سر تیتر خبرها
بیـدار بـاش + سخـن روز

بیـدار بـاش + سخـن روز

بجای مقدمه:
حضور یعنی این که: آهای ای همه ی آنهایی که از خانه بیرون می زنید و به اطراف سر می کشید و سر آخر سهم روزتان را که مصرف کردید، بخانه ی خویش باز می روید اما همه اش: همینجوری، بدانید که بیداری را نه شیپوری است که سر و صدایش باشد و نه سرِ گشادی و نه مجرایی تنگ. گفته باشم که: بیداری یعنی حضور. و حضور یعنی این که: اگر در جایی که باید باشی – نیستی – برگردی به همانجا و: باشی. و در آنجا: بچشم بیایی. و: دیده شوی. یا اگرمثل اکسیژن دیده نمی شوی، بودنت حتمی بشمار آید. و نبودنت جماعتی را به تنگیِ نفس دچار کند.

اصل سخن:
شما نیکان، در عصر جمعه ای که گذشت، در میدان کاجِ سعادت آباد با من حاضر بودید. حتی اگر هم در آنجا نبودید تا من جمال مبارک شمایان را ببینم، احساس قشنگی از شما بر می خاست و می آمد و به اعماق سلول های من سر می زد. این احساس، اسمش چه می تواند باشد جز: بیداری؟ شاید شما و ما خواسته ایم که بیدار باشیم. وگرنه می خوابیدیم مثل خیلی از گنده های نظام. که: هیاهوها دارند اما در قعری از قهقرای خواب. این یک واقعیت است. چی؟ این که: من گنده هایی دیده ام مست خواب. گنده هایی که برای خود قیل و قال ها دارند اما همه در پیچشی از مخمل خواب. تلنگری که بشود خوابِ این خفتگان خمار را برآشفت، یک سخن بیش نیست. و آن: کلماتی است که از شیپور گوشخراشی بر می خیزد. شیپوری که بر یک آسمانخراش کار گذاشته باشندش برای پراندن کلمه های دلخراشِ بیدار باش. مثلِ وِز وزِ مگسهایی که همنوایی می کنند: به خوابت ادامه بده!

پایان سخن:
عصر جمعه در میدان کاج، من بیداری را دیدم که با دو چشم براقش به من می نگریست. و خواب را دیدم که مخمل خماری اش را کنار می زد. بشکل سمبلیک اگر بخواهم از عزیزانی اسم ببرم که عصر جمعه ی میدان کاج را به شیپور بیدار باشِ خویش سپردند، از بانو نسرین ستوده اسم می برم با شوی خندانش. بعدش: جناب مهندس عباس امیرانتظام با بانوی همدلش. بعدش: جناب دکتر محمد ملکی با عصا و کمر خمیده اش. بعدش: اسماعیل مختاری که پسر جوانش محمد را در بیست و پنج بهمن زدند و از پای در آوردند. بعدش: خانواده ی صانع ژاله که آبشارِ پاوه را در میدان کاج فرو باریدند و رفتند. بقیه ی آن جمعیتِ در هم فشرده چه؟ پای تک تک شان بر چشمِ من.

پی نوشت:
کاری مرا نیست جز ابراز سپاس از یک یک شما خوبان. و نیست مرا هنری جز تعظیم در برابر فوران مهر شما مهربانان. سپاس که می فهمید. و سپاس که بیدارید.


محمد نوری زاد

بیست و هفت خرداد نود و شش – تهران

ایمیل: mnoorizaad@gmail.com
تلگرام: telegram.me/MohammadNoorizad
ادمین تلگرام: mohammadnourizad@
اینستاگرام: mohammadnourizad

سخـن روز
جامعه ای که بر بستری از پرسش های بی پاسخ بنا شده باشد منفعل و افسرده است.

تحلیل هفتگی
درباره بیانیه اخیر اصلاح طلبان در محکومیت سخنان وزیر خارجه آمریکا

میزگرد با حضور عطاالله مهاجرانی و مرتضی کاظمیان و علی مزروعی

———


Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

112 نظر

 1. در شهر هرت
  دزدان و آدمکشان و اسیدپاشان ول می گردند ، در عوض ،نظام داعشی، سفت و سخت ، با زور و شلاق ،و جریمه ،عفت مردم را نگهبانی می کند، برای رضای الله اش.

  “طی روزهای ماه رمضان، شهروندانی که در ملا عام اقدام به روزه خواری می کنند، بازداشت و به دادگاه منتقل می شوند و برایشان حکم شلاق و جریمه نقدی صادر می شود، این در حالی است که بازداشت شدگان هیچ گونه حق اعتراض به رای صادره را ندارند و حکمشان پس از صدور اجرا می شود.از ابتدای ماه رمضان تاکنون روزانه میانگین ۳۰ شهروند به جرم روزه خواری به دادگاه منتقل می شوند که این تعداد گاها به ۵۰ شهروند می رسد.
  براساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، هرکس علنا در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می شود و در صورتی که مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نیست اما عفت عمومی را جریحه دار کند فقط به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.”

   
 2. درشهرهرت
  سپاه چند موشک به سوریه پرتاب کرد.
  گویا، عمل او با گروه قدس و نظام تنظیم و اجرا شده است.
  اما چرا؟
  ۱- برخ کشیدن توانایی ایران در موشک سازی؟
  ۲-کشاندن مستقیم جنگ ایران، ادامه دخالت نیروهای نظامی ایران در سوریه چه ضررهای استراتژیک برای ایران دارد؟
  ۳- نظام ایران در جنگ سوریه اهدافش چیست؟
  ۴- باید پرسید چه کسانی در ایران خواهان جنگند؟
  ۵-چه گروههایی در خارج ، وابسته به ایرانند؟
  ۶- نقش سپاه در عراق و سوریه چه بوده و است؟
  ۷- آیا همه، منافع ایران و مردم ایران را در بر می گیرند؟
  ۸- چه دستانی مانع اند که ایران خود را از جنگ کنار نکشد؟

  پاسخ همه اینها بارها تکرار شده است، عملیات موشک پرانی ، نه تنها حمله به کشوری دیگر معنی می دهد،بلکه مستقیما ، ایران را مسئول خرابی های سوریه می کند که حاصلش پرداخت غرامت نسلها در آینده خواهد بود.هر چه زودتر ایران از جنگ دست بردارد به نفع اوست. دستانی داعشی هستند که مایلند ایران با این گونه اعمال ،خود را درگیر جنگی درون مرزی بکند؟
  ندانم کاری تابه کی؟

   
 3. با سلام . چشم همگی ما را روشن و برای ” دین جدید ” تبریک عرض میکنم ! آقای نوری زاد ظرف 30 سال تا به امروز یک دین جدید در کشور پیدا شد ، خداوند آخر و عاقبت مردم و دین مردم و کشور ایران را بخیر کند که در 100 سال آینده چند تا دین پیدا میشود ! رهبری نظام که در آن تاریخ رئیس جمهور بودند ، در نماز جمعه 22 خرداد سال 1366 مطلبی گفته اند که با امروزه تغییر اساسی داشته است . ایشان در آن نماز جمعه که تکبیر نماز گزاران را هم در بر داشته است ، گفته اند : در اسلام به نظر مردم اعتبار داده شده ، رأى مردم در انتخاب حاکم مورد قبول و پذیرش قرار گرفته ، لذا مردم مى‌بینند که امیرالمؤمنین با این‌که خود را از لحاظ واقع منسوب پیغمبر و صاحب حق واقعى براى زمامدارى مى‌داند ، وقتى که کار به رأى مردم و انتخاب مردم مى‌کشد ، روى نظر مردم و رأى مردم تکیه مى‌کند . یعنى آن را معتبر مى‌شمارد و بیعت در نظام اسلامى یک شرط براى حقانیت زمامدارى ، زمامدار است . ____ در چند روز قبل چاپلوسانی اینگونه گفته اند . 1 _ مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه گفته اند : انتخاب حاکم در اسلام به عهده مردم نیست ، بلکه “خداوند باید ولی را تعیین کند .2 __ بیانیه ی احمد جنتی با امضای مجلس خبرگان گفته که این نظر که رأی و نظر مردم منشأ مشروعیت حکومت اسلامی است ، مردود و مغایر مبانی دین اسلام است!!! آقای نوری زاد می بینید که عده ای از روی بدبختی و بیچارگی و تصاحب قدرت به هر شکل ، به یک دین جدید و تفکری روی آورده اند که در گذشته عکس نظر جدید را داشته اند!

   
 4. در شهر هرت
  از یمن و سعادت نظام اسلامی با ولایت فقیه اش:

  ” ۲۴۰ هزار ایرانی در زندان به سر می برند.
  خبرگزاری هرانا – به گفته رئیس کل دادگستری استان خوزستان تعداد زندانیان کشور در حالی به ۲۴۰ هزار نفر رسیده است که ظرفیت لازم برای نگهداری این جمعیت وجود ندارد. وی در ادامه اظهار کرد “ظرفیت زندان‌های این استان ۵ هزار نفر است اما ۱۲۲ هزار محکوم در حال حاضر در زندان‌ها حضور دارند که مدیریت این تعداد زندانی برای اداره زندانها کاری دشوار است.”

   
 5. در شهر هرت
  ها، ها، ها
  بنازم به این زرنگی!
  «رامین ذبیح‌مند» – راهنمای گردشگری – به ایسنا گفت: ما زمانی نگران استفاده از دانشجویان چینی به عنوان راهنما در تورهای گردشگری بودیم. بعدها یک پله پیش رفتند و جای هتلدار مجاز را نیز گرفتند و خودشان خانه کرایه ای غیرمجاز در اختیار مسافران چینی قرار دارند و جای رستوران دار با نظارت وزارت بهداشت را هم گرفتند و خودشان خوراک چینی ها را در ایران تامین می کنند و حالا هم که کار آژانس گردشگری را می‌کنند. در واقع ما از محل ورود گردشگران چینی به ایران جز ویزا، هیچ منفعت دیگری نمی‌بریم، چون آنها همه خدمات را از هموطنان‌شان در ایران می‌گیرند. چینی‌ها کل چرخه گردشگری را معیوب کرده‌اند.
  و ادامه می دهد:
  دغدغه ما فقط گردشگران چینی نیستند، گردشگرانی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و هلند نیز به این جمع پیوسته‌اند. ما آژانس های رسمی را در ایران سراغ داریم که گروه‌هایی را از این دو کشور وارد می‌کنند و هر نوع خدمات و امکانات گردشگری را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند، اما حاضر نیستند از راهنمای ایرانی استفاده کنند.

  براستی چرا؟؟

   
  • در مسافرتی به چین، راهنمایان کاملا پرفکت ، به سه زبان صحبت می کردند، بدون آنکه حتی یک بار از چین خارج شده بودند!کاملا به رسم و رسوم غربی و همینطور به تاریخ کشورشان آشنا بودندو تمام سوالات را بخوبی جواب می دادند، بسیار فهمیده ، متواضع بودند.
   این ملت نماینده ی همان توانا بود /هر که دانا بود هستند.

    
 6. با سلام . خیلی از سالها قبل وقتی همسایه ی بنده به من میگفت که چگونه بوده است که شخص آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی مصطفوی در دهه 1332 و کودتای 28 معروف آمریکایی مرداد 1332 که ظاهراً با محمد رضا شاه پهلوی مبارزه میکرده ولی فرزندان ایشان از جمله سید محمود مصطفوی کاشانی که در سالهای قبل چند باری هم ” کاندید ریاست جمهوری بوده ” و شیخ جنتی هم با ” کله ” ایشان را تأیید صلاحیت میکرده اند و یکی از دختران بنام شیوا مصطفوی کاشانی در بانک مرکزی که یکی از بانکها و سازمان های مهم در کشور بوده ، تا همین چند سال قبل در استخدام رسمی بانک و اکنون سالهاست که باز نشسته شده اند . اما جواب بنده این بوده که شاهنشاه ایران شاید کمی تا قسمتی ” دمکرات ” بوده که فرزندان مخالف حکومت شاهنشاهی آنهم آیت الله کاشانی معروف را در درون نظام شاهنشاهی پذیرفته و استخدام کرده است . آقای نوری زاد بنده در این سالها شاید در ” خلصه ای ” عجیب بودم تا اینکه روز قبل مصاحبه ی ” سید محمود کاشانی مصطفوی ” را باره اسناد جدید آمریکا که در کشور آمریکا از ” محرمانه ” بودن درآمده و بصورت کتاب منتشر شده و در آن به راحتی از خیانت و کودتای آمریکا با ایادی داخلی ایران بوده صحبت کرده ، خواندم که این فرزند آیت الله با کمال ” وقاحت ” گفته است : اصلاً هیچ کودتایی ” علیه دکتر محمد مصدق ” در ۲۸ مرداد 1332 انجام نشده که بنده از ” خلصه گی ” 5 دهه قبل بیرون آمدم و دلیل بیشتر استخدام ایشان و خانواده ایشان را در سازمان بزرگی مثل ” بانک مرکزی ” را دانستم و اینکه دانستم این مسئله از ” دمکرات ” بودن شاهنشاه نبوده بلکه از چاپلوسی و پاچه خواری بسیار زننده ی ایشان از حکومت پهلوی بوده . آقای نوری زاد می بینید که سیاست چقدر ” کثیف و پلید ” است که جنتی هم ایشان را بخاطر پاچه خواری و چاپلوسی از دودمان پهلوی ، بخاطر آنکه ایشان منتسب به کاشانی بوده ، در امر نامزد ریاست جمهوری ایران ایشان را ” رد صلاحیت ” نکرده و این سید محمود مصطفوی کاشانی به قول معروف ” سوراخ دعا ” را خوب بلد بوده و اکنون هم سوراخ دعا را بلد ، که از هر دو رژیم ” بهره مند ” بوده است !!!!! اینطور نیست ؟

   
 7. حسابش را بکن عظما نباشد
  کسی موی دماغ ما نباشد
  ریا در مملکت پیدا نباشد
  کمرها از ستم دولا نباشد
  عزا هر روز و شب بر پا نباشد
  بهشت ایران شود ملا نباشد

  حسابش را بکن مردم همه شاد
  شود در میهنم موسیقی آزاد
  رها گیسوی دخترها که در باد
  نباشد سرخری چون گشت ارشاد
  دعاخوانی پی حلوا نباشد
  بهشت ایران شود ملا نباشد

  عزاداری شود ممنوع ممنوع
  زمین خواری شود ممنوع ممنوع
  زن آزاری شود ممنوع ممنوع
  ستمکاری شود ممنوع ممنوع
  کسی اندر پی یغما نباشد
  بهشت ایران شود ملا نباشد

  ببارد از زمین و آسمان عشق
  طنین نغمه در هر آشیان عشق
  شود آیین و مذهب هر کران عشق
  وزان در سینه ها تا جاودان عشق

   
 8. در شهر هرت
  پیش به سوی امت پروری.
  از آنجایی که برابری انسانها شرط قانون نیست.از آنجایی که حقوق زنان، نیم مردان محسوب می شود. از آنجا که کودکان حقوقی ندارند، و حاکمیت فرمانده و فرمانبر حکمفرماست، نظام مردسالاری و تبعیض در همه شئون و ارکان است .

  “مردی در خیابانهای شیراز دخترش را خفه کرد و جنازه را به پلیس تحویل داد. متهم مدعی است که از مدتی قبل به دخترش درباره رفتارهایش تذکر داده اما وقتی دیده که او دست بردار نیست، تصمیم به قتل وی گرفته است. در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده که افرادی که مرتکب قتل های ناموسی می شوند از مجازات های سنگین معاف می کند.”

   
 9. علی زین الدین

  بادرودهای بسیار به دوستان!

  دوست گرامی جناب آنارشیست!
  درخصوص انسان عرض میکنم که انسان ظاهری داردوباطنی! ظاهرش باسایر جانداران وجانوران فرق چندانی ندارد وهرآنچه درموردتکامل وتولیدومصرف وحیات طبیعی جانوران صادق است با تفاوتهایی درباره انسان هم صادق است! عرض بنده درخصوص بعدمعنوی وباطنی ووجه پنهان این موجودومعمای ناشناخته است!
  حضرت مولانادرفرازی ازمثنوی میفرماید:

  ای هزاران جبرئیل اندربشر
  ای مسیحای نهان درجوف خر!

  « جبرئیل سمبل عقل است وهزاران جبرئیل سمبل هزاران رشته علمی که بخش اندکی ازآن کشف شده ویکسره این همه فرشتگان جبرئیل آساجواهر معنوی وجودبشررااستخراج میکنند! »
  ودرجای دیگرراجع به خلقت انسان توسط خداوند میفرماید :

  پس صفات بی حدودش داداو
  وانگه ازظلمت ضدش بنهاداو

  اعمال خداوندعبث نیست! دادن صفات خودش به انسان وخلقت ظلمت هم بنابه حکمتهای پنهانی است که کل آن برهیچ انسانی آشکارنشده!
  فرض بفرماییدمابه جای این مغزمعمولی، یک ونیم کیلویی، مغزی به اندازه کل کره زمین میداشتم ومیلیاردها، میلیاردبرابر اندازه فعلیش بودوبه همین نسبت هم توانا ییهای دیکر ازقبیل تفکروتعقل ومحاسبه و…. میداشت!حال نگاهی به منظومه شمسی وبعد کهکشان راه شیری بیندازو کره زمین راباآنها مقایسه کن وباقریب 200یا400میلیاردکهکشانی که تاکنون کشف شده اندوتازه گفته میشود همه اینهاحدود4درصدازماده موجوددراین فضاست و96درصدبقیه نامرئیست بسنج!!!!!! آخردراین میان کل کره زمین وحتی منظومه شمسی هم به حساب نمی آیند!!! این ذره غباردراین فضای لایتناهی چه عددورقمیست؟ چه رسدبه عاجزی نادان چون حقیر که هیچ پدیده ای را بطورکامل وحتی یک هزارم ازهیچ پدیده ای راهم درمیان این انبوه بیشمارومتنوع آفریده هانمیشناسم! ازاینکه فرمودی «شمادراین نوشته به گونه ای ازخداوند و شیطان سخن میگوییدکه انگاری ازخود آنهابه خودشان آشناترید!»(بابت این گفته شما هزاران بارازخداوند سبحان استغفار می طلبم ازچنین وهمی! وچنین گمانی به بنده نسبت داده ای! ) حضرت شیخ عطار میفرماید:

  جهان درزیراین نُه سقف مینا
  چوخشخاشی بودبرروی دریا
  نگه کن تاتوزین خشخاش چندی؟
  سزدکه برسبیل خود بخندی!

  باری به حقارت وناچیزی وهیچ بودن خودمان بخندیم و به ادامه مبحث انسان برگردیم!
  اعجوبه ای چون حضرت مولانادرتعریف وشناخت و
  معرفی خداوندآنچه درتوان دارد
  وآنچه باکلمات میشودبیان کردرا
  میگویداگراین نحوه تعریف خداونددرتمام ادبیات انسانی بینظیرنباشد,باری درادبیات فارسی
  بیماننداست,اماباتمام جدوجهدی که
  درهنرمندانه ترین شکل ممکن بکار
  میبرد,درپایان هیچ توصیف وتعریفی راشایسته خداوندنمیداند
  وباعجزتمام خطاب به خود
  میگوید:

  ای برون ازوهم وقال وقیل من
  خاک برفرق من وتمثیل من…..
  وبه یاددرک وجدانی ازخداوندمی افتدورازونیازونیایش چوپان رابیاد
  می آوردزیراکه درک ساده چوپان درکی فطری است( داستانش درمثنوی معنوی بسیارمعروف است),انسان برروی هر
  قله ای ازمعرفت ایستاده باشدوهر
  کلمات وجملاتی درنماز ونیایش خداوند
  بکارببردآن نیایش نسبت به نیایشهای دیگر ونیایشگران دیگرممکن است بهتریاضعیفترباشدامانسبت به عظمت مطلق خداوندهمه مثل هم
  نارساوناشایست وکفرآمیز است!!! .انسانها درکیفیت وکمیت نیایش نسبت به خداوند،
  همه درناتوانی وناشایستگی عرضه
  آنهابه خداوند,یک وزن دارندوهمه مثل هم عاجزند!!! این دربین انسانهاست که بعضی ازانواع نیایش وپرستش بربعضی دیگرترجیح نهاده و بهترقضاوت میشود.شایسته آنست که به نیایش حضرت مولانا گوش فرادهیم واین مبحث و مقال راخاتمه دهیم!

  تو بهاری ما چو باغ سبز خوش
  او نهان و آشکارا بخششش
  تو چو جانی ما مثال دست و پا
  قبض و بسط دست از جان شد روا
  تو چو عقلی ما مثال این زبان
  این زبان از عقل دارد این بیان
  تو مثال شادی و ما خنده‌ایم
  که نتیجهٔ شادی فرخنده‌ایم
  جنبش ما هر دمی خود اشهدست
  که گواه ذوالجلال سرمدست
  گردش سنگ آسیا در اضطراب
  اشهد آمد بر وجود جوی آب
  ای برون از وهم و قال و قیل من
  خاک بر فرق من و تمثیل من
  بنده نشکیبد ز تصویر خوشت
  هر دمت گوید که جانم مفرشت
  هم‌چو آن چوپان که می‌گفت ای خدا
  پیش چوپان و محب خود بیا
  تا شپش جویم من از پیراهنت
  چارقت دوزم ببوسم دامنت
  کس نبودش در هوا و عشق جفت
  لیک قاصر بود از تسبیح و گفت…..

   
 10. میلیاردها دلار از سرمایه های ایرانیان خرج فشفشه بازی مشتی ایران و انسان ستیز شده اینهم نتیجه اش!

  واکنش در اسراییل و ارزیابی موفقیت حمله موشکی ایران به دیرالزور

  http://news.gooya.com/2017/06/post-4816.php

   
 11. جناب نوريزاد بد نيست به اين دوستي که اخيرا به جاي آنارشيست هم نوشته متذکر شويد که لوده گي حد و حدودي دارد. بنده بارها سربسته به وي تذکر داده ام که اگر به بي اخلاقيهاي مسبوق به سابقه ي چند ساله اش در سايت ادامه دهد شايد از ما هم بي اخلاقي ببيند. دوست عزيز سربسته بگويم دست برداريد وبيشتر از اين خودتان را معرفي ننماييد. عدم تعادل شما از بدو ورودتان به سايت مبرهن بود.

   
  • جوش نزن شیرت خشک میشه! خوبه خودت هم اعتراف می کنی چند ساله اینجوری اینجا ولو هستی و دری وری می نویسی! اما بنده فکر نمی کنم اگر کسی هم اینکار را می کنه به ضرر یا نفع کسی داره کار می کنه چون اساساً همه اینجور سایتها باد روی هواست مگر به شرط و شروطها که در شماها منم نمی بینم این شرط و شروطها رو!

    
   • پوريای عزیز (پوريا بود یکي از اسمهايت نه؟) با عرض پوزش فکر کنم این شما هستي که اينجا ولو هستي. ولو کسی است که اسم و هويت ندارد و ديگران را بي دليل آزار مي دهد.

     
 12. اخبار: درخواست جمعی از پژوهشگران از رییس جمهوری:
  ۱- بسرعت از فضای انتخاباتی عبور کنید و شعارها و رویکرد انتخابانی را پشت سر گذارید.
  مش قاسم: اینا دیگه از کجا آمدن؟ ای پژوهشگران، کل مبنای این حکومت بر شعارها گذاشته شده، اینا چیزی غیر از شعارها ندران که اگه داشتن شما پژوهشگران ژرف اندیش مجبور نبودین همچین نامه ها بنویسین.
  ۲- منابع و وقت مملکت بسیار باارزش و محدود است و می بایست با برنامه ریزی دقیق و با جزییات توسط دستگاههای اجرایی این منابع را صرف حل مصائب و بحرانهای واقعی و اصلی ِ گریبانگیر مملکت نمود.
  مش قاسم: آخوند و فهمیدن ارزش منابع و وقت؟ شماها دیگه از کجا آمدین؟ به خودشون پژوهشگر هم میگن.
  ۳- استدعا داریم با ملت رو راست باشید.
  مش قاسم: لا اله لله، اینا دیگه چه پژوهشگرانی هستن که از آخوند انتظار رو راست بودن دارن. یارو اسمش عوضیه، مدرکش هم تقلبیه، بچش هم معلوم نیست چگونه کشته شده شماها ازش انتظار رو راستی دارین؟ خدا روزیتون رو یه جا دیگه حواله کنه.
  ۴- تقاضا داریم پس از تنظیم و تهیه برنامه های حل بحران…..
  مش قاسم: باز هم لا اله لله! اینا اگه برنامه حالیشون بود که کار به اینجا نمیکشد.
  ۵-در صورتی که از نظر نیروی کارشناسی در سطوح راهبردی برای حل بحرانها دچار کمبود کادر و نیروی انسانی می باشید به دریای بیکران ملت روی آورید.
  مش قاسم: اولا که در این حکومت/* نیروی کارشناسی در سطوح راهبردی به معنائی که شماها میگین وجود نداره. دوما، هرکی که راهبردی حالش بود یا کشتنش، یا زندانش کردن یا فراریش دادن. سوما ای پژوهشگران، یه کم وقت بزارین قانون اساسی این حکومت/* رو بخونین. توی این مملکت ما ملت نداریم امت داریم و اونم در زمره چارپایان. حکومت/* اصلا و ابدا همچین دریای بیکرانی حالش نیست که نیست و اصلا اهمیت نمیده. چهارما، اون اولی که شاید شماری از شماها هم دنبال … (سه نقطه از مش قاسم)نش راه افتادین گفت ما مامور به وظیفه هستیم نه مامور به نتیجه.
  نتیجه: فکر نون کنین که خربزه آبه. با نامه نوشتن واسه یه آخوند //// هیچکدام از اینایی که شماها میگن به انجام نمیرسه. سوراخ دعا رو گم کردین.

