سر تیتر خبرها
پف سیاسی

پف سیاسی

روز 23 بهمن روز پرباری بود. صبحش با دکتر ملکی رفتیم سر مزار محمد مختاری که این جوان ناشکفته در بهمن 89 بضرب گلوله ی برادران از پای درآمد و به جمع شهدای جنبش پیوست. برادران در اطراف، ما را دوره کرده بودند. با این خط و نشان که: مبادا آقای مختاری یکی مثل نوری زاد سر مزار صحبت کند؟ بعدش رفتیم تالار و از آنجا خودمان را رساندیم پارک ملت. در پارک ملت نیز برادران چشم به راه ما بودند. در آنجا هم چای خوردیم و هم همگی به ابرهای بالای سر پف کردیم و به همدیگر تبریک گفتیم. برای چه؟ به یاد این جمله ی فلان فیلسوف افتادیم که: من پف می کنم، پس هستم! غروب داشت می شد که با دکتر رفتیم جلسه ی لگام. جمعه ی آینده قرار است همگی با بادکنک و بادبادک به پارک ملت برویم. از ساعت دو تا چهار عصر. به امید دیدار


محمد نوری زاد

بیست و چهارم بهمن نود و چهار – تهرانShare This Post

 

درباره محمد نوری زاد

154 نظر

 1. عارف: نظام مرا برای روزمبادا درآب نمک خوابانده است!

  علی کبیری

  بنا به گزارش رسانه ها، بالأخره امروزجریان موسوم به اصلاح طلبان لیست نامزدهای خود را برای انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی برای اطلاع عموم اعلام نمود. در صدر لیست نام آقای دکترمحمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان ورئیس هیأت مدیرۀ بنیاد باران واز یاران نزدیک رئیس جمهور روحانی و سید محمّد خاتمی رئیس جمهور دوران اصلاحات، به چشم میخورد. با مشاهدۀ نام ایشان برآن شدم تا سوابق سوء گذشتۀ او را برای اطلاع هم میهنان مورد بررسی قراردهم. سایت ویکیپدیا دربارۀ سوابق وی چنین نوشته است:

  1- سال 1354 توسط کمیته مشترک ضد خرابکاری ساواک دستگیر شده است… درهمین سال بابورس تحصیلی به آمریکا رفت… او بین سال‌های 1354 تا 1359 در انجمن اسلامی دانش‌جویان آمریکا و کانادا عضو رسمی بوده و فعالیت داشته است.

  2- از 25 اسفند 1381 تاکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

  3- از 1379 تاکنون عضوشورای عالی انقلاب فرهنگی درکنار احمد جنتی، صادق آملیِ لاریِ جانی، عزت الله ضرغامی، رحیم پورازغدی وولایتی و حداد عادل و…

  مضافاً به اینکه به نقل از تابناک، در مصاحبۀ اردیبهشت 1387 با شهروند، آقای عارف چنین گفته است که : «…هر نظامی افرادی را در آب نمک می خواباند تا در شرایط لازم از آنها استفاده کند ، فکر می کنم من یکی از آن افراد هستم که در آب نمک خوابیده ام. به همین خاطر الان احساس تکلیف می کنم ومی آیم.» (http://www.tabnak.ir/pages/?cid=10560)

  حال به بینیم سوابق وگذشتۀ جناب دکترعارف چگونه بوده است.

  اولاً- مورد 1 پیش گفته مبنی براینکه جناب دکترعارف درسال 1354 از سوی کمیتۀ ضد خرابکاری ساواک دستگیر و روانۀ زندان شده است، مؤید آنست که ایشان یکی از فعالین اسلامی ضد رژیم شاه بوده اند. به همین خاطراز طرف کمیتۀ ضد خرابکاری ساواک تحت تعقیب قرارگرفته و دستگیرشده است. ازطرفی با توجه به اهدای بورس تحصیلی دولتی به ایشان در همان سال 1354، چنین نتیجه گیری میشود که یا وی پس از دستگیری به همکاری با ساواک تن داده ویا اینکه از قبل جزء یکی از نفوذیهای ساواک درمیان فعالان سیاسی ضد رژیم شاه بوده و درمقابل خدمت به ساواک درگرفتارکردن همرزمان خود به دریافت جایزۀ بورس تحصیلی دولتی برای ادامۀ خدمت به آمریکا و درمیان دانشجویان فعال سیاسی ضد رژیم فرستاده شده بود. رابطۀ گذشتۀ ایشان با ساواک هرچه که بوده باشد نمیتواند سابقۀ سوء وی را درآن برهۀ زمانی توجیه پذیرساخته و چنین فردی را به عنوان انقلابیِ اصلاح طلب کنونی به مردم جابزند.

  ثانیاً- این شخص از سال 1381 تا کنون (1394) به مدت 13 سال عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است. شک نیست که اعضاء این مجمع باید از کلیۀ مسائل و اسرارنظام آگاهی داشته باشند تا بتوانند راهنمائیهای لازم را ارائه دهند. بنابراین جناب دکتر عارف از تمام دزدیهای کلان، بی قانونیها، چپاولگریها و غارت خزانۀ کشور و حیف ومیل اموال مملکت وپایمال شدن هستی وحقوق مردم حداقل به مدت 13 سال آگاه بوده است. آیا شایسته نیست مردم از این آقا به عنوان رهبر کنونی اصلاح طلبان بخواهند به آنها نشان دهد که کجا نسبت به آن همه بدکاریها و بخصوص دزدی وحیف ومیل 700 میلیارد دلاری زمان احمدی نژاد، اعتراض یا عکس العمل نشان داده است؟! این سوآل بخاطراینست که نامزدهای اصلاح طلب برای انتخابات 7 اسفند با شعار “امید، آرامش و رونق اقتصادی” به میدان آمده اند. ( خبرگزاری کارایران مورخ 27 بهمن 1394 ). آیا ایشان وسایر همرزمان اصلاح طلبشان بی خبرند که اکنون کفگیر گردانندگان جمهوری اسلامی به ته دیگ خورده است؟ آیا ایشان بی خبرند که براثر همدستی وهمکاری ایشان با بد کاران وچشم فروبستنشان بر دزدیهای کلان وبخصوص دزدی 700 میلیارد دلاری زمان احمدی نژاد، اکنون برای ادارۀ مملکت باید دست تکدی بسوی نزولخواران بین المللی درازکرده و کمر مردم و کشور را زیر بار سنگین بهره های نجومی خرد وخمیر کرد؟ اگر این سکوت ومماشات ایشان حداقل طی این 13 سال (بخوانید همکاری وهمدستی با سارقان اموال مردم وچپاولگران خزانۀ کشور) وهمرزمان اصلاح طلبشان درمقابل چپاول وغارت هستی مردم ومملکت خیانت بحساب نمیآید، پس خیانت را باید دوباره بازتعریف نمود. اینست وعدۀ رونق اقتصادی ایشان واصلاح طلبان!!

  ثالثاً- از1379 تاکنون (15 سال) هم نشینی در شورای عالی انقلاب فرهنگی درجوارپایمال کنندگان حقوق مردم وسرکوبگران آزادی آنها نظیر کسانی چون احمد جنتی و صادق لاریِ جانی وعزت الله ضرغامی وغیره…که جزء رسواترین و بدکاره ترین زمامداران این کشور بوده اند، مؤید آنست که این شخص برای جاه ومقام ودست یابی به ثروت ومکنت از همکاری با شیطان هم رویگردان نبوده است.

  اما پاسخ تمام سوآلات بالا را شخص ایشان در مصاحبه با شهروند به روشنی ونحو احسن داده است. میفرماید: « هر نظامی افرادی را در آب نمک می خواباند تا در شرایط لازم از آنها استفاده کند ، فکر می کنم من یکی از آن افراد هستم که در آب نمک خوابیده ام. »
  هم اینجاست که عمق بی شخصیتی وبی هویتی و وابستگی چنین فردی به عنوان یکی از رهبران عالی مرتبۀ اصلاح طلبان به خامنه ای و سایر دزدان سرگردنه، هویدامیشود. آیابازهم باید درانتخابات مهندسی شدۀ نظام شرکت کرده و به اصلاح طلبان رأی اطمینان داد؟! اگرمحمّد رضاعارف به عنوان رهبر کنونی اصلاح طلبان چنین اصلاح طلب رسوائی باشد، وای ازحزب او و وای ازتک تک اعضاء آن!! به همین سبب است که همواره به هم میهنان ناآگاه هشدار داده شده است که:

  اصلاح طلبان با دیگر دزدهای سرگردنۀ این نظام دست دریک کاسه اند. همین!

   
  • تمام منطق و استدلالها ی شما اینگونه است که چون در فلان مجمع ، یک یا چند آدم بد وجود دارد، افراد خوب باید آنجا را ترک و تمام قدرت را دربست به بدها بدهند ؟ شما یا بی اطلاع هستی و یا حقایق را کتمان می کنی، به علت مخالفتهای شدید بعضی از اعضای مجمع مصلحت با احمدی نژاد ،احمدی نژاد اصلا در جلسات آن شرکت نمی کرد عارف اگر به قول شما دنبال پست و مقام بود آیا سال 92 به سود رقیبی که کاملا اصلاحطلب هم نبود ( ولی خیلی بهتر از بقیه بود ) انصراف میداد ؟ و یا حداقل قبل از انصراف تضمین معتبری برای یک پست و مقام بالا نمی گرفت ؟
   عارف منظورش این بوده که من هم مثل هر فرد دیگر معتقد به نظام ،یک فرد دارای پتانسیل خدمت به نظام می باشم، و می گوید ( “من الان احساس تکلیف و احساس خطر می کنم. هیچ امکاناتی هم ندارم. ….. با ذی نفوذان و بزرگان جریان اصلاح طلب مذاکره می کنم و بعد رایزنی با جریان اصلاح طلب را آغاز می کنم. آن وقت تصمیم نهایی را می گیرم. اگر شقه شقه شویم شرکت نمی کنم…. هر نظامی افرادی را در آب نمک می خواباند تا در شرایط لازم از آنها استفاده کند ، فکر می کنم من یکی از آن افراد هستم که در آب نمک خوابیده ام. به همین خاطر الان احساس تکلیف می کنم و می آیم.”) کسی که آدم دیگران باشد خود احساس تکلیف می کند ؟ امکاناتی ندارد و یا تمام امکانات در اختیارش است، شقه شقه شدن اصلاحطلبآن برایش اهمیتی دارد ؟ آیا فکر می کند آدم دیگ آن است ویا مطمئن است
   این با آنچه مد نظرتان هست کاملا متفاوت است، چون هیچ آدم سالم و بالغی و حتی نابالغ ، اینگونه خود را زیر سوال نمی برد که مثلا من یک مهره بی اختیار دیگران هستم (یعنی انچه شما می خواهید تلقین کنید )چه برسد یک استاد دانشگاه که بعید نیست به اندازه عمر تو درس خوانده و یا تدریس کرده باشد و یا مسولییت داشته، ایا کسی که عامل دیگران باشد دارای امکاناتی نیست ؟ و یا از ترس شقه شقه شدن اصلاحطلبان نمی اید ؟ )شما یا با آگاهی از اینکه او به چه منظوری این حرف را زده ، او را زیر سوال می برید و می کوبی که باید گفت یک متعصب و افراطی مخالف هستی که هدف وسیله را برایت توجیه می کند و سزاوار مباحثه نیستی چون شستشوی مغزی شده ای، و یا ندانسته از نیت عارف از این جمله، او را می کوبی که شایسته دلسوزی و راهنمایی و آگاهی هستی ، استناد شما از هزاران جمله ای که عارف در این سالها گفته به بک جمله که او به خوبی منظور خود را نرسانده ، غیر از جزیی نگری و ندیدن کل در دید شما، و یا اعتقاد به تئوری باطل توطئه ، البته یک احتمال دیگر هم وجود دارد ، بعضی از برادران اصولگرا برای کوبیدن اصلاحطلبآن لباس براندازی تن می کنند و از زبان آنها سخن می گویند

    
   • جناب سجاد،

    میفرمائید: «تمام منطق و استدلالها ی شما اینگونه است که چون در فلان مجمع ، یک یا چند آدم بد وجود دارد، افراد خوب باید آنجا را ترک و تمام قدرت را دربست به بدها بدهند ؟ شما یا بی اطلاع هستی و یا حقایق را کتمان می کنی، به علت مخالفتهای شدید بعضی از اعضای مجمع مصلحت با احمدی نژاد ، احمدی نژاد اصلا در جلسات آن شرکت نمی کرد..»

    من به هم نشینی آقای عارف درجوار عده ای بدکاره در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرده ام. درصورتی که شما استدلال مرا به مجمع تشخیص مصلحت نظام ونشستن ایشان درجوار احمدی نژاد، نسبت میدهید. موضوع مجمع تشخیص مصلحت نظام این نیست که آنجا عارف درجوارچه کسی نشسته بود. سوآل اینست که اعضاء این مجمع به علت وظیفۀ محولل قانونی برای اتخاذ تصمیمهای مهم در امور مملکتی و ارائۀ طریق و راه حل به سازمانهای دولتی دیگر، درجریان کلیۀ امور ومنجمله دزدیهائی که در دورۀ احمدی نژاد اتفاق افتاد، قرارداشته ودارند. آقای عارف هم به مدت 13 سال یکی ازاین اعضاء مجمع بوده وخواه ناخواه از حیف ومیل بودجه و اموال دولتی و حتی آن 700 میلیارد دلاراز خزانۀ کشورکه آقای روحانی اکنون اذعان کرده که نیست ونابود شده، هم روحانی و هم عارف درزمان وقوع آن وپیش ازآنکه برای مردم علنی شود، از آن بااطلاع بوده اند. پس چرا از این جناب عارف وحتی شخص روحانی هیچگونه افشاگری درزمان وقوع جرمی که از آن خبرداشته اند به عمل نیاورده اند؟ آخر آقای محترم 700 میلیاردی که خودِ آقایان اقرار به حیف ومیلش میکنند حساب یک شاهی و صنار که نیست که حالا شما مرا متهم کنید که با بخیه زدن به ناموس موش میخواهم سابقۀ آقای عارف را خراب کنم. چرا شما و همفکرانتان متوجه این خطری که دارد مردم وکشوررا تهدید میکند، نیستید؟ مردم ما ازهمین الآن دارند تاوان آن 700 میلیاردی را میدهند که رهبر دستور کش ندادن بحث آن و پائین کشیدن فتیله را صادر کرده است. از این منبعد برای تأمین بودجۀ مملکت و هرکاری که دولت بخواهد بکند، باید ازخارج پول قرض کند. شما فکر میکنید سرمایه داری آدمخوارجهانی عاشق چشم وابروی رهبراست تا با ما براساس قرض الحسنه رفتارکرده و پولش را دودستی وبدون بهره تقدیم ما کند؟ سرمایه داری جهانی وبانکهای متبوعش براساس درجه بندی اعتباربالا به کشوری وام بابهرۀ کم میدهند. اعتبار یک کشور هم به ثبات سیاسی و اقتصادی ومالی آن بستگی دارد که ما از آن بی نصیب هستیم. در نبودن چنین اعتباری یا وجود ضعف اعتباری کشور متقاضی وام، با گروگان گرفتن منابع غیر پولی کشور باآن وارد معامله شده و نرخ بهره را هم از حد نصاب بین بانکی بسیار بالاتر میبرند. نتیجه اینکه از همین الآن استقلال مملکت درخطر است و دیگر اینکه جوجه ها را آخر پائیز باید شمرد که درآن برهه کمر مردم وکشور زیر بار بهره های کمرشکن خواهد شکست. من دارم چنین روزفلاکتباری برای کشور وملت را ازهمین الآن می بینم. همۀ آنها و بخصوص آقایان روحانی و عارف که هردو از سالها پیش شاهد حیف ومیل اموال مردم وکشور از سوی رهبر و دولتهای مربوطه بوده اند، بجای اشغال اریکۀ ریاست جمهوری و کرسی مجلس، باید در دادگاه عدل ملت محاکمه شوند. شما مردم ناآگاه کی میخواهید ازاین خواب سنگین بیدارشوید؟!

     
  • سردبیر شهروند هم فرد همیشه مرموز یعنی قوچانی بوده که در دوره اصلاحات همراه با گنجی و چند نفر دیگر با تندرویهای بی مورد و مشکوک صدمات زیادی به روند اصلاحات زد و جالب است که درحالیکه بسیاری از مطبوعاتی های کمتر فعال آن دوره ، زندانی شدند وی حتی یک روز زندان نرفت، اینکه او سخنان عارف را تحریف هم کرده باشد دور از ذهن نیست.

    
 2. موقع تظاهرات: مردم غیور ایران
  موقع انتخابات: مردم فهیم ایران
  موقع تحریمها: مردم صبور ایران
  موقع اختلاسها: مردم آگاه ایران
  موقع جنگ: مردم بزرگ ایران

  ولی موقع تایید صلاحیت کاندیداها: مردم دیگه در این حد نیستند که بتونن صلاح خودشون رو تشخیص بدن!

   
 3. اخبار: ایران و روسیه آماده ‘تقویت’ همکاری های نظامی.
  – آ سید علی نسخه ممد علی شاه قاجار داره واسه ما میپیچه.

   
 4. حاج مم جفات وزیرک خارجکی در انتقاد از اتحادیه اروپا: در قبال فداکاری‌های مالی و جانی ایرانیان برای جلوگیری از ترانزیت مواد افیونی به اروپا اقدامی موثری انجام نداده است.
  – آخ که آدم دلش کباب میشه واسه فداکاری‌های برادران قاچاقچی حاج مم جفات. لابد درصد سود سهامش رو بردن بالا.

   
 5. یادم رفت بگویم در سالهایی که شریعتمداری زنده بود و پدرم تازه از نزدش آمده بود، تعریف میکرد یک مسئله ای پیش آمده بود که خمینی ناراحت گردیده و آمده بود در جماران روی صندلی مخصوص و مقابل نرده ها، که همه ی دور و بری هاش باید میامدند و برای عرض ارادت و خاکساری دست شان را میبوسیدند و مثلا” غلط خوری میکردند که دلِ آقا را بدرد آورده اند…آن موقع من نوجوانی بیش نبودم و چیزی هم نمی فهمیدم، سالها گذشت و شریعتمداری هم مرد و یک شب تلویزیون همان دستبوسی را نشان میداد که پدرم گفت این همان صحنه ای است که شریعتمداری به آن اشاره کرده بود و شریعتمداری هم نرفته بود برای بوسیدن دست خمینی و همان شد که شریعتمداری مغضوب آغا واقع گردیدند…
  2/3 سال پیش هم صدای آمریکا همان صحنه را نشان داد که اغا با چه غیض و خشمی بر صندلی جلوس فرموده اند و جان نثاران از ترس یکی یکی میایند و بر دستانش بوسه میزنند اگر از اقای فلاحتی در صدای آمریکا بخواهید، قطعا” فیلم را در آرشیو دارند و برایتان ارسال خواهند کرد.

   
 6. برگرفته از صفحه تلگرام نوری زاد:
  من این فیلم دستبوسی را بارها دیده ام. در تحلیلِ این فیلم کوتاه، شما شاید به یک “بی خردیِ” تاریخی بسنده کنید. من اما به یک “فاجعه”ی بشری اشاره دارم. نه در ایران بل در هر کجا، جماعتی که از دستبوسیِ یکی مثل خودشان، تبرک می جویند، آدمهای بی خردی نیستند. ابلهانی هستند که اتفاقا در بلاهت خود صادق اند. بزرگترین سنگ های پیش پای بشرِ تاریخ، همین ابلهان صادق بوده اند. بلاهت و صداقت اگر با هم بیامیزند، ملاتی می پردازند که هیچ بمبی نمی تواند متلاشی اش سازد. حالا در این فیلم، من آخوندی را که دودستی دستِ طرف را گرفته تا دیگران به نوبت ببوسندش، در کدامین کفه جای دهم؟ بلاهت و صداقت را اگر برای دستبوسان وانهم، برای این بابا و افرادی چون وی جز “شارلاتان” چه صفتی می توان پرداخت؟ بقول جوونا: درسهایی که خوندی تو حلقم!
  —————————————————————
  —————————————————————

  نوری زاد عزیز

  با تمام احترامی که برایتان قائلم – و خود نیک میدانید – و با تمام نیک اندیشی و تیز بینی که در شما سراغ دارم، در این مورد باید بگویم سخت در اشتباهید، همچنانکه اگر یادتان باشد یکبار از شما سئوال کردم آیا شما فکر میکنید آقای خامنه ای به الله و روز جزا و قیامت واقعا” ایمان دارند، شما در پاسخ با قطعیت فرمودید بله.

  نه آقای نوری زاد، مطمئن باشید آقای خامنه ای و اعوان و انصارش و خمینی، نه به الله و نه به هیچ کدام از آموزه های اسلامی که مدام از آنها دم می زنند و در بوق و کرنا می کنند، اعتقاد ندارند. همه و همه برای تحمیق و استحمار توده عوام همانند من و شماست، [ببخشید، من و شما گفتم که به ساحت ناظرین و مخاطبین سایت شریف تان اسائه ادبی نکرده باشم] در همین فقه اسلامی مورد نظر آقایان، بنابه نصوص صریح روایی بوسیدن دست حرام است. اگر این آقایانی که دست آقای خمینی را میبوسند، هم، نمی دانند که اینکار حرام است، خود آقای خمینی که می داند و نیاید اجازه ی این کار را بدهد!

  وانگهی گیرم اینها همه، احمق اندر احمق( جاهل اندر جاهل! و یا گیریم تجاهل العارف!)، بوسیدن دست شاه و فرح توسط همین علمای اعلام و آیات عظام، [که این القاب تو سرشان بخورد] را کجای دلم بزارم؟!

  امکان دارد شما یا بعضی از همین آقایان بگویند بنابر فلان حدیث و بهمان روایت – ِ جعلی – بوسیدن دستِ علما و عرفا برای ادای ادب خالی از اشکال است! ولی جناب نوری زاد بوسیدن دست یک خانمِ نامحرم( فرح ) که حرام است، نیست؟!

  [فبلا” ایمیلی برایتان ارسال کردم که حضرت نوح علیه السلام(جنتی) و چند تن دیگر از حضرات در حال بوسیدن دست فرح پهلوی بودند، جا دارد همان عکس را، هم، در تلگرام منتشر فرمایید]

  پس نتیجه می گیریم اینها برای تبرک دست آقا را نمی بوسند بلکه برای جاه و مقام دنیا اینکار را میکنند و باز نتیجه میگیریم این حضرات و در راس شان آقای خامنه ای و امثالهم، هیچکدام به دین، الله و پیغمبر و آخرت اعتقاد و اعتنایی ندارند.

  با سپاس از تلاشهای خستگی ناپذیرتان، دست های پر توانتان را می بوسم، بر خودتان محرز و مسلم است، تملق و اغراق نمی کنم، اینکار را با افتخار کرده ام و هزار بار هم بکنم باز افتخاریست برای من. بامید آزادی ایران و ایرانی از اسارت آخوندهای جنایتکار…

   
  • تحریم انتخابات

   درود بر جناب کاوه
   تمام استدلالهای شما در این خصوص صد در صد واقعیت دارد در ۳۷ سال هر وقت پستی را قصب کردند اول برای صیانت از حقوق مردم به تمام مقدسات قصم خوردند دریغ از ذرهای پایبندی فقط اختلاس بود و اختناق و زندان و اعدام. البته با اجازه اقای نویزاد منهم با اقای کاوه همعقیده هستم تمامی اموزه های دینشان نسخه است برای گول زدن و بهره برداری از مردم……..

    
  • جناب كاوه خان سلام

   دروغگو يعني اينقدركم حافظه مي شود!

   شما دستبوسي را حرام ومحرم شرعي دانستيدوگفتيد:”در همین فقه اسلامی مورد نظر آقایان، بنابه نصوص صریح روایی بوسیدن دست حرام است. ”

   ودرذيل همين كامنتتان دستبوس نوري زادشديدو چنين پاچه خواري كرديد:

   ” دست های پر توانتان را می بوسم، بر خودتان محرز و مسلم است، تملق و اغراق نمی کنم، اینکار را با افتخار کرده ام و هزار بار هم بکنم باز افتخاریست برای من. ”
   اين چه افتخاري است براي تو كه آن را حرام ومحرم شرعي وبلاهت وحماقت دستبوسان رامحرزمي دانيد؟؟؟؟؟
   پس شماهم داخل درزمره ابلهان واحمقان شده ايد به اعتراف خودتان اگردرحماقت وبلاهتتان شك داريدكامنت فوق خودرا يك دفعه ديگرمروربفرمائيد.

