سر تیتر خبرها
کاریکاتور!

کاریکاتور!

در این دو طرحی که می بینید هم درد هست هم واقعیتی دردناک. درد از این روی که هرچه باشد سخن از ایران و ایرانی است. و واقعیت از این روی که چهره ی بیرونی ما به دست خود ما آنچنان نا آراستگی پیدا کرده که دیگران بخود اجازه می دهند از ما هیولا بپردازند.

محمد نوری زاد
سی ام خرداد نود و سه


Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

23 نظر

 1. اقای نوری زاد شما نه دست نشانده ی کشور های دیگر هستید نه قبل از مطرح شدن به این شکل، مورد حمایت اسرائیل و هم پیمانتش بودید بلگه در طول حیات سیاسی خودتان اعتماد ان ها را جلب کردید شما به عبارتی گمراه شدید واز خداوند میخواهم بصیرت را به من وشما ارزانی بدارد بلکه در این اشفته سرا به کار اییم .
  یک درخواست از شما دارم وان این است که به تمام اعمال وکارهایی در گذشته انجام داده اید بانگاه انسانی، مستقل وبدون افراط نگاه کنید وخود را با ان میزانی مقایسه کنید که نه دیتتان نه مکتبتان بلکه ان چه وجدان خدا جویتان تعریف کرده وعیارتی بار دیگر دیده بگردانید که خداوند بخشنده تر از ان است که من وشما میپنداریم وشاید توبه شما مورد قبول ملت قرار نگیرد ولی امیدوارم که مورد قبول خداوند سبحان قرار بگیرد
  با من کج و با خود کج وبا خلق خدا کج اخر قدمی راست بنه ای همه جا کج

   
 2. جناب آرمان عزیز!فرموده اید جناب سید محمد خاتمی شعار زنده باد مخالف من را هدیه میفرمود! صد البته که ایشان شعارش دقت کنید(شعار) رو هدیه میفرمودن. و البته واقعیت چیز دیگری بود! قضیه دانشگاه امیرکبیر ثابت کرد که این فرمایش شما فقط در حد یک شعار بود و البته سید ما نتونست در مقابل منتقدین که اتفاقا خودی هم بودن دوام بیاره و شروع کرد به متوسل شدن به زور و ارعاب…. نفرمایید که گوشمون پر شده از این فرمایشات

   
 3. داشتم نظرات رو میخوندم که برخوردم به اضهار نظر یکی از دوستان لر در مورد انتخابات. بماند که چقدر مخالف و یا موافق ایشان هستم اما آنچه برایم تاسف بار بود نوع پاسخگویی برخی دوستان بود که بیشتر حالت مسخره و تهدید بود. مثلا کسی نوشته بود تو به چه حقی آمده ای و نظر میدهی! و کسی دیگر نوشته بود: تو اگر شعور داشتی چرا به فلانی رای دادی! و….. یک نکته را به دوستان جان عرض کنم و رفع زحمت کنم. عزیزان یکی از مشکلات اصلی مملکت ما همین نهادینه نشدن گفتگو و تضارب افکار است که متاسفانه در همه جناحهای سیاسی هم وجود دارد. و البته شاید علت اصلی بوجود آمدن غائله88 هم همین مورد بود. ایکاش بیشتر صعه صدر داشته باشیم و در برخورد با مخالفان همچون سید عزیزمان محمد خاتمی شعار زنده باد مخالف من را هدیه کنیم. حداقل از مایی که برای آزادی تلاش میکنیم اینگونه صحبت کردنها بعید و دور از شان است. همه تان را می بوسم.

