سر تیتر خبرها

نامه خانواده محمد نوری زاد به رهبری

دوست داشتیم بی‌پرده و بی‌واهمه شما را “پدر” خطاب می‌کردیم اما در این شرایط بحرانی که بر ما رفته و می‌رود، ترجیح‌ دادیم هم‌چون معمولی‌ترین عضو جامعه، نامه‌ای برای شما بنویسیم؛ مگر که این درد بی پایان ما، اندک تسکینی یابد…

به نام خدای هرچه مهربانی ؛ هرچه خوبی

رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران

این‌که امروز از پس این‌همه حادثه، خطاب به شما دست به قلم برده‌ایم، تنها به این خاطر است که تمام راه‌های قانونی و مجراهای مرتبط را طی کرده و سرگردان و زخم‌دیده و بی‌پاسخ مانده‌ایم.

دوست داشتیم بی‌پرده و بی‌واهمه شما را “پدر” خطاب می‌کردیم اما در این شرایط بحرانی که بر ما رفته و می‌رود، ترجیح‌ دادیم هم‌چون معمولی‌ترین عضو جامعه، نامه‌ای برای شما بنویسیم؛ مگر که این درد بی پایان ما، اندک تسکینی یابد.

آقای خامنه‌ای

یادتان هست سال‌ها پیش، در میان انبوه جمعیتِ ولایت‌مدار و نگاه پر مهر برادران، دختری کم سن و سال با دستی لرزان به شما نزدیک شد و گفت: “آقا! من نمی‌دانم شما را چه صدا بزنم. یکی شما را مولای من خطاب می کند، دیگری شما را سیّد و مقتدا می خواند و آن یکی: رهبر” و شما گفتید: “بگو خامنه‌ای!” دخترک گفت: “آقای خامنه‌ای، من از شما انتقاد دارم ولی می‌خواهم خودتان این نامه را بخوانید و به این دو آقا ندهید. چون آنها نمی‌خواهند کسی از شما انتقاد کند!” شما با مهر کاغذ تا شده‌اش را گرفتید و زیر عبا گذاشتید. شما رفتید و ندانستید که ماموران و برادران، دخترک را با آن که کم سن و سال بود، بسیار مواخذه کردند. دخترک می‌لرزید و می‌گریست و سوال و جواب می‌شد، اما در دلش خوشحال بود که آقای خامنه‌ای گفته است نامه را می‌خواند.

آقای خامنه ای!

دخترک در نامه اش گفته بود: “…در روز راهپیمایی روز قدس، سخنرانیِ شما را از صداوسیما مشاهده می‌کردم. یادم است شما از علی(ع) و صاحبِ قلم صحیفه، سخن گفتید. از کسانی‌که عباداتِ طولانی‌شان به نظرشان نمی‌آمد، در اوج قدرت، و در لحظات تلخ انزوا، یتیم‌نوازی می‌کردند و دل کسی را نمی‌شکستند… در این میان یادم هست که مردی بلند شد، مثل اینکه نامه‌ای داشت؛ و شما چقدر تلخ او را در انظار هزاران هزار شکاندید. خدا من را ببخشد اگر تهمتی بر شما بزنم. قصدم توهین نیست؛ یک سوال است. این درست که شاید شما یا آن شخص در شرایط بدی بوده‌اید، اما آن فرد تا آخر عمر، خود را از ولایت، طردشده می‌داند. آن مرد اشتباهش یک صدای بلند و برخاستنِ بی‌جا بود؛ مرا ببخشید اما شما اشتباهتان در مقام ولایت اسلامی بود و آنجا که سخن از علی(ع) می‌رفت…” و حتی در ادامه‌ی نامه، بی‌دلیل نوشته بود: “من شما را علی زمان نمی‌دانم!” نوشته بود: “اصل نامه به فلان شماره، به دفتر رهبری ارسال شد ولی روال، بر رساندن این‌گونه نامه‌ها به شما نیست!”

