سر تیتر خبرها
سخنی با سرانِ ” جیش العدل “

سخنی با سرانِ ” جیش العدل “

شما هر که هستید، این پنج سربازِ ما را به همان “عدل” ی ببخشایید که اراده ی گسترشش را دارید. ما نیز چون شما مشتاق عدلیم. عدل، نه این است که پنج سرباز بی تقصیر و از همه جا بی خبر را به گروگان بگیرید و به مرگ شان تهدید کنید. ما – بسیاری از ایرانیان مسلمان و غیر مسلمان – اندوه و عصبیت شما را می فهمیم. می فهمیم که توهین به اعتقاد و گرایش و باور مردمان، کاری نادرست و حتی ظالمانه است.

می دانیم که شما از توهینِ شیعیانِ جاهل به صحابه ی رسول خدا (ص) ، و  از توهین آیت الله های پر آوازه اما کم خردی چون مصباح یزدی و مکارم شیرازی و دیگرانی چون اینان به بزرگانتان بر افروخته اید. می دانیم که از فقر جاری در سیستان و بلوچستان و کردستان، و کلاً از فقر و نداریِ مناطق سنی نشین می گدازید. می دانیم از تبعیضِ فراوان خشماگین اید. و از این که حاکمان ما شما را در شمارِ شهروندان درجه ی چندم این سرزمین بلادیده جای داده اند، به سیم آخر زده اید. ما شرمگنانه می دانیم که حق شماست در تهران یا هرکجا که مایلید مسجد داشته باشید. ما به شما حق می دهیم از روحانیان عبوس و منبریان فحاش ما متنفر باشید.

با این همه اما هرگز به شما حق نمی دهیم دست به اسلحه ببرید و بخاطر تنگناها و توهین هایی که متحمل می شوید، عرصه های اجتماعی و سیاسی کشورتان را به خون بیالایید و راههای منتهی به گشایش را مسدود کنید. خون و خون ریزی، مطلقاً راهکاری نیست که به رهایی و راهگشایی بینجامد. ما به شما اطمینان می دهیم: ما و شما حتماً در فردایی نزدیک، مجاورانِ ایمانیِ فهیم و امین و همدل و همراهِ هم خواهیم بود.

ما دستِ همدلی به سوی شما و همه ی سنیان سرزمینمان دراز می کنیم. این دستِ دوستی را بی پاسخ مگذارید. ما، رسماً بخاطر توهین ها و آسیب های این سالهای حماقت، از شما سنیانِ ایران پوزش می طلبیم. سربازان بی گناه را که امانتِ همه ی ما نزد شمایان اند، آزاد کنید. اطمینان داشته باشید ما این همراهی و همدلیِ شما را هرگز فراموش نخواهیم کرد. ما به شما نشان خواهیم داد در فردای ایران، هیچ شیعه ای خود را برتر از دیگران نداند. و خواهید دید شیعیانی چون محمد نوری زاد، برای آرامشِ ایمانیِ شمایان، و برای آزادیِ ایمانیِ سایر هموطنان غیرمسلمان، از بذل جان خویش نیز دریغ نخواهند کرد. من بار دیگر تقاضای خود را تکرار می کنم: نه سربازان ما، که سربازان مرزبان خودتان را آزاد کنید.

با سپاس و امتنان
محمد نوری زاد
بیست و دوم بهمن نود و دو

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

94 نظر

 1. البته سلام دادم به شیطانی مثل شما رو بر خودم واجب نمیدونم…

  ولی با این حال سلام…

  اخه مونده بود تو وطن فروش واسه مملکت تعیین تکلیف کنی…

   
 2. ///تو دهنت مردیکه ////// این //// بابای ///// بهت یاد داده

   
 3. آقای نوری زاد
  از آب گل آلود ماهی نگیر

   
 4. اقای نوریزاد با تشکر از تلاش شما برای ازادی این مرزداران عزیز باید بدانیم که کسانیکه باد میکارند طوفان درو میکنند

  در برابر زحمات شما سر فرو می اورم.عزت زیاد

   
 5. بخدا قسم توهم یک جاسوس و خودفروخته و اجنبی پرست هستی که شرافت خودت را به دلارهای سازمان سیا فروختی فقط برو بمیر

   
 6. تف و لعنت بر محمد نوریزاد وطن فروش و جیش العدل یادتان رفته که شما از عبدالمالک حرامزاده چگونه حمایت میکردید و اینها همان بقایای نجس آن گروهند و با همان اعتقادات که شما حالا دست دوستی به طرفشان دراز میکنید جیش العدل بداند همان سرنوشت عبد المالک در انتظار آنهاست

   
 7. درود بر شما آقای نوری زاد فرزند راستین ایران زمین.

   
 8. خدا رحمت کنه گروهبان- جمشید دانایی فر – رو که فرزند ده روزشو نتونست ببینه و شهید شد .
  خدایا خودت حافظ جان همه مرزبانا باش
  خدایا همه اسرا رو ازاد کن و به خانواده هاشون برگردون .

   
 9. خفه شو حیوون خائن جیگر داری بلند شو بیا ایران

   
 10. تو یه عقب افتاده ای که نه وطن پرستی سرت میشه نه اعتقاد.هموطنتو گروگان گرفتن و یکیشونو کشتن.بعد تو دست دوستی دراز میکنی؟شمشیرشونو از روبستن.بعد تو نامه سرگشاده مینویسی؟به هر اعتقادی هم که توهین بشه پیروانش نباید دست به اسلحه ببرند و آدم بکشند.البته از وطن فروشی مثل تو انتظاری بیشتر از این نمیره.

   
 11. تو یه بدبختی نوری زاد.لعنت به جیش العدل لعنت به ////////// و تو

   
 12. “نفرت انگیز” عزیز !
  این بزرگ ترین مشکل توئه : “نمیدانی برای چه؟!” نمیدونی نمیدونی نمیدونی! نمیدونی که حزب اللهی شدی! نمیدونی به خدا!

   
 13. چندوقت پیش که جیش العدل چندتا سربازو شهید کرد یکی از اون سربازا دوست نزدیک من بود تف و لعنت بر تمام اعضای جیش العدل که همه رو داغدار کردن بس نبود حالا چندتا دیگه رو گروگان گرفتن شماها اگه واقعا مردین برین اصل کاریارو بگیرین نه چندتا بدبختی که با هزار امیدوارزو میان سربازی بر مرده و زنده اعضای جیش العدل لعنت ایشالا داغ بچه هاتونو ببینین خدا لعنتتون کنه

   
 14. جناب نوری زاد
  درود بر شما. من اسماعیل /////// هستم. ازبیست سالگی تا چهل سالگی مجاهد خلق و بعد دوازده سال عضو شورایملی مقاومت و آواره جهان از کردستان تا عراق و تا اروپا و… بگذرم. شاعر و نویسنده هستم و تقریبا نود درصد سرودهای سازمان مجاهدین را تا سال 2004 من سروده ام در زندان شاه در مشهد سال 1354 تا بعدها بگذرم . جدا شدم و بریدم بقول معروف. دیگر مسلمان هم نیستم اگر چه به یک وجود جهانی و بی نهایت باور دارم. کوشش کردم ماتریالیست شوم نتوانستم که نبودن خدا نیز گودالی بی نهایت ایجاد میکند که به اندازه بودنش بزرگ است. در هر حال هنوز به دنبال آزادی هستم و باور دارم این آزادی را مردم ایران خواهند یافت اگر چه نباشم و نباشیم . حرفها زیادست. همینقدر بگویم من به مبارزات شما احترام میگذارم و میفهمم آن را .مطالب شما را در وبگاهم میگذارم که حتما در ایران فیلتر است.//// پدرمن نیز مینوشت و ذوق فراوان ادبی داشت. خدا پرستی آزاد و سخت معتقد بود بدون اسلام ولی با احترام به برخی مقدسات. یکبار در نوجوانی من با هم به باغی رفته بودیم که او در آنجا در دوران بازنشستگی کشاورزی میکرد با اشاره به یک بوته گوجه فرنگی گفت:
  اگر بفهمیم معجزه این گوجه فرنگی ارز اعجاز های بزرگترین رسولان برای ایمان به خدا قویتر است. ببین با خاک و آب و هوا چه نمودی از خود نشان میدهد و چگونه اینه همه را تبدیل به اعجاز کرده است. یادش به خیر باد و شما را بخدائی میسپارم که یکی از پیامبران بزرگش بوته گوجه فرنگی است
  خدا یارت باد مرد شریف
  اسماعیل

   
 15. میثم _(نه تمار-نه عمار)

  من نمی دونم در کشوری که ارتش ذاره (زمینی-دریایی-هوایی)-سپاه پاسداران داره با پنج زیر شاخه مختلف نیروی انتظامی وانتظامی داره – سربازان گمنام -بسیج-منکرات- همه اینها خودشون نیروهای موازی دارن -نیروهای خودسر وازهمه مهمتر 2 نیروی زحمت کش کفن پوش و چماق داران حزب الله که این عزیزان هر که بگه هه ته ته سریع میگن په ته ته وچنان با چماق بر ملاجش می کوبند .که تا آخر عمر حرف زدن هم از سرش بپرد. باز با این حساب باید سربازی اجباری داشته باشیم که همون برده داری هست .بعدم بابا شما هر کاری که این رضا شاه بیچاره کرد گفتید خیانت بوده و نوکری انگلیس و میکرده .
  خوب این سربازیش هم می کذاشتید پای همون ها جمش میکرد شما که قبرشم جمع کردید و توالت عمومی ساختید جاش که ملت برن و … البته آقا محمد خان هم از این کارها میکرد تا آخرین شب عمرش هم حتی نماز شبش ترک نشد . شما اگه ضریح میسازید برا امام حسین با 18 کیلو طلا . اون هم در ورودی حرم امام علی رو ساخت همون جا هم خاکش کردن.
  دیگه حرفی ندارم!

   
 16. میثم _(نه تمار-نه عمار)

  مردی نبود فتاده را پای زدن / گر دست فتاده ای گرفتی مردی .

