سر تیتر خبرها
خسارتِ عظما

خسارتِ عظما

چندر روز پیش، این جناب رهبر مسلمین جهانِ خودمان به حاکمان عربستان سعودی تشر زده که: شماها باید مسئولیت فاجعه ی انسانیِ مکه و مشعر و منی را بپذیرید و از مسلمین پوزشخواهی کنید و خلاصه خسارت های عظمای این حادثه را بپردازید. باور کنید من خیلی لذت بردم از این بیانیه ی جناب رهبر خودمان. ایشان در این بیانیه، بشکلی بسیار هنرمندانه و ماهرانه و البته با تواضع و فروتنی، به تبلیغ اسلامیِ خودشان نیز پرداخته اند. که یعنی آهای پادشاه عربستان و مسئولان وهابی، مسئولیت پذیری می خواهید یاد بگیرید؟ به من بنگرید. پوزشخواهی می خواهید تماشا کنید؟ در رفتار سی و هفت ساله ی انقلابی و رهبریِ من دقیق شوید که سرشار از اینجور خصلت های مدنی و انسانی است. که من خودم بقول جوونا اِندِ مسئولیت پذیری و پوزشخواهی و ترمیم خسارتم تو مملکت خودم. مثلاً اگر گفتید این عکس به کدام قسمت از مسئولیت پذیریِ من مربوط است؟ اگر گفتید، پوزشخواهی و ترمیم خسارتش با من.

محمد نوری زاد
ششم مهر نود و چهار – تهرانShare This Post

 

درباره محمد نوری زاد

48 نظر

 1. ایران داد عمارلویی

  سلام دوستان و هم میهنان:این خاطره نیست واقعیتی هست که قبل از سال 57 دیدم شاید جوانهای ما و هم چنین همسالان ما هم ندانند که تمام دانسته های نسل ما چند چیز بیشتر نبود.یکم رادیو ارس به کسر سین که 6 تا باطری ری او واک میخورد و دوم از پارازیت,مارزایت هم خبری نبود و به نوع دیگری رادیو ها را سانسور میکردند و سوم تعداد معدودی روزنامه بود از جمله کیهان و اطلاعات و یک چند تایی هم مجله بود از کیهان ورزشی و مجله فردوسی/که خود داستانی دارد که حوصله نیست بنویسم. و سالنامه معروف دنیا بود و چه پربار که تمام محاکمه بزرگمرد تاریخ ایران و وطن دوست واقعی را به خوبی پوشش داده بود و چهارم تلویزیون بود و…و اما در بیشتر خانه ها خبری از رادیو و تلویزیون نبود مگر تک وتوکی در هر 100 خانواری و… سالش یادم نیست ولی نتیجه اش را خود به چشم خویشتن دیدم که طبق سنوات بعد 57 همه به طرق مختلف یا از بین بردند و یا نام واقف و سازنده و تابلو را کردند بنامی که همه حود دانیم که تمام نام ها و حد اقل بیشتر از استعمار و استثمار و هر کوفت و زهر ماری بدتر بود.دستور بود و هر چیز دیگری یادم نیست فقط ان سال اعلام شد امسال حاجیان که 2500 نفر بودند به مکه نخواهند رفت و به جای رفتن حج 2500 مدرسه می سازند/یادم امد در جشنهای 2500 ساله بود/ و این کار انجام شد.پیشنهادی دارم برای همه ی کسانی که دل در گرو ایرانی اباد و….دارند به هر روشی که میدانند مردم را اگاه بفرمایند/مخصوصن فامیل درجه یکم را و بعد تا هر چه می توانند/من فکر میکنم حد اقل بیش از 3 بار حاجی های ما و نوامیس ما مورد هتک حرمت قرار گرفتند از جمله اتش سوزس سال؟؟؟ و کشتار سال 66 و بعد چند مورد دیگر که لاپوشانی شد اخرینش به تازگی به وقوع پیوست و همه ی الدرم,بلدرم ها از سر زبونیست و ترس از دست دادن تخت و تاج و باجی که میدهند.
  حوالت فقط به حلال و حرام و عدم اختیار در جابجایی ان ها,در صورتی که امام ..خودم حداقل با گوشم شنیدم که حاکم فقیه میتواند در موقع ضرور حتا نماز و روز و..را از حیز انتفاع و عمل بیرون نموده و جایگزینی هم نداشته باشد.
  و اما پیشنهادی:دوستان خاطرات واقعی و نزدیک به صد را پیش و پس از انفلاب و هرگونه رویدادی را که به درستی ان گواهی میدهند را برای عبرت و قیاس دو مرحله پیش و پس 57 را بنویسند.
  و اما نکته ای برای جناب نوری زاد:راهبرد,تاکتیک و هر فکری و ایده ای که دارید بهتر است در ان تجدیدی کنید و حد افل در هر نوشته یک راهکار عملی به دوستان بدهید که راه کار و ایده فراوان است و از ذو ستان بخواهید برای شما بنویسند و شما با قلم شیوای خود انرا در دید مردم قرار دهید.
  اولینش این پیشنهاد میباشد بیاییم کمتر حرف بزنیم, بیشتر فکر کنیم,گزیده بنگاریم و کمتر از تلفن ثابت و سیار استفاده کنیم که کم گوی,گزیده گوی؟؟؟؟ کم بنویس,بیشتر بیندیش و سپس به اندیشه ها در حد مقدور برای سعادت دیگری و انگاه خود سود ببرید.سر بسته نوشتم تا جناب نوریزاد واکاوی ان از شما به نتیجه اولاتر است.

   
 2. ایول اقای نوریزاد خوب گفتی.طرف، خودش رو نمی بینه واسه دیگران نسخه می پیچه

   
 3. پدر آمرزیده برو خدا را شکر کن که عربستان نزده کل زائران ایرانی را یکجا بکشد. و چرا چنین کاری نکند، تویی که غیر مستقیم وارد جنگ با عربستان شده ای. و آنها در روز عید قربان سر یمنی ها بمب و موشک می ریزند و از هیچ قاعده اسلامی و غیر اسلامی پیروی نمی کنند.

   
 4. باسلام و درودهاي گرم و پرمهر
  تصوير فوق خاوران است! نماد بيداد بزرگ رژيم با قتل عام زندانيان سياسي و پايداري خانواده ها !
  فرخنده آشنا ، زنداني سياسي سابق دهه شصت ، در گفتگو با راديو ندا با بيان اينكه قتل عام زندانيان سياسي در تابستان 67 برنامه ريزي شده بود ؛ و خاوران ها ميدان نبرد حقيقت و انكار است ، گفت : ” مردم بايد خودشان را عليه جنايت سازمان بدهند و جامعه بايد داد خواه اين بيداد بزرگ باشد.”

  http://radio-neda.blogspot.com/2015/08/67.html

   
 5. دیشب در اخبار تلویزیون بی بی سی زنی هشتاد ساله معرفی شد که در روستائی واقع در ازبکستان پانزده هزار دلاری را که یک عمر برای رفتن به مکه پس انداز کرده بود برای ساختن پلی هزینه کرد که روستای او را به روستا های اطراف وصل می کرد وچه جالب بود زمانی که می دیدی این زن با قطع نوار پل را افتتاح می کرد خوشا به سعادت آنهائی که عقلشان بر احساسشان غلبه می کند

   
 6. سلام جناب مهردادوديگردوستان خواهان آزادي
  ازاينكه ازمن جواب خواسته بوديد بعدازنقل كامنت من وفاروق وذكرجورجائران.
  جواب من اينست:

  وظيفه همه درمقابل ظلم وجور،ايستادگي واعتراض است .ونسبت به تغيير قانون وحكومت بايد همگي خواستاررفراندوم شوند ونوع حكومت را ازهرنوعش انتخاب وتعيين كنندباهمراه كردن اكثريت ملت ايران.

