سر تیتر خبرها
استعفا و محاکمه ی رهبر

استعفا و محاکمه ی رهبر

شوربختانه خیزشی که در پنجاه شهر کوچک و بزرگِ کشور بهم پیوست، بخون نشست. اکنون، می شود به درشت نامانِ این نظامِ زشتکار نگریست که خانه هایشان همه بر خون شناور است. آنهم نه خون اسلحه بدستان و جنگاوران و محاربان، بل خونِ ستمدیدگان و گرسنگانِ دادخواه. از میان همه ی داعیه دارانِ حقوقِ مردم، این نمایندگان مجلس اند که باید از سرِ خون دادخواهان بر می خاستند و گریبان می دریدند و سراسیمه سر به هر سو می دواندند و سراغی از مردم بی نوا می گرفتند. بدا که هم نمایندگان مجلس، و هم صاحب نامان اصلاح طلب، و هم نام آورانِ بظاهر مردم گرا، مصلحت را در این دیدند که همچنان بترسند، و روی از مردم بگردانند، و از کنار سفره ی رهبر تکان نخورند.

و اما بعد:

یک: در این چهار دهه ای که بی مایگان و کج دستان و خرافه گستران و خونریزان، کشورِ ما را به تباهی کشانده اند و سرمایه ها انسانی و پولی و زیست محیطی اش را تحقیر و نابود کرده اند، نشده که یک مسئول، بله حتی یک مسئول، برخیزد و مسئولیتِ خطاکاری ها و خرابکاری های خود را بپذیرد و از مردم پوزش بخواهد و محاکم قضایی، محاکمه اش کنند و از کار برکنار. رهبر را بگو که بی خیالِ نقشی که شخصاً در ویرانگری های سیاسی و مدنی و اقتصادی و فرهنگی و امنیتی داشته و دارد، سال هاست که دل به موجودی به اسم دشمن سپرده است و در هر سخن، سر به دیوار پنبه ایِ همان دشمن می کوبد تا بارِ بی لیاقتی ها و کج دستی ها و ویرانگری های سران و مسئولان جمهوری اسلامی را بر پشت دشمنِ خیالی اش بنشاند و پای خود از پهنه ی پاسخگویی بدر ببرد.

دو: خیزشی که در هفته ی نخست دیماه، مردمِ به تنگ آمده را با همه ی نفرت و خشمی که فریاد می کشیدند، به خیابان ها کشاند، یک جهت بیش نداشت. و آن این که: “ما از جمهوری اسلامی و سران و مسئولانش متنفریم”. پرسش این که: رهبر با این خشم و نفرت چه باید می کرد؟ به رسمیتش می شناخت و به دستِ خود ترو خشکش می کرد؟ یا می گفت: ای مردم، آشتی، من صدای شورشِ شما را شنیدم؟

سه: رهبر اما دست به خویِ خدایگانی اش بُرد و عصایش را بر گرفت و بر سر و صورت مردم کوفت. بعدش؟ دست به انبانِ آیت اللهی اش بُرد و در تکراری تلخ و نخ نما، باز پای دشمنان نابکار را به میان آورد تا بارِ بدکاری های خود و دم و دستگاهِ ولایی اش را بر پشت آنان بنهد و پای خود از معرکه ی “مسئولی که باید مسئولیت پذیر باشد” بیرون بکشد.

چهار: رهبر در روز نوزدهم دیماه، و با اشاره به خیزشِ اخیرِ مردمِ به تنگ آمده، جوری سخن گفت و جوری خروشید که گویا این اوست که طلبکار است و این مردمند که بدهکار اویند. گرچه رهبر برای آمریکایی ها خط و نشان کشید که تقاص خسارت های وارده را پس خواهند داد، اما همو هرگز به تقاصِ خون ها و آبروها و پول های مردم – که دم و دستگاه ولایی اش در این سالهای بی دلیل تباه کرده اند و بالا کشیده اند و به دیگران بخشیده اند – هیچ اشاره نکرد.

پنج: رهبر و همه ی آیت الله ها و روحانیانِ دست بکار، نشان داده اند که نسبتی با ایران و آبروی تاریخی اش ندارند. و نشان داده اند که در این سالهای سوخته، اینان برای پیشبرد مقاصدِ عهد عتیقیِ خویش، به ایران، تنها به چشم غنیمت می نگریسته اند. رهبر و روحانیان در این سالهای آواری، کاری با ایران و ایرانیان کرده اند که مغولان نکردند. با اطمینان می شود گفت: به هر کجا که آخوندی بر سرِ آن نشسته اگر نیک بنگریم، در آنجا جز به خسارت و فساد بر نخواهیم خورد. پس چرا برکناریِ همه ی آخوندهای دست بکار و افول و سرنگونیِ جمهوری اسلامی را به گام های دادخواهیِ خویش نسپریم؟

شش: در این خیزش، بیش از بیست و پنج نفر از هموطنان ما کشته شده اند و بیش از چهار هزار نفر بازداشت و زندانی و شکنجه شده اند. آزادی بی قید و شرط این بازداشت شدگان، از حتمی ترین خواسته های دادخواهیِ بحقِ مردم ایران است. با اطمینان می شود گفت: بازجویانِ کمر به چاکری بسته ی ولایی، آنچنان متهمان را خواهند نواخت تا این سخنِ رهبر که: – مثلث آمریکا و اسراییل و عربستان، طراح و مجریِ این اغتشاش بوده اند – بر زمین نماند. بازجویانِ ولایی، تا از میان بازداشت شدگان، چند ده نفری جاسوس و وابسته و دل سپرده به مثلثِ خیالیِ رهبر، بیرون نکشند، از شگردِ “آعترافاندن” و “خودکشاندنِ” متهمان دست برنخواهند کشید. بویژه این که روحانیون اصلاح طلب – که در بیانیه ی خود معترضان را اغتشاشگر و مزدور اجانب دانسته بودند – چراغ سبزی برای بازجویان روشن کرده اند برای هر بلایی که برسرِ متهمان آورند.

هفت: من – محمد نوری زاد – بخاطر همین خون های ریخته شده، بخاطر دیگر خون های با نشان و بی نشان، بخاطر هدایتِ مسئولانِ بی کفایت و نالایق به سمت بی خیالی و هرز روی، بخاطر کشاندنِ کشور به قهقرای ورشکستگی، بخاطر آبرویی که از ایران و ایرانی برده شده، و بخاطر حضور نظامی و پرهزینه و بی دلیل و جبارانه ی سپاه در کشورهای منطقه، مصرانه بر استعفای شخص رهبر و محاکمه ی وی اصرار می ورزم. استعفا و محاکمه ی رهبری که جز خسارت با وی نبوده، قانونی ترین، شرعی ترین، منصفانه ترین، منطقی ترین ، درست ترین و انسانی ترین فرصتی است که می شود به او داد. وگرنه با فرمول های رایجِ خودِ رهبر، وی تا کنون هزار باره بخاطره ها پیوسته بود.

محمد نوری زاد

بیست و دوم دیماه نود و شش – تهران
Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

258 نظر

 1. ایران دوست واقعی

  استاد گرامی با درود ، در کلیپی دیدم که یک میلیارددلار نقد در بسته های کمک از سوی هلال احمر برای فلسطین توسط اسرائیل کشف و ضیط کرده .ترا خدا ایا میدانی این پول ها توسط چه شخص یا ارگانی فرستاده شده و چرا برای مردم زلزله زده خودمان خرج نشده . ایا انها مسلمانتر از مردمان خودمان هستند؟ خواهش میکنم اگر واقعیت را میدانی برایمان بنویس . پیشاپیش ازت سپاسگزاری میکنم .

   
  • استاد گرامی شما هم مثل خود شما در اینگونه موارد هیچ سند و دلالتی بر مدّعاهای خویش ندارند،چند روز قبل هم در کانال ایشان دیدم صرفا عکس مقادیری پول خارجی که معلوم نیست این تصویر مربوط بکجا بوده را در کانال خود منعکس کرده بودند و ذیل آن هم بصورت جوان پسندانه! و نه خدا پسندانه نوشته بودند:الفرار!،این معمولا حدّ اطلاع و استناد ایشان در ارائه مدرک و سند در منظومه ایده آلیسم سیاسی ایشان در مخالفت با جمهوری اسلامی است،آنوقت شمای شاگرد ایشان متوقّعید که در خصوص یک کلیپ دیگری که معلوم نیست چیست و مربوط به کجاست آنهم با تکیه بر ادعاهای رژیم معاندی مثل اسرائیل آدمکش اظهار نظر کنند؟!
   بعد شمای ایران دوست از کی تابحال مسلمان و دلسوز مسلمانان شده ای که با تکیه بر معیار مسلمانی،بین مسلمانان اینجا و آنجا فرق قائل می شوی؟! اینکه جمهوری اسلامی به مردم فلسطین که تحت ظلم و غصب رژیم جعلی اسرائیل هستند کمک مادی یا معنوی کند هم نه امر پنهانی است و نه خلاف وظیفه مسلمانی اگر که معیار شما اسلام و مسلمین هست.

    
   • ایران دوست واقعی

    سید گرامی با درود ، من که مسلمان زاده هستم ، هنوز همه اقوامم مسلمانند ،حالا خودم …. .مهم این است که چرا پول ایران را برای مردم خودش خرج نمیکنند . …
    سید گرامی خواهش میکنم برایمان بنویس که درامدت از کجاست و چقدر است ؟ ایا معنی نداری میدانی و تا بحال شده که از زن و بچه ات بخاطر بی پولی خجالت بکشی ؟ ایا فرزندت ازت پرسیده که چرا تو که پول نداشتی چرا بچه اوردی ؟

     
 2. این دومی: خروج نیروهای مسلح از فعالیت‌های اقتصادی غیر مرتبط.
  مش قاسم: غیر مرتبط تر از خودت هیچکی و هیچی نیست. خروج کن!

   
 3. آقای نوریزاد سلام

  خواستم مزاحی کنم دیدم جدای از مزاح این حقیقت که دست بوسی بانوان توسط شما یه جورایی نیازمند اصلاحاتی است نباید نادیده گرفته شود بویژه که شما از اصول گرایی به اصلاح طلب بودن و در نهایت نمی دونم چی چی گرایش پیدا کرده اید. شما دست بانوان را سفت می چسبید اونم دو دستی بعد تا زمین دولا می شوید و در نهایت یه ماچ آبدار حواله می کنید!!! عزیز جان بهتر است از تک دست خود استفاده کنید و بجای اینکه تا زمین خم شوید اندکی خم شوید و از ماچهای آبدار نیز خودداری کنید! این اصول بوسیدن دست بانوان به نحو غیر زوری و مودبانه است!! شما مثه برادران خیلی راحتید و این نادرست است!!!

   
  • البته این صرفا یک مزاح نیست،بلکه حکایتی تلخ از واقعیتی متناقض و کاربرد استانداردهای متناقض در رفتار و گفتار ایشان است،من از بوسیدن دست فلان عالم و فلان عالم دفاع نمی کنم،اما معرکه ماجرا این است که ایشان در مواردی بوسیدن دست یک عالم که نوعی ادای احترام از سوی کسانی نسبت به یک عالم هست چه جنجال هایی در گفته و نوشته که نکرده اند در حالیکه بالاخره اگر معیار حسّ احترام و پاسداشت کسی باشد باید بفلان مرید یا علاقمند بفلان مرجع یا عالم دینی هم حق و آزادی داد که حسّ احترام خویش را بگونه ای اظهار کند،بعد خود ایشان بخود اجازه می دهند که دست یک زن نامحرم که بر اساس احکام و هنجارهای دینی تماس با آن حرام و ممنوع است،یا در مواردی دست افرادی بهائی را ببوسند و از این رویکردهای عجیب و غریب و متناقض و خلاف هنجارهای دینی به انسانیت و ادب تعبیر کنند!

    
 4. سردار/* سلیمانی: کاش آن نادان به جای پرچم ایران من را ده بار آتش می زد.
  مش قاسم: اووووه چه ادا اطوار! تو زندگی صدها هزاران خانواده ایرانی رو آتش زدی ککت نگزید حال یه هویی واسه آتش زدن یه چیزی که به عنوان پرچم به زور به این ملت چپوندین آتیش میگیری؟ چرا از فروش دختران ایرانی به شیخهای عرب آتیش نمیگیری؟ چرا بچهای کارتون خواب رو میبینی آتش نمیگیری؟ چرا از دیدنکه اونایی که دنبال غذا توی سطل اشغال میگردن رو میبینی آتش نمیگیری؟ چرا………………………………………….

  ای نادان، اولا ملت ایران این حکومت/* رو ایرانی نمیدونن چه برسه به پرچمش. دوما، ملت ایران پرچمی رو که روش به زبونی غیر از زبون فارسی چیزایی نوشته باشن پرچم ایران نمیدونن، زبون رسمی کشور فارسیه. سوما، برداشتن شیر و خورشید از پرچم ایران و جایگزینی کردنش با چیزی که شبیه عنکبوت هندی برای ملت ایران قبل قبول نیست. چهارما، آتش زدن پرچم رو خودت و همپلکیات توی این مملکت راه انداختین. پنجما، حکومتی که راه هرگونه اعتراض رو توی این مملکت بسته، ملت اینگونه خواست خودش رو که سرنگونی این حکومت/* ه نشون میده.

   
 5. سخنگوی/* شورای/* نگهبان مزرعه حیوانات: جلسه سال ۶۸ مجلس خبرگان برای انتخاب رهبری، قابل انتشار است.
  مش قاسم: وحی شد؟ حالا که گندش در آمد قابل انتشار است؟

   
  • در نظام جمهوری اسلامی ایران که بر خلاف مش قاسم،اکثریت قاطع مردم مسلمان ایران به آن رای داده اند،مطابق قانون اساسی ایران که اکثریت مردم ایران به آن رای داده اند،نهادی وجود دارد تحت عنوان “شورای نگهبان قانون اساسی”که وظائفی برای آن تعریف شده است،البته این نهاد و اعضای آن معصوم نیستند و می توان آنها را محترمانه و با ادب در گفتار نقد کرد،اما توهین و بی ادبی بروش مش قاسمی که بزدلانه در سوراخی خزیده و بخود اجازه می دهد به نهادها و افراد قانونی این کشور توهین کند ،نه که نقد و انتقاد نیست بلکه مزرعه حیوانات و حیوان دانستن نهادها و افراد چیزی جز عناوین مجرمانه و اوباشگری چاله میدانی نیست،و مش قاسم این سایت (هرکه هست زن یا مرد) بداند که مطابق قانون مجازات اسلامی توهین به مقامات و مسئولان و نهادهای قانونی این کشور عنوانی مجرمانه است که برای هریک مجازات هایی تعیین شده است،همینطور در مورد انعکاس اینگونه توهین ها .

    
 6. سلام و درود

  ( سیاست زدگی و دخالت اجباری در سیاست، زندگی انسانی و طبیعی را از مردم ایران گرفته است )
  کلمه سیاست از تربیت کردن اسب گرفته شده و در ابتدا به مجموعه تدابیر و فنونی گفته میشد که سبب رام کردن اسب برای بار کشیدن یا سواری دادن میشد. بعدها این واژه وارد جامعه شناسی شد و مفهوم امروزی آن دانش اداره امور کلان اجتماع و مجموعه تدابیریست تا مردم به دلخواه حاکمان رفتار کنند . هر انسان همزمان داری حداقل سه زندگی موازی است:1_زندگی فردی 2_زندگی خانوادگی 3_زندگی اجتماعی. هر سه نوع زندگی طوری در هم تنیده و متأثر از همند که گاهی تفکیک ناپذیرند.
  ( انواعی دیگر از زیست های معنوی و سلایق و سلوک فردی یا جمعی هستند که هر یک در یکی از آن سه نوع میگنجند )فرض کنیم فرد یا خانواده ای تنها سر در لاک انزوا برده و به تنهایی میخواهند زندگی کنند و خوشبخت باشند، آیا چنین خانواده خوشبختی نیاز به خیابان، مترو، سیستم حمل و نقل، بهداری،مطبوعات، معابد، تفرجگاهها، آموزش و پرورش، بنادر و کشتیرانی، فرودگاه، ارتش، نیروی انتظامی و امنیتی و….. ندارند؟ آیا اگر همه یا هر یک از این نهادهای برخاسته از بطن و متن نیازهای عمومی دچار فساد و تباهی شوند به فرد و خانواده خوشبخت منزوی مربوط نمیشوند؟ اگر چنین فرد و خانواده خنثایی وجود دارند باید ابتدا نسبت به وجدان خود مشکوک شوند و بدانند که خللی در وجدانشان وجود دارد و به گونه ای از دایره انسانیت خارج شده اند که نسبت به سیاست بی اعتنا شده اند، در ضمن به تمام مردمی که برای اصلاح امور اجتماعی تلاش میکنند، میخوانند، مینویسند، به ستم اجتماعی اعتراض میکنند، جهت رفاه عموم و کسب آزادی اجتماعی زندان میروند و زجر میکشند و شکنجه و قربانی میشوند مدیون و بدهکارند. چطور میشود در جامعه ای که به وبا یا طاعون یا اختلاس و دزدی و خیانت هیئت حاکمه به کل مردم دچار است خود را کنار کشید و گفت: من کاری به این کارها ندارم، تنها حوزه زندگی فردی و خانوادگی و لاک انزوای خودم را میپایم و تمیز میکنم تا به بیماری دچار نشوم! یا تنها اموال خود را حفظ میکنم تا دچار خسارت نشوم! آیا از بین رفتن موجودی خزانه ملی و سرقت درآمدهای عمومی کشور و بی اعتبار شدن پول و پاسپورت ملی باعث نمیشود تا همان فرد یا خانواده منزوی با تمام احتیاط هایش دچار ورشکستگی شود؟ هر چند افراد محافظه کار باشند و خود را از سیاست و مسائل عمومی کنار بکشند و به اصطلاح کاری به سیاست نداشته باشند، سیاست گریبان تک، تکشان را میگیرد و زندگیشان را دگرگون میکند. افراد جامعه چه بخواهند و چه نخواهند تحت تأثیر و سیطره سیاست زندگی میکنند. وجدانهای بیدار و انسانهای شرافتمند و مسئول سنگینی، و ریسک و خطر بارِ دخالت در سیاست را به دیگران واگذار نمیکنند و سهم خود را برمیدارند و نقش خود را ایفا میکنند.
  افراد بسیاری بودند که ابداً کاری به سیاست نداشتند، اما با شیعه گستری و جهانگشایی و ماجراجوییهای نظام، فرزندانشان طعمه گلوله و خمپاره و توپ و کاتیوشا و بمب و مین شدند یا در اردوگاههای اسارت با رنجی طاقت سوز فرسودند یا در ظلمات جنگ برای همیشه مفقود شدند. خانواده های بسیاری بودند که از ریسک و خطر دخالت در سیاست پرهیز میکردند، اما دچار ورشکستگی و فقر و فاقه، و خانه خرابی شدند. ورشکستگی اقتصاد، راکد شدن کار و تولید، گرانی، بیکاری، جلای وطن، فرار مغزها، نا امیدی گسترده عمومی، بی ارزش شدن مدارک دانشگاهی، جهل و خرافه گستری، زن ستیزی، اقلیت آزاری، تبعیض جنسیتی و دینی و قومی، رواج شکنجه و اعتراف اجباری، بی اعتباری و جانب داری دستگاه قضایی و عدم دادرسی عادلانه، قانون شکنی قانون گذاران و هیئت حاکمه، بالا کشیدن اموال سپرده گذاران با اتکا به نفوذ سیاسی و اقتصادی،به انحصار خود در آوردن ثروت عمومی توسط آقاها و آقازاده ها و وابستگان بیشمارشان، خفه کردن تولید با واردات بی رویه و خارج از کنترل گمرکات کشور، عدم پرداخت حقوق کارگران و زحمتکشان، به اسارت گرفتن جوانان بیدار و معترض کشور، بلاتکلیف بودن میلیونها جوان ایرانی که یا در سن ازدواجند و یا از سن ازدواجشان گذشته و پیر و فرتوت شده اند، بی اعتباری دفترچه های بیمه و خدمات درمانی، عدم همخوانی درآمدها و هزینه های زندگی،میزان حقوق نازل بازنشستگی و به ستوه آوردن پیرمردان و پیرزنان زحمت کش و آبرومند که عمری کار و قناعت و پس انداز کرده و اینک شرمسار فرزندان و داماد و عروس و نوه های خودشانند، گور خوابی،کارتن خوابی، اندام فروشی، کودک فروشی، فحشا، اعتیاد، رواج بزه کاری، سانسور، قاچاق، رشوه، نداشتن آزادی سیاسی و اجتماعی،به کارگیری کودکانی که باید درس بخوانند، طلاق و فروپاشی خانواده ها، کوچ اجباری، سپردن مهار فکر و فرهنگ عمومی به دست مداحان و آخوندهای بیسواد، هتاکی و توهین به افراد دگراندیش در مراسم نمازجمعه، تزیین و آباد ساختن قبرستانها و تخریب و بی توجهی به آموزشکده ها، بی حرمتی به توریست و مسافر ایرانی، و…. همه ناشی از سیاستهای، غلط، ضد انسانی و مردم ستیز است. چگونه کسی میتواند این حقایق دهشتناک را ببیند و خنثی و بی عمل تنها به کلاه خود بچسبد مبادا به سرش آسیب برسد؟ قبل از آنکه مردم در سیاست دخالت کنند، این سیاست است که در زندگی آنها دخالت میکند و به حیات اجتماعی و فردی آنها شکل و جهت میدهد.

   
 7. فریدون فرخزاد سلاخی شد اما حرفهایش باقی مانده است:

  https://www.youtube.com/watch?v=m21MDuIx3mk

  نوری زاد تعصبات اسلامی خودت را کنار بذار و این نظر را پاک نکن!!!

   
 8. در آکوست سال 2016 یک نفتکش ایرانی در سنگاپور با یک کانتینر بر سویسی تصادف کرد. 1 سال و نیم بعد فاجعه سانچی را داریم. چرا نفتکش های ایرانی در طی یک سال و نیم دوبار تصادف میکنند؟ چرا با یک برخورد در میانه کشتی،آتش سوزی به آن وسعت روی میدهد و چرا هیچکس نمیتواند خود را نجات بدهد؟
  اینروزها همه نگاهها و سئوالات متوجه چین است. همه راز معما را در چین میدانند. شاید بخشی از ماجرا هم همین باشد ولی کسانی که در امور حوادث تجربه ای دارند زیاد به این حرف بها نمیدهند.
  آتش سوزی در تانکرهای نفتی دارای سابقه است و بهمین دلیل هم مطالعات وسیعی در این مورد صورت گرفته. وقتی تانکر نفتی آتش میگیرد همیشه یکی از عواملی که باید مورد سئوال قرار گیرد “خطای انسانی” است. آیا پرسنل سانچی واقعا دارای شرایط کار بر روی این نفتکش 85 هزار تنی بوده اند؟ در تصاویری که از خدمه آن منتشر شده عکس دو پسر خاله 22 ساله که اخیرا با هم در آزمون شرکت نفتکش پذیرفته شده اند دیده میشود. آیا این دو جوان کم سن و سال که حتما هم آموزش کافی نداشته اند و بی تجربه هم بوده اند میتوانستند به رفع مشکل کمکی کنند؟ بقیه خدمه چطور؟
  آیا کشتی که در سال 2008 ساخته شده و دارای آخرین سیستمها و ادوات هشدار دهنده برای جلوگیری از تصادف است، اگر همه چیزش درست عمل کرده میباید درگیر این تصادف میشد؟ آیا کاپیتان کشتی دارای مهارت و تجربه لازم برای انجام مانورهای کلیدی بوده؟ آیا همه سیستم هشدار دهنده کار میکرده؟ دامنه این سئوالات به سیستم اعلام حریق و اطفا حریق و آموزش و ابزارهای نجات هم بر میگردد.
  عرض بنده این است.آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم. جواب سئوالهای این فاجعه در ایران است و نه در چین..دنبال نخود سیاه نرویم.

   
 9. نوری زاد در سرزمین گل و بلبل اینگونه طرز فکر ناشی از همون تئوری گل و بلبلی است که متاسفانه شما دارید!!! برخوردهای سخت و خشن رژیم با موضوعات سیاسی درست!!! شاید تنها چیزی که در رژیم اسلامی بیش از هر چیز بهش توجه می شه موضوع سیاسیه، دقیقاً برعکس چیزی که در غرب بهش توجه می شه!! در غرب انسانیت و شرف و درستکاری و توجه به هر موجودی از انسان تا حیوان تبلیغ می شه در اینجا برعکس!!! من کاری ندارم می گن بچه های غربی ها بیشترشون حرومزاده هستند اما توی نوعی که ادعای مسلمونی می کنی و از برکت آخوندها بجایی رسیدی و با پولهای باد آورده به چیزی جز شکم و پایین تنه ی بی صاحاب مانده ات فکر نمی کنی تا جایی که صدای سکست رو همسایه ات می شنوه آیا بچه ات حرومزاده نیست!!! خود جناب محمد مگر نگفت شنیدن صدای زن و مرد توسط دیگری در زمان بستن نطفه حکم به حرام دارد و چنین بچه ای از این نطفه حلال نیست!!! بچه ی حرامزاده تو می شود یه طفیلی و بچه حرامزاده غربیها می شود مخترع هزار چیزی که تویی که به ابوعلی سینایت می نازی در خواب هم نمی بینی!!!! ختم کلام اینکه رژیم جمهوری اسلامی سرنگون نمی شود مگر به قیام مسلحانه!!!! باید کشت تا کشته نشوی!!! باید برید تا بریده نشوی!!!! بر فرض مثال سپاه کودتا کند که چیز بعیدی نیست و این طرز فکر که با کودتا قیام خوابانده شود غلط است!!! تویی که به خیابان می آیی بر فرض دستگیری میان تشخیص محارب ماندن یا نماندنت می مانی اما در زمانی که دست به سلاح ببری بر تشخیص اینکه رژیم تو را دیگر محارب می داند شک نمی کنی و کوتاه نمی آیی و سنگ تمام می گذاری!!! اگر کم کاریها در پس هر اعتراض مشاهده می شود از همین روست عزیز جان!!!! در میان دو راهی عفو و اعدام ماندن سیر اعتراضات را به افول می کشاند!!!!! در هر صورت این شیوه گل و بلبلی راه به جایی نمی برد!!

   
  • روی این صحبت کلی است و مربوط به قشر عام جامعه می شود و عبارت توی نوعی بصورت کلی آمده است!!

    
 10. توصیه می کنم به ماموران عادی زندان که دخالتی در خوراندن قرص و ضرب و شتم و دیگر انواع شکنجه زندانیان ندارند برای اثبات بی گناهی خود هر چه از این جنایات مشاهده کردند را با دقت کامل روی کاغذ آورند. این گونه جنایت ها مشمول گذشت زمان نمی شود. مشمول عفو هم نمی شود. یک سال ده سال بیست سال دیگر بالاخره این ملایان گورشان را گم خواهند کرد و مطمین باشید دادگاه هایی تشکیل خواهد شد و تویی که الان بیست سی ساله هستی تا لب گور هم که باشد دادگاهی خواهی شد. جلسه دادگاه را در نظر بگیر. اسامی همه شما مشخص است و دست جمعی محاکمه می شوید. معلوم است هر کس گناه را گردن دیگری می اندازد. اگر بی گناه باشی می توانی نوشته هایت را به عنوان سند به دادگاه ارایه کنی. بازجو و وکیل و دادستان و قاضی هم افراد کارکشته ای هستند این نوشته ها را کنار دیگر شواهد و قراین و اظهارات قربانیان و شاکیان قرار می دهند و مثل پازل ذره ذره حقیقت خود را نمایان می کند. حتی افرادی که مجرم باشند اگر به کشف حقیقت کمک کنند و به خصوص دانه درشت ها را نمایان کنند مشمول تخفیف می شوند.
  نوشته ها را می توانی به هر نحو مقتضی با نام واقعی یا مستعار و از کانال های مطمین ایمیل برای سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری دنیا ارسال کنی. چند نسخه هم در جا های مختلف پنهان کن. مطمین باش روزی زندگی ات به این نوشته ها بند خواهد بود.
  اسامی شکنجه گران سن چهره مشخصات ظاهری قد زمان دقیق جرم مکان وقوع نام قربانی مشخصات ظاهری نحوه شکنجه مکالمات رد و بدل شده خلاصه تمامی ریزه کاری هایی که بشود با کمک آن صحنه را باز سازی کرد بسیار اهمیت دارد.
  این توصیه را می توان به تمامی دستگاه های سرکوب این نظام شیطانی بسط داد. هر سپاهی بسیجی مامور انتظامی که اهل جنایت نیست و شاهد سرکوب مردم است برای نجات خودش هم که شده بهتر است مشاهداتش را با جزییات کامل ثبت کند.
  دادگاهی شدن سرکوب گران انتقام کشی نیست. جرم های این چنینی بطور حتم مجازات در پی خواهد داشت. فرقی نمی کند در کدام کشور دنیا پنهان شده باشید. بدانید طبق حکم جلب دادگاه ایران در تمام دنیا تحت تعقیب قرار دارید. یا به چنگال عدالت گرفتار خواهید شد و یا تمام عمر درحال فرار و ترس از دستگیر شدن به سر خواهید برد.
  عفو عمومی شامل صدمه به افراد نمی شود چرا که فرد مصدوم شاکی است. اگر به قتل رسیده باشد دادستان به نمایندگی از مقتول شاکی است.

   
  • جناب ساسانم،یعنی گمان می کنید ماموران زندان و غیر زندان نشسته اند یا آمده اند در این سایت تا توصیه های ایمنی یا تهدید آمیز ساسانم مدافع سلطنت پادشاهی و بازگشت نظام رضا شاهی را آویزه گوش کنند؟! اگر چنین تصوّری دارید حقیقتا ساده اید یا از بافت و وضعیت جامعه ایران پس از انقلاب منعزل و بی خبرید.همین

    
 11. با سلام به خردورزان اصیل

  بتعبیر برخی دوستان مدّتی است سطح نوشته ها و تعبیرات مدیر محترم این سایت و کامنت نویسان آن حقیقتا تنزّل کیفی پیدا کرده است،البته روی همین جهت و اینکه نوشته های مرتبط با مسائل دینی که تخصّص بنده است کاهش کمّی چشمگیری داشت مدتی ترجیح دادم با استراحت دادن به خود ،فقط نوشته ها را ببینم و از نوشتن خودداری کنم، البته متاسفانه برخی از نویسندگان اصیل سایت که مطالب فکر شده و جالب می نوشتند را هم منزجر کردند و برخی دیگر هم از نوشتن امتناع کردند،مثل دوست محترم آنارشیست را که اصرار بی وجه مدیر سایت در ابقاء یک کامنت جعلی و غیر اخلاقی و یک عکس جعلی از او سایت را از نوشته های ایشان محروم کرد، و این سایت ماند در یک فضای غوغا سالار بدنبال اعتراضات برخی جوانان در برخی شهرها،با فضائی عطر آگین! از نوشته های روبوتیک و تخلیه های خاصّ مش قاسمی!،و شعرهای نو و فوق مدرن انسانی! و فحش ها و هتّاکی ها و غیبت های مهردادی! و نشر شایعات بی اساس مربوط به هدف موشک قرار گرفتن نفت کش ایرانی! یا مقصد کره شمالی آن! توسّط غالب کامنت نویسان قدیم یا جدید با اسمهای عجیب و غریب! این وضعیت تاسّف بار سایت یک انقلابی سابق و غوغایی و هیاهویی فعلی است با آنهمه تاکیدات اکید بر لزوم التزام بر سنجه های “ادب” و “انسانیت” و “خردورزی” و..! خیلی هم جالب و در عین حال تاسف بار هست که ایشان با داشتن سابقه چند ساله دوستی اینترنتی با من از این طریق و پافشاری و اصرار بنده بر لزوم التزام به ادب و احترام در نقد مقولات دینی یا موضوعات سیاسی اجتماعی و نوشتن با یک آی دی مشخص و ایمیل مشخص و پرهیز از دو دوزه بازی،بصرف یک بدگمانی و سوء ظن به برادر دینی، بنده را در کنار کامنت گذار هیاهوگر و بی منطق و فاقد ادبی بنام مهرداد مورد خطاب قرار می دهند که :مودب باشید! و اینکه فلان نوشته در نقد به این کامنت گذار از من است، در حالیکه بنده دو سه پست است فقط ترجیح دادم مطالب غالبا بی محتوا،شایعات،شعرهای بند تنبانی،و فحاشی ها به این و آن یا کنایه ها به خودم را فقط نظاره کنم و روحم هم از آن نوشته بی خبر بود.
  من قبلا هم به ایشان گفته ام این تعبیرات و این نوشته های اخیرتان هیچ معنایی جز روز مرّگی سیاسی یا ایده آلیسم سیاسی ندارد،ایده آلیسمی که نشانه های آن در احکام جزمی، مثل اینکه زلزله های ایران ناشی از پدیده هارپ یا فلان انفجار پنهانی فلان نهاد نظامی، یا حرکت قاچاقی یک نفتکش به کره شمالی ،یا اینکه مردم(؟!)پرچم ایران را آتش نزدند بلکه پرچم جمهوری اسلامی را آتش زدند! و مطالب سست،احساسی و بی پایه ای که بصورت لجاج و لج درآوردن در کانال یا نوشته های این انقلابی سابق ظاهر می شود و باعث تاسّف است و گاهی هم احتمالا از ناحیه برخی کامنت گذاران و برای تحریک ایشان از این تهوّرات کلامی بی منطق ذیل یک عکس یا نوشته با ربط یا بی ربط به شجاعت تعبیر می شود! در حالیکه این رویکردها در سپهر سیاست و فرهنگ و اقتصاد ایران هیچ ارتباطی با خردورزی سیاسی و کوشش در رفورم و اصلاح جامعه یا شجاعت در قول و فعل ندارد و تنها می توان با تاسف از آن به “روزمرّگی سیاسی” ،”لجاجت های کلامی” و “تکیه بر فاکت های سست و بی پایه و بدون مطالعه” تعبیر کرد.نیز بنده دهها بار گفته ام که بنده فقط با آی دی خودم می نویسم و اینقدر به نظرات و برداشت های خود پایبند هستم که نیازی به فحاشی یا دو دوزه بازی در مخاطب قرار دادن دیگران نداشته باشم و جای این بود که مدیر یک سایت عادلانه از بدگمانی و ترتیب اثر دادن به یک گمان پرهیز کند و بر عهد عنوان یک آی دی و ایمیل همراه آن باقی باشد.
  فقط خواستم به جناب نوریزاد بگویم حقیقتا مطالب سایت و کانال و فالوور های شما افت کیفیت زیادی کرده است و من در این جهت مقدار زیادی خود شما را مقصّر می دانم که گویا برای جلب نظر این و آن یاد جوانی و تعبیرات جوان پسند مثل “ای بگم چی بشی فلان”! یا فلانی دزد! و فلانی آدمکش! و “چی را بالا ببریم؟! عمامه ها رو؟! و تعبیرات سبکی از این قبیل که اخیرا با ایده های دور از واقعی مثل حزب مودّبان! و سرنگونی و واژگونی جمهوری اسلامی و تعبیرات خیالی و غیر واقعی از مسائل جامعه هم همراه شده است.
  اینجا از باب نمونه در باب تحلیل حرکت محدود اعتراضی برخی جوانان کشورمان در شهرهای مختلف ایران به دو لینک و نوشته از صفائی فراهانی فعّال سیاسی و اقتصادی اصلاح طلب و اکبر گنجی اصلاح طلب قبلی و فعّال سیاسی رادیکال و منتقد فعلی اشاره می کنم تا خوانندگان خودشان مقایسه کنند تحلیل هایی اینچنین را با تعبیرات و رویکردهای احساسی و فاقد منطقِ انقلابیِ سابق ما جناب محمد نوریزاد،و اینکه روشن شود رفورم ها و اصلاحات اجتماعی و نقد مقولات مختلف جامعه ىر فضاي مجازي هیچ ارتباط منطقی با تعبیرات احساسی و جوان مآبانه ای مثل “عمامه ها بالاترترترتر!(به توان بینهایت!)” یا “ای بگم چی بشی فلان”! و چیزهایی از این قبیل ندارد و می شود که انسان مصلح دلسوز جامعه با مطالعه و شناخت دقیق مسائل مختلف جامعه و نقد و ارائه راه حل منطقی برای آنها از ایده آلیسم سیاسی دور از واقعیت جامعه پرهیز کند.همین
  ——-
  صفائی فراهانی:نباید به خشمی که ایجاد شده انگ بزنیم:
  http://kaleme.com/1396/10/19/klm-264452/
  ——-
  ریشه های حرکت اعتراضی دی ۹۶: اقتصاد و انقلاب؟
  اکبر گنجی
  https://www.radiofarda.com/a/ganji-on-protests-iran/28965624.html

   
 12. علی اکبر ابراهیمی

  حقوق کدام بشر

  اختلاف نظر اکبر با برخی ریاکاران و دروغگویان

  چرا دست دزدان در ایران و در جهان قطع نمی شود؟ چرا مجازات اعدام نباید باشد؟
  چونکه برخی صاحب نفوذان در ایران و در جهان و از جمله برخی از سازمانها و نهادهای سیاسی و حقوق بشری
  هم در مقابل خسارتهای دزد زدگان هیچ احساس مسوولیتی ندارند،
  هم از دزدها می ترسند و از ترس، قول
  _ناخودآگاهانه و حتی در برخی از موارد نیز آگاهانه و مستقیم_
  اتحاد و پشتیبانی به دزدها داده اند
  و از احساس خوب و نظر مساعد دزدها نسبت به “خودشان” برخوردار شده اند،
  و هم از ان چیزهایی که دزدیده شده بطور آگاهانه و یا ناخودآگاهانه سهم برده اند
  و در خود دزدی هم دست و نقش غیر مستقیم و نا محسوس و یا دیگر انواع نقش آفرینی ها را داشته اند.
  آنها حامیان مدرن دزدی ها و محبوب دلهای دزدها و تبه کاران هستند.
  آنها از جمله شیاطین معاصر اکبر هستند که مرا در مقابل دزدی ها همچون یک بیگانه و عنصر ناهنجار تنها رها کرده و بدین ترتیب من و منافعم در ایران و جهان معاصر را در معرض خطر انتقامجویی دزدان قرار داده اند.

  علی اکبر ابراهیمی
  تئوریسین سازمان مرجع بشر
  و مدعی اصلی حقوق بشر
  جمعه 29 دی 1396
  19 ژانویه 2018
  تهران

   
 13. سلام در سال در دی ماه 1346 روزنامه کیهان و اطلاعات شاهنشاهی در تیتر اول خود نوشت : غلامرضا تختی ” خودکشی ” کرد . خطِ ترسیم شده ی نظام پوسیده شاهنشاهی در ” خودکشی ” جلوه دادنِ افراد هنوز هم ادامه دار بوده و در زمان حکومت امام زمان فعلی نیز ادامه یافته و از خودکشی قاتل ” دکتر کاظم سامی ” در حمام اهواز و خود کشی ” نحوی ” بمب گزار مرقد امام هشتم در مشهد و خودکشی سعید امامی ” قتل های زنجیره ای ” در زندان اوین و … تا هم اکنون که در سال 1396 ” خودکشی ” افراد معترض در شهرهای ایران هنوز ادامه دارد . ای تف دهانِ عالم بر روی صورتِ زنده و مرده ی و گور پدرِ آن طاغوت شاهنشاه که کشتن زنده یاد تختی را ” خودکشی ” میخواند و ای تف دهان عالم مردم مسلمان و شیعه بر روی این مسئولین نظام ولایی و اسلامی و شیعی جهان گستر و دغل باز کنونی که اینان هم کشته های بدست عوامل خبیث خود را ” خودکشی ” به مردم وانمود میکنند !

   
 14. درود دوست گرامی و عزیز
  مصاحبه شمارا گوش کردم، شما مدت زیادی است که سرفه می کنید، امیدوارم که حاد و مزمن نشود، ازبخوراستفاده کنید.
  گسترش این جنبش خودجوش بود و شعله ای که تمام ایران را در بر گرفت خاموش نخواهد شد،تا رفتن این نظام. زیرا عاملش وجود خود نظام است.
  با آرزوی سلامتی شما

   
 15. مش قاسم مسخره :
  مشکلی دارم، ز دانشمند مجلس پرسشی:
  ۱- آیا در دین مبین اسلام امکان تبدیل صیغه موقت بدون خواندن عقد دائم مجاز است؟ به زبون سده فارسی آیا میشه یکی رو عقد موقت کرد و بعد از پایان مدت خود به خود تبدیل شه به عقد دائم؟

  خدا بیزمرزه حافظ رو، این منقلابیون دو صفحه از جفنگیات مارکس و لنین و اون اولی میخوندن و نمیفهمیدن ولی خودشونو علامه دهر حساب میکردن. آخه …(سه نقطه از مش قاسم)ها کلام شیرین فارسی حافظ دیگه چرا حالیتون نبود؟ ای که مرده شور این نسل منقلاب و حداقل هفت جد و آبادشون رو ببرن که چه بلایی به سر این ملت با نادانی و خود پرستی و خ…(سه نقطه از مش قاسم)ت خودشون آوردن. هنوز هم که هنوزه دو بال کفتر نظام همون خ…(سه نقطه از مش قاسم) هایی هستن که ۴۰-۵۰-۶۰ سال پیش بودن.
  ………..
  مرده شور خودت و همه کس کثافتت را ببرند آ شغال و مرده شور این نوریزاد را ببرند که به تو امکان میدهد که لجن پراکنی بکنی و اگر کسی جوابت را میدهد , کامنتش را کلا حذف میکند . واقعا که لایق چون توئی است با همه ادعاهایش . چطور ممکن است که کسی برای خود و دیگران احترام قائل باشد و بعد به چنین ناسزاهایی در سایتش جا بدهد ؟ یک صاحب خانه محترم چگونه ممکن است که هر بی سر و پایی را به خانه خود راه دهد ؟ مگر آنکه جلمبری مثل خود او باشد , توی بی شعور کارت شده فحاشی و این را این نوریزاد نمیفهمد با همه ادعاهایش . تو نوریزاد دائما از ادب حرف زده ای چطور امکان میدهی که بی سر و پایی مثل این جلمبر اینطور به همه توهین کند ؟ من تمام توهین های این مردک لمپن را دو دستی تقدیم خودت میکنم نوریزاد . در تو صداقت هم هست نوریزاد ؟ خودت بگو چه قدر ؟

   
  • جناب انار،زیاد خودتان را ناراحت نکنید،بالاخره وقتی معیار اصلی این شد که برداشت هایی یا آرزوهایی،کانون توجّه در فضای مجازی واقع شود و کمک به رونق اینگونه فعالیت ها کند،طبعا مطالب روبوتیک و کلیشه ای و فحّاشی ها و عقده خالی کردن ها و توهین های مش قاسمی به همه،می شود سّکه رایج سایت یک انقلابی سابق،در این جهت هم تفاوتی نمی کند که مش قاسمی که خود ابزار رونق سایت قرار گرفته است به هرکس و هرچیز حتی به پرچم مورد احترام اکثریت مردم ایران و نماد “الله” آن که خدای دین و مذهب این اکثریت است جسارت کند و مدیر سابقا انقلابی این سایت که می گوید مسلمان است،نه که این جسارت را با سکوت نظاره کند بلکه با کمال افتخار آنرا در سایت خود منعکس کند و خم هم به ابرو نیاورد،این نوشته همین الان در بالای این صفحه هست که نادانی بنام مش قاسم هرزه گو،ادعا می کند که همه مسئولان جمهوری اسلامی ایران که بالاخره با واسطه و بدون واسطه منتخب اکثریت مردم ایران هستند،افرادی غیر ایرانی هستند! یعنی اینکه اکثریت مردم ایران که یک مدل حکومتی را گزینش کرده اند و افرادی را برای مناصبی انتخاب کرده اند،یا غیر ایرانی هستند! یا ترجیح داده اند “اجانب”را برای اداره کشور خود انتخاب کنند! و همه این نسبت ها و اهانت ها که در سایت کسی که از ادب سخن می گوید و مدعی تاسیس حزب مودبان! است انعکاس می یابد لابد ناشی از این جرم و جنایت است که اکثریت قاطع ملت ایران اسلام را بعنوان یک دین و فرهنگ و مذهب تشیع را بعنوان یک مذهب پذیرفته اند! و خدای آنان که “الله”است و نقش آن روی پرچم رسمی این کشور است،در سایت یک فرد مسلمان به “عنکبوت هندی” تعبیر می شود! چرا که یاوه سرایی همچون مش قاسم بزدل این سایت تعلّقی به دین اسلام و الله آفریدگار جهان هستی ندارد و هنوز پس از گذشت چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و دفن شدن نظام شاهی و پرچم شیر و خورشید مایل است همچون کبک سر در برف کرده و پرچم شیر وخورشید را پرچم ایرانی بداند که اکثریت قاطع مردم ایرانی آن مسلمانند و پرچم و نظام شاهنشاهی را دفن کرده اند.زبان رسمی این کشور هم البته فارسی است و بکوری چشم مش قاسم و امثال او فارسی بودن زبان ایرانیان هیچ تعارض و تنافی با پذیرش اسلام بعنوان یک فرهنگ و دین ندارد.البته بنده با آتش زدن پرچم کشورهای دیگر که نماد ملت آنهاست موافقت ندارم اما آتش زدن پرچم امریکا که البته اختصاصی به برخی تظاهرات ها در ایران ندارد و در جاهای دیگر جهان هم صورت می گیرد بعنوان معارضه با دشمنی و خوی امپراتوری و تسلط جویی امریکا،مباح کننده این نیست که نادانی مثل مش قاسم به آتش زدن پرچم ایران توسط نادانی مثل او رضایت دهد و این عمل جاهلانه را به “ملت ایران” نسبت دهد چون نه مش قاسم بزدل کنج یک سایت سخنگوی ملت ایران است و نه آن نادانی که پرچم را آتش زد و احتمالا اکنون پشیمان است.اعتراض در هیچ فرهنگ سیاسی و مکتب سیاسی هم به این معنا نیست که نظم عمومی جامعه را با کشتن و به آتش کشیدن بانک ها و اموال عمومی و حمله بماموران قانون،بهم بزنند که اگر چنین کنند در دموکرات ترین کشورهای جهان با این نحو از اعتراض مش قاسمی برخورد می کنند،ضمن اینکه غلط می کند مش قاسم که خود را سخنگوی مردم ایران می داند و از خواست مردم ایران سخن می گوید،لابد مردم ایران همه چیزی از سنخ مش قاسم هستند که نماد “الله”که معبود دینی آنان است را بی ادبانه و هتاکانه به “عنکبوت هندی”تشبیه کنند و این مزخرف گویئ براحتی در سایت یک انقلابی سابق و مدعی مسلمانی انعکاس یابد،که احتمالا اینها از جلوه های مشعشع انسانیت و ادب و خردمندی است!.
   البته یاوه های مش قاسم این سایت ارزش پاسخ ندارد،اما نه در شریعت اسلام و فقه شیعه نکاح موقت قابل انقلاب به نکاح دائم است و نه ماجرای بحث روز این روزها ربطی به این تشبیه داشته است برای اینکه در آن مجلس دو نوبت رای گیری شده است یکی قبل از رفراندوم اصلاح قانون اساسی و دیگری پس از آن،و رای گیری دوم و بعد از اصلاح قانون اساسی هیچ فرایند نادرست یا غیر قانونی نداشته است و هیاهو گران سخنی جز هیاهو ندارند.

   ———

   درود دوست گرامی
   بزرگترین نکبتی که من برای خویش متصورم، همین ” انقلابی سابق” است که شما هر از گاه به من اطلاق می فرمایید. من از این که بخش وسیعی از عمرم در راه انقلابی که پوست از تن انسانیت و ایرانی دریده، بشدت خود را ورشکسته می دانم. پس بدانید که اطلاق این “انقلابی سابق”، نه چیزی ست که موجب شرم من برای دوری از صف انقلابیون فعلی شود. بل شرم مرا نسبت به فرصت هایی که از عمر خویش زدوده و سهمی که در این جفای بزرگ به مردم خویش و مردم منطقه روا داشته ام می رساند.

   با احترام

   .

    
 16. این عکسی است از احمدرضا جلالی، استاد و پژوهشگر در زندان اوین. (سمت راست)
  عکس سمت چپ مربوط به پیش از بازداشت است.

  جمهوری‌اسلامی با جان و جهان شهروندانش چنین می‌کند.

   
 17. سر مزار دوست شهیدم
  سلام دوست عزیز وهمرزم مهربانم
  همنشین شب های تنهایی سنگرم
  هنوز اون حرفهای گهربار تودر ان سه روز محاصره سوسنگرد یادم نرفته وهیچوقت اون اخرین شب محاصره یادم نمیره
  که صبح زوداز کنار رود کرخه شهر سوخته وویران شده سوسنگرد راترک میکردیم
  چه شبی بود تا صبح از اسمان گلوله می بارید واز نادوان ها پوکه فشنگ واز جویبار شهر خون سرخ شهدا
  صحنه های تلخ ان روز همیشه برایم به یادگار خواهد ماند
  هنگامیکه با پای خسته ازمیان انبوه جنگل ونخل ها عبور میکردیم
  مادر وعروسی رادیدیم که عروس اش در میان جنگل مظلومانه وغریبانه در حال زایمان بود وکمکی از ما بر نیامد جز اندکی نخود وکشمش ویک قمقمه اب
  ونوجوانی دیگر که پیکر مادر پیر وعلیل خود را به سختی بر دوش میکشید
  وسیل کودکان ونوجوانانی که بدنبال پدران خود میدویدن
  وانبوه جماعتی که حتی فرصت پوشیدن کفش را نداشتند از بیم وهراس دشمن به طرف اهواز میدویدن
  انروز از ما بعنوان رزمنده ودلاور وایثارگر یاد میکردند ولی امروز با نام دشمن واخلال گر وکافر وخار وخاشاک واشغال یاد می کنند
  وامروز در محاصره دشمنان داخلی ودر محاصره تهمت وافترا وبی انصافی وبی رحمی قرار گرفتیم
  در محاصره گردن گلفتان چپاول وغارت بیت المال که با زور سرنیز وشمشیر ما را احاطه کردند
  در محاصره دروغگویان وحیله گران وشیادان وپیمان شکنان
  وما نیز بنا بر عهد وپیمانی که باشما شهیدان ودوستان در جبهه داشتیم
  پایبند یم وهمچنان نیز کشته وزخمی تقدیم میکنیم
  دوست عزیزم ان روز بر بازوان ما بوسه میزدند وامروز غل وزنجیر
  برادران مزدور عراقی الان شدند دوست صمیمی وحامی
  انروز غرامت جنگ میخواستیم امروز به انها غرامت میدهیم
  انروزان کشور متجاوز بود امروز کشور مظلوم وستمدیده
  انروز که بخاطر حفظ اب وخاک میجنگیدیم امروز خود اب وخاک را حراج کردیم
  انروز که بهر ازادی قدس از کربلا باید میگذشتیم امروز برای حفظ ازادی وابادی کربلا باید از قدس بگذریم
  انروز که منو تو برای جدایی از دوستان شهیدمان گریه میکردیم
  امروز نیز برای گمنامی وفراموشی راه وارمان انها گریه میکنیم
  امیدوارم روح نازنینت را ازرده نکرده باشم عزیزم
  دیدم بهترین جایی است که متوانم راحت صحبت کنم زیراینکه زبان مرا وحال وروزگار مرا تو خوب میفهمی
  برای ما دعا کن یار مهربان. وهمسنگرعزیزم
  روحت شاد
  ارادتمند خالص ومخلص همیشگی تو
  غلامرضا محمدی

   
 18. درود بر شما جناب نوریزاد عزیز،
  این روزهای شوم، که بختک بدبختی بر شانه هایمان سنگینی میکند، ما را بر آن داشته، همچون افسردگان منگ، زول زده ایم به گوشه عمر خود، که کی به پایان میرسد!! انگار اجبارا آمده ایم این دنیا تا ناظر ظلم و ستم شویم، مثل دوران پایان سربازی، عمر نیز بسیار سخت ودیرگذر شده، وتحرکی، شوقی، در زندگی دیده نمیشود. چهل ساله، نظاره گریم و دائما در انتظار خبری، البته تلخ!! چرا این زندگی درست نمیشود، تا کی باید نظاره گر بود، حق انتقاد و اعتراض، که نداریم، حقی که فقط نسیب پدران ما شد، تا انقلابی کنند، خودشان به آرمانهای خود برسند، تا ما در تاریکیها رها شویم، و هر روز منتظر حادثه ای!! تصور بفرمایید از اول شروع این نظام، خبری، مسرت بخش، شنیده نشده. در عوض ملایان و اعراب اطراف از این اندوه ایرانیان غرق شادی هستند.
  با عرض پوزش آنقدر اخبار و رویدادهای تلخ وبی مزه در کشور ما رایج شده که عده ای را خنثی وسیاه دل کرده!
  اخباری که این روزها به برکت شبکه های مجازی به سمع و نظر میرسه، حکایت از پرورش سرسپردگانی دارد، که از انسانیت خروج و راه درندگی پیش گرفته و همنوعان خود را به بدترین شکل ممکن، زجر و اذیت میکنند، و با شکنجه و حبس و حصرمردم، سعی درنمایش آن روی غیر انسانی خویش دارند. باید به عرض برسانم ما ملت دربند با احترام به حامیان ملت، مبارزان، آزادیخواهان، توک سوزنی از دژخیمان و جلادان واهمه و رضایت نداریم، آنها را نه میبخشیم و نه ظلم و ستمشان را فراموش میکنیم! همچون آتش زیر خاکستر،وصیادی کمین کرده، محیای روز انتقام از چپاولگران، دزدان، ومخصوصا آدم فروشان و جلادان زندانهای جور خباثت!! به انتظار نشسته ایم.خدا یار و نگاهدارتان باد. با عرض پوزش، هادی

   
 19. درود بر شما

  شیخ خوب کیست ؟

  شیخی که امروز میبیند هم لباسهایش چه بر سر این ملت آوردند و عبا و عمامه را بر زمین کوبد . با مردم همراه شود و به مردم بگوید با این لباس چه خونهایی ریخته شد . فریاد بزند . این لباس آلوده به کثیف ترین فسادهای ممکن در روی زمین است .
  اگر مدعی هستند از خوبان روحانیت هستند خودشان را نشان دهند .
  شما از برخی روحانیان دفاع میکنید و میگویید خوب هم میانشان هست
  این گوی و این میدان

  منتظریم اولین روحانی که لباس بر زمین کوبید شما معرفی کنید

   
 20. دکتر حسن زاده

  سلام دوستان و ملت شریف ایران
  چگونه میتوان یک مزدور جان برکف که اصلا فکری در باره امور خلاف و دروغ شما نکند ساخت؟
  در اوایل دانشجویی دوستی داشتم که بسیار با هم احساس آرامش بعلت نزدیکی عقاید داشتیم. بطوریکه در هر موضوعی صحبت میکردیم یکدیگر را تقویت و تایید میکردیم. ایشان متاهل بود و عضو سپاه ناگفته نماند بنده هم خیلی دوست داشتم عضو سپاه شوم. ولی دوستان گفتند اگر آزاد باشم بهتر است.
  ما برنامه رفت و آمد به خانه یکدیگر را داشتیم برای درس خواندن. و هر زمان من به خانه آنها میرفتم ایشان از چای گرفته و هر نوع مواد نیاز مصرفی مثل برنج و یا قند و یا آجیل و غیرو که برای من می آورد میگفت :
  بخور مال رهبری است!!
  گویا رهبری از جیب مبارکش به همه پاسداران؛ اینها را میبخشید!!!
  و آنقدر در سر این بندگان خدا چنین الغایاتی کرده اند که این بنده خداها شرطی شده و فکر میکنند اگر اقای خامنه ای بمیرد یا دستش روی سرشان نباشد اینها از گرسنگی به دریوزگی و فلاکت خواهند افتاد. دوستان اینها حربه ای استعمارگران بوده و است که برای مزدوران خود که در کشورهای دیگر جزو فرمانروایان هستند نیز تجویز میکنند. و بدینطریق کل یک کشور را در اختیار خود قرار میدهند.
  آیا مخالفتهای آقایان با مردمی که حق و حقوقشان را میخواهند برای یک انسان شریف قابل فهم نیست؟
  و ایا انجام یک رفراندوم که خواست همه ملت ایران؛ جز مزدوران و جیره خواران، آقایان است حرف بی ربطی است؟
  که این برادران سپاه نمیفهمند؟
  و جالب است که بسیاری حرفهای آنچنانی از معجزات قرآن و امامان و حتی شخص اقای خامنه ای بیان میکنند که سر تا پا دروغ است ولی این جیره خواران نمیتواند به دروغ بودن ان پی ببرند و بعنوان مدرک حقانیت خویش از آن استفاده میکند. که بنظر میرسد از طرف سازمانهای مخوف طراحی شده است.
  و ملتی که نظامیانش مسخ شوند مثل بیماری ایدز است که گلبولهای سفیدش در اختیار یک ویروس قرار دارد. و هر لحظه با یک میکروب منجر به مرگش میشود.
  و سران رژیم هم برای سر پا نگهداری خود مجبورند به داروهای گران قیمت پیشنهادی سازندگان ویروس تن دهند.
  واقعا جای تاسف است. اکنون همه مردم از رژیم خسته شده اند و ناراضی هستند حتی بیشتر از سال 57 ولی هیچ اقدامی قادر بانجام نیستند و یقین باید دانست که با کمک دنیای غرب اینها سر پا هستند. و جالب است که رادیوهای خبررسان ما بی بی سی و صدای آمریکا است. و حتی یک کانال تلگرامی محبوب مثل آمد نیوز را سر بزنگاه قطع میکنند تا کنترل امور از دستشان خارج نشود. و جالبتر اینکه این صداهایی که دشمن ملت هستند در قامت دوست خود را نشان میدهند. و رژیم هم از آن بخوبی بر علیه ملت سو استفاده میکند. در حالی که این صداها به اهداف دراز مدت می‌نگرند و بخوبی کار خود را بلدند.
  امیدوارم برادران دور اندیش سپاه از خواب غفلت بیدار شده و احترام به حقوق ملت خویش را بر مزدوری حتی افراد خوب ترجیح دهند.
  دکتر حسن زاده فرزند شهید و رزمنده دفاع مقدس

   
 21. اینکه از خودکشی سعید امامی با داروی نظافت رسیدیم به قرص خوراندن و خودکشی کردن معترضین به نظام نشون میده که نظام در برخورد با خودی و غیرخودی عدالت رو برقرار کرده و این یعنی قدم رو به جلو.

