سر تیتر خبرها
سایت رفت، سایت باز آمد

سایت رفت، سایت باز آمد

سایت، یک مدتی از اراده ی من خارج شد.  و امروز صبح باز آمد. آمدن ها و رفتن های ما انسانها نیز چنین است. با این تفاوت که اگر انسانی رفت، باز آمدنی ندارد هرگز. مگر این که اثری و آثاری از خود به یادگار نهاده باشد و مردمان با همان آثار او را زنده بدارند. امید که ما همگان اینگونه باشیم.

محمد نوری زاد

بیست و سوم فروردین نود و سه – تهرانShare This Post

 

درباره محمد نوری زاد

26 نظر

 1. سلام جناب نوریزاد…
  مدتی بود به وب سایت سر نزده بودم…
  خداروشکر که هنوز سلامت هستید…
  ما دوستتان دارم

   
 2. جناب نوریزاد
  این توضیح شما که قضیه را پیچیده تر کرد! یعنی چه که سایت مدتی از اراده من خارج شده و دوباره بازگشت؟!
  منظورتان چیست؟یعنی فیلترشکن شما از کار افتاده بود؟ یا فضای سایت را از شما گرفته بودند؟ یا اینترنت منزل شما قطع شده بود؟ یا از بالا بالاها به شما تکلیف کردند که توی سایت نرو؟ یا کامپیوتر و لپ تاپتان را مصادره کرده بودند؟
  یا شاید خود شما را بازداشت کرده بودند طبعا سایت هم در اختیار شما نبود؟!
  برای رفع نگرانی دوستداران روشن تر توضیح دهید ،این ابهام که خودش نگران کننده تر است!

   
 3. نوري زاد جان جانان سلا و صد سلام بر تو و يارانت
  استاد اعظم از شما و بزرگان اهل فضل و ادب آموخته ام كه نفرين نسرايم و دعا ترنم كنم و طلب از حضرتش. دعاي دارم برايت كه بيتي است نه بيش نه كم تقديمت كنم برسم عياران و عارفان كه سروده ام:
  من بكنم ترا دعا درد سايتت درمون بشه عيب از فيس ت بيرون بشه
  در پناه حق

   
 4. جناب مصلح…پس با حساب شما الان ائمه اطهار از نوریزاد راضی هشتند چون سایتش دوباره فعاّل شده!! هر موقع سایت مشکل پیدا کند امامان ما ناراحتند ولی وقتی درست شود برعکس.!
  حالا یک سئوال از شما..این سایت جمعا چند بار “رقته”؟ فکر کنم یک یا دوبار..چند بار “نرفته”؟..بیش از هزار بار…با این حساب ریاضی شما کامتتت دقیق نیست چون خلاف نظز ائمه اطهار نظر کرده ای!!..ببخشید ولی فرمو
  لش مال خودتون است!..درس پس دادیم

   
 5. جناب مصلح
  سلام , فقط می خواستم بگویم اسلام عزیز امروز شما حاصل 1000 سال تحریف است!مطمئن باشید این اسلام نه آن اسلامی که باید باشد
  .