  وپيوستن به گروه نوري زادحداقل وظيفه است و هم مفيداست.

  واين آقايان معترض ومخالف حكومت جور چرا دورايستاده اندوبه اسلام فحش مي دهند اگريك جوشجاعت وغيرت دارند حداقل به اين گروه بپوندند واعتراض به قانون شكني ورفتارديكتاتوري كنند ودرنهايت باتكثير همراهان خواستار رفراندوم درانتخاب نوع حكومت باشند.
  چرااينجاجيغ ودادمي كنند؟ من اگرتوانائي جسمي داشتم به گروه نوري زادمي پيوستم.زياده عرضي ندارم پايدارباشيد.
  مصلح

   
  • شیخ مصلح خوشم از این کامنتت آمد . من تفاوت بسیاری بین دید تو به موضوعات اجتماعی و سیاسی …و سید مرتضی می بینم ولی این دل دادن و قلوه گرفتن از سیدی با دیدی حکومتی و مردم ستیزانه و ضد حقوق بشری را نمی فهمم.دید سید بمردم دید همان خامنه ایی و حکومتگران است.ولی تو در رابطه با حقوق مردم در حقیقت در سطحی مطلوبی هستی که بطور حتم به طریقه ارتزاقت بر میگردد..ایراد تو فقط در رابطه با انتقادات و موضوعات مربوط به اسلام است.ولی شما باید به دیگرانیکه از اسلام در حکومت ضربه خورده اند هم حق دهید که در حقیقت هر توهینی به اسلام شود بخاطر رفتار حکومتگران بقول خودت جائر است.

    
  • مازیار وطن‌پرست

   آفرین بر مصلح و امیدوارم زودتر سلامتی‌ات را به دست بیاوری. و باز امیدوارم روزی دوشادوش هم باتفاق نوریزاد و یاران حرکت کنیم.

    
  • جناب مصلح
   با درود وسلام
   دیدید هم نشینی با ما بد هم نیست ما بچه های خوبی هستیم ما نمی توانیم مثل خیلی از روحانیها دلخوش به خرافات باشیم اقای ابطحی مشاور مطبوعاتی اقای خاتمی یک روز در مورد اقای ده نمکی گفته بود اینکه یک چماقی امده و فیلم ساز شده این پیشرفت بزرگی است اینکه شما به ما پیوسته اید هم فکر میکنم خودتان هم قبول دارید پیشرفت بزرگی است .ما اگر در سال 58 به جمهوری اسلامی رای دادیم کجا میدانستیم از دل اسلام دیکتاتوری ولایت فقیه با نزریک به چهل سال سابقه سیاه ونوچه های سنی ان مثل طالبان القاعده وداعش سر برمی اورند.شما یک ایران گل وبلبل در دسترس را به ما نشان دادید .ایا بهتر نیست هر چه مردم میخواهند حاکم شود واز تجربیات کشورهای دیگر هم استفاده کنیم ما از تجربه اسلام امروز به ویرانه خاورمیانه رسیده ایم .اقای مصلح اضطراب درونی یک مومن را خرافه تسکین میدهدوهمیشه همه چیز را بر علیه خود میداند.

    
 7. امام مستبدی را گفتند: چه خوری؟
  گفت: گوشت ملت !
  گفتند: چه نوشی؟
  گفت: خون ملت !
  گفتند: چه پوشی؟
  گفت: پوست ملت !
  گفتند: اینهارا از چه راهی بدست میاوری؟
  گفت: از جهل مردمان !
  گفتند: از جهل چگونه نگهداری و مراقبت میکنی؟
  گفت: در جعبه ی طلائی تقدس !
  گفتند: و چیست محافظ آن جعبه؟
  گفت: خراااافااات. . . ! ! ! حالا جناب نوری زاد عزیز تا زمانی که جهل مردم هست این در بر همین آشیل می چرخد و فقط ممکن است اسامی عوض شود. اینها ۲۰۰ ساله که دارند برای این موقعیتی که الان تو اون هستند نقشه میکشند. و به این راحتی ها هم دستبردار نیستند ، تا زمانی که از نظر اینها مردم ایران نجیب هستند و هر بلایی سرشان می آورند نه تنها اعتراض نمی کنند ،بلکه تشکر هم می کنند که از این بدتر سرشان نمی آورند ،آش همان است و کاسه همان .مگر اینکه طوفان شدیدی وزیدن بگیرد و از همه طرف اینها را تحت فشار قرار بدهد ، دلیل اینکه رهبر دیگر دوشمن ، دوشمن نمی کند این است که حالا دوشمن دوست شده است ، و ممکن است که از راه دوستی کاری بکند که ۱۰۰ تا دوشمن هم نتوانند بکنند ، همین است که شیخ سید علی خامنه ای از نفوذ دشمن می ترسد . غافل از اینکه دشمن تو این ۳۷ سال به اندازه کافی نفوذ کرده که بداند مثلا از ۲۰۰۰۰ حاجی اعزامی چند نفرشان سپاهی و اطلاعاتی هست که نقشه سر به نیست کردنشان را بکشد . و اینور اعلام کنند که این یک خیانت امنیتی بوده است و بی جواب نمی ماند. باور کنید که اینها تا حیاط خلوتشان هم تحت نظر و کنترل هستند . و چون محبوبیت و پایگاهی بین مردم ندارند ، حاضر به افشاگری نیستند ، و همین باعث شده که خودشان به جان همدیگه بیوفتن و همدیگه رو لت و پار و بی آبرو بکنند .

   
  • دوست عزیز سلام ،اشتباه نکنید درهیچ جمامعه ای تمام مردم سیاسی ویا معترض نیستند شما اگردرانتخابات امریکا وکشورهای اوروپایی هم دقت کنید قشرکثیری از مردم برایشان فرقی نمیکند چه کسی به حکومت برسد .مهم اینست که آنها دررفاه زندگی کنند ویا به حد اقلها خود را سازگارمیکنند وحاضرنیستند حتی یک دقیقه پایشان به کلانتری ویا اداره اطلاعات کشیده شود ولازم هم نیست تمام اقشار مردم حرکت کنند ؛اگرمعلمین ،کاگران ،پرستاران وگروهی از استادان وحتی دانش آموزان دریک حرکتی جمع شوند هیچکس نمیتواند با آنها برخورد خشن داشته باشد .
   خاطرم هست درانقلاب گذشته مردم کرمان تا مهرماه 57 نمیدانستند درتهران چه خبراست ولی همین قدر که فهمیدند همراه وهمگام شدند .درآن روزها برای اینکه آیت الله صالحی کرمانی را به تظاهرات بکشانند ،برای او چادری فرستادند که یعنی تومثل زنها (بلانسبت خانمهای عزیز )درخانه نشسته ای وهیچ اقدامی برای پیشبرد انقلاب نمیکنید .نگران نباشید میوه چون رسید خودش از درخت جدا میشود وبه زمین می افتذ .
   منتها بله دوست عزیز ما نشستیم بچه های دیگران را اعدام وسربه نیست کردند تا نوبت به بچه های خودمان رسید.اگرتوجه داشته باشید آقای هاشمی درکشتن وبستن وبه غل وزنجیرکشیدن چه تعداد از مردم به نظاره نشست وکمک کرد تانوبت بخودش رسید .حالا حقوق بشرمیخواهد ،بهداشت درزندان میخواهد ،سمپاشی زندان میخواهد،قاضی بی طرف میخواهد ،دادگاه علنی میخواهد ؛وکسی نیست که بگوید چرا قبل ازاین همه اینها بی اهمیت بودند وحالا مردم تماشا میکنند تا گرگها بهم حمله کنند … ما باید همان زمان که خمینی پای را ازگلیمش فراتر گذاشت اعتراض میکردیم که نکردیم وتماشا کردیم که چگونه دیگران را سلاخی میکنند وبعد اوهم با قدرت تما٦nوجهل نابخشودنی به قتل وعام پرداخت وهمه وهمه رایکی یکی ازمیدان سیاست بدر کرد .