   
 22. جناب نوریزاد گرامی درود بر شما
  درخصوص اظهارات وزیر کار جمهوری اسلامی و دلایل و مدارک ابهانه ای که برای عدم اصابت موشک امریکایی ( البته موشک ازطرف کشور چین به علت تجاوز کشتی نفتکش سانچی به ابهای ان کشور و عدم پاسخگویی به ارتباط رادیویی با گارد ساحلی چین شلیک شده ) به نفتکش سانچی ارائه کردند با این عنوان که غیر ممکن است شلیک موشک از دید ماهواره ها یا رسانه ها مخفی مانده باشد

  خواستم به ایشان و دیگر همفکران بی بصیرتشان عرض کنم : شماها چهل سال مملکتی به عظمت ایران را از اوج عزت به حضیض ذلت کشانده اید و تمام دنیا از اشوبگری ها و رواج تروریسم و اعدامهای دسته جمعی و نقض قوانین حقوقی بشری شما ها به تنگ امده و تمام نا ارامیهای خاورمیانه و جهان ریشه در دسیسه و مکر و فریب شماها دارد !!!!
  حالا کارتان به جایی رسیده که برای سرپوش گذاشتن بر عذا دار کردن ملت ایران و به بازی گرفتن جان سی تن از بهترین جوانان این مملکت برای توجیه عمل ننگینتان نبودن تصویر برخورد موشک به کشتی را بهانه کرده و میخواهید بدین وسیله ماله کشی دیگری بر اعمالتان انجام بدهید

  اما بدانید به قول رئیس جمهور محبوبتان که نظرش به نظر رهبرتان نزدیکتر بود : اون ممه رو لولو برد

  در خیال باطل خودتان نیندیشید که ملت ایران به اندازه ذره ای این درو غها را باور میکنند

  جناب وزیر همیشه موشک از اسمان نمیاید که بخواهید دنبال فیلمش باشید برای توجیه

  ایا نمیشود موشک اژدری باشد که از سمت یک زیر دریایی به سمت کشتی که تمام دستگاههای مخابراتی را قطع کرده و بدون علائم راداری در ابهای کشور دیگری وارد شده و به هیچگونه اخطاری عکس العمل نشان نداده شلیک شده باشد

  اگر راست میگویید چرا از لحظه برخورد کشتی باری با نفتکش سانچی هیچ فیلمی وجود ندارد چگونه میشود لحظه برخورد دو کشتی غول پیکر را هیچ ماهواره ای ثبت نکرده باشد
  در خیال ابلهانه خودتان تصویر مضحکی صدا و سیمای میلی از برخورد دو کشتی به صورت انیمیشن نشان داد ! اگر بر فرض اینگونه هم بود کشتی سانچی در مسیر مستقیم و کشتی باری عامل بروز حادثه بوده
  پس چرا کشور مالک کشتی باری از ملت ایران بابت این حادثه اسفبار عذرخواهی نکرده ؟؟
  عکسی از داغه یک کشتی که معلوم نیست در کجای دنیا و با چه مانعی برخورد که را به عنوان دماغه کشتی باری نشان دادید و گمان کردید که شعور ملت ایران در حد شعور شماست
  اقای وزیر تو و همفکرانت هر فکری در مورد شعور ملت ایران کرده اید کورخوانده اید بیشعور تو و اربانت هستی و بس

  ملت مظلوم ایران هنوز خاطره هواپیمای مسافربری در خلیج فارس توسط ناو امریکایی منهدم شد را از یاد نبرده اند که باز از ذهن معلول امثال تو و همفکرانت نشات گرفته بود

  البته یک احتمال بسیار قویتر دیگری هم هست که کشتی و سرنشینان سانچی را همچون پلاسکو برای خاموش کردن خشم مردمی که میرفت دودمان بی ریشه تان را به باد دهد قربانی کرده باشید
  جناب وزیر ایا واقعا شعور مردم ایران را با شعور خود و دیگر همفکرانتان مقایسه کرده اید ؟؟
  از همان دقیقه اول معلوم بود تمام سرنشینان سانچی همگی جان به جان افرین تسلیم کرده اند
  و بردن تکاوران بدلی شما هم برای غرق کردن نفت کش بود تا تمام سر نخها را کاملا از بین ببرید
  کذشت روزگار به همین زودی نشان میدهد برای سرپوش گذاشتن بر این نامه سیاه ننگینی که به اسم سانچی برایتان رغم خورده چندین هزار میلیارد دیگر از اموال ملت مستضعف ایران را به چه کشورهایی باج داده اید

  همانگونه که در طول چهل سال گذشته کل ایران را به حراج گذاشتید و در فکر رواج افکار داعشیتان بودید و ملت ایران را به روز سیاه نشاندید

  به همین زودی روز دادخواهی ملت ایران فرا خواهد رسید
  اندکی صبر سحر نزدیک است

   
 23. دکتر امیرحسین

  برادرم، نوريزاد عزيز!
  جان از دست شستن شما ستودنيست ، زماني كه در راه سنندجيد و مي گوييد : برادران نابرادر ! كجاييد؟ من دارم مي ايم !!! و انها هيچ جا نيستند و از ترس نكشتن شما در خودشان پنهان شده اند…

  ميخواستم عرض كنم
  نيروهاي مسلح اين رژيم با زمان شاه
  بسيار فرق مي كنند:
  شعار انها خدا ، شاه ميهن بود ، هم دوست داشتن خدا و هم ميهن ، براي انان توجيه داشت ،ضمن اينكه شاه را به صدها دليلي كه الان ما فهميده ايم !عميقا دوست مي داشتند، و مهمتر از همه مي دانستند بعد از شاه پسرش خواهد امد.

  اما اين نظاميان ( منظورم همان سپاهيان و نيروهاي انتظامي و فرماندهان بسيج هستند) شعارشان حفظ نظامي است كه فساد و دزدي و رياكاري اش بر هيچكس پوشيده نيست ،و فرزندان دانشجوي انان از مخالف ترين اقشار جامعه هستند.
  ضمن اينكه اينها در حفظ پيرمردي رياكار ، تحت عنوان حفظ نظام!!مي كوشند كه روزي خودش را لايق رهبري نمي دانسته ولي هم اكنون ادعايش در حد خدايي كردن است
  …و اينكه نمي دانند پس از فوت او چه مي شود و چه كسي بر تخت ولايت! تكيه خواهد زد،
  بزرگترين دغدغه انان است…
  پس روي سپاهيان و نيروهاي انتظامي بايد كار كرد و انها را به سمت مردم كشيد، انهم از طريق ارسال نامه هاي مهربانانه به نام و نام خانوادگي خودشان و خطاب به خود و خانواده اشان و مستقيما به ادرس منزلشان ، اين كار ، ضمن اينكه دلهاي مردد انان را از مهر اكنده مي كند ، در عين حال تهديدي درخود پنهان دارد كه ما ، امار تو و كارهايت را هم داريم …

  دكتر امير حسين

   
 24. تقدیمش می کنم به آقا سدمرتضا که برگرده برای ما بنویسه بازم

   
  • یه جوری از این عکس حالت تهوع گرفتم!!! نه اینکه شوخی کنم بیشتر شبیه شیطان از نوع آخوند می مونه!!!!!

    
 25. هرچه روزها بیشتر طی میشود تعداد کشته شدها در بازداشتگاه در حال بیشتر شدن است و مطمینا عوامل اطلاعاتی در حال تهیه بیشتر مدارک و الات خودکشی هستند. برادران اطلاعاتی اینقدر با شخصیت هستند که خجالت میکشند که بگویند تمام این عزیزان را با شکنجه و باتون و کفتن سر این جوانان به دیوار و ضرب و شتم به شهادت رساندن. و سخت بدنبال این هستند تا هرچه بیشتر الات خودکشی بیشتر کشف کنند. و من بعنوان یک هموطن جهت رفاه و سهولت کار عزیزان اطلاعاتی به انها یاداوری میکنم که یکی از الات خودکشی پودر نظافت میباشد خدای نکرده این مورد رافراموش نکنند تا مدارک بیشتری دال بر خودکشی جوانان این مرز و بوم بتوانند بسازند. و از مردم عزیز میخواهم راهنمای بیشتر به این سربازان غایب امام زمان در اشنایی با ابزار الات خودکشی بنمایند. من الله توفیق

   
 26. [
  من ساکن کرمانشاه هستم.

  پریروز شنیدم سپاه پاسداران روزی صدها کامیون یخ به ازگله (محل زلزله ۷/۳ریشتری استان کرمانشاه) می بره ، فکر کردم شایعه اس ، اصلا توجه نکردم…

  اما چون خبر متواتر شد امروز به کارخونه یخ رفتم ، دیدم واقعا صحت داره کارخونه یخ شبانه روزی کار میکنه و سپاه پاسداران یخ رو به ازگله میبره.

  راننده کامیون‌ها اصلا حرفی نزدند ،
  اما کارگر کارخونه یخ گفت که یخ ها رو‌ در ازگله وارد پایگاه زیرزمینی می کنند.

  چیزی که شنیده ام ، از یخ برای سرد کردن راکتور استفاده میشه.

   
  • انبارهای زیرزمینی موشکی سپاه در آنجا قرار دارد!!! البته محل دپوی تعداد زیادی موشک در انجاست و بدست آوردن مختصاتش برای آمریکا و اسرائیل کار دشواری نیست! ضمن اینکه خطر انفجار در این مکان دور از انتظار نیز نیست!!! توصیه می کنم اگر در کرمانشاه زندگی می کنید تا اطلاع ثانوی این مکان را ترک بگویید!!! نوری زاد می خواهی بدانی من کیستم؟ گفتم که نمی توانی!!!

    
 27. سلام استاد
  نامه ای که می فرستم بخونید و اگه صلاح دونستید تو کانالتون بذارید البته بدون ذکر نام .
  بسیار سپاسگزارم.

  نامه یک بسیجی به ولی امر مسلمین جهان:
  مولای من
  سلام
  این روزها کلیپی در فضای مجازی دست به دست می چرخد که یک بسیجی و شاید یک فرصت طلب و شاید یک بزدل تمام تقدیرنامه ها و حکم مسئولیت و کارت بسیجی خود را به آتش می کشد! این فرد مشکوک روی نام ها و مشخصات هر برگه را خط کشیده و در کنار برگه ها شعارهای ضد نظام درج کرده ، من نیز کارت بسیج ، کارت حضور در جبهه و تقدیرنامه های بسیار دارم اما ؛
  کارت بسیج من نشانه وفاداری من به نظامی ست که حتی برای دادن خون هم به پای آن خیز برداشته ام اما افسوس که لیاقت نام شهید را نداشته ام .
  کارت بسیج من نماد تسلیم من دربرابر فرامین ولی امر من است و این را درطول ۳۵ سال عملا ثابت کرده ام .
  هیچ گاه ادعایی نداشتم که از سفره انقلاب به اندازه یک هزارم آقازاده ها سهم دارم زیرا ؛
  من در مکتبی درس خوانده ام و آموخته ام که معتقداست” بسیجی یک فرهنگ است ! بسیجی از جنس مردم و در کنار مردم است . بسیجی از محرم و عاشورا الگو می گیرد” .
  مولای من،
  از تو به یک اشاره ، از من به سر دویدن!
  براساس آموزه های فرهنگ شهادت که در پای کرسی استادی چون تو فرا گرفته ام، امروز هم آماده ام که چون دیروزها اشاره ای کنی تا چشم برهم زدنی در کنار همه فرزندان بسیجی ات طومار نفاق و فتنه را بر هم زنم!
  اما
  اما
  اما
  افسوس که هرچه در شبکه های تلویزیونی، همایش ها، سمینارها چشم می گردانم کسی را چون شهیدان بهشتی ، رجایی، مفتح ، مطهری و و و نمی بینم . مسئولان نظام یا رنگ عوض کرده اند یا از بنیان اینگونه بوده اند و ما نمی دانستیم ! مسئولانی با فرزندانی فاسد و یا خنثی ، غرب زده ، اروپا نشین که یا موسسات تبلیغاتی ضد نظام تاسیس می کنند یا دست به خودکشی می زنند و یا در کنار اتومبیل های لاکچری سلفی می گیرند و به فرزندان شهید بیکار و سرخورده مقیم ایران نیشخند می زنند !
  مسئولی در تلویزیون ملی از داماد آمریکایی خود که از خانواده شهیدپرور است نام می برد! داماد دیگر مشارالیه هنوز بر ثروت قارونی که از بیت المال به چنگ آورده چنبره زده و شائبه دست داشتن همه ارکان نظام را در آن اختلاس بزرگ تقویت می کند! آن یکی چک را در حالت خواب آلودگی امضا می کند و این یکی اعلام می کند فقط چهل درصد بودجه کشور در اختیار دولت است .
  آقای من،
  می دانم که گزارش همه اتفاقات کشور به نظر شما می رسد. بهتر از همه مردم تعریف فقر را می دانید ، من نیز به پای ولایت، بدون اعتراض حتی در شعب ابیطالب زندگی خواهم کرد اما نخواهم گذاشت دشمنان چشم ناپاک خود را به خاک کشورم بدوزند .
  رهبر من،
  حرف من هم حرف مردم است چون بسیجی ، حامی مردم و ولایت است نه حامی دزدان و اختلاسگران!
  بر اساس تعهدمان به ولایت، در اعتراض به گرانی ها و اختلاس ها به خیابان نیامدیم اما این بدین معنا نیست که معترض نیستیم ،
  نشستیم و گوش کردیم که هریک از مسئولان در تلویزیون ، تمام جغرافیای کره خاکی را مقصر بدانند الا عملکرد خودشان !
  نشستیم و دیدیم که جوان سرخورده بیکار مایوس را عامل عربستان و موساد بخوانند و اشاره ای به بغض های فروخورده آنان نکنند !
  نشستیم و ” ندیدیم ” ! که صدا و سیمای ملی با یکی از معترضین مصاحبه ای کند و درد دلشان را پخش کند تا آب سردی باشد بر دل های گر گرفته ی آنان !
  رهبر من،
  بدون واهمه به عرض میرسانم که؛ محبوبیت ولایت فقیه ، نظام جمهوری اسلامی و مفاهیم ارزشی چون بسیجی ، حزب الله ، شهادت و . . . با کاهش شدید روبروست. (راهپیمایی ۹ دی ۸۸ را با ۱۳ دی ۹۶ مقایسه بفرمایید)
  رهبرم،
  من در جایگاهی نیستم که با کلامم دل مولایم را به درد بیاورم اما چه کنم که شعارهای این روزهای برخی هموطنانم که مطمئنم از سر درد است نه دشمنی ، مرا می آزارد ! و از آن سو نیشخندهای مزورانه برخی مسئولین که حتی با ولایت هم زاویه دارند و خود را پیروز میدان میدانند ،بیشتر اذیتم می کنند .
  آقای من اعلام برائت شما از مسئولان اختلاسگر، اهمال کار و نفوذی با ذکر نام حداقل انتظاری ست که مردم وفادار از شما دارند . در کجای دنیا مردمی اینچنین وفادار هست که علیرغم این همه فشار و سختی و فقر و بدبختی باز هم در راهپیمایی ها و انتخابات و . . . حماسه بیافرینند . به خدا سوگند اگر پیشرفته ترین ممالک دموکرات این وضع را داشتند ، مردمش یک لحظه اجازه نمی دادند مسئولانش در راس کار باشند تا چه برسد به اینکه قریب ۴۰ سال هم از آنها حمایت کنند !
  شما فرمان بده ما هم دهان BBC و آمد نیوز و بقیه رسانه های معاند را می دوزیم هم گردن مسئولان بی لیاقت و دزد بیت المال و اختلاسگر را می شکنیم !
  تعجیل در ظهور ، سلامتی شما، پیروزی نظام و لبخند مردم را آرزومندم .

  رئیس جمهور شاکی
  رئیس جمهور سابق شاکی
  نماینده ها شاکی
  دستگاه قضا شاکی
  این ملت کی میخواد انتظارات مسئولان رو براورده کنه؟

   
 28. جناب دکتر نوریزاد گرامی درود بر شما

  فیلمی از همسر یکی از مهندسین کشتی سانچی منتشر شده و میگوید کشتی باری که به نفتکش برخورد کرده کجاست ؟
  دنبال جنازه همسرش میگرددو میگوید نمیتوانید مرا گول بزنید
  میگوید امکان ندارد نفتکش غرق شود و جالب اینجاست که حق با این بانوی داغدیده است
  حتی اگر کشتی یکی از مخازنش بر اثر اثابت موشک یا بر فرض محال برخورد با کشتی باری سوراخ یا حتی کاملا پاره شده باشد به علت وجود مخازن دیگر احتمال غرق شدنش حتی یک در صد هم نیست
  و دلیل رفتن تکاوران قلابی در لحظات اخری فقط و فقط و فقط برای غرق کردن کشتی و امحاء سر نخهای بجا مانده بود

  به شما میگوییم ای سران خوناشام جمهوری اسلامی تمام تقلاهایتان برای رهایی از گردابی که گرفتارش شده اید بی فایده است
  همچون محکومی که بر سر دار برای کمی نفس کشیدن تقلا میکند ، بی خود دست و پا نزنید که طناب دور گردنتان تنگتر میشود
  سپیده دمان روز رهایی ملت مظلوم ایران از فراز کوه دماوند نمایان است
  صبح رهایی نزدیک است

  با ارزوی سلامتی برای اقای مهدوی فر عزیز و دیگر زندانیان راه ازادی

   
 29. سلام جناب نوریزاد ای سنگ بزرگ صبور،من بدوراز هر مطلب ومسئله سیاسی میخواهم در مورد اقای احمد خاتمی امام جمعه همیشه موقت نماز جمعه تهران باایشان سخنی بگویم:،جناب خاتمی شما وقتی برای افتتاح،یا سخنرانی چنددقیقه ای درجایی دعوت میشوید ایا پول میگیرید،؟اگر جوابتان نه است شماراتوجه میدهم به جلسه ای که سپاه درتهران به مناسبتی شمارا دعوت کرد چنددقیقه ای صحبت کنید،درپایان جلسه که شما کمتراز ده دقیقه سخن گفتید سپاه مبلغ ۵۰۰/۰۰۰تومان در پاکتی به شماداد یادتان هست درون پاکت را نگاه کردید ووقتی دیدید این مبلغ راانرا پرت کرده وگفتید مگر من گدا هستم که این مبلغ ناچیز را به من میدهید،یعنی انگونه که گفتید ازنماز جمعه هم پولی نمیگیرید؟؟؟!!!حال باتوجه به شخصیت شما اگر همین امروز شمارااز مسئولیتهای پردرامدتان خلع کنند وبگویند شما هیچ کاره اید وباید جهت امرار معاشتان کار کنید ایا شما در دم از مخالفین برانداز نطام نمیشوید؟موردی دیگر در متون مدیریتی اسلامی میباشد که:،چنانچه دومدیر هم اندازه وهم تراز باشند درانتخاب بین این دو مدیر انی برگزیده شود که از نظر زیبایی ،زیباتر باشد اقای خاتمی شما بین مدیران همسطح خودتان زیباترینید؟ایا یک فرد روحانی باید این مقدار در سخن گفتن بی چاک ودهن باشد؟،ایا شما فرزندانتان را برای دفاع از حرم!فرستاده اید؟ایا شما بدون محافظ بین مردم تردد کرده اید؟،ایا شما پول پرست وجاه طلب نیستید،؟پاسخ همه این سوالات برای ابتدا خودتان بعدمردم پرواضح مشخص است.پس انتظاری که میدانم به ان توجه نخواهید کرد از شما دارم،بخاطر اسلام، مردم،کشور و….هرچه زودتر با کناره گیری از موقعیتهای داشته شده کنار بروید ومردم رااز فیض دیدن چهره زیبا وخدادادینان هرچه محروتر سازید که با هرباردیدن شما مردم کیلومترها متاسفان از اسلام فاصله میگیرند. واین گناهش ابتدا متوجه شماست. سپاسگزارم

   
 30. مصاحبه اخیرتان را شنیدم . قیام اخیر کلی دستاورد داشت و فریاد مردم ایران را به همه جهانیان رساند. مماشات گرانی که سالها به این کمک و یاری می رساندند حتی شریک تجاری رژیم چین به این اذعان کردند که مردم ایران خواهان تغییر این رژیم هستند. برای اولین بار شورای امنیت بخاطر نقض حقوق بشر علیرغم مخالفت روسیه و چین تشکیل جلسه داد. آتش قیام شور و همبستگی بین ایرانیان داخل و خارج بوجود آورد و همه به خود می بالیدند که علیرغم مماشات گران خارجی که عنوان می کردند مردم ایران با این رژیم هستند و حمایت داخلی دارند افشا شد. و از همه مهم تر دست اصلاح طلب های قلابی خاتمی؛ روحانی و اصول طلب ها را افشا کرد. ولی شما اصلا به این دستآوردهای مهم اشاره نمی کنید و فقط می گویید قیام از مشهد توسط خود رژیم شروع شد و به خواسته هزاران نفر در سراسر ایران که مرگ بر خامنه ای گفتند کمتر اشاره نمی کنید. این همه دستاورد ولی شما بر این عقیده هستید که مردم باید انرژی خود را برای ضربه کاری تر از نوع اینکه مثلآ هنگام انتخابات آینده به سر صندوقها نروند و رای ندهند. مطمئن باشید اگر نشت و منتظر چنین روزهایی شد رژیم هم دوباره همانند گذشته از این شگرد بد و بدتر استفاده خواهد کرد برای کشیدن مردم سر صندوقهای رای.

   
 31. آقای نوری زاد درود
  به این شیخ ها بگو قوی تر از هیتلر که نیستید. ببین چی مونده از هیتلر حالا؟

   
  • مردم زیر دست هیتلر پوستها کندند تا ور افتاد!!! از امدادهای غیبی هم بهره مند بود طوریکه طرح ترور وی نیز به شکست انجامید!!!! هیتلر را امام زمان دوست می داشت و بارها به او وحی نمود چه چیزی در انتظارش است!!!!! دست آخر نیز همان امریکا یعنی شیطان بزرگ کله پایش کرد!!!!!

    
 32. استاد عزیز
  باسلام ,نمیدانم اشتباه است یا نه که این وظیفه وزیر نفت اقای زنگنه بود وهست که درخصوص کشتی سانچی بملت ایران توضیح بدهد اما گویا ایشان هم فعلا از زمان ظاهرا تصادمی که هیچکس عکسی از کشتی چینی درمحل حادثه ندیده گم.شده ومعلوم نیست سرنشینان کشتی نفتی چرا درمهلتی که تابرخورد داشته اند هیچ اقدامی برای فرار ازکشتی نکرده اند انگار دراتاقی محبوس بوده اند ,بنظر اکثر کارشناسان ونیز مهندسان بازنشسته کشتی ها مورد سانچی وازبین رفتن جان ۳۲سرنشین ان بدون اثر وهیچ پیامی شدید مشکوک است ,ازطرفی چرا چین به تکاوران ایران اجازه نزدیک شدن وورود بکشتی مارا نداد وخود داخل شد وجعبه سیاه را با دو تن شهید که گفته میشود سوخته بودند باخود برده درحالیکه چین حق انتقال انرا به کشورخود که طرف ماجراست نداشته ونیز حق گشودن ودستکاری ان واگر انرا به ایران فرستاده چرا برده که مسلما به نیت سوء بوده ومیشود ظرف چند ثانیه اطلاعاتش را دستکاری کرد ,فعلا ریس جمهور بگوید اقای زنگنه وزیر نفتشان چرا مفقود شده وشایدهم محصور تا سخن نگوید. ما مانده ایم مستعمره چندکشوریم .
  جناب رهبر موقت بفرمایند مارا ومملکت واستقلالمان را به چندکشورفروخته ویا به رهن واجاره داده است.؟؟

  اقایان روشنفکران استمرارطلب واصول گیرا
  مدام از احتمال حمله دشمن مثلا امریکا مارا میترسانید لطفا برای من بیسواد توضیح دهید.
  اولا تاکنون شما دو قشر چه گلی به سرملت زده اید وکدامتان جز نشستن وبلعیدن ثروتها وباوصلتهای سیاسی تشکیل خانواده هزار فامیل ودست بدست کردن مقام ومنصب ها وبلعیدن منابع وثروتهای مردم وجز نابودی ایران وبی اعتباری ملت کرانقدر ایران درجهان ونابودی پول وپاسپورت وتمامی تولیدیها وصنعت ما وبیکاری میلیونها شاغل وتباه کردن سرزمینمان ومحیط زیست واثارملی وارزشمند ماوجزنابودی جنگلها وابها وخشکاندن رودها وشورابه سازی وسدهای خسارت بار ونابودی دشتها ووسرسلزی وتراوت زمینهایمان وباتاسف فروش خاک شیرین که جبرانش غیرممکن است!
  دست بکشید ازخوردن این مرز وبوم شمایانی که ریشه هاتان اکثرا عراقیست وایرانی نیستید ودشمنی شما باایران وایرانی غیرقابل اغماض است ,شما باطرح ونقشه مردم را گرفتار فقر وفلاکت ودختران وزنانمان را مجبور به تن فروشی کردید ,این مراجع بی دین وایمان ودور از انسانیت سردراخور شمایند که مجوز داده اند که عراقیان عیاش به بهانه زیارت درجوار امام رضا به عیاشی بابهترین مشروبات وموادمخدر بانوامیسمان که ازشدت فقر وفلاکت ناچار به همبستری با این عیاشان شوند وبا ریختن ۵ درصد ازمزد تن فروشی اش به ضریح امام ابروی امام راهم برده اید.شرم وننگ بر تک تک شما کرکس ها وکفتار صفتان که رهبر موققتان ایران قدرتمند را مستعمره روس واستفاده کننده اشغالهای چینی کرده اید .
  شما ودولت شماست که با ارسال پارازیت ابرهارا از بارانیدن مانع شده ومملکت را چون درباچه عزیزوزیبای رضاییه وتالابهای گرانقیمتش خشک کردید .درحیرتم که ایا وقاحت را حدی نباید باشد !چگونه بچهره افسرده وچشمان مردان وزنان گورخوابمان وبچه هایی که زیر افتاب وبا دراغل گوسفند درتاریکی درس میخوانند وشما پول وثروتشان را هزار هزار میلیارد می دزدید وبقیه اش راهم مدرسه وبیمارستان مجهز درکشورهای افریقایی واینطرف وانطرف وساخت خانه سوری ولبنانی وپرکردن جیب سید حسن نصرالله که مارا به تمسخرگرفته است که ایران مال ماست وتاایران پول دارد ماپول داریم وبچه های ما باید باشکم خالی بخوابند ,امید که شاهد پاسخگویی شما دردادگاههای پس از پیروزی وبزیرکشیدن خاینان وووطنفروشان ومستخدمین وجاسوسان گوش بفرمان پوتین بیشرف بزودی باشیم ,لذا تازود است جای طرح برای کشتار مردم عزیز ایرانی کرد این برادران غیور وشجاعمان دمهاتان را روی کول گرفته وپاهایتان را ازروی این خاک عزیز بردارید .حیف نام ایرانی ,امثال نقدی ولاریجانیهای انوسی که دربچگی گالش هم نداشتند صدقه سر مردم ما با دزدیدن اموال وثروت ما وغصب اموالمان وجاسوسی برای پدرمعنویتان انگلیس هرکدام میلیاردها دلار درغرب اندوخته وپاسپورتهان اماده ومهیای فرارید خوش امدید هرری!!

   
 33. ای شیر دلان موقع خاموش شدن نیست

  رسانه های حکومتی: فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نسبت به آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر واکنش نشان داد. سردار سیلمانی با اشاره به آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی در این آشوب‌ها گفت: ای کاش به جای پرچم، من را ده بار آتش می‌زدند؛ چرا که ما برای نشاندن پرچم بر هر قله‌ای ده‌ها شهید داده‌ایم.

  فیلم زیر: جوانان دلیر کرمانشاه در خروش شبانه ۹ دی‌ماه خود پرچم کثیف و ضد ایرانی جمهوری اسلامی را به آتش کشیدند

  این پرچم خرچنگ نشان پرچم من نیست

  این پرچم بی نام و نشان پرچم من نیست
  این مظهر ایران من و خاک کهن نیست
  بر روی تنش واژه بیگانه شده نقش
  روح شرف میهن تبدیده من نیست
  این پرچم ننگ است مگیرش به دو دستت
  بر خاک بیفکن که بجز ننگ وطن نیست
  نه شیر نشان دارد و نه چهره خورشید
  ای شیر دلان موقع خاموش شدن نیست
  خون میچکد هر گوشه اش از جرم و جنایت
  جز سمبل وحشیگری قوم لجن نیست
  ایرانی و ایران شده تحقیر به نقشش
  جز بیرق شیخان دغلباز عفن نیست
  هر جا که بر افراشته شد خون همه پاشید
  از مهر و محبت به لبش هیچ سخن نیست
  اهریمن خونخواره فشرده به کف خویش
  دینش بجز از مذهب شمشیر زدن نیست
  از رنگ رُخش آتشی از تفرقه بارد
  میراث پلیدش بجز از گور و کفن نیست
  بر خیز و بر افراز تو رایات شرف را
  این میهن ما خانه هر زاغ و زغن نیست
  ایران همگی یک تن واحد زن و مرد است
  حتی که اگر زیر و زبر سر به بدن نیست

   
 34. درود بر آزادگان
  خمینی گفت اقتصاد مال خر است
  همه جملگی ; به به این رهبر است
  خمینی گفت :می زنم بر دهان
  همه جملگی; آخ چه خوبی بمان
  خمینی; آمریکا دوهزار سال است که ما را استعمار کرده است
  همه جملگی : عجب دانشی،او ز تاریخ سر برکرده است
  خمینی; موسیقی خیانت به مملکت است
  همه جملگی; به ، روح الله در بینش تک است
  خمینی;دانشگاه باید دانشگاه باشد دانشگاهی که دانشگاه نباشد دانشگاه نیست
  امت;حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله ،﴿ وای به ملتی که آگاه نیست﴾

  جنتی;دانشگاه رفتن خانمها از بدبختی هاست
  امت; اوا حاج آقا مرغ از کی یک پاست؟
  خاتمی; ایران امن ترین کشور جهان است
  آزادگان ; دروغ تا بکی؟ ایران زندان است
  خمینی ، خامنه ای ، یا آخوندی دگر
  سوارند بر مردم باربر
  چنین بود آغاز خر شدن
  ببستن در بینش و کر شدن
  در هوش بستن ، نگاه بر دهان
  ندیدند ملت تف های نهان
  مزخرف و بهتان قبول کرده ایم
  وزینرو ما بنده و برده ایم
  کنون اقتصاد ویران و کشور خراب
  همه جملگی نقشمان شد برآب.

  ———–

  درود دوست گرامی
  کمی مقاومت کنید و شعر نگویید و بجایش شعرهای دیگران را مطالعه کنید. کمتر بنویسید و عمیق تر بنویسید. یک مطلب ناب و نافذ بهتر از هزار مطلب همینجوری
  باشد؟ ما که نمی خواهیم هرجور شده چراغ اسم ما روشن باشد. سطح نوشته های خود را بالا بکشیم و به آنها عمق ببخشیم.
  سپاس

  .

   
  • خوب شد نوریزاد معلم نشدی با این شیوه تشویق کردنت . کارت میشد فقط تو سری زدن به بچه ها . این همه شر و ور و توهین شکلات ساز مخصوصت روی سایت مبارکت گذاشته تو فقط یکبار به چس ناله ای بسنده کردی و حالا گیر داده ای به این بیچاره که با چه شوقی نشسته شعر برای سایت نوریزاد جونش سروده ؟ حالت خوبه برادر ؟

    
 35. فوری فوری خبرموثق
  شخصی موسوم به اصلاچی با نام خطابی محمد رضا عارف گفته “انگاه که لازم باشد فریاد هم خواهد زد “.اما معلوم نیست این انگاه کی فرا می رسد و همینطور معلام نیست لازم باشد را کی تعیین میکند و باز معلوم نیست چی را فریاد خواهد زد و برای منافع کی فریاد خواهد زد؟همچنان در خواب اصلاحات بدون تاریخ بیداری بسرمیبردی بهتر نبود ای صاحب ژن برتر؟

   
 36. در اخبار. قطع دست یک نفر در مشهد به دلیل دزدی گوسفند
  خاک بر سر حکومتی که دزدان میلیاردی را تکریم و دست افتابه دزدها را قطع میکند تا بری بقیه عمر سربار جامعه باشند. راستی از کامیون شمشهای طلايی که اقا مجتبی به ترکیه فرستاد و انجا ناپدید شد چه خبر

   
 37. به بهانه رافت اسلامی

  این عکس رو به بهانه رافت اسلامی در قطع دست سارق که این روزها باز خبرش پیچید اینجا می ذارم!!! باز مثه همیشه جلادانی با نقاب از ترس جان!!!! یه فیلم هم از عربستان گذاشتم که در اون پلیس و جلاد هیچ نقابی به چهره نمی زدنند!!! اونی که در این عکس دو نقابه هست!! یعنی هم نقابه زده هم یه کلاه هم کشیده رو سرش از همه جاش رافت اسلامی می باره!!!! ببینید چه جوری سارق رو لمس می کنه که آسون بپره تو بغل گیوتین!!!!! روزی روزگاری اگه این مملکت سر و سامانی داشت و اینجوری نبود می شد گفت این دزدیها از سر یه چیزی و آب هندونه (!) هست که می گن، اما می بینید که ریشه همه این بدبختی ها از اساس در حکومتی با رافت اسلامی است!!!!!

   
 38. درود
  از روز اولی که نظام﴿ولایت و بیت و دولت و سپاه﴾ میلیاردها پول ملت را برای ساختن پایگاههای اتمی به روسیه بهدر داد و بجیب آدمکشانی چون نصرالله و طالبان و گروههای تروریستی ریخت،همه ی تلاشش ،ویرانی ایران بوده و است.
  تربیت طلاب نیز همان تربیت پادوهایش برای خدمت به او بوده . تربیت جهل و خرافات بر اساس من القول و والقول .
  سرزمینی که روزی خرد بنیادش بود و خدایش را اهورا مزدا﴿توانای دانا﴾ می نامید ، باالله دچار جهل و خرافات و بدبختی و فلاکت می شود این نظام در کل فقط و فقط حامی منافع خودی هاست و بس. ملت ایران باید بدانند که جزو خودی ها نیستند.

  تقسیم ملت بر اساس مذهب ،همان تبعیض بزرگ است و بدتر از آپارتاید نژادی است. چون اکثریت مردم شیعه اند باید حاکمیتش نیز شیعه باشد ! این سفسطه آخوندی است برای سواری بر ملت ، حال آنکه حکومت ملتی بر اساس شکل و رنگ و ایده و زبان و قوم و دین و نژاد یک حکومت آپارتایدی است.همه ی ملت انگشتان یک دستند ، انگار که به انگشت اشاره امتیاز برتری نسبت به انگشت شست بدهیم که از او بلندتر است.انگار که به فیل بگوییم تو امتیاز بیشتری از اسب داری چون بزرگتری،تقسیم ملت به معنی قطع عضو کردن اعضای یک بدن است .
  حاکمیت دولت ملتی برتر است که داناتر و با عدالتر از بقیه است ونه بر اساس تبعیض دینی و نژادی و قومی و… بلکه بر اساس قوانین بشری استوار است نمونه آن کشورهای اروپایی اند.

  هیچ راهی برای مردم ایران باقی نیست، این نظام تبعیضی و بنده پروربقولی باید “برود” و آنهم به گور تاریخ.هر چه زودتر بهتر.

   
 39. مشکلی دارم، ز دانشمند مجلس پرسشی:
  ۱- آیا در دین مبین اسلام امکان تبدیل صیغه موقت بدون خواندن عقد دائم مجاز است؟ به زبون سده فارسی آیا میشه یکی رو عقد موقت کرد و بعد از پایان مدت خود به خود تبدیل شه به عقد دائم؟

  خدا بیزمرزه حافظ رو، این منقلابیون دو صفحه از جفنگیات مارکس و لنین و اون اولی میخوندن و نمیفهمیدن ولی خودشونو علامه دهر حساب میکردن. آخه …(سه نقطه از مش قاسم)ها کلام شیرین فارسی حافظ دیگه چرا حالیتون نبود؟ ای که مرده شور این نسل منقلاب و حداقل هفت جد و آبادشون رو ببرن که چه بلایی به سر این ملت با نادانی و خود پرستی و خ…(سه نقطه از مش قاسم)ت خودشون آوردن. هنوز هم که هنوزه دو بال کفتر نظام همون خ…(سه نقطه از مش قاسم) هایی هستن که ۴۰-۵۰-۶۰ سال پیش بودن.

   
 40. به نقل از سایت سردار/* شکست خورده تابناک. ببینین آش چهقاده شور شده که خان هم فهمیده.
  http://news.gooya.com/2018/01/post-11174.php

  به گزارش «تابناک»؛ بنا بر توافق صورت گرفته بین دولت‌های روسیه و سوریه، تقریبا ایران و شرکت‌های ایرانی از فرایند بازسازی و سرمایه گذاری در این کشور کنار گذاشته شده‌اند و حتی در بخش هایی کنسرسیومی بین دولت روسیه و سوریه تشکیل شده است و اگر ایران بخواهد در فرایند بازی سازی سوریه شرکت کند، باید با روس‌ها وارد مذاکره شود؛ اینها گمانه زنی رسانه‌ای نیست، بلکه موضوعی است که در دولت مطرح شده و دولت ایران را به شدت نگران کرده است.

  /*: ک

   
 41. ای آخوندها، به پایان سلام کنید

  حماسه دی 1396 از زبان گویای هادی خرسندی

  درودم بر این ملت هوشیار

  خصوصاَ جوانان یک کلیه دار

  اصغر آقا

  بگو مرگ بر شیخ و اصحاب او
  به فرقش بکوبید اسباب او

  ز همبستگی ها توان آیدی
  شهامت به پیر و جوان آیدی

  درودم بر این ملت هوشیار
  خصوصاَ جوانان یک کلیه دار

  جوانان رعنای ایرانزمین
  به کردار شایسته ی آفرین

  جوانان خشمنده ی داغدار
  که دیدند قتل هزاران هزار

  که دیدند در قعر سلول ها
  چه کردند با بندیان، غول ها

  که دیدند با خواهران، مادران
  چه کردند قوم تجاوزگران

  که دیدند دست پدرها تهی ست
  بجز وصله در سفره شان هیچ نیست

  که دیدند همنوع خود گورخواب
  همه چشم دریاچه ی اضطراب

  که دیدند در مزبله کودکان
  همه آرزوشان کف دست نان

  جوانانِ بر استخوان کارد ها
  که دیدند دزدی میلیارد ها

  جوانان درد و جوانان رنج
  جوانان بنشسته بر روی گنج

  زنان، دختران بجان آمده
  که بودند غمگین و وحشتزده

  همه یک صدا در خروش آمدند
  چو خون سیاوش بجوش آمدند

  برآمد به پیروزی انگشت ها
  همه گرز رستم شد آن مشت ها

  به همت زن و مرد و پیر و جوان
  چو رودی خروشان شدندی روان

  فراموش کرده چپ و راست را
  یکی کرده آهنگ درخواست را

  ز غمناله فریادها ساختند
  به کاخ ستم لرزه انداختند

  به یکسو زده ترس را، باک را
  به وحشت فکندند ضحاک را

  حماسه چنین آفریدند ناب
  که اهریمنان را نمانده ست خواب

  چنین شد که عمامه ها زرد شد
  همی آش سردارها سرد شد

  همه پاسداران گردنفراز
  به رخ گشته همرنگ با تخم غاز

  سر و صورت جیره خوار بسیج
  به زردک فراز آمده از هویج

  یکی بود سردار پوسترنشین
  پراکنده صد پاره شد بر زمین

  یکی بود آقای پوسترسرشت
  زدودند او را ز دیوار و خشت

  هرآنچه ز تصویر و تمثال بود
  به روی زمین جمله پامال بود

  خیابان همه پاکسازی شدی
  چو خوش روزگاران ماضی شدی

  درودم بر آن شرزه دخت رشید
  که از موی خود روسری برکشید

  چو پرچم، سر چوب کردش به دست
  که پوشیدنش اختیار من است

  ندارم سری در هوای حجاب
  نمیترسم از طعنه ی شیخ و شاب

  نه پروایم از پاسداران لات
  نه بیم از بسیج و نه از منکَرات

  بماندی در اوج ستون برقرار
  چو تندیسی از غیرت و افتخار

  کجا حیرت از کار این دختر است
  که او دختر کاوه، اهنگر است

  حکومت که دید این بزرگی ز زن
  بخود گفت خاکت به سر جا بزن

  چنین شد که ضحاک بنشست عقب
  مگر خواب بد دید آن نیمه شب

  چو دید آنچنان سنبه و زور را
  بفرموده شل کرد دستور را

  چنین گفت سرتیپ عالیجناب
  که بندی نخواهد شدن بدحجاب

  ازین پس نه آن ماجرا میکنیم
  همه با زنان خوب تا میکنیم

  از آنسوی ضحاک نکبت گهر
  که پیچیده مار سیه دور سر

  به ایوان درآمد پریشیده حال
  رخش روشن از پرتو ارتحال!

  شکستی خموشی روزان پیش
  نشستی و دستی کشیدی به ریش

  سخن را دوپهلو چنان داد ورز
  که پنهان کند لای آن، ترس و لرز

  یکی زد به نعل و یکی زد به میخ
  کباب شکایت کشیدی به سیخ

  که این اعتراضات و آشوب ها
  همی بهر دژمن بود خوب ها

  از این پس تلافی چنین میکنیم
  گرفتارشان در اوین میکنیم

  نه کس را به گفتار او گوش بود
  نه آن گربه را ترس از این موش بود

  جوانانِ یک کلیه، گفتند ها
  تو ای قاتل نوجوانان ما

  تو ای خون این خلق نوشابه ات
  تو ای روح ابلیس همخوابه ات

  تو ای رهبر پست کهریزکی
  که سهراب را کشته ای، طفلکی

  تو ای غرق خون کرده روی ندا
  تو ای کشته بسیار، بی سر صدا

  تو ای برده از سفره ها نان ما
  تو ای واژگون کرده ایران ما

  توی ای کرده صادر دلار و طلا
  به سویس و سوریه و کربلا

  تو ای آلت دست پوتین شده
  تو ای اسب بی.بی.سی ات، زین شده

  بمان تا ببینی، ته ماجرا
  جواب جوانان ملی گرا

  که دارد ادامه تکاپوی ما
  ولو گر بیفتی به زانوی ما
  ——————

   
 42. سخنان مهم آقای بنی صدر در ارتباط با فاجعه رهبری خامنه ای

  https://www.youtube.com/watch?v=NEMjvrSNp8A

   
 43. نوری زاد من ذاتاً یه چیزی توی کتم نمی ره!!!!!! ملت به این سوسولی پس چه جوری اینهمه جان سخت!!! توی نوعی مثاله!!!! من از یه چیز دیگه هم سر در نمی آرم ملت به این سوسولی پس چرا اینقدر پررو و راحت طلبه!!!!! هی گفتید آمریکا هیچ غلطی نمی تونه بکنه اونم نه یه بار میلیون میلیون بار!! اما آمریکا کاری کرد خودتون به غلط کردن بیفتید حالا هم یقتون رو گرفته چون می دونه اصلاح پذیر نیستید!!! به نظر تو آمریکا ایران را بهتر از خود شما ها نمی شناسه!!! اون خامنه ای هم برای اینکه غلط کردم براش افت داره می گه دوره بزن در رو تموم شده!!! آمریکا در رفته یا اونه که همچنان یقه شما را گرفته!!! می بینی کرم از خود درخته وگرنه مگر آمریکا از اول مرض داشت اینکارها رو بکند!!! فکر نمی کردم روزی برسه که حس کنم یه ملت عرب زبان می تونه حامی ایرونیها که از اساس با اعراب مشکل داشته اند بشه!!! عربستان رو می گم!!! هر چند شاهزاده فعلی عربستان نشون می ده سرش به تنش می ارزه و نظر من رو تغییر داده!!!می بینی…. توی کرمانشاه زلزله اومد دولت زایید بعد چند خودکشی از بین اونهمه سبیل کلفت فقط یه زن پیدا شد اومد تف کرد توی صورت نیروی انتظامنی و گفت مرگ بر خامنه ای!!!!!

   
 44. رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی
  سلام علیکم
  ضمن تسلیت واقعه تاسف بار و غم انگیز نفت کش سانچی به خانواده های محترم و دوستان و همکاران بااطلاع میرسانیم مسائل مهمی در رابطه با از دست رفتن جان انسانهای خدمتگذار و خدوم این کشور وجود دارد که درصورت عدم توجه و شفاف سازی و رفع آن مطمئنا کل جریان صادرات نفت و کل کارکنان را درگیر خود خواهد کرد و مطمئن باشید برای ما که همیشه از ابتدای انقلاب در خطرناکترین و سخت ترین مناطق خدمت کرده ایم تهدید و خط نشان و ایجاد جو امنیتی چند ارگان و شخص وطن فروش و مزدور اجانب خطر محسوب نخواهد شد همانطورکه اگر پای مصالح مملکت واقعا درمیان باشد مطمئنا همانطور که همیشه اینگونه بوده سخن و کلامی بیرون نخواهد رفت ،اما اینبار وضع متفاوت است،ما میدانیم برنامه ها و عملکرد برخی نهادها کاملا بر خلاف مصالح ملی و برای تضعیف مملکت به بهانه ضربه زدن به حیثیت سیاسی شما است،این چیزی نیست که بر کسی در شرکت ملی نفت حتی پوشیده باشد ،برادران میهن ستیز ابتدا پایشان به بهانه جمع آوری و صادرات لجنهای نفتی اطراف چاههای نفت به این حوزه بازشد و در دوران تاسفبار ریاست جمهوری احمدی نژاد با استفاده از سادگی وی چاههای با ارزشی را به بهانه سرمایه گذاری و اکتشاف و یا بازسازی تصرف کردند و بدون در نظر گرفتن مصالح و استاندارهای معمول نزدیک ده سال است با همکاری اربابان روسی و گاهی چینی مشغول غارت آن هستند و زدن خسارت بر اثر برداشتهای بی رویه ،آتش زدن ضایعات اطراف چاهها همان لجنهایی که ابتدا بهانه برداشت آن پای این مزدوران را به روی داشته های ای مردم بازکرد و با توجه به سازکار و بارگیری که ظاهرا بخاطر تحریمها بنام روسیه انجام می پذیرد ویک دلار از آن به حساب ملی مملکت بر نخواهد گشت زیرا روسیه بدروغ خود را پیشاپیش طلبکار از جمهوری اسلامی میداند و هر ساله با انعقاد قرادادهای دروغین از احداث نیروگاه اتمی بوشهر بگیر تا موشکهای منسوخ اس سیصد برای این مردم فقیر شده صورت سازی میکند تا هر گاه پای فسادش از این سرزمین قطع شد بتواند همچنان با ادعای میلیاردها دلار طلب به تاراج مملکت ادامه دهد و یا برای مزدورانش بهانه و دلیل برای غارت ایران ارائه دهد،آقای رئیس جمهور اگر واقعا اطلاع ندارید بشما آدرس میدهیم ،از زمان آقای خاتمی که برخی ارگانها مدعی قرارداد سوآپ نفت شدند یعنی صادرات نفت از بنادر جنوب در مقابل تحویل بنزین و گازوئیل به بنادر خزر از روسیه برادران قرارگاه خاتم شروع به تحویل و بارگیری نفتکشهایی کردند که ال سی آنها به نفع روسیه باز میشد و روسیه نیز اوایل مقداری بصورت ظاهری به بنادر انزلی و نکا تحویل داد که اکثرا توسط باندهای مافیای داخلی تحویل و به ترکیه صادر میشد اما بعد یکسال تحویل سوخت از روسیه قطع اما بارگیری از ایران پس از وقفه ای دوباره آغاز شد و در سالهای 88 تا 92 در اوج خود قرار داشت و اکثر نفت سبک ما برای روسها بارگیری میشد، جریان زنجانی و کل دزدیکه بنام او شده است یک صدم این دزدی آشکار برادران نیست که البته حتی همان زنجانی در زمان حضورش در مجلس اسامی همدستان و افراد واقعی راکه ماهم میدانیم برد و رسانه ای هم شد اما مگر توی مملکت کسی بدنبال حقیقت است،آنقدر ما در شرکت ملی نفت دزدی و غارت اموال ایران را دیده ایم که آقای ب.ز مسخره بازی بیش نیست،ببخشید اینرا میگوئیم که شما هم با سازکاری که از قبل ساخته اند در این جریان کاره ای نیستید،آیا میتوانید جلوی حساب سازی در جهت غارت مملکت توسط روسیه را بگیرید مثلا جهت ساخت نیروگاه اتمی جدید با اینهمه دغلکاریهای قبلی روسیه بگویید نه معلوم است نمیتوانید چون بالاتر از شما امنیت پوشالی خود را به دم روسها گره زده اند،و شما فقط میتوانید به اعتبار گافهای خفنی که از ایشان دارید خصوصا نوژه چهارتا جمله نثارشان کنید،بیشتر نمیخواهیم از لجن دانی اسرار برخی حرف بزنیم محل کارما همیشه جولانگاه بالاترن مقامات و آقازاده ها و شنیدن حرفهای باربط و بی ربط بوده که ما سالهای سال است اینها را در قلبمان نگهداری میکردیم اما برادران و یاران آقایتان حرمتها را شکستند پا بر گلویمان گذاشتند راستی میدانید چه زمانی خدمه و کاپیتان کشتی به موتورخانه میروند و تمام سه درب اصلی را روی خود می بندند نگویید نمیدانم شاید فراموش کردید زمانی که کشتی مورد هجوم دزدان و یا نیروهای مسلح قرار گیرد و بزورجهت بازرسی یا تنبیه بداخل موتور خانه رانده شوند نیروهایی که همراه یک کشتی چینی وارد نفت کش شوند هرچند اولین بار نبوده و نیست و ما عادت کردیم که به بهانه تحریم و بازرسی حتی از طرف ارگانهای خودمان و بهانه های مسخره ای مثل صرف مشروب یا رقصیدن در مراسم جشن تولد درکشتی تنبیه شویم حتی شلاق هم روی عرشه بخوریم اما این مامورین مزدور حکومتی اینبار اینقدر عقب مانده و تاریخ گذشته بوده اند که در جائیکه ما موبایلهایمان را خاموش میکنیم با زدن تیر هوایی یا زمینی اینگونه موجب انفجار و پر پر شدن عزیزان و نابودی سرمایه ملی را فراهم کردندهمان دونفری را می گوئیم که چینیها جنازه نحسشان را بردند ،خواسته ما معرفی و مجازات امرین این جنایت و پایان دادن به التهاب و جو مسخره ای است که از روز وقوع این جنایت در بین همکارانمان توسط ارگانهای عقب مانده اطلاعاتی به سرکردگی بسیجی بیسواد و آخوند محرم اسرار بیت رهبری اقای طائب بجهت جلوگیری از افشای همین حرفها بوجود آمده است جنایت کردند طلبکار هم هستند همانطور که با مردم معترض همینکار را کردند هم سپردههایشان توسط اینها بالا کشیده شد و هم جان عزیزانشان پس از اعتراض ستانده شد.
  ،خواسته ما معرفی و مجازات امرین این جنایت و پایان دادن به التهاب و جو مسخره ای است که از روز وقوع این جنایت در بین همکارانمان توسط ارگانهای عقب مانده اطلاعاتی به سرکردگی طائب بجهت جلوگیری از افشای همین حرفها بوجود آمده ادامه یابد و هرچه زودتر واقعیت بیان نشود و امر اصلی این مزدوریها محاکمه اش آغاز نگردد منتظر نامه اصلی ما روز شنبه آینده باشی

   
 45. کلیپی دیگر از نشست خبرگان انتخاب خامنه‌ای، رفسنجانی: جزئیات جلسه در خبرها اعلام نشود

  کانال یوتوب شاهد علوی

  در این ویدئو:

  1- تاکید رفسنجانی، موحدی کرمانی و سایر حاضران بر مخفی کردن محتوای جلسه و مذاکرات از رسانه‌ها و مردم

  2- تاکید جنتی، امینی و رفسنجانی بر نیاز خامنه‌ای به مشورت فقهی و نظری برای غلبه بر آن‌چه امینی وحشت خامنه‌ای (وحشت از ندانستن) می‌نامدش.

  موحدی کرمانی: آن‌چه ایشان اینجا گفتند و مساله موقتی بودن تا رفراندوم در خبر و رادیو گفته نشود.

  رفسنجانی: نه در خبر نمی‌گوئیم، تو خبر نمی‌گیم که… (خطاب به مشکینی) می‌گویند تا بعد از رفراندوم جایی این مسائل گفته نشود.

  یکی در میان جمع: نقل قول‌ها از “امام” اما ذکر شود در روزنامه‌ها و خبرها.

  رفسنجانی: این را در نماز جمعه‌ای، جایی می‌گوئیم. نمی‌شه الان گفت. در یک وقت مناسبی باید گفت. خیلی خوب در یک مصاحبه‌ای می‌گوئیم… آقای مشکینی مصاحبه کوتاهی بکند و خبر را ایشان بدهد. بعد ما یک توضیحی در یک جایی خواهیم گفت …

  یکی از حاضران: یعنی خبر (اعلام انتخاب رهبری) از توضیح شما جدا خواهد بود؟

  رفسنجانی: ما این را در خبر نمی‌گوئیم آقایان فقط رای (نتیجه نشست) را بگویند. مشکینی: جلسه را ختم می‌کنیم، انشالله این خبر خوش را به امت‌تان برسانید!

  جنتی: ایشان در تصمیم‌گیری‌ها در مسائل مهم حتما با مجمع تشخیص مصلحت نظام مشورت کنند. مشکینی: ایشان حتما باید با مراجعی همچون گلپایگانی تفاهم کنند و نظر آن‌ها را جلب کنند. ایشان همچنین شورایی از فضلا و مجتهدین دارای نظر برای خودشان درست کنند تا در مورد مسائلی که رای حاکم شرع لازم است نظر آن‌ها را استفاده کنند تا آن‌چه خودشان وحشت دارد (نداشتن سواد فقهی) به این شکل جبران شود.

  رفسنجانی: همان پیشنهاد اقای جنتی کافی است و این مشورت‌ها را مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌تواند بدهد و ما همین را به ایشان پیشنهاد می‌کنیم.

  ویدئو را در این آدرس ببینید :

  http://news.gooya.com/2018/01/post-11193.php

   
 46. صادقی: یکی از کسانی که در زندان فوت کرد، از خوراندن قرص به زندانیان خبر داده بود

  http://news.gooya.com/2018/01/post-11180.php

   
 47. وزوزیر/* ارشاد: دستورالعمل اجرای زنده بانوان تدوین می‌شود.
  مش قاسم: اولا میگه “میشود” بزک نمیر……۲- تو هرچی دستورالعمل بنویسی یه آخوند/* چ…(سه نقطه از مش قاسم) کی همین حکومت/* اسلامی که تو هم جوزوش هستی در ایکی ثانیه می…(سه نقطه از مش قاسم)اشه به تو وزوزارتت و دستورالعملت. اینجا حکومت/* اسلامی برقراره.