   
 6. ريشه ها ٣٢ (قسمت ٣١ ذيل پست گرفتى ،مى گيرم )
  انقلاب
  جمع بندى
  ٤:چشم اسفنديار هر انقلابى همان كتاب سرخه است .دلايل بسيارى مى توان براى نيك فرجامى انقلاب انقلاب فرانسه و آمريكا آورد .از جمله پيشاهنگان روشنفكر و آزادمنش اما دليل ريشه اى اين نيك فرجامى لاكتابى اين انقلاب ها بود .هرگاه مى خواهيم ريشه و امر كلى را نام گذارى كنيم يا بايد نمادى به كار بريم يا كلمه اى انتزاعى .كتاب سرخه نماد ى است از منبع ايدئولوژى انقلاب . شما مى توانيد رنگى را سبز يا سفيد فرض كنيد .محتواى كتاب مهم نيست چه باشد .دفاع مريم فيروز را از انقلاب ٥٧ در يكى از كامنت هاى پيش مضمونا نقل كرديم .گفتيم كه اگر بناست كسى مدافع انقلاب باشد يا بايد مثل مريم فيروز دفاع كند يا دفاع نكند سنگين تر است .انقلاب بدون خشونت قهوه بدون كافئن است . رنگ و در حقيقت محتواى كتاب نيز تإثيرى در اصل ماجرا نمى كند .اما مگر طرفداران انقلاب قبول مى كنند ؟مگر سازمان تبليغات اسلامى و تشكيلات مصباح يزدى به خرجش ان مى رود كه حكومت حق ندارد مذهب خاصى را ،مكتب خاصى را ،جهان بينى خاصى را از آن خود كند و آن را در صدها منبر و كلاس و تريبون و روزنامه با پشتوانه رانت نجومى در مغزها فروكوبد و صدا هاى ديگر را در اركستر جنجالى خود خاموش كند ؟ إنها مى گويند محتواى كتاب سرخه ما قبلا توى خانه همه شيعيان بوده و آنها اكثريت اند پس ما مثل استالين و مائو چيزى را بر اكثريت تحميل نكرده ايم .به اين همه حاجى و زوار و سينه زن و مسجدى نگاه كنيد .مگر مردم ما شيعه دور ده تمامى نيستند ؟آقا چه منطق پاكى !!!انگار ما گفته ايم اعتقادات مردم را از آنها بگيريد .يا انگار حقانيت مذهب ها و انديشه ها هم تابع دموكراسى و عدد است .انگار منطق راستين فكر هم مى تواند پول باشد .انگار اعتقادات مردم تا ابد ثابت مى ماند .اين كتاب سرخه شما كه بدتر از كتاب سرخه مائو است .چرا كه هم از فرهنگ مردم مى خورد هم از زور و زر قدرت ، اين بيعدالتى انديشه سوز همه انقلاب هاى ايدئولوژيك است كه سرانجام براى حفظ كتاب سرخه خود پس از حذف اندر حذف انديشه هاى ديگر سرانجام خود را نيز حذف خواهد كرد . آثار اين حذف را در دين گريزى و دين. ستيزى نسل كنونى مى توان ديد .در فرانسه لائيك هم اين قدر به مقد سان ناسزا نمى بارد .پايان بخش انقلاب . پيروز باشيد .اگر دوستان مايل باشند در آينده بخش فرهنگ را ادامه خواهم داد

   
 7. امان الله اسماعیل پور

  نوریزاد عزیز:از خداوند میخواهم تو را انقدر نگه دارد تا بتوانی هر چه بیشتر افشاگر رسوائی ها باشی . ظلم و ستمگری در ایران بیداد میکند .منشاء همه این بی قانونی ها و ستم ها قوه قضائیه ست .اگر این قوه متوجه مسئولیت ذاتی خود بود اینگونه کشور دچار چند دستگی و بحران مشروعیت نمیشد.عملا این قوه نقشی در بسط عدالت ندارد بلکه بجرعت و قاطعانه میگویم که خود مجری ستم و ظلم است .حرف و بحث من این نیست که جنگ قدرت و مسائل سیاسی باعث جهت گیری های قوه قضائیه نسبت به مقوله عدالت گردیده .بلکه من ثابت میکنم ظلم و ستم در این قوه نهادینه گردیده و هیچ ربطی به مسائل سیاسی و حزب و گروه ندارد .مردم عادی در مناسبات عادی قضائی نیز قربانی هوی و هوس های مجریان به اصطلاح قانون میگردند و ظلم پشت ظلم اتفاق میافتد و صدای عوام به هیچ جائی نمیرسد .خفه کردن اعترذاضات مردم نسبت به ستمگریهای این قوه با صدور احکام مسخره و خنده دار که نمونه هائی از آن را من دارم رویه ای ست که خادمان این قوه نسبت به مردم عادی روا میدارند.نوریزاد بنیاد ظلم در جهان اندک بود .هر نظام و دولتی که بر سر کار آمد کمی به آن اضافه کرد تا اینکه به امروز رسیدیم .خالصانه و قربت الی الله حق زندگی را از انسانی میگیرند و تقاضای ثواب دارند از خداوند.آدم میکشند و اضافه کار میگیرند (اعترافات قاتلان زنجیره ای وزارت اطلاعات) .نوریزاد :کاش حد اقل زمان در سال 67 درست روز بعد از آتش بست متوقف میماند.
  اینجوری همه با هم مهربانتر بودند علی الظاهر
  اینجوری رانت نبود
  اینجوری خیلی چیزای دیگر ظاهرا نبود ……
  نوریزاد عزیز:دوستت داریم فقط به خاطر اینکه ستم را نه با قلم که با جان به مردم معرفی میکنی.
  دوستت دارم مرد.