آقای خامنه‌ای

برای شما زیاد نامه می‌نویسند. برای شما به‌وفور گله و شکایت و ناله و التماس دعا پست می‌شود، ولی کمتر کسی‌ست که توانسته‌باشد از شخص شما پاسخی دریافت کند. دخترک اما این اتفاق معدود تاریخی را به نام خودش ثبت کرد. او انتقادی صریح و بی‌پروا و بی‌واسطه کرده بود. انتقادی که پاسخ داده شد و عجیب که مخاطب، آن را پذیرفته بود؛

پاسخ شما این‌چنین بود: “دختر عزیزم، از تذکر شما خرسند و متشکرم و امیدوارم خداوند همه‌ی ما را ببخشد و از خطاهای کوچک و بزرگ ما که کم هم نیستند، درگذرد. من در بابِ آنچه شما یادآوری کرده‌اید، هیچ دفاعی نمی‌کنم؛ گاهی گوینده از تلخیِ لحن خود، به قدر شنونده آگاه نمی‌شود و در این موارد، همه باید از خداوند متعال بخواهند که آن گوینده را متوجه و اصلاح کند و اگر ممکن شود به او تذکر دهند. توفیق شما را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم…”

آقای خامنه ای!

آن دختر، امروز دیگر اقبال گذشته را ندارد تا از رصد عزیزان بگذرد و بی‌ترس صدایتان کند: “آقای خامنه‌ای! من از شما انتقاد دارم!”

اکنون حدود یک‌سال است که محمد نوری‌زاد، پدر آن دخترک، به خاطر انتقاد از شما در زندان است. خانواده‌اش حق دیدار و شنیدن صدای او را ندارند. ماموران شریف و عزیز، همسر و فرزندان او را مورد الطافی قرارداده‌اند که حریم قلم، شرح ماوقعشان را برنمی‌تابد. چندین‌بار او را محکوم کرده‌اند، بی‌آنکه حتی سخنانش را بررسی کنند و در آخر او را “مزدور اجنبی” خواندند.

آقای خامنه‌ای!

شنیده‌ایم که شما روزهای زیادی را در زندان گذرانده‌اید. از سرمای آن‌جا بر خود لرزیده و از دوری عزیزان خود اشک ریخته‌اید. در آن‌جا شاید عنوان “اعتصاب غذای خشک” به گوشتان خورده باشد. حالا، محمد نوری‌زاد بیشتر از یک‌هفته است که در اعتصاب غذای خشک به سرمی‌برد. یعنی نه آبی می‌نوشد و نه غذایی می‌خورد.

ما تمام این روزها، هم‌چون همه‌ی کسانی که سلامتی عزیزشان را در خطر می‌بینند، هر مسیری را که به ذهنمان ‌رسید، پیمودیم تا مگر از حال او خبری به‌دست ما رسد. به مسئولین مربوطه، نامه نوشتیم و به دیدار علمای دینی رفتیم تا شاید کسی بتواند امکان شنیدن صدای او را برای ما فراهم کند و ما را از این‌همه بی‌خبری و نگرانی برهاند.

آقای خامنه‌ای!

علما ما را به “توسل” فراخواندند و “صبوری”. ما نیز ظهر عاشورا با لبی تشنه و قلبی ترک‌خورده مقابل اوین نشستیم و -حتی به توصیه‌ی ماموران- با صدای آرام زیارت عاشورا خواندیم. ناگهان در مقابل چشمان حیرت‌زده ی ماموران انتظامی، برادران شریف و بزرگوار لباس شخصی، بی‌هیچ کلامی، دعا از ما ربودند و حجاب از سر ما کشیدند و بر سر و دست ما تا توانستند، نواختند و تنها خدا شاهد است که در ظهر عاشورا، چه کردند با ما… تنها چیزی که در خاطرمان مانده، صحنه‌ی کشیده‌شدن بدن مادرمان بر روی زمین است، درحالیکه زمزمه ی زیر لبش “یا زینب” بود…

آقای خامنه‌ای!

مادر ما بر اثر برخورد شنیع و ناجوانمردانه‌ی عزیزان، بلافاصله در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد. و ما، خانواده‌ای که حالا نه مادر داشت و نه پدر، شام غریبان را اشک ‌ریختیم و زخم یک‌دیگر را مرهم کردیم.

آقای خامنه‌ای!

کاش زمانی‌که همسر و فرزندان و خواهران محمد نوری‌زاد را می‌زدند و می‌بردند، یا وقتی از آنها بازجویی می‌کردند، و یا حتی زمانی‌که شبانه رهایشان کردند، دست‌کم خبری از حال و روز وی به خانواده‌اش می‌دادند یا نهاد و مرجع پاسخ‌گویی را معرفی می‌کردند.