    
 8. ” ليدرهاي بهشت”

  خداييش به صحبتهاي اخوندها بالآي منبر دقت كردين؟

  يه جوري از بهشت و جهنم و دنياي پس از مرگ صحبت ميكنن كه انگاري

  ليدر تور هستن و هفته اي دو بار ميرن و برميگردن.

  چند وقت پيش يكي از اين ليدرها، بالآي منبر از امام صادق نقل ميكرد كه :

  ” بهشت هشت تا در داره كه سه تا از درهاش به قم باز ميشه ”

  ⭐️⭐️⭐️

  حالا ادم ميفهمه چرا فرودگاه امام رو اونجا ساختن.

  ويزاي بهشت رو هم حتما مصباح يزدي همونجا صادر ميكنه ! 🙂

   
 9. نمیخواهم تیلیغ مذهب و دین بکنم ولی از این حرف بسیار هوشمندانه قرآن هم نمیتوانم چشم بپوشم که “آیا مردم را به نیکی دعوت می کنید در حالیکه وضعیت خودتان را فراموش می کنید”. سخنی بس حکیمانه و هشدار دهنده که اگر رهبر قرآن شناس ما و روحانیون مدّعی دین حتّی یکبار هم به آن فکر می کردند سرنوشت این مردم جور دیگری رقم می خورد.

  در جاده های ایران سالانه بیش از 26 هزار نفر جان میبازند یعنی معادل سقوط 65 هواپیمای 400 نفره! روزانه حدود بیست چنازه از معتادان آواراه جمع میشود. جنینهای سقط شده از حساب بیرون هست و سن تن فروشی به سزده سال رسیده است. اعتیاد به مدارس ابتدائی نفوذ کرده و تعداد قاتلینی که اقربای خودر ا در منزل میکشند بدون اینکه بفهمند چه کرده اند رو به ازدیاد است. روحانیون محترم و رهبر ما مسئولیت این وضع را متوجه چه کسانی میدانند؟
  تا کسی در جریان زندگی فعلی خانواده های شهدا و معلولان جنگ نباشد ابعاد “نعمت” جنگ را در نمی کند. مصیبت بیوه زنان بازمانده از حد فاجعه بیرون هست و رجوع برای “صیغه” شدن و “سایه بالا سر” داشتن اعصاب و روان آنها را بهم ریخته هست. اوضاع معلولان بسیار بد تر هست و هیچ فریاد رسی هم نیست. زنان معلولان که “سایه بالا سر” دارند در بیسیاری موارد انسانهائی زنده بگور هستند که در قبری منتظر نفسهای آخرند.
  مسئول این وضع کیست؟ آیا باید تن فروشان خجالت بکشند یا کسانی که برای اتباع خلیج بیمارستان و یا بخشهای تخصصی درست کرده اند که با حداکثر 2 هزار دلار کلیه یک جوان ایرانی مستاصل را به آنها پیوند بزنند. ایران الان یک جاذبه دیگرش پیوند اعضا هست.

  از 6 فروند هواپیمای مونتاژ وطن همه آنها سقوط کردند. پژوهای 405 ایران خودرو دهها نفر را در حال رانندگی سوزاندند. الان بیش 2 میلیون نفر معلولان روانی ناشی از جنگ و مواد مخدر مانند بمب های ساعتی در انتظار انفجارند. ایرانیان خود روهای وطن اسلامی خود را تابوتهای متحرک میدانند. مسئلیت با کیست؟

  ایران کشور ثروتنمندی هست. چرا؟ چون مواد اولیه دارد. ولی امروز دیگر کسی با این معیار ثروت را اندازه گیری نمیکند. عقل و درایت و توانائی انجام کار معیار ثروت هستند. ایران کشوری هست که در انبانش به تعبیر مولوی موش زیاد هست. هم در انبان اقتصادش و هم دین و فرهنگش. امروز همه زعمای قوم بی رشد بی اخلاقی معترفند. نگویند هم واقعیت را نمیشود انکار کرد.
  کشوری در فساد غوطه ور که از صبح تا شب فریاد اسلام در آن بلند هست. هنوز این مردم دز این 35 سال یک بیان محبت آمیز از رهبران خود نشنیده. هر جه هست نفرت است و خشونت و مرگ و نابودی. گوئی اینان از کودکی با کلام دیگری آشنا نبوده اند.

  ما میگویم دیگران را به نیکی دعوت کنید ولی واقعیت زشت خود را هم فراموش نکنید. شاید آنها خیلی جا ها از شما سر باشند!

   
 10. باسلام
  مثل اینکه حجاج ما را برده اند به اسرائیل تا بیت المقدس را زیارت کنند!!! آنهم بخاطر مرگ براسرئیلی که سردادند…
  بیچاره مردم ایران که هنوز بعداز 37 سال عقل سلیم خودشان را میسپارند بدست این از خدا بیخبران .اگرمرگ براین یا آن نگوئید همه چیز خراب است ؟با مرگ براسرائیل وامریکا همه چیزتان حل شد ؟فحشا، بیکاری ،مواد مخدر ،وووو حل شد؟
  یکمرتبه دیدیم درسالیان گذشته که هنوز آقای خمینی زنده بود چه تعداد از حج رفته ها ضرب وشتم وکشته واسیر سعودیها شدند که چه نا جوانمردانه به زنان ودختران تجاوز کردند وحتی عده ای اصلا پیدا نشدند باز هم ازجیب مردم مایه گذاشتن وسیاست بازی کردن کاراحمقانه ای نیست ؟
  گ
  اگررهبرراست میگوید وقلبا مرگ براسرائیل وامریکا را میخواهد چرا فرزندان خود را دراین مراسم به اصطلاح برائت ازمشرکین شرکت نمیدهد ؟!!!تا انها هم ازفیوضات این مجالس مستفیذ گردند؟آیا ترسش ازاینست که پولهای بالا کشیده را نخورده ،به کام مرگ درافتند ؟!!!
  خداوندا :تودرست تماشا کن که سرنوشت این ملت بدبخت فلک زده بدست چه کسانی افتاده !!!رحم کن شرشانرا بخودشان برگردان .
  جناب دولت هم خوشحال باشد که با کشته ومفقود شدن تعدادی از مردم ویتیم وبیوه شدن زنها ومردان مقداری از یارانه پرداختی کم میشود وبچیب مصباح وامثال او سرازیر .اینهم راهی است برای اداره جامعه بوسیله نادانان .