   
 8. هاروت گرامى سلام
  دوست عزيز چرا دهان و زبان خود را با ناسزا گويى و دشنام دادن به بنده الوده ميكنيد ؟ چرا از چند قطعه شعر طنز خشمگين ميشويد و دوست عزيز از من را كوتوله خطاب ميكنيد ؟ و ايا به راستى معيار شما در كوتوله خواندن ديگران چه چه چيز ميباشد ؟ و در نگاه شما افراد طويل چه كسانى هسستند و ايا در فرض كوتوله بودن ان من ، ايا اين بايد سبب فحاشى گردد ، زيرا افرينش خداوند و خواستش بر اين بوده كه از اين بنده حقير كوتوله خلق شود، دوست عزيز به شما توصيه ميكنم دست از اين مقايسه هاى بى فايده ابعاد ديگران برداريد و به هر انچه روزى باشد شاكر باشيد، دوست عزيز سوالى نيز براى من ايجاد شده وان اين است كه ؛ بر فرض كوتوله بودن من ، شما انرا از كجا مشاهده كرديد؟ مگر شما بر پشت خود چشم داريد كه قادريد با ان پشت سر خود را نيز ببينيد؟ دوست عزيز ملاك را بر كوتاهى و بلندى ديگران قرا نده زيرا ملاك كيفيت عمل ديگران است نه كوتاهى و بلندى و عرض و طول از ديگران. و به هرچه قسمت اوفتد شاكر باش و قانع ، و زبان خود را از ناسزا گويى به دور دار دوست همه جانب نگر من.
  با احترام مجدد

   
 9. در حین خواندن نظرات کاربران این سایت بودم که این ایمیل را دریافت کردم:

  منطق چیست؟

  شاگردی از استاد پرسید: منطق چیست؟!

  استاد کمی فکر کرد و جواب داد: گوش کنید، مثالی می زنم، دو مرد، پیش من می آیند. یکی تمیز و دیگری کثیف! من به آن ها پیشنهاد می کنم حمام کنند. شما فکر می کنید، کدام یک این کار را انجام دهند؟!

  هر دو شاگرد یک زبان جواب دادند: خوب مسلما کثیفه!

  استاد گفت: نه، تمیزه. چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر آن را نمی داند. پس چه کسی حمام می کند؟!

  حالا پسرها می گویند: تمیزه!

  استاد جواب داد: نه، کثیفه، چون او به حمام احتیاج دارد. و باز پرسید:خوب، پس کدامیک از مهمانان من حمام می کنند؟!

  یک بار دیگر شاگردها گفتند: کثیفه!

  استاد گفت: اما نه ، البته که هر دو! تمیزه به حمام عادت دارد و کثیفه به حمام احتیاج دارد. خوب بالاخره کی حمام می گیرد؟!

  بچه ها با سر درگمی جواب دادند: هر دو!

  استاد این بار توضیح می دهد: نه، هیچ کدام! چون کثیفه به حمام عادت ندارد و تمیزه هم نیازی به حمام کردن ندارد!

  شاگردان با اعتراض گفتند: بله درسته، ولی ما چطور می توانیم تشخیص دهیم؟! هر بار شما یک چیزی را می گویید و هر دفعه هم درست است…

  استاد در پاسخ گفت: خوب پس متوجه شدید، این یعنی: منطق!!!

  خاصیت منطق بسته به این است که چه چیزی را بخواهی ثابت کنی!

   
 10. از باز شدن دوباره ی سایت بی اندازه خوشحال شدم. سپاس از شما که آثارتان، قلبهای خفته ی بسیاری را بیدار کرد و می کند.

   
 11. //اتل ، متل ، شكر ، قند
  اخوند دارى؟ كيلوى چند؟
  **/-اتل متل غر و لند
  بچه دهن رو ببند
  اخوند كه ماست و شير نيست
  باقلوا يا پنير نيست
  -اخوند يه جين دو جين است
  -اخوند چنان چنين است
  اخوند يه جنس شيك است
  دشمن چرك و چيك است
  –اخوند يه جنس انتيك
  يه خرده هم رمانتيك
  كوك شده روى تاك تيك
  جون ميده واسه پيك نيك
  // حالا داريد؟ يكى چند؟
  اخوند ميخام با لبخند
  خوشگل و قدرى لوند
  فول باشه ، حتماً آكبند

  ** /-اتل متل تق و لق
  چقدر تو هستى اخمق؟
  – بچه اخوند لوند نيست
  فولم باشه ، آكبند نيست
  اين جنس كه بست و بند نيست
  فروش كشك و قند نيست
  -آخوند يه جنس اعلاست
  -عاشق ورد و دعاست
  اخوند يه نوع معماست
  -اسم قديميش ملاست
  خورد و خوراكش حلواست
  پوشش اون هم عباست
  ))
  اتل متل كشاكش
  دشمن عقل و دانش.