   
 13. حاجی مطهری: می‌توانستیم مشابه اقدام تروریستی در مجلس را در عربستان انجام دهیم.
  مش قاسم: معلومه که میتونین! شماها غیر از اینگونه اقدامات هنر دیگری ندارین. ولکن، جرات داری برو بکن!!!!!

   
 14. نوریزاد:چرا جامعه سوال نمیکنه، معما اندر معما و جیکش در نمیاد؟
  مش قاسم: واسه اینکه ۱۴۰۰ساله هرکی سوال کرد کشتنش.

  نوریزاد: چرا سران اس…(سه نقطه از مش قاسم)هال طلب در کنار محکوم کردن ………..؟
  مش قاسم: واسه اینکه همشون در همه این اعمال شریک بودن و هستن. واسه چی شریک شدن؟ پول، مقام، …….. و غیره!

   
 15. درودی خنک به یاران(گرمش تواین گرما نمی چسبه)

  هی ما میزدیم تو سر کله مبارکمون تا این همه ترس و لرز آقاهه رو از ماجرای 88 بفهمیم خدا بسر شاهده

  تازه دیروز یه خوردش دسمون اومد.جونم براتون بگه یه عده از مردم برا یکی از بدبختیاشون جنوب شرق تهرون

  جم شده بودن و طبق معمول سر وکله آجان وعسس وبسیخ وووو پیدا شد وشرو کردن زدن اما یه عده از

  همینا شرو به دفاع از مردم کردن وکتک زنا روزدن چه زدنی معلوم شد بابا تو همین ها هم هنوز مردایی شیر پاک

  خورده هستن. حالا حساب کن شوما ده تا محافظ داری ازکجا باهاس بدونی یکیشون هنوزم پاک انسونیتش پاک

  نشده .ها اونموقع هم از جون خودت می ترسی هم از فرمون شلیک به خلق الله دادن.حالا تازه داره یه چیزهایی

  سرت میشه بابام .گذشت اونوقتا که یکی رو شیر می کردی بره سر بریده قوم وقبیلشو برات بیاره .

  ببخشین روده درازی کردم. الاحقر بیسوات

   
 16. درود یاران جان
  اونایی که علقشون می رسه می دونن هرکی سد تومن خرج تعمیر یه چیز سی تومنی

  که تو بازار فراونه کنه حکمن خیلی خیلی بی علقه. قدیمی هام یه ضرب المثلی راجع

  به آفتابه وخرج لحیم کردنش داشتن.حالا اصل مطلب اینه اگه خوب خوب نیگا کنی می

  بینی ده تا موشک زدن اونم خدا وکیلی دو تا خونه رو نصفه خراب کردن.ما که بخیل

  مخیل نیستیم اما خرج ساخت این موش موشکا کمتر از بهای تمام استانیه (دیرالزور)

  نیس والا. حالاشم یه عده میگن همین چینی های خلیج فارسی از مال خودشون

  با پرسنل چینی خودشون از باب رفاقت این زحمتو قبول کردن ودوجین برامون فرستیدن

  به دیرالزور کهبنا بر محصولات چینی چن تاش تو عراق افتیده که حتا نشه گفت کشور

  زن تابرسه به استان زن وشهر زن ومحله زنبگذریم که اگه با جی بی اس میرن یا

  با دستگاه خلبان خودکار ووووهمش ساخت همون غربی ها وشایدم شرقی هاس

  که ما یا از طیاره وچه میدونموسیله های دیگه برداشتیم یا از بازار سیا خودشون خریدیم

  والا بلا به اینش نمی ارزید که این فیل موش که چه عرض کنم شیپش بزاد.

  دمتان گرم وسرتان خوش باد.

   
 17. شلیک موشکها آیا در سطح معادلات نظامی و سیاسی پیام و تاثیری جدی دارد و یا از آن میتوان بعنوان یک “ترقه” بازی” بچگانه نام برذ؟ یک روزنامه معتبر اسرائیلی گزارش کرده است که مسئولین امنیتی و نظامی اسرائیل مانند رهبر کبیر خودمان آنرا “ترقه بازی” نامیده اند. نمیدانم که وقتی رهبر این گزارش را ببیند چه حالی به او دست میدهد.
  برابر گزارش اسرائیلی ها و سوریهای مخالف، این 7 موشک سرنوشت خوبی نداشته اند. 3 فروند در مسیر حرکت در عراق فرود آمده اند و 2 و یا 3 فروند دیگر در اطراف شهر “میادین”سوریه بدون وارد کردن هیچ خسارتی به زمین خورده اند و تنها 1 فروند بطور قطعی به دیر الزور اصابت کرده و بعضی گزارشها احتمال بر خورد 1 فروند دیگر را هم داده اند. تصاویر مخابره شده توسط سپاه هم یک انفجار را بوضوح نشان میدهد و عدسی دوربین برای دیگری محو است.
  یکی از مسئولین امنیتی اسرائیل با تمسخر گفته است که بعد از 30 سال داد و هوار تبلغاتی این تمام چیری است که ایران دارد و اضافه کرده که اگر بخواهم صادقتر باشم باید بگویم که حزب الله در کار موشک بسیار قویتر از سپاه عمل کرده است. ایران ناشیانه دست خود را رو کرد.
  در اینجا دو نکته بسیار جالب است. اول ذوق زدگی امثال سایت تابناک و تسنیم و ویگران که بلافاصله از تلفات 3 رقمی خبر دادند و دیگر خود داعش و اسرائیل و امریکا که تقریبا چیزی نگفتند. ذوق زدگی دوستان هموطن انقلابی که خوب دلیلش واضح است. کسانی که حرف خدا و پیامبر و امامش را در روز روشن تحریف میکنند دیگر ار ایشان توقع دیگری نیست.دلشان به همین ترقه بازیها و فشفه بازی ها خوش است. اما طرف مقابل در حقیقت دارد جوری عمل میکند که مثل اینکه خالی بندان داخلی دارند درست میگویند.این هم قابل درک است جون همان بهتر که رهبر مسلمین و مشاوران قد و نیمقدش دلشان خوش باشد که موشک زده اند و همه عالم هم خودشان را از ترس خراب کرده اند!.. بقول بهمن مفید در دیالوگ معروف قیصر، رهبر و سپاه به همه گفته اند که زده اند، شما هم همن رو بگید! خوب هر وقت لازم شد به راحتی از این خواب خرگوشی به ثانیه ای خواهند پرید. هنوز عر و تیزهای پرونده هسته ای و آخر و عاقبت آن در مقابل چشم همه ما هست.
  بودجه نظامی عربستان در مقایسه با ایران تقریبا 6 برابر است. برابر گزارشاتی که شنیده شده، چینیها قویترین موشک های زمین بزمین خود را به سعودی ها داد ه اند و این موشکها بسمت تهران هدف گیری شده اند. اسرائیل حداقل 200 موشک اتمی هدف گیری شده دارد. هر دو این کشور ها به همراه سایرین قویترین نیروی هوائی خاورمیانه را دارند و این درحالی است که آقای خامنه ای مغز نظامیش کسانی هستند که به دستور آقای خمینی قرار بود بجرم خیانت در جنگ اعدام شوند.
  در اینجا نقل خاطره ای از شهید چمران شاید مفید باشد. در زمانی که ایشان وزیر دفاع بود و آقای خمینی سیل آمریکا ستیزی را براه انداخته بود و در آن میدمید، با یکی از دوستان ملاقاتی با ایشان داشتم . در خلال بحث آن مرحوم گفت:”این آقا نمیفهمد چه میگوید و دارد ما را به جنگ میکشد..او نمیداند که تنها روی یک ناو هواپیما بر آمریکا به انداره تمام نیروی هوائی ایران اف 14 مستقر است”.
  امروز هم به سید علی آقای خودمان و یا بقول خودشان رهبر مسلمین جهان باید گفت که اگر اینکار را برای این کردی که آمریکائیها چند میلیارد دیگر سلاح بفروشند بدان که این بازی خطرناکی است .شما با طناب حق و حساب بگیرها و ترقه بازهای سپاه ته چاه نرو!..قذافی و صدام و بشار اسد خیلی از شما زرنگتر بودند..شما اگر واقعا هوش و حواست سرجایش است،سریعتر استعفا بده که مطمئن باش این توصیه برای شما و مردم ایران بسیار خیر خواهانه است.

   
 18. https://www.youtube.com/watch?v=4pxiBlKy2YI

  تقدیم به آقای نوری زاد با عرض تسلیت
  تصنیف پدر بسیار عم گین

   
  • علی زین الدین

   درود
   آقای محترم ……( آنارشیست )
   با شما موافقم قطعا چشمانتان با آثار استاد زین الدین خو نگرفته و کمتر مرور شان کرده اید و گرنه نمی نوشتید مقالاتتان کپی پیست است
   متاسفانه نویسنده ای صاحب قلم مثل استاد در جامعه ایران ناشناس باقی مانده
   مقالات ایشان آنچنان که شما تصور کرده اید دارای هرج و مرج و یا عدم توازن نیست
   ایشان برای عموم هموطنان می نویسند تا هر خواننده ای به فرا خور فکر و اندیشه اش از مقاله بهره ببرد
   که اگر اراده کنندبرای گروه خاصی مطلب بنویسند خیلی خوب از عهده اش بر می آیند همانگونه که نوشته هایی برای نو جوانان دارند
   واگر هم نیت کنند در مورد روابط پیچیده انسانی و یا بحث روز سیاسی و اجتماعی و… بطور تخصصی مطلب بنویسند
   می توانند افکارشان را به گونه ای به رشته تحریر در آورند که برای فهم بهتر آن مجبور باشی چند بار مقاله را مطالعه و مرور کنید
   بله مطمئن هستم شما جناب استاد زین الدین را نمی شناسید
   پاسخ سرکاربانو« طیبه رحمانزاده »به آقای آنارشیست که به علت مشکل در ارسال ناگزیرتوسط بنده( زین الدین ) ارسال شد! باذکراین نکته که مطلقاًبا مبالغه ایشان درباره خودم موافق نبوده ونیستم! ولی لزوم رعایت امانت سبب شدتا همانگونه که ایشان ارسال کرده اند تقدیم گردد.

    
 19. در شهر هرت
  پایداری در شعار مرگ بر آمریکا نصیب رهبر شد.خوب که چی؟ تا عده ای بچه حزبالله ی کیف کنند؟
  کشورهای قدرتمند جهان در عین رقابت ،حامی هم نیز هستند، وگرنه میزان روابط که بر اساس مبادله و تجارت است به هم می خورد، چین آنرا دریافت و دشمن را به دوست تبدیل کرد و اینچنین شد، که است.
  اتحادیه اروپا نیزآمریکا را در کنار خود می خواهد و طالب دوستی اوست.
  حال روسیه علنا با دمش بشکن می زند و با آمریکا مشغول دل و قلوه گرفتن است.
  این وسط ،ایران شده قلدر محله و هی مرگ بر آمریکا را سر می دهد، که چی ؟ ای که رحمت برتوباد ایرج میرزا.

   
 20. جناب نوری زاد
  با سلام

  (لطفاً سانسور نکنید)
  یکی پیدا شده که بدجوری ////////! و هی بجای این و اون کامنت میزاره؛ چرا نمیره /////به درخت چاقاله؟ بدون شک که این فرد بیماره و یه روانی بیچاره ست که وجود نداره!
  یه … که به مردان خدمات ////// میده به این مردک شرف داره! ( خود نامردش جای نقطه چین یه چیزی بزاره ).

  جناب نوری زاد

  این کامنت ها از من نیست:

  آنارشیست
  7:31 ب.ظ / ژوئن 19, 2017
  نوری زاد عزیز پس از سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات می خواستم بدونم منزل پدری شما پس از چهلم ایشون امکان برگزاری مراسم عروسی توش رو داره؟! یک خواهش کوچک داشتم!! داریم داماد میشیم!

  —————————————————
  پاسخ من به این کامنت
  ( تو داماد بشو نیستی… امثال تو قبلاً پاتوقشون پارک دانشجو بود! می فهمی که!؟ )

  —————————————————————————————————————————-

  آنارشیست
  8:58 ب.ظ / ژوئن 19, 2017
  آقای نوری زاد

  مجدداً سلام

  این آهنگ رو خیلی دوست دارم و گفتم اون رو به اشتراک بذارم:

  https://www.youtube.com/watch?v=9wRQlQZemg8
  ————————————————————————————
  پاسخ من به این کامنت:
  ( دیدی درست حدس میزدم… توی پارک دانشجو و زیر بارون نشستی… عجب دردیه این درد خماری! کسی نباشه…! )
  ————————————————————————————————–

  آنارشیست
  9:52 ب.ظ / ژوئن 19, 2017
  آقای نوری زاد

  سلام

  این شعر را من برای شما سروده ام و برای پدرتون، اگه صلاح می دونین اباذر رویش کار کنه و اون رو بخونه:

  بی تو دنیا چه غم انگیزه برام
  لحظه ها لحظه ها غروب پاییزه برام
  تموم دنیا که ما من باشه
  بی تو بی تو مثل خاک ناچیزه برام

  نمونده ستاره تو شب هام
  نمیاد دیگه خواب به چشمام
  میخوام گریه کنم فغان و شکوه کنم
  تو نیستی و بی تو چه تنهام

  مردن خنده ها روی لب هام
  بیرون شدن شادی ها تو دنیام
  آسمون چه کبوده هیچ وقت کسی نبوده گوش بده به حرفام
  لحظه ها لحظه ها تو رو میارن به یاد من

  توی گرداب غصه ها اسیر
  میگردم هی دور خود غریب
  داد میزنم دستمو بگیر
  میدونم دلو میدم فریب

  دلم میخواد بمیرم
  شاید آروم بگیرم
  بگیرم دستاتو تو دستام
  لحظه ها لحظه ها تو رو میارن به یاد من
  لحظه ها کجا میرسن به داد من
  ———————————————————————————–
  پاسخ من به این کامنت:
  ( به نظر من اباذر باید///////////////////////////////کار کنه تا از خماری در بیای! خوش تیپه نه؟! میگم چرا توی پارک زیر بارون نشسته بودی؛ //////////////////// بوده! )
  ————————————————————————————————————————————–

   
 21. در شهر هرت
  “وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که یک پهپاد نیروهای حامی بشار اسد را در جنوب سوریه هدف قرار داده و سرنگون کرده است. بنا به اعلام وزارت دفاع آمریکا این پهپاد از مدل “شاهد ۱۲۹” بوده، که پهپادی ساخت ایران است.”

  اینهم ، یک سیلی مقابل، عجب دردسری شده، دست از این بازی بردارید و آرام در جایتان بنشینید.
  پول این موشکها از کجاست؟ از جیب ملت
  پزش را سپاه می دهد یک طرف بماند، اما، با جان مردم نباید بازی کرد. تا به حال نیروکشی بود برای حفظ حرمین، حال نوبت اسباب کشی(موشک پرانی)شده . زورکی.

  ای ایرانی عاقل و دانا، قصه ی موشک و سیلی برخوانا.
  ای که باهوشتر زهر مرغی ، نیست کس چون تویی مسلمانا.
  پند گیر ز این نظام پر کینه ، ریشه ی خود کَنی چه آسانا.

   
 22. بقلم پیمان عارف

  چرا قلیچداراوغلو چنین راهپیمایی برگزید؟
  برخی از دوستان سوال کرده اند دلیل و عقبه این راهپیمایی کمال قلیچداراغلو رهبر حزب جمهوریخواه خلق از آنکارا به استانبول چیست و داستان از چه قرار است؟
  داستان از جنگ سوریه در 2011 شروع شد یا اگر عقب تر برویم از عهدنامه سور شروع شد ؛ عثمانی پس از شکست در جنگ اول در حالیکه اشغال شده و در آستانه فروپاشی قرار داشت به قرارداد سور تن در داد تا تمامی متصرفات اروپایی و عربی و حتی بخشی از آناتولی را از دست داده باشد ؛ گرچه با جنگ های استقلال مصطفی کمال آتاتورک توانست آناتولی را از اشغال ارتش های فاتح بریتانیا ، ایتالیا ، یونان و فرانسه درآورده و جمهوری ترکیه را اعلام کند اما برای اعلام جمهوری ترکیه یار نزدیک خود عصمت اینونو را به لوزان فرستاد تا طبق عهدنامه لوزان جغرافیای فعلی ترکیه (منهای انطاکیه و اسکندرون) شکل گیرد. بدین سان تمام متصرفات عربی عثمانی از دست ترکان خارج شد!
  حجاز که سالیانی بود عملا خودمختار بود و مصر نیز 100 سالی بود ابتدا توسط ناپلئون اشغال و سپس مستقل شده بود ؛ میماند مهمترین بخش متصرفات عربی یعنی شام و بویژه شمال آن حلب و انطاکیه که نخستین محل قدرت گیری ترکان عثمانی بود و حتی مرقد سلیمان شاه نیز در آنجا قرار داشت و عثمانیزه شده ترین بخش متصرفات عربی عثمانی نیز محسوب میشد.
  گرچه ترکها 15 سال بعد و در 1938 با اوج گیری قدرت هیتلر در اروپا و با استفاده از ضعف فرانسه توانستند به شام حمله کنند و انطاکیه و اسکندرون (استان هاتای فعلی ترکیه) را از فرانسوی ها پس بگیرند اما از دست دادن شام و آنگاه تبدیل شدن آنجا به کشور به رسمیت شناخته شده ای بنام سوریه چونان زخمی بر پیکره ملی گرایی ترکی باقی ماند.
  ترکها هیچگاه نتوانستند با سوریه رابطه خوب و مبتنی بر حسن همجواری داشته باشند چرا که ترکها اساسا در ناخودآگاه خود این کشور را به رسمیت نمیشناختند؛ چنانکه با عراق نیز نتوانستند!
  کار بدانجا رسید که حافظ اسد از دهه 80 میلادی و با شکل گیری حزب کارگران کردستان ترکیه به حمایت از پ ک ک پرداخت و حتی در جریان فرار عبدالله اوجالان در 1999 به او در سوریه پناه داد که نهایتا با لشکرکشی ترکیه به مرز سوریه اولاجان از سوریه خارج و در نایروبی کنیا توسط ماموران سرویس اطلاعاتی موساد بازداشت و به ترکها تحویل داده شد.
  مسئله سوریه با قدرت گیری “نوعثمانی ها” از 2003 در ترکیه وارد مرحله جدیدی شد ؛
  درگذشت حافظ اسد نیز خلا سیاسی در سوریه پدید آورده بود که طمع ترکها بدین سرزمین را با گمان کم تجربگی و کار نابلدی بشار اسد بیشتر میکرد.
  و چنین بود که پروژه “بهار عربی” به پروژه ترکی-اخوانی برای احیای “حریم حرم سلطان” تبدیل شد. تونس به دلیل نزدیکی اش به اروپا و میراث داری یک فرهنگ دموکراتیک جان سالم به در برد ؛ لیبی تقریبا متلاشی شد و مصر نیز کارش به کودتا و دیکتاتوری نظامی انجامید ؛
  اما سوریه آن خاک مورد طمع ترکها قصه دیگری داشت:
  بشار اسد در ماههای نخست با اشتباهی فاحش مقابل جنبش دموکراسی خواه شهری ایستاد تا ابتکار عمل به دست “اپوزیسیون استانبول محور”ی بیفتد که با پول و لجستیک میت ترکیه سازماندهی و پروار شده بود. اپوزیسیونی اسلامگرا که در پادگانهای میت ترکیه در بوردور تا عنتپ و کیلیس آموزش دیده و تبدیل به گرگهای خاکستری دهشتناکی شده بود که کلیت جهان آزاد را میتوانست با تهدید مواجه کند.
  در 19 ژانویه 2014 به دستور بازپرس یاشار کاوالجی اوغلو بازپرس آدانا 3 فروند تریلی متعلق به سرویس جاسوسی میت ترکیه که عازم سوریه بودند و ادعا میشد حامل کمکهای غذایی و دارویی به سوریه هستند توسط نیروهای ژاندارمری تحت امر بازپرس کاوالجی اوغلو در استان آدانا متوقف میشوند که فیلم آن را در این لینک متوانید ببینید.
  https://www.youtube.com/watch?v=N_YuLdiPEQM
  دربازرسی از تریلی ها بجای دارو و غذا انواع و اقسام سلاح های سبک و نیمه سنگین به دست میاید!
  در ماه می 2015 و پیش از انتخابات 7 جون 2015 ترکیه این رخداد پس از یکسال و نیم توسط روزنامه جمهوریت به سردبیری جان دوندار افشا میشود.
  در نخستیم واکنش رجب طیب اردوغان روزنامه نگاران افشاگر را به جاسوسی متهم میکند و احمد داوداوغلو نخست وزیر وقت ترکیه نیز فتح الله گولن را به عنوان آمر این افشاگری معرفی میکند.
  جان دوندار سردبیر جمهوریت و اردم گل نماینده جمهوریت در آنکارا بازداشت میشوند و پرونده ای نیز برای انیس بربراوغلو نماینده استانبول در مجلس از حزب جمهوریخواه خلق به اتهام ارائه این اطلاعات به این دو روزنامه نگار مفتوح میشود.
  جان دوندار و اردم گل در زمستان 2016 با رای دادگاه عالی از بازداشت موقت آزاد میشوند ؛ در بهار 2016 دادگاه این روزنامه نگاران و نیز انیس بربراوغلو در استانبول شروع میشود ؛
  جان دوندار که مورد هجمه همه جانبه طیب اردوغان است نزد دیدگان ماموران پلیس جلوی دادگاه مورد سوء قصد قرار میگیرد.
  حال پس از نمایش کودتا در 15 جولای 2016 دیگر رمقی برای جان دوندار باقی نمانده و مجبور به ترک کشور و پناهندگی به آلمان است.
  پاییز 2016 و زمستان 2017 دادگاه تداوم میابد. دادگاهی که دیگربعد از تصفیه و بازداشت وسیع قضات و بازپرسان غیروابسته به بهانه عضویت در جماعت فتح الله گولن از استقلال قضایی آن خبری نیست و عملا به عنوان بازوی قضایی طیب اردوغان عمل میکند!
  انیس بربراوغلو به اتهام ارائه اطلاعات میت به جان دوندار به 25 سال حبس محکوم میشود و در 13 جون بازداشت و برای طی محکومیت روانه زندان مال تپه استانبول میشود.
  14 جون کمال قلیچداراوغلو در حالیکه میگوید چاقوی دیکتاتوری به استخوان مان رسیده با تاسی از راهپیمایی ماهاتما گاندی راهپیمایی را از میدان کیزیلای آنکارا به سوی زندان مال تپه استانبول شروع میکند.
  17 جون (دیروز) طیب اردوغان قلیچداراوغلو را چنین تهدید میکند که “اگر دستگاه قضایی به زودی سراغ شما نیز آمد شگفت زده نشوید”
  18 جون (امروز) طول راهپیمایی کنندگان طبق گزارش کنعان شنر گزارشگر سی ان ان ترک به بیشاز 12 کیلومتر رسیده است.

   
 23. نوری زاد چطور مطوری؟ من چند جا دیدم نوشتی دوست داری به زمان قبل از انقلاب باز گردی!! خب مرد حسابی نونت نبود آبت نبود انقلاب کردنت چی بود؟! تازه دوستان جنابعالی مثل خزعلی به کله پا کردن شاه بدستشون تو شجره نامه خانوادگیشون که می نازن!!! البته در اینکه دستان پنهانی امریکا نیز در کار بود شکی وجود ندارد!!!!

  حالا یه سئوال: تو خودت انقلاب کردی بعد نشستی یه جا هی می گی لنگش کن! چرا اینو می گم؟ چون هر کی بهت گفت پس چرا اینجوری؟ گفتی بنده را معاف کنین چون من نمی تونم!!! حالا به نظر من تنها راهش اینه که دست از این رفتار برداری و به دوست عزیزت خزعلی نیز بگویی بد نیست در شجره نامه خانوادگیش بجای اعتصاب غذای مصلحتی (!) و سرنگونی رژیم شاهنشاهی، سرنگونی رژیم آخوندی نیز ثبت شود!