آقای خامنه‌ای!

ما شما را مثل محمد نوری زاد، “پدر” خطاب نمی‌کنیم. شما را با اجازه‌ی خودتان به نام می‌خوانیم، و به دل شکسته‌ی مادر و پدری پیر و زحمتکش، برادری جانباز، همسری زخمی و بیمار و فرزندانی سرگردان و بی‌پناه ارجاع می‌دهیم که امروز حتی نمی‌دانند چه کسی مسئول است و کدام گناه نکرده، جسم و روحشان را کبود کرده است.

در پناه خدای آزادی

خانواده‌ی محمد نوری‌زاد- شنبه ۲۷ آذر۸۹

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

50 نظر

 1. سلام

  نمی دانم چگونه وبا چه کلامی احساساتم را بیان کنم. تنها چیزی که میشود گفت این است که فقط خدا می داند که چقدر به فکر این ازاداندیشان و خانواده شان هستم ولی شرمسارم که جز دعا کار دیگری از من بر نمیاید .به گفته مادر سهراب شهیدمان “امیدوارم که خداوند زودتر به این ظلمها پایان دهد. سبز باشید

   
 2. بسم الله الرحمن الرحیم . من آقا رو میشناسم به خدا آدمی بهتر از اون تو عمرم ندیدم اما نمی دونم چرا بعضی از این نامردها که حفظ قدرتشون رو وابسته به ساکت کردن ما مدیون میدونند چه جوری چشم های آقا رو بستن .الان داره گریم میگیره که آقامون رو این نامرد ها ازمون دزدین. حالا که این نامرد ها نمی ذارند صدای ما به آقا برسه باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟

   
 3. توهين، تند خويي و بد دهاني رويه معمول همان زندانبانان اقتدارطلب محمد نوري زاد است. اما چگونه كساني كه حريت او را مي ستايند، به اخلاق و ادب قابل تحسين و سرمشق گيري او توجهي ندارند؟!
  توهين و ناسزاگويي بدون استدلال، رويه كيهاني ها، در مشي و مرام سبز باوران و سبز رفتاران نبايد جايي داشته باشد.
  وگرنه فرداي مورد نظر ما هم، مثل امروزيست كه اقتدارگرايان ساخته اند!

   
 4. با عرض سلام خدمت مردان و زنان با غیرت
  آقای نوری‌زاد از شما و تمام زندانیان سیاسی که دست به اعتصاب غذا زدید خواهش می‌کنم اعتصاب غذای خود را بشکنید چون ما مردم ایران به شما نیاز داریم

   
 5. هر شب ستاره ای از آسمان به زمین میکشند

   
 6. بنام يزدان بخشاينده‌ي مهربان

  لطفا اندوه مرا برای این پیشامد تلخ پذیرا باشید و مرا و بسیاری دیگر را همدرد خود بدانید
  آقای خامنه‌ای آنتی اسپمری دارند که نامه های غیر تبلیغاتی را یعنی نامه های مردم را به اینباکس معظم له منتقل نمی کند
  اما اگر هم نکند بازهم وی با بصیرت ولایی خود می فهمد که مردم نظرشان چیست!
  طبق پاسخی که معظم له همایونی داده اند ایشان نشان دادند که گناه و تبهکاری خود را با گناه بقیه مردم توجیه می کنند! و این یک فلاکت است برای این مرد بزرگ !
  آقای خامنه ای از تلخی سخن گوینده ی جنایتکار نالیدند
  ولی آیا نمی فهمند که خود و سران فاسق و هواداران بی شرف (فحش نیست) نظام استکباریشان لحظه به لحظه با سخنان همدلانه با اهریماننشان شرنگ بر کام مردم ایران و جهان می ریزند ؟
  آقای خامنه ای این سگ زرد ظرفیت یک انتقاد را ندارد و بنابراین حق هم ندارد از هیچ چیزی جز تکبر فرعونی خود و دوستان بی شرفش بنالد
  مردک برای مردم تعیین تکلیف می کند که برای خداوند مهربان تعیین تکلیف کنند که برای آن بینوای خدادار تعیین تکلیف کنند!
  دوستان با شخصیت رامسس 13 ام آشنا شوید!
  آقای خامنه ای چندسالی در هلفدونی بودند و آنهم به چه جرمی ؟ شاید کیف قاپی یکی از همسران تیسمارهای آن زمان!
  آقای خامنه ای خود نهاد و مرجع پاسخنگوی مفاسد ایران و جهان هستند و نیازی به معرفی ندارند چون قبلا خودشان را معرفی کرده اند!
  من به شخصه سیدعلیل خامنه ای را “بی پدر” خطاب می کنم چون در احادیث معتبر خوانده ام که ستمگر یا زنازاده است یا رگه ای از زنا در او هست