   
 17. میثم _(نه تمار-نه عمار)

  دوست بی نام عزیز مدعی خرد وطن پرستی و….. دم شما گرم اما فکر نمی کنی واژه سگ بکار بردن برای هموطنان خودت ونه اطلا هموطن هم نوع خودت توهین به همه انسانهاست . این نوع نگاه تعصب نیست . بگذریم اما واقعا انچه نوشتید خود خواندید. یا که نه من تعجب کردم شما به زیبایی کار را به امور ضربدری بردید و با ارزشترین جیز برای هر انسان آزاده را به راحتی عوض کردید “عزیزان بلوچ ناموس شما نالموس ماست و ناموس ما نموس شماست”.. عزیزم من مطمئنم شما منظورتان این نبود .اما در جامعه ای که تعصبات فرا تر از عقل عمل میکند .این گونه حرف ها کبیریتیست به انبار باروت.

   
 18. بابا یکی به ////// یزدی بگه بره آزادشون کنه،اون که در راه اسلام شیعی سر از پا نمی شناسه،اون که با دروغ و فساد و زر مفت زدن به نام شریعت،شریعت رو به گند کشونده و تا آخرین نفس ایستاده یکی بهش بگه اینجا و اونجا به جای حرف مفت زدن یه بار مثل مولاش حسین خودشو دم تیغ بده…نه،این حرفا نیست.یکی بهش بگه بره.باور کن حتی یک نفر تو این مملکت تاسف نمی خوره 😉

   
 19. دادداش وقتی همین به اصطلاح سربازها مردم بی گناه روبه خاک وخون می کشندازامثال شماها صدایی درنمی اد
  شرم کنید بی شدمان ازاین همه مزوروبی مایگی

   
 20. من بعنوان یک حزب اللهی همه نفرتم را تقدیم نوری زاد می کنم.
  بگیرش نوری زاد
  همه نفرتم را
  من از تو متنفرم
  کاش می دانستم برای چه
  اما می دانم که متنفرم

   
 21. سلام خدمت تمامی دوستان.
  متاسفانه دشمن با این تفرقه به اهداف خود رسیده و توانسته بین قومی از از سالیان طولانی با هم و در کنار هم بودند و با هم وصلت کنند تفرقه بیاندازد و ما غافل از اینکه چگونه این تفرقه ها ایجاد شد .عزیزان سنی و شیعه من خودم شیعه هستم اما باید این مطلب را بگویم که تمامی این تفرقه ها را فقط و فقط در بین دو قوم مسلمان این منطقه یعنی بلوچ و زابلی بیرجندی ها و مضهدی ها انداختند.به طوری که در دستگاههای اداری کشور نفوذ کرده و به دروغ جلوی بلوچ ها بر علیه زابلی ها گفتند و بر علیه بلوچ ها جالوی زابلی ها.و این باعث شد آتش کینه دروغین ایجاد شود .به عنوان مثال در زمان مراسم شهدای مسجد جامع زاهدان پسر مزاری ملعون به مولوی عبدالحمید سیلی زد و سریعا به خیابان آمد و بلوچها را تحریک کرد که بیایید که زابلی ها مولوی را زدند و بدون تحقیق یک جنگی ایجاد شد .مزاری که بود یک بیرجندی .اسدالله علم که یک حیله در زمان شاه بود از کجا بود؟از همین بیرجند بود.دوستان من پس بیایید عاقل باشیم زابلی و بلوچ نداریم .همه برادریم.با هم وصلت کاریم.نگذاریم بیرجندیها و مشهدیها همچون شیاطین در بین ما تفرقه ایجاد کنند.اگر ما بیرجندی ها و مشهدیها را از استانمان همانند سگ بیرون کنیم میتوانیم مثل دو برادر در کنر هم باشیم.عزیزان بلوچ ناموس شما نالموس ماست و ناموس ما نموس شماست .مواظب حیله این بیرجندیها و مشهدیهای شیطان صفت باشیم چون هر بار آنها بین ما تفرقه و جنگ و نزاع ایجاد میکنند کلی شاد و خرسند میشوند و ما غافل از اینکه منشا این اختلاف چه بود.چرا اکثر مسولین نظامی .اداری و دستگاههای دیگر این استان از خراسان هستند.چرا بین قومی که با هم برادرند اختلاف بیافتد.پس بیاییم عاقل باشیم و مواظب حیله خراسانیها باشیم و گول فتنه آنها را نخوریم

   
  • مهدی از گناباد

   احسنت بر شما جوانان فهمیده بلوچ خوب فهمیده اید که عامل تمام فتنه انگیزی های بین مردم عزیز سیستان بیرجندی ها هستند درود بر شما درود بر این شعور بلوچ از دوستان خوبم در جیش العدل میخوام که سزای این همه فتنه انگیزی بیرجندی ها رو بدن خدا حمایتتون کنه اگه تونستید چند بیرجندی رو گروگان میگرفتید و سر میبریدید من از برادران سلحشور و دیندار و با شعور بلوچ از برادران عبدالمالک عزیز و از تمام کسانی که در جیش العدل دارند مجاهدت میکنند میخوام که حتما در اهداف اینده خود به بیرجند حمله کنند وتا میتونند بکشند و بمباران کنند تا شاید کمی از درد مردم عزیز بلوچ کم بشه دوستون داریم

    
 22. محمدرضای ایران

  میشه مزخرف نگی .اصلا معنی فاشیست رو میفهمی آقای با شعور

   
 23. محمدرضای ایران

  ای کاش این آقایان جیش العدل بجای تهدید و زندانی کردن سربازان هموطنشان.میتوانستند گردن آیت اللهها و مداحان مفت خور , گردن کلفت مزدور رو میشکوندند
  آخه چرا بیگناهان باید تاوان بدند

   
 24. سلام اقای نوریزاد بنده تو زاهدان زندگی میکنم و اینطور که شما میفرمایید نیست ! اهل سنت زاهدان تو همه ی ادارات هستند و شورای شهر زاهدان حدود 15 ساله که دست اهل سنته! اما این که میفرمایید تبعیض من قبول ندارم ! چون اهل سنت راحت روزهای جمعه چندین خیابون اصلی و محله های اون رو به خاطر نماز جمعه میبندن ! هیچ کس هم جرات اعتراض نداره ! اقای نوریزاد حکومت ما به اهل سنت حتی زیادی هم بها میده ! اگر بحث ازادی در میانه ! من هم باید محرم ازاد باشم واسه عزاداری اما حکومت جلوی منو میگیره ! و میگه باید از 6 محرم به بعد عزاداری کنید ! جلوی منه بچه شیعه رو میگیره و اهل سنت رو ازاد میذاره ! من با این صحبت شما مخالفم که بین شیعه و سنی تبعیض وجود داره ! من که تو زاهدان زندگی میکنم تبعیضی نمیبینم ! به هر حال به نظرم این بهتره که همه ازاد باشند برای اعتقادشون ! و همینطور اهل سنت ! اما مشکل شیعه و سنی هیچوقت حل نمیشه ! شیعه حاضر نیست فاطمیه رو منکر بشه ! سنی هم نمیتونه دست از خلیفه دوم بکشه و فاطمیه رو قبول کنه !!!! و اینجاست که تنش ایجاد میشه !!!! یا علی مدد

   
 25. اقای نوری زاد شما ادم عاقل و معتدلی ب نظر میرسید من مواضع سیاسی شما را دنبال کرده ام..اما یادمان باشد که در اعتدال و میانه روی نباید به قول معروف ازین ور بوم افتاد…مطالبات حقه ی مرم اهل سنت در یک سوی ماجرا هستند و اجیرشده های وهابیون و سلفی مذهب عربستان و قطر و امارات سوی دیگر…ما هرگز با قاتلان برادران خود مذاکره نخواهیم کرد..اینان ریشه های عربی دارند..همان طور ک از اسامی گروهک هایشان مشخص است..جندالله جیش العدل..ازصحبت کردن و تسلطشان بزبان عربی مشخص است..من در زاهدان زندگی میکنم دوستان بلوچ زیادی دارم انها هم ازین گروه نفرت دارند و انها را مایعه ننگ و عذاب خود میپندارند..چرا که با این حرکات بیشتر فضا امنیتی میشود و خود مردم بلوچ متضرر خواهند شد…در پایان یاد اور میشم سازش در هیچ صورت کارامد نیست.و موجب تجری انان خواهدشد…در زمان شاه و پدر ایشان رضا خان پدران ما و اجدادمان تعریف میکنند ک چگونه این مردم در کپرها و بیابان ها و کوها زندگی میکردند و متاسفانه چه رفتار ننگینی با انان ک بخشی از جامعه و کشور ایران هستند میشد…بعد انقلاب به لطف همین انقلابی ک اکنون میکوبندش و اب در اسیاب دشمنانش میریزند..رو به شهر ها و مدارس و دانشگاها و ادارات و ارگانها اوردند…اکنون هر فرد جامعه اهل سنت و بلوچی ک به هر نحوی متضرر ظلم و تبعیض فکر میکنه شده ابتدا ازپدرانشان جویای گذشته شان شوند…و بعد بخاطر داشته باشند ک جز با سیاست و اعتدال نمیشود به هدفی رسید..و در اخر اگر زره ای خوشنودی ازین اعمال داشته باشند.فردای قیامت با مرتکبین ان محشور میشوند و در جنایت انان سهیم..و بدانند ما شهید زیاد دادیم و ترسی از سر بریده نداریم ک مولایمان حسین بی سر شد.

