنان زمینه تظاهر و دوگانگی در رفتار وجود خواهد داشت. بنا بر فقه موجود ورود به حوزه دین و ایمـان با تقـوا آغاز نمی گردد ، بلکه پس از اخذ دین تقوای پدیدار می شود ( یا بایدبشود ) . اما به واقع ورود به عرصه دینداری آن هم تا مرحله ایمان و باور از آغاز به تقوا و وارستگی نیاز دارد. بنابراین با دو مرحله از تقوای روبرو هستیم ، تقوای پیشینی و تقوای پسینی . دینمداری تقوا را می افزاید ، اما برای ورود به دین نیز یک تقوای پیشینی لازم است. آیه آغازین سوره بقره نشانگر این موضوع می باشد : « ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین » این کتاب بدون شک برای متقین هدایت کننده است. بنابر این آیه حصری وجود دارد و آن اینکه آیات این کتاب کسانی را هدایت می کند که دارای تقوا باشند. لذا به شرط تقوا باید به این کتاب ورود پیدا کرد.بنا بر آیه “لایمسه الاالمطهرون” ( واقعه،79) آیات قرآن را لمس نمی کنند(در نمی یابند) مگر پاکان .نیز می توان همان مفهوم را استخراج کرد.
  حال دیگر می توان گفت یکی از علل ریاکاری برخی اهل دین چگونه به وجود می آید .از آنجا که بدون شرط پاکی به سرزمین دین ورود پیدا کرده اند به مرحله ایمان و باور قلبی هم نرسیده اند و تنها از نام دیندار بهره می گیرند. اینان به دین نه چون هدفی شایسته که چون ابزار می نگرند ، به ویژه اگر شرایط محیطی بیشتری برای چنین کسانی آماده باشد.
  این شرایط جامعه ای است که در آن امتیازات بسیاری به ظواهر دینی تعلق می گیرد ، جامعه فقهی امروز به راحتی این شرایط را فراهم می آورد. جامعه ای که در آن ادعای دین و ایمان چندان هزینه ای نداشته و لزومی ندارد با ریاضت و سختی درون و برون افراد همانند هم باشد؛ جامعه ای که در آن شراب خواری مجازاتی چون شلاق و حبس دارد اما دروغ و غیبت که بسیار زیان بارتر از آن است هیچ مجازاتی در پی ندارد.
  چکیده این که تا رویکرد اساسی دین ( و حال اسلام ) اخلاقی نگردد و چهارچوب آن اخلاقی معرفی نشده باشد ، به این معنا که احکام فقهی پس از آن و به صورت فرعی در نظر گرفته شود ؛فرد و جامعه دیندار خواهیم داشت و هم چنان دین چون ابزاری برای رسیدن به اهداف ناروا و ضد دینی به کار گرفته خواهد شد.

   
  • عثمان
   10:46 ب.ظ / سپتامبر 8, 2018

   نام های مقدس ، اهداف نامقدس
   دسته: محمد باقر رحیمی
   محمدباقر رحیمی: در دوره ای به سر می بریم که بیشتر از هر دوره دیگری از نام های مقدس به عنوان ابزارهایی برای رسیدن به اهداف نا مقدس استفاده می شود. از نام پیامبر (ص) گرفته تا ائمه اطهار به عنوان پوششی برای اهداف ناروا و نامقدس استفاده می گردد. اگرچه بهره گرفتن از امور مقدس در راه های نامقدس در طول تاریخ و در همه ی جوامع وجود داشته و دارد، اما در عین حال در جامعه ی کنونی ایران به صورتی افراطی و افسارگسیخته قابل مشاهده است.
   در آغاز باید یک پرسش ساده مطرح ساخت و آن اینکه آیا پیامبر و ائمه خود پایه گذار این رویه بوده اند؟ آیا آنها به عمد ، آشکار و یا پنهان دنبال اهداف نامقدس بوده اند و شواهدی در سیره و زندگی آنها دیده می شود ؟ با نگاهی به زندگی ایشان به روشنی آشکار می گردد که رویه زندگی آنها چنان بوده است که نیازی به مکر و حیله نداشته اند تا به واسطه ی آنها به اهداف ناروایی دست یابند. به سخن دیگر می توان گفت زندگی ساده زیستانه و یا در حد میانه آنها ، مانع از آن می شدکه ایشان برای رسیدن به ا هداف خود از هر راه نادرستی بهره بگیرند.
   …………..
   جناب رحیمی اروا ////! داشتن 23 زن محمد و آنهمه ثروت و 35 بچه و چندین زن علی و 70 زن حسن زندگی ساده بوده! یک زندگی ساده که دیگه آنهمه جنگ و خونریزی نمی خواست. دست از شرموطه بازی بردارید! هیچ رفتار این //////////////////////////// با اسلام و نص قرآن و سنت محمد و سران اسلامی مغایرتی ندارند. اهداف مقدس (///) غارتگران اسلام چی بود جز غارت و کشت و کشتار و تجاوز به حقوق دیگران و به برده و کنیز گرفتن زن و بچه های مردم؟ اصلا اخلاق چه ربطی به دین و بخصوص اسلام دارد؟ محمد خود زن پسر خونده اش را دید و ///////////// گرفت! زنی را که تمام قوم و قبیله اش را کشته و غارت و لت و پار کرده بود در همان میدان جنگ و در میان خاک و خون ////////////// قرار داد. دختر 9 ساله را //////////////// قرار داد.لابد اینها را اخلاق می دانید؟مسلما اگر اخلاق را یک روش زندگی بدانیم اینهم روشی برای زندگی است. شما مسلمین با این توجیهات///////و شرموطه بازی آبروی خود می برید و دیگران را بزحمت می اندازید.