  در پایان از مردم مومن و گرویده ی به پروردگار جهانیان می خواهم از سلاح بزرگ خود بر علیه خامنه ای و زندیقانش استفاده کنند
  و آن سلاح همانا دعا و نیایش است که علمای احمق آن را توسل یعنی چنگ در زدن می خوانند!
  بدانید که آقای نوری زاد و دیگری زندانیان بی گناه همه َآفریده های خداوند یکتا هستند نه هیچ کس دیگری
  اهریمنان زندانبانان بندگان درستکار خداوند هستند ولی این خداوند است که زندانبان بندگان نابکار و اهریمنان بداندیششان هست .
  بنابراین باید از او درخواست کمک کنیم نه از دیگری
  این دعاها در کتاب “گنجینه دعا” آمده است که شاید تنها یک ساعت از وقت شما را بگیرد.
  چند روز پیش با صداقت و اخلاص این دعاها را خواندم و شاهد آزادی برخی زندانیان و خانواده های شریف زندانیان سیاسی شدم منجمله خانواده بزگوار و گرامی آقای نوری زاد.
  بیاییم از خداوند مهربان بخواهیم تا ضربه ای محکم و دردناک بر پیکره ی این نظام شیطانی و “فراماسونری” وارد کند که از شدت آن مغز معظم له از مخرج ایشان خارج شود !
  و بدانید که خداوند مهربان از ما خواسته است که خود را اصلاح کنیم تا او هم همه مردم ما را اصلاح کند

  و با درود فراوان بر همه ستمکشیدگان و شهیدان راه عدالت

   
 7. من حاضرم برای هر کاری تا آخرین قطره خون
  نخئشهم59@gmail.com

   
 8. سلام
  صبر تون رو زیاد کنید و به فکر این باشید چه جوری میشه بهای خون شون رو گرفت

   
 9. وای

  نوری زاد ما شرمنده تیم

  درست تو تا ۱ساله گذشته

  از مریدان خامنه‌ای بودی

  ولی‌ وقتی‌ کشتار مردمو دیدی سکوت نکردی

  اعتراض کردی

  وحالا در زندان داری جون میدی

  نه به خاطره خودت

  به خاطره ظلمی که شده

  نوری زاد

  تو خیلی‌ مردی

   
 10. اللهم فک کل اسیر

   
 11. فکر میکنید این آدمهای ظالم دلشون به رحم میاد؟؟؟ نه اصلا اینطور نیست.خدا ظالمین رو از زمین برداره

   
 12. این است شیعه صفوی که شریعتی‌ فریادش را میزد و هشدار میداد اما از طرف خمینی مورد نکوهش قرار می‌گرفت.امثال نوری زاد دنبال روی اندیشی‌های این فقید هستند.خانواده نوری زاد عزیز ما را همراه خود بدانید‌

   
 13. آقای نوری زاد شکا خدا را داری
  ما مردم ایرانم تا همیشه دوستت داریم
  لطفا اعتصاب غذایت را بشکن/مردم ایران به آدم های بزرگی همچون شما نیاز دارند

   
 14. الا لعنت الله علی القوم الظالمین و سیعلم الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون

   
 15. الا لعنت الله علی القوم الظالمین و سیعلم الذین ظلمو ای منقلب ینقلبون

   
 16. با عرضه سلام خدمت مردان با غیرت
  آقای نوری‌زاد از شما و تمام زندانیان سیاسی که دست به اعتصاب غذا زدید خواهش می‌کنم اعتصاب غذایی خود را بشکنید چون ما مردم ایران به شما نیاز داریم

   
 17. خدایا کجایی؟ چرا این دیکتاتورها را که به نام تو دارند جنایت می کنند، امان می دهی؟ تا کی راضی می شوی از نام تو برای نان شان خرج کنند؟ چرا جواب نمی دهی خدااااا ؟؟؟؟

   
 18. بيداد ظالمان شما نيز بگذرد…

   
 19. از همه دوستان تقاضا میکنم حالا که قدرت و توان مقابله و دفاع از حق گویان را نداریم با دقت در انتخاب کلماتی که بعنوان پاسخ ارسال میکنید شرایطی را محیا نکنید که منجر به سوء استفاده نامردمان و مشکل شدن کار عزیزانی چون دکتر نوریزاد شود .
  آرزوی همه ما در حال حاضر فقط و فقط سلامتی دکتر و خانواده وی است . پس با تمسک به ادبیات این خانواده محترم ، نظراتتان را در شان این خانواده بیان بفرمائید.