  /*: ک

   
  • ما که نمی خواهیم هرجور شده چراغ اسم ما روشن باشد. سطح نوشته های خود را بالا بکشیم و به آنها عمق ببخشیم.
   سپاس

    
 48. امام راحل: آمده ایم که معنویات شما را ارتقا دهیم

  زیباکلام : متأسفانه در ایرانِ امروز، به‌قدری فساد زیاد شده که دیگر انقلابی و ارزشی بودن ملاک تمایز مسوولان نیست و تنها دزد نبودن به‌عنوان یک ویژگی کفایت می‌کند. دلیل آن این است که کارنامه‌ مسوولان به شکلی است که هرروز خبرهای خوبی از آن به بیرون درز پیدا نمی‌کند .

   
 49. آیا ما اجازه داریم فتوای خمینی را در مورد بسیجیان، سپاهیان و مزدوران خامنه ای که به تجمعات و تظاهرات های مردم حمله می کنند، به کار ببریم؟ نظر شما چیست؟

   
  • فتوی خمینی و این بازیها رو بذارید کنار و برید سر اصل مطلب@@@@@@ اصل مطلب یعنی کشتن هر فردی که در این جریان مخالف بوجود آمدن این سیل خروشان است!!!! به پدر، مادر، همسر و برادر و خواهر و هر کسی که در این جریانات همراهتان نیست اعتماد نکنید و تمام نیروی خود را در جهت ضربه به دشمن عقیدتی – سیاسی که در سوی جلوگیری از ضربه زدن به رژیم جمهوری اسلامی است و در خواب خرگوشی بسر می برد بکار ببرید ولو آنکه این افراد مردم خودتان باشد!!! بقول عمله بناهایی که در زمان انقلاب حتی اسلحه بلد نبودند دست بگیرند و توسط چریکهای وارداتی کول می شدند با تمام قوا و بی رحمی وارد عمل شوید!!!!!! هر چند خمینی نیز بعداً توسط عمله بناهای قبلی کول شد و به جماران رسید و حاصل نطفه های بیمار بسیاری شد که اینک غرق در سکس و شهوت و پول هستند!!!!

    
 50. سلام بر مبارز نستوه با جهل و ظلم
  جریان کشتی سانچی از این نظر مهم است که برای دشمنان ملت مهم بوده و سعی بسیار در عدم شفاف سازی کردند
  از ابتدا بدروغ گفتند احتمال زنده بودنشان هست چرا وقتی یقین داشتند مرده اند اینرا بگویند؟ برای اینکه کسی شک نکند که در مردن انها دست داشته اند
  چرا چینیها امدند جعبه سیاه و فقط دو جنازه روی عرشه را بردند با اینکه میدانیم جنازه برای چینیها ارزشی ندارد؟
  چون انها فقط دوجنازه نبودند بلکه مدرک وقوع درگیری بودند محافظان کشتی که از زمان گروگانگیری سومالیایی ها تو هر کشتی تا پنج نفر هستند چرا تو لیست فوتیها نیستند،
  چرا با اینکه تمام کارکنان در تمام کشتی و جاهای مختلف هستند یکجا جمع شده بودند و با این محموله عجیب کاپیتان محل کارش را ترک کرده ،کدوم ابلهی برایذفرار از خطر به خطرناکترین جای کشتی میره؟
  چا با اینکه میدانیم امکان دراوردن جنازه ها در هر عمقی وجود دارد میگویند وجود ندارد چرا نمیخواهند جنازه ها بدست ایرانیها برسد
  چرا وقتی چین طرف ما در این دعوی است اجازه دادند چینیها بروند جعبه سیاه را بردارند
  اثار برخورد کشتی چینی روی سانچی کو عکسها هیچکدام مال سنچی نیست

   
 51. حسن/*: هیچ کشوری نمی‌تواند در عین گرفتاری در منازعات خارجی، به فکر توسعۀ داخلی باشد.
  مش قاسم: ۱- این حرف رو ۴۲ ساله دارن به تو هم پالکیات میگن، یاسین به گوش …(سه نقطه از مش قاسم). ۲- هیچ شکی نداشته باشید این جمله از اتاق بیفکری اینا در اومده که دوباره شیره بمالن به سر ملت. ۳- اینا هیچ اعتقادی به هیچ کدوم از این حرفها ندارن. همهش شامورتی بازیه از این ستون به اون ستون تا بتونن جیبشون رو پر تر کنن..

  /*: ک

   
 52. حاجی ولایت دودی سناتوری: بشار اسد دستور تاسیس واحدهای دانشگاه آزاد در همه شهرهای سوریه را داده.
  مش قاسم: ۱- خرج اینا از کجا میاد؟ از جیب ما ایرانی ها. ۲- شهریه اینا از کجا میاد؟ از جیب ما ایرانی ها. ۳- خرج ساختمانه از کجا میاد؟ از جیب ما ایرانی ها. ۴- خرج کتاب و قلم از کجا میاد؟ از جیب ما ایرانی ها. ۵ -خرج و غیره از کجا میاد؟ از جیب ما ایرانی ها ۶- استادان کیا هستن؟ برادران قاچاقچی خودمون و برادران قاچاقچی دیگه (شرکای برادران قاچاقچی خودمون). ۷ – چی میخوان بهشون درس بدن؟ انواع و اقسام اعمال تروریستی، کلاشی، شیادی، شامورتی بازی………..

   
 53. قسمتهایی از نامه مخملباف به حاج مصطفی عمامه زاده: http://news.gooya.com/2018/01/post-11145.php
  من یک هفته در دوران طالبان در افغانستان بوده‌ام و دو سال هم بعد از فروپاشى طالبان در افغانستان زیسته‌ام و همه چیز را با چشم خود قبل و بعد از حمله شاهد بوده‌ام. افغانستان امروز به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران طالبان نیست. افغانستان همسایه ایران است، یک سفر چند روزه به آنجا بروید و با مردم آنجا هم کلام شوید، و براى آنها توضیح بدهید که خطا کرده‌اند که با طالبان جنگیدند، بایستى در حکومت طالبان اصلاحات مى کردند و افغانستان را از دست طالبان از طریق اصلاحات آزاد مى کردند. به آنها آموزش بدهید که لااقل آن نیمه دیگر افغانستان را به شیوه اصلاحات از دست طالبان آزاد کنند. تا ببینید مردم افغانستان جواب شما را چه مى دهند… مش قاسم: بهش میگن برو این دام بر مرغ دگر نه!

  شما از اصلاحات چنان ایدئولوژى‌اى ساخته اید که اگر در زمان جنگ دوم جهانى هم بودید، با جنگیدن نیروهاى خارجى با هیتلر هم مخالفت مى‌کردید و مى‌گفتید بهتر است هیتلر را از طریق اصلاحات سر به راه بیاوریم.

  تاجزاده عزیز ترامپ خود پرست و نامتعادل است، اما آیا پوتین که پشت سر خامنه‌اى ایستاده، سالم است و منافع ایران را در نظر دارد؟ دوست عزیز آیا ترامپ خارجى است و پوتین داخلى؟ آنچه شما از آن مى ترسید سوریه‌اى شدن ایران است. آنچه من بر آن معترض ام، سوریه‌اى کردن سوریه و کودتاى خزنده روسیه در ایران است.

   
 54. با این کثافت کارهایی که از حاج مم باقر گازانبر در شهرداری کرده این دومی گذاشتتش توی تش خیس مصلحت. چرا؟ مصلحت آدمکشها و جنایتکاران و دزدان رو دمکشها و جنایتکاران و دزدان میدونن. بگرد تا بگردیم!

   
 55. ۱۷۰ نماینده/* مجلس/* اسلامی خواستار مقابله فوری با فیلترشکن‌ها شدند.
  مش قاسم: در مبارزه با ویدئو و ماهواره به کجا رسیدن که با اینترنت برسن. …(سه نقطه از مش قاسم)ها مواجب از ماها ملت ایران میگیرن، وقتشون رو صرف شامورتی بازی میکنن. چرا؟ از ترسشونه. بیشتر بزه کاری هایی میکنن میره پای اینترنت ملت خبردار میشه، کثافات کاریشون رو میشه. اینا از خبر، از آگاهی وحشت دارن.

  /*: ک

   
 56. ” آلزایمر ملّی‌ ”

  از اونجأیکه هیچوقت تاریخ سرزمینمون يادمون نمي مونه، و مُكرراً انگشت تو سوراخی ميكنيم كه بارها از اونجا نیشمون زدن، آدم کم کم به این فکر می‌افته که نکنه به آلزایمرِملی‌ دچار شدیم و خودمون خبر نداریم.
  حالا وقتی‌ صحبت از تاریخ سرزمینمون شد، فکر نکنین منظور یکی‌ دو هزار سالِ پیشهِ آ، نه‌‌، همین صد سال پیشِ دمِ دستی‌، دوران انقلاب مشروطه رو میگم. تو این دوره پر آشوب و خیلی‌ مهم کشورمون، عده زیادی موافق مشروطه بودند و کلّی‌ هم مخالف. ولی‌ توی مخالفین، یکی‌ از همه نخاله تر بود، که از قضا، نظرش به نظرِ امام راحل خیلی‌ نزدیک بود.. آره، اینقدر نزدیک بود که مجبور شدن اويزونش كنن، تا ديگه نزديكتر نشه!
  درست حدس زدی، شیخِ مرتجع، فضل الله نوری رو میگم!
  حالا مشروطه رو بی‌ خیال، بیا جلو تر، تا دوران رضا شاه! خداييش، هيچ جا نخوندین، نشنیدین، واستون تعریف نکردن كه این آخوندا تو اون دوره چه قشقرقی راه انداختن؟ با تاسیس مدرسه مخالفت میکردن، چون مکتب خونه شون، کساد میشد..
  با تاسیس دادگستری مخالفت میکردن، چون بساط مَحکمه‌های شرعی شون از سکه می‌افتاد. با نظام وظیفه مخالفت
  میکردن، چون از نظم و انضباط، بی‌ بهره و به تنبلی عادت کرده بودند. با تاسیس دانشگاه مخالفت میکردند، چون اونو رقیب بزرگی‌ واسه حوزه علمیه می‌دیدن.

  وقتی‌ مامور‌های اداره ثبت و احوال میرفتن واسه مردم شناسنامه صادر کنن، یارو اسمِ زنشو به مأمور نمیگفت، چون نامحرم بود!!
  این بود حال و وضع کشوری که ملّاها توش یکه تازی میکردن! اینا مربوط به صدر اسلام نیستا، مال همین ۷۰-۶۰ سال پیشه! اونم تو کشوری که دو هزار سال قبلِ اينكه، چيزي به اسمِ اسلام وجود داشته باشه واسه خودش كسي بود!!
  آخه چطور میشه ملتی بعدِ کمتر از دو نسل، همه اینا رو فراموش کنه و تو قرن بیستم، دوباره همزادِ شیخ فضل الله نوری رو، از ماه بکشه پایین و بذاره رو سرش حلوا حلوا کنه؟
  اگه اين آلزایمر نیست، پس چیه ؟!

  بازم بیا جلوتر ! تو همين ولايت درب و داغونِ خودمون، هر رئیس جمهوری رو که خواستن انتخاب کنن، از تو شصت تا، صافی و فیلتر و توری و الک، رَدش كردن، تا شد رئیس جمهور. تاریخ مصرفِ ‌شان که تموم شد همشون بدون استثنا، منافق، آمریکائی، فتنه گر‌، انحرافی، . .
  از آب در اومدن.. بعدش هم، یا دق مرگ شدن، یا فراری اند، یا تو حصرند، یا آب استخر تو خیکش کردن. اون تحفه ای
  رو هم که نظرش به نظرِ یکی‌ دیگه، خیلی‌ نزدیک بود، يهوي فهميدن بی‌ صلاحیته. حالا چيجوري با اين بي صلاحيّتيش،
  عضو مجمع تشخيص مصلحت نظامه، ما درست حاليمون نيست!!
  تا اینکه نوبت رسید به اين يارو کلید سازه، که معلوم شد با این کلیدش، تمام این سالها، تو همه اتاق هایی که تصمیم های مهم رو می‌گرفتن سَرک می‌کشیده و كليد دار اصلي “شوراي امنیت ملّي” بوده!!
  ولى از اونجأیکه این رمّال‌ها خوب میدونن، مردم دچارِ ” آلزایمر ملی‌” شدن، طبقِ روال معمول، هر چهار سال، با ترسوندشون از يك لؤ لؤ، ميكشوننشون پاى صندوقهاى انتخاباتي!!؟
  قربونش برم چیزی هم که توی این مملکت فراوونه، لؤ لؤه.. که اگه نیاین به اين بابايي كه ما وأستون پُختيم رأى ندين، لؤ لؤ میاد شما رو می‌خوره.

  خوب حالا باس صبر كنيم وببينيم واسه انتخابات اينده، كدوم لؤ لؤ رو دارن تو از حالا تو ديگ ميپزن !!

  قربون برم اين حافظه ملّي رو!

   
  • فرشاد عزیز، این غلطی مصطلح است که ایرانیان فاقد حافظه تاریخی هستند. ایرانیان هم همچون سایر اقوام و ملل حافظه تاریخی ثبت شده دارند که میتوان ان را حتی در کتب درس ،جسته گریخته و یا حتی درهم امیخته با خرافات وجهل یافت. صحیح تر این است که بگوئیم ایرانیان فاقد شعور درک تاریخ هستند. ایرانیان قدرت انتقال تجربیات تاریخی خود را طی دوران از نسلی به نسل دیگر را ندارند و از همین رو است که تجربیات شکست خورده پیشینیان دائما در حال تکرار است. همچنین ایرانیان لجاجت سرسختانه ای در مقابل پند آموزی از سرگذشت گذشتگان از خود نشان میدهند. مشکل اینجاست که ما نمی توانیم و قادر نیستسم تجربیات خود را به آیندگان بیاموزیم و آیندگان هم مشتاق نیستند تا از تجربیات پیشینیان استفاده کنند و گر نه از هر بچه ای که بپرسی از کوروش کبیر تا حمله اعراب به ایران و سخنرانی حسین ابن علی در هزار سال پیش و تا زمزمه های عاشقانه و در خلوت فلان شخصیت تاریخی و یا مذهبی را با معشوقش چنان برایت تعریف میکند که گوئی همانجا در پستوئی به شکل پنهانی با موبایلش صحبت های دو دلداده را ضبط کرده است. به لینکی که در ادامه آدرسش را خواهم نوشت نگاه کن تا منظورم را بهتر بفهمی. https://www.youtube.com/watch?v=JMJXvsCLu6s

    
 57. با سلام
  متاسفانه پس از تصادم کشتی نفتکش سانچی با کشتی فله بر چینی بنام سی اف کریستال که منجر به شهید شدن 32 تن از سرنشینان کشتی نفتکش سانچی گردید و ملت ایران را در کنار خانواده های داغ دیده پرسنل ایرانی و خانواده دو پرسنل خارجی به سوک نشاند .
  بنده نیز بعنوان یک دریانورد و کارشناس بیمه و خسارات دریایی به سهم خودم این غم جانگداز را به کلیه خانواده ها و مردم شریف داغ دیده ایران و جامعه زحمتکش دریایی تسلیت عرض می کنم و از خداوند میخواهم که به همه این عزیزان صبر بدهد و روح 32 شهید اقیانوس آرام که مظلومانه هزاران کیلومتر دور از زادگاهشان در بستر دریا آرام گرفتند شاد و قرین رحمت کند.
  در پی این حادثه اظهار نظر های فراوانی شد و می شود که بنده هم وظیفه خو دانستم که نظر خود را هرچند ناچیز در بعضی موارد بیان کنم.

  اولین موضوع گزارش اخیر bbc است که بدون ارائه هرگونه مدارک مستدلل با اتکا به فرضیات بی اساس مسیر نفتکش سانچی را کره شمالی و حمله موشکی عنوان کرده که همه خوانده اند
  اولا کشتی دقیقا” در شمال تایوان و شرق سواحل چین تصادم نموده و این محل جایی نیست که نشان از تعیین مسیر به سمت کره شمالی باشد.
  اگر نقشه را نگاه کنید این کشتی میتواند در مسیر کره جنوبی ، بنادر شمالی ژاپن و بنادر شمالی و شرقی چین هم باشد. پس این تعین مسیر به دلیل شمال تایوان بودن مردود است. ؟
  کشور چین یکی از حامیان کره شمالی است ورابطه سیاس حمایتی دارد پس دلیلی برای اقدامی علیه منافع این کشور وجود ندارد.
  چین با ایران هم که رابطه خوب تجاری و سیاسی دارد. خوب اگر این محموله به قصد کره شمالی بود چین چرا باید با موشک بزند ؟
  از طرفی اگر تانکر مورد اثابت موشک قرار میگرفت با وجود قدرت تخریب موشک و میزان میعانات گازی موجود در کشتی سانجی ، این کشتی در همان ساعات اولیه غرق میشد.
  هرکشتی معمولا دو دستگاه رادار، سیستم ECDIS ،GPS ، جایرو و غیره دارد که مستقلا کار می کنند.
  رادار ها براحتی میتواند از راه دور حداقل تا 50 مایلی موقعیت کشتی های دیگر را با مسیرشان تشخیص بدهد و کشتی های دیگر هم با همین امکانات موقعیت این کشتی را تشخیص میدهند. دستگاهی که باعث ارسال اطلاعات کشتی به کشتی های دیگر و مراکز خشگی میگردد، سیستم ais است که اگر هم خاموش باشد تاثیری در ناوبری ندارد پس اصطلاح خاموش بودن رادارها غلط و نشان از بی اطلاعی نویسنده گزارش بی بی سی دارد. افسران کشیک حتی با قدیمی ترین سیستم ناوبری هم به موقع امکان تصادم را میتوانند براحتی ارزیابی کنند و طبق قوانین جهت رفع خطر اقدامات لازم را انجام دهند
  دراینکه چینی ها در ارائه گزارش حادثه و نحوه تصادم با توجه به در اختیار داشتن کشتی کریستال که چینی است و پرسنل کشتی هم زنده و شاهدان عینی حادثه هستند تعلل و مقاومت میکند شکی نیست و این امردال بر این است که ریگی در کفش دارند و علت کمکاری در خاموش کردن کشتی سانجی هم شاید از انجا نشات میگیرد.
  آنها بر خلاف ما هیچ اظار نظری نمی کنند، چرا؟
  بنده نگاهی که به محل خسارت کشتی سی اف کریستال انداختم اگر واقعا همان کشتی باشد برخلاف انیمیشن صداوسیما که کشتی کریستال را مستقیما” به سمت راست کشتی سانجی میزند نیست بلکه اگرهم تصادم در این سمت بوده با زاویه ای دیگر در سمت چپ سینه کشتی کربستال می باشد. علی الحال هدف در این بخش تعیین درصد تقصیر و نحوه تصادم نبود بلکه این مختصر فقط تحلیلی بر گزارش بی بی سی بوده و بنده بصورت شخصی حادثه را از نظر تخصصی با توجه به زمینه فعالیتم پیگیری خواهم نمود که با گزارشات کذب و کم کاری چینی ها حقی از این ملت و شهیدان دور از وطنمان را ضایع نکنند.
  هرچند مطمعن هستیم که متخصصین گرامی شرکت ملی نفتکش و سازمان بنادر و دریانوردی و مسئولین ذیربط رسما” پیگیر واقعیت تا حصول نتیجه خواهند بود.
  کاپیتان شفیعی کرجی
  استاد دانشگاه
  دکترای حقوق دریایی,
  کارشناس رسمی دادگستری در امور دریایی ارزیاب خسارت کشتی از بیمه مرکزی و عضو مرکز اتاق داوری ایران
  ا……………………….
  ا……………………….
  جوابیه کارشناسانه دوست و همکار ارجمند جناب آقای
  ➖کاپیتان فریدون شفیعی
  و با تشکر فراوان از
  ➖مهندس رضا مهین زاده جهت تنظیم و ارسال

   
 58. جناب دکتر نوریزاد عزیز درود بر شما
  در روزگاران گذشته در تاریخ ثبت شده که در هر کجای دنیای شناخته شده ان زمان اگر ملت یا قومی تحت ظلم حاکمان زمانشان قرار میگرفتند ، کوروش بزرگ بنا بر رسالت انسانی که در وجودش بود به کمک مظلومان میرفت که نجات قوم یهود از دست حاکم بابل در تاریخ ثبت شده و یهودیان همیشه از این بابت است که ایران و ایرانی را دوست دارند
  در دنیای امروز که ۲۵۰۰ سال از روزگار کوروش بزرگ گذشته و این همه قدرت نظامی کشور اسراییل و امریکا که با یهودیان روابط حسنه دارند به نظرم فقط اظهار تشکر از اقدام گذشته پدران ایرانیان کافی نیست
  و الان که ایران و ایرانی در چنگال دژخیمان اسلامی گرفتار شده باید به کمک این قوم ستم کشیده بشتابند و ایران و ایرانی را نجات بدهند
  باید تابوی اسراییل و امریکا شکسته شود و برای رهایی از چنگال دشمنان تا دندان مسلح در قالب روحانیان دینی با افتخار دست یاری به سوی اسراییل و امریکا دراز کنیم
  بنده به عنوان یک ایرانی که در تمام عمرم حتی یک روز خوش نداشته ام از اسراییل و امریکا طلب یاری میکنم تا شاید ما هم چند صباحی شبیه به انسان زندگی کنیم
  ای کاش میشد این چند خط درد دل یک ایرانی به گوش اسراییل و امریکا برسد
  و اگر کسی خواست بر بنده خرده بگیرد ارجاعش میدهم به حدود صدو پنجاه عدد نامه ای که خمینی به رییس جمهور وقت امریکا نوشت و قول همکاری در فردای بعد از برکناری محمد رضا شاه را داد و اما زمانی که خرش از پل گذشت تمام قول و قرارش را نادیده گرفت
  در واقع امریکا بخاطر کمک به خمینی برای رسیدن به پادشاهی ایران به ملت ایران بدهکار است و اسراییلی ها هم در ۲۵۰۰ سال پیش بدهکار ما هستند بابت نجات از سیاهچالهای حاکم بابل
  باید با هم بتوانند دینی که به ملت ایران دارند را ادا کنند
  ای کاش میشنیدند و ادای دین میکردند
  هر روز میمیریم در حسرت یک روز زندگی
  ملت ایران با هیچ شخص، نهاد ، گروه ، و یا کشوری دشمنی ندارند اما روحانیان ادامخوار اسلام برای حفظ بقای خود این بنای کج را برپا کرده اند
  ای ازادگان جهان به داد ملت ایران برسید که همه دار و ندارمان به دست اخوندهای مسلمان بجا مانده از ۱۴۰۰ سال پیش غارت شده است

  به امید این که یک روز قبل از مرگ شاهد پاک شدن کثافت وجود این روحانیان بی وجود از خاک پاک ایران زمین باشیم

   
  • کورش گرامی درور به نظر من کشور اسراءیل را یهودی ها اداره نمیکنند تمام مراکز دولتی و ارتش ونیروی انتظامی انها در اختیار صهیونیستاست اضافه براین سازمان امنیت انان را نیز صهیونیستها اداره میکنند ——اما اصل مطلب این است که کمک خواستن از هر بیگانه ای معقول نیست زیرا بیگانه دلسوز ما نخواهد بود چنان که میبینیم جناب پوتین عضو سابق کاگ ب چه بر سر کشور ما میاورد و چه منافع کلانی از این کمکی که سردمداران مااز روسیه خواسته اند نصیبش میشود با اخترام

    
   • امی گرامی درود
    حساب روسیه از بقیه کشورهای جهان سواست
    باید تابوی امریکا و اسراییل را بشکنیم و در کمک خواستن از انها هم هیچ بدی نمیبینم زیرا بدهکار کشور ما هستند و امریکا با کمک کردن به خمینی باعث بوجود امدن فاجعه انقلاب شد و خمینی حدود ۱۵۰ نامه به کارتر نوشته و تقاضای کمک کرده
    بله بنده هم قبول دارم نباید از روسیه و چین کمک خواست زیرا تجربه چهل ساله نشان داده فقط به فکر غارت کردن و سرپوش گذاشتن بر اعمال جمهوری اسلامی هستند به قیمت ویرانی و فقر ملت ایران
    اما همچین اتفاقی تا الان توسط اسراییل و امریکا برای ما پیش نیامده
    با احترام

     
   • امی گرامی باید بیشعوری و عدم توانایی لازم در مباحث بین المللی را علت اصلی عواقب دوستی ا روسیه بدانیم و بس
    در همه جای دنیا اکنون جوامع بشری با کمک هم سعی در پیشبرد دهکده جهانی به سمت ثبات و ارامش و رفاه بشری دارند البته اگر جاعش و اسلامیون بیشتر از این دنیا را به لجن نکشند

     
 59. درود بر استاد بزرگوارم دکتر نوری زاد .
  دکتر عزیز در اخبار سراسر دروغ جمهوری آخوندی در دوشنبه شب ساعت 9 شب از آقای کیان ارثی مدیر عامل سازمان کشتیرانی و یکی از نمایندگان مجلس سراسر دروغ حاکمیت دعوت شده بود که در خصوص سانحه دلخراش کشتی سانچی توضیح دهند .
  مجری که فکر کنم آقای حیدری بودند از آقایان سوالاتی نمودند ، از جمله سوالاتی که از آقای کیان ارثی نمودند و اینجانب به دقت به سوال توجه و منتظر جواب کیان ارثی بودم این بود که با توجه به تکنولوژی مدرن موجود در کشتی و سیستم رادار و هشدار دهنده و دور بین ودیگر تجهیزاتی که در کشتیهای امروز وجود دارد ، چگونه این حادثه رخ داده ؟
  موضوع مهم اینجاست که آقای کیان ارثی به جای اینکه به این سوال جواب دهد در جواب به قول معروف زد به کوچه علی چپ و اصلا به این قسمت سوال جواب نداد و در رابطه با انفجار و آتش و حرارت بالای آن و نیروهای امدادی چین و ایران صحبت و حتی یک کلمه در خصوص سوال اصلی نگفت . !!!
  متاسفانه حاکمیت ملت را فدای سیاستهای غلط و مداخله گرانه اش نموده و مینماید .
  چرا باید به کاپیتان و کل مهندسین و خدمه دستور داده شود که کلیه سیستمهای هشدار دهنده و راداری و دوربینها و… خاموش شود ؟؟؟؟؟؟
  حاکمیت و آنهایی که مدام در مسائل بین المللی قایم موشک بازی در می آورند و وجودشان انباشته از انواع و اقسام دروغهای شاخ دار میباشد باید با حضور خانواده این جانباختگان محاکمه شوند تا دنیا به ماهیت سراسر دروغ آنها بیشتر و بیشتر پی ببرند !
  متاسفم برای ملت ایران که چندین قرن است طاوان سادگی و دین باوری خود را به شکلهای مختلف میدهد . !
  این آقایان از ابتدای به قدرت رسیدنشان در کشور فقط درو غ گفتند و دروغ گفتند و دروغ !!!
  کارنامه آنها پر است از حقه بازی ، دروغ و چپاول و غارت !
  آنجا که منافعشان ایجاب میکند از یک نفر فقیر وبدبخت که از فرط نداری و بدبختی به سوریه رفته تا با دریافت حقوق بیشتری بتواند زندگی سراسر فقر وبدبختی خود را سر و سامانی دهد ، و لی از بخت بد در این مسیر جانش را از دست میدهد ، حاکمیت و سپاه وبسیج و صداو سیمای میلی آنچنان هیاهو به راه انداختند و جنازه ( محسن حججی ) را شهر به شهر و دیار به دیار گرداندند و آنقدر او را بزرگ کردند که هیچکدام از فرماندهان شهید جنگ 8 ساله چنین صحنه و مراسماتی را نداشتند .
  متاسفم برای خودم و ملتم !!

   
 60. خبر فوری….
  بزرگترين چاه نفت جهان در منطقه پارس جنوبي عسلویه کشف شد اين کشف جديد را به مردم مسلمان و غيور کشور

  افغانستان فلسطين لبنان عراق سوريه روسيه بولويوي یمن ونزويلا و کشور هاي شاخ آفريقا شرق آفريقا غرب آفريقا
  کلا آفريقا

  و همه کشور هاي گدا گشنه جهان تبريک عرض مينماييم✋

  خدايي خوش به حالتون..خدا شانس بده،
  واسه ماهم دعا کنين..

  از مردم فهيم ايران هم خواهشمنديم که لطفا نمازشونو سروقت بخونن سعي کنن کل سال رو روزه بگيرن و امربه معروف و نهي از منکر يادتون نره . .

  از همه مهمتر اينکه خواهران محترم حجابتون رو رعايت کنيد تا مشت محکمي باشيم بر دهن استکبار.

  ما هنوز هم ميتوانيم روزي يه وعده هم غذا بخوريم خداکریمه!.

   
 61. Mohammad Nourizadis an Iranian filmmaker, activist, and former journalist for the conservative daily Kayhan. He was arrested after writing a letter to Ayatollah Ali Khamenei, Iran’s supreme leader, urging him to apologize to the nation for the bloody crackdown on the opposition after the disputed 2009 June presidential elections. http://modernclassics.info/Activists_Democracy/Mohammad%20Nourizad.jpg

   
  • نوریزاد تا الان من هر چی انگلیسی نوشتم حذف کردی در حالیکه مطلب بدی درش نبود نمی دونم چطور متن این انگلیسی رو فهمیدی و منتشرش کردی!!! من فکر می کردم شما تنها عربی می دانید!!!

    
 62. استاد
  ازیک منظر اینکه هرمسولی که دسترسی به پول قلمبه دارد فورا باتوجه به اوضاع احوال ورمیداره وکجایی تو کانادا!! باعث میشه که همون یک قرون دوزاری که ازنفت گیرشون میاد نابود ودولت اخردستاشو.بالا بگیره وبافرار دسته جمعی مملکت رو خالی کنند ,البته بعید نیست سپاه باقدرت مطلقه حکومت را با سرکوب وکشتار بدست بگیره که انهم مسلما موقت خواهد بود چون اخوندا افرادی رامسول کردند که هرکدوم خودش کانگستریه وقطاع الطریق زبل ودست پرورده عاقا وبیت و درحقیقت انگلیس جزمشتی خودفروش وطنفروش وجاسوس نیست وعاقبت مملکت بدست مردم میفته انهم وقتی که دیگه چیزی جزویرانی ازان نمونده ومردمی سراپا عقده وخشم وکینه که هرطورشده باید انهارا سرکسی خالی کند خدا بما رحم کند.
  امید که این دزدیها مردم را بیشتر بخیزش فراگیر تشویق کند نه که دولت پس ازفروش بزرگراهای درون وبرون شهری برسه بفروش خیابانها وکوچه ها وعوارض تنفس تابودجه امثال مکارم وجامعهالمصطفی العالمیه که انشالله هرسه باهم نابودبشن فراهم بشه و………نه اخرخط رسیدن دارن بجایی میرسن که جرات نکنن حقوق نظامیان راهم به بانکی بسپارند که نکند یارو قبلا برنامه دزدیدنشو کشیده باشه
  وبعید نمیبینم همینجورپیش بره خودشون سوار اسب وقاطری بشن ازتو بیابونا سمت خارج بتازند.

  تک تک ما دربرابر جامعه وسرزمینمان ,این وطن کهن وپرافتخار وفرهنگ غنی وباشکوهش که ثمره تلاشهای فرزانگان واندیشمندانی بزرگ وملت غیور وشادخوارمان است مسولیم ,دربرابر جامعه دربرابر سرزمین عزیزمان دربرابر تک تک وحوش وپرندگان وهرچه هست دربرابر بی تفاوتی هایمان که اکنون حاصلش را که نابودی جنگلها رودخانه ها تالاب ها وابگیرها ودشتهای سرسبز مان است با شرمساری از روی فرزندانمان وگرفتار در بوران خاک وریزگردها که مامقصر پدید امدنش هستیم میبینیم ,دربرابر اینده فرزندانمان که مجبور به اوارگی اند اگر دیرتر بخود اییم ووطنمان را با اتحاد وبا چنگ ودندان واستفاده ازعلوم و فناوریها ازدندانهای گرگ خشکسالیها نجات ندهیم مسولیم . خودرا ازخواب بیدارکرده و خانواده وملت ووطنمان را از دست این خاینان غاصب ومزدوران وطنفروش برهانیم وتلاش برای احیا وطن درحال احتضار را آغاز کنیم.
  هموطن برتک تک ماست که یکدیگر رادریابیم واز انچه میگذرد واز انچه این غاصبان اجنبی وجاسوسان سرسپرده بیگانه نقشه انجامش را دارند مطلع شویم وبا نثار جان ازنابودی وطنمان دفاع کنیم .
  هموطن هنوزهم قشر بزرگی از جامعه باوجود شبکه های خبری چون تلگرام واینستا وتوییتر ودیگر رسانه ها از اخرین ومهمترین وقایع بی اطلاع میمانند ,لذا بسیار مهم وضروریست که همه با پذیرش مسولیت خویش چون شبکه خبر مرتبا اخرین خبرهارا با انان که به شبکه ها واخبار دسترسی ندارند به اشتراک گذاشته وپیر وجوان وزن ومرد را مطلع کنیم .
  تلاشمان را باید صدچندان کرده وباکسب اخرین خبرها دست اتحاد به یکدیگر داده وانان را که خودرا بخواب زده ویا بی تفاوتی پیشه کرده اند بااستفاده ازاخبار واطلاعات اگاه وهوشیار وباخود یار وهمراه کنیم.
  تنها درسایه اتحاد است که میتوانیم باکمترین هزینه وطنمان را پس بگیریم ولبخند را ,شادی را ,رقص ودست افشانی را ساز وموسیقی وترانه را. ودر یک کلام زندگی را دوباره جاری کنیم .
  برخیز عزیز وانچه درتوان داری بکوش.

   
 63. درود
  هیتلر در عرض6 سال بیکاری مطلق المان شکست خورده در جنگ را از بین برد و ارزش پول المان را به ثبات رساند برای همین مردم شیفته اش بودند.پوتین که روسیه ضعیف را در قرن گذشته از یلتسین تحویل گرفت در 18 سال روسیه را باز تبدیل به قدرت جهانی کرد،چین از 1970اصلاحات را اغاز کرد و الان یک غول اقتصادی است،رجب طیب اردوغان در عرض 15سال اقتصاد ترکیه را به مرحله کری خوانی با ناتو و امریکا رساند:در حیرتم این کشوربا این هم منایع فراوان و نایاب وغنی بعداز۴۰سال در نهایت ابگوشت معمولی را تا اوملت فرو کاهیدند و حتی اوملت را به مرحله ی بدون تخم مرغ رساندند.در هر خانه حداقل دو بیکار دانشگاهی هست و همچنان مدیریت ما در این مسیر درخشان به پیش میرود.حقوق نجومی و پاداش های 800 میلیونی و …از هنرهای بی نظیری است که مدیریت ما اراعه داده است.مدیری که حقوق بالا داشته باشد محال است فقر را بفهمد.من میگم کارتن خوابیم تو میگی کدپستی ات چند!!

   
 64. آقای نوری‌زاد عزیز سلام فایل پی دی افی را ۲ مرتبه برایتان ایمیل کردم و خواهش کردم که آن را منتشر کنید چون خودم امکانش را ندارم خواهش می کنم به هر ترتیبی که صلاح می‌دانید این کار را بکنید تا مردم و مخاطبانش آن را ببینند. سپاسگزارم پاینده باشید/

   
 65. اخبار: انتقاد حسن/*از تشکیل نیروی مرزی آمریکا در خاک سوریه.
  مش قاسم: به تو چه؟

  /*: ک

   
 66. به گزارش روزنامه بیلد آلمان ،آخوند شاهرودی پس از تظاهراتی که برعلیه او انجام شد ، با اسکورت پلیس جنائی آلمان از هانوفر به هامیورگ بر می گردد . در آنجا با لیموزین مزدوران سر کنسولگری و حفاظت پلیس هامبورگ به فرودگاه میرود و تحت حمایت امنیتی ماموران آلمانی بدون طی تشریفات بازرسی و غیره ، مستقیما بعنوان آخرین مسافر سوار هواپیما میشود . می بینید که بیخود نیست ، ظریف ، جا انداز و پا انداز سیاسی و اقتصادی رژیم ، دنباله دامن موگرینی را رها نمیکند و موگرینی دلاله اقتصادی اروپا هم قدمی برعلیه جمهوری اسلامی برنمی دارد و سخن تندی نمی گوید . سکوت ننگین و ضد بشری اروپا در جریان حبس و کشتن و سرکوب تظاهر کنندگان ، بخشودنی نیست و در حافظه تاریخی ما می ماند . آلمان درست در گیرو دار کوبیدن آزادیخواهان ایران ، با فراری دادن شاهرودی جلادو همدستی علنی با آخوندها ، علاوه بر ننگ فاشیسم تاریخی ، ننگ دیگری به صفحات تاریخ خود افزود ، همچنان که سمیعی خود فروخته ، برگی سیاه در دفتر زندگی خود . اینکه آلمان در آینده و حال چقدر در این ماجرا باج اقتصادی (بشکل قراردادو غیره ) به نفع مردم خود و زیان مردم محروم ایران از رژیم می گیرد، در پس پرده می ماند .

   
 67. آقای نوریزاد آیا شما واقعا بیمار هستید؟ یا مشکل روانی یا وابستگی به پول یا پارانویا یا چیزی دیگری دارید؟
  چرا کامنت‌های برخی افراد را که واقعا مودبانه و از سر ناچاری یا وجود برخی مشکلاتی که حکومت برای آنان ایجاد کرده منتشر نمیکنید؟

  من چگونه بابد باور کنم که شما یک عامل رژیم ج.ا یا شاید سایر کشورها و یا حتی بندۀ پول و مسائل دیگر مثلا بیماری روانی نیستید؟

  من تاکنون در چند برهۀ زمانی و از روی ترس و وحشت و آگاهی دادن چند کامنت کاملا با نزاکت نوشته‌ام و شما هیچکدام را منتشر نکرده‌اید.

  آیا خجالت نمیکشید؟ شرم و حیا نمیکنید؟

  اگر راست میگوید پاسخ دهید تا من هم با ذکر دلیل و مدرک جواب بدهم, ولی لطفا مسخره‌بازی و شر و ور پاسخ مرا ندهید شما یک تحصیلکرده با مدارک بالای دانشگاهی را نمیتوانید بازی دهید, اگرچه تقریبا مطمئن شده‌ام یا بیمار هستید و یا از جایی خط میگیرید که احتمال پارانویا بیشتر و نزدیک 90% است.

   
 68. درود
  چند مسئله مهم این جنبش ;
  ۱- مردم پیشروتر از روشنفکرانند.
  ۲- همانقدر که ملت، بیدار و آگاه به وضعیت خود و جهان است، نظام ﴿ولایت، دولت،سپاه و بیت﴾ در چُرتند.
  ۳- ملت گرسنه با مشتها خالی بخیابان آمدند و نظام مسلح نه تنها آنها را کشت و بزندان انداخته و شکنجه کرد دست از تهمتهای ناروا نیز بر نداشت.
  ۴- مردم به آشغال و مگس روی زخم تشبیه شدند و فرد دیگری نیز رسما و با بی حیایی به ملت توهین کرد و آن شخص روحانی است و گاو خر و گوساله را هم رندانه تحویل مردم داد. ایشان اگر قصد توهین به ملت را نداشت ،هیچگاه به خود اجازه این چند کلمه را هم نمی داد. انگار که این آقایان مسابقه ادبیات وبیان نسبتهای خانوادگی اشان را گذاشته اند.
  ۵-این جنبش، ملت ایران را به هم پیوند داد و می دهد و کاری هم از نظام بر نمی آید.
  ۶- روشنگری و تکان افکار مردم دنیا به فجایع ایران
  ۷- این جنبش، حرکتی شایسته و اخلاقی افراد بود و هست.
  چهار دهه نظام سعی در عنتر پروری داشته و بوضوح می توان دید که سرش به سنگ خورده است،آنجایی که مردم فریاد می زنند اصلاح طلب ،اصولگرا، دیگه تموم شد ماجرا.باید گفتهمانگونه که زیبا اندیشان به زیبایی می رسند ،راست اندیشان نیز به آزادی رسند. درود بر شما مردم مبارزو آزاده

  بیا تادگرباره ما شویم
  وطن را زنو ساز و آوا شویم
  در آغوش او را نوازش کنیم
  ببوسیم پایش و خواهش کنیم
  زنیم شانه بر دردها و غمش
  بپوشانیم ز گلها پیکرش
  که تا هست و باشد ایران زمین
  نگرید قلبی ، نباشد حزین
  گرسنه نخوابد فرزند وطن
  نباشد بی کفش و بی پیرهن
  نبیند بجز مهر و شادی ز مام
  وطن لخت و عریان نباشد تمام
  …بیا….

   
 69. جناب نوریزاد عزیز
  ایا کاسه ای زیر نیم کاسه حضرات نیست من 90 درصد با نظر اقای خاکپور موافقم به مقایسه تصاویر دقت کنید

   
 70. بزرگوار اغتشاش گران را که مینگری مشتی پوست بر استخوان میبینی که نه رنگی به چهره دارند و نه سوئی در چشم. صداشان هم حتی به سختی در می آید. نای نفس کشیدن هم ندارند البته هوائی هم نمانده که این بی سیرتان وابسته به رژیم اشغالگر قدس بکشند. تو گوئی که آبریز گاه علما به سمت این بندگان ناخدایان است. در شمیرانات نمی نشینند که هوای فرحناک کوهستان استشمام کنند. حقیرانی هستند که محل زندگیشان حتی در نقشه GOOGLE EARTH هم نیست. منتی سر مقام معظم رهبری آزادمردان بسیجی و سپاهی را که برای جمع کردن این “آشغالان” به خیابان آمده اند را که می نگری فربه هان چاق و چله ای را می بینی که غبغبشان بیشتر از انبان آویزانشان آویخته و قادر نیستی تشخیص دهی کدام انبان است و کدام غبغب. ماشاءالله سیب سرخ هوا شرمنده از سرخی لپشان است و حساب بانکیشان فربه تر از مجموع شکم و غبغبشان . نعره شان تنه به صور اسرافیل میزند از فراخی حنجره و مشت و لگدشان فیل را میخواباند چه برسد به این ” خس و خاشان ” و مرده های متحرک. اغتشاش گران همه تبه کاران مواد فروشی هستند که عدمشان به ز وجود است و سرکوبگران نفرات همدوش با جنگجویان با جنگ احد. عجب صبری خدا دارد!

   
 71. یکی به اسم حاج فریدون مجلسی، که گفته دیپلمات سابق حکومت/* اسلامی و تحلیلگر مسائل بین‌المللی گفته: ……برخورد نظامی بین ایران و آمریکا به صورت زمینی نخواهد بود. اگر رویارویی صورت بگیرد، به صورت زمینی باشد، ایران با فداکاری‌های نیروی انسانی خود آمریکا را از حمله نظامی به‌ایران پشیمان می‌کند.
  مش قاسم: ترجمه ….”ایران با فداکاری‌های نیروی انسانی خود آمریکا را از حمله نظامی به‌ایران پشیمان می‌کند.”: همون کارهایی که سردارا/*ان شکست خورده در جنگ با عراق کردن: به کشتن صدها هزار جوون ایرانی با استراتژی امواج انسانی.

  ۱- اون زمان با یه بدبختی مثل صدام با ” با فداکاری‌های نیروی انسانی” به کجا رسیدن؟ جام زهر!
  ۲- زمانی که منقلابیون ۵۷ میتونستن بچهای ایرانی رو با کلید پلاستیکی بهشت صادره از هنگ کنگ به سوی آتش ارتش عراق بفرستن گذشته. با این شیره ای که اینا در طول ۴۰ سال از این ملک و ملت کشوندن کسی واسه یه مشت دولت دزد اسلامی از اون کارها نخواهد کرد.
  ۳- بیخود نیست وضعیت دیپلماتی اینا به این روز سیاه رسیده. وقتی که یه همچین گ…(سه نقطه از مش قاسم)وی رو دیپلمات میکنن که بهشون تحلیل مسائل بین‌المللی بده کار به اینجا میرسه. توی یه حکومت درست و حسابی یکی مثل این حد اکثر میشد دربون یا ابدارباشی وزارت خارجه. بضاعت عقلی این اسلامیچیا از این بیشتر نیست.

  /*: ک

   
 72. حاج داریوش سجادی مقیم امریکا: ایران قدرت برتر نظامی منطقه است.
  مش قاسم: اتحاد جماهیر شوروی یکی از دو قدرت برتر نظامی دنیا بود. چی شد مثل موم افتاد؟ ملت روسیه رو به همین روز سیاهی نشوند که شما اسلامچیا مملکت ایران رو انداختن. حمایت ملت روسیه را از دست داد (بسکه بهشون دروغ گفتن) و ورشکستگی اقتصادی. حالا چی شده که از ناف آمریکای دژمن یه همچین جفنگی بدر میکنه؟ ۱- روی صحبتش با ملت ایرانه که بلند شده که کوته استینانی مثل تو رو بفرسته به اونجا که لیقاتشو داری. ۲- قدرت منطقه ای یعنی چی؟ در مورد حکومت/* اسلامی کره شمالی یعنی کشک. قدرت منطقه ای وقتی جواب میده که ابعاد مشکل فرا منطقه ای نشده باشه. تو هرقدر هم که قدرت منطقه ای باشی در مقابل قدرت فرا منطقه ای هیچی و پوچی. تو خیال میکنی با چنتا فشفشه شدی قدرت منطقه، ای ورشکسته به تقصیر نادان؟

   
 73. جناب
  نیروی دریایی خدمت میکنم دیشب در بندرعباس از سپاهیای خوب بندری مهمانم بودندجریانی را گفت بد نیست بدانید
  کشتی سانچی و امثال ان اخیرا با مشکل پناهندگی به کشورهای اروپایی روبرو شدند 8 تا کشتی شرکت نفتکش از یک نفر تا کل خدمه ،کشتی سانچی با پرچم پاناما بوده چون میرفت برای کره شمالی و بارش میعانات گازی و یک مخزن سوخت موشک مایع برا موشکهای مدل اسکاد که کاملا از مشتقات نفت سفید تهیه میشه در نزدیک شانگهای کلیه ارتباطات رو قطع میکنند و مامورین امنیتی ظن قصد پناهندگی پرسنل پیدا میکنن با توجه به محموله ابرو ریزی بوده فورا دستور میدند از نیروهای ویژه پرواز میکنند از شانگهای سوار کشتی چینی میشن و سد راه سانچی میشوند که میگند میخواسته خودشو تسلیم امریکا بکنه پرسنل از ترس همه میروند موتورخونه چفت و بست تا در امون باشند یکی از سپاهیا تهدید میکنه ملوانای سانچی صلوات میفرستادن نامرد نارنجکو میندازه از تو دریچه هوا تو موتورخونه که گاز متراکم شده بر اثر بستن درها و منافذ انفجاری را صورت میده و بعدشم اتش سوزی دو تا پاسدار رو عرشه میمیرند

   
  • اونا که همگی کشته شدند. پس چه کسی جزئیات این خبر را به دوستان سپاهی خوب شما رساند؟
   محمدیاش صلوات بلند ختم کنند!

    
  • آیا واقعا شما ایرانی هستید؟
   آیا اصلا زبان پارسی میدانید؟

   آخر این مزخرفات و با زبانی که گویا ترجمۀ یک زبان آفریقاییست یعنی چه؟

   چرا آنقدر مردم ایران را احمق و زودباور تصور کرده‌اید؟

   اینها تماما نتیجۀ بیسوادی و دهاتی‌گری نوریزاد است که واقعا با یک تبر ستبر مشغول ریشه زدن کشور و مردم ایران است.

   چون تقریبا مطمئن هستم اکنون تنها چاره را در ارتباط دادن من با رژیم میبینید پس اجازه دهید بگویم مرگ بر جمهوری اسلامی, خوب اکنون به کجا میخواهید ارتباط دهید؟ پس میگویم مرگ بر سازمان مجاهدین, دیگر کجا؟ هر جایی و هر مکانی که بوی وابستگی بدهد لطف کنید و از قول من یک مرگ بر آنجا حواله کنید, و در آخر چون نصیحت‌های دهاتی‌وار و بیسوادانۀ نوریزاد را هم بخوبی میدانم پس میگویم زحمت “عدم مرگ بر…” را هم به خود ندهید.

   مجددا تکرار میکنم با افراد تحصیلکرده و نخبه نمیتوانید به این روشهای دهاتی‌وار برخورد کنید.

   زحمت پاسخ هم به خود هموار نکنید, این سایت و افرادی نظیر شما ارزش بازگشت ندارد.

    
   • جناب محمد، در این سایت حرفهایی‌ از قبیل این گفته مولیر که ” یک ابله تحصیل کرده از یک ابله بی سواد ابله تر است” بی‌ رواج نیست. اگر جایی‌ برای شما نیست پس با روح مولیر بجنگ تا بجنگی.

     
  • آقا فیلم رمبو را دیدی یا شب آبگوشت خوردی؟ این پرت و پلاها چیه؟

    
 74. س:آقای سخنگو..ببخشید ..چطور شد این بنده خدا در زندان فوت کرد؟
  ج: ببینید دشمن دنبال کشته سازی است!
  س: میفهمم..میگم این بنده خدا چطوری شد که فوت شد؟
  ج: خوب شما از یک معتاد چه توقعی دارید؟
  س: آقا..میگم چطوری شد که مرد؟
  ج: خوب اهل مشروب هم بود!
  س: آقا نمیگم چی میکشیده یا میخورده..میگم چطور شد مرد؟
  ج: ببینید فیلمش هست که رفته دستشوئی!
  س: آقا نمیگم چرا رفته دستشوئی..میگم…
  ج: آقا چند تا سئوال میپرسی؟ هی میگم میگم؟ چی میگی؟..ما باید برای دفاع از اسلام هم جواب بدیم!..ای بابا!

   
 75. توصیه حاج هوشنگ امیر احمدی: به حکومت جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد و سفارش کردم که در ایران دولتی تشکیل شود که در خور ترامپ و دولت او باشد. این دولت می تواند یک دولت نظامی- اقتصادی باشد.
  مش قاسم: ماها خودمون باید خودمون رو از شر اینا نجات بدیم. این یارو ۴۰ ساله لی لی به لای لای حکومت/* اسلامی گذاشته. این حکومت/* اسلامی مثل خر تو گل گیر کرده. سفارش امروز حاجی؟ کلا کشور رو بدین دست سردار/*ان شکست خورده دزد و جنایتکار.

  /*: ک

   
 76. یاران جان درود

  امید آرامش روان ملوانان خوبمان که در دل دریا ها آرمیدند

  ودریا دلی بازماندگان را دارم

  سوپر نفت کش سانچی حدود دویست متر طول وپنجاه متر عرض و…

  مخازن چند جداره وغیر مرتبط با همدیگر است .به فرض تصادف وانفجار

  یک مخزن که بسیار دور از برج فرماندهی (بیشتر پرسنل) که در زیر آن موتور خانه و…

  قرار دارد چگونه یک نفر زنده نماند؟ .ایا حمل آن همه مواد سمی آنهم دور از کمک

  دیگران بدون ماسک به دور از عقل واستاندارد های ایمنی بین المللی نیست* ؟

  چرا چینی ها فقط جعبه سیاه (اطلاعات ناوبری و..) را نجات دادند؟آیا هیچ ارتباطی

  بین تحریم سوختی کر ه شمالی به ویزه خاموش بودن رادار(محل وسمت واطلاعات

  دیگر را با ماهواره ها میتوان چک کرد) دربین نیست ؟ شاید بتوان پرسنل موتور خانه

  (چند طبقه زیر سطح) را پذیرفت اما دیگر کارکنان رو عرشه وبالاتر که کپسول اکسیژن

  (استاندارد برای کار در نزدیکی مواد سمی) وجلیقه نجات در اختیار داشته ومی

  توانسته اند در جهت عکس باد خودرا بدریا انداخته ونیم متر زیر آب به فرض آتش

  روی آب شنا کنند تا به کشتی چینی (همان که هیچ کس صدمه ندید)

  برساند متصور نیست؟. حضور نماینده ما به هنگام باز کردن وخواندن اطلاعات

  جعبه سیاه لازم نیست (ما به معنی بازماندگان). چون کر ه شمالی بدون سوخت

  کره خر شمالی هم نیست باید منتظر دیگر خسارات هم باشیم چه موشک (نان دونگ)

  یا همان نان دونی کره که به ما داده اند و شهاب سه نامش نهادیم.به هر روی

  این تحریم نفتی برای به آب وآتش زدن سران ما وگرفتار شدن مردم ماست چه

  تنها دوست ومدیون کیم ایل سونگ هستیم .دعا کنید این ایل وسط اسمش

  که بزبان انگلیسی معنای مریضی است شفا یابد که شفای ماست .
  ————————————————————————————–
  * به استانداردهای ایمنی وبهداشت محل کار (H.S.E)مراجعه نمایید.

   
 77. درود
  استثناء درهمه جا وهمه چیز است، اما، کدام طلبه و آخوندی در این جنبش سوی مردم را گرفت؟
  بخشش یک خیابان یک طرفه نیست، بعد از چهل سال بدبختی ،بخشش ملت در اکنون بی نتیجه است ،این بخشش ملت بوده که نظام را چهار دهه پا برجا نگاه داشته و اکنون ملت بپاخاسته و می گوید ، نه، من دیگر بخشش نمی کنم ،جانم ، خانه ام فرزندانم و ثروتم را ربودید من با این نداریم می گویم نه و بس است.

  نه،بخشش به این سادگی ها نیست، اینها به بخشش ملت احتیاجی ندارند،چون زورو تجاوز گری کارشان است ،چه زود مگس و آشغال و کشتگان زیر شکنجه یادتان رفت؟

  این نظام ،آنچه پرورده و شایسته اش هست را دروکرده وخواهد چشیدو آن قهر تمامی ملت بر آنان است این طایفه باید قهر ملت را با پوست و گوشت خود احساس کنند،آنها رحمی به ملت نکرده و نمی کنند ، و ثابت کرده اند احتیاجی به بخشش ملت ندارند ، پس در مقابل قهر ملت قرار دارند .

  قهر ملت کشتار نیست اما، آنچنان خواهد بود که سایه این طایفه برای همیشه از ایرانیان محو خواهد شد.

   
 78. ایران کشوری است که دارد بی جنگ نابود میشود.نمیدانم در تاریخ بشر چند نمونه مشابه آن را یافت؟ انبوه زلزله ها و بلایای طبیعی ده برابر آنچه را که یک جنگ میتواند بکند با ما انجام داده اند. در جبهه دیگری آب و کمبود آن دارد هر لحظه بیشتر خود را نشان میدهد و تشکیل نمازهای جماعت برای نزول باران که دکان جدید روحانیون فربیکاری شده که مشکلات را متوجه بارگاه الهی کنند هر روز بیشتر میشوند. بدون هیچ جنگ و یا حمله نظامی یک تانکر بزرگ نفتی بی هیچ توضیحی با سرنشینانش به کام مرگ میروند. ناوشکن دماوند ارتش که مثلا اوج خود کفائی بوده در یک حادثه معمولی بکلی منهدم شده و معلوم نیست چند نفر کشته شده اند…میگویند سازمان تامین اجتماعی در معرض ورشکستگی است و هر روز یک خبر بد و بدتر..
  براستی در این سرزمین بلازده چه خبر است؟ زندگی بی این خبرها چه جوری است؟ زندگی شاد چه شکلی دارد؟ آیا کسی هست که ما را خبر دهد؟

   
 79. حاج عباس عبدی گروگانگیر: موضع اصلاح‌طلبان در باره اعتراضات اخیر، از اصیل‌ترین مواضع یک گروه سیاسی است
  مش قاسم: راست میگه دیگه! اصالت گروگانگیری، اعدام، زندان، دزدی، شیادی، شامورتی بازی، شیره به سر ملت مالیدن، نوکر بیگانه بودن………. از این اصالت بیشتر!