  زنده باد ایران

   
 26. سلام عرض می کنم خدمت جناب استاد محمد نوری زاد عزیز..خوب هستین؟
  من واقعآ از نوع صحبت شما و زبان نرم شما در برابر تروریستهای جیش العدل متعجب شدم حتی با گرگ ها هم می توان با زبان لین و نرم حرف زد و آنها را سر عقل آورد و این نوع صحبت کردن و زبان نرم شما را خیلی پسندیدم.. پاینده و سر بلند باشید

   
 27. انشتللخ به زودی آزاد میشند

   
 28. جناب آقای نوری زاد من شما را انسانی روشنفکر و با تقوا می دانم سوال من از شما این است . اگر توسل به خشونت را نفی می کنید در برابر این همه تبعیض و بی عدالتی چه راهکاری ارائه می دهید. به عنوان مثال مانند کشورهای متمدن ازاهرم فعلیت سیاسی استفاده کنند. راهپیمایی کنند.کتاب بنویسند. نصیحت کنند. التماس کنند یا شیعه بشوند و … حکومتی که به فارس شیعه در زندان ها تجاوز می کند. در برابر اعتراض یک بلوچ سنی چه رفتاری می کند.
  واقعیت با شعار فرسنگ ها فاصله داردسکوت مظلوم در برابر ظالم نابخشودنی تر است در برابر حکومتی که غیر از زور زبان دیگر نمی فهمد باید مثل خودش رفتار کرد.من به برادران اهل سنت و شیعه راستین می خواهم از جیش العدل حمایت کنند.
  در حال حاضر هم جیش العدل قصد معامله دارد به نظر حکومت تروریست باشن یا نه فرقی در اصل ماجرا ندارد یک معامله است اگر واقعا این سربازان جانشان برای حکومت ارزش دارد خوب بسم الله بروید و آنها را آزاد کنید اگر هم که نه(احتمالا همین باشد از آنجا که سرباز هستند و نه مثل سپاهیان قدسی که در سوریه اسیر شدند و با 2000 زندانی معامله شدند) که ماهیت کثیف حکومت برای مردم مشخص می شوند و آ پنج سرباز کشته می شوند.
  در مجموع به جیش العدل پیشنهاد می کنم سعی کند گروگان ها را از سرداران سپاه قرار دهد آنوقت می توانند خوب معمله کنند

   
 29. شما ببینید ما که شیعه هستیم مسلمانیم چه رنج و شکنجه ایی را رژیم به ما تحمیل میکند و حال ببینید چه ظلم مضاعفی را سنی مذهبها تحمل کردند این قوانین تکامل است که هر جا از راههای مسالمت امیز نتوانستی حق خود را بگیری باید از قدرتت استفاده کنی از شما می پرسم اگر پیامبر اکرم امروز با این رژیم روبرو میشدند چه میکردند ایا این رژیم را اصلاح میکردند ایا با این رژیم کنار می امدند ایا ان را تحمل میکردند یا مانند بدر و احد با ان میجنگیدند ؟!شما جواب بدهید

   
 30. هموطن شما درست میگویی اما اینجا رژیم تحت فشار افکار عمومی قرار دارند انها مجبورند کاری انجام دهند . و البته امیدوارم زندانیان سنی مذهب و عقیدتی را در قبال ازادی این پنج سراز ازاد کنند . اما مطمئن باشید حتی اگر اینطور نشوذ این پنج سرباز ازاد خواهند شد .

   
 31. سلام دوستان. من بعنوان يك بلوچ. هنوز گروه جيش العدل را به رسمي يت نميشناسم چون كه اگه واقعان عدل عمري {رض} داشته باشند اين عزيزان را ازاد ميكنند ولي اگه خداي نكرده اين 5 نفر را شهيد بكنند نتنها اونها را سني بلكه مسلمان نميدانم و دلسوز ملت بلوچ نيستند اگر اين كار را بكنند

   
 32. ابوذر تو چقدر احمقي فكر ميكني مسلمان فقط توي ميگي وهابي ولي نميدوني كه اون سني بلوچ كه بخاطر اين كه بلوچه بخاطر اين كه سني بهش تو ادارها كار نميدند بخاطر همسال كساني افراطي كه فكر تورا دارند اين جونان بلوچ دست به اسلحه بردند و ديگر ميل به زندگي ندارند.

   
 33. این جا تنها سخن از اتحاد شیعه وسنی شد
  اگر کسی بیخدا بود چه ، باید او را بگیرند و بکشند؟

   
 34. با سلام علیک خدمت آقای نوریزاد __ خیلی دوست داشتم که شما یک سفری به بلوچستان داشته باشید تا ” فقر مضاعف” را در این سرزمین که هویت ایرانی دارند و مردم آنجا در جیب هایشان اگر اسکناس پولی باشد مزین به تمثال امام خمینی (ره) می باشد که مدرک ساده ای از ایرانی بودنشان خواهد بود . من به عنوان یک شیعه 6 آتشه وقتی در مثلا” شهر چابهار که تمامی افراد بومی آنجا ” اهل سنت” هستند ، اسامی خیابانها و مراکز شهری آنجا را مشاهده میکنم، به شعور نداشته برادران و دست اندرکاران غیر بومی آنجا بر می خورم و می اندیشم که در آن مغز کوچکشان چه گذشته و چه میگذرد ! ! ( هر چند زیست شناسان معتقدند که مغزهای کوچک دایناسورها نسبت با هیکلشان باعث انقراض آنها گردید ) .آقای نوریزاد این موجودات ( برادران ) تمامی اسامی مراکز و اماکن و گذرگاهای جدید پس از انقلاب را چنان انتخاب کرده اند که هیچ سنخیتی با آن فرهنگ و مردم آنجا ندارد و شاید همین مسائل بنا به عللی می تواند توهین غیر مستقیم به صاحبان همان اسامی باشد ( از قدیم گفته اند آدم باید در جایی گریه کند که مرده ای وجود داشته باشد ) .در خیابانها از اسامی شهید مطهری و بهشتی و … از اسامی حضرت علی و فاطمه و حسن و حسین و ولیعصر و قائم و غدیر و … هر چه گذاشته اند، بگذریم ، وقتی که از این اسامی کم آورده اند از ” غدیر 1 و غدیر و 2 و 3 …. قائم 1 و قائم 2 و 3، ،4 ،5 ،6 و … تا دلشان خواسته دریغ نکرده اند و کسی هم از بزرگان این خطه مانند آقایان مولوی ها و ریش سفیدان به این موارد اعتراضی نکرده اند و یا ترسیده اند و یا ترسانیده شده اند و یا نتوانسته اند به این برادران بفهمانند که این چگونه تبلیغی برای مذهب شیعه می باشد و شاید هم پیش خود گفته باشند که این بی شعوری های انجام شده شاید زوتر فهم ناداشته اینان را پیش هر آدم آگاهی بر ملا کند .حال اگر کسانی از اهل سنت در آن منطقه با منطق خود این برادران( بی فکری و یا از سر استیصال ) به پا خیزد و جواب دهد و چند گروگانی را برباید و خواسته ای بدین نحو ( 50 نفر دوستان در زندان و 200 نفر اهل سنت زندانی و 50 نفر زن مبارز در زندان بشار اسد) را داشته باشد ، آیا فقط رفتاری مساوی و یا مانند این حاکمان بر سر زندگی خویش داشته است ؟

   
 35. فاروق گرامی!!!

  آقای نوری زاد عزیز سلام و واقعاً خدا قوت

  ما از داشتن مسجدی در تهران صرف نظر می کنیم زیرا که اگر مسجدی هم به ما بدهند امام حکومتی بر آنها خواهند گمارد همچون ائمه ی نماز های تمامی مساجد مناطق اهل سنت و اهل تشیع/ ما در تمامی مناطق اهل سنت مسجد مستقل نداریم/ ائمه ی مساجد باید در مراکز بزرگ اسلامی!!! ردیف حقوقی داشته باشند یعنی اگر به آنها پول ندهند نماز نمی خوانند!!!/ حتی خادم مسجدی که با مراکز بزرگ اسلامیشان همکاری نکند از مساجدشان بیرون می کنند/

   
 36. سلام تازه ویدئوی سربازا رو تو اینترنت دیدم خدا به داد دل دل مادر هاشون برسه شنیدم در خواست مبادله دادن باز جای شکر بسیار داره که فعلا و تا الان نکشتنشون شنیدم یه سری از مسولان مخالف شدید مبادله اند جواب دل این مادر رنج کشیده رو چه طور باید داد چرا دولت تدبیر و امید که مطمئنا همین جوون ها با هزاران امید بهشون رای دادن دارن خبر رو این طور سانسور می کنه عزیزان و بزرگوارانی که در راس امورین تمنا داریم پنج تکه از وجودمون برادر های بیگناهمونو سالم برگردونین خدایا خداوندا اینان جز تو هیچ کس و ندارند خودت نجاتشون بده خدایا تو رو به دل حضرت زهرا قسم می دیم که به دل مادر هاشون رحم کنی برای سلامتیشون صلوات شیشه نزدیک تر از سنگ ندارد خویشی هر شکستی که به هر کس برسد از خویش است گر نگه دار من ان است که من می دانم شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد

   
 37. این صحبت با حضرت مهدی بود نه جیش العدل .
  حضرت علی در جنگ نهروان چند سفیر به سمت خوارج گسیل کرد با علم به آنکه انهاکشته خواهند شد اگر نظر شما رو تعمیم بدیم معصومیت حضرت رو با نفس حضرت ادغام شده می بینیم.چون یک حرف و نظر مشخص در جای مشخص رو با موقعیت دیگه ای قیاس می کنید.

   
 38. آقای نوری زاد شما برای سنی ها حق داشتن مسجد قائل شدید مسجد اهل تسنن قبله اش کدوم طرفه که با مسجد شیعی فرق می کنه ؟اینکه میشه در دل ام القرای اسلام بین مسلمین دیوار کشیدن مسجد خانه خداست سنی و شیعه ندارد اگر داره من بی اطلاعم و خواهش می کنم از کم خردی و توهین های شاخصی که آقای مکارم و مصباخ یزدی علیه سنی ها گفتند من رو هم از طریق همین رویه مطلع کنید ممنون میشم.

  ——————

  سلام ای بنده خدای گرامی
  وقتی میان شیعیان در همین ام القرا جدایی و نفرت حاکم است ما را چه به این سخن که سنیان را در تهران نیازی به مسجد نیست. ما چکارداریم به این که آنان ما را قبول دارند یا ندارند. مهم خواسته ی بحق آنان است که باید اجابت شود دوست من. راستی اگر مسجد این دو فرقی ندارد، چرا ما شیعیان به نفع آنان کنار نمی کشیم؟ پس می بینید که یک فرق هایی هست و این فرق ها نیز هیچ ایرادی ندارد.