    
   • این سوپر فحّاش سایت،خیلی خوب هم آبروی سکولاریسم را برده و می برد! هم خیلی خوب آبروی سکولارها را برده و می برد!
    مساله تعدد و کثرت ازدواج سنتی رایج در گذشته های دور تاریخی و از جمله در شبه جزیره عربستان بوده است و حدّ و حدودی هم برای آن وجود نداشته،چنانکه در ایران قدیم و مناطق دیگر نیز تعدّد همسر بلکه حرمسرا وجود داشته است،اسلام آمد حدّ و مرزی برای این تعیین کرد،جدای از بحث کنیز و اماء که آنهم سنت رایج ناشی از جنگها در گذشته تاریخی بوده است،و جدای از ازدواج موقّت که در اسلام محدودیتی ندارد و البته تحقق آن موکول به رضایت زن و مرد است،اسلام ازدواج دائمی متعدد همزمان را محدود به چهار همسر کرد و این حکم البته حکم جواز و اباحه است نه حکم وجوبی و واجب،یعنی تعدد همسر تا 4 همسر جائز است که این حکم البته فلسفه هم دارد.
    در هر حال تعدد همسر و ازدواج های متعدد ماهیتا ربطی به ساده زیستی نداشته و ندارد،می شود یک همسر داشت و زندگی پیچیده و تشریفاتی داشت،و می شود چند همسر داشت و زندگی ساده هم داشت،ساده زیستی هم البته امری نسبی و اضافی است و از نظر زمان و مکان هم ممکن است متفاوت باشد،و زندگی پیامبر بشهادت تاریخ و بشهادت دشمنان و دوستان او زندگی ساده ای بوده است و تعداد و تعدد همسران همانطور که اشاره شد که سنت ریشه داری در تاریخ بوده است اصالتا ارتباطی با سادگی یا پیچیدگی زندگی ندارد،ضمن اینکه این تعداد همسران پیامبر -چنانکه بارها بحث شد-اینطور نبوده است که بطور همزمان و یکجا بوده است ،گذشته از اینکه ازدواج ها همیشه تابع انگیزه های جنسی نبوده و نیست و موارد مختلفی از این ازدواج ها بانگیزه های گوناگون اجتماعی سیاسی قبیلگی صورت گرفته است،و اساسا فرو شدن تکراری در زندگی شخصی پیامبر ناشی از فقدان منطق ارزیابی درست از گفتمان و اهداف یک پیامبر است .ضمن اینکه اذعان نویسنده فحش های بالا که :
    “یک زندگی ساده که دیگه آنهمه جنگ و خونریزی نمی خواست”!
    نشان می دهد که نویسنده من حیث لایشعر و از روی نفهمی اقرار و اذعان دارد که فلسفه جنگ و قتال و تحمّل زحمات گوناگون از ناحیه پیامبر رسیدن به اهداف والایی بوده است که هدف انبیاء بوده است یعنی استقرار توحید و عبودیت خدا و قسط و عدل اجتماعی،نه رسیدن به زندگی ساده یا پیچیده و رفاهی،در واقع طراز انبیاء بزرگ الهی بسیار والاتر از فرو رفتن در آخور طبیعت و مادیت و زندگی مادی بوده است،و آخور و رفاه مادی هدف انسانهای منغمر در طبیعت و جهان ماده است و اینها هیچ ربطی به اهداف والای انبیاء ندارد.
    ضمنا سوپر فحّاش سایت! این لغت “شرموطه” را اصلاح کند،لغتی به این صورت نداریم ،آنچه که در کتابهای لغت و در عرف بکار می رود لغت “شامورته بازی” است که روش غالب این سوپر فحاش است!

     
 83. یاران به از جان درود

  اقتصاد مال خر است پس جاده وریل و ناموس می فروشیم

  جمهوری اسلامی با مصادره وجوه نقد و سپس اموال نا منقول آغاز کرد. پس از مدتی

  با گروگان گیری وصول پیش پرداخت های رژیم قبل آغاز شد هم اینک بانو زاغری در رهن

  وصول پیش پرداخت تانک های چیفتن است .کار بدانجای کشیده که دکتور اقتصاد کلان

  جناب حاج جنرال تابناک فرضیه ((هزاران اسیر می گیزیم وهر عدد!! اسیر را به چند ملیارد

  دلار می فروشیم وهمه چیز درست میشود)) را برای اشغال عنوان ابله اولا برای گینس

  فرستاده اند.از سوی دیگر آقای علم الهدا ( آ نکه علم؟ ها را هدایت می کند!!!) علم مجردان

  عراقی را بسمت بانوان قم ومشهد هدایت فرموده گفتند {{این ها از بدنشان بوی مقابر می

  آید و بانوان به آنان سرویس بدهند}}. البته مشخص نفرمودند کجای بدنشان بیشتر بوی مقابر