   
 80. قراربود ازادی بیان به عنوان یه حق خدایی به رسمیت شناخته شود .قرارنبود بیان عقیده جرم همراه باهزینه باشد . قراربود باتوزیع کارشناسی ثروت ملی زمینه عدالت اجتماعی را نهادینه کنیم …قرارنبود بااقتصادی دولتی ورانت خواری شکاف طبقاتی را عمیق ترکنیم .. قراربود زمینه رشد افرادشایسته وکاربلد رابرای مدیریت کشور میسرکنیم …قرارنبود شرایط را برای افراد چابلوس .ریاکاروفرهنگ .مداحی جهت مدیریت کشورمناسب کنیم..قراربود صندوق رای که همانا اراده وخواست مردم است مسیرحرکت جامعه رامشخص کند ..قرارنبود درمقابل متخب ملت .مقاوت کنیم . قراربود دروغ تهمت افترا پرونده سازی نباشد ..قرارنبود دروع تهمت و…..نهادینه شود . قراربود امانتداربیت المال براساس الگوی حکومت مولا علی باشیم …قرارنبود فضا برای غارت بیت المال انگونه مناسب شود که توان مبارزه جدی با این پدیده زشت رانداشته باشیم…..قراربود براساس فرهنگ ایراتی واسلامی نسل کاربلد .مومن .عاشق خدمت به مردم تربیت کنیم ..قرار بود کرامت انسانی رانهادینه کنیم .قرارنبود تن فروشی شقل وسقوط فرهنگی داشته باشیم . قراربود رسانه ملی دراختیارهمه کسانیکه داری اندیشه هستند باشد حتی کمونیست ها .قرارنبود همه تریبونها ی رسانه ملی دراختیاریه اندیشه باشد تا انجا که نماینده مجلس میگوید رسانه میلی ..قراربود احزاب ازادانه فعالیت کنند وارای مردم مهرتایید براندیشه وصداقت احزاب باشد وبسیاری ازقرارهای دیگر که موحب اتحادمردم وعامل اصلی پیروزی انقلاب شد .درپایان همه مشکلات را با انتخابات ازادی که همه جریانهای فکری حضورداشته باشتد بدون هیج هزینه ایی می توان حل کرد …دلنوشته قدرت فلاحتی

   
 81. آخوندی سرش را پس از براه افتادن اتوبوس کمی‌ بالا داد و نارنگی پوست کنده را به من تعارف کرد، خواستم نگیرم اما کف دستش را که دیدم شرمم شد قاچی را نگیرم و حالیم کرد در حالت عادی و کار روزانه این لباس را نمی‌‌پوشد و برای انجام خواندن خطبه عقد می‌‌رود و باز حالیم کرد که ریالی نمی‌‌گیرد و جایی‌ که پیاده شد یک موتوری منتظر او بود و تا اتوبوس راه بیافتد دیدم ترک آن موتوری نشست و رفت و این تنها آخوندی بود که در همهٔ عمر وی را با چنین دستانی دیدم و من تنها زبان دستان او را باور کردم. گفتم در حوزهٔ کاریم روزی سراغش خواهم رفت که رفتم. قطعه زمینی‌ و باغی و دامی و سبزیجاتی را با دسترنج خود محل امرار معاش خود کرده بود و گفت‌ اما حاکمیت این لباس ،مرا خودی نمی بیند اما مردم چرا و خوب هم می‌‌بینند که تا کنون دیناری از آنها نگرفته‌ام برای هر اموراتی که به من مراجعه میکنند و با چه سوزی که اینها را نفرین نمی‌‌کرد. و چه تاکیدی بر این داشت که هر باور و دیدگاهی محترم است مادامیکه اسباب هیچ آزار و ستم و تنگنایی برای دیگری ایجاد نکند و به قول خودش طبیعت هر روز اینها را به ما یادآور می‌‌شود. هر چند استثنا قاعده نمی شود اما بعید نیست اگر روزی روزگاری آخوندی همسفر کنار دستی‌ شما بود یا خود وی باشد یا چون او. برای استثنا‌ها هم جایی‌ باز کنیم.

  ———-

  درود دوست گرامی
  چه نوشته ی خوبی. من نیز در شیراز و سمنان به دو روحانی برخوردم که از زور بازوی خود نان در می آوردند.
  سپاس

  .

   
  • نوری زاد این نوشته از خود شماست!!! از چه رو اسم ناشناس بر روی آن گذاشتید! درس عبرت نمی شود!!!!

    
   • نه‌ جناب ناشناس، این نوشته از من ناشناس است که متاسفانه چون فراموش کردم اسم مجازی خود را بنویسم بنام ناشناس ارسال شد و حالا هم دیگر نیازی نمی بینم اسم مجازی خود را به شما بگویم، چرا که با یک جزمیت حیرت آوری به قضاوت در باری آقای نوریزاد نشسته ایی که خیلی‌ برای شما متاسفم. شما به محضی که اسم مجازی خود را اعلام کنید اسم مجازی خود را خواهم نوشت. برای شما بسیار متاسفم که با چه برداشت و قصد و بینشی اینطور با قطعیت جرأت گستاخی به خود را بر مبنای فرضی‌ کاملاً غلط وارد جولانگه اراجیف بافی‌ کرده ای؟ اول اندیشه وانگهی گفتار.

     
  • دوست عزیز , آخوند کسی است که از راه فروش دین امرار معاش میکند , در اشکال مختلف آن , از نوع قرآن خوان سر قبرش بگیرید تا آیت الله العظمی مرجع تقلید “وجوه شرعی” بگیر . فرد ذکر شده با وجود آنکه دین عرضه میکند و عمامه و عبا دارد به دلیل آنکه از راه دین کسب درآمد نمیکند آخوند نیست . آخوندی یک شغل است نه چیزدیگر و مثل هر شغل دیگری وسیله کسب درآمد است . با تقدیم احترام به شما .

    
   • دوست گرامی‌، من صرفاً خواستم یک تجربه شخصی را یادآوری کرده باشم آنگاه که دستانی رایحهٔ دل انگیز شرف را معرف کسی‌ کرد که بی‌ آن دستان وارد دنیای من بعنوان یک استثنأ نمی شد، اما شد به ویژه که در او اثر یا آثاری از جزمیت و تنگ نظری نیز ندیدم و شخصا اینرا هم ناشی‌ از تاثیرات نان به بازوی خویش خوردن او می‌‌دانم و در نهایت خواستم بدین استناد بگویم به تاسی‌ از درسی که طبیعت همواره فریاد زده و جایی‌ در همه اشکال آن برای نشان دادن استثنأ باز کرده است ، استثنأ هم وجود دارد تا برای همیشه خط‌ بطلانی روی سفید یا سیاه مطلق کشیده باشد یعنی‌ چیزی که آخوند جماعت از رجوع به آن وحشت دارند زیرا دیگر جایی‌ برای علت وجودی خویش در پهنهٔ هستی‌ نمی‌‌یابند.

     
 82. جناب نوری زاد در این جنبش خیلی ها عقب ماندند و بعضی ها حسابی خراب کردند مثل اصلاح طلبان. اما دانشجویان یه کم دیر اما بالاخره به مردم پیوستند هم کشته دادند و هم زندانی و این هم بیانیه

  ۱۵۰۰ دانشجوی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در اعتراض به بازداشت جمعی از دانشجویان و وضعیت تعقیب قضایی آن‌ها بیانیه‌ای صادر کرده‌اند.

  متن بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی:

  «باسمه تعالی. چندی قبل، برخی از شهرهای کشور بستر شکل‌گیری اعتراضاتی شد که از این طریق، اقشار مختلفی از جامعه با مواضع و روش‌های گوناگون سعی کردند مطالباتشان را به گوش مسوولان و مراجع حکومتی برسانند. در این میان، دانشجویان نیز بنا بر ماهیت فعال و کنش‌گرانه‌ی همیشگی‌شان، نسبت به وقایع جامعه‌ی خود بی‌تفاوت نمانده و با سلایق و رویکردهای مختلفی، به ابراز مطالبات و اعلام خواسته‌هایشان پرداختند. با ملتهب شدن فضای اجتماعی و ناآرام‌شدن برخی از تجمع‌ها، متأسفانه تعداد قابل توجهی از این دانشجویان، بازداشت و به مراجع قانونی تحویل داده شدند.

  فرآیند بازداشت اغلب دانشجویان پرابهام و ناموجه بود. برخی از دانشجویان دستگیرشده بدون حضور در تجمعات، و با بهانه‌ی غیرقابل قبولی تحت عنوان «پیشگیری» بازداشت شده‌اند. تعداد بسیاری از آن‌ها پس از بازداشت تماسی با خانواده‌هایشان نداشتند و چندین روز بی‌خبری از وضعیت آن‌ها، موجب نگرانی شده بود. هنوز پس از گذشت روزها، پیگیری خانواده‌های زیادی در بازداشتگاه‌ها، بدون دریافت پاسخی مشخص، بی‌سرانجام مانده است. از سوی دیگر، به‌رغم تلاش اساتید و مسوولان دانشگاهی، و نیز ضمن وعده‌های صاحب‌منصبان دولتی مبنی بر آزادی هرچه زودترِ همه‌ی دانشجویان، همچنان تعداد قابل توجهی از آن‌ها در بازداشت هستند.

  هم اکنون، در واکنش به این فرایند پراشکالِ بازداشت و ادامه‌دار شدن آن، شاهد نگرانی شدید و مطالبه‌ی جدی از سوی اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان جهت آزادی هم‌دانشگاهی‌شان هستیم. چنین واکنش و حساسیتی، برخاسته از باور به این مهم است که دانشگاه، همواره بستر شکل‌گیری اندیشه و کنش اجتماعی بوده که حیات جامعه را تأمین کرده است. بدیهی‌ست دانشجو فارغ از اینکه به کدام جریان یا ایدئولوژی تعلق داشته باشد، چشم بیدار و جان هشیارِ تمام جامعه است فلذا در بند کردن دانشجو را دربند کردن اندیشه و آگاهی می‌دانیم. از این رو نسبت دادن اتهاماتی چون «اغتشاش» به فعالیت‌های دانشجویی، خالی از معنا و به دور از واقعیت است.

  اکنون که حدود دوهفته از اولین بازداشت‌ها می‌گذرد، و از سوی دیگر با فرارسیدن ایام امتحانات، خواستار آزادی فوری و بی‌قیدوشرط دانشجویان بازداشت‌شده هستیم. ما نسبت به صدور احکام قضایی و تشکیل پرونده‌هایی که منجر به هرگونه گرفتاری و محرومیت و حبس برای دانشجویان بازداشت شده شود حساس خواهیم ماند. هر حکمی که به نحوی بر آینده و سرنوشت این دانشجویان تأثیر گذارد و هر پرونده‌ای که وضعیت تحصیلی و شغلی و حقوق انسانی آن‌ها را خدشه‌دار کند ناموجه خواهد بود. ما امضاکنندگان این بیانیه، فارغ ازجهت‌گیری‌های ایدئولوژیک، سیاسی، حزبی و فکری‌مان، در مطالبه‌ی قاطعانه برای آزادی هم‌دانشگاهیانمان اشتراک داریم و از هیچ تلاشی برای آزادی هرچه سریع‌تر آنان فروگذار نخواهیم کرد. امید است تا بنابر وعده و تضمین‌های مسوولان، شاهد برآورده شدن مطالبه‌مان باشیم؛ در غیر این صورت، بدیهی‌ست که این اراده‌ی گسترده‌ی جمعی و مصمم، فرونخواهد نشست و تا آزادی همه‌ی دانشجویان و عدم تعقیب قضایی آنان، آرام نخواهد گرفت».

   
 83. استاد درودم را پذیرا باشید .
  مردم ایران از اینکه آخوندی به نام صدیقی حرکت اعتراضی جوانان را که ناشی از نبود کار و در آمد و بدبختی و بی عدالتی و حق کشی ودهها نقیصه دیگر که ارمغان جمهوری آخوندی در طول 38 سال گذشته بوده است را با کلماتی زشت تعبیر کرده تعجب ننمایند .
  اینان آن زمان که قدرت نداشتند وانقلاب نشده بود جزو خوشه چینان خرمنهای کشاورزان بودند و مردم با دید ترحم به آنها نگاه میکردند و از راه دلسوزی و ترحم اجازه میدادند تا خوشه های ریخته شده در زمینهای کشاورزی را جمع و حتی از گندمهای خرمن مقداری به آنها میدادند .
  این آقایان به دلیل این پیشینه عقده در دل دارند و حال که به قدرت رسیده اند گذشته خود را فراموش و در حقیقت جبران گذشته فلاکت بار خود را با بیان این کلمات مینمایند .
  در حقیقت این ماهیت دین است که هرگاه قدرت گرفت همه چیز را نابود کرد مگر نه اینکه آن زمان که محمد در مکه بود و قدرت نداشت و پیرو هم نداشت چگونه در مقابل مردم مکه فروتن و خاضع بود و آیه لا اکراه فی الدین را آورد .؟
  اما زمانی که به مدینه رفت و قدرت گرفت ابتدا به سرقت و غارت کاروانها روی آورد و بدلیل فقر شدید پیروانش غارت را هدف اولیه رسالتش قرار داد و با تشویق پیروان گدا و گرسنه اش به دزدی و در کنارش وعده حوریان بهشتی بعد از مرگ و زنان اسیر در این دنیا گذشته مکه خود را فراموش و بعد از به قدرت رسیدن و قتل و غارت قبایل کوچک دور و بر مدینه و قبایل یهودی ، کاملا غرق در قدرت شد و آیات قتال را یکی بعد از دیگری برای نابودی بیشتر بشریت بکار گرفت و تا آنجا پیش رفت که میگفت خدا گفته آنقدر بکشید مردم جهان را تا اینکه همه جهان دین شما را بپذیرد .
  آری این بی ریشه ها از وا ماندگان جهنمی آن مکتب هستند و حال که به قدرت رسیده اند همه چیز را فراموش کرده و دم از خدایی میزنند و مردم را آشغال ، میکرب ، مگس و خس و خاشاک مینامند !
  آری این خصیصه ذاتی دین و دین داران است که

   
 84. با درود به شما
  يكي از نكات جالب فيلم منتشر شده ي مجلس خبرگان در سال ٦٨ شادابي و بشاش بودن رفسنجاني است!! انگار ايشان به يك پيروزي بزرگ دست پيدا كرده و هيچ اثري از غم فوت اقاي خميني در چهره اش نمي بينيم. شايد ايشان تصور ميكرد با انتخاب خامنه اي عنان اختيارات كشور دربست در اختيارش قرار ميگيرد. چه تصور باطلي داشت بيچاره.
  ان روي خامنه اي را نديده بود.

  دو شخصيت برجسته ي روحانيت كه در رژيم گذشته سالها زندان بودند و در مبارزات دوران انقلاب از استوانه هاي انقلاب محسوب ميشدند پس از پيروزي مبارزات در سال ٥٧ با پييشنهاداتشان مسير دموكراسي را ناهموار كرده و پس از حدود چهل سال مردم وكشور خسارات زيادي را متحمل شده و بدبختي هاي بسياري را تجربه مي كنند.
  ١- ايت الله طالقاني كه با همه ي مقبوليتي كه داشته و دارند به اقاي خميني پيشنهاد برپايي نماز جمعه را دادند وبا قبول ان از جانب اقاي خميني امروز كشور در تمام شهرهاي كوچك و بزرگ امامان جمعه دارند كه به جرات ميتوان گفت كانون تمام مفسده ها همين حضرات هستند.
  اين اقايون قدرتي به مراتب بيشتر از فرمانداران و در مراكز استانها از استاندار دارند و در تمام مسائل ريز و درشت دخالت اشكار دارند و در حاليكه جمعيت نماز خوان بسيار اندك است اما قدرت انها روز افزون است. بسياري از حركت هاي سازماندهي شده اين جماعت در نماز جمعه كليد ميخورد. نمونه اش حصر اقايان موسوي و كروبي و خانم رهنورد كه جنتي ان را مطرح و سپس اجرا شد. شما از ابتداي انقلاب شاهد جهت دادن مردم پيرامون موضوعات گوناگون در نماز جمعه ها هستيد كه اگر بخواهم مطرح كنم مثنوي هفتاد من ميشود.
  ٢- ايت الله منتظري ( ره) كه با گنجاندن اصل ولايت فقيه در پيش نويس قانون اساسي در مجلس خبرگان قانون اساسي وتصويب ان توسط خبرگان تمام دست اوردهاي انقلاب را به بادفنا دادند. اگرچه شخصاً معتقدم اقاي منتظري در كردار و گفتار انسان صادقي بوده، اما ايشان چه طور هم لباسي هاي خود را نشناخته بودند؟!
  در هر حال امروز ما گرفتار مقوله اي به نام ولايت فقيه هستيم كه براي رهايي از اين بند گران بايد بهاي سنگيني بدهيم.

   
 85. با عرض سلام خدمت شما ابر مرد بی باک درتاریخ جمهوری اسلامی ایران
  دوست عزیز اینجانب //////////////////// ساکن یکی از روستاهای اطراف شهرستان ارومیه هستم
  بنده درتاریخ ۱۳۷۲به حکم دادستانی دادسرای نظامی تهران به وسیله عوامل وزارت اطلاعات در تهران دستگیر و حدود یکسال زیر شدیدترین شکنجه‌های وحشیانه در بازداشتگاهی بنام توحید در تهران بودم تااینکه با سپردن وصیقه برای معالجه آثار شکنجه‌ها به خارج از کشور سفر کردم که بعد سفر بنده بلافاصله یک حکم غیابی مصادره کلیه اموال و املاک اینجانب وفامیل های درجه یک اینجانب صادر و کلیه اموال دارائیهایم توسط ستاد اجرایی فرمان امام توقیف وبه حراج گذاشته شدو بنده بعد از اینکه این ماجرا اطلاع پیدا کردم دیگر ترسیدم به ایران برگردم و حدود ده سال درکشور های مختلف آواره بودم تااینکه عوامل جمهوری اسلامی در سفارتهای ایران آمدندو گفتند آقای خاتمی رئیس جمهور شده و حالا در ایران قانون حکم فرما است که ما هم باورکردیم وبه ایران برگشتیم ومن آمدم بلا فاصله به دادگاه انقلاب علیه ستاداجرایی شکایت کردم وزمانی برای رسیدگی پرونده ام به دادگاه رفتم سر جلسه دادگاه دوباره مامورین وزارت اطلاعات آمدند مرابردندوحدود یکسال دربند ۲۰۹ زندان اوین در سلول انفرادی زندانی شدم و پس از آن بعد ازخیلی بازجویی دردادسرای نظامی دادگاه بنده رابیگناه تشخیص داد وبنده را آزاد گردند و بنده دوباره حکم تبرعه بدست علیه ستاد اجرایی فرمان امام به هر دادگاهی شکایت کردم متاسفانه تا به امروز ازچند خانه ای که داشتم حتی یک خانه ای را که زن و بچه ام درآنجا زندگی کنند دراختیارشان نگذاشته اند درحالی که همانطوریکه میدانید مقامات نظامجمهوری اسلامی در تلویزیونها داد میزنند و میگویند هرکس به طور مسالمت آمیز حق وحقوقش را بخواهد ما جواب میدهیم که بنده هم تا کنون به طور مسالمت آمیزحتی چندین نامه به خود رهبر نیز فرستاده ام امامتاسفانه هیچ جوابی دریافت نکرده ام درحالی که بنده خودم صاحب ۷ فرزند وهمسر هستم چون تمام دارو ندارم را جمهوری اسلامی ازمن گرفته نه هیچگونه درآمدی دارم نه اینکه درسن ۶۱ سالگی کاری برایم میدهند تا ازآن طریق بتوانم یک لقمه نان خالی سرسفره بجه هایم بیاورم حالااز جنابعالی تقاضادارم که بنده را راهنمایی کنید تا اینکه چگونه می توانم صدایم را بگوش جهان یان برسانم
  بسیار بسیار ممنون وسپاسگزارم

   
 86. سلام‌ استاد

  آنچه از سان چی می آموزیم

  اینکه این رژیم با هیچ قانون بین المللی عرف بین المللی سنخیت نداره
  جعبه سیاه را باید ببرند کشوری به نام پاناما جعبه ای که سرنوشت فرزندان این کشور توشه
  پرچم کشورمان را این کشتی برفراز نداشته
  نامش هیچ جای ایران جاری کسادی نیست
  و هزاران چراهای دیگر…
  سان چی نشون داد که برخلاف همه قوانین واعراف دنیا داریم زندگی می کنیم
  و حتی جان می دهیم

   
 87. آقای نوری زاد عزیز
  به من دلداری بده که آیا این خونها هدر میشه یا نمیشه.

  این صحنه اعدام یک کمونیست آلمانی، در قیام 1919 است.
  شجاعت و ایستادگی یک رزمنده چپگرا رو نیگاه کنید.
  وی با چشمان باز و قامتی استوار جوخه اعدام ارتش آدمخوار قیصر را تحقیر میکند.

  سوال من اینه مگه آلمان امروز یادی از این جوون و خانواده ش می کنه؟ یا اگر زنده می موند بهتر نبود؟

  ————

  درود جناب سرحدی گرامی
  بله، پرسش و نگرانی درستی ست. بسیاری از شایستگان کشور ما و دیگر کشورها برای رهایی مردم کشورشان از شر دشمنان داخلی و خارجی، جوانی و سرمایه و آبرو و هستی خود و حتی خانواده هایشان را به میان آوردند و در این راه جان باختند بی آنکه دو قدم آنسوتر مردم بدانند این ها که بوده اندو چه می خواسته اند. اما دوست گرامی، اینها به مثابه بذری ست که شایستگان یک مردم بر زمین می افشانند. رویش ها بعدها خودشان را نشان می دهند. و چه باک از این که مردم بدانند یا نه؟

  .

   
 88. کارکنان چندین شرکت در پی پرداخت مطالبات خود دست به اعتصاب و تجمع کردند و خواستار حل مشکل خود شدند. این اعتصابات خوب است و همه ما باید از ان حمایت کنیم ولی سوال اینجاست. در کشور ما چرا هیچوقت ما کاری را سر موقع انجام نمیدهیم ؟ زمانی که جوانان ما جهت رساندن فریاد خود به همگان به خیابانها ریختند و اعتراضات خیابانی را برپا کردند چرا در کنار انها شرکتهای که مطمینا مطالبات انها به زمان گذشته برمیگردد و مشکلات انها مال الان نبوده به پا نخواستند تا این اعتراضات شامل همه اقشار ملت باشد و با این کار ما میتوانستیم نیروهای سرکوبگرا تضعیف کنیم تا تلفات این اعتراضات به حداقل خود برسد و نیروها سرکوب به حالت فرسایشی برسند. ولی متاسفانه ما ایرانیها همیشه یک مشکل اساسی داریم و ان این هست که اگر همه ما مشکلمان در یک جا باشد باز هم برای حل مشکل هرکدام و هرگروه از راهکارهای متفاوت و در زمانهای متاوت استفاده میکنیم و دلیل عدم موفقعیت ما در تمام سالها همین بی نظمی اجتماعی خودمان بوده

   
 89. آقای نوری زاد هم شما و هم دوستان از این جوانان بی پناه حمایت کنیدو صدایشان باشید:

  اولین جلسه‌ی دادگاه رامین حسین پناهی، فعال سیاسی، صبح امروز، دوشنبه ۲۵دی ماه در شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب “سنندج” به ریاست قاضی «سعیدی» و یک قاضی دیگر برگزار شد.

  در این جلسه رامین حسین پناهی رو به قاضی دادگاه اعلام کرد، که وی در اداره اطلاعات سنندج تا حد مرگ مورد شکنجه قرار گرفته تا جاییکه کلیه‌های وی دچار خونریزی شده و تاکنون هم تحت مداوای پزشکی قرار نگرفته است.

  در ادامه این فعال سیاسی در مورد اتهامات خود، ضمن رد حمل هرگونه سلاح و حضور و مشارکت در درگیری نظامی، اعلام نمود تنها برای دیدار با خانواده و مادر بیمارش به سنندج آمده است. وی تمامی اتهامات را بی پایه و تنها سناریو سازی وزارت اطلاعات اعلام نموده است.

  رامین حسین پناهی که به “اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در کومله” و نیز حمل اسلحه و شرکت در درگیری نظامی متهم شده است که در این دادگاه اکیدا اتهام حمل اسلحه و شرکت در درگیری نظامی را رد کرده و آنها را اتهامی بی اساس خوانده است.

  جلسه‌ی دادگاه رسیدگی به اتهام رامین حسین پناهی حدود دو ساعت به طول انجامید.

  رامین حسین پناهی فعال سیاسی کُرد اول تیرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی در شهر سنندج بازداشت شده بود. این زندانی سیاسی پس از تحمل بیش از ۲۰۰ روز بازداشت در سلول‌های انفرادی اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در تاریخ ۱۹ دی‌ماه سال جاری به زندان سنندج منتقل شد.

  به گفته خانواده این زندانی و همچنین حرف های وی در دادگاه، نامبرده در اداره اطلاعات بە بدترین شیوە مورد شکنجە قرار گرفتە و هم اکنون هم از عفونت کلیه و فراموشی رنج می‌برد. بطوریکی هم اکنون از نظر جسمی در وضعیت مناسبی نیست و در زندان هم رسیدگی پزشکی به رامین نشده است بخصوص از بابت مشکلات کلیوی او هم اکنون متحمل درد مستمر است.

  قابل ذکر است کە افشین حسین پناهی فعال مدنی و برادر دیگر رامین مدتی پیش در دادگاه انقلاب بە اتهام برپایی مراسم نوروز و هواداری از احزاب کرد بە هشت سال و نیم حبس محکوم شده و اکنون در زندان مرکزی سنندج بسر می‌برد.
  همچنین زبیر حسین پناهی (پسر عمو) بە شش سال و احمد امین پناه (داماد) نیز بە پنج سال زندان محکوم شده بودند.

   
 90. به دوستان درودمیفرستم
  در بازداشتگاه ها و شکنجه‌گاه های آگاهی چه میگذرد؟

  حدود دو ماه پیش بود که مامورین امنیتی با اتهامات واهی و البته به جرم «عدالتخواهی و مدیریت کانال ملت بیدار» به دستور قوه قضائیه با هجوم به خانه دستگیرم کردند و قبل از اعزام به زندان اوین به مدت ۴ شب مرا به بازداشتگاه آگاهی انتقال دادند؛ شب اول را به همراه یک سارقِ سابقه‌دار در یک سلول انفرادی با ابعاد یک متر در دو متر و در تاریکی مطلق گذراندم که بسیار سرد بود و هیچ امکاناتی نداشت و از لحاظ بهداشتی وحشتناک! شب دوم نیز در سلول دیگری با همین مشخصات بودم اما اینبار تنها

  دو شب هم در بند عمومی بازداشتگاه آگاهی بودم، یک محیط حدودا ۲۰ متر مربعی که ۲۶ نفر با اتهامات مختلف(از جمله سرقت مسلحانه، ضرب و جرح، قاچاق مواد مخدر و…) در آنجا بودند، جا برای نشستن به سختی گیر می‌آمد چه رسد به خوابیدن! به ازای هر ۴ نفر یک پتو وجود داشت که انگار صد سال بود شُسته نشده بود! همچنین یک دستشویی با ابعاد یک در یک و بدونِ در، در انتهای سلول بود که بوی گندش همه را آزار میداد، آن دستشویی یک شیلنگ آبِ کوتاه داشت که هم برای شستنِ ظرف استفاده میشد و هم برای استحمام و وضو و…

  آنچه که در ادامه می‌آورم مشاهدات عینی اینجانب بوده و کاملا واقعیت دارد؛ هرچند میدانم ممکن است از طرف عده ای به #سیاه_نمایی متهم شوم، اما وظیفه خود دانستم که شرح حال انسان های گناهکار و بیگناهی که چند روزی با آنها زندگی کرده ام را بنویسم، شاید هنوز هم وجدان بیدار و گوش شنوایی برای شنیدن دردهایشان وجود داشته باشد…

  تمام کسانی که در بازداشت بودند یک مشخصه مشترک داشتند آنهم اینکه #متهم بودند و جرم آنها ثابت نشده بود! یکی دو نفر بیگناه را دیدم که فقط صِرف اینکه شخص دیگری تحت شکنجه اسم آنها را آورده بود، آنها را ظرف چند ساعت دستگیر کرده و به بازداشتگاه انتقال داده بودند و هرشب شکنجه شان میکردند تا به گناهِ ناکرده اعتراف کنند! نکته عجیب تر اینکه شکنجه ها اینقدر وحشتناک بود که این افرادِ بیگناه ناچار میشدند به گناهان ناکرده اعتراف کنند و نصف شب که با بدن های کبود از شکنجه گاه به سلول بازمی‌گشتند تا صبح گریه می‌کردند که چرا جرمی که مرتکب نشده اند را گردن گرفته اند و بعضا” باید بابت آن چندین سال حبس بکشند!

  افسرانِ بازجو و شکنجه گر هم بدون در نظر داشتن اینکه ممکن است حق بیگناهی ناحق شود؛ فقط به این فکر می‌کنند که هرچه سریعتر تکلیف پرونده هایی که بر روی دستشان مانده را مشخص کنند و به مقامات قضایی تحویل دهند، تا مبادا از طرف مافوقشان توبیخ شوند!

  در این مدت با توجه به صحبت هایی که با متهمان داشتم با انواع شکنجه های جسمی و روحی آشنا شدم که مختصرا” به چند مورد از آنها اشاره میکنم:

  از شکنجه های جسمی میتوان موارد زیر را نام برد: «کتک زدن با چک و لگد و باتوم و کابل و…» ، «جوجه کباب: متهم را با چشمان و دست و پای بسته همچون مرغ پرکنده به یک میله افقی که به سرعت در حال چرخش است میبندند و چندین نفر با باتوم و کابل او را مورد نوازش قرار میدهند» ، « آویزان کردن: دستان متهم را که از پشت بسته شده، به یک زنجیر میبندند و او را به بالا میکشند و اینقدر نگه میدارند تا اعتراف کند» ، «شوکر: به نقاط مختلف بدن متهم شوک برقی وارد میکنند تا حدی که زیر پوستش خون مردگی شدیدی ایجاد شود» و…

  و اما شکنجه های روحی! «تحقیر و فحاشی به متهم»‌ ، «وضعیت اسفبار بازداشتگاه ها» ، «غذای کم و بی کیفیت» ، «ممنوع التماس بودن متهم» ، «بعضا اجازه نداشتن برای گرفتن وکیل» ، «بازداشت اعضای خانواده متهم که کاملا بیگناه بوده و فقط برای وارد کردن فشار روحی به متهم آنها را بازداشت میکنند؛ پسر ۲۰ ساله ای را دیدم که ۴۵ روز بود درآنجا بازداشت بود و چون حاضر نشده بود به گناه ناکرده اعتراف کند؛ پدر پیر و بیگناه او را که از بیماری قلبی هم رنج میبرد به مدت ۱۵ روز بود بازداشت کرده بودند که پسرش را مورد شکنجه روحی قرار دهند تا مجبور شود اعتراف کند!»و…

  جای بسی تاسف است که پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، در نظام جمهوری اسلامی شاهد اینگونه صحنه ها باشیم! امیدوارم مسئولین قضایی و انتظامی قبل از اینکه بنده را به اتهام تشویش اذهان عمومی مورد مؤاخذه قرار دهند فکری به حال این بازداشتگاه ها کنند تا دیگر شاهد اینهمه بی قانونی و اجحاف در حق انسان هایی که صرفا” #متهم هستند و جرمشان در هیچ دادگاهی ثابت نشده، نباشیم…
  همچنین لازم است مسئولین وزارت بهداشت نیز نسبت به اوضاع بهداشتی بسیار اسفبار بازداشتگاه ها نظارت داشته باشند

  آنچه که گفته شد صرفا بخشی از وضعیت نابسامان بازداشتگاه ها و شکنجه گاه های پلیس آگاهی بود؛ در مورد وضعیت حاکم بر زندانها هم مطالب زیادی وجود دارد که در آینده به اطلاع مخاطبان عزیز خواهم رساند.

   
  • جناب نوری زاد لطفا خط خطی نفرمایید لطفا !!
   آهای اهالی حوزه که خیلی مسلمان هستید !! چرا خفقان گرفته اید ؟ چرا فرار کرده اید ؟ ای قهرمانان پشت کامپیوتر نشین !! این بود مقام انسانیتی که بزرگ همه شما خمینی ! داد میزد ؟ این بود مقام انسانیت آخوند عمامه سیاه ! مثلا اولاد پیغمبر ؟ مثلا شیعه ؟ که وعده میداد ! آخوند گریان بی سواد در نماز جمعه مردم را خس وخاشاک خطاب میکند !! وقعا اف بر همه شما باد که حالا سکوت پیشه کرده اید . چون معترضین در زندان شکنجه میشوند شما را غمی نیست ونان در خون ملت میزنید و به زن وفرزند خود میگویید خیلی حلال است ! و نطفه های بسیار حلال زاده پس می اندازید ! این جور روز قیامت به خدا جواب میدهید ؟ که عفو کن مرا ! دست من بسته بود ! از من کاری بر نمی آمد ! به همان خدایی که به دروغ به او ایمان دارید مردم فریبی میکنید ! آهای شیخ مرتضی ترسو ! کجابی که شاهزاده مصلح فدایت شود !
   جناب نوری زاد روش کثیف حکومت و بلاخص دادگستری ترس گستری است چند هزار هم وطن را بازداشت کرده اند و به عمد بلاتکلیف گذاشته اند ! میدانید چرا ؟ که خوب ترس در رگ وریشه آنان رسوخ کند و اگر هم سرشان به سنگ نخورد توسط عزیزانشان با تحکم ویا عجز ولابه برای عدم دستگیری مجدد به سکوت کشیده شوند این شیوه ارعاب معمولا شیوه کار آمدی هست که حتی وکلای مجلس هم از اهالی بی داد گستری وحشت دارند و این رجاله ها که به اسم وکلای مردم به مجلس رفته اند حتی جرئت ندارند پشت تریبون مجلس فریاد بزنند که برای بازدید زندان ها به آن ها هم اجازه بازدید نمیدهند این بود عصاره ملت ؟ این بود راس امور بودن ؟ همه اش دروغ همه اش فساد همه اش خالی بندی جناب نوری زاد یک مشت آخوند بی وطن و بی ایمان ولی تا بخواهید مدعی امور را قبضه کرده اند و می تازند چه تاختنی ! شما ببینید آخوند شیاد عراقی که از آلمان فرار کرد ! میگوید در آلمان در بدنم عفونت کشف کردند که برای مداوا به ایران برگشتم ! چرا چون دیگر جایی برای زندگی ندارند همین خراب شده ایران را دودستی چسبیده اند و تا عمر دارند میخورند و میچاپند و کشتی نفت کش که مملو از مواد نفتی و یا شاید چیز های دیگر بود را با پرچم پانام به راه می اندازند و مانند سارقین شب رو اموال مردم را به یغما میبرند این خبائث که روز اول به گذارش چین تمام خدمه نابود شده بودند را میدانستنند و عمدا اعلام نکردند یک هفته خانواده های داغ دار را بازی دادند که شورش دیگری صورت نگیرد ما مردم هم که به قول همین آخوند ها عوام کالانعام هستیم و نامرد دیگری میگوید مردم را فرزندان صدام عفلقی تحریک کرده اند مثل اینکه باید تا ابد به حال خودمان خون بگرییم .با پوزش .

    
   • آشناسی بدنبال مهرداد

    1- آخوند گریان بی سواد در نماز جمعه مردم را خس وخاشاک خطاب نکرد بلکه معترضین را آشغال خطاب کرد.
    2- (نان در خون ملت میزنید و به زن وفرزند خود میگویید خیلی حلال است ! و نطفه های بسیار حلال زاده پس می اندازید !) خوب حتمن فرزندان تو حلال زاده اند.
    3- (آهای شیخ مرتضی ترسو !) آهای مهرداد بی چاک دهن و بی چشم و رو!
    4- (جرئت) نادرست (جرأت) درست
    5- (یک مشت آخوند بی وطن و بی ایمان ولی تا بخواهید مدعی امور را قبضه کرده اند و می تازند چه تاختنی !) خب پس تو اونموقع کجا بودی؟ نگو که در حال استخاره کردن بودی؟ یا داشتی نظاره میکردی، مثل همون موقع که نوری زاد را از دور نظاره میکردی که کتک میخورد آنهم چه کتک خوردنی! و تو مشغول ثبت لحظات بودی! یک ناظر بی بخار!
    6- (پانام) نادرست (پاناما) درست
    7- (گذارش) نادرست (گزارش) درست
    8- (ما مردم هم که به قول همین آخوند ها عوام کالانعام هستیم) شما هم کالانعام تشریف دارید.
    9- باید تا ابد بحال خودت خون گریه کنی تازه اگر اشکهایت به پایان رسید.
    10- پوزش در پایان سخن و یورشی بی ادبانه به شکل کالانعام در آغاز سخن! به قول قدیمی ها-
    آهای مهرداد چرا از ترس چپیدی تو خونه و نمیری جلوی در زندان اوین از این جوانان مظلوم حمایت کنی و با صدای بلند و رسا این متن را آنجا قرائت کنی؟ حیف مرد که به تو بگن! آها دنبال یک لقمه نون حلالی تا نطفه ای که پس میندازی پس از سفری دور و دراز که طی میکنه، حلال زاده بپره بغل باباش و تو سلفی بگیری که من و حلال زاده یکهویی! چشمتو میبندی و دهنتو باز میکنی هر چی لایق خودت هست به دیگران میگی. نمیشه صبر کنی تا سید مرتضی حاضر باشه بعد رجز خونی کنی؟ عفریته!

    —————–

    مهرداد گرامی سیدمرتضای گرامی
    این جور ادبیات یا بهتر بگویم اینجور بی ادبی های تمام نشدنی، راه بجایی نمی برد. این گفتم گفت های پینگ پنگی جز تخلیه شدن نویسنده فایده ای ندارد و خواننده را به کسالت در می اندازد. هیچ نکته و سخن درستی و پسندیده ای دراینجور نوشته ها نیست. یکجور یقه دریدن و کف بر دهان آوردن است. بی آنکه در پس و پشتش چیزی به اسم مدارا بوده باشد. یعنی می شود روزی را تجسم کرد که ما با هر اختلافی که با هم داریم، همدیگر را تحمل کنیم و به هم احترام بگذاریم و جوری با طرف مقابلمان سخن بگوییم یا جوری با مخالفانمان رفتار کنیم که دوست داریم دیگران با ما رفتار کنند؟

    .

     
    • نوری زاد
     توهم زدی بابا
     سد مرتضا کجا بود؟؟؟؟؟
     یعنی سید هم بله؟ از کجا فمیدی این نوشته مال سد مرتضاس؟ فقط یه دلیل بده تا ما هم مجاب شیم.
     بقیه موارد رو هم همیجوری تحلیل میکنی؟ با روش غیب گویی و خط شناسی و متن شناسی؟ قاف پش قل لام لام قل.قل زبر ا قل ا
     اونم نه تحلیل آبکی بلکه تحلیل آب دوغ خیاری! بنازم به ای هوش! موش بخوره تو رو!
     مقصر تموم این تخلیه ها خود تو هستی چون این سایت رو کردی محل تخلیه. تا محلی برا تخلیه نباشه طرف کجا میخواد تخلیه کنه؟ها؟ بگو دیه کجا؟
     اینجا شده تخلیه خونه برا مش قاسم.انسان.مهرداد.مزدک منجمله اسمای دیه که بیشترشون بازم خود همینان. دلتو خوش کردی ها! چن نفر هم که درس حسابی مینوشتن فراری دادی.
     بابا تو نمیتونی چند نفر را در این سایت مجازی کنترل کنی و خط بدی نمیتونی آدمای بدرد بخور رو نگهداری. اووخ میخوای حزب بتاسیسی؟ عجب دنیایی شده!
     کجایی عاباس انعامی که نوری زاد بدجوری به خنسی خرده میخواد پول قرض کنه!

      
     • نمی شه عموجان یه دفعه هم شده یه مطلب به درد بخور بنویسی ما حال کنیم.چیه همش مثل پیرزنای سرگذر نشستی آه و نفرین نوریزاد رو می کنی.خوب یه بار یه نقد درست و حسابی بنویس.مشکلی داره یا جز نفرین و آه و ناله کار دیگه ای بلد نیستی؟!

       
 91. کشتیه چینی کجاس!؟ چرا تصویری از کشتیه چینی منتشر نشده؟ کدام کشتیه تجاری میتونه سوپر تانکری که سیصد متر طول داره رو نابود کنه؟ ایا نفت خام اونقدر قدرت اشتعال داره که با یک برخورد, اونم تو یک اقیانوسی که هیچ ترافیک کشتیی در ان وجود نداره باعث انفجار بشه که حتی تمام سیستمهای برقی کشتی از کار بیافته که ناخدا نتونه قایقهای نحات را در اب بیاندازه و خدمه رو نجات بده؟ ایا کشتیی که سیصد متر طول داره میتونه در یک ان انفجار بهش دست بده و تمام نقاط کشتی رو اتش دربر بگیره؟ فرض مثال کشتیی به این غول دریا برخورد کرد محل برخورد ایا پاشنه کشتی بوده که چنین گرمایی بهش دست داده که تمام رنگهای بدنه ذوب بشه؟ و اگر در جلوی کشتی برخورد صورت گرفته چرا پاشنه ان سوخته؟ و چرا دولت چین به کمک این دو کشتی نرفت؟ مگه کشتیه اونها برخورد نکرده بود؟ خیر این یم جنایتی بوده مانند پلاسکو که رژیم افکار ملت رو به یک طرف سوق بده! و از طرفی قرار نبوده که خدمه یک نفر هم زنده بمونه که افشاگری کنن! من ملوان سابق کشتیرانی. که سابقه ده سال دریانوردی را داشتم میگویم .

   
  • با شما هم عقیده هستم،باز هم پنهانکاری صورت میگیرد باز هم جان عده ایی بیگناه و ارزشمند فدای بازیهای سیاسی ملاهای جمهوری اسلامی شده و آب از آب هم تکان نخواهد خورد تسلیت به خانواده های این عزیزان و لعنت بر بانیان و پشتیبانان این رژیم ستمکار.

    
 92. دیدم عباس عبدی باز بوی سمّی از شاکلهٔ وجود خویش را پخش کرده.

  جناب عباس عبدی و اصلاح چی‌ امثالهم شما‌ها جز اینکه با گذشتهٔ سیاه خود همهٔ اسباب حال و روز تیره و فلاکت بار امروز ایران و ‌ایرانی را فراهم آورده اید، طی‌ این دو دهه نیز فقط تا حد هیزم داغ کردن معرکه‌های انتخاباتی ضحاک مصرف داشته اید و محک تجربهٔ اعتراضات سراسری ملت به جان آمدهٔ ایران روسیاهی تام و تمام را برای شما کرکسان رقم زد، نقاب فریب و وادادگی و اختگی و زبونی و بزدلی شما را به زیر کشید و ایرانیان شاهد بودند چه سراسیمه و وحشت زده همگی‌ به جایگاه اصلی‌ خود یعنی‌ از زیر عبای ضحاک تیر و کمان‌های زهر آلود خود را به سوی مردم نشانه رفتید.جناب عباس عبدی نتیجهٔ همین اعتراضات سراسری که برای دیدن آن کور شدید و از شنیدن پیام آن کر اما تا همینجا هم اگر به فرض محال نتایج آن را کم شماره کنیم، یک مهر باطل شد را به بزرگی و در فراخنای ایران بر پیشانی شما اصلاح چیان برای همیشه حک کرد. حالا بروید هر چه می‌‌خواهید با کلمات بازی کنید و اسم اراجیفی که به هم می‌‌بافید را تحلیل و هر کوفتی که می‌‌خواهید بنامید تا امثال تابش و اختهٔ پخمه‌ای چون عارف در فواصل چرت‌های خود نگاهی به آن بیندازد یا دوستان لندن نشینتان ذخیره سموماتی برای تقدیم به آیت آلله بی‌ بی‌ سی‌ دم دست داشته باشند.

  برو بدو پسر جان زیر عبای ناپدری که این روزها نیم نگاه محبت آمیزی هم از سر نیاز و وحشت به شما اصلاح چی‌‌ها دوخته و ما مردم خیلی‌ خوب معنا و مفهوم این ذوق زدگی شما را می‌‌فهیم که از جنس و سرشت ضحاک تغذیه می‌‌شوید و فقط زیر عبای او هویت وجودی شما اصلاح چی‌‌ها تعریف و معنا میشود.

   
 93. سلام
  امروز عموی من فوت شدند رفتیم برای خاکسپاری 3850000هزار تومان پول قبر و در واقع پول خاک از ما گرفتند میخوام اینوبگم که من دوسال برای این خاک و وطن سربازی کردم و جانم رو برای خاکم در کف دست خود نهادم ولی آیا باید خاک را بخریم برای دفن خود؟اگر اینطور باشد خوب توی یک کشور دیگه میتونیم پول بدیم و دو متر خاک و قبر بخریم دیگر وطن چه معنایی دارد ؟من چگونه باید جانم را فدای وطنم کنم وقتی که حتی برای دفن خود باید پول خاک را بپردازم؟مگر اینجا وطن من نیست؟

   
 94. سیدهاشم خواستار

  نامه هاشم خواستار نماینده معلمان مشهد به خامنه ای

  آقای خامنه ای :آیا شما هنوز نمی خواهید صدای انقلاب مردم ایران را بشنوید؟
  مشارکت کلیه ی مردم در انقلاب بهمن 1357ملت ایران از جمله، ملی گراها و لیبرالها و روحانیت اصیل و مجاهدین خلق ایران و فداییان خلق ایران و توده ایها و…کردها و ترکها و بلوچها و فارسها و عربها و ترکمنها و….در سرنگونی شاه شرکت داشتند تا اینکه در 22 بهمن 57 انقلاب به پیروزی رسید.همه ی مردم شاد و خندان که در پناه استقلال ،آزادی ،جمهوری اسلامی و بفرموده ی رهبر انقلاب آقای خمینی ،همه به سعادت میرسند.آقای خمینی وعده داده بود، که تمام احزاب از جمله مارکسیست ها آزاد و حکومتی همچون حکومت فرانسه میخواهیم.اما بتدریج که پایه های قدرت آقای خمینی مستحکم شد، فریادش بلند و بلندتر که این قلم ها باید شکسته شود و ما اشتباه کردیم که آزادی دادیم.برای اینکه آقای خمینی ضد امپریالیست ترین رهبر جهان معر فی شود، هوادارانش سفارت امریکا را اشغال کردند که میلیاردها دلار به ملت ایران خسارت و کمک بزرگی برای سرکوب آزادی های مردم ایران بود، از جمله دستور سرکوبی مردم کردستان و بلوچستان و عرب خوزستان و مردم مظلوم ترکمن را میشود نام برد ، اینها اما کافی نبود! بدستور آقای خمینی، ائمه ی جمعه و نهادهای حکومتی از ملت و ارتش عراق دعوت به شورش کردند!
  دولت عراق در صورت ثبات جمهوری اسلامی و تهدیداتی که بصورت علنی توسط رهبر انقلاب حاکمیتش را در خطر حمله میدید، پیش دستی کرد و به ایران حمله کرد.
  در هفته های اول جنگ، صلح و آتش بس با پرداخت خسارت از طرف دولت عراق در دسترس بود ولی آقای خمینی آن جنگ را نعمت خواند! و فرمود اگر 20 سال هم طول بکشد به جنگ ادامه خواهد داد!!
  با حربه همان جنگ خانمان سوز همه گروه هایی که دارای سابقه تاریخی مبارزه با شاه بودند را از میدان بدر کرد و تا آنجا پیش رفت که علیه اولین رئیس جمهور قانونی کشور بنی صدر هم کودتا کرد! آقای خامنه ای شما خوب میدانید که بعد از تظاهرات مسالمت آمیز 30 خرداد 1360 شخص آقای خمینی بصورت علنی دستور قتل عام معترضین را صادر و در زندانهای کل کشور قتل عام ها را شروع کردید، همه را هزار هزار کشتید! مجاهد و فدایی و …..برای آقای خمینی کافر خواندن کمونیستها برایش راحت بود تا آنها را از میدان براحتی خارج کند، ولی هرگز نمی توانست مجاهدین خلق ایران را به این سادگی حذف کند برای همین بود وقتی دید نمیتواند رهبران مجاهدین را قانع به بیعت کند سیستماتیک آنها را منافق نامید و بعد از آن دیگر مجاهد خلق را که پنجه در پنجه ساواک انداخته بود، ائمه جمعه ها و روزنامه های وابسته به آقای خمینی و پاسداران و بسیج …و بجای مجاهد آنها را منافق می نامیدند!!! چقدر از آنها در این 36 سال کشتید آیا تمام شدند؟؟؟ بطوری که تبلیغات شما و شخص شما در همین قیام اخیر و سراسری ملت در بیش از 100 شهر ایران دست مجاهدین را در آن میبینند!
  آقای خمینی هم با زیر پا گذاشتن خواست انقلاب بهمن یعنی آزادی ،بر طبل جنگ خارجی و سرکوب داخلی کوبید و آن جنگ را نعمت خواند !!( من تا بحال از رهبر کشور دیگری ندیده ام که جنگ داخلی و خارجی هزینه بردار اینچینی را نعمت خوانده باشد.) آقای خمینی پا فرا تر گذاشت شعار جنگ ،جنگ تا رفع فتنه در عالم سر داد! راه قدس هم که از کربلا میگذرد شعار گردید، اما جنگی که بگفته ی آقای خمینی قرار بود اگر بیست سال هم طول بکشد، ما ایستاده ایم ناگهان با جارو شدن سیلوهای گندم و ته کشیدن انبارهای سلاح و مهمات و همینطور خالی شدن مردم از جبهه ها و ارزان شدن نفت و خطر قطعی شکست از عراق ، ناگهان آقای خمینی در حالیکه یک سال از قطعنامه ی 598 میگذشت ، قطعنامه را پذیرفت و جام زهر را نوشید.آقای خمینی برای جبران شکست جنگ، بیش از 30 هزار زندانی سیاسی که اکثریتشان وابسته به مجاهدین خلق بودند و قرار بود بعد از اتمام حکم به آغوش خانواده بر گردند را از دم اعدام کرد.
  در 14 خرداد 68 با مرگ آقای خمینی ، شما آقای خامنه ای به روش استالینی در تاریک خانه ی مجلس خبرگان ، به رهبری برگزیده شدید و روز بعد از حجت الاسلامی ،به ایت اللهی ارتقائ مقام پیدا کردید! بعد از 28 سال در نواری که از مجلس خبرگان به بیرون درز و به گوش ملت نامحرم ایران رسید، معلوم شد که رهبری شما آقای خامنه ای موقت و تا برگزاری رفراندوم بوده که قدرت به مذاق شما آقای خامنه ای شیرین و با همان روش آقای خمینی رهبر مادام العمر و به سرکوب آزادی های مشروع مردم ادامه دادید!
  آقای خامنه ای : اولین خیزش های عمومی بعد از آن همه سرکوب و جنگ خانمان سوز در شهرهای اسلام شهر و قزوین و اهواز و از جمله شهر مشهد در 4 خرداد 71 بود.

  در شهر مشهد و آن هم در منطقه ی طلاب بر اثر شلیک تیر به کودکی توسط نیروی انتظامی چنان مردم به حرکت در آمدند که بگفته ی شاهدان عینی در زمان انقلاب چنین حرکتی مردم نکرده بودند و بیشتر اماکن دولتی از جمله شهرداری سوخت ولی به اموال مردم هیچ آسیبی نرسید.
  مشابه این در سال 2006در کشور فرانسه اتفاق افتاد و حاشیه نشینان تا مدت ها موسسات و ماشین ها را اتش میزدند ولی کسی اعدام نشد ولی شما حداقل 4 نفر را اعدام و صدها نفر را زندانی کردید.
  در 18 تیر 78دانشجویان با پشتیبانی ملت به حرکت در آمدند تا شاید بتوانند انقلاب را در همان مدار درستش یعنی آزادی قرار دهند اما بیرحمانه کشتید و ربودید و زندان کردید.
  در خرداد سال 88 مردم به حرکت در آمدند و به رهبری اصلاح طلبان تلاش کردند شاید بتوانند نظام را بصورت محدود هم که شده اصلاح کنند، اما شما بیرحمانه کشتید و زندان کردید ودر آخر آنها را نانجیب خواندید.
  و اما در هفت دی 96 مردم مشهد باز به حرکت در آمدند و این بار با شعار مرگ بر دیکتاتور حماسه ای دیگر آفریدند که از شرق تا غرب و از جنوب تا شمال یعنی تمام ملت ایران را به قیام و خیزش آورد و حمایت بین المللی را نیزبه همراه داشت که تماما در دو شعار خلاصه میشد 1-مرگ بر دیکتاتور 2-استقلال ،آزادی، جمهوری ایرانی.
  این بار نیز برای ادامه ی حکومتتان ده ها نفر را کشتید و هزاران نفر را به زندان انداختید و حداقل 3 نفر را در زیر شکنجه کشتید.
  آقای خامنه ای شاه از صندوق های رای به کمک ساواک و ارتش افرادی را بیرون می آورد که در خطش باشند و شما نیز از طریق شورای نگهبان کسانی را از صندوق های رای بیرون می آورید که در خط شما باشند، آقای خامنه ای شاه دیکتاتور بود، شما دیکتاتور نیستید؟
  آیا هدف مردم فقط رفتن تاج و کت و شلوار و چکمه و آوردن عمامه و عبا و نعلین بود؟
  آقای خامنه ای شما چه کاره هستید که تمام کسانیکه از صندوق های رای بیرون می آیند باید در خط شما باشند؟
  حتی همین رئیس جمهوری که از صندوق رای در آوردید چون میبیند تمام کاسه، کوزه ها به سر او میخواهد شکسته شود فریادش بلند است که از سیصد و شصت هزار میلیارد تومان بودجه، بیش از دویست هزار میلیارد آن زیر نظر دولت نیست!
  آقای خامنه ای بیش از دوست هزار میلیارد بودجه متعلق به کارگر و معلم و کارتن خواب و کودکان کار و کودکان خیابانی و بیکار و… را کجا مصرف میکنید؟
  مصرف جنگ در سوریه و عراق و لبنان و فلسطین و یمن ؟ مردم در هر فرصتی شعار میدهند :
  سوریه را رها کن فکری به حال ما کن و یا نه غزه ،نه لبنان ،جانم فدای ایران، ولی گوش شما به خواست مبرم ملت بدهکار نیست!!
  شما برای بقای نظامتان بزرگترین رادیو تلویزیون جهان را بوجود آوردید و بزرگترین و گران قیمت ترین قبر جهان یعنی قبر آقای خمینی را با ثروت ملت مظلوم بنا کردید!
  با پول مردم مظلوم بزرگترین نیروی انسانی برای تبلیغ و تحقیق شیعه را ، درحوزه ها راه انداختید و اصلا هم توجهی ندارید که محصول تبلیغات شما، دین گریز ی چه عرض کنم دین ستیزی ملت ایران و بخصوص جوانان شده است؟
  آقای خامنه ای آیا میدانید اگر شما و تمام نهادهای زیر نظر شما حذف که حتما این اتفاق میمون خواهد افتاد، با این بیش از دویست هزار میلیارد تومان چقدر از مشکلات مردم و بخصوص بیکاری حل خواهد شد و آب از آب تکان نخواهد خورد؟
  مردم دعواهای قضاییشان را بصورت کدخدامنشی خیلی بهتر از این قوه ی قضائیه ی فاسد شما حل خواهند کرد.
  مگر کشورهای دیگر دنیا چند ارتش دارند که شما به غیر از ارتش،سپاه و بسیج نیز دارید که هنر سپاه شما ،جنگ افروزی در خاورمیانه وسرکوب مردم و گرفتن طرح های اقتصادی از دولت با قیمت بالا و دادن همین طرح ها با قیمت نازل به پیمانکاران بخش خصوصی میباشد؟ این یعنی چه؟یعنی نابودی بخش خصوصی و فساد سیستماتیک.این پول ها را سپاه چه میکند؟ با این همه اختیارات و بودجه ی زیر نظرتان به چه کسی یا نهادی پاسخگو هستید؟
  آقای خامنه ای مگر پیامبر نگفته که الناس علی دین ملوکهم؟(مردم بر روش حاکمان خود هستند.) آقای خامنه ای شما که همه چیز دارید و فرزندان و اطرافیانتان همه دزد و فاسد و بگفته ی مسئولین نظامتان این فساد سیستماتیک و همه گیر شده است.
  برای این حرفم دلیل می آورم و دلیلش اینست که تاریخ نمیگوید امیر کبیر صدر اعظم ناصرالدین شاه آزادیخواه بود، اماچنان دولتی از دل استبداد بیرون آورد که از بالا تا پایین همه سالم بودند، چون خود امیر کبیر سالم بود، بالعکس از دل انقلاب ایران، آقای خمینی و سپس شما چنان حکومتی بوجود آوردید که از بالا تا پایین همه فاسدند!