   
 11. با سلام

  حاكمان 2 كشور تأثير گذار در منطقه يعني ايران و عربستان خيلي شبيه هم هستند

  مستحضر هستيد كه در ماه گذشته 2 بار مختصر باراني در تهران باريد و در هر 2 بار شاهد كشته شدن

  تعداد زيادي از هموطنان بوديم و كسي هم مسئوليت اين حوادث را بر عهده نگرفت

  در روز عيد قربان نيز تعداد زيادي از حجاج بيت الله الحرام در محل رمي جمرات جان خود را از دست دادند كه متصديان حج در كشور عربستان حجاج را مقصر اعلام كردند

  بنابراين حاكمان و امراي هر 2 كشور ايران و عربستان در اين زمينه شبيه هم هستند و پاسخگو نيستند

  در ضمن تلفات دهها هزار نفري سالانه تصادفات در جاده هاي غير استاندارد كشور را نيز در نظر داشته باشيد

   
  • سلام برعبدالله مضري عزيز

   درپستهاي پيشين به اين حقير اظهار لطف فرموده بوديدوسلامي ودعاي خيري كرده بوديد ازنوازش ومحبت جنابعالي بي نهايت متشكرم وازنوشتار معقول ومفيدتان مستفيد مي شوم

   به ياران عزيز وگرامي هم سلام ودرودي ازبن جان دارم وازمقاتشان بهره مندمي شويم
   ارادتمند هردوي تان
   مصلح

    
 12. سلام جناب نوریاد عزیز
  امروز یک مقام دبیرخانه سازمان کنفرانس اسلامی تعداد کشته شدگان تمام کشورهای دنیا بغیر از ایران 600نفر و مفقودین با ایران 1053نفر میباشد و بالاترین کشته ها مصر 55 نفر بوده و جالب اینکه بالاترین قیمت حج از مالزی و ترکیه 700 دلار و کمترین هند و پاکستان سیصد دلار و مطابق آنچه از اجساد در کانتینرها مشخص است مابقی کشته ها تا پانصد نفر ایرانی هستند که با آمار ایران و همچنین اعلام اخبار ساعت 9 که اعلام کرد دیگر مفقودی وجود ندارد وپفقط مابقی اجساد شناسایی نشده اند بگمانم 500 عدد درستی است

   
 13. مازیار وطن‌پرست

  در صفحهٔ پیش دوستی با نام خرمگس* لینک مطلبی بسیار جذاب و مهم از رادیو زمانه را گذاشته‌بود که به این وسیله از ایشان تشکر می‌کنم. و همچنین از روش ایشان در معرفی آن مقاله که از “کپی، پیست” کردن کل مقاله اجتناب کرده و تنها به معرفی خلاصهٔ مطلب و ذکر نشانی بسنده کرده‌اند.

  در این مقاله با نام “تسویهٔ حساب با محمد” که عنوان کتابی به همین نام از اندیشمندی مصری و جوان با نام “حامد عبدالصمد” است، به مطالب بسیار خوبی اشاره شده که لازم است دوستداران حکومت غیر دینی آن را بخوانند. ضمنا ذیل همان صفحه، نشانی مقاله‌ای دیگر با عنوان “فاشیسم اسلامی” که باز نام عنوان کتاب دیگری از “حامد عبدالصمد” است، گذاشته‌شده که خواندن آن را نیز به همهٔ دوستان توصیه می‌کنم. ضمنا عناوین برانگیزانندهٔ کتاب نباید موجب پرهیز و جبهه گرفتن در مقابل آن شود؛ چه، محتوای آن به هیچ عنوان افراطی و ضد مذهب نیست:

  « ــ پس به نظر شما نمی‌توان با اسلام کنار آمد. تنها راه از بین بردن آن است؟

  ــ نه، مطلقاً! باید اسلام را از سیاست جدا کرد. انسان‌ها به مذهب نیاز دارند. در مصر، زندگی اجتماعی بدون اسلام امکان‌پذیر نیست. مذهب به تهذیب اخلاق کمک می‌کند. بدون اسلام، در مصر ما با مشکلات اجتماعی بسیار جدی مواجه خواهیم شد. اما اگر اسلام در سیاست دخالت کند، رمق جامعه را می‌گیرد و بسیاری از بنیان‌های مدنی را نابود می‌کند. اگر به آینده اسلام علاقه داریم، باید آن را از سیاست جدا کنیم.»

  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  * خرمگس لقبی است که سقراط برای خویش برگزیده و کنایه از ایجاد زحمت برای روزمرگی و نیندیشیدن آدم‌ها با برانگیختن آنان توسط سئوالات مهم و بظاهر ساده‌ای است که به اندیشه وادارشان می‌کند.

   
  • جناب مازیار
   این که فرموده اید انسانها به مذ هب نیاز دارند ایا شامل خود شما هم می شود؟ دلیل سیوال من این است که خیلی از روشنفکران بر این عقیده اند که درست است که ما ادمهای فهمیده ای هستیم و بدون مذهب هم می توانیم افرادی وظیفه شناس و مدنی باشیم ، لیکن الباقی هنوز به رشد کافی نرسیده و برای زندگی اجتماعی و مدنی نیازمند مذهب و خداترسی هستند.

    
   • مازیار وطن‌پرست

    مرتضای گرامی
    اگر دقت بفرمایید این حرف من نیست نقل قولِ “حامد عبدالصمد” است. به نظر شخص بنده خیر! به حکم انسان بودن نیازی به مذهب نداریم. اما نمی‌توان به آن‌هایی که به موجب فرهنگ و آموزش‌های کودکی، هویت انسانی خود را با مذهب تعریف می‌کنند، این مسئله را قبولاند و ما ناگزیر از همزیستی با چنین افرادی هستیم. از سوی دیگر چنین افرادی، مادام که نخواهند مذهب خود را بر جامعه تحمیل کنند، نه تنها لزوما بدترین افراد جامعه نیستند، بلکه می‌توانند افراد خوب و با اخلاقی را نیز در این گروه از مردم سراغ جُست. افرادی وجود دارند که به هیچ مذهبی معتقد نیستند اما چون ضد اجتماعی‌اند یا به ایدئولوژی دیگری دلبسته‌اند می‌توانند برای بشریت به همان اندازه یا حتی بیشتر خطرناک باشند.

    تبدیل شدن دین به ایدئولوژی است که مشکل ساز است، و برخی در قرن بیستم کوشیدند از اسلام یک ایدئولوژی بسازند. اخوان المسلمین، شریعتی، سازمان مجاهدین، جهوری اسلامی، القاعده و داعش برآمد چنین رویکردی به دین هستند (منظور از این حرف یکسان دانستن افراد و سازمان‌های فوق نیست).

     
 14. نسل خوش شانس ما

  برخلاف نسلى كه دوران رهبر پيشين را نديده است ما نسل خوش شانسى بوده ايم. چرا؟ چون دو ولى فقيه در عمرمان ديده، و شاهد دو پديده نادر، يعنى پوزشخواهى هر دو بوده ايم.
  براى افراد فراموشكار ياد آورى مى كنم:
  تنها بارى كه آيت الله خمينى پوزش طلبيدند بابت اين بود كه بيشتر آدم نكشته اند و قلم نشكسته اند.
  http://youtu.be/IzsVH_CLlTo

  و تنها بارى كه آقاى خامنه اى پوزش طلبيدند بابت اين بود كه پس از انفجار جمعيت دهه شصت، با برنامه كنترل جمعيت موافقت كردند.

  يعنى اين دو شخص هريك از تنها كار درستى كه در زمان رهبرى شان مرتكب شدند پوزش خواستند. كه البته رهبر اول در سال ٦٧ كوتاهى خود را جبران كردند و رهبر فعلى نيز با اعلام ظرفيت ١٥٠ ميليونى ايران و اعلام دستورالعمل افزايش جمعيت، با جديت در صدد جبران كار درستى كه از دستشان در رفته و سهواً انجام داده اند هستند.

  براى پوزش خواهى بعدى بايد به انتظار يك كار درست ديگر بنشينيد. نمى خواهم ناميدتان كنم اما به نظر مى رسد همانگونه كه هر كس يكبار شانس ديدن ستاره دنباله دار هالى را در عمرش دارد كه هر ٧٦ سال يك مرتبه در آسمان ديده ميشود، ممكنست عمر هر شخص تنها براى ديدن يك كار درست ولى فقيه و پوزشخواهى متعاقب آن كفايت كند. البته بجز نسل خوش شانس ما كه محضر دو ولى فقيه را درك كرده است.

   
  • آنیتای گرامی: این را هم بد نیست بگوییم که این هر دو هرگز از مردم ایران پوزش نخواستند. اولی از خدا و خودشان پوزش خواست و دومی از خدا و تاریخ .

    
 15. خامنه‌ای: عربستان از امت اسلامی عذرخواهی کند`
  حاجی، امت خودتی!