  دارد یا اگر بانویی که عزیزی را درجنگ از دست داده با قاتل یا فرزندان قاتل مواجه شد چه کند را

  هم بی پاسخ گذاشتند. بهر روی دریا را به چینیان و بنادر را به هندوان وخزر را به اربابان داده ایم اما

  با هر حسابی حمل نفت عراق وپالایشش در کرمانشاه و عودت آن در یک کلام فروش جاده است

  حاضرم با حسابداران برمبنای فهرست بهای سال ودرآمد همان سال ثابت کنم که سود مادی

  حاصله یک هزارم هزینه استهلاک زیر سازی وآسفالت بعضافه هزینه های نگهداری جاده مذبور

  نیست .جزغاله شدن ایرانیان وآلودگی های صوتی محیطی را هم طبق معمول فرانشیز و تخفیف

  می گیریم تا با عدد ورقم ثابت کنیم هرکس اقتصاد را مال خر بداند بسیار از خر کم فهم تر است

  و به جاده و ناموس ومردم فروشی می افتد. با همین حکمت است که با هفت موشک 10 متری

  که هریک سدها ملیون قیمت تمام شده دارند 10 نفر را می کشیم ونفرت همه جهانیان و ضررهای

  آتی به علاوه خسارت وخون بهای کشتگان آتی مابا نارنجک یا بمبی به قیمت ده هزارتومان را هم

  که تقاص کارمان بوده را طبق روال تخفیف معامله ای هستند که هرگز به حساب نمی آیند..

   
 84. هزینه های شیعه گستری و حمایت تمام قد از شیعیان عراق همراه با هدیه اب و برق مجانی به بصره ثمر داد!! نوش جانتان و گوارای وجودتان باد این میوه شیرین که نتیجه بریدن از حلقوم هموطنان ایرانی و چپاندن به حلقوم برادران شیعه عراقیتان بود ؛ دیروز سفارتتان را به اتش کشیدند و فردا صدارتان را به زیر خواهند کشید ؛ به همان اندازه که بخاطر شیعیان عراق هموطنانمان را بی حرمت کردید چند برابر ان در عراق حرمت تان بر باد رفت . مبارکتان باشد رهبری بر شیعیان عراق و لبنان و سوریه !! البته قطعا همین جزای خیر را در سوریه و لبنان هم خواهید گرفت ؛ شب ابستن است تا چه زاید سحر ؛ میدانید با هزینه هایی که در این چند سال نوش جان برادرانتان در سوریه و عراق و لبنان کردید چند استان گرسنه و محروم چون سیستان و بلوچستان و کردستان را می توانستید به رفاه مطلق برسانید ؟ سر جمع مبالغی را که فقط در بصره ریخت و پاش کردید را یاداشت کرده اید ؟ هزینه بیمارستانها و مدارسی را که عراق ساختید جمع کرده اید ؟ چقدر از حلقوم کودکان سیستان و بلوچستان و کردستان دزدیدید و صرف شیعه سازی کودکان موصل و بصره کردید ؟ شرم و ننگتان باد که زیر پای برادران عربتان فرش قرمز گستردید ؛ قم و مشهد را شهوت سرایشان کردید ؛ ابرو و حیثیت و غرور ایرانی به باد دادید و کار را بجایی رساندید که سنیهای وهابی عراق و لبنان نیز برای زیارت مشهد و قم شیعه دو اتشه میشدند !! و علم الخدای مشهد با افتخار بیلان خیل عظیم زوار عرب را میداد ؛ کسی که برای اجرای کنسرت اوازی در مشهد حلقوم وا اسلاما میدراند دیوث خانه های مشهد را برکتی از جانب برادران عراقی میدانست و بوی تن عراقی های هرزه را بوی تربت کربلا و تبرک می نامید .
  ثمره حاتم بخشیهایتان در عراق شروع شده است و بماند تا ثمره شیرین و لذید کاشته هایتان در سوریه و یمن و لبنان را نیز نوش جان کنید .
  اخ که چقدر وطنم به مردان میهن پرستی چون احمد قوام و محمدعلی فروغی و محمد مصدق نیاز دارد تا نوکران روس و انگلیس را از این سر زمین بیرون برانند ؛ ای کاش رضا قلدری می امد تا این دستار بندان انگل را دو باره به حوزه براند