  آقای خامنه ای زمانیکه مردم تبریز در 29 بهمن 56 به حرکت در آمدند شاه گفت، اینها از آن طرف مرز یعنی شوروی آمده اند و یکسال طول کشید تا شاه اقرار کند که صدای انقلاب مردم را شنیده است، شما نیز اسرائیل و امریکا و عربستان و سازمان مجاهدین خلق را مسئول خیزش های مردمی میدانید که مردم را مگس بر روی زخم نامیدید، آقایان خاتمی و صدیقی امام جمعه های موقت، مردم را آشغال و خفه شوند نامیدند!، مردم نشان خواهند داد که چه کسانی باید خفه شوند و آشغال و پارازیت یک ملت و تاریخ کشور چه کسانی هستند. آیا شما هنوز نمی خواهید صدای انقلاب مردم ایران را بشنوید؟
  آقای خامنه ای: در قرن بیست و یکم شما از قاره ی اروپا همان سلطه ی دوران نکبت بار کلیسا بر مردم اروپا را اقتباس و تقلید کردید؟ این همه پیشرفت در اروپا در سایه ی دموکراسی را نمیبینید؟ این انقلابی که از 7دی 96 در مشهد شروع شده می رود که نه تنها نظام فاسد و ضد دین ایران را ساقط بلکه خاورمیانه را متحول تا مردم ایران و خاور میانه همچون سایر کشورها بر سرنوشت خود حاکم و به پیشرفت و توسعه و رفاه برسند. در حکومت آینده، دین جدا از دولت و امری شخصی خواهد بود و چقدر خوب دکتر شریعتی گفته، قبل از آنکه مسلمانان را نجات داد باید اسلام را نجات داد. آقای خامنه ای تمام حکومت های دیکتاتوری با ایجاد رعب و وحشت توانسته اند تا مدتی به حکومتشان ادامه دهند و شما هم از این قاعده و قانون مستثنی نیستید ولی دیگر مردم ترسشان ریخته و شعار می دهند بترسید بترسید ما همه با هم هستیم. یا نترسید نترسید ما همه با هم هستیم. آقای خامنه ای: ضرب المثلی ما خراسانیها داریم که اگر یک نفر هم با دهوار(مردم ده) در بیفتد آن یک نفر باید برود و اگر دهوار هم با یک نفر در بیفتند آن یک نفر باید برود، آقای خامنه ای در مقابل ملت این شما هستید که سرانجام باید بروید. اینجانب در سال 1388 در زندان وکیل آباد مشهد برای مجلس موسسان جهت نوشتن یک قانون اساسی کاندید شده ام شاید مامورهای شما بگویند که ما تو را زنده نمیگذاریم که به مجلس موسسان راه پیدا کنی، آقای خامنه ای به شما میگویم مهم نیست، هزاران نفر در راه آزادی میهنم ایران جانشان را داده اند و خواهند داد من هم یکی از آنها، این شعار نهضت ملی در مبارزه با استعمار در پوست و گوشت و استخوان و تک تک سلولهای بدنم عجین شده که از جان خود گذشتم با خون خود نوشتم یا مرگ یا آزادی.
  سید هاشم خواستار نماینده ی معلمان ایران

   
  • معلمان گرانقدر
   راهپیمائی انقلاب بهمن در پیش است. باز هم بروید راهپیمائی و مُهر تأئیدی بر حکومت قتل و غارت بزنید!

    
 95. ایرانیان هموطنان
  امثال حسن نصرالله مفتخور وتروریست تحت حمایت رهبر ومزدورانیکه از عراق وافغانستان جهت سرکوب مامردم که چهل سال است زیر سلطه خمینی وخامنه ای که گویا بقول شخص خامنه ای باید مدام خون میگریسته ایم که گریسته ایم چه خوب بود انقد شعور وفهم میداشتند ومیفهمیدند ایرانی هرگز اجازه نمیدهد بیگانه ای به چان ومال وناموسش ووطنش تعرض کند, اگر امروز دختران وزنان ما به تن فروشی گرفتارشده اند از خیانت غاصبان بی وطن وجاسوسان اجنبی پرستی است که باسواستفاده از باورهای مردمی خوش باور ونااگاه بوده وبه امید خدا تا مدتی دیگر ریالی به مفتخورها نخواهد رسید واگر خدابخواهد دادگاه بین المللی تکلیف انان را روشن میکند ,لعنت خدا بر خاینان ووطنفروشان وجاسوسان ومزدورانی که وطنشان وسرفشان را بپول فروخته اند وبزودی دردادگاههای صالح بمحض پیروزی ملت پاسخگو خواهند بود ,به امثال حسن نصرالله که با پول گورخوابهای ما هیکلش تمام چربی تلنبارشده است هشدارمیدهیم که دوران مفتخوریتان بزودی تمام میشود ,درود بر روح شادروان رضا شاه کبیرکه چه خوب شما اخوندهارا بنام مفتخور شناخته ونامیده بود وکینه امثال مدرس وخمینی وخامنه ای واربابشان انگلیس برای همین بود.بامید پیروزی.

   
 96. جناب دکتر نوریزاد گرامی درود بر شما
  در خصوص انفجار چند ساعت پیش در تنگه کنشت کرمانشاه میخواستم خدمتتان عرض کنم
  تنگه کنشت جز یکی از بزرگترین سایتهای موشکی ایران است که در زمان محمدرضا شاه طراحی و ساخته شده و جز بزرگترین انبار های مهمات و موشکی کشور میباشد
  در بعضی منابع امشب موقعیت تنگه کنشت را با ازگله اشتباه تعریف کرده بودند
  سایت موشکی ازگله کاملا محرمانه و کلا زیر زمینی میباشد که تقریبا در بیست کیلومتری مرز سرپل ذهاب واقع شده و زلزله اخیر ۲۱ ابانماه در منطقه هم به احتمال بسیار زیاد از همانجا نشات گرفته
  اما تنگه کنشت دقیقا شمال شهر کرمانشاه و پشت کوه بیستون و کوه پراو قرار دارد
  سایت موشکی تنگه کنشت محوطه ای به طول حدود ۳۵ کیلومتر و عرض حدود ده کیلومتر که کاملا طبیعی به وسیله کوه محصور شده و فقط از طریق گذرگاه تنگه کنشت قابلیت تردد وجود دارد
  در زمان جنگ خانمان سوز جمهوری اسلامی با صدام تنگه کنشت محل اموزش نیروهای منافقین عراق یا همان شیعیان صدر بود و جز پیشرفته ترین سایتهای موشکی کشور میباشد و چند ساعت پیش به احتمال بسیار قوی دچار حادثه بسیار جدی شده
  به جمهوری اسلامی بگویید اگر تکان نخورند دست مشیت روزگار تکانشان میدهد و نشانه های ان هم کاملا اشکار است
  درو بر شما با ارزوی سلامتی برای اقای مهدوی فر عزیز و دیگر زندانیان سیاسی

   
 97. دراین سرزمین اگرکسی فریادمیزندتابه کی ظلم وبیعدالتی واین فریادازگرسنگی بیکاری وهزارمشکل دیگه بودآنانکه درساحل آسایش وآرامشی درکنارخانواده هستندواین آرامش شایدبدلیل شغل ودرآمدومسکن ویاهروسیله ی آرامش دیگریست اگربه هموطن وانسانی که دراین ساحل آرامش نیست ودرطوفان مشکلات جامعه درحال غرق شدن است مینگری طرزنگاه وبرخوردتوست که انسانیتت راآشکارمیکنداندکی فقط بیننده هستندبعضیهامیگویند خدا رو شکرماجایمان امن است تعدادی فقط اندوهگین میشوندقلیلی میگویندکاری کنیدوفریادی میزنندودیگران راترقیب به کمک آنهامیکنندوبیقرارندبرای آنانکه درطوفانندویاشنابلدنیستندکه به طوفان نمیزنندیاازطوفان میهراسندوتنهاعده ای بسیارقلیل دل به دریای طوفانی میزنندبااینکه درآرامشندتاماننددیگران نباشندوکاری برای همنوعان خودانجام دهندوآن شعرسعدی رازنده نگه دارندکه بنی آدم اعضای یکدیگرندوبدانندآنانکه دراین ساحل امن هستندکه شایدروزی این اتفاق برای آنهاهم پیش آیدوآنهاچه توقعی ازهمنوعان خوددارندوخودراجای طوفان زده هابگذارندتابفهمندکه طوفان زده هاچه میکشندآنانکه دراعتراضات ۹۶ و۸۸کشته شدندهیچ تفاوتی بین آنها وکشته های ۵۷و۸سال جنگ وکشته های این کشتی غرق شده ندارند

   
 98. ناگفته های حادثه سانچی از زبان دکتر محمد هادی ذاکر حسین

  #اب_و_آتش سفر #نفتكش_سانچي را ناتمام گذاشتند، و #عزاي_عمومي رقم زدند. #سانچي در سال ٢٠٠٨ ميلادي توسط #كره اي ها براي #شركت_ملي_نفتكش_ايران ساخته شد.
  نامش #سامان بود؛ #تحريم ها كه شروع شد مجبور به تغيير نام و تغيير پرچم شد تا بتواند #نفت ايران را جابجا كند.
  از #پرچم_مصلحتي استفاده مي كرد. نامش نيز فرنگي شد از سامان و سپيد به اسب دريا و #سانچي تغيير يافت. مدتي پرچم #تانزانيا را حمل مي كرد؛ #امريكايي ها فهميدند و تانزانيا را تحت فشار قرار دادند.
  بعد از ان زير پرچم #پاناما رفت و از حيث قانون رسمي، ثبت شده اين كشور و در مالكيت ان بود. عرصه كشتي، در صلاحيت دولت #صاحب_پرچم است.
  براي همين است كه #جعبه_سياه #سامان/سانچي را نزد صاحب قانوني اش يعني پاناما بردند.
  ايران براي دور زدن از تحريم ها مجبور بود كه سامان را عروس هزار دامادي سازد كه هرجايي راهش بدهند. استفاده از #پرچم_مصلحتي امر رايجي است كه پاناما در ان بيشترين سهم را دارد؛ بيشتر براي فرار مالياتي و استثمار كارگران اما گاهي هم براي رفع #تحريم_هاي_ظالمانه.
  مي گويند ايران ماجراي حريق سانچي را در ابتدا رسانه اي نكرد. اين بي توجهي شايد دليلش ترس از افشاي #هويت ايراني ان بوده باشد.
  مصلحت انديشي اي كه اگر چنين بوده باشد خلاف تدبير بوده است.

  دکتر محمد هادی ذاکر حسین
  دکترای حقوق کیفری بین المللی مدرس دانشگاه تیلبرگ هلند

   
 99. درود آقای نوری زاد
  از میان گمانه ها و تحلیل ها در باره غرق شدن نفتکش ایرانی یکی دو تا مطلب دیدم به واقعیت نزدیکه. این را با این تفاوت که من فکر می کنم شلیک از جانب آمریکایی ها بوده نه چینی ها برایتان می فرستم

  ————
  تحليلي ارسالي در مورد غرق مشكوك كشتي سانچي:

  پس از هشت روز حریق که ارتفاع آتش به گفته خبرگزاری ها به 900 متر رسیده بود نفتکش سانچی غرق شد.
  اما امروز برای اولین بار BBC راز حریق کشتی را فاش کرد:
  نفتکش سانچی نه به سمت کره جنوبی که به سمت کره شمالی در حال حرکت بوده!!
  تمام رادارها برای دیده نشدن توسط نیروهای کره جنوبی، آمریکا و حتی چین خاموش شده بود و همینطور تمام چراغ ها، به گزارش BBC احتمال اینکه کشتی دیگری با سانچی برخورد کرده باشد بسیار کم است، سانچی 274 متر طول داشته و در دریایی که خبری از طوفان نبوده حتی از فاصله دور هم قابل رویت بوده، و احتمال اینکه کشتی باری هنگ هنگی نفتکشی با آن عظمت را حتی در سیاهی شب ندیده باشد بسیار کم است‌.

  حتی اگر بگوییم به دلیل خاموش بودن رادار و چراغ های سانچی، کشتی باری نتوانسه نفت کش را ببیند، نفت کش ایرانی به راحتی میتوانسته چراغ های کشتی باری را ببیند و تغییر مسیر بدهد!!

  به گزارش BBC نفتکش ایرانی برای رساندن محموله به کره شمالی تغییر مسیر داده و با وجود خاموش بودن رادارها و چراغ و حتی قطع تماس رادیوئی توسط چین شناسایی شده و پس از بارها اخطار چین و بی توجهی خدمه نفتکش به اخطارها، چین با پرتاب موشک به سمت نفتکش ایرانی، آن را غرق کرده و حتی از نجات خدمه هم سر باز زده، فقط چینی ها باسرعت وارد عمل شده و جعبه سیاه نفتکش را به دست آورده تا از بازتاب گسترده ماجرا توسط رسانه ها و واکنش های افکار عمومی جلوگیری کنند.

  کره شمالی تحت سخت ترین تحریم های آمریکا و سازمان ملل قرار دارد و هیچ کشوری حق فروش نفت را به کره شمالی ندارد.

  جای تاسف دارد که دریا دلان و جوانان ما به خاطر سیاست های غلط رژیم اینگونه پر پر می شوند.

   
 100. ابوالفضل قدیانی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، با انتقاد از رویکرد اصلاح‌طلبان در اعتراض‌های اخیر، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را مسبب همه نارضایتی‌ها معرفی کرده است.

  آقای قدیانی که شنبه بیانیه‌ای درباره اعتراض‌های اخیر ایران نوشت، به بی‌بی‌سی فارسی گفت مردم “حق دارند” علیه رهبر به گفته او “مستبد” ایران تظاهرات کنند و در این میان، اصلاح‌طلبان “اشتباه بزرگی” می‌کنند.

  او که پیش از این به اتهام توهین به رهبر و رئیس‌جمهوری وقت به سه سال زندان محکوم شده بود، تا کنون چند نامه انتقادی سرگشاده به آیت‌الله خامنه‌ای نوشته است.

  عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، به تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی گفت: “آقای خامنه‌ای کل قدرت را در این مملکت قبضه کرده، استبداد دینی به راه انداخته و مملکت را به تاراج برده و هرکجا دلش می‌خواهد هزینه می‌کند. در حالی که بخش اعظم این مملکت در گرسنگی به سر می‌برد.”
  او گفته بود برای همه واضح است که “مقصر اصلی چنین وضعی آقای علی خامنه‌ای است. کسی که نهادهای تحت تولی او عملا ۶۰ درصد اقتصاد ایران را در اختیار دارند و با مصونیت از حسابرسی و حساب‌کشی مشغول غارت اموال عمومی و ثروت ملی هستند.”

  آقای قدیانی که خود سال‌ها از چهره‌های اصلاح‌طلب محسوب می‌شد، از همفکرانش انتقاد کرده و گفته بود که “متاسفانه پرچمداران امروز اصلاحات از گفتن این موضوع و حتی اشاره [به مقصر اصلی] ابا دارند”.

   
 101. شادی صدر: تغییر قانون قصاص ساده‌تر از تغییر فرهنگ قصاص است.
  ترجمه مش قاسم: اسلامیچیا کشتار و جنایت در ذاتشون نهادینه شده.

   
 102. آخوند/* جنایتکار عراقی که میگه ایرانیه: در آلمان پزشکان یک عفونتی در “ما” کشف کردند که در ایران کشف نشده بود.
  مش قاسم: حاجی! ما همه عفونتهای تو رو در طول این ۴۰ سال کشف کردیم. پزشکان آلمانی چون بعد از جنگ دوم جهانی یه همچین جو…(سه نقطه از مش قاسم)وری مثل تو رو ندیده بودن از همچین عفونتهای مثل تو آگاهی نداشتن. ولکن همینکه فهمیدن میخواستن بفرستنت اونجایی که اینگونه عفونتها را به حسابشون میرسن که فرار کردی.

  /*: ک

   
 103. حاج اکبر اعلمی نماینده/* سابق مجلس/* از تبریز: محمدرضا شاه مخالفین خود را یک مشت اخلالگر، توطئه گر، مارکسیست اسلامی، عامل استعمار سرخ و سیاه و ….می نامید که هدفشان نابودی کشور است.
  مش قاسم: متاسفانه حرفش درست از کار درآمد. نعلت بر همه منقلابیون ۵۷.

  /*: ک

   
 104. حاج مصطفی عمامه زاده: جمهوری اسلامی اگر وارد تغییرات بنیادی نشود سقوط می کند.
  مش قاسم: آگاه باشیم که این شیادای هفت خط دوباره سوار گرده ما نشن. اینا این تغییر فازشون تاکتیکی که میخوان دوباره ملت رو سر کار بزارن. دو روز دیگه پیغام و پسغام واسه این دومی میفرستن که جان نثارن و نوکر بیت!

   
 105. سردار/* شکست خورده حاج مسعود/* جزایری سخنگوی/* پاسدار/*ان: «اظهارات این فرد [نیکی هیلی] را به حساب بی‌اطلاعی و عدم درک او از مسائل نظامی و تسلیحاتی بگذارید. چنانچه آمریکایی‌ها از سطح توان بالای تکنولوژی موشکی مقاومت یمن [حوثی ها] اطلاع داشتند از بیان چنین اظهارات مضحکی خودداری می‌کردند.

  مش قاسم: ما این حرفهای تو رو به حساب بی‌اطلاعی و عدم درک تو از مسائل نظامی و تسلیحاتی میگذاریم. ای نادان، یمن چی داره که موشک داشته باشه؟ توان بالای تکنولوژی موشکی مقاومت یمن؟ تو خیال میکنی همه به خ…(سه نقطه از مش قاسم)ی تو هم پالکیهای تو هستن؟ خیال میکنی سال ۵۷؟ تو اح…(سه نقطه از مش قاسم)ق اگه اسلحه دستت نبود خیلی که میشدی آفتابه دار یه مچتی که یه آخوند از خودت خ…(سه نقطه از مش قاسم)تر اونجا جفنگیات به هم میبافت!

   
 106. ابوالفضل قدیانی: مقصر اصلی اعتراضات اخیر آقای علی خامنه‌ای است.
  مش قاسم: کی بود کی بود من نبودم! همهتون مقصر هستید. همتون! دست خودت هم تا آرنج که نه، تا شونه در تمام جنایات این حکومت/* آلوده است. تو و همپلکیات هیچ نیستین غیر از یه مشت نادان، نااگاه خود محور بین و خود خواه که خیال کردین از اعماق تاریخ سیاه میشه یه چیزی رو آورد که هیچ وقت وجود نداشته.

  اینا شرف ندارن که اگه داشتن حد اقل چندتایی ازشون تا بحال از این ملت عذر خواهی میکردن و خودکشی. یه مشت بزدل که گردنشو کلفته فقط وقتی اسلحه شون رو به جوانان این مملکت بود یا رو به افرادی که نمیتوننستن از خودشون دفاع کنن.

  قهرمانانشون کیا بودن؟ اون دیوانه برادر قذافی، حاجی کیم ایل سون، حاجی کاسترو، برادران قاچاقچی و اورتگا،…. یه همچین جونورهایی! ای که مرده شور همتون رو ببرن با این خیانتی که به ملک و ملت کردین.

   
 107. گویا افشاگری‌هایی‌ که به ویژه علی‌ خامنه‌ای را نشانه می‌‌رود به آیت آلله بی‌ بی‌ سی‌ بیشتر گران می‌‌آید و بر می‌‌خورد تا به اصلاح چی‌‌ها و دیگر وطن فروشان لهیده بر آستان نخوت دیو داخلی و اربابان انگلیسی‌ و روسی وی . مجری رذل و بی‌ همه چیز بوق آیت الله بی‌ بی‌ سی‌ دارد با چه عبوسی و تحکم و سوزشی به سبک امنیتی‌های خود فروخته و ایران و ‌ایرانی ستیز ،آقای شاهد علوی را عملا محاکمه میکند از اینکه چرا نوار ۱۹ دقیقه‌ای جدیدی از اراجیف مجلس خفتگان را افشا کرده است. وقت آن نیست تا به هموطنانی که آیت آلله بی‌ بی‌ سی‌ را تحریم کرده اند بپیوندیم؟

  آیت آلله بی‌ بی‌ سی‌:https://youtu.be/-eD1idXhi40

  لینک افشا به وسیله شاهد علوی روزنامه نگار: https://youtu.be/Q-nvpCU-v7U

   
 108. آینده اصلاح طلبان حکومتی

  در پی اعتراضات اخیر در ایران , نکته کوری در بین بخش بزرگی از افراد ملقب به اصلاح
  طلب بوجود آمده که می باید آنرا واکاوی کرد .
  این نقطه کور را می توان اینطور مشخص کرد : افراد ملقب به اصلاح طلب طی دهه
  سال ۸۰ شمسی مدعی بودند که خواهان اصلاح جامعه ایران هستند و به عنوان نمونه
  اولین هدفشان اجرای قانون و به رسمیت شناختن حقوق حقه مردم ایران است .به همین
  دلیل به عنوان مثال در سال ۸۸ شمسی اعتراض کردند علیه کسانی که رأی مردم ایران
  را دست کاری کردند و شخص دیگری را برای ریاست جمهوری از صندوق های رأی گیری
  بیرون آوردند .مهمترین اشخاص حقیقی این گروه آقای خاتمی رئیس جمهور سابق جمهوری
  اسلامی و آقای کروبی رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و آقای میر حسین موسوی
  نخست وزیر سابق ونیز تعدادی وزیر و وکیل مجلس شورای …………اما مهمترین پشتیبان
  این افراد در حقیقت مردمی بودند که رأی آنها را بخش دارای قدرت در حکومت جمهوری
  اسلامی نادیده گرفته بود و پایمال کرده بود . به هر حال این افراد معروف به اصلاح طلب
  این روزها در جامعه ایران دارند حسابی پس می دهند که تا حدود زیادی می تواند نشان
  دهنده منش و رفتار آنان باشد .در پی شورش های عدالت طلبانه اخیر مردم ایران ,اولین
  گروه به اصطلاح اصلاح طلب , جامعه روحانیون مبارز بود که بلافاصله اعلامیه صادر
  کرد .موضو ع جالب توجه در گرد همایی آنان این بود که تا چند هفته قبل از آن, شخص
  آقای خاتمی لیدراین گروه , حتی اجازه خروج از منزلش را بدون اجازه مقامات اصلی نظام
  را نداشت. حال عکس او را در کنار بقیه اعضای اصلی جامعه روحانیون در تمامی جراید
  حکومتی چاپ کرده بودند .حتی جرایدی که تا چندی قبل اورا از حلقه اصلی به اصطلاح
  فتنه می دانستند .
  درپی این شورش های پیش آمده در ایران , حکومت جمهوری اسلامی در اولین مرحله
  از خودی های رانده شده از قدرت اجرایی , رفع کلام و تصویر می کند .به همین دلیل به
  جز روزنامه کیهان ,رسانه های وابسته به قدرت , شروع به چاپ و نشر نظرات افراد اصلاح
  طلب می کنند . خصوصا تئوریسین های اصلاح طلب .اولین نکته مشترک افراد اصلاح طلب
  با وابستگان قدرت یعنی بیت رهبری و سپاه و دیگر ارکان های حکومتی , وحشت از گسترش
  این شورش هاست .به دیگر سخن هیچ کدام از افراد و جریان های اصلاح طلب خواهان این
  نیستند که مردم شعار های ساختار شکن و رادیکال بدهند .به عنوان مثال در بخشی از شعارهای
  مردم در روزهای اول که نوک تیز حمله های آنان اصل حکومت و شخص رهبری است,اصلاح
  طلبان سکوت کردند و به هیچ وجه در بیانیه های رسمی اشان کوچکترین اشاره ای به
  مشکلات بوجود آمده از جانب شخص ولی فقیه و بیت رسمی ایشان نمی کنند .این افراد
  خواهان ماندن حکومت جمهوری اسلامی در قدرت هستند . یعنی به شکل کاملا مشخص
  آنها خواهان این نوع حکومت هستند .دلایل آن زیاد است ,اما به دو تا از آنها می توان اشاره
  کرد : ۱- داشتن سابقه اجرایی اکثریت این افراد در گذشته جمهوری اسلامی .۲ – داشتن منافع
  مادی و معنوی از استقرار حکومت جمهوری اسلامی .قابل ذکر است که افراد اصلاح طلب
  در پی شورش های اخیر در ایران , وحشت عجیبی دارند از گسترش روز افزون این ناآرامی ها
  و مدعی هستند که دستهای دشمنان جمهوری اسلامی در پشت این رویداد ها کاملا قابل
  مشاهده است .آنان تا حدودی پذیرفته اند که فساد , رانت خواری, رشوه , دزدی و تبعیض
  در سطح بالای حکومتی جریان دارد. اما خواهان جمع شدن بساط حکومتی که بانی این
  وضعیت شده نیستندو فقط می خواهند که مردم تا اینجا که آمده اند کافی است و بیش
  از این آشوب به پا نکنند . در ورای این اندیشه , می توان تصور کرد که نگرانی افراد اصلاح
  طلب در این است که شاید پس از فرو کش کردن این اعتراضات و یا قلع و قمع کردن مخالفین ,
  باز حکومت و بخصوص بیت رهبری و شخص آقای خامنه ای بیاد رفتار متزلزل این افراد افتاده
  و آنها را از حداقل امکانات حکومتی که آلان دارند , رانده و باز وضعیت آنان به شرایط پس
  از سال ۸۸ بر گردد .
  مردم ایران ومخالفین حکومت فعلی ایران , می توانند در چند ماه آینده , شرایط سیاسی –
  اجتماعی حکومت و سپس نیروهای به اصطلاح اصلاح طلب را واقعا مورد برسی و ازریابی
  دقیق قرار دهند و از آن نتیجه واقعی را بگیرند .واقعیت اینست که نیروهای اصول گرا و
  طرفداران ولی فقیه و بیت رهبری ,مجموعا شاید با تمام توان نیروی انسانی , کمتر از ۷
  درصد از افراد فعال جامعه ایران را تشکیل دهند . در حقیقت تنها آلترناتیو قانونی تحمل
  شده اسلامی در رأس حکومت , اصلاح طلبان حکومتی می باشند با حد اکثر ۱۰ در صد
  از افراد فعال آنهم در یک انتخابات آزاد . در این صورت می توان تصور کرد چرا آنان به هرم
  قدرت هر چند بی پاسخگو چسبیده اند و در مقابل تمام فجایعی که مردم ایران از طرف
  هرم قدرت بر آنان وارد می شود , سکوت کرده اند . براستی مردم ایران از عملکرد اصلاح
  طلبان نا امید شده بودند که در جریان شورش های اخیر این شعار را تکرار می کردند :
  اصلاح طلب , اصول گرا دیگه تموم شد ماجرا
  واقعا می توان این سئوال را در حال حاضر از اصلاح طلبان پرسید : آیا عمر سیاسی شما
  دیگر برای مردم بسر رسیده است ؟ به احتمال بسیار قوی جواب آن آری است .

  اوس کاظم بنا ۱۷ دی ۱۳۹۶

   
 109. گزارش میدانی کیهان ملاخور شده از مطالبات جوانان: حاشیه نروید! نیاز جوانان اشتغال، مسکن و ازدواج است.
  مش قاسم: اینا هیچی غیر از شیکم و زیر شیکم حالیشون نیست.

   
 110. مش قاسم: پیام تسلیت این دومی درپی جان باختن کارکنان کشتی نفتکش ایرانی.
  مش قاسم: /// پیام تسلیت میفرسته؟

  در این مورد: ۱- کلیه کشتیهای ایرانی دستگاههای ناوبری و ایمنی شون نه تنها به روز نیست بلکه همونهایی رو هم که دارن درست عمل نمیکنن، تعمیرات و تجهیزات به بهانه نبود بودجه انجام نمیشه. همون بودجه هایی که برادران ۴۰ ساله خوردن و بردن. چیه که واسه درمون اون جلاد عراقی و اونهمه و عمله و اکره که باهاش بوده پول هست به آلمان بفرستانش واسه جون کشتیبانان ایرانی پول ندارن؟
  ۲- گزارشات فنی نقیصه های کشتیها به دستور مقامات بالاتر (شما بخون برادران دزد-سردزد- حکومت/*ی که پولها رو فرستادن کانادا و استرالیا و دوبی و سوییس و آلمان و …..) یا بایگانی میشه یا با اجبار نکاتت منفی حذف میشه.
  ۳-مواردی بوده که کاپیتانهای کشتیها با تهدید اسلحه و خانواده مجبور به حرکت شدن.

  به حکومت اسلامی کره شمالی مزرعه حیوانات خوش آمدید.

   
 111. درود
  زمانی که رهبر ۵۷ می گوید:
  خمینی: اقتصاد مال خر است.
  مگر انتظار دیگری از اوضاع اکنون ایران باید داشت. ای من قلابیون ۵۷

   
 112. وزوزیر/* نابودی آموزش و پرورش حسن/* در پیامی در شبکه توییتر به گفته فرمانده/* بسیج برای به کارگیری اعضای این نیروی نظامی در مدارس سطح کشور اعتراض کرده است.
  مش قاسم: اینا همهش شیره مالی به سر ملته. ترجمه: من اینور جوب تو اونور جوب فحش فحش دعوا دعوا. اولادر این حکومت/* در مقابل فرمانده/* تو هیچی، میگی نه به بودجه وزوزارت/* نیگاه کن. دوما، تو اگه یه ریزه شرافت داشتی از این فجایع ای که همهتون توی این ۴۰ سال به آموزش و پرورش توی این مملکت کردین باید تا بحال خودکشی میکردی.

  /*: ک

   
 113. هموطنان

  اخبار وطنمان وگفته های این خیانت پیشگان دغلکار وخاین چون رییس جمهور که میگوید ماموران امنیتی کار!!!! راخوب تمام کردند واعتراضها هم تمام !!!!!شد واهانت رهبر این سرچشمه فساد وتباهی وعامل روس وخاین بمنافع ایران وخود اجنبی وامامان جمعه ودیگر مسولین رابشنوید رهبر ملت را مگس وان شیخ بزرگ دسمالدارشیخ گریان صدیقی اشغال و مفتخور صدقه خور حسن نصرالله مزدور خلاصه هرکدام مارا بگونه ای بااسامی که شایسته خودشان بود که ازکوزه همان برون تراود که دراوست نامیدند و هرروز چند جوانمان را درحالیکه تمام بدنشان کبود ومجروح شکنجه است تحویل خانواده ها میدهند ویا تحویل رودخانه وچون امثال را برای پیشرفت هرچه بیشتر غارتها وچپاولها حتما رهبر سال خودکشی نامگذاری فرموده جوانان خوب ومجذوب ولایت پس از چندروز نوازش ماموران خبره درناز ونوازش ازشدت ذوق وسرخوشی درمکانی که ده سانت نخ پیدانمیشود وهرکس کمرشلوارش گشاد باشد مجبوراست بعلت گرفتن کمربند وبند کفشش شلوارش را بادست نگهدارد طنابی ازاسمان میرسد ودسشویی اماده میشود تا جوان ما خودش را حسب الامر رهبری خودکش کند واین کار درهمه زندانها اجرا میشود ,ضمنا جوانان غیور ما که دراجتماع پرازفقر واعتیاد معتاد نشده حسب دستور معتادشده ومبادرت بخود زنی مینماید وازدستان برادران امنیتی برای خودکبودی وخود مجروح کردن کمک میگیرد وناگهان حتما معتاد که شده بود اوردوز میکند وجان میبازد البته که خدامیداند رهبر چون سال ۸۸ وپس از حمله بخوابگاه چقد قلبش بدرد امد این بار خوشبختانه هنوز زمان خضوع وفروتنی اش انگارنرسیده که من چلاقم من یکدست علیل دارم ودر دلش البته میگوید اما از قدرت نظامی کامل وقلبی مملو ازنفرت وکینه چون سلفم خمینی برخوردارم را درجمع برزبان اورد وگردان گریه کنها شیون سردهند,
  هموطنان برای سونامی اخر که کاخ ضحاک زمان وپدر حضرت شیطان را ویران کنیم
  اماده شوید.

   
 114. آزادمرد فرهیخته جناب نوریزاد

  با درود و شادکامی

  خواستم که از نوشته دل انگیزتان سپاس گویم. آنچه را که در دل مردمان است، بر لبان شما جاری است. سپاس صمیمانه مرا پذیرا باشید.

  اما …
  در میان این همه هیاهو که از یک رستاخیز کوچک از خیزش مردمانی بزرگ برآمد، نکته‌ای بس گران سنگ بر صفحه تاریخ نقش بست … هیچگاه نتوانستم به اندیشه فریبکارانه «نامردان اصلاح طلب» واژه اصلاحگر و یا معتمدین و مخلصین سیاست نظام را پیوند دهم. چه بسا گفتگوها و جدال های سیاسی ام با هر بخش و هر نهادی از مردم نیز با جبهه گیری ها، پافشاری ها و دفاعیاتی از این گروه همراه بود. به ویژه آنکه هیچگاه نپذیرفتم رهبری و جهت دهی افکار یک جامعه ولو در نگارش یک نام یا یک لیست سیاسی در انتخابات، یک حرکت رو به اصلاح از مردان سیاسی با اخلاص و مردم دار و یا توبه کار ماست. چه بسا این تشنگی بر جام قدرت با شیفتگی در راه خدمت، منافاتی بسیار دارد … چرا که کسی را که سودای خدمت رسانی و خدمت گذاری است، فارق است از هر زمانی و از هر مکانی و در هر مقامی …

  نه آنکه از هواداری شان بوی نام و مقام و در یاوه گویی شان واژه کار و تکرار، به گوش و هوش آید.

  و امروز سرافراز و امیدوار، پرشور و مسرور به تمامی مردمان دلبسته به اینان و وارسته از همگان بگوییم:
  «اینانند آنانی که از همینانند»

  حضرت حافظ نیز در وصف شان چنین گوید …
  مگر به باده مشکین دلم کشد شاید
  که بوی خیر ز زهد و ریا نمی آید

  هر چند روزگار پر درد ما را خون عزیزانی پررنگ تر نمود، اما عرصه انسان شناسی این نبرد … روی فرصت طلبی را بر بوی اصلاح طلبی ریاکاران نمایان ساخت.
  به امید روزی که زنگ آزادی، چهره نقاب زدگان را به رسوایی و گوش خواب زدگان را به بیداری کشاند.

  ایران و ایرانیان را آزادگی و زندگی باد

   
 115. عزیزان غریب در آتش سوخته ام ازهمان روزیکه گفتند آتش گرفتید ،داغتان شعله کشید به جان ماو همه کسانی که دوستتان داشتند و چشم براهتان بودند .وهرلحظه درکمال ناباوری از ازین واقعه (چون مگر میشود میان آنهمه آب باشی و آتش بگیری ولی نشود خاموشتان کرد)با چشمانی خونبار ولی امیدوار دست بدعا بودیم برای بازگشتتان. اما هرروز هزاران بار با دوباره سوختنتان ،روح و جسممان شعله ورتر می شدو فریادمان دردناک تر میشد و بلندتر ولی مثل همیشه فریادرسی نبود مابودیم وتلنبارترشدن ناامیدی تاامروز که گفتند شما خاموش شدید و آرام گرفتید و دیگر ماهی شده اید و به دریاهای بی نام و نشون رفتید و هرگز برنمیگردید ،تمام آتشهای جهان به جانمان افتاده و جزغاله شده ایم .ما که اینچنین میسوزیم پس بمیرم برای خانواده هایتان ،عزیزانی که کلی خاطره و عشق ازشما بیادگاردارند .اصلا میدانید عزیزان غریب گور شده ام امروز فقط شما نرفته اید ،با آنهمه اتفاقات شوم و فجیعی که اینروزها در ایران بوقوع پیوسته ،شما سمبل مائید .بقول دوستی
  سانچی ایران ماست سانچی مائیم انگار شمایل واقعی خودماست ،آتش گرفته ایم و غرق شده ایم ،بی آنکه حتی ردی از بودن وجودمان در هیچ کجای جهان باشد نمادی از یک ملت که اینروزها بر پهنه ی آب در آتش میسوزند.

   
  • درود
   نظامی که جان مردمش برایش اولیت دارد، رفاه و آزادی جزوی از امنیت او بشمار می آیدو امنیت ملتش در اولویت قرار دارد وبه بیگانه جرات بالای چشمت ابرو گفتن به مردمش را نمی دهد.

   نظام مقدس که در تاریخ تک است، مردمش را نه تنها خود می کُشد ، بلکه این امکان را فراهم می کند که مثلا فاطمیون ملتش را درصورت لزوم سرکوب کنند و نصرالله آدمکش مردمش را تحقیر و نه تنها قتلهای زنجیره ای براه می اندازد، بلکه دانشمندان خود را هم می کشد و…..وقطع کمک به زلزله دگان و ساختمانهای لرزان مهر و….بانک کاسپین و ….
   این نظام به همان میزان نیز برای سی تن از کارکنان نفت کش اهمیت قایل است!

    
 116. میگویند

  در پستهای دکتر محمد نوریزاد اسمش را حذف کن تا بتوانیم فروارد کنیم در گروههایمان
  ولی ایشان در ایران زندگی میکند تمام مشکلات و گرفتاریهای ما را دارد و چندین برابر تحمل مشکلات میکند روزانه تهدید به مرگ میشود
  ولی انقدر شهامت و شجاعت . مردانگی . شرف . غیرت دارد که در هر پستش مینویسد محمد نوریزاد
  آیا اسمش را حذف کنم اسم خودم را چه بگذارم ؟
  من که شهامت فوروارد پست دیگران را ندارم بهتر است فقط نظاره گر باشم
  او جانش را تقدیم وطن و آزادی مردم میکند و من …….

  پست های دکتر محمد نوریراد با نام شریف و بزرگوار خودش گذاشته میشود

  اسطوره ها ماندگار میمانند

  بزرگان راه آزادی . شرافت .انسانیت باید ماندگار بمانند بتاریخ وطنم و اسطوره هایش خیانت نمیکنم

   
  • خجالت نمیکشی به یک دیپلمه عنوان دکترا اطلاق میکنی؟
   تا چه زمان امثال شما احمق‌ها با چاپلوسی و بی‌مایگی میخواهید کارتان را پیش ببرید؟

   شرف و غیرت و مزخرفات دیگری که در این کامنت‌ها مینویسید فقط و فقط باعث ننگ و نفرت خواهد بود, خوانندگان که احمق نیستند. من حتی مطمئن نیستم که اینگونه کامنت‌ها با دست خود نوریزاد و شاید خانوادۀ او نوشته شود.
   فکری به حال خودتان بکنید و در فکر پاسخ به من هم نباشید چون قصد برگشت و دیدن نتیجه از فرومایگانی امثال شما را ندارم.

    
   • مگر کسی‌ بیکار است تا وقتی‌ صرف کند یا کمترین اعتنایی داشته باشد به چون تو محمد‌ ی که اصرار داری محل توجه واقع شوی بخاطر پرخاشگری و فحاشی و بی‌ ادبی‌‌هایی‌ که اینها را معرف حضور خود در این سایت کرده ای؟

     
 117. اين صداي درد من دردي كه نه سرطان كه دكترها بهم بگن تا تاريخ فلان زنده اي نه استخوانم شكسته كه جراح درستش كنه ، درد من سوختن دل نيست سوختن انسانهاي باشرف انسانهايي كه دل به دريا زدند تا خدمت رساني كنند ، درد من ساختمان پلاسكو نيست ، درد من مرديست كه از زير آوار آتش به همسرش دلداري ميدهد، درد من جوان ناكامي است كه روي آب در آتش ميسوزد، چرا آتش تبديل به گلستان نشد، چرا مگر آب آتش را خاموش نميسازد پس چرا عزيزان من در آتش روي آب سوختن ، چرا هيچ كس هيچ كاري نكرد ، مگر اين كشور چين از جيب همين مردم ايران تغذيه نميشود، چرا تا آخرين لحظه سوختن همه نظاره گر بودند ، من با فرياد ميگويم اگر جان اين دريا دلان براي هر ايراني ارزشمند است پس سوگند ميخوريم هرگز جنس چيني را نگاهم نخواهيم كرد ودرد بي درمانمان را اينگونه فرياد ميزنيم كه عزيزان ما بايد براي سياست هاي نادرست بسوزند و ما سكوت اختيار كنيم

   
 118. بادرودبه شما پسرم باسندخانه ام پنجاه میلیون وام گرفت وبخاطر زورگیری که ازش کردن وهیچ کس اهمیت ندادورسیدگی نکردن ازایران رفت وخودم یگ کارمند بازنشسته تا بحال برای پنجاه میلیون چهل وهشت میلیون دادم وباید ۷۳۴۴۰۰۰۰ میلیون بدم مانده ۲۵۴۴۰۰۰۰ تومان ۴۵۶۰۰۰۰ چهارمیلیون وپانصدوشصت هزارتومان هم جریمه شش درصد ان حساب کردن سی میلیون بدهکارشدم دوباره استمحال دادن وشده چهل ونه میلیون که باید سی وشش ماهه ماهی یگ میلیون وپنجاه هزارتومان بدم یعنی اگرمرتب پرداخت کنم چهل وهشت میلیون دادم چهل ونه میلیون دیگم باید بدم یعنی نود وهفت میلیون برای پنجاه میلیون وازبانگ صادرات هم ده میلیون گرفته تا بحال یازده میلیون دادم دوباره استمحال کردن برای چهارمیلیون مانده ماهی دوییت وپنجاه هزارتومان باید بیست وچهارماهه بدم یعنی برای ده میلیون هفده میلیون یازده میلیون دادم شش میلیون دیگه باید بدم میگن یگ بچه باید ده یازده مورد را دارا باشد تا بچه اهل وصالحی باشد اول نطفه هلال دوم لقمه هلال ایا این نانی که کارمندان بانگ هاسریفره زن وبچه شان می برن هلال هست وخداشاهده هزار رحمت به نزول خورها وعند نجس وحرام هست کارکردن بعنوان کارمندبانگ ولی چاره‌ای ندارن دراین مملکت که بیکاری بیدادمیکند

  ازطرفی داد میزنن که درمان هپاتیت رایگان هست وبه مراکزبهداشتی درمانی مراجعه نمایند خدا شاهده برای یگ ازنایس پسرم ۱۲۴۹۵۰۰ تومان داده ام وهشت صدوسی تومان دیگر برای چند ازمایشش وهرکاری انجام میدهند هزینه سنگین داره برداشتن بیوپسی ازکبد فرستادن برای اسیب شناسی وحتی دریگ بیمارستان دولتی امام رضا لیستی دادن وسیله های مورد لزوم را. ازبیرون تهیه کنم واگر زمان گذشته در شهرنو تهران میگفتی همکارم رعایت حالت وهمکاربودنت را میکردن ولی حالا برای همکاربودن توی بیمارستانی که سی سال عمرت را گذاشتی بیشترازخانه ات انجا بودی بهت شماره برای پزشک نمیدن واون پزشکی که تا سرکاربودی ازخانه اش دیر راه میفتاد وزنگ میزد فلانی عمل های سرپایی راشروع کن امدم و وقتی می امد دیرش شده بود میگفت بقیه عمل هاراهم تمام کن که پرونده هاشون رابنویسم حالا نمیشناسنت تف به این روزگار که مردی مردانگی معرفت انسانیت همه چیز مالید

   
 119. بقلم سردار حسین علایی

  ⭕️بازخوانی سقوط قذافی
  «شیوه غلط برخورد قذافی در آرام سازی اعتراضات مردمی، بهترین بهانه را به آمریکا و ناتو داد که با استفاده از شورای امنیت سازمان ملل از این فرصت برای نابودی یکی از مخالفین سنتی خود استفاده کنند.»
  این سخن دقیق ارزیابی یکی از بلندپایه‌ترین اعضای پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی حسین علائی، فرمانده پیشین نیروی دریایی سپاه و رئیس پیشین ستاد مشترک سپاه است. او این تحلیل را در ۳۰ دی ۱۳۹۱ یعنی به فاصله دو روز از کشته‌شدن معمر قذافی به رشته تحریر درآورده بود.
  علایی به رغم مقام رفیعش در مدارج نظامی از نادر فرماندهان ارشد سپاه پاسداران است که صاحب فکر و قلم در حوزه روابط بین الملل است. ناگزیر باید انگیزه ای مهم این فرمانده عالیرتبه سپاه را برانگیخته باشد که در چنین فاصله کوتاهی از سرنوشت شوم قدافی دست به تحریر «چرایی و چگونگی سرنگونی قذافی» زده باشد.
  شرح آنچه که علایی به قلم توانایش به تصویر کشیده علت قتل فجیع رهبری است که «با ساده زیستی حکومت خود را شروع کرده بود»، خود را «رهبر انقلاب اسلامی جهانی» می نامید ولی به «دست مردمانش» به خفت بارترین طرز ممکن کشته شد. این در حالی بود که در دوران رهبری اش «تحصیلات رایگان را در کشور به راه انداخت و توانست در دوران زمامداری خود ۲۵ درصد از واجدین شرایط جمعیت شش و نیم میلیونی لیبی را به سطح تحصیلات عالیه برساند… در حکومت او درآمد سرانه نزدیک به ۱۰ هزار دلار بود.»
  اما، چرا قذافی به دست همان مردمی که گمان داشت بهترین کشور را برایشان ساخته به فجیع ترین وضع کشته و کشورش اینک عملا چند پاره شده است؟ شاید کمتر کسی بتواند باور کند کشور امن لیبی در دوران قذافی اینک به یکی از پایگاه های داعش تبدیل شده و در این کشور اینک برده فروشی امری عادی شده است.
  در پاسخ به پرسش بالا، سردار علایی به طرز «معناداری» نور بر علل فروپاشی حکومت قذافی می تاباند. او می نویسد: « سرهنگ معمر قذافی داعیة مبارزه با استعمار جهانی را داشت و با این بهانه عملا تمام آزادی‌های سیاسی و اجتماعی را از ملت لیبی سلب نمود و یک سیستم بستة حکومتی را ایجاد کرد. مشخص است که سیستم‌های سیاسی بسته نسبت به سیستم‌های باز اشتباه بیشتری می‌کنند زیرا مقامات دولتی در این نوع سیستم‌ها در فضایی محدود و بسته تصمیم می‌گیرند و همة فعالیت‌ها و اقدامات آنها با مجوز شخص اول مملکت انجام می‌شود.»
  او می افزاید « قذافی از درآمد هنگفت نفت یک نیروی نظامی پرخرج و تعداد زیادی نهاد امنیتی سرکوبگر ایجاد کرد…در دوران حکمرانی خود تمام آزادی‌های سیاسی را از مردم گرفته بود و در این کشور هیچ حزب و رسانة مستقلی وجود نداشت…قذافی به اسلام تظاهر می‌کرد ولی مردم باید به اسلام، آن گونه که او تفسیر می‌کرد گردن می‌نهادند.»
  علایی می افزاید در حالی که در لیبی نرخ بیکاری به ۳۰ درصد رسیده بود قذافی در راه مخالفت شدید با عربستان به دنبال یافتن جای پایی در فرامرزهای لیبی بود. اما، در پی تحریم‌هایی که از ۱۳۷۱ تا ۱۳۸۰ از سوی سازمان ملل بر لیبی وضع شد «در نهایت قذافی در نابود سازی تأسیسات هسته‌ای خود با آمریکا همکاری کرد و با امضای پروتکل الحاقی موجب شد تا روابط لیبی با آمریکا و غرب عادی شود».
  اما، دست کشیدن او از جاه‌طلبی هسته‌ای و آغاز دوستی با غرب پایان خوشی را برای او رقم نزد. با بهار عربی در تونس و مصر که منتهی به سقوط بن علی (پس ۲۴ سال حکومت) و سقوط حسنی مبارک (پس از ۲۰ سال حکومت) شد، نوبت به قذافی رسید که برای ۴۲ سال حکومت بلامنازع را در دست داشت. با اوج‌گیری قیام در لیبی، وی مردم به پاخاسته ی خود را مشتی «موش صحرایی» خواند و «تجمعات مردم بلافاصله از سوی نیروهای امنیتی و نظامی سرکوب شد». در این فراز سردار حسین علایی به زیبایی علت سقوط قذافی را چنین تبیین می کند که «قذافی فراموش کرده بود که سیاست و قدرت از معنای قدیمی و تاریخی استبدادی آن فاصله گرفته و به مفهوم جدید “قانون”،”نظام حقوقی” و “مسئولیت” تبدیل شده است.»
  در حالی که گویا علایی ترسیمی روشن نه از یک دیکتاتور بلکه هر دیکتاتوری به دست می دهد شرح سقوط قذافی را چنین می نویسد که «وی خود را رهبر مادام العمر انقلاب می‌دانست…ساختارهای حکومتی به گونه ای طراحی شده بود که موجب عدم امکان تغییر رهبر انقلاب به دست مردم می‌شد… در عین حال قذافی از اطرافیان خود به طور مرتب تعریف و تمجید می‌شنید و به عنوان رهبری حکیم [بخوانید فرزانه] معرفی می‌شد… این در حالی بود که او از شناسایی و فهم مطالبات واقعی مردم خود عاجز بود. او در مراحل نخست مواجهه با اعتراضات و تظاهرات پرشمار مردمی به جای تن دادن به خواسته‌های مردم،راهکار اتکا به زور و بازداشت‌های گسترده و نقض فاحش حقوق بشر را برگزید.»

   
 120. درود دوستان

  ماجرای مشکوک غرق کشتی سانچی

  جزییاتی از نفتکش #سانچی که نمی دانید :

  در اثر برخورد یک کشتی چینی با نفتکش ایرانی در نزدیکی چین،همه ۳۲ خدمه نفتکش ایرانی مفقود شده اند
  این خبر شاید برای کسانی که از نفتکش و سیستمهای ایمنی آن اطلاعی ندارند باور کردنی باشد
  اما کسانی که سیستمهای ایمنی نفتکشها را دیده اند،نمی توانند به سادگی از کنار این موضوع بگذرند

  نقطه ای از نفتکش که کشتی چینی با آن برخورد کرده است حداقل ۵۰ تا ۸۰ متر از موتور خانه و خوابگاه نفتکش فاصله دارد

  محموله نفتکش،میعانات گازی پارس جنوبی است که حاوی گاز سمی هیدروژن سولفوره می باشد
  ممکن است گفته شود انتشار گاز باعث خفگی آنی همه خدمه نفتکش شده است

  اگر بپذیریم که همه سیستمهای ایمنی نفتکش از کار افتاده باشند، می توان پذیرفت که همه خدمه دچار گازگرفتگی شده اند

  اما همه نفتکشها به نوعی طراحی و ساخته میشوند که اجازه ورود گاز به موتورخانه و خوابگاه داده نمی شود و به محض اینکه سنسورهای تشخیص گاز وجود گاز را در هوای ورودی تشخیص دهند کلیه دریچه ها و منافذ ورود هوا بسته می شوند

  دستگاههای تنفسی هم به وفور در کشتی وجود دارد

  کشتی دارای دو قایق نجات است که در دو طرف کشتی و در نزدیکترین فاصله به خوابگاه نصب شده اند که بدون نیاز به برق امکان به آب اندازی آنها وجود دارد. این قایقها کاملا نفوذ ناپذیرند و می توانند از وسط آتش هم عبور کنند

  علاوه بر این قایقها،تعداد زیادی قایق باد شونده هم در جای جای کشتی نصب است که می توان آنها را به آب انداخت و خود را نجات داد

  دهها جلیقه نجات هم در جای جای کشتی وجود دارند که می توان پوشید و خود را به آب انداخت

  ⁉️سیستمهای ناوبری کشتی ها و رادارهای آنها وجود هر شی فلزی ثابت یا متحرک را از فاصله حداقل ۸۰ کیلومتری تشخیص میدهند
  چگونه است که هیچیک از این دو کشتی غول پیکر وجود دیگری را متوجه نشده است

  ⁉️سرعت کشتی ها به ندرت به ۳۰ کیومتر در ساعت میرسد، آیا واقعا فرصتی برای تغییر مسیر نبوده است؟
  مخازن کشتی به صورت جدا از هم هستند. چگونه است که کل محموله در حال سوختن است در حالی که فقط مخازن وسط کشتی دچار حادثه شده اند؟

  حالا هم باید منتظر بمانیم که شرکت فرضی و صوری پانامایی اطلاعات جعبه سیاه کشتی را به ما بدهد چون این کشتی با پرچم پاناما ترددمیکرد و طبق قوانین دریایی باید جعبه سیاه به کشور صاحب پرچم ارسال شود.

  موضوع بسیار پیچیده تر از آن است که با محاسبات و تحلیلهای معمولی بتوان به علل و نتایج آن پرداخت.

  تكرار تراژدي پلاسكو و پوشش قتل هاشمي

  آیا نفتكش سانچي توسط عوامل سپاه دستكاري شده و آتشسوزي و تشيع شهداي جديد جهت انحراف اذهان عموم و انحراف و پوشش انقلاب نوين بوده است؟ خواهیم دید

   
 121. اخبار: ریشه مشکلات فعلی به نارضایتی طرف‌های چینی از تجار ایرانی برمی‌گردد که کمتر به تعهدات خود پایبند بوده و ریسک تجاری کار با آنها در مقایسه با تجار دیگر کشورها بالاست.
  ترجمه: تجارت با چین دست کیه؟ همین اسلامیچیا. نه تنها تپه ای توی این مملکت نمونده که بهش …(سه نقطه از مش قاسم) باشن، دور دنیا آبروی این مملکت رو بردن. همشون هم ریش دارن و داغ روی پیشونی، آقا زادگان هم از آقاونشون یاد گرفتن. منقلابیون ۵۷ چه گندی زدن با این منقلابشون. منقلاب کردن که دزدها همه کاره این مملکت بشن.

   
 122. نقشه چپاول نفت ایران که ضراب

  روی تابلو در دادگاه کشید!

  در ایران نمی گذارند در دادگاه بابک زنجانی گفته شود که چه کسانی چراغ سبز فروش نفت ایران را در دوران تحریم ها به وی دادند و تا این نکته فاش نشود پرونده زنجانی و محاکمه او نیمه کاره است. اعدام او هم اگر انجام شود برای پنهان ماندن همین راز است.

  در امریکا کارگزار بابک رنجانی در ترکیه و کشورهای خلیج فارس بنام رضا ضراب در حد شاهد و نه متهم به دادگاهی برده شده که ظاهرا دادگاه رضا ضراب باید باشد. ضراب در این دادگاه طرحی را روی تخته کشید تا نشان دهد نفت ایران چگونه در ترکیه فروخته شد. او توضیح داد که نفت ایران را از طریق وزارت نفت (سردار رستم قاسمی) در ترکیه می‌فروخته و پول را به حساب “هالک ‌بنک” آن کشور واریز می کرده اند تا بعدا منتقل شود به حساب بانک سرمایه در هالک‌بنک و سپس حساب شخصی رضا ضراب. بعدش هم حساب شرکت ضراب‌. او با این پول طلا می خریده و طلاها را با چمدان به دوبی می برده و از طریق “استاندارد چارتر” به حساب طلبکارهای ایران واریز می کرده است.

  (در این حساب به حساب کرده و تبدیل کرده به طلا و انتقال به دوبی و از دوبی به حساب کسانی که نامشان هنوز اعلام نشده و بی شک شماری از فرماندهان سپاه و افرادی در بیت رهبری بوده اند، چند میلیارد بالا کشیده شده است. سرنخ بحران اقتصادی ایران و فقر و نارضائی مردم را از اینجا باید دنبال کرد.)

   
 123. فرار بزرگ از عدالت، فرار شاهرودی ازبیمارستان آلمان، جنایتکاران قضاوت پیشه از محاکمه و عدالت گریزانند.
  عکس زیر فرار ایت اله را نمیان میکند.

   
 124. ضد جمهوری اسلامی

  جناب نوریزاد، راستی چرا عین جمله خامنه ای رو منعکس نکردید؟ فقط به سه دشمن مثلث آمریکا و اسراییل و عربستان اشاره کرده اید؟ اما خامنه ای با عنوان کردن مثلث آمریکا و اسرائیل و عربستان، هدف دیگری را در نظر داشت که شا عمدا یا سهوا
  در نقل و قول آنرا سانسور کرده اید!

   
  • ضد جمهوری اسلامی

   جناب نوریزاد، این مطلب را فقط برای درج نفرستادم، یک توضیح خواستم. در حقیقت طفره رفتن از پاسخ نامش میشود خودسانسوری! سخنان رهبر معظم بدبختی ها، در انتهای آوردن نام آمریکا، اسرائیل و عربستان، نام «سازمان منافقین» هم میاورد؟ چرا شما آنرا سانسور کردید؟

    
   • ضد جمهوری اسلامی

    جناب نوریزاد من از شما یک سئوال کردم، بدون توجه به خواسته ام که انتظار یک پاسخ منطقی از شما دارم، فقط مبادرت به درج سئوالم میکنید که مثلا دموکرات هستید! اما به این نتیجه رسیده ام که شما خیلی زرنگتر از جمهوری اسلامی هستید، شما عمدا سخنان رهبر قاتل را سانسور میکنید! چون گویا میدانید که مطرح شدن آنها بلاخره گوشه ذهن خواننده گان شما یک علامت سئوال بزرگ نقش می بندند، پس اگر این گروهک از بین رفته است، پس اگر این منافقن آنقدر قدرت دارد که میتواند جنبش سراسری را هدایت و رهبری کند! خب همچین گروهکم نیستند! قدرت سازماندهی دارند، پس فردا میتوانند ایران را بعد از سرنگون کردن رژیم جهل و نکبت و بدبختی بسازند! چه کلاهی رفته است در این چهل سال که ما تاکنون دروغ های رژیم را که خودشان منافقین واقعی هستند را باور کرده ایم و خریده ایم.

    ضد جمهوری اسلامی به معنای واقعی در تمامیتش از سخت تنان تا نرمتانش!

