سر تیتر خبرها
در کنفرانس سالانه ی “نایاک” سخنرانی نمی کنم

در کنفرانس سالانه ی “نایاک” سخنرانی نمی کنم

 

به دعوت شورای ملی ایرانیان آمریکا ” نایاک” قرار بود امروز دوشنبه بیست و دوم مهرماه، درکنفرانس سالانه ی نایاک در واشنگتن سخنرانی کنم. موضوعی که من برای سخنرانی خود انتخاب کرده بودم ” شوخی بودن حقوق بشر درایران” بود. گرچه اسم نایاک نشان می دهد که ایرانیان مقیم آمریکا در آن سهم ونقش محوری دارند، اما اخیراً دانستم که اکثریت قریب باتفاق هموطنانمان – بنا به هردلیل – از نایاک دوری می کنند. به احترام همین اکثریت، من نیز متن سخنرانی خود را درهمین فضای مجازی منتشرخواهم کرد.

 

http://www.niacouncil.org/site/PageServer?pagename=2013LeadershipConferenceSpeakerBios

 

محمد نوری زاد

بیست و دوم مهرماه سال نود ودو – تهرانShare This Post

 

درباره محمد نوری زاد

63 نظر

 1. جناب نوری زاد کار خوبی کردین که سخنرانی تان را برای نایاک لغو کردید . یاد می آید که همین حضرات نایاکی یک وقتی آمریکا یک بودجه خیلی کمی برای کمک به گسترش حقوق بشر و دموکراسی در ایران تصویب کرده بود ( که البته به کفر ابلیس هم نمی ارزید از نظر مبلغ منظورم است ) می آمدند و می گفتند این پول را آمریکا ببرد صرف پل سازی و مسائل عمرانی خودش بکند . ولی الان تمام پول ما صرف اسد جنایتکار می شود صدایشان در نمی آید . آن موقع شده بودند دلسوز مردم آمریکا.

   
 2. قَالَ رَسُولُ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْحَیِیَّ الْحَلِیم … أَلَا وَإِنَّ اللَّهَ یُبْغِضُ الْفَاحِشَ الْبَذِیَّ …

  خـداوند بنده با حیای بردبار و … را دوست دارد ، و فحش گوی بی شرم و … را دشمن دارد .

   
 3. خفه شو ممنوع الخروخی داری الکی لاف میزنی

  —————

  سلام جناب غفاری گرامی
  درست فرمودید. من ممنوع الخروجم. قرار بود این سخنرانی نه از طریق خروج من از کشور که از طریق اسکایپ و همزمان ایراد و پخش شود که نشد.
  با احترام

  .

   
 4. سلام آفرین براین تصمیم.درودبرشرف آقای حسن داعی.مردی که یک تنه توانست دربرابر دزدان ومافیاهای ریزودرشت که مشتی بی وطن بدبخت مانند امیراحمدی واون ترتیای مسخره را رسواکند.خیلی دلم می سوزدکه این چنین سگان رارهاکردند تادربندبکشند همه چیزرا.

  ——————

  سلام بانوی خوب
  اگر سخن منتقدانه اما نیکو از مردان پسندیده باشد حتما از بانوان پسندیده تر است. من متعمدانه مرد و زن را دراین مجال از هم جدا کردم. بانوان بخاطر شرافتی که با آفرینش آنان آمیخته، حتما به پرهیز از درشتی و ناسزا سزاوار ترند.
  با احترام

  .

   
 5. /// bar NIAC zende bad azadi va Iran

   
 6. با سلام خدمت جناب اقای نوریزاد عزیز تر از جان
  من وقتی شنیدم که قرار است در این مجمع سخنرانی کنید باور کنید که احساس بسیار بدی به من دست داد و گفتم تو هم؟؟و وقتی که اعلام کردید که از این سخنرانی منصرف شدید انگار که دنیا را به من دادند چون شما کورسوی امیدی هستید که پیام بسیاری از اقشار جامعه را از هر دین و اعتقادی که باشند به گوش کر حکومت میرسانید بماند که کو گوش شنوا . از تصمیم درستی که گرفتید کمال تشکر را دارم
  درود به شرفتان . درود به شرفتان . درود به شرفتان
  هموطن شما در غربت

   
 7. با درود به جناب آقای نوریزاد عزیز،
  طبق منطق آقا یا خانم “نام بی‌” هر کس که پی‌ برد در جایی‌ دامی برایش چیده اند و به دعوت کننده ” نه‌” بگوید تا این که برود و آگاهانه در دام فریب گرفتار آید، چنین کسی‌ در دوران کودکی سیاسی بسر می‌‌برد. نایاک (یان) منجمله محض این قبیل توجیهات فضاحت بارشان بوده که چون توهین آشکارا به درک و فهم و خرد و شرف ایرانیان به حساب می‌‌آید، آنهم بخاطر چندر قازی که از انواع دلال‌ها و دلالی‌ها می‌‌گرفتند، منزوی و مورد تنفر واقع شده اند. ما به شما هم عرض می‌کنیم که “به هر آبی‌ که می‌‌جوشد میاور کاسه و منشین”، جناب نام بی‌.

   
 8. بزرگانی در تاریخ گذشته ایران ،گرچه معدود همچون ناصر خسرو ، از اینگونه شهامتها بخرج داده اند. ولی هنوز نوریزاد عزیز چند سر وگردن بالاتر از آنها ست .فقط خدا میداند و کسانی که راه او را رفته اند که تا رسیدن به این مرحله چه رنجی را بارها تحمل کرده که در هیچ توصیفی نمیگنجد .البته بصیرت امروز او هم اجر عظیم الهی همان صبر های عظیم اوست .درود به همّت والا و شیر پاکی که خورده است. …من ذاالّذی یقرض الله قرضا ً حسنا فیضاعفه له و له اجرٌ کریم 11 /سوره 57 …مَّن ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَيُضَاعِفَهُ لَهُ أَضْعَافًا كَثِيرَةً وَاللّهُ يَقْبِضُ وَيَبْسُطُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ245 /سوره 2 …..فَانقَلَبُواْ بِنِعْمَةٍ مِّنَ اللّهِ وَفَضْلٍ لَّمْ يَمْسَسْهُمْ سُوءٌ وَاتَّبَعُواْ رِضْوَانَ اللّهِ وَاللّهُ ذُو فَضْلٍ عَظِيمٍ ﴿174﴾/3 صدق الله العلی العظیم

   
 9. دوست گرامی . قلم زدن در این سایت باید با طهارت کلام همراه باشد . فقط آدمهای بی منطق انتقادشان را با فحّاشی توأم می کنند .

   
 10. اقای نوریزاد با این عملی که انجام دادید مطمئن شدم که هنوز در دوران کودکی سیاسی به سر میبرید. یک زمان دواتیشه طرفدار ولایت و رهبری بودید الان از هر اپوزیسیونی اپوزیسیون تر شدید همانند امثال طبرزدی.و از کی تاخالا ادم وطن فروشی مثل داعی نماینده اکثریت ایرانیان شده ؟طبق کدام نظر سنجی به این نتیجه رسیدید ؟گروهی که مخالف جنگ و تحریم است از نظر شما بداست ؟

   
 11. Unfortunately looks you’re just another populist politician. It’s important whether Iranian Americans support NIAC or not but it’s more important for you to have a view and to defend that view if it’s against what your followers believe in. I don’t live in the US but I believe NIAC is the ONLY institution in that country (or elsewhere to be honest) that was a proper structure, has learned from the best on the hill and is doing something useful for Iranians – everyone else is just using outdated methods or still living in the 70’s.