  البته من رو یه پیشنهاد نیز دارم کار می کنم:

  اول اینکه مناطقی مثل سیستان و بلوجستان و کردستان که دارند از جون و دل مبارزه می کنن را به استقلال برسونیم که مزد تلاششونه! بعد مناطق مذهبی مثل قم و مشهد را نیز بدهیم به داعش. آخوندها و جماعت حزب اللهی را نیز در قم و مشهد ساکن می کنیم تا در ترویج دین مبین اسلام با یکدیگر کوشا باشند! سایر مناطق ایران را نیز مناطق ممنوعه مذهبی اعلام می کنیم و در هر چی امامزاده و مسجد و مثل اون هم هست رو از سبز قبا و شاهچراغ و … نیز گل می گیریم! قشر علاقمند به این مناطق مذهبی را نیز راهی قم و مشهد می کنیم. مطمئناً به اندازه کافی این مناطق بزرگ هستند که می تواند جوابگوی نیاز این عزیزان باشد! مثلاً شما هم دوست داشتی می تونی بری مشهد یا قم! در اسلام بر روی شما و همه باز است!

   
 24. حضرت آیت الله نوری زاد سلام علیکم . مصدع احوال حضرتعالی نمیشوم . متن نوشته ی ذیل فقط گزاره ای از یک ” توجیهات ” غلط و من درآوردی در روزگار امروز کشور است . در آیات 65_63 سوره بقره قرآن کریم آمده که عده ای به دستورِ پیامبر زمان که گفته بود در روز” شنبه ” از رودخانه ماهی صید نکنند ، عمل نکرده و کنار رودخانه ” برکه یا آبگیرهایی ” ساخته و در روز شنبه بدون اینکه ماهی از رودخانه گرفته باشند ، ماهیانی را که در این روز بیشمار بودند ، به سمت گودالِ برکه ها و آبگیرها هدایت و در آن محل محبوس و در روز ” یکشنبه ” ماهیان زیادی را صید میکردند و با این عمل ، رفتارِ خلاف خود را ” توجیه ” نموده و اذعان میداشتند که به دستور پیامبر کاملاً عمل کرده و در روز شنبه هیچ ماهی نگرفته اند . پس از آن ، اصحاب شنبه از نظر فرمانبرداری از دستور پیامبر دو گروه شده بودند که عده ی بیشماری این نوع ” توجیهات ” ساختگی را پذیرفته و با شیوه ی مذکور ماهی میگرفتند و عده ای دیگر آن را خلاف و ” کلک زدن ” به دستور پیامبر قلمداد کرده و به گروه اول تذکر داده و ایشان را نهی از ماهی گرفتن به شیوه یاد شده . بعد از مدتها از نافرمانی و گمراه شدن از دستور یاد شده ، عذاب و غضب الهی بر گروه نافرمان و ” توجیه گران ” نازل شده و آنان ” بوزینه ” گردیدند و توصیه ای شد مبنی بر اینکه این عذاب الهی درسی است برای مردمان امروز و ” آیندگان ” تا خلاف های خود را ” توجیه ” ننمایند . اما عده ای از ” بوزینه ” شدگان معترض بودند که ما اصلاً با آن ” توجیه ” در روز یکشنبه ماهی نگرفته ایم که پاسخ داده شد شما در نیت و ” قلب تان ” از گروه نافرمان حمایت میکردید که عذاب الهی شامل شما هم شده است ( و شایَعَت و بایَعَت و تابَعَت ) . در این پست به یکی از شیوه ها و عملِ ” توجیه کنندگانِ ” قانون اساسی و اعمال دینی و شرع اشاره میکنم که اول از همه بنده و بعد کسانی را که قرآن کریم را قبول داشته و به ” تک تک ” آیات قرآن کریم پایبند می باشند ، بدان توجه و عمل نمایند تا خدای ناکرده ” بوزینه ” نگردند . و اَما انذار به ” توجیهات ” غلط و ” توجیه کنندگان ” بر قوانین اساسی کشور و شرع که در این زمان می شود اشاره کرد آنکه ، در اصولی از قانون اساسی داریم که تحت هیچ شرایطی هر نوع شکنجه بدنی و هر آنچه که با قوانین امروزی شکنجه نامیده می شود ممنوع است و یا اینکه جلسه ی دادگاههای مطبوعاتی عقیدتی و سیاسی می بایست علنی و با بودن هیئت منصفه باشد که این قوانین وضع شده را در ابتدای انقلاب ، خبرگانی که میشود گفت که در زمان طاغوت شاهنشاهی درد کشیده بودند به تصویب رسانیده و مردم هم طی یک رفراندوم ، همین قانون اساسی را تأیید کردند . اما بعد از چندی اعضای 12 نفره ی شورای نگهبان با تفسیر خود خواهانه و من درآوردی خود ، خط بطلان بر روی همین قوانینی که خبرگان آن زمان وضع کرده بودند و ملت ایران هم آن را تأیید کرده بود کشیده و ” توجیه ” کردند که این قوانین لازم الاجرا نیست و به ” شکنجه ” کردن افراد در زندانها در محدوده ای بی محدود مجوز لازم را داده و در ” علنی بودن ” دادگاه ها را هم منوط به تشخیص قاضی پرونده گذاشتند که تاکنون قاضیان گماشته شده بر این نوع پرونده ها ، ” علنی بودن دادگاهها را به شوخی قانونی گرفته و در این 38 سال گذشته تاکنون به اندازه ی یک ” قطره چکان ” جلسه ی دادگاهها علنی بوده که مورد آنهم به آقای کرباسچی و آقای عبدالله نوری تعلق گرفته که اینان هم سیاست فکری اشان مغایر سیاست دستگاه حاکم بوده است . مثلاً هیچگاه جلسه ی دادگاه ” جلال الدین فارسی ” که زمانی نامزد ریاست جمهوری جناح حاکم امروزی بود و در منطقه ی طالقان با تفنگ آدم کشت ، علنی نشد و یا جلسه ی دادگاه های” سعید حنایی و سعید اسلامی (سعید امامی ) و سعید عسگر و سعید طوسی و سعید …” که جرائم قتلی و حیثیتی داشتند و از نظر افکار سیاسی به نوعی تفکر جناح حاکم را داشتند ، هیچوقت علنی نشده و یا قسمتی از دادگاه علنی شده که با طبع حاکمیت همخوانی داشته . البته ” توجیه کنندگان ” اینگونه افعال به شکلی مبادرت به ” توجیه ” میکردند که مثلاً در صورت علنی بودن دادگاههای این قاتلان ، امنیت ملی بخطر افتاده و یا تشویش اذهان عمومی صورت میگیرد . این ” توجیه کنندگان ” قوانین شفاف در قانون اساسی کشور ، طبق آیات فوق در سوره بقره از ” بوزینه گان ” خواهند بود ، البته اگر آیات قرآن کریم را از درون قلب قبول داشته و بدان ملتزم باشند نه آنکه قبول داشتن قرآن فقط برای نان و آب و لقلقه ی زبان اشان باشد ! __ مبشّر

   
 25. حمله موشکی به سوریه قبل از آنکه نشانه قدرت باشد بیشتر نشان ضعف و در ماندگی است.این اقدام برای رزیم ولایت فقیه دارای حائز اهمیت است چون با توجه به در ماندگی کامل در حل بحرانهای اجتماعی و سیاسی خود ساخته تغییر حال و هوای جامعه به قدرتنمائی و درمانده نبودن در بعد خارجی ،بسیار حیاتی است. اصولا این اصلی در سیاست است که وقتی در جبهه داخل در مانده هستی به بحران خارجی رو بیاور. سیاستی که همیشه در آمریکا اجرا شده و جنگ ها معمولا توسط روسای جمهور نا محبوب راه اندازی شده اند.
  انتخابات مهندسی شده تیذیل به ضد خود شد و حضور بسیار تعجب آور رئیسی عملا تمام بنیانهای حکومت را به لرزه در آورد. ماجرای فاجعه سال 67 ئ اعدامها ئ اختلاسها فقط یک آبرو ریزی بزرگ برای حکومتی بود که مدعی مدیریت جهانی است.اما در این بین افسانه جزیره ثبات ئ آرامش و امنیت نشام هم توسط چند تروریست بنحوی بی اعتبار شد که اولین تصور عمومی این بود که کار خودشان است.چرا؟ چون دستگاه امنیتی بسیار قوی است.ولی گزارشات بعدی در نهایت نا باوری همه را به این نتیچه رساند که ظاهرا از این خبرها هم نیست. زور دستگاه امنیتی به امیر انتظام و مهدوی فر و طاهری میرسد ولی تروزیستهای تکفیری در زیر گوش این دیوار آهنیان خیلی کارها میتوانند بکنند.
  به هوا رفتن اقتدارر رهبر و دهن بدهن شدن با رئیس جمهور و سایرین و آب افتادن در دموکراسی دینی و ادامه هذیان گودیهای دسته جمعی ظاهرا راه دیگری به غیر از پرتاب موشک جلوی پای آنها نگذاشته است. این موشک پرانی شبیه موضوع سلمان رشدی در اواخر عمر آقای خمینی است که بعد از چشیدن تلخی جام زهر با بحران دیگری خود را مطرح کرد. حالا هم نوبت این رهبر است!
  آیا این موشکها برای امثال سوریه نابود شده مناسب است یا مثلا اگر در برابر آن دفاع موشکی هم باشد بکار می آید؟آیا فکر میکنید اگر عیر داعش بود، این سپاه شما اصلا فرصت آماده کردن و شلیک را پیدا میکرد؟ سئوال دیگر اینکه آیا می خواهیم پیام جنگ بدهیم؟ آیا این حرکت یعنی اینکه آماده موشک خوردن هم هستیم؟ یعنی میزنیم و نمی خوریم؟ آیا توان دفاع از دریا و خشکی و آسمان این کشور راهم داریم که اینجور برای هم نوشابه باز میکنیم؟ قطر تحریم شده ولی بازرگانانش در همین چند هفته 4000 راس گاو از هلند وارد کرده اند تا از لحاظ لبنیات مردم کم نیاورند و در ایران قهرمان رزق و روزی مردم را خود دولتیان دزدیدند! هنوز هم در اوج بدبختی مردم صحبت اقتصاد مقاومتی بی سر وته میکنیم.
  شلیک چند موشک مشکلی را حل نمی کند.هنوز نمیدانیم با انبوه مجروحان و قطع نخائی ها و بازماندگان جنگ قبلی چکار باید بکنیم. در خانوادههای این عزیران فجایعی در جریان است که توان ذکر نیست.
  آقای خامنه ای، اگر مانند دوران جنگ، شهر ها و مراکز اقتصادی ما بمباران و موشک باران شدند شما جوابگوی چه چیزی خواهی بود؟ شما که با یک تحریم اقتصادی به نرمش قهرمانانه افتادی و شما که توان حفظ ساختمان مجلس خودت را نداری و با یک ترقه کم مانده بود دهها نفر در حرم عبدالعظیم به هلاکت برسند و نیروی انتظامی شما اولین کسانی بودند که فرار کردند، دلت به چه چیزی خوش است؟
  شما که نمیتوانی مشکل کولر چند خوابگاه آدم پزی دانشجویان را حل کنی، با کدام اعتماد به نفس داری به این راه میروی ؟ چرا بافحاشی و چاقو کش خواندن دیگران انها را جری میکنی؟ آخر شما که تمام سرمایه انسانیت سعید مرتضوی و سعید طوسی و رئیسی و پورمحمدی و جنتی است حرف حسابت واقعا چیست؟
  مشکل مردم بیجاره ایران این است که بیماری یاوه گوئی و یاوه شنیدن رهبران مانند ویروسی خطرناک به جان و روان همه ایرانیان منتقل شده و عفونت آن لحظه به لحظه در حال تشدید است. تروریسمدر بطن جامعه سربازگیری میکند نه در دیرالزور سوریه!..مردمی که چیزی ندارند از دست بدهند سرمایه اصلی خشونت و سربازان جان بکف دشمنان و حشی میشوند..چرا این حرف ساده را نمی فهمیم؟ این 7 موشک شما خداقل 20 میلیون دلار برای مردم آب خورده است..خداوکیلی با این پول کار بهتری نمیشد کرد؟

  —————-

  نوشته ی خوب و جامع الاطرافی است باران گرامی
  سپاس
  سپاس

  .

   
 26. چرا سوریه به این روز افتاد ؟؟؟اگر اهل تفکر و منطقید بارها خوندن این متن توصیه میشه

  روزی پای صحبت های پزشکی ایرانی نشستم که سال ها در سوریه کار کرده بود. لا به لای حرف هایش به موضوع جالبی اشاره کرد:

  سوریه همیشه یکی از امن ترین کشورهای عرب بود، اما از چند سال قبل حس می کردی که انگار خیلی نامرئی اما مدام، به اختلافات قومی و مذهبی و حتی شهری و طایفه ای در این کشور دامن زده می شود…

  اخبار و شایعاتی پخش می شد که خیلی راحت باعث اختلاف مذاهب یا قومیت ها یا حتی ساکنان شهرهای مختلف و طرفداران تیم های مختلف می شد.

  مثلا یک روز شایع شد پزشکی کرد تبار مردم قبایل عرب را مسموم کرده و یک بار شایع شد راننده ای از شهر حمص پانزده مسافر اهل حلب را به داخل دره فرستاده و خودش از اتوبوس بیرون پریده و …

  وقتی جنگ داخلی به راه افتاد ناگهان همه این اختلاف ها و کینه ها و نفرت ها سرباز کرد و تسویه حساب ها همسایه به همسایه و شهر به شهر و دین به دین و مذهب به مذهب و قوم به قوم شروع شد…»

  این حکایت آشنا نیست؟ دقت کرده اید در چند وقت اخیر چقدر از این ماجراهای در ایران داشته ایم؟ دقت کرده اید چه حجمی از این اخبار غیر رسمی و بعد قضاوت های احساساتی و حجم عظیمی از واکنش های افراطی را در سطح جامعه و شبکه های اجتماعی دیده ایم؟

  چرا اصلا صفحه بچه پولدارهای تهران راه افتاد؟ چرا ماجرای فیتیلیه ای ها به بحران ملی بدل شد ؟چرا تتلو و تتلی ها و یغما و یغماییان و چرخنده و سحر قریشی و … این همه ماجرا شد؟ چرا ماجرای بخیه زخم چند سانتی متری پسر بچه چهار ساله در حالی به یک بحران ملی بدل شد اما در همین تهران خودمان سر کودکی را گوش تا گوش بریدند و کسی کمپین دلواپسی به راه نیانداخت…
  اصلا نمی خواهم به این احتمال فکر کنم، اما می ترسم از روزی که منافع آنانی که جهان را روی سرانگشت های شان می چرخانند، این باشد که جنگ داخلی در ایران راه بیافتد… فکر می کنید اتفاقی که در صربستان و کرواسی و بوسنی با مردمانی با فرهنگی نسبتا بالا افتاد، دوباره ممکن نیست؟

  هر کسی را که نگاه می کنی حس می کنی از دیگران نفرتی عظیم و خشمی انبار شده دارد که تنها جرقه ای می خواهد تا منفجر شود

  فقط فرض کنید کسانی باشند که مامور ایجاد چنین وضعیتی باشند. حالا این افراد نمی توانند به روسای خود پیام دهند که: « ایرانی ها را می شود با تحریک احساسات شان و با شانتاژهای خبری به جان هم انداخت … »؟ متاسفم اما حس بدم را جور دیگری نمی توانستم انتقال دهم. من از گسترش این حجم نفرت و کینه و خشم علیه همدیگر می ترسم… یادم هست که همین ده بیست سال قبل مردم کوچه و خیابان واقعا مهربان بودند و آرام، رئوف و همراه و همدل… همان طور که سوری ها و عراقی هایی که حالا راحت به روی هم اسلحه می کشند زمانی در میان کشورهای عرب به مهربانی و مهمان دوستی و آرامش شهره بودند …

  هرمطلب ضد قوميتي , ضدنژادي و اختلاف افكن مذهبي را کپی و نشر نكنيد ,
  بياييد تصميم بگيريم در چهارچوب نقشه ایران با هم بخنديم بجاي اینكه برهم بخنديم.

   
  • سوریه توسط دخالتهای جمهوری اسلامی به این وضع افتاد جناب آدرس غلط ده.مردم سوریه توسط ارتش سوریه و حزب الله و پاسداران تک تیرانداز مجرب سال88 و داعش برآمده از عراق نوری المالکی ،تکه تکه و جزغاله شدن.
   خوب آب تطهیری داری روی دستان خون الود بشار اسد و حامیان جنایت پیشه اش می ریزی.مبارکت باشد.

    
  • درود بر نوریزاد و سایرهم میهنان ارجمند

   بنظر میاد این پزشک گرامی که سالها در سوریه خدمت کرده اند مجال آنرا نیافته اند که اندکی در مورد تاریخ سوریه و حتی تاریخ میهن خود مطالعه کنند. تحت هیچ شرایطی نمیتوان ایران را با سوریه و یا صربستان و بوسنی مقایسه کرد. کمتر از ۱۰۰سال پیش چند تا ژنرال انگلیسی و فرانسوی با کشیدن چند خط بر روی ماسه های منطقه شامات این کشورهای ساحل شرقی مدیترانه را بدون مطالعه همبستگی قومی، دین، مذهب ویا فرهنگ و آداب ساکنین بوجود آوردند که از بدو تأسیس نتیجه ای جز جنگها، ترورها، قتل ها، کودتاها و جنگهای داخلی مکرر نداشته است

   صربستان، بوسنی و کرواسی هم همین طور، هرکدام از این سرزمین ها قرن ها جزئی از، و زیرسلطه امپراطوری های مختلف شرقی وغربی بوده اند وهرگز طعم استقلال را نچشیده و کشورداری و دولتمداری را تجربه نکرده بودند. بعد از پایان جنگ جهانی اول و پیدایش کمونیسم مارشال تیتو بکمک چماقدارانش این سرزمین های بی سرپرست را زیر پرچمی باسم یوگسلاویا (یعنی اتحاد اسلاوها) جمع کرد وتا وقتی که مرد توانست به زور اسلحه و سرکوب، شکنجه و زندانهای مخوف عریض و طویل انسجام این اقوام را حفظ کند ولی بعد از مرگ وی دیدیم آن شد که انتظار میرفت.

   ایران ۳۰ قرن سابقه تمدن، همزیستی اقوام، کشورداری وفرهنگ غنی دارد که مقایسه این سرزمین باستانی و مردم شریف و سربلند آن با کشورهایی که در قرن بیستم و با دخالت بیگانگان زورمند پا بعرصه وجود گذاشته اند گناهیست بزرگ. مشتقاتی که برای سوریه شدن و یا جنگ داخلی لازم هست درایران وجود ندارد

   با این هشدارهای جعلی که «آی ایران سوریه میشود» یا «آی جنگ داخلی اتفاق خواهد افتاد» آب به آسیاب حکومت نا ایرانی اسلامی نریزیم. اگر درطول تاریخ ۳ هزار ساله ایران حتی یکبار جنگ داخلی اتفاق افتاده است که بنده اطلاعی از آن ندارم استدعا میکنم بنده را روشن بفرمایید، سپاسگزار خواهم بود

   پاینده ایران بزرگ
   رسول

    
 27. بقلم شیما بابایی

  خسته ام از تسلیت های دوباره و دوباره اما سینه میگوید به تنگ آمده ام فریاد کن!
  میبینی رفیق ؟!
  دوباره مصیبتی دیگر بازهم تسلیت!
  کشوری که 38 سال است خاک مرده بر روی آن پاشیده اند
  کشوری که 38 سال است موردهجوم داعش قرار گرفته
  مارا از چه می ترسانند؟
  ما ملتی که هر فاجعه یی را پشت سر گذاشته ایم
  و چه تلخ است که به این فاجعه ها عادت کردیم این عادت برای انسان سم است!
  بی تفاوتی بی احساسی و بی عاری

  ملتی غرق در عزا با پیام های احساسی و عکس و یک شعار توخالی

  ملتی با حافظه کوتاه تر از ماهی و بی دادخواهی
  اینگونه عنوان کردند که چند نفر با اسلحه و جلیقه انتحاری وارد مجلس شدند و مردم را به گلوله بستند!همان مجلسی که ما مردم عادی نمیتوانیم به جز مدارک شناسایی و چند تکه کاغذ چیز دیگری از دو گیت حفاظتی اش با خود به داخل ببریم! ولی تروریستها تا طبقه چندمش میروند و لب پنجره با کلانشیکف عکس یادگاری میگیرند!در همان حال چند نفر مسلح انتحاری در اوج خلوتی وارد مرقد خمینی میشوند در حیاط بی هدف به اطراف شلیک میکنند یکی منفجر میشود و دیگری به ضرب گلوله کشته! مهاجمان کشته میشوند اما چه زمانی؟بعد از اینکه فشنگ هایشان تمام شد؟!
  اين تراژدی ها تلخ است و ما مردم تنها کسانی هستیم که هزینه اش را پرداخت میکنیم!
  این ها همه بهانه ای می شود برای توجیه حضورشان در سوریه در لباس مدافع حرم تا مردم به آغوش نظام پناه ببرند، مالیاتشان صرف مخارج یمن و عراق و سوریه و لبنان شود،
  بگویند ببینید،اگر این چندسال در سوریه نمیجنگیدیم هر روزمان باید همین بود تا مردم عاشق سردار شوند و مامورین امنیتی چهره ای مظلوم و مردمی بگیرند و حافظه کوتاه مدت ما جنایات پیشین را از یاد ببرد تا جهان ببیند ما (حکومت)هم طعمه تروریسم شده ایم و ما را با آنها کاری نیست!
  و این اتفاق پیامی ندارد جز اینکه بگویند اهای مردم به ما پناه ببرید و در کنار ما در سوریه بجنگید و مارا تحصین کنید !تا بتوانند با ایجاد رعب و وحشت هر اعتراضی و تجمعی را سرکوب کنند و با برچسب تروریسم و یا حمایت از آن بگیرند و ببرند و به دار بکشند
  تا ندانیم طعمه تراژدی بعدی منم یا تو؟! نمایندگان و آقایان هم در همان حال سلفی بگیرند و به گلوله بارانمان بخندند…
  تا رقص در خونمان را ترقه بازی تعبیر کنند همان ها که در کاخ های امنشان پشت هزاران تدابیر امنیتی پناه گرفته اند.
  و شرایط را برای تراژدی بعدی فراهم میکنند.
  راستي رفيق تراژدي بعدي چيست؟
  شیما بابایی

   
 28. با سلام خدمت بزرگ مرد ایران ، یک درد نامه برای خامنه ای داشتم از بس درونم آتش میکشد ، جوانی ام سالهست گذشته برام مهم نیست یک گلوله به شقیقه ام بزنند یا درون قلبم ، روح من سالهاست مرده است در این سرزمین تاراج شده ،
  خطابم با توست که خودت را رهبر دینی ملتی کرده ای که هیچ از دین سرت نمیشود ، سالهاست خون دل را ما خورده ایم ، شما کل مملکت را خورده اید و سیری ندارید ، این همه آخوند و نوچه هاش و اتصالاتش مثل مور و ملخ به جان این سرزمین افتاده اند و میخورند و می چاپند و تو گفتا ای کش ندهید ، پس چرا کش دهیم، فقر و فحشا مثل سرطان متاستاز داده است کش ندهیم ، دین کجاست تعریف کن ، دین چیست ، دین را میخورند یا صیغه میکنند ، یا بزاریم دم کوزه آبش را بخوریم،، جمع کن کاسه کوزه هایت را ، هر روز این انگل ها میلیاردی بالا میکشند، سرت به کجا گرم است ، من از جانم گذشته ام هیچ برایم مهم نیست دارم بزنید یا سلاخی ام کنید که از شما بیش از این هیچ انتظار ندارم ، سالها بیکار ماندم سالها به چندر غازی کردم ، که تو راحت سلطنت کنی ، خاک بر سر من که از حقم گذشتم تا شماها اینچنین محکم شدید ، بیت المال عارت میود ککت هم نمیگزد ، اگر دختری خودفروشی میکند تو مسوولش هستی اگر جوانی کنار خیابان یا در گوشه ی خانه افتاده است تو باعثش هستی ، تو تو و تو ، من از حقم گذشتم سالها ، چون خانواده ام گفتند اگر اعتراض کنی چون دختری بی آبرویت میکنند و ما تحمل نداریم ، خوب بکنند همین که به جوانی ام که از دست رفته در دانشگاههای مسخره ی بی علم و سیاست زده در پشت درهای بسته ی کار، این تجاوز نیست به سالهای زندگی ام ، من یک اخوند ندیدم تو عمرم از سرطان بمیرد و یا سکته کند در جوانی فلج شود ، همه ی تان تا 100 سالگی شغل دارید 14 نسلتان را از مال و منال دنیا سیراب کرده اید ، از جان ما چه میخواهید وطن فروش ، من در این ایام فقط تو را به خدایی واگذار میکنم که حق الناس را بر حق خود ارجح داد ، میگدارم عدل الهی تو را به جایگاهی که لایق آنی برساند ، بد جایگاهی داری خیلی بد ، تو را به عدالت الهی واگذار میکنم و از حقم دیگر نخواهم گذشت ابدا ابدا

   
 29. راست می گی آقای نوری زاد
  همه مارو با موضوعات ریز و کوچولو سرگرم کردن و مسائل بزرگ رو از ما مخفی می کنن

  https://www.youtube.com/watch?v=RIE8q0TRTD8

  لغو آتش به اختیار

  https://www.youtube.com/watch?v=ONSZIpj8hLY

  https://www.youtube.com/watch?v=i12IBw1ramA

   
 30. حاج حسن یوسفی‌اشکوری از بازیگران منقلاب ۵۷: بازگشت به شریعتی؛ بازگشت به عدالت.
  مش قاسم: یه شامورتی بازی دیگه در راهه؟ وای به حال ما ملت ایران که بعد ۳۸ سال حکومت اسلامی که ///// در راه افتادنش نقش داشت دوباره از همون شوراخ گزیده بشیم.

