سر تیتر خبرها
جشن تولد برای ستار بهشتی

جشن تولد برای ستار بهشتی

مادر برای جوانش جشن گرفته بود. خیلی ها را خبر کرده بود برای حضور. در آن محفل محقر، هم مادر صحبت کرد هم من هم سحر – خواهر ستار – هم خانم نسرین ستوده و هم خانم گیتی پورفاضل وکیل خانواده. مادر در پذیرایی از میهمانان پسرش سنگ تمام گذاشت. چه کسی برای پسرِ رفته اش جشن تولد می گیرد و برایش آشِ پشت پا می پزد؟

در آن مجلس گرچه خیلی ها بودند اما خیلی خیلی ها نیز نبودند. کاش یکی بود از حواریون رهبر. یا رییس جمهور. یا نماینده ای از نمایندگان رهبری در مجلس. یا یکی از اطرافیان آقای خاتمی. و یا یک آخوند رهگذرِ خیابانِ مجاور. من رازِ این که چرا یکی از این ها در اینگونه محافل شرکت نمی کنند، می دانم. شما نیز می دانید. همه می دانیم. خودشان هم نیک می دانند. با این همه دانستن و دانایی، من مانده ام چگونه اینها به چشمان ما زل می زنند و می گویند: شما نمی دانید! فیلم صحبت ها را در فرصت های بعدی نشان تان می دهم.

محمد نوری زاد
هشتم شهریور نود و سه – تهرانShare This Post

 

درباره محمد نوری زاد

26 نظر

 1. خدارحمتش کنه…کاش این اقای خامنه ای یه بارم به خاطرامثال ستاریه مقدارحالت نگرانی به خودش می گرفت!ودرصندلی خودش جابجامیشد…

   
 2. سلام استاد نوری زاد عزیز خسته نباشید..ان شاء الله روح مطهر مرحوم ستار بهشتی(ره) تحت رحمت و غفران الهی قرار بگیرد

   
 3. جشن تولد اگر مختصر باشد و در ان اصراف نشود خيلى خوب است ولى اگر مهمانها يا صلحب خانه بخواهند ريخت و پاش كنند و همينطور شير اب را باز بذارند و يا خدانكرده لحب و لعب كنند خدا هم در خير و بركت را ميبندد و انوقت هرچه التماس بكنند كه ما ديگر از اين كارها نميكنيم خدا قبول نميكند من توصيه ميكنم در جشن تولد همه حواسشان باشد كه يك شمع روشن نيفتد روى فرش و فرش را بسوزاند كه پدرشان جشن تولد را برايشان عزا ميكند و فرقى هم نميكند تقصير چه كسى باشد. اش هم خوب است بپزند و چندتا كاسه انرا نرزى به همساده ها بدهند بشرط اينكه اصراف نشود ديگر عرضى ندارم خدافظ. محمود

   
 4. با درود خدمت عزیزتان .
  آقای نوریزاد شما خودتان بارها به همه یادآوری کردید که این آخوندهای ما چگونه اند ! وحالا میگویید , من مانده ام …… !!!؟
  اگر موجودی در این دنیا و آن دنیا ! (حتی شیطان رو هم در این مجموعه حساب کنید !) پیدا شود که بتواند به قول شما تو چشمان ما زل زده و بگوید … خود همین هایند !!!
  پیروز باشید .

   
 5. بسمالله الرحمن الرحيم
  من دوباره ميگويم كه دوستان هميشه به ياد خدا باشند و راجب اين جوانى كه جشن تولد گرفته اين جوان با تقوا و متدينى است و انشالله در زندگى دنيا و اخرت موفق است و اگر خانواده اش از دستش راضى باشند حتمن عاقبت بخير ميشود و انشالله نبايد با دوستان ناباب معاشرت كند و يا دور و بر دود و معاصى برود تا همه دوستش داشته باشند من توصيه ميكنم همه دوستان به سفارش خدا و پدر و مادر خود رعايت كنند تا خدا هم از انها راضى باشد چونكه رضايت خدا تا رضايت عولياى ادم نباشد نيست.

   
 6. • مردمسالاری دینی یعنی اینکه یک سالاری مثل” رهبر” به وسیله دین بشود “سالار” مردم !میم بده!