   
  • ای کاش رضا قلدری می امد تا این دستار بندان انگل را دو باره به حوزه براند
   ……………..
   JM گرامی درد ما ایرانیان در طول تاریخ خونبارمان استبداد بوده.آمدن رضاشاهی دیگر درمان دردمان نیست هموطن. قدرت در ایران باید تقسیم شود و نمایندگان تمام اقشار جامعه باید بدون ترس و آزادانه از حقوق موکلانشان دفاع نمایند.تمام افراد جامعه باید دارای حقوق برابر و مساوی در برابر قانون باشند و تمام مقامات بدون هیچ استثنایی انتخابی و برای مدتی معلوم باشند. آزادی احزاب در چهار چوب قوانین احزاب و آزادی نوشتن و حرف زدن و خواندن و داشتن وسایل ارتباطی بدون سانسور! پرداختن مالیات برای زیر یوغ مردم کشیدن حاکمیت و از بودجه خارج کردن نفت و منابعی که می توانند حکومت را از مردم بی نیاز کنند. و سرمایه گذاری نفت و غیره برای ساختن زیربناهای اقتصادی و کاشتن جنگل و باز پس گیری کویرها.
   بیرون راندن اسلام از قدرت و از قانون اساسی و ازادی و برابری کامل باورها و ادیان در جامعه و پس گرفتن تمام منابع اسلامیان و ملی کردن تمام منابع وقفی و بستن بساط حوزه و مفتخوری مشتی انگل و وادار کردن آنها به کار.از بین بردن تمام امامزاده و مسجد و غیره ایکه از 57 به بعد ساخته شده و نگه داری اماکنی که فقط ارزش تاریخی دارند و تحویل دادن آنها به اداره باستانی و بیرون کردن آنگلها از چنین اماکنی و از بین بردن تمام نشانه های مذهبی در جامعه و ممنوع کردن تبلیغ دینی و رهایی آموزش و پروش و قضاوت از //// اسلامی و بخصوص ممنوع کردن چنین باورهایی در بین بچه های زیر 18 سال و آزادی انتقاد به اسلام و هر دین و باور دیگر در تمام سطوح جامعه و مبارزه شدید با کسانیکه تبلیغ برای دین و یا باوری و حکومت دینی می کنند و یا بنام دین به حقوق افراد در جامعه تعرض می کنند.افراد آزاد هستند که خود را مسلمان بدانند ولی باید بدانند که باور دینی مربوط به حریم خصوصی است و هیچ فردی ملزم به احترام به مقدساتشان در حریم عمومی نیست. چون در حریم عمومی نه تنها هیچ چیزی مقدس نیست بلکه آنچه در طول تاریخ بوده و رفته مربوط به تمام بشریت است والله و خدا و… محمد و مارکس و …نوشته ها و گفته ها …همانقدر که به باورمندان انها مربوط است بعنوان میراث بشریت مربوط به تک تک انسانهاست و هر انسانی در هر زمانی و با هر زبانی که خود ترجیح می دهد می تواند با آنها برخورد کند.و هیچ قانونی و یا گروهی و یا فردی نمی تواند و نباید با او برخوردی داشته باشد.احترام به عقاید و باورها در حریم عمومی حرف مزخرف و در ستیز با حقوق فردیست! وقتی در یک جامعه سکولار و لائیک دین و باور مربوط به حریم خصوصی است یعنی باورمندان چنین باوری تنها حق باور به آن و بجاآوردن عبادات و …را دارند نه اینکه تبلیغ در حریم عمومی و تحریک مردم!

    
   • مزدک نازنین انچه را که بر شمردی نهایت ارزوی هر ایرانی وطن پرستی است ؛ من نه تنها با نظام شاهنشاهی که با هر نظام ایدیو لوژیک مخالفم ؛ نظام شاهی نیز در طول تاریخ ایران توسط مذهب بر گرده مردم سوار بوده است ولی سیوالم اینست که ایا اخوندیسم تبهکار با مسالمت دست از سر ایران بر میدارد؟ ایا مردمی که گوشت و جانشان با جهل و خرافات مذهبی عجین شده و با وجود فقر و فلاکت گوسفند وار و با پای پیاده روانه کربلا و نجف میشود به این راحتی تن به نظام سکولار میدهد ؟ عزبز دل الماس را نمی توان با اهن برید الماس را فقط باید با الماس برید

     
 85. روباه بنفش: کشور در جنگ است، مردم باید مشکلات را تحمل کنند.
  مش قاسم: مع صلوات! در جنگ قبلی چه گلی به سرمون زدن که در این جنگ به سرمون بزنن. دلار امروز چنده؟

   
 86. به نقل از سایت رادیو آلمان
  زارتسین کتابی نوشته به نام «تصاحب خصمانه» (یا مصادره خصمانه) و با عنوان فرعی «چگونه اسلام مانع پیشرفت و همچون تهدیدی برای جامعه است . فصل اول ناظر بر اثبات این مدعاست که اسلام دینی خشونت‌گرا و سرکوب‌گر فردیت انسان‌ها و نیز به شدت در پی کشیدن دیوار و حصارهای گاه خونین با سایر فرهنگ‌ها و هویت‌ها و مذاهب است، عاملی که هر گونه تغییر و اصلاح در اسلام را هم از نظر زارتسین مانع می‌شود. در این فصل همچنین تاکید بر این است که اسلام «در زمینه معنوی و فرهنگی برهوت‌ساز است» و «زیرآب هر گونه هنری را می‌زند.»

  مش قاسم: گمانم این شخص مدتی در ایران زندگی کرده یا با تعداد زیادی از ایرانیان مصاحبه کرده. بعله دیگه، این چیزا رو ما ایرانیان با گوشت و پوست و خونمون در طول ۴۰ سال گذشته تجربه کرده ایم.

   
 87. نوریزاد به ننت بگو برات پشگل خر دود کنه مبادا چشم بخوری!!! این پروانه سلحشوری هم اگه از خود این رژیم نبود تاییدش نمی کردند!! حالا هی تو هم چس نفسی کن و دری وری بنویس!!!