   
 31. به نقل از سایت گویا نیوز:
  اخطاريه ى نيروى انتظامى جمهورى اسلامى (ناجا) به قصابى ها؛ ف. م. سخن
  117+
  رای دهید
  7-

  butcher_s_shop.JPGاز نيروى انتظامى جمهورى اسلامى (ناجا)
  به تمام قصابى ها و سوپر گوشت هاى كشور

  دشمن «با هر وسيله اى» و «با هر منفذى» جوانان ما مى كند فاسد. «امام خمينى ره»

  باسمه تعالى
  اخيرا مشاهده شده است كه در برخى از قصابى ها و سوپر گوشت ها، لاشه ى گوسفند بدون رعايت حجاب كامل اسلامى جهت تشويش اذهان عمومى و به فَساد كشيدن جوانان كشور و دور كردن آن ها از مسير اسلام ناب محمدى در پشت ويترين ها به نمايش گذاشته مى شود. لذا توجه به مقررات زير را يادآور مى شود:
  ١- نمايش هر گونه «پاچه» ى بدون پشم گوسفند ماده، در ويترين ها ممنوع مى باشد.

  ٢- نمايش هر گونه «كله»ى گوسفند ماده، به گونه اى كه لب و دهان و زبان او ايجاد شهوت بنمايد ممنوع مى باشد.

  ٣- نمايش هر گونه «ران» گوسفند ماده و «سينه» ى مرغ، بدون پوشش كافى اسلامى ممنوع مى باشد.

  ٤- نمايش «دمبلان» گوسفند نر و «دمبه»ى گوسفند ماده به هر شكل و صورتى و به هر قصد و هدفى ممنوع مى باشد و با متخلفان به شديدترين صورت ممكن برخورد خواهد شد.

  ٥- نمايش لاشه ى درسته ى گوسفند ماده به نحوى كه قسمت «باسن» گوسفند مزبور قابل مشاهده باشد به شدت ممنوع و مغازه ى متخلفان به فوريت تعطيل خواهد شد.

  ٦- در صورت نياز به نشان دادن گوشت گوسفند ماده در ويترين ها، قطعات بدن گوسفند بايد كاملا ساطورى و تكه تكه شده باشد به نحوى كه هيچ يك از اجزاى بدن او قابل تشخيص نباشد و امكان ايجاد شهوت در مشتريان از بين برود.

  ٧- نمايش هر گونه خلل و فرج و منفذ در لاشه ى حيوان اعم از گوسفند، مرغ، بوقلمون، شتر مرغ به طور كلى ممنوع مى باشد و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد.

  قصابان محترم مى توانند از پوشش هاى اسلامى كه تصوير آن در فوق مشاهده مى شود جهت پوشاندن بدن حيوانات استفاده نمايند.

  لازم به يادآورى ست كه نيروى انتظامى به صورت نامحسوس و با لباس شخصى، موارد فوق را كنترل و با متخلفين برخورد مى نمايد.

  —————

  درود دوست گرامی
  طنز یا شوخی با هجو و نازیبا نویسی فرق دارد. ما با طنزهای شما بیشتر حال می کنیم تا اینجور مطالب
  سپاس

  .

   
  • نویسنده چهره ای رو از حکومت به نمایش گذاشته. اگه این چهره زشته، گناه نویسنده نیست. تا کی ما میخواهیم بگیم انشاالله گربه است یا روش خاک بپاشیم؟

    
 32. واکاوی فرمان آتش به‌اختیار…
  ترجمه: شیکر زیادی خوردم!

   
 33. حاج ناصادق لاری جانی: کسانی که به آمریکا چراغ سبز نشان می‌دهند مفسد فی الارضند.
  مش قسم: اونایی که خون این ملت رو به شیشه کرده اند چی؟

   
 34. اخبار: روند افزایش دما در ایران از میانگین جهانی بالاتر است.
  مش قاسم: علاوه برملت ایران زمین، آب، هوا، حیوانات، درختها، هم از دست حکومت اسلامی در عذابند! آیا در این مملکت چیزی کسی، جنبنده ای وجود داره که حکومت اسلامی پوستشو نکنده باشه؟ ای که نعلت بر همه منقلابیون ۵۷ و آتشی که در این مملکت راه انداختن!

   
 35. ​مبارک است انشالله!
  احمد جنتی آب پاکی را روی دست روحانی و ملت ایران ریخت و اعلام ​کرد ولایت از احکام الهی است و رای گیری و انتخابات در “حکومت اسلامی” جنبه نمایشی دارد والا با استناد به جمله ای از حضرت علی آقای خودمان هم درهمه امورفقط طبق نظر خودش برای ۸۰ میلیون ایرانی در قرن بیست و یکم تصمیم میگیرد و کاری به رای مردم ندارد.
  جای سید مرتضی خالی که بگوید ?Do you understand

   
 36. نوریزاد گرامی
  درگذشت پدر محترمتان را تسلیت میگویم (با تاخیر بدلیل عدم دسترسی به اینترنت !) و برایتان صبر و آرامش آرزو میکنم.
  ضمنا شرمنده ام از بابت کسانیکه حتی سوگواری یک خانواده را وسیله ای برای خالی کردن عقده های روانی و سیاسی خود میبینند. گویا بلطف اسلام ناب ولایتی انحطاط اخلاقی جامعه ما حد و حدود ندارد.

   
 37. در شهر هرت
  شعارهای مرگ و موشک هواکردن ، من را به یاد بچه های لوس و لجوج می اندازد، که چرا این و چرا آن اونجوری و من نه.
  راه تقابل با قدرتهای جهانی اولش این است که :
  ۱-قبول کنیم از نظر نظامی و تکنولوژی برتری بر ما دارند.
  ۲- دست از حرفهای خاله زنکی برداریم.
  ۳- سعی کنیم نقاط ضعف خود را برطرف کنیم، و آن اینکه به جای دشمنی، دست دوستی دراز کنیم.
  ۴-به دانش و تکنولوژی خود بیافزاییم.
  ۵- پشتیبانی و حمایت از مردم کنیم، چون تنها این مردمندکه در نهایت ،حاکمان را نگاه داشته و یا سرنگون می کنند.
  ۶-صبر و تحمل آن کسی که قوی است بسیار است،از کوره در رفتن هنر نیست.
  ۷- حاکمان باید بدانند که تنها حامی آنها مردم خودشان است و هر گاه این نهادینه شد هر دو همراه و نه سدی در مقابل هم خواهند بود.
  ۸- بازنگری و انتقاد به اشتباهات نشانه بصیرت است در پژوهش های علمی نیز سعی می شود اشتباهات بررسی و اثبات و بازنگری شوند، کارهای حکومتی را نیز باید اینگونه دید.
  ۹-آمریکا از اول قرن بیستم اولین قدرت جهانی است. میزان پول جهانی دلار است. اما اکنون چین رشد اقتصادی بسیار و عمده ای را در جهان بازی می کند و کشورهای اروپایی ، اگر بتوانند متحد شوند!
  ۱۰- ایران باید این فساد وحشتناک و بی مسولیتی را با جدی گرفتن انتقادات و شفاف سازی دایمی ریشه کن کند و با مردم خود باشد ونه ضد مردم، تنها دراین صورت خواهد توانست جزو قدرتهای منطقه باشد.
  هر مسافر چینی دارای تحصیلات بالاست، تخصص و تحصیل در چین اهمیت بسزایی دارد و در همه جای دنیا همین افرادمتخصصند که امپراتوری اقتصادی چین را وسعت بخشیده اند، آنها در تمام زمینه ها دست دارند و یکی از نگرانی های بازار قدرتها در آسیا وآفریقا و آمریکای جنوبی هستند.

  ۱۱ -بهتر است کمی آرامش اختیار کرده و دست از ندانم کاری ها برداریم. عقل و دانش بهترین راهنمایند.

   
 38. با سلام و درودهاي گرم و پرمهر
  ماجراي سركوب و شلاق در آق دره ، هزينه ميلياردي در عراق و سوريه !
  يكي از شهروندان در گفتگو با راديو ندا پيرامون هجوم نيروي انتظامي به مردم آق دره تكاب با بيان اينكه اعتراضات مردم آق دره حق است، ضمن تشريح آنچه در كربلا ديده و اشاره كوتاه به وضعيت اسفناك زندگي خود گفت : ” رهبر و رئيس جمهور از شكم مردم ما ميزنند و مال مملكت خودمان را ميبرند به عراق و يمن و فلسطين و سوريه ميدهند.” و افزود : اين اعتراضات ” جرقه هاي آتش زير خاكستر است ”.

  http://radio-neda.blogspot.com/2017/06/blog-post_18.html

   
 39. علی زین الدین

  بادرودهای بسیاربه دوستان!
  پاسخی برای دوست گرامی جناب آنارشیست:درتعریف انسان!

  درارتباط با تعریف انسان این معمای پیچیده وناشاخته، مابامجهولات بسیارزیادی مواجهیم با پاسخگویی به هرمجهول دههامسئله ومعمای جدیدکشف ومطرح میشود! قابل اعتمادترین کشفیات آثار ومیراث معنوی عرفاست!بنده خودتعریفی ندارم ولی تعریف حضرت مولانارا بهترین تعریف میدانم!
  تعریف انسان ازنگاه ونظرحضرت مولانا:
  آدم اصطرلاب اوصاف علوست
  وصف آدم مظهرآیات اوست
  چون مرادحکم یزدان غفور
  بوددرخلقت تجلی ظهور
  بی زضدی ضدرانتوان نمود
  وان شه بی مثل راضدی نبود
  پس خلیفه ساخت صاحب سینه ای
  تابودشاهیش راآیینه ای
  پس صفات* بی حدودش داداو
  وانگه ازظلمت ضدش بنهاداو
  ……………………………………………….
  جسم ماروپوش باشددرجهان
  ماچودریازیراین کَه درنهان
  ای هزاران جبرئیل اندربشر
  ای مسیحای نهان درجوف خر…….
  *اگر آن بخش ازآیت مصحف مجیدراکه میفرماید« انالله واناالیه راجعون »موردتوجه قرار دهیم، استنباط میکنیم که آنگاه که انسان نزدخداوندبوده، ازصفات اوهم برخورداربوده، لذا همه چیزرامیدانسته! درپرتو آن نورمطلق هیچ ظلمتی وهیچ مجهولی وجودنداشته! این که بنابه چه حکمتی بشر به این سفرطولانی( ازاو، وبسوی او) محکوم میشود خودبزرگترین مجهول ومعمای تاریخ حیات آدمیست!
  بنابه تعریف وتحلیل حضرت مولانا
  انسان مخلوطیست ازنورخداوندکه اعلاترین واقعیت وحقیقت ممکن است وچون نورمطلق است درپرتو آن هیچ مجهولی وجودندارد ونمیتواندهم وجودداشته باشد، به اضافه، ظلمت که همه جهل ونادانی ولاجرم ناتوانیست، میباشدوبا آن دوساخته شده است.کلمه انسان یعنی نوسان کننده,یعنی موجودی که بین نورمطلق وظلمت نسبی,بین دانایی مطلق وجهل نسبی درنوسان است. حضرت مولانا باانتخاب اسطرلاب مثال فوق العاده زیبایی زده است !اسطرلاب ازابزارهای ستاره شناسی قدیم بودکه مدل کوچکی ازآسمان محسوب میشد، ودوازده برج فلکی رابرروی یک شئ دایره ای برنجی رسم کرده بودند وباآن آسمان وسلسله بروج رانشان میدادند.نمونه مدرنش افلاک نماست هم با« ص »وهم با« س » نوشته میشودکه البته هردوغلط است! دراصل« اساریاب، یا ستاره یاب بوده که درگویش واملای عربی به صورتهای فوق درآمده! ». بنابه گفته حضرت مولانا، انسان مدل کوچکی ازخداونداست ودارای صفات خداییست، چون خداوندنورمطلق است صفاتش هم که جلوه ای ازذاتند نیز نورانی است! ازطرف دیگربه چشم هریک ازاین صفات نورانی که به انسان بخشیده عینکی ازتاریکی ونادانی ومحدودیت نسبی زده شده است زیرابدون این عینک تیره چشم عقل وخردواحساس خیره و موجودیت وتوان واستعداد انسان مختل میشود. (مشاهده شده که یک انسان که عاشق جنس مخالف شده با دیدن همان زیبایی اندک انسانی کارش به شیفتگی وشیدایی ودیوانگی کشیده شده !هیچ انسانی ظرفیت وتوان دیدن ودرک زیبایی مطلق ودانایی مطلق وتوانایی مطلق و….سایرصفات خداوندی راندارد وهرانسانی دراولین نگاه نابودمیشود!درنتیجه خداوندبه گونه ای نسل بشرراآفریده که درمسیرتکاملی خودبه تدریج وبه آهستگی صفات خداوندرادرک میکند وهرنسل بهترازنسل پیشین به شناخت بخشی ازبعضی از صفات اودست مییابد ) بطورکلی انسان گرفتار نفس ظلمانی شده,اگر این صفات نفسانی وظلمانی نبودماقادربه شناخت خداوندنبودیم زیراهرچیزی به ضدش شناخته میشودوخداوندضد نداردمثال:کشتی بایدبرمقاومت آب غلبه کندتابتوانددردریاحرکت کند،امااگرآب ومقاومت آب نباشد کشتی هم حرکت نمیکند! ,هواپیماباید بتواند برمقاومت جاذبه وهواغلبه کندتابتواند پروازکندولی اگراین دومانع نبودند هواپیما هم حرکت نمیکرد!
  پس صفات نفسانی وظلمانی انسان نیمی از امکان و ابزارشناختش محسوب میشود.تنها خداوندمطلق است وغیراز اوهمه نسبی اند.به تعبیری جدال وکشمکش
  ( درحقیقت همکاری ) بین نور مطلق وظلمت نسبی دروجودانسان مدام درجریان است تااوربه مسیر شناخت وسیرالی الله هدایت کنند! دردین وعرفان نورودانایی مظهرخداوند، وجهل وتاریکی نمود شیطان است! دروجودانسان ( نه درهستی وطبیعت! ) پیوسته نیمه خدایی بانیمه شیطانی درجنگ وجدال وکشمکش همیشگیند! چون تنهاخداوندمطلق است، پس شیطان نسبی است! هرچه داناتروتواناترمیشویم نیمه شیطانی ضعیفت ترمیشود، ولی نیمه نورانی قوی ترنمیشود! زیرااوقوی مطلق است وازابتداتانهایت ممکن قوی بوده وقوی هست! ولی گویی ازمیزان تیرگی آن عینک تاریک کاسته میشود! مردم ایران وهرکس که به زبان زیبای فارسی مسلط است بایدقدروقیمت این زبان رابدانند زیرا اثری همچون مثنوی معنوی به این زبان زیباسروده و آفریده شده است.خسران وزیان تنهانصیب کسانی میشودکه به این زبان مسلطند ولی ازاین کتاب بی بدیل استفاده نمیکنند.

   
  • جناب زین الدین
   با توجه به تعاریفی که از انسان آوردید، میتوان به بن مایۀ تفکرات، تعلقّات، فلسفه و یا دیدگاه شما تا حدودی پی برد؛ به همه چیز و همه کس پرداختید جز انسان؛ و انسان با وجود خداوند، قرآن، عرفان یا شیطان است که معنا پیدا میکند. انسان از دید شما هویت مستقل، حیوانی و جسمانی ندارد و موجودی وابسته و پادر هواست و گرفتار بین خدا و شیطان، موجودی خیالی در کتب افسانه و رمان… بهتر نیست ابتدا انسان را با بدیهیات و علوم انسانی و تجربی تعریف کنید. بهتر نیست از انسان حی و حاضر و به شکل مستقل سخن بگویید و نه نمایش و پرداختن به دریافت خود از عرفان، قرآن، خداوند و یا شیطان و تلاش برای معرفی این واژگان به دیگران. برای شناخت این انسانی که شما تعریف کردید نیاز به پیش زمینه ها و دانش فراوان در علوم عرفانی، قرآنی، الهیات و دیگر مجهولات است. انسانی که شما به تصویر کشیدید بسیار پیچیده و ناشناخته است! شما در این نوشته به گونه ای از خداوند و شیطان سخن میگویید که انگاری از خود آنها به خودشان آشناترید! … در مورد هر بخش از این نوشتۀ شما باید جداگانه بحث شود.
   با سپاس از زحمتی که کشیدید؛ ولی متأسفانه آنچه که باید از نوشتۀ شما میگرفتم، نگرفتم.
   و
   چند پرسش از شما در پایان: ( اگر تمایل داشتید پاسخ دهید )
   آیا بدون وجود انسان هیچیک از آنها که نام بردید معنا و مفهومی دارند؟ تصور کنید هیچ انسانی نیست؛ در این دنیای بی انسان چگونه میشود خدا را، قرآن را، شیطان را تعریف کرد؟ آیا مولانا، خود یک انسان نبود که شما به سخنان او استناد کردید؟ آیا پیامبران و امامان خود انسان نبودند؟ آیا این انسان نیست که به تمامی آن مجهولات معنا میدهد؟ من میگویم بدون انسان نه توراتی بود، نه انجیلی و نه قرآنی؛ بدون انسان نه خدایی هست و نه شیطانی…نظر شما چیست؟

    
 40. مصلح آبادی اراکی

  سلام علیکم . در خیلی سال های قبل که برای اولین بار وارد حوزه علمیه ی یکی از مناطق تهران شده و روز اول درس طلبه شدنم بود ( چند جلسه بیشتر دوام نیاوردم ) ، استاد وارسته ای داشتم که در همان روز اول جلسه ، نکته ای را به حضار میگفتند که تا به امروز که بیش از 4 دهه از آن میگذرد ، فراموش نکرده ام . ایشان به طلاب سفارش اکید میکردند که بدانید در کنار مردم و بخصوص شما طلبه ها ” شیطان هایی ” وجود دارند که دائماً شما را به وسوسه میکنند و مردم را دائماً به نحوی بجان یکدیگر میاندازند و بدانید که ” شیطان ها ” شما را گروه گروه کرده و به هر کدام چیزی را به دروغ می گویند و هر نفر و هر گروه و هر دسته ای را به خباثت به جان هم میاندازند و مردم را از نظر فکری ” شقه شقه ” میکنند و از این کار خود لذت میبرند . مثال جالبی میزد و اینکه یک ” شیطانی ” روزی به مردم یک شهر رجوع و به دروغ به مردم آن شهر میگوید که از شهر مجاور شما عده ای با آلات کشتار به نزد شما میآیند و میخواهند بدون علت و بدون آنکه با شما سخنی بگویند ، شما را از پای درآورند و مردم به آن شخص ( شیطان ) گفتند که ما با مردم شهر مجاور دوست و در صلح هستیم و این سخن شما درست نیست ! شیطان گفت حال شما هم با وسیله کشتار بروید و ببینید که آنها در حال هجوم هستند . بلافاصله ” شیطان ” به شهر مجاور رفت و گفت که ای مردم چه نشسته اید که مردم شهر مجاور شما با آلات قتاله به سوی شما می آیند و بدون اینکه از شما سئوالی کنند و بدون علت میخواهند شما را قتل و عام کنند . شیطان بر اثر آموزه ای که به آنها داده بود مبنی بر اینکه از هر دو سو سئوالی نباید بشود ، مردم دو شهر را علیه یکدیگر برانگیخت و شاهد کشت و کشتار مردم دو شهر شد و مردم هم لام از کام بر نیاوردند و زدند تا شد یکدیگر را کشتند و از پای درآوردند ( مثال این تشبیه را میتوان به نوعی جنگ ایران و عراق دانست ) و نمونه دیگر این بازی خوردن از شیطان را کمی بعد از جنگ ایران و عراق در کشور و زمانی که هر روز و هر لحظه در صدا وسیما نقل گفتار رهبری نظام را تکرار میکردند که : نگذارید مجلس به دست ” فتنه گران و فتنه انگیزان ” بیافتد . به نوعی ایشان به جنگ جناح مقابل که صفت ” فتنه گران و فتنه انگیزان ” را به جناح چپ که آن زمان همان یاران امام خمینی بودند ، میرفتند . اما جنگ جدید رهبری نظام با مردم کشور وقتی است که به هر حال 24 میلیون نفر در ایران به آقای روحانی رأی داده اند و در روز ۲۲ خرداد آقای خامنه‌ای در حضور حسن روحانی و دیگر مقامات حکومت تلویحا به وی هشدار می دهد که از رفتن به راه ابوالحسن بنی صدر ، نخستین رئیس جمهور ایران و تکرار تجربه سال 1359 که منجر به عزل و فرار آقای بنی صدر از کشور شد پرهیز کند . رهبری نظام میگوید که در گذشته ، ” رئیس جمهور وقت ، جامعه را دو قطبی و مردم را به دو دسته مخالف و موافق تقسیم کرد”. که به نوعی به تشدید این دو قطبی کردن سیاسی و اجتماعی در کشور هیزم آتش میریزد . قبل تر هم در نماز جمعه 29 خرداد 1388 به احمد نژاد رئیس جمهور ” خدوم ، صدیق و قابل اعتماد ” میگوید تا در بعدها میرحسین و آقای کروبی را در حصر نگاه دارد . تمام این قضایا نشان از حقیقتی انکارناپذیر برای اختلاف افکنی در جامعه ایران دارد که چنین شکل‌بندی سیاسی‌ در یک بستر غیرخشونت‌ آمیز غیر طبیعی است !!! برادر گرامی ام جناب نوری زاد ، با مثال های آورده شده که گاهی هم در کشور مانند حمله به دانشجویان در تیر ماه سال 1378 عملیاتی می شوند ، جنابعالی فکر میکنید که آیا رهبری نظام با این دستورِ آتش به اختیار ، این جلسه اول طلبه گی مرا در دوران طلبگی اش درک نکرده و یا استادی وارسته ای مانند استاد گرانقدر من در امور ” شیطان شناسی ” نداشته اند که مردم را با شیطنت های خائنانه بجان یکدیگر نیاندازند ؟؟ شاید هم رهبری نظام در اولین جلسه طلبه گی که بیشتر درس ” شیطان شناسی است ، غایب و در آن اولین حضور کلاسها ، در مرخصی استعلاجی بوده اند !

   
 41. آقای نوری زاد

  سلام

  این شعر را من برای شما سروده ام و برای پدرتون، اگه صلاح می دونین اباذر رویش کار کنه و اون رو بخونه:

  بی تو دنیا چه غم انگیزه برام
  لحظه ها لحظه ها غروب پاییزه برام
  تموم دنیا که ما من باشه
  بی تو بی تو مثل خاک ناچیزه برام

  نمونده ستاره تو شب هام
  نمیاد دیگه خواب به چشمام
  میخوام گریه کنم فغان و شکوه کنم
  تو نیستی و بی تو چه تنهام

  مردن خنده ها روی لب هام
  بیرون شدن شادی ها تو دنیام
  آسمون چه کبوده هیچ وقت کسی نبوده گوش بده به حرفام
  لحظه ها لحظه ها تو رو میارن به یاد من

  توی گرداب غصه ها اسیر
  میگردم هی دور خود غریب
  داد میزنم دستمو بگیر
  میدونم دلو میدم فریب

  دلم میخواد بمیرم
  شاید آروم بگیرم
  بگیرم دستاتو تو دستام
  لحظه ها لحظه ها تو رو میارن به یاد من
  لحظه ها کجا میرسن به داد من

  —————–

  سپاس دوست گرامی
  سپاس
  سپاس

  .

   
 42. آقای نوری زاد

  مجدداً سلام

  این آهنگ رو خیلی دوست دارم و گفتم اون رو به اشتراک بذارم:

  https://www.youtube.com/watch?v=9wRQlQZemg8

   
 43. فرهنگ عاشورایی یا پهلوانی
  داستان زندگی ما از داستان غم انگیز شها دت یک امام در کربلا شروع می شود و در تمام زندگی با غمگساری ادامه می یابد. تنها راه نجات ما این است: ظهو ر امام دیگریکه ماموریت او انتشار غمگساری به سراسر جهان است. انتشار زنده بگوری. او هر چه آدم زنده است به قتل خواهد رساند بطوری که تا زانوی اسب او را خون بگیرد. چنین بیرحمی را تاریخ بشریت بخاطر ندارد. چنگیز و هیتلر در مقابل چنین قصاوتی معصوم بنظر میرسند.