   
 7. درود بر جناب نوری زاد و دیگر عزیزان
  جناب نوری زاد نمیدانم شما و دیگران دعوت شده بودید و یا خودتان میدانستید تاریخ تولد ستار بهشتی را و رفتید به منزلشان؟در ضمن اگر بتوانید این گونه مراسم را به اطلاع دیگران در اینجا برسانید (البته با اجازه ی خانواده ی آن عزیزان) بهتر نیست ؟ من خیلی دلم میخواست آنجا باشم. البته در شروع ،مراسمی که در تهران برگذار می شود، شاید خیلی از ما بخواهیم شرکت کنیم.
  این اعتراف شکنجه گر ستار بهشتی است : “ستار بهشتی را به دلیل آنکه به من می خندید به شدت میزدم مخصوصا به مناطق حساس بدن ضربه وارد میکردم”…ای خبیث نامرد!
  او در دفاع از انسانیت و به دور از جبهه بندیهای معلوم الحال، یکه و تنها به پیش رفت و تنها بود و ناجوانمردانه کشته شد.چه بسا اگر او کشته نمیشد، هیچکس او و خانواده اش را نمیشناخت.براستی که خانواده اش باید به وجود اینچنین شیر مردی افتخار کنند که مرگ او راه گشای دیگر آزاد مردان خواهد بود و نامش همیشه جاودان خواهد ماند. او غریبانه زیست،غریبانه جان داد ولی با مرگش شهره ی جهان شد در مردانگی و این بهترین نوع مرگ برای هر انسان آزاده ای است…
  ستار بهشتی اگر چه دیگر در بین ما نیست ولی نامش را به یاد خواهیم سپرد و آرمانش را دنبال خواهیم کرد.روحش شاد!

   
 8. اینها که باید می‌‌بودند و نبودند چند چیز را با هم و یک جا می‌‌خواهند. یعنی‌ که هم با مردمیم و از رنج و شکنج آنها باخبر و هم از مسبب اصلی‌ این همه غارت و فجایع و خیانت، فرمانبرداری می‌‌کنیم و هم حق طبیعی ماست که عزیز و محترم و محبوب ملت باشیم. بنابراین انبوهی توهمجات اینان و خطر اینها،هزار بار بیشتر از امثال جنتی و مصباح و مکارم شیرازی است که این طفلکی‌ها با زبان و بیان خودشان شبانه روز فریاد می‌‌زنند که ‌ای دنیا بدانید و گواه و شاهد باشید که ما‌ها به عشق عصر هجر زنده ایم و نفس می‌‌کشیم. و الا پای دلیری و شرف و شجاعت و غیرت که پیش آید، چند تا تاج زاده از دل اینها بیرون می‌‌آید؟

   
  • زهرای شماره ی یک

   درود بر پدرم نوری زاد و جمله خردورزان
   باقی که جای خود دارد و به نوعی قابل فهم اما اینها که باید میبودند و نبودند از خانواده ی اصلاحات ، جامع اضداد و حامل تناقضات غیر قابل درک اما تجربه شده ی بشری اند، اینان قطب توجیه اند، اینان خودشان میدانند کی اند و ما نیز . اما زل میزنند در چشمان ما جوری که یعنی شما نمیدانید شگرد کار ما چیست اینان حامیان ولایت فقیه و ناقدان اصل ولایت فقیه به شکل نرم در موقع لزوم ، مدافعان مظلومان داخل و خارج و خاموشان ظلمهای داخل و فریاد برآورندگان ظلمهای خارج، محکوم کنندگان فتنه و علم داران تقلب و مصلحت سنجان باهوش و ذکاوتند که هم از توبره میخورند هم از آخور. آب دهان بر این اصلاح طلبی مصلحت اندیشانه ی زرد و متعفنشان . جز آنچه از نیات بر همه کس پوشیده است شرم بر آنچه از اینان نزد ما عیان است .

    
 9. آقای نوریزاد لطفا اگر میتونید پاسخ دهید:
  1- شما که دایم یا در قدمگاه هستید و یا مشغول دیدار با این و آن و یا در سفر! کار که نمی کنید! کارخانه یا شرکت که ندارید! سرمایه دار که نبوده و نیستید! پس انداز میلیاردی که ندارید! و… پس چگونه از پس هزینه های سنگین زندگی شرافتمندانه با تورم 40 – 30 درصدی بر می آیید؟!
  2- چرا شما را دستگیر نمی کنند؟! نگو که آدم بسیار مهمی هستی و گرفتن شما باعث می شود که کشور بهم بریزد و یا هزینه ای سنگین بپردازد که اصلا باور پذیر نیست! زیرا تو خیلی کمتر از موسوی و کروبی و تاجزاده و بهزاد نبوی و سعید حجاریان و میردامادی و عبدالله رمضان زاده و هادی قابل و محسن امین زاده و … هستی! آنها را گرفتند و سالهاست که در حبس و انفرادی و… هستند ولی آب از آب تکان نخورد! آیا فکر نمیکنی که عددی نیستی که نمیگیرنت ولی در توهمات خودت، خود را همپایه بزرگان میدانی؟!