   
 12. دوستدار وطـــن

  “وقتی از ایرانی بودن شرمنده شدم”

  تورج دریایی
  پژوهشگر تاریخ

  در یازدهم سپتامبر سال ۱۹۹۷ میلادی نامه ای از ریچارد فرای به دستم رسید. فرای نوشته بود در صدد تشکیل پانلی است درباره دوران عبور از دوران ساسانی به دوران اسلامی در دومین کنفرانس ایرانشناسی در شهر مریلند و امیدوار است که من نیز با او همراه شوم.

  در آن زمان من به عنوان استاد موقت در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا مشغول به تدریس تاریخ جهان باستان بودم و هنوز دکترایم را به اتمام نرسانده بودم.

  به خودم گفتم این همان ریچارد فرای ایراندوست است که لقبش را از مرحوم دهخدا به خاطر عشقش به ایران گرفته است؟ همان فرایی که کتابش تحت عنوان میراث ایران تاریخ پیش از اسلام یکی از تمدنهای بزرگ جهان (۱۹۶۳) را چندین بار خوانده ام و در زمانی که به وطنم در آمریکا بی لطفی می شد٬ این کتاب و نویسنده اش سینه سپر بلا می کرد و از ایران و تمدن و مردمش دفاع می کرد؟ همان فرایی که کتابش را به دوستان ایرانی: “افغان ها و بلوچ ها و کردها و پارس ها و تاجیکها” تقدیم کرده بود؟

  “این همان فرایی بود که در کتاب عصر طلایی ایران٬ در زمانی که اعراب میلیون ها دلار خرج می کردند که تمدن اسلامی را کاملا عربی نشان دهند و حضور دیگران را کمرنگ کنند٬ با این کتاب اهمیت ایرانیان را برای شکلگیری تمدن اسلامی و زبان فارسی برای تمدن آسیا را گوشزد کرد.”

  پس از آشنایی با او فهمیدم که فرای، ایراندوستی است استثنایی که حتی یک دانشجوی بی نام و نشان دکترا را، فقط بخاطر عشقش و تلاشش به ایرانشناسی، تشویق و کمک می کند.

  من فقط یکی از صدها دانشجو و هزاران هزار ایرانی بودم که فرای با آنها این چنینن کرده بود.

  این همان فرایی بود که در زمانی که رشته “آسیای میانه” باب شده بود و دیگر نامی از خراسان بزرگ وجود نداشت و فرهنگ آنرا روسها به طوری که می خواستند تقسیم و جابجا کرده بودند٬ و اساتید غربی که گاهی نان را به نرخ روز می‌خورند٬ در کتابهایشان ذکری از حضور ایرانیان در آنجا نمی کردند درباره خراسان نوشت.

  همان “آسیای میانه ای” که به خاطر روابط سیاسی میان وطنم و غرب٬ حتی نام ایران یا فرهنگش در آن خطه داشت محو می شد. فرای کتاب میراث آسیای میانه: قبل از آمدن ترکان را نوشت و به عموم نشان داد که ایرانیان از کجا آمده اند و در ادوار تاریخ باستان و قرون وسطی این منطقه چه اهمیتی برای ایرانیان و فرهنگ ایرانی داشته است.

  فرای در این کتابش برای ما و مردم جهان رابطه ایران و ایرانی و “بوی جوی مولیان آید همی٬ یاد یار مهربان آید همی” را دوباره زنده کرد.

  این همان فرایی بود که در کتاب عصر طلایی ایران٬ در زمانی که اعراب میلیون ها دلار خرج می کردند که تمدن اسلامی را کاملا عربی نشان دهند و حضور دیگران را کمرنگ کنند٬ او با این کتاب اهمیت ایرانیان برای شکل‌گیری تمدن اسلامی و اهمیت زبان فارسی برای تمدن آسیا را گوشزد کرد.

  این همان فرایی بود که در بیوگرافی اش به نام ایران بزرگ٬ پیشگفتار را چنین آغاز کرده است: “عظمت ایران همیشه فرهنگ آن بوده است.”

  پس از کنفرانس فرای را بیشتر دیدم. با او سفر کردم و به دانشگاه خودم چندین بار دعوتش کردم. او همان فرای ایراندوستی بود که از نوشته هایش مشخص بود؛ با دیدنش اطمینان یافتم.