  با این فرهنگ سرنوشتی غیر از فقر و بدبختی وسیاهی نخواهیم داشت. چاره این است که فرهنگ عاشورایی را به فرهنگ پهلوانی سلحشوری انگونه که فردوسی در یافته است تبدیل کنیم

   
 44. حضرت آیت الله العظمی نوری زاد دامت برکاة و دامت افاضاة ، سلام علیکم ، ضمن آرزوی تندرستی و سلامتی بر شما انسانِ بصیر ، آزاده ، حکیم ، فرزانه ، شاهد ، بشیر و نذیر . چند روز دیگر جمعه ، ” روز قدس ” و همان روز رهایی مردم فلسطین از سیطره و نابودی اسرائیل نامیده شده است . اول انقلاب جنبش “فتح ” به ریاست یاسر عرفات مرزهای تعیین شده در سال 1967 بین فلسطین و اسرائیل را به رسمیت شناخت و بالاخره همین ماه قبل نیز اسماعیل هنیه ریاست جنبش ” حماس ” مرزهای بین اسرائیل و فلسطین در سال 1967 را برسمیت شناخت که نظام اسلامی تقریباً در این قضیه سکوت کرده است . حضرت آیت الله نوری زاد با توجه به سازش رهبران فلسطین با اسرائیل ، بنظر حضرتعالی آیا دیگر ” آرمانی ” از مردم فلسطین باقی مانده است تا مردم مسلمان دنیا از آن ” آرمان ” در روز قدس دفاع کنند ؟ الحقر ___ مبشّر

  ——————

  درود دوست گرامی
  داستان اسرائیل و فلسطین و لبنان و دنیای اسلام از آنجا پای گرفت که دو رهبر ایران، گمانشان بر این بوده و هست که رهبر مسلمین جهان اند و مردم مسلمان جهان چشم به دهان آنان دوخته اند که لب وا کنند و مردم هجوم ببرند و دنیا را بهم بریزند. این گمان و زعم نادرست، تا اکنون نیز هست. زیرک تر های اسراییلی و روسی نفوذ کرده به داخل بیت رهبری و سپاه همین رشته را گرفته اند و منافع خود را با آن به کام خود می اندازند. اینان نیز گمانشان بر این است که عالم هستی مترصد اظهار نظر اینان است برای تأیید و تکریم . عالمی است این عالم عالمان دینی.
  سپاس

  .

   
 45. آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در سخنانی بشدت به رهبران آمریکا حمله کرده است و آنها را “تازه کار و بی‌تجربه” خوانده است.
  رهبر ایران در سخنانی شدید‌الحن و خطاب به مسئولان کاخ سفید گفته است که “این‌هایی که تازه در آمریکا سرکار آمده‌اند، مثل این کسانی که تازه وارد عالَمِ چاقوکشی شدند، این چاقوکشان تازه‌کار، بی‌تجربه، که به هرجا می‌رسند یک نیش چاقویی می‌زنند؛ نمی‌فهمند چه‌کار دارند می‌کنند، تا وقتی که توی دهانشان بخورد. وقتی توی دهانشان خورد آن‌وقت می‌فهمند حساب چیست، کتاب چیست.”
  …………..
  دروغ چرا !ایشان درست گفته اند واقعا اگر چاقو و قمه کش می خواهید باید به بیت رهبر مراجعه کنید!اصلا بهتره که این ترامپ و دارو دسته اش یک دوره قمه و چاقوکشی و دزدی و ادمکشی را در ایران اسلامی و زیر نظر رهبر بگذراننوند.

   
 46. بالاخره موشکها در رفت ولی خوب باعث شرمندگی شد!..بجای آمریکا و اسرائیل و داعش خود سوریه رو زدیم!..سیلی را داعش زد و سیلی متقابل را سوریه خورد!
  رهبرهم قربونش برم هی یادش میره که بجان سعید طوسی قسم اون ترقه بازی همون سیلی خودمونه که داعش زد!! حالا شما سیلی به کسی زدی که سیلی نزده!!..
  این سیلی اسلام زدن و خوردن هم ماجرائی شده!!

   
 47. علی زین الدین

  بادرودهای بسیار به دوستان!
  خطرخوفناک امپریالیسم
  قسمت سوم (پایان)

  وازسودحاصل از این سرمایه گذاری استفاده کنند(عمدتاً کشورهای نفت خیز متحدآمریکامثل عربستان وکویت وقطر وبحرین و….)!!!امااین ظاهرقضیه است زیرادرعمل این سرمایه گذاری فقط درشرکتهای ورشکسته صورت میگیرد!!برگرداندن دلارهای نفتی به آمریکا ازدست کشورهای نفت خیز دیگرکه روابط خصمانه باآمریکا دارند بگونه دیگری است مثلاًدرباره دلارهای نفتی ایران بااعمال تحریم وفروش کالاهای آمریکایی باچندین واسطه وبسیارگرانتر وراه اندازی جنگ ۸ساله وضمن تهدید مدام ایران رامجبوربه مسابقه تسلیحاتی واختصاص بخش اصلی تولیدودرآمدملیش به خریدوساخت سلاح وترساندن سایرکشورهاازایران وفروش نجومی سلاح وملزومات نظامی به آنها صورت میگیرد دردوران صدام حسین ومعمرقذافی هم بااعمال سیاستهای خصمانه باآنهاهم همین معامله میکرد! . دراواخرحکومت شاهنشاهی درایران ازاین گونه سرمایه گذاریهابه ایران هم تحمیل شدویکی ازآنها سرمایه گذاری ایران درشرکت هواپیمایی
  “پان آمریکن”بودکه وزارت امورخارجه ایران آگاهانه وعالماًعامداًدرآن شرکت سرمایه گذاری کردوآنراازورشکستگی کامل نجات
  دادبااین امیدکه امپریالیستها بااین رشوه وچندنمونه دیگرقانع شوند و دست ازتوطئه بردارند. ولی توقع آمریکاییها فوق تصوروانتظار وزارت خارجه ووزارت اقتصادی ودارایی ایران بود!آنان کل ۳۶میلیارددلارذخیره ارزی وپس اندازایران رامیخواستند؛آنان انتظار خریدکل زرادخانه باقی مانده ازجنگهای اول ودوم جهانی وتخریب زیرساختها بخصوص تخریب پالایشگاها وبنادر وتاسیسات اتمی بوشهرو….میخواستندکه درنهایت محمدرضاشاه زیربارنرفت وباتوطئه انقلاب نظام شاهنشاهی ملغی وجنگی ۸ساله به ایران تحمیل شد وزمانی پایان یافت که کل ذخایرارزی ایران وعراق وبیشترپس اندازوذخیره چندکشوردیگر ازجمله کویت وعربستان به چاه ویل حساب ابر شرکتهای آمریکایی واریزشد؛تقریباًکل زیربناهای اقتصادی دوکشوریانابودشدندیاخسارات جدی دیدندیاچنان کهنه شدندکه باانهدام هیچ فرقی نداشتند!( اگرتأسیسات وماشین آلات مرتباًبه روزنشوندپس ازچندسال توان رقابت خودراازدست میدهند! مثلاًاگریک گاری کاملاًنو،وحتی یک ساعت هم کارنکرده باشد بایداوراقش کرد، زیرادردنیای امروزتوان رقابت باوسایل باری مدرن راندارد)همچنین بنادرواسکله ها و
  امکانات کشاورزی وصنعتی هم باصدهاهزارنیروی جوان ازمیان رفتند!!وامپریالیسم آمریکابه کل اهداف منطقه ایش دست یافت وبه بخش بزرگی ازاهداف استراتژیک وفرامنطقه ای هم رسید که البته رسیدن به آن اهداف به بازی گران دیگری امثال داعش والقاعده
  و……نیازداشت که برای تامین منافع وتضمین سودسرشاروادامه حیات مادی ابرشرکتهای امپریالیستی، بایدضمن انهدام کل کشورهای خاورمیانه ،کشورهاوافرادباقیمانده هم طی دهه های آینده بدهکاروزمینه کاروسرمایه گذاری برای شرکتهای امپریالیستی چندملیتی فراهم خواهدشد( بدین ترتیب آمریکاییها صاحب خانه ومردم اصلی به صورت بومیان عقب مانده دلاحق درمی آیند).ولی عمده ترین هدف از جنگ فعلی درعراق وسوریه رقابت جهت سلطه برگازایران وقطرو جایگزینی گازبه جای نفت است، زیراذخایرگازتاپنج قرن آینده انباشته اندوازاین به بعدگازاهمیتی به مراتب بیشترازنفت خواهدداشت وآمریکاییهاطمع کرده اندکه گازایران وقطر راپشتوانه انتشارواعتباردلارهایشان قراردهند!!!!! کشف حجاب ازاین توطئه گازی را درمقاله دیگری بطورمبسوط تشریح کرده ام!
  پایان.

   
  • خطر خوفناک امپریالیسم را رها کن.
   در باره خطر خوفناک استبداد مذهبی مطالعه و فکر کن.
   در خواب اصحاب کهف مانده اید.امپریالیسم واژه ای است از دوران چپ ها و دیگر قدیمی و مندرس شده.
   کمونیسم شوروی هزار بار برای ایران مصیبت بارتر بود.
   ما دشمنان آمریکا را خوب شناخته ایم.آمریکا که صنایعش،پیشرفت اقتصادی و علمی اش،دمکراسی و آزادیش را کوران و نابینایان در نمی یابند،به ژاپن و کره جنوبی چنان ایده ای از پیشرفت داد.

   شوروی -و اکنون روسیه نفت فروش- با اقتصاد پیزری -هیچگاه نتوانست و نتوانسته اقمار خود را نظیر بلوک شرق و سوریه و ایران و کره شمالی را ذره ای از فلاکت اقتصادی بدر آورد.

   حیف از سطوری که پر می شود از مطالب حماقت آور و قدیمی -گویا چیزهای نوینی برای کپی کردن در دسترس نیست.
   جالب توجه بسیار این است که طبقه نویی که در این چند سال سر بر آورده اند مشتاق خرید خانه در آمریکا می باشند نه در مسکوی قبله گاه.
   این آمریکا ستیزی ابلهانه که منتهای آرزوی روسیه برای ایران ماست تا پایش را به آبهای گرم خلیج فارس و اقیانوس هند برساند که رسانید – جز فلاکت و پس افتادگی چیزی برای ما نداشته.
   هر کس که به زبان پارسی چیز می نویسد دلیل ایرانی بودنش نیست.ایرانی شناسنامه ای بله- اما ایرانی دلداده به ایران و فرهنگ و مردمان و سعادت کشور- نیست.

    
  • با سلام و درود به دوست گرامی علی زین الدین توجه شما را به کامنت های زیر مرتبط با تاریخ پیدایش دلارهای نفتی و “توافق برتن وودز” و نظام “بانکداری ذخیره کسری” جلب میکنم.

   http://www.nurizad.info/blog/29700#comment-225835 – تجارت نفت از زمان جنگ جهانی‌ دوم تا امروز…. و آیندهٔ آن
   http://www.nurizad.info/blog/31428#comment-319112/ نظام بانکی جهانی‌ و وطنی را بهتر بشناسیم

    
 48. علی زین الدین

  بادرودهای بسیار به دوستان!
  خطرخوفناک امپریالیسم
  قسمت دوم

  این پیشنهادها که نویددههاوصدهامیلیارددلار سود میداد بسیاراغواکننده ووسوسه آور بودند. شرکتهای آمریکایی درقبال این بذل وبخشش ها تنهاازکشورهدف میخواستندکه امنیت وبازپرداخت سرمایه وسودقانونی ومنطقی راضمانت کنند!!!!همین!
  اماتیم کارشناسانی که اسم بامسمای جنایتکار اقتصادی برآنهانهاده شده بود مخصوصاً وبه صورت هدفمند پروژه هایی راانتخاب میکردندکه حتماًورشکست بشوند!!!نقش جنایتکاران اقتصادی اینبودکه دونوع برآوردمیکردند
  ۱_ برآورد واقعی طرحهایی که مطلقاً اقتصادی نبودندوبطورقطع ویقین نشان میدادکه حتماًسرمایه گذارضررمیکند و ورشکست میشود! این گزارش های واقعی به ابرشرکتهایی که آنهارامامورکرده بود داده میشد!!
  ۲_گزارش دوم که برآوردی ظاهراًعلمی واقتصادی و کارشناسانه پرازآماروارقام برای سیاست مداران کشورهای هدف بود! ؛ بطوریکه اکثر سیاستمداران، ومشاوران اقتصادی وکارشناسان محلی را قانع میکردکه طرح اقتصادی، سودآورودرجهت توسعه اقتصادی کشور وبه سودمردم است! لذا درنهایت با گروگذاشتن املاک، ومعادن خود امنیت وبازپرداخت اصل وفرع سرمایه راتضمین میکردند !!!!( ممکن بود درحین این کارناگهان رؤسای جمهوریاوزرا ومشاورین اقتصادی، یاانقلابیون هوشمند به ماهیت وفرجام این بازی پی ببرند ونخواهندنقش طراحی شده رابازی کنند یا دست به افشاگری بزنند! اینجابود که ناگهان شخصی ترورمیشد! یک نظامی دست به کودتامیزد، بعضی سیاست مداران یاانقلابیون به صورت مشکوکی میمردند، هواپیمایی ساقط و……..
  شرکتهادست بکارمیشدند، اماهرگزهیچ پولی دراختیار کشوری که ارزشنندترین داراییهایش در گروتضمین سرمایه بود قرارنمیگرفت! آنهاماشین آلات وابزارهایی راکه دیگراقتصادی نبوده وقابلیت رقابت نداشتند بامتخصصین درچه چندم بکار میگماشتند که ظاهراًپروژه رااجراکنند!!!! مجموع این اعمال درنهایت به صورتی هدفمندوازپیش طراحی شده به توقف وورشکستگی پروژه می انجامید!!!! پس ازچندسال کار ومثلاًاحداث یک سد! وقتی طرح شکست میخوردکل املاک ومعادنی که وثیقه وچندده برابر ارزش کل سرمایه ای که بایدهزینه میشد( ولی نشده بود ) ارزش داشت به تمللک شرکتهای آمریکایی که زیرپوشش بانک جهانی فعالیت میکردند درمیآمد!
  آمریکائیهاباهمین جنایت اقتصادی کل کشوربسیارثروتمندونفت خیز”اکوادور”رابه گروگان گرفته اند وتمام چاههای نفت آن کشورراتصرف کرده اندوازهر۱۰۰دلار سودخالص حاصل از فروش نفت،تنها۳دلاربه دولت اکوادور میپردازندکه آنهم صرف هزینه های پلیس وارتش اکوادورمیشودتاازخطوط لوله نفت محافظت وامنیت چاههای نفت را تامین کنند وصدالبته انقلابیون و روشنفکران ووجدانهای بیدار کشور خود راهم نابودکنندتاهیچ چیزی جریان چپاول رامختل نکند!!!عین این جنایت رادرحق کشورهای نفت خیزخاورمیانه هم مرتکب شده ومیشوند بااین تفاوت که چاپیدن این کشورها ازطریق وام دادن وضمانت گرفتن نیست.بدین ترتیب ازآغازدهه هفتادمیلادی نفت خاورمیانه ونفت آمریکای لاتین (اکوادور_مکزیک_ونزوئلا و…) پشتوانه چاپ وانتشاردلارقرارگرفت !ازآنجاکه مشتری ومصرف کنندگان اصلی نفت خاورمیانه کشورهای اروپایی وژاپن وچین هستند؛آمریکاازطریق کنترل؛ تولید؛فروش و نرخ گذاری نفت آن کشورهاراکنترل وواداربه اطاعت میکند!ازآغاز
  دهه هفتادآمریکاییها با موفقیت تمام نفت دیگرکشورهاراپشتوانه چاپ ونشردلارقراردادندومیشودگفت با سیاستی که اعمال کردندهزینه تولیدبه کشورهای نفت خیزتحمیل شد ومیشود!!ولی درآمدحاصل ازفروش به حساب آمریکاییهاواریزمیشود!!!!نهادهاوشرکتهای نفتی آمریکایی مخازن بسیارعظیمی ساخته اندکه هرگاه این مخازن خالیند باطراحی بازیهای بخصوصی قیمت نفت بطورمصنوعی تاحدهزینه تمام شده تولیدتنزل میدهند وپس ازپرشدن آن مخازن تاجایی که جاداردقیمت نفت گران میشود!ظاهراً دراین شرایط تولیدکنندگان هم بافروش
  گرانتر نفت صاحب ارزهای خارجی از جمله دلارمیشوند!ولی به هیچ وجه اینطورنیست زیراآمریکاییهاباطراحی ترفندهای اقتصادی درعرصه بین المللی کاری کرده اندکه اکثر معاملات نفتی فقط بادلار انجام میشود !همچنین تعدادی از کشورهای تولید کننده نفت رامجبورکرده اندکه درآمد حاصل ازفروش نفت رافقط درآمریکا سرمایه گذاری کنند
  ادامه دارد….

   
 49. علی زین الدین

  بادرودهای بسیار به دوستان!
  خطرخوفناک امپریالیسم
  قسمت اول

  آنچه درپس ازبه اصطلاح انقلاب اسلامی برکشورومردم ماگذشت، سبب شده که توده مردمی که دچارفقروفاقه شده و ناظر چپاول واختلاس ورانت های اقتصادی وسیاسی وبه انحصاردرآوردن ثروت های عمومیند، نسبت به خطر و تسلط خوفناک امپریالیسم حساسیت سابق رانداشته باشند! هنگامیکه هزاران شپش ازپیکره اجتماع ما، تغذیه میکنند ووروزبروزرمق وتوان این مردم نگون بخت وبدفرجام رابه تحلیل میبرند وتوانش رافرومیکاهند، ودنیایش رامبدل به دوزخ کرده اند، حساسیت نسبت به خطرگرگ مهیبی که درکمین نشسته روز به روزکمترمیشود! حال آنکه درحقیقت مسئول ومسبب همین اوضاع طاقت سوز وتوان فرساهم کسی نیست جز امپریالیسم جهانی به سرکردگی وتحت رهبری ایالات متحده آمریکا!!!!!
  آنچه درمقاله زیرتقدیم میشود، نگاهی اجمالی واختصاری به یکی ازهزاران شیوه عملکرد، وترفندامپریالیسم جهان خواراست که جهت تذکروهشداربه خوانندگان وهم میهنان گرامی ! نگاشته وعرضه میشود!

  بنابه گفته ونوشته تعدادی ازبرجسته ترین اقتصاددانان آمریکایی همچنین تئوریسینهای حزب کمونیست اتحادجماهیر شوروی سابق (اولیانوفسکی _پونوماریف که این دو تئوریسین هریک کتابی بنام راه رشد غیرسرمایه داری نوشتند وبااتکا به آمارهای اقتصادی منتشرشده توسط منابع معتبر خود آمریکا واطلاعات حاصل از فعالیتهای جاسوسی متوجه ورشکستگی اقتصاد آمریکاشدند! همچنین یکی اقتصاددانان آمریکایی بنام “جان پرکینز”بانگارش کتابی بنام “اعترافات یک جنایتکاراقتصادی”پرده ازروی چنین عملیات رذیلانه ای برمیداردونشان میدهدکه چگونه ابرشرکتهای آمریکایی با چنین جنایتی باعث خانه خرابی وبیچارگی میلیونها نفر از مردمان کشورهای زیادی شدندکه حاصلی بجزفقروفحشا وگرسنگی واعتیادوگورخوابی وعضوفروشی وکودک فروشی وخودفروشی و…… برای قربانیان نداشته وندارد!این تکه ازویدئو کلیپ اعترافات جان پرکینزوکتاب : « من یک جنایتکاراقتصادی بودم » راهمراه همین مقاله تقدیم دوستان میکنم.)جان پرکینز به وضوح میگوید:؛ایالات متحده آمریکا درابتدای دهه هفتاد ورشکست شده بود زیراپشتوانه دلارآمریکایی طلابودواین کشورچنان ارقام درشتی به کشورهای جهان بویژه کشورهای اروپایی بدهکاربود که فقط بهره آن بدهیهاازکل تولیدناخالص ملی آمریکابیشتربود!!! لذا نیکسون رئیس جمهوروقت بنابه پیشنهاد دانشمندان واقتصاددانانی که درخدمت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(c.i.a)بودند درصددبرآمدندکه ازراههایی غیراز تدابیر اقتصادی ومالی ورقابتهای سالم؛ ازورشکستگی آمریکاپیش گیری کنند!!!آنهاتیمهایی راسازمان دهی کردندکه درفرهنگ آمریکایی بطورواضح وعریان “جنایتکاران اقتصادی”نامیده میشدندومیشوند!!!کاراین تیمها این بود که زیرپوشش بانک جهانی خواهان سرمایه گذاری درکشورهای نفت خیزیا دارای منابع ارزشمنداقتصادی مثل مس، لاستیک، کائوچو و… جهان سوم میشدند وپیشنهادهای بسیارسخاوتمندانه ای به آنها میکردند و با مطالعات کارشناسانه آینده ای رویایی با مطالعه کارشناسان واقتصاددانان شرکتهای آمریکایی ترسیم میکردند! مثلاً آنان بامراجعه به حکامی که اغلب به خودشان وابسته وباکمکهای پنهان وآشکارسازمان« سیا »به قدرت رسیده بودند آنهارابه سرمایه گذاری وتوسعه کشورهایشان تشویق واغوامیکردند! آنهاباادعای اینکه اگربرروی فلان رودسدی بسته وبرق تولیدشودفلان مقدارنیروی الکتریسیته تولیدخواهدشد که بسیارسودآوراست !!!خودنیزپیش نهاد میکردندکه اجازه مطالعات وسیعتری داده شود. سپس کارشناسان اقتصادی خود رابرای مطالعه میفرستادندتا مقدارومبلغ سرمایه گذاری رابرآوردکنند.تااینجای داستان همه چیزعادی طبیعی بود! تیم های کارشناسی که مآمورارزیابی شده بودند پنج _شش ماه مطالعه وارزیابی میکردندونتیجه مطالعات ایجاد کارورفاه وتوسعه برای کشورهای هدف، وسود کلان برای شرکتهای سرمایه گذاراعلام میشد!!!.مطالعات توجیهی همیشه توسط کارشناسان این ابرشرکتهاصورت میگرفت وآنان ازابتدابابرآوردهای بسیار خوشبینانه وغیرواقعی کشورهای کوچک وثروتمند بخصوص کشورهای نفت خیز وسایرمنابع مواداولیه راقانع وتشویق وترغیب میکردندکه ازابتداتاانتهای تأسیس طرح های بلندپروازانه وکلانی مثل تولیدبرق ازسدهای برق_آبی وصنایع پتروشیمی واستحصال مس و…. به مناقصه گذارده شوند!چون دراین مناقصه هاتضمین سرمایه باگروگرفتن چاه نفت ومعادن صورت میگرفت وازابتداهم هدف همین گروگرفتنها بود، وکشورهدف ظاهراًهیچ پولی نمیپرداخت، کمترشرکتی تمایل به شرکت درچنین مناقصاتی راداشتند لذا تنهاشرکتهای بخصوصی راغب به شرکت دراین مزایده هابودندکه همه درحقیقت یکی بودند با اسامی مختلف ووابسته به یک تراست یاکنسرن امپریالیستی! پس ازاجرای این سناریوی مقدماتی شرکتی که ازابتداقراربود برنده شود، برنده مناقصه میشد!وبدین ترتیب ظاهراًدریک رقابت سالم اقتصادی، شرکت برنده مناقصه رامیبرد و اجرای طرح را به عهده میگرفت!تصورسیاستمداران کشورهدف
  این بودکه درنهایت شرکتهای آمریکایی باایجادکارواشتغال وتولید، از محل درآمد هم سودمشروعی میبرند وسودمشروعی هم میرسانند، درنهایت هم منابعی که وثیقه تضمین امنیت سرمایه خارجی بوده آزاد و آن تأسیسات برای کشورمیماند! ظاهربرنامه هم چنین بود که درآمدحاصل ازتولیدبرق یامحصولات پتروشیمی یامس یا… طی ۱۵ یا۱۸ سال هم اصل سرمایه رابرمیگرداند، هم طرفین سودکلانی میبرند!!
  (رمز وچشم بندی نقطه اصلی فریب هم دراینجابود! زیرا این ارزیابهاوتیم های مطالعاتی خودشرکتهای پیشنهادهنده بودند که درآمدزایی وسودآوربودن طرح رابرآوردمیکردند وظاهراًاین شرکت برنده بود که بایددههامیلیارددلارسرمایه گذاری کند وظاهراًازکشورهدف هیچی نمیخواستند!!!! )

   
 50. آقای نوریزاد از ماجرای سال 67 بعنوان یک هولوکاست اسلامی و یا ایرانی نام برده است. اصولا بکار بردن این این عنوان برای اعدامهای سال 67 میتواند درست باشد چون یکی از موارد شمول هولوکاست همین نوع جنایتها است. ولی بنظر بنده بین هولوکاست نازیهای آلمان و اسلامیون ایران تفاوتی بزرگ وجود دارد که عرض خواهد شد.
  از هردو هولوکاست فیلم و یا اسناد مستند عینی جندان به جای نمانده است که مردم با دیدن و یا نمایش آنها به یاد آن فاجعه بیفتند. با این تقاوت که در مورد هولوکاست ایرانی، نامه های آقای خمینی و خاطرات آقای منتطری و خانواده های قربانین قابل دسترسی هستند.
  در سالهای بعد از هولوکاست و در جریان رسیگی به پرونده های این جنایت توسط مجامع بین المللی، دولت وقت آلمان بطور کامل مسئولیت خود در این کار را انکار کرده است و آنرا نتیجه کارهای مخالفین و حتی دیگر طرف جنگ معرفی کرده است. در اذهان عمومی مردم هم تردیدهائی وجود دارد و بیشتر این وضعیت به این دلیل است که کسی حاضر به پذیرفتن نقشی در آن نیست.
  اما در هولوکاست ایرانی قضیه کاملا بر عکس است و ته تنها حکومت از ابراز این اعدامها در سال 67 ابائی ندارد، بلکه همه مردم را هم به حمایت از آنها فرا میخواند.همچنین عاملین این جنیایت هم نه تنها آنرا مخفی نمی کنند بلکه آنرا نشانه نهایت ایمان و اعتقاد خود به این نظام و اسلام معرفی میکنند و حتی تا آنجا پیش میروند که به صندلی ریاست جمهوری هم چشمداشت جّدی دارند!
  از سوی دیگر، انبوهی از طرفداران روحانی حکومت و از جمله نواده های آقای خمینی نیز بدون هیچ پرده پوشی از این هولوکاست ملی- اسلامی بدون هیچ ترس و خجالتی و بطور آشکار و علنی حمایت میکنند و حتی رهبری کسانی را که اشاره حتی کوچکی هم به ان بکنند تهدید میکند. لشگر اصلاح طلبان هم در همه رده ها ساکت و خاموش چون مردگان فقط نظاره گر هستند.
  با توجه با موارد فوق شاید بتوان نتیجه گرفت که نازیهای آلمان به لحاظ شرم و حیا و ترس اخلاقی به مراتب از روحانیون و اصحاب دو اتشه و امام زمانی ما بسیار جلوتر هستند و ار تش آلمان و اس اس ها که با توجه به قبح هولوکاست هیچگاه جرات بعهده گرفتن مسئولیت اعمال خود را نداشتند بسیار بر سپاهیان و افراد بسیجی ذوب ولایت شرف دارند که از جنایات خود در خیابانها و زندانها و سایر قتلها با افتخار یاد کرده و انرا جهاد در راه امام زمان میدانند. فایل صوتی آقای منتظری در این میان کار صد فیلم و گزارش را انجام داد و وجود این زخم دردناک را برای همگان آشکار کرد و انتخابات اخیر بر کابوس عاملان این جنایت افزود و باید کفت که این هنوز از نتایج سحر است.