    
   • جناب حیدر خان بر اعصابت مسلط باش زیاد تند نرو …
    [از دستخط مبارک و سیاق گفتارتان برمیآید که آقا مصلح خودم باشی … سلام آسد مصلح]
    اگر تو ز یاد دوستان فارغی یارا
    فراغت از تو میسر نمشود مارا… جانا !

    عزیز دلِ کافر،[جسارت نشود کافر من هستم]

    من که عرض کردم طبق آموزه های اسلامی!

    من به هیچکدام از این آموزه ها و خزعبلات عقیده ندارم و به همین خاطر هم هزار بار دیگر هم دست نوری زاد را ببوسم افتخار میکنم.

    امیدوارم آندرستند شده باشید بقول پسر عموی مکرم تان.

    راستی هنوز وقتش نرسیده پای در رکاب نهید و برای بهشت(شهادت) قدمی بردارید؟

    اینهمه میآیم میآیم کردید چی شد!!!؟؟؟

    پس معلوم شد همه تان سر و ته یک کرباسید و به وعده و وعیدهایی که به خلق الله میدهید اعتقاد و ایمان ندارید شما هم یکی از همانها…

    مگر شما نبودید هی اظهار لحیه می فرمودید این نظام جابر است و مبارزه با آن واجب!!! چی شد؟
    بیا میدان که بهشت و حوری و غلمان و جوار الهی منتظر شماست… بهشتی که شرابش سردرد نمیآورد و ساقی اش خودِ الله است… نیست؟؟؟!!!

     
    • راستی یادم رفت:

     اینهمه “منطق مظفر” خواندی، هنوز یاد نگرفتی آن را بکار ببری!

     پسر عمویت را ببین، کتاب آسمانی را با استفاده از همین ” منطق مظفر “، وارونه می کند و مقصود دلخواهش را از آن استخراج می کند و به خلق الله قالب میکند شما هنوز یک عبارت منطقی ساده را نمیتونی حلاجی کنی؟!

     مگر ندیدی! من در کامنت قبلی ابتدا عرض کردم بوسیدن دست، طبق آموزه های اسلامی حرام است…نه اینکه من هم مثل منادیان و داعیه دارانش فکر بکنم، اینکار حرام است!!!

     وانگهی بر فرضِ بعیدِ بسیار دور، من هم مثل شما به حرام بودنِ آن اعتقاد داشته باشم، بوسیدن دست کسی که رژیم از سایه اش هم ترس دارد و هیچ جایگاهی در مناصب حکومتی ندارد، چه به درد من یا کس دیگری میخورد غیر از بدنامی در پیشگاه جنایتکاران غاصب حکومت ننگین و جابر!!! مگر بوسیدن دست نوری زاد جاه و مقامی نصیب من می کند؟

     نوری زاد به بهانه های مختلف بار سنگین مبارزه با غاصبین وطن را به تنهایی بدوش میکشد و سعی دارد مردم مفلوک و به بند کشیده سرزمینش را با خقوقِ ضایع شده و پایمال شده شان آشنا کند و نترسیدن را به آنها بیاموزد، و اینکار، (احترام بشکل بوسیدن دستش) تنها کار و کوچکترین کاری است که من نوعی میتوانم انجام دهم.

      
 7. جناب سجاد عقیده و دینی که توسط دیگری به جامعه بشری ارایه شده مربوط به خود آن فرد هم نیست تا چه رسد به کسانیکه ادعای هواداری از او را دارند.محمد یا موسی یا فلان فیلسوف …حرفهایی زده اند و در زمان خود از آنها دفاع کرده اند و سعی نموده اند که دیگران را به پیروی از خود قانع کنند.حالا یا اینها مثل محمد زور داشته اند و عقاید خود را بمردم زور اور کرده اند و یا مثل بیاری فقط از نةریه شان دفاع کرده اند.تمام کسانیکه نظریه ایی داده اند متوجه این اصل بوده اند که تقدس در فضای عمومی بی معنی است.بعضی برای بکرسی نشاندن حرف خود به دلیل پرداخته اند بعضی به زور و دروغ و حیله گری.پیامبران بطور کلی از دسته دوم بوده اند.کافیست که شما بعنوان یک فرد بی طرفی قرآن و تاریخ اسلام را بخوانید.اگر چنین کنید حدیث یک میلیارد پیرو رابخوبی در می یابید.بنابراین حرف شما پایه و اساس درستی ندارد که چون یک میلیار مسلمان به قران و اسلام اعتقاد دارند پس نباید قران و اسلام را نقد کرد.چون در دنیای امروز کسی برای چنین تفکر و استدلالی تره هم خرد نمی کند.وشما هم نمی توانید همه را قتل و عام کنید.

   
  • تحریم انتخابات

   با درود خدمت جناب مزدک
   در ادامه تایید فرمایشات شما بعرضتان برسانم فعلا که بفکر قتل عام کسی نییستند از برکت تعصبات جاهلانه به جون هم افتادن و همدیگر را قتل عام و اواره دیار کفر کرده اند. راستی اگر این کافران نبوند چه بلایی بر سر بیش از ده ملیون اواره میامد

    
  • شما ظاهرا نوشته های رشدی را نخوانده ای که نام آنها را نقد می گذاری، نوشته های وی حاوی توهین و زدن اتهامات شرم آور به افراد مورد احترام بیش از یک میلیارد انسان بود، به قولی او نویسنده بسیار ضعیفی بود که به هدف مشهور شدن حاض بود احساسات میلیاردها انسان را جریحه دار کند وگرنه بسیاری مثل مارکسیست ها و …. عقاید دینی را نقد کردند و هیچکس حکم به اعدام آنها نداد ، در ثانی نقد در دنیای دمکراسی هن آزاد نیست، مثلا آیا کسی در غرب می تواند هولوکاست را انکار و انرا زیر سوال ببرد ؟

    
  • مزدك خان

   من به حرف شماتره خردمي كنم ،شما درنقدتان به قرآن وپيامبران الهي وتاريخ اسلام غيرازفحاشي وتهمت زدن وحرف هاي ركيك دورازشان انساني چيزي تابحال نداشته ايدتاچه رسدبرنقدوانتقادشماازآن.

    
 8. سر کلاس هم وقتی دانشجویی حرف بی ربطی میزند و وقت کلاس را میگیرد نمی دانم چرا من بجای همه از استاد حجالت می کشم جناب کورس بزرگ ؛در آن زمان که انقلاب شد “ما نبودیم و تقاضامان نبود” اما بخاطر قصور پدرانمان از شما معذرت می خواهیم که در نتیجه ناچار هستید جایی درس های ارزشمندتان را ارائه کنید که سید رضی هم بقول خودش “آموزش میدهد” .فکر کنم استیون هاوکینگ برای ایشان گفته “بزرگترین دشمن بشر جهل نیست بلکه توهم دانش است البته ایشان توهم تعلیم و تقدس را هم همه یکجا دارد.

   
  • روشن است که مطالبی که کامنت گذار سید رضی بعنوان آموزش توحید و اثبات خدا می نویسد مطالبی طعن گونه و تمسخر آمیز و سبک است ،در واقع سید رضی کامنت گذاری مثل کامنت گذاران دیگر ضد دین و ضد خدا در این سایت است که مهملاتی را برای تخریب و طعن سرهم می کند ،جای تعجب است که ریحانه خانم و برخی دیگر از کامنت گذاران طعن سید رضی را آموزش جدی تلقی کرده و بنقد جدی آن پرداخته اند! مثلا ما در هیچ آیه ای از قرآن و در هیچ روایت اعتقادی و هیچ کتاب عقیدتی و کلامی و فلسفی نداریم که چون بهشت و جهنم وجود دارد پس باید وجود خدا را بپذیرید! بلکه مساله معاد و جزئیات آن از جمله حساب و کتاب و عقاب و پاداش و بهشت و جهنم ،دنباله اثبات و تثبیت خدا و ارسال انبیاء و جزء محتواهای دعوت انبیاء است! این یک امر ساده و بدیهی است که نو آموزان بحث های عقیدتی و کلامی به آن واقفند ،بهمین جهت بنده اصلا ارزشی برای پاسخگوئی به مطالب سست و غلط سید رضی قائل نشدم ،جای تعجب است که دوستانی مطالب و کلاس های آموزشی سرکاری این سید جد کمر زده! را جدی گرفته و شروع کرده اند به پاسخ گوئی به آن و برخی هم که بنیان اعتقادی دینی درستی ندارند یا مطالعه نکرده اند گفته اند این است روش اثبات خدا و معاد! درحقیقت بدام همان چیزی افتاده اند که هدف سید رضی متدین قلابی بود!

    
 9. سلام بر ناظران گرامی
  بنده پیشنهاد می کنم در انتخابات آزاد پیش رو به آقای دری نجف آبادی رای بدهیم.ایشان انسان شریفی هستند که به جای روشهای ناجوانمردانه ای نظیر سلاخی مخالفان،پرت کردن اتوبوس دیگران،کشتن امثال بختیار و شرفکندی و…به سان تروریستها قائل به خلاص کردن آنها بصورت ناگهانی و با یک بمب دارند تا هم آبروی نظام مقدس اسلامی به جای چندبار یک بار بریزد و هم مخالفان به یکباره با کمترین درد از زندگی ساقط می شوند و در واقع این همان برد برد معروف است.منظور دعوت آقای خامنه ای از مخالفان برای مشارکت هم دقیقا همین است.

   
 10. جناب نوریزاد عزیز،

  استراتژی مبارزه مدنی شما هر روز بیشتر از پیش به روزمرگی مبتلا میشود. در حقیقت شما و جناب دکتر ملکی به دامی که برایتان پهن کرده اند گرفتار شده اید و آن دام انفعال است. با این روزمرگی که مبتلا به شما و دکتر ملکی است بزودی جناب ملکی بدلیل کهولت سن و بیماری ، خانه نشین می شوند و شما تنها می مانید. کمی دقت کنید. زمانی که شما به تنهائی جلوی زندان اوین و وزارت اطلاعات می رفتید، کاری با شما نداشتند ولی به محض اینکه جناب دکتر ملکی و خانم ستوده و نرگس محمدی و آتنا فرقدانی اضافه شدند به مرور آنها را از دور شما پراکندند. و حالا هم میدانند که دکتر ملکی دیر یا زود بدلیل کهولت سن ، خانه نشین می شود. در نتیجه شما باز هم تنها می شوید و بتدریج انرژی خود را از دست می دهید. شما را با چند جناب سروان و جناب سرگرد مؤدب و گاهی با یک ریشوی اخمو درگیر کرده اند و مساله تان شده گرگم به هوا با آنان. ببینید شما را از نوریزادی که روزی نامه هایش به خامنه ای ولوله ای به راه می انداخت به کجا رسانده اند. شما مطمئن باشید اگر به این می اندیشید که روزی بتوانید میلیونها نفر را به خیابان بیاورید تا مطالبات مردم را پیگیری نمائید، آنروز پیش نخواهد آمد میدانید چرا؟ این دوستانی را که دور و بر خود می بینید میلیونها نفر دیگر هم مثل اینها در کشور هستند. اگر روزی آنقدر کار از دست جمهوری اسلامی خارج شود و شما آنقدر شجاعت را به آنها تزریق کنید که از هیچ چیزی نترسند مطمئن باشید آنها هیچگاه از شما که تابعیت از خرد و فهم را طالبید تبعیت نخواهند کرد و میزنند و میکشند و له می کنند و نه شما و نه هیچ کس دیگری نخواهد توانست آنها را کنترل کند. نمونه این گونه تند روی های غیر قابل کنترل را در وقایع بعد از انتخابات 88 شاهد بودیم. حاکمیت عده ای را به داخل جمعیت می فرستاد تا شعارهای غیر متعارف بدهند، بلافاصله مردم احساسی هم گول می خوردند و شعارها را تکرار می کردند که همین باعث توجیه حمله لباس شخصی ها و سرکوبگران می شد.
  جناب نوریزاد،
  اگر شما هم مثل مثلا آقای خمینی فکر می کنید که بر اساس تکلیف عمل کنید و نتیجه برایتان مهم نیست این یک امری دیگر است ولی اگر به نتیجه فکر می کنید باید بدانید که احساسات و احساسی برخورد کردن در مبارزه سیاسی و مدنی بزرگترین آفت است و همینطور که می بینید شما را به انفعال می کشاند. مبارزه سیاسی دقیقا یک بازی است و قواعد و افت و خیز های خودش را دارد. گاهی فکر می کنم ایکاش مصدق و بازرگان هم کمی سیاست مدار بودند . ایکاش آنها هم بلد بودند مانند سفیر انگلستان در هند ماتحت گاو را ببوسند.
  لینک زیر مطلبی راجع به انتخابات است که در روز انلاین منتشر شده بد نیست آنرا فارغ از همه آنچه که اتمسفر اطرافتان را تشکیل می دهد بخوانید.

  ارادتمند شما
  http://www.roozonline.com/persian/opinion/opinion-article/article/-08fd15315f.html

  ——————————————

  سلام منصور گرامی
  من همه ی هر آنچه را که در این نوشته آورده اید می پذیرم. شما در این نوشته ی کوتاه به نیکویی به رصدِ اوضاع بیرونیِ من و دوستان همراهم پرداخته اید. منتها مشخص کردنِ یک نکته ی مختصر را فراموش فرموده اید. شما دراین نوشته مثل یک منتقد سینمایی یا یک منتقد سیاسی، به نقد رفتاری من و دوستانم اشاره فرموده اید. و الحق: دقیق. آنچه که فراموش فرموده اید، مشخص کردن جایِ خودِ این منتقد شریف است در این گردونه ی انفعال. شما کجا ایستاده اید؟ از چه زاویه ای به رفتار ما می نگرید؟ و سهم شخص خودتان در این سرمایه گذاری شکست خورده چه اندازه است؟ اگر بگویم: زاویه ی دیدتان را اگر اصلاح کنید حتما بهتر می توانید به تحلیل درست تر دست یابید، می پذیرید؟ نپذیرید، اما تلاش کنید از این زاویه ای که من نشانتان می دهم به رفتار ما بنگرید. اشتباه شما در این نوشته این است که تصور می کنید ما چند نفر، فعال سیاسی هستیم و داریم مثلا مبارزه می کنیم. نخیر دوست گرامی، هریک از ما خواسته هایی داریم که اگر به آنها برسیم می رویم دنبال کارمان. مادر سعید زینالی و پدرش، در پی مبارزه اند مگر که به انفعال افتند؟ دکتر ملکی و من مگر چیزی جز آنچه که بارها گفته ایم می خواهیم؟ این که: چرا ما را ممنوع الخروج کرده اید و چرا اموال ما را برده اید؟ آقا و خانم کریم بیگی و گوهر عشقی و خانواده ی فرج زاده و دیگرانی چون اینان برای تعیین تکلیف خون عزیزانشان به ما پیوسته اند. همه و همه ی دوستان ما زخمیِ یک چیز بخصوص اند که همان چیز بخصوص آنها را به محل های اعتراض می کشاند. گرچه هستند دوستانی که برسم همراهی در کنار ما قرار می گیرند . شما اگر از موضع یک ناظر منتقد به جایگاه پدر و مادری که پسرشان را هفده سال پیش برده اند که برده اند بنگرید، خواهید دانست که در این راه، انفعالی در کار نیست. چرا که افقِ مطلوب ما و آنچه که شما تصور فرموده اید یکی نیست. از زاویه ای که ما به خواسته های خود می نگریم بنگرید تا به درستیِ راه ما پی ببرید. تصور کنید قدم به قدم و روز به روز دست و پای ما را بستند و ما را از نفس انداختند. تصور کنید دست به دهان مادر سعید زینالی و دست به دهان گوهر عشقی بردند تا مطلقا نتوانند داد بزنند، اسم این را شکست نگذارید اگر یک وقتی صدایی از این دو بر نیامد. ما نخواسته ایم کار احزاب را بکنیم و مثلا جو سیاسی کشور را از کفه ای به کفه ی دیگر در اندازیم. شما در این نوشته ما را با مثلاً شاخه ای از اصلاح طلبان اشتباه گرفته اید. در این تاریکیِ دهشتناک، ما مشعلی افروخته ایم برای روشن کردن پیش پای خودمان. مردمانی که از جایگاه تماشاچیان به ما می نگرند، احتیاجی به مشعل ندارند لابد. این را نیز بدانید که بزرگترین حرکت های اجتماعی و سیاسی، از همین راهی رفته اند که ما می پیماییم. شما یک نگاهی به قد و بالای گوهر عشقی بیندازید، روزی را می توانید تصور کنید که وی منفعل شده باشد از واخواهی خون فرزندش؟ ویا روزی را تصور بفرمایید که نوری زاد نه می نویسد و نه حضوری دارد و نه فریادی، این آیا شکست و انفعال است؟ ما چند نفر خواسته ایم بگوییم می شود نترسید و حق خود را مطالبه کرد. و این کار را نیز بارها کرده ایم. خب، ما خیلی وقت است که به خواسته ی نخست خود که نترسیدن است رسیده ایم. خواسته های دیگر ما را اگر بر نمی آورند، گوارای وجودشان.
  با احترام

  .

   
  • جناب نوریزاد،

   سپاس از پاسخ گرمتان.
   جناب نوریزاد عزیز،

   اگر منظورتان از جایگاه من این است که بیرون گود نشسته ام شما کاملا حق دارید، من بیرون این گود هستم.
   این حرکت بسیار عالی است که خانم گوهر عشقی به اعتراض ایستاده است چرا که فرزندش را به آن شکل کشته اند ولی خانم گوهر عشقی چه می خواهد؟ آیا او نباید خواسته خود را بصورتی واضح، روشن و عملی بالا بگیرد تا همه بدانند که دقیقا چه اتفاقی باید بیافتد تا ایشان راضی شود؟ شما می خواهید ممنوع الخروجی تان لغو شود و اموالتان را پس بگیرید. بسیار خوب یک پلاکارد در دست بگیرید و این خواسته خود را بر آن بنویسید. آقای همتی اموالش را می خواهد بسیار خوب اموالش را مطالبه کند. مادر و پدر سعید زینالی بطور واضح و مشخص تابلوئی بدست بگیرند و خواسته خود را اعلام کنند. مطمئن باشید هیچ کسی اسم این را مبارزه یا جنبش سیاسی نخواهد نامید. ولی زمانی که شما به پرو پای خامنه ای و سپاه و محمد یزدی و فلاحیان و مصطفی محمدی و جنتی و مجلس و… می پیچید اینجا وارد کارزاری سیاسی می شوید. وقتی جناب ملکی بیانیه برای حضور مردم صادر می کنند و از روش های مبارزه منفی صحبت می کنند دیگر بحث مادر سعید زینالی و مادر مصطفی کریم بیگی و آقای همتی نیست. صحبت من در اینجاست که با شما زاویه پیدا می کند. تمام صحبت من این است که شجاعتی که شما به اجتماع تزریق می کنید بر فرض اینکه موفق شوید و میلیونها نفر را به آن حد از شجاعت برسانید باید بدانید که آن انسان های شجاع فقط به شجاعت نیاز دارند ولی معلوم نیست تئوری فهم و خرد شما را هم پذیرا باشند. کمی به اطرافتان نگاه کنید. کمی لطفا عمیق تر کامنتهای وبسایت خودتان را بخوانید و تحلیل هائی که در شبکه های اجتماعی می شود خواهید دید که چه خشم و غضب نهفته ای وجود دارد که تنها کافی است اندکی سستی در دستگاه حاکمه پدید آید. همه جارا به آتش خواهند کشید و تئوری فهم و خرد نوریزاد گرامی ما و حتی خود نوریزاد در آن میان گم خواهند شد.
   اما یک نکته را از نظر دور ندارید. هرچقدر که ترس مردم از حاکمیت بریزد ترس حاکمیت هم از مردم خواهد ریخت. ولی این به آن معنا نخواهد بود که حاکمیت جایش را به مردم می دهد فقط شیوه اش را تغییر خواهد داد.

    
   • رفیق منصور این نکته را از سر رفاقت ببین شاید کمکت کرد. با اینکه گفتش مایه آزارم است زیرا روش گفتن مناسب نیست ولی باور کن تو نیاز شدید به بازکاوی درونی داری-همانطور که من و دیگران. تو گاه عرفان می سازی تا آرامش پدید آری و دعوت به رای و شرکت در انتخابات برپا می کنی تا نظم موجود دچار آشوب نگردد اما رفیق آرامشت را نه با عرفان به دست خواهی آورد-به دلیل همان خرد پیشرفته ای که در تو هست و به تدریج مانع گول خوردن ذهنت برای معبود ساختگی می شود- و نه با انتخابات زیرا اولی را با خرد کاری نیست و دومی را با اراده. می گویی بیرون از گودی و مسیر آنکه ترس را در خود فروخورده تخطئه می کنی، آیا می توان بیرون از گود ایستاد و درون گود را دید و بد دانست و بحران زا؟ کدام عقل چنین منطقی را می پذیرد؟.دوست گرامی معلوم نیست رای ندادن بهترین کار باشد ولی بدون شک فروخوردن ترسی که عمو محمد به راه انداخته و من و تو شجاعت نزدیک شدن حتی به محل پف سیاسی او را نداریم، بهترین کاری است که نه با عرفان و نه با ترس از طوفانی شدن اطرافمان درک پذیر است. منصور به این بیندیش که احتمالا یک ترس عجیب را تو با خود داری که به تمام استدلالها و نگاهها و تلقیاتت شکل می دهد و با روان بسیاری نمی سازد و آن ترس معمولا در همه استدلالها و طرحهایت نقش ایفا می کند هم در عرفانت و هم در انتخاباتت و هم در تخطئه نامودبانه و نامهربانانه و بل شوک آورت از مسیر حق خواهی عمو محمد. دارم به خودم نهیب می زنم که مرد چرا تا بحال تصور کرده ای منصور از جوانان زبده و روشن اندیش ایران زمین است چون همواره این ترس را در نوشته هایت می دیدم اما می گذاشتم به حساب یک فضای آنی ولی دارم مطمئن می شوم که تو اگر هم با ترس زندگی نمی کنی اما با ترس فکر می کنی و با ترس راه می روی و با ترس نظر می دهی و این مایه روشنگری نیست. همه ما ترسو هستیم غیر از عمو محمد و یارانش ولی-فرق اینجاست- ما ترس را پایه درک و تحلیل و استدلال خودمان قرار نمی دهیم و اگر در فروکوفتنش در بیرون سعی نداریم اما دستکم در درون، آن را-ترس را-همه کاره ذهنمان نمی کنیم و این راهی است که تو به آن نیاز داری رفیق. می توانی این را نشانه بدخواهی دوستی نادیده بگذاری ولی می توانی مکث کنی و بخودت بگویی شاید چیزی در من دیده است از بیرون و وقت بگذاری برای کنار آمدن با خودت و سپس با دیگران گپ و گفت آغاز کنی

     
   • جناب منصور : من فکر میکنم جنابعالی نسبت به “کنش و عمل مردم اگر نترسند و یا نظام نتواند آنها را بترساند و یا کنترل کند” مبالغه میکنید. از کجا بر شما معلوم شده که اگر جنبشی ایجاد شود همراه با خشونت خواهد بود ؟ این نظر شما در مورد “خشونت مردم اگر جمع شوند میزنند میکشند له میکنند” مخاطبینش کدامند ؟ نوریزادها ؟ یا نظام که امنیتی تر شود. لابد جنابعالی خیلی سیاست بلد هستید که کار آن انکلیسی را سیاسی تشخیص دادید و سر درآوردید که مصدق و بازرگان سیاست بلد نبودند. آن نامه چه ولوله ای بپا کرد ؟ و جرا نهایت کار نوریزاد و دوستانش را خفیف و به آنها توهین کردی اینکه می گوئی ملیونها نقر مثل آنها در کشور هستند که اگر نترستد میزنند و میکشند و له میکنند لابد قیاس به خود کرده ای

     
 11. جناب نوریزاد:

  شما در یک پرسش و پاسخ فرمودید تیم آقای روحانی دزد نیستند ممکنه نباشند ولی به آقازاده ها محول کرده اند
  در این کلیب از دقیقه یازده به بالا دوستمان خواهد گفت چه کسانی هستند .

  https://www.youtube.com/watch?v=a_qGqqwyWHc&feature=youtu.be

   
 12. مازیار وطن‌پرست

  «گروهی بی خبر – یا بی درد و از ایران گسسته و یا زخم خورده و خونِ انتقام جلو چشم گرفته – خیال می کنند ما نمی دانیم دیروزمان چه بود و امروزمان چیست و چقدر عقب نشینی اجباری کرده ایم در همین زمینه های اصلی آزادی های اجتماعی – فرهنگی نسبت به سال های همین نزدیک حتی؛ مثلاً سال های معروف به اصلاحات. و مرتب در شیپور تحریم می فوتند که “عقب نشینی کافی است! هجوم ببرید و تحجر و آخوند و جمهوری اسلامی ضد زندگی را از بیخ برکنید!”

