سر تیتر خبرها
مصاحبه ی نوری زاد با صدای آمریکا ( روابط ایران و آمریکا)

مصاحبه ی نوری زاد با صدای آمریکا ( روابط ایران و آمریکا)


من دراین برنامه، شاید بیش از دو دقیقه صحبت نکرده ام. اما پیشنهاد می کنم همین دو دقیقه را بشنوید وبا من دراین سخن همراه شوید که: اگردر کفه ی یک ترازو افکارعمومی مردم ایران را و در کفه ی دیگرش افکار جناب رهبر را بنشانیم، حتماً سنگینی افکار رهبر بر ارزش افکار مردم می چربد. و سخنان دیگری که پیشنهاد می کنم بشنوید.

http://www.youtube.com/watch?v=zkXsHo0iuE8Share This Post

درباره محمد نوری زاد

14 نظر

 1. ببین محمدجان اگرجمعیت متوسط ایران را درطی 35 سال گذشته 50 میلیون حساب کنیم ( درابتدای انقلاب 36 واکنون 76 ومن وسط راگرفته ام و400 هزارمیلیارددلاررابراین جمعیت تقسیم بکنی می شود نفری 8 میلیون دلاریا بعبارتی این رژیم به هرایرانی به طورمتوسط درهرسال حدود 230هزاردلارخسارات زده است اگرنحوه محاسبه این رقم رابرایم بفرستی ممنون می شوم ازاین لحاظ می گویم که من درزمان رجایی وموسوی درنخست وزیری بودم ونیزازفرماندهان وشاید ازمعدود فعالینی که به مباحث وخسارات اقتصادی بطورمفصل پرداخت است وبرایم جالب است که منبع وفرمول این محاسبه به چه صورت است مطمئن باش که اگربه طورنسبی نیز به این رقم برسم ازآن درهرمرجعی دفاع خواهم کرد.

  ————————–

  سیروس گرامی
  شما قیمت نیم ملیون شهید و جانباز و اسیرو دودمانهای به باد داده شده را بچند قیمت می گذارید؟ آبروهای فردی وجمعی هزاران ایرانی را؟ عاطفه های نابود شده را؟ اعتبارمخدوش شده را؟ نسلهای بدهکار برنیامده را؟ آرزوهای بگوررفته را؟ پیروجوان اعدام شده را؟ آبروی خاکمالی شده ی خدا و پیغمبرواسلام وقرآن را؟
  با احترام

   
 2. نوری زاد جان

  درمصاحبه اخیربابرنامه افق وسیامک دهقان پوربه خسارت 400 هزارمیلیاردی دلاری به کشوراشاره کردی که دریک فرصت مناسب باید تصحیح اش بکنی مخصوصا چون گفتی که خودت نشستی وآنرا محاسبه کردی می دانی 400 هزارمیلیارددلار مساوی 400 تریلیون دلاراست که رقمی کاملا واهی است وممکنست فردا رژیم ازهمان برای بی اعتباری سایرسخنانت استفاده کند اما می توانی بگویی منظورت تومان بوده است زیرا 400 هزارمیلیاردتومان معادل 400 میلیارددلار می شود (دلارواقعی دردست دولت همان 1000 تومان است) ضمن اینکه این 400 میلیارد فقط خسارت ناشی ازمرگ ازمرگ گفتن وسیاست خامنه ای در رابطه باآمریکاست که رقمی معقول است البته خسارت کلی به کشورطی دوره رهبری خامنه ای حدود 2000 میلیارددلاراست که 1000 میلیاردآن مربوط به دوره 8 ساله اخیر(احمدی نژآد) است

  قربانت

  —————————

  سلام سیروس گرامی
  نخیر، رقم مورد اعتنای من همان چهارصد هزار میلیارد دلار بوده است. من دراین شمارشِ خسارات، به مصادره ها و عواطف خراشیده شده و مردمان اعدام شده و فرصت های هدر رفته و آبروهای ریخته شده و وجهه ی جهانی فرو ریخته و ذخایر به باد داده شده و دزدی های کلان و پیروجوان کشته شده درجنگ و خسارتهای هنگفت جنگ هشت ساله اعتباربسته ام. رقم من بسیارکمترازآن چیزی است که باید باشد.
  سپاس ازشما