   
 88. نوریزاد به نظر من برخوردهای بدی که با تو می شود را باید به فال نیک گرفت که افرادی که هنوز دل در گرو مزدوریت این رژیم بسته اند آگاه شوند که چگونه سرانجامی در انتظارشان است!! به شخصه اینکه فردی بخواهد نقش مزدور بودن جنابعالی را نیز در ولایت مطلقه فقیه نادیده بگیرد بسی اشتباه است!! می گویی اینان آبروی ترا می برند!!! اینان در رژیم دست به روی مطالبی می گذارند که تو نیز از انجام هریک شرمنده ای و تنها سگوت اختیار می کنی!!! برای مثال دست به روی زندگی خصوصی تر می گذارند و پرده از وجود زنان متعدد دیگر در زندگی تو برداشتند!!! فیلم پاچه خواری تو از رهبر جمهوری اسهالی را در زندان منتشر کردند!!!! پرده از اموال شخصی تو برداشتند که از برکت چنین پاچه خواریها بدست آمده بود!!! مقصودم اموالی است که سر به میلیاردها می زند و تنها در مصاحبه ها به ذهنیتی از خود در رسیدن به یک زندگی معمولی و آبرومند اشاره می کنی!!! اما سوالهایی همچنان مطرح است!!! آیا برای رژیم جمهوری اسهالی تنها آبرو بردن فردی موجب اقناع می تواند باشد؟! پاسخ منفی است!!! پس باید دید به چه علت هیچ صحبتی از مصادره این اموال نشد!!! چرا تو را مجدداً دستگیر و زندانی نکردند!!!! و چراهای دیگری که حکایت از آن می کند که آیا مزدوران گذشته پشیمان شده حال حاضر آیا براستی به نقطه ای از پشیمانی رسیده اند و یا اینکه تنها در حال اجرای نقش دیگری می باشند!!! البته موضوع زوال عقل، دیوانگی و … نیز مساله ای است که رژیم جمهوری اسهالی به آن توجه چندانی نمی کند و اگر قانون برای ما عطف بما سبقی ندارد بارها دیده ایم این قانون گاه عیناً به اجرا در آمده است آنهم در نقطه ای که قرار است به نفع رژیم تمام شود!!!!!!!!! خودشیفتگی نیز مساله دیگری است که از اساس در این سرزمین از زمان اهتزاز پرچم جمهوری اسهالی نیز کاملاً به شکل اپیدمی در آمده است!!!!!

   
 89. چناب نوری زاد
  سلام
  به نظر من تحلیل شما در مورد عراق و حوادث اخیر اشتباه است؛
  حکومت ایران نه تنها در عراق خرابی به بار نیاورده که یکی از مهره ها و ستون های قابل اطمینان برای حل مشکلات عراق بوده؛ اگر حمایت های نظام ایران نبود، آنهم در تمامی ابعاد، الان عراق هم همانند سوریه بود.
  نقش ایران در کنترل کردستان عراق و جلوگیری از جنگ اعراب و کردهای عراق، نقش ایران در هماهنگ کردن گروه های شیعه و سنی در عراق و تلاش ایران برای جلوگیری از جنگ شیعه و سنی در عراق، کمک بلاعوض ایران در جنگ با داعش و کمکهای بی دریغ ایران به جبهه های مخالف داعش؛ چه سنی، چه شیعه، چه عرب، چه کرد.
  حمایتهای اقتصادی از عراق، پشتیبانی همه جانبه و امنیتی از عراق و ساخت و سازهای وسیع و کمک به بازسازی عراق و بسیاری دیگر از کمکها که بیشتر یا تمامی آنها بلاعوض بوده و هست.
  مشکل امروز بصره مربوط میشود به جریان مقتدی صدر و متحد نزدیک او یعنی عربستان؛ حمله به کنسولگری ایران هم بی شک با حمایت مالی و لجستیکی عربستان بوده تا کار ایران را تلافی کند. عربستان و دیگر متحدانش نقش اصلی را در به وجود آمدن نا آرامی های اخیر عراق دارند.
  البته حکومت ایران هم در بروز این حوادث بی تقصیر نبوده.
  حکومت ایران بقای خود را در گرو حمایت از دزدهای بغداد میداند! ایران را میتوان همان علی بابا دانست که اینک همراه و همگام با چهل دزد بغداد شده!…
  خدمات ایران و کمکهای ایران به مردم و حکومت عراق قابل شمارش نیست… همین استقبال میلیونی زائران عتبات و خیل عظیم مسافران از ایران به مقصد عراق را در نظر بگیرید که چه کمکی به معیشت مردم و رونق اقتصادی آنجا میکند… بقیه بماند!
  ایران در حد میلیونی در عراق حقوق بگیر دارد و اولویت اصلی حکومت ایران ابتدا امنیت عراق است و شهرهای نجف و کربلا و سامرا و کاظمین … و البته مقر اصلی دزدان عراق، یعنی بغداد.
  اولویت اول حکومت ایران ابتدا عراق و سوریه و لبنان است و سپس بحرین و یمن و … بورکینا فاسو …
  و در آخر نوبت میرسد به ایران! … اگر رمقی باشد و چیزی در ته سفره مانده باشد!