  حرف مخالفان تحریم اما روشن است. آن ها می گویند: “با کدام نیرو، با کدام سازماندهی، با کدام توده های گوش بفرمان و با کدام رهبری و فرماندهی و با کدام تجهیزات لجستیکی فرمان حملۀ اینترنتی صادر می کنید و مرا هم دعوت به پروپاگاندای دستورات خود می کنید؟

  [و منِ مازیار می‌افزایم با کدام اتحاد بین حتی دو گروه مخالف؟]

  وقتی که ابزار لازم یک کنش را در اختیار ندارید؛ منفعل شدن و ایستادن در یکجا، له شدن در مقابل حریف را باعث خواهد شد و تمام. پس بیاییم با عقب نشینی های ایذایی و تاکتیکی حریف را تشویق به حمله های بیشتر بکنیم. تا نیروهایش فرسوده و کم و کم شود و در سر بزنگاهی تاریخی – در آیندۀ تقویمی نزدیک – نیروی کافی برای حمله نداشته باشد و بتوانیم زمینگیرش کرده و با یک حملۀ بدون تلفات زیاد از نیروی ملت حسابش را برسیم.
  […]
  به کیفیت پیشرفت مان حسرت نخوریم و نا امید نشویم و نترسیم. به کمیت پیشرفتمان غره باشیم و امید ببندیم و شجاعت ورزیم. ما در سال 76 حداکثر 50 تند بودیم در برابر 50 تندتر خامنه ای. امروز اما ما 80 میانه هستیم در برابر 20 متحجر تمام خامنه ای.»

  متن کامل را اینجا بخوانید: http://dalghakirani.blogspot.co.uk/2016/02/blog-post_15.html

   
 13. تحریم انتخابات

  بالاترین
  مژده به هموطنان عزیز, درمانگاه پیشرفته با خدمات ارزان توسط دولت تدبیر و امید ساخته شد, البته در غنا!
  تشکر رییس جمهوری غنا از ایران برای خدمات پزشکی، تاسیس کلینیک، دادن بورسیه های رایگان به دانشجویان غنایی و تاسیس دانشگاه اسلامی در غنا.
  ……………………
  تا کی غناییها هم بقول مش قاسم یک سه نقطه جانانه …………مثل جیبوتی و سومالی حواله این حضرات کنند البته فکر میکنم سه نقطه غناییها غنیتر باشد . اصلا به ما چه مربوط نه مملکت مال ماست و نه سرمایه های ان . ارث پدریشونه هر جوری بخوان خرج میکنند نوش جانشان سه نقطه ها .
  رعییت فقط باید رای بده و نیاز مالیشو از چند شیفت کار -کارهای خلاف -فروش اعضا -فروش جنین -اجاره رحم -وخود فروشی تامین کنه .
  کاش اسم سیستان و بلوچستان غنا بود . بهتر نیست اسم استانهای محروممان را عوض کنیم و یک اسم افریقایی بگذاریم

   
  • شرم آوره. آی ره بر تو به اجازه کی این کارای ناروا رو میکنی . چرا کاری واسه یه میلیون آسیبدیده های شیمیائی ایرون نمیکنی. خدا ازت نگذره

    
  • بگو مرگ بر شاه ! بلند بگو ! بلند تر !

    
   • خدا پدر و پسر رو بیامرزه. الهی نور بقبر رضاشاه بباره. الحق که برازنده لقب رضا شاه بزرگ بود.
    مرگ بر ما که گفتیم مرگ بر شاه

     
 14. یک بیزار از مخابرات

  از همان سال‌های اولیه آغاز به کار اینترنت، سوال مشترک طراحان و کاربران این بود که آیا می‌شود یک اینترنت جهانی و نامحدود داشت؟ سیستمی که مانند امواج ماهواره‌ای کل کره زمین را پوشش دهد و دسترسی به اینترنت فقط محدود به عده یا کشور خاصی نباشد؟

  تقریبا سه دهه بعد از آغاز به کار اولین شرکت‌های خصوصی ارائه‌کننده خدمات اینترنتی، حالا کمپانی وان وب OneWeb که شعارش «دسترسی برای همه» است، توانسته مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار برای ساخت سیستم ماهواره‌ای که اینترنت را با قیمت مناسب برای همه مردم در هر جای کره زمین ارائه می‌دهد، جمع‌آوری کند.

  وان وب -شرکت ساخت و نصب تجهیزات ماهواره‌ای- اعلام کرده است که این مبلغ که از طرف اسپانسرهایی مثل کمپانی ایرباس، اینتل‌ست، گروه ویرجین و کوکاکولا تأمین شده، صرف پژوهش و ساخت کلیدهای اصلی پروژه‌ای خواهد شد که اینترنت ماهواره‌ای را برای مردم نقاط محروم در کره زمین قابل دسترسی خواهد کرد.

  کمپانی ایرباس -سازنده هواپیماهای ایرباس- هم چند روز پیش اعلام کرده بود که قول ساخت ۹۰۰ ماهواره را به وان وب داده است که ۶۴۸ تای آنها در مدارهایی اطراف کره زمین قرار خواهند گرفت. قرار است ۷۰۰ ماهواره تا انتهای سال ۲۰۱۸ آماده شوند.

  تخمین وان وب از نهایی شدن پروژه چیزی بین یک تا دو میلیارد دلار است. پروژه در سال ۲۰۱۷ شروع خواهد شد و وان وب امیدوار است تا سال ۲۰۱۹ بتواند اینترنت را برای همه مردم قابل دسترسی سازد.

  وب وان تنها شرکتی نیست که می‌خواهد رویای اینترنت برای همه مردم روی کره زمین را به حقیقت تبدیل کند. الن ماسک -مؤسس شرکت ماشین‌سازی تسلا- که شرکت اسپیس اکس Space X را هم برای اجرای طرح‌هایی برای آینده تأسیس کرده، هم طرحی دارد که در آن قرار است چهار هزار ماهواره ارزان‌قیمت را در مدارهایی دور کره زمین قرار دهد تا در عرض پنج سال اینترنت برای همه مردم در همه جای جهان قابل دسترس باشد.

  گوگل هم دو برنامه مجزا برای دسترسی اینترنتی به ماهواره دارد که یکی از آنها از طریق بالون‌هایی بی‌سرنشین Project Loon و دیگری از طریق درون (هواپیماهای کوچک بدون سرنشین) است که با انرژی خورشیدی Solara 50 کار می‌کنند.

  فیس‌بوک هم از این قافله عقب نمانده و در قالب پروه Internet.org در حال ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و نوعی تکنولوژی لیزری برای امکان ارتباط با اینترنت در نقاط دور افتاده کره زمین است.

  منبع: رادیوفردا
  به امید روزی که از دست اینترنت گزاف ،کم سرعت و پول برباد ده ایران راحت شویم و یک پف حسابی برایشان در کنیم.

   
 15. جناب سجاد امنیت منطقه توسط همین دزدها و آدمکشانی که ایران و مردمش را به اسیری گرفته اند برهم خورده و به اینجا رسیده.در ضمن خفه کردن مردم اسمش سرکوب است نه امنیت.

   
  • امنیت منطقه بیشتر از هنه توسط امریکا و دمکراسی های متحدش در حمله بیمورد به عراق تحت تحریک اسراییل و کمپانی های اسلحه فروش، از بین رفت ، در سوریه هم غیر از ایران بعضی کشورهای غربی و عربی و ترکیه و روسیه نقش دارند بنابراین بقیه کشورها را هم بگویید، اساس نا امنی خاورمیانه اشغالگری اسراییل است که مورد حمایت دمکراسی های غربی است. مخالفین سوریه و دولت سوریه هر دو گروهی احمق بودند که به خشونت روی آوردند و کشور خود را ویران و بازیچه کشورهای منطقه کردند ، حمایت منطقی ایران از دولت سوریه صحیح است، چون این کشور به همراه لیبی تنها کشورهایی بودند که موقع تجاوز عراق به ایران ، از ما حمایت کردند، ولی چون دولت نادان احمدی نژاد آن روزها حاکم بود ، به عوض میانجیگری سریع بین طرفین درگیر، موضعی انفعالی گرفت و اجازه داد اختلاف عمیق شود البته سعودی های عقب مانده و دیگر پادشاهان عرب هم از قدیم دشمن خاندان اسد بوده و آتش را تشدید کردند در حالیکه خود مخالفان مدنی را گردن می زنند ولی در سوریه مدعی دمکراسی هستتد

    
 16. جسن ملقب به سید رضی

  سلام به همه حق باوران خداشناس از غرب عالم تا جنوب ان و از بدو خلقت تا قبل از ان

  من را یادتان هست؟ من سید رضی هستم که به شما مباحث خداشناسی را اموزش میدادم. مدتی مشغله داشتم و نبودم ولی بحمدالله مجدد برگشتم وادامه درس را ازامروز شروع میکنیم:
  در جلسات گذشته ما وجود خدا را به شکل کاملا منطقی و عقلی اثبات کردیم که قبل از شروع ادامه درس من خلاصه مباحث قبل را برایتان بیان میکنم تا انسجام مطالب حفظ شود:
  خلاصه مبحث اثبات خداوند:
  گفتیم که بهترین دلیل اثبات خداوند انست که از منکرین خداوند بپرسیم:
  اگر خدا نیست پس چه کسی بهشت و جهنم را اداره میکند؟
  با طرح این سوال خواهید دید که منکر خداوند هیچ پاسخی ندارد و ناچار به پذیرش وچود خداوند است. زیرا درهرصورت از دو حال خارج نیست : یا باید بپذیرد بهشت و جهنم را خداوند اداره میکند که این به معنای اقرار به وجود خداوند است و یا باید پاسخ دهد که بهشت و جهنم بدون متولی و خودبخود اداره میشود که بدیهی است چنین پاسخی کاملا غلط و بی معناست.
  در ادامه شرح دادیم که ممکن است در پاسخ به این سوال ، چنین شخصی(منکر وجود خداوند) متوسل به این نظریه گردد که “بهشت و جهنم توسط تعدادی از اولین مردگان یا مرده های اولیه اداره میشود”. که من دلایل مردود بودن این نظریه را به تفصیل در مباحث فبل اورده ام و علاقه مندان میتوانند به مباحث مذکور مراجعه کنند ولی به اختصار میتوان گفت این نظریه مردود است زیرا:
  اگرمطابقاین نظریه بپذیریم که “بهشت و جهنم توسط تعدادی از اولین مردگان اداره و تولیت میشود” انگاه این سوال پیش می اید که:
  چه کسی تعیین نموده از بین اولین مردگان یا مردگان اولیه کدامیک از انها متولی اداره بهشت باشند و کدامیک متولی جهنم؟ زیرا اگر این امر به اراده خود انها واگذار میگردید مسلما همه انها علاقمند تولیت و سرپرستی بهشت بودند و جهنم بی سرپرست می ماند. پس اگر قایل به این نظریه باشیم به ناچار باید بپذیریم که للزوما “”کسی خارج از جمع این اولین مردگان یا مردگان اولیه”” وجود داشته که هم او مقرر نموده کدام مرده یا کدام مردگان متولی اداره بهشت و کدام مرده یا کدام مردگان متولی اداره جهنم باشند و بنابراین اگر کسی تعیین کرده که کدامیک از این مردگان بهشت و کدامیک جهنم را اداره نمایند بی شک ان شخص “خداوند” میباشد.
  بنابراین نظریه مذکور در خودش دارای تناقضی است که رفع ان تناقض ناچارا به اثبات وجود خداوند منتهی میشود.
  تا فرصتی دیگر همه شما حق باوران را به ذات احذیت می سپارم.بدرود.

   
  • تحریم انتخابات

   ایت اله سید رضی شما اول ثابت کن بهشت و جهنمی هست بعد دنبال خدا باور و خدا ناباور و یا متولی بگرد این قبری که بالاش زار میزنی اصلا مرده ای توش نیست . وقتتو حدر نده اکثر حاضرین این سایت نبش قبر کردند هیچی نبود

    
  • ۱۴۰۰سال است اسلام شما خاورمیانه را اینگونه اداره می کند! وای به حال بهشت و جهنمتان !
   با این الله شما!

   فردا بینم بهشت همچون کف دست

    
  • نه ابنطور نیست من اگر جزء مردگان اولیه بودم از ترس آمدن جنابعالی و امثالهم به بهشت داوطلب اداره جهنم میشدم!

    
  • سلام دوست عزیز
   من فکر نمیکنم این شیوه اثبات وجود راه گشا باشد , چرا اصلا کسی باید به وجود موجود نادیده و فرضی مثل بهشت و جهنم اقرار کند , شما اگه مصر هستید که وجود خدا را ثابت کنید , به نظر من راه های دیگر شاید راهگشا تر باشد سید جان . برای مثال میتوانید به بحثی به همین نام از دکتر سروش توجه کنید , لطفا توجه نماید نسل جدید به مثابه یک نیروی جدید در برابر اعتقادات گذشته ما ایستاده و در هر امکان , آنرا به چالش میکشد , پس باید جوابی در خور آنها داشت, این شیوه که شما مروج ان هستید سالها است که از کار ایی افتاده است . من خودم خدا باور و مسلمان هستم و با هر منطق بنا شده بر علم سر فرود میاورم . قربان شما

    
  • سلام سید رضی نمی دانید چه بلوایی از جهل و نادانی برپا بود که تشریف نداشتید هرکس حدسی میزد من شخصا فکر کردم در MIT مشغول مباحثه و تدریس هستید و دیگران هم حدس هایی می زدند و اما جمیعا نگران حالتان بودیم البته در نبود شما آقای کورس کلاس را (البته نه به خوبی شما) سعی کردند جم و جور کنند حالا که شما بحمدالله و المنه امدید فکر نکنم دیگر کسی در برابر استدلال های شما حرفی برای گفتن داشته باشد .بفرمایید سراپا گوشیم.

    
  • ” گفتیم که بهترین دلیل اثبات خداوند انست که از منکرین خداوند بپرسیم:
   اگر خدا نیست پس چه کسی بهشت و جهنم را اداره میکند؟”
   با چنین هوش و فراست در استدلال فقط می ترسم یک موقع شما را ژاپنی ها بدزدند. و برای پردازش هوش مصنوعی از شما مدد بگیرند. بگوئید مادرتان برایتان اسپند دود کند و صبح به صبح هم یک لیوان آب زرشک میل بفرمائید که اگر ندارید بگوئید برایتان بفرستم.

    
  • به قول معروف قاچ زین را بچسب اسب سواری پیش کش ! شما اول وجود بهشت و جهنم را اثبات کن بعد مثال بزن ! باشه !!!

    
 17. سردارک سعید منتظرالمهدی (شما فعلا منتظر بمون حاجی) سخنگویک ناجا: خوشبختانه در راهپیمایی 22 بهمن هیچ‌گونه کنش امنیتی در هیچ کجای کشور نداشتیم.
  بین الخطوط: انگار غیر از خودحاجی و حاجیه خانم کسی نرفته بوده.

   
 18. داریوش پارسی

  درود بر نوری زاد مبارز
  باعث خوشحالی است که لا اقل اندکی مردم به شما پیوستند و به ابرها پف کردندإ کجا هستند بقیه مردم؟
  در زمان انقلاب یک شعا ر بود “ارتش به این بی غیرتی هرگز …”
  حالا باید گفت
  مردم به این بی غیرتی هرگز ندیده هیچ ملتی إ

   
 19. مصلح آبادی اراکی

  با سلام بعد از سال‌ها و قرن ها پاپ رهبر کاتولیک های جهان و رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه در هاوانا پایتخت کوبا در کلیسایی با هم دیدار و گفتگو کردند و امروز پاپ در مکزیک به سرخپوستان گفت که به من درباره زیست در طبیعت را یاد بدهید . آقای نوری زاد اما در کشور ما آنقدر به دروغ از وحدت صحبت میکنند که رهبری نظام! با رئیس تشخیص مصلحت نظام! نمی تواند بنشیند و گفتگو کند و به هم متلک پرانی میکنند و در کشور رهبری نظام، آنقدر مقدس و عقل کل گردیده که احتیاجی به یادگیری از هیچ بنی بشری نیست .

   
 20. آ سید علی: ما در نیمه راه انقلابیم. عزیزان من! توجه دارید … هدف عزت دنیا و آخرت در زندگی اسلامی است، ما هنوز به این هدف‌ها نرسیده‌ایم و در نیمه راهیم….
  مش قاسم: خیالمون رو راحت کرد. میگه این همه عزت دنیا و آخرت که ماها به دست حکومت اسلامی میبینیم فقط نصف عزت دنیا و آخرتمونه، قراره دو برابر این به عزت دنیا و آخرتمون اضافه بشه. خدا پدرت رو بیامرزه!

   
  • مش قاسم جان
   اين عزت رو برا من و شما نميگه كه
   برا خودشون و دزدي هاشون ميگه كه به نان و نوايي رسيدن
   ميگه هنوز نصف ايران مونده بخورن ، به طرفداران ميگه نگران نباشيد هنوز نصف بخور بخور ها رو هم نكرديم

    
 21. به نظر شما آقای دکتر نوریزاد پیشنهاد ورزش صبح گاهی برای دور هم جمع شدن چطوره؟

   
 22. با درود به کورس عزیز
  ضمن تشکر از پاسخ محبت آمیز شما به نظر اینجابب در پست “جمعه های بی خیالی”
  اینجانب نیز با نقد کلی‌ شما بر آرامش دوستدار در مورد نقد ایشان بر “امتناع تفکر در فرهنگ دینی” و مقایسه اندیشهٔ پرسش گرایانهٔ خیام در مقابل دنیای خیالی و ذهنی‌ فوق العاده زیبا و هنرمندانهٔ حافظ موافقم. حافظ نه فقط در نقش یک هنرمند کم نظیر (اگر نه بینظیر) بلکه در نقش یک راوی و مورخ زمان خود و گذشته و تا حدی حتا آیندهٔ بشری حضور پیدا کرده و به واسطهٔ نبوغ و درک عمیق خود از ساختار قدرت حاکمهٔ جامعهٔ قرون وسطایی خدا‌شاهی، شیخ‌شاهی‌ و نقش و جایگاه اقشار مختلف و روانشناختی مناسبات اجتمایی بین شاه و شیخ و خواص و عوام و رعایا، تفسیری به مفهوم امروزی جامعه شناسانه در نقشی‌ به مراتب بالاتر از یک شاعر هنرمند یا حتی ناقد زهد و دین – همچو عبید زاکانی هم عصر خود – فرادیده ی خوانندهٔ دیوان خود قرار میدهد .
  تفسیر و روایت هنرمندانهٔ حافظ از تاریخ بطور خلاصه و پند و اندرز و آموزه‌های وی بسیار عمیقتر از فردوسی‌ و شیکسپیر عالمانه تر از ابن سینا و ارسطو، عارفانه تر از مولوی‌ و عطار، رندانه تر از رازی‌ و ناصر خسرو، آهنگینتر از باربد و موتزارت در ساقی نامه فرا دیدهٔ‌ بشریت است.
  در این خون فشان عرصهٔ رستخیز ****** تو خون صراحی به ساغر بریز
  سیمرغ بینش خردمندانهٔ حافظ بسیار فرا تر از هنرمندان و متفکرین اعصار بال گشوده و بیرون از صدف کن و مکان گم شدگان لب دریا را چراغ راهنماست.
  هر کوو نکند فهمی‌ زین کلک خیال انگیز ****** نقشش به حرام آّر خود صورت گر چین باشد
  نوآم چامسکی اندیشمند اجتماعی، فیلسوف و زبان‌شناس برجسته جهانی‌ عصر ما میگوید که تکامل زیستی‌ و زبان بشری – یعنی‌ سخن وری- در تکامل اندیشهٔ بشر نقش بنیاین دارد ، حافظ نیز همین مشاهده را مغرورانه در وصف خود بیان می‌کند.
  کس چو حافظ نگشود از رخ اندیشه نقاب ******* تا سر زلف عروسان سخن شانه‌ زدند
  با شما نیز کاملا موافقم که اندیشهٔ دکارت، کانت و هگل نیز نظریه پردازی رویدادهای زمان خود یا پیش رخداده‌ها بود و به باور اینجانب این اندیشه ها زاییدهٔ مختصات اقلیمی و زمانهٔ خود بوده اند. حقیر نیز در نوشتار‌های مختصر خود در پستهای گذشته به چگونگی تحول و تطور پیشروند در همکنش دیالکتیکی هستی‌ اقلیم و بشر و نقش منابع طبیعی (انرژی‌ و آب)، و در پی‌ آن نقش ابزار سازی و اندیشه سازی مکرر اشاره کردم.
  علم عصر جدید به ما نشان میدهد هستی‌ شکل متمرکز انرژیست، و انرژی‌ هستی‌ بخش است. بشر و اندیشهٔ وی نیز ماحصل این پیشروند بغرنج و بطئی ایست.
  این گونه بنظر میاید که زایش، و پرورش فرهنگ فلسفی‌ در یونان در مقایسه با زایش فرهنگ مذهبی‌ در تمدنهای دیگر مثل ایران، هند و چین و مصر باستان و سایر فرهنگهای هلال حاصلخیز پدیده استثنای تاریخ تکامل تمدنهاست نه قاعده ی کلی‌. فرهنگ مبتنی‌ بر اندیشهٔ خرد ورزی ارسطویی و سنت اگورا ، فضای عمومی‌ و تحمل گفتار و تفکر گوناگون ارابه ی قابل اطمینان و مناسب برای حمل تمدن تازه تولد شدهٔ اروپای غربی در آستانهٔ عصر روشنگری ، انقلابهای بورژوازی برای جایگزینی نظام پوسیدهٔ فئودالی متکی‌ بر فرهنگ مذهبی‌ کلیسای مسیحت و آغاز انقلاب صنعتی‌ بود.
  باور اینجابب بر این است که اقلیم و منابع انرژی‌ و آب نقش کلیدی در پیدایش تمدنها ایفا می‌کند، و این را در پست‌های گوناگون توضیح دادم
  شاید به خاطر داشته باشید مطلبی را که بنحوی در یکی‌ از پستهای قبلی‌ با شما به شکل پرشی مطرح کردم و آن نقش و رابطهٔ تاریخ سنت فلسفی‌ و دمکراسی یونان با وضعیت وخیم اقتصادی و بحران سیاسی یونان امروز است که علی‌‌رغم داشتن تاریخ و تمدنی – که به واسطهٔ آن گهوارهٔ تمدن غرب نامیده میشود – با آن دست بگریبان است
  از قضا بد نیست که با شما و خوانندگان این سطور در میا‌‌ن بگذارم که اینجانب در ارتباط با بررسیهای مفصّل تاریخی و فلسفی‌ شما در ریشه‌ها و برجسته سازی نقش فرهنگ یونانی در زایش اندیشهٔ خرد گرایی و سنت دموکراسی و فقدان اثرات قابل توجه آن بر فرهنگ ‌ایرانی- علیرغم ۳۰۰ سال حکومت سلوکیان بر ایران بعد از تصرف اسکندر، و همچنین جهت کسب توضیح و درک بیشتر وضعیت کنونی یونان یک ایمیل بلند چند صفه ی برای پروفسور یانیس واروفاکیس، وزیر مستعفی اقتصاد یونان فرستادم، و از ایشان خواهش کردم که در صورت امکان وقت جهت دانش بیشتر مخاطبین این سایت لطف کنند و ما را هم از نظرات و نقد سیاسی فلسفی‌ و اقتصادی خود که اکنون در کوران حواس تاریخی ملت یونان در گیرند، بهره مند سازند، ولی‌ متاسفانه تا کنون پاسخی دریافت نکرده‌ام، قطعاً اگر ایشان لطف کرده پاسخی عنایت کنند در اختیار شما خوانندگان این سایت قرار می‌دهم، البته این امر بعید است، با توجه به مشغله‌های ایشان و ایمیلهای فراونی که از داخل و خارج کشور دریافت می‌کنند
  در این ایمیل در پایان وضعیت دو کشور یونان و سوئد را با هم مقایسه کرده و از ایشان خواستم که در این مقایسه تبیین کنند که آیا نقش اقلیم و منابع انرژی‌ مقدم است یا تاریخ فرهنگ؟

  یونان؛ جمعیت کمتر از ۱۱ میلیون، تولید ناخالص ملی‌ ۲۸۴ میلیارد دلار، میزان صادرات ۱۲% تولید ناخالص، صادرات نفت ۳۸% اقتصاد ملی‌؛ نسبت بدهی خارجی‌ به تولید ملی‌ بین ۱۷۰% تا ۲۰۰% میزان بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی ۴۰%، در آمد سرانهٔ تقریبی ۲۰ هزار دلار با بدهی سرانه ۴۰ هزار دلار؛ ، کشاورزی معادل ۱۰% تولید ملی‌؛؛
  اقتصاد تقریباً ورشکسته و ریاضتی، ناتوان در تامین اجتماعی اکثر فرودستان مزد بگیر، کارمندان دون پایه و میانی، حقوق بگیران دولتی و بازنشستگان، چه رسد به پذیرش و پذیرایی دائمی از پناهندگان سوری، عراقی‌، افغانی و افریقایی؛ حضور آزاد احزاب گوناگون سیاسی از راست افراطی تا راست سنتی‌ متکی‌ بر فرهنگ دیرینهٔ دمکراسی، هدایت و مدیریت عالی‌ کشور در دست فرادستان بخش خدمات، مالی‌، بانکی، گردشگری و نفت خواری، زمین خواری، بورکراسی تنبل رانت خوار عریض الطویل و علاقمند و دلبسته به مصرف گرایی و محصولات صنعتی‌ آلمانی؛ یونان اکنون کشوریست تصرف شده نه توسط تانک‌ها بلکه توسط بانک‌های آلمانی.