  I’m disappointed that you see the need to present your change of thought publicly in such a way without presenting a valid reason other than following other people’s lead.

  tl;dr: NIAC is working very well, if you don’t know them spend time to know them don’t follow other people blindly!

   
 12. ظاهرا سندی در دادگاه در اختیار حسن داعی قرار داده شده که نشان میدهد نایاک گروهی را تشکیل داده تا هر کجا در اینترنت صحبت از نایاک هست، به طور سازماندهی شده از نایاک حمایت کنند (لینک اول). مطمئنا این گروه به این مقاله شما و لینک آن در بالاترین هم سر خواهند زد. (شرح کاملتر در لینک دوم)
  http://www.iranian-americans.com/docs/ResponseTeam.pdf
  http://iranian.com/main/blog/afshinazad-8page4.html
  البته این شیوه ابداع نایاک نیست و خیلی شرکتهای تجاری نیز به این فکر افتاده اند تا وقتی محصولی را به بازار عرضه میکنند همزمان گروهی رو مامور میکنند تا در سایتها و وبلاگها و یوتیوب به نفع این محصول نظرات جانبدارانه بدهند و حتی در ویدوئهای جانبدارانه که شبیه ویدئو های خانگی و آماتور ساخته شده این محصول را با محصولات رقیب مقایسه کنند.

   
 13. نگاه کنی خوب میبینی چرا همچین حکومت دیکتاتوری میتونه سرپا بمونه.
  آیا نظام جمهوری اسلامی به یک انجمن آزاد اندیش در کشور اجازه فعالیت میده که نایاک اونجا برپا کرده

   
 14. جناب نوری زاد ٫ مدتّی بود میخواستم مطلبی را با شما و مخاطبین شما در باره یکی از زشتی های فرهنگمان به میان بگذارم وشاید محّل این مقاله جای مطلوبی باشد و کمک به شناخت افراد و پدیده ها بکند. شما وقتی عناوینی مانند “ولدّ زنا” و” حرامزاده ” را در بارهٔ کسی میشنوید به چه فکر میکنید؟ ملایاّن ید طولائی در تفسیر این عناوین دارند و شیخ نادان که فامیلش دانشمند است و بمصداق یکی دیگر از امثال حکیمانهٔ پارسی “به کچل میگن زلف علی” را با این نام فامیلی ثابت کرده ٫ تمام سنّی های بیگناه را به یکی از این دو عناوین زشت خطاب میکند که تو گوئی یک بچّهٔ بیگناه این عنوان را تا آخر عمر باید به یدک بکشد.آش نخورده و دهن سوخته، امّا در غرب این عنوانها معنی ندارد ولی آنچه که نکوهش دارد حرام لقمه بودن است که آن هم تصمیم خود شخص میباشد و به نظر بنده هر آخوندی در هر دین و مسلکی یعنی حرام لقمه گی. در ایران همهٔ آیت الله ها حلال زاده و اکثرأ حرام لقمه و در غرب همه دولتمردان به تعریف اسلامی حرامزاده و اکثرأ حلال لقمه. کدام یک نتیجهٔ مطلوب را برای ملّتهایشان داشته اند؟ “حلال زاده ها” ۸۰۰ میلیارد دلار پول ملّت را بالا کشیدند و از رویش آب زمزم میل فرمودند! در امریکا یک هزارم کارهائی را که احمدی نژاد کرد اگر اوباما میکرد چوب تو آستینش میکردند. وزیری در آلمان بچّه اش را با ماشین اداره به مدرسه برده بود مجبور به استفأ میشود.در غرب ملّت به حلال و حرامزادگیش کار ندارند ولی بحساب حرام لقمه بودنش میرسند. ژاپن چرا سازمانهائی مانند نایاک ندارد؟ چون حرام لقمه گی عیب است. ما باید فرهنگ وتعاریفمان را درست کنیم تا این حرام لقمه ها چه عمامه ای و چه کرواتی نتوانند در جامعه سر بلند بکنند. جناب نوری زاد همانطور که خودتان عکس العملها و پیغامهای مثبت فرزندان ایران زمین را مشاهده کردید با این تصمیمتان اکثر ملّت را خوشحال کردید. با سپاس از شما.

   
 15. تریتا پارسی یک بسیجی در محله ما بود که به یکباره شنیدم//////// شده!!!
  به نظرم تریتا یک ////// در میان اپوزوسیون هست و هموطنان خارج نشین کمی احتیاط کنند

   
 16. As an active member of NIAC, I have learned that the first and the most important step toward democracy is getting engage into productive dialogue. There might be no agreement or productive outcome, but at least gives both side of the table an opportunity to understand each other positions. I believe Noorizad missed a historical opportunity to join and enlighten 150 NIAC members who traveled to Washington to listen to his important views regarding Iranian human right issues.

  ——————-

  سلام روزبه گرامی
  من زحمت هیچ فرد و تشکیلاتی را برای رهایی سرزمینمان نادیده نمی گیرم. اما این اجازه را نیز به اطرافیانمان بدهیم که: بخت واقبال خود را خود مهندسی کنند. گرچه دراین راه، راهنمایی خواستن ومشورت گرفتن برای بهبود همان بخت واقبال بسیار ضروری می نماید.
  با احترام

  .

   
 17. با سلام

  کشور عزیز ایران گرفتار یک عده راهزن افتاده است ( توجه کنید تمام مسئولین راهزن نیستند ولی خواسته راهزن ها را اجرا میکنند) و متاسفانه خود مردم هم به عنوان نیروی کار و راهزن به طرق مختلف هستند.چون باید زنده بمانند. مردم هم بدلیل فقر و دور ماندن از جامعه جهانی متاسفانه به هر کاری دست میزنند تا فقط و فقط زنده بمانند. متاسفانه باید بگویم مردم ایران اکثریت غریب به اتفاق زندگی نمیکنند بلکه فقط زنده هستند. حتی رهبر ایران هم فقط زنده است و از زندگی خویش هیچ لذتی نمیبرد. این را مطمئن باشید. دلیل اصلی آن هم این است که اکثر مردم ایران دو شخصیتی بزرگ شده اند (طی 34-35 سال گذشته ) یک شخصیت اصلی و درون و یک شخصیت ظاهر و برون.
  تنها کسانی امثال آقای نوریزاد در ایران واقعا آنطور که میخواهند زندگی میکنند چون ظاهر و باطن آنها یکی است و این افراد کم هستند.
  فساد کل کشور را فرا گرفته و به قول دکتر حسابی در کشور جهان سوم : اگر بخواهی خانه ات را آباد کنی باید کشورت را نابود کنی و اگر بخوانی کشورت را آباد کنی خانه ات خراب میشود!
  مردم ایران 34-35 سال پیش یذر این مشکلات کنونی را خواسته یا ناخواسته در این سرزمین کاشته اند و چه بخواهند و چه نخواهند باید آن را درو کنند و در حال استفاده آن محصول کشت شده اند. همه ما داریم آن محصول کشت شده را استفاده میکنیم و استثنا هم ندارد . حتی رهبر هم آن را استفاده میکند.
  تنها راه نجات هم این است که بیاییم و بذر دیگری را بکاریم تا در آینده خودمان و فرزندانمان محصول دیگری برداشت کنند. متاسفانه صدا و سیما ما باید این ها را تبلیغ کند که عامدا انجام نمیدهد. مدارس ما باید این موارد را آموزش بدهد که عامدا انجام نمیدهند. علوم انسانی ما باید اینها را آموزش بدهد و ترویج کند که عامدا انجام نمیدهد/ نایاک باید سمینار بگذارد و از ایرانیان مقیم خارج بخواهد راهکار برون رفت بدهند نه اینکه بگویند این نظام خوب است یا بد. جنگ خوب است یا بد. معلوم است که جنگ بد است و ویران گر. معلوم است تحریم بد است.
  به نایاک باید گفت :
  Dont find fault, Find a remedy
  دنبال اشتباهات نباشید بلکه دنبال راه کار و درمان باشید ( Henry Ford)