   
 4. عالی بود عالی.واقعیت تلخه مثل ته خیار.اون اقایون دلواپس نیستند؟

   
 5. اصولا موضوع دیات ربطی به اسلام ندارد و رسمی بوده که از قبل از اسلام در بین اعراب رایج بوده است. در اصطلاح از جمله احکام امضائی است. یعنی از قبل بوده و چون در آنزمان برای آنها خوب بوده مورد اجرا هم قرار گرفته. بعدها فقها برای آن موارد فقهی ایجاد کردند. در فرآن هم فقط یک آیه آنهم بطور کلّی در این مورد آمده. نظری در بین افراد صاحبنطری است که هیچ دلیلی بر اقامه آنها نیست مگر جامعه تشخیص دهد بنفعش است.
  اینکه دوستی فرموده در صدر اسلام برده ها بودند بهتر است گفته شود در آنزمان این رسم رایج بوده است. اسلام دستوری بر برده داری ندارد ولی برده داری بوده است. در حقیقت پایه اقتصاد و سیاست آنروز اینطور بوذ. متاسفانه امروز هم هست.اتفاقا برده ها از اولین گروندگان به اسلام و برده دارها از اولین دشمنان بوده اند..

   
 6. درود به آقای محمد(کاوه) نوری زاد
  و همه همکاران با خرد وبا وفای شما

  بعضی ها این کاریکاتور ها را توهین اعلام کرده اند. میدانم که با نوشتن یک نظر زیر از طرف قضات آخوند ها ی منحط بعنوان کافر ، ملحدو مفسدالفلعرض محکوم هستم. چو نکه این جماعت بخاطر خانم قدرت و پول ،گوشها،چشمها و خرد خود را بسته اند .

  زن در صدر اسلام متاع وکالا بوده وخرید وفروش می شده. کنبز ، غلام و بطور کلی برده فروشی در بازار های شام ،مدینه ، کوفه وغیره رایج و آزاد بوده. به تعداد زنان حضرت محمد وامامان واصحاب مراجعه نمائید. واقعیت های تاریخی این را می گوید. حالا تو خودت هر جور ی که می خواهی ، تحریف ، توجیه و تفسیر کن.

  با آرزوی تندرستی وموفقیت
  ومتشکر برای امکان ودرج نظر دگری در وب سایتتان

   
 7. فاضلابش رو امثال تو درست کردین جناب نوریزاد

   
 8. آقای نوری زاد خسته نباشی واقعا خسته نباشی !!!!

   
 9. با سلام و احترام…محمد آقا نگذارید اینقدر نفرت و سیاهی ذهن شما رو پر کنه که اجازه بدید به مردم و مملکت خودتون هم توهین کننده…کاریکاتورها به نظر من زننده است مثلا شما فکر می کنید شرق و غرب خیلی آدمهای خوبی هستند و در پیدایش و تکثیر این نفرت عالمگیر به نام القاعده و داعش نقشی ندارند حداقل قضاوت مایکل مور را که قبول دارید که با سند ثابت می کنه بن لادن شریک تجاری بوش و تندروهای آمریکایی است…در ضمن من قبول ندارم که دست رو دست بذاریم و مظلومان لبنان و فلسطین را دست بسته بدیم دست قصابان صهیونیست مگر ما مسلمان نیستیم…اگر بدی و خطا در ما و عملکرد ما هست دلیلی خوبی جنایتکاران غرب و شرق نیست…..کمی در آستانه ماه رحمت از تلخی نگاهت کم کن و بیایید دعا کنیم دل همه در اطاعت حق و رحمت به خلق محمدی و علوی شود….خدایا میر مظلوم و شیخ شجاع و بانوی هنرمند ما را از بند رها کن…..به خدا اینها بد مملکت و ناآرامی و عقب گرد را بر نمی تابند آرزوی اینها و ما پیشرفت و ازادی و توسعه جامعه مزین به نام محمد و علی و فاطمه و سلاله آنهاست

   
 10. سلام و خداقوت
  بحث ديه‌ي زن كه نصف مرد است، چنان‌كه احتمالا بهتر از من مي‌دانيد دستور دين است و ربطي به آخوندها ندارد و يكي از دلايلش شايد اين باشد كه حتي ديه‌ي مرد هم به زنان خانواده‌ي او (مادر، همسر و فرزندان) مي‌رسد و ربطي به مقام زن و مرد يا موضوع كاريكاتور ندارد…مطابق گفته‌ي خداوند در قرآن هم مرد از لحاظ شخصيت يا مقام و … بر زن برتري ندارد.