  سوئد؛ جمعیت کمتر از ۱۰ میلیون، منابع پایه اقتصاد الوار و سنگ آهن و قدرت آبی‌ (۴۴%)، انرژی‌ هسته‌ای (۴۷%)
  تولید ناخالص ملی‌ ۴۵۰ میلیارد دلار؛ میزان صادرات ۳۷% تولید ملی‌، بدون بدهی ملی‌ و خارجی‌، هفتمین کشور ثروتمند دنیا ؛ قابلیت صنعتی‌ تراز جهانی‌، توانش ساخت ماشین آلات، نهمین تولید کننده بزرگ تجهیزات نظامی در جهان ، کشاورزی معادل ۲% تولید ملی‌؛ توانی‌ پذیرفتن پناه هندگان کشورهای بر شمرده به میزان بیش از ۱۰ درصد جمعیت کشور؛

  زمانیکه افلاطون، ارسطو، فیثاغورث، تالس، اپیکوریس، بطلمیوس،….. و سایر خداوندگان خرد و علم و فلسفه و ریاضیات گهوارهٔ تمدن غرب در آفتاب گرم و درخشان مدیترانه با پوشش‌های فاخر و نازک خود اظهار فضل میکردند، وایکینک‌های بربر سرزمینهای سرد و برف گیر شمال خود را با تکه‌های پوست حیوانات شکار شده میپوشاندند و سر از فلسفه و هندسه و نجوم در نمی‌‌آوردند

  تندرست و بر قرار باشید

   
 23. اگه سال ۵۷ بچه‌ها پلی استشن داشتن، به پدر مادر‌ها نشان میدادن، که اگه دیو رو بیرون کنی‌، میری مرحله بالاتر میبینی‌ یه دیو دیگه گنده تر اومده

   
 24. بیش از ۷۰ درصدِ «واجدینِ شرایط» در «انتخاباتِ» جمهوری اسلامی «مشارکت» نخواهند کرد

   
 25. لامصب .. موزیک اخبار شبانگاهی شبکه سیما جوری هیجان انگیز شروع می‌شه که آدم فکر می‌کنه میخواد راستشو بگه….!

   
 26. اﺯ ﺷﯿﻄﻮﻥ ﭘﺮﺳﯿﺪﻥ : ﻃﻮﻝ ﻫﻔﺘﻪ ﭼﮑﺎﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﯽ؟ . ﮔﻔﺖ: ﺩﻭ ﺭﻭﺯ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺩﺭﺱ ﻣﯿﺪﻡ ..ﯾﮏ ﺭﻭﺯ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ ﺩﺭﺱ ﻣﯿﺪﻡ …. ﭼﻬﺎﺭ ﺭﻭﺯ ﺩﯾﮕﻪ ﻣﯿﺮﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ برا ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ

   
  • تحریم انتخابات

   جناب ماهان لطفا ادرس صحیح بدهید -ایران حوزه علمیه تا دیگز شیاطین بتوانند جهت ثبت نام مستقیما مراجعه کنند

    
 27. با درود
  در سایتی رویت کردم وخواندم سخنی از کاندید انتخابات مجلس که مرحوم خدیجه همسر محمد بن عبداله پیغمبر اسلام400000 چهارصد هزار نفر شتر داشته و ثروتش را در راه اسلام خرج کرده،گوینده این رقم آخوند و فرزند امام جمعه اصفهان آیت اله یوسف طبا طبایی نژاد میباشد، حال ازشما استدعا دارم اگر اطلاعی از این رقم وتعداد دارید و یا جایی میتوانید تحقیق کنید مرا آگاه فرمایید.
  برای من بهیچ وجه این رقم قابل قبول نیست چون از سرو گردن تا دم شتر را تخمینی وتقریبی چهار متر گرفتم400000*4=1600000یعنی طول کاروان شترهای خدیجه یک ملیون ششصد هزار متر ویا 1600 کیلومتر بوده اگر شتر پیشاهنگ در زنجان بوده آخرین شتر در بندرعباس البته بر راه زمینی کنونی.
  اینها گویا هنوز در دوره قاجاریه زندگی میکنند وتصور میکنند هرچه دروغ وتزویر میکنند مردم ناتوان از درک حقیقت هستند در صورتیکه امروزه اینها از بسیاری جهات از اکثریت مردم عقب هستند.

   
  • اين حاج يوسف طباطبايي كه شما گفتيد فكر ميكنيد براي چه كساني رو منبر ميره ؟!!!

   اونهايي كه بنده بواسطه خويشاوندي در روستاهاي اطراف اردستان اصفهان ديدم تعداد بسياري روستايي خيلييي ساده و البته تعدادي هم مولتي ميليونر كه همه افتخارشون از دين و دينداري ساخت مسجد يك ميليارد و چند ميليون توماني در يكي از روستاهاي همان ناحيه است
   و اتفاقا حاج اقا يوسف از قبل همين مولتي ميليونرها نون و بوقلمون هر روزه شون تامين و براه است
   حالا شما فكر كنيد از اين دست اخوندها و ادم هاي پولدلر و مزور و رياكار چقدر در ايران وجود داره

    
  • ای داد و بیداد! میگی اونهایی که در انقلا ۵۷ شرکت کردن به یه همچین جفنگیاتی اعتقاد داشتن؟ اون استاد ترمودینامیک، اون دکتر شیمی، اون جامعه شناس مشهور، اون سیاستمدار زبده، اون وکیل دادگستری، اون قاضی دادگستری، اون پزشک، اون معلم، اون دانشجویی باهوش، اون ………. همه یه مشت گمراه و احمق بودن؟

    
   • مش قاسم + …

    همانطور که شما فرمودید همه تحصیل کرده بودند که یه شیاد از راه رسید و همه گمراهان را با خود یکی کرد و از احمق بودن آنها سود برد

     
  • بسته به این که انسان در چه رحمی شکل گرفته باشد گفتار و کردارش نیز همانگونه خواهد بود.

    
 28. درود به راد مرد غیور ایران زمین آقای محمد(کاوه)نوری زاد
  و به سرور گرامی آقای دکتر ملکی و به یاران نترس و با وفایتان
  بجای سمبلیک پف سیاسی و سر بالا بطرف آسمان ، تف بر صورت پر رو و بی حیای آخوندهای مکار و دروغگو وجنایتکار و اعوان وانصارشان انداخت.
  هموطنان گرامی ! برای بسیاری از ما ها در طول این سی سال واندی ، هویت و ماهیت رژیم جنایتکار و منحط ودروغگوی آخوندی آشگار شده است.
  اگر از ترس در اعتراضات بحق محمد نوری زاد و ملکی و سایرین از جان گدشته شرکت نمی کنیم، حداقل در روز انتخابات غیر دمکراتیک و غیر مردمی شرکت ننمائیم و فعالانه به هر نوعی از انحاء دوستان وآشنایان را تشویق نمائیم که به خیابان ها نیایند و در خانه هایشان بمانند تا خیابان ها و مکان های به اصطلاح رآی گیری خلوت باشند. زیرا این رزیم آخوندی بطور نمایشی مشروعیت خود را از کشورهای دیگر و بویژه غربی ها طلب می کند وبا توجه به غربال کردن تقاضا ها جهت نمایندگی ، از صندوق های رآی همان بیرون خواهد آمد که خامنه ای و ولایت فقیدش می خواهند. ما مردم ایران چقدر زود باور هستیم و جند بار بایستی پایمان در چاله فرو رود ، بی ادبی نشود بقول معروف : هنوز دو زاری(دو ریالی) نیافتاده است؟
  از ابتدای تأسیس این رزیم، انتخابات فرمایشی جز کلاهبرداری وسوء اسفاده چیز دیگری نبوده است.
  عدم شرکت در انتخابات هم یک نوع نا فرمانی مدنی ست.
  با آرزوی تندرستی وموفقیت و تشکر از امکان ودرج دیدگاه دگری در وب سایتتان

   
 29. ﮐﺘﺎﺏ ﻣﻌﺎﺩ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺁﻳﺖ ا..ﺩﺳﺘﻐﻴﺐ ﺷﻴﺮﺍﺯﻱ
  ﺍﺯ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﺍﺳﻼﻡ ﻧﻘﻞ ﻣﻲﮐﻨﺪ :

  ﻫﺮ ﻣﺆﻣﻦ ﮐﻪ ﺷﻬﻴﺪ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ
  ﺩﺭﺑﻬﺸﺖ ﻗﺼﺮﻱ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭﺵ ﺭﺍ ﻣﻲ ﮐﺸﺪ
  ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻗﺼﺮ ٧٠ﺣﺠﺮﻩ ﺍﺳﺖ
  ﻭ ﻫﺮ ﺣﺠﺮﻩ ﺩﺍﺭﺍﻱ ٧٠ﺗﺨﺖ ﺍﺳﺖ
  ﻭ ﺑﺮ ﻫﺮ ﺗﺨﺘﻲ ٧٠ ﻓﺮﺵﮔﺴﺘﺮﺍﻧﺪﻩ ﺍﻧﺪ
  ﻭ ﺑﺮ ﻫﺮ ﻓﺮﺷﻲ ٧٠ﺣﻮﺭﻱ ﻧﺸﺴﺘﻪ
  ﻭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭﺷﻬﻴﺪ ﺭﺍﻩ ﺍﺳﻼﻡ ﺭﺍ ﻣﻲﮐﺸﺪ…

  ﺑﺎ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﺍﻳﻦ ﺳﺨﻦ ﻭ ﺑﺎ ﻳﮏ ﺿﺮﺏ ﺳﺎﺩﻩ ﺭﻳﺎﺿﻲ ﻧﺘﻴﺠﻪ میگیریم:
  70 x 70 x 70 x 70 ﺣﻮﺭی
  ﻣﻌﺎﺩﻝ ٢٤ ﻣﻴﻠﻴﻮﻥ ﺣﻮﺭﻱ ﺑﻬﺸﺘﻲ
  ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻳﮏ ﺷﻬﻴﺪ ﺍﺳﻼم میباشد.
  و ﺑﺎ ﻓﺮﺽ ﺍﻳﻨﻜﻪ
  ﻫﺮ ﻛﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﻓﺮﺷﻬﺎ، حداقل ٦ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ ﺑﺎﺷﺪ،
  ﻣﺴﺎﺣﺖ ﻛﻞ ﻓﺮﺵﻫﺎ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ ٠٠٠ ٠٥٨ ٢ ﻣﺘﺮﻣﺮﺑﻊ
  ﺑﺎ ﺩﺭﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ٢٠ ﺩﺭﺻﺪ ﻓﻀﺎ
  جهت ﺭﺍﻫﺮﻭ، ﺭﺍﻩ ﭘﻠﻪ ﻭ ﻓﻀﺎﻫﺎﻱ ﺑﺪﻭن فرش،
  ﻣﺴﺎﺣﺖ ﻛﺎﺥ ٦٠٠ ٤٦٩ ٢ ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ ﺑﻪﺩﺳﺖ ﻣﻲ ﺁﻳﺪ
  ﻋﻤﺎﺭﺗﻲ ﺑﺎ ﺯﻳﺮ ﺑﻨﺎﻱ ٠٠٠ ٢٠ﻣﺘﺮ ﺩﺭ ٠٠٠ ٢٠ﻣﺘﺮ
  ﻭ ٦٢ ﻃﺒﻘﻪ ﺑﻪ ﺍﺭﺗﻔﺎﻉ ١٨٦ ﻣﺘﺮ
  ﭘﺮ ﺍﺯ ﺣﻮﺭﻱ!
  ﻓﻘﻂﺑﺮﺍﻱ ﻳﻚ ﺷﻬﻴﺪ ﺍﺳﻼﻣﻲ
  ﺑﺎ ﻓﺮﺽ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺷﻬﻴﺪ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ ﺑﻪ ﻫﺮﺣﻮﺭﻱ
  حداقل ﻳﻚ ﺳﺎﻋﺖ ﺳﺮﻭﻳﺲﺩﻫﻲ ﻧﻤﺎﻳﺪ،
  ((ﺑﻌﺪ ﺍﺯ٧٤٠ ٢ﺳﺎﻝﻛﺎﺭ ﺑﺪﻭﻥ ﻭﻗﻔﻪ))
  ﻧﻮﺑﺖ ﺑﻪ ﺁﺧﺮﻳﻦ ﺣﻮﺭﻱ ﻣﻴﺮﺳﺪ’
  حالا جوی عسل و حوریانی که در باغ میگردن و… بماند !!! (inlove)

  اگه با من کاری ندارین، من میرم که شهید شم!! ☺️

  داعش بیا منو منفجر کن

   
 30. ﺍﺗﻮﺑﻮﺳﯽ ﺯﺍﺋﺮﺍﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ را ﮐﻪ ﯾﮏ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﻫﻢ ﺑﯿﻨﺸﺎﻥ ﺑﻮﺩ ﺑﻪ ﺳﻮﺭﯾﻪ
  ﻣﯽ ﺑُﺮﺩ
  ﺩﺭ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺷﻬــﺮﻫﺎﯼ ﺗﺮﮐﯿـﻪ ﭘﻨﭽـﺮ ﺷﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺗﻌﻤﯿـﺮﮔﺎﻩ، ﺟﻬﺖ ﻣﺮﻣّﺖ
  ﻣﺮﺍﺟﻌﻪ
  ﻣﯿﻨﻤﺎﯾﺪ . ﻣﺴﺎﻓﺮﺍﻥ ﻫﻢ ﺍﺯ ﻓﺮﺻﺖ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ .
  ﺻﺎﺣﺐ ﻣﻐـﺎﺯﻩ ﺑﺎ ﻟﺒﺎﺱ ﮐﺎﺭ ﻭ ﺿﻤﻦ ﭘﻨﭽﺮﮔﯿــﺮﯼ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﻣﯽ
  ﭘﺮﺳﺪ ﺷﻐﻞ
  ﺷﻤﺎ ﭼﯿﺴﺖ؟
  ﺣﺎﺝ ﺁﻗﺎ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﻫﺴﺘﻢ ﻧﻤــﺎﺯ ﺟﻤﺎﻋﺖ ﺍﻗﺎﻣﻪ ﻣﯽ
  ﮐﻨﻢ، ﺩﺭ
  ﻣﺴﺎﺟﺪ ﻭ ﻣﺤﺎﻓﻞ ﺳﺨﻨـﺮﺍﻧﯽ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﻢ ﻭ …
  ﺗﻌﻤﯿﺮﮐﺎﺭ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺳﺆﺍﻝ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ ﺍﯾﻨﻬﺎ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻢ، ﺷﻐﻠﺘﺎﻥ ﭼﯿﺴﺖ؟
  ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﺷﻐﻞ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﻧﺪﺍﺭﻡ .
  ﭘﻨﭽﺮﮔﯿــﺮ ﺩﺭ ﺍﻧﺘﻬﺎﯼ ﻣﻐﺎﺯﻩ ﻟﺒــﺎﺱ ﺭﻭﺣﺎﻧﯿﺘﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻭ ﻧﺸــﺎﻥ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ
  ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ،
  ﺑﻨﺪﻩ ﻫﻢ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﻫﺴﺘﻢ، ﻭﻗﺖ ﻧﻤﺎﺯ ﻟﺒﺎﺳﻬﺎﯾﻢ ﺭﺍ ﻋﻮﺽ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ﻭ
  ﺍﻣﺎﻣﺖ ﻧﻤـﺎﺯ
  ﺟﻤﺎﻋﺖ ﺩﺭ ﻣﺴﺠﺪ ﺭﺍ ﺑﺪﻭﻥ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﭘﻮﻝ ﺑﻪ ﻋﻬﺪﻩ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻡ ﺑﺮ
  ﻣﯽ ﮔﺮﺩﻡ .
  ﻣﮕﺮ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻧﻤﺎﺯ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ “ﺷﻐﻞ ” ﻭ ﻣﻨﺒﻊ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺑﻪ
  ﺣﺴﺎﺏ ﺁﻭﺭﺩ؟ !
  ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺎﻧﻨـﺪ ﻣﺮﺩﻡ ﻭ ﺩﺭ ﯾﮏ ﺳﻄﺢ ﺑﺎﺷـﺪ ﻭ ﺍﮔــﺮ ﮐﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ
  ﺩﯾﻦ ﺍﻧﺠـﺎﻡ
  ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﺁﻧﺮﺍ ﻓﺮﯾﻀﻪ ﺑﺸﻤﺎﺭﺩ، ﺩﺭﻏﯿﺮ ﺍﯾﻨﺼﻮﺭﺕ ﺍﮔﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ
  ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ
  ﻫـﺮ ﺷﺨﺺ ﻧﺎﺳﺎﻟﻤﯽ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﺎ ﺭﯾﺎﮐﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺟﺎﯾﮕﺎﻩ ﻗﺮﺍﺭ
  ﮔﯿﺮﺩ …! و این سه نقطه هم از مش قاسم است

   
 31. تحریم انتخابات

  جنتی در نطق انتخاباتی: قوای سه‌گانه بدون رهبری مشروعیت ندارند
  هشتاد ملیون ایرانی کشک و پشم اگه اینطوریه خود رهبر بره رای بده دیگه چه نیازیی به رای مردم
  …………………….
  * وزیر کشور : ۵ بار برای مسئله بررسی صلاحیت‌ها به دفتر رهبری رفتم
  این شعور و خرد ما را میرسونه ما نماینده میخواهیم کس دیگه اونو تعیین میکنه فقط یک احمق میتونه تصورکنه که این دیکتاتور و اطرافیانش بویی از دموکراسی و حقوق بشر برده باشند .
  اگر توهین از این بیشتر میخواهید رای بدهید

   
 32. ” اصلاح طلبان و انتخابات در پیش”

  در جوامع دمكراتيك، يعني جایی که در آن به معناي واقعي كلمه،(نه‌ شعاری بی‌ محتوی) “ميزان رأي ملت است” ،

  انتخابات ازاد ابزاريست كه شهروندان توسط ان، نمايندگان واقعي خود را جهت به تحقق رساندن خواسته هايشان،

  برميگزينند. زماني ميتوان صحبت از “انتخابات ازاد” بميان اورد، كه پيش شرطهاي ان، از جمله وجود احزاب و

  سازمان هاي سياسي مستقل كه گرايشات و خواست هاي اقشار گوناگون جامعه را نمايندگي ميكنند، وجود

  داشته باشند. ناظران بي طرف و بي غرض و نمايندگان احزاب و سازمانهاي شركت كننده، بر تمامي

  مراحل انتخابات، نظارت كامل داشته باشند. هیچ مرجعی، جز رای مستقیم مردم، تعیین کننده صلاحیتِ

  نمایندگان و کاندیداها نباشد!

  در هیچیک از انتخاباتی که از فردای انقلاب در ولایت اسلامی ما برگزار گردید، این شرایط فراهم نبوده است.

  *

  برخی‌ از هموطنان در شگفتند که چرا حکومت همچنان دست به تبلیغات اغراق آمیز و دروغین میزند.

  اعترافات مخالفان حکومت، که در زندان‌ها تحت شکنجه و فشار از آنها گرفته میشود، دیگر چنان نخ نما شده اند

  که کمتر کسی‌ به آن باور دارد! بنگاه دروغ و خرافه پراکنی صدا و سیما با هزینه‌های میلیاردی بی‌ وقفه به تولید

  و پخش مبتذل ترین برنامه‌ها ادامه میدهد .!! حقیقت ماجرا این است که مخاطب این پیام‌های دروغین و مغرضانه،

  نه من و تو، بلکه دو گروه عمده درجامعه اند. اول توده‌های محروم و سنتیِ ساکن در مناطق دور افتاده کشورند که

  تنها کانال ارتباطی‌‌شان با جهان خارج، رسانه‌های دولتی و در صدر آن صدا و سیماست.

  دوم اقلیتی ست که حیات و منافع مادی و موقعیت سیاسی شان با حفظ نظام در هم تنیده شده است.

  لذا تمامی‌ تلاش حاکمیت بر آن است تا مشروعیت از رفته خود را، نزد هواداران قلیلی، که آنها را به هر ترفند

  و حیله‌ای بدنبال خود میکشاند، زنده نماید.

  در کشوری با جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون، جمع آوری برنامه ریزی شده ۵ میلیون نفر در خیابان ها، که

  بیشترشان را اعضای نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه، سازمانهای اطلاعاتی‌ و امنیتی، مستخدمین دولتی و

  اعضای خانواده‌هایشان تشکیل میدهند، کاریست بس سهل و آسان برای حکومت.

  با این وجود برای راهپیمایی سالگرد ۲۲ بهمن، قادر به پر کردن خیابانهای تعیین شده برای مسیر

  راهپیمایی‌ها نبودند! به همین جهت، مهندسان انتخابات و در رأس آنها رهبر نظام در تلاش اند که با هر قیمتی،

  مردم را به پای صندوق‌های انتخاباتی بكشانند و حضور هر چه بیشتر آنها را، نشانِ پذیرش و مشروعیت نظام

  قلمداد کرده، این استقبال مردمی را به‌‌‌ رخِ دوست و دشمن بکشند. در مقابل، عدم حضور گسترده و چشمگیر

  مردم در خیابان‌ها و خالی‌ بودن حوزه‌های انتخاباتی از رای دهندگان در روز هفتم اسفند، ضعف و بی‌ اعتباری

  ولی فقیه را، بیش از همه، برای اقلیتِ باورمندِ نظام، روشن می‌سازد!

  *

  انان كه مردم را براي مشروعيت بخشيدن به نظام اسلامي و خشنودي رهبر، بار ديگر بپاي صندوق هاي رأي

  فرا ميخوانند به اين پرسش ساده پاسخ دهند كه چه تغيير و تحول أساسي در رفتار و عملكرد رهبر، شوراي نگهبان،

  مافياي سپاه، قوه قضاييه و نهادهاي امنيتي، پس از كودتاي سال ٨٨ تا به امروز صورت گرفته كه انها را متقاعد

  ساخته است كه اين نهادها اينبار به رأي مردم تمكين كرده و انرا محترم خواهند شمرد؟

  نابخشوده ترين گناه إصلاح طلبان اين است كه هيچگاه، حتي زمانيكه اماج سخت ترين حملات جناح حاكم قرار گرفتند،

  هرگز صادقانه و خالصانه بسمت مردم روي نياوردند! هاشمي رفسنجاني سالها به تحقير شدن توسط نخاله اي

  همچون احمدي نژاد، تن داد ولي هرگز حاضر به گسستن بندهايش با مراكز قدرت و حكومت نگرديد. زيرا تلقي او

  از “مردم” نيز ، همچون يار ديرينش رهبر نظام، “گله اي” است، كه ميبايست توسط ولي و رهبري، هدايت و

  راهنمايي شوند!!

