سر تیتر خبرها
مردی با مچ بند فهم

مردی با مچ بند فهم

علی کریمی بی سر و صدا از دنیای بازی فوتبال کنار رفت. من وی را نه تنها از آن روی می ستایم که: به معترضان انتخابات سال 88 پیوست و در جریان بازی با کره ی جنوبی نوار سبزی به مچ بست و بین دو نیمه هر چه کردند آن را وا نکرد و از آن به بعد مرتب از جانب صدا و سیما و از جانب هرکجا به حاشیه رانده شد، و نه تنها از آن روی که پیراهن شماره ی 16 باشگاه شالکه ی آلمان خود را به مادر شهید اشکان سهرابی هدیه داد تا به همگان نشان بدهد مسیر رهایی از کجا می گذرد، بل از این روی می ستایمش که: خواست انسان باشد. و نه این که باشد بهر دلیل.

محمد نوری زاد
سی ام تیرماه نود و سه – تهران
Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

15 نظر

 1. سلام جناب نوری زاد عزیز عید فطر بر شما مبارک
  انسان بودن و ماندن چه دشوار است..

   
 2. در این مملکت علی یا سید علی زیاده . حتی بعضی از اونا ////. ولی ما علی کریمی رو دوست داریم چون از مردم بود و با مردم بود و همراه مردم هست. زنده باشی علی آقا . . . . تا کور شوند آنانی که نمی توانند محبوبیت تو رو ببینند.

   
 3. اقای عبد الزینب بند بنظرات حصرت عالی احترام میگزارم اما برای من سوال مطرح شده! که ما به عنوان مسلمان که باید بندگی خدا را سر لوحه اندیشهای واعمال خویش قرار دهیم شگفتا !!که چگونه انسان میتوان خودرا بنده غیر از خدا قرار دهد من با تمام احترام واعتقادی که به حضرت زینب دارم فکر نمی کنم هیچ یک از پیامبران وامامان علیم السلام راضی باشند که بنده گان خدا بنده ایشان باشند بیائید وازاین غلو دست بردارم واین خندانرا دوست داشته باشیم ویادشانرا گرامی بداریم که به واقعیت نزدیکتر است مورد قبول انان نیز هست

   
 4. ما فوق ستاره در فوتبال نداریم اما فوتبالیست سبز و مردمی داریم که برای ما و انسان های فهیم دنیا فوق ستاره هستند. زنده باشی علی آقا.

   
 5. او را می ستاییم و دوستش داریم چون قیمتی درّ وجودش را در پای خوکان نریخت . دوستش داریم چون کورش وار در اوج شکوه خود همدرد ضعیفان و گویای حق بود و به واقع نامش را علی گذاشتند. این دوستی را آن سید علی با تمام قدرتش نمی تواند از قلب ما برباید.

   
 6. با سلام
  آزادگی و انسانیت در رویارویی و مواجهه با واقعیات است که خویشتن خویش را ثابت می کند . کریمی از تبار نان به نرخ روز خور ها نبود و به همین دلیل همواره خواهد ماند .

   
 7. العبد الزينب

  واقعاً براي شما متاسفم
  بهر جهت ميخواهيد ساز مخالف را در دست داشته باشيد
  به چه قيمت؟
  هر كسي از اين نظام بد بگه از نظر شما خوبه؟ آيا واقعاً خوبي اينه؟؟؟
  آيا همان رهبران جنبش سبز امتحان خودشان را در سالهاي پيش از آن پس نداده بودند؟
  آيا باور داريد كه آنها براي شما به ميدان آمدند؟
  بس كن آقاي نوري زاد بس كن اين همه حقارت را
  بس كن اين نگاه تنگ وبي منطق را
  حتي ديگر طرفداران شما هم نوشته هايتان را نميخوانند.
  آنقدر كه بيهوده و به هدف سخن گفتي

   
  • موسوی ادعای عصمت ندارد مهم این است که مردانه بر سر حق ایستاده و برای اسایش خود به مردم پشت نکرده درود بر حسینیان که مقابل یزد تسلیم نشدند

    
  • جون مادرت نقاب را از صورتت بردار

    
 8. غلام همت آنم که زیر چرخ کبود
  ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

  یاد این پهلوانی ها در ذهن خیابانها امتداد خواهد یافت.

   
 9. کمتر ورزشکاری با این تمکن مالی میتوان یافت که شجاعت وجسارت علی کریمی را داشته باشد مردانگی سخاوت شجاعت را همه ندارند خدا یار ونگهدارش باشد

   
 10. سلام استاد.
  اسطور بود هست خواهد بود. برای او همین کافیست.

   
 11. انسان بودن و ماندن چه دشوار است!و این دشواری در کشورهای جهان سوم به قیمت از دست دادن جان و مال و آبرو و حیثیت و همه چیز انسانها میگردد.ولی بازهم در چنین شرایطی کسانی هستند که تهراسند و تطمیع نشوند و به گنداب قدرت و ثروت خود را نیالایند و انسان بمانند تا اسطورهایی شوند که همچون مشعلهایی در شبهای تاریک و ترسناکی که استبداد هم چتر مرگ را گسترده وهم بگمراه کردن مشغول است راه را بسوی آزادی و برابری و انسان بودن رهنما باشند! درود بر کریمی و همه آزادگانی که خود را به بهایی اندک نفروختند و به استبداد نه گفتند وبا مردم ماندند!

   
 12. درود یر شما
  NO FEAR ( بدون ترس )
  ایشان بخوبی به نوشته روی تن پوشش عمل کرده یعنی بدون ترس به فهم و انسانیت بها داده . درود بر ایشان
  من از فوتبال متنفرم بدلیل اینکه درگیریها و گاها کشت و کشتار بین طرفدارانش نکبت اختلافات دینی و قومی را تداعی میکند! حتی در کشورهای به ظاهر متمدن .

   
 13. هر کس که خواست انسان بماند و به ارزشهای انسانی‌ پایدار و وفادر باشد، ناخواسته محبوبیتی پیدا می‌کند و در قلب مردم جای می‌‌گیرد.می‌ شود علی‌ کریمی‌. در یک جامعهٔ آزاد و رها از دیکتاتور، تریبون‌هایی‌ در اختیارش می‌‌گذراند تا کمک به تکثیر امثال خود شود وگره از دردهای بی‌ درمانی در جامعه بگشاید. اما آنجا که قدرت پرستی‌ کینه توز حکم کند و حاکم باشد، هر محبوب و محبوبیتی، حسادتی را موجب می‌‌شود که گاه تا مغز استخوان دیکتاتور و عمالش نفوذ و رسوخ می‌‌کند، و باید به هر طریقی از دور خارج شود، مگر اینکه امثال رضازده باشی‌ تا ذلت را به بهای خودفروشی، تکریم کرده باشی‌. و علی‌ کریمی‌ هاست که ماندنی هستند و در حافظه مردم پایدار و عزیز.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0826 seconds.