  اما دیروز از دیدن آنچه مردمانی نابخرد بر سر مقبره آرتور پوپ و فیلیس آکرمن در اصفهان کرده اند اشک در چشمانم جمع شد. این مکانی بود که سالها پیش ریچارد فرای ایراندوست وصیت کرده بود آنجا خاک شود٬ در خاکی که او درباه اش حدود شش دهه کتاب و مقاله نوشته بود.

  “دیروز اشک ریختم و از ایرانی بودن خودم خجل شدم. فردا که در تلویزیون ها نشان دهند که مردم ما چه بر سر مزار مردگان می آورند و حتی به آنها هم رحم ندارند٬ چگونه برای هزارمین بار نطق کنیم که ایران فرهنگی دارد زیبا٬ فرهنگی دارد پویا و مردمی دارد صلح جو؟”

  در زمانی که مطبوعات و تلویزیون‌های آمریکایی و خارجی صحنه یک سری تندرو و شعار مرگ را به عنوان “ایران” و “ایرانیان” به جهان جلوه می‌دادند٬ فرای در حال نوشتن و مصاحبه کردن بود و می گفت که ایران فرهنگی دارد غنی٬ مردمی دارد دوست داشتنی٬ باغ هایی دارد با صفا و فرهنگی دارد پر عظمت که از جیحون تا فرات را در بر می گیرد.

  یک بار از ایران و ایرانی بد نگفت و در جواب به همه تلاش‌های او و دلسوزی اش برای ایران و ایرانشناسی٬ جوابش را این چنین دادند. من مطمئنم آنهایی که این بی آبرویی را کرده اند نه می فهمند و نه برایشان مهم است. اما من خجالت می کشم. من شرمنده هستم. من مقصرم.

  دیروز اشک ریختم و از ایرانی بودن خودم خجل شدم. به دوستم که در دانشگاهی در همین حوالی استاد ایرانشناسی است گفتم: ما چه می کنیم؟ برای که داریم این چیزها را می نویسم و کنفرانس می دهیم؟

  فردا که در تلویزیون ها نشان دهند که مردم ما چه بر سر مزار مردگان می آورند و حتی به آنها هم رحم نمی کنند٬ چگونه برای هزارمین بار نطق کنیم که ایران فرهنگی دارد زیبا٬ فرهنگی دارد پویا و مردمی دارد صلح جو؟ برای که بنویسم و برای چه بنویسم که ایران چه تاریخی داشته؟ برای چه مصاحبه کنیم و چه بگوییم درباره ایران و ایرانی؟

   
 13. با درودی بی پایان به نوری زاد عزیز
  نگرانیم را قبل از اینکه سایت دوباره در دسترس قرار گیرد برطرف کردی فکر میکردم دوباره به مهمانی وزارت اطلاعات رفته اید جمع دوستان با رفتن شما از هم بپاشد و ما سرگردان شویم خوشبختانه با سرفرازی حضور داری این یک هفته سخت گذشت سخن از دوری وچشم انتظاری بود فضای مجازی حس خود را دارد در گذشته ها نامه نگاری میتوانست حس نزدیکی در وجود ما را زنده نگه دارد اما فضای مجازی مثل در کنار همدیگر بودن است در هفته گذشته انتخابات افغانستان را داشتیم مردمی که در گذشته ای نه جندان دور در دام خرافه و سفاهت تحمیلی روحانیان خونخوار افتادند امروزه با انتخاباتی نسبتا آزاد ودمکراسی لرزانی که مورد تهدید گروه طالبان است اراده کرده اند با این روزنه امید به آینده بنگرند و نام زشت طالبان را از چهره ملت خود بزدایند من فکر میکنم تمامیت خواهان کشور ما نیز روزی یاد بگیرند برای محبوبیت راهی جز احترام به انتخاب آزاد مردم وجود ندارد. روحانیان محترم توجه کرده اند هنگام عبور از خیابان مردم سر خود را بالا نمی آورند وانگار گوئی میخواهند هر چه زودتر از یک روحانی عبور کنند ویک نفس راحت بکشند ایا توجه کرده اند در هر محفلی وارد شوند آه از نهاد مردم برمی آید آیا توجه کرده اند در هر محفلی به زور حاکمیت میهمان ناخوانده وتحمیلی هستند آیا توجه کرده اند جنس بنجل آنها کوپنی وتحمیلی است ایا احساس کرده اند جزو میوه های نامرغوبی هستند که مردم مجبورند انها را سرهم بخرند ونمی توانند خوب و بد را جدا کنند. روحانیون بدانند وجودشان به شکل حاکمان صاحب زر و زرو و تزویر رابطه بین خدا ومردم را هم بین باورمندان خراب کرده . بیائید دروغی را که رابطه بین جمهوریت واسلامیت را به مردم قالب کرده ایم کنار بگذاریم بیائید بگوئیم از جمهوریت برای تحمیق مردم استفاده کرده ایم واسلام هم پیچ و مهره آن دست خودمان است وهر جور بخواهیم ان را به نفع خودمان تغییر میدهیم امروز مردم افغانستان با وجود تهدید جهل وخرافه سعادت خود را در مشارکت در انتخابات ونه گفتن به تباهی به نام خدا میدانند.