   
 39. ببخشید آقای نوری زاد که من شما را افراطی نامیدم خشمم لبریز بود ولی دیدیم که در اعلامیه جدیدشان مشکل اصلیشان سوریه است

   
 40. سلام آقای نوری زاد
  واقعاً این نامردی که اسم نحسشو همنام اسم انقلابی مسلمان ” ابوذر ” گذاشته ! یه جو ؛ فقط اگه یه جو شعور و غیرتِ انسانی و نه اسلامی داشت در این شرایط حساس که عده ای جوان بی گناه و یا بزعم بعضی ها با گناه ! در دست عده ای انسانِ معترض اسیر شده اند اینچنین یاوه سرائی نمیکرد و لاف در غریبی سر نمیداد! من نمیدانم اگه الان خودش و یا برادرش در اسارت بود هم اینچنین شِر و وِر می گفت؟
  خدا از سر تقصیر مسببین این حوادث نگذره! ولی من نیز به نوبه خود دست این انسانهای معترض را میبوسم و از اونا خواهش میکنم به هرکی که قبول دارن این بچه ها رو آزاد کرده و دلِ بسیاری رو از جمله خانواده های فلاکت زده ی اونا رو در این ماه پایانی سال شاد کنند .امیدوارم قبل از هر اقدامی که بازگشتی در آن نباشه ،به عواقب دنیوی و اخروی اون حسابی فکر بکنند .

   
 41. سلام آقایی نوری زاد لطف کنید برای اینکه صدای شما به گوش سران این جنبش برسد از طریق BBCوصدای آمریکا به آنان پیغام بدید حتما آنان به این رسانهای بین المللی گوش میدن واز آنان بخواهید که این سربازان بی گناه را آزاد کنند

   
 42. علی اقا حرف دهنتو بفهم بهتره براشون دعا کنیم و از همه ی کسانی که در تلاش برای سلامتیشون در تکاپو هستند قرار نیست به کسیاهانت بشه و از اسم افای نوریزاد و سایر کاربران برای ابراز عقیده ی جاهل خودت استفاده کنی بفهم چی می گی مردک

   
 43. غرب و بخصوص امريكا از اين حركات دوست دارد و عاشق حكومت جمهوري إسلامي و رفتارش است . غرب نياز به يه حكومت شيعه تندرو براي توازن بقا در منطقه نياز دارد و آن حكومت جمهوري إسلامي ايران است .

   
 44. يادمه آقاي خامنه اي گفته بود ؛ جسم ناقصي دارم وجان ناقابلي
  أيشان لطف كنن خودشان نه ولي يكي از اين مسولين سپاه را فعلا علي الحساب با اين ٥ جوان معاوضه كنن ، جسم ناقص و جان ناقابل پيشً كش !

   
 45. بله هموطن سنی و بلوچ شما را بخدا نوری زاد را به وساطت بپذیرید. او از طرف همه ما به دیدن شما می آید و با شما ملاقات می کند. سلامتی او را و سلامتی سربازان را تضمین کنید. متشکریم هموطنان

   
 46. ایرانی امیدوار

  برادارن جیش العدل سلام

  برای صلح و دوستی همین بس که ما بندگان یک خداییم و پیروان یک محمد بیایید حواسمان را جمع کنیم و خود را بازیچه ی دست بر مسند نشسته ها نکنیم مطمئن باشید با کشتن این سربازان بی گناه فقط برگ برنده را به دست هیاهوگران این حکومت به ظاهر اسلامی خواهید داد این ها از این کار شما بلوای تبلیغاتی راه خواه انداخت به نفع خود
  تمام ایران را بر ضد شما بسیج خواهند کرد ما حتی اگر هم کیش نباشیم هموطنیم شما را قسم به خاک ایران اجازه ندهید این روباه صفتان از کار شما قصه ای تازه ببافند و ماهی تازه ای بگیرند.

   
 47. احسنت به عاطفه و همت و غیرتت آقای نوریزاد . خیلی مطلب به جای و درستی را مطرح کردید . ایکاش مسئولین هم مثل شما کمی غیرت به خرج میدادند و از طرق مختلف این پیام را به آنهامیرساندند که انشاء الله این سربازان بیگناه هرچه زودتر آزاد شوند وبه آغوش خانواده برگردند . انشاء ا…

   
 48. اقای ابوذر ظاهرا از چیزی خبر نداری که این طور لز دور کری می خونی شما اصلا از شرایط مرزبانی و شغل و وظیفه ی سنگینشون چی می دونی لابد تو هم از اون معافی بگیرها بودی که نفست از جای گرم بلند می شه جدا از محرومیت شدیدی که به مردم اون خطه رواست و… کشوری که هر لحظه از پهباد های پیشرفته رونمایی می کنه ولی در کمال تاسف برای گشت زنی مرزها استفاده انمی کنه ما که چنین ارتش و سپاه مجهز داریم و جگر گوشه های مردم رو با وانت می فرستیم نقطه ی صفر مرزی کجاست شهید صیاد شیرازی که برای حفظ جون سربازاش از تکتیرانداز ها از تانک استفاده می کرد کجاست شهدای صابرین افسوس و صد افسوس نزدیک یک هفته است که پاره های تن ما که خانوادهاشون با هزار امید و ارزو با نداری بزرگشون کردن هر روز هر ساعت دارن به این فکر می کنند که چه طور می خوان سرشونو جدا کنند اقای ابوذر نشستی اون بالا و داری شعار می دی این جا باید از تمام بچه های فیسبوک و تویتر تشکر کرد که شب و روز برای ازادیشون در تکاپو هستند خیلی با مرامین فقط خواهشا کامنت های توهین امیز براشون نزارین تحریکشون نکنین به امید سلامتی شون صلوات

   
 49. سلام بر آزادمردان سلام بر عدالت پیشگانی که عدالتشان کشتن 5 سرباز بدبخت نیست. اینان از قبل مرده اند .اینان نیستند.بقول شریعتی که می گوید من اعتراض می کنم پس هستم . ولی این بیچاره ها چه کار به اعتراض دارند. شما که پرچم عدل را بر می افرزید شما که خود را ارتش عدل می نامید . عدالتتان را با کشتن این سربازان نشان ندهید. گنه کرد در بلخ آهنگری به کرمان زدند گردن مسگری .بدانید با کشتن چند بدبخت نه نامی خواهید داشت و نه آوازه ای،ببینید چه کاری شما را برحق تر نشان می دهد آن کار را بکنید. وگرنه خود را مغضوب خانواده های اینان خواهید کرد. زنده باد ایران

   
 50. نظرات فاشیستیت رو برای خودت نگه دار.

   
 51. مطمئنی قیمتها رو درست نوشتی؟! فکر کنم تنها چیزایی شنیده باشی که در بین مرز درست و غلط هستند. در سال 68 که سرباز بودم همین افراد دو گروه بودند یا ذاتاً هم جنس باز بودند یا تحت شرایط بعد انقلاب کذایی رژیم به این سمت کشونده شده بودند بود و گروه دوم که نقش بازار سیاه رو بازی می کردند به زیر 3 یا 4 پاکت سیگار رضایت نمی دادند. اون موقع یه پاکت ماربورو و ینستون لایت تقریباً حدود 120 تومن (1200 ریال) هم قیمت بودند! سال 86 صد البته جور دیگه ای بوده و 1000 تومن پولی نبوده که به این شکل با آب و تاب نوشته باشی! ضمناً این اسرا بسیجی هستند ار لباسهاشون مشخصه!

   
 52. حداقل یه اسم واسه خودت میذاشتی. نکنه خود نوری زاد اینجا پیام گذاشته!!!

   
 53. برادران و خواهران سنی شما رو به تمام مقدسات قسم می دم که نه فقط به خاطر پنج سرباز پنج پاره ی تن که از همه جا بیخبر به امید اینده تن به این خدمت اجباری دادند نه به خاطر مادران و پدرانی که هر لحظه اماده ی شنیدن خبر بد هستند و… به خاطر عزیزان خود که به عنوان زندانی سیاسی در بند هستند همه ی ما خوب می دانیم که اگر خدای نکرده این گروه مرتکب خونریزی دوباره شوند چه سرنوشتی در انتظار زندانیان در بند است خواهش می کنیم تمنا داریم عزیزان سرباز را که فقط به خاطر حفظ ناموس و امنیت ان جا هستند را به ما ببخشند به قول اقای نوریزاد شیعیان و سنیان ازاده هیچ وقت این بخشش رو فراموش نمی کنند

   
 54. ننه تورو بايد ببرن كه صدتا تروريسترو از پا در مياره البته نه با إيمان و تقوا يا أصلحه به چيزايه ديگش جوون مردم رو كه رفته از ميهن دفاع كنه كه نبايد اينجور خطاب كني مادر …..