  دلیل عمد بودنش هم اینه که شما وقتی به جای علف هرز , بخواهی گیاه مفیدی بکاری در آینده علف هرز حایگاهی در زمین تو نخواهد داشت . کشور ما بجای گیاهان مفید پر از علف هرز است.
  من راهکارهای عملی دارم که میتوان بین 4-8 سال بمرور کشور را بسمت سلامت بردو البته این راهکارها را شما و مسئولین خیلی بهتر از من میدانید و بعضا در نامه هایتان به آن اشاره کرده اید اما باید راهکارهای عملی بهمراه مکانیزم اجرا را برای تمام مسیولین ارسال کرد و ریز آنرا شرح داد و انتشار عمومی داد. کاری هم به کسی نداریم.نه میخواهیم نظام را تغییر دهیم و نه به کسی توهین میکنیم. چون نقشه راه ارائه میدهیم برای برون رفت از این وضعیت کنونی. وقتی مردم از این راهکارهای عملی به زبان ساده آگاه شوند دیگر مسیولین اگر اجرا نکنند یعنی ریگی در کفششان است.

  در هر کشور یا جامعه ای سه مولفه اگر با درجه بالا اجرا شود کسی کاری ندارد که چه کسی بر او جکومت میکند و چه دین و نظامی حاکم است/ 1- رفاه اقتصادی 2- امنیت اجتماعی 3- رفاه اجتماعی
  اگر دقت کرده باشید مردم جهان سوم بیشتر به کشورهایی مهاجرت میکنند که سه مولفه بالا در آنها از درجه بالاتری ( نه 100%) برخوردار است.
  شما برا اجرای رفاه اقتصادی به ناچار در راهکارها باید دو مولفه دیگر را هم مدنظر قرار دهی و بالعکس/
  جای بجث این موارد به ریز در این کامنت نمیگنجد. کافیست یک مولفه را توی جامعه در نظر بگیریم و از آن شروع کنیم و بهتر است مولفه ای را بگیریم که نظام و مردم ( یعنی همان علفهای هرز ) به آن کمتر حساس باشند/. این که میگویم علف هرز خود من هم جزو آن محسوب میشوم جز آقای نوریزاد و امثال ایشان که علف هرز نیستند.
  دوست عزیز نوریزاد: مکانیزم و راه کارها را برایتان ایمیل میکنم و شما با قلم شیوا و شجاعتت به اطلاع عموم برسان.
  این که در نایاک و صدای امریکا و یا صدا سیما ضرغامی برویم مصاحبه یا نه بماند برای بعد . اینها فرع است. اصل چیز دیگری است.
  هدف ما رساندن نشاط و سلامتی و تکاپو به جامعه خواب آلود و غم زده است. نه به دین کاری داریم و نه سیاست. فقط با عقل- وجدان و کامپیوتر کار داریم و بس. الگوریتم مینویسیم برای رسیدن به اهداف. اهداف هم نه مذهبی است و نه سیاسی. اهداف رسیدن به سه مولفه ذکر شده بالاست. مطمعنم رهبر و مسئولین نظام هم هدفشان فتح سه عامل بالاست که اگر در هدف هر ایرانی این سه مولفه نباشد او ایرانی نیست و به فکر ایران نیست. حال من باشم یا نوریزاد یا رهبر. پس به مسیولین با راه کارهای عملی و مکانیزم کمک میکنیم تا به اهداف برسیم چون اعتقاد داریم همه ایرانی هستیم. ( مثل نرم افزاری که شما به پورمحمدی بازرسی کل کشور پیشنهاد دادید). وقتی این موارد به حامعه باز گردد اتوماتیک وار دین و سیاست و سایر مولفه های حکومت به جایگاه اصلی خود میروند.

  وقتی این سه مولفه به جامعه بر گردد هر کس میرود سر جای خودش حالا پورمحمدی میشود رهبر ایران یا کارگر ساده یک کارخانه یا امام جماعت مسجد محل یا پزشک یا قاضی یا…… آب مسیر خود را پیدا خواهد کرد اگر مسیر درست کشیده شده باشد. به آقای پور محمدی نباید بگوییم شما در حد مسول بازرسی کشور نیستی. باید سیستم را درست کرد تا اتوماتیک وار هر کس جایگاه خودش را پیدا کند.
  موفق باشید.

  ——————

  سلام علی آقای گل
  سپاس ازنگاه کاوشگر و راهیاب شما
  چشم براه نوشته وپیشنهادات و راهکارهای عملی شما هستم.
  با احترام

  .

   
 18. کیوان از هلند

  با درود و سلام خدمت شما نوریزاد گرامی
  امیدوارم که حالتان خوب باشد عزیز ، بنده قبلا به شما هیچ اطمینانی نداشتم و نسبت به حرف ها و … شما بیتفاوت بودم حتی زمانی که گویا بازداشت شده بودید و تمام ان جریانات را نمایش و فیلم وزارت اطلاعات میپنداشتم امیدوارم که منو ببخشید و به من حق بدهید چون در طول این ۳۴،۳۵ سال ما خیلی چیز ها از وزرات اطلاعات و جمهوری اسلامی دیده ایم بطوریکه به همه چی بدبین هستیم والی شما امروز ثابت کردید که انسان باشرف و آزاده ای میباشد و نسبت به درد و رنج و مصیبت های ما بیتفاوت نیستید و از بین مردم و افراد مزدور و منفعت طلب که در خارج از کشور کثافت بازی ها و جنایت ها را ماستمالی میکنند و به قول زنده یاد فرخزاد فاحشه مغزی بیش نیستند پشت مردم را گرفتید و کنار مردم ماندید و به نظر ما احترام گذاشتید و با ما همدردی کردید البته میدانم که تنها به احترام ما این سخنرانی یا … را کنسل نکردید بلکه به خوبی میدانم که انسان آگاه و با شرفی هستید و تمام حقایق بر شما آشکار شده و دوست و دشمن ملت ایران را میشناسید باز هم ممنون و درود به شرفت ، راستی در ضمن میدانم فردا پس فردا امثال کیهان شریعتمداری کلی تهمت به شما میزنند از جمله گل سلطنت طلب و مجاهد و … را خوردن ،باور کن یکی مثل من که برای اولین بار این اقدام شما را تحسین میکنم نه مجاهد هستم نه منافق نه نوکر اسراییل بلکه جوانی هستم که به گناه بی گناهی عمریست آواره غربتم

   
 19. شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ ه‍.ش.
  آگهی جمهوری اسلامی برای جذب نیروی لابی گری در آمریکا بالاخص اعضای سازمان نایاک

  بدینوسیله از ایرانیان مقیم آمریکا و دیگر افراد واجد شرایط دعوت می شود که برای ایجاد تشکل های مردمی و سازماندهی موثر جهت دفاع از منافع رژیم جمهوری اسلامی ایران و مقابله با لابی های رژیم صیهونیستی آمادگی خود را اعلام نمایند.
  شرایط عمومی:
  – اعتقاد قلبی و عملی به حکومت الهی جمهوری اسلامی
  – اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه
  -اجازه اقامت در ایالات متحده آمریکا و یا داشتن شرایط اخذ اقامت
  -آشنایی با زبان انگلیسی در سطح 5 ایلتس یا مشابه آن
  -آمادگی برای شرکت در گردهمایی، کنفرانس و مراسم سخنرانی مقامات جمهوری اسلامی
  -توانایی در فعالیت در فضای مجازی و سایت های انگلیسی زبان مزیت ویژه و اولویت خواهد بود.