   
 3. جناب نوری زاد عزیز

  مصاحبه تان را با صدای آمریکا شنیدم. در قسمتی که در ارتباط با مردم و فرهنگ شفاهی آنان سخن گفتید بهتر بود آنرا به صورت عام بیان نمی کردید. مثلا اگر می گفتید پاره ای از مردم بهتر بود. شما فکر می کنید بیش از 10% مردم طرفدار این حکومتند و یا گوش به فرمان ملایانند؟ اینگونه افراد چشم و گوش بسته همه جا هستند. حتی در کشورهای توسعه یافته هم شاید کمی کمتر از کشور ما یافت می شوند. همین مردم ما اگر امروز در یک انتخابات آزاد شرکت کنند، بهترین گزینه را انتخاب خواهند کرد. به گمانم این مردم با مردم زمان مصدق قابل مقایسه نیستند. فراموش نکنیم همین مردم بودند که جنبش دموکراسی خواهی سبز را به راه انداختند و در یک حرکت هوشمندانه بدون کمترین هزینه ای خواست خود را در انتخابات ریاست جمهوری به حاکمیت تحمیل کردند.

  با احترام
  بردیا استقامت

  ———————

  سلام بردیای گرامی
  اگر دقت کرده باشید من در تحلیل شخصیت مردمان خودمان، به ” بلندگوی مرکزی” اشاره کرده ام. تحلیل بلندگوبدستان ازمردم اینگونه است و در راستای همین نگرش با مردم آن می کنند که با “کالانعام” می کنند. اگر حاکمان ما مخاطبان خود را گوسفند نمی پنداشتند اینهمه برای تولید شعار و گسترش فرهنگ شعار خواری مردمان هزینه و سرمایه گذاری نمی کردند. درعین حال که من با همه ی سخن شما موافقم.
  سپاس

  .

   
 4. درود به اقای نوریزاد عزیز
  حاکمان ایران با بوجود اوردن تحریم ها مشکلات زیادی را به وجود اوردند که یک از ان مشکلات پولی هست و دومی روحی اولی را میشود درست کرد ولی دومی را به سختی یعنی سرمایه میلیلردی باید خرج کنند تا مردم از نظر روحیه مشکلاتشان حل شود اقای نوری زاد مشکل ما تحریم نیست جهل حاکمانمان است که به این روز افتاده ایم و میگویند ملت ایران هیچ مشکلی ندارند اینها 35 سال هست که دارند حکومت میکنند ولی نتوانستند یک دین را به خوبی اجرا کنند 35 سال حکومت کردند و نتوانستند ادب را به جامعه ترزیق کنند تمام ملت ایران توجه کنید در این 35 سال حکومت در تریبون های و در میگروفنها هی گفته اند گناه کنید امام حسین میبخشد در اخرت حسین شفاعت میکند و به بهشت میروید و مردم گناه کردند گناه کردند و جامعه را خراب کردند چون اخوند محله و منبر گفت گناه کنید حسین میبخشد در این 35 سال امریکا هیچ غلطی نکرد اما روحانیون همه غلطی کردند اگر امثال غروی ها بیایند و بگویند این دین است نه ان دین که اخوند مفت خور میگوید مردم دیگر باور نمیکنند چون در این روحیه خراب همه دروغ میگویند حال میخواهد ان حرف درست باشد در این 35 سال قران در سر طاقچه ما سفید است و فقط یک نفر میداند که ان را بخواند انهم اخوند است نه اهل خانه من در این 35 سال به مردم گفتند شما عقل درست برای فهم قران ندارید و ما داریم ایا درین 35 سال خودشان کتابی نوشته اند که در قران چه گفته است و قران از ما چه میخواد قران خدا که میخواست نجات دهند ما باشد شد لو لو خور خوره باید جمله امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند را عوض کرد و بگوین اخوند همه غلطی میکند در این 35 سال خود کفایی که ما همه کاری کردیم یک جاده درست و یک ماشین درست به ملت ایران ندادند میداندید چقدر در این جاده ها جان ا از دست میدهند امریکا هیچ غلطی نمیکن در عوض ما حاکمان غلط ها ی زیادی انجام داده ایم و مردم ایران را به کشتن داده ایم به نظر من اگر تحریم برداشته شود فقط اوضاع پولی مردم انهم خیلی کم درست میشود ولی روحیه نه

   
 5. سپهسالار:

  سلام اخوی
  مصاحبه ات با دهقانپور را دیدم و شنیدم … مثل همیشه جانا سخن از زبان
  ما گفتی…. نمیدونم چی میشه که بهت گیر نمیدن و همینم باعث شکم به جناب
  عالی شده !! ولی اعتراف میکنم خیلی لذت میبرم از موضعت حاجی …میدونی
  … چون یه جورایی همسن و سالیم و توی اینا بور خوردیم و رگ و ریشه شونو
  با پوستو گوشتو استخونمون درک میکنیم میتونیم فقط با میزان آخوند
  بودنشون حتی آخوند خوب بودنشون بفهمیم که نمیشه بهشون اعتماد کرد.
  رای ندادی گفتی خودم با خودم نتونستم کنار بیام… ولی من و ما رفتیم تا
  روحانی بیاد سرکار.
  ما هم چشممون آب نمیخورد ولی چه کنیم!… گیر کردیم چهل پیچه
  قربان شمابه امید آزادی همه… همه زندونیهای سیاسی .. عقیدتی ..
  ————————————–

  نوری زاد:

  سلام دوست گرامی
  یکجورهایی ما را تحمل کنید دیگر
  با احترام

  ————————————-
  سپهسالار:

  سلام اخوی
  شرمنده… حالم گرفته بود سر شما خالی کردم….
  بامید آزادی همه زندونیهای سیاسی بویژه تاجزاده … مهدی خزعلی … و گمنامها

   
 6. تقدیم به گرامی هم وطن عزیز, پرچم دا ر آ زا دی و بشر دوستی, محمد نوری زاد.

  زدودی جهل و تاریکی ز ” نورت ” از دل و جانها / صفای روح پاک تو, چه غوغا کرد در دلها

  چه الهامی چنین روشنگر ره گشت در راهت ؟ / که بشکستی تو” تابو” را به شور و شوق, بی پروا

  چراغ ره شدی بر جمع خواب آ لوده اندر جهل / پیامبر گونه, درس عشق آ موزی جهانی را

  کلامت شهد و شیرینی, شجاعت, زا د راه تو / خوشا بر جان شیرینت که شیرین کرد کا م ما

  ستردی زآ سمان دل, تو ابر تیره نفرت / گرفتی مستی صهبا, ز چشم ” کودک زیبا ”

  تو بر ظلم و شقاوت چیره گشتی با صفای دل / علمدار عدالت ” کاوه ” دوران شدی جا نا

  بهار دلکشی در صولت سرما عیان کردی / شکوفا شد درخت زندگی, سر سبز شد صحرا

  رخ تابنده ات، تابنده تر با دا به کام دل / چراغ روشنی مانی, به شام تیره ی شبها

  ز یمن برکت عشق و وفا و یاری یاران / افق نورانی و آ ینده روشن تر شود فردا

  ” کودک زیبا ” اشاره به ” آ رتین “ است, در دیدار با نوری زاد.

  سراینده ابیات : ” مهدخت ” – سپتامبر ٩٢

   
 7. دوست ناشناس

  از سایت بهنویس استفاده کن . فینگیلیش بنویس فارسی تحویل بگیر. این هم لینک:

  http://www.behnevis.com

   
 8. با سلام خدمت نوری زاد گرامی

  صحبتی کوتاه اما بسیار پر محتوی و روشنگرانه بود.
  لطفاً در صورت امکان لینکی برای دانلود صوتی بگذارید.

  با سپاس

   
 9. دوست عزیز (پونه) بنده خدا اقای نوری زاد بارها به این سوال که توسط هموطنانمان با ادبیات مختلف بیان شده، پاسخ داده اند. لطفآ چرخی در این صفحه بزنید جواب خود را خواهید یافت. امروز حداقل کاری که میتوانیم انجام دهیم گسترش دامنه نفوذ سخنان ایشان است. بنده به سهم خویش تا توانسته ام برای ایشان تبلیغ کرده ام. اگر در ایران بودم مطالب ایشان را به شکل شبنامه تکثیر و حداقل میان اشنایان پخش میکردم. هر چند نگرانم که با وسعت گرفتن این دامنه نفوذ و بیشتر شدن مخاطبان محدودیتهایی که بعضی ارزویش را دارند بر ایشان تحمیل گردد تا انوقت باورمان شود که انچه دیگر به گوش نمیرسد یکی دیگر از صداهای ازادیخواه بود که اسیر خفقان حاکم شد.