   
 51. حاج هادی خامنه‌ای: به بهانه حجاب نمی‌توان به کرامت انسانی لطمه زد.
  مش قاسم: ۳۸ ساله که به بهانه حجاب به کرامت انسانی لطمه زدند حالا این یارو میاد میگه نمی‌توان. حاجی داره جا خالی میده، خودشو و همه همپالکیاش توی این ۳۸ سال تا تونستن به اسم حکومت اسلامی به کرامت انسانی همه ایرانیا لطمه زدن. حاجی، قسم حرضت عباس تو باور کنیم یا دمب خروس رو؟ حکومت اسلامی همینه که میبینین، نه کمتر بلکه خیلی بیشتر!

   
 52. این دومی: این‌هایی که تازه در آمریکا سر کار آمده‌اند، مثل این کسانی که تازه وارد عالَمِ چاقوکشی شدند.
  مش قاسم: چاقوکش چاقوکش میشناسه!

   
 53. ما محکوم می کنیم.
  چه چیزی را محکوم می کنید؟
  ما دخالت آمریکا در امور داخلی ایران را محکوم می کنیم.

  این کلیشه خنک نکبت “محکوم کردن” که چهل سال است در دهان ایرانیان افتاده- یک مغلطه در درون خود دارد که وجوه ناپیدای سهمگینی را بر ما تحمیل کرده.
  محکوم می کنیم دخالت خارجی را- اما حاکم می کنیم دخالت داخلی هزار بار “پدر نامردتر” از هر “عنصر خارجی” را بر حیثیت و آبرو و جان و دارایی و ناموس و سرنوشت و تاریخ و طبیعت و زمین و دشت و آبهای جاری و زیرزمینی و فرهنگ این خطه واقع شده در فلات ایران.
  ای صد لعنت و نفرین بر این محکوم کردن کور و نفهمانه.

  حکومتی که به همه ابزارها و داراییهای دزدیده شده این “مردم عمیقا تاریخ نخوانده و خواب” مجهز است – حال که بخاطر تجاوز به سرنوشت ملتهای منطقه شام و بین النهرین و یمن مورد نفرت و کینه دولتها و ملتها قرار گرفته و دولت آمریکا این بزرگترین برآورنده انقلاب منحوس 57 پس از بریتانیا و روسیه کمونیسستی – اکنون از حق این مردم برای استیفای حقوق خود- حمایت می کند- ناگاه گروهی بی غیرت و بیرگ بنام” اصلاح طلب” که همه فرصتها را یک به یک به: پرخوران و پر گویان و پر رویان واگزار کردند و مردم را نا امید از دگرگونی در سرنوشتشان کردند، به نمایش وارد می شوند و محکوم می کنند حکومتی را که گلوی مردم و اقوام ایران را با دستان خونینش می برد و خونشان را می مکد و جسدشان را به دور می اندازد.

  یک ملت باید خیلی حمار و خر باشند که از همه فرصتها بگذرند و منتظر تعویض فکر مشتی جانور درنده در گذر زمانی برابر با قرنها و هزاره ها باشند.
  خود حکومت که از حمایت رذیلانه روسیه و اروپا برخوردار و منابع مالی ایران در دستش است –خوب است … اما ملت ایران اگر توسط یک حکومت دمکرات مورد حمایت قرار گیرند این بد است.

  آمریکا که خود در زمان استقلال از بریتانیا –از حمایتهای پادشاه و کشور فرانسه و ژنرالهای فرانسوی سود برد و همین حالا هم کشور بریتانیا کینه های خود را از دمکراسی و شرافت ایالات متحده آمریکا گاه گاه بروز می دهد و نمودش در بی بی سی است- حال از دمکراسی خواهی یک ملت قفل بر پا و دست و زبان اگر حمایت کند –بد است!!!

  این حکومت –هموطن ماست که می دزدد و غارت می کند و می کشد و سالوس می کند و آبرویمان می ریزد؟
  این که از هر بیگانه ای بیگانه تر است و باید دورش انداخت.

  این چه محکومیت احمقانه ای است که این ایرانی بظاهر ایرانی ولی در باطن تورانی و دشمن ایران انجام می دهد؟

  اینان –حکومتگران هموطن ما نیستند و از طایفه ما نی اند. رهزنان تاریخ و فرهنگ و تمدن ایرانند. بهتر که توسط همان کشوری که اورده شدند مورد بازخواست و حساب واقع شوند.باید دیوانی بین المللی برای دولتهای یاغی و” کشور دزد” که از قافله دزدی به مملکت دزدی- ارتقا یافته اند، باشد تا جهان را این قدر فساد و پلیدی در بر نگیرد.این وظیفه ای جهانی است.

   
 54. علی زین الدین

  کشورهایی که باآمریکادشمن ودرگیرشدند، دشمنیشان به دلایل زیر بود
  1_آمریکاکشوری کاپیتالیستی وامپریالیستی است که باسرمایه انبوه خودکارگران رااستثمارمیکند! به همین دلیل بایدجلونفوذش راگرفت!
  2_آمریکاباتولیدانبوه خودبازاررابا کالاهای صنعتی اشباع میکندوامکانی برای تولیدکننده داخلی نمیماندتابتواند تولیدکند!
  3_آمریکامعادن وموادخام رابسیارارزان میخردوتبدیل به کالای ساخته شده کرده ودوباره باقیمت گران به خودمان میفروشد!
  4_آمریکاکشوری اشغالگراست وبااشغال کشوربه قیمت جان ومال مردم برای خودپایگاههای نظامی وجاسوسی میسازد و….
  هیچیک ازمواردفوق دررابطه باایران درست نیست زیرا:
  درایران چنان قوانین ظالمانه وغیر انسانی ای بنام قانون کار بطوریک طرفه به نفع کارفرماتصویب شده که طبقه کارگررابه مرتبه ای فروترازبردگی کشانده! اگرگوشت کارگران قابل خوردن بودبااستفاده ازهمین قانون ضدانسانی تاحالاکارفرماهاوخورده سرمایه داران حریص وطماع وسیری ناپذیرآنهارا پخته وخورده بودند، اگرفروش کارگران منفعتی میداشت تاحالاچون زنان ودختران بینوا به صورت گله ای آنهاراصادرمیکردند! نیازجامعه ایران به کالاهای مرغوب آمریکایی سبب شده تا به صورت قاچاق وبادورزدن تحریمها و با چنددست گشتن وخریدازدلال وقاچاقچی آن کالاها به مراتب گرانتر خریداری شوند!اگروزارت نفت هم بتواند نفت رابه قیمت روزبه آمریکابفروشد ژست وفیگورنابغه هارامیگیرد ومنت برسرمردم میگذارد ! بخشی ازنیروهای مسلح ومدافع میهن هم باساخت اسکله ها وفرودگاههای غیرقانونی وخارج ازنظارت مجلس ودولت رسمی هرچیزی که سود داشته باشد وازهرجای دنیاکه دلشان بخواهدبدون حساب کتاب واردمیکنند و رشدصنعت داخلی رابه صفروحتی زیرصفررسانده اند! وبه احدی هم پاسخگو نیستند! پس دلیل دشمنی ایران باآمریکا درچیست؟ این توطئه خود c. I. Aاست که میخواهد توسط مأموران نفوذی خودجنگ بی دلیلی راه اندازدتازیربناهای اقتصادی کشورما یکسره نابود وصد دربه یک دیگ محتاج شوند! سرنوشت عراق ولیبی وسوریه و…. درمقابل چشمان ماست! خردمندانی چون دکترخاتمی و دکترظریف و دکترروحانی باهزاران ظرافت توانسته اندمانع بروزجنگ شوند، درست درهمان زمانی که آنان سرگرم مذاکره وفعالیتهای دیپلماتیک بودند باز هم افرادتندروبه آمریکاوغرب فحاشی میکردندوشعارمرگ برآمریکامیدادند وبه لبنان وفلسطین وعراق وسوریه ویمن وبحرین و….. اسلحه ارسال، وشبانه روزآتش افروزی میکردند و انتظارداشتندکه یکشبه تمام تحریمها ومجازاتهای بین المللی که نتیجه چهار دهه گردنکشی وهنجارشکنی وقانون گریزی وهزاران عمل نسنجیده وغیر منطقی درعرصه داخلی وبین المللی بود بخشوده شودوپاداشی هم بگیرند! همینکه دکترروحانی ودکترظریف توانسته اند تهدید قدرتهای درجه اول اتمی راازکشور دور، واجماع جهانی درحمله به کشورمان را خنثی کنند کاری کارستان کرده اند! اگر خرابیهای چهاردهه خصومت وتخریب روابط بین المللی درچهاردهه هم بازسازی شودبایدخداراشکرکردچه رسدبه اینکه انتظارداشت تحریمهای ناشی از آنهمه خرابکاری وپرونده های مفتوح، تصرف سفارتخانه وگروگانگیری اعضای سفارتخانه وتروروآدم ربایی وبمب گذاری وتهدیدیک کشورعضوسازمان ملل متحد وقتلهای زنجیره ای وقتل عام سال 67 وادامه جنگ واعدامهای هرروزه واسیدپاشی وستم به زنان واقلیتهای دینی ومذهبی وسرکوب اقوام ومذاهب ودراویش و……. وهزاران کارنابخردانه، درچهارروز یاچهارماه، یا چهارسال همگی ختم بخیرشوند!دکتر روحانی ودکترظریف لیاقت وکارآمدی وکاردانی خودرا درعمل به ثبوت رسانده واکثریت مردم هم متوجه ارزش کارسترگشان شده وبه آنان رأی اعتمادداده اند! کسانی که درکارآنان اخلال وکارشکنی میکنند بایدبدانندکه دانسته یانادانسته آب به آسیاب دشمنان ایران میریزند ومردم اگر ناچارشوند باپشتیبانی ازدولت هزینه تمامیت ارضی واستقلال وامنیت و حفظ کشور راهم میپردازند! (مردم ایران باید بداننداگر دراین لحظات حساس وسرنوشت سازباپشتیبانی ازدولت قانونی ومتکی به حداکثرآرا هزینه نکنند کشور ومردم ناچاربه سرنوشت شوم عراق ولیبی وسوریه وافغانستان دچارمیشوند)افسران حرفه ای ستاد که دوره های دانشگاه جنگ را باموفقیت طی کرده اند دردرسهای مقدماتی باآثاراستراتژیست بزرگ پروس کلاوس ویتزآشناهستند وبخوبی میدانندکه اولین اصل جنگ اینست: دشمنت رابشناس! آیاشبه نظامیانی که باساخت وسایل ابتدایی، باددردماغشان پیچیده ودچار توهم خودبزرگ بینی شده وفریاد »هل من مبارز »سر میدهندبدرستی باتوان صنعتی واتمی وامکانات شگفت آوروثروت وسازماندهی اقتصادی وامکانات لجستیکی ویارگیری درسطح بین المللی ایالات متحده آشناهستند؟آیابراستی به اندازه یک روزنامه نگارمتوسط غول عظیمی بنام آمریکارامیشناسند که مدام تحریکش میکنند؟

   
  • آخه این چه چرندیاتی هست که نوشتی؟

   امریکا کی کشوری را مستعمره خود کرده؟ امپریالیسم یعنی سلطه بر یک کشوضعیفی دیگر، میدونستی؟ کدام کارگر را استعمار کرده؟ امریکا تنها کشوریست که من میشناسم که یک کارگر ساده میتواند در صورت تخلف تنبان رییس جمهور را پایین بکشد. ۲ تا خبرنگار ساده و ناشناخته سیاستمدار برجسته ای مثل ریچارد نیکسون را از کاخ سفید (البته امریکایی ها میگویند خانه سفید) بیرون کردند. شما باید حسرت چنین حاکمیت مردم را بکشید. شما آیا میتوانید روضه خوان جنایت کاری مثل پورمحمدی را ازمقام وزارت باز داری؟

   آیا امریکا دوست مردم دنیاست؟ خیر! نیست! امریکا مثل هر کشور دیگری (غیر از ایران) هوادار مردم خودش هست، نه دوست دائمی دارد، نه دشمن دائمی! مثل همه کشورهای دنیا (۲باره عرض میکنم بغیرازحکومت آبگوشتی مستقر در ایران) فقط منافع مشترک دارد.

   اصلا به این موضوع توجه کن! آیا میتوانی بدون توسل به جولانا ملال الدین سخنی بگویی که ایرانیت، وابستگی و افتخار ترا به ایرانی بودن ثابت کند؟

   ضمنا، هرگز کلمه ناسیونالیسم اروپایی را به میهن دوستی، همه شمول بودن همه اقوام ایرانیان سربلند تشبیه نکنید. کلمه ناسیونالیسم اروپایی ترجمه مستقیم پارسی ندارد. ما (بنده کسی را نمایندگی نمیکنم) با این واژه نا آشنا رشد کرده ایم. شاید باور نکنی من هنوزهم دلم برای پیوستن دوباره هم میهنان عزیزم مثل تاجیکستان، آذربایجان شمالی، گرجستان، ترکمنستان شمالی و تمامی قفقاز به مام ایران تنگ میشود وهر شب مثل کودکان ۶۴ ساله در این رؤیا غرق میشوم. شما چطور؟

   پاینده ایران بزرگ
   رسول

    
 55. درود یکی دیگر از به سیم آخر زده های این روزهای کشور آقای محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است که در جمعه ۲۶ خرداد و در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مشهد از قصد و برنامه‌ریزی برای حمله به شهر تهران در ” شب‌های قدر ” خبر داده بود و وزارت کشور طی اطلاعیه ای از شهروندان ایرانی خواسته است که اخبار امنیتی را از طریق این افراد ( محسن رضایی ) یا رسانه‌های ” غیرمطلع ” پیگیری نکنند . می بینید که این یکی در منبر نماز جمعه مشهد ” پا منبری ” میکند و توهم می بافد و وزارت کشور هم تکذیب میکند . تازه رضایی دبیر ” تشخیص مصلحت ” هم است !!

   
 56. درود. این روزها معدودی از منبریان مشخص نیست از برای چه به سیم آخر زده اند و سخنانی عجیب و غریب میگویند . جدیداً مکارم شیرازی گفته اند : در اسلام ، حاکم را مردم انتخاب نمی‌کنند بلکه خداوند باید ولی را تعیین کند . منظور ایشان کدام اسلام و کدام ولی و حاکم است ؟ اگر منظورشان آقای خامنه ای است ، خداوند در این زمان چگونه حاکم انتخاب کرده ؟ جبرائیل چگونه انجام وظیفه نموده است ؟

   
 57. در شهر هرت
  این سخنرانی های رهبر هم کلی جوک و سرگرمی است.
  اگر هر شب این برنامه باشد ، مردم دیگر سراغ خبرگزاری های بیگانه نمی روند، محکم مینشینند پای منبرتا دلی از عزا بدر آورند.
  ,
  “رهبر، نظام را درخت تنومندی می داند”
  که حتمابا موشکهای کاشته شده نگهداری می شود .

  البته جریان چاقوکشی را ایشان واضح تر توصیف می کند ، بعد هم یک سیلی روانه دشمن می کندو قبل ا ز همه یک عده را ایشان روانه جهنم کرده است ، آنهم بد جوری،هر کی جرات دارد بیادجلو!

  ببم، این همه دانش و بینش ، سعه صدر اسلام را نه یک دفعه ، یواش یواش نشون بدهید، عقل ما که در حال سوت کشیدن است

   
 58. چه خوب که این روز‌ها فقط این سه‌ نفر یعنی‌ مصباح یزدی و مکارم و نوری همدانی تمام قد از علی‌ خامنه‌ای حمایت می‌‌کنند و برای رضای وی از هیچ تملقی فرو گذار نمی‌‌کنند. سه‌ نفری که وقتی‌ حرف می‌‌زنند شنونده در پیشگاه گوش خود هم شرم می‌کند و خجالت میکشد چه رسد در پیشگاه درک و فهم و خرد. ولی‌ آنها هم می‌‌گویند و هم بنام خدای صغیر و مهجوری که این سه‌ نفر ولایت بر او دارند حرف می‌‌زنند. هم می‌‌گویند و هم از طرف دینی حرف می‌‌زنند که فقط این سه‌ منفور آن دین را شناخته ‌اند . هم می‌‌گویند و هم بنام ایرانیان حرف می‌‌زنند که هرگز امثال این سه‌ نفر را به عددی و رقمی نگرفته ‌اند. می‌‌گویند تا در ازای حق غارت و تاراج ایران و ‌ایرانی همه چیز حتی خدای خویش و دین خویش را به جزیترین بها بفروشند.

   
 59. بچّه جوادیه

  باتوجه به اینکه بر اساس نظر مبارک حضرت رهبری، تروریسم همان ترقه بازی است و از سوی دیگر یک ترقه باز 14 ساله، بخاطر ترقه بازی که موجب فرار دسته جمعی زوّار حضرت عبدالعظیم شد، بازذاشت شده است، به اطلاع امت شهید شده ایران میرسانیم که از این به بعد در ایران اسلامی، “تروریسم که باعث نمایش شجاعت ملت ایران و درایت مسئولان امنیتی و رهبری است و فقط 17 کشته و 40 تا زخمی دارد” همان “ترفه بازی” و “ترقه بازی” که باعث ترس و وحشت و فرار دسته جمعی مسئولان امنیتی و مردم بیدار و شادی دشمنان اسلام است و در عین حال هیچ شهیدی هم برای تشییع پیکر پاک ندارد، همان تروریسم است!!
  لطفا اینرا با آب سبزی نوشته و در معرض دید امت بی صحنه قرار دهید تا اول یک دل سیر بخندند و بعد هم بحال خودشان گریه کنند که ما ملّت گریه هستیم!!

   
 60. آیت الله به اختیار

  با درود در گذشته ی نه چندان دور ، قتلهای زنجیره ای در شهر کرمان ، توسط برادران کم سن و سال بسیج و پایگاه بسیج کرمان ، همان نوزادی است که ناقص الخلقه و توسط بی شعور ها و احمق هایی که ” آتش به اختیار ” بودند ، زاییده شد که به قول معروف هنوز هم نتوانسته اند آن طفل و کودک نامشروع و ” ناقص الخلقه ی ” خود را تا به امروز بزرگ کنند . همان قتلهایی که قاتلان آن از بسیج و پایگاه بسیج بودند و میگفتند که ما از صحبت های شیخ ” محمد تقی مصباح یزدی ” که خامنه ای ایشان را ” مطهری زمان ” نامیده بودند ، فهمیدیم که باید اینان را بکشیم و این شیخ مصباح یزدی هیچوقت شهامت و مردانگی نکرده و از اعمال این بسیجیها پشتیبانی ننمود و این بسیجی ها را تا حد ” قصاص ” شدن پیش بردند و از دستور آتش به اختیار این قاتلان بسیجی طفره رفته و این همان ” آتش به اختیار ” های چند سال قبل بودند . اگر رهبری چند سال دیگر صبر کند ببیند که آخر و عاقبتِ این طفل ناقص الخلقه اش چه میشود ! آیا این طفل بزرگ میشود و یا اینکه در بغل مادرش خواهد مرد و بعد از آن برود و دوباره طفل ناقص الخلقه ” پس بیاندازد ” .

   
 61. از مقام معظم رهبری در خواست داریم بمناسبت برقراری روابط عربستان با اسراییل چند فخش آبدار ودر صورت ممکن خواهر مادر بدهند.

   
 62. مصلح آبادی اراکی

  سلام در قدیم یک جوان روستایی که کوره سوادی داشت به سربازی رفته و از پادگان و سربازخانه نامه ها به پدر و مادر و اقوام می نوشت و چون در روستای پدری اش کسی سواد نداست تا نامه ها را بخواند ، بعد از ماهها که خودش از سربازی به مرخصی می آمد ، خودش نامه های ماههای قبل را که برای اهالی فرستاده و زمان زیادی هم از نوشتن آنها گذشته بود ، بود تک به تک برای آنان میخواند . حال حکایت رهبری کشور است که گاهی و یا بیشتر وقت ها کلماتی مثل جوان انقلابی و آتش به اختیار میگوید و چون می بیند که جوان مورد نظرش غلط زیادی کردند و به سفارت خانه ها حمله کردند و به قول معروف کارش ” نگرفت ” ، میآید و میگوید که ” از دیوار سفارتخانه بالا رفتن ” اینان بدم آمد ” و این همان نامه سرباز روستایی است که باید بعد از مدتی باید خودش و بعد از مدتها آن را ترجمه کنند که مثلاً من آن نگفتم و این بگفتم و آن کس نفهمید و آن کس فهمید و …

   
 63. ( به دلیل بسته شدن پست قبلی )

  جناب زین الدین

  من هنوز چشمانم به مطالب شما خو نگرفته و کمتر آنها را مرور میکنم، البته تبریک میگویم! مثل اینکه دامنۀ نوشته های شما در حال گسترش است و پیرامون تمامی مسائل قدیم و جدید آنهم در یک زمان نقد مینویسید، از پاجوش بگیر تا فلسفۀ قطره و آرایش تا برسی به کتاب بینوایان! توانایی شما قابل ستایش است که در یک زمان اینگونه طالب تنوع و رنگارنگی مطلب هستید.

  نمیدانم این قسمت از نوشته یا تمام نوشته نظر شماست یا کپی پیست میباشد (اگر کپی پیست است که منبع را ذکر کنید خیلی بهتر است) :
  … (ماریوس معتقدبه قانون است منتهاقانونی متناسب بازمان ونیازمردم جامعه .ولی قانون کهنه رامزاحم ومانع میبیند!لذابدون آنکه به هرج ومرج وآنارشیسم معتقدباشد درصدد انحلال قانون کهن وجایگزینی قانون جدیدبه جای آن است)…

  میشود بفرمایید از کجا به این نتیجه رسیدید که آنارشیسم یعنی اعتقاد به هرج و مرج!؟
  شاید اگر بخواهم از زاویۀ دید شما به آنارشیسم، مطلبی در مورد نوشته های شما بگویم، بهترین مطلب این خواهد بود که ” نوشته های شما به نوعی پیروی از سبک آنارشیسم در نوشتن است، یعنی هرج و مرج و عدم توازن در نوشتن.
  آیا خودتان اینگونه فکر نمیکنید؟
  از نگاه من، آنارشیسم یعنی اصالت انسان، اگر تعریفی همه گیر و کامل برای انسان داشتید آنگاه میتوانید آنارشیسم را هم تعریف کنید. آنارشیسم یعنی جریانی سیال، رو به رشد و آزاد که بیزار از سکون، واپسگرایی، سلطه و اقتدار است؛ هر زمان انسان به بالاترین درجه از رشد رسید آنگاه زمان خودنمایی آنارشیسم است. به همین دلیل است که بسیاری بر این باور هستند که انسان هیچگاه به این مرحله از رشد نخواهد رسید که اندیشه های آنارشیسم در مناسبات اجتماعی جاری و ساری باشد!… البته متأسفانه تا امروز که اینچنین بوده… شاید در آینده انسانها به آن درجه از رشد برسند که دیگر نیاز به قید و بند و قانون و حکومت و زندان و بگیر و ببند نداشته باشند… به امید آن روز

   
 64. این دیگه چه صیغه ای است هر کسی که فردی از فک و فامیلش بخصوص پدرش در قشر حزب اللهی می میرد می شود اسطوره سادگی!!! مگر نمی بینی اینک روستایی خر خدایش را نیز سوار نمی شود و امکانات فلان و بهمان می خواهد اونوقت می گویی روستایی ساده! البته ممکنه پدر جنابعالی بواسطه اینکه هنوز در شهرستان ساکن بوده است و به شهرهای نوعی نیامده است اینچنین تا این سطح فجیع پیش نرفته باشد ولی باز هم می گویم من این جمله ساده را زیاد دارم می شنوم وبه شکل حال بهم زنکی از دهان بیشتر حزب اللهی ها نیز دارد خارج می شود! مثلاً یکی از همین پیرهای روستایی ساده زیست شما به شکل ایل وبلبلی روی سر من در طبقه بالا ساکن است و از آنهاست که خر خدایش را نیز حاضر نیست سوار شود(می گویم خدایش چون به خدا نه اعتقادی ندارم بلکه معتقدم این خدا نیز زاییده دست و افکار خود بشر است) البته ممکن است این نظر به روستاییان و شهرستانی های عزیز موجود در سایت که خر خدایشان را نیز دیگر حاضر نیستند سوار شوند بر بخورد!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   
  • عجب!!! چقدر منفی خوردی!! نوری زاد کلاهت رو بذار بالا تر! چرا؟ چون منفی ها نشون می ده چقدر حزب اللهی غربتی دور و برت جمع هستن و تو باهاشون حال می کنی! من اینجا رایم مثبت عالی بود واسه ناشناس! نوری زاد کلاه (یا عمامه) یا هر چی که داری رو بذار بالا بالاتر تر ترتر تر!!! این جمله معروف تر ترتر … رو از خودت یاد گرفتم!