  مزایا:
  – برخورداری از تمامی مزایای مادی و معنوی مستخدمان رسمی دولت بر پایه متخصصان و افسران جنگ سایبری و افسران گمنام امام زمان.
  – حقوق ماهانه مکفی متناسب با بالاترین شرایط اجتماعی در محل اقامت
  -حق خرید و اجاره مسکن مناسب
  – چهار عدد بلیط درجه یک (First Class) در سال برای رفت و برگشت به ایران با بهترین خطوط هوایی و همراه خانواده.
  -بورس تحصیلی در دانشگاه ها و مراکز علمی محل اقامت

  از همه علاقه مندان درخواست می شود مشخصات و رزومه خود را به نماینده دائم جمهوری اسلامی در نیویورک ارسال نمایند. لازم به ذکر می باشد این اطلاعیه شامل افراد غیر ایرانی ولی واجد شرایط فوق نیز می گردد که در رسانه های و به طریق مثتضی منتشر خواهد شد.

  منبع غیر مستقیم ولی مرتبط
  ارسال شده توسط Neoeblis در ۸:۳۰
  برچسب‌ها: تریتا پارسی, لابی جمهوری اسلامی در آمریکا, لابی گری, نایاک, هوشنگ امیر احمدی

   
 20. جناب نوری زاد.جسارت نباشه اما من هنوز فکر می کنم که شما با جمهوری اسلامی ارتباط هایی دارین. البته اینکار شما در شرکت نکردن در کنفرانس نایاک بسیار شرافتمندانه بود.اجرتون با حضرت زهرا.هر عملی در راستای مخالفت با این جمهوری یزیدی ضد اسلامی قطعا دست حمایت مولا امام حسین رو به همراه داره.در آستانه ماه محرم لطف بزرگی حداقل به اون دنیای خودت کردی. یواش یواش داری میشی حر زمانه.
  قطعا عوامل نایاک اینجا میان و میخوان به علت اینکارتون شما رو تخریب کنن یا اینکه از طرف مردم ایران میان و اینکارتون رو تقبیح می کنن.بهشون اعتنا نکنین.ip هاشون رو اگه چک کنین میبینین که از کجا به صورت خودجوش اومدن واسه فحاشی…

   
 21. طولانی کردن عمر جمهوری اسلامی بهترین گواه ضد ایرانی بودن مواضع نایاک است حکومتی که تمامی سرمایه های روزمینی و زیر زمینی و مهمتر از همه مغزهای خلاق ومتفکر کشور را یا میکشد یا فراری میدهد چه توجیهی برای بقای آن میتوان یافت جز بهره مندی ؟کدام کشور متجاوزی میتوانست اینهمه آسیب به مملکت رسانده وتا این حد موجب عقب ماندگی ایران شود؟بنابر این جلوی این جرثومه زیان وبدبختی هر لحظه گرفته شود سود است .صلح طلبی برای حکومتی که هیچ تعلقی به کشورش ندارد عین ذشمنی با ملت است .لیبی وسوریه را مقایسه کنید کدام ملت بیشتر متضرر شد ؟

   
 22. محمد نوریزاد عزیز
  من دقیقا نمیتوانم با اطلاعات اندکی که از نایاک دارم نظر قطعی خودم را در این مورد بگویم ولی در مورد اقای دایی سلامت نفس و ایراندوستی ایشان و احاطه ایشان در مسایل سیاسی را صد در صد تایید مینمایم.
  اقای دایی نایاک را لابیگر جمهوری زهرماری ضد ایران و ضد اسلام میداند.
  از اینکه از سخنرانی در مجمع نایاک امتناع میکنید کمال تشکر را دارم.

  با احترام …علی (همکلاسی دوران جوانی شما در علم و صنعت)

   
 23. افرادی که اینجا و آنجا برای صلاحیت نایاک ء پای مجاهدین را وسط میکشندء درست شیوه افراطیون مقامهای حکومتی را بکار میبرند.
  این یعنی نظر مردم عادی را به مجاهدین نسبت دادن و ایجاد ترس برای اظهار نظر مردم.

   
 24. مسلمأ تعداد زیادی از اعظاء این انجمنء ایرانیان سرمایه دار و یا مارمولکهای طماع خون خواری هستند که به فکر ثروت اندوزی در کنار مسئولین نظام جمهوری اسلامی هستند.
  توصیه میکنم یک انجمن بین المللی ایرانی مستقل تشکیل بشه تا افراد نیکو کار در دام انجمن های سیاسی اینچنین وابسته نیفتند.
  ناپاک اگر حسن نیت به مردم ایران داردء میبایست سریعأ این انجمن وابسته را قانونی منحل و انفاصخ از امور کنند.

   
 25. درود به شرف استاد بزرگوارم جناب اقای نوری زاد. همانطور که شنیده اید جناب اقای نوری زاد، نایاک یکی از سیستم های کثیف اطلاعاتی جمهوری اسلامی در امریکا و لابی گر جمهوری اسلامی در دولت امریکا بر علیه ملت ایران و فعالین سیاسی است. تصمیم به جائی بود و درود بر شرفتان

   
 26. واسه شما متأسفم آقای نوریزاد که بدون هیچ سندی به این نتیجه رسیدید که “اکثریت” هموطنان از نایاک دوری می کنند. متأسفانه فکر کنم معیار شما سایت بالاترین هست که نماد “لمپنیسم” اپوزیسیون به شمار میره. گرچه بعید میدونم حتی توی اون سایت هم اکثریت اینگونه باشند، چه در همین سایت لمپن پرور بارها نظرات موافق نایاک منتشر میشه.
  به نظر من بهتره شما با نخبگان اپوزیسیون ارتباط داشته باشید نه مشتی درب و داغون که قبله آمالشون امثال نوریزاده و رضا پهلوی و رجوی هستن.

   
 27. سيد رضا طباطبايي

  چگونه است که از مرداب جهل و تعصب به اوج نور و دانایی رسیدی ‌ای مرد ، اینک این فامیلی برازنده تو است نوری‌زاد

   
 28. برادر عزیر استدلال شما بسیار عجیب و نا کارامد است ! مثلا چون دولت بوش مخالف صدام بود یا طالبان پس هردو بر حق هستند ؟ دست از این اهورا و اهریمن بازی در سیاست بردارید ! نوری زاد می تواند مخالف مجاهدین یا هرکس دیگری باشد و یکتا بایستد اما مخالف سازمانی هم باشد که امیر احمدی ان در هنگام سرکوب خیابانی به کمک سرگوب گران می اید و به مخالفین با کمال و قاحت اندرز می دهد “شما که زورتان نمی رسد بهتر است تسلیم شوید”

   
 29. salam, beh nazar e man shoma bayad az har boland gooyee estefadeh konid va harf e khodetoon ra beh goosh e mellat beresanid , man emrooz dar barnameh dar in movred sohbat mikonam. shad zee

   
 30. نیاک : زد تحریم. زد جنگ. دیپلماسی.
  گروهک زد نایاک: تحریم بیشتر, سقوط رژیم, انقلاب دیگر, و یا جنگ.