   
  • مصباح يزدي ( غير منفور )

   كي گفته ديه به زنها مي رسد؟ شما ببينيد اگر مقتول دو فرزند پسر و دو فرزند دختر داشت و مادر و پدري هم داشت از صد ميليون ، سهم هر كدام چقدر است؟ دوماً همانطور كه ما معتقديم دينهاي ديگر تحريف شده از كجا معلوم دين ما تحريف نشده بأشد و عربهاي وحشي اون زمان به نفع مردها كلماتي را جا بجا نكرده باشند؟ سوماً شايد عرف اون زمان اين طور بوده ، ما كه ميگوييم دين ما پوياست و قوانينش بنا بر زمانه هاي مختلف معاني و مصاديق مختلفي دارند، چرا اين قانون قرون وسطايي را أجرا مي كنيم. يك لحظه فكر كن ببين خود شما براي فرار از ضمير حق طلب و عدالت پيشه نا خود أگاه خود پاسخ داده اي كه ديه به زنها مي رسد، در صورتيكه اينطور نيست. خدا ما را هدايت كند.

    
 11. اين كه عربستان وپاكستان هم از اين كثافات بيرون ميدهند درست.
  ولى شروع كننده ايران بود وديگران هم يا از ايران الهام گرفتند ويا در مقابل ايران عكس العمل نشان دادند
  انچه اين روزها در خاورميانه وبيشتر جوامع مسلمان ميگذرد ناشى از صدور انقلاب ايرانست وبس.

   
 12. مصباح يزدي ( غير منفور )

  دلم أتيش گرفت كه الاهي دل رهبر هم با ديدن اين أتيش بگيره تا شايد يك فكري بكند. وقتي رهبر مي گويد من يك ديپلمات نيستم بلكه يك انقلابي هستم اين يعني همين ديگه. وقتي رهبران ما با دنيا نباشند و همه چيز را از ديد كتب ١٠٠٠ سال گذشته مي بينند و تحليل مي دهند، بهتر از اين كه نمي شود. با با ، مردم اروپا وقتي جنون گاوي شائع شد، تظاهرات كردند كه چرا مي گوييد جنون گاوي؟ اين توهين به گاو است، بگوييد افسردگي گاوي. حالا ببينيد جناب رهبر اگر اين را بخوانند، به اين مي خندند يا به فكر مي روند؟ حتما مي خندند كه ما اينجا در قوانينمان إرث زن و ديه زن نصف است و زن نمي توانند در ورزشگاه برود ، و همه اين را از بركت اسلام داريم، اينها بأيد مسلمان بشوند تا مثل ماها فكر كنند.

