سر تیتر خبرها
زندان کارون اهواز، و داستانِ نه جنگ و نه صلح

زندان کارون اهواز، و داستانِ نه جنگ و نه صلح

به هر بهانه از اطراف زندان کارون اهواز عبور می کنم. زندانی که جمعی از عزیزان ما را در خود جای داده است: ابوالفضل عابدینی – سید ضیاء نبوی – مجید درّی – مسعود لدنی و عزیزان دیگری که حتماً بی گناهند و بی دلیل در این وحشت سرا زندانی اند. زندان کارون اهواز از مخوف ترین زندانهای کشور است. زندانیان در اینجا به معنی واقعی اسیرند. هم اسیر زندانی که از قواعد انسانی بی بهره است، و هم درمعرض هوای دود آلودی هستند که کارخانه ی “کربن بلاک” برآنها می بارد. این کارخانه که در مجاورت زندان است یا بهتربگویم: زندان را درمجاورت آن ساخته اند، مردم اهواز را نیز از بارشِ برکات خود بی نصیب نمی گذارد.

زندان کارون اهواز نکبت سرایی است که اداره ی آن از دست زندانبانان بدر رفته است. گرچه در اینجا زندانیان سیاسی و عقیدتی از ملاحظات متفاوتی بهره مندند اما این مافیای داخلی زندان اند که بربسیاری ازقضایای آن تسلط دارند. مافیایی که خود زندانی اند اما بر زیر و بالای زندان چیره اند و هر بلایی که بخواهند بر سر سایر زندانیان می آورند. من در همینجا با وکیلی مواجه شدم که او به گوشه ای از فجایع این زندان اشاره کرد. و من تنها به مختصری از آن تأکید می ورزم. او می گفت:

مسئولان امنیتی، این استان را در حالت ” نه جنگ و نه صلح ” معلق نگاهداشته اند. و این تعلیق ناجوانمردانه، اگر برای مردمان استان هزار آسیب درپی داشته است، برای دستگاههای امنیتی بظاهر هزار فایده دارد. این وضعیت معلقِ نه جنگ و نه صلح به دستگاههای امنیتی اجازه می دهد بر هر حرکت غیرسیاسی لباسی از سیاست بپوشانند و به تسویه و تصفیه سازی مدام خود درهر وضعیت و با هر شخص و شخصیت ادامه دهند. من از همه ی سخنان آن وکیل به یک نمونه اشاره می کنم و از واگشاییِ مابقیِ مفاسد این زندان در می گذرم. وی می گفت:

در زندان کارون اهواز یک بند هست به اسم بند نظام. که در این بند، زندانیان سیاسی و نظامی و کارکنان دولت را جای می دهند. سربازان غیبت کرده یا خاطی را نیز یک چند وقتی به همین بند روانه می کنند تا مثلاً ادب شوند. می گفت: چند وقت پیش، سرباز هجده ساله ای را که بر و رویی نیز داشته بدلیل غیبت به این زندان می فرستند. جمال زیبای سربازِ بی نوا کار دستش می دهد. جوری که مافیای داخل زندان همدیگر را خبرمی کنند و این سرباز را هم شب ها و هم روز ها به هم کرایه می دهند. می گفت: یک روز که پدرو مادرش برای یافتن او به اینجا آمده بودند من با آنها روبرو شدم و داوطلبِ پیگیریِ وضعیت فرزندشان شدم.

می گفت: طبق آمار زندان، آن سرباز یکی از زندانیان اینجا بود اما کسی از حضور او و محل حضور او خبر نداشت. یا صلاح بر این بود که کسی خبر نداشته باشد که او کجاست. می گفت: من با پیگیری های فراوان، بیست و چهار روز بعد توانستم نشانی از آن سرباز بگیرم. سرآخر وقتی او را از زندان تحویل من و پدر و مادرش دادند، آن سرباز، یک مرده ی مبهوت بود. او بخدمت سربازی رفته بود تا مثلاً به کشورش خدمت کند اما اینجوری به خدمتش رسیده بودند. این وکیل می گفت: در زندان کارون اهواز، توسط پزشکان خود زندان، روزانه سیصد عدد کاندوم بین زندانیان توزیع می شود. آمار ایدزی های اینجا تن را بلرزه در می آورد.