  تصمیم با شماست.

   
 31. واقعا متاسفم که تحت تاثیر آنچیزی که “اکثر قریب به اتفاق” نامیده اید قرار گرفته اید. من تمام کامنتهای این پست و دوستانی که از این عمل شما حمایت کرده اند را خواندم. متاسفانه نه شما و نه هیچ یک از دوستان به دلیل مستندی اشاره نکرده اید.
  من علم غیب ندارم ولی مواضع نایاک کاملا مشخص از طریق وبسایت آنها منتشر شده و میشود. بله گروهی که طرفدار جنگ و حمله آمریکا به ایران بوده اند مثل مجاهدین و وابستگان آنها و آقای داعی الاسلام از نایاک متنفرند چون جلوی اینکار را گرفت.
  خوب است دوستان به جای این کلی گویی ها، اگر تاکنون فرصت نکرده اند همین الان سری به وبسایت نایاک بزنند و مشخصا بگویند کدام یک از مواضع آنها بر ضد مردم ایران بوده است و ما را هم از خواب غفلت خارج کنند.
  با تشکر قبلی

   
 32. جناب نوریزاد عزیز
  خبر شرکت شما در گردهمایی سالانه نایاک افکار بسیاری از دوستداران شما را آشفته کرده بود و خوشبختانه تصمیم خردمندانه شما بار دیگر جایگاه حق طلبانه شما را در نزد همگان اثبات نمود. گردانندگان این سیرک در کدام بیانیه خود از حقوق مردم ایران دفاع کرده اند؟ در وب سایت نایاک به جز دوستی ج.ا و آمریکا و تلاش برای لابیگری چه تلاشی برای احقاق حقوق مردم شده است؟ آیا اگر قرار است رابطه دو کشور بهبود یابد این امر باید در مذاکرات علنی تحقق یابد یا در مذاکرات و نامه نگاریها و ملاقاتهای پشت پرده؟ سخنی از دکتر مصدق را در کنار لوگو خود گذاشته اند! آیا مصدق در خفا با بریتانیا به توافق رسید یا در برابر رسانه های آن زمان از منافع ملی ایرانیان دفاع نمود؟ آیا آقای امیر احمدی و پارسی از اعتراضات هم میهنانشان دفاع نموده اند؟ خوش بود تا محک تجربه آید به میان…….

   
 33. تصمیم بسیار بسیار بسیار …….. درستی بود!
  نایاک به تنها چیزی که فکر میکند رانت معاملات نفتی است
  و
  به تنها چیزی که فکر نمیکند منفعت مردم ایران است.

  برای خانم مهرانگیز کار واقعاً متاسفم!

   
 34. so sorry to hear about your decision. anyone and any group acting to prevent war and promote Iranian’s interest standing up to trigger happy war loving groups on any continent shoud be supported.

   
 35. A brilliant decision! That is why we love you.
  It is travesty of justice. You must have a leadership position in the governing body of our nation. Decent, civilized, wise and judicious people -such as you- are the superb alternative to the illiterate despot who now rules our ancient nation.

   
 36. سلام جناب آقای نوریزاد. نایاک حتما ایراد هایی دارد ولی دو دشمن اصلی دارد که به خاطر ان از ان باید حمایت کرد: سازمان مجاهد خلق و لابی قدرتمند اسراییل.

   
 37. با درود فراوان به نوریزاد عزیز،
  عزیز، بسیار خوب کردید و دل اکثریت هموطنانت را شاد. در این گروه از چیزی که بهره و نشانه‌ای نیست، آقلی از سلامت‌ها و صداقت هاست. معلوم نیست از کدام شوره زار تغذیه می‌‌شوند و بازیچه‌های کدام یک از جریاناتی هستند که دائم روی جهل مردم حساب باز کرده اند و تمامی توجیهاتشان، توهین آشکار و مستقیم به خرد و شعور و شرف جمعی ایرانیان بوده و هست و لاغیر.
  نایاک روزگاری است، در منجلاب خود غرق
  باشد،اگر چه جلوه خوش کرده با بسی‌ زرق
  صد حیله پشت دعوت تا پشت پرده بس دام
  چینند و کام جویند، وآنگه روند چون برق

   
 38. آقاى نوريزاد من به چشم ساير اصلاح طلبان حكومتى به شما نگاه ميكردم ولى با اين كارتون نشان داديد منافع خلق براتون مهمه
  اين كارتون را تحصين ميكنم

   
 39. درود بر شما و تصمیم درست شما. من نه مجاهدم و نه سلطنت طلب ولی یک نگاه از دور به قواره نایاک مشخص میکند سرشان در کدام آخور است

   
 40. dorod bar shoma ke khastid dar kenare iran va mardome iran bashid

   
 41. اینا صحنه گردون معاملات اقای ب.ز با سرداران طلائی و بسیاری از قاچاقهای سنگین توسط همین اقای ب.ز و سرداران طلائی هستند خصوصا دارو و معاملات نفت و پتروشیمی و…………

   
 42. شما از کجا آمار گرفتی که اکثریت ایرانی ها از نایاک دوری می کنند؟ نایاک تلاش برای کاهش تحریم های اقتصادی علیه ایران می کنند. کسانی که موافق براندازی جمهوری اسلامی هستند و خواهان افزایش جنگ و تحریم با ایران مخالف نایاک هستند. دوری شما شما از نایاک به این معنی هست که شما موافق براندازی و تحریم هستید. یا این طور که یک اکثریتی حدس می زنند شما نقودی و تحت تعلیم سپاه پاسداران هستید به عنوان اوزیسیون قلابی و رفتن به نایاک برند اپوزییسیون شما رو خدشه دار می کرد.

   
 43. ممنون آقای نوریزاد که گول این افراد بی وطن را نخوردید .اینان شرف وجدان غیرت و وطن خود را با پول عوض کردند .باز هم ممنون که ما را از نگرانی بیرون آوردید.

   
 44. آقای نوریزاد، تا زمانی که در حفظ منافع مردم تلاش دارید و آنرا به منفعت زودگذر خودتان ترجیح میدهید در دل همگان جای خواهید داشت، بمانند مرحوم محمد مصدق. تاریخ کارها یتان را فراموش نخواهد کرد، مواظب شارلاتان های عافیت طلب و نان به نرخ روز خورها باشید.

   
 45. آقای نوریزاد عزیز
  ظاهرا حکایت شما چنین مینماید که از ترس افتادن از این سوی بام یواش یواش دارید از سوی دیگر سقوط میکنید. حرکتی که حسن داعى شروع کرده و کمپینی که او بر علیه نایاک (با استفاده از دلار نیو کانها) راه انداخته دامن شما را نیز عاقبت گزفت. چه کسی است که از وابستگی داعی به مجاهدین خبر نداشته باشد، و کدام عقل سلیمی است که بر سالها فعالیت این جوانان ایرانی در آمریکا صحه نگذارد؟
  داعی میگوید تایاک لابی دلت ایران است، اگر چنین است (که نیست) بهتر نمیبود که شما شجاعانه در لابی ایران پته شان را روی آب میریختید؟
  در ضمن خیلی دلم میخواهد بدانم که این “اکثریت قریب باتفاق هموطنان ” که نظر شما را عوض کرده اند چند نفر بوده اند؟ ایکاش کسی شما را در خصوص لابی مجاهدین راهنمائی میکرد تا ایتگونه چشم بر حقایق نبندید.
  موفق باشید