   
 13. ريشه ها ١٢٠( قسمت ١١٩ ذيل پست قبلى)
  افزوده اى به شرح داستان كيخسرو
  ٢٠- حتما آنچه بر سر ابراهيم ادهم إمده است بر سر همگنان مسيحى و هندى او هم إمده است .تا آنجا كه مى دانيم ديوژن كلبى مسلك يونانى تحقيرهايي از آن قبيل كه عطار در باره ادهم روايت مىكند نكشيده است . يونانى ها با رفتارهاى عجيب فيلسوفان بيگانه نبودند و در فضايي آكنده از مرام هاى متنوعى مى زيستند .عطار در تذكرة الاوليا در ذكر ابراهيم ادهم مى نويسد :/او را گفتند :تا در اين راه آمده اى ،هيچ شادى به تو رسيده است ؟/ شادى هايي كه ابراهيم ياد مى كند از اين قرارند :در كشتى سر و و ضع آشفته و موهاى بلندش تمسخر و تحقير ديگران بر مى انگيخت .هركس از كنارش رد مى شد با كشيدن مو يا يك پس گردنى او را تحقير مى كرد .در مسجدى پس از اتمام نماز ناى بلند شدن نداشت .عده اى او را سارقى پنداشتند كه مى خواند بورياى مسجد را بدزدد .او را كشان كشان از مسجد بيرون مى اندازند .در راه سرش به اين ور و آ ور مى خورد و با هر زخمى وى لذتى وافر مى برد .يك بار نيز لوده اى بر روى او بول مى كند .تصاوير زيبا شده اى كه رمان ها و فيلم ها از سفرهاى عرفانى سيدرتا ( بودا) و سن فرانسيس آسيزى نشان مى دهند از سنخ زيبا سازى دروغين جبهه هاى جنگ است كه در آنها جز خون و چرك و كشتار و همنوع كشى ها و نمايش بلاهت بشرى چيزى نيست .انسان ها از نزديك و به تن خويش جان مى كنند چه از دور آنها را بكشيم ،چه در خانه يا بيمارستان درد احتضار بكشند .تاريخ جنگ ها را از زبان سربازى كه جان مى دهد ننوشته اند .شاه بلخ ابراهيم ادهم ،تاجرزاده مرفه و خوش سيما فرانسيس ،و شاهزاده سيدرتا هرسه از آغوش گرم بى نيازى و محبت و قدرت و تنعم ناگهان مى گسلند و بى هيچ زاد رهى راهى راهى دراز مى شوند .ممكن نيست كه در اين راه خفت و خوارى نكشند ،تمسخر نشوند ،و با چيزهايي شبيه آنچه ابراهيم ادهم متحمل شده ،روياروى نگردند .
  اما نكته در اين است كه ابراهيم خوار داشت نفس خود را مايه شادى مى بيند .او مى گويد :/ من خود به مراد يافتمى و به آن خوارى نفس خود شاد شدمى /
  پيداست كه آن خطوط مشترك رفتار عارفانه كه كوتاه و چكيده نشان دادم نمى تواند چيزى از مباحث نظرى عرفان را بياموزد .منظور من هم چنين آموزشى نيست .تنها براى رعايت انصاف كوشيدم نقل قول را از متن جدا نكنم و به دست تمايلات امروزى به تاراجش ندهم . تأثير عرفان در روح ايرانى و وجدان ملى الزاما خود عرفان نيست بل بيش از آن روحيه درويش مسلكانه اى است كه دنيا را خوار مى دارد ،فروتنى و بندگى خاكسارانه را خلط مى كند ،محبت انسانى را با چاپلوسى رذيلانه مشتبه مى كند .خردورزى را در وارستگى وانمودين محو مى كند ،عزم مناسب در وقت مناسب را به دست تقدير گرايي از سر رفع مى كند .معنويت هاى كاذب و خود فريبانه درونى را در فضاهاى بسته و چار ديوارى هاى معمولا بلند شمع محفل مى كند اما اين خانه هرگز به هم نمى پيوندند تا از همبستگى آنها شهر و كنش سياسى جمعى پديد آيد .عرفان كاذب مى خواهيد :به مجرى تلوزيون آنگاه كه وقت و بى وقت اشعارى از حافظ و مولوى به خورد مردم گرفتار در مشقات زندگى جسمانى مى دهد بنگريد .در اين باره حرف بسيار است .اكنون بسنده است تصور كنيم كه آيا خسروان و پهلوانان شاهنامه به هر دليلى ممكن است شادى هايي از نوع شادى هاى ابراهيم ادهم داشته باشند يا رفيق راه عيسى و سن فرانسيس و بودا گردند ؟حكمت پهلوانى و خسروانى شاهنامه از كجا آمده است ؟