   
 14. علی اکبر ابراهیمی

  نگرانتان شدیم، خوشحالیم که پیش ما هستید.
  بیش از چهار بار در مورد شما به رادیو فردا زنگ زدم و پیغام تلفنی گذاشتم.
  موفق باشید.
  یک جمله ای را حدود سال 77 یا یکی دو سال بعدش گفته بودم که یکی از دانشجویان سینما مجذوبش شده بود. به شما هم می گویم:
  خدا تاییدت کند.

   
 15. سلام اقای نوری زاد من مدت 10 سال در یکی از شرکتهای خصوصی بعنوان کار پرداز کار میکردم و الان حدود 3 سال است که به دلیل اینکه فهمیدم کار فرمای من در این مدت بیمه مرا در ماه روزی از 7 تا 17 یا 18 روز میریخته است من هم با او به مشکل خوردم و امدم بیرون و تونستم در سال 90 یه پراید قسطی بخرم و من امسال برج 11 اخرین قسطم را تمام میکنم ولی به جهت مشکلات زیادی که دارم با 2 تا بچه و نگه داری مادر پیرم که مریضی صرع دارد امدیم از تهران به شهرستان نظراباد کرج زندگی تونستیم به زور یه خانه بگیریم حالا ماشین تعمیر موتور میخواد من 3 تا قسطم که 167800 تومان است هم عقب افتاده است من کمک میخوام جون به 3 نفر دیگه هم بدهکارم در حدود 650 هزا ر تومان لطفا اگر میتونید کمکم کنید اگر 1500 هزار تومان کمک بشم سفته میم که ماهی 120هزار بدم مرسی پوررحیمی

   
  • آقای پور رحیم! چرا از رهبر نظام اسلامی! ولی فقیه(چوپان گوسفندان)! رهبر ام القرای جهان اسلام! شاهنشاه قدر قدرت! نایب امام زمان در روی زمین! جانشین خدا! و عنقریب خود خدا!!! درخواست نمی کنی!

    
 16. چنین است اما مباد که که رودیدادها نیز چنین باشند یعنی که بر ما واقع شوند که چنین است.!

   
 17. سلامممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم نوری زا عزیزم بگو تاخون بریزم

  عزیزم کجائی چه بلائی برسرت آمده بود نگران شدیم،بنظرم رفتن سایتت یک گوشمالی ازسوی حضرت زهرا-س ع-بود که به اودرسایتت توهین می شد ؛ممکن است این حرف مرا به تمسخر بگیری ویابگیرند ولیکن اعتقادبنده چنین است واما می دانم که خودت ازارادتمندانش هستی وروز شهادتش درمجلس خاتمی به سوک او بااصلاح طلبان نشسته بودی وجناب آقای خاتمی
  ازهل تحمل بودن اهلبیت -ع-سخن ها می گفت ،ومیگفت اما اهلبیت -ع- اهل تحمیل نبودند.

  وا وسخن درستی می گفت اهلبیت -ع- اهل تحمل بودند واما اهل تحمیل نبودند ؛ یعنی مستبد ودیکتاتورنبودند بلکه اهل مدارا بودند واهل عفو ومغفرت وگذشت وایثاربودند که سوره هل اتی -انسان-درشان ایثار بی نظیر آنان است که طعام خویش را که نیازمند آن بودند موقع افطار درسه شبانه روز پی درپی به یتیم واسیر و مسکین غریب دادند وخداوند ازآنان بعنوان ابرار ونیکان ونیکوکاران یادکرده است .
  وبحق خداوند حکیم که باغبان هستی است نیکان وپاکان این باغ رابرگزیده است وبعنوان الگوی زندگی ماانسانها قرار داده است واما صدحیف که ما سخنان اصیل ورفتار های ایثارگرانه وحکیمانه وسیاست های عدل گسترانه آنان را اسوه والگوی خویش قرار نمی دهیم وبامعیارعقل ناقص خود داوری های بی ربطی که هیچ جای داوری عقول نیست ،داوری می کنیم ومیگوئیم احکام کیفری اسلام خشن وخرافات است .
  خودرا ازخدای حکیم داناتر میدانیم ویاازاین ابرار که الگوی انسانیت هستند ،خودرا برتر می دانیم وبرگفته هایشان خرده می گیریم که باحقوق بشر که ازخرد جمعی منشا گرفته است ،ناسازگاراست .

