سر تیتر خبرها
نقدی بر: بوسه برپای یک کودک بهایی (بقلم: منفرد)

نقدی بر: بوسه برپای یک کودک بهایی (بقلم: منفرد)

آیاجزاین است که در این سی سال اخیرشیعه آماج بیشترین کینه توزیهای صهیونیزم جهانی وعوامل وابسته به آن نظیر القاعده وجماعت تکفیری و…..بوده ومی باشد؟ حتما می پرسید در این میان گناه پدر ومادر آرتین چیست؟

به نام تنها یاور ستمدیدگان

برادر نوری زاد
سلام
نامه ی پرشور واحساس شما مزین به عکس محرک عواطف انسانی را خواندم وچون باور آن برایم سخت بودمجبور شدم چند بار آن رامرور کنم.به دنبال کشف انگیزه های اشکارو پنهان در عبارات آن بودم از اینروبر آن شدم تا بر اساس شناخت نسبی از پیشینه ی اجتماعی وفرهنگی شما نکاتی رایادآورشوم باشد که در مسیر تحقق قد تبین الرشد من الغی قدمی هرچند کوتاه برداشته باشم:

1- بدیهی است من هم مانند شما درپی اثبات گناه برای آرتین کوچولو نیستم اما پذیرش این ادعا که تنها خطای پدر ومادر آرتین بهایی بودن وجرمشان تدریس دروس علمی وتجربی در دانشگاهBIHE می باشد برایم دشوار بلکه غیر منطقی است.می پرسید چرا؟میگویم:
اولا مجموع آمار زندانیان بهایی در سراسر کشور قریب 100 نفر می باشد واین با فرض صحت آمار300000نفری ابراز شده از طرف خودشان کمتر از یک سه هزارم می باشد.پس بهایی بودن از نظر قانون جرم محسوب نمی شود.

ثانیا بر اساس بیوگرافی اعلام شده پدر و مادر آرتین علاوه بر سمت مربیگری در زمره ی گردانندگان اصلی دانشگاه مزبور می باشند.تاسیس این دانشگاه بدون مجوز های قانونی آنهم از سوی کسانی که در بطن عقاید خود اطاعت از هرنوع حکومتی تکرار می کنم هرنوع حکومتی رابرخود فرض می دانند وچاپ ونشر هر کتاب ونوشته ای را بدون اجازه ی حکومت جایز نمی شمارند نه تنها گناه کوچکی محسوب نمی شود بلکه حاکی از کمال سرسپردگی به دستورالعملهای صادره از سوی گردانندگان حیفا نشین می باشد.
ثالثااگر تنها از منظر ایفای رسالت انسانی تعلیم وتربیت جوانان بنگریم آیاآماری از اساتیدعلوم هسته ای ترور شده در ایران وعراق وپاکستان دارید؟تکلیف فرزندان آنها چیست که در مقایسه با آرتین فرصت دیدار با پدر ومادر خود درروز های یکشنبه راهم ندارند؟

رابعا بررسی اتهامات مزبور هیج ارتباطی با مسئله ی محرومیت جوانان بهایی از حق تحصیل در دانشگاهها تحت عنوان حق شهروندی سلب شده ازایشان ندارد زیرا شخصا با شناختی که ازترفندهای تبلیغی بین المللی اینان دارم آنرابه ضرر مصالح عمومی وسیمای تابناک فرهنگی اسلام می دانم.

2- برادر نوری زاد یادمان نرود که شما ومن- دست پروردگان مکتب علوی- تخلق به صفات انسانی راتکلیف انحصاری رهبر جامعه و مراجع تقلید نمی دانیم بلکه خود نیز همپای آنان رحما بینهم را هم وظیفه ی خودمی دانیم.حال از شما می پرسم:آیاجزاین است که در این سی سال اخیرشیعه آماج بیشترین کینه توزیهای صهیونیزم جهانی وعوامل وابسته به آن نظیر القاعده وجماعت تکفیری و…..بوده ومی باشد؟ حتما می پرسید در این میان گناه پدر ومادر آرتین چیست؟