   
 16. آیت الله خمینی رهبر انقلاب 57 بود و مبتکر تاسیس جمهوری اسلامی. هیچ انقلابی در جهان دو رهبر ندارد و این که آقای خامنه ای را رهبر انقلاب خطاب می کنند یک حیله تبلیغاتی است برای در حاشیه قرار دادن روش و منش آیت الله خمینی و نظرات بی گذشت او در باره روحانیون دست راستی که اکنون در حاکمیت اند و یا تشر زدن مکرر به فرماندهان سپاه برای پرهیز از فعالیت سیاسی چه رسد به فعالیت های اقتصادی که در زمان آقای خامنه ای باب شد. آقای خامنه ای را بعنوان رهبر جمهوری اسلامی انتخاب کردند اما دست راستی هائی که چشم دیدن آقای خمینی را نداشتند و حالا همه کاره شده اند ایشان را رهبر انقلاب خطاب کرده اند. حتی امام خامنه ای خطاب می کنند و القابی نظیر “رهبر معظم” ، “رهبر با بصیرت”، “رهبر فرزانه” و … را هم به ایشان چسبانده اند. البته روش و منش و نوع دخالت هایش در تمام امور جزئی و کلی مملکتی که تداعی کننده روش و منش شاه در دهه 1340 و 1350 است نیز علیرغم آن چفیه ای که به گردن می اندازد این القاب و چاپلوسی ها را می پسندد. آقای خمینی زندگی خصوصی محرمانه ای نداشت. زن و بچه اش معلوم بودند، پسرش همه جا در کنارش حاضر بود زیرا قرار نبود او را جانشین خود کند، با لباس خانه اش عکس می گرفت، با نوه هایش بازی می کرد و مخالفتی با انتشار عکس آن نداشت، معمولا بر زمین می نشست، بی عمامه هم دیده می شد و…. کجاست نشانه ای از این روش و منش در آقای خامنه ای؟ آقای خمینی شعر می گفت و می گویند باندازه یک کتاب شعر کلاسیک دارد، اما مجلس شعرخوانی ترتیب نمی داد تا مشتی چاپلوس کم سواد بعنوان ملک الشعرای بیت رهبری در این مجالس حضور شاعرانه یافته و چیزهای بی سر و تهی که گفته اند را بعنوان شعر بخوانند و ایشان به به بگوید!

  فرماندهی قوا را با اطمینان خاطر از موقعیت خود در میان نظامی ها و مردم، به روسای جمهوری محول می کرد. چنان که در دوران ریاست جمهوری بنی صدر و پس از آن کرد. اما آقای خامنه ای از واگذاری نیروی انتظامی و شهربانی مملکت به وزارت کشور هم پرهیز دارد، حال آن که این دو نیرو بصورت قانونی از زیر مجموعه های وزارت کشورند! در شرح عکسی که شاید کمتر دیده شده، همین اشارات بالا کافی به نظر می رسد!

  پیک نت 6 مهر

   
 17. آقا مرتضئ،

  همه نیدنیم که اگر یک نفر مثلا به یک تلویزیون ایرانی‌ خارج از ایران که نه ضد اسلامند، و نه ضد شیعه، فقط ضد این حکومت حرف میزند ۵۰ دلار کمک کنند و اینا بفهمند و مثلا فیش اون پرداخت موقع برگشتن به ایران از جیبش در بیاد، به سالها زندان میفرستنش، اگر اعدامش نکنند.

  حالا شما به فرمایید حکومت و رهبری که سالهای ساله که ۱۰۰‌ها میلیارد دلار به جیب حاکمان ضد ایرانی‌، ضد شیعی با حتا بقول شماها ضد اسلامی میریزند، اولا علتش چیه و سنین حکمش از دیده اسلام شماها چیست؟

   
  • اگر حطاب شما به من و نه اسید مرتضی است، من با کمک کردن به هر تلویزیون، رادیو، و هر وسیله تبلیغاتی در خارج کشور مخالفم و هیچکدام انها را صادق و دنبال کننده منافع کشور و مردم ان نمی دانم. هر کدام دار و دسته خود را دارند و دنبال منافع شخصی و گروهی خود هستند. البته این به معنی ندیدم و نشنیدن انها که معادل با خود را به کوری و کری زدن نیست.

    
 18. با سلام

  حاكمان نالايق ايران همانند ساير حكام منطقه خاورميانه فقط حرف مي زنند
  امروز جناب قاضي القضات آملي لاريجاني نيز افاضاتي فرمودند
  و اما بعد ………

  با وجود اينهمه نابساماني و جنگ و كشتار بين مسلمانان اسلام در حال رشد ونمو روز افزون در جهان است

  به قول شاعر :اسلام به ذات خود ندارد عيبي***********هر عيب كه هست در مسلماني ماست

  در كشور هند كه اكثريت مردم هندو هستند نسل جوان به اسلام علاقه مند شده و دسته جمعي مسلمان مي شوند

  اين ويديو را ببينيد

  Young Indian Hindu Generation converting to Islam

  https://www.youtube.com/watch?v=sy11kG3jbwA
  ————
  بد نيست زندگينامه آي آر رحمان را نيز كه قبلا هندو بوده با هم مرور كنيم
  ای. آر. رحمان
  نام اصلی A. S. Dileep Kumar
  نام(های) دیگر A. R. Rahman, A. R. R. , Allah Rakha Rahman, Isai Puyal, Mozart of Madras
  زادگاه ۶ ژانویهٔ ۱۹۶۷ ‏(۴۸ سال)[۱] چنای، تامیل نادو، هند
  پیشه خواننده، ترانه‌سرا، آهنگساز، تهیه‌کننده موسیقی، کارگردان موسیقی،

  الله رکها رحمان ( pronunciation راهنما·اطلاعات (به تامیلی: ஏ. ஆர். ரகுமான்) (زادهٔ ۶ ژانویه ۱۹۶۶) تهیه‌کننده موسیقی، آهنگساز فیلم، موسیقیدان، و خوانندهٔ سرشناس هندی است
  والدینش که هندو مسلک بودند، نام او را در شناسنامه دیلیپ کومار نهادند.

  وی در سنین جوانی از آئین هندوئیسم به دین اسلام گروید و نام خود را به «الله رکھا رحمان» بمعنی (در امان خدا) تغییر داد.
  https://fa.wikipedia.org/wiki/ای._آر._رحمان

   
 19. ‎گفتند : دین آورده ایم   تا سرها بر آن نهیم
  ‎گفتم : خرد دارم بسی  سر را بر آرم وان مهیم
  ‎گفتند: ترس باید تو را  ازآن  جهنم و خدا
  ‎گفتم :مرا جرات بسی است هم کشتی ام هم ناخدا
  ‎گفتند: ایمان آورید مردمان تا یابیم امان
  ‎گفتم : منم عاشق ترین رسوا بخواهم این جهان
  ‎گفتند :چراهایت بس است زانکه عقلت نارس است
  ‎گفتم :چراهایم بسی است چرا هر گل را خس است
  ‎گفتند : تویی پر از گناه در عاقبت داری تو آه
  ‎گفتم :خرد و اختیار من را و آن مهر نگاه
  ‎گفتند: ترس باید از خدا وز آن جهنم در قفا
  ‎گفتم : خدای مهربان بخشد هر جان را خطا
  ‎گفتند: قیامت را بترس پا منه بر کفش کس
  ‎گفتم  : نقد این جهان بهشت باشد در نفس
  ‎گفتند : ای بی آبرو هرگز نکردی تو وضو
  ‎گفتم:  : با خون دل بسی غربیل کردم خاک رو
  ‎گفتند: نمازت پس کجاست ؟ ای بیخدا خوابت چراست؟
  ‎گفتم  :گرفتم دست کس  مهر پروریدن کار ماست
  ‎گفتند   :بترس از عاقبت با گنه سیه سازی تو بخت
  ‎گفتم : چه ترسم از کسی چون مهر شد آیین و رخت
  ‎گفتند: بساز بر آن بهشت هشدار جهانت را نه هشت
  ‎گفتم : بسازم این بهشت زاین نقدجهان سازم به کشت
  ‎گفتند:  مذهب ما برتر است او بر همه عالم سر است
  ‎گفتم: دین من کهتری ا ست کو فر ّ و بر دلها پر است
  ‎گفتند: تو بازیچه ای خود ندانی که که ای
  ‎گفتم : بدانم من کی ام سیمرغ را تو دیده ای ؟
  ‎گفتند:  افسانه مجوی بر گوش ما جادومگوی
  ‎گفتم   : ز عشق و  مهردوست آمیخته ماییم در سبو
  ‎گفتند: کفرگویی تو راست کی خدا با آدم همتاست
  ‎گفتم : ز او آمیخته ام زین رو منم آن پاک راست