   
 10. مرگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر حسودان نظام مرگ بر تو ای سگ سیاه آمریکا

   
  • زهرای شماره ی یک

   سخنم را با سلام می آغازم
   هموطن
   ولایت فقیه که مبحث مفصلیست آنهم از نوع مطلقش و آنهم با این مصداق مطلقه اش و جای بحث دارد . میشود این واژه ی حسودان نظام را توضیح نمایی ؟
   حسود نظام ؟ ؟؟؟؟ یعنی کسی که به نظام یعنی سیستمی منظم حسادت میکند ؟ منظورت کدام سیستم منظم است ؟
   همین سیستمی که سی و اندی سال با شعار استقلال و آزادی و عدم وابستگی به شرق و غرب سر مردم را گرم کرد و یک نمونه از عدم استقلالش افتضاح هسته ای و فضاحت نرمش قهرمانانه اش است که با غلط کردم فقط تفاوت اصطلاحی دارد ؟
   همین سیستمی که فریاد آزادی خواهانه اش اول از همه گوش خودش را کر کرد تا صدای آزادی خواهی مردم سرزمینش را نشنود و یک نمونه اش ستار بهشتی و سهراب اعرابی و محسن روح الامینی بود؟
   همین سیستمی که جمهوریت را به شعار تکراری تهوع اوری تبدیل کرد که دیگر خودش هم باورش نمیشود و کسانی از خودش چون مصباح با فاتحه بر جمهوریت دیگر به راحتی از حکومت سخن میگویند ؟
   همین سیستمی که بر ستون دین و اسلام سقف جاه طلبی و سلطه جویی زد و با شعار دیانت عین سیاست نه از دین چیزی گذارد و نه از سیاست؟
   همین سیستمی که بنیاد ها و نهادهایش سی و اندی سال از شانه ی اعتقادات و احساسات بالا رفتند و بر مردم سوار شدند و یک نمونه اش تامین اجتماعی و بنیاد شهید شد که اگر نبود فرمان کششششششششششششششش ندهید ولی فقیه تان این داستان سر از کجا ها که در نمی آورد؟
   همین سیستمی که فساد علمی و اقتصادی و اخلاقی مسئولانش با حفظ سمت هایشان حتی مسئولان بلاد کفر را نیز متعجب ساخته است؟
   همین سیستمی که گند دستگاه قضایش آبرویی برایش نگذاشته است که یک نمونه اش برادر رئیس قوه ی قضا و قضاتی چون قاضی صلواتی اند؟
   همین سیستمی که در حوزه ی سیاست خارجی مجبور است مدام به روسیه باج بدهد و تا دیروز پنهانی دم انگلیس و آمریکا را میدید و از امروز با سیاست دوگانه در عیان هم دستی از روی نوازش والتماس به سر و گوش آمریکا بکشد و هم در رسانه های داخل مرگ بر آمریکا بگوید ؟
   همین سیستمی که خزرش را مال خود کردند روسها و جزایرش در جنوب مورد تهدید است به تحریک انگلیس و نقش آفرینی اعراب و کردهایش در غرب کم مانده علم استقلال برافرازند و ترکمنش ناراضیست و بلوچش همدست همسایگان شرقی میشود ؟
   همین سیستمی که نخبگان و صاحبان افکار نو و پیشرو را بر نمیتابد و به زور و تهدید و ارعاب اینان را اواره ی غربت میکند؟

   چه میگویی برادر
   این نظام حسادت دارد ؟ این نظام قبطه دارد ؟خیر این نظام فاتحه دارد . این نظام ارزانی خودتان و خودشان . لطف فرموده به این نظام بفرمایید پایشان را از روی راه نفس ما بردارند بروند هر کجای دیگر تئوری بپردازند و صادر کنند .
   پیروز خرد و خردورزان