وکیل، اینها را که با من در میان نهاد، کارت ویزیتش را نیز به من داد. و از من خواست که در فرصتی مناسب سخنان دیگر او را نیز بشنوم. من اما این روزها درگیرِ آن سربازم. دیشب سرم را به دیواری می کوفتم. یکی پرسید: چه می کنید آقای نوری زاد؟ گفتم: من دوست ندارم بلایی سرِ فرزندان رهبر بیاید، اما ایکاش رهبر این نوشته ی مرا بخواند و تجسم کند که مافیای یک زندان در دوردست های بی خبری، بیست و چهار روز با پسرش آن کرده اند که گفته آمد. وبعد که پسرش را تحویلش دادند از او بپرسد: خب پسرم خدمت سربازی چطور بود؟ بگو ببینم آیا خوب خدمت کردی به وطنت؟

محمد نوری زاد

سیزدهم دیماه نود  و دو – اهواز 

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

32 نظر

 1. خب! البته که شما هم جزو همین نظامی وگرنه الان اوین بودی ن مشغول گردش

   
 2. سلام و درود خدا بر تو اي مرد. به راستي كه مردانگي را به معناي واقعي كلمه معني كرده اي

   
 3. جناب حسین.. همه چی دروغ است. حقیقت مطلق شما و امسال شما هستند.
  داستان سرباز فرزاد فتاحی ناغانی که به خاطر تنبیهات در بند نظام فلج شده بود (در سال 1388) آن هم دروغ بود؟
  آیا در قانون جدید نظام وظیفه که سال پیش تصویب شد برای سربازان غایب (نه فراری) مجازات 6 ماه اضافه خدمت برای یکسال و پس از گذشت یکسال غیبت – علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت – دستگیری و معرفی به دادگاه و جرائمی مثل حبس، جریمه نقدی پیش بینی نشده؟
  سردار حميد صدرالسادات رئیس سازمان وظیفه عمومی – اردیبهشت 1392 – کلانتري ها در قانون جديد در صورت اعلام مکان فرد غايب موظف هستند براي دستگيري اين فرد وارد عمل شوند.. مشمولاني نيز که مدت غيبت اوليه آنان بيش از يک سال باشد علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت فراري نيز محسوب شده و به مراجع صالحه قضائي معرفي مي شوند.
  شرم کنید.

   
 4. چناب آقای نورزاد شما بعنوان کسی که امروزه در لباس تحلیل گر و خبرنگار وارد معرکه شده اید مواظب باشید با این گونه اخبار خود و خانواده را دوباره به خطر نیندازید .در کار خبری یک اصلی است که همیشه بیشتر خبرنگاران حرفه ای موظف به رعایت اصول شش گانه خبری هستند. شما تنها با شنیدن از یک منبع خبری را در این جا آورده اید .اگر یادتان باشد یک زمانی با دیدن یک فیلم سرتان را بدیوار می زدید بعد معلوم شد این فیلم مربوط به عراق است نه وقایع ایران . شما فردی احساسی هستید و این احساساتی بودن در عرصه بجز درد سر برای فرد حاصلی ندارد .
  خوب شما از این وکیل محترم این مطالب را شنیدید و اگر می خواهید مسئولان را واقعا برای مقابله با چنین معضلی متقاعد و افکار عمومی را بسیج کنید باید از ایشان آدرس و مشخصات این سرباز را می گرفتید و با دوربین ضبط صوت به سراغش می رفتید و از وی در این مورد سوال می کردید و آنرا برای افکار عمومی و مسئولان و حتی رهبری به نمایش می گذاشتید آنوقت حتی اگر هم درد سرهای متوجه شما و یا سرباز مذکور پیش می آمد ارزش آن را داشت که مسئولان در برابر جوابگوئی و تبرئه خود مجبور شوند کاری انجام دهند و حتما هم میدادند.
  شما که بارها ارادت خود را به مولای متقیان در نوشته هایتان بنمایش گذاشته اید باید این کلام ایشان را شنیده باشید که بین حق و باطل تنها چهار انگشت فاصله می باشد . وقتی از ایشان سوال می شود چگونه چهار انگشت ایشان اشاره می کنند بین گوش و چشم یعنی بین شنیدن و دیدن .شما هم بعنوان مرید مولا اگر همین شنیدن را تبدیل به دیدن می کردید آنوقت کاری کارستان کرده بودید ولی از این شنیده ها حتی در مورد من و شما هم بسیار است .
  ظاهرا شما در اهواز و اطراف آن هستید تا این مکان را ترک نکرده اید با یان سرباز قرار ملاقاتی بگذارید و با خانواده و خود وی با استتار تصویر مصاحبه ای ترتیب دهید حتما این مصاحبه نه تنها در صدر اخبار قرار خواهد گرفت بلکه مسئولان هم که دم مسلمانی می زنند مجبور به جلوگیری و یا بستن این ندامتگاه خواهند شد .