    
  • نوری زاد عزیز پس از سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات می خواستم بدونم منزل پدری شما پس از چهلم ایشون امکان برگزاری مراسم عروسی توش رو داره؟! یک خواهش کوچک داشتم!! داریم داماد میشیم!

    
 65. در شهر هرت
  مگر یک پیغمبر وبه یک کتاب مسلمانان عقیده ندارند؟
  چه کسی کفر می گوید؟
  از کی ولی فقیه ، پیغمبر شده است ؟

  آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، گفته که انتخاب حاکم در اسلام به عهده مردم نیست، بلکه “خداوند باید ولی را تعیین کند”.

  پس وظیفه امام زمانتان چه می شود؟
  ای دغل گویان دروغگو یان مرگ پرست.

   
 66. سلام، برادر نوری زاد / پایدار باشند و زنده باد همه آن کسانی که در وهله ی اول ” بیدار ” بودند و در وهله ی دوم شَرَف حضور در منزل پدری و مسجد روستا و علی الخصوص مسجد حضرت رسول در سعادت آباد را داشتند !

   
 67. درود بر شما ما در خانه خود ، قبل ها پدر و همچنین در اطرافیان و فامیل های خود مردانی با سن بالا از را دیده ام که بر اثر بیماری سرطان پروستات ” ادرار به اختیار ” نبوده و تکرر ادرار داشته اند و در هر مکان و خانه ای جای نشیمن خود را از نظر شرعی و پاکیزگی و طهارت ، آلوده و نجس کرده اند . خود و خانواده ی اینان یکی از آرزوهایشان این بوده که ” ادرار به اختیار ” باشند و لباسهای خود را نجس نکنند ! میگویم که یک عده ای از افراد از حرف رهبری مبنی بر ” آتش به اختیار ” خوششان آمده ولی نمی دانند که این آتش به اختیار ، روزی مثل ادرار از ” اختیار ” اینان خارج شده و اول خود و منزل خود و خانواده خود و بعد لباس خود و جامعه را به نجاست میکشانند . معلوم نیست که همه چیز به اختیار باشد و مثل پروستات پیرمردان ، غده ی سرطانی نشده باشد و مثل ادرار پیرمردان ، از اختیار خارج نشود ! اینطور نیست ؟

   
 68. در شهر هرت
  هر فرمان هرتی چون “آتش به اختیار” تطهیر شریعت دینی را با فتوای رهبر در بر دارد. زمانی که اختیار مردم در دست جانیان است ، سکوت تنها علامت تائید سرکوبگری است.

   
 69. مزدوران نرم در راستای تلقین پذیرترکردن مخاطب ها، تاثیر‌گذاری وجهت دادنِ افکار و رفتار آنان درنحوه تصمیم‌گیری ها و انتخاب کردن ‌ها، فرایند ارزش گذاری ها، هویت بافی ها و حافظه سازی ها و ایجاد الگوهای فکری و رفتاری مورد نظر قدرت های مستبد سیاسی و دینی گام برمی دارند.

  *****

  همه شاگرد و او مدرسشان

  همه مزدور و او مهندسشان

  سنائی

  قدرت های مستبدِ سیاسی و دینی درجنگ های گونه گون، به ویژه جنگِ سخت و نرم با دگراندیشان وروشنفکران و مخالفان، ازگروه های اجتماعی متعدد و مختلف به عنوان مزدوراستفاده کرده اند.

  مزدوران نقش مهمی درحیات و تداوم حکومت های استبدادی درجهان داشته اند. ازافلاطون و ارسطو تا ماکیاولی وهگل درباب نقش مزدوران درحکومت مداری مستبدان ووابستگی قدرت ها به مزدوران وطنی و بیگانه، گفته و نوشته اند. ماکیاولی در”شهریار” به شهریارگوشزد می کند که :” مزدوران کمکی بیهوده و خطرناکند و اگر کسی کاردفاع ازکشورش را به مزدوران سپارد هرگزایمن و آسوده خاطر نتواند بود، چرا که آنان از هم گسیخته و قدرت طلب ، بی بندو باروپیمان شکنند، با دوستان دلیرند و دربرابردشمنان زبون …”. اما علیرغم پندها و توصیه ها مزدوران هنوز حیات و حضور دارند و دروابستگی وپیوند به قدرت های سیاسی و مذهبی و اقتصادی مورد استفاده قرارمی گیرند.

  تاریخ میهنمان نیز شاهد حضور و استفاده ازمزدوران به اشکال مختلف بوده است، و اهل فکر و قلم در باب مزدوری و مزدور بسیار گفته و نوشته اند. اگرنخواهیم راه دور برویم ازمشروطه به این سو، قدرت های مستبد درکنار نیروهای نظامی و شبه نظامی و امنیتی و ارگان های مشابه، ” لوطی های بدکردار” و “جاهل ها و لات ها” و” شبه روشنفکران سیاسی و فرهنگی و هنرمندان و قلم زنانِ اجاره ای” را نیز درراستای پیشبرد دیدگاه ها و دستیابی شان به خواست هاو هدف های شان مورد استعمالِ قرارداده اند. پاره هائی از این گروه های اجتماعی درچارچوب زیر”گروه های مزدوری” تعریف بردارند و عمل کرده اند.

  مزدور به فرد و مزدوران به گروه و جمعی اتلاق شده است که: ” در قبال دریافت پول و کمک‌ها و امکان های مادی دست به عملی که از آن‌ها خواسته می‌شود، ‌می‌زنند”. مدرس و مهندس مزدوری پول و منافع شخصی ست . مزدوران دو دسته شده اند: مزدوران سخت و مزدوران نرم. مزدوران فقط درعرصه های نظامی و امنیتی و درگیری های فیزیکی عمل نکرده اند، گسترش و نقش رسانه ها جایگاه و اهمیتِ “مزدوریِ نرم” را درمبارزۀ مستبدین وقدرت های استبدادی علیه دگراندیشی وروشنفکری ومخالفت به سطح توانائی وتاثیرگذاری” مزدوری سخت” رسانده است.

  برای تعریف و شناخت عملکرد ” مزدوری سخت ” کافی ست در حکومت اسلامی به رفتار گروه هائی از شبه نطامیان و نظامیان، ماموران امنیتی و اطلاعاتی و قضائی، گروه های فشار و کشتار، جوخه‌های ربایش و کشتار، نیروهای لباس شخصی و عوامل کشتار دگراندیشان سیاسی وعقیدتی، روشنفکران ومخالفان توجه و دقت شود، مزدوران یا قاتلان اجاره ایی که به عنوان آمر وعامل خدمت ها به حکومت اسلامی کرده اند. ازاین دست مزدوران در ضرب و شتم و ایجاد ارعاب و وحشت تا ترور و قتل و کشتار استفاده شده است. مزدوران به طورمعمول ازمیان افراد ماجراجو و کسانی که روان سرکوب شدۀ آن‌ها با درگیری های فیزیکی و اعمال خشونت و قساوت التیام ‌و آرام می‌گیرد و حس قدرت طلبی شان را ارضاء می کند، برگزیده می‌شوند.

  درطولِ تاریخ مان سلاطین و روحانیون، از هخامنشیان تا حکومت اسلامی، از مزدوران سخت، محلی (بومی) یا غیرمحلی، به کرات استفاده کرده‌اند. درانقلاب مشروطه علاوه برنیروهای شبه نظامی و نظامیِ مزدوری، از” لوطی های بدکردار” و درکودتای 28 مرداد سال1332 ازنقش مزدوران داخلی در پیروزی کودتا گفته شده است، مزدورانی که برخی از آنان از میان لوطی ها و جاهل‌ها ولات‌ها بودند. (همه‌ی لوطی ها و جاهل‌ها و لات‌های شرکت کننده علیه انقلاب مشروطه و یا کودتای 28 مرداد، شورش 15 خرداد سال 1342 و انقلاب بهمن 1357 مزدور نبودند و فقط به خاطر کسب پول و منافع مادی به کارهائی که از آن‌ها خواسته شد، دست نزدند. در فرهنگ جاهلیسم علائق و گرایش‌های میهنی، دینی وعاطفی عمل کرده و ‌می‌کند. بسیاری از آن‌ها به نیروی اعمال سلطه و در خدمت حکومت‌‌ها و قدرت‌های سیاسی و دینی بَدَل نشدند، اینان بر مبنای اعتقادهای مذهبی و ناسیونالیستی، پای بندی به پاره‌ای سنت‌های موجود درجامعه، علاقه به دربار و شخص شاه یا خمینی، وطن و ملیت، و وابستگی‌های دیگر به نظام سیاسی یا دینی، به فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی روی آورده‌اند. بنابراین این گروه را یک دست نمی توان مزدور دانست، همچنان که لوطی ها را به نیک کردار و بدکردار و…تقسیم کرده اند).

  “مزدوران نرم” اما عرصه فعالیت و کارشان متفاوت است. عرصه سخن و قلم، منبروروضه و مداحی، روزنامه و کتاب و رادیو و تلویزیون ودیگر شبکه های اجتماعی و رسانه ای جولانگه این دست مزدوران بوده و هست. مزدوران عرصه “مزدوریِ نرم” درحکومت اسلامی، به ویزه شاغلان درخارج از کشور، که اکثرآنان مزدورانی به ظاهر خشونت گریز و مخالف منازعه فیزیکی و زور و اجبارمی نمایند، بیشترازمیان شبه روشنفکران و اهل قلم، به ویژه اربابان روزنامه ای و رادیو و تلویزیونی و اینترنتی و سایر شبکه های اجتماعی دستچین شده اند. این مجموعه درلباس و شمایل ” نخبگان سیاسی و فرهنگی”، ” ژورنالیست و برنامه سازرادیو و تلویزیون” ، ” تحلیل گرمسائل سیاسی” در واقع ” خبرنگاران مزدور” و ” نویسندگان مزدور( هَک رایتر)” ، ” تحلیل گران سیاسی مزدور” …هستند که با ابزارهای فرهنگی و هنری، اجتماعی و سیاسی کار تبلیغ و ترویج همراه با افکارعمومی سازی، پذیرش و توجیه و تحکیم استبداد دینی و تحقق خواست واراده حکومت اسلامی

   
 70. با سلام در همسایه گی ما شخصی که علم و غیب داشته و در انتخابات اخیر اینطور که خودش میگوید از درون حضرت آقا خبر داشته و میدانسته که این بار نظر حضرت آقا به رئیسی نزدیکتر است و یکی از دلایل اش هم انتصاب رئیسی به //// آستان قدس بوده است . ایشان از انتخاب روحانی بسیار عصبانی و اینطور که میگوید منتظر دستور ” آتش به اختیار ” رهبری بوده است . قبل تر ها هم بد دهنی میکرد و از دهانش بوی گند و چیزهای نا مربوط از دهانش بیرون می ریخت و فقط از کلمات خوب اش این بود که میگفت که 24 میلیون رأی به روحانی را یک مشت اَلدنگ و اراذل و بی دینان به روحانی داده اند . براستی دور و بر حضرت آقا را چه افرادِ بد زبانی انباشته اند ! این افرادِ دور بر حضرت آقا که تازه ایشان آنان را انقلابی و متدین و مؤمن هم می نامند . بعد از 38 سال از گذشت انقلاب اخلاقی و معنوی و بردن مردم بسوی بهشت برین ، بخاطر همین افراد بد دهن و بد اندیش به رهبری نظام اسلامی فقط باید به نیشخند و تمسخر و نگاه اندر سفیه گفت : خسته نباشید !

   
 71. حاج اصغر طاهرزاده: آتش به اختیار» یعنی تلاش برای نمایاندن چهره تابناک انقلاب/ همه راه‌های رسیدن به خدا، از انقلاب اسلامی می‌گذرد
  مش قاسم: حتما منظور حاجی یه انقلاب اسلامیه که از زمین تا آسمون با این منقلب اسلامی توفیر داره. هرکی فهمید که در کجا و چه زمانی همچین انقلابی راه میفته ما رو هم خبر کنه. از این منقلاب اسلامی کنونی ما که چیزی غیر از دزدی و آدمکشی، شکنجه، گروگانگیری، فساد، فحشا، تجاوز، …..و غیره ندیدیم.

   
 72. در شهر هرت
  در طول تاریخ ، دیکتاتورها ، تنها توانسته اند با ایجاد گروههایی خاص فرا قانونی برجا بمانند.
  دیکتاتورها ازابزار ایدئولوگی استفاده کرده و گروههایی چماقدار و شعبان بی مخی را تربیت و دور خود جمع می کنند و تطهیر مذهبی به آنها داده، بدین وسیله ، خود را پایدار و مردم را سرکوب می کنند.
  خمینی در سال ۵۷ با تشکیل حزب الله توانست مردم را سرکوب کند . همانگونه که فرانکو با فالانژها و سرکوب شدید مردم توانست بماند و یا حزب کمونیست روسیه با بلشویکهایش و هیتلر با نژادپرستی و ناسیونالیسم و تربیت نازیسم.

  این دسته های عقیدتی، دینی یا ناسیونالیستی هریک در قدرت ،فراقانونی عمل کرده و بدین سان ضد مردمی اند.
  مردم باید با همبستگی ، خواهان قانونمندی کارگزاران و شفافیت دولت و دستگیری و مجازات افرادی باشند که فرا قانونی عمل می کنند.
  مردم باید بدانند ، آنها باید سریع و با شدت جلوی این چماقداران بیاستند، وگرنه قربانی های مردمی بسیار خواه بود.
  در زمان فرانکو حدود چهارصدهزار نفر از طریق فالانژها کشته شدند.
  البته با جنگ ایران و عراق و سوریه تعداد کشته شدگان مردم ایرا ن در این نظام کمتر نبوده است.
  نظام اسلامی ایران باریختن خون مردم تاکنون برجا مانده واهمیت مردم برای رهبر نیز به اندازه آزادی و برابری زنان یعنی هیچ است.

  واقعییت را هر کس باید ببیند ، رهبر فرمان سرکوب مردم را صادر کرده است.

   
 73. در شهر هرت
  حزب الله همان امت امام است که چون داعش و طالبان ، شدیدا مخالف برابری زن و مرد ، بردگی زنان، و کنار زدن زنان از اجتماعند به هر نوعی که باشد،با قتل و اسیدپاشی و خودمختاری کامل.

  رهبر، کاملا مخالف آزادی و برابری زن و مرد است و بی سبب نیز فرمان او نبوده است.
  حزب الله تربیت و ساخت تروریسم نظام ایران است، این افراد هیچ فرقی با طالبان و داعش ندارند .
  این افراد، که امت محسوب می شوند حتما نباید ایرانی باشند ، هر چند از ایران تغذیه می شوند.

  مردم و زنان باید بدانند ، بی جهت به این نظام داعشی امید بسته اند.

   
 74. تفَرعُنِ ناشیانه، مضحک و موهن

  ✳️ این تصویر سراسر تفرعن و تحقیر و خودبرتربینی از مراسم افطار (!) رهبر با مسوولین نظام جمهوری اسلامی است. که رهبری در یک جایگاه بالاتر نسبت به بقیه نشسته و غذای خود را میل می کند.
  سفره افطار در دین اسلام، یک حرمت خاصی دارد. هرچند این رفتارها برای سفره عادی هم زشت و قبیح است.
  در صدر اسلام وقتی کسی به مسجد پیامبر یا امام علی می‌رفت باید می‌گشت تا آنها را میان جمعیت بیابد زیرا نه لباسی متفاوت از مردم داشتند نه جایگاه ویژه‌ای.
  تنها وقتی به «اختیارات» می‌رسند یاد «ولایتِ پیامبرانه» می‌‌افتند؛ اما نوبتِ رفتار و پاسخگویی که می‌شود «شاهانه» عمل می‌کنند! حتی این رفتار با رفتارهای شاهان هم تفاوتهای زیادی دارد! بالاخره شاهان هم وقتی با وزرا و درباریان خود یکجا غذا بخورد در یک میز دور هم می نشینند!
  شاید گفته شود که رهبری بخاطر برخی مسایل جسمانی، برای نشستن بر روی زمین عذر موجه دارد (که آرزوی سلامتی برای ایشان داریم)، تصاویر افطاری های سالهای قبل هم شبیه همین است. اما تصاویر مختلفی از آیت‌الله خامنه‌ای نشان می‌دهد که او عذری برای نشستن بر زمین ندارد. برخی از آنانکه به نمازش رفته‌اند از گپ‌های طولانی بعد از نماز (نشسته بر زمین) روایت کرده‌اند. اما در افطاریِ مسئولان نظام و در رأس همه رئیس‌جمهور منتخبِ مردم، همه باید بر فرود افطار کنند و حضرتش در فراز! گویی همه بر خوانِ نعمت او نشسته‌اند! آیت‌الله خمینی که سن و منزلت‌اش بالاتر از رهبر کنونی بود نیز چنین رفتاری نداشت. ثانیا حتی اگر عذری در نشستن بر زمین دارند هم باید برای پرهیز از این تفرعُن و تحقیر، برای مهمانان میز و صندلی تدارک ببینند. قطعا تدارک میز و صندلی ساده، برای چند صد میهمان هرگز کار سختی نیست. این توصیر وهن سیاست ورزی و حکمرانی در ایران است. این یک میهمانی ساده نیست که برای یک شخصی بخاطر مسایل جسمانی، یک جایگاه متفاوت در نظر گرفته شود! این میهمانی افطار بلندپایه ترین مقامات کشور است، بی ربط ترین چیزها در این میهمانی می تواند سوژه شود، چه رسد به این مضحکه موهن!
  پس دلیل این رفتارهای عجیب و غریب چیست؟! به نظر می رسد این یک تفرعن ناشیانه و یک کپی پیست بسیار مضحک از برخی مفاهیم در دنیای سیاست مدرن است.
  رهبری و مشاورانش یک چیزهایی درباره «سیاست بدن» و «بازی با بدن» شنیده اند!
  مثلا شنیده اند که فردی مثل پوتین بخش مهمی از جایگاه و موقعیت کنونی خود را از طریق «زبان بدن» و شکل و محتوای نشستن و دست دادن و … به دست آورده است.
  لذا سعی در تقلید هستند. ولی نمی دانند که هر چیزی در دنیای سیاست مدرن، اقتضائات خاص خود را دارد.

  ✅ @mohebbisbs

  https://www.instagram.com/p/BVcRm5uA4r-/

   
 75. مصاحبه دکتر علیرضا نوریزاده با اباذر نوریزاد در استودیوی تلویزیون ایران فردا.

  https://www.youtube.com/watch?v=IUmuFzwvhlM

   
 76. جماعت گوسفندی:

  آقای نوریزاد سلام

  پس از انتشار نامه های شما به پادشاه عربستان و ولادیمیر پوتین، پادشاه گرانقدر روادید حج را به محضر عظمی صادر فرمودند و ولادیمیر دوست داشتنی نیز دستور حمله به داعش را دادند. ما اینک بسیار احساس امنیت و شادمانی می کنیم! همانطوری که می بینید دور هم جمع می شویم و به ریش دیگران می خندیم و گاهی هم دعوا می کنیم که نمک زندگی است! تنها مشکل گرانی تخمه و آجیل است که با خشک نمودن تخم هندوانه جای خالی آن را پر می کنیم و به خودکفایی رسیده ایم.

  ملالی نیست جز دوری از نزدیکان دیگر در غربت که پس از روی کار آمدن آقای ترامپ این اجازه از ما و جماعت اوباش مذهبی و بی خیال دیگر نیز سلب گردیده است. امیدواریم نامه ای در راستای تحقق صدور روادید به کشور هفتاد و دو ملت را به قلم توانای خود به ترامپ دوست داشتنی در اسرع وقت مد نظر قرار دهید.

   
 77. به حرمت گوسفندی كه جان حضرت اسماعیل رو نجات داد 7 مرتبه بگو//// وبرای 7 //// دیگر ارسال كن .حتما بفرست حاجت میگیری. نخند بع بع كن! تنها راه نجاتتان از رژیم جمهوری اسلامی همین است!

   
 78. بیدار باش نوری زاد که در شبهای قدر ملائکه بر تو نازل می شوند و فرصت را از دست بدهی از حوریان باز می مانی! بهجت در یکی از این بیدار باشها در جوار حضرت امام محشور شد و ملائکه ای بسیار زیبا روی بدید اما بگفت نمی دانسته زن است یا مرد و از این رو تا مشخص شدن جنسیت ملائکه مورد نظر دست از پا خطا نکرده است! بهجت مشغول بیان ادامه داستان می بود که یکی در میان جمعیت فریاد بر آورد داداش ////؟ گفته می شود فرد مربوط به دار مجازات آویخته گشت و توانست زودتر از بهجت به ملائکه مورد نظر دست بیابد. گفته می شود فرد مورد نظر بسیار عیال وار گشته است و حضرت امام قول داده است آب و برق آنجا را برایش مجانی نماید! نوری زاد بیدار بمان که حوریان در راهند!

   
 79. نوری زاد
  من توده ای هستم! نگاهم به نوع دیدگاه شمایان (به قول خودت) از اونچیزی که عده ای از شماها از خاتمی و اصلاحات برایش بال بال میزدین در یه نگاه یه جور ارتباط آزادی مشروعه که بشه با اون سر همه رو شیره مالید! یادم نمیره روزی که خاتمی تو اون مراسم گل و بلبل بازوی اون دختر چادریه رو فشار داد چه همتون بالا و پایین پریدین و سوت زدین! مشکل سر همین شرعیه! ما که باشیم یا هر کسی که مثل ما دنبال شرعی کردن نیست باشد مطمئناً کارهای زیادی رو براتون علنی می کند و جاش رو هم تاسیس می کنه که امثال شما اگر رویش را داشتند بروند آنجاها و اگر رویش را نداشتند بشینن و دنبال این جنگولک بازیها نباشند! تو می تونی عرق بهار نارنجت رو دوست داشتی بخوری یا دوست داشتی لب به مشروبات الکلی بزنی! من نوعی نمی آیم آزادی شرعی درست کنم می آیم جایش را می سازم . دوست داشتی بیا دوست نداشتی نیا!!! مشکل سر همین شرعیه! یعنی هر جور کثافتکاری که باشد باشد ولی شرعی!!!!