  ویامثل نوری زاد میگوید که خرافاتی بخصوص به شیعه الصاق شده است باید زدوده شود . واما هیچ مصداقی یاد نمی کند.
  واین ظلم بزرگی است براهل بیت -ع- واین یک نمک ناشناسی بزرگی است درسفره اهلبیت-ع- .
  ویا خرافات بی اصل وپایه برخی ضداسلامیان را دراینجا منتشر می کند ودل ما شیعیان را داغدار می کند،نمی دانم بااین روش چه طرفی می بندد؟
  اسمش را گذاشته است که ،بگذار خودرا خالی کنند ؛ چه حرف نابخردانه ایست ، وچه روش غیرمعقولی است که ایشان دارند. من سرش را نمی دانم. هرگونه که توجیه کند قابل قبول ومعقول نیست.
  والسلا علی عباد الله الصالحین
  دوستدار همه منصفان
  مصلح

   
  • جناب مصلح
   ایا مطمئن هستید که بسته شدن این سایت ناراحت شدن روح مبارک حضرت فاطمه ٰع از نظرات هم نوعان شما نیست.؟
   بنظر میرسد که تمام هم و غم جناب نوریزاد اینست که حتی اگر ایشان و بالاتر از ایشان هم فرمودند شما خون کسی را نریزید.
   ایا اینهمه زحمتی که ایشان در این راستا متحمل میشوند اثری خواهد کرد؟

    
 18. دلمان میگیرد اگر ارتباط با شیرمرد ایران قطع شود

   
 19. نگاه هفته از هوشنگ اسدی:

  http://www.roozonline.com/persian/sotun/sotun-item/archive/2014/april/10/article/-cc5bd05cd1.html

  …..

  خانم ها! آقایان!

  دومین انتخابات بزرگ منطقه درسال اول بهار برگزار می شود. بعد ازترکیه، نوبت افغانستان است. مردم در این کشور در یک “انتخابات آزاد” به طالبان و طالبانیسم “نه” می گویند. معترضان به انتخابات مهندسی شده سال ۸۸ ایران هنوز در بندند. عیسی سحر خیز می نویسد: “چقدر شایسته و به جا بود که دولت تدبیر و امید، مصوّبه نظارت استصوابی را که باعث تحقیروسرافکندگی یک ملت بزرگ و با سابقه درخشان تاریخی است، با همکاری نمایندگان مردم، لغو می کرد و این خار را از جلوی پای آزادی و دموکراسی بر میداشت، تا باعث افتراق و جدائی بین مردم نباشد.”

  و با این ایران جا مانده از ترکیه و افغانستان است که محمد جلالی چیمه (م. سحر)، سخن می گوید:

  ایرانِ من که خسته و زارم ترا

  آخرچگونه دوست ندارم ترا؟

  با من چه می‌کنی که به خونِ جگر

  زینگونه بی‌شکیب و قرارم ترا

  چون ماهواره‌ای که به گِردِ زمین

  گردان بوَد، به گِردِ مدارم ترا

  زان سان که دشمنان ترا دشمنم

  از یاورانِ مُشفقِ یارم ترا

  با آنکه از کنار تو‌ام بر کران

  گویی که روز و شب به کنارم ترا

  تا دررسد سعادتِ دیدار تو

  رؤیانوردِ لحظه شمارم ترا

  چون بلبلی که جانب گُل می‌پرد

  با یادِ گل به گشت و گذارم ترا

  تا سردهم سرودِ سرافرازیت

  شعر و سرود و شور و شرارم ترا

  چون آتشی که شعلۀ رنگین دهد

  رنگین چو دانه‌های انارم ترا

  آن شاخۀ شکستۀ باغم ولی

  چون می‌وۀ رسیده به بارم ترا

  با آنکه ره به خِطّۀ دیگر بَرَد

  شادم که سرنشینِ قطارم ترا

  دشمن اگر به سلسله بندد مرا

  باکم نه زانکه سلسله دارم ترا

  بذر کویر و طعمۀ طوفان شود

  گر دانه‌ها به خاک نکارم ترا

  تا خطّ و رسم و نقش و نگارِ منی

  بر لوحِ جان، به نقش و نگارم ترا

  تا دست من به دامن مِهرت رسد

  هرگز زمِهر، دست ندارم ترا

  با سال‌های سردِ زمستانی‌ام

  چشم انتظارِ فصلِ بهارم ترا

  روزی که سربلندی‌ات از رَه رسد

  بر خاک ِ راه، آینه دارم ترا !