   
 20. از خودم خجالت مي كشم وقتي كه محمد نوري زاد و خانواده اش در چنين شرايطي هستند و من در حال زندگي عادي خودم هستم
  شبها توي تخت خودم در كنار خانواده ام راحت مي خوابم مي رم دانشگاه غذا مي خورم سريال طنز نگاه مي كنم به مجالس عذاداري امام حسين مي رو در حاليكه پيرو واقعي اش در چنين شرايطي است
  خدايا با من چه برخوردي خواهي كرد
  واي بر من واي بر من واي بر من

   
 21. سلام

  درود بر نوري زاد عزيز و خانواده اش
  . اميدوارم زودتر آزاد بشن . ما به ايشون افتخار ميكنيم

   
 22. مردی از دیار باقی

  سلام به همه ی مردان دلیر
  من در کار خدا در عجب مانده‌ام که اینهمه به ادم‌هایش ظلم می شود و او هیچ راه را برای این ملت رنج دیده هموار نمی کند این همه را بی‌مورد به دار اویختن واصلا اه انها انری بر این حکامان ظالم ندارد
  هیچ هیچ
  اخ من نمیدونم ۷۰ سال ادم که زنده نیست همه رفتن ومیرن واسه چی این همه ظلم برای چی خوبه ظلم بخدا ادم نمی دونه به کی بد بگه چرا وقتی خدا میخواست ما را بیا فرینه بهمون نگفت این جور ادم هایی هم هستن اینجا اگه میگفت عمرا که لحظه‌ای این دنیا را می خواستم دل ملت خون از دست قدرت اخه قدرت می خواین واسه کجا

   
  • کدام خدا عزیز دلم !خودمان را مشغول کردیم به این حرفها و توسل به وجودی که معلوم نیست در این شرایط ناگوار و غدار کجا هست و چه می کند؟ و آیا واقعا هست .به قول فیلسوف آنتونی فلو چقدر باید دلیل و برهان بیاورم که خدایی نیست و اگر هست چندان عادل نیست. زیبایی و بزرگواری در نوری زاد و استقامت و اندیشه اوست.بهتر است دوست عزیز به همین مساله بپردازیم و خودمان را معطل و منتظر قدرت ماورایی و امثال آ ن نکنیم.

    
 23. نمیدونم چی بگم
  همدردی ما رو باور کنید

   
 24. سلام
  مرگ بر خامنه ای از خدا بی خبر لعنت خدا بر یزید زمانه

   
 25. هدف عاشورا و عمل امام حسین را به همه نشان دادید. ایستادگی در برابر ظلم، با تمام وجود.
  دل شیر میخواد.
  کاش سطح سواد و فرهنگ مردمانمون اونقدر بالا بود که تشخیص بده عاشورا تاریخ نیست در حال وقوع است.

   
 26. عجب صبری خدا دارد …

   
 27. مرگ بر دیکتاتور این آشغالا رو مورد شور ببره

   
 28. خانواده محترم ونوریزاد عزیز، بهار آمدنی است، باور دارم که روزی خواهد آمد. باید بمانی و ببینی که در بهار آزادی ایران، چه شکوفه ها خواهد رست بر تنومند فرهنگ و تاریخ این کهن دیار. دشت لاله را به کارمان نمی آید، شکوفه می خواهیم که بار دهد. ایران به همه فرزندان خود نیاز دارد در فردای آزادی. بمان و از زندگی بگو. بمان و آن نامه های آتشینت را بر دل سیاه ضحاک بکوب. از مردن سخن مران که بهار می آید و بودن به از نبود شدن است.