   
 55. آيا نمی دانند که دفع الشر بالشر عقلا باطل است .انتقام بی عدالتی هائی حاکمان …از این سربازان که بلحاظ عدم پارتی وفقر ومحرومیت اجبارا به این نواحی اعزام شده اند نه تنها دور از جوانمردی که نماینگر سبعیت وبی وجدانی عاملان است ..خون به خون شستن محال آمد محال …..اگر انسان مفیدی نیستید حداقل حیوان کثیفی نباشید

   
 56. سلام اقای نوریزاد بزرگ وازاد مرد از روز جمعه که خبر گروگان گرفتن جوانان بیگناه و مظلوم این سرزمین رو شنیدم یه چشمون اشک و یه چشمون اه هر رووز هر ساعت به خبر گذاری ها سر می زنم ایمیل می زنم که شاید خبری از این عزیزان بشه اما متاسفانه همه یا در گیر توافق ژنو هستند و اماو اگر هاشون یا در گیر …دائم دست به دعا که خدایا این بچه جز تو کسی رو ندارند این ها مثل ما از پا برهنه گانند اقا زاده ی کسی نیستند … ازتون می خوام خواهش می کنم تمنا دارم که با بیان پر از ادب و تکریمی که نسبت به مخاطبتون دارین ازشون و کسانی که به دلیل کمبود ها نادیده گرفتن ها به این جا رسیدن از طرف همه ی مردم ازاده ی ایران بخوایین که ازادشون کنند بار ها و بارها .دعای خیر ما همیشه با شماست

   
 57. فارغ از گرایشات سیاسی تعجب می کنم کسی مانند شما که فیلم ساز هم بوده از چنان فیلم مزخرفی و انچنان مضمون سخیفی تعریف کند. حالا که خود را مستقل و صدای اعتراض ملت معرفی می کنید انصاف نیست که خواسته ها و اعتراضات مردم را در حد چنین مسائل سخیفی پایین بیاورید. خواسته های ما فراتر از خواسته احمقانه “رای من کو” و تغییر خامنه ای با خاتمی و جابجایی احمدی نژاد با موسوی است. نمی خواهم هر باز با پیامهایم مزاحم شما شوم این اخرین پیام است فقط درخواستم این است که حال که بنا دارید در دعوای چپ و راست جانبداری یکسو را بکنید این را صادقانه اعلام کنید زیرا در ایصورت گمان خواهیم کرد که شما تحت لوای یک پروژه تعریف شده در حال انحراف و به انفعال کشاندن اعتراض ملی هستید. اقای نوریزاد ما ازین خائنان کم نداشتیم. من به چشم خود دیدم چگونه فائزه هاشمی به عنوان یک نمونه از خروار تجمعات اعتراض امیز را متلاشی می کرد. ما انقدرها هم کور و کر نیستیم. ساختار باید از اساس اصلاح شود و گرنه با این بازیها و تاخیر در متلاشی کردن ساختار فقط بر شدت انفجار و فجایع پس از ان اضافه می کنند. برای اخرین بار به عنوان یک دوست دار شما از شما درخواست می کنم مطالبات خود را فراتر از دعوای چپ و راست تعریف کنید. دیگه قول میدم مزاحم نشم. اخرین پیام بود. خدانگهدار

   
 58. خاک بر سر این سربازایه بی عرضه کنن که آبروی شیعه رو بردن و گروگان این وهابیایه جانی شدن.این سنی های به ظاهر مظلوم هم هیچ وقت به شیعه رحم نکردن چه دوره ای که حاکم بودن چه الان که تحت حکومت جمهوریه بی عرضه انقلابند.خدا پدر شاه رو بیامرزه که نمیذاشت این سنی ها نفس بکشن.شما هم نیاز نیست به این جانی ها درخواست کنی چون اینا اگرمغز داشتن گانگستربازی راه نمینداختن

   
 59. نظر دهندگان محترم
  اقایان مجتبی خامنه ای و علی خامنه ای و مکارم شیرازی و مصباح یزدی و احمد خاتمی و حسین شریعتمداری و صدیقی واژه ای و قرائتی و امثالهم بهتر است برای نجات جان این بنده گان خدا که مسبب اسیری آنها و خشمگین شدن همو طنان سیستانی و بلوچستانی – تا حد به غلط اسلحه دست گرفتن – میباشند، میبایستی جای خود را با این مرزبانان عوض کنند.
  این هم وطنهائی که راه مبارزه مسلحانه را بجای مبارزه مدنی پیش گرفتهاند حتما میدانند که راهشان بسیار اشتباه است. مبارزه مسلحانه دقیقا بنفع رژیم ولایت مطلقه فقیه میباشد زیرا کشتن و اسیر کردن و زندانی نمودن و شکنجه های قرون وسطائی کردن ملت ایران و داشتن تفکر ارتجاعی و استبدادی حرفه و کار رژیم ولایت مطلقه فقیه میباشد نه کار ما ایرانیها
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) – شروع تاسیس دموکراسی و ازادی- در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  مهدی

   
 60. با درودی بی پایان به نوریزاد عزیز تزریق روحیه شهادت طلبی وپیروزی خون بر شمشر در فرهنگهای مختلف کارکردی متفاوت دارد این روحیه را که هنوز خود برطبل آن میکوبیم گروه های اهل سنت آن را به شیوه ای بکار میگیرند که اول از همه جان بی گناهان را هدف قرار میدهد عراق تابلوئی زشت از این روح شهادت طلبی میباشد که قربانی آن مردمان فقیر بغداد میباشندسخن گفتن از لوله تفنگ راهی جز پاسخ شنیدن از همان لوله ندارد امروزه به جای اثبات بر حق بودن باور دینی خود بهتر است به ارزشهای مشترک انسانی اعلامیه جهانی حقوق بشر وخیر خواهی برای همنوعان خودتاکید ورزیم دین خواهی در طول تاریخ محل منازعه بوده وهمیشه قربانی گرفته واگر شکلی فرهنگی به خود بگیرد عطش خون خواهی آن را پایانی نیست مگر بیدار شدن خرد آدمی آقای نوری زاد روش شما در دفاع از حق تعیین سرنوشت آنسانها ستوده زیبا دوست داشتنی ماندگار برای همه نسلهای آینده باقی خواهد ماند برای شما سلامتی وطول عمر باعزت آرزومندم هر چند میدانم غزت شما امروز در اوج خود است.

   
 61. علی اکبر ابراهیمی

  جیش العدل گرامی، با سلام.
  من شما را نمی شناسم. اما متاسفم که راه دیگری برای اظهار نظر برایتان باقی نمانده بود که دست به یک چنین خودکشی سیاسی ای زده اید. من هم از شما خواهش می کنم سربازان کشور را آزاد کنید. نه فقط بخاطر آینده سیاسی خودتان در ایران، بلکه بخاطر احساس من. من از شما خواهش می کنم.
  متشکرم.

   
 62. حکومت بدش نمی آید که این مرزبانان کشته شوند . مگر تا حالا حکومت به نام دیگران کم آدم کشته؟! یا انسان و یا کریم یا انسان و یا شریف یا انسان و یا لطیف یا انسان و یا کریم …..

   
 63. اگر ایرانی هستید بدانید سرباز بیگناه را کشتن خود گناهیست نا بخشودنی ما سبز ها هم میتونستیم مگه سخت بود ولی اینا تقصیری ندارن خجالت بکشید اینا خودشون مظلوم هستند زورمون به بالایی ها نمیرسه نباید ضعیف کشی کنیم یکم فکر هم خوب چیزیه مگه این اسلام صهیونیستی چه گلی به سر ما شیعه ها زده که به شما بزنه.بابا ما همه ایرانی و هم دردیم نکنید جنگ داخلی برادر کشی نکنید.این راهش نیست اینا رفتنی هستند صبر کنید

   
 64. شما که مرد عملی بیا جلو برای زنده موندن جگر گوشه های مردم کاری کن در غیر این صورت یه گوشه بتمرگ و به ازادمردانی که تمام تلاششون رو می کنند تا مادری در اینده ی بسیار نزدیک خون بجگر نشه تهمت نزن

   
 65. دوستان و برادران بلوچ من،

  من خود سالها در بلوچستان کار کرده و در کنار شما و برادران شما زیسته ام. من برای آنها کار آفریده ام و در آمد کوچک خود را با آنها تقسیم کرده ام , و گاهی هم فقر خود را. من با آنها در سایه تفتان نشسته ام و و سکوت بیابانها را در پهنه بلوچستان، صدای باد را، صدای هوای خشگ بیابان را شنیده ام. من در جشن های محقر ازدواج برادران بلوچ خود شرکت کرده و با آنها در سوگواری از دست رفتگانشان گریسته ام. من از اینکه به شیعیان آزادی داده نمی شود خشمناکم و از اینکه به اهل تسنن اجحاف میشود نه تنها خشمناک و غمناکم بلکه شرمگین ام چون این بنام شیعیان انجام میگردد. ما ایرانیان همه و همه از دست این وحشیان بقدرت رسیده ناراضی و شرمگین هستیم.

  برادران بلوچ من،

  بیائید خود را در این وحشیگری شریک نکنیم. اگر دستمان به گناهکاران اصلی نمی رسد دست خود را بر روی سربازانی که این حکومت خود آنها را به زور به بلوچستان آورده است بلند نکنیم.

  برادران بلوچ من،

  برادران خود شما هم در بسیاری مناطق ایران سربازند. اجازه ندهید و بهانه بدست این حکومت افساربریده ندهید که به برادران بلوچ شما جائی آزاری برسد. خشونت تنها خشونت می آورد.

  عزیزان من،

  شما خود میدانید که ما و شما همیشه در این پهنه از جهان همیشه در کنار هم خواهیم بود و باید در کنار هم وباهم در این میهن زندگی کنیم. شما خود خشونت های تاریخی گذشته را بیاد دارید و میدانید که هنوز که هنوز است چه سمی بر دوستی و برادری میافشاند. بیائید این همسایگی را حفظ کنیم و آنرا به برادری تبدیل کنیم. اگر نمی توانیم حکومت ناحق ایران را به عدالت مجبور کنیم لااقل ملت ایران را برادر بدانیم.

  برادران بلوچ من،

  دل مردم ایران از بی عدالتی و بی شرمی این حکومت خون است، چه از شمال باشند و چه از جنوب. سران این حکومت خود از همه جا هستند ولی هیچ ایرانی تقصیر این بی عدالتی ها را گردن مازندرانی ها و خراسانی ها و اصفهانیها و شیرازی ها و آذربایجانیها نمی گذارد. گناه چیزی است شخصی و فردی.

  من خود زمانی در گوشه ای از این کشور سرباز بودم و میدیدم که بعضی از محلی ها مرا بخاطر آن یونیفورمی که به تن داشتم مانند یک عامل سرکوب میدیدند. به تک تک آنها میگفتم که من چه خوشحالم اگر آنها بپذیرند که برادر آنها باشم. که اجازه بدهند من برادر آنها باشم. آنگاه میدیدم که آنها چه موجودات سرفراز و پر محبتی هستند. میدیدم که در چشمان یک کرد، یک بلوچ چه محبتی نهفته است.

  دوستان عزیز،

  هریک از این جوانان سرباز خود مادری دارد که در گوشه ای از این کشور نشسته و دلش خون است. با خشونت شما تنها به این مادر آسیب میزنید. حکومت ککش هم نمی گزد. او خود بسیاری از ما را کشته است.