  ما مردم ایران در دنیا بینظیر هستیم! موقع کولی دادن که برسه خستگی نمی شناسیم!
  هزاران سال است که حکومتهای مستقر در ایران از مردم بدبخت ایران کولی میگیرند و آنها را استثمار میکنند و این آخوندها خوب رگ خواب ما را پیدا کرده اند…

  سخن پایانی اینکه:
  جناب نوری زاد، شاید این جمله ها تکراری باشد…ولی زبانِ حال مردم ایران است.
  از ماست که بر ماست!…خود کرده را تدبیر نیست! و …
  به تمام کشورهای دنیا یک نظر کوتاه بیندازید؛ آمار دست شما میآید.
  هر کسی لیاقتِ همانی را دارد که اکنون دارد!
  لیاقت ما مردم هم، همین است که اکنون هست! ولی افسوس که این دورِ تسلسلِ بیشعوری، بلاهت و حماقت اکثریت مردم ایران را پایانی نیست!
  بنابراین این وطن، به این زودیها وطن بشو نیست!…
  من معتقدم در طول تاریخ پر فراز و نشیب ایران زمین، شخصیت امروز اکثریت مردم ایران در بدترین و پست ترین مرتبه قرار دارد و این بی رگی و بی تفاوتی و خودخواهی و بزدلی و … هیچگاه در این حد و اندازه سابقه نداشته.

  با احترام

   
  • با سلام به آنارشیست گرامی،مطابق معمول با برخی مطالب شما موافق و با برخی تعبیرات شما موافق نیستم،در این مورد که ایران فی الجمله برای عراق مفید بوده و در دفع تروریسم و داعش از آنجا کمک های شایانی به دولت عراق کرده ،همینطور کمک به بازسازی عراق،اینها را موافقم،چیزی که می خواهم به آن اشاره کنم همین قضیه بآتش کشیدن کنسولگری ایران در بصره است که دستاویز امثال آقای نوریزاد و برخی دیگر از ضدّ انقلابیون این سایت شده،البته همینطور که شما اشاره کردید از دخالت مزدوران عربستان نباید غافل شد،عربستان نه تنها به هر دری می زند برای ناکام کردن ایران و بهم ریختن نظم سیاسی در ایران،بلکه تلاش می کند نفوذ ایران در مناطق شیعه نشین مثل عراق را قطع کند و خود جایگزین ایران در کشورهای همسایه شود،این احتمال کاملا عقلائی است و خبرهایی هم که فراخوان های اعتراض از عراق می رسید پیش از آن چنین حکایتی داشت که در بیانیه وزارت خارجه ایران به آن اشاره شده بود یعنی بنظر می رسد دولت عراق کوتاهی هایی در حفاظت از محدوده دیپلماتیک ایران داشته است،اما جدای از این احتمال من اولا متاسفم که برخی ایرانی نماها در این سایت از اینکه کنسولگری ایران در یک کشور دیگر مورد تعرّض واقع شود ابراز خوشحالی و شعف می کنند و از این جهت ساده لوحانه خودشان را لو می دهند،و ثانیا می خواهم بگویم کسانی مثل جناب نوریزاد و من تبعه که عادت به نق زدن و ماهی گرفتن از هر آب گل آلود و طعن زدن به جمهوری اسلامی پیدا کرده اند،توجه نمی کنند که موضوع تقریبا یکی دو هفته ای قضایای بصره بحث ایران نبوده است،آنجا در بصره از تقریبا یکماه یا بیشتر پیش که فوران گرما بود و ایران هم نتوانست برق آنجا را تامین کند بجهت نیاز و اولویتی که در ایران داشتیم،وضع معیشتی آنجا از جهات مختلف بهم ریخته است و نارضایتی مردم ربطی به ایران نداشته است بلکه اعتراض آنها به گرانیها و سختیها و امور مربوط به معیشت بوده است،طبعا جاهایی و مراکزی دولتی را به آتش کشیده اند و حتی کشته هم داده اند،بحث آنجا اینها بوده و ربطی به تحلیل های نامربوط امثال نوریزاد و من تبعه ندارد وگرنه چطور در عرض این یکماه که تظاهرات بود ،بآتش کشیدن مراکز دولتی و پاسگاهها بود و زد و خوردها با ماموران دولت بود بحث ایران مطرح نبود؟! حالا بدنبال ناکامیها و زدو خوردها در یک مجموعه بهم ریختگی و آتش زدن ساختمان های دولتی عده ای هم رفتند برای خودنمائی و هیاهو کنسولگری ایران را متعرض شدند،یا مثلا مزدوران عربستان پولی گرفتند و چنین کاری کردند،معلوم است که بنیان تظاهرات بصره اعتراضات صنفی و معیشتی بوده نه بحث ایران،البته ممکن است از بابت قطع برق هم از ایران ناراحت بوده اند که البته ایران گناهی نکرده و تامین برق آنجا مطابق قرار داد مشروط به عدم نیاز مردم ایران نبوده،بالاخره می خواهم بگویم قضایای آنجا هیچ ربطی به تحلیل های نامربوط عده ای که عادت به غر زدن و نق زدن در هر پیشامد مربوط به ایران دارند ندارد،باید تاسف خورد از اینکه عده ای خود را خردمند و ایرانی بدانند در عین حال از باب” الغریق یتشبّث بکلّ حشیش”هر واقعه ای را به امیال خود به شیعه گستری و سخنانی نامربوطی از این قبیل مرتبط می کنند و خیال می کنند تحلیل ها و پیش بینی های آنها درست بوده! یا می خواهند چنین وانمودی کنند! در حالیکه شما ملاحظه کنید قطع نطر از استنادات دروغ یا تحلیل های ضعیف در این چند ساله کدامیک از پیش بینی های سیاسی همین نوریزاد خودمان درست از آب درآمد؟! پیش بینی هایی با تعبیرات متحدّیانه ای مثل :من -محمد نوریزاد-با اطمینان می گویم کذا و کذا! در این نوشته ها و هیچکدام از این کذا ها واقعیت نداشته! (حالا البته من ماهواره ندارم و مصاحبه های ایشان با رادیوها و تلویزیون های خارجی را ندیده ام اگرچه بصورت متنی برخی اظهارات ایشان را دیده ام یا در تلگرام ایشان) از این جهت بنظر من امثال ایشان اصلا شمّ سیاسی درستی ندارند و بهتر است به همان کارهای هنری و نقاشی و عکس گرفتن ها و مسافرت ها برای مستند سازی ادامه دهند تا تحلیل سیاسی!