  از انجايكه بخش بزرگي از إصلاح طلبان امروزي در جنايات و فجايعي كه حكومت إسلامي بدعتش را در پشت بام

  مدرسه علوي گذارد، و سالها پس از ان به قتلهاي زنجيره اي كشيده شد، دست داشته اند و هرگز با وجدان عمومي

  جامعه تسويه حساب نكرده اند، از فرداي حذف نظام در وحشتند!! لذا به هر تحقير و بي ابرويي تن داده و

  در اين راه، جماعت درمانده و زخم خورده اي را كه خود در فلاكت شان نقش موثري داشتند، براي حفظ نظام

  و حراست خود، بپاي صندوق هاي رأي، فرا ميخوانند!

  در ایده‌ال‌ترین و خوش بینانه ترین حالت، مجلسی خواهیم داشت، همچون مجلس ششم. سوال این است :

  چه تضمینی وجود دارد که رهبر، با قوانین و مصوباتِ پیشنهادی این مجلس، آن نکند که با حکمِ حکومتی‌اش

  با قانون مطبوعاتِ پیشنهادی مجلس ششم کرد؟!!

  چرا ما باید هنوز پس از قریب چهل سال، تنها حقِ انتخاب میانِ بد و بدتر را داشته باشیم؟!

  تجربه شش ساله پس از کودتای ۸۸ نشان داده است که نظام، آنچنان از حضور مردم در خیابان‌ها وحشت زده

  شده است که اجازه کوچکترین تجمعی را حتی برای جمع آوری زباله نمیدهد. حرکت‌های مدنی و اجتماعی

  و حتی برگزاری مراسم سالگرد کشته شدگان و درگذشته شدگان را برنمیتابد.

  حال که حکومت ناچاراً به برگزاری این انتخابات، تن‌ داده است چرا از این فرصت استثنائی استفاده نکرده، اینبار

  با “نشستنِ میلیونی” در خانه، همان پیامی را برسانیم که با “ایستادنِ میلیونی” در خیابان‌ها در سال ۸۸ رساندیم ؟!

  ما با نه! گفتن و در خانه ماندن، بیش از این اجازه توهین به فهم و شعور مان نخواهیم داد!

   
  • خیلی از کسانیکه در این سایت نظر می گذارند ، افرادی منفی باف هستند که انقدر در جزییات مسایل گم شده اند که اصل مسله را فراموش کرده اند، آب را می بینند ولی دریا را خیر، اشکالات جزیی مملکت را میبینند و بزرگنمایی می کنند ولی آرامش کشور در این منطقه نکبت زده توسط گروههای تکفیری مشکوک الوجود را نمی بینند، آنها قطعا در عمل خود از اداره یک نانوایی عاجزند ولی فکر می کنند اداره کشوری با این تعدد اقوام و …در این نقطه از جهان کار راحتی است و نباید هیچ اشکالی وجود داشته باشد ودر صورت هر اشکالی باید به خیابانها ریخت و انقلاب کرد ، با اینکه بعضی شدیدا از انقلاب 57 پشیمانند ولی نمی فهمند که هیچ تضمینی وجود ندارد که هر دگرگونی اساسی وضع را بسیار بدتر کند .
   ایراد گرفتن بسیار راحت است، مثلا میتوان صدها اشکال اساسی از ساختار آمریکا که قوی ترین دمکراسی دنیاست گرفت :
   چرا از اسراییل که طبق مصوبات سازمان ملل اشغالگر است همیشه حمایت می کند. چرا در جنگ جهانی مردم غیر نظامی را بمب اتم زد. چرا صدها هزار فقیر در خیابانهای ان می خوابند و از سطل های زباله غذا میخورند . چرا بیشتر شبها امنیت در بعضی از شهر ها ی آن توسط گروههای مافیایی مسلح وجود ندارد . چرا از دیکتاتورهایی مثل پهلوی ها و آل سعود و … حمایت می کند.چرا بیش از دو حزب و عقیده در آن امکان وجود و رقابت ندارند ، چرا باید پول سرمایه دارها انقدر در تبلیغات سیاسی آن تاثیر گذار باشد ، چرا مصدقها و آلنده ها را با ناجوانمردی سرنگون کرد، چرا دهها هزار کلاهک هسته ای انبار کرده ، چرا باید یک بیسواد و یک استاد علوم سیاسی در یک دمکراسی دارای رای یکسان باشند، چرا بزرگترین صادرکننده اسلحه و سیگار که جز بدبختی حاصلی ندارند در دنیاست، چرا باید حق وتو داشته باشند ( نظیر حق وتوی شورای نگهبان ما )، چرا منابع و معادن و نفت کشورهای جهان سوم را سالها غارت کردند و الان از طریق مزدوران خود مثل آل سعود نفت مردم منطقه را حراج می کنند …. چرا کشورهای دیگر را تجزیه ولی خود متحد میشوند ( ایالات متحده و یا اتحادیه اروپا و یا دو اتحاد المان )و…..

   بنابراین دیدن نقاط ضعف ویا فحاشی و توهین و شعار هنر نیست و هر کسی میتواند در مورد هر سیستمی چنین نظرات منفی فراوانی را بدهد ، مهم ارایه طرحی است که اولا عملی و در ثانی نتیجه آن به احتمال زیاد خوب باشد نه اینکه بعد از دوسال دوباره پشیمان شویم

    
   • خيلي هايي كه ميان اينجا كامنت ميگذارن شايد در انقلاب ٥٧ بودن و انقلاب كردن و مطمئنا پشيمان هستند
    و اين پشيماني بحق هم هست
    الان ميخوان جبران كنن
    پس بايد ايراد گرفت و مشكلات واكاوي كرد
    نظام جمهوري اسلامي روي كار نيومد كه براي ايران و ايراني و اساسا پيشرفت ايران كاري بكنه
    اومد تا خودش به فلسطين و لبنان برسونه و با اسرائيل رو در رو بشه تابقول سران نظام قدس عزيز فتح بشه

    اي كاش همه ما بخواهيم كه واقعا در احوال اين ٣٧ سال تفكر كنيم . اگر مثلا پيشرفتي بوده اما اگاهي و فرهنگ و خيلي چيزهاي از اين دست حركت رو به عقب داشته
    ما مردمان رياكار و مزوري شديم حتي براي خدا هم رياكاري ميكنيم
    به هيچ چيز فكر نميكنيم جز پول

     
    • آیا کسانیکه به ادعای شما آن اشتباه وحشتناک را کردند ، میتوانند منطقا پرچمدار انجام تغییراتی در حد همان اشتباه اول باشند، چه تضمینی وجود دارد دوباره اشتباه نکنند، ایا آزموده را آزمودن خطا نیست

      
   • تحریم انتخابات

    جناب سجاد چقدر خوبه یکه به قاضی رفتن
    ما خواهان یک انتخابات ازاد و دموکراتیک هستیم که بتوانیم نماینده واقعی خودمان را انتخاب کنیم . طالب انقلاب و براندازی هم نیستیم اصلا ربطی هم به ما نداره در شرق و غرب عالم چی میگذره .
    ……………………
    فرموده اید: چرا باید یک بیسواد و یک استاد علوم سیاسی در یک دمکراسی دارای رای یکسان باشند،
    این همان نظر اخوندیسم است که ملت را فاقد عقل شعور میدانند اگر چنین است اصرار و التماس از مردم بیشعور برای شرکت در انتخابات برای چیست . استفاده ابزاری؟
    …………………….
    فرموده اید :چرا کشورهای دیگر را تجزیه ولی خود متحد میشوند ( ایالات متحده و یا اتحادیه اروپا و یا دو اتحاد المان )و…..
    دوست عزیز این امر ناشی از شعور دولتمردان ان کشورها میباشد.
    یکی بفکر عذت و افتخار و منافع کشور و ملتش میباشد و بعضی کشورها هم که حاکمان ان فاقد شعور و سیاست میباشند بازیچه دست این قدرتها قرار میگیرند و گل سر سبد انها ایران :
    هزینه میلیاردی پروژه هسته ای بیحاصل سرمایه های نجومی که میبایست خرج زیر بنای اقتصاد و عزت مردمش میشد به کشورهای امریکا جنوبی -جیبوتی-سومالی -لبنان -فلسطین -عراق -سوریه- یمن ارسال شد که بعضی پول ها را بالا کشیدند و بقول مش قاسم سه نقط ………حواله ما کردند.
    …………………….
    چرا تمام تریبونها دراختیار یک گروه خاص باشد ولی حتی یک تریبون در اختیار منتقدین قرار نمیدهند.
    میدانید چرا ؟ چون رسوا مشوند و تمام دروغهایشان برملا میشود
    …………………….
    این موارد نامش منفی بافی است ؟

     
    • درهمه جای جهان دمکراسی یک پدیده تکاملی و تدریجی بوده، دمکراسی سال 57 خودمان که با قدرت طلبی گروههای تروریستی در سال 60 قویا آسیب دیده کشورهای عراق و لیبی و مصر و …. شاهدی بر مدعی من است.
     انتقاد من بر دمکراسی را هم جوابی ندادی ، یک بیسواد را راحت میشود فریب داد و رای معتادان و نیازمندان را هم می خرند ، ایا رای اینها معادل یک فرد دانا و با مطالعه باید باشد ؟ البته این مثال را از این جهت زدم که نشان دهم میتوان به همه چیز حتی دمکراسی که معبود خیلیهاست هم ايرادات اساسی گرفت و فکر نکنیم که همه چیز سیاه و یا سفید است .
     در مورد تجزیه کشورهای دبگر، حرف شما در صورتی مصداق دارد که کشورهای غربی با مداخلات و کودتاهایی رهبران مستقل و ملی کشورهای جهان سوم را در جهت منافع خود برکنار نکرده باشند که مثال مصدق و آلنده و لومومبا و کودتای خونبار اخیر مصر موجودند .
     پروژه هسته ای نیز در شرایطی که پاکستان و روسیه و اسراییل که در منطقه ایران دارای آن تکنولوژی هستند ، اصل وجود آن به حق است البته توسط احمدی نژاد نادان به ابتذال کشیده شد و مشکل در احمدی نژاد بود نه پروژه هسته ای، احمدی نژاد هم پیروزی اولش تا حدی مدیون مخالفین منفی بافی بود که همیشه به مردم می گویند رای ندهید

      
   • ب.ظ / فوریه 12, 2016

    شما نظر خودتان را بنویسید و دیگران هم نظر خودشان را می نویسند. شما مختارید از رشدها و پیشرفت هایی که می گویید بنویسید. در این سایت سانسور حد اقل است. نانوایی دیگر چه صیغه ای است . قیاس مع الفارق می کنید. در یک نانوایی همه چیز حسابش روشن است . عده ای زحمت می کشند و با همکاری و هم آهنگی یک کالایی تولید می کنند که نیاز اساسی جامعه است و اگر یک هفته تولید نشود میلیون ها نفر دچار مشکل می شوند. همه مفتخور هایی که برای ثروت نجومی خود یک ساعت هم کار مولد نکرده اند ، بد نیست گاهی هم به شاطری که پشت تنور عرق می ریزد ، نگاهی بیاندازند تا شاید تلنگری به وجدانشان بخورد و بفهمند که نان مفت اونها حاصل نیروی کار و زحمت همین نانوا و کارگر است اما اونا بدون هیچ کار مفیدی نان مفت می خورند، می دزدند ، می چاپند ، دروغ می گند ، مردم فریبی می کنند، پرونده سازی می کنند، از خون شهدا برای خوردن خون و مال مردم سوء استفاده می کنند ، …. آخه اینا هم شد کار؟ و مگه کجا از اون کشتی کذایی نظام این طور نامردم ها جولان می دهند ؟سعید زینالی و ستار یهشتی و چماق کوفتن بر سر هر جمعیت معترضی که حق و حقوقی را طلب میکنه و تبدیل انتخابات نیمبند به انتصابات و پرکردن زندان ها از انسان های شجاعی که جرمشان فقط نوشتن بوده و با ماشین از روی معترضین رد شدن و قبضه کردن رادیو و تلویزیون که مال همه مردمه برای یک دار و دسته و راه انداختن ماشین دروغ و انگ زنی علیه کسانی که هیچ فرصتی برای دفاع به اونا داده نمی شه و غارت ثروت ملی توسط اعضای مافیایی که دولت بالای سر دولت منتخب راه انداختن و اسید پاشی و انبوه جوون های غرق شده در افسردگی و اعتیاد و فحشا و فقر و ترس و هدر دادن تریلیارد ها ثروت این مردم در راه برنامه هسته ای و شیعه گستری بدون اینکه یکبار در یک رفراندوم رسمی از مردم نظر خواهی بشه و اختلاف طبقاتی مهار نشدنی میان آقا زاده های مفتخور و اکثریت مردم زحمتکش و سانسور کتاب و روزنامه در حدی که هیچکس نتونه حرف دلش رو بزنه و یک نفر رو با یک نقل قول شفاهی بی سند مادام العمر حاکم بر سرنوشت یک ملت بزرگ کردن…و..و…. که دیگه سند نمی خواد آقای محترم. شما برید سند از اونی بخواهید که برای خمینی جانشین تعیین کرد و حالا این جانشین به خود او هم وفا نکرده. ای تف به این روزگار و سرنوشت که ما در سال 57 برای خودمون رقم زدیم. ما با این اشتباه و اعتماد به اون هایی که وعده آزادی و درست کردن دنیا و آخرت و مقام انسانیت بهمون دادند غیر از خودمون ،دو سه نسل بعدی رو هم سوزاندیم ، سوزاندیم ، سوزاندیم و حالا نمی دونیم به بچه های خودمون چه جوابی بدیم. ما در یک یک جنایت ها شریکیم ، ما مسول فلاکت و آوارگی و بیکاری و مرگ تدریجی این نسل هستیم. گفتیم دیو رفت و فرشته آمد. و من به نوبه خود میگم چه غلط گفتیم . و همراه با نوریزاد صد بار میگم: ما آأم کشتیم.نه اینکه با دست خودمون ،بلکه با مسوولیتی که در قبال قتل های زنجیره ای ، و مرگ و شکنجه هدی صابر ها و تباه شدن نیروها و شایستگی ها و فرار مغزها و تن فروشی دخترانمون و پرپر زدن جوون هامون در اعتیاد انواع و اقسام مواد شیمیایی و صنعتی داریم. نانوا شرف دارد به اونهایی که باعث و بانی این وضع شدند. در اداره نانوایی صدها برابر فایده بیشتری به مردم می رسد تا در اداره کردن مملکت با لولو خور خوره هایی که خودشون ساختند .ای کاش قلم من خرد شده بود روزی که یک قدم در راه پیمایی های سال 57 برداشتم . ای کاش از مادر زاییده نشده بودم تا حالا فرزندم بهم بگه چرا منو زاییدی. راستی میشه شما هم یک سندی برای حق رهبر شدن آقای خامنه ا ی به ما نشون بدید؟

     
    • ذكر مثال نانوايي يعني اينكه اينها كه إز إشكالات مديريت يك كشور اينقدر عيب بابي مي كنند اكثرا در حد يك مكان عمومي ساده هم تجربه ندارند و فكر ميكنند كنترول يك كشور بدون وجود أشكال، مقدور است

      
    • اشتباه شما اینست که کشورت را با سویس مقایسه میکنی، اگر سال 57 و رژیم قبل هم تحفه ای بود قطعا 95 درصد مردم مخالفش نمیشدند، روزی 6 میلیون بشکه نفت میفروختند و در پایتخت حلبی آباد و گود نشین داشتند، دیکتاتوری مطلق بود، کاربرد آوارگی برای مردم ایران در شرایط نکبت فعلی عراق و سوریه و لیبی و لبنان و یمن و …..بی انصافی محض است، در رژیم سابق هم پولدارها و خیلی از درسخوانده ها که رفاه و ازادی غرب را دیده بودتد از ایران می رفتند البته نه به این شدت، ولی بعد از انقلاب و تجاوز صدام دیوانه و ترورهای احمقانه مجاهدین در سالهای شصت هم اینکه کشوری باقی مانده و امنیتی و … باید شکر کرد و به حل مشکلات همت کرد ونه اینکه دو باره کشور را به دامان آنچه قبلا گذشت بر گردانیم،
     اگر شما خشونت مخالفین در ترور رهبران کشور و هزاران نفر دیگر را ذکر نمی کنی و یکطرفه ققط پاسخ حکومت به ان ترورها که قطعا قویتر بود و کمر آنها را شکست بسنده و کل ماجرا را نمی گویی نشانه کم اطلاعی و یا تعصب شدید شماست ، ولی بدانید قبل ااز وقایع سال 60 تمام رهبران گروههای مخالف به غیر از سعادتی که جاسوس روس ها بو د، حتی گروهای مارکسیستی در ایران آزاد و در بیشتر شهرهای کشور دفتر و دستک داشتند

      
    • شعار دادن راحتترین و بیفایده ترین کار است، رهبر طبق اصول قانون اساسی و متمم آن که مردم به آن رای دادند و باز هم خبرگان مورد انتخاب مردم انتخاب شد که در حد فرهنگ مردم منطقه( نه در مقایسه با سویس ) روندی قابل دفاع است هر چند این روند را باید اصلاح کرد، تخلفات کشور هم محدود به آقازاده ها نیست و خیلی از کسانیکه که مثل شما طلبکار همه هستند، خود غرق در تخلف و اختلاس و مشکلات اخلاقی هستند و فقط از مقامات متوقع معصوم بودن دارند، در حالیکه بقیه مردم را حتی از اینکه به افراد بهتری که مثلا دزد نباشند رای دهند منع می کنند ، شماها فقط به بیرون کردن حاکمان مغزتان قد میدهد ولی به اینکه بعد چه میشود ایده و تضمینی ندارید

      
  • آقا ملیجک ارجمند.تحلیل شما بسیاردرست و استواربود .این اصلاح طلبان بسیار بی جربزه و بیعرضه اند.نه آنکه فکر کنید آنطرفی ها با عرضه اند هردو از یک قماشند.از مردم می ترسند زیرا پایه های این حکومت بنا بر طائفه گرایی عقیدتی ومافیایی است.
   اگر کسی بگوید در سال 58 نمی دانسته جمهوری اسلامی چیست و رای داده_اکنون همه کسانی که در حوزه های بیعت گیری می روند باید بدانند که بنا به آخرین گفته رهبر حکومت- دارند خون تازه به این حاکمیت تزریق می کنند.
   مردمان ما اگر نمی توانند به راهپیمایی بپردازند زیرا حکومت غاصب و اشغالگر” بدویت گرا” این رخصت را نمی دهد، آیا با خلوت گذاردن این نمایشات پوک بی محتوا هم خطری تهدیشان می کند.از ماست که بر ماست.نبودن تعداد فراوان بیعت کننده، چنان ترسی در دلهای لرزانشان می اندازد که از طنین فریادهای خروشان جمعیتی خشماگین ترسناکتر است زیرا می دانند که این گلوهای ساکت وخشمهای فروخفته به آتشفشان تبدیل می گردد و گریبانشان را خواهد گرفت.بنظر من این حکومت یکی از بزدلترین – ترسوترین- و بی آینده ترین حکومت های جهان است.در دلهای ما که برافتاده است امیدوارم تبلور این خواسته ها بروز یابد و بروند همان جا که عرب نی انداخت.
   در پایان با سپاس از مطلب شما عرض می شود که گذاشتن تنوین قیدساز بر واژگان پارسی نادرست است بنابراین ناچارا نادرست است و به ناچار درست است.

    
 33. با سلام آقای نوری زاد جنابعای اگر بتوانید طبق یک لیستی 90% از این پیر و پاتال هایی را که قبلاً به دستور حضرت آقا تعیین شده و وفاداری و سرسپردگی خود را به جنتی شورای نگهبان نیز اثبات کرده‌ تا که ایشان مجوز ورود به مجلس خفتگان را به آنها بدهد ، مشخص نمایید و نام ببرید ، بعداً اگر طبق پیش بینی شما ، همان افراد از پیش تعیین شده از صندوقِ شعبده و شامورتی بازی و جادوگری حضرت آقا بیرون آیند ، بنده از فردای آنروز گردانندگان این نوع انتخابات! را حقه باز و سیاه باز و احمق فرض نموده و شما را هم از فردای همان روز ، خدا و یا پسر خدا خواهم خواند که مچِ دست این حقه بازان را گرفته و به ملت ایران افشا نموده اید !

   
  • شما خودتون عقل داريد

   كمي تفكر كنيد
   نيازي به مچ گيري نيست

    
   • دور از وطن ،
    شما نکته مراد علی را نگرفتید، ایشان به کسانیکه می گویند نتایج از قبل معلوم است طعنه زدند که بگویید در مورد خبرگان که کاندیدهای تهران هم کاملا محدود ند چه کسانی برنده میشوند و اگر

    نمی توانید بیخود شعار ندهید.

     
 34. سلام

  بالاخره « پف کردن » هم کاری است بهتر از بیکاری !!

   
 35. فرق ایران و امریکا:
  امریکا به کشورای دیگه ظلم میکنه تا مردم خودش تو رفاه باشن .
  ایران به مردم خودش ظلم میکنه تا ملت عربی_اسلامی تو رفاه باشن.
  به همین سادگی

   
  • هم اینکه فهمیدی آمریکا ظالم است پیشرفت کزدی، دزدها هم به خاطر رفاه خود دزدی می کنند و آدم می کشند .

    
   • جمهوري اسلامي هم دزد است
    دزد اعتقادات و باورهاي پيش از انقلاب ٥٧ مردم به اسلام و خدا و اخرت
    جمهوري اسلامي هم دزدي كرد
    همين حالا دزد امنيت بسياري از سوري ها كه اواره و دربدر شده اند و در ارزوي داشتن وطنشان دور از جنگ و خونروزي هستند
    جمهوري اسلامي دزد اينده روشن ما نسل دهه٦٠ ها بود
    نسل سوخته جا مانده از همه چيز

    امريكا بد
    امريكا خييييلييييي بد
    ولي الان كه بدجور ، جورش با نظام ولايي جور افتاده

     
   • ادبیات فرد طرفدار نظام را مشاهده کنید.

     
   • پس با این حساب …

    دزد های ایران هم به خاطر رفاه خودشون دزدی می کنند و آدم می کشند !!!

     
   • یه مدتی فیلترشکن قطع بود.والبته عق نزده بودیم که جنابعالی افاضه فضل نمودیدوعقمان امد.اقا سجاد من واغلب دوستان هنوز به برکات این نظام پی نبرده ایم.حالا یا از کج بودن دوزاریمون بوده یا هرچیز دیگر.اما
    امامن به شخصه که خانه نشین هستم(باانتخاب خودم)وازصدقه سری این نظامی که براش سینه سپرمیکنی با سود24درصدی خوش میگذرونم.ونظام را سه دستی سپرده ام به شماو هم مسلکانتان.ارزانی خودتان.خلایق هرچه لایق.حالا شما هی زر امریکا را بزن یا ال سعود عرب سوسمارخوار را.یا هرچیز مزخرف دیگر را.این را هم ازمن داشته باش که فقط ابلهان هستند که امورات مربوط به خود را ول کرده درکاردیگران فضولی میکنند.
    ایام بکام.باهمین اراجیف امریکا ونمیدونم نظام دوست داشتنیتان خوش باشید.

     
 36. ۲۵ بهمن؛ سالروز صدور حکم اعدام و قتل سلمان رشدی توسط امام خمینی

  بسمه تعالی‏
  إنا للَّه و إنا إلیه راجعون‏
  به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می‏رسانم مؤلف کتاب «آیات شیطانی» که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم و چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می‏باشند. از مسلمانان غیور می‏خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاً آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس در این راه کشته شود، شهید است ان شاء اللَّه. ضمناً اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد.
  و السلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.
  روح اللَّه الموسوی الخمینی‏

  صحیفه امام، ج‏21، ص: 263
  زمان: 25 بهمن 1367/ 7 رجب 1409
  مکان: تهران، جماران‏
  مخاطب: مسلمانان جهان‏

  اطلاعیه دفتر امام در وجوب قتل سلمان رشدی و عدم امکان توبه

  بسمه تعالی‏
  رسانه‏‌های گروهی استعماری خارجی به دروغ به مسئولین نظام جمهوری اسلامی نسبت می‏دهند که اگر نویسنده کتاب آیات شیطانی توبه کند حکم اعدام درباره او لغو می‏گردد. امام خمینی- مدّ ظلّه- فرمودند:
  این موضوع صد در صد تکذیب می‏گردد. سلمان رشدی اگر توبه کند و زاهد زمان هم گردد، بر هر مسلمان واجب است با جان و مال تمامی همّ خود را به کار گیرد تا او را به دَرک واصل گرداند.
  حضرت امام اضافه کردند:
  اگر غیر مسلمانی از مکان او مطلع گردد و قدرت این را داشته باشد تا سریعتر از مسلمانان او را اعدام کند، بر مسلمانان واجب است آنچه را که در قبال این عمل می‏خواهد به عنوان جایزه و یا مزد عمل به او بپردازند.