   
 20. درود
  نوری زاد عزیز چطور میشه به دیدن اقای ملک رفت یا تماسی با ایشان گرفت؟ ممنونمیشم اگه راهنمایی کنید.
  ——————

  mnourizaad@gmail.com

   
 21. نظر دهندگان محترم
  عقل و خرد چو بیرون رود – خرافه و جهل بدر آید
  1 – آنچه در ایران امروز میگذرد ناشی از نهادینه شدن فرهنگ تازی 1400 سال پیش تازیان در فرهنگ اکثر ما ایرانیان میباشد. به نظر اینجانب روشنفکران بهتر است سعی کنند که در ابتدا واژه های مذهبی و دینی (برای مثال ماشا الله و انشا الله یا خدا بده برکت یا الحمد الله )مورد استفاده در ادبیات پارسی را به تدریج حذف کنند. منظور این است که زبان پارسی نوشتاری و محاوره ای بشود مانند زبانهای آلمانی یا فرانسوی یا انگلیسی.
  2 – این سایت http://www.refahi.ir اصلا باز نمیشه. مردم رو این اقای حسن فریدون (روحانی) سیاست باز و رئیسش اقای علی خامنه ای گذاشتن سر کار.
  3 – در یک نظز در همین سایت نوشتم یک روزی همین ملت میگن بازم خدا پدر محمود احمدی نژاد نا متعادل و بیامرزه، بازم اون این 45500 تومان و به همه میداد. میخام بگم ملاک و میزان خوب بودن و بد بودن یک رئیس تو ایران متاسفانه بر آمده از عقل و خرد نیست بلکه استوار بر جهل و خرافات دینی و مذهبی است.
  4 – خود رژیم ولایت مطلقه فقیه تریلیارد تریلیارد پول مملکتو بالا میکشه اونوقت به ما ملت که میرسه همین 45500 تومن رو میگن ندارن بدن. با با جناب حسن فریدون (روحانی) تو دیگه خیلی آخوندی
  4 – این رژیم ولایت مطلقه فقیه روی اکثر مستبدین تاریخ و سفید کرده. آقای علی خامنه ای فکر میکنه خیلی زرنگه، هی دشمن دشمن میکنه و از طرف دیگه با دشمن کار میکنه، فکر میکنه با این رفتار اگه کارا خوب پیش رفت بگه من کردم اگه بد پیشرفت بگه من که گفتم. جناب علی خامنه ای دستت خیلی وقته رو شده.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) – شروع تاسیس دموکراسی و ازادی- در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.

  مهدی

   
  • مهدی خان شما که ایند عقل هستید وازحرفهایتان ودروغهای شاخدارتان وادبیات موئدبانه تان بس روشن است که امثال شما عقل کلها برای همه ایرانیان همسنخ خودتان کفایت می کنید تاایرانی پارسی گوی وآبادبسازید.
   ودروغتان اینست که همه به آسانی به سایت رفاه وارد می شوند وثبت نام می کنند.
   امیدوارم یزدان پاک یک ذره از آن عقلی که به همه داده بشما وامثال شما ها بدهد تاادب نوشتن وتکلم انسان وار داشته باشید.
   دوست شما
   هاروت

    
 22. مصباح يزدي ( غير منفور )

  أره من خيلي نگران شما بودم چون ديدم مدتي مطلبي اضافه نشده بود. تا اينكه عكس شما را در مراسم ختم فاميل خاتمي ديدم و أرام شدم. چرا اينكار را كردند؟ أيا براي كنترل بيشتر سايت تمهيد أتي انديشيدهاند؟ و يا براي رد يابي صاحبنا درج نظر كإرهايي روي سايت انجام داده اند ؟

   
 23. جناب نوریزاد

  در بی خبری شدیدا نگران شما بودم. خوشحالم که فقط سایت رفته بود!!
  روزگار غریبی است که تنها آگاهی از امنیت یکنفر میتواند تا این حد شادی آفرین باشد!

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 1066 seconds.