   
 46. آقای نوری زاد،
  تصمیم بسیارعالی گرفته اید زیرا نایاک فکرمی کردشما دستتان ازفضای سیاسی آمریکا بدوراست وازوابستگی آنها به رژیم ایران خبرندارید ومی خواست ازاعتبارشما برای خودش استفاده کند ببینید درمیان سحنرانان بغیرازخانم مهرانگیزکار (که ایشان نیزنظیرشما ازماهیت این سازمان بی خبر وتازه به منطقه واشنگتن آمده اند)حتی یک چهره درمیان سخنرانان نمی بینید. این گروه حتی یک تظاهرات 50 نفره هم نمی تواند راه بیاندازد وفقط با حمایت شرکتهای نفتی که مخالف تحریم ها هستند درصدد ایجادفضا برای چاپیدن ملت ایران است. این گروه درجریان یک پرونده افشاگری پایش به دادگاه واشنگتن بازشد ومجبورشد بادستور قاضی اسنادهمکاری اش با رژیم ایران را به طرف مقابلش مهندس حسن داعی بدهد ودرآن اسنادعمق همکاری آنان معلوم گردید وباعث آبروریزی برای آن گروه وچند نفرهواداران آن شد ولی ازآن بدتردرجریان رد وبدل شدن اسناد معلوم شد این گروه همزمان ازسازمان سیا هم پول می گرفته است و یکی دوشخصیت آمریکایی که واسطه لابی آنها بوده اند نظیرباب نی وروی کافی نیز ازچهره های بدنام واختلاسگر درعرصه سیاسی آمریکامی باشند بازهم با تبریک به هوشمندی شما

   
 47. بهروز جاویدان

  جناب آقای نوری زاد
  از اقدام مردم پسندانه شما برای دوری از مشتی لابیگر نفتی که تنها به منافع خود می اندیشند قدر دانی مینمایم

   
 48. عده ای به نان فکر میکنند ، تعدادی به جان ، نان دوست ها و جان دوست ها میآیند خوب میخورند ، خوب میپوشند و خوب میروند با مراسم تجلیل که مزین به تاج گلهای زیباست ، البته که بعد از چند روز از یاد میروند ، اما آنان که به نام و مردم میاندیشند البته که با هوشیاری در دام تزویر فروش نام خود سقوط نمیکنند .
  شرکت شما در ان کنفرانس نه به خاطر اندیشه شما بلکه به خاطر استفاده از نام شما برای شرعی جلوه دادن نان دوستان و جان دوستان محترم بود ،تبریک که با هوشیاری در این دام نیفتادید .

   
 49. …او مگر ینظر به نورالله بود …–آفرین بر نفست باد که خوش بردی بوی ….. سلام بر سنگرنشین جبهه حق و حقیقت … خدا قوّت … اگر این سخنرانی خدای نکرده در آنجا اتفاق می افتاد علاوه بر مضرّات دیگر یک خوراک بسیار عالی برای افراطی های داخل کشور درست میشد که تا ماهها آشپزخانه از رونق افتاده شان را مجدّدا ًسر پا کنند و چه داستانها که از آن ساخت و پرداخت نمی کردند … چون همیشه در پناه حق باشی … / سزای قدر تو شاها بدست حافظ نیست …

   
 50. نایاک یک عده دلال نفتی و بی‌ درد هستند که ککا‌شان هم برای مردم ستمدیده ایران نمیگزد.‌ای کاش طالبان نفت و دلار پاسدران پروار شده و آقا زده‌های پورشه سوار را تحریم کند. تا حکومت اسلامی برای سّر کوب کار گران و دانشجویان کم خرتر دستش باز باشد.

   
 51. شوالیه پارسی


  نمونه ای بازتاب تصمیم مدبرانه شما درفضای مجازی ایرانیان آمریکا

  متن پیام:
  Dr.Kavian S. Milani
  about an hour ago near Dunn Loring •
  • اين خبر را جمعه شب گرفتم ولي تا امروز مطمئن نبودم. امروز اقاي نوري زاد منتشر كردند:

  به دعوت شورای ملی ایرانیان: نایاک، قرار بود روز دوشنیه – همین امروز – در کنفرانس سالانه ی نایاک در واشنگتن سخنرانی کنم. موضوع صحبت من “شوخی بودن حقوق بشر درایران” بود. گرچه اسم نایاک، نشان می دهد که ایرانیان مقیم آمریکا درآن نقش وسهم محوری دارند، اما اخیراً دانستم که اکثریت قریب باتفاق هموطنانمان – بنا به هردلیل – از نایاک دوری می کنند. به احترام همین اکثریت، من نیز متن سخنرانی خود را بجای تریبون نایاک، درهمین فضای مجازی منتشر خواهم کرد.

  محمد نوری زاد
  بیست و دوم مهرماه سال نود و دو – تهران
  2Like • • Unfollow Post • Share
  o Atieh Khoddad Khan Bakhtiari, Glenn Torshizi and 20 others like this.
  o
  Nasser G.Dezfuli آقای نوری زاد به موقع متوجه شدند وتصمیم درستی گرفتند آفرین
  about an hour ago • Like • 4
  o
  Fariba Davoodi Mohajer عالی بود
  about an hour ago • Like • 1
  o
  Glenn Torshizi https://www.facebook.com/
  33 minutes ago • Like
  o
  Nasser G.Dezfuli http://nurizad.info/?p=22523

  نوری زاد: در کنفرانس سالانه ی “نایاک” سخنرانی نمی کنم | وب سایت رسمی محمد نوری زاد
  nurizad.info
  به دعوت شورای ملی ایرانیان آمریکا نایاک قرار بود امروز دوشنبه بیست و دوم مهرماه،
  14 minutes ago • Like • Remove Preview
  o
  Babak Nami Very appropriate decision
  5 minutes ago • Like
  o

   
 52. سید ابوالفضل

  آقای نوریزاد گرامی
  سلام
  از این که به نظر دیگران احترام گذاشتید و از انجام این سخنرانی چشم پوشی کردید ، سپاسگزار. اما اگر شما در هر مجمع ، سازمان ، کنفرانس ، سمینار … ی ، شرکت نمایید ، حتما برای بیان خواست مردم و گسترش آگاهی خواهد بود و قطعا از دید دوستداران شما ، نه تنها اشکالی ندارد ، بلکه موجب افتخار است . با این حال به گفته ی پیامبر اکرم (ص) بایستی از مواضع تهمت پرهیز نمود.
  ارادتمند
  سید ابوالفضل

   
 53. سلام آقای نوریزاد،

  تحسین برانگیز است که شما چشم دلتان هم تیز‌بین و روشن است و قدرت دیدن این را از دور هم دارید که بعضی‌ آدمها که به اسم شورای ایرانی‌ امریکایی سر خود ادعای نمایندگی من در آوردی ایرانیان مقیم آمریکا را دارند چقدر با اکثریت ایرانیهای میهن دوست فاصله دارند. سزاوار نبود و نیست که نایاک از اعتبار و صداقت شما سؤ استفاده کند برای پیشبرد اهداف خودش. مرحبا به درایت شما. پایدار و سلامت باشید.

  بیژن از آمریکا

   
 54. جناب نوری زاد

  من قراری با خود داشتم که تنها گفتار و کردار افراد را بنگرم و پندارشان را به خودشان واگذارم. ولی چون خودتان سوال فرموده اید می گویم:
  به گمانم شما به دلیل نزدیکی با توده مردم از یک سو و نزدیکی با سیاست مداران از سوی دیگر، درد اجتماع را به خوبی دریافته اید. دست از جان و مال شسته اید و تنها به اندیشه آویخته اید؛ از این رو است که راهکار برون رفت از بحران را خوب می دانید.