  صحیفه امام، ج‏21، ص: 268
  زمان: 29 بهمن 1367/ 11 رجب 1409
  مکان: تهران، جماران‏
  مخاطب: ملت مسلمان ایران و مسلمانان جهان‏

   
  • کسیکه به عقاید یک میلیارد انسان توهین کند ، انسان نیست

    
   • داریوش پارسی

    چه سخن بی عقلانه ای. هیتلر هم میلیون ها هم عقیده داشت. با این حساب کسانی که با او مبارزه کردند انسان نبودندإ

     
    • میلیون با میلیارد فرق دارد، فحاشی با مبارزه فرق دارد ، هیتلر نازی با پیغمبر فرق دارد، بیشعور با شعور فرق دارد

      
   • اقاي خامنه اي و تمام چاكران و تملق گويانش به اندازه عمر حكومتشون دارن به شعور مردم ايران توهين ميكنن
    از نظر شما حكمشون چيه ؟

    اين يك ميليارد مسلمان كمتر از يك دهمش در ايران هست با بقيه شون شما صحبت كرديد ؟ در اين خصوص نظرشون پرسيديد؟ يا شما هم
    يك بسيجي فعال هستيد كه در جلسات مغز شويي هر هفته پايگاه شركت ميكنه تا سر بزنگاه بفرموده ولي مطلقه انقلابي بزنه و بكشه و ويران كنه و در بره و بعدشم بنحوي ترفيع بگيره

     
   • مساله این است که همان /////// که فتوای قتل سلمان رشدی را صادر کرد مسبب رویگردانی میلیونها جوان و پیر از دین اسلام شد .

     
   • یک جمله از مادر عروس…

     
   • تمام فرقه های اسلامی یک میلیارد و دویست پنجاه میلیون هستند از این تعداد دویست و پنجاه میلیون فرقه شیعه و بقیه سنی هستند و شیعه ها هستند که به عقاید یک میلیارد نفر توهین میکنند.

     
   • تحریم انتخابات

    اقا سجاد منظورت این یک میلیارد همونهایی هستند که نیابتی و مستقیما دارند همدیگه رو تیکه پاره میکنند؟

     
    • جنگ جهانی و 50 میلیون کشته را هم مسلمانها انجام دادند، الان هم اسلحه های خاورمیانه را کشورهای حامی حقوق بشر تهیه می کنند ، دریافت پول در مقابل جان مردم ،

      
 37. تحریم انتخابات

  با سلام و درود خدمت همه همیهنان عزیز
  دو دایره متداخل را در نظر بگیرید دایره بزرکتر نامش ایران است به وسعت ۱۶۰۰۰۰۰کیلومترمربع و دایره کوچکتر نامش بیت ////// رهبری به وسعت چند هزار متر .
  در دایره کوچک رهبر وتمام سر سپردگان ذزد و غارتگر که دائم بفکر اختلاس چپاول سرمایه ها و دارائیهای تمام مملکت میباشند قرار دارند و نامشان خودیها میباشد .
  در دایره بزرگتر که جمعیتی هفتاد ملیونی ساده لوح -زودباور -متعصبان نا اگاه -ترسوها -بی تفاوتها در سرنوشت خود و ایندگانشان -عافیت طلبهای قانع که به حقوق اولیه اجتمایی و انسانی خود اشنا نیستند و دنیای انها همان پیله است که بدور خود تنیده و از بیرون بی خبر تشکیل داده اند که همان ذل زدگان هستند (البته بجز ان تعداد عزیزان که خود را فدای این ذل زدگان در غفلت کرده اند) .
  این هفتاد ملیون ذل زده طاهرا انسان هستند اما حق ندارند ادعای حقوق انسانی داشته باشند فقط ابزار -برده و رعیتی در خدمت نظام منحوس میباشند و هر گونه احقاق حقی مرگ- زندان و شکنجه بدنبال خواهد داشت .
  نادان را میشود اگاه کرد اما جاهل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  اینهمه جنایات بشری کافی نیست تا انتخابات تحریم و پشت به همه سیاستهای نظام کنیم ؟

   
 38. اینهم از دروغهای اسلامیان!

  نصب آیه ۱۳۵ سوره نساء بر سردر دانشکده حقوق هاروارد
  خبرگزاری فارس: دانشگاه هاروارد مشهورترین دانشگاه آمریکا، آیه ۱۳۵ سوره نساء را بر سردر دانشکده حقوق خود نصب کرد.
  خبرگزاری فارس: نصب آیه ۱۳۵ سوره نساء بر سردر دانشکده حقوق هاروارد

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الوکیل» دانشکده حقوق هاروارد مشهورترین دانشگاه آمریکا، آیه 135 سوره نساء را بر سر در ورودی اصلی این دانشکده قرار داده است.

  بنابر این گزارش این دانشکده اعلام کرده است که این آیه از قرآن کریم عظیم‌ترین عبارت درباره عدالت در جهان و در تاریخ بشریت است و این ورودی همیشه یکی از مهمترین عبارات درباره عدالت در طول زمان را بر سر در خود دارد.

  بنابر این گزارش آیه 135 سوره نساء می‌فرماید: {یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاءَ لِلَّهِ وَلَوْ عَلَى أَنْفُسِکُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالْأَقْرَبِینَ إِنْ یَکُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقِیرًا فَاللَّهُ أَوْلَى بِهِمَا فَلَا تَتَّبِعُوا الْهَوَى أَنْ تَعْدِلُوا وَإِنْ تَلْوُوا أَوْ تُعْرِضُوا فَإِنَّ اللَّهَ کَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا}.

  ترجمه این آیه چنین است:

  اى کسانى که ایمان آورده‏اید پیوسته به عدالت قیام کنید و براى خدا گواهى دهید هر چند به زیان خودتان یا [به زیان] پدر و مادر و خویشاوندان [شما] باشد اگر [یکى از دو طرف دعوا] توانگر یا نیازمند باشد باز خدا به آن دو [از شما] سزاوارتر است پس از پى هوس نروید که [درنتیجه از حق] عدول کنید و اگر به انحراف گرایید یا اعراض نمایید قطعا خدا به آنچه انجام مى‏دهید آگاه است.

  بعنوان بی نظیرترین تعریف درباره عدالت در تمام طول تاريخ
  ترجمه انگلیسی آیه شریفه 135 سوره مبارکه نساء در سر در ورودی دانشکده حقوق هاروارد نصب شد
  ……………..
  دانشگاه هاروارد آمریکا ترجمه انگلیسی آیه‌ ۱۳۵ سوره مبارکه «نساء» را بر بالای درب ورودی دانشکده حقوق خود نصب کرده است.

  یک دانشجوی عربستانی در هاروارد خبر داد که ترجمه آیه 135 سوره نساء به زبان انگلیسی، روی دیوار ورودی اصلی دانشکده حقوق هاروارد نصب شده است.
  بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «عبدالله جمعه»، دانشجوی عربستانی دانشگاه هاروارد اعلام کرد: متوجه شدم که این آیه قرآن بر سر در دانشکده حقوق قرار داده شده و به عنوان یکی از بهترین توصیفات درباره عدالت عنوان می‌شود.
  مسئولان این دانشگاه در توضیح این اقدام، اعلام کرده‌ اند مضمون این آیه، یکی از بهترین توصیف‌ های بیان شده درباره «عدالت» در طول تاریخ است.
  …………………

  مسئولان دانشگاه هاروارد تصمیم گرفته اند ترجمه انگليسی آيه‌ 135 سوره مباركه «نساء» را روی ديوار ورودی اصلی دانشكده حقوق خود نصب کنند.
  به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران، اگرچه برخی رسانه های غربی تلاش می کنند تعالیم و تاکیدات اسلام را بر خلاف عدالت و حقوق بشر جلوه دهند اما بسیاری از محققان با بررسی آموزه های کاملترین دین الهی، اعتراف کرده اند که نکات مهمی در این بین نهفته است که آخرین تعریف در این زمینه را می توان در دانشگاه هاروارد آمریکا دید. دانشگاه هاروارد در سال 1636 در «ماساچوست» آمريكا تأسيس شد و قديمی ‌ترين مؤسسه آموزش عالی در آمريكا محسوب می شود.

  اکنون مسئولان دانشگاه هاروارد تصمیم گرفته اند ترجمه انگليسی آيه‌ 135 سوره مباركه «نساء» را روی ديوار ورودی اصلی دانشكده حقوق خود نصب کنند . اين خبر از سوی يك دانشجوی عربستانی كه در هاروارد مشغول به تحصيل است، در برخی رسانه های عربی منتشر شده است.

  این دانشجو به نام عبدالله جمعه اعلام كرده که در بررسی های خود متوجه شده كه اين آيه قرآن به عنوان يكی از بهترين توصيفات در مورد عدالت عنوان می ‌شود و مسئولان اين دانشگاه در توضيح اين اقدام، اعلام كرده ‌اند كه مضمون اين آيه در طول تاريخ کم نظیر است.
  …………………..
  بر سردر ورودی دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد آمریکا آیه 135 سوره نساء نصب شده و از آن به عنوان عادلانه ترین عبارت در طول تاریخ جهان یاد شده است.

  ترجمه این آیه :
  « ای کسانی که ایمان آورده اید، برپادارنده قسط و عدالت باشید هر چند به زیان خودتان یا پدر و مادر یا بستگانتان باشد، اگر آنان تنگدست و یا توانگر باشند خداوند به آنان آگاه تر و به حال ایشان سزاوارتر است؛ پس مبادا از هوی و هوس خود پیروی کنید که در این صورت از راه عدالت و دادگری منحرف شده اید. دادگری کنید که خداوند به آنچه انجام می دهید آگاه است.»
  _____________
  عام نوشت: عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد…
  خاص نوشت: مسلمان نیستن اما مفاهیم اسلام را درک کردند و ترویج دادند و ما که اسلام داریم چه کردیم؟؟؟!!!

  منبع :
  برچسب ها : سوره نساء ,هاروارد آمریکا ,دانشگاه هاروارد ,دانشگاه هاروارد آمریکا,
  آیه 135 سوره نساء بر ورودی دانشگاه هاروارد آمریکا …
  سوره نساء ,هاروارد آمریکا ,دانشگاه هاروارد
  …………….

  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911029000640

  http://dadgostari-al.ir/Default.aspx?tabid=1964&articleType=ArticleView&articleId=72495
  http://www.vahid6289.blogfa.com/post/148
  http://pooriya2564.oldblog.ir/index-150351

   
 39. بسیار تعجب برانگیز است! چقدر برای یک ملت انگیزه لازم است تا برخیزند برای اینکه از حقوق شهروندی خودشان دفاع کنند؟ این همه کشتار؟ این همه فقر و بیچارگی؟ این همه دزدیهای میلیاردی توسط سران حکومتی؟ این همه دخالت در امور کشورهای همسایه و صرف هزینه های میلیاردی در آنجا؟ ملتی که خودش برای گرفتن حقوق خودش از جایش تکان نخورد، و همه تخم مرغهای « امید سرنگونی » را در سبد یک نفر بگذارد، سرنوشتی بهتر از این نخواهد داشت. فرض کنیم، « پف کردن به هوا » یک مبارزه جدی محسوب شود، بی خطرتر از این و کم هزینه تر از این هم میتوانست وجود داشته که همان مردمانی که خیلی برای نوریزاد سر و دست می شکنند، همان کسیکه حرف هایی بطور علنی به رهبر جهموری اسلامی میزند که شاید مردم عادی از ترس با شنیدنش مو بر اندامشان سیخ میشود، چه برسد که آن حرفها را بگویند و یا بنویسند! اما دریغ، دریغ که نه برای آشغال جمع کردن میایند و نه برای چایی خوردن و نه حتی پف کردن! جناب نوریزاد، جمهوری اسلامی نسق مردم را کشیده است، شجاعت مردم را مسخ کرده است! مردم انگار باور کرده اند هیچ حق و حقوقی ندارند حتی پف کردن به هوا، حتی چایی خوردن، حتی آشغال جمع کردن! باید به مردم انگیزه مبارزاتی داد، آزادی گرفتنی است نه دادنی! آزادی را نمیدهند بلکه میگیرند، تمام جنبش های آزادیخواهی دنیا به همین گونه بوده است. بی بخاری در مردم ایران اشباع شده است! باید به مردم آموخت بیایید حق خودتان را بزور از دست حاکمان دزد و شیاد که سی و هفت سال جز فقر و بدبختی و سرشکستگی برای ملت ایران نداشته است بستانید! همین.

   
 40. تحریم انتخابات

  سلام و درود خدمت هممیهنان عزیز
  ایا تاکنون به فیلمی از راز بقا که چهارتا شیر به گله بوفالو ها حمله کرده و یکی را بدام انداخته ودر حال درندان ان هستند و صدها بوفا ایستاده و با چشمان ذل زده فقط تماشا میکنند .شما رو یاد چی میندازه ؟
  بله درست حدس زدید یاد ملت غیور ایران میندازه .
  نظام خونخوار هر لحظه یکی از این ملت غیور را شکار کرده و از هم میدرانند و ملیونها چشم ذل زده فقط تماشا میکنند .
  بوفالو شکار شده فقط برای خودش زندگی میکرد و ذل زدگان انگیز ریسک نداشتند اما عزیزان جان باخته و در حصر و اسیب دیده ما تاب ظلمهاییکه بر این ذل زدگان رفته نیاوردند وزندگی و ارامش خود و خانوده شانرا فدای ما ذل زدگان کردند .
  جا دارد به همه این عزیزان درود فرستاده و تعظیم کنم و کماکان ذل بزنم . راستی کدام شیر پاک خورده ای صفت غیور را به ما ذل زدگان نسبت داده مطمئنه ادرس رو اشتباه نرفته ؟

   
  • بوفالو خودت چرانمیری جلو، این کسایی مثل شما که دو کلاس درس اونم فقط تئوری خوندن و فکر می کنن بقیه نمی فهمن، باعث بدبختی مردم بودین، مردم عادی اینو می فهمن که خیلی از گروههای مخالف اگه قدرت داشته باشن صد مرتبه بدتر از دولت فعلی هستن، بنابراین به حرف اونا توجهی ندارن ولی شما با سواد هایی که دیگه دم از سواد هم نمی تونی بزنید چون همه تو ایران فوق دارند، اینو نمی فهمید

    
   • تحریم انتخابات

    اقا سجاد کاسه داغتر از اش یا شاید هم یکی از ذینفعان این اشفته بازار
    ما معترض به اختلاسها اختناق و دیکتاتوری هستیم و هر ننه قمری هم که در صدر کار باشد حرف ما همین است و طالب یک حکومت سکولار دموکرات هستیم و میخواهیم تک تک مردم در سرنوشت خودشان سهیم باشند نه اینکه یکنفر مادام العمر برای هشتاد ملیون نفر تصمیم بگیرد . شما هم بعنوان یک ایرانی حق اظهار نظر دارید اگر وضعیت موجود باب طبع شما هست که هست مبارکتان باشد

     
 41. متنفر از جمهوری دزد اسلامی

  آقای نوری‌زاد،

  با پوف کردن کاری از پیش نمیره، تا جمهوری اسلامی سرنگون نشه هیچ چیز درست نمی‌شه، نه ۱ کلمه کمتر نه ۱ کلمه بیشتر. اینا ۳۷ ساله مردم ایران رو چپاول کردند و ایران و ایرانی‌ رو در دنیا خار کردند.
  //////////// روزی مردم ایران بیدار میشند و غارتگران ایران رو به سزای کاراشون میرسونند. اگه نظر منو منتشر نکنید شما هم همدست جمهوری دزد اسلامی هستید.

   
 42. تحریم انتخابات

  گروهی از دانشگاهیان ایران: عدم برگزاری انتخابات غیررقابتی و ناعادلانه بر انجام آن ارجحیت دارد
  از آقای روحانی خواسته‌اند به عنوان کسی که برای صیانت از قانون اساسی حمهوری اسلامی سوگند یاد کرده، زمینه برگزاری “انتخابات سالم، رقابتی، عادلانه و فراگیر” را فراهم آورد.
  ………………………….
  باعرض سلام و درود وتعظیم بر شهامت ۲۹۶ استاد شجاع و فهیم ایران زمین .
  حاشا به غیرت اصناف -گروها -احزاب -و ملیونها نا راضی کشورمان که کوچکترین حمایت و پشتیبانی از این پرچم داران ازادگی بعمل نیاوردند .
  بخوابید اسوده هم بخوابید چون نظام(دژمن) ما را تا در خواب غفلت هستیم بیشتر دوست دارد و بهتر میتواند……………….(سه نقطه از مش قاسم)
  جناب اقای روحانی سلام کدامیک از موارد زیر را ازشما باور کنم؟
  ۱-معنای صیانت از قانون اساس که حقوق یک ملت است را نمیدانید
  ۲-معنای انرا میدانید و بدروغ قسم خوردید
  ۳-قسم خوردن کشک و باد و هواست این نسخه ایست که از طرف شما و هم صنفانتان برای گمراه کردن مردم پیچیده اید.
  من شخصا به سومی ایمان دارم چون ۳۷ سال از اخوندها قسم برای صیانت از حقوق مردم شنیدیم ولی تماما دروغی کثیف بیش نبود و نا جوانمردانه از اعتماد مردم ساذه لوح و خوش باور سو استفاده کردید . و ونتیجه ان اختلاس-رانت و اختناق کامل بود . قسم شما قسم گربه عبید زاکانی بود . وای بر ما که قسم را بر خرد ارجحیت داده ایم و چشم بر واقعیتها بسته ایم .

   
 43. آقا چشمتان روز بد نبیند. در خیابان مصدق ( پهلوی سابق) ایستاده بودم. منتظر اتوبوس. گفتم همین جا در جا یک کمی ورزش کنم و مقداری تمرین تنفس کنم. چون شب قبل در تلویریون یک مربی میگفت ار هر فرصتی برای ورزش استفاده کنید. ناگهان یک ماشین شاسی بلند جلو پای من ترمز کرد. ترمز ماشین انفدر ناگهانی بود که ماشین از مسیر منحرف شد. خورد به جدول کنار خیابان نزدیک بود دو نفر را زیر کند. سه نفر از ماشین بیرون پریدند. آنها لباس سیاه و گاگول سیاه پوشیده بودند.
  در یک چشم بهمزدن مرا سز دست بلند کردند و مثل یک کیسه سیب زمینی در ماشین فرار دادند. من در عقب ماشین بین دو نفر هیکل دار ساندویچ شده بودم. آنها با مشت و ته آرنج مرتب به سر و پیلوی من میکوبیدند. یک نقرشان که گنده تر بود و معلوم بود سرتیمشان است. از من پرسید داشتی چه کار میکردی فلان فلان شده. گفتم داشتم ورزش میکردم. گفت داشتی پف میکردی . گفتم داشتم تمرین تنفس عمیفی را که مربی گفته بود انجام میدادم. گفت من خودم دیدم تو داشتی به ابر ها پف میکردی. زود باش بگو از چه کسی یاد گرفتی حتمن از اون فلان فلان شده نوریزاد یاد گرفته ای. من گفتم چنین شخصی را نمی شناسم از تلویزیون من و تو یاد گرفتم دیشب مربی میگفت. گفت چی تلویزیون من و تو دیگه بد تر. معلوم میشود خودت عامل نقوذی انگلیس هستی.
  خلاصه سرتان را درد نمیآورم همین طور کتک زنان و سوال کنان مرا بردند دیزین آنجا مرا وسط برف ها پیاده کردند و گفتند حالا اینجا هر چه میخواهی ورزش کن بعد با سرعت محل را ترک کردن.حواستم شماره ماشین آنها را بردارم شماره را با گل پوشانده بودن.

   
 44. این سرخوردگی و قهر با صندوق های رای، فقط بخش ناراضی را از مشارکت حذف می کند و بخش ناآگاه، بی تفاوت، راضی یا رای دهنده در هر حالت، که جمعا بیش از ۵۰ درصد خواهند بود در انتخابات شرکت میکنند و تعدادی تند رو را به هر دو مجلس می فرستند و انها به نام نماینده ی تمام مردم برای ما قانون وضع میکنند و رهبر انتخاب می کنند و آنوقت باید هر روز بزنیم توی سر خودمان، از ما گفتن و از شما و دوستان نشنیدن.

   
  • تحریم انتخابات

   دوست عزیز -ناشناس گرامی سلام
   برای من جای تعجست که هنوز متوجه نشدید که تمام تصمیمها توسط دولت در سایه اتخاذ و برای ظاهر سازی و گول زدن من و تو به مجلس ارائه تا بعد از کمی قیل و قال و جنگ زرگری تصویب و به دولت(یا همان تدارکاتچی رهبر) ارجا دهند و این سقوط ازاد ۳۷ ساله و بخصوص در دوران رهبری خامنه ای موید عرایض بنده میباشد و از دست اصلاح طلب و نه هیچ ناراضی دیگر کاری ساخته نیست این حضرات نگران پست ومقام وسهم خواهی خودشان هستند اگر راست میگویند دغدغه مردم را دارند بیایند انهارا ذر راه احقاق حقوق اولیه شان راهنمایی و حمایت کنند تا وقتیکه این قوم نظام نظام میکنند یعنی ملت پشم

    
  • حالا فرض کن مخالفین هم رای دادند باز رای ان 50 درصد خوانده خواهد شد چون رای بقیه که هیچ نامی از کاندیدا های اعلام شده ندارد خوانده نمیشود نتیجه یکی است

    
   • اینها یعنی علی مطهری و عارف هیچ فرقی با رسایی و حسینیان ندارن و مصباح یزدی و جنتی هیچ فرقی با هاشمی ندارن.
    واقعا اینطوره؟

     
 45. نوری زاد بزرگوار باز هم دمت گرم

  اگر این پف کردنها را با هم ادامه دهیم طوفانی خواهد شد که دودمان دزدان و غارتگران را به باد خواهد داد .

   
 46. توحيد: يکتا پرستی “لا اله الا الله” يعنی: نيست الهه ای بجز الله.