  بیائید معذرت ما مردم ایران را بخاطر ظلم حکومت بپذیرید. حکومتی که ما خود انتخاب نکرده ایم. بیائید دست بدست هم دهیم و ایرانی بسازیم که در آن کسی احساس ظلم نکند. راهی است دراز و پر مشقت.

  از مهربانی و محبت شما سپاسگزارم.

   
 66. درود بر شما جناب آقای نوری زاد
  درخواست شما کاملا درست و “انسانی” است.
  به امید اینکه به گوش آنها که خود نیز ستمدیده هستند، برسد و ماثر واقع گردد.

   
 67. آقاى بهروز حالا كه آرزو مفت ترين چيزى است كه برايمان مانده شما هم آرزو كن كه مصباح يزدى خودش را از حجره قرون وسطايي اش و بودجه الى ماشاءالله اش و اطعمه و اشربه چوب و شيرينش بكند و مثل يك انسان دوست شجاع وجود شخص شخيصش را به جاى چند جان ناقابل ؟؟؟!!!فدا فرمايند .حاشا و كلا .آقايان اهل تسنن يا جمهورى اسلامى را نشناخته ايد يا ناخواسته جزئى از پروژه راه اندازى آتش اختلاف شيعه و سنى شده ايد .اينجا برادران ملك طلق ولى فقيه است .ايجا جان انسان از مزد گوركن افزون تر نيست مگر آن انسان آدم آقاى شريفى -بخوانيد از خودشان -باشد .اگر يكى از اين سربازان بيگناه مصباح يزدى بود حالا بالاى سر شما پر از هليكوپتر هاى نجات بود .توجه مى كنيد يا نه ؟آزاد شان كنيد تا باورتان كنيم .اينجا جان داريم تا جان .اين جان هانزد خدا و والدين آنها و مردم آزادي خواه و قران مجيد جان انسان است .به قران و حضرت عمر و عثمان رحمه الله عليهم كه باور داريد؟آيه٣٢سوره مائده را بخوانيد .كشتن بناحق يك انسان كشتن جميع ناس است .جان اين سربازان براى پاسدار ها كم ترين ارزشى ندارد .تازه كشتن آنها براى منفور كردن شما و جواز مقابله به مثل خودشان مفيد هم هست ؟مگر آنها مداح ششلول بندند ؟تازه همان مداح هم تاريخ مصرفى دارد .نديده ايد كه سعيد امامى ها كه با شيا ف پتاسيوم سعيد سيرجانى ها را مى كشتند چگونه خودشان با واجبى خودكشى كرده شدند ؟برادران اهل تسنن درست است كه دل خون و ستم ديده ايد اما نكنيد همان كارى را كه ستمگران مى كنيد .

   
 68. ای کاش آقای مصباح برای آزادی این جوانان حاضر میشد که خود را به آنها تسلیم کند و این جوانان بیگناه آزاد میشدند .

   
 69. ميخواستم فقط عرض كنم خدمت تون واقعا براي ارادتون ارزش قائل ميشم
  فارغ از اينكه تصميمتون درست هست يا نه.
  عقايدتون درست هست يا نه.
  من از طريق يكي از دوستانم با بيج شما آشنا شدم و خوشحالم
  در ايران 1نفر وجود كرده و دست ب جنين حركتي زده.
  محمد آقا شما تقريبا همسن بدرم هستيد
  من هم دوست داشتم مثل شما قدم بزنم و براي بسياري از تصميمات غلط اين نظام اعتراض كنم
  اما…
  حدود 10سالي هست دجار ضايعه نخاعي شدم و از كمر ب بايين فلج هستم
  و عضو سازمانى بنام بهزيستي كه نامش اصلا با اهداف و خدماتش سنخيط ندارد
  فشار وارده ب من ب قدري بوده كه ب اكثرا روزنامه ها ايميل زدم و جوابي نكرفتم
  و عكس العملي نديدم
  متن بنده ب اين شرح بود:

  من عضوى از افراد ايران هستم. اما معلول ،در جامعه اى كه حق و حقوقى براى معلولان قائل نميشوند.
  1سوال دارم چرا ما معلولين اينقدر بد بختيم؟
  -شغلى كه بهمان نميدهند.
  -ماهانه بهزيستى كرم ميكند 48تومن صدقه ميدهد.
  پولى كه خرج وسايل كمك بهداشتى مان هم نميشود زيرا من معلول نخاعى ام و فقط ماهانه بالاى 60تومان خرج كيسه ادرار و كاندوم ميشود پول پانسمان و دستمزد پرستار كه بماند.
  از موقع دادن يارانه ها ديگر به ما وسايل بهداشتى نميدهند و ميفرمايند، داريد يارانه ميگيريد.
  با ارز آزاد وسايل كمك بهداشتي داره مياد .بابام بازنشسته است و ديگر توانايى خريد وسايل كمك بهداشتي من را ندارد.
  همين…

  باتشكر يك معلول به نمايندگى از جامعه معلولان

  از مقاومت شما لذت بردم,واقعا برام الكو شديد
  تو برف, بارون و سوز سرما دست از هدف خود بر نداشتيد

  درود بر شما
  اكه فلج نبودم و زمينكير
  حتما خدمت ميرسيدم و دستانتان را با ارادت قلبي ميبوسيدم

   
 70. سلام دوست عزيز
  واقعا نمي دانم ولي شايد شما بتوانيد باب يك گفتگو را با گروه ربايندگان مرزبانان باز كنيد و شايد بتوانيد با شيوه اخلاق و ادب كه دران توانمند هستيد موجبات رهايي انان را فراهم اوريد، به نظرم خيلي خيلي كار سختي خواهد بود اما شما پيام اور صلح و دوستي هستيد و از اين حاكمان فعلي كه هوش و فهم درستي از اوضاع ندارند جز درشتي و تندخويي انتظاري نمي رود و نگران اين هستم كه فرصت از دست برود و ضايعه اي جبران ناپذير براي مرزبانان واقع شود.
  پس از خواندن متن شما به نظرم رسيد كه در كلمات شما اين شرمساري نسبت به بي عدالتي نسبت به ساير اديان و شاخه هاي مذهبي و قومي به خوبي عيان است وشايد انان را به كمي فتفكر وتعقل وا دارد.
  بنده را كسي نمي شناسد و حرفم خريداري ندارد وگرنه حاضرم كه از انان به خاطر تمام ظلم هايي كه به انان شده است پوزش بخواهم و عذرخواهي كنم و بيگناهي اين سربازان را ياداور شوم.
  ارادتمند شما

   
 71. دوست نوری زاد

  آقای نوریزاد آیا اگر این دست به اسلحه بردن های ریگی ها و عدلی ها نبود ایا صدای انها شنیده می شد؟ ایا ضرورت رفع تبعیض به ذهن مسئولان فعلی می رسید؟
  اصلا ایا تبعیض تنها برای سنی هاست؟ ایا ما که شیعه هستیم کسی مرام و مسلک و اعتقاد ما مردم عادی غیر ولایی را به رسمیت می شناسد؟ ایا اگر رخوت و سستی ما مردم غیر ولایی در اعتراض نبود انگاه ضرورت پرهیز از خودی و غیر خودی کردن مردم ایران به ذهن تمامیت خواه و سیری ناپذیر اینها نمی رسید؟
  اقای نوریزاد ان سربازان بیگانهند و اتفاقا این نظام انها را دشمن اینده امثال من هم کرده است و از انها طرفداری نمی کنم اما بدانید اتفاقا انها راه درست را می روند. در جنگ کسی دشمن خود را به بیگناه و با گناه تقسیم نمی کند و هر کس در سپاه مقابلست مستحق مجازات است.
  شاید لازم باشد در اینده ما هم چنین کنیم. این نظام بر خلاف نظام سوریه و نظام قذافی در لیبی در مقابل کشته شدن نیروهایش بسیار حساس و شکننده است. من فکر می کنم ماجرای ان مداح هفت تیر کش ساخته و پرداخته خود نظام بود تا به مردم یاداوری کند که حتی دون پایه ترین افرادش مسلحند تا در روزهای اشوب کسی جرات نزدیک شدن نداشته باشد.
  اقای نوریزاد اگر نمی توانید مردم را به مبارزه واقعی فراخوانید حداقل تا اینحد بر ضد آن تبلیغ نکنید زیرا تنها ترسی که اینها دارند از همین است وگرنه نفس ملت را خفه می کنند این دزدان سیری ناپذیر گداگشنه دیروزی که عقده های فروخورده اشان را با مکیدن خون ملت ارضا می کنند.
  شما با توجه به جایگاهی که دارید بهترین روش را انتخاب کردید و من هم شما را می ستایم اما ایا این روش برای اعتراض من نوعی که یک شهروند ناشناس هستم هم امکان پذیر است؟ خود می دانید که اینطور نیست.
  من عمری سعی کرده ام سالم و درست زندگی کنم و با درجه آی کیوی ممتاز و نابغه و چهارستون بدنم سالم چرا باید در سن 32 سالگی به چنین استیصالی برسم؟؟؟ هر روز که از خواب بر می خیزم تا خود را در این دنیا می بینم از ترس به گوشه اتاقم کز می کنم و ضربان قلبم به حد انفجار می رسد و ارزوی مرگ می کنم. فکر نکنید از تنبلی و بی عاری و بی هنری بوده است. اگر بدانید که در کار خودم همیشه عالی بودم و هر کار و فن دیگری را ازموده ام اما همواره به خاطر تبعیض و عدم شایسته سالاری و اقتصاد نفتی و دولتی که این زالوهای بی هنر را به وجود اورده عرصه ای برای من باز نشده بلکه هر روز تنگ تر شده است. حرف مرا طرح مرا ایده مرا کار مرا هیچ کس نمی بیند و ندید چون در هر شاخه ای و رشته ای که می روی مشتی رانت خوار بی هنر بی سواد ان را قبضه کرده اند.
  گمان نکنید که این رانت خواران تنها بسیجیان و ریشوهای سپاهی اند که نه اتفاقا وابسته ها و نیروهای جدید اینها همگی ظاهری دیگر دارند و ادعایی دیگر می کنند و اتفاقا حرفهای قشنگ می زنند اما از همان کثافت بالا دستی ها ارتزاق می کنند. همین جشنواره فیلم فجر و هنرمندان به اصطلاح روشنفکر را ببین که چگونه اثارشان از مردم فاصله دارد و چگونه سعی م یکنند خود را به جریانهای سیاسی بچسبانند تا به واسطه انها از خون ملت بمکند. به ظاهر اینها نگاه نکن همشون کثافتهایی هستند که از پستان ولاین فقیه می نوشند و از خون ملت تغذیه می کنند وتمام اعتراضشان به احمدی نژاد هم برای منافعشان بود. آن هنرمندان واقعی مردمی چه نیازی به سیاسیون دارند؟
  اینها را گفتم و از خودم گفتم تا بدانی که این خانه از پای بست ویران است و این زالوها با زبان خوش بیرون نمی روند و رها نمی کنند زیرا ماهیتشان اینچنین است. اگر شما دست از جان شستید ما هم شسته ایم. من و هزاران بلکه میلیونها مثل من که نه سر در اخور ولایت داریم و نه به رنگ و شعارهای احمقانه سبزاللهی های کثافت کثیف تر از مدفوع خوک علاقه ای داریم.
  اگر بنا به جان دادن باشد ما هم در کنار شما صف می کشیم. من شخصا مشتاقم برای رها شدن ازین جهنم برای خواب ابدی زیر خروارها خاک و این همچون ابیست برای تشنه لبی رها شده در کویر. من هرگز به این زندگی حقیرانه افتخار نمی کنم و بدان قناعت نخواهم کرد.گفتم که بدانید زیرا اینها به انگیزه های شما می افزاید و شما را در درستی راهی که می روید ثابت قدم تر می کند. اقای نوریزاد! برای منی که چشمانم باز است و می بینم اطرافم را دیدن این همه ظلم و تحمل آن طاقت فرساست. شاید عقایدمان یکی نباشد اما من و میلیونها جوان مثل من را کنار خودتان هنگام پیاده روی همراه و همقدم بدانید. اگر نمی اییم به خاطر خود شماست.