   
 14. درود به آقای محمد(کاوه)نوری زاد
  و همه همکاران با وفا وشریفتان

  بسیار کاریکاتور جالب و با شرایط و اوضاع و احوال فعلی ایران کاملأ مطابقت می کند. این آخوند ها هنوز در عصر حجر السود و عهد دقیانوس سیر می کنند. گوش ،جشمان وخرد خود را بسته اند ودر چارچوب تنگ جهان بینی وهمی خویش محصور شده اند.
  هنور دیش های ماهواره ها را از بالا ی بام ها به پائین پرتاب می کنند. ( نمونه خواهر من حدود 30 سال بزای این مملکت کار کرد و زحمت کشید و فرزندان دکتر و مهندس تحویل این مملکت داد. نماز و روزه و زیارتش هم قطع نمی شد.الان 87 سال دارد و تنها و زمین گیر ومفلوک وتنها سر گرمی او همین تلویزیون بود که آن هم فدای هوس ها وخود خواهی و
  احمقی های یک عده آخوندهای بی سواد وضد بشریت شد.

  این جماعت وقشر بوئی از انسانیت وخدا پرستی نبرده اند.جور وستم هم حدی دارد. چنگیز ، مغول ها وآسیا مرکزی ها آمدنند و گشتند و بردنند .حال این آخوند ها گشتند و غارت کردنند و هنور هم ول کن نیستند. آخه ایزد یکتا را ستایش کردن که این همه جور وستم لازم نداره. این ها در یک کلام چه آخوند عمامه ای ویا کراواتی وغیر کراواتی دروغ می گویند وجنایتکار هستند.

  بدستور همین آخوند ها، بانوان شریف ایرانی را بطور مرتب تحقیر می کنند و اجازه ورود و تماشای مسابقات در استادیوم
  های ورزشی را نمی دهند .ممانعت و جلوگری می کنند.وووووو……

  آهای آخوند ها ! اگر اعتقاد به خدای ایران زمین دارید؟ شما ها دارید علنأ به خدا توهین می کنید. زنان هم آفریننده گان او هستند.

  مدتی ست دسترسی به وب سایت شما از طریق
  Google Chrome امکان پذیر نیست. لطفأ اطلاع رسانی کنید که کاربران ودوستداران شما از طریق

  Mozilla Firefox

  می توانند به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند و بطور کلی مطمئن تر است.

  با آرزوی تندرستی وموفقیت
  و متشکر برای امکان ودرج اطلاعیه در وب سایتتان

   
  • ﻣﻦ ﺑﺎ ﻓﺎﯾﺮ ﻓﺎﮐﺲ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻢ ﺑﻪ ﻭﺑﺴﺎﯾﺖ ﺩﺳﺘﺮﺳﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ. ﮐﻼ ﻗﻄﻊ ﺑﻮﺩ ﻓﻘﻂ ﯾﻪ ﺻﻔﺤﻪ ﺳﻔﯿﺪ ﻣﯿﻮﻣﺪ. ﺍﺯ ﺩﯾﺮﻭﺯ ﻇﺎﻫﺮﺍ ﻣﺸﮑﻞ ﺣﻞ ﺷﺪﻩ.

    
 15. جناب نوری زاد
  هر دو کاریکاتور اگرچه حاوی واقعیتهایی هستند ولی بی ادبانه و توهین آمیز هستند.

   
 16. با سلام

  این‌یک حقیقت است که از چاه فاضلاب جمهوری اسلامی این حشرات بیرون می‌آیند ولی‌ اگر قرار باشد که کّل حقیقت را ترسیم کرد چیزی بیش از ۱۰ برابر جمهوری اسلامی حشراتی از فاضلاب عربستان و پاکستان بیرون میاید.

   
  • عربستان و پاکستان یا ایران فرقی نمی کنند ایران و پاکستان هردو جمهوری اسلامی هستند عربستان هم که خود را مهد اسلام می داند وجه مشترکشان معلوم است

    
  • مصباح يزدي ( غير منفور )

   اين مهم نيست عربستان چه مي كند مهم اين است كه ما خوب خودمون نيستيم و شما مي خواهيد ما مثل بد ديگران باشيم،!!!!!؟

    
 17. درود بر شما
  تلخ اما واقعی
  کشور ما را نکبت فرا گرفته تازه اشغاگران سرزمینمان دلواپس هستند که چرا نکبتش کمه !

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

81 queries in 0922 seconds.