   
 20. ” مجازاتِ الهی ”

  همانگونه که خداوند تبارک و تعالی در این سی‌ و هفت، هشت سالِ حیأتِ ولایت اسلامی،

  ناچار گردید تا نسبت به بدحجابی، کفر گویی، سهل‌انگاری در نماز و عبادت و ///////

  با “دشمن”، کراراً امت شهید پرور را به شیوه‌های گوناگون، با زلزله، خشکسالی و بی‌ آبی‌،

  آلودگی هوا و ریزگرد، پارازیت‌های سرطان زا، کهریزک و . . . . مجازات کرده و امتحان نمایند،

  اکنون نیز نوبت امتحان و تنبیه آل سعود فرا رسیده است !

  لذا شرعاً جایز نیست که مقام معظم رهبری خاطر مبارک را آزرده نمایند.

  ما به اندازه کافی‌ “رکورد زدیم” حال رخصت دهید دیگران هم چند رکوردِ ناقابلی بزنند.

   
 21. ‎جای مرده پرستی و بت پرستی
  ‎ای کاش کمی دوست داشتیم هستی
  ‎آن بت پرست بیند در هر چیز خدا
  ‎احترام دارد بر پشه ای در هوا
  ‎ما دانیم این زمین را ارث بابا
  ‎وان کعبه ی سنگی خانه ی خدا
  ‎بر نام مردگان سازیم حرم
  ‎مرگ از ما ست و بس محترم
  ‎لیک ترسیم از روز قیامت
  ‎چانه زنی برماست عادت
  ‎خواهیم بزور خویش در بهشت
  ‎لیک کردارمان پر آزار و زشت
  ‎خلق از ما در رنج و عذاب
  ‎دعا خوانی است بر ما صواب
  ‎خویش دانیم همیشه بر حق
  ‎دیگران بی ارزشند و احمق
  ‎لیک چیزی در ته دل
  ‎گوید رویم راه باطل
  ‎خدمت به خلق عبادت است
  ‎دعا و نمازت بر عادت است
  ‎دل بدست آوردی با کار نیک
  ‎بر خدایت گفته ای سلام ولبیک

   
 22. مازیار وطن‌پرست

  دعوایی غیر اخلاقی بین دوطرفی که یکی به صلاح مردم نزدیک‌تر است! این درست که آقای هاشمی رفسنجانی و خانواده‌اش در سال 88 کوشیدند فاصله‌شان از خواسته‌های مردم را بکاهند (و پالس مثبت اعلام حضور او در کاندیداتوری سال 92 و رد صلاحیت پس از آن را توضیح می‌دهد) اما همچنان در بحث از تاریخ -متاسفانه- به دروغ متوسل می‌شود. طرف دیگر -اقتدارگرایان روزنامهٔ سپاه و مصاحبه شوندگان- هم که برای همهٔ خوانندگان این وبلاگ نیازی به معرفی روش‌های گوبلزی‌شان نیست: http://didgahenow.com/1394/07/01/hashemi-taleghani/

   
 23. مشکل اینجاست که رهبر و سایر مقامات قائل به ارتکاب اشتباهی نیستند. یادم می آید آقای دکتر ملکی در یادداشتی دربارۀ جلوگیری مأموران از حضور بر سر مزار محمّد مصدق در اسفند سال گذشته، به مکالمۀ خود با یکی از آنها اشاره کردند که در پاسخ به اعتراض دکتر به سرکوب های چند سال اخیر آیۀ «اشداء علی الکفّار و…» را آورده بود. دردِ تلفیق دین و سیاست از همینجاست که می شود خود را در جبهۀ حق و معیار درستی و به عبارتی «خودی» پنداشت و همۀ آن «غیرخودی» ها را در زمرۀ «کفّار» و شایستۀ سرکوب قرار داد و با وجدان آسوده هم سر بر بالین گذارد. اینست که بازجوی نرگس محمدی وقتی در پاسخ به نگرانی او برای کودکانش، کودکان غزّه و بی پناهی آنها را مثال می آورد، عملاً او را در طبقۀ غیرخودی و یا همان رقیق شدۀ «کفّار» قرار می دهد که باید بر او غلیظ و شدید بود.

  امروز توجیه مشکلات اقتصادی کشور، تحریم های «ظالمانۀ دشمنان» است نه سوء مدیریت. توجیه ادامۀ خسارت بار برنامۀ هسته ای، لزوم نمایش اقتدار امّت اسلام است نه یک اشتباه محاسباتی. توجیه تحمّل تحریم ها، تشبیه آن به شرایط «شعب ابی طالب» است نه تحمیل بی دلیل سختی به مردم. توجیه ردّ صلاحیت ها در انتخابات، جلوگیری از «نفوذ دشمن» به سرزمین مسلمین است نه بیرون کردن ناعادلانۀ رقیب از صحنه. پس اشتباهی برای عذرخواهی صورت نگرفته است. حتّی بحران های فرهنگی و اجتماعی، که قاعدتاً می بایست صد در صد محصول سوء عملکرد مدیران تلقّی شود، به «دشمن» نسبت داده می شود: «نفوذ فرهنگی دشمن» یا همان «تهاجم فرهنگی». به عنوان مثال در بیان علّت روند رو به رشد طلاق در کشور، معمولاً ماهواره و اشتغال زنان به عنوان متّهم اصلی معرفی می شوند، و اینست که رهبر اگر به خاطر مسائل فرهنگی خوابش نمی برد، نظارت بر فضای مجازی را تشدید می کند، اما عامل اقتصادی و بیکاری را به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای فروپاشی خانواده ها ندیده گرفته و تأیید توافق هسته ای را به دلواپسان می سپارد تا هم غرب کمی به هول و ولا دربیفتد، و هم تحوّل خواهان داخلی دست و پایشان را از شدت ذوق زدگی خیلی گم نکنند. امّا وقتی اکبر ترکان، مشاور ارشد رئیس جمهور می گوید هر یک روز دیرکرد در اجرای توافق هسته ای، یکصد میلیون دلار خسارت به اقتصاد کشور وارد می کند، کسی به بیخوابی برای اجرای زودتر توافق دچار نمی شود که بگوید حالا که محاسباتمان اشتباه و شعارهایمان پوچ از آب درآمد، یک روز هم یک روز است، بگذاریم غربی ها زودتر بیایند و هر کدام گوشه ای از این اقتصاد بی جان را بگیرند و برایمان جاده و هواپیما و ماهواره و کشتی و دکل بسازند و نفتمان را از ته چاه به روی زمین بیاورند که بفروشیم و شکم مردم را سیر کنیم.

  تا وقتی رهبر و مسئولان نپذیرند که مسبّب یک به یک مشکلات ریز و درشت کشور خودشان هستند، نمی توان منتظر عذرخواهی شان از مردم بود.