   
 80. علی زین الدین

  بادرودهای بسیار به دوستان!
  هویت چیست؟

  هویت عبارت است ازتعریفی که هرکس ازخودش داردونسبتی که با خداوند،جامعه انسانی( همنوعان)، همنژادان،هموطنان ،هم کیشان،هم شهریان،هم محله ایها،خانواده،ودرنهایت خودش،با خودش دارد.هویت دارای دوبخش عمده واساسیست،یک بخش ذاتی ویک بخش اکتسابی. هویت اکتسابی هم به دوقسمت هویت مادی،وهویت معنوی تقسیم میشود هویت مادی شامل محیط جغرافیایی،مالکیت،نژاد وآنچه که باحواس پنجگانه قابل درک ودریافت واثبات است میباشد.وهویت معنوی شامل آنچه به تفکرواعتقاد وتربیت وتاریخ وفرهنگ وگویش است اتلاق میشود. آن ویژه گیهایی که خارج ازاراده وانتخاب فردوجامعه است هویت ذاتی،وآن خصوصیاتیکه توسط جامعه انسانی ونژادی وناشی ازتاریخ وجغرافیا ست هویت اکتسابی انسان است.
  هرکس درژرفای وجدان خودمیداند که خودش خالق خودش وجهان پیرامونش نیست،همچنین هیچ کس دیگری از انسانهاوسایرموجودات هم نمیتواندخالق هستی باشد،بنابراین میداندکه وجودی متعالی وجود داردکه خلقت کاراوست،پس درذهن وروان خود نسبتی بااوبرقرارمیکندواولین مرحله هویتش شکل میگیرد،یعنی ابتدا به عنوان موجودی فکوروهوشمندبه درکی ازخودمیرسد،میداند خودش وجودداردوفکرمیکند،همچنین میداندکه جهان پیرامونش وجوددارد،واین وجود خودبخودی نیست،پس اولین مرحله هویتش به عنوان موجودی« مخلوق »شکل میگیرد،درمرحله دوم میداندباسایرجانداران فرق دارد و بجزخودش افراددیگری هم مثل خودش هستندکه آنهاهم باسایرجانداران فرق دارندولی به او شبیه هستند،بنابراین هویت انسانیش شکل میگیردوخودراجزء نوع انسان،میداند.درمیان انسانها رنگ ونژادهای خاصی هستندواو به رنگ ونژادخاصی بیشترازبقیه شبیه است،پس درگام سوم هویت نژادیش راشناسایی میکند.درقدم چهارم متوجه میشودکه همنژادهایش درنقاط خاصی تجمع کرده وگرچه همه مشترکاتی نژادی دارندولی مشترکات مادی ومالکیت یکسان ندارند،پس به گروهی خاص ازنژادی خاص خودرانزدیکترمیبیند لذاهویتی جغرافیایی کشف میکند.همچنین متوجه میشودکه سایرانسانهابازبانی غیراززبانی که او فراگرفته سخن میگویند پس هویت فرهنگی خودراهم کشف میکندومادراین دسته بندی آنرادرمرحله پنجم قرارمیدهیم. همچنین مردمی که اوخودرابه آنهانزدیک میداندوآنهارامتعلق بخودش وخودش راهم متعلق به آنهامیداند،دارای پیشینه ای هستند پس ششمین هویت ،وبه عبارتی هویت تاریخیش رامیفهمد. درمیان این گروه انسانی ویژه گیهای فکری واعتقادی ای وجودداردکه اونیزاز بدوتولدباآنهاسروکارپیدامیکندو تابع تعریف جمعی ازخوبی وبدی میشود،یعنی بدون آنکه خودشخصاً تجربه کرده باشد،بعضی چیزهاراخوب،وبعضی دیگررابدمیداند،پس هویتی اعتقادی پیدامیکندوهویت هفتمش( هویت دینی)شکل میگیرد. درمیان این گروه انسانی که مساحت وفضای خاصی دارند،تمام سطوح یکسان نیست
  (کوه،دشت،جلگه،بیابان،جنگل،کویر،رودخانه،دریا،و….) پس هویتی خاصتروخردترکشف میکندکه متعلق به گروهی اندک،از سرزمینی وسیع ونژادی کلان است،لذا هویتی شهری یاروستایی نسبت نزدیکتری بااودارند،که میشود،هویت هشتم نامگذاریش کرد،شهریاروستانسبت به فرد، خیلی بزرگترووسیعترند،واوافراد خانواده رازبخودنزدیکترمیبیند،پس هویت نهم ،هویت خانوادگی فرد است.درمیان افرادخانواده،نیزهیچ کس تمام خصوصیات اوراندارند،این فقط اوست که سن،جنس،اندام وافکارخاصی دارد که اوراازسایراعضای خانواده متمایزمیکند،پس دهمین هویت،هویت فردی وشخصی ،فرداست.
  فردبارشته هایی نامرئی به خانواده واجتماع وکشوروکلیت انسانهاوتاریخ وجغرافیاودین وزبان وافکارواعتقادبسته شده است. هویتهای مادی واکتسابی اوراهرچه بیشتر« خاص » ومستقل،وهویتهای ذاتی ومعنوی اوراهرچه بیشترمحوو مضمحل میکند. انسان همانطورکه ازاسمش پیداست مابین این هویتهای مختلف نوسان میکند
  (انسان=نوسان کننده)وخودراتعریف وباهریک ارتباطی مادی یامعنوی برقرارمیکند. البته گاهی جهت جغرافیایی مثل قبیله(قبیله=افرادی که قبله مشترک دارند)،یازیارتگاه(طایفه=افرادی که طواف مشترکی دارند)،یامعلمی(بودا،کنفوسیوس،زرتشت،مزدک،مانی)یا پیامبری(ابراهیم، موسی،عیسی،محمد”ص”)به گروههای انسانی شکل وجهت میدهند.دخالت وانعکاس مجموع هویتهادرنهایت هویت انسان رادر جامعه بشری میسازند. هویت مادی به من میگوید:توجنسیتت مذکر وازخانواده ای مشخص درفلان روستا(محله) وازبهمان شهر وباگویش مشخص وعضو جامعه ای بااکثریت پیرو دین اسلام ومذهب شیعی غالب هستی! هریک ازاین هویت هاکه فکرمیکنم به من معنای خاصی مثل ایرانی بودن، کوردبودن، مسلمان بودن و…. میدهند ومرابسوی فردیت وخاص بودن سوق میدهند! اما هویت معنوی به من میگوید همه آن هویتهامیتوانستند نباشندیاچیزی دیگرباشند، توممکن بود، مؤنث ودرقبیله ای از اسکیموها یادرمیان بومیان آمازون به دنیاآمده ودارای ویژه گیهای نژادی واعتقادت محلی وخورد وخوراک وآداب ورسوم آنهاباشی، ولی نمیتوانستی مخلوق نباشی! یعنی بطورجبری هرجابه دنیامی آمدی وبا هر دین ومذهب جنسیت ونژادی میبودی باز هم یکی ازآفریدگان خداوندبودی! دیگران هم مثل تو بطورجبری مخلوقی از مخلوقات خداوندند! این هویت مشترک، هویت حقیقی ومعنوی توست و سایرهویت هاراکنارمیزند وبه آنهامیگوید که هویتی اصیل وحقیقی نیستید، زیرا کاملاًامکان داشت غیرازآنکه وآنچه اکنون هستی باشی! اما من اصیلم، من اصلیم ووقتی تورابه عنوان بنده خدا تعریف میکنم نه تو ونه سایرمخلوقات وآفریده ها نمیتوانستیدچیزی غیراز بنده ومخلوق خداوندباشید، واینجاست که این هویت معنوی، سایرهویتهای مادی رامضمحل میکند، کنارمیزند وازاصالت واعتبار می اندازد وخودجایگزینشان میشود .
  فرض کنید10دایره متحدالمرکز رسم کرده ام!اولین هویت نقطه مرکزی پرگار و وجود خودم است، دومین هویت جنسیت منست، سومین دایره خانواده ،چهارمین دایره روستا (محله) ، پنجمین شهر، ششمین استان،هفتمین ، کشور، هشتمین قاره، نهم جامعه انسانی ، دهم ، جامعه جهانی را درخود
  میگنجاند! دراین تقسیم بندی دایره یازدهم مراازچیزی متمایزنمیکند واین هویت حقیقی ومشترک همه انسانهاست.

   
 81. اخبار:
  ۱-ما امضاکنندگان زیر اظهارات وزیر خارجه ایالات متحده را به شدت محکوم می‌کنیم.
  ۲-شورای هماهنگی حزب‌الله ورود بانوان به استادیوم‌ها را «غیرشرعی» خواند
  مش قاسم: در خبر ۱ یه عده آدمکش، شکنجه گر، دزد، شرور و شیاد، نادان، ازخود راضی، خود محور بین که در منقلاب ۵۷ شریک و سهم بودن ور داشتن نامه نوشتن به وزیر خارجه امریکا که حرف بیجا زدی. خبر ۲ هم ۳۸ ساله برادران منقلابی حقوق شهروندی نصف جمعیت این مملکت رو گرفتن و میخوان ادامه بدن.

  آخه ای نادانان منقلابی، وزیر خارجه امریکا میاد نامه شماها رو بخونه و مسیرش رو تغییر بده؟ این کارای شما همش واسه تبلیغاته، که ما هم هستیم، واسه شیره مالیدن به سر این ملت. ولاکن خبر دوم، اینایی که واسه وزیر خارجه امریکا نامه میفرستن، نمیتونن نامه بفرستن به شورای هماهنگی حزب‌الله که فضولی موقوف؟ دم دستشون نامه نمینویسن ولی واسه یکی اونور دنیا مینویسن! اینا سوراخ دعا رو گم کردن، در یه دور باطلی افتادن و اونقده عقل هم ندارن که از این دور بیرون بیان. در تاریخ این مملکت یه همچین نادانانی وجود نداشته!

   
 82. دوست عزیز و گرامی
  من هم این مصاحبه را البته تا دقایق اول نگاه کردم و آنقدر عصبانی شدم که خاموشش کردم، این خبرنگاران بی بی سی و اصولا هر خبرنگاری در اصل باید خبرنگاران بی طرف باشند و سعی برای روشنگری کنند ، که نیستند . مرکز تبلیغ نظام اند.

  چرا این افراد به ایران بر نمی گردند؟
  از دور می گویند اه ،اه ،چه گندی ، جای ما نیست ،اما ،جای شما است، مردم مدارا کنید و مزخرفات دیگر.
  باید سوال کرد ، چند درصد امت در رهبری و سپاه ، ایرانی الااصل هستند؟

   
 83. حمید سنجری پور

  سلام خدمت مقام معظم رهبر کبیر انقلاب اینجانب از خدمتگذار رهبر بزرگ فرزانه عرض مختصری تنها ارزویی دارم خوشبختی خودم و تشکیل خانواده به دلیل مشکلات نمیتوانم عروسی بگیریم کوچترین کمک رهبر عزیز حتی یک کلمه هم باعث خوشحالیم خواهد شد افتخار میکنم به کشورم و رهبر عزیزم

   
 84. سلام

  صحبتهاي اخير رهبر ايران به نظر بنده بسيار طبيعي است و اصلا عجيب نيست
  در طي حدود 30 سال رهبري ايشان هميشه شاهد سخنان تند و افراطي از جانب رهبر ايران بوديم
  الآن آقاي خامنه اي حدود 80 سال سن دارند و در اين سن وسال انسان به بيماريهاي مختلف جسمي و روحي مبتلا مي شود در قانون اساسي ايران نيز اصلي وجود دارد كه در صورت ناتواني رهبر در انجام وظايف خود عزل مي شود

  به نظرم وقت آن فرا رسيده است كه براي ادامه رهبري ايشان راه حل مناسبي اتخاذ شود تا كشور بيش از اين دچار بحران نشود

   
 85. دکتر ملکی عزیز و امیر انتظام گرامی
  همانگونه که به عمر افزوده می شود ، تصور می شود که شیب زمان تندتر و ترمزاختیار کندتر شده و از دست خارج می شود. در حالی که این گونه نیست، شیب زمانی همیشه بوده فقط دیدگاه ما فرق کرده و آنرا بیشتر لمس می کنیم همانگونه که اختیار ترمز را همیشه داشته و داریم با این تفاوت که بیشتر شیب تند زمان را حس می کنیم، مهم ، اختیار و تصمیم گیری است. همانگونه که جناب نوری زاد روزی به خود آمد، هر یک از شما بزرگ مردانی هستید که انسان بودن را به ما گوشزد می کنید، که نقش دیوار نباشیم و قدر بودن وهستی و اختیار را بدانیم، درود بر شما.

   
 86. بسم رب اشهداء و الصدیقین

  اناالله و انا الیه راجعون

  باسمه تعالی

  آقای قوری زاد

  سلام علیکم

  ممکن است رمز طول عمر ایادی رژیم آخوندی مانند پدر، امیر انتظام، جنتی و … را شرح دهید! گفته می شود امیر انتظام تیفوس گرفته است و آنارشیست بدلیل بوسه بر وی به این بیماری مهلک مبتلا گشته است! اگر صحیح است او بر شما نیز بوسه زده است و بوسه اندر بوسه به شیوع این بیماری در تهران و شهرستانی که از انجا آمده است مطمئناً دامن زده است! باید چاره ای اندیشید!

   
  • رمز طول عمر طولانی در مفت خوری، بی خیالی و همین چیزها است البته دانشمندان ثابت کرده اند این عده زیاد هم به ریش دیگران می خندند چون معتقدند رشته همه رو پنبه می کنند و من هم معتقدم دقیقا همین طوره! یعنی رسوایی تو کارشون نیست و اگر هم باشه با پررویی به روی خودشون نمی آرن و عده ای دیگر هم که دوست دارند مثل اونها زیاد عمر کنند باهاشون رفیق می شن و دست به دست هم میدن تا دنیای ما رو ویرانتر کنند! مثلاً همین جنتی رو می بینی سر زنش رو هم زیر خاک کرد اما هنوز سر پاست!

    
  • علی زین الدین

   نرم افزارها:
   بادرودهای بسیار به دوستان!

   پاسخ به رسول والبرز

   دوست گرامی امپریالیسم باکلمه امپراتوری همریشه وازآن گرفته شده! امپراتوریعنی پادشاه چندکشور، این اصطلاح واردجامعه شناسی مدرن شدتا بیانگرعملکردمرحله تکامل یافته ای از نظام سرمایه داری باشدکه به جای شیوه سنتی واردکردن موادخام و صدورکالا دست به صدورسرمایه میزند ودربازارهای هدف بااستفاده ازموادخام محلی، وکارگرمحلی، کالای ساخته شده رابه مردم محلی میفروشد! حداقل ضرر ممکن این شیوه اینست که اوباسرمایه هنگفتی که دارد موادخام راتقریباًرایگان میخرد، هرنوع رقیب راخفه میکندوامکان رشدوموجودیت به کار فرمایان وکارآفرینان وسرمایه های محلی نمیدهد وفقط بنابه مصلحت خودش هر کالایی که سودبیشتری داشت تولیدمیکند!درسیاست هم به عزل ونصب افراد میزند البته سعی میکندبابازی انتخابات اینکاررا بکندولی اگرنشدباکودتاهای پی درپی مثل آنچه درشیلی وبولیوی و….. کردهمیشه اراده خودرابه مردم حقنه وتحمیل کند! استعمارهم همریشه عمران وآبادی است و درلغت یعنی آبادکردن!!!! ظاهراًبنده وجنابعالی این واژه هارابه یک معنانمیگیریم وهریک تعریف خاص خود ازآنهاداریم! لذابهتراست ابتداقدری بیشتر مطالعه وبرسرواژه هایی که بکارمیبریم توافق حاصل کنیم! درموردمیرغضبهای جلادی که درسال شوم 67مغزمردم ایران را متلاشی کردندبه نوشته های بنده در کانال آقای نوریزاد وهمین وبسایت از ماه ژانویه تاحالامراجعه فرمایید!همچنین به کانال وگروه سرای قلم دکترخزعلی هم سری بزنید! درحالیکه بنده نوشته ای ازشماندیده ام!(تعجب میکنم چطوربه این نصایح پدرانه خودتان عمل نمیکنید) دربارخواب احیای ایران بزرگ دیدن ودرگذشته سیرکردن، عرض کنم که این ویژه گی تمام ایرانیان اصیل است که متأسفانه خداونددرخلقتشان اشتباه مضحکی کرده!!!! اوبایدچشمان ایرانیان را در پشت سرشان قرارمیداد!!!! درتمنای بازگشت به گذشته شما تنهانیستی! میلیونهانفردرترکیه خواب ترکستان بزرگ رامیبینند!! میلیونها نفرهم درعراق وعربستان خواب احیای خلافت اسلامی راکه خراسان وبلخ وبخارا ازشهر های مرکزیش بوده اندمیبینند!!! میلیونهانفرهم خواب احیای کوردستان بزرگ وامپراتوری ماد میبینند!!!! افغانیها هم میگویند:بدبختی ماازروزی شروع شد که «ایران» از «افغانستان» جداشد!!!! به احتمال زیاددههامیلیون نفر هم درخواب وخیال احیای «اتحادجماهیر شوروی سوسیالیستی» بسرمیبرند!!! تاقبل ازارشادات حضرتعالی نمیدانستم که خواب وخیالپردازی ومیل باز گشت به گذشته وطن پرستی وایران دوستی محسوب میشود!!! تاقبل ازارسال وخواندن کامنت پربارشما هم کسی به اسم
   « جولانا ملال الدین» نمیشناختم! که الحمدولله این آرزورابه گورنبردم!!!! ولی اندکی حضرت «مولاناجلال الدین» رامیشناسم وچندبیت ازایشان راهم تقدیم میکنم!

   آنچنان کان خواجه رامهمان رسید
   خواجه ازعمروسالش بررسید
   گفت عمرت چندسال است ای پسر ؟
   بازگوودرمدزدوبرشمر !
   گفت: هیجده,هفده,یاخودشانزده
   یاکه پانزده ای برادرخوانده .
   گفت: واپس واپس ای خیره سرت
   بازمیروتابه بطن مادرت.

   البرز، بزرگوارهم این معمارابرای بنده روشن کنندکه چراسلطه آمریکابر عراق وافغانستان وشیلی واکوادور وبولیوی وهائیتی وپاناما موجب رشدوشکوفایی اقتصادی شبیه به ژاپن وکره جنوبی نشد!

    
   • دوست گرامی
    شما که اینگونه واضح و روشن می نویسید، چرا ، روش سخت من القول را بکار می برید. گذشته از محتوی که بحث انگیز است ،کلی خندیدم، (زمانی اینرا به سید مرتضی گفتم، قهر کرد بامن . امیدوارم شما قهری نباشید).
    اینکه، ما کشورها را یکی کنیم درست نیست، اما، آنچه نشان می دهد،فساد اقتصادی و راند خواری در کشورهای لاتین که نام بردید، باعث تشکیل گروههای مافیایی قاچاق و بدبختی مردم شده است. در مورد خاورمیانه، نه تنها فساد،بلکه فرقه و دین گرایی افزوده شد و اینی شده که میبنید.
    آمریکا، یا هر چیز دیگر، عواملی خارجی اند. آنچه مهم است عوامل درونی داخلی کشورهاست، که آنها را به این روز انداخته است.

     
 87. سلام جناب نوری زاد یک تحلیل مختصر بفرمایید که چگونه است که نظام و بالطبع دستور از بالا و متعاقب آن ، متولی و هیئت امنای مسجد حضرت رسول در میدان کاج سعادت آباد اجازه ی برگزاری مجلس ترحیم به جنابعالی که خاری بر چشم افراد این نظام هستید ، برای بزرگداشت پدر فداکار مرحوم شما میدهد ولی این نظام و دستور از بالا و متعاقب آن متولی و هیئت امنای مسجد فخر الدوله دروازه شمیران و در محدوده ی خیابان هدایت تهران اجازه ی مجلس ترحیم به پرستو فروهر جهت برگزاری مجلس ترحیم به ایشان جهت بزرگداشت پدر و مادر فداکارش زنده یادان فروهر و اسکندری را که توسط جانیان خونخواران و پلیدان دستگاه نظام اسلامی کشته شدند را نمی دهد ؟ در این سالها حتی نظام اسلامی به ایشان اجازه ی برگزاری بزرگداشت و سال گشت های آن زنده یادان را در منزل فروهر ها هم نمیدهد ؟

   
 88. نوریزاد گرامی من متاسفم که برای دیدار فرزندم خارج از ایرانم ونتواتستم در مراسم پدر شما شرکت کنم روحش شاد

   
 89. حاج حسن/* کلیددار: فحش و ناسزاگویی انقلابی‌گری نیست.
  مش قاسم: قربون زبون فارسی و امثال بی مثال این زبون: رطب خورده منع رطب کی کند! خود شیادش هیچ زمانی در طول زندگیش از فحش و ناسزاگویی ابایی نداشته، حالا یه هویی همچین حرفه میزنه، شامورتی بازی. ولکن حاجی، اگه جدی هستی یه معذرت خواهی از گذاشته خودت بکن.

   
 90. به نقل از ایران وایر به قلم شراگیم زند https://iranwire.com/fa/blogs/723/22417
  آتش به اختیارها و پرسش های متداول
  هرچه ما خواستیم به این مقوله آتش به اختیار ورود نکنیم نشد… صبح امروز گروهی از جوانان مومن و انقلابی بعد از نماز جمعه با نوشتن طوماری از قوه قضائیه خواستند که در برابر عمل غیرشرعی ورود زنان به ورزشگاه در جریان مسابقات تیم ملی والیبال، مسئولین وزارت ورزش و جوانان را تحت پیگرد قرار دهد و تاکید کردند که در صورت کوتاهی قوه قضائیه، آنها خود با توجه به فرمایش رهبری آتش به اختیار خواهند بود و می‌روند آتش خود را به اختیار مسئولین مربوطه فرو می‌نمایند.
  این مساله موجی از نگرانی در میان مسئولین و غیر مسئولین به وجود آورد و سوالهای زیادی به تحریریه ایران وایر واصل شد که اصولا این پدیده آتش به اختیاری چیست و چگونه عمل می‌کند و اصولا با کپسول خاموش می‌شوند یا با بیل و دهها سوال دیگر از این دست که ما سعی می‌کنیم در این فرصت برای روشن شدن جوانب ماجرا به برخی از این سوالها پاسخ دهیم:

  سوال اول: لطفا به طور مشخص بفرمائید که این آتش به اختیارها چه کسانی هستنند و چطور می‌توان یک آتش به اختیار را از یک آتش بی اختیار تشخیص داد؟
  پاسخ: آتش به اختیار به عامل خودسر و خودجوشی گفته می‌شود که دارای مجوز شفاهی از سوی مقام معظم رهبری برای انجام هرگونه عملیات گازانبری علیه دشمن فرضی و غیر فرضی باشد. به سایر آحاد جامعه که در این شرایط می‌سوزند و می‌سازند آتش بی اختیار گفته می‌شود.

  سوال دوم: در برخورد با یک آتش به اختیار باید چه نکات ایمنی رعایت شود.

  پاسخ: از آنجا که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است بهترین کار این است که اصلا با این افراد برخورد نکنیم… ولی اگر به هر شکل برخوردی اتفاق افتاد باید سه بار در کمال ادب و متانت بگوئید “غلط کردم” و اگر جواب نداد سه بار هم بگوئید “جانم فدای رهبر” و اگر باز بیخیال نشدند سعی کنید در جهت عکس آتش به اختیار ها تا جایی که توان دارید با تمام سرعت بدوید.

  سوال سوم: نقطه ضعف یک آتش به اختیار کدام است؟ یا چطور میتوانیم بر یک آتش به اختیار غلبه کنیم؟

  پاسخ: اگر آتش به اختیار مذکر باشد نقطه ضعفش که می‌تواند آتشش را موقتی و یا دائمی خاموش نماید، زدن ضربه ی شدید و ناگهانی بین پاهاست… به غیر از این مورد نقطه ضعف دیگری برای آتش به اختیارها متصور نیست چرا که هم از نظر تجهیزات رزمی و سلاح کاملا مجهز هستند و هم از نظر حمایت قانونی کل قوه قضائیه و داستگاههای امنیتی پشتشان است.

  سوال چهارم: آیا آتش به اختیار مد نظر مقام معظم رهبری فقط در حوزه جنگ نرم مطرح است یا این حکم در تمامی زمینه ها اعم از نرم و سخت می‌تواند ساری و جاری باشد؟

  جواب: از آنجا که کلا سیستم اینگونه است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند «کلاه» و عده ای می‌روند کلاه را همراه با «سَر» می‌آورند، بسیار خوشبینانه است اگر فکر کنیم جوانان مومن و انقلابی آتشباریهای خود را معطوف خواهند کرد به کارهای تبلیغاتی و فرهنگی…یعنی اسلحه و باطوم و اسپری فلفل خود را زمین خواهند گذاشت و با قلم هایشان به میدان خواهند آمد… تصورش هم سخت است… فراموش نکنید که قلم اسلحه کسی ست که چیز سفت دیگری دم دست ندارد!

  سوال پنجم: الان این بنری که شما اول نوشته به آن اشاره کردید واقعی ست؟ ورود بانوان به ورزشگاه غیر شرعی ست و مسئولین ورزشی باید محاکمه شوند یعنی چه؟ واقعا این حجم از بلاهت فوتوشاپ نیست؟

  جواب: شما هم انگار تنت می‌خاره عزیز من… شماره های موبایل خودشون رو هم این عزیزان آتش به اختیار در زیر امضاهاشون نوشتن… می‌خوای جواب سوالت رو بدونی یه تماس بگیر و از خودشون بپرس… الکی شر واسه ما درست نکن! با تشکر.

   
 91. آنچه نوریزاد میکند امر به معروف و نهی منکر است. همان چیزی که بر هر مسلمان واجب است.

   
 92. با سلام و درودهاي گرم و پرمهر
  گفتگوي راديو ندا با دكتر فريبرز رئيس دانا پيرامون ” طرح كارورزي” دولت ، برده داري نوين
  دكتر فريبرز رئيس دانا در گفتگو با راديو ندا پيرامون ” طرح كارورزي” دولت با بيان اينكه اين نوع طرح ها نوعي جديد از بهره كشي سرمايه دارانه از طبقه كارگر است، گفت : ” توسعه اقتصادي از طريق محروم سازي، از طريق فقير سازي امكان ناپذير است؛ تاكنون شكست خورده است! ” وي با تاكيد بر تشكل يابي مستقل طبقه كارگر افزود: ” راه سومي هم وجود دارد!”

  http://radio-neda.blogspot.com/2017/06/blog-post_15.html

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

85 queries in 1249 seconds.