   ————-

   درود سیدمرتضای گرامی

   در باره ی عراق و آتش زدن کنسولگری ایران در بصره، برخلاف سخن شما که دارید با زیرکی نشانی غلط می دهید، اعتراض مردم ربطی به تأمین برق عراق ندارد. یا اگر هم داشته باشد، حتما به زیرساخت هایی مربوط است که با ملات نفرتِ مردم عراق از جمهوری اسلامی آمیخته است. نفرتی که در تک تک عراقی ها موج می خورد. آنجا که عراقی ها با خشمی غلیظ، قاسم سلیمانی را مخاطب نفرت های خود قرار می دهند یا زمانی که مقتدا صدر دو روز به قاسم سلیمانی مهلت می دهد که عراق را ترک کند، مگر عراقی ها از آب و برق و پولهای سرازیر شده ی ایران به عراق بهره مند نمی شدند؟ یادتان هست نماینده ی مجلس عراق در پاسخ به محمود صادقی چه نوشت؟ اگر یادتان نیست برایتان می آورم: فائق الشیخ علی، نماینده مجلس عراق و رهبر «حزب مردمی اصلاح» در پاسخ به توییت محمود صادقی که خواستار غرامت از عراقی ها شده بود نوشت: به نام خانواده قربانیان ترور، از شما و دولت شما می‌خواهم ‍۱۱ میلیارد دلار آمریکا به عنوان غرامت کشته شدن یک میلیون عراقی از زمانی که القاعده را به بهانه جنگ با آمریکا از سال ۲۰۰۳ وارد کشور ما کردید، بپردازید.
   این سخن فائق الشیخ علی، یک غمزه ی فردی و حزبی نیست. بل یک نفرت بینابینی ست میان مردم عراق نسبت به جمهوری اسلامی. ساختن نیروگاه و بیمارستان مجانی و هزینه کردن چندین هزار میلیارد پول مردم ایران در عراق و گسیل آب و برق مجانی به بصره و کربلا و نجف ووووو چرا نتوانسته این نگرش آمیخته به نفرت را در مردم عراق ترمیم کند؟ شمایان تا کی می خواهید دنیا را آنچنان تحلیل کنید که خود بدان متمایلید؟

   یکی از پیش بینی های محمد نوری زاد که درست از آب در آمد، رأی ندادن به روحانی و اساساً اصرار به رأی ندادن به خیمه شب بازی های جمهوری اسلامی بود. یادتان هست مردمی منگ و ناگزیر، با هیجانی از سر ناچاری هجوم بردند و به روحانی رأی دادند و وقتی روحانی رأی آورد، به خیابانها ریختند و شادمانی ها کردند. و من – محمد نوری زاد – با اطمینان، هم در دور نخست و هم در دور دوم، هم خودم رأی ندادم و هم نظرم را در باره ی چرایی رأی ندادن منتشر کردم. اکنون همه یا بیشتر همانانی که به روحانی رأی دادند، بشدت پشیمان اند. این پشیمانی را در چهره ی مردم می بینید؟ اطمینان دارم می بینید اما بخاطر خصلت ” دنیا همونجوریه که من تحلیل می کنم” تان، به نقطه ی عزیمتِ اسلامی – شیعیِ خویش باز می روید.

   بد نمی شود به این فیلم ها نگاه کنید:

   خشم مردم عراق از دخالت ایران در انتخابات آن کشور:
   https://www.al-monitor.com/pulse/fa/originals/2018/02/iran-iraq-election-velayati.html

   تظاهرات هزاران عراقی علیه ایران در بغداد:

   https://www.dw.com/fa-ir/%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%BA%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/a-19230865

   شعار مردم عراق علیه ایران

   https://www.aparat.com/v/fAxvF/%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1_%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85_%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82_%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_!!!!!

   شعار علیه ایران در عراق

   https://www.aparat.com/v/XaGJ0/%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1_%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82

   تظاهرات مردم عراق علیه جمهوی اسلامی: ایران برو گمشو
   https://www.youtube.com/watch?v=zbHEqylq5ek

   مخالفت عراق با حضور قاسم سلیمانی در جنگ با داعش

   https://www.youtube.com/watch?v=oV-XcRqKbMM

   تظاهرات شیعیان عراق علیه جمهوری اسلامی

   https://www.youtube.com/watch?v=t3RFtgZ6WFE

   فضاحت های جمهوری اسلامی، اخراج قاسم سلیمانی از عراق

   https://www.youtube.com/watch?v=XIAc5e4ezH4

   با احترام

   .