   
 24. درود بر نوریزاد گرامی با نکته سنجی بموقع!ولی دوست گرامی آخوند اینجور سخنان را برای خودش نمی گوید.آخه حضرت ایشان که احتیاج به چنین پند و اندرزی ندارند والا آخوند نمی شدند!

   
 25. مازیار وطن‌پرست

  یک خبر خوب دو خبر بد:

  حکم قطعی سهیل عربی از اعدام به “7.5 سال زندان و خواندن چند کتاب و نوشتن مقاله و ارتباط با قاضی”تبدیل شد.

  مجلس عقب ماندهٔ ایران از تصویب “گرفتن تابعیت از طریق مادر” مخالفت کرد.

  در زندان آباده یک سرباز وظیفه به ضرب گلوله افسر نگهبان و 4 سرباز وظیفه را کشته و یک نفر را زخمی کرد.

   
 26. سعدي عليه الرحمه:منت خدايراعزوجل كه طاعتش موجب (قربت) است ..… ./ملامحسن فيض كاشاني :..درحديث شريف نبوي است كه نيست هربنده اي راازنمازاو اثري وثمري مگرانچه كه فهميده است از ان ودل باخودداشته دران/ترجمه الصلوه چاپ اطلاعات ص72/براين مبنا ببينيم حتي چنددرصد افراد وقتي نماز ميخوانند معني انرا ميفهمند وچند درصد با عبادات (نماز, روزه, زكات, حج و, , , , ) به حضرت دوست نزديك ميشوند…… .مثلا اقاياني كه مديريت حج رابه عهده دارند يك راندمان گيري كرده اند كه بااين همه هزينه وبرو وبيا چه اندازه افراد به خدانزديك شده ان.. با امام جمعه هايي مثل جنتي وخاتمي وصديقي و..وقتي ميگويند… اياك نعبد واياك نستعين… يا… اهدنا الصراط المستقيم.. ميفهمند چه ميگويند?

   
 27. سلام بر نوریزاد – درود بر مامور //////////////// اطلاعات ایران جناب آقای رضا ملک ( چون اصلاح طلبان به من یاد دادند که به دشمنت ولو دشمن خونی خود نباید بگویی مرده باد باید بگویی درود و 1000 درود بر تو باد )

  سلام و تهنیت خدا بر آیت الله /////////// سید مرتضی ////////////////

  فرازهایی از سخنان درر بار و گوهرنشان امام راحل خمینی کبیر در سالروز تولد پیامبر اسلام که در صحیفیه نور که تحریف و جرح و تعدیل شده است

  یوم الله واقعی- روزی است که امیرالمومنین علیه السلام شمشیرش را کشید و خوارج را از اول تا به آخر درو کرد و تمامشان را کشت- ایام الله روزهایی است که خداوند تبارک و تعالی یک زلزله ای را وارد می کند- یک سیلی را وارد می کند – یک طوفانی را وارد می کند به این مردم شلاق میزند که آدم بشوید- امیر المومنین اگر بنا بود مسامحه بکند شمشیر نمیکشید تا 700 نفر را یکدفعه بکشد (باز دم امام راحل گرم که 3000 تا را تخفیف داد و جعلش کرد به 700 تا )

  در حبس های ما هم بیشتر این اشخاصی که هستند مفسدند- اگر ما آنها را نکشیم هر یکیشان که بیرون بروند آدم می کشند- آدم نمیشوند اینها

  شما آقایان علما چرا فقط سراغ احکام نماز و روزه میروید؟ چرا هی آیات رحمت را در قرآن میخوانید و آیات قتال را نمیخوانید؟
  ( به شما میگها نوریزاد ) چرا آدم نمیشوی نوریزاد ؟

  قران میگوید بکشید- بزنید- حبس کنید – چرا شما فقط همان طرفش را گرفته اید که صحبت از رحمت می کند؟ رحمت مخالفت با خداست ( چرا نمیفهمی نوریزاد خنگ رحمت مخالفت با خداست )

  محراب یعنی مکان حرب یعنی مکان جنگ- از محرابها بیاد جنگ پیدا شود چنانکه بیشتر جنگهای اسلام از محرابها پیدا میشد= پیغمبر شمشیر داشت تا آدم بکشد ( حالا تو نوریزاد خر و نافهم برو کف پای بچه بهایی کثافت نجس را ماچ کن- خره خدا شمشیر ببر گردن بهایی را بزن – مگه تو مسلمان نیستی خر خدا )

  ائمه ما هم علیهم السلام همگی جندی بودند- همگی جنگی بودند- شمشیر می کشیدند آدم می کشتند ( دم خمینی گرم که حرفها ی افلاطون را در همین جمله خلاصه کرد )

  ما خلیفه میخواهیم که دست ببرد- حد بزند-رجم کند همانطور که رسول الله صلی علیه دست می برید- حد میزد-رجم مکیرد و همانطور که یهود بنی قریضه را چون جماعتی ناراضی بودند قتل عام کرد- اگر رسول الله فرمان داد که فلان محل را بگیرید – فلان خانه را آتش بزنید فلان طایفه را از بین ببرید حکم به عدل فرموده است

  زندگی بشر را باید به قصاص تامین کرد زیرا حیات توده زیر این قتل قصاصی خوابیده است- با چند سال زندان کار درست نمیشود- این عواطف کودکانه را کنار بگذارید

   
 28. سلام جناب نوریزاد قطعه شعری از امیر میرحسینی

  #برای_پدرم_كه_حاجی_شد

  بعد يک عمر منتظر ماندن
  اسم بابا در آمده امسال ..!!
  شادی از چشمهاش معلوم است
  همه یِ خانه، سرخوش و خوشحال
  يازده سال ِ منتظر مانده
  زائر خانه ی خدا بشود !
  يازده سالِ گريه ميكرده ..
  راهیِ مروه و صفا بشود
  وقت رفتن برای بدرقه اش
  همه تا پای كاروان رفتيم
  زير قرآن كمی تبسم كرد ..
  گفت نامهربان ، گران ، رفتيم
  هركسی حاجتی به او ميگفت
  بچه ام را دعا بكن .. حاجی
  مادرم مدتيست بيمار است
  جای ماهم صفا بكن .. حاجی
  در مدينه .. بقيع يادم باش ..
  هر كسی داشت خُرده حاجاتی
  خواهر كوچكم صدايش زد ..
  يک لباس عروس و سوغاتی
  رفت بابا .. سوار ماشين شد
  بغض مادر كه ناگهان تركيد ..
  گفت باگريه و .. دعايی خواند
  به_سلامت_بريد_و_برگرديد
  تِِلِفن زد پدر .. به او گفتم
  ریسه های حياط را بستم
  كار دارد هنوز كوچه ولی ..
  سخت دلتنگ و منتظر هستم
  گفت مُحرم شديم در شجره
  حس وحالش شده است معراجی
  گفت بايد كچل شوم پسرم ..
  بعد ازين ها به من بگو حاجی
  خواهرت هر چه گفته بود آنجا
  همه را يک به يک خريدم من
  راستی، ساعتی كه تو گفتی ..
  هر چه گشتم ولی نديدم من
  گفت چونكه مدينه اولی ست
  قبل عيد غدير ميآيد
  كارها را عقب نَیندازم ..
  به خيالی كه ديـر می آيد ..
  تِلِفن قطع شد وَ ما هر روز
  از رسانه پی خبر بوديم ..
  گاه مشعر و گاه هم عرفات
  چشم گردان، پیِ پدر بوديم
  روز قربان .. حدود ساعت ده
  خبری زود .. حرف مردم شد
  كشته های زياد در عرفات
  عید در كام مادرم گم شد
  زنگ خانه مدام هی ميزد ..
  خبر از مكه و منا داريد !؟
  پدر آيا سلامت و خوب است؟
  صدقه هم كنار بُگذاريد ..
  خواهر كوچكم نمی فهميد ..
  مادرم منحنی و خم شده بود
  انتظـــــار و سكـــــوتِ نافرجام ..
  خانه يكسر تمام غم شده بود
  اسمها را دوباره ميخوانديم
  دارد آمار ميرود بالا ..
  صد و ده _نه دويست _نه سيصد
  ناگهان ! اسمی آشنا ..حالا ..
  مادر از حال رفته غش كرده
  چند زن دور او به دلداری ..
  خواهرم كوچك است دق نكند
  پس كجايی پدر .. بيا ياری ..
  صوت قرآن .. صدای الرحمان
  راه را طی نكرده برگشتيم
  خواب هستم و يا كه بيدارم !؟
  چقدر زود بی پدر گشتيم ..
  گفته بودی كه زود ميآيی ..
  قول دادی درست قبل غدير
  پای قولت چرا نماندی پس !؟
  حق بده پس اگر شدم دلگيـــــر
  داده بودم برات بنويسند ،
  روی يک پرچم بلندِ سه رنگ
  پدرم حج و سعی تو مقبول
  و کنارش دوبيت شعر قشنگ
  چقدر نقشه بود توی سرم
  مثلاً نُقـــــل وقت آمدنت
  گوسفندی برات سر ببريم
  يك عرق چين به رنگ پيروهنت
  كارتهايی كه نام تو خورده
  دعوت دوستان به صرف نهار
  چه بگويم به دخترت بابا !؟
  نه ، نمانده براش صبر و قرار ..
  چه كسی ميدهد به او پاسخ؟
  گونه ای كه به او زيان نرسد ..
  كاش ساكی كه پر ز سوغاتی ست
  هرگز اينجا به دستمان نرسد
  چِقٓدٓر زود دير شد بابا
  خستگی مانده است تویِ تنم
  از سفر قبل آمدن بايد ..
  ريسه ها را يكی يكی بِكَنَم
  رستی گوييا اجل نگُذاشت
  سر خود را كچل كنی بزنی
  گفته بودی بگويمت حاجی
  حاج بابای مهربان منی ..
  لعنت خدا بر عاملان این مصیبت