  اين بر عکس آنچه که در افکار عمومی تحريف شده، اولين شرط پذ يرش اسلام نيست، بلکه پذ يرفتن و اطاعت از اولين تا اخرين اوامر يک قدرت نا پيدا و مخوف است. الله تنها خالق است، از نيستی به هستی خلق می کند او خالق همه چيز است، هر نيکی و هر بدی، هر ملک (فرشته) و شيطان، تاريکی و نور، مردمان گناه کار و مسلمانان با ايمان، خرد مند و اند يشمند يا موءمن و با تقوا. اين خالق حدود هزار و چهارصد سال پيش، بوسيلهء محمد “رسول الله” به قبيله هائ عرب معرفی شده است، با خشم و قهر، الله پيشين و د يگر خدايان مردم عربستان و کشورهائ اطراف را در خود نابود ساخته، و به سرعت جائ همگان را به تنهايی به اسم “الله” (3) تصاحب کرده است. الله با يهوه خدائ يکتائ يهود يها چندان فرقی ندارد، فقط نمی تواند يا نمی خواهد آنطور که او بی واسطه با موسی کلام می رانده است، با محمد هم سخن بگويد. اين است که اوامر خود را بوسيله جبرييل بصورت “وحی” بر او نازل می کرده است. در کردار جبرييل رسول الله يا پيامبر است و محمد سخنگوئ آنهاست.
  با وجود اينکه الله می بايد يکتا باشد، ولی مفهوم “لا اله الا الله” در نهاد خود الله، و رسولش يا کسانی که ايمان می آورد ند، درست جا نيافتاده بوده، چون به تکرار و جهد تأکيد می کرد ند که “الله و اکبر” يعنی الله بزرگتر است. اگر هيچ الهه ای، بجز الله نبايد وجود داشته باشد، پس الله از کدام خدا، يا چه چيز بزرگتر است؟ تضاد “لا اله الا الله” با “الله و اکبر” آنقد ر آشگارا است، که متوليان اسلام می کوشند، اين اختلا ف روشن را بصورتی مغشوش کنند، می گويند که “الله و اکبر” به اين معنا ست، که الله از آنچه که در فکر، ناقص مسلمانان، تصور بشود بزرگتر است. شايد اين بيان بتواند از پيشرفت و گسترش فکر موءمن جلو گيری کند، ولی مشکل تضاد را حل نمی کند. چون کسی که يکتايی الله را باور کرده باشد، چگونه می تواند به اندازهء بزرگی يا کوچکئ او بياند يشد؟، اصولا سنجش هر چيز تنها با معياری هم جنس خود ش امکان پذ ير است،”الله و اکبر” وقتی معنی دارد که با “خدايان” د يگر سنجيده شود. هرچه هست الله، ژرفبينی، دوراند يشی و آينده نگری نداشته و نمی توانسته که آگاهان عمل کند، و می خواهد که انسان اشتباهات او به زور و از ترس جبران کند. الله انسان را گناهکار ، ذ ليل و نادان خلق کرده که بايستی بوسيلهء فرستاد گانش به اجرائ اوامر او تن در دهند.
  چرا او انسان را چون پرورگار مهر (زنخدای ايران) به بينش و خرد مجهز نکرده تا خود بتواند، بهی را بجويد؟ وخود پژوهندهء نيکی باشد؟. الله می گويد: او انسان را از لجن خون (علق) خلق کرده و با اين ادعا انسان را پست، حقير و ذ ليل می شمرد تا برد گی و شرمسارئ انسان را تحميل کند. بر خلا ف الله، در فر هنگ زنخدايی ايران، انسان از گوهر خدايان آفريده شده؟ ارزند گی و مينوئ انسان در اند يشه و فرهنگ ايران چنين تعريف شده است.
  منوچهر جمالی

   
 47. خاک بر سر حاکمیت و حاکمانی که پف کردن به ابرا هم وحشت دارن.
  این عکس تاریخیه.

   
 48. حاج مم رضا عارف: کاهش زاویه با حاکمیت راهبرد اصلی اصلاح‌طلبان است.
  ترجمه: … (سه نقطه از مش قاسم) پدر ملت و چیزی که اونا میخوان. ولی فقیه رو بچسب! پول مفت رو بچسب! خونه های مجانی رو بچسب!

   
 49. اینهم از لیست خبرگان رفسن جانی: ری شهری و دری نجف آبادی. یکی از اصول مهم در حکومت اسلامی خبره بودن در آدمکشی میباشد. خبرگان آدمکشان، پیوندتون مبارک.

   
  • برا سرکوب تروریستهای ادمکشی که هر روز یه جا رو منفجر میکردن در اون سالها ، میخواستی حتما وزیر اطلاعات درس خونده از سویس و سوسول بزارند، برا اون تروریستهای آدمکش باید با بیرحمی کامل عمل کرد، ترحم بر پلنگ تیز دندان ……..

    
   • شما يا امنيتي هستي
    يا رانت خوار
    يا بسيجي مغز شور شده

     
    • شما هم یا تروریست هستی، یا جاسوس و مزد بگیر خارجی ها، که ترور رئیس جمهور و نخست وزیر کشور و …..و هزاران مورد ترور دیگر را نادیده می گیری، البته مممکنست جهانی بی اطلاع از تاریس همین 30 سال پیش کشورت باشی، تهمت زدن آسان است

      
   • البته اگر بیت دوم این شعر را می نوشت معلوم می شد که اینها ملت را در حد گوسفند فرض کرده اند!!!!!!!!!

     
   • ای ننگ بر کسانی که آدم کشی را با چنین استدلالاتی از نوع داعشیش توجیه می کنند.
    اگر کسی بوئی از انسانیت برده باشد اینکه هم نوع و هم وطن خود را زیر شکنجه و اعدام می بیند متأثر می شود نه خوشحال. جناب سجاد امنیتی ستار بهشتی چه کرده بود که شما ها در زیر شکنجه او را کشتید؟ ندا چطور؟ و هزاران نفر دیگر.

     
    • ننگ بر کسانی که ترور رهبران کشوری در حال دفاع در برابر تجاوز ارتش قدرتمند خارجی را ذکر نمی کنند و از اعدام عوامل آن اعدامها قصه سرایی می کنند، اگر مخالفی بویی از انسانیت می برد برای دشمن متجاوز جاسوسی و با همکاری نمیکرد، مرگ ندا هنوز در ایهام است به خصوص که نامزد وی سر از اسراییل دراورد، بعید نیست گروه سومی به منظور افزایش بحران او را کشت، کما اینکه تعدادی از منافقین به نام جنبش سبز و به هدف تشدید بحران دستگیر و حتی اعدام شدند، مورد بهشتی هم در تمام کشورهای جهان سوم رخ میدهد چون عمل به قانون در این کشورها نهادینه نشده و خودسری وجود دارد، بعلاوه در خود آمریکا در گوانتانامو مخالفین شکنجه میشدند، به خاطر یک مورد و تخلف چند نفر اساس یک نظام زیر سوال نمی رود ، به قولی به خاطر یک دستمال قیصری را آتش نمی زنند

      
 50. پف ما رو هم از دور پذیرا باشید.

   
 51. رفسن جانی: قول می‌دهم با حضور در انتخابات وضع‌مان چند پله بهتر ‌شود.
  ۱- از این قول و قرارا ماها از اینا زیاد شنیدیم. مگه اون اولی نبود که گفت هم این دنیا تون رو درست میکنیم هم اون دنیاتون رو. … (سه نقطه از مش قاسم) به هر دوتا.
  ۲- چند پله یعنی چی؟ اینهم از اون حرفهای دو پهلو که این شیاد ۳۷ ساله بار مآ کرده.

  در حقیقت یارو داره میگه ای ملت ایران بیایید با این ریسمون پوسیده من دوباره برین توی چاه.

   
 52. حسنک رییسک جمهورک: به بهانه تحریم‌ها پول کشور را غارت کردند.
  – حاجی، عمامه تو بزار بالاتر. ۳۷ ساله به بهانه انقلاب تو و هم پالکیات این کشور رو غارت کردین، با این ملت مثل اسیران جنگی رفتار کردیون. ای که بر هرچه شیاد نعلت.

   
  • محمدیاش صلوات بلند ختم کنن…لال ازدنیا نری، دومیشو بلندتر ختم کن… سرازیری قبر لاستیکت پنچرنشه، سومیشو بلندترختم کن…

   خداوندا…به حق خداوندیت امت اسلامو شفابده… امیدوارم خداوند ارحم الراحمین یک دردنیا و هزاران در آخرت به امت اسلام مرحمت فرماید…

   آمین یا رب السارقین!

    
  • این یکی حرفکش که بدک نبود مش قاسمک

    
   • ناشناس ولش کن این مشدک قاسمک هیچ چی جز منفی بافی بلد نیست هرکی هرچه تو این کشور بگه مشدک قاسمک فقط بلده دو خط بسبک لات های میدون شوش بنویسه و اونو مسخره کنه اما حتی جربزه رفتن به پارک و کارای بیهوده ای مث پف کردن به هوا هم نداره!
    یه لات دیگه هم تو این سایته به اسم رهگذرک که مث همین مشدک قاسمک با لات نویسی هاش خیلی باعث امیدواری پفک کننده های دور و ور نوریزاده!

     
 53. ” اصلاح طلبان و انتخابات در پیش”

  در جوامع دمكراتيك، يعني جایی که در آن به معناي واقعي كلمه،(نه‌ شعاری بی‌ محتوی) “ميزان رأي ملت است” ،

  انتخابات ازاد ابزاريست كه شهروندان توسط ان، نمايندگان واقعي خود را جهت به تحقق رساندن خواسته هايشان،

  برميگزينند. زماني ميتوان صحبت از “انتخابات ازاد” بميان اورد، كه پيش شرطهاي ان، از جمله وجود احزاب و

  سازمان هاي سياسي مستقل كه گرايشات و خواست هاي اقشار گوناگون جامعه را نمايندگي ميكنند، وجود

  داشته باشند. ناظران بي طرف و بي غرض و نمايندگان احزاب و سازمانهاي شركت كننده، بر تمامي

  مراحل انتخابات، نظارت كامل داشته باشند. هیچ مرجعی، جز رای مستقیم مردم، تعیین کننده صلاحیتِ

  نمایندگان و کاندیداها نباشد!

  در هیچیک از انتخاباتی که از فردای انقلاب در ولایت اسلامی ما برگزار گردید، این شرایط فراهم نبوده است.

  *

  برخی‌ از هموطنان در شگفتند که چرا حکومت همچنان دست به تبلیغات اغراق آمیز و دروغین میزند.

  اعترافات مخالفان حکومت، که در زندان‌ها تحت شکنجه و فشار از آنها گرفته میشود، دیگر چنان نخ نما شده اند

  که کمتر کسی‌ به آن باور دارد! بنگاه دروغ و خرافه پراکنی صدا و سیما با هزینه‌های میلیاردی بی‌ وقفه به تولید

  و پخش مبتذل ترین برنامه‌ها ادامه میدهد .!! حقیقت ماجرا این است که مخاطب این پیام‌های دروغین و مغرضانه،

  نه من و تو، بلکه دو گروه عمده درجامعه اند. اول توده‌های محروم و سنتیِ ساکن در مناطق دور افتاده کشورند که

  تنها کانال ارتباطی‌‌شان با جهان خارج، رسانه‌های دولتی و در صدر آن صدا و سیماست.

  دوم اقلیتی ست که حیات و منافع مادی و موقعیت سیاسی شان با حفظ نظام در هم تنیده شده است.

  لذا تمامی‌ تلاش حاکمیت بر آن است تا مشروعیت از رفته خود را، نزد هواداران قلیلی، که آنها را به هر ترفند

  و حیله‌ای بدنبال خود میکشاند، زنده نماید.

  در کشوری با جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون، جمع آوری برنامه ریزی شده ۵ میلیون نفر در خیابان ها، که

  بیشترشان را اعضای نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه، سازمانهای اطلاعاتی‌ و امنیتی، مستخدمین دولتی و

  اعضای خانواده‌هایشان تشکیل میدهند، کاریست بس سهل و آسان برای حکومت.

  با این وجود برای راهپیمایی سالگرد ۲۲ بهمن، قادر به پر کردن خیابانهای تعیین شده برای مسیر

  راهپیمایی‌ها نبودند! به همین جهت، مهندسان انتخابات و در رأس آنها رهبر نظام در تلاش اند که با هر قیمتی،

  مردم را به پای صندوق‌های انتخاباتی بكشانند و حضور هر چه بیشتر آنها را، نشانِ پذیرش و مشروعیت نظام

  قلمداد کرده، این استقبال مردمی را به‌‌‌ رخِ دوست و دشمن بکشند. در مقابل، عدم حضور گسترده و چشمگیر

  مردم در خیابان‌ها و خالی‌ بودن حوزه‌های انتخاباتی از رای دهندگان در روز هفتم اسفند، ضعف و بی‌ اعتباری

  ولی فقیه را، بیش از همه، برای اقلیتِ باورمندِ نظام، برای اقلیتِ باورمندِ نظام، روشن می‌سازد!

  *

  انان كه مردم را براي مشروعيت بخشيدن به نظام اسلامي و خشنودي رهبر، بار ديگر بپاي صندوق هاي رأي

  فرا ميخوانند به اين پرسش ساده پاسخ دهند كه چه تغيير و تحول أساسي در رفتار و عملكرد رهبر، شوراي نگهبان،

  مافياي سپاه، قوه قضاييه و نهادهاي امنيتي، پس از كودتاي سال ٨٨ تا به امروز صورت گرفته كه انها را متقاعد

  ساخته است كه اين نهادها اينبار به رأي مردم تمكين كرده و انرا محترم خواهند شمرد؟

  نابخشوده ترين گناه إصلاح طلبان اين است كه هيچگاه، حتي زمانيكه اماج سخت ترين حملات جناح حاكم قرار گرفتند،

  هرگز صادقانه و خالصانه بسمت مردم روي نياوردند! هاشمي رفسنجاني سالها به تحقير شدن توسط نخاله اي

  همچون احمدي نژاد، تن داد ولي هرگز حاضر به گسستن بندهايش با مراكز قدرت و حكومت نگرديد. زيرا تلقي او

  از “مردم” نيز ، همچون يار ديرينش رهبر نظام، “گله اي” است، كه ميبايست توسط ولي و رهبري، هدايت و

  راهنمايي شوند!!

  از انجايكه بخش بزرگي از إصلاح طلبان امروزي در جنايات و فجايعي كه حكومت إسلامي بدعتش را در پشت بام

  مدرسه علوي گذارد، و سالها پس از ان به قتلهاي زنجيره اي كشيده شد، دست داشته اند و هرگز با وجدان عمومي

  جامعه تسويه حساب نكرده اند، از فرداي حذف نظام در وحشتند!! لذا به هر تحقير و بي ابرويي تن داده و

  در اين راه، جماعت درمانده و زخم خورده اي را كه خود در فلاكت شان نقش موثري داشتند، براي حفظ نظام

  و حراست خود، بپاي صندوق هاي رأي، فرا ميخوانند!

  در ایده‌ال‌ترین و خوش بینانه ترین حالت، مجلسی خواهیم داشت، همچون مجلس ششم. سوال این است :

  چه تضمینی وجود دارد که رهبر، با قوانین و مصوباتِ پیشنهادی این مجلس، آن نکند که با حکمِ حکومتی‌اش

  با قانون مطبوعاتِ پیشنهادی مجلس ششم کرد؟!!

  چرا ما باید هنوز پس از قریب چهل سال، تنها حقِ انتخاب میانِ بد و بدتر را داشته باشیم؟!

  تجربه شش ساله پس از کودتای ۸۸ نشان داده است که نظام، آنچنان از حضور مردم در خیابان‌ها وحشت زده

  شده است که اجازه کوچکترین تجمعی را حتی برای جمع آوری زباله نمیدهد. حرکت‌های مدنی و اجتماعی

  و حتی برگزاری مراسم سالگرد کشته شدگان و درگذشته شدگان را برنمیتابد.

  حال که حکومت ناچاراً به برگزاری این انتخابات، تن‌ داده است چرا از این فرصت استثنائی استفاده نکرده، اینبار

  با “نشستنِ میلیونی” در خانه، همان پیامی را برسانیم که با “ایستادنِ میلیونی” در خیابان‌ها در سال ۸۸ رساندیم ؟!

  ما با نه! گفتن و در خانه ماندن، بیش از این اجازه توهین به فهم و شعور مان نخواهیم داد!

   
 54. سلام ,
  خاک پایتان , سرمه چشمان من , خدا نگهتون دارد , دوستتون دارم ,مواظب عزیزان ما آقا محمد و استاد گرانقدر ملکی عزیز باشید .

   
 55. درود بر نوریزاد شجاع و جوانمرد و دکتر ملکی گرامی و یاران فداکار ایشان.دوست گرامی بهترین کار همین شناخت شما برادران و تغیر تاکتیکهاست.بنظر من اصلا مهم نیست که شما چه حرکتی را انجام دهید مهم بودن در صحنه است.چون درست همین بودن شماست که همچون خاری در چشم ادم کشان و دزدان و لاشه خورانست.

   
 56. تحریم انتخابات

  با سلام و درود خدمت همه همیهنان عزیز
  چرا باید ذر انتصاباتی که هیچ نقشی در انتخاب نماینده واقعیمان نداریم شرکت کنیم ؟
  سه گروه هستند که ما را ترغیب به انتخابات میکنند :
  ۱-نظام وعوامل خودی ان که طبعیست برای مشروعیت بخشیدن به حکومت نا مردمی و تحمیلی خود به هر نحو ممکن با ترفند های مختلف و شعارهای دروغین و سو استفاده از جهل ناشی از خرافات و نا اگاهی مردم را به پای صندوقهای رای بکشانند.
  ۲-گرگانی که به لباس میش درامده همان عوامل نظام که لباس منتقد به تن کرده اند . این گروه در راستای منافع نظام وشعار انتخاب بین بد و بدتر تلاش میکنند با شعارهای کمراه کننده و توجیهات پوچ و بی اساس و فریب دهنده مردم اسیب دیده ولی خوش قلب و ساده اندیش را به پای صندوقهای رای بکشانند .
  ۳-منتقدین ومخالفان ترسو ساکن ایران . این گروه متاسفانه از ترس دچار نشدن به سرنوشت موسوی -منتظری-شریعتمدری و………..بانظام همسو شده و به خاطر عافیت و حفظ موقعیت خودشان اینده ایران و ایرانی را فدا کرده و از مردم دعوت به شرکت و انتخاب بین بد و بدتر میکنند.
  نگاهی بیندازیم به شعار انتخاب بین بد و بدتر که این شعار و تخم لقی استکه از طرف نظام مکار در دهان این جماعت گذاشته شده . ایا فکر کرده اید چرا نظام جرات هیچ مناظره ای را اعم تلویزون مطبوعات و سایر اماکن بین مخالفین و موافین انتخابات را ندارد؟ کاملا واقف است که اگر پنج نفر فقط پنج نفر دلایل تحریم انتخات را بازگو کنند تمام رشته انها پنبه خواهد شد.
  متاسفانه امکان رسم نمودار اینجا موجود نمیباشد تا بتوانیم نتایج انتخاب بد و بدتر را در ۳۷سال بهتر بررسی کنیم .
  ایرانیان عزیز ۳۷ سال رای دادی بین بد و بدتر انتخابت را کردی سوال میکنم
  ۱-معلمین و فرهنگیان عزیز نمودار وضعیت معیشتی و اجتماعیتان رسم کنید و ببیند چه بر سرتان امده
  ۲دانشجویان غیر خودی
  ۳-فارغ التحصیلان بیکار غیر خودی شما کجای نمودار هستید مطمئنا در فکر قاب گرفتن مدرک و بدنبال شغلی که نیازی به هدر دادن ۱۶ سال از عمرتان نبود میگردید اگر موفق نشدی ؟ لابد کار خلاف و دست اخر اگر نشد خدای نکرده فروش عضوی از بدن.
  ۴-گارگران زحمت کش شما چطور وضعیت شما روز بروز بدتر شده یا بهتر ؟البته جوابش میدنم از ما بهترون وضعشون توپ و بقیه با سرسقوط ازاد.
  ۵-جامعه مطبوعات و نویسندگانی که مشعل اگاهی رسانی و هدایت جامعه بر دوش شماست نمودار شما چه سیری طی کرده .
  ۶-حرمت و عزت زنان ما کجا قرار دارد
  مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی در کجای کار قرار دارد چرا؟
  ۷-وضعیت کارتن خوابها؟
  ۸-وضعیت کودکان کار که اغلب انها مورد تعرض جنسی قرار گرفته اند
  ۹-تورمی که به خاطر اختلاسهای زالو سفتان بر ما تحمیل شد
  ۱۰-ازادیهای سیاسی پیشکش فقط اجازه بدهید از ظلمی که بر ما رفته ناله ای بکنیم چون از بغضی که در گلوی ماست در حال خفه شدن هستیم.
  طومار بلند و فقط به همین چند فقره که هر یک به تنهایی فاجه ایست عظیم اکتفا میکنم .
  این بود حاصل انتخاب بد وبدتر . نشان بدهید یک نقطه مثبت و قضاوت با شما . تحریم یا رای
  متاسفانه گاهی فکر میکنم هر بلایی بر ما ناذل کنند حق ماست چون مردمی هستیم ترسو بی پشتکار و خموده توجه کنید به همین اسیب دیدگان موارد فوق فکر میکنم حداقل ۱۰ تا ۲۰ ملیون نفر ولی دریغ ازصدایی مارا چه شده که اینطور پشت همو خالی کردیم چرا در تعرض معلمان و نوریزاد و غیره انها را حمایت نمیکنیم تا دژمن بفهمد با یک گروه یا یک صنف طرف نیست بلکه با ملیونها نفر همصدا طرفست یک تجمع بی خطر و ارام در پارک چه هزینه ای دارد که حاضر به پرداخت ان نیستیم اگر کمی غیرت و همدلی در ما وجود میداشت میباست در تمام پارکهای ملت ایران روزهای جمعه تجمع ارام مخالفین ومعترضین بر قرار کنیم وقتی توام با شعار و حرکت خاصی نباشد هیچ کس هم نمیتواند معترض شود .
  جوانان -دیپلمه ها- فارغ التحصیلان بیکار اسیب دیدگان از هر نوع راهی پیدا کنید کنار هم و همصدا شویم تاصدای ما شنیده و باورمان کنند با هر روز تاخیر مشکلات دو چندان خواهد شد تا به جایی نرسیدیم که مجبور بشیم سر چهار راهها جار بزنیم کلیه کبد سایر اعضای بدن انسان کیلویی ۱۰۰۰۰۰تومان .
  فقط اتحاد ما باعث شنیدن صدای ما میشود هیچ نیازی به مباززه و انقلابی نیست فقط در کنار باشیم و از فرصتی برای اعلام همبستگی ولو مجازی استفاده کنیم . حق همیشه پیروز است . اولین اعلام همبستگی تحریم انتخابات
  از اطرافیانتان بخواهید در مقابل ۱۰۰۰دلیل برای تحریم ۱۰ دلیل برای شرکت در انتخابات بیاورند
  تنها دلیلی که این رورها بر سر زبانهاست : اگر ما نبودیم داعش چه بلایی سر مردم می اورد .
  ۱-بدانید که دروغ میگویند دلشان برای منو تو نسوخته بلایی که سرمان اورده اند کمتر از داعش نیست
  ۲-اگر هم راست گفته باشند سد حمله داعش شده اند به خاطر حفاظت از خود و طرافیانشان و بقا قدرت و سرمایه های نجومی که به جیب زده اند میباشد و اگر منافعشان ایجاب کند تمام ایران و ایرانی را فدا خواهند کرد .
  نمیدانم اماری چند وقت پیش دیدم چقدر صحت دارد میزان اختلاسهای این حضرات معادل ۱۲۰ ملیون تومان از هر ایرانی میباشد .
  رای بده تا بتونن ته مانده این مملکت را هم بالا بکشند . موفق باشید

   
 57. پاسخ به نوشته ی پایین!!!

  با درود

  خواهش دارم، برخی کاسه ی داغتر از آش نشوند و خود شیرینی نکنند، حوزه ی خصوصی که گفتند، تعریف دارد، این حوزه ی خصوصی نیست، بلکه یک بزه کاری است و در جای کار و میان دو همکار رخ داده، نخستین بار هم از سوی خانم شینا شیرانی آشکار شده و اکنون هم گفتگوی تلفنی آن دو و نیز سخنان خانم شیرانی در یوتیوب است!
  خانم شیرانی هم از ایران گریخته! این کار حمیدرضا عمادی بزه کاری است و پیگرد غانونی دارد! ولی چون ایشان از خود رژیم است، پیگری نخواهد شد، درست ماننده اسیدپاشان و بسیاری نمونه های دیگر…! اگر داستان حوزه خصوصی باشد، پس رخداد دست درازی به زنان و مردان در زندانها و کهریزک هم حریم خصوصی است! خوهش دارم کمی بیشتر بی اندیشید و همه چیز را با هم آمیخته نکنید!
  در پاسخ آقای نوریزاد هم بگویم، کسی راه رژیم را نرفته، یک بزهکاری در جای کار، در پیوند با خانمی رخ داده و خود ایشان برای نخستین بار آشکار کرد و اکنون هم از ایران گریخته! بروید و سخنانش را بشنوید!!!

  ***

  10:33 ق.ظ / فوریه 12, 2016

  با درود . برادر نوری زاد در جوابِ یکی از کامنت های سایت که درباره خانم مجری انگلیسی زبانِ صدا و سیمای کشورمان ” پرس . تی . وی ” نوشته بود که فرموده بودید : سلام آقا سیدعلی گرامی _________________________________________________________________________
  بیاموزیم که به اینجور چیزها که در کل به حوزه ی خصوصیِ افراد مربوط است سرک نکشیم. رواج این رویه، به بی اخلاقی و بداخلاقی و گسست ابتدایی ترین خصوصیات انسانی منجر می شود. _____________________________________
  با احترام ____ آیا جنابعالی در سال قبل از همین شبکه صدا و سیمای حامنه ای ، رهبر مسلمین ایران و جهان ندیدید که نه یک بار و بلکه صدها بار و هر روز و شب و ساعت ، برای مردم مؤمن و چشم پاک کشورمان و برای اینکه شبکه BBC فارسی زبانِ انگلیس را بکوبند و نابود کنند ، رابطه مشخص نشده و ” درِگوشی ” ضد اخلاقی خانم ” پ . ق ” مجری شبکه BBC با مدیر شبکه ” آقای ص ” را مکرار با ” آب و تاب ” پخش میکردند ؟ چرا در آن زمان هیچیک از علمای اعلام ، مراجع شیعه ، حوزه های علمیه ، آیت الله ها و حجت الاسلام ها و … خفه خون و دیفتری و حنّاق گرفته بودند و مثلِ جنابعالی نگفتند که این سرک کشیدن به افعال شخصی حتماً بد اخلاقی و بی اخلاقی است و به گسست ابتدایی ترین خصوصیات انسانی منجر می شود! ! ! !