   
 5. ملت ایران پاداش کدام گناه خودرا می گیرد

   
 6. سلام اقای نوریزاد
  شما همینطور به گردش هاتان ادامه بدهید عمر شما برای کشف این همه فساد کافی نسیت بعد مدتی حساسیت سفرهاتان هم کاسته خواهد شد باید ما مردم هم بدنبالت راه بیفتیم ایا موافقید؟

   
 7. سلام : یکی از دوستان من یک کار پیمانکاری توی یکی از زندانهای خراسان شمالی برداشته بود , به همین دلیل حدود یک سال توی این زندان کار می کرد ( از گفتن نام شهر و همچنین نام پروژه معذورم ) , او هم مشابه چنین داستانی رو برام تعریف می کرد , که مثلا زندانیهای قدیمی وقتی که یکی از دوستاشون برای چند روزی (به هر دلیلی) زندانی میشن , قدیمیها برای اینکه به دوستشون خدمت کرده باشن , مثلا بهش میگن : ” فقط بگو چی می خوای , تریاک , شیره , یا بچه خوشکل “.

   
 8. این خبر دروغه هیچ سرباز که غیبت کنه زندان نمی فرستند فقط جریمه میشه به مدت خدمتش اضافه میشه من خودم سرباز غیبت بودم تازه اگر جرمی هم کنند معمولا خود پادگان ها و پاسگاه ها زندان دارند نیازی به زندان کارون نیست

   
 9. be in miguyand eslame nabe mohammadi,

   
 10. نوری زاد، درود بر شرفت. مبادا که این همه جان برکفی را بی اثر بدانی. درود بر قلمت و درود بر نفست. آینده از آن ماست.

   
 11. مدتی است که مدام به من وحی الهی میرسد و در آخرین بار به من وحی شده که به امت اسلام بگویم که اگر به این رفتارهای مثل قوم لوط ادامه دهد و به جوانانشان اینگونه ظلم کنند (حتی اگر این رفتارها با تایید مراجع تقلید و علما صورت بگیرد) زلزله بزرگی در ایران مخصوصا تهران اتفاق می افتد. ولی من خیلی میترسم که اگر به مردم این خبر و وحی الهی را بدهم ماموران حکومت از دست من عصبانی شوند و به جای قطع این رفتار یه بلایی سر خودم هم بیاورند. آیا به نظر شما باید پیام الهی را به امت اسلام و رهبرانش بدهم و خطرش را به جان بخرم؟ اگر امت و رهبران امت حرف مرا قبول نکنند چه فایده ای دارد؟ نمیدانم چطوری با خدا بحث کنم که درک کند با قوانین اسلام که ظلم به انسانها را وظیفه رهبران و علما میداند نمیتواند مبارزه کند؟! لطفا هر چه زودتر جوابی به من بدهید که از دست خدا عاجز شده ام.

   
 12. سلام
  چه جوریه که شما هر جوری که می خواید می تونید به این نظام بتوپید و هیشکی هم کاری باهاتون نداشته باشه!!!؟؟
  طرف یه کامنت معمولی نوشته ، به جرم توهین به نظام و مقدسات گرفتنش!اونوقت شما راست راست میگردی و کسی باهات کاری نداره؟؟ لطفا توضیح بدید

   
 13. نامه ی سربازان غایب به مقام محترم رهبری

  http://nosarbazi2.blogsky.com/1392/07/26/post-3

   
 14. آقای خمینی! می گفتی زندان اسلامی باید جای تربیت و انسان سازی باشد. می گفتی این پدر و پسر مملکت را ویران و فرهنک ما را منحرف کردند و برای پیاده کردن فرهنگ اسلامی 20 سال وقت لازم است الآن 35 سال از آن تاریخ گذشته. باور کنید اسلام سیاسی و اجتماعی شکست خورده. از طلا گشتن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید. بهتر نبود همون اول می رفتید قم به درس و بحث می پرداختید؟… این گزارش رو خوندم یاد قوم لوط افتادم!