  شاید هم به آن راز کوچک، پیشتر پی برده اید…….

  با سپاس
  بردیا استقامت

   
 55. Salam Aghaye Nourizad. Man kheily be shoma eftekhar mikonam. Hamazaman man ozve NIAC hastam. Kheily taajob kardam az tasmimy ke gereftin. Lotfan dalileton ra vazehtar baraye my sharh bedehid. Vagarne goftanae einke kheily Iraniha azesh doorih mokonand yek hamleye na adelaneh be saazeman NIAC hast chon haghighat nadare. NIAC bozorgtarin saazemane syasi Irani-Americay ha hast.

   
 56. جناب دانشجوی عزیز

  پاسخ شما به آنیتای گرامی در پست قبل، خود مقاله ای مفصل در باب ادیان بود و شاید آن را بتوان در راستای همان نوشته دین گریزی – دین ستیزی شما دانست. من با کلیت نظر مطرح شده در این دو نوشته پر محتوای شما کاملا موافقم ولی به گمانم طرح مسئله ادیان و رسیدن به دینی فرای ادیان موجود و مسلط به جامعه بشری، اگر به کلی انتزاعی نباشد، از لحاظ زمانی بسیار دور از دسترس خواهد بود. اگر بخواهیم مثالی بارز در این زمینه ارائه کنیم می توان به زبان اسپرانتو اشاره نمود. زبانی بسیار علمی، دقیق و ساده که هیچگاه نه تنها فراگیر نشد بلکه پس از چندی به دست فراموشی سپرده شد. اینکه چرا ادیان، همانطور که خودتان اشاره فرموده اید، از میان نمی روند و بلکه از صورتی به صورت دیگر در می آیند، در حقیقت همان فرهنگ نهفته در نهاد آنها است که نسل به نسل منتقل می شود. در حقیقت اگر ما ادیان را منهای فرهنگ و تمدنی که سالها آن دین را پرورده اند در نظر بگیریم، آن را متاعی بسیار زمخت و غیر قابل مصرف در جامعه مدرن امروزی خواهیم یافت. همان متاعی که گروههای تندرو مذهبی نظیر طالبان در صدد اعمال آن به جوامع بشری هستند. ما فرهنگ اسلامی را نمی توانیم بدون مولوی، حافظ و بسیاری اندیشمندان مسلمان دیگر در نظر آوریم؛ همینطور که فرهنگ مسیحی را نمی توان بدون میکل آنژ، رافائل و دیگر متفکرین و هنرمندان مسیحی تصور کرد. در حقیقت راز ماندگاری ادیان نه ریشه در تعالیم بدوی آنها، که در فرهنگ عمیق نهفته درنهادشان در طی سالیان دراز، دارد.

  چند کلامی هم پیرامون قسمت دوم نوشته اخیرتان در باب ارتباط ادیان و به خصوص فقه با استبداد حاکم بر جوامع بشری و مشخصا جامعه خود ما ایران عزیز: ارتباط تنگاتنگ نهاد دین و قدرت در طول تاریخ در جهت استحکام استبداد، البته انکار ناپذیر است ولی اگر برای رفع این معضل تاریخی به دین زدایی یا تولید دین جدید روی آوریم راه به خطایی آشکار خواهیم پیمود. تجارب انقلابی مانند تجربه کمونیسم، فاشیسم و ادیان ساختگی در قرن بیستم متاسفانه بشریت را به ورطه های هولناکی از تباهی کشاند. شاید دلیل عمده آن هم همان عدم توجه به پیشینه فرهنگی جوامع و راهکارهای انقلابی بود. شما در نوشته اخیرتان دین اسلام را به فقه اسلامی فروکاسته اید که به گفته دکتر سروش جامدترین و خشکترین قسمت دین اسلام است. اگر دین اسلام را محدود به این دستورات بدوی و خشن بدانیم طبیعی است که در طول زمان از بین خواهد رفت ولی اگر آن را مجموعه فرهنگی بدانیم که مسمانان در طول 1400 سال پرورده اند، می توان آموزه های ارزشمندی از دل آن بیرون آورد و حتی آن را با دموکراسی سازگار نمود. من دوستی دارم که از ناحیه بالکان است، روزی از او پرسیدم که این جنگ خونین شما در ناحیه بالکان بر سر چه بود و تفاوت بین صرب و کروات و بوسنی چیست؟ در جواب او چیزی گفت که بسیار تعجب آور بود: تنها تفاوت مذهب است (ارتودکس، کاتولیک و مسلمان). این درحالی است که آنها در یک کشور کمونیستی زندگی می کردند که بیش از چهل سال با مذهب مبارزه شده بود و نهایتا این مذهب بود که پس از چهل سال به خونین ترین شکل ممکن کشتار بسیاری از این بی گناهان را رقم زد. اگر شما چنانچه برشمرده اید دین اسلام را با دموکراسی سازگار نمی بینید، بهتر است نگاهی به دوران قرون وسطای مسیحی بیندازید تا فجایعی را که اروپا در طول نزدیک به هزار سال بدان گرفتار بود مرور کنید. در آن زمان دستورات کلیسا به مراتب جامدتر و خشن تر از فقه اسلامی بود و جنایاتی هولناک در دستگاههای دینی به وقوع پیوست که آنها را قرنها بعد به عذرخواهی واداشت. لازم به ذکر است که در این زمینه کارنامه مسیحیت بسیار سیاهتر از اسلام است. ولی همین مسیحیت، با جدایی از نهاد قدرت، امروزه به صورت نهادی ارزشمند در جهت حقوق بشر و کمک به مستمندان درآمده است.

  کلام آخر اینکه، راه برون رفت از بحران در کشورهای اسلامی و به خصوص ایران ما، نه مبارزه بادین بلکه جدایی نهاد دین از نهاد قدرت است. حکومت را باید به صاحبان اصلی آن که همانا مردم هستند باز گرداند. و طبیعتا در یک حکومت دموکراتیک، آزادی بیان و عقیده، اندیشه دینی را از کوره نقد خردمندانه گذر خواهد داد و از دین همان گوهر آن که اخلاق است برجای خواهد ماند. ضمنا اگر نگاهی گذرا به تاریخ معاصر خودمان کنیم درمی یابیم که دموکرات منش ترین سیایتمدارن ایرانی مانند مرحوم مصدق، بازرگان و سحابی مسلمانانی معتقد و پاک دین بوده اند.

  پس بگذار رازی را با تو در میان گذارم: برای انسان بودن، برای رسیدن به دموکراسی و برای دست یافتن به خوبیها و پاکیها، مهم نیست که ما چه دینی داشته باشیم، مهم این است که چگونه آن دین را تفسیر کنیم.

  با احترام
  بردیا استقامت

  ———————-

  سلام بردیای گرامی
  اگرگفتی من چرا با این بخش ازسخن شما بسیارموافقم؟

  “……………کلام آخر اینکه، راه برون رفت از بحران در کشورهای اسلامی و به خصوص ایران ما، نه مبارزه بادین بلکه جدایی نهاد دین از نهاد قدرت است. حکومت را باید به صاحبان اصلی آن که همانا مردم هستند باز گرداند. و طبیعتا در یک حکومت دموکراتیک، آزادی بیان و عقیده، اندیشه دینی را از کوره نقد خردمندانه گذر خواهد داد و از دین همان گوهر آن که اخلاق است برجای خواهد ماند. ضمنا اگر نگاهی گذرا به تاریخ معاصر خودمان کنیم درمی یابیم که دموکرات منش ترین سیایتمدارن ایرانی مانند مرحوم مصدق، بازرگان و سحابی مسلمانانی معتقد و پاک دین بوده اند.