     
 125. با درود به جناب نوری زاد
  آیا با این افشا گری ها اسلام آقایان ! به خطر می افتد ؟
  و این است مملکت امام مان که روی تمام باندهای دزدی و جنایت بشریت را سفید کرده و این است همان مملکتی که با رهبری آقا ! باید به حالش خون گریست !

  » افشاگری مهم نجفی: قالیباف قراردادهای شهرداری با نیروی انتظامی را خرج انتخابات کرده

  چکیده : نجفی در نشست خبری خود از پرونده‌های دوران قالیباف و پول‌هایی که صرف انتخابات شد صحبت کرد و از خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری، ۶۷۴ ملک در اختیار اشخاص و نهادها توسط شهرداری، بی‌عدالتی در پرداخت‌حقوق کارمندان و ماجرای استخدام ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات گفت
  شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی از قراردادهای شهرداری با ناجا که پولش صرف انتخابات شد، افشاگری کرد. نجفی در نشست خبری خود از پرونده‌های دوران قالیباف و پول‌هایی که صرف انتخابات شد صحبت کرد و از خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری، ۶۷۴ ملک در اختیار اشخاص و نهادها توسط شهرداری، بی‌عدالتی در پرداخت‌حقوق کارمندان و ماجرای استخدام ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات گفت.

  محمدعلی نجفی در ارائه گزارش خود با بیان اینکه متاسفانه در بررسی پرونده‌های شهرداری به مواردی از سوء استفاده برخوردیم که باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود گفت: اواخر سال ۹۵ شهرداری با یکی از شرکت‌های نیروی انتظامی قراردادی را در خصوص تدوین شاخص‌های ارزیابی عملکرد به مبلغ یک میلیارد تومان به امضاء رسانده است که شاید ارزش واقعی آن حتی ۱۰ میلیون تومان هم نبوده است.

  به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه متاسفانه آخرین پرداخت به این موسسه اول مرداد ۹۶ و پس از انتخابات بوده و ۸۵۰ میلیون تومان به این قرارداد پرداخت شده است، گفت: ما در بررسی‌های بیشتر دریافتیم که یک قرارداد دیگر در تاریخ ۲ مرداد ۹۶ منعقد شده که در روز قرارداد پرداختی صورت گرفته است.

  شهردار تهران با بیان اینکه این دو قرارداد مجموعا یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان ارزش داشته است، گفت: در بررسی‌های بیشتر متوجه شدیم که درست است این مبلغ به حساب شرکت مذکور واریز شده اما تنها ۱۷۳ میلیون تومان را به این شرکت داده و مابقی را به یک حساب دیگر که متعلق به رئیس دفتر یکی از معاونین قبلی بوده واریز کردند و این پول نیز خرج انتخابات شده است. این در حالیست که آن فرد مذکور مکتوب اقرار کرده که از ۱۷۳ میلیون تنها ۲۰ میلیون به خودش تعلق گرفته و مابقی سهم دیگران بوده است.

  وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده که رقم بدهی ثبت شده شهرداری ۲۹ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: ۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان نیز رقم بدهی ثبت نشده شهرداری است و پیش بینی کردیم که حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان نیز بدهی احتمالی داریم و بر همین اساس بدهی شهرداری در حوزه ثبت شده، ثبت نشده و بدهی احتمالی حدود ۵۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که سه برابر بودجه فعلی شهرداری است.

  نجفی در ادامه تأکید کرد: در این گزارش سعی کردیم قضاوت نکنیم و قضاوت را به عهده همه کسانی قرار دهیم که ارزیابی می‌کنند و بعد از مطالعات دقیق است که همه در خواهیم یافت راه اداره شهر با چه مشکلات و دشواری هایی مواجه است.

  شهردار تهران گفت: مرتب تذکر دادم انصاف و بی طرفی در گزارش مورد توجه قرار گیرد. در مواردی که فکر کردیم محرمانه است خیلی به اجمال اشاره کردیم و جداگانه در اختیار اعضای شورای شهر قرار خواهد گرفت. بدهی مجموع ثبت شده، ثبت نشده قطعی و احتمالی ۵۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است یعنی سه برابر بودجه سال۹۶ ، این در حالی است که بودجه سال ۹۶ هم صد در صد محقق نشده است.

   
 126. ابوالفضل قدیانی: مقصر اصلی اعتراضات اخیر آقای علی خامنه‌ای است (1)

  ابوالفضل قدیانی از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران و از زندانیان سیاسی در زمان محمدرضا شاه و جمهوری اسلامی در بیانیه‌ اعتراضات اخیر را فراگیرترین اعتراضات سال‌های پس از انقلاب خواند و رهبر ایران را مقصر آن دانست.

  همانگونه که آگاهان و دلسوزان این مرز و بوم به تلویح و تصریح پیش بینی می‌کردند، فساد و ناکارآمدی اقتصادی حکومت ولایت فقیه و سرکوب آزادی‌های مشروع مدنی و سیاسی جان را به لب توده محروم و مطرود رساند و باعث شد که در هفته‌های اخیر، ایران شاهد فراگیرترین اعتراضات سال‌های پس از انقلاب باشد. هرچند بر همگان واضح و مبرهن است – ولی متأسفانه پرچمداران امروز اصلاحات از گفتنش حتی به اشاره نیز ابا دارند- مقصر اصلی چنین وضعی آقای علی خامنه‌ای است. کسی که نهادهای تحت تولّی‌اش عملا شصت درصد اقتصاد ایران را در اختیار خود دارند و با مصونیت از حسابرسی و حساب کشی مشغول غارت اموال عمومی و ثروت ملی اند. کسی که بخش مهمی از بودجه عمومی، مصروف نهادهای رسمی و نیمه رسمی زیر نظر او مانند ستاد تبلیغات اسلامی و نهاد نمایندگی رهبری و … می‌شود، نهادهایی که نه تنها نقشی در تولید و رشد اقتصادی ندارند بلکه کارویژه‌شان تولید مدام نفرت و خشونت و توزیع ایدئولوژی مسمومی است که بقای ایشان را در قدرت تضمین می‌کند. کسی که برای مصون ماندن از محاسبه، فاسدترین و گوش به فرمان ترین دستگاه قضایی تاریخ معاصر ایران را پدید آور​​ده و رسانه‌ها و منتقدان را منکوب و مرعوب و محصور ساخته است. کسی که برای برقرار نگه داشتن سلطه‌ی استبدادی‌اش طبقه‌ی مولد اقتصادی کشور را خرد کرده است و جوانان مستعد را از سرزمین مادری‌شان بالاجبار کوچانده. کسی که تمامیت‌طلبی‌ و حرص بی حدش به قدرت، ثبات سیاسی را در این سرزمین به آرزوی محال بدل کرده است و بستر سرمایه‌گذاری‌های مولد را خشکانده. کسی که بدون رضایت عمومی ثروت این ملت مظلوم رادر سوریه و اینجا و آنجا صرف در قدرت نگاه داشتن دیکتاتورهای فاسد و تطمیع افراد وابسته کرده… این سابقه سیاه و عشق بی حد و حصر به قدرت و جاه البته جایی برای امیدواری به تغییر منش و کردار او باقی نمی‌گذارد و این حق طبیعی مردم است که مطابق با نص صریح قانون اساسی در اصل ۲۷ به استبداد این فرد اعتراض کنند و حقوق دریغ شده خود را طلب کنند.

  این اعتراضات برخاسته از متن جامعه و در پاسخ به ظلم و ناکارآمدی حاکمان آن بوده و علی الاصول بر حق است، هر چند عده‌ای -به گمان من به خاطر خفقان حاکم و از سر ناآگاهی یا لجبازی- شعارهایی در حمایت از خاندان منفور، جنایت‌پیشه، چپاولگر و وابسته‌ی پهلوی بدهند. به خشونت کشیده شدن این اعتراضات نیز ناشی از پایمال شدن حق طبیعی اعتراض به حاکمان است. اگر مکانیزمی برای اجرای کامل اصل ۲۷ قانون اساسی مبنی بر آزادی تجمعات برقرار بود و مردم می‌توانستند اعتراض خود را به حکمرانی شخص آقای خامنه‌ای به صورت مدنی و مسالمت‌آمیز ابراز کنند، خشونت از ابتدا مجال ظهور و بروز پیدا نمی‌کرد که شخص او آن را طلبکارانه دستاویز حمله به معترضان کند. این دغلکاری رسوا که برای عوض کردن جایگاه شاکی و متهم به معترضان بهتان وابستگی بزنند دیگر برای مردمان این دیار باورپذیر نیست. مردم ایران نیک می‌دانند که متاع خیانت‌پیشگان و وطن‌فروشانی همچون به اصطلاح مجاهدین خلق خریداری میان خلق ایران ندارد، همه می‌دانند ملت ایران با دروغ‌های رژیم مرتجع، آزادی‌کش و غارتگر عربستان تحریک نمی‌شود، جهان می‌داند دولت غاصب و جنایتکار اسرائیل نزد ملت ایران منفورتر از آن است که کسی به ترهات قاتلی مانند نتانیاهو وقعی بنهد، و بر کسی پنهان نیست که فاشیستی مانند ترامپ نمی‌تواند مردم ایران را بیانگیزاند که به خیابان سرازیر شوند. تشت رسوایی بنگاه‌های دروغ پراکنی وابسته به آقای خامنه‌ای دیری است از بام هفت آسمان به زمین افتاده و بر کوس رسوایی‌شان در تمام کوچه و خیابان‌های ایران کوفته شده است.

  دنباله دارد

   
 127. 2

  از تقصیر آقای خامنه‌ای و اعوان انصارش که بگذریم به گمان من اما قصور دیگرانی نیز در بروز اعتراضات به این شکل مؤثر بوده است. با دردمندی باید گفت که دوستان اصلاح‌طلبی که لااقل در برهه فعلی از تفسیرشان از فعالیت سیاسی بوی تسلیم‌طلبی و وادادگی به مشام می‌رسد نیز در به وجود آمدن وضعیت فعلی بی تقصیر نیستند. متأسفانه این تفسیر از فعالیت سیاسی باعث شده است که روز به روز در برابر تعدی‌های شخص مستبد به حقوق ملت عقب‌نشینی‌های بیشتری صورت بگیرد و برای موجه کردن این عقب نشینی‌ها توجیهات غریب ساخته و پرداخته شود. بر اساس این فهم از فعالیت سیاسی این باور ساده‌لوحانه موجه جلوه داده شده که آقای خامنه‌ای نشسته‌ است که مصلحین، او و دستگاه استبدادی اش را اصلاح کنند. این فهم از این نکته غافل است که مستبد امروز ایران مدعی اصلاح جهان است؛ حال چگونه ممکن است که در زمان انفعال بخش اعظم اصلاح‌طلبان، او به خواسته‌های ملت تن در دهد و از فساد دستگاه و شدت سرکوب سازمان‌های امنیتی وابسته‌اش اندکی بکاهد؟ چاره‌ این انسداد اصلاح، بر سیاسیون معلوم است: مقاومت و ایستادگی گرچه صعب و دشوار باشد. تا زمانی که اصلاح‌طلبان -در مقام تنها جریان با امکان فعالیت سیاسی که مردم در نبود آزادی واقعی‌ احزاب در مقابل استبدادطلبان اضطرارا به آنان پناه آورده‌اند- از پتانسیل‌های قانونی و مشروع موجود برای مقاومت در برابر شخص مستبد و دستگاهش استفاده نکنند اوضاع همین است و آنان نیز متأسفانه در آینده خدای ناکرده شومی که در انتظار این ملت است مقصر شناخته خواهند شد.

  گفتم راه حل دشوار است ولی شاق و ناممکن نیست. قدم اول آن است که صریح و سلیس و با صدای بلند گفته شود که در این مملکت چه فجایعی در حال رخ دادن است و چه کس و کسانی مقصرند. این پاسخ که «همه می‌دانند که در مملکت چه می‌گذرد» مسموع نیست. تا زمزمه به فریاد بدل نشود امیدی نیست که مستبد مجبور به شنیدن شود. اگر این زمزمه‌ همگانی فریاد توده‌های مظلوم شود، قدم دوم شکست سد نظارت غیر قانونی استصوابی است. نتیجه انتخاباتی که شورای حفظ استبداد دینی (یعنی شورای به اصطلاح نگهبان!) تمام منتقدان را در آن قلع و قمع کرده است، نمایندگان تسلیم و رئیس جمهور تسلیم تر است. رئیس جمهور و مجلسی که به جای آنکه بار اقتصاد را بر بودجه‌ نهادهای انتصابی و ارگان‌های صوری و سایر خدم و حشم استبداد بگذارند، از آستان قدس و بنیاد به اصطلاح مستضعفان و ستاد اجرایی مالیات بستانند و نهایتا این نهادهای عمومی را به خدمت مردم و دین باز گردانند، فشار کمرشکن اقتصادی را به گرده این مردم مظلوم می‌اندازند و در توجیهش آسمان و ریسمان می‌بافند. از وکیلان و رئیسانی که هزارخوان شورای نگهبان را گذرانده‌اند و و نتیجتا بیشترشان نگران تأیید صلاحیت مجدد و پست‌ها و اموال قبلی و بعدی‌شان هستند نمی‌توان انتظار ایستادگی در برابر مستبد را داشت. شاید بگویند که چگونه باید نظارت استصوابی را مغلوب کرد؟ راهی وجود ندارد! البته که راه حل وجود دارد و آن تحریم فعال انتخاباتی است که در آن کاندیداهای واقعی مردم رد شده اند. اگر اصلاح طلبان و تحول‌خواهان بر سر تحریم همه جانبه توافق کنند، استبداد چاره‌ای جز عقب نشستن ندارد چرا که نیک می‌داند همین اندک مشروعیت صوری‌اش نیز به باد می‌رود و اکثریت جامعه با همراهی بدنه فعالین سیاسی و اجتماعی مترصد فرصت اعتراض گسترده خواهد بود. اگر اصلاح طلبان و تحول‌خواهان شجاعت و یکدلی پیشه کنند و این گام دشوار را بردارند قدم بعدی که اصلاح و برگرداندن استقلال قوه قضاییه است، بسیار در دسترس خواهد بود و راه را برای اصلاح بنیادی این سیستم فاسد و معیوب -با اجرای فصول سوم و پنجم قانون اساسی- باز خواهد کرد. راهی به جز این، به گواه تجربه‌های قبلی همین انسداد فعلی، یعنی حاکمیت مطلقه ولایت فقیه و استبداد دینی مجسم است.

  در آخر این نکته را بایستی خدمت خواهران و برادران گرامی بگویم که این بیانیه به دلیل بیماری سخت و طولانی بنده و بستری بودن دوهفته‌ای در بیمارستان و به تبع آن عدم توانایی جسمی برای دست به قلم بردن و کمبود اطلاع از اوضاع و احوال کشور با تأخیر منتشر می‌شود. زمان مناسب انتشار، بحبوحه آن حوادث بود که تحلیل‌های ناروا از سوی برخی دوستان جای ظالم و مظلوم را عوض و راه را برای بازداشت‌های ناروا و غیر قانونی هموارتر می‌کرد. اکنون در حال حاضر کار عاجل و ضروری آن است که همه کنشگران سیاسی، اجتماعی و فرهنگی یکصدا رعایت حقوق بازداشت شدگان و آزادی آنان که طبق حق قانونی خود به مستبد و استبداد و فجایع اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اعتراض کرده‌اند، را فریاد بزنند و خواهان آزادی تمام زندانیان سیاسی نظیر نرگس محمدی و عبدالفتاح سلطانی، این مدافعان حقوق بشر ،اسماعیل عبدی مدافع حقوق معلمان، رضا شهابی مدافع کارگران و روئین عطوفت از مدافعان آزادی و نیز علی شریعتی و آرش صادقی و همچنین شکستن حصر رهبران سرافراز جنبش سبز، أقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و سرکارخانم زهرا رهنورد شوند تا مبادا در کهریزک‌های دیگر خون جوانان بیشتری از این مرز و بوم پایمال شود.

   
 128. درود
  در دیزی باز بود و گربه بی حیا ،
  روحانی هم که انگار نه انگاردولت اومسئول کشتار مردم بی گناهند ودر زندانهایش شکنجه تا حد مرگ می شود،انگار در خارج از گود نشسته وبه دیگران اظهار نظرو نصیحت می کند.که چرا به مردم فحش می دهید ؟حضرت، تو بگو چرا مسولیت کشتار مردم را قبول نمی کنی؟ نگو دیگر که تقصییر آستینت بود، ناز و عشوه های منبری را دیگر کسی باور نمی کند.اصلا مردم تورا برای انجام خواسته هایشان آوردند ،نه وعده و حرافی های قلابی پامنبری.

  ملت ما واقعا در دنیا از هر لحاظ تکند.
  از لحاظ اخلاقی نگو و نپرس، از تعارفات شاه عباسی تا فدایت شوم های صناری، بدتر از همه شیره مالیدنها بر سرو کول یکدیگر و همه هم برای دست در جیب کردن دیگری است و خلاصه ، اگر این ملت گرسنه اکنون، شکم سیر بود، آیا اعتراضی برقتلها و جنگها و دزدی ها و کلاهبرداری های نظام داشت؟
  ۴۰ سال ثابت کرده که نه.
  جنبش اخیر مردم ثابت کرده که نه.
  مگر قشر متوسط همراه مردم شدند؟ این قشر همان گربه بی حیایی است که به دیگران با چشم حقارت زل زده است .و خود را مصون و مبرا می داند واز تنها چیزی که در واقع مبرااست همان اخلاق است.( مبنای اخلاق آزاد اندیشی است و هر کس آزاده اندیش است نسبت به دیگران بی تفاوت نیست چون آزادی در رابطه با دیگران حدود و وسعت می یابد.)

  کارنامه نظام در هر چه غیر منطقی و ضد بشری است در راس جهان است و نمره اول را دارد.مگر نه اینکه ،همه بدون مردم هیچ می بودند و افسانه.
  فیلم رهبر هم خود جوکی مسخره بیش نیست،و معجون اعضای دولت و سپاه و بیت و ولایت را هیچ کارگردانی و سناریو نویسی نمی توانست به این کاملی از آب در بیاورد جز آخوندان که دست شیطان را هم از پشت بسته اند .
  سوال من از مردم پیچیده در فریب رفاه دروغین این است ، شریک غافله دزدان و دروغگویان تا بکی؟

   
 129. با سلام و درودهاي گرم و پرمهر
  درددل و استمداد يكي از نيروهاي پيماني نيروي انتظامي حكومت اسلامي
  كي از نيروهاي پيماني نيروي انتظامي حكومت اسلامي در گفتگو با راديو ندا از مشكلات خود و هفتصد – هشتصد نفر مثل خودش كه ” حقشان خورده شده ” ولي از ترسشان سكوت كرده اند، مي گويد!

  http://radio-neda.blogspot.com/2018/01/blog-post_12.html

   
 130. دردنامه یک طلبه / از قم می روم به گم ! (1)
  چهارشنبه 04 اسفند 1389

  بسم الله الرحمن الرحیم
  امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء
  برادر عزیز و صاحب ایمانم سید حسام جان

  این نامه را وقتی می خوانی که من برای همیشه از قم رفته ام ، برای همین عذر تقصیر مرا بپذیر که از این رفتن همیشگی و سر به بیابان گذاشتن ،چیزی به تو نگفتم ، گرچه خودت حالم را در این پنج سال دیده ای که چه قدر مضطر بودیم . همین بد حالی دائم الایام من که این روزها تشدید هم شده بود . چند باری به بد خلقی هم ختم شد ، چند باری به بگو و مگو هم رسید ، حلالم کن ، هرچه هست ظرف مصیبت برادرت پرشد.
  می دانم که الان به خودت می گویی که چرا چنین کرد، طلبه ساعی حوزه علمیه قم که آقایان مدرسین ، بحث و فحص اش را می پسندیدند کجا رفت ؟ با خودت می گو یی ببین شیطان رجیم چه طور از قلعه ایمان حوزه علمیه هم عبور می کند و می زند به قلب “یحیی لاری”.
  نه برادر جان اطمینان می دهم که این پریشانی کار شیطان نیست ، حکما، بزرگترین تهمت ها بر خداوند این است که ما بندگان آنچه خدایی است را به شیطان نسبت می دهیم تا شاید تکلیف شاقی را ساقط کنیم و خلاص شویم .
  سید حسام عزیز امید واثق دارم که تو هم بعد خواندن این نامه همین راه مرا پیشه کنی از این شهر بروی و دنیا و آخرتت را نجات دهی
  باری مرا که می شناسی روستازاده لارستانی که نام کنیه اش هم از همان دهات لارستان می آید ، ما جد اندر جد زاده همان لارستانیم در جنوب فارس و همسایه کویر ، آن روزهای اول که به قم آمده بودم و با شما هم درس و هم بحث شدم از آب قم گله می کردی که شور است . من ولی لام از کام بر نیاورم و لاجرعه نوشیدم .آخر جایی که ما هستیم همین آب شور هم به زحمت و قضا و قدر می رسد ، آب انبارهای ما به قناتی وصل نیست ،منتظر می مانیم تا باران بیاید و بعد این آب انبارها پر شود ورزقی برسد. ابوی مرحوم و رنجور من که عمری به فعلگی و کشت دیم مشغول بود ، همان پنج سال پیش که به قم آمدم ،نصیحتی کرد و از من قسم گرفت همین یک نصیحت را اجرا کنم تا دعای خیرش همیشه بدرقه ام باشد . خیلی کوتاه گفت که نان حلال بخور. آمدم به قم و در اولین کاری که کردم همین شهریه را نگرفتم ، ایستادم به دکان آقای مرتضایی فر و چسب و سریشم زدن به کتاب . گنجشک روزی بودنم هم نگذاشت که دستم به غیر دراز شود . بعد دیدم همین نان حلال خوردن چشم را باز می کند ، در این پنج سال عارضه ای هم به جانم افتاد که شما خوب شاهدش بودی ، خس خس نفس ، در خودم تحقیق کردم، دیدم کاملا روحی است ، این درد بی درمان .
  هر چه در این شهر می مانم نفسم بیشتر می گیرد.
  سید حسام جان ، در این پنج سال دینم را به قم دیدم که به تاراج می رود ،آقایانی که بر سر منبر می روند از مکاسب می گویند و کسبه قم را به ترازو و عدل فرمان می دهند . من ندانستم این همه مکاسب گفتن خود می شود کسبی . می دانی که از سیاست و امامت جماعت شدن بریده ام ، نان حلال توصیه صعبی بود . پایم افتاد چند باری بروم به مجتمع امام خمینی برای مطالعه ، همین که شیخ مصباح فرمانده اش است و طلاب خارجی می گیرد که هزار برابر ما خرج دارند. گفتند نمی شود حتی برای مطالعه باید بیایی به محضر درس ، کارت بگیری ، رفتم همین مکلا های آخوند آمده بودند ، رحیم پور ازغدی .
  در یکی از سخنرانی ها گفتم آقای ازغدی درسی که شما دادید سر تا سرش تهمت بود، حداقل من آیت الله منتظری را می شناسم و مستحق گفته های شما نبود.
  سپردند که دیگر ایشان راراه ندهید . دیدم نصیحیت ابوی به نان حلال موسع است و به مکان و زمان حلال هم تسری می یابد . در این پنج سال در همه بی پناهی ها، به من طلبه کسی از آقایان مدرسین التفاتی نکرد. درس و بحث ها بیشتر دنیاوی است و ناظر به رقابت بین علما.
  در این سالها وبایی بدتر از آنچه به جان مردم شهر افتاد به دیانت حوزه افتاد. یادم نمی رود که همین هیات بزرگ شیخ پنا هیان جنب حضرت معصومه را شبی از شبهای ماه رمضان رفتم ، با طلبه ای که به دعوتش رفته بودم و از معنویات و کمالات شیخ سخن می گفت . نماز صبح را اقتدا کردیم و خواندیم ، و بعد رفتیم و کنار آقای پنا هیان نشستیم . ایشان گفتند :”هر کس اینجا نماز می خواند اجرش را در همین دنیا خواهد دید.
  …….

   
 131. دردنامه یک طلبه / از قم می روم به گم (2)

  …….
  از طلبه همراه پرسیدم یعنی چه ؟
  گفت :حاج آقا پنا هیان دست بازی دارند در ارگا نها و می توانند ، برادران را در تهران مشغول کنند. در صدا و سیما ، نمایندگی رهبری در دانشگاهها و از این قبیل . ایشان معرف معروفی هستند. سینه ام به خس خس افتاد.سریعا آمدم حجره و نماز را دوباره خواندم ، این هم حرام بود ، نماز حرام، مثل نان حرام.
  برادر حسام، آنقدر دیده ام که شرحش یک عمر می خواهد. مدتها بود که تصمیم گرفته بودم از قم بروم ، نه دیگر دلی به آقایان مدرسین داشتم و نه به اصلاح امور ، می دیدم هر ساعت که می گذرد ، چنگی به ایمانم می خورد و خسی به سینه ام می افتد.
  چند روزی است که سینه ام فوران می کند، تنگی نفس دارم ، می دانم روحی است ، خیابانهای شهر مثل فشار قبر بر تنم می افتد. امروز با عبا و ردا مرا با همین موتور قراضه، کنار خیابان چهار مردان ایستاندند . گفتند که می خواهیم بر چراغ موتورت بنویسم” یا سید خراسانی “.
  گفتم سید خراسانی کیست ؟
  گفتند : مولایمان خامنه ای به قم می آید، سید خراسانی و سپهسالار امام زمان.
  گفتم : این اباطیل تعیین وقت ظهور است ، امام صادق فرمودند هر کس تعیین وقت کند، کذاب است چه سید خراسانی و چه غیر خراسانی .
  مرا به باد کتک گرفتند و عبا و ردا را به خاک آلودند. سینه ام خس خس می کرد. حجره آمدم شما نبودید ، عبا را نگاه کردم، یاد نصیحت پدر افتادم، گفتم نکند این هم حرام است ،نکند به این جلد رفتن حرام است . چشمم پر اشک بود و قرآن را باز کردم :امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء
  انگشتر عقیق را عبا و ردا را تا کردم و بی اینکه خاکش را بتکانم گذاشتم به کناری ، احساس کردم مضطرم با این دلق و زناری که به تن کرده ام . این را به تن کسانی دیده ام که به هیچ دینی نیستند، با خودم گفتم مگر نه اینکه پیا مبر فرمود شبیه کفار نشوید.
  سید حسام جان والله که این شهر مرا تنگ می شود، خدا حافظ تو ، قم را ترک می کنم ، اگر وعده دیداری بود ، به بیابانی قرار می گذاریم جایی که گم باشد و قم نباشد.

  بنده مضطر خدا
  یحیی لاری ذی قعده 1431

   
  • قابل توجه بایسته اهالی حوزه !! و نزدن نان در خون مردم و داشتن چشم حق بین !! امید که مقبول نطرشان بیفتد

    
 132. اکبر اعلمی نماینده سابق مجلس از تبریز و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 92 که بارها نشان داده مثل همه آذربایجانی ها حرفش را بی ملاحظه این و آن با صراحت می زند. نوشته زیر تازه ترین اظهار نظر او در باره شورش دیماه 96 است:
  افرادی که مانند نگارنده، ۶-۵ دهه از عمرشان سپری شده، خوب بخاطر دارند که هرگاه در کشور اعتراضی نسبت به رژیم سابق صورت می گرفت، محمدرضا شاه بی درنگ مخالفین خود را یک مشت اخلالگر، توطئه گر، مارکسیست اسلامی، عامل استعمار سرخ و سیاه و ….می نامید که هدفشان نابودی کشور است. افرادی از سردلسوزی شاه را نصیحت کردند که برای پیشگیری از وقوع یک انفجار غیرقابل کنترل، از خودکامگی و استبداد دست برداشته و به اصلاحات و گشایش فضای سیاسی تن داده و حق اعتراض مسالمت آمیز را برای مردم به رسمیت بشناسد، اما شاه گوش شنوایی نداشت. بالاخره رسید زمانی که میلیون ها اخلالگر، توطئه گر، مارکسیست اسلامی، عامل استعمار سرخ و سیاه در سراسر کشور با شعارهای ساختارشکن مرگ بر شاه به خیابان ها ریخته و با صدایی رسا خواهان رفتن شاه شدند! شاه وقتی از خواب غفلت برخاست و برای نخستین بار از طریق رادیو و تلویزیون خطاب به ملت گفت “صدای انقلاب شما راشنیدم” که دیگر فرصت های شنیدن از دست رفته بود. این بار این مردم بودند که صدای شاه را نشنیدند و یا اگر شنیدند هم خود را به ناشنیدن زدند. فاصله میان مردم و رژیم چنان عمیق شده بود که صدای شاه حتی از بلندگوهایی که بصورت انحصاری و یکطرفه در اختیار او بودند هم شنیده نشد!
  سالها و ماههای اخیر چقدر بوی آن سال ها و ماه هایی را می دهد که شاه ناشنوا بود. اماایکاش قبل از اینکه شکاف ها خیلی عمیق شود، صدای مردم و معترضین شنیده شود.

  http://www.pyknet.net/1396/03dey/24/page/shah.php

  —————–

  درود دوست گرامی
  قرار نیست اینجا انبار مطالب دیگران باشد. یک چندتایی ایراد ندارد اما تلاش کنید از خودتان بنویسد. وگرنه از اینجور مطالب همه جا هست. من از این به بعد مطالب تکراری و عاریتی شما را حذف می کنم.
  سپاس

  .

   
  • با سلام , دوست گرامی شما بهتر است به مطالب کمی جدی ترهم فضا در سایت خود بدهید . چه مانعی دارد که در کنار لیچارگویی ها و مطالب بیپایه و کم مایه این ها هم باشند ؟ من از این جهت این مطالب را میفرستم چون فکر میکنم آنها میتوانند به کسانی که احتمالا میخواهند در سرنوشت کشور خود تاثیر بگذارند , ولو اندک , کمک کنند . آ ن ها از منابع گوناگونند و نویسندگان آن ها هم از نظر سیاسی جهتگیری های گوناگون دارند ولی همه آن ها در یک چیز مشترکند و آن این که پخته اظهار نظر میکنند به نظر من . من کمتر برای سایت شما از این نوع مطلب خواهم فرستاد و شما کاملا مختارید که آن ها را روی سایت خودتان بگذارید یا نگذارید و اگر کلا مایلید که مطلبی از دیگران دیگر نفرستم بگوئید من اصلا دلگیر نمیشوم دوست گرامی من . مطلب هم فراوان از خود من در این سایت گذاشته شده با نامی دیگر . با بهترین آرزوها برای شما .

    
 133. سنت الهی وتاریخ گدشته نشان داده تمام روسای جنایتکار به سزای جنایتشان رسیده اند حال با شورش مردم یا محاکمه یا کشته شدن توسط نزدیکان دیر یا زود بلاشک خامنه ای وتمام جانیان این رژیم با این سرنوشت روبر هستند چه توبه کنند وچه نکنند جنایات این عناصر آدم نما غیر قابل بخشش است ودر کل تاریخ بشر بینظیر ومنحصر بفرد ؟،!

   
 134. سلام جناب نوریزاد،سنگ صبور،میدانید چرا تلگرام رفع فیلتر شد؟مردم بسیاری توجه ندارند اما پاول دورف مالک تلکرام گفته بود یکماه اینده نرم افزاری نصب میکند که نشود تلگرام رو فیلتر کرد ترامپ هم گفت بزودی اینترنت پرسعت ازطریق ماهواره ارتش امریکا به ایرانیان میدهم به همین دلیل دولت پیش قدم شد تاقبل ازانجام این کار رفع فیلتر تلگرام راانجامدهد تااولا منتی سرمردم بگذارد دومادرجهان برایش امتیازی باشدوسوم اینکه ابرویش بعد ازرفع فیلتر توسط دروف واینترنت پر سرعت توسط ترامپ نرود .سپاسگزارم

   
 135. صدیقی: اظهاراتم تحریف شد.
  مش قاسم: به این میگن شیکر خوری. از این بزرگترش رو هم بزودی میخوری!

   
 136. کنایه مشاور/* حسن/*به سر و صدای میلی : منتظرند برجام شکست بخورد.
  مش قاسم: نگران نباش حاجی، این برجام از اول بیفرجام بود!

  /*: ک

   
 137. آیت‌الله شب زنده‌دار خطاب به حسن/*: در حوزه درست درس نخوانده‌اید.
  مش قاسم: ولکن در شیادی و شامورتی هیچ از بقیه شماها کم نداره!

   
 138. با درود به جناب نوری زاد
  ظاهرا اهالی حوزه نطقشان کور شده ! و یا با این حقیقت گویی محض آقا ! که گفت حقیقتا باید به حال مردم ( با انتصاب ) من ! خون باید گریست ! در حال اشک ریزی به مانند خون هستند و صندوق افاضاتشان ته کشیده !
  فارغ از شوخی باید عرض کنم که ظاهرا ایشان یعنی آقا ! به مانند خمینی که گفت کاش من هم یک پاسدار بودم دچار هیجان و التهاب این مقام عظمایش شده بود و واقع قضیه را گفت . واز آن مهم تر بنا به گفته خودش قبلا در یکی دو هفته قیل به هاشمی گفته بوده که نمیپذیرم . (( این نشان میدهد که در زمان زنده بودن آقای خمینی با هم زد وبند داشته اند ) )!
  وبند را آب داد . تا بعد .

  ————

  درود دوست گرامی
  از بسیاری چون خود ما بویژه از روحانی جماعت، و در بزنگاههای نان و قدرت و شهوت، چه بشود که شما سخن راست بشنوید اگر چه به زیانشان تمام شود. کم اند در میان روحانیان که سخن راست گفته اند و پای مخاطراتش هم ایستاده اند. رازش فقط و فقط در این است که نان از سخن گفتن در می آورند و همان سخن خود را وحی منزل می دانند و ورود خطا را به سخن و رفتار خویش بهر جور ممکن توجیه و تفسیر می کنند. روحانیان اگر کار می کردند و سفره ی خود را از نزولاتِ جیب مخاطبشان جمع می کردند، راحت تر می توانستند بر سخن حق استواری کنند.

  .

   
 139. شایق
  « 10:41 ب.ظ / ژانویه 11, 2018
  نوری زاد لعنتی چیزهایی که می نویسی کفر محظه و طبق قوانین اسلام تا حالا باید صد بار بالای دار کشیده بودنت یا از کوه پرتت کرده بودن پایین. »

  با درود

  حق داری که در میان فرومایگان بی دین و وطن و کانگسترهایی که هستی یک ملت 80 میلیونی با سابقه مدنیت چند هزار ساله را نابود کرده اند وجود ایشان را بر نتابی. شخص با شعور و با فرهنگ و مردم دوست و میهن پرستی مثل دکتر نوریزاد هیچ شباهتی به هیچیک از اعضای باند راهزنان ندارد، او به محض آنکه بوی خون جوانان ایران را استشمام کرد، و ناله های اسیران شکنجه شده و استغاثه مادرانی که چشمشان به راه عزیزانشان سفید شده و بغض فرو خورده و کمر کمانی پدران داغدار را دید و شنید و سیمای مخوف دشمنان ایران و انسانیت را بدون نقاب مشاهده کرد، در پیشگاه خداوند و وجدان و مردم زانو زد و به خاطر آنچه نوشته بود و آنچه گفته بود و آنچه کرده بود پوزش خواست و ابراز پشیمانی کرد. وجدان عمومی راست را از دروغ و صدیق صمیمی را از کذاب ریاکار باز میشناسد و تشخیص میدهد، به همین دلیل بخش عظیمی از جامعه روشنفکری، و حتی مردم عادی و عامی ایران به ایشان اعتماد کردند و عذرش را پذیرفتند و فرزند خطاکار خود را بخشیدند و به او اعتماد کردند . طبیعیست که مأموران مست از خون و گزمگان مردم کش و ستمگر خواهان مرگش باشند! البته آنان بنا به خوی مزدوری و گوش فرمانی و مقلد بودنشان نمیدانند که بودن او چه سودی، و نبودنش چه زیانی به جامعه میرساند! آنها بنا به خوی عقرب صفتی خود تنها بلدند نیش بزنند تا حقارت و بی شخصیتی و بی فرهنگی ذاتی خود را بپوشانند و تمام فضیلت خود را در تقلید کور از مراجعی میبینند که از نظر شعور مضحکه عالمند.

  در ضمن طوری با شیوه های ترور و صحنه سازی و پرتاب کردن از کوه آشنایی که مشکوک میزنی! خیلی هم مشکوک میزنی!

   
 140. مدتیست از سید مرتضی خبری نیست . آیا او مشغول بازجوئی از دستگیر شدگان اخیر و صدور احکام حبس و و ثیقه و تنبیه برای اسرای جدید رژیم است ؟؟؟؟ با توجه به دفاعیات مداوم او از حبس ها و اعدامها و کینه و بغض عجیبی که به مخالفان رژیم دارد میتوان فهمید که او منصبی قضائی در بیدادگاههای نظام دارد . حتی اگر منکر شود .

   
  • نه عزیزم بد گمان مباش , سید مرتضی را در تظاهرات مشهد , همان که توسط المهدی و رئیسی و شرکاء سازمان داده شده بود گرفتند و فعلا در یکی از بازداشتگاه ها بلاتکلیف نگهداری میشه . /// گمان کرده بود که راهپیمایی روز قدسه , /// و هزار مکافات دیگه . هرچه هم داد و بیداد کرده که من فلانیم و …… کسی تو اون بلبشو گوشش بدهکار نبوده و از قراری که نقل میکنند /////هم حسابی/////////////// . راه میرود و فحش میدهد , چه فحش هایی ! شاید همین حادثه اسباب خیری باشه برای متحول کردن او , انشاالله !

   ————-

   دوست گرامی
   توهین نکنیم. اگر می توانید نوشته های ایشان را نقد کنید اما در نبودش پسندیده و انسانی نیست که به وی توهین شود.
   سپاس

   .

    
 141. امروز خواندم که جانوری به اسم شب زنده دار , که از قرار از کلید داران خزانه خرافات است به رئیس جمهور پرخاش کرده است که : ” …ما نسبت به عقاید شیعه با هیچ کس رودربایستی نداریم و انقلاب ما برای این است که این ارزش‌ها گسترش و قوام پیدا کند. این که گفته می‌شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند، اگر مقصود گوینده این باشد که افرادی نقد می‌‌کرند و معصومین به آن‌ها اجازه می‌دادند، این بلااشکال است. اما نقد امروز به معنای این است که کسی اشتباه دارد و اگر کسی اشتباهش را به او گفت او باید بپذیرد . نقد ائمه از ناحیه کسانی است که به مقامات ائمه آشنا نبودند و یا ریگی به کفش داشتند. ائمه که نقد ندارند. آنها معصومند. پیامبر معصوم بود. این معنا ندارد که ما عقاید شیعه را مورد هجمه قرار بدهیم. ما نسبت به عقاید شیعه با احدی رودربایستی نداریم و اگر بنا باشد این مطالب تکرار بشود همان‌طور که قبلا هم شبیه این مطلب نسبت به مولا امیرالمومنین بیان شده بود، بدانند که حوزه در مقابل آن‌ها برخواهد خواس…” ( پایان نقل قول )

  داستان عجیبیست ! نه پیامبر و نه امامان شیعیان هیچکدام ادعای معصومیت نکردند . پیامبر اسلام خود بارها گفت که : ” من هم انسانی هستم مثل شما با این تفاوت که به من وحی میشود و به شما این نمیشود ” من هم مثل شما هستم به معنی این است که من هم مثل شما از خطا مصون نیستم . من هم مثل شما میخورم و میآشامم و دفع حاجت میکنم و مدفوع من هم مثل مدفوع شما بوی گند میدهد . تصمیم های نا درست هم گرفتهام و با اجازه شما باز هم خواهم گرفت و از مشورت با شما , راهنمایی شما هم بی نیاز نیستم علی هم بار ها نظیر همین را گفت . شیعان , نه مردم عادی آنها بلکه شارلاتانهای آنها , آدمهایی مثل همین شب زنده دار بی مغز این ها را حاشا میکنند . بار ها از زبان این شیادان شنیده شده که ادرار ائمه بوی گلاب میداد . ( ای کاش ما حالا بشکه ای از آن گلاب داشتیم تا در حلق یکایک شما بریزم ) و مدفوع آن ها بوی مشک میداد ( ایضا ) . میبینید با چه جانورانی , که آگاهانه و از روی عوامفریبی مزخرف میگویند , روبرو هستیم ؟ وقتی یک بچه روستایی بیخبر از همه دنیا را در مدرسه ای که در آن هیچ بوی انسانیت و مهربانی به همنوع و حقیقت و دانش به مشام نمیرسد میگذارید و او را به دست کسانی میسپارید که در زمره پست ترین آدمها هستند دیگر چه انتظاری دارید که او پس از خروج از آن منجلاب ذره ای فهم درست و صداقت داشته باشد ؟ میگوید که :” ما نسبت به عقاید شیعه با هیچ کس رودربایستی نداریم ” . آخر این اعتقادات شیعه شما چه چیزی جز شر و ور است ؟ چیزی غیر از داستان های سر هم شده توسط آخوند هایی مثل خود توی خرافه زنده دار است ؟ آخر در این اعتقادات شیعه چه هست که به اندازه ارزنی بیارزد ؟ شما را که مسلمانان دیگر حتی مسلمان نمیدانند بیچاره ها دلتان به چه خوش است ؟ این امامان شما که تا توانستند کام دل از این دنیا گرفتند و یک قلم آن ده ها زن . یعنی در این زندگی پر” ماجرا ” از آن ها هیچ عمل خطایی سر نزد که میگویید ان ها معصوم بودند ؟ کار که نمیکردند ( جز علی ) , بیست سی زن و کنیز هم که داشتند . همین که کار نمیکردند و زندگی شاهانه داشتند خود گناه نیست ؟ از دسترنج دیگران زندگی کردن گناه نیست ؟ پس اسمش چیست ؟ دختران بیچاره ای که از فرزندان ان ها هم جوانتر بودند را به زنی گرفتن گناه نیست ؟ پس چیست ؟ . حالا بیا به این خرافه زنده دار این ها را بگو . نمیفهمد چرا چون خود او هم در عمرخود کار نکرد و مفت با پول دیگران زندگی کرد کاری که امامان “معصوم” او هم کرده بودند . این دکان باید روزی برچیده شود بالکل . نه ما دیگر داریم که چند میلیون زالو را تغذیه کنیم و نه دیگر به شر و ور های آن ها اعتقاد داریم . یا آن ها با مسالمت دکان خود را تخته میکنند و یا بر آن ها همان خواهد رفت که بر دیگر خائنین به این ملک رفته . هر جای این دستگاه شیطانی را که مینگرید پستی و پلشتی و ریا و فریب و فرومایگیست . این ها خود خیلی زود در همان مدارس دینی بیشک به چرت و پرت بودن این مزخرفات پی میبرند و ما این بی اعتقادی رادر رفتار آن ها میبینیم . نمونه اش همین رهبر شدن خامنه ای . مگر تو خودت نگفتی که لیاقت نداری چرا قبول کردی ؟ همین که به تو گفتند که وظیفه شرعی تو است کافی بود ؟ تو اگر به روز قیامت واقعا اعتقاد داشتی نمیدانستی که از تو قبول نخواهد شد این عذر ؟ مردم و ملتی را به فناء برده ای و بعد میخواهی به خدایی که میگویی به او اعتقاد داری بگویی که در محظور قرار گرفتی ؟ از تو قبول میکند ؟ به نظر من هیچکدام آنها به آنچه که میگویند اعتقاد ندارند , هیچکدام . همه دکاندارند و دینفروش و مردم را بدهکار خود میدانند با وقاحت و بیشرمی فراوان . کاری میکنند که ……

  ———–

  سپاس دوست گرامی
  سپاس

  .

   
  • نه پیامبر و نه امامان شیعیان هیچکدام ادعای معصومیت نکردند .
   ………..
   درود ناشناس اشنا. معصوم نامیدن کسی در حقیقت از شعور انسانی انداختن طرف است و بزرگترین توهینی است که به کسی کنند. مثلا در زبان عوام می گویند بچه معصومه. خب چون بچه است و شعور و عقلش رشد نکرده. ولی آخوند برای رونق دادن نون دونی خود هر /////////////// را می گوید و هر چه و کسی را با بوجود آوردن هاله ایی از تقدس مقدس و معصوم و …می نامند و با فریب و شیادی برای مردم ترس می افرینند. در ضمن هیچ مدرکی دال بر کار کردن علی نیست.و علی با 35 اولاد و تعداد بسیاری زن و کنیز و کلفت و سردار اسلام بودن چگونه می توانسته با چاه کنی شکم آنها را سیر کند؟ هر چه شیعه گفته و می گوید جز مشتی //////////////////////// نیست. این جماعت /////////////////////////////////////////// نه تنها هیچ نفعی به ایرانیان نرسانده اند بلکه همیشه در مقابل منافع ایران و ایرانی قرار گرفته اند و باعث عقب افتاده گی و فقر و فلاکت ایرانیان شده اند. بی وجدان تر و نا سپاس تر از این جماعت در هیچ جامعه ایی یافت نمی شود.اگر کسی تکه نانی به /////////// دهد ////////// تمام عمر سپاسگزارش می شود ولی این جماعت بی وجدان /////////////////// با وجود زندگی ///////////// خود درایران همیشه در مقابل فرهنگ و تاریخ و منافع ملی ما ایرانیان بوده و با ایرانیان از بیگانگان اشغالگر بدتر رفتار کرده اند.

    
   • مزدک گرامی درود
    ظاهرا اهالی حوزه همگی پس از خون گریه کردن ! رفته اند و خوابیده اند چون به بعضی ها میگفتند پاشو بابا بیدار شو ! چون اگر به امتیازات نظری بیفکنید منفی در کار نیست !

     
   • مزدک جون چی می زنی؟ معصوم به معنی گناه نکردنه!! هر چند دو نکته رو من می تونم به متن بی محتوی تو اضافه کنم یکی اینکه اگر امام و پیامبر معصوم است پس کار شاقی انجام نمی دهد که او به دست خود از گناه دوری کند(مشکل ترین بخش قضیه) نکته دوم هم اینکه یک بچه از زمان تولدش هم گناه می کند اما این گناه ناخواسته است و اساساً هر انسانی گناه می کند!!!

     
 142. با سلام

  مولانای بزرگ میفرماید:
  گر تو مشک و عنبری را بشکنی
  عالمی از فوخ ریحان پر کنی
  ور شکستی ناگهان سرگین خر
  خانه ها پر گند گردد تا به سر

  ابیات فوق بدرستی حال و روز و فکر و نیت بی مایگان چندش آور ائمه نماز وحشت آفرین جمعه را بر ملا میکند. اعتراض مردم به جان آمده از جنایات نکبت بار « نظام بد سابقه و آدمکش جمهوری اُموی » بسان ضربه ای، روان تیره افرادی چون کاظم صدیقی امام جمعه بد ریخت و چندش آور و علم الهدای میرغضب و بد دهن و سایر گزمگان و گماشتگان خرافه ساز و دروغ پرداز نظام حاکم را بر آشفت و به واکنش واداشت تا برای چندمین بار باطن و ذات خود را آشکار و کینه شتری خود را نسبت به ایرانیان به جان آمده را نشان دهند. چون سرگین خر شکستند و زهر مهوع کلماتشان را، در قالب رجزی لمپن وار در گوشهای دراز مزدوران ساندیس خور و جاسوس و بی شرافتشان ریختند .یکی از تجلیات فرهنگ ارباب عمایم علاوه بر پوشیدن این مانتوی مضحک و گذاشتن عمامه نفرت آورشان ، در زشت گویی و بی حیایی و دریدگی تجلی میکند و این فرهنگ لمپنی همیشه بخشی از منش و بی ادبی جبلی و نانجیبی ذاتی پوشندگان این جامه ننگین و خونین و چرکین و زشت و دست و پاگیر، ملا نصرالدینی بوده وهست.
  ای اشباه الرجال، ای آدم نمایان بی شرف و بی شرافت، ای بد گوهرهای پلید!
  رویتان چون کلماتتان و ظاهرتان چون باطنتان زشت باد که با خدعه و فریب و مکر و نیرنگ و با سؤاستفاده از باورهای دینی و ایمان مذهبی مردم، و دامن زدن به خرافات، چنان نقش ویرانگری در این کشور نکبت زده بازی کردید که هزاران جاسوس رسمیِ دشمن متعصب و صدها ارتش مهاجم هم اینقدر خسارت نمیزند.( بیاد بیاوریم که دشمنان ایران بدون شلیک حتی یک گلوله اکثریت قریب به اتمام افسران ارتش ایران را نابود کردند تا همکار و همدست ملعونشان صدام پلید، و ارتش خونخوار و وحشیش نیز دمار از روزگار مردم ایران در آوردند و آن شد که همزمان با اعدام دسته جمعی نظامیان شرافتمند بدست آخوندهای جلاد، صدامیان نیز کشتند و تخریب کردند و سوزاندند و اسیر کردند و ملت بد بخت ایران در لابلای این دو فک خونریز گیر افتادند و آنهمه تلفات و خسارات بی حساب و غیرقابل جبران متحمل شدند. )
  در عصر مشروطیت نیزآخوندها با هر نوع فکر تجدد خواهی و به نظم و سامان درآمدن اجتماع مخالف بودند و همیشه بخصوص از باسوادشدن زنان در وحشت بسر میبردند و آگاهی مردم کابوس همیشگیشان بود .
  به عنوان نمونه با آنکه ظاهراً آخوند وحید دستگردی دارای اعتبار ادبی و مذهبی بوده،و از اساتید دانشگاه هم محسوب میشده، بنا به ذات پلید و خوی مرتجعانه آخوندی با همان ادبیات هتاک آخوندی به انقلابیون و شعرای انقلاب مشروطیت، از جمله شهید میرزاده عشقی و عارف قزوینی جسارتها میکند، تهمت ها میزند، و هرزگیها بخرج میدهد، بطوریکه میرزاده عشقی ناگزیر میشود با اشعار زیر او را پاسخی شایسته به او بدهد . این پاسخ زیبنده همه آخوندها از راست و چپ و کج و اصلاح طلب و افساد طلب و سنتی و مدرن و اصولاً هر کسیست که حتی یک لیوان آب از آن حوزه های نفرین شدهٔ احمق پرور سرتا پا خرافات و دروغ نوشیده باشد.
  گویی لباس این هجو تنها به اندازه و سزاوار قامت ناساز آخوندیسم است و بس.

  « ای وحید دستگردی* شیخ گندیده دهن‏***
  ای که نامیدی همی گند دهانت را سخن***‏ ای شپش‏خور شیخ یاوه ‏گوی شندر پندری‏ *ای نداده امتیاز شعر با گند دهن*‏ پوستین بر پیکرت چون جلد خرسی کولِ سگ***‏ هیکلت اندر عبا چون دوش نسناسی کفن***‏ بر سرت عمامه چون آلوده با گچ سنده ‏ای***‏ رو در آئینه نگر باور نداری گر ز من***‏ ای سخن‏هایت همه مانند گ… ز اندر هوا*** وی زبانت در دهان مانند گُ… اندر لگن‏……..

  زود باشد که مردم ایران انتقامی سخت و عادلانه ازتان بگیرند.

   
 143. هر چند بعضی اصطلاحات خرافاتی چون یا علی و این //// را باید درور ریخت ولی فراموش نکنید که درآن زمان شاه مملکت افتخار داشت که کمر بسته رضا ///////////// است.

  هنوز هم حق زارممد (بهروز وثوقی) را بالا می‌کشند – کلیپی طنز از سایت توانا!

  http://news.gooya.com/2018/01/post-11045.php

   
 144. نخسه کیهان آخوندی برای سوریه: انتخابات فرامذهبی و فراقومی ریاست جمهوری. بر این اساس رئیس‌جمهور دولتی فراگیر شکل می‌دهد که دربرگیرنده اقوام و مذاهب گوناگون می‌باشد.
  مش قاسم: تو اگه میگی خوب تار میزنی، این تار رو واسه ما تو ایران بزن! یه مشت شیاد و شارلاتان.

  سعدالله زارعی

   
 145. نوری زاد حاضرم سر هر چه که دیگران دوست دارند با آنها شرط ببندم تو از بدبخترین جاسوسها و اعضا رژیم هستی!!! اگر هم آنها حاضر به شرط بندی نیستند می توانند منتظر عواقب دوستی با تو باشند!!! البته چاشنی دیوانگی را اعضا رژیم برای رد گم کردن دوست دارند به تو نسبت دهند!!

   
 146. به نقل از خبر نامه گویا:
  ۱۰ درسی که از سفر شاهرودی به آلمان و فرار او می‌توان گرفت. (این چهارتاش، بقیه توی لینک)
  http://news.gooya.com/2018/01/post-11050.php
  درس ۶ ـ ما درس گرفتیم و آموختیم که یک دانشمند و عالم که قاعدتاً سروکارش فقط با علم و دانش و فاکت‌ها و برهان است و طبیعتاً از هرگونه خرافات و اعتقادات غیرعلمی باید به‌دور باشد می‌تواند همچون پروفسور سمیعی آن‌چنان خرافاتی باشد که در رسانه‌های کشورش با افتخار، قدرت امام‌زاده‌ها را بیشتر از علم بداند و بگوید: «وقتی اسم امام رضا و حضرت رضا می‌آد ما دیگه کی هستیم!» و می‌دانیم که چقدر این حرف می‌تواند تأثیر ناروا داشته باشد، آن هم زمانی که از زبان کسی گفته شود که مردم او را از دانشمندان علم و دانش پزشکی می‌دانند و هم‌وطنان‌اش او را از «افتخارات» ملی می‌دانند و به او ایمان دارند!

  درس ۷ ـ درس گرفتیم که چقدر این نوع دانشمندان می‌توانند خدمت‌گزار ظالمان باشند و به ‌جای کمک به بیداری و هوشیاری مردم‌شان تلاش در ترویج خرافات و تحمیق کنند و هم‌گام با کوشش چهل ساله‌ی دستگاه‌های تبلیغاتی رژیم برای عمر بیش‌تر آن‌ها گام بردارند.

  درس ۸ ـ ما درس گرفتیم که یک دانشمند، یک عالم، یک پروفسور می‌تواند به خود اجازه ‌دهد که مردم را احمق تصور کند و به راحتی به آنان دروغ بگوید! مثلاً در جاهای مختلف با سران اول یک حکومت ضدمردمی و فاسد حشر و نشر داشته باشد و عکس‌هایش همه جا منتشر شده باشد و یکی از آن جانیان را برای معالجه به کلینک‌اش فراخواند و بعد هم در پاسخ به پرسش مردم بگوید «من فقط سالی دو روز به ایران می‌روم و آن هم برای دیدار دوستانم و اصلاً سابقه‌ی سیاسی مریضم را نمی‌شناسم.»

  درس ۹ ـ ما خیلی چیزهای دیگر هم از چنین سرشناسان علمی، سیاسی، فرهنگی و هنری جامعه درس و یاد گرفتیم اما چون هضم برخی از آن‌ها خیلی سخت است، باید صبر کنیم که به خود بقبولانیم که بــــــــــــله از این موجودات نان به نرخِ روزخور در جامعه‌ی ما کم وجود ندارد.

   
 147. اخبار: هشدار ووززیر/* راه درباره تبدیل شدن ایران به “بهشت مفسدان”.
  مش قاسم: اولا، حاجی خودت هم یکی از این مفسدان هستی. دوما، هشدار به کی میدی؟ همپلکیهای خودت؟ همهتون۴۰ ساله مشغول فساد هستین، معتاد به فساد هستین. با بودن اینا امکان فساد زدایی در این مملکت نیست که نیست.