   
 15. جناب نوری‌زاد عزیز ، با سلام و خسته نباشی‌ ، خبر مربوط بند نظام در زندان کارون صحت ندارد چون بند نظام شهر اهواز تاکنون در زندان کارون نبوده بلکه از گذشته ها در زندان سپیدار اهواز بوده و از اوائل سال گذشته تا کنون به مجاورت کانون اصلاح و تربیت شهرستان اهواز انتقال یافته است.همچنین خبر مربوط به توزیع کاندوم هم بصورت روزانه در آن زندان صحت ندارد.بناربراین اون وکیل فرد قابل اعتمادی نیست بزرگوار

  ——————-

  سلام پارسای گرامی
  زندان کارون اهواز یا سپیدار اهواز تفاوتی ندارد. مهم این که این بندنظام وجود دارد. حال یا در زندان کارون اهواز یا سپیدار اهواز
  درمورد توزیع کاندوم روزانه من این خبر را از زاویه های دیگری نیز تحقیق کرده ام و به صحت آن اطمینان یافته ام. البته این توزیع کاندوم به بندهای عمومی و نه سیاسی و عقیدتی مربوط است که باید بدان اشاره می کردم. با اینهمه سپاس ازشما
  با احترام

   
 16. ای کسانیکه لا اکراه فی دین را نقل مجلس می کنید بدون انکه در همان سوره توجهی به حال دگراندیشانی که جرمشان تنها رهروی از خرد خویش است و الله شما آنها را به عذابی بی نهایت محکوم میکند ندارید و حتی در همان ایه تنها راهی که برای انسانها باز میگذارد پرستش و بردگی ///////// است بعنوان راه درست.و بی رحمانه هر کافر و زندیقی را با داستان در آوردن خلخال از پای زن یهودی مبهوت می گردانید.آیا چه پاسخی برای نابودی زندگی انسانهایی با تجاوزات جنسی انهم در چنین شرایط غیر انسانی و مستمر انهم نه یکبار بلکه ماهها دارید؟اگر چنین جنایتی در یک کشوری با قوانین بشری و عرفی حتی یکبار رخ میداد احتیاجی به خودکشی و یا دق مرگ شدن انسانها نبود چون در فردای آنروز تمام روزنامه ها و رادیو و تلویویزون و سایتهای مختلف… آنچنان جهنمی برای حاکمان بوجود می آوردند که به احتمال زیاد کل دولت را در یک بحران مشروعیت فرو می بردند و کمترین اثر آن بیرون انداختن وزیر دادگستری و دست اندرکاران قوه قضایی و تمام کسانی که احتمال دست داشتن در این جنایت بودند.ولی گویا در مملکت اسلام زده ما اینگونه اخبار آنچنان معمول است که چنین جنایتی حتی ارزش نام بردن را ندارد!هموطنان مسلمان بخاطر فردای فرزندان خود بجای اندیشیدن به اسلام به آینده ایران بیندیشید.چون اگر ایران ویران شده از پای بیفتد و فرزندان زخم خورده و آزرده اش همچون گرگ بیزار به خشونت روی آورند همه خواهیم سوخت.ما کافران و زندیقان را احتیاجی به ترحم شما نیست چون الله حساب ما را خواهد رسید بخود رحم کنید و دست از یاری این دژخیمان بردارید.ایا چنین جنایاتی را حداقل در حد در آوردن خلخال از پای یهودی نمی بینید؟یا آنچنان در بند بنده گی و برده گی فرو رفته اید که مفاهیم را درک نمی کنید ؟چنین جنایتی یعنی مرگ انسانیکه شرافتش و همه چیزش را از بین برده اند.موضوع همجنسگرایی نیست بلکه تجاوز جنسی و دسته جمعی و خرید و فروش انسانی بدون اینکه او دراین جریان توان اظهار نظری داشته باشد.ای مسلمانان بخود آیید و دست از تقلید و رهایی از تفکر بردارید.این آیه الله ها با عمامه های سفید و سیاه نان دین خورند و شرافت و وجدان و انسانیت را براحتی به لقمه ای بفروشند.تقلید از چنین موجوداتی جزخسر الدنیا و الاخرت نیست!