   
 29. خدا لعنتشون کنه خدا به ابروی زینب س رسواشون کنه

   
 30. گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من — آنچه البته بجائي نرسد فريادست

   
 31. خامنه ای از مرز انسانیت، حیوانیت و جمادیت گذشته و تبدیل به موجود ناشناخته و پیچیده دیگری شده که شناخت آنرا بسیار مشکل می کند. آنچه که مسلم است هیچ انسان دیندار و مذهبی رفتاری را که ایشان از خود بروز می دهند در اداره کشور از خود بروز نمی دهد. بعید می دانم ایشان باز هم بتوانند مانند یک انسان رفتار نمایند.

   
 32. احسنت بر این قلم با ارزش .. به این وقار و متانت .. به این زینب بودن ..
  واقعا که زینت پدری زینب جان ..
  از همچین پدری چنین دختری هم باید انتظار داشت ..
  احسنت ..
  مراقب خودت باش عزیزم ..

   
 33. هنوز نفهميديد كه اين به ظاهر آدم، توان فهم اين جور نامه ها رو نداره. آخه نامه را به انسان مينويسند نه به يك حيوان درنده. چقدر با احترام با اين موجود برخورد ميكنيد. به خدا لياقتش رو نداره. با اين رفتارهاي وحشيانه به خدا در سرازيري سقوط شان هستند. اميدوارم كه در رژيم بعدي اثر و آثاري از اسلام زوركي و طالباني نباشه.

   
 34. با سلام

  / خواهر عزیزم اگر نامه به خامنه ای اثری داشت که 20 سال پیش نامه ی مرحوم سعیدی سیرجانی اثر می کرد

   
 35. واقعا اين نامه يكي از يبا ترين و پر اثر ترين ضمن احساسي بودن اما واقع بينانه ترين نامه بود كه در تاريخ ايران ثبت خواهد شد./
  درود بر فرزندان و خوانواده محترم دكتري نوري زاده كه چون پدر خود در سياهي شد ميدرخشند/
  اما ….
  اما……….
  اما…………………
  آقاي خامنه اي يا امام خامنه اي يا نايب امام زمان يا هر كس ديگه اي
  به خدا لياقت اين القاب را ندارد.حتي ايشان لياقت اقا بودن را ندارد كه خاطب شود چه برسد به نام مقدس پدر كه به امثال نوري زاده ميگويند و ان گاه اين پدر بودن را هم به خامنه اي/
  نميدونم چي بنويسم يا از كدوم سطر وجودم تكيه بردارم و قلم تحرير بكشم اما ميدانم و سوگند ميخورم
  كه سيد علي خامنه اي امروز يكي از پست ترين بدترين جنايت كار ترين و فريب كار ترين و دل سنگ ترين انسان روي زمين است.
  اياشن اگر انسانيت را ياد ميگرفتند هيچ گاه خون به دل كسي يتمي دل شكته اي نمينمودن.
  اياشان اگر جرعه اي غيرت داشت و بشري و هدي 2 دخترش برايش پاك دامن لحاظ ميشدن هيچ گاه از دستور تجاوز به دختران پاك ايران زمين را دذر اوين نميدادن و از پاره و دريده شدن نجابت دختران ايراني قه قهه سر نميدادن.
  ايشان اگر از لبخند فهمي داشتند هيچ گاه خنده و تبسم را از لب فرزنده نسرين ستوده كه اسوه مقاومت زنانا ايراني است بر نميداشتند/
  ايشان اگر به جاي خواندن درس هاي مضخرف فقه 2 واحد اري تنها 2 واحد درس انسان شناسي در طبيعت كه نه انسان شناسي در اسلام را ورق ميزدند هيچ گاه هيچ گاه حاضر نميشود انسانيت جانداران را به هوس هاي خود بفروشد.
  ايشان اگر مثقالي به درك و شعور اين ملت زجر كشيده ميرسيدند امروز خود بر عله خود دادگاه برگزار ميكرد تا شايد خداوند رحمان و امرزنده از اقيانوس سياه گناهانش قطره اي گذشت كنند/
  خانواده محمد نوري زاده شما انسان هستيد فهم داريد شعور داريد تربيت داريد ادب و متانت داريد شما معناي كامل يك خانواده ايراني هستيد
  احترام ادب و قلمتان براي من شيرين و دلچسپ هست
  اما اين نوع احترام و اين نام هام هاي مقدس چون نام پدر در خور و شايسته خامنه اي نيست.
  نه به خاطر اين كه پدر شما دكتر نورز اد و دوست همه ما را به اسارت گرفته به خاطر ان كه ايشان حرمت انسانيت و حتي عاشورا حسيني كه درس اول ان انسانيت بود و بعد دين را نيز له كردند.
  خامنه اي را هيچ كس چون نامه هاي زيباي نوري زاد و تك نامه كوتاه اما پر گهره دكتر سروش به اوج شكنندگي نرساند كه حالا تنها با نسيم سبز تماما ايرانيان و تمام نوري زاده ها وابسته است به فرو ريختند.
  خانواده محترم نوري زاد من به شما احترام ميگذارم اما اي كاش نامه اي به خامنه اي كه خود سراسر عيب است و غضب نمينوشتيد.
  چه خوش گفتيد از نامه دختر نوري زاد عزيز در گذشته و من امروز بر اين باور رسيدم خامنه اي ادم كينه ايست و اگر عاشورا هم خانواده اش را به اوين فرستاد نه به خاطر اعتصاب نوري زاده بود بلكه براي عقده و كينه خود از خانواده نوري زاد بود.
  خامنه اي من مردم زيادي را در اطراف شما نميبينم و چه خوش گفت نوري زاده در بعيين وضع اين جنايتكار/
  درود بر نوري زاده درود بر خانواده نروي زاده و درود بر تماما ازادي خواهان دربند/
  درود بر مديريت محترم سايت

