سر تیتر خبرها
“تایله” اسم یک درخت است!

“تایله” اسم یک درخت است!

امروز عاشوراست. از دوستی خواستم مرا به گورستان “تایله” ی سنندج ببرد. همان گورستانی که وصیت کرده ام جسم بی جان مرا درآن بخاک بسپرند. این گورستان قدیمی اکنون در وسط شهر است و ازتخریب در امان مانده. گورستانی با یک سینه سخن. و با مردان و زنانی معتادی که در اتاقک های کوچک پلاستیکی مشغول تزریق مواد مخدرند. بی واهمه از ما که نگاهشان می کردیم. دراین گورستان امضای خیلی ها برسنگ قبر ها حکاکی شده. مثل امضای خلخالی. درختان تایله ی این گورستان چه سخن ها که در دل دارند. اگر که لب واکنند!

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

4 نظر

 1. آقای نوری زاد راستی تو جه جوری وبقول شما دراین جهنم هستی واین چنینین سرا بالای می روی ومورد عظظظظاب جهنم قرار نمی گیری جای سؤال است

   
 2. وبگرد عزیز.
  این دین شما چه دینی ست؟
  من میخوام به این دین بیایم.

   
 3. فکر کنین که اگر قرار بود الان یه کتاب آسمانی نازل بشه برای ایرانی جماعت،
  پروردگارعالم توش چه وعده ها و هشدارهایی را برای بهشت و جهنم میدادند؟

  · اي كساني كه ايمان آورده ايد . چه ميدانيد بهشت چه جور جائيست . در آنجا پارکهایی هستند که میتوانید در آنها با اهل بهشت آب بازی کنید
  در بهشت هرگونه که خواستید بگردید حتی لخت مادرزاد، در آنجا کسی کاری به کارتان ندارد و کسی در شما نظر نخواهد کرد.
  به شما نوت بوکی میدهیم با 72 نرم افزار رایگان و 72 Gig اینترنت رایگان بدون فیلتر که در همه جای بهشت آنتن میدهد.
  بر بام هر خانه ای در بهشت 72 دیش ماهواره قرار داده ایم که بهشتیان میتوانید با هر یک 72.000 کانال بگیرند، همانا در بهشت بر روی دیشهای شما پارازیت نمی اندازیم و کسی دیشهای شما را جمع نخواهد کرد.
  در آنجا دکه هاییست که میتوان از آنها روزنامه ها و کتابهایی خرید که سانسور نشده و جز حقیقت در آن نوشته نشده است.
  در بهشت مرغهایی برای بهشتیان قرار داده ایم که فرت و فرت تخم میکنند، تخمهایی دو زرده و سه زرده و وقتی آنرا بشکنید از آن املت بیرون میاید و اهل بهشت هیچ گاه از خوردن آنها سیر نمیشوند.
  در بهشت جویهایی از مارتینی، اسکاچ و ابسلوت برای اهل بهشت جاریست که وقتی از آن بخورید مست میشوید و عقل از سرتان میپرد و حال میکنید.
  در بهشت هواپیماهایی برای مومنین قرار داده ایم که تاخیر ندارد و سقوط نمیکند و نیازی به لوازم یدکی ندارد.

  و اما شما ، اي كساني كه ايمان نياورده ايد در جهنم هرگونه خوشی بر شما حرام است، فقط مداحان در جشن آن هم به شرطی که شما را به گریه اندازند.
  در جهنم زیبایی بر شما حرام است، همانا در آنجا غولانی پر هیبت و زشت از زن و مرد را بر شما قرار داده ایم ، كماندو سيرت بی بصیرت که اگر یک تار مویتان بیرون باشد پایتان را فلک میکنند و به ازاء هر تار مویتان 74 ضربه شلاقتان میزنند.
  در جهنم اینترنت پر سرعتی برای گناهکاران قرار داده ایم که با آن جز در سایتهای تبیان و دارالحدیث و الکوثر نتوانند بروند و هر جای دیگری که بروند بنویسد ” دسترسی به تارنمای فراخوانده شده امکان پذیر نمیباشد” باشد تا جانشان درآید(از بس سرعتش بالاست و تو چه ميداني اينترنت پر سرعت يعني چه).
  در جهنم دیشهایی از برای جهنمیان قرار داده ایم که بیست و چهار ساعته روی آن پارازیت است تا ببینند و حرص بخورند، همانا ما قادر و توانا هستیم بر پارازيت انداختن .
  در آنجا دکه هایی از برای اهل جهنم قرار داده ایم که در آن جز کیهان نفروشند و وقتی آنها را ورق زنند از میان اوراق آن بوی تعفن به مشام رسد و.در جهنم ماهی 60 لیتر بیشتر بنزین به شما نمیدهند و از برای آن باید ساعتها در صف بایستید و توی سرتان بزنند و چشمتان کور شود میخواستید نیایید جهنم.
  در آنجا جویهایی جاریست از ماءالشعیر که هر چه از آن بخورید مست نشوید و سر کار بروید.
  جهنمیان را در هواپیماهایی از مدل توپولوف یا آنتونیوف روسی مینشانیم و بر بالای جهنم میگردانیم که تکان تکان میخورد و از چهار ستونش صداهای عجیب و غریب و ترسناکی می آید و آنها را جان به لب میکنیم، آنگاه هواپیما را با سرعتی وصف ناپذیرساقط کرده، همه شان را میکشیم و دوباره زنده شان کرده و باز در همان هواپیمای از رده خارج و کهنه هزاران بار تعمیر شده می نشانیمشان و ……….اي ايمان نياورندگان… وبدانید و آگاه باشید…..مردمانی از جنس خودتان بر شما مسلط خواهیم نمود که همانا بیش از این شایسته نمی باشید…و جزای متخلفان و ناسپاسان به غیر از این نمی باشد… که بسوزند در آتشی که خود بپا کرده اند در آن سالهای دور…که به هم وعده های پوچ دادند…و به آن عمل نورزیدند… و مکر کردند… و با نام پروردگار سخن های فریبکارانه بر پا داشتند… و نترسیدند از غضب پروردگارشان… و نان دین خوردند… و ایمان فروختند… و روزی رسد که در آتش اعمال خویش بسوزند… بقيه اش هم ديگه خيلي تكراري ميشه …يك نگاهي به دور و برتون بیندازيد خودتون مي فهميد جهنم چجور جائيست…

   
 4. با سلام
  جناب نوری زاد عزیز انشالله که موفق و پیروز باشید در هر کجای ایران بالاخص کوردستان عزیز هستید.
  خیلی دوست دارم بدونم دلیل این وصیت (در مورد گورستان تایله) را بدانم.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0827 seconds.