   
 17. مامرده ایم .مابه جهنم رفته ایم .اینجاجهنم است .زندان کارون ازطبقات اسفل این جهنم است .

   
 18. اسم دخترانشان هدا و بشرا است

   
 19. جناب نوری‌زاد گرامی‌،با سلام و خسته نباشی‌،شما را به خدا بعد از پایان سفرتان،شخصاً یک سری به بیت رهبری بزنید و این گزارش‌ها را حضوراً برای ایشان تعریف نمایید فعلا بنا به هر دلیل تا حدودی دست شما در این کارها بازتر است و چون انسان مصمم و با استعداد و خلاق هستید حتما موفق برای این ملاقات خواهید شد

   
 20. محمد مهدوي فر

  خدمت دوست عزيزم آقاي نوري زاد عرض كنم كه پسران آقا ، گويا به خاطر مشغله ي تحصيل هنوز خدمت نكرده اند . مردم نيز به مانند شما مشتاقانه منتظرند تا به زودي خدمت رساني صادقانه ي آنها را از نزديك مشاهده كنند .

   
 21. هر جا هر چی زیاده،حکمش اعدامه!! این از اون تناقصهای کشور ما و یا اسلام ماست!!همجنس بازی(تاکید روی همجنس بازی ،نه گرایی)،قاچاق،خودقروشی(چه زن و چه مرد)،زنای محصنه!! کفر و ارتداد و توهین به مقدسات….اینها همیشه تو جوامع ایدولوژیک زیاده و همه هم از گفتنش شرم و ترس دارند،پس چه کنیم ؟اعدام!!دیگه نداریم!!

   
 22. چقدر وحشتناک!

   
 23. نوری من اینجا خیلی چیز ها خواندم و خیلی یاد گرفتم اما امروز گفت و گویی دیدم که شاهکار است

  >چاره چیست؟
  این که به بعضی ها بفهمانیم که: ما می فهمیم شما نمی فهمید!<
  مقالات سخنرانی ها و منبر هایشان همین یک جمله است
  و تو چه زیبا پاسخ آنان را دادی

   
 24. اخبار فوق العاده وحشتناک ودلخراشی است .ترس ازآن دارم که بیان این قضایا[فیلم مویه پدر آن دانشجو دراصفهان، داستان تیراندازی به دختر مظلوم کردوتجاوز به این سربازبی پناه.و…..]موجب عادی شدن این ظلم ها برای همه ماشود وکلا همه بی تفاوت وبی خیال ازینکه چه برسر عزیزان هم وطن آمده ومی آید……

   
 25. سلام اقای نوری زاد
  خواهرزاده من یکسال ازخدمت سربازیشو تو همین زندان کارون بود،اتفاقات وصحنه هایی که دراین زندان دیده بوداینقدر روش تاثیرگذاشت که یک هفته بعدازتمام شدن خدمتش خودسوزی کرد،اون فقط21 سالش بود حتی کارت پایان خدمت خودش روهم ندید.

   
 26. آقای نوری زاد چاره چیه؟

  ——————

  این که به بعضی ها بفهمانیم که: ما می فهمیم

  .

   
 27. شما تو يكي از پستاتون گفتين فرزندان رهبر؟؟؟ ما نخوايم فرزند كسي باشيم كي رو بايد ببينيم!؟

  —————–

  سلام علیرضای گرامی. منظورم فرزندان خودش بوده. مصطفی و مجتبی و مسعود و میثم و دختریا دخترانش که نمی دانم اسمشان چیست.
  با احترام

  .

   
 28. نوریزاد عزیز
  اگر می خواهی ما را با این گزارش ها دق دهی حتما موفق شده ای پس چرا ///////// این خفتگان در پی حفظ کدام نظامند.

   
 29. “ﻧﻮﺷﺘﻢ 50 ٪ ﺯﻥ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺗﻦ ﻓﺮﻭﺷﯽ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻣﺘﺎﻫﻞ ﻫﺴﺘﻨﺪ ” ﮔﻔﺘﯽ : ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻧﻮﺷﺗﻢ 75 ٪ : ﻣﻌﺘﺎﺩ ﻫﺎ ﺟﻮﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮔﻔﺘﯽ : ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻧﻮﺷﺘﻢ 35 ٪ : ﺩﺧﺘﺮﻫﺎ ﺑﮑﺎﺭﺗﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺩﺭﻭﻍ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻧﺪ ﮔﻔﺘﯽ : ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻧﻮﺷﺘﻢ : ﺑﻪ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﻭ ﭘﺴﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﮔﻔﺘﯽ : ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻧﻮﺷﺘﻢ : ﭘﺪﺭﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻬﯿﺰﻩ ﺩﺧﺘﺮ ﮐﻠﯿﻪ ﺍﺵ ﺭﺍ ﻓﺮﻭﺧﺖ ﮔﻔﺘﯽ : ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻧﻮﺷﺘﻢ : ﺁﻣﺎﺭ ﺍﺳﯿﺪ ﭘﺎﺷﯽ ﻭ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﻋﺸﻖ ﺯﯾﺎﺩ ﺷﺪﻩ ﮔﻔﺘﯽ : ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻧﻮﺷﺘﻢ : ﺳﻦ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﻭﺷﯽ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺑﺨﺖ ﺑﺮﮔﺸﺘﻪ ﺍﺯ ﻓﻘﺮ ﺑﻪ ﺯﯾﺮ 14 ﺳﺎﻝ ﺭﺳﯿﺪ ﮔﻔﺘﯽ: ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﻧﻮﺷﺘﻢ : ﻣﺮﺩﻡ ﮐﺸﻮﺭﻣﺎﻥ ﺑﺮﺍﻱ ﺗﻔﺮﯾﺢ ﺑﻪ ﺑﻬﺸﺖ ﺯﻫﺮﺍ ﻣﯽ ﺭﻭﻧﺪ . ﮔﻔﺘﯽ: ﻣﻦ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﺧﺎﻧﻪ ﺍﺕ ﺭﺍ ﺍﺯﺕ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ , ﭘﺴﺮﺕ ﻣﻌﺘﺎﺩ ﺷﺪ , ﺩﺧﺘﺮﺕ ﻓﺎﺣﺸﻪ , ﺯﻧﺖ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ ﻃﻼﻕ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﯿﺴﺘﻢ ﭘﺎﺳﭙﻮﺭﺕ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﯽ ﺍﺭﺯﺵ ﺷﺪ , ﻧﺎﻣﺶ ﺑﺎﻋﺚ ﻧﻨﮓ ﺷﺪ , ﻭﺭﺯﺷﮑﺎﺭﺵ ﺍﺯ ﺑﺪﺑﺨﺘﯽ ﭘﻨﺎﻫﻨﺪﻩ ﺷﺪ , ﻧﺨﺒﻪ ﺍﺵ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻣﺪﻝ ﻣﻮ ﺍﺯ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺍﺧﺮﺍﺝ ﺷﺪ ﺷﺎﺩﯼ ﺟﺮﻡ ﺷﺪ , ﺗﺠﻤﻊ ﺑﺎﻻﯼ 10 ﻧﻔﺮ ﻏﯿﺮ ﻣﺠﺎﺯ ﺷﺪ , ﺻﺤﻨﻪ ﺍﻋﺪﺍﻡ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﺳﯿﻨﻤﺎ ﺷﺪ , ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺍﺳﮑﺎﺭ ﮔﺮﻓﺖ ﺷﺒﮑﻪ ﺧﺒﺮ ﺍﺯ ﻏﺰﻩ ﮔﻔﺖ ﺍﺭﻣﻨﺴﺘﺎﻥ ﭘﻮﻝ ﺑﺮﻕ ﻧﺪﺍﺩ ﺑﺮﻕ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺳﺎﻋﺘﯽ ﺷﺪ , ﻣﺨﺪﺭ ﺷﯿﺸﻪ ﻫﻢ ﻗﯿﻤﺖ ﻗﻠﯿﺎﻥ ﺷﺪ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﺒﻮﺩﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻮﺩﯼ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﺒﻮﺩﯼ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﮐﻪ ﺑﻮﺩﻱ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﻧﺒﻮﺩﯼ ﭘﺪﺭ ﮐﻪ ﺑﻮﺩﻱ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﻧﺒﻮﺩﻱ ﻣﺎﺩﺭ ﻭ ﺧﻮﺍﻫﺮ ﻛﻪ ﺑﻮﺩﻱ”

  البته نوشته بالا مربوط به یکی از زندانیان سیاسی است. اما دقیقا نامش را نمی دانم. اما مهم واقعیت های تلخ نهفته در مطلب است.

   
 30. دوستان عزیز مایلم مژده دهم انتقادات سازنده شما بالاخره کار خود را کرد و روحانیون عزیز را بر آن داشت برای بازیافتن آبروی از دست رفته کاری کنند

  در ذیل یکی از راهکار های پیشنهادی یک روحانی سرشناس به آگاهی میرسد . ایشان دارای آی کیوی چندین برابر آی کیوی دیگر هم مسلکان خود می باشند خواهش می کنم موضوع را خیلی جدی بگیرید

  {
  حجت الاسلام والمسلمین رسول جعفریان
  ما روحانیون، کاری کنیم که جوانان را بیش از این از خود دور نکنیم

  ……. در کنار تهدید‌هایی که می کنند و شاید برای امنیت لازم است ـ حالا ما چه درک بکنیم چه نکنیم ـ گاهی حرفهایی در دفاع از حقوق شهروندان و جوانان و حقوقی که روزانه از دست می رود بزنند. مثلا این جمله را بگویند که «ما در مقابل این همه تصادفات که واقعا نوعی قتل عام است، [مثلا] علیه رئیس پلیس یا … اعلام جرم می کنیم». این سخن تعداد زیادی را خشنود خواهد کرد و این تصور را به آنان القاء خواهد کرد که علمای قوه قضائیه، به فکر جان مردم بیچاره که روزانه و مظلومانه در تصادفات کشته می شوند و گاه در اتوبوسهای آتش گرفته می سوزند، هستند…..
  }
  سوابق درخشان این حجت خدا بر زمین به این شرح است
  رسول جعفریان دو بار جایزه کتاب سال ایران را دریافت کرده‌است؛ یک بار برای کتاب تاریخ سیاسی اسلام (سیره نبوی) و یک بار برای کتاب اطلس شیعه[۱]. او دو بار نیز برای کتاب جریانها و سازمان‌های سیاسی مذهبی و کتاب اطلس شیعه[۲]، جایزه فارابی را دریافت کرده‌است.

  رسول جعفریان در ۱۳۷۴ خورشیدی کتابخانه تخصصی تاریخ اسلام و ایران را بنیان نهاد و همچنان مدیریت آن را بر عهده دارد.[۳] او از ۱۳۷۹ به عنوان عضو هیئت علمی در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه مشغول به کار شد. در ۱۳۸۵ به دانشگاه تهران آمد و در گروه تاریخ دانشکده ادبیات دانشگاه تهران مشغول به تدریس گردید.[۴] او در شهریور ۱۳۸۷ به عنوان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی منصوب شده‌است.[۵][۶] جعفریان چند بار از سمت ریاست کتابخانه مجلس استعفا کرده‌است. گفته می‌شود دلیل این استعفا، مشغله کاری است.[۷] تاریخ استعفای وی ۲۷ آبان ۹۱ است اما به طور رسمی از هفتم دی ماه برای وی جایگزین معرفی شده‌است.

  http://www.entekhab.ir/fa/news/143553

   
 31. سلام آقای دکتر با حضورتون در شهر ایذه ما رو مفتخر کردین. خیلی خوشحال شدیم. کاش فضا اونقدر باز بود که میتونسیم اونطوری که شایسته شماست مهمان نوازی کنیم. اما شما از همه بهتر میدونید که توی شهرهای کوچیک وضعیت چطوره،همه زیر ذربین هستن الان که این پیام رو واستون مینویسم بغظ گلومو گرفته که شما به عنوان نماینده قشر نخبه، و کسی که حرف دل مردمش رو میزنه تو شهرمون هستی و ما رو به زور از شما دور میکنن. تنها چیزی که میتونم بگم اینکه از طرف همه همشهریام به شما خوش آمد میگم و سفر خوشی رو براتون آرزو میکنم. پایدار باشید…

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0854 seconds.