    
 90. سلام جناب نوری زاد؛
  من یک پرسش هزارتو دارم از شما:
  در این وانفسای بخور نمیر و بگیر و ببند، این چه وقتِ پرسش از قرآن پژوهان است؟ آیا این پرسش از قرآن پژوهان را نمیتوان به زمان دیگری موکول کرد؟ این پرسش اینقدر ضروری و “فورس ماژور” است که از نان شب مردم واجب تر است؟ آیا یک انسان عالم و محقق و یا جمع انسانها، در دین اسلام، مجاز هستند در مورد قرآن نظر بدهند و آیات و مضامین آن را به چالش بکشند؟ و با عقل ناقص خود تفسیر به رأی کنند؟!
  اگر شما مسلمانی و معتقد به قرآن و اینکه قرآن مجموعه ای از گفتار و دستورات خداوند است که توسط پیک بالدار یعنی جبرئیل در دفعات پیاپی به پیامبر برگزیده ی خدا یعنی محمد نازل شده، پس این اداهای روشنفکر مأبانه دیگر چیست؟
  مسلمانی که خود را بنده ی خدا میداند و از طرف دیگر میخواهد بر خدای خویش خروج کند و بر آفریدگارش ادعای فضل؟!
  این قرآن پژوهی تا کنون چه دری از درهای بهشت مجازی را بر روی ما باز کرده که زین پس باز کند؟
  ……………..
  اتفاقا این درست ترین حرف و دال بر موقع شناسی نوریزاد گرامی است.چون این قرآن پژوهی و قرآن پژوهان اگر دری از بهشت بر روی ما باز نکرده اند زندگی و این دنیا را بر ما چهنم کرده اند. بنابراین هدف گرفتن ایدیولوژی اسلامی بهترین مبارزه با این جنایتکاران و دغلکارانست.

   
  • مزدک نازنین همینطور است که می فرمایید ؛ ولی ایکاش جناب نوریزاد حد اقل یک مورد از این سیولات را در معرض قضاوت افراد سایت میگذاشت انگاه مدعیان دفاع از قران مجبور به اظهار نظر میشدند

   ———-

   درود دوست گرامی
   چون ایرادهای قرآنی بصورت فایل تصویری ست، از من نیز خواسته شده که: یک : قرآن پژوهان دو: بصورت تصویری، پاسخ بدهند.
   دلیلش روشن است.
   مسئولیت پذیری با اسم و چهره ی مشخص. وگرنه در مکتوبات، هزار هزار از این داد و ستدها دفن است.
   با احترام

   .

    
   • من شکی در مزدوری نوریزاد نداشتم. کاربران این سایت هم با توجه به جواب نوریزاد به jm متوجه باشند که وی آشکارا به مزدوری خود اقرار میکندکرده است که میگوید:
    « از من خواسته شده…مسئولیت پذیری با اسم و چهره ی مشخص…»

    چه کسی جز “وزارت اطلاعات” از نوریزاد خواسته که هر منتقد قرآنی در این سایت، مسئولیت پذیری اش را با اسم و چهره ی مشخص ( تصویر واضح چهره ی منتقد) ثابت کند؟

    به کاربران توصیه میشود از گذاشتن عکس در سایت نوریزاد خودداری کنند.

     
    • چناب ناشناس همه کسانیکه کار می کنند مزدورند و مزد می گیرند ولی بعضی ها انگل وار از دست و رنج دیگران استفاده می کنند. بیچاره گانی مثل تو برای چنین انگلهایی کار می کنید و نون خودتونو از همین راه آنهم با مردم و حقوق مردم ستیزی بدست می آورید ولی نوریزادها درست در مقابل همین ///هایی که تو و همفکرانت را با پول دزدی از خرانه عمومی و آشغال و غارت کشور بدست آورده اند برای اهداف شوم خود اجیر می کنند. بله هموطن همه کسانیکه کار می کنند مزدورند ولی یکی مزدوری بنفع مردم و کشور و منافع ملی می کند دیگرانی بر ضد منافع ملت و کشور!

      
   • اول به جناب نوریزاد تذکّر می دهم اگر به مسئولیت کیفری نشر توهین و اهانت نمی اندیشند به مسئولیت اخلاقی انسانی خویش در لزوم عدم نشر توهین به اصناف و گروهها و افراد عمل کنند و الفاظ اهانت آمیز را منتشر نکنند.
    و دوم به دو فحّاش بی ادب سایت (سوپر فحّاش یعنی مزدک1 و جیمی جامپ سایت) می گویم همینطور که شما دو لجن پراکن بی ادب کسانی و اصنافی را “انگل”می خوانید،طرف مقابل نیز می توانند شما را انگل این جامعه بخوانند.

     
 91. آقای نوری زاد محترم، حکومت های چپاولگر در این کره خاکی بسیارند، ولی کاری اسفناکی که این حکومت اسلامی ( با تائید مجدد به اسلامی بودنش) با مردم این مملکت کرد، این بود که ایرانیان رو از بابت غیرت قطع نخاع کرد. این است که ما در حال حاضر در شرایطی هستیم که فاعل کم داریم

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

80 queries in 1561 seconds.