نمی خواهم به انبوه مدارک مستند تاریخی دال بر وابستگی بنیانگذاران بابیت وبها ئیت به سیاستهای استعماری روس وانگلیس ونقش مستقیم آنان در برپائی دولت اسرائیل بنمایم زیراعبارت معروف خانم روحیه ماکسوئل (همسر شوقی افندی وبرپاکننده ی اولین بیت العدل):بهائیت واسرائیل حلقه های یک زنجیرند در اثبات این امر کافی است.اما ماجرای دخالت دیوید کلی (عضو محفل ملی انگلستان )درتهیه ی گزارش مجعول در باره ی انباشت سلاحهای کشتار جمعی در عراق (که مستمسک اصلی حمله به عراق گردید)تلخترین سرنوشت را برای مردم عراق وبویژه محرومین شیعه رقم زدو خوداو نیز پس از افشای جعلی بودن مدرک دست به خودکشی زد.

جدید ترین آمارهاحاکی از اینست که از زمان تصرف عراق تا کنون نزدیک به یکمیلیون شیعه(اکثرا مردان سرپرست خانوار) به طرز فجیعی در عراق به قتل رسیده اند وبیش از دو میلیون زن وفرزند آنان آواره ی بیغوله های حاشیه ی شهرهاگردیده اند.جا دارد در اولین ملاقات خوداز پدر آرتین سئوال کنید که علیرغم شعارهای ظاهرفریب وحدت عالم انسانی و……اربابان ایشان که بواقع بیش از مراجع تقلید ما حاکم بر عقل وروح وبرنامه های روزانه ی ایشان می باشند چرا تاکنون زبان به اعتراض یا حداقل همدردی نگشوده انداما روز وشب تراژدی کشته شدن رسمی و غیر رسمی دویست نفر بهائی را درطول 35 سال گذشته برای مردم جهان تکرار می کنند.آیا از نظر شما گناه میلیونها شیعه ی دلباخته ی ائمه(ع)درایران وعراق وافغانستان وپاکستان ولبنان جز شیعه بودن چیست؟
اینک شما را به وجدانتان(که هنوز آثار بیداری آنرا دردلنوشته هایتان می بینم) در این پرسش من تامل نموده پاسخی منصفانه دهید:

اگرهمه ی این کودکان معصوم(که پای غالب آنها تاول زده است)را درکنار هم قرار دهند ودر سوی دیگر امثال آرتین ها را (با پاهای لطیف کودکانه )به صف کنند یار دیرینه تان روایتگر حماسه های فتح شهید آوینی در بوسیدن دست وپای کدام گروه سرازپانشناخته پیشقدم می شود وآیا درآن صحنه شمارامجالی برای انتخاب دیگر می ماند؟

پایان سخن اینکه بدانید: سیل نامه های تشویق وتجلیل حامیان شمادر بین پیروان این آئین ویا دست افشانی وپایکوبی آنها در سمینارها وکنفرانسها وجشنواره های پرزرق وبرق ذره ای چهره ی اخروی این تحلیل نادرست وبه بهانه ی آن تعرض به ساحت پیروان ستم کشیده ی مولی امیر المومنین(ع)را از بین نمی برد چرا که قطع دارم شما هم راست می انگاریداین فرموده ی الهی را:
اعملوا ما شئتم انه بما تعملون بصیر……….وقل اعملوا فسیری الله عملکم و رسوله والمومنون

با تشکر از بذل عنایت شما
برادرتان – منفرد
11/5/92

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

30 نظر

 1. جناب منفرد شما واقعا به حرفهائی که میزنید خودتون باور دارید؟ در جریان حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ بیش از ۳۰ کشورمختلف شرکت کردند اگر ما فرمایش شما را قبول کنیم باید این را نیز بپزیریم که رهبران ۳۰ کشورکه اکثرا کشورهای پیشرفته غربی بودند همه منتظر حرف دیوید کلی بودند که بهشون بگه بلند شید برید به عراق حمله کنید و اونها بگن چشم. عزیز من یک حرفی بزنید که حداقل ولو ناچیز با عقل انسان جور دربیاد

   
 2. بهائيان بايد كشته شوند تا كسي نفهمد كه هم اكنون انجمن حجتيه ذر ايران حكومت مي كنند ودليل اعدام هويدا بدون اينكه محاكمه شود همين است كه پته اقايان را رو نكنذ اين فرