سر تیتر خبرها
در شهر ایذه ام

در شهر ایذه ام

من امشب ناگزیر در ایذه مانده ام. هنوز جاهایی هست که باید ببینم. بسیار. فردا را در ایذه خواهم ماند و شب به اهواز بازخواهم رفت تا مگر به ذزفول روم. هنوز گزارش های سد گتوند، رامهرمز، امیدیه، آغاجاری، مسجد سلیمان، لالی، و موضوعاتی در باره ی خود اهواز را ننوشته ام. و البته ایذه را نیز. در این میان، ای بدا بحال آغاجاری و لالی. که این دو شهر را مستغرق در بی توجهی مسئولان بالادستی و پایین دستی یافتم. واقعاً چه واژه های مسخره ای: مسئولان بالادستی و پایین دستی. هنوز که هنوز است نتوانسته ام خود را از اسفناکی این دوشهر فرسوده شده و رها شده خلاص کنم. وضع شهر مسجد سلیمان نیز بهتر از این دو تا نیست. این سه شهر از نخستین مناطقی بوده اند که صنعت نفت بدینجاها پای نهاده و باید نخستین جاهایی می بودند که از هر جهت آباد می شدند.

عکسی که در این نوشته تقدیمتان کرده ام به شهر لالی مربوط است. شهر که می گویم شما تصور کنید فرد پیری را به یک گاری بسته اند و با سماجت از گرده اش بار می کشند. و شما، به همین فرد پیر که خوب می نگرید می بینید او جوانی اش را در همین حوالی صرف کرده و با هزار امید پای به وادیِ پیری نهاده است.

راستی ایذه عجب زیباست. یک منطقه ی اروپایی که مفت افتاده دست آدمهای بی خردی که اسم خود را مسئول نهاده اند و دارند می فرسایندش. زیبایی ایذه البته هیچ ربطی به بافت ناجور شهری اش ندارد. این طبیعت بکر ایذه است که باید جهانی می شد و ما به یمن بدکاری ها و نفهمی های خود ایذه را بحال خود وا نهاده ایم. محمد نوری زاد دوازدهم دیماه نود و دو – ایذهShare This Post

درباره محمد نوری زاد

6 نظر

 1. خيلي خوش اومدي عزيز. ايشالا پايدار باشي

   
 2. سلام اقا محمد از ایذه . خوب بنده خدا رو بخاطر همین خصوصیاتش یعنی دوستی با مردم از بیت پرتش کردن بیرون .

   
 3. سخت نگیر..خوشحال باش که ام القرای اسلام تهران برخوردار! است..به بهبهان هم سری بزنید تا خوشحالتر شوید..شرمنده

   
 4. حاجی خداوکیلی اگ بگم بی وفایی بد نگفتم
  خو میخای بیای ایذه قبلش خبر بده
  مرد نبودیم اگر برات گوسفند قربانی نکنیم

   
 5. اون موقعی تو بیت بودی ما رو که آشغال میدیدی ولی الان که پرتت کردن بیرون شدی دوست ما؟ تو هم مثل همونایی و دنبال قدرت…

   
 6. خیلی مردی…انشالا همیشه سلامت باشید به کوری چشم بدخاهان.ارادتمند

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

80 queries in 0837 seconds.