   
 72. دلاوران جیش العدل
  خواهش و التماسهای این مردم دردمند و بجان آمده از ظلم حکومت را بشنوید . این درد مشترک ماست این سربازان نیز چون شمایند . ایرانی و زخمی این رژیم و نابخردیهایش . گناه آنان تنها این است که زمانی به سن سربازی رسیده اند که سیاهترین دوره تاریخی این سرزمین پاک است و خود هیچ اراده ای در انتخاب مکان آن نیز نداشته اند . خون اینان ، راه و مقصد شما را آلوده عصبیت و کینه و انتقام میکند و این ، هدف شما را ظالمانه نشان میدهد و نیز حربه ای به دست این رژیم میدهد تا با سوء استفاده از آن به جنایات خود ادامه دهد . پس ببخش ولی فراموش نکن .

   
 73. آخه آدم افراطی-این جیش العدلی ها که علنا مخالف ایران هستند, نه ایرانی مخالف حکومت مشکلشان هم سوریه است نه مسجد ساختن در ایران

   
 74. زیبا و گویا نوشتی

   
 75. ممد //////، مخت رسمن /////// و قاط زدی. رفقای اصلاح طلبت هم پشت سرت می گن نوری زاد ////خل شده!
  ول کن این //// مشنگ بازی ها رو برو دنبال زندگیت. هی هر روز می ری جلوی وزارت و بعد می آی اینجا توی سایتت از مثانه ی پر شده ات و //// و این جور چیز ها می نویسی. بابا ممدجون سن و سالی از تو گذشته. به حرف چهار تا ////خل تر از خودت توجه نکن که باد تو آستینت می کنن تا برند پشت سرت بخندند.

   
 76. درود بر شما
  من نمی فهمم این جیش العدل چه هدفی را دنبال می کنه اگر به آن نوشته عدل و لا إله إلا الله محمد رسول الله باور دارند پس این کارها چیه ؟ پس فرقشان با حکومت اسلامیه چیه ؟ اینها هم که دارند با شعار های دینی راه کج رفته حکومت اسلامی را می روند و اسلام را بیش از پیش لجن مال می کنند ! اسلام یعنی چه ! انسان باشید .

   
 77. درود به اقای نوری زاد عزیز
  سلام به کسانی که این عیزان و سربازانی را که واقعا بی گناه هستند گرفته اند وضع همه ما اینطور است شیعه و سنی ندارد یک بد و دیگری بدتر رها کنید این بچه ها را حتما میدانید که را اعتراض تفنگ نیست قلم است اینها را رها کنید نه بخاطر اینکه شیعه هستد فقط رها کنی چون اینها انسان هستند ستمها بر شما شده است و بر ما شیعیان هم میشود مگر ندید این حاکمان با ستارمان و مادرش چه کردن رها کنید و ازاد باشید مگر محمد رسول الله نگفت قومهایی که نابود شد بخاطر این بود مردم به مردم ستم کردند ازاد کنید برادر های خودتان را حسین را شما قبول دارید و ما هم مگر نگفت اگر دین ندارید لا اقل ازاده باشید این توهین کردنها روزی تمام میشود بگذارید با صلح و دوستی مبارزه کنیم عزیزان درد کشیده سربازهای ما وخودتان را ازاد کنید بگذارید حاکمان بفهمند صدا به صدا میرسد گوش اینها کر است ولی گوشما باز است بزارید همه دنیا بدانند مردم شیعه و مردم سنی هیچ مشکلی ندارند

   
 78. هموتن 🙂 نهایت سواد یک ضد انقلاب

   
 79. بهتر است به جای این پنج سرباز پاسدار باقی فرمانده نیروی قدس در سیستان را مجازات کنید که مسئول تروریسم و ورود ترانزیت مواد مخدر است

   
 80. سى و پنج سال از آغاز به اصطلاح مبارزه با اعتياد گذشت .زندان ًورامين شور آباد ،جزيره شيرين نو ،پل رومى ،محاكمات صد نفر در سي دقيقه توسط حكام بى رحم شرع ،اعدام هاى گروهى ،قاطى كردن سياسى و عادى ،رفتار شلاق زنان اوباشى كه زندانى را مادون حيوان حساب مى كردند و جهنمى از گرسنگى رو به مرگ ،تحقير بدن ها ،تن ها و تازيانه ها ،چپاندن صد نفر در اصطبل نه مترى پل رومى ،بدن ها روى هم افتاده ،فرياد و ناله هاى بيمار ان رو به مرگ ،انسان ها را زير برف خواباندن ،حبس بلند گو كه صداى غار غار آن خبر از مرگ و اعدام مى داد،،سپردن نقش خدا به لمپن هاى شرور و ساديست،پراكندن ترس بر ناتوان ها و اسيران بى پناه ،…سال هاى سگى و آن همه جوى خون خلخالى بيمار ….چه شد پس از سى و پنج سال ؟ اعتياد ريشه كن شد ؟ آقايان ،خانم ها پاسخ به اين پرسش توهين به فهم شماست .همه مى دانيم كه ترياك و هرويين در قياس با شيشه و كراك و برنج حكم سيگار را دارند .علنا در كوچه و خيابان تزريق مى كنند و با سنجاق اين نيروهاى جوان حاظر زندگى خود را وتلاشى مى كنند .گرفتيم كه از هزار تا يك تن متآثر از كسانى كه هى از اراده و خواست حرف مى زنند خود را نجات داد .مسئله يك فاجعه ملى است .آن جمعيت صد و جند ميليونى پيش كشت آقاى خامنه اى .به اين زندگان مرده برس .غيور ترين جوان ها را در جنگ دو كله شق دم توپ داديد .جوانان اين نسل كرور كرور يا بدبختى و مرگ در أعماق اقيانوس به زندگى در ميهن خود ترجيح يا با اعتياد هاى هولناك مرگ تدريجى مى كنند يا درس مى خوانند امانوميد از آينده و أفسرده در حال .همه كه نمى توانند بسيجى و چماقدار بشوند يا سرمايه خصوصى داشته باشند .دهه زجر مبارك بادا .بله ،٣٥سال،٣٥سال از عزم فاشيستى .خلخالى گذشت .اعتياد كما و كيفا وضعش در يك كلام فاجعه ملى است .علامت سؤال بزرگ اين است :سپاه چرا پس از ٣٥سال اساسى ترين راه را ،بستن مرزها به روى قاچاقچيان بزرگ را عملى نكرده و خطير ترين مرز را داده دست چند سرباز وظيفه ساده دل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگر پز نمى دهند كه ريگى را توى هوا گرفته اند ؟به فرض كه راست مى گويند و هيچ زد و بندى با دولت پاكستان در كار نبوده و ريگى مغلوب سرپنجه هنرمندانه برادران شده .اين هنر چرا براى بستن مرزها به روى ورود سموم ويرانگر كه مى رسد تقش در مى رود و چرخش پنچر مىشود ؟ اين معما قضيه اين سرباز هاى قربانى را هم معما مى كند.اميدوارم برادران اهل تسنن فريب رويه صفتان را نخورندو آنان را هرچه زودتر آزاد كنند

