سر تیتر خبرها
سربندر، شهر “هماهنگی ها”

سربندر، شهر “هماهنگی ها”

با کمی فاصله ازماهشهر، به سربندرمی روم. این شهردرتصرف سپاه است و امام جمعه ی عتیقه اش. دریک نمونه اگرمی خواهید بدترین ها را تجربه کنید، مثلاً اگربخواهید بدترین شکل معاهدات اقتصادی وعمرانی را تماشا کنید، وبدترین نوع ازامام جمعگان عهد عتیق را بشناسید، وبه قد وبالای بدترین مسئولانی بنگرید که نسبتی با لیاقت ندارند ویک شهرمستعد را به سرعت تباه کرده اند، به اینجا – یعنی به سربندر – سفرکنید.

نماینده ی مردم سربندردرمجلس یک پاسداراست. که بعد ازانتخابات، مردم اورا ندیده اند. احتمالاً با چراغ خاموش می آید وقضایای مربوطه را رتق وفتق می کند وبا همان چراغ خاموش بازمی گردد. اینجا بعد از تهران آلوده ترین شهرکشوراست. کودکان ناقص الخلقه دراینجا فراوانند.

” تابشی” امام جمعه ی اینجا، رسماً وازتریبون نمازجمعه، مخالفین ومعترضین وجنبش سبزی ها وسرانشان را ” زن باز” خطاب می کند. غوغایی است این امام جمعه. وی عبد ذلیل “جزایری” امام جمعه ی اهواز است. انتخاب یا تعویض مسئولان سربندرحتماً وحتماً باید با نظراین جناب صورت پذیرد.

دریاخواری درسربندر:

درسواحل سربندرحکایت غریب ” دریاخواری” رواج دارد. جماعتی که البته با جناب فرمانداروامام جمعه وسپاه هماهنگ اند، دراینجا به دریا خواری مشغول اند. یعنی با انباشتنِ خاک، وبا پیشروی در دریا، برای خود ” فضا” می پردازند. آدمهای ” هماهنگ”،  درخت های “حرّا” را که سابقاً با صرف بودجه ای هنگفت درسواحل اینجا کاشته شده اند، بیخ بُرمی کنند. دیگرچه؟ بخاطرروانه کردن فاضلاب های صنعتی به دریا، ماهی های این حوالی همه بیمارو آلوده اند. مردم برای خرید ماهی، به ماهی های آمده ازبندرعباس وبوشهرروی می برند. اینجا با همه ی بیماری های رایج وخاصش، بیمارستان ندارد. مردم برای یک عصب کشی متداول دندان باید به اهواز بروند.

نفوذ زورمدارانه ی سپاه دربلعیدن پیمان ها، روال بدیهیِ کارومعیشت را دراینجا ازریخت انداخته است. درسربندر، مثل خیلی ازشهرهای خوزستان، سیستم فاضلاب وجود ندارد. داستان رعایت موازین زیست محیطی درسربندر، یک شوخی بیش نیست. مأموران محیط زیست – درکل – با مدیران مجتمع های صنعتیِ اینجا “هماهنگ” اند.

این سفر در نیمه ی دوم آذرماه به سربندر صورت پذیرفته است.

محمد نوری زاد

آذرماه نود و دو – ماهشهر – سربندر

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

8 نظر

 1. سلام مرد….منتظرم

   
 2. برادر کرد من کجا فارس ها برکشور حاکم هستند؟ کشور ما را اخوندها گرفتند سپاهی ها گرفتند کشور اگر دست فارس بود که به هیچ هموطنش نگاه تبعیض آمیز نداشت این روحانیت شیعه هست که فقط مریدان چشم بسته می خواهد و بس
  فریب این تبلیغات را نباید خورد ما همه ایرانی هستیم به امید ازادی میهن اسیرمان

   
 3. فرزند کردستانِ ایرانم

  سلام نوری زاد جان
  تشکرکه راه افتاده ای و شهر به شهر می روی و استان به استان روی دردها انگشت می گذاری. شما کارخودت را با هنرمندی داری انجام میدی اما ما چه بکنیم با خودمان. ما کردها همیشه فکر می کردیم فارس های حاکم هستند که به ما ظلم می کنند این خبر را بخوانید و بدانید که ما از داخل خودمان ضربه می خوریم

  ———–
  نماینده شهر مهاباد وقت خود برای ایراد نطق پیش از دستور را به مبلغ ده میلیون تومان فروخته است.
  سایت خبری تحلیلی روز بیست و دوم دسامبر گزارش داد که چندی پیش گزارش‌هایی به دستشان رسید که گویا «عثمان احمدی»، نماینده مهاباد در مجلس شورای اسلامی، وقت خود برای ایراد سخنرانی را به نماینده مردم اصفهان فروخته است.
  ای خبرگزاری مدعی شده به دنبال پیگیری‌های که در این باره انجام داده، مشخص گردید که چند ماه پیش آقای «عثمان احمدی» وقتی که برای ایراد سخنرانی به او اختصاص پیدا کرده بود را به مبلغ ده میلیون تومان به فروش رسانده است.
  به نوشته سایت خبری تحلیلی روز دست‌کم دو منبع مطلع و آگاه این خبر را تایید کرده‌اند.

   
 4. آقای نوری زاد گرامی

  اینجاهایی که شما سفر می کنید و می بینید را آقای رییس جمهور یا حتی یک نماینده از طرف ایشان نمی تواند برود و ببیند؟

  ————-

  سلام بانوی خوب
  حتماً گرفتارند و کارهای واجب تری دارند خب!

  .

   
 5. آقای نوری زاد خسته نباشید.مرا شرمنده انسان بودن وایرانی بودن می کنید .آدمی نمی داند چه بگویید به واقع ما ملت خوابیم .کدام صور می بایست بیدارمان کند ؟

   
 6. نظر دهندگان محترم
  آقای خامنه ای : رکورد دیگری بر رکوردهائی که زده اید اضافه کنید:
  – ایران دارای یکی از بالاترین آمار تلفات جاده ای در جهان است.
  – ایران جزو 3 کشور اول دارای فساد اقتصادی حکومتی در دنیا است.
  – در هیچ دوره ای از تاریخ ایران حجم فساد اقتصادی حکومتی، فساد رانتی حکومتی وفساد اجتماعی در ایران به اندازه این 34 سال اخیر بخصوص 25 ساله اخیر و الخصوص 8 سال اخیر نبوده است.
  به شکرانه رهبریت مدبرانه رهبری ما داریم هی رکورد میزنیم و هی پیشرفت میکنیم.
  بالا خره معلوم نشد به اون اقائی که نظرش به نظر ما نزدیکتر است ایا در این شوهای بگیر و بند بابک زنجانیها و سعید مرتضویها نقشی داده میشود یا خیر؟ تا چه خواهند داماد اقای حداد عادل (مجتبی رو میگم که اخی با نون پنیر زندگی میکنه) و پدر داماد آقای حداد عادل
  با این رکوردها و پیشرفتها اسم آقای خامنه ای را باید در کتاب گنیس ثبت کرد.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) – که پله اول پیشرفت ایران است – در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  مهدی

   
 7. به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) – که پله اول پیشرفت ایران است – در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  مهدی

   
 8. صفت دیگری برای امثال این امام جمعه می تواند “ذلیل الولایه” باشد.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0845 seconds.