   
 29. با سلام
  ایشان دستورداده اند دیگران پوزش خواهی کنند ؛نه خودشان که خداوند را درآسمانها وپادشاه عربستان را درآن دیار به نمایندگی انتخاب کرده اند وهمه به زیردستان دستورمیدهند !!!ونه مانند زیردستان ازکسی عذرخواهی میکنند .
  مگرنشتیده اید که خداوند خود وشخصا ازمقام ایشان پوزش خواسته اند که اسرائیل را هنوز زیرورو نکرده است .وبعدازآن عذرخوهی بود که ایشان فرمودند ما مهلتی 25 ساله میدهیم که تا این 25 سال تمام میشود خئاوند باید دستورات ایشانرا بدوت چون وچرا اجرا کننداثری ازاسرائیل باقی نگذارند.

   
 30. تقدیم به مبارز نستوه، محمد نوری زاد، و همه ی مبارزین راه آزادی و اندیشه …

  من اشخاص زنده را آنانی می دانم که مبارزه می کنند ، بی مبارزه زندگی مرگ است.

  ویکتور هوگو

   
  • جناب كاوه سلام

   طبق فرمايش خودتان ازويگتور هوگو چرا خودتان به گروه آقاي نوري زاد ملحق نمي شويدتاازشخصيت هاي زنده باشيد چرا درصف مردگان قرار گرفته ايد؟

    
 31. مسئولیت پذیری

  سلام این <>اگر رهبری حالیش بود که هفتاد هزار گروگان را نمی فرستاد به کشوری که حداقل در چهار کشور ( سوریه و یمن و عراق و بحرین )آنهم البته از روی ماجراجویی وبیخردی غیر مستقیم بلکه مستقیم در جنگ است (ومتاسفانه با توجیهات شرعی که صدرصد غلط است بلکه قطعا حرام شرعی است بلاشک ریختن خون اینهمه انسان وآواره شدن آنها برای نجات جنایتکارانی مثل بشار اسد که هیچ است وهیچ) ……….ووای بر تو ای گمراه اگر از پس امروزبود فردایی که حتما فردایی هست وبه سزای اعمالتان امثال تو وملک سلمان وبشار وابوبکر بغدادی و… همه باهم خواهید رسید

   
 32. سلام .جناب نوريزاد
  سوال من اينست كه آيا تمام مسئوليت حادثه مني مربوط به حاكمان سعودي است؟
  آيا اين مناسكي كه در زمان پيامبر براي حضور چند صد نفر طراحي و پياده شده ،امروز براي اجراي همزمان چند مليون نفر
  عملي است؟
  آيا چند مليون نفر را هزمان براي پرتاب سنگ (رمي جمرات) فرستادن عقلاني است؟
  آيا نبايد علماي اسلامي در اجراي اين مناسك متناسب با امكانات وجمعيت تصحيحاتي انجام دهند.
  مگر نه اينست كه پيامبر اسلام در حجي كه از قبل از فتح مكه آمد وقتي ديد جان مردم در خطر كفار است ،فرمود دور درخت طواف كنيد و برگرديد.
  آيا آقايان علما مسئوليتي در قبال جان حجاج ندارند؟
  آيا مسولين حج وخدم وحشم فراواني كه همراه كاروان ميروند مسئوليتي در نظم دهي ومراقبت از حجاج ندارند؟
  آيا آقاي قاضي عسگر در وظايف كوتاهي يا قصوري نكرده است.
  بهتر است در اجراي مناسك تغييرات و ساده سازي انجام گردد.

  با تشكر

   
 33. رهبر بخوبی روابط قدرت را میداند وگرنه نمیتوانست در راس قدرت بماند.منظور این است که خیالش از امریکا راحت شده است از دشمن خارجی راحت شده است. حالا میماند دشمن داخلی یعنی همه مردم ایران انرا هم با زدن اتهام حل میکند یعنی هر مخالفتی را به بهانه اینکه نفوذی دشمن است سرکوب میکند. چیزی را که آمریکا از رهبر میخواهد این است:

  1-کنترل ملت ایران و جلوگیری از پیشرفت ان به منظور دستیابی به نفت و فرار سرمایه و مغز ها به امریکا. ازدیاد جمعیت ناکارامد و بد بخت بخران افرینی کنترل دانشگاه و خنثی کردن نجبگان
  2-بحران افرینی در منطقه از طریق اختلاف افکنی بین شیعه و سنی. بحران افرینی محدود در اطراف چاه های نفت استراتزی غالب غرب برای دسترسی به منابع ارزان قیمت نفت. یادمان باشد انگاه که آن خلبان خوش تیپ فرانسوی حضرت امام را با هواپیمای ایرفرانس برای ما اورد قیمت نفت 37 دلار بود و هم اکنون با توجه به تورم کمتر از آن است. انچه را که دزیر امور حارجه امریکا از ظزیف می خواهد محدود کردن بخران های ایجاد شده است و نه حذف آن

   
 34. جمهوری اسلامی برره

  هااا ایی آرامگاه بی نام و نشان خاوران بید که داغ ننگ آن تا ابد بر پیشانی آخوندها بید همه آخوندها خوب و بد هم نداشته بید در هم بیدن آخوندها یک تیکه استخوان پیدا وکنند و ویگولنزج این مقدس بید آی ملت پول ودید بارگاه و گنبد ظلایی درست وکنیم ! بعد زنده ها را وکشن و با گمپرسی خاک وکنن به جرم اینکه ذوب در جهالت نبیدن ! ای خاک خاوران بر سر هر چه آخوند اجنبی و مرده پرست بید هااا

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

83 queries in 1015 seconds.