   
 81. به امید روزی که شیعه وسنی که انسانیت در کنار هم بی هیچ کینه ای زیست کنند

   
 82. Ya Amir Al Momenin
  In Bachehah bargardand khonashon
  Damet garm Nourizad

   
 83. سلام آقای نوری زاد.
  تایپ کردن برای من سخت است ولی خوب چه کنیم دوست دارم دانسته هایم را شما نیز بدانید. من سال 86 در نیروی زمینی ارتش سرباز وظیفه بوده ام.تیپ دو لشگر(مثلا) پیروز 77 ثامن الائمه. آن موقع یک مقدار پاستوریزه بودم.ولی خیلی زود حقایق خیلی جالبی را دیدم و شنیدم. نمیدانم ابتدا از کدامشان بگویم.از پسرکان سرباز فقیری که در ازای 1000 تومان سرویس خدمات جنسی ارائه می دادند.-البته مطمئنم الان به خاطر تورم گران تر شده- یا از درجه داری که دو مرتبه به خاطر لواط با سرباز مادر مرده کسر درجه شده بود.(یادآوری میکنم فقط کسر درجه آنهم برای دوبار،ارجاع به بند پ)یا از اعتیاد شدید فرمانده گروهان که بعضی مواقع هزینه مواد ایشان را سربازان دارای امکانات مالی صرفا جهت رشوه برایش تامین میکردند. یا از حفاظت اطلاعات آنجا که بدون خبردارشدن روحشان انواع مواد، وسایل ارتباطی و حتی اسلحه و مهمات از یا به پادگان قاچاق میشد.از نماز جماعتهای به شدت اجباری که بعضیها به خاطر فرار از آن یک ساعت در توالت مخفی میشدند. یا از فرمانده تیپ که صرفا برای پیشرفت سریعش در پیش مافوقهای خود از علم و توانایی سربازان دانشجو نهایت سوء استفاده را می برد. یا از بیماریهای عجیب و غریبی که دامنگیر بعضی سربازان میشد که متاسفانه منجر به مرگ بعضی از آنان میشد فقط به خاطر اینکه هزینه درمان آنرا نداشتند. بهداری ارتش را هم که کلا باید شاشید به آن.یادم هست وقتی فرمانده کل ارتش عطا الله صالحی برای بازدید آمده بود(فارغ از اینکه خوده ایشان هم به مقدار خیلی زیادی هویچ و سیب زمینی تشریف دارند) به تمام سربازان وظیفه دستور اکید داده شده بود که هرگز در مسیر بازدید ایشان قرار نگیرند در غیر این صورت ….حتی به کادری های که اعتیاد آنها تابلو است هم مرخصی اجباری داده شده بود. چرا ؟! برای اینکه فرمانده کل نباید بداند در این پادگان جهنمی چه کثافت کاریهایی به امور روزمره تبدیل شده است.شنیدن خبر مرگ دو یا سه سرباز در ماه تلفاتی عادی محسوب میشد. حالا جییش عدل خیال کرده پنج سرباز مادر مرده از ارتش گرفته،خیلی شاهکار کرده؟! شاید نمیدانند آن سربازها همان وقت که آنجا اعزام شدند جزو مرده ها (همان شهادی خودمان) قلمداد شده اند. خلاصه ارتشی که ما در آن خدمت مقدس سربازی را انجام دادیم همچون ارتشی بود. به خاطر بسپارید. تیپ دو ارتش پیروز 77 ثامن الائمه.

   
 84. اقایان جیش العدل ترو به خدا این سربازان بیگناه را ازاد کنید ..شماها که شجاع هستید چرا زورتان رفته به 4 تا سرباز ؟؟ خب بروید و از کادری ها بگیرید نه این 4 سرباز بیچاره و مجبور .. اینها اصلا نمیدانند چرا دارند خدمت میکنند…. ترو به ابوبکر عمر عثمان علی هر که قبول دارید اینها را رها کنید .

   
 85. این دور باطل خشونت باید جایی متوقف شود و اکنون که شعله جنگهای فرقه ای و داخلی بیش از هر زمان دیگر در سراسر خاورمیانه زبانه می کشند، امیدوارم ندای متفاوت شما با آنچه این روزها در فضای مجازی پیچیده، به گوش مصلحان هر دو طرف برسد و با پرهیز از نفرت پراکنی، دستهای دوستی به سوی یکدیگر دراز کنند.

  نظامیان افراطی جمهوری اسلامی به همراهی متعصبان و مبلغان مذهبی یک سویه بین، در ترویج این نفرت از دهه ها پیش تا کنون سهم به سزایی داشته اند. پاسخ آنها به اقلیت ها همواره داغ و درفش و اعدام بوده و از دل همین برخوردها بوده که جریانات به غایت رادیکالی رشد کرده اند که گاه قربانیانشان نیز مردم بیگناه بوده اند.

  کاش آن دسته قلیل از سیاستمداران مصلحمان به جای نشخوار دیدگاههای این نفرت پراکنان، طرحی نو دراندازند تا این قائله به تدریج عاقبت خیری داشته باشد که خطر بسیار سهمگین تر از گذشته است.

   
 86. هموتنان عزيزى كه حكام خون أشام ما شما را به اين روز انداخته اند كه از جان خود براى رساندن مظلوميت خود مايه گذاشته ايد، ما هم چون شماييم و از ظلم و ستم اين خون أشامان به تنگ أمده ايم و تعجب نكنيد كه اسيران شما هم به تنگ أمده اند ولي مجبور ند به سربازى بروند. شما بزرگتر از اين هستيد كه دل ستم ديدهتان با اسارت پنج اسير شاد شود. اينها هم اسير حكومت ضد خدايند، أزادشان كنيد بگذاريد پدر و مادرانشان أنها را در آغوش گبرند و مبلغ مظلوميتتان باشند

   
 87. سیستم فاسد اداری ایران نه ظرفیت تغییر رادارد و نه توان ایجاد این ظرفیت را. ماجرای سربازی یک حکایت و درد کهنه قدیمی است که گریبانگیر بدبختی این مردم است. در حالیکه از مدتها پیش ایده سربازی اجباری منسوخ شده و صرفا نشانه حماقت جهان سومی های عقب مانده است، کشورهای پیشرفته با تربیت و تشکیل ارتشهای حرفه ای از نیروهای آموزش دیده ای استفاده میکنند که قابلیت بالائی هم دارند. امّا در مملکتی که روی هر چه بی لیاقت در عالم است را سفید کرده این حرفها جائی ندارد. این 5 فرزند عزیز ایران واقعا چه آموزش و پشتیبانی دارند که اینسان در نقطه مرزی خطرناک به خدمت رفته اند و مامور شده اند؟ آیا اینجا سربازان و کادر حرفه ای لازم دارد یا گوشت دم توپ؟ این چه مرزبانی است که انجام میشود؟ سیستم های ارتباطی فرسوده و عدم وجود سیستمهای پشتیبانی کار آ و از همه بالاتر فساد و همکاری با نیروهای قاچاقچی حکایتی درد آور در این منطقه است. از نظر یک افسر و یا درجه دار ، چرا باید او جان خود را اینطور به خطر بیاندازد بخاطر حفظ بابک زنجانی و دزدان احمدی نژادی. این را افسانه فرض نکنید بلکه عین واقعیت است. چندی پیش با یکی از مسئولین ناجا صحبتی بود که او بطور خصوصی فاش کرد که برای مثال برخی از عوامل نیرو با سارقین اتومبیل همکاری میکنند؟ چرا؟ پاسخ میدهد تجسم کنید در شب به یک مامور حفاظت خیابانی را واگذار میکنیم. در این خیابان خداقل 2 میلیارد ارزش اتومبیلهائی است که او باید مواظب آنها باشد. حقوق او چقدر است؟ حداکثر 500 هزار تومان. بعد پرسد کدام وجدان و عقلی به او حکم می کند که با این وضعیت از ماشین 2 میلیاردی در خیابان حفاظت کند و در گیر شود و احیانا معلول و کشته شود. برای چه؟ بعد هم برای زن و بچه اش نقشه بکشند و اگر بر وروئی هم داشتند صیغه دوستان شوند؟ اگر هم معلول شوند که واویلا!!.خوب بهترین کار چیست؟ سارقی به او پیشنهاد می کند در هنگام شیفتش 10 دقیقه به سمت دیگر نگاه کند و برای این 10 دقیقه 1 میلیون تراول نقد بگیرد..این امر همه جا هست و در مرزها از همه بدتر. الان پاسگاه های مرزی سرقفلی دارند و این حدیث آشکار همه جا است.
  این سربازان وظیفه هم قربانی این سیاست و اوضاع هستند و آن گروگان گیرها هم قربانیان جهالتی دیگر. گروگان و گروگانگیر هر دو قربانی هستند. برادر گروگانگیر..این را که گرفته ای اسمش واقعا جهالت و عین ظلم است. او خودش هم قربانی است. اتفاقا این نظام مقدس به مرده او بیشتر نیاز دارد تا به زنده اش..رهایش کن و خودت هم رها شو. این شیعه و سنی همه بازی است که تو و من همدیگر را بکشیم و به ناموس هم تجاوز کنیم. آیت الله مکارم کارخانه قند دزفولش را می برد و به کارش ادامه میدهد و مصباح هم که سر و ته اش معلوم نیست به کجا وصل است حق السکوتش را از روحانی کلید دار میگیرد و با زهم من می مانم و تو. دوست من اینها را رها کن که هیچ خیری برای تو ندارد.

   
 88. آقای نوری زاد شما هم نکنه مثل آقای خزغلی بعل……ه!! این فضولی ها به شما نیامده! تا می توانید از امامتان بگویید تا شخصیت دروغین و اطلاعاتی شما بیشتر روشن شود!!!!!!!

   
 89. با درود به نوریزاد گرامی!گامی بسیار ارزشمند برای رسانیدن پیام ازادیخواهان ایرانی از هر صنفی به هموطنانشان که موجب تحقیر و بی عدالتی طی سالیان دراز حکومت ترور و وحشت مشتی دزد و غارتگر و تروریست گشته اند.بعنوان یک ایرانی از این هموطنان استدعا دارم تا به کینه ها و دشمنی ها بین هموطنان خود دامن نزنند و آب را برای ماهی گرفتن ارازل و اوباش حاکم گل آلوده نکنند.ما همه انسانیم و باید به جان انسانها و خقوقشان احترام بگذاریم.بگذارید فردایی بدون خونریزی و کشت و کشتار و بی عدالتی را باهم بیازماییم!

   
 90. اقاى نورى زاد من هم با اصل سخن شما همراه هستم ولى بنظر شما اين حركت و ساير حركت هاى خشونت طلبان از كجا دستور مى گيرند داعش در سوريه و عراق النصره مى گويند همه اينها توسط سپاه اداره مى شوند بنابراين فرمايش شما در دل انها نمى دانم اثرى داشته باشد يا خير

   
 91. آقای نوری زاد خیلی خوشجال هستم که شما به این موضوع پرداختید.فکر می کردم مانند دیگر افراد از روز ۲۲بهمن بگید. اما واقعا خوشحال هستم که در این مورد صحبت کردید. خدا شما رو حفظ کند

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

84 queries in 1053 seconds.