  پس بگذار رازی را با تو در میان گذارم: برای انسان بودن، برای رسیدن به دموکراسی و برای دست یافتن به خوبیها و پاکیها، مهم نیست که ما چه دینی داشته باشیم، مهم این است که چگونه آن دین را تفسیر کنیم……………”

  سپاس فراوان ازشما

  .

   
 57. ميلاد افتخارى

  احسنت كه زود متوجه جريان شدىوكمى هم عجيب است كه تا كنون در جريان مسايل ناياك وافشاگريهاى اقاى حسن داعى نشده ايد
  بهر حال الحمدلله كه شركت نكرديد
  واما اقاى نوريزاد عزيز اخيرا من سفرى به كردستان داشتم نميدانم چقدر همگان در جريان مسايل انجا قرار دارند
  ميدانيد كه سالهاست دولت نه تنها كمكى به عمران وابادى انجا نميكند بلكه تا انجايى كه شنيده ام مانع هم ميشود
  راست يا درستش را نميدانم ولى از افرادى شنيدم كه چندين بار افرادى كرد از خارج از كشور وبا سرمايه هاى قابل توجه بقصد سرمايه گذلرى امده اند ولى اجازه اين كار را پيدا نكرده اند وبا انها توصيه شده كه اگر ميخواهند كارى بكنند در استانهاى مجاور ميتوانند ولى در كردستان نه
  واما موضوع بينهايت رقت انكيز وظالمانه اى كه هم اكنون در كردستان جريان داردرو اوردن يك عده جوان وگاهى حتى ميانه سال به شغلى بنام كولبريست كه واقعا بايد مايه شرمسارى جمهورى اسلامى باشد كه شدت بيكارى به حديست كه يك عده براى يك لقمه نان دقيقا بايد مانند يك حيوان باركش مقدار زيادى جنس كه اكثرا پارچه ويا تلويزيون ووسايل برقى نظير كولر را بر پشت خود كيلومترها واز راههاى كوهستانى وكوه كمر ومسير رودخانه حمل كنند انهم با ريسك جان چون هر روز اين بدبختها توسط تير اندازان نيروى انتظامى هدف قرار گرفته واخبار بخاك وخون غلطيدنشان منتشر ميشود گاهى كه از قاطر براى حمل ونقل استفاده ميشود كه به قاطرها هم تيراندازى شده وگاهى اوقات در عرض يك روز دهها قاطر كشته ميشوند معمولا اين قاطرها هم ممكن ات هركدام كل دارايى ووسيله معاش يك خانواده باشند
  اگر حكومت درستى داشتيم ايا اين وضع ملت بود؟

   
 58. آقای نوری زاد متشکریم و اجازه دهید به عرض برسانم که شرکت درکنفرانسهای بین المللی و مصاحبه ها و رادیو تلویزیون های خارجی برای اطلاع رسانی و دفاع از حّق و حقوق هر ایرانی نه تنها حّق بلکه وظیفه شما هست همانطور که ورزشکان ما آماده وارد میادین بین المللی میشوند مطمئنم شما نیز آماده وارد صحنه میشوید و سخن از زبان ما میگوئید ولی سخنرانی در برنامه نایاک بمثابه شرکت در شب شعر مدح رهبر بود. همانطور که ملاحظه کردید یکی از اعضا و رهبران نایاک برای تخریب آقای دائی اشاره به حمل عکس ایشان و مسعود رجوی در تضاهراتی بوسیله خانمی کردند. بنده وکیل مدافع آقای دائی نیستم ولی گناه آقای دائی چون یکنفر عکس ایشان را حمل میکرده کجاست؟ این عکس میتوانسته متعلّق به هرکسی باشد حتّی عکس تمام اعضای لابی گران ومزدوران نایاک! ثانیاً جمهوری اسلامی برای جرمهای خیلی کمتر از اینها آدمکشی و قتل کرده و شما خود دید که اگر نایاک در جلو پرده این چنین بهتان میزند وجاسوسی میکند پس خدا میداند پشت پرده چه ها که نمیکنند.نام حسین بازجو را به تکفیر بردن و کار حسین بازجو را به تحسین کردن که خیلی کلاسیک و آخوند مأبانه و نایاکی بود. حالا توجّه دارید چرا نایاک منفورهمگان است؟ با تشکر از شما که با اکثریت ایرانیان علیه این اندک لابی گران ضّد ایرانی همسنگر شدید

   
 59. مهدی
  نظر دهندگان محترم
  به نظر اینجانب دیکتاتور را مردم یک کشور میسازند.
  به نظر میرسد که اکثر منتقدین رژیم ولایت مطلقه فقیه دور از وطن ، غرق در فرهنگ کشور محل اقامتشان شده اند و شاید دارای ملقمه ای – انهم نا همگن – از فرهنگ ان کشور و فرهنگ ایرانی را داشته باشند و فراموش کرده اندکه ایرانیان داخل وطن دارای چه فرهنگی میباشند. لذا آنچه کنفرانس و میز گرد و نشست میگذارند دردی را از ملت داخل مملکت دوا نمیکند که هیچ بلکه سمی مهلک بر پیکره ملت ایران تزریق میکنند. گروهی از این بندگان خدا کلا بی دین شده اند، گروهی به ادیان دیگر پیوسته اند، گروهی که در غرب زندگی میکنند امال و ارزوهایشان ازادی از نوع غربی را برای ایرانیان میباشد و الا ماشا… نظریه برای ایران. اخیرا هم که واماندگان و مرتجعین سلطنت طلب رویائی شده اند و پسر عقب افتاده شاه مستبد را جلو انداخته اند. واقعا ما ملت ایران باید به این اندازه نقص سیاسی و اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم که از یکطرف رژیم ولایت مطلقه فقیه بر ما حکومت کند و از طرفی دیگر اجازه دهیم گرو هائی بی هویت مانند این تلویزیونهای بی محتوای لس انجلسی وابسته به ساواک و حزب رستاخیز محمد رضا پهاوی نوکر استبداد ناصحین آزادی برای ما شوند. لذا بهتر است که نه تنها در این کنفرانس بلکه در هیچ نشست و کنفرانسی خارج از ایران شرکت نکرد.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  مهدی

   
 60. متن مذکور قابل دسترسی نیست لطفا در همین سایت خودتان نیز بگذارید.

   
 61. این شورای لابی گر تنها به فکر جیب خود است. از اینکه در کنفرانس مربوطه شرکت نمی کنید، ازتان بی نهایت سپاسگزارم و بهتان افتخار می کنم و شجاعتتان را می ستایم و برایتان بهترین آرزوها را دارم.
  با مهر – بهروز

   
 62. آقای نوری زاد عزیز. من نمیدونم چه کسی شما رو قانع کرد که در نیاک صحبت نکنید ولی این رو بدونید که نیاک اونچیزی که شما فکر میکنید نیست. همین که سازمان مجاهدین خلق دشمن اصلی نیاک هست باید براتون وازه باشه. نیاک دنبال ریشه کن کردن تحریم ها و دوستی ایران و غرب هست. چیزی که مجاهدین و امثال اونها سخت میترسند و مانع میشن. موفق باشین .

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

78 queries in 0992 seconds.