   
 36. %mohammad.nourizad% via Facebook

  نامه ای خطاب به یزید زمان، خامنه ای (ل.ع)؛

   
 37. تینا جاویدپور

  به راستی‌ یبنم قاصر است.کاش خبری داشتم از جناب نوری زاد عزیز تا این خانواده را از اندوه بی پایانش می رهانیدم،افسوووس و هزار اندوه.تنها می‌توانم بگویم حسین در کنار اونست و مؤمن واقعی‌ در بهترین شرایط و بدترین آن هیجان زده نمی‌شود.در پناه خدا و به یاری ملایمان علی‌ پیروزی نزدیک است.او را صدا کنید بی‌ هیچ توقعی!

   
 38. اشتباه نکنید.علی هم همینگونه حکومت میکرد منتها شیعه به آن رنگ ولعاب داده.پس انتظار عدالت از این جانیان بی فایده است.به امیدآزادی ایران وایرانی از زیریوغ استبدادوآخوند

   
 39. هیچ نمیدانم ……..میگویند خدا به همه ی گفته ها وناگفته ها واعمال عیان وپنهان آگاه شاید بازهم دروغ گفته باشنذ . هیچ نمیدانم .

   
 40. شما تنها نيستيد عزيزاي دل من…

   
 41. اگر دختر نوری زاد اکنون حق انتقاد ندارد ما و باقی حذف شدگان سی و دو سال است هیچ حقی نداریم
  فریاد اینها از طرد شدگی فعلیشان است فریاد مردم عادی از سی و دو سال پایمال شدن همه حقوق و خواسته ها و آرزوهایشان است
  کاش کمی بخود می آمدند این جماعت اصل…اح طلبان!

   
 42. شرافت قلم را درپای هر بیمقداری مخدوش نکنید.

  گروضع قضا بدین نمط باشد شکوه برظالمان سخط باشد

   
 43. اهدنا اصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم غیر المغضوب علیهم و لضالین

   
 44. این نامه رو با اینکه اشکمو در آورد،دوست ندارم،چرا خطاب به….
  یعنی هنوز هم بهش امید دارن؟!!!

   
 45. سلام بر خانواده صبور و عزیز نوری زاد
  من از طرفداران پر و پا قرص آقای نوری زاد هستم و خیلی قلم ایشان را دوست دارم و همیشه نوشته‌ها و نامه‌هایشان را دنبال می کنم. البته یک بار موفق به دیدنشون شدم.
  خدا بهتون بیشتر صبر بده و برای سلامتی آقای نوری زاد همیشه دعا می کنم.
  به امید آزادی همه عزیزان دربند.

   
 46. باتوجه به به اين مسائل بايد آيه شريفه را متذكرشويم صم بكم عمي فهم لا يرجعون

   
 47. درود بر شما خانواده محترم.
  آرزوي سلامتي پدر و مادرعزيزتان و هم چنين آزادي پدر دربندتان.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

74 queries in 0978 seconds.