   
 10. سرکار پونه خانم
  بنا براستدلال شما در صورتیکه نظام برای مردم سوپاپ اطمینان درست کند که فقط نترکند حرجی نیست و اشکالی به آنها وارد نیست ولی بقیه هر کار بکنند باید نظری هم به در دیزی باز و رعایت حیا داشته باشند
  شاید اینم یک مدل پیشرفته از بسیجیها است که از منطق و استدلال هر چند بصورت ابتدایی استفاده می کند

   
 11. جناب نوری زاد
  من دقیقا نمی دانم شما آزداید یا در بند اما چند روزیست که مطالب شما را می خوانم و صراحت شما را در توهین ، طعنه ، تحقیرو تمسخر مسئولین رده بالای نظام شاهدم بنابرین دو دلیل بیشتر برای این همه آزادی و صرحت در بیان نیافتم اگر دلیل سومی که جناب عقل میپسندد بفرمایید تا بدانیم البته لطفا :
  1- شما در حقیقت به عنوان سوپاپ اطمینان نظام عمل می کنید و قرار گذاشته اید هدایت شده برخی انتقادات را ار نظام و مسئولین داشته باشید.
  2- در این کشور چنان دمکراسی و آزادی بیانی حاکم است که شما در داخل کشور براحتی مطالبی را عنوان میکنید که حتی ما از خارج نشینها هم نشنیده ایم .
  در ضمن توصیه میکنم اگر دومی است این ضرب المثل مد نظر جنابتان باشد که ( در دیزی باز است حیای …. کجا رفته ).

   
 12. bebakhshid ke be farsi nemitoonam type konam choon keyboard man loghat farsi ro nadareh. Man nameh ha va sohbathaye shoma ro peigiri mikonam va doost daram. Faghat yek nokteh hanooz baraye man haal nashodeh ke chetor jomhoori eslami ke tahamol shenidan sedaye mokhalefin ro nadareh hanooz ejazeh mideh ke shoma noghteh nazaratetoon ro ke shamel mokhalefat sarih ba vali faghih hast ro be goosh digaran beresoonid va hamoontori ke ba digaran raftar kardeh ba shoma raftar nemikonad.

  ——————

  سلام دوست من
  احتمالاً اگر جمهوری اسلامی مرا بخاطر اعتراض ها و نقدهایم می گرفت و می کشت، این پرسش دیگر برای شما پیش نمی آمد. دربطن پرسش شما این واقعیت تلخ نهفته است که: ما درجمهوری اسلامی باید سکوت پیشه کنیم. و فریاد نکشیم. و اعتراض نکنیم.
  ایکاش بجای این که از من می خواهید سکوت کنم تا دستگیر وکشته نشوم، این پرسش در شما پدید می آمد که دیگر نام آوران عرصه ی سیاست چرا سکوت پیشه کرده اند؟ ایکاش به آنها ایمیل می زدید که: شما چرا ساکت اید. نه این که از من بخواهید سکوت کنم تا کشته نشوم. فریاد واعتراض حق ماست دوست من. اگر تا کنون از ما دریغ داشته اند این بدان معنی است که حق ما را خورده اند. نقدهای نوری زاد مختصر حقی است که نظام از کیسه ی دزدی هایش بیرون ریخته.
  با احترام

  .

   
 13. نظر دهندگان محترم
  به نظر اینجانب دیکتاتور را مردم یک کشور میسازند.
  اینکه اکثر ما ملت ایران متاسفانه دم دمی مزاج هستیم و سریع مرگ گفتنمان تبدیل به زنده باد یا بالعکس میگردد کاملا صحیح میباشد و فکر کنم اکثریت ما مردم ایران هم بدان اگاه باشیم. این قضیه هم همان خود را به خواب غفلت زدن میباشد و از انجائیکه خود به خواب غفلت زده به آسانی بیدار نمیگردد لذا یکی از بهترین روشهای بیدار نمودن چنین اکثریتی ، اعمال و عملیاتی کردن عین باورهای آنان – آنهم به خشن ترین روشها – در زندگی روز مره انان میباشد که الحمد…رژیم ولایت مطلقه فقیه 34 سال است که مشغول آن است.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  مهدی

   
 14. با سلام

  آقای نوری‌زاد با توجه به علاقه‌ای که به شما دارم من نا مسلمان به خود اجازه میدهم که دلیل شرکت شما در نشست نایاک را جویا شوم . ممنونم، پیروز باشید

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

78 queries in 0842 seconds.