  /*: ک

   
  • کیهان ملاخور شده یه سری سوالات رو از حاجی وزوزیر/* راه منتشر کرده. سوالات خوبیه، برادار حسین، این سوالات مشمول خودت هم میشه. تو هم بیا بگو قبل از منقلب چهکاره بودی و این ثروتی که بهم زدی از کجا آمده؟

   ۱- سال‌ها است که می‌گویند جنابعالی از وزیران چند هزار میلیاردی هستید. آیا این موضوع صحت دارد؟ اگر صحت ندارد مبلغی که به عنوان دارایی خودتان به
   قوه قضائیه اعلام کرده‌اید چه میزان است؟
   ۲- بر مبنای بعضی از اخبار و تصاویر منتشرشده، جنابعالی دارای ویلایی در منطقه لواسانات هستید، متراژ این ویلا چقدر است؟
   ۳- ارزش ریالی این ویلای لواسان چه میزان است؟ آیا در لواسان ساکن هستید یا در تهران هم منزلی برای سکونت دارید؟ منزل شما در تهران در کدام منطقه و دارای چه متراژی است؟ و ارزش ریالی مسکن شما در تهران به چه میزان است؟
   ۴- فرزندان جنابعالی در کجا مشغول به کار و تحصیل هستند؟
   ۵- آیا جنابعالی صاحب شرکت یا شرکت‌های تجاری هستید؟ اگر پاسخ مثبت است، لطفاً بفرمایید چند شرکت تجاری دارید؟
   ۶- آیا همزمان با شغل وزارت، در شرکت‌های خصوصی متعلق به خود نیز مشغول به فعالیت هستید؟
   ۷- ثروتی که رقمش را به قوه قضائیه اعلام کرده‌اید، از کجا آورده‌اید؟
   ۸- قبل از ورود به مشاغل دولتی، ثروت شما چه میزانی بوده است؟
   ۹- با توجه به حضور مستمر شما در اکثر دولت‌ها و مناصب دولتی، به کدام شغل غیردولتی مشغول بودید که چنین سرمایه‌ای به دست آورده‌اید؟
   ۱۰- آیا صحت دارد که شما برای تحصیل در انگلستان بورسیه وزارت نفت شدید؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، چه ارتباط یا رانتی داشتید که وزارت نفت شما را بورسیه کرده است؟
   ۱۱- آیا شما ارتباطی با انبوه‌سازان دارید؟
   ۱۲- آیا صحت دارد که خانواده برخی از معاونان و مدیران شما در وزارت راه، ساکن کشورهای خارجی هستند و آنها هرچند وقت یک‌بار برای دیدن خانواده، سفر خارج می‌روند؟
   ۱۳- اگر دولت دهم را قبول نداشتید چرا با حکم احمدی‌نژاد، عضویت در شورای رقابت را پذیرفتید؟ و آیا در تدوین لایحه خصوصی‌سازی و اجرای اصل ۴۴ با وزارت اقتصاد دولت نهم همکاری کردید؟

   /*: ک

    
 148. نباید شعارهای ملت را بنفع سلطنت مصادره یا تحریف کرد، عبدالستار دوشوکی

  http://news.gooya.com/2018/01/post-11025.php

   
 149. جناب نوریزاد نظر شما در مورد فیلم کارناوال عاشورا چیست ، درست است که شما کارگردان آن بودی ، لطفا جواب دهید

  ———-

  نخیر درست نیست.
  من کارگردان این فیلم نبوده ام.

  .
  .

   
 150. حال که توده مردم به ریشه و بیخ و بن و سرچشمه شر و فساد و جنایت و غارت پی‌ برده ‌اند آرزوی شخص علی‌ خامنه‌ای و مشاورین روسی و امثال آیت‌الله بی‌ بی‌ سی‌ در یک نقطه بهم گره می‌‌خورد تا اصل که علی‌ خامنه‌ای هست کنار رود و مسائل جنبی و فرعی و حاشیه‌ای را در اذهان مردم غالب و قالب کنند. خطاب قرارد دادن جانی‌ترین و فاسد‌ترین فرد این نظام اگر برای افشاگری گری و هر چه بیشتر رسوا کردن او نباشد رسمیت بخشیدن به کار جنایت خو و رذالت پیشه‌ای هست که ملتمسانه از او می‌‌خواهیم قدری کمتر ضحاک باش خواهشاً، کمی‌ کمتر غارت و جنایت کن لطفا. کیست که نداند اصلاح چی‌ و تندرو و کند رو و اعتدالی و پوتین، حفظ و برقراری این جانی‌ترین موجود یعنی‌ شیشه عمر ذلّت بار خودشان و حیات و بقای ننگین آنها به این کینه توز قدرت پرست و جانی و غارتگر گره خورده است.

   
 151. نوری زاد من کسی هستم که در جریان بسیاری از اخبار هستم! من همان کسی هستم که وقتی همه شما بدنبال این بودید که شاهرودی کجاست آمدم اینجا گفتم کجاست! روح الله زم به شما گفته بود شاهرودی انگلیس هست اما من گفتم در آلمان هست! بتو گفتم اگر بخواهی بدانی من کیستم نمی توانی!!! در مورد شخص شما باید بگم رژیم ایران به دلایلی به تو علاقمند است اول از همه اینکه می داند هیچگاه شهامت برخورد مسلحانه (همان چیزی که رژیم از آن می ترسد) نداری!!! (من در اینجا آزادم بجای بکارگیری الفاظ نظام، نظام مقدس و … خیلی راحت بگویم رژیم یعنی کلمه ای که نظام مقدس از آن متنفر است!!!) دوم اینکه رژیم ایران تو را فرد بی خطری می داند و در کنار دوستی هایی که داری می تواند افراد دیگری را رصد و شناسایی کند که در صورت احساس خطر بر هریک سناریوی دیگری برای هر یک بنویسد! سوم اینکه رژیم هرگز قصد کشتن تو را نداشته است و اگر هواداری به تو پرخاش کرده است فقط اسباب خنده چند ساعته برایشان بوده است و نمی گویم لذت نبرده اند حداقل یک شکم سیر به تو خند یده اند!! چهارم اینکه رژیم می داند تو هیچ مدرکی علیه آنها نداری (برخلاف بسیاری از حرفها که می زنی) و در کنار بسیاری از موضوعات از تو بهره برداری سیاسی به قصد نشان دادن آزادی در ایران نیز شده است و این چیزی است که خامنه ای نه فقط در مورد تو بلکه در مورد امثال تو به این عده متذکر شده است مورد آخر اینکه اگر می خواهی سندیت حرفهای من را در یابی اینجا بنویس “تنها راه نجات ایران کشتن آخوندهاست” در کمتر از 24 ساعت در حفاظت اطلاعات سپاه نقره داغت می کنند!!! نقره داغ کردن های انها در ابتدا با مشت، لگد و الفاظ ناموسی بسیار رایج در میان ارازل و اوباش است ضمن اینکه دستهایت نیز بسته است!!! تدریجاً شکنجه ها شکل جدی تری بخود می گیرد که در برخی از اندام خود احساس فلج بودن خواهی نمود!! … خلاصه کنم رژیم ایران بسادگی تغییر شکل پیدا نمی کند مگر با راهکارهایی که برایت بازگو خواهم کرد:

  1- بیشتر مردم ما سرخورده و ناآگاه هستندو در این میان بسیاری نیز به اندک لقمه نان و وامی از سوی اعضا رژیم راضی هستند، شکل اعتراضات باید از شکل نان و آب شکل دیگری بخود بگیرد که نشان از آگاهی سیاسی در مورد مردم داشته باشد وگرنه رژیم بسادگی به همه چیز خاتمه می دهد!!!

  2- در میان مردم افراد ترسویی وجود دارند که سعی می کنند مانع از دخالت افراد شجاع در میدان باشند حذف این افراد ضروری است!!!

  3- بسیاری از رسانه های ایرانی در خارج از ایران از ابراز عقیده مستقیم در مورد حرکات مسلحانه در ایران ابا دارند!!! اینکه آنها را وابسته به رژیم ایران بدانیم اشتباه است!! شبکه من و تو که در صحبتهای آقای حسینی به انها اشاره شد، نادرست است! خانوم گوگوش در برابر سناریو های رژیم با مشاهده قتلهایی چون فریدون فرخزاد و … هشیارتر شده است ضمن اینکه ایشان نمی خواهند وجهه سیاسی در بروز رویدادهای خشن در خارج از کشور بخود بگیرند که مبادا شرایط اقامت ایشان را در ابزار علنی اینگونه موضوعات دشوار تر کند!!

  4- آقای محمد حسینی فردی است که دستور قتل وی بارها بر روی میز اعضا رژیم در اطلاعات مورد برسی قرار گرفته است و حتی رژیم ایران به این منظور در صدد مذاکراتی با دولت آمریکا برای حذف این افراد و بازگشت آنان به ایران بوده است!!!!

  5- آقای حسینی مدعی است رضا پهلوی و مجاهدین خلق متعهد شده اند یعنی موضوعی که مورد توجه رژیم ایران بوده است اما هنوز قادر به اثبات آن نبوده اند!!!

  6- رژیم ایران پول، اسلحه و امکانات دارد!!! اگر مردم می خواهند پلیس با شما همراه شود باید نشان دهند توانایی مقابله جدی و خونین با اعضا سپاه پاسداران و بسیج در میان آنان وجود دارد! پس از آن یقین داشته باشید دیگر نیروهای مسلح پی به ناکارامدی رژیم برده و با مردم همسو می شوند!!!!

  می بینید کار دشواری پیش رو دارید!!!!! رژیم ایران بیش از هر چیز نیروهای خود در سپاه و بسیج را تجهییز می کند و گارد ویژه شاهنشاهی در زمانه فعلی البته با امکانانی بیشتر تلقی می شود!!!!

   
  • بی جهت نیست انار-شیت (تنها فردی که با نوری زاد ملاقات داشته است) تاکنون بلایی سرش نیامده است!!! رصدهای اطلاعاتی نشان داده است که او فقط برای گربه ها آشغال گوشت جدا می کرده است!!!!

    
   • ناشناسی در جستجوی شاس

    نا-شاس
    شاس میزنی؟
    شاس مغزی؟
    شاس مخی؟
    شاس گولی؟
    یکم فقط یکم به اندازۀ سر سوزن آدم باش.
    وقتی کسی نیست مثل پیرزن ها غیبت نکن. آنارشیست اگر هم بود جواب ناشناس های بزدل را نمیداد مخصوصن یکی مثل تو که شاس زده و شاس گول.
    کمترین نشان مرام و انسانیت اینه که هر کسی را درست خطاب کنی.
    یه 15 تا منفی برای من رد کن.
    چو بنیاد جهان بی اساس است
    نبیند روی راحت هرکه شاس است
    شاس گول جماعت هیچوقت روی آسایش نمیبینه. اگه کسی هم برای دشمنی پیدا نکنه با خودش ور میره و به خودش بد و بیراه میگه. شاس میزنه.
    یکی مثل تو هیچ حرفی برای گفتن نداره و فقط با مطرح کردن نام دیگران برای خودش دنبال اسم و رسم و امتیاز تا بلکه شبها راحت بخوابه. آخر شاس مغزی.

     
    • نوری زاد این متن یا از خود توست یا آنارشیست!!!!!! من این فرد یابو مسلک را که بی شباهت به انارشیست نیست را می شناسم پیرمرد!!! یک جا هم به من توهین کرد از اساس جواب من را که مودبانه بود را حذف کردی!! حاضرم شرط ببندم جواب این ناشناس را نیز حذف کرده ای پیرمرد نادان!!!!

      
  • مورد آخر اینکه اگر می خواهی سندیت حرفهای من را در یابی اینجا بنویس “تنها راه نجات ایران کشتن آخوندهاست”
   ………………
   حرفهای تو بدون کم و کاست مزخرف است و تو یک ترسوی ///////// و ابلهی! جناب /////////// آخوند پرورده یک ایدیولوژی و طرز تفکر است و توی ////// اینو نمی فهمی! تو وقتی مثل نوریزاد مرد و مردانه در ایران و دربرابر رژیم ایستادی و سینه سپر کردی حق داری هر اراجیفی می خواهی بگویی. تو جرئت انتخاب یک اسم برای خودت نداری بعد اینجا اراجیف می نویسی؟

    
   • مزدک مثه انار-شیت حرف می زنی!! من کاری ندارم این شخص نفوذ دارد یا نه؟؟؟ اما یک چیزی رو نمی فهمم مثلاً اینکه مثه سید مرتضی می گین یک اسم واسه خودت تعیین کن یعنی اینکه شخص با یه اسم شجاع می شود؟؟؟ بی شک تو دیوانه ای!!! عکس خودت را که اینجا گذاشتی می فهمیم تو شجاعت آنچه را که می گویی داری!! جوش هم نزن پسر جان ته مونده شیر نداشته ات هم مثه انار-شیت خشک می شود!!!

     
  • ممنون از افشاگری شما، اینک که تیرشان برای قتل تهییج کنندگان اعتراضات به سنگ خورد دست به دامن اینترپل شدند!!

    
 152. سلام خسته نباشی
  کسی که با خواندن نوشته هاش آرام میشوم آقای نوریزاد چند شماره تلفن همراه در گروهی آمده بود که شماره های نمایندهای مجلس یا خانه ملت بود خیلی تماس گرفتم موفق نشدم میخواستم اگر لیاقت داشته باشن که یک گارگر زاده ایرانی ده دقیقه در مجلس برایشان به عنوان قشر زحمت کش و ملت ایران برایشان تحفه ببرم برای هر نماینده یک دانه نون تافتان تنوری تا مزه نان حلال را بچشند ولی از این موهبت بی نسیب ماندن …نان حلال خوردنم لیاقت میخاد وسلام

   
  • با سلام

   دوست گرامی مگر نمیدانی که اگر آدمکهای مجلس یک لقمه نان حلال بخورند تا یک هفته دل درد میگیرند؟
   از کسانیکه از فیلترهای تنگ نظام مقدس میگذرند توقع هیچ راستی و درستی و انسانیتی نباید داشت. همان لحظه که مهر تأیید نمایندگی میخورند، مهر باطل شدنشان از دایره انسانیت هم زده میشود. در ضمن مگر نانی برایت گذاشته اند تا برای گدا چشمان راهزن تحفه ببری؟ آنان گنجها و پولها و شمش های انباشته صدام و قذافی و عبدالله صالح را دیدند که چگونه نصیب دشمنانشان شد تنها کفاره اش بر گردنشان ماند، ولی به جای عبرت گرفتن حریص تر شدند.تنها مشتی خاک کاسه چشم حریصشان را پر میکند و بس. نان به عرق جبین کارگر و رنجبر آغشته است، آنان خون رنجبران را گواراتر میدانند. نانت را به سگ بده و حرامش نکن.

    
 153. شاید به کارتان آمد
  .
  ۲۲ دی سالروز درگذشت ابوسعید ابوالخیر

  ( زاده سال ۳۴۷ یا ۳۵۷ خراسان — درگذشته ژانویه ۱۰۴۹ ) عارف

  ابوسعید ابوالخیر از عارفان بزرگ و مشهور اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری است. ولادت او در سال ۳۴۷ – ۳۵۷ هجری در شهری به نام میهنه یا مهنه از توابع خراسان اتفاق افتاده‌ است. ویرانه‌های این شهر در بين شهر هاي سرخس، مرو، هرات، نيشابور امروزی قرار دارد. او سالها در مرو و سرخس فقه و حدیث آموخت تا در يك حادثه مهم در زندگي اش درس را رها كرده و به جمع صوفيان پيوست و به وادی عرفان روی آورد. شیخ ابوسعید پس از اخذ طریقه تصوف در نزد شيخ ابوالفضل سرخسي و ابوالعباس آملي به دیار اصلی خود (میهنه) بازگشت و هفت سال به ریاضت پرداخت و در سن ۴۰ سالگي به نیشابور رفت. در این سفرها بزرگان علمی و شرعی نیشابور با او به مخالفت برخاستند، اما چندی نگذشت که مخالفت به موافقت بدل شد و مخالفان وی تسلیم شدند.
  ابوسعید ابوالخیر در میان عارفان مقامی بسیار ممتاز و استثنایی دارد و نام او با عرفان و شعر آمیختگی عمیقی یافته‌است. چندان که در بخش مهمی از شعر پارسی چهره او در کنار مولوی و خیام قرار می‌گیرد، بی آنکه خود شعر چندانی سروده باشد. در تاریخ اندیشه‌های عرفانی در صدر متفکران این قلمرو پهناور در کنار حلاج ، بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی به شمار می‌رود. همان کسانی که سهروردی آنها را ادامه دهندگان فلسفه باستان و تداوم حکمت خسروانی می‌خواند. از دوران کودکی نبوغ و استعداد او بر افراد آگاه پنهان نبوده‌ است. او خود می‌گوید: «آن وقت که قرآن می‌آموختم پدرم مرا به نماز آدینه برد. در راه شیخ ابوالقاسم که از مشایخ بزرگ بود پیش آمد، پدرم را گفت که ما از دنیا نمی‌توانستیم رفت زیرا که ولایت را خالی دیدیم و درویشان ضایع می‌ماندند. اکنون این فرزند را دیدم، ایمن گشتم که عالم را از این کودک نصیب خواهد برد.» نخستین آشنایی ابوسعید با راه حق و علوم باطنی به اشاره و ارشاد همین شیخ بود. چنانکه خود ابوسعید نقل می‌کند که شیخ به من گفتند: ای پسر خواهی که سخن خدا گویی گفتم خواهم. گفت در خلوت این شعر می‌گویی:
  من بی تو دمی قرار نتوانم کرد
  احسان تو را شمار نتوانم کرد
  گر بر سر من زبان شود هر مویی
  یک شکر تو از هزار نتوانم کرد
  همه روز این بیت‌ها می‌گفتم تا به برکت این ابیات در کودکی راه بر من گشاده شد. ابوسعید در فرهنگ شرق زمین شبیه سقراط است. گرچه عملا در تدوین معارف صوفیه اثر مستقلی به جای نگذاشته‌ است با این همه در همه جا نام و سخن او هست. چندین کتاب از بیانات وی به وسیله دیگران تحریر یافته و دو سه نامه سودمند مهم که به ابن سینا فیلسوف نامدار زمان خود نوشته‌است از او بر جا مانده‌است.
  تاريخ ادبيات جهان درگذشت صوفي و سخنور پارسي گوي خراساني؛ ابو سعيد ابوالخير را در ۸۱ سالگي در ۱ص ژانويه سال ۱۰۴۹ ذكر كرده است كه اشعار، گفته ها و عقايد او در «اسرار التوحيد» گرد آوري شده است. وي از مروجان دوستي و مهرباني كردن و از نهي كنندگان كينه جويي و عناد بود.

   
 154. درود جناب نوری زاد

  چند روز است که بحث ازادیهای فردی و اجتماعی در کشور عربستان مطرح شده و صدای تبلیغات ان گوش هر شنونده ای را کر میکند. من شخصا موافق اینگونه ازادیها هستم. ولی کسانی که مایل به ایجاد اینگونه ازادیها در کشور عربستان هستند میدانند که فرهنگ عربهای شعبه جزیره کشش اینگونه ازادیها را ندارد زیرا اینقدر در مغز این ملت تعصبات مذهبی نفوذ دارد که در اخر نتیجه اش سرنگونی ال سعود خواهد شد. یادمان نرفته که ما خیلی پیشتر از این اعراب یعنی قبل از انقلاب اسلامی رضا شاه بزرگ زحمتهای زیادی برای ازادیهای فردی کرد و توان خود را بر ان گذاشت تا مردم به حقوق اولیه خود اگاه باشند ولی متاسفانه چون مردم ان دوران دارای تعصبات مذهبی شدید بودنند زحمات رضای شاه بزرگ با کوشش خود رضا شاه حفظ شد نه خواسته مردم و بعد از رضا شاه بزرگ فرزن او محمدرضا شاه هم ادامه راه پدر را در حفظ ازادیها اجتماعی انجام داد ولی چون مردم ازنظر دیدگاه و تفکر مذهبی بودند نتیجه ای برای مملکت که نداشت، مردم راه انقلاب اسلامی را در پیش گرفتند تا پیشرفت وترقی مملکت. از نظر من حال و روز عربستان همان حال و روزه دوران پهلوی را دارد. ملتی موفق است که بتواند تفکرات پوسیده و متحجر خود را دور انداخته و راه پیشرفت را انتخاب کند. پاینده ایران

   
  • خیام گرامی خود محمد رضا شاه در مورد دین اسلام عوامتر از عوام بود. لطفا کتاب هایی را که به ایشان را بخوانید. ایشان هم به خرافات مذهبی باور داشت و هم از نظر سیاسی برای حفظ قدرتش بر توهم تودها دامن می زد. رضاشاه تا حدودی اول چون علت عقب افتاده گی ایرانیان را به پیروی از آتا ترک که تحصیل کرده اروپا بود اسلام و آخوند می دانست سعی در کوتاه کردن دست آخوندها بعنوان انگلهایی که برای رواج دکان مفتخوری و زندگی انگلی خود به رواج خرافات می پردازند نمود و موفق نشد. چون در اواخر عمر خود مجبور به عقب نشینی در برابر آخوندها شد. ولی محمد رضاشاه درست برعکس پدرش از همان اوایل هم خود به توهم خرافات تودها و احترام به خرافات و انگلهای حوزه دامن زد و هم خود به خرافات باورداشت و از ترس چپ خود را به دامن مرتجع ترین قشر اجتماعی انداخت. و نتیجه چنین سیاستی هم سال منحوس 57 شد.

    
 155. این حرفها برای خامنه درمان نمی‌شود

  ضرب‌المثلی هست که می‌گویند فلانی از هر انگشتش هنری می‌ریزد.

  حالا باید یک ضرب‌المثل برای خامنه‌ای در بیاوریم. به این شکل که:‌ از هر کلمه‌اش وقاحتی می‌ریزد.

  این هم کم است. یعنی علاوه بر وقاحت، یک دروغ هم می‌ریزد. یک فریب هم می‌ریزد. یک بی‌شرمی هم می‌ریزد. و یک حرص قدرت پرستی هم می‌ریزد.

  فقط در همین جمله‌اش بشمارید چند تا دروغ و وقاحت هست:
  «اینی که فلان انسانی از یک حقی محروم بمانه و اعتراض بکنه یا این اعتراض‌کننده‌ها حالا، صد نفر، پانصد نفر، بیایند یک جایی جمع بشوند و حرف خودشون رو بزنند این یک مطلب است. اینی که یک عده‌یی از این تجمع، از این انگیزه سوءاستفاده کنند بیایند به قرآن دشنام بدهند. به اسلام دشنام بدهند، به پرچم اهانت کنند، مسجد را بسوزانند، تخریب کنند آتش بزنند یک حرف دیگه است.»

  1- توصیف مردم خروشان 142شهر بزرگ و کوچک ایران که مشهد و اصفهان و کرمانشاه و تهران و قم و اهواز تویش هست با عبارت «یک انسانی که از یک حقی محروم بمانه، و صد نفر، پانصد نفر یک جایی جمع بشوند» چقدر از حقیقت به دور است؟!

  2-آنهمه مشکل اقتصادی و غارت سی ساله‌ی عظیم تمام سرمایه‌های مردم که نان در سفره‌ها باقی نگذاشته و مردم سراسر کشور بعد از سالها تظاهرات و شعاردادن در این تظاهرات از پیر و جوان به فغان و اشک و آه بیانش می‌کنند، با عبارت «این که یک انسانی از حقی محروم بماند» چقدر از پایین‌ترین حد رحم به دور است؟!؟؟

  3-سومین جمله: این‌که عده‌یی از این تجمع سوء‌استفاده کنند. … .

  سوءاستفاده وقتی است که یک عده یک شعاری می‌دهند و گروهی شعار را تغییر بدهند. آیا در این اعتراضها دو نوع شعار متناقض داده می‌شده؟ یا شعار همه اتفاقاً این بود که ما همه با هم هستیم؟ آیا شعار همه از ابتدا مرگ بر روحانی و بعداً خامنه‌ای نبوده؟ آیا بین مردم در شعارها دو دستگی بوده؟ کسی دیده است که دو نوع شعار مختلف داده شده باشد؟ یا همه یکدست می‌گفتند توپ تانگ فشفشه آخوند باید گم بشه. و خامنه‌ای حیا کن. مملکتو رها کن… . پس سوء‌استفاده کجا بوده؟

  4- خامنه‌ای می‌گوید: «به قرآن و اسلام دشنام دهند و به پرچم اهانت کنند و مسجد آتش بزنند…» اگر اسم خامنه‌ای قرآن باشد این حرف درست است. اما در کل شعارهای مردم گوش کنید یک نفر پیدا نمی‌کنید که به قرآن دشنام داده باشد. یا به اسلام. اتفاقاً مردم می‌گویند شما آخوندها «اسلام را پله کردید ملت را ذله کردید» یعنی خیانت همین آخوندها به اسلام را دارند برملا می‌کنند. اما دجال با وقاحت دروغ می‌گوید به قران دشنام می‌دهند. تا ایمان مردم ناآگاه را تحریک کند و ضمنا نفرت عیان شده در تمام کوی برزن ایران از خودش را بپوشاند. یکی نیست بگوید آخر وقتی همه ایران دیده‌اند که بچه‌های کوچک مدرسه‌ای که به‌زور به تظاهرات اجباری برده‌ای هم در بازگشت مرگ بر خامنه‌ای می‌گویند دیگر به روی خود نیاوردن و اینطور دروغ گفتن بیشتر باعث پوزخند همگان به حماقت خودت می‌شود.

  5-آن سخنرانی را از سر تا پا بخوانید. واژه واژه‌اش دروغ است. کسی پرچم ایران را آتش زده؟ مردم عکسهای خود خامنه‌ای و خمینی را که برای روز 9دی به خیابانها آویزان کرده بودند به آتش کشیده‌اند؛ مراکز بسیج و سپاه یا حوزه علمیة مصطفی خمینی را آتش زده‌اند. اما خامنه‌ای نیاز دارد که رک و پوست‌کنده دروغ بگوید. بگوید مسجد آتش زده‌اند. آدم یاد خمینی می‌افتد. یادتان هست همان ماههای اول حکومتش آمد گفت مجاهدین گندمهای مردم را آتش می‌زنند؟! مجاهدینی که در زندانها شکنجه شده و تیرباران شده بودند؟! می‌بینید که این خامنه‌ای شاگرد همان خمینی است..

  پس یک نوع وقاحت فرای همه گمانها در این آخوند هست که حیرت‌انگیز است. و باید ضرب‌المثل تازه‌یی پیدا کرد برای این نوع از وقاحت.

  اما نکته‌ی دوم. این‌که چرا چنین حرفهایی می‌زند؟ آیا معقول است که فیلمهای تظاهراتها را ندیده باشد؟ آیا شعارها را نشنیده. آیا صحنه‌های خروش مردم و نفرت مردم از خودش را ندیده. آیا فغانهای آن خانم خرم‌آبادی که گریه کنان می‌گفت: «برود. هر چه می‌خواهد بردارد برود ما را خلاص کند» نشنیده است… آیا فیلم جیغ بلند آن خانم در قم که جلو آن به‌اصطلاح سرهنگ! با شجاعت فریاد زد: مرگ بر خامنه ای! را ندیده است… .. آیا فغانهای آن پیرمردهای مشهدی را در وسط جمعیت ندیده است که می‌گفتند حاضریم بمیریم ولی دیگر زیر بار این ظلم زندگی نمی‌کنیم…

  آیا حرفهای آن کودک ده ساله را که می‌گفت آخر خامنه‌ای برو گمشو دیگر بگذار مردم راحت باشند چرا این‌قدر ظلم میکنی؟ را نشنیده است.

  آیا آن مادر چادری را ندیده است که در حالی که چادرش را با دندانهایش گرفته نشسته است و با غیظ وسط تظاهرات و شعاردادنها، عکس خامنه‌ای را گرفته و جر می‌دهد؟

   
 156. محمد نوری زاد

  دوستان خوبم درود

  امروز که به محل کارم
  “جایی که نقاشی می کنم” رفتم،
  دیدم “برادران” زحمت کشیده اند، و
  درِ ورودی را ناکار کرده اند!، و داخل شده اند!، و همه جا را بهم ریخته اند! ظاهراً چیزی نبرده اند، اما نه که خود آلوده اند، ممکن است جاهایی را آلوده کرده باشند، و شاید هم خواسته اند هشداری به من داده باشند!

  می گویم: آهای ای برادران اطلاعاتی و سپاهی،
  اگر خواهان یافتن سندی برای ریز ریز کردنِ من هستید، نیازی به رفتار دزدانه نیست، من که هر روز محکمه پسندترین سندهای نابودی خودم را در قالب نقدهای تند و تیز تقدیم تان می کنم، کافی نیست؟

  و می گویم : برادران، از من و زندگی من
  جز همین نوشته هایم، چیزی به اسم سند مجرمیت نصیب تان نمی شود. من هرگز به مخفی کاری روی نبرده ام. همه ی کارها و گفتگوها و رفت و آمدهایم پیش چشم شماست. آنجا که می نویسم: در راه سنندج هستم، این را دقیقاً برای شما می نویسم، تا اگر برنامه ای در این مسیر با من دارید، بدان عمل کنید.

  البته اگر گمان تان بر این است که در این آمد و رفت های دزدانه، میتوانید برای مستند کردنِ سخنانِ “دشمن محورِ رهبرتان” سندی دال بر جاسوسی!، و ارتباط من با اجانب پیدا کنید!، زهی خیال باطل. که من خود نوشته ام: اگر مردمی که به خیابان ها آمدند، و نفرت و خشم خود را نشان تان دادند، جاسوس و اجیر اجانب اند، من نیز حتماً از آمریکا و اسرائیل و عربستان خط گرفته و می گیرم.

  بیست و سوم دیماه نود و شش – تهران

  @nooriZADmohammad1331

   
  • نوریزاد عزیز بد نیست که قبل از استفاده از لوازم کارت از کسی که سر رشته دارد خواهش کنی که محل کارت و لوازمت را دقیقا بررسی کند مبادا که به ماده خطرناکی آلوده شان کرده باشند . اینروزها برادران با مواد رادیواکیتو راحت آدم میکشند . این روش را از برادران روس خود یاد گرفته اند .

    
   • خیلی از زندانیان که با امراض عجیب و غریب از زندان بیرون میایند , مثلا سرطان , احتمالا به همین شیوه بیمار میشوند یعنی مواد رادیو اکتیو , با غذا , نوشیدنی , دارو , و ……وارد بدن آنها میکنند. این مواد نه بو دارند و نه طعم خاصی . گویا رفسنجانی را هم با همین روش آلوده کردند و کشتند , حوله او به مواد رادیو اکتیو آلوده بود . یکی از مخالفین مشهور پوتین در لندن هم بهمین شیوه کشته شد , گویا غذای او را به این مواد آلوده کرده بودند . قربانی را هم میتوان در معرض تابش این مواد قرار داد و در آنها سلول های سرطانی ایجاد کرد . این تابش ها نامرئی هستند برای چشم ولی بادستگاه های مخصوص قابل کشفند .

     
   • رادیو اکتیو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! خخ خخ خخ رفسنجونی که نو آب ترکید و مرد!!!

     
  • با درود به جناب نوری زاد
   آقای نوری زاد امکان دارد ! گفتم شاید برادران مرحمت زیادی به سرکار داشته باشند ! مقدار کمی از همان مواد رادیو اکتیوی که هاشمی را سربه نیست کرد در مکان نقاشخانه شما به کار ببرندویا برده باشند . پیشنهاد میکنم که یک وسیله شب نما ! مثل ساعت شب نما ( معمولا اعداد آن شب نما است ) همراه داشته باشید چون پرتو رادیو اکتیو معمولا مواد شب نما را به درخشش وا میدارد . البته برای تشخیص علمی رادیو اکتیو (کانورتور کایگر ) دقت بسیار زیادی دارد که از دسترس افراد عادی خارج است . همان شب نما بد نیست اگر متوجه شدید که فبها والا اگر توضیح بیشتر خواستید در خدمتم

   با احترام

    
  • دروددوست گرامی و عزیز
   ایمنی در نظام داعشی بی معنی است، من متاسفم که کسی به حریم شخصی شما تجاوز کرده و آن نیز حتما ماموران امنیتی اند. به کجا باید برد شکایت؟
   چیزی که این جنبش با خود همراه داشت همان بیداری اخلاقی بوده که چهار دهه آخوندها سعی در نابودی آن داشته اند. زیرا که زیر پایه اخلاق خرد است. بیداری وجدانها را نمی توان سرکوب کرد.
   سالم و تندرست باشید
   با احترام

    
  • آقای نوریزاد احتمالاً توسط خل و چلهای رژیم در حرکتی خودجوش بوده است و یا دزد بدبخت دیده است به کاهدان زده است!!! بسیاری از افراد تو را پولدار می دانند و معتقدند بروز نمی دهی!!! مثلاً تصویر دکتر ملکی یا خطوط درهم و برهم بدرد کسی نمی خورد!! البته شما اگر موفق به کسب درجه استادی شدید (نتیجه امتحان چه بود؟؟؟) شاید تمایل بیشتری افراد به دزدی آثار شما نشان دهند ضمن آنکه هارمونی رنگها را نیز نمی د انید!!! من اگر دزد بودم بدنبال تابلویی اصیل و بزرگ بودم!!! منظره هم کار کنید قول می دهم موفقیت بیشتری کسب کنید!!! شما ونگوگ دو قرن دیگر خواهید بود!!!

    
 157. مهران شاعری:
  جناب نورى زاد .فكرنمى كنيد. ويدءو خبرگان .برنامه مهندسى .براى جانشينى اقا مجتبى باشه؟؟؟؟؟؟واز طرف حكومت پخش شده .باذكر اين نكته كه اقاى خمينى نوشته ياگفته رهبر نيازى نيست مرجع باشه.

   
 158. هر وقت به این فکر می‌کنم که صدیقی به امثال من می‌گه «آشغال» یا احمد‌خاتمی می‌گه «فتنه‌گر» یا علم‌الهدی می‌گه «بزغاله» یا خامنه‌ای می‌گه «میکروب» اصلا بِهم بر نمی‌خوره؛
  ۱. من حوزه نرفتم شر و ور بخونم
  ۲. از صدقات مردم حقوق نمی‌گیرم
  ۳. مفت‌خور نیستم؛ کار می‌کنم پول در می‌آرم.
  من سرنگونی طلب ام ✌️

   
 159. یعنی هر چه فکر می کنم فرار شما توی کتم نمی رود ، مگر شما قاضی القضات عادل خود را حساب نمی کردید مگر همه ی حکمها را از داخل کتاب قانون قرائت نمی کردید ؟ مگر خیالتان آسوده نبود و وجدانتان در آرامش شناور نبود ؟ مگر بر اساس احکام خدا و پیغمبر دستور اعدام و زندان و اشد نداده بودید که اینگونه به وقت حساب و کتاب در زمان هنوز زنده بودنتان و تازه در کشوری اجنبی و دشمن، از اینکه به محکمه بروید ترسیدید و گریختید ؟!
  مغزم سوت می کشد وقتی می بینم قاضی القضات کشور ایران ، برای هیچ و پوچ فرار را بر قرار ترجیح داده ، آخر میز محاکمه که ترسی ندارد شما خودتان میز نشینید نهایتا دو عدد سوال از شما می پرسیدند و شما هم طبق معمول سینه را سپر می کردید و بر اساس اصل قوانین و مواد و تبصره های از من در آوردی ، خود را تبرئه و مردم آلمان را مسلمان می کردید ، قدرتت را بنازم خدایا ، آخر چطور می شود که خدای قانون ، خدای اسلام ،خدای حاکم بر جان و مال و ناموس مردم را یک شبه به زیر اخیه بکشانی و ایشان هم با فضاحت تمام ، جانش را گل کولش بیندازد و بگریزد … خدایا هنوز هم توی کتم فرو نمی رود که کسی که خود را محق می دانسته و هنوز هم می داند چنین گانگسترانه ولایت خارجه را به قصد در امان بودن از جنایات خود ، با کلی خدم و حشم ، راهیه ولایتمان شود …
  آقای هاشمی شاهرودی ،آیا رویتان می شود در چشم مردم ایران نگاه کنید و دم از قانون و عدالت بزنید ؟
  حرف بر دلم سنگینی می کند مانده ام قاضیان دیگری که سبقه ایی چون شما دارند برایشان فرار همسنگرشان چه پیامی را داشت ، مانده ام از ولایت آلمان گریختید چون آنجا تنها بودید و گوشت زیر دندان ، اینجا اما هنوز فدائیانی هستند که چاکرتان باشند اما قول نمی دهم که چاکرتان بمانند… عجبا که تاریخ پر است از مردانی که بدون چاکرانشان در گور خفته اند و هنوز مردانی هستند که خیال رفتن ندارند و برای خود باغها بنا کرده اند … عجبا…
  زهرا شفیعی دهاقانی

   
 160. درود بر شما جناب دکتر نوریزاد عزیز
  بعد از زلزله ۷.۶ ریشتری ۲۱ ابانماه گذشته در منطقه سرپل ذهاب یک قسمتی از منطقه گودال بسیار بزرگی ایجاد شده که روزانه حدود بیست تریلر یخ داخلش تخلیه میشود
  میخواستم بپرسم ایا در جای دیگری از کره زمین هم بعد از زلزله روی منطقه یخ خالی میکنند ؟؟؟
  ——————-
  نوری زاد:
  چقدر مستند است این خبر؟

  —————-
  کورش کاف

  عرض ادب و احترام خدمت شما جناب دکتر نوریزاد گرامی
  بنده به جد پیگیر هستم اگر بتوانم فیلم یا تصویر مستندی از این حرکت تخلیه یخ در اون منطقه مورد نظر خدمتتان ارسال کنم
  این اتفاق حالت معمائی شده و کسانی که روزهای اول شاهد تخلیه یخ در منطقه بودند برای دیگران تعریف کردند و بعد از چند روز کل محوطه رو از افراد شخصی تخلیه کردند
  اما مردم منطقه کاملا مطمعن هستند که در منطقه ازگله تاسیسات موشکی سپاه‌ در زیر زمین وجود داره و سالهاست در اون منطقه مشغول احداث سد و تغییر مسیر رودخانه سیروان پاوه به سمت ازگله هستند
  اگر این قضیه تخلیه یخ در اون منطقه مورد نظر صحت داشته باشه احتمالا تاسیسات اتمی بوده که مانند حادثه انفجار تاسیسات موشکی ملارد کرج یک اشتباه باعث این انفجار شده و حتما هم شما بیشتر از بنده اطلاع دارید که یخ برای خنک کردن اورانیوم استفاده میشه

  اما در همان روزهای اول حرکات امنیتی که جمهوری اسلامی انجام داد نشان دهنده فاجعه ای بود که به دست عکامل جمهوری اسلامی ایجاد شد و اما چند نکته خدمتتان عرض کنم

  اول اینکه حدود بیست و چهار ساعت کل مسیرهای تردد به سمت ازگله رو بستن و حجم بالای کمکهای مردمی که به سمت منطقه رفتند باعث شد تاب مقاومت در برابر سیل مردمی رو نداشتند و کلا حفاظتشون رو در محدود سایت موشکی مورد نظر مردم مستقر کردند

  دوم اینکه در لحظه انفجار خاطرات افرادی بوده که گفتند قبل از لرزش موج عجیبی باعث شده افرادی که در مسیر بودند رو کاملا به هوا برده و چند متر انطرف تر پرت کرده و اکثر مردم منطقه شاهد این موج عجیب بودند

  سوما نور شدیدی که در شهرستانهای اطراف از سمت ازگله در دوربینهای مدار بسته ضبط شده و مقامات محلی اعلام کردند که انفجار ترانزیستورهای برق باعث ایجاد نورهای مورد نظر بوده اما کدام عقل سلیم میپذیرد نور انفجار ترانزیستور برق از فاصله صد و ده کیلومتری در منطقه کوهستانی در اسلام اباد غرب مشاهده شود
  و مورد اخری بر میگردد به لحظه وقوع انفجار که جمهوری اسلامی مرکز زلزله را در خاک کردستان عراق اعلام کرد اما حکومت اقلیم کردستان عمدا و عالما طی بیانیه ای مرکز زلزله را در خاک ایران اعلام کرد و کذب بودن خبر مرکزیت زلزله در خاک اقلیم کوردستان را رد کرد

  و اینکه الان قضیه تخلیه یخ در منطقه مورد نظر باعث سوالات و ابهامات جدی برای عامل زلزله مورد نظر شده

  اگر کوچکترین سر نخی از این قضیه بتوانم بدست بیاورم حتما خدمتتان ارسال خواهم کرد
  در پناه اهورامزدا باشید
  به امید پیروزی ملت مظلوم ایران

   
  • بادرود به جناب نوری زاد
   جناب نوری زاد بیست تریلی یخ !!! این تریلی ها یخ را چطور حمل میکنند که آب نمیشود ؟ از کجا این مقدار یخ تهیه میشود ؟ تولید یک کارخانه یخ در صورت داشتن مشتری روزانه بیشتر از یکی دو تن هم نیست . این دوست ؟ طاهرا فرق بین ( ترانس ) برق و ترانزیستور را اشتباه کرده . البته در انفجار های اتمی مقادیر بسیار زیادی الکترون آزاد با شتاب به همه جهت سرازیر میشود و درتمام دستگاه های مخابراتی اختلال به وجود می آورد ولی ترانس های کاهنده برق که در فواصل پست های برق برای بهینه کردن ولتاژ استفاده میشود اگر بی دلیل ( مثل اتصال کوتاه ) که آن هم فیوز های مهار کننده دارد که ترانس نسوزد ! اگر چندین ترانس نزدیک به محل واقعا این طور که دوستمان گفت بترکند نشاندهنده تشعشع انرژی فوق العاده الکترون های رها شده میباشد که حتما از دید ماهواره های جاسوسی قابل رصد و سنس هستند . و تاکنون که هیچ کشوری صاحب ماهواره اعلام نکرده که این تشعشعات دریافت شده ! جناب نوری زاد امیدوارم که این خبر صحت نداشته باشد چون اگر صجت داشته باشد تمام راننده گان آن تریلی ها و نگهبانان احتمالی همگی دچار تشعشع شده و حتما سرطان پایان عمر زود گذرذآنهاست

    
 161. درد دل با مردمم.
  دوستان و شهروندان ایرانیم خود بهتر میدانید که در 38 سال اخیر به هزاران دلیل آمار سرطان ، سکته و تمورهای مغزی در بین مردم کشورمان رو به افزایش بوده و روز به روز هم سرعت بیشتری میگیرد .
  در کشورمان به حمد الله پزشکان جراح مغز و اعصاب فراوانند و از نظر علمی هم در حد مطلوب وایده آل میباشند .
  در خصوص درمان تمورهای مغزی علاوه بر روشهای درمانی جراحی باز که البته خالی از خطر هم نیستند ، روش درمانی دیگری وجود دارد که نه اینکه نیاز به جراحی باز ندارد بلکه خطرات این روش درمان از پنج درصد هم کمتر است .
  این روش درمانی در اولین وتنهاترین مرکز درمانی که در تهران قرار دارد و به نام مرکز درمانی گامانایف میباشد .
  این مرکز توانسته در طول کمتر از 15 سال تاسیس که توسط چند انسان شریف از جمله مهندس کامرانی و آقای طاهری ساخته شده و با حدود 6 یا 7 میلیون تومان 90 در صد تمورهای خوش خیم مغزی که زیر 3 سانت میباشند را درمان نماید .
  اما میدانید که این مرکز که امید بسیاری از مردم دردمند و فقیر کشورمان برای درمان تمورهای مغزیشان بوده است ، مدت یک سال و نیم است که به دلیل تحریم و نبود قطعات تعطیل شده است ؟
  بی توجهی حاکمیت به سلامت شهروندان ایرانی را از همین یک مورد میتوان فهمید .
  اگر مردم وسع مالی داشتند همانند شاهرودی ، مهدوی کنی و صدها آخوند و …برای مداوای تمورهای مغزیشان به آلمان میرفتند و در بهترین بیمارستانهای آلمان وزیر نظر پروفسور سمیعی درمان میشدند و بر میگشتند .!
  اما افسوس و صد افسوس که 97 درصد مریضهای تمور مغزی ایرانی ندارند که 500 میلیون تومان بدهند تا به آلمان بروند و خود را درمان کنند !!؟
  حال کلاهتان را قاضی کنید که تکلیف این ملت چیست .؟

   
 162. جناب نوریزاد
  دوست عزیز و‌آزاده ام
  تا بحال گمان نکنم از شما تمنایی کرده باشم !
  اما بحقی که شرافت آزادی بر گردن ما دارد از شما خواهشمندم وقتی گذاشته و متن ارسالی که در حقیقت اثبات همه سویه جعلی بودن ولایت وقیح است را مطالعه فرمایید.
  مطمئنم تنها راه سرنگونی کم هزینه نظام کمک به ریزش حداکثری ولاییون جاهل است.
  این متن در راستای این هدف است. اثبات اینکه کرسی ولی فقیه نه با اسلام ، نه با ققه شیعی و نه حتی قانون اساسی مشروعیتش ثابت نمی شود.

  در ضمن میدونم که بشدت در تنگنای وقت هستید ، اما لطف کنید متن را بخوانید تا متوجه شوید.

  ——-

  ☪ در اینکه اصل قضیه« ولایت فقیه» از منظر اسلام پذیرفتنی نیست در میان علما و‌آگاهان مسلمان غیر شیعه اختلافی نیست.
  اما ایران در هر حال کشوری با اکثریتی شیعه است و اگر حکومتی بتواند مبنای تشکیل و مشروعیت خویش را بر اساس باور و مذهب حاکم بر اکثریت اثبات نماید ،کسی حق مخالفت ندارد!
  اما جالبست که بر اساس همان عقاید شیعی اثنی عشری و مبانی فقه جعفری ایجاد هر حکومتی در زمان غیبت، باطل و خلاف مذهب است!
  {در انتهای مقاله رفرنس هایی از معروف ترین مراجع منجمله آخوند خراسانی تقدیم می نمایم!}

  ☪ از آغاز انقلاب ۵۷ و سپس تصویب قانون اساسی با محوریت ولایت فقیه ، مراجع بزرگی چون آیت الله شریعتمداری با تشخیص این انحراف بزرگ علنا در مقابل حکومت قد علم کردند.
  شریعتمداری هر چند تا آخر عمر در منزلش زندانی شد تا فوت کرد اما او تنها نبود و دهها مرجع و عالم شیعه دیگر در ایران و نجف مثل آیت الله خویی ، سید صادق شیرازی ،آیت اله سیستانی ، محمد ابراهیم جناتی ، صانعی ، دستغیب ، صفایی و وحید خراسانی و دیگران نیز بر علیه این دکان و متاع تقلبی فتوا دادند که اکثرا به سرنوشت شریعتمداری مبتلا گشتند!

  ☪ نظام ولایت فقیه هر مخالفی را توانست درین سالها به آمریکا و‌انگلیس و اسراییل و عربستان بچسباند و هر چند وصله هایش همیشه ناجور بوده اما برای خام کردن عوام کفایت میکرد. اما فریاد علمای شیعه و منکوب کردن شان به مثابه تف سر بالا بوده و‌هست ! بجز چهار ،پنج مرجع تقلید که منافع بیوت شان را به منافع ولی فقیه گره زدند مابقی هرگز حاضر به چنین حکمی نشدند!
  پس طبق نظر اکثریت مراجع شیعه ایجاد چنین حکومتی وجاهت شرعی ندارد.

  ✅ حال ادامه بحث اصلاحات !
  مشکل اصلی ایران امروز همانگونه که صغیر و‌کبیر میدانند دقیقا متوجه شخص ولی فقیه است.‌ « ولی امر»ی که طبق چند اصل مهم از قانون اساسی مانند اصل ۱۱۰ چنان نبض تحولات حکومت و‌دولت را در چمبره اختیارش دارد که هیچ کسی نمی تواند بی اذن ایشان وارد معرکه سیاسی، اجتماعی ، قضایی ، و قانونی شود !
  بر فرض که شخص محبوبی چون محمد خاتمی روزی به این نتیجه برسد که تنها راه سعادت مملکت عبور از رهبری است و باید خود کاندید ریاست جمهوری شود تا ایران را برهاند؛
  اولا طبق بند اول اساسنامه حزب اصلاحات ،قوه قضاییه به نیابت از ولی امر میتواند بخاطر عدول رییس حزب از اصل یکم حزبشان که وفاداری به رهبر است، حکم انحلال حزب را اعلام کند.

  ☪ مانع بعد، عبور کاندید از شورای نگهبان است.
  خب فقها و اساتید شورای نگهبان را چه کسی چیده؟!
  ولی فقیه !!!
  ایشان حکم به رد صلاحیت میدهد ، بهمین سادگی !
  پس چاره کار درین است که رهبران اصلاحات جهت کسب مجوز ورود بعرصه انتخابات پیش از دلخوش بودن به رای مردم ، دست بوس آقا باشند!!!

  ☪ با این حساب اگر سید محمد خاتمی ذره ای از ارادت و عقیده اش به رهبر نظام و اصل ولایت فقیه کم کند امکان حضور در صحنه سیاسی را نمی یابد که بخواهد با رای مردم اصلاحاتی انجام دهد یا ندهد !
  ضمن آنکه قبلا هم عرض کردم حتی با در اختیار داشتن سکان دولت هم از اصلاحات کار چندانی بر نمی آید چرا که اختیار حساس ترین وزارتخانه ها باز در دست ولی فقیه است !
  قوه قضاییه در دست اوست ، مجلس را در خفا مهره های آقا می چرخانند ، نیروهای مسلح بویژه سپاه که مالک نیمی از اقتصاد کشورست تحت امر ولی فقیه هستند!!!

  ☪ بر فرض حتی اگر در راس تشکیلات اصلاح طلبان همتی برای نجات کشور از دست این استبداد وجود داشت بازهم در مقام اجرا توان چندانی نداشتند. ضمن اینکه در وفاداری رهبران اصلاحات منجمله رییس جمهور فعلی به ولی امر هیچ تردیدی نیست. آنان خوب میدانند که تا این نظام پابرجاست بخاطر فراری دادن و حصر و تبعید و زندان رجال سیاسی حقیقی ،مجال تازیدن آنان مهیاست. پس باید این نظام را مقدس گونه تبلیغ و حمایت کنند!
  همانگونه که در کارنامه ۲۰ ساله اخیر اصلاح طلبان شاهد بودیم آنان نیامدند تا عامل فلاکت ایران را اصلاح و یا حذف کنند. رهبران اصلاحات و جناح اصولگرا دو بازوی سیاسی نظام و ولی فقیه هستند!!!

  ☪ در انتها ، برادرانه از همه اصلاح طلبان تمنایی دارم. چه آنان که خود را مسلمان غیر شیعی میدانند و یا شیعه زادگان مسلمانی هستند که در هر صورت به روز قیامت و‌ حساب ایمان دارند ؛
  و یا آنانکه بقول ولی امر، اصلاح طلبان سکولار و آمریکایی هستند که برایشان آرمان های لیبرالی و ‌ملی ارزش بشمار می آیند؛
  و ‌یا حتی فارغ ازین دسته بندی های دینی و مذهبی و ملی ، انسانی اخلاق گرا و با وجدان هستند ، چند دقیقه ای با خود خلوت کنید و از خویش بپرسید:

  دفاع من ازین مرام سیاسی که در نهایت به حفظ ولایت فقیه و‌رهبری می انجامد ، با کدام موازین الهی ، مذهبی ، حقوقی ، و مدنی و اخلاقی سازگارست!؟

  ☪ اصلاحات یا همان رفرومیسم در ایران زمانی شکل گرفت که جنگ هشت ساله چند سالی تمام شده بود و مردم تحت رهبری جدید انتظار بهبود شرایط کشور را در عرصه های سیاسی ، مدنی ، اقتصادی و کل جامعه را داشتند اما بدلایلی میسر نمی شد!
  بزرگترین علت ناکارآمدی نظام در تقسیم کل مملکت میان خودیهایی بود که اکثرا هیچ تجربه مدیریتی نداشتند.
  گماردن آخوندهای ولایی و حتی مدیران عام که بازهم شرط ورود بعرصه قدرت و‌مدیریت شان بر مبنای وفاداری به رهبر بود نه شایسته سالاری و تخصص، در راس همه امور مملکتی، بمرور آثار مخربش را عیان می کرد.

  ☪ نارضایتی ها وقتی که بالا گرفتند در راس هرم قدرت عده ای از تئوریسین ها و ایدئولوگ های وفادار به نظام مثل : سید محمد خاتمی ، میر حسین موسوی ، بهزاد نبوی و سعید حجاریان و … به تبین راهکار جدیدی برای حفظ نظام بنام « اصلاح طلبی » پرداختند!
  بسیاری از مردم بی آنکه بدانند ماهیت دو حزب بزرگ ایران یعنی اصولگریان و اصلاح طلبان چیست و چه اهدافی را دنبال می کنند ، در بزنگاههای سیاسی مثل انتخابات ، خود را منتسب به این و آن می دانند.
  اما برای اینکه مفاهیم مقاله تا حد ممکن ساده باشد یک تعریف کلی از شاکله این دو حزب خدمت مردم عزیز ارائه می کنم :

  ☪ هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان دارای یک ریشه مشترک بنام وفاداری به حفظ نظام و ولایت فقیه هستند! اما اختلاف آنان بر سر راهکارهای چگونه حفظ کردن این نظام است.
  اصول گرایان که میشود آنان را « ولاییون سنتی » نامید حفظ نظام و شخص رهبر را بهر قیمتی در اولویت ایدئولوژی خود میدانند.‌

  ☪ اصلاح طلبان اما اعتقاد دارند که حفظ نظام و ولایت با اختناق شدید درین زمانه ممکن نیست و باید منافذی جهت دلخوش بودن مردم به اینکه آزاد هستند ،ایجاد نمود و به تعبیر ساده تر ، اصولگرایان سیاست « چماق » را می پسندند و اینان « هویج » را جهت رام نگهداشتن ملت پیشنهاد میدهند!!

  ☪ حال برای اینکه بفهمیم آیا اصلاحات بشکل مورد تایید نظام ( چون نظام مقدس اعتقاد دارد برخی اصلاح طلبان لیبرال آمریکایی هم در بدنه حزب و‌جامعه نفوذ دارند که فقط مستحق حذف هستند. چرا که اصلاح طلبان لیبرال خواهان تغییرات اساسی تری در راس هرم قدرت اند !) در شرایط فعلی کشور میتواند « کلید » گشایش معضلات جاری باشد ، نیازمند آنیم که ابتدا به واکاوی دلایل مشروعیت کل نظام بپردازیم !!!
  اگر نظام بتواند طبق حتی یک معیار عمومی مشروعیت اش را ثابت کند آنگاه میتوانیم به بررسی راهکارهای مختلف منجمله« اصلاحات» برای درمان این نظام بیمار شده بپردازیم !

  ✅ جمهوریت: یعنی ورود آزادانه مردم در تصمیم گیریهای کلان کشور !

  ✅ اسلامیت : یعنی آنکه ساختار نظام که بر اساس ولایت مطلقه فقیه است برگرفته از احکام اسلام و مبانی فقهی شیعه اثنی عشری است !

  ایرانیت : بمعنای آنکه همه ایرانیان فارغ از دین و مذهب و قومیت شان طبق قانون اساسی بطور مساوی از حقوق شهروندی برخوردارند!

  ☪ یک نظام مشروع به حکومتی گفته میشود که بتواند در فضایی آزاد محبوبیت و اقبال مردمی اش را ثابت کند.
  اما چون این نظام با ادعای « دین و مذهب » خودش را صاحب حق مطلق میداند ،بر این اساس رای مردم را در مورد مقبولیت خود ملاک نمیداند و می گوید :
  { مردم قدرت تشخیص حق از باطل را ندارند و باید مثل کودکان صغیر و آدم مجنون از « ولی فقیه » برخوردار باشند ! }
  حال اگر ثابت کنند طبق همان دین و مذهب مورد قبول شان، مشروعیت دارند باز هم میتوانیم جمهوریت و خواست مردم را نادیده بگیریم.

  ☪ اما براستی اختراع نظام ولایت مطلقه فقیه با شرع اسلام قابل اثبات است؟!

  ☪ جریان «ولایت، و ولایت مطلقه فقیه » که منتسب به ائمه اطهار شده تفکری اسلامی نیست بلکه فقط ریشه در مذهب تشیع دارد. هر چند در طول تاریخ بسیاری از علمای شیعه با تمسک به روایات ساختگی و حتی چنگ زدن به تاویلات نادرست قرآن مجید تلاش نمودند تا به این تفکر جنبه قدسی و الهی دهند اما بقدری این عقیده خلاف شریعت اسلام و منهج و سنت رسول الله صل الله علیه و آله و‌سلم است که نه فقط علمای غیر شیعی جهان اسلام بلکه علما و مراجع بزرگ شیعه در گذشته و‌حال به نفی آن پرداختند!!

  ☪ کسانی چون مرحومین آیت الله سنگلجی ، آیت اله سید ابولفضل برقعی ، حیدر علی قلمداران و مفسرین و اندیشمندانی چون سید مصطفی طباطبایی ، عبدالعلی بازرگان ، آیت الله کمال حیدری ( که در قید حیات هستند!) و دیگران دهها کتاب با ارائه مستندات قرآنی در رد این قضیه نگاشتند.
  از سوی دیگر بسیاری از علمای اهلسنت جهان از ابتدا با تفکر ولایت که موجب تفرقه بیشتر در اسلام شده مخالف بودند .

  ———-

  کجایی عباس انعامی گرامی؟

  .