  ————————

  سلام مناهی گرامی
  من درستیِ خبری را که شما بدان اشاره می کنید منکر نیستم. بل سخنم بر این پایه است که: اگر آنها هویت و منش و راه و رسمشان نادرستی و بی اخلاقی و کجروی و پلیدی و پلشتی است، ما چرا باید به همان راهی در افتیم که آنان در آنند؟
  با احترام

   
 58. با سلام و درودهای گرم و پرمهر
  واكنش آموزنده يك كارگر، عثمان اسماعيلي ، در قبال حكم ظالمانه زندان !
  عثمان اسماعيلي، كارگر فعال، در گفتگو با راديو ندا با بيان اينكه ” غير از مبارزه هيچ چاره اي نيست ”، گفت : ” من تا آخرين قطره خونم از خودم، هم طبقه اي هايم ؛ از انسانيت و كرامت و شرافت انساني دفاع خواهم كرد ! ”

  http://radio-neda.blogspot.com/2016/02/blog-post_12.html

   
 59. ما هم پــف !

   
 60. این فوت کردن به ابرهای اسمان شاهکاراست ! شاهکار ! مطمئن هستم این فوتها تن و بدن برادران را به زمهریر ” چه کنم ” در می اندازد.
  پژمان

   
 61. تلنگری برای اندیشیدن:

  ﺁﯾﺎﺕ ﺯﯾﺮ ﺩﺭ “قرآن”، کتاب آسمانی ﺭﺍ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﯿﺪ و با خود اندیشه کنید/////////////////////////

  ﺳﻮﺭﻩ ﻧﺴﺎﺀ ﺁﯾﻪ 56 از تفسیرالمیزان
  ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺁﻳﺎﺕ ﻣﺎ ﮐﺎﻓﺮ ﺷﺪﻧﺪ ﺑﻪ ﺁﺗﺶ ﺧﻮﺍﻫﻴﻢ ﺍﻓﮑﻨﺪ ﻫﺮ ﮔﺎﻩﭘﻮﺳﺖ بدﻨﺸﺎﻥ ﺑﭙﺰﺩ ﭘﻮﺳﺘﯽ ﺩﻳﮕﺮﺷﺎﻥ ﺩﻫﻴﻢ ﺗﺎ ﻋﺬﺍﺏ ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﭽﺸﻨﺪ ﺧﺪﺍ ﭘﻴﺮﻭﺯﻣﻨﺪ ﻭﺣﮑﻴﻢ ﺍﺳﺖ.

  ﺳﻮﺭﻩ ﮐﻬﻒ ﺁﯾﻪ 29
  ﺑﮕﻮ ﺍﻳﻦ ﺳﺨﻦ ﺣﻖ ﺍﺯ ﺟﺎﻧﺐ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ ﺷﻤﺎﺳﺖ ﻫﺮ ﮐﻪ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺑﻴﺎﻭﺭﺩ ﻭ، ﻫﺮ ﮐﻪ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﮐﺎﻓﺮ ﺷﻮﺩ ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﻓﺮﺍﻥ ﺁﺗﺸﯽ ﮐﻪﺩﻭﺩ ﺁﻥ ﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺮﻣﯽ ﮔﻴﺮﺩ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻳﻢ ﻭ ﭼﻮﻥ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﻐﺎﺛﻪ ﺁﺏ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺍﺯ ﺁﺑﯽ ﭼﻮﻥ ﻣﺲ ﮔﺪﺍﺧﺘﻪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺣﺮﺍﺭﺗﺶ ﭼﻬﺮﻩ ﻫﺎ ﮐﺒﺎﺏﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﺑﺨﻮﺭﺍﻧﻨﺪﺷﺎﻥ ﭼﻪ ﺁﺏ ﺑﺪﯼ ﻭ ﭼﻪ ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻫﯽ ﺑﺪ

  ﺳﻮﺭﻩ ﻏﺎﻓﺮ ﺁﯾﻪ 71 ، 72 ، 73
  ﺁﻧﮕﺎﻩ ﮐﻪ ﻏﻠﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﻧﺸﺎﻥ ﺍﻧﺪﺍﺯﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺯﻧﺠﻴﺮﻫﺎ ﺑﮑﺸﻨﺪﺷﺎﻥ ﺩﺭﺁﺏ ﺟﻮﺷﺎﻥ ﺳﭙﺲ ﺩﺭ ﺁﺗﺶ ﺍﻓﺮﻭﺧﺘﻪ ﺷﻮﻧﺪ ﺁﻧﮕﺎﻩ ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﮔﻔﺘﻪ ﺷﻮﺩ ﺁﻥ ﺷﺮﻳﮑﺎﻥ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﺪﺍ ﻣﯽ ﭘﻨﺪﺍﺷﺘﻴﺪ ﮐﺠﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ؟

  ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻋﺮﺍﻑ ﺁﯾﻪ 179
  ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻬﻨﻢ ﺑﺴﻴﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺟﻦ ﻭ ﺍﻧﺲ ﺭﺍ ﺑﻴﺎﻓﺮﻳﺪﻳﻢ ﺍﻳﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﻟﻬﺎﻳﯽﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺪﺍﻥ ﻧﻤﯽ ﻓﻬﻤﻨﺪ ﻭ ﭼﺸﻤﻬﺎﻳﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺪﺍﻥ ﻧﻤﯽ ﺑﻴﻨﻨﺪ ﻭﮔﻮﺷﻬﺎﻳﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺪﺍﻥ ﻧﻤﯽ ﺷﻨﻮﻧﺪ ﺍﻳﻨﺎﻥ ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ ﭼﺎﺭﭘﺎﻳﺎﻧﻨﺪ ﺣﺘﯽﮔﻤﺮﺍﻩ ﺗﺮ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎﻳﻨﺪ ﺍﻳﻨﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﻏﺎﻓﻼﻧﻨﺪ

  ……….ﺩﻩ ﻫﺎ ﺁﯾﻪ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﯿﺘﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺳﺒﮏ و سیاق ﺩﺭ قران و دیگر کتب آسمانی، پیدا کرد!!!

  اندکی و فقط اندکی بیاندیشیم…

   
  • اقاي خامنه اي هم شبيه همين ها سخنراني ميكنه

   با خوندن اين نوشته ها ناخوداگاه ياد سخنراني جند وقت پيش ايشون افتادم كه مي گفتند همه بيان و راي بدن حتي اگر نظام قبول ندارن
   يعني جبر مطلق

    
 62. عالیجناب رفسنجانی چند جنایتکار دیگر را به صنف اصلاح طلبان معرفی کرد!

  “قرار بود یک بمبی بر سرشان زده بشه، یک رگباری به آنها ببندیم. مرگ یکبار شیون یکبار و تمام شود.”
  فهرست انتخاباتى رفسنجانى براى مجلس خبرگان منتشر شد. در اين فهرست، نام جنايتكاران بزرگى را مى بينيم. از مردم تهران دعوت شده است كه براى انتخاب نشدن جنتى و يزدى و يارانشان به اين جنايتكارانى كه بيشتر از يزدى و جنتى آدمكشى كرده اند رأى داده شود!
  يكى از اين جنايتكاران درى نجف آبادى، آمر قتلهاى سياسى سال ٧٧ و وزير اطلاعات وقت، است.
  درى نجف آبادى در آن زمان خواهان كشتار دسته جمعى مخالفان شده بود و آن را روش بهترى از تك تك كشتن مخالفان مى دانست. درى نجف آبادى خطاب به مصطفى كاظمى، معاون امنيت وزارت اطلاعات، و مهرداد عاليخانى، مديركل وزارت اطلاعات، مى گويد: “قرار بود یک بمبی بر سرشان زده بشه، یک رگباری به آنها ببندیم. مرگ یکبار شیون یکبار و تمام شود.” *
  * اظهارات مهرداد عالیخانی در بازجویی مورخ دهم خرداد ١٣٧٩ صفحه ی١١٤٧ پرونده ی قتل های زنجيره اى.

   
  • قربانعلی دری نجف‌آبادی از ویکیپدیا برای عزیزان هموطن بی حافظه ،دلخوش به این لیستها نباشید که مخالفین می دهند
   نوشتار اصلی: قربانعلی دری نجف‌آبادی

   در اسناد بازجویی سعید امامی آمده است: وقتی حکم اعدام فروهرها به ما ابلاغ شد پرسیدیم که تکلیف احکام معطل مانده اعضای کانون نویسندگان چه می‌شود که حاج آقا دری نیز گفتند هرچه سریع‌تر اقدام شود بهتر است و این بار نیز مثل ماقبل انجام شد با فرق اینکه بجای ابلاغ از سوی فلاحیان امور از طریق حاج آقا دری نجف‌آبادی هماهنگ می‌شد. فلاحیان با وجود آنکه خود حاکم شرع بود، اما معمولاً و در موارد حساس احکام حذف محاربان را شخصاً صادر نمی‌کرد. او این احکام را از آیت‌الله خوشوقت، آیت‌الله مصباح، آیت‌الله خزعلی، آیت‌الله جنتی و گاهی” نیز از حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دریافت می‌کرد و بدست ما می‌داد. ما فقط به آقایان اخبار و اطلاعات می‌رساندیم و بعد هم منتظر دستور می‌ماندیم»[۲۶]

   شیرین عبادی، برندهٔ جایزهٔ صلح نوبل و فعال حقوق بشر در مصاحبه با روزنامهٔ زود دویچه تسایتونگ گفته است که:[۲۷] «من پس ازانجام وظایف کاری به عنوان یک وکیل و همچنین زمانی که در عرصهٔ حقوق بشر فعال شدم، نامم در لیست مرگ رژیم قرار گرفت». وی در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامهٔ آلمانی زود دویچه تسایتونگ مبنی بر این که «موضوع لیست ترور چیست؟» گفت: «به‌طور اتفاقی، من با همکاران وکیلم در حال بررسی موضوع قتل نیروهای اپوزیسیون در ایران بودیم که ناگهان اسم خودم را در لیست ترورهای آینده مشاهده کردم. مسئولین دقت نکرده بودند که اسم من را از لیست موجود در پروند پاک کنند. لیست به امضاء وزیر اطلاعات وقت آقای قربانعلی دری نجف‌آبادی مزین است. پس از انتشار لیست مذکور و آغاز اعتراضات زیاد، ایشان چاره‌ای جز استعفا نداشت».[۲۸]

    
  • گفته های یک متهم همیشه درست و واقعی نیست ، این خطای اول شماست . قتل های زنجیره ای بسیار پیچیده تر از تصور شماست، چرا کسی که با اون حرفه ای گری بختیار تحت حفاظت پلیس فرانسه را کشت بروی باجه تلفن پاریس دفترچه خود را جا می گذارد تا ردپا کشف شود ؟
   بعضی از اوامر قتل های زمان خاتمی نیروهای منتسب به چپ وزارت بودند، شاید نفوذی هایی در میان هواداران خاتمی بودن که هدفشان بحران سازی برای کشور و انقلاب بود و هیچ اعتقادی به انقلاب و با خاتمی هم نداشتند، البته اینها همه تحلیل است، شخص بختیار در کودتای نوژه با برادر صدام دیدار میکرد و قرار بود هفته اول در اهواز اعلام حکومت کند ، اینکه چگونه میتوانست بعد با صدام پیروز از موجودیت کشور و اراضی آن دفاع کند را کسی نمی داند. خیانتکار ان ر و تروریستها را در تمام دنیا میکشند .ولی کشتن افرادی که جز مخالفت سیاسی، خیانتی نداشتند را هیچکس تایید نکرده و شاید همانها که رد پا می گذاشتند با همان نیت صدمه به انقلاب و ابروی ان در جهان آنها را می کشتند. بعضی از قتل های زنجیره ای را هرگز ثابت نشده که تصویه حسابهای بین گروههای مخالف بوده و یا کاردولت ایران بوده.

    
   • شاید و شاید هم از ما بهتران برای خوش آمد فلان و فلان این کارها را کرده اند.خفته را می شود بیدار کرد ولی …..

     
 63. آی نور بقبرتون بباره انوشیروان دادگر و انوشیروانهای تاریخ وطن.

  “گویند اسپرغم پیش از انوشیروان نبود. روزی انوشیروان بارعام داده، و به دیوان قضاوت نشسته بود. ناگاه ماری بزرگ از زیر تخت درآمد. حاضران را از دیدن او ترس به هم رسید. قصد او کردند، شاه فرمود بگذارید شاید شکایتی داشته باشد. به دنبال او برفتند تا به کنار چاهی رسیدند. مار بر کنار چاه حلقه زد، آنگاه به درون رفت و برآمد، چون در آن چاه نگاه کردند، ماری دیدند مرده افتاده و عقربی نیش بر او بند کرده، نیزه ای از بالای چاه بر پشت عقرب فرو برودند و همچنان به نزدیک شاه آوردند و شاهنشاه را از حال مار و نیش عقرب آگاه ساختند. چون یک سال بگذشت، هم در آن روز شاه نشسته بود و به شکایات مردم رسیدگی می کرد. همان مار به نزدیک سریر آمد و از دهن خود قدری تخم سیاه بریخت و برفت. شاه فرمود آن تخم را کاشتند. از آن تخم اسپرغم بر آمد و انوشیروان که پیوسته زکام داشت از بوییدن و خوردن آن زکامش برطرف شد. شکی نیست که این داستان به این شکل صحت ندارد ولی بعید نیست که بذر را یکی از شاکیان که به حق خود رسیده بود، به عنوان هدیه آورده باشد.»

  آی ره بر ا خواب گران برخیز . قیامت نزدیکه.

   
 64. با عرض سلام و درود خدمت جناب کورس گرامی…………..این دریای ذلال خرد و اندیشه . اقرار میکنم قادر به توصیف سخصیت انسانیت و تواضع شما نیستم فقط میتوانم یک انسان تمام و کمال خطاب کنم و برایتان بهترینها را ارزو کنم بویژه تندرستی .
  کورس عزیز هر وقت نوشته های شمارا میخوانم غرق لذت و تاسف میشوم لذت از ان نظر که پی به جهل خودم و ریشه های ان میبرم و تاسف که چرا در این سن إ؟ به هر حال تحمل و دلخوش به اینکه بقدر قطره ای از این دریای معرفت در این باقی مانده عمر چشیدم . امیدوارم سپاس و ارادت قلبی منو بپذیرید.
  کورس عزیز قبلا دوستان از شما در خصوص ایا دسترسی به نوشته های شما در سایتهای دیگر وجود دارد یا خیر سوال کرده بودند موفق نشدم اگر جوابی داده اید پیدا کنم چون گاهی غیبت چند روزه شما سخت نگران کننده است به همین خاطر مجددا مزاحمتان شدم .
  ایکاش راهی پیدا میشد جوانان و نو جوانان ما شما را درک میکردند .
  جا دارد از عزیزانی نوشته های شما را نقد میکنند هم تشکر کنم کمک شایانیست برای اگاهی بیشتر .
  شاد و پیروز باشید .

   
 65. من میاندشم پس هستم
  غلط میکنی
  من اعتراض میکنم پس هستم
  غلط میکنی
  من آشغال جمع میکنم پس هستم
  غلط میکنی
  من پف میکنم پس هستم
  قدر پف کردن خودمان را بدانیم. در اثر 100 سال مبارزه پس از جنبش مشروطیت و تفدیم هزاران شهید و زندانی و محصور بدست آمده است. ودر اثر لطف بی کران مفام معظم.

   
 66. با درود
  دیشب داشتم مصاحبه جناب آقای دکتر مهدی خزعلی را با برنامه خوب صفحه آخر مهدی فلاحتی از صدای آمریکا را نگاه می کردم ، دیدم آقای خزعلی در یک جا بیان فرمودند
  به این مضمون : ” بلی ، آقا زاده بودن ،جای افتخار دارد …” دریک کلام از نظر بنده ، از بعد انسانی “آقا زاده “بودن به هیچ وجه نمی تواند افتخار باشد ، بنا به دلایل مختلف .اصلا این ” اقا ” از کجا آمده ؟در یک جامعه انسانی نباید “آقا “یی وحود داشته باشد اگر باشد مثل جامعه ایرانی ، بغیر از استحمار و استثمار (توسط آن آقایان) در آن جامعه معنای دیگری نمیتواند داشته باشد. ، البته این لفظ “آقا ” که در اول اسم همه مردان برای احترام می آوریم در نظر بگیریم همه آقا زاده می شوند که البته به نوعی هستند .
  خوب ، حالا این آقا”یانی که برای فرزندانشان باعث افتخار است ببینیم کی ها هستند ؟ کل مقامات حکومتی از صدر تا ذیل و بدون استثنا آیت اله ها وحجه الاسلامها ومخصوصا آنهایی که عمامه مشکی برسر می نهند .
  بینی وبین اللهی ، کدام یک ازاینها که در حال حاضر تعدادشان از هر برهه تاریخی بیشتر است وهر روزهم بیشتر و بیشتر می شوند ، به غیر از تعداد ی معدود و حتی نادر ،نان حلال سر سفره هاشان می آورند ؟و یا آورده اند ؟ حتما معنی کلمه “لقمه حرام و یا حرام لقمه “را که همین آقایان معمم و غیر معمم ،چه در منبرها و چه در سخنرانیها داد میزنند میدانید چیست؟و حرام زادگی هم همچنین.
  این بالکل بیسوادها که مثل قارچ زهرآگین و علفهای هرز یهویی سر از شوره زار در آوردند و با سوء استفاده از نام الله و اسلامزدگی عوام صاحب ملکت و مقامات شدند واین همه از جیب ملت بد بخت ونگونسار وگوسفند ماب و ممکت ملا زده می دزدند و و اعوان وانصارشان وامهای صد ها میلیاردی گرفته و پس نمی دهند و با رانتهای مختلف و با ایجاد باند های مافیایی و باتصاحب شرکتها و کارخانجات (اگر مانده باشند ) مثل موش ریالها و دلارهای بی حساب رادر بانکهای داخلی و خارجی می تپانند و در یک کلام مملکت را به گند کشیده اند و …….حالا برای ما “آقا ” شده اند و بچه هایشان که همان آقازاده ها می باشند و با اعمال وبا گند کاری هایشان روی آقاهایشان را سفید کرده اند ، به غیر از حرام زاده بودن چه می توانند باشند و آیا واقعا این جای افتخار دارد؟ لابد دارد که می فر مایند.
  البته میدانید که با دزدی ها و ارتشاعات و اختلاسهای مختلف و جور باجور وچند صد میلیاردی که در طی این سالیان شوم توسط این به اصطلاح آقایون ریاکار و… صورت گرفته ،دیگر قبح این مسایل شکسته و میرود که جزء فرهنگ شوم این مملکت شود ودیر نیست که بگویند آنکه بیشتر دزدیده و …برده ،بیشتر مَرده ومتشرع.
  با تشکر ، نه به انتصابات

   
  • بچه ملا اگر آدم درستی شود جای بسیار تعجب است،این آقای خزعلی هم پسر همان پدریست که نان حلالش از راه فتوای قتل بهترین نویسندگان این مملکت تامین می شده و مصداق آن فرزندان حلال زاده و حلال خور ،برادران و خواهران همین آقا می باشند،این آقا در کل مصاحبه یک حرف راست در مورد خودش نزد و همه را دروغ گفت حتی از آن مستند کذا به عنوان شاهکارش که کارهای صدا و سیما را مستند کرده است تا لابد بعدا در دادگاه صالحه رسیدگی بشود ذکر میکند!!! البته جدیدا این استدلال به ذهن ایشان رسیده و قبلا از این افاضات نمی کردند ،از سهمیه رزمندگان و بسیجی یا سهمیه خانواده شهدا ستفاده کرده رفته دانشگاه پزشکی ، حالا میگه مثل بقیه در کنکور شرکت کرده بعد هم مخالف رانت هست ولی برای تخصص مثل همه البته منظورش از همه همپالگیهای رانت خورش هستند از بورسیه دولتی که فقط خودشون می دونن چی هست استفاده می کنه ،مخالفین نظام رو نگاه بکنید تو رو خدا همه جاش باد می دهه خوب معلومه اگر این نظام نباشد چنین افرادی جایشان کجاست و مکرر می گوید بیایید رای بدهید و مردم ساده هم دنباله رو چنین مخالفین ساخت وزارت کذا می شوند.پاینده باشید

    
 67. آخ داش محمد این درمونده های خود خدا بین ا باد هوا هم وحشت دارن. چقد بیقدرن.بیچاره آل محمد که چه زجری ا دس اینا میکشن.

   
 68. پفففففففففففففففففففففف
  ۱۴۰۰ سال پیش یک مشت جانی و تجاوزگر و غارتگر/ نمونه اش داعش/ به ایران حمله کردند ، و تا کنون بر ملت سوارند، و خود را آقازاده و برترملت می نامند، ببیند ملت ایران را ، این بی عاری و ترس از یک مشت جانی ،صد رحمت به سیب زمینی ، این خفت وخواری شرم آور است.
  بروید رای دهید و نظام را تایید کنید،
  خاک بر سر چه یک وجب، چه دو وجب !

   
 69. سلام — آیا شما فکر نمی کنید که با این از خانه بیرون آمدنتان و رفتن به آشغال جمع کنی و یا به هر جمعی که برادران! ساعت ها قبل در آنجا حاضر هستند ، باعث آن خواهید شد که 1 _ نظام! حقوق و مأموریت 2 برابری و ” اضافه کاری ” های برادران در روز جمعه را از جیبِ مردم بدبخت بیچاره و از بیت المال باید بپردازد ؟ 2 _ اصلاً شما به فکر زن و بچه های این برادران! نیستید که بالاخره اینها هم باید در روز تعطیل جمعه ، میخواهند کسی در بغل اشان و یکی بالای سرشان باشد و حداقل در صف نان بربری بایستد و یک لقمه نان بربری گرفته و به حلقوم اینان بریزد ؟ حداقل در روزهای تعطیلی به زن و بچه های این برادران! کمی رحم و مروت داشته باشید تا خانواده کمی از گرمی وجود برادران لذت ببرند .

   
  • تحریم انتخابات

   جناب مراد علی سلام
   ایکاش کمی هم نگران ملیونها هموطنی که همه روزهایشان یگرنگ شده انهم سیاه دیگه شنبه و یکشنبه جمعه براشون فرقی نداره تا از خانواده دورند دلتنگ خانواده و وقتیکه کنار خانواده هستند شرمنده از سفره خالی -شرمنده خواسته های فززندان .
   شما نگران ۴ یا ۵نفر برادران عزیزتان هستید اما این عزیزان که مورد اعتراض شما واقع شدند هم دوست دارند کنار خانواده باشند اما هیهات که خسران ملیونها هموطن قرار و ارام را از انها گرفته .
   چطور میتوانند در کنار خانواده باشند و لذت ببرند در حالیکه بانوی بزگوار ما نرگس محمدی در حسرت یک مکالمه تلفنی با فرزندانشان باشند.
   دانه فلفل سیاه و خال مهرویان سیاه……………………………
   ظمنا نگران حق ماموریتها هم نباشید قببلا هست ونیست این مملکت غارت و در حسابهای بانکیشان انباشته شده و چیز هم به این ملت نمیماسه و برای ما فرق نمیکنه ارباب بخوره یا نوکر

    
   • آقا مهرداد پوستین عوض کردی! زیاد حرص نخور مردم با مشارکت بالا رای میدن همونطور که با مشارکت بالا دوباره در راه پیمایی 22 بهمن شرکت کردن و آشغال جمع کنا و پف کنارو روسیاه کردن

     
  • نكنه شما خودتون برادري ؟

    

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

83 queries in 1380 seconds.