    
 11. نسیم شمال
  به زندان قفس مرغ دلم چون شاد می گردد
  مگر روزی که از این بند غم آزاد می گردد
  تپیدن های دل ها ناله شد آهسته آهسته
  رساترگر شود این ناله ها فریاد می گردد
  ز اشک و آه مردم بوی خون آید
  که آهن را دهی گر آب و آتش، دشنه ی فولاد می گردد
  دلم از این خرابیها بُـوَد خوش، زانکه می‌دانم
  خرابی چون که از حد بگذرد آباد می گردد
  ز بیداد فزون آهنگری گمنام و زحمتکش
  علمدار و عَـلَم، چون کاوة حداد می‌گردد
  به ویرانیِ این اوضاع، هستم مطمئن، زانرو
  که بنیان جفا و جور، بی بنیاد می‌گردد

   
 12. هیچ کس به اندازه خاتمی و روحانی این مردم روفریب نداد.اگرهم فریب ندادندو واقعا نتونستندکاری بکنند.خیانت کردندکه از رای مردم سوءاستفاده کردند.ودرحالی که با اتکا به ارای ملیونی میتونستن مطالبات مردم را ازنظام بگیرنداما در صف نظام ومقابل ازادی ایستادند

   
 13. ضمن درود به همه دوستان ؛پیشنهاد میکنم سه نفر ازعزیزان را بعنوان جانشینان موسوی وکروبی ورهنورد معرفی کرده واز آنها حمایت کنیم .آقایان باید بدانند اگر سه نفر درحصرشوند ،ما میتوانیم بجایشان سه نفر بگذاریم .

   
 14. صالح نوابی ثانی

  سلام دوستان.چرا اون خانوم که سنی هم ازش گذشته پیش اینهمه نامحرم سرلخت عکس انداخته؟! بنظرتون یک حرکت جریان یافته و اعتراض گونه با یک شعار مشخصه، یا صرفا یک حرکت شخصی که کاری به نظرات بقیه نداره؟

   
 15. مشتاق عليشاه

  ستار عزيز تولدت مبارك به اميد روزهاي پر اميد و روشن

   
 16. آهِ دل مظلوم به سوهان مانَد
  گرخود نبُرد برنده را تیزکند

   
 17. انسان سرزمین من تولدت مبارک

   
 18. OUN GHOOM SATTAR KOSH DAR SHAB KHAHAND MAND VA DAR SHAB NAPADID KHAHAND SHOD AMMA NUR OMMID ROSHANAEIBAKHSH DELHAYEE OMMIDVARAN AST …CHEH MARASEM BASHOKOOHEI DASHTEID PAYEDAR BASHEID BARADARAM KHODAVAND SHOMARA BARAYEE MARDOME TASHNEH AZADI IRAN MAHFOOZ BADARAD…….

   
 19. نقل از کتاب ماهی سیاه کوچولو/صمد بهرنگی/:…..اگر روزی هم بامرگ روبرو شوم که می شوم مرگ من مهم نیست….مهم این است که زندگی یا مرگ من چه تاثیری در وضع دیگران داشته باشد.

   
 20. شاید هم درست میگویند و ما خیلی چیزها را نمیدانیم و از آن جمله این که ، ماموریت روحانی رفع نگرانی آقا از ناحیه غربی هاست و بهبود وضع اقتصادی ولی امر مسلمانان جهان از راه رفع تحریم ها . فضای سیاسی بسته تر شده است و به جای باند احمدی نژاد هم ، ورژن جدید اصلاح طلبی در راه است با لیدری صادق خرازی . شعارهای انتخاباتی حسن روحانی هم نمک مهندسی انتخابات 92 بود برای فریب مردم و اوردن انها به پای صندوق های رای .

   
  • برادرگرامی ناظر
   جای تعجب است که چرا مردم باشناخت کامل از رژیم بازهم هر بار بدتر از دفعات قبل فریب می خورند؟مگر روحانی که بود که اورا چون فرشته نجاتبخش یافتندوبه یاریش شتافتند؟مگر ازسیستم حکومت دیکتاتوری مملکت خبرنداشتند؟وهزاران مگر.الحق که ازماست که برماست.

    
 21. مصباح يزدي ( غير منفور )

  اين مادر محترم كه خاك كفشش شرف و أبرو دارد به أن خبيث و خبيسان ، پيامبري است با شال مشكي و از اينجا بوسه مي زنم به خاك پاك كفشش.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0941 seconds.