   
 163. دوستان درود
  تصمیمهای سخت برای آینده ایران ، بررسی لایحه 1396

  در 21 دی ماه در مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، لایحه بوجه 1396 مورد برسی قرار گرفت . در این جلسه دکتر محمد رضا یوسفی با بیان درآمدها و مصارف دولت زوایای لایحه بودجه را بررسی نمود. درآمدهای دولت از این منابع که عبارت است ازمالیات و فروش نفت که سرمایه آیندگان است و فروش اوراق قرضه و منابع بانک ها، تامین میشود
  دولتها در ایران با مضیقه تامین منابع بودجه روبرو هستند. گرچه در شعارهای انتخاباتی صدایشان بلند است ولی در واقع گرفتار گردابی از مشکلات در تامین منابع هستند. با نگاهی به بودجه 1397، در صورت تحقق منابع ، با روزهای سختی روبرو هستیم وبا چشم انداز امیدوار کننده ای مواجهه نیستیم. روند تورم، دورقمی خواهد شد و بودجه عمرانی فاجعه بار است که توسعه ای برای ایران به بار نمی آورد، بودجه جاری کشور به گونه ای بزرگ شده است که همه منابع را می بلعد. و همه برای آن کیسه دوخته اند.با این وضع، روند بیکاری و فقر ادامه خواهد یافت و رکود سخت تری در انتظار خواهد بود و سرمایه ای برای عمران و آبادی و توسعه کشور وجود ندارد.
  راه حلی پیشنهادی بستگی به تصمییم ها ی سخت است.
  اول : اصلاح رابطه با دنیا : کشوری مثل ما که اقتصادی آسیب دیده دارد، ظرفیت تحمل فشار، ناامنی در روابط بین الملل را ندارد. در صورت برقراری روابط ، با دنیا امید می رود، بتوانیم از ظرفیت ها استفاده کنیم و چرخ اقتصاد به راه بیفتد. سرمایه گذاری خارجی کمک مناسبی برای براه افتادن چرخ اقتصاد است. در صورت اصلاح روابط خارجی و سرمایه گذاری خارجی و دست یابی به تکنولوزی و صدور کالاهای ایرانی رونق اقتصادی و اشتغال ما افزایش خواهد یافت، و فعلا در این شرایط هیچ کشوری در ایران سرمایه گذاری نخواهد کرد
  دوم: کمک به رشد بخش خصوصی : با شفاف سازی محیط کسب و کار و ایجاد تضمین برای سرمایه گذاران بخش خصوصی .
  سوم : مهار شبه دولتی ها: آنها قسمت اعظم اقتصاد را در دست دارند و نیز آنها با استفاده از رانت و قدرت به حیات خود ادامه می دهند. در این فضا فرصتی برای حضور بخش خصوصی وجود ندارد.
  چهارم : شفاف سازی در تمامی سطوح سیاسی ،اقتصادی و اجتماعی حاکمیت.: به گونه که همه منابع و مصارف بودجه های، همه ی ارکان نظام از بالا تا پایین شفاف و در اتاق شیشه ای باشد تا زمینه ی سوء استفاده و رانت از میان برداشته شود و اعتماد عمومی جلب گردد.
  در این صورت امیدی به آینده وجود دارد و درغیر اینصورت و بی توجهی هیچ آینده ای برای فرزندانمان تضمین نخواهد بود

   
 164. هزاران درود براستاد عالیقدر ،جناب نوریزاد همیشه عزیز…
  سر فرود مهرتان دارم و برای وطن
  پایداری تان را ارزومندم

  به یاد پرپر شدگان قیام مردمی

  فریادشان خون گشت ،
  ان دم که جنون وخودکامگی
  ز سلطه وبیدا …

  دیگر مجالشان نداد،،،
  تا بودنشان را زندگی کنند
  رفتند و ایثار را …

  بر رخوت این شوم زندگی ،
  پاچیند ، برهرچه
  بندگی ست …

  راهشان پررهرو
  یادشان جاویدان
  نشانه شان اینچنین است …

  شقایق های گلگون را
  دنبال که میکنی بینی

  دروازه های نور،،،
  ایستاده پرغرور

  عشق شان وطن ،
  نامشان سرود

  سهراب

  دیماه ۹۶

  ❣❣

   
 165. ون منقل اگرچه دود آهی داریم

  بر طال ملک نه کارگاهی داریم

  با ما سخنی ز شرح شمسیه مگوی

  ما نیز ازین نمد کلاهی داریم

  قیام ده روزه ملت ایران یکبار دیگر آز و حرص برخی از طمع ورزان حرفه ای را به گونه وسوسه انگیزی به بیراهه کشاند تا از نمد قیام مردم کلاهی برای خود بدوزند. اگر چه اینبار خوشبختانه، شورای رهبری جنبش در پاریس و لندن تشکیل نشد تا موج سواری کنند. اما برخی ها به سنت دیرینه با ادعاهای صد من یه غاز از کاهی کوهی ساختند و داستانها بر وصف “مراد” خویش سفتند ، تا هژمونی خود را بر همگان غالب کنند. آن هم در شرایطی که بهترین جوانان ایران خطر کرده و به خیابانها آمدند تا با گفتن “نه بزرگ” به نظام ولایت فقیه نفی کلیت آن را فریاد بزنند. جوانان بلوچ نیز همانند بقیه هموطنان خود به خیابانها آمده و فریاد “آزادی، استقلال، جمهوری ایرانی” سردادند. زیرا این شعار غالب راهپیمایی ها در شهرهای مختلف کشور بود. اکنون هزاران تن از آن جوانان شجاع در شکنجه گاهای “فقیه سلطان” زجر می کشند. دور باد از ما تا قیام آنها را مصادره کرده و ادعا کنیم که آنها به رهبرانی چون “من” و “ما” احتیاج دارند. آن هم در شرایطی که وقتی آنها خودجوشانه به قیام برخاستند، ما غرب نشینان در خواب گران بودیم. اگرچه در موارد نادری برخی از معترضین در ابراز ضدیت با نظام مذهبی حاکم و آخوندها شعار “رضا شاه روحت شاد” را سر دادند و یا در یک جایی چند نفر فریاد زدند: “ولعیهد کجایی، به داد ما بیایی”؛ اما بیش از ۹۸ درصد معترضین خواهان “جمهوری ایرانی” بودند. ذکر این حقیقت تلخ هرگز به معنای بی حرمتی به شخص شاهزاده رضا پهلوی (که برای او احترام قائلم) نیست. بلکه مخالفت با تحریف حقایق و فرهنگ نهادینه شده گزافه گویی و مداهنه در بین ما ایرانیان است.

  ژورنالیسم متعهد:

  یکی از وظایف اصلی و اصول بنیادین روزنامه نگاری، پرهیز از مبالغه ارزان و اغراق گویی فراوان و هدفمند؛ و اهتمام در رعایت حقیقت و عدم دخل و تصرف و تحریف در انعکاس اخبار بدانگونه که رخ داده اند، می باشد. برای نمونه متاسفانه آقای دکتر نوری زاده در مصاحبه اخیر خود با شاهزاده رضا پهلوی، بر خلاف سیاق ژورنالیسم حرفه ای؛ و از ره “عزیزپنداری” معمولی و یا به رسم “خوش آمدگویی” اصول روزنامه نگاری را زیر پا گذاشتند، و یا حداق بر حسب “حکایت بر مزاج مستمع گوی، اگر خواهی که دارد با تو میلی”، ادعا کردند که مردم زاهدان در تجمعات خود برای سلطنت شعار داده اند. تا آنجایی که بنده خبر دارم و از بقیه دوستان نیز تفحص نموده ام؛ مردم زاهدان یا چابهار یا هیچکدام از شهرهای استان سیستان و بلوچستان در طی دو هفته گذشته هیچگونه شعاری در حمایت از نظام پادشاهی و یا رژیم گذشته نداده اند. زیرا پدران آنها هرگز خیری از رژیم گذشته ندیده بودند تا در قرن بیست و یکم در حسرت و فراق دوران به اصطلاح طلایی ماقبل “امام” و “انقلاب” احساس دلتنگی بکنند. وانگهی شعارهای آنها در فضای مجازی موجود است که فریاد می زنند “جمهوری ایرانی”. حال چرا روزنامه نگار قدیمی مثل دکتر نوری زاده که اکنون صاحب تلویزیون و رسانه و امکانات فراوان هم هستند، حقیقت را در مقابل شاهزاده رضا پهلوی وارانه جلوه می دهند، خود داستانی است پر آب چشم در بستر فرهنگی ما ایرانیان. البته متاسفانه از این نوع “وارانه جلوه دادنها” و تحریف حقایق و تمجید سلایق محدود به این نمونه نیست و این داستان قدیمی سر دراز دارد.

  عبور بی بازگشت از گذشته:

  یکی از خصیصه های بارز قیام ده روزه دی، عبور ملت از مولفه “گزینه بد و بدتر” و انتخاب بین چاه و چاله اصولگرا و اصلاح طلب بود. همگان اذعان دارند که ملت ایران در بهمن سال ۵۷ از چاله نظام پادشاهی به سیه چال بزرگ جمهوری اسلامی فرود آمد. عده ای نیز تبلیغ می کنند که ملت ایران به اشتباه خود پی برده است و می خواهد برای خلاصی از شکنجه گاه های وحشتناک نظام قرون وسطایی جمهوری اسلامی به “نوازشگاهای گذشته ساواک” پناه ببرد تا جبران مکافات شود. غافل از اینکه زندان مخوف و بدنام اوین در دوران رژیم گذشته بنا شده بود و در آن دوران نیز مشتریان بل الاجبار و بی پناه فراوانی داشت. چهل سال نوسان بین انتخاب بد و بدتر در نظام جمهوری اسلامی و کم حافظه ای ملت ایران مرا بر آن وا می دارد تا نقلی از متون دوزخ بیاورم. می گویند از اوصاف جهنم پس از گرزهای آتشین و شعله های مداوم آذر که معصیت کاران پیوسته در آن می سوزند و پس از خاکستر شدن دوباره زنده می شوند یکی هم مراتب و درجات آن است که به گناهکاران بزرگ اختصاص می یابد. از جمله طبقه هفتمین جهنم بنام تابوت که جای مخربین و بدعتگذاران است؛ و در آن عقربی به نام عقرب جراره و ماری به اسم مار غاشیه می باشد که تا هفتصد سر برای او معلوم کرده اند. اما با این همه، عقربهای آن چنان الیم و وحشتناک می باشد که جهنمیان از ترس آنها به مار غاشیه پناه می آورند.

  آینده ایران، پادشاهی یا جمهوری؟:

  بنده نیز برای شخصیت محترمی مثل شاهزاده رضا پهلوی احترام فراوانی قائلم و او را یک سرمایه برای اپوزیسیون می دانم. در نتیجه هیچگونه مشکلی با شخصیت بسیار فرهیخته و آزادیخواه ایشان ندارم. بنده هیچگونه مشکلی خاص و غیرقابل حل نیز با نظام “پادشاهی پارلمانی” ندارم. زیرا بین سه تا چهار دهه تحت سایه نظام “پادشاهی پارلمانی” در بریتانیا زندگی کرده ام، بدون آنکه فشار خونم بالا برود و یا حتی در قبال نهادهای قانونگزاری ضد دمکراتیک و فئودالی نظیر مجلس عیان بریتانیا زره ای از خوابم را از دست داده باشم. اما هراس من از مشکل فرهنگی ما ایرانیان است که “قدیسیت” ویژه ای برای حاکم یا سلطان قائل هستیم . و از طریق تملق و قرابت به سلطان و حاکم و رانت خواری سیاسی ـ اقتصادی می خواهند نان را به نرخ روز بخورند ـ آنهم بضرر دیگران. در تاریخ ایرانی پادشاهانی بسیاری بوده اند که “دیکتاتور” از مادر نزاده بودند. اما متاسفانه حلقه های مختلف چاپلوسان و درباریان و “آتش به اختیاران” فرمان به گوش متملق و فرصت طلب آنها را به مستبد تبدی

   
  • ناشناس گرامی این متن نوشته عبدالستار دوشوکی میباشد لطفن در برداشتتان از منبع دیگر نام منبع را ذکر کنید بااخترام

    
 166. محمدرضا زائری: آقای صدیقی؛ می‌شود فقط روضه بخوانید؟

  حجت الاسلام محمدرضا زائری نوشت: نمی دانم روزگار چه رسمی دارد برای ناکام کردن پیاپی ما که هر روز چیزی از دلبستگی‌ها و دلخوشی هایمان می‌ستاند؟ یک روز اعتمادمان به این دانشمند نکته سنج و فرزانه با سخنان نسنجیده و بی حسابش به باد می‌رود و روزی دیگر باورمان به صداقت آن استاد دنیاگریز با افشای زدوبندهای پشت پرده اش با اصحاب قدرت رنگ می‌بازد! حالا هم نوبت حاج آقای صدیقی است که با ادبیات تلخ و تأسف انگیز “آشغال” در وصف برخی معترضان ناآرامی‌های اخیر کشور باعث نگرانی و تأسف ما بشوند و ناکاممان سازند. نمی دانم چه دلیلی دارد موضوعی را که ظاهرا پایان یافته و رهبر انقلاب هم حرف آخر را در باره آن زده‌اند دوباره در‌تریبون نماز جمعه مطرح کنند و جایی که قرار است بلندگوی وحدت و آرامش یا محراب امیدبخشی و معنویت باشد به چالشهای اختلاف برانگیز سیاسی بیالایند؟

  نمی دانم چه دلیلی دارد حاج آقای صدیقی که با روضه خوانی‌ها و گریه‌های خویش در شیرین‌ترین لحظات توسل و توجه معنوی بسیاری از شهروندان تهرانی سهیم بوده‌اند به چنین موضوعی وارد شوند و با عبارت‌ها و کلماتی عجیب خاطره “خس و خاشاک” را زنده کنند؟ نمی دانم حالا که بزرگان مصلحت نمی‌دانند ائمه و خطبای مهمترین نماز جمعه کشور را تغییر دهند و چهره‌های جوان و آگاه و دقیق و جوان پسند و مناسب وشایسته را منصوب نمایند، چرا خود همین آقایان جنتی و موحدی کرمانی و صدیقی و خاتمی قدری حواسشان را جمع نمی‌کنند تا آبروی روحانیت و حوزه و مرجعیت و نظام و انقلاب و رهبری باشند؟
  چرا آقایان متوجه نیستند که بیرون از اتاق‌های دربسته و پشت دیوارهای محافظان شان هم مردمی هستند؟ چرا آقایان نمی‌دانند که جز تحلیل‌های بولتن سیاسی رسمی و محدودشان چیزهایی در متن جامعه جاری است؟ چرا آقایان نمی‌فهمند که کلمه به کلمه و جمله به جمله شان در این روزگار توسط رسانه‌های جدید و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی می‌گردد و شنیده یا خوانده می‌شود؟ آیا تحریک کردن عواطف بخشی از جامعه با عباراتی مثل “یک مشت آشغال” صواب است؟ آیا انگشت کردن در زخمی که همه -حتى رهبر انقلاب در سخنان اخیرشان- برای التیام آن می‌کوشند رواست؟
  آیا لگد زدن بر پیکر زخم دیده مردمی که سراسر اعتراض و دلخوری و آزردگی و درد هستند انصاف است؟ اگر مردم امروز سخنی نمی‌گویند و حرفی نمی‌زنند و به میدان نمی‌ریزند و فریاد نمی‌کشند فقط از آن روست که نمی‌خواهند آبی به آسیاب دشمن بریزند و به خاطر آن است که راضی نیستند آتش بیار معرکه‌ترامپ و نتانیاهو باشند! آقایان، تو را به خدا به هوش بیایید و تو را به خدا گوش کنید! این مردم درد دارند و عقده‌های بسیار در گلو نگه داشته اند! چرا نباید عالمان دین اینجا هم چون همه جای جغرافیای این سامان در کنار مردم باشند و اکنون هم چون همیشه‌ی تاریخ این قوم با درد و داغشان هم ناله گردند؟
  چرا نباید روحانیان به سنت تاریخی مراجع تقلید و بزرگان حوزه در کنار مردم باشند و برای دردهایشان فریاد و بانگ و پرچم و بارو شوند؟ چرا نباید عمامه به سرها و آخوندها پیش و بیش از هر کسی از ظلم و تبعیض و فساد و رانت‌خواری فریاد بزنند و برای مبارزه با سودجویانی که نام دین و انقلاب را به لجن کشیده‌اند سینه سپر کنند؟ چرا نباید برای حفظ آرمانهای انقلاب و برای صیانت از حیثیت رهبری همچنان روحانیت اصیل ما انقلابی بمانند و انقلابی رفتار کنند؟ آقای صدیقی عزیز! چرا خاطره‌های شیرین ما را خراب می‌کنید؟ حاج آقای صدیقی عزیز! تو را به خدا فقط روضه بخوانید! آقایان، باور کنید دلمان برای نماز جمعه تنگ شده، ما هم حق داریم به نماز جمعه بیاییم! خواهش می‌کنم نماز جمعه را از ما نگیرید!

  http://news.gooya.com/2018/01/post-11043.php

   
 167. سلام داش محمد، میخواسم خواهس کنم هویت آیت تولا خمینیرودی این فقیه آدمکش که واسه درمان مغزش رفته بود آلمان روشن کنین.راسی چرا بهش میگن شاهرودی، اینکه خمینی رودیه. اسم اینجور آدما اهانت به کلمه مقدس شاهه

   
  • رهگذر گرامی ایشان نجفی و تولد نجف هستند و حدود 16تا 17 سال پیش شاهرودی و منتسب به دهی در ان دیارشدند! و زبان فارسی هم نمی دانند و در حوزه هم درس بزبان عربی میدادند. ولی از اموال ایرانیان بی نهایت دزدیده و فربه گشته همچون خوک پرواری .هموطن گرامی ما گرفتار مشتی تبه کار و شیاد و جنایت پیشه ایی شده ایم که رهایی از دست این ناکسان دیو صفت سرانجامی جز گذشتن از دریای خون نخواهد داشت!

    
   • جناب مزدک ممنون ا روشنگریتون، غم انگیزه که اینجماعت لاشخور میان و جا خوش میکنن. بدبختی اینجاس که سابقه این سواستفاده ها طولانیه. آشنائی میگف روزگار شاه خدابیامرز که البکر و صدام به تحریک اربابشون مسکو قصد حمله به میهننمون و براندازی رژیم پادشاهی داشتن هر روز یه عده رو ا عراق اخراج و اینور مرز می انداختن. گاه یه کامیون ترکمن رو رو مرز تخلیه میکردن و میگفتن اینا ایرونی هسن. ملت بدبخت هم نون خودشو با اونا قسمت میکرد. دولت هم به اینا امتیازات میداد. اجمله این امتیازات اجازه تحصیل دانشگاهی بچه هاشون بدون کنکور بود اونم رشته های بالا مث پزشکی.جالب اینکه همگی شون دروغگو و دغل بودن و جاسوس . این آشنا حتی اسنادی ا جاسوسی چنتاشونو بمن نشون داد. باور کردنش حق بود چون کتابی هس با عنوان خاطرات یک شاهزاده روس در ایران نوشته دالگروکی وزیر مختار روسی اونروزگار . مردک که خودش یه جاسوس حرفه ای بوده طی یه نامه به تزار مینویسه عالجناب از نظر لطف شما که مرا به نجف فرستاه اید سپاسگزارم ولی نجف مانند قم و تهران نیست، ما دیر به اینجا رسیده ایم چون اکثر فقها و طلاب در خدمت انگلیس و فرانسه اند.

     
 168. به نقل از سایت زمانه:
  میزبان شاهرودی هم نامی آشنا ست، نه فقط در ایران که در این‌سوی مرزها. پزشکی حاذق و جراحی زبردست که پیشتر تعدادی از سیاسیون بلند‌مرتبه را درمان کرده و در ایران هم “جایگاهی ویژه” دارد. خیابان و مدرسه‌ها به نام او نامگذاری می‌شوند، در مراسم حکومتی مورد تقدیر قرار می‌گیرد، نشان ویژه بر سینه‌اش می‌زنند و تصویرش تمبر می‌شود تا “ماندگار” شود.

  مجید سمیعی، دکتر یا پرفسور حالا چند سالی است که می‌آید و می‌رود. در تلویزیون “فخر ملی” معرفی می‌شود و البته که “خیر”ی که می‌خواهد “خدمت” کند.

  همین چند وقت قبل، وقتی که پرونده فساد شهرداری تهران و قالیباف عمومی بود و محل جدل دو جناح سیاسی، فاش شد که آقای پرفسور شریک است با همسر شهردار. همان وقت‌ها هم پرفسور قالیباف را به آغوش گرفت و زحمات او برای “زندگی بهتر” در تهران را ستود.

  پیشتر هم سمیعی به دیدار بزرگان “شرفیاب” شده بود، با یکایک‌شان عکس یادگار گرفته بود و از هر یک هم هدیه‌ای. خانه‌ای قدیمی در اصفهان که به دلش نشسته بود یا قالیچه‌ای دستباف که “ناچیز” بود و تحفه‌ای به‌رسم قدردانی از “فخر ملی”.

  کلیددار «رابطه»
  یقه سفیدها همیشه مراقب‌ند ردی از خود در هیچ‌کجا به‌جا نگذارند. دستهایشان پاک باشد و “معتمد” و محترم برای همه. می‌خواهند همگانی باشند اصلن. آنطور که سمیعی خواست و شد.

  به عکس‌های سفر گابریل وزیر خارجه آلمان به ایران نگاه کنید: یکی همیشه همراه او است، در همه جا. گابریل آن روزها وزیر اقتصاد بود و در راس هیات تجاری بزرگ آلمان، پس از توافق هسته‌ای و برجام به ایران رفت تا ” بازار شریک پیشین را از دست ندهد”.

  گزارشگر دی ولت آلمان روایت کرده: در خیابان در همه‌جا همه می‌خواستند با سمیعی سلفی بگیرند.

  او از وزیر وقت اقتصاد آلمان خواست که بیشتر در ایران بماند، میهمان ویژه باشد و به ایرانگردی برود. خواستی که جواب داد.

  خبرهای تائید نشده یک سمیعی دیگر را ” رابط تجاری” ایران و آلمان معرفی کرده‌اند. سمیعی که البته اطلاعاتی از او و فعالیت‌هایش در دسترس نیست. اما می‌گویند: “آقازاده” است و زیر سایه و اعتبار پدر به تجارت کلان مشغول.

  بعید است از خیل همه آسیب‌دیدگان از سیستم قضایی که شاهرودی ۱۰ سال حکمران آن بود، یکی بتواند نشان و مدرکی بیاورد که آقای پرفسور، تاجر است. مگر روزی اسنادی چون _ پاناما و پارادی- عمومی شود و عیان که پس این سیما و سیما بسیاری دیگر از “فخر‌ ملی” ها چه پنهان بوده.

  حالا اما یک اتفاق ساده پرده را کنار زده، تنها بخشی از واقعیت و شاید هم یک برش از زیست «فخر ملی» و «چهره ماندگار» عیان شده است. او در چشم همگان نگاه می‌کند و دروغ می‌گوید، به دروغ می‌گوید که حاکم شرع یک دهه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را نمی‌شناسد.

  او «شهروند نمونه» است و «کلید‌ دار» رشت، برنده جایزه‌های «ملی» و نشان‌های «افتخار» اما ساده و به راحتی آب خوردن دروغ می‌گوید، دروغی که البته حافظ منافع او – و همانندهای او- به وقت به خطر افتادن و رودرویی با «افکار عمومی» است.

   
 169. وزوزارت خارجهکی حکومت اسلامی : تحریم آملی لاریجانی با “واکنش جدی” پاسخ داده خواهد شد.
  مش قاسم: چه غلطی میخوای بکنی؟ نفت رو بندی؟ جرات نداری واسه اینکه ورشکسته هستی، یه شاهیت گرو صناره. میخوای جنگ راه بندازی، مثل اون چارپا توی ستاشون گیر کردی. میخوای ترقه مرقه اینور و اونور دنیا بترکونی، اونا داعش رو از سر گذروندن. هیچ شیکری نمیتونی بخوری، اینا همه خالی بندیه. یه مشت جفنگیات و گنده …(سه نقطه از مش قاسم)زی.

   
 170. اخبار: یکی از کارکنان دوتابعیتی وزارت نفت یکصد میلیارد تومان اختلاس کرده و فراری شده است.
  مش قاسم: عمله حکومت اسلامی امام زمونه دیگه! لابد برده گذاشته توی چاه که وقتی امام زمون میاد پول توجیبی داشته باشه.

   
 171. درود بر آزادگان
  بلی مردم می دانند ونظام را نمی خواهند؛
  ولایت فقیهی که با باند بازی و دروغ ،بی لیاقتی را رهبرکرد و بدین ترتیب چهار دهه جنایات علیه بشریت را هدایت می کنند .
  ولایت فقیهی که جیب مردم را خالی وجیبهای خود را پر کرد.
  ولایت فقیهی که با وقاهت، بر ضد ملت و کشور ایران جنگهای منطقه را دامن زده و می زند.
  ولایت فقیه و رهبر عالیقدرش و دولت انتصابی و اطلاعاتیش و سپاهش ، ایران راغصب و بین خود
  تقسیم کرده اند و همیشه ضد ایرانیان بوده و در مقابل مردم ایستاده و آنان را مگس بر روی زخم می خواند.

  تکلیف مردم روشن است، آنها بوضوح خواسته های خود را بیان کردند، مردم ساکت بودند زمانی که دکلها گم شدند و جوانان در سوریه کشته شدند مردم ساکت بودند زمانی که کربلای نابود شده را ولایت فقیه با خزانه کشورمی ساخت و راههای نجف و لبنانرا آباد می کرد و پولهای کشور را به اسد و حزب الله می داد. مردم سکوت کردند و جوانانشان را برای جنگ بر افروزی رهبر و ولایت قربانی کردند . مردم سکوت کردند تا زمانی که همه بلایای نظام ،مربوط به همسایه اشان بود.

  اما،زلزله کرمانشاه و تهران و گردباها آمدند وبی آبی تکانی عظیم دادند. مردم بیکباره تنهایی و بی پناهی وخود را عریان دیدند. آنها بیکباره بیدار شدند و دیدند که همسایه اشان همان تصویر خودشان است. آنها تصویر بلی به دروغ ونادانی خود را دیدند و وحشت کردند ، بپا خاستند و فریاد زدند ، نه .
  مردم می دانند نظامی را پشتیبانی کرده اند که باروتی مرگزا بوده واکنون مشغول بیرون ریختن این باروتند،چگونه؛ با اتحادو یکپارچگی در خیابانها فریاد می زنند ؛ رفراندم، رفراندم.

   
 172. آقای نوریزاد…شما به مسائلی در مورد خامنه ای اشاره کرده اید که اظهرمن الشمس بوده وهمگان از آنها اطلاع دارند. بنابراین، طرح چنین مسائلی چیز تازه ای نیست. اما نتیجه ای که ازتکرارمکررات بااشاره به خامنه ای گرفته وبر آن اساس استعفاء و محاکمۀ ویرا خواستار شده اید، در شرائط کنونی نا شدنی است و اگر هم شدنی باشد، مشکلی را حل نمیکند. به عبارت دیگر، هزاران فامیل آخوندی و هزار توی ملاها انواع و اقسام آخوندهای معادل یا بدتر ازخامنه ای را در آستین آماده دارند تا جانشین وی کنند. در آن صورت چه مشکلی از مشکلات مردم و مملکت حل خواهد شد؟ آنچه از شعارهای تودۀ مردم بجان آمده فهمیده میشود، آنست که این سیستم حکومتی بدرستی “فاشیسم مذهبی” است و بنابراین، مبارزه با فاشیسم مذهبی خیلی فراتر از مبارزه با فردی همچون خامنه ایست. براین اساس، چنین سیستمی با تعویض یک یا چند مهره قابل اصلاح یا تغییر نیست. نتیجه آنکه شما با طرح چنین پیشنهادی، ضمن آنکه شخصیت خود را به عنوان یک مبارز در معرض دید هموطنان ناآگاه وانمود میکنید، با ارائۀ راهبردی ناقص وغیرعملی یا به عبارت بهتر “وعدۀ سرِ خرمن” به طول عمر این حکومت فاشیسم مذهبی میافزائید.

  مسألۀ دیگر، پیشنهاد غیرعملی شما مبنی بررفراندوم “جمهوری اسلامی: آری یا نه؟” است. آن پیشنهاد به این دلیل غیرعملیست چون فاقد قدرت اجرائیست. قدرت اجرائی براین اساس است که اولاً- برطبق اصل 110 قانون اساسی، “همه پرسی” جزء اختیارات رهبر است. پس، قبل از هرکاری باید موافقت خامنه ای را جلب کرد. آیا انجام چنین کاری ممکنست؟ ثانیا- بر طبق همین مادۀ قانونی، مردم نمیتوانند در غیبت موافقت خامنه ای، اسب رفراندوم را زین کنند. ثالثاً- آماری مبنی براینکه نظردهندگان مطابق میل شما به جمهوری اسلامی نه بگویند، در دست نیست. پس ممکنست نتیجۀ چنین رفراندومی بر خلاف میل شما بوده و در آن صورت حکومت اسلامی میتواند تا سالیان طولانی برقرار باشد و کسی هم حق اظهار مخالفت با آنرا نخواهد داشت. رابعاً- براساس قوانین بین المللی، حکومت جمهوری اسلامی یک حکومت برسمیت شناخته شده از سوی سازمان ملل متحد است. پس تنها طرفی که میتواند از سازمان ملل دعوت بر نحوۀ اجرای رفراندوم کند، همین حکومتی است که شما میخواهید مقبولیت اش را به آرای عموم بگذارید. بنابراین، مردم یا دولتهای دیگر قادر نخواهند بود ابتدا به ساکن از سازمان ملل یاری بگیرند.

  برمبنای دلائل بالا، پیشنهاد رفراندوم “جمهوری اسلامی: آری یا نه؟” امری ناممکن است. ولی سوآل اینست که چون درحال حاضر مردم ازاصلاح طلبان بطور کامل عبور کرده و از آنها قطع امید کرده اند، آیا پیشنهاد وعدۀ غیرممکن رفراندوم نمیتواند باز مردم را برای مدتهای مدید به این امید واهی مشغول کرده و نهایتاً بازی سیاسی تازه ای جهت مشغولیت ذهنی مردم و افزودن به عمر حکومت اسلامی باشد؟

  موضوع دیگر، پیشنهاد شما برای تشکیل “حزب مؤدبان برای سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی” است. با توجه به اینکه متذکر شده اید که پیشنهاد فوق الذکر ادامه دارد، منتظریم به بینیم که از جنبۀ تئوری چگونه امکان دارد حکومت تا بن دندان مسلح اسلامی را با کاربرد “ادب” سرنگون، واژگون یا سربه نیست کرد. لطفاً پیشنهاد خودتان در این مورد را ادامه داده و ثابت کنید که حزب باادبان شما قادر به انجام چنان وظیفۀ خطیریست.
  بااحترام، در انتظار پاسخ قانع کنندۀ شما می مانیم.

  ———————

  درود دوست گرامی
  مختصری برای من اگر درایت و شعور قائل شوید می بینید من دارم سطح مطالبات را آنقدر بالا می گیرم که تجسمش نیز برای سران نظام اسلامی ویرانگر است. در جایی که بسیاری ترجیح بر این بسته اند که به افق های دم دست دل ببندند، – مثل حدف بودجه ی مراکز پوسیده ی شعی – من با همین ملات دم دست، و البته با شیوه ای نرم افزاری – و نه سخت افزاری – ریشه ی حضرات را نشانه می گیرم. من کاری به این ندارم که راهکارهایم مخاطب دارد یا نه. و یا اساسا شدنی ست یا نه. بل می گویم: در این حرکت تک نفره، مردم و سران نظامِ منحط ولایی، تعریف مشخصی دارند. که در نسبت با سران نظام، جز با واژگونی، سهم مطالبات مردم التیام نمی پذیرد. من که دو نفر نیستم که با همان دو نفر خواسته باشم حرکتی نظام مند پی ریخته باشم برای مبارزه ای مدنی. بل می خواهم همین حزب تک نفره، دار و ندار خودش را بر سفره ی مردم از یکسوی و نظام آخوندی از دیگر سوی بنهد و بگوید: این هم یک راه. و یعنی: این یک راه را در کنار دیگر گزینه ها بنهید و نیم نگاهی نیز بدان بیندازید. اگر برای من مختصری درایت قائل شده بودید، می دانستید که من همه ی جوانب این مقابله ی ظالمانه و نابرابر را در نظر آورده ام. وقتی می گویم: رهبر بلحاظ قانونی و شرعی منعزل است، خب، جمعی از مخاطبانم حاجت های مدنی خود را با این تراز بلند همسنگ می کنند. و نه کمتر از آن. و این، ای بسا در بزنگاههای مردمی، یک خواست ملی را بر میز طرف بنهد و بر آن اصرار بورزد. تیری است اتفاقا در روشنایی. و نه در تاریکی. من بر دیوار ناخودآگاه مخاطبم یادگاری می نویسم.
  با احترام
  .

   
  • دوست گرامی درود
   من با کل سخنان شما موافقم اما، مسئله ای که مطرح است واقعییت موجود است.
   ۱-آیا این نظام با تظاهرات گسترده کنار خواهد رفت؟همه می دانیم که این یک خیال خام است. این نظام حتی اگر همه مردم را نابود کند ، که تقریبا کرده است به روش مسالمت آمیز کنار نخواهد رفت.
   ۲- مهم این است که مردم به شکلی یکپارچه و مسالمت آمیزو گسترده و مداوم می باید تمام خواسته هایشانرا مطرح کنند واین تنها در سایه رفراندوم تحت پوشش ملل متحد است و در این مورد احتیاج به اجازه نیست ، زیرا مردم با تظاهرات و اعتصاباتشان خواهان رفراندومند.
   این تنها راه مسالمت آمیز است، زخمهایی که این نظام بر پیکر ملت وارد کرده عمیق اند و ملت فراموش نخواهند کرد، اما ، برای متحد شدن مردم از همه اقشار احتیاج به یک شعار واحد است ورفراندوم آن توانایی و پتانسیل خفته است که مردم را متحد و مرحله گذار را “بدون خون ریزی” مهیا می کند.
   ۳- البته همه باید بدانند این نظام زمانی که مردم را مگس می خواند با چه چیز در طرفند.

    
  • آقای نوریزاد عزیز…برای شما درایت و شعور بسیار قائلم و بر این اساس پیشنهاد شما را چیزی جز افزودن به طول عمر حکومت اسلامی حاضر نمیدانم. ما نمیتوانیم از مردمی که هنوز قادر به فتح یکی از سنگرهای حکومت نیستند، بخواهیم که کل حکومت را هدف قرار داده و ساقط کنند. اخیراً آقای محمد رضا نیکفر پیشنهاد گرامشی مبنی بر تسخیر سنگر به سنگر در پیشبرد مبارزات سیاسی برای واژگونی حکومتهای استبدادی را مطرح کرده بود، ولی نحوۀ اجرای آنرا بدرستی ملتفت نشده بود. یک مثال اصفهانی خودمان به منظور فتح قلعه ای مستحکم چنین راه حل پیشنهاد میکند که اول بگردید و یک سوراخ کوچک در دیوارهای اطراف قلعه پیدا کنید، سپس انگشت دستتان را در آن فرو برده و بچرخانید تا بزرگتر شود. بعد از آن با چرخاندن مشت آنرا بزرگتر کرده و پس از چرخاندن کتف، شکافی در دیوار ایجاد کنید تا بتوانید با تمام هیکل وارد قلعه شوید. به این میگویند “مبارزۀ سنگر به سنگر.”

    
 173. این غیرقانونی دومی (حتی زیر قانون/*های خودشون هم) توی مهملاتی (از این لغت استفاده کردم چون خودش به کرات ازش استفاده کرده) که پریروز گفت از لغت “خر پول” در توصیف دژمن استفاده کرد. ولکن چرا این لغت؟ واسه اینکه هیچکی ندونه این نادان بهش گفتن دولت/*ش ورشکسته است. کفگیر به ته دیگ خورده، پولی تو بساط نیست. ثروت این مملکت رو دزدیدن و بردن کانادا و انگلیس و استرالی و دبی و ………، خرج اتم کردن، خرج اجناس قاچاق واسه فشفشه و فشفشه بازی به قاچاقچیان جهانی، خرج کره شمالی، حزب الشیطان در لبنان، چهارتا جنگ تا به امروز که ما میدونیم (خدا میدونه چه همه خرج ارتشهای به اصطلاه آزادی بخش در آمریکای مرکزی و جنوبی، سرتاسر آفریقا، و حتی فیلیپین) و رشوه به رئیس جمهورهای گدا گشنه و دزد و آدمکش در سر تا سر دنیا، از آفریقا و آرژانتین و برزیل بگیرین تا کشورهای شرق اروپا. مخارج سوریه هم فراموش نشه.

  هیچ پولی برای سرمایه گذاری و پیشرفت مملکت اقتصادی نمونده. هیچ!!!!!! بانکهای ایران همه ورشکسته، ارزهای خارجی و طلا چرا هر روز میره بالا؟ ریال بی ارزشترین واحد پولی دنیا شده، این اسکناسهایی دست من و شماست نزدیکترین پول دنیا به کاغذ پاره میباشد. حتی پول کره شمالی ارزشش از ریال بیشتره ۰/۰۰۱۱ هر دلار پول ایران ۰۰۰۰۳۰/ ۰ ! یعنی پول کره شمالی ۳.۶۷ برابر ریال، به عبارتی ۳۶۷% پول ایران ارزش داره. به حکومت/* خرابتر از حکومت اسلامی کره شمالی خوش آمدید.

  خنده دار اینه که همه دولت دزدان حکومت/* اسلامی توی این ۴۰ سال گلوی خودشون رو پاره کردن که دانشمند و دانا هستن. وزوزیر/*ان تا تونستن یا نابود کردن، یا دزدیدن، یا هر دوتاش. خدا شاهده اگه این مملکت رو به دست ۱۰۰ آدم که با قرعه کشی توی خیابون انتخاب میشدن میدادن وضعیت این مملکت خیلی بهتر میبود. حداقل پولمون مساوی کره شمالی میشد.

  /*: ک

   
 174. اخبار: نمایندگان به اوین می‌روند.
  مش قاسم: اگه اینا حتی یه درصد به این حرفهایی که میزنن اعتقاد دارن همونجا هم بمونن تا همه آزاد بشن. مگه خون اینا از خون هزاران فرزند این مملکت قرمزتره؟

   
 175. https://www.youtube.com/watch?v=uYRzFZ8CQAw

  خرد جسم و روح و دل و جان توست – خرد مذهب و دین و ایمان توست – خرد هم پدرهم تو را مادر است

   
 176. درود بر شرافتت مرد! آنچه مخالفان رژیم ترور و وحشت اسلامی سالهاست فریاد می زنند و گلویشان بریده می شود! درود بر شما باد و درود بر پدر و مادریکه چنین شیرمردی راست قامت و دلیر و ایراندوست پروراندند!

   
 177. با درود

  ظاهراً اعتراضات فروکش کرده و طبق معمول افرادی نظیر کاظم صدیقی را به توهین و هتاکی و رجز خوانی واداشته است. اما آیا آن مسائلی که مردم به آن معترض بودند رفع شده؟ آیا خواسته هایشان برآورده شده است. آیا بیکاری، گرانی، ناامیدی، تبعیض میان اقلیتها، سلطه مخوف باندهای اقتصادی، اختلاس، سرکوب، دروغ،
  شیعه گستری، کشتار مردم سوریه و دخالت در یمن و حقوق معوقه کارگران و سرکوب دراویش و تضییع حقوق اهل سنت و نادیده گرفتن مردم اهل حق، مطالبات دانشجویان و معلمان بر آورده شده است؟ آیا قاتلان زندانیان سیاسی و عاملان قتل عام سال شوم 67 محاکمه شده و ابعاد آن جنایت هولناک روشن شده است؟ آیا پول و پاسپورت ایرانی اعتبار پیدا کرده اند؟ آیا خرافه گستری و خرد ستیزی روحانیت حاکم تمام شده، آیا نمایندگان واقعی مردم میتوانند وارد مجلس قانونگذاری شوند؟ آیا میزان حقوق و درآمد با مخارج خانواده های ایرانی متناسب شده است و…… پس فروکش کردن قیام مردم چه معنا دارد؟ دیر یا زود آتش نهفته با قدرت و قوت بیشتری بروز خواهد کرد.

   
 178. “مسير صعب العبورِ دموكراسي”
  غروبِ جمعه، بيست و دوم دي ٩٦

  نه فقط در وانفساي اخير، كه دهه هاست راه آشتي را گم كرده ايم و صلح را در قفس انداخته ايم و با شعارِ “مرگ” بر هر كه با ما نيست، چنگ بر صورتِ هر كه خوشايندِ ما نيست انداخته ايم و جنگ پيشه كرده ايم! همچنانكه با حرفه اي شدن در توليد و توزيعِ هر آنچه “غم” دارد و غم خواهد و غم زايد، مسيرِ “شادي” را ناهموار و پرهزينه كرديم و نه يك نسل، كه نسل هاي غمبار و سوخته آفريديم! مسيرِ “گفت و گو” هم ناگفته پيداست در چه وضعي است كه اين چنين شايعه و تخطئه رونق گرفته است و بازارِ شايعه سازان و بلندگويانِ بيمار و بي عار سكّه شده است! بازاري كه در آن، همچنان “كيهانِ” سال هاي اخير با وجود استمرارِ سياست هاي تخريبي و آغشته به دروغ و تزوير، نه تنها چاپ و منتشر مي شود (ولو زير ٥ هزار نسخه) و مثلاً اختصاصِ پارك براي تجمعات مسالمت آميز را نيز با تحليل هاي خشن دنبال مي كند؛ بلكه حتي اين روش كيهاني، بعضاً در ساير فضاهاي مجازي و غيرمجازي نيز تكثير شده است! آنجايي هم كه قصدِ تخريب و خشونت در كار نيست، انگيزه هاي خودسانسوري آنچنان بالاست كه حتي يكي از روزنامه هاي مدعي اصلاح طلبي نيز سخنانِ يكي از اعضاي اصلاح طلب مجلس ششم (آقاي محمد كيانوش راد) را سانسور مي كند تا اين جمله شفافِ او مبني بر اينكه «رهبر انقلاب بايد خود بيش از ديگران بر اجراي بدون كم و كاست قانون اساسي تاكيد كند»، كلاً تبديل شود به جمله اي ديگر با مفهومي ديگر كه «رهبري بارها اعلام نموده است كه …»

  در چنين شرايطي و با چنان روش ها و سياست هايي، بايد هم آموزش زبان انگليسي از همين حداقل ها به صفر نزديك شود و از وضع مهجور فعلي، به وضع اسف بارِ بعدي برسد تا مبادا سرعتِ ايزوله شدنِ جامعه ايراني از جامعه جهاني، كُند شود! نمي دانم، شايد براي حاكمان و تصميم گيران، ضعفِ مفرط و مضحك در انگليسي سخن گفتنِ اين همه دكتر و استاد دانشگاه (مثلِ همسرِ يكي از كانديداهاي اصلي رياست جمهوري اخير) و يا يكي از اعضاي سابق شوراي شهر تهران در انتخابات اخير فدراسيون كشتي و نظاير آن مهم نباشد؛ ولي قطعاً براي جامعه و مردمانِ اين سرزمين، مهم است كه عدم دركِ درست از اين زبانِ اول بين المللي، علاوه بر آفات و عقب ماندگي هاي فراوان، باعث ايراد اتهاماتِ سنگين جاسوسي و از بين رفتن سرمايه هاي انساني اين مملكت نشود (يادمان نرفته يكي از مواردي كه به عنوان مستندِ اتهام جاسوسي در مورد آقاي عباس اميرانتظام مطرح مي كردند اين بود كه در مكاتبات خود با خارجي ها، آنها را Dear خطاب مي كرد و …) بگذريم!

  آري، اگر آن روزها خواندنِ كتاب “وجدان بيدار” براي همه ي ما خوب بود، اين روزها خواندنِ كتاب “مسير آشتي؛ از استبداد به دموكراسي” نه فقط براي ما، كه براي حاكمانِ سرنوشت ما هم خوب است؛ همانها كه با وجود عدم التزام به قانون اساسي، ملت را از همين بابت، با محروميت هاي بسياري در حق تعيين سرنوشتِ خود مواجه كرده اند! البته، خودم هنوز به طور كامل كامل اين كتاب را -كه همين هفته به دستم رسيده- نخوانده ام و عجله اي هم نيست و امروز فردا مي خوانم؛ اما آنچه از مقدمه و صفحاتِ آغازين كتاب درك كرده ام، به نظرم مي رسد، خواندنش براي حاكمانِ سرنوشت ما، اتفاقاً به عجله نياز دارد و شايد امروز فردا هم دير باشد! اگر هم مشغله دارند و مشغولِ چانه زني هاي ديگر هستند و نمي رسند، همان پشتِ جلدش را بيينند كه نوشته شده «تشكيل كميسيون حقيقت و آشتي آفريقاي جنوبي، اتفاقي مهم در جامعه جهاني بود. هرگز تصور نمي شد كه در كشوري، حركت از استبداد به دموكراسي تنها با توضيح درد و رنج قربانيانِ يك حكومت استبدادي و اعطاي بخشش به مجريانِ آن ظلم ها ميسر شود. “توتو” كسي است كه نلسون ماندلا، رييس جمهوري فقيد آفريقاي جنوبي، او را به عنوان رييس كميسيون حقيقت و آشتي برگزيد. اسقف توتو در اين كتاب، آگاهي عميقِ خود را در گذر از اين تجربه سخت و دردناك به تصوير كشيده است… نويسنده، اين بحث را مطرح مي كند كه آشتي حقيقي ميان مردم و حاكمان مستبد، با انكار گذشته به دست نمي آيد. توتو كه سال ها در دوران آپارتايد زندگي كرده است، مي گويد كه چگونه با صبر و صداقت مي توان دنيايي جديد و انساني تر ساخت.»

   
 179. سخنی با اقای صدیقی .. امام جمعه محترم اگاه هستید درباورمردم تاچندی بیش هرانسان پاک وبه کمال رسیده رامیگفتند فلان اقا مثل امام جمعه می باشد .ازارواذیتش به مورچه نمی رسد ..ازخودسوال فرمایید درقامت امام جمعه این ارزشهارا درخودمی بینی ..حضرت اقا مردم انتظارندارند شما طرح وبرنامه ایی .برای حل مشکلات فرهنگی .سیاسی واقتصادی داشته باشید ..اماحداقل هنوز درباورشان انتظاردارند دربیان نظرات جریان فکری خود ازدین استفاده ابزاری نکنید واندیشه خود وبرداشت خود ازمسایل اجتماعی را به دین ارتباط ندهید ..جوانانیکه .براساس سلیقه تان تربیت شدند درقامت امام جمعه اشقال معرفی فرمودی .قبلا که خس وخاشاک وبزغاله معرفی کردید .خوب است بفرمایید این فرمایشات ایا براساس اموزه های دینی می باشد ‌.ایا براساس سیره پیامبر وامامان می باشد…حضرت صدیقی انانیکه شرایط جامعه را به .انجا رساندن بسیاری اززنان برای تامین مخارج زندگی تن فروشی میکنند.درفرهنگ شما چه نام دارند..امام جمعه محترم قشنگ .نبود به جای توهین برای بیرون رفت ازوضع موجود راهکاراجرایی ارایه میدادید . راستی این همه نهادهای فرهنگی چه کردند که امارطلاق به خط قرمز رسیده وکیان خانواده درحال .متلاشی می باشد ..عزیز جان باروش صدسال بیش نمی شود با نسل امروز کارفرهنگی کرد .با یه کلمه حرام است ‌حلال هست نمی شود نسل جدید را براساس اموزه های فرهنگی تربیت کرد .نسل جدید بنا برهردلیلی ازشما مدعی پاسدار دین گریزان است .اصلاح را ازخود شروع کنید حداقل درزمینه فرهنگی که امکانات گسترده ایی دراختیاردارید .عملکردتان را کالبد شکافی کنید روشهای نا کارامد شناسایی شود.با مردم بدون لکنت سخن بگویید بگویید اشتباه کردید .باورهای مردم قشنگ وهمچنان همراه باعشق است .شاید با نگاه عشق مردم باشما اشتی کردند وجامعه ازسقوط فرهنگی نجات پیدا کند ..اگاه هستید پیامبران بافطرت .مردم کارداشتند وبا مهرورزی فطرت مردم رادراختیار گرفتند .نخواندیم وازمنبرها هم ازشما نشنیدیم درروش پیامبران توهین جا داشته باشد . .با سپاس .دلنوشته قدرت فلاحتی

   
 180. با درود به شما
  يكي از نكات جالب فيلم منتشر شده ي مجلس خبرگان در سال ٦٨ شادابي و بشاش بودن رفسنجاني است!! انگار ايشان به يك پيروزي بزرگ دست پيدا كرده و هيچ اثري از غم فوت اقاي خميني در چهره اش نمي بينيم. شايد ايشان تصور ميكرد با انتخاب خامنه اي عنان اختيارات كشور دربست در اختيارش قرار ميگيرد. چه تصور باطلي داشت بيچاره.
  ان روي خامنه اي را نديده بود.

   
 181. حاج مجید انصاری: تشکیل حزب “عبادت” است.
  مش قاسم: تپه ای نیسته که با عبادتشون …(سه نقطه از مش قاسم) باشن. اینم برنامه اسلامچیا ست اگه یه روزی به حزب برسیم.

   
 182. حجت‌الاسلام صدیقی: در زمان شاه علما را به دانشگاه، مجلس و ریاست‌جمهوری راه نمی‌دادند.
  مش قاسم: والا چی بگم. انگار هرکی خ…(سه نقطه از مش قاسم) تره حجت‌الاسلامیش بیشتره!

   
 183. استعفای رهبری؟؟؟؟!!! من می خواهم خر خره اش رو جر بدم اونوقت تو بفکر استعفایی که یه آخوند دیگه جاش رو بگیره!!!! دست از این نوشتن های بی فایده بردار!! حال داریها کی به حرف های تو توجه می کنه!! من از محمد حسینی متنفر بودم اما تا صحبت از کشتن اینا کرد بهش علاقمند شدم حرف اول رو همین یعنی کشتن می زنه!!! با دری وری گفتن رژیم تکون هم نمی خوره!!!!

   
 184. صخره را مانی
  سهمگین و سخت و پر طاقت

  صخره را مانی
  سخت و سنگین ، پر صلابت

  و هراست نیست
  از پلشت زشت ضحاک بد اندیش جفا گستر

  در درون سینه ات ای مرد مردان ،
  ای صلابت پیشه پر مهر ، ای باران

  قلب نه ، خورشید بی پایان

  برای عزیز مهربانمان ، محمد نوری زاد

  ۹۶/۱۰/۲۰
  محمد معین

   
 185. سلام وقت بخیر
  از اینکه جواب بنده رو ندادید اشکالی نداره بهتون حق میدم
  اما چند تا موضوع مهم بود که میخوام بهتون بگم

  اول
  اینکه وقتی حرف از رفراندومه باید تمامیه افراد جامعه معنیه رفراندومو بدونن تو مناطق ما(محدوده ی نازی آباد)
  افرادی هستن که مخالف نظامن اما اصلا نمیدونن رفراندم چیه و چیکار کنن.

  دوم
  اینکه اکثر آدمهای معروف جامعه از این نظام بیزارن اما مخالفت شدیدی نمیتونن بکنن،بر فرض مثال اگر علی دایی یا مهدوی کیا یا پرویز پرستویی یا …. مخالفت شدیدی بکنن آیا نظام میتونه اونا رو دستگیر کنه؟ نه چون اونا طرفدارای میلیونی دارن اگه تعداد آدم معروف زیاد باشه مصلمه که آدمهای معترض هم بیشتر میشه( در ضمن علی دایی تو اکثر جای اردبیل شدیدا محبوبه)

  سوم
  وقتی که میگیم اعتراض نباید فقط اعلام بشه فلان روز و فلان ساعت چون اون تایم موقتیه تا چند ساعت بعدش تموم میشه ، اگه قراره اعتراضی بشه باید ادامه دار و همه گیر باشه مثلا تمامیه افراد ناراضیه که تو این چند وقت اعتصاب کردن(مالباختگان،سپرده گزاران،کارگران،کارمندان و بازاریان ومعلمان و تمامیه افرادی که موافق رفراندومن و….) میدونم خیلی زیادن،
  صبح اول هفته کار و تعطیل کنن اصلا سر کار نرن فقط و فقط اعتصاب تا آخر شب
  دوباره فردا تکرار
  تکرار ادامه خواهد داشت تا بلاخره تن به رفراندوم بدن
  تا زمانی که این رفراندوم انجام نشه تمامیه افراد ناراضی تو اعتصاب بمونن.

  چهارم
  خود من بنا به شغلی که دارم با خیلی از افراد جامعه و فامیل در ارتباطم میتونم به تک ‌تکشون سر یا زنگ بزنم و ازشون خواهش کنم تو این اعتصاب شرکت کنن، اگه شد التماسشون کنم حتما میکنم،هر یه نفر اگه فقط ۴یا ۵ نفرو با خودش بیاره و اون چهار پنج نفر همون کاری رو بکنه که من و امثال من کردن میدونین چه جمعیتی میشه،
  اگه مثلا علی دایی، علی کریمی،ابی و داریوش و ستار و فردوسی پور ،ترانه علیدوستی(بابا خیلی زیادن آدمهای معروف)از طرفداران ملیونیشون بخوان که اعتصاب کنن میدونین چه جمعیتی میشه
  این سری فرق میکنه حتما به نتیجه میرسه.

  پنجم
  مگه حکومت چند تا از آدم معروفارو میتونه بندازه زندان
  مگه جرات میکنه مثلا علی دایی(ببخشید که هی میگم دایی)رو بندازن زندان
  بخدا کل اردبیل میریزن بیرون
  مثلا فردوسی پورو بندازن زندان از اکثر شهرا میریزن بیرون
  پس به نظر من جرات نمیکنن.

   
 186. نوری زاد از کجا اصلا خود شما هم از مزدوران و جاسوسان سپاه نباشید که با سیاه نمایی در پیاده سازی برنامه سپاه البته به زعم باطل شما در این راستایی که میفرمایی نباشد حالا از همه اینها که بگزریم از کجا که شما برای تخریب چهره رهبری و نیروهای زحمتکش سپاه از سازمان منافقین غربی عربی ارتزاق نمیشوید؟بله الان پیش خودتان به این فکر میکنید که چقدر جوانان ما مثل بنده ناپخته در موضوعات سیاسی هستن نه جانم همانطور که شما برای خود آسمون ریسمون میبافید گفتم من هم مثل شما ببافم چون این روزها بافتنیها زیاد شده و کسب منفعت میکنند البته من نبافتم چون معتقدم شما غیرمستقیم به اهداف اپوزیسیون و سعودیها کمک میکنید و زحمتشان را کم میکنید ….
  بنده خدا اگه این حاکمیت عوض بشه فکر میکنی دیگه اوضاع بهتر میشه نه جانا تازه میشیم مثل سوریه…
  دوستت دارم عزیزم..

   
 187. آقای خامنه ای درست میفرمایید : شما به دولت احمدی نژاد نه تنها کمک کردی بلکه حمایت کردی ، آن زمان با کمک شخص شما هر چه توانستند بیت المال را غارت کردند و هنوز هم این غارتها ادامه دارد و خزانه و ثروت کشور ، به کشورهای دیگر برای جنگ و اسلحه و دیگر ملزومات مرتب فرستاده میشود با اینکه خوب میدانی مردم ایران در گرفتاری و فقر بسر میبرند و خود از همه محتاج ترند ، پس خود ت هم اعتراف کردی و حتی یکبار هم در این چند سال از باب عذر خواهی و تذکر برای غارت بیت المال نه تذکر دادی و نه عذر خواهی کردید ، و اما نه تنها به دولت روحانی که منتخب 24ملیون مردم ایران است کمک نکردید بلکه با سنگ اندازی نمی گذارید او وعده هایش را عملی سازد .

   
 188. با سلام ، به عنوان یک ایرانی از رهبر موقت انقلاب به جهت بهبود اوضاع کشور در خواست های زیر را دارم .
  1 تمام بودجه تصویب شده مجلس جهت مراکز مذهبی را بین سه وزارت خانه کار و امور اجتماعی ، وزارت صنایع جهت تقویت تولیدی ها و کارخانه های کشور ، وزارت کشاورزی تقسیم کند .
  2 به تمام هزاران طلبه خارجی ابلاغ کند که چون بودجه نداریم می توانند به کشور هایشان برگردند .
  3 به کارکنان موسسات مربوط به این طلبه ها اعلان کنند که به مدت 6 ماه دیگر به آنان حقوق بیکاری می پردازند تا بتوانند کار برای خودشان پیدا کنند و آن ها که مسن تر هستند بازنشسته شوند .
  4 تمامی ساختمان های مذکور در همه شهر ها را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند تا جایگزین مدارسی که بافت فرسوده دارند گردد .تبصره : آموزش و پرورش در صورت لزوم می تواند کارکنان و طلاب ایرانی این مراکز را جهت تدریس یا خدمات دیگر استخدام نماید .
  5 مراکز مذهبی ایجاد شده در خارج از کشور مثل کشور های آفریقائی را تعطیل و ساختمان های آنرا توسط وزارت امور خارجه ایران با قیمت مناسب فروخته و ارز آن را به داخل آورده در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهند .
  خداوند توبه کنندگان را یاری می دهد .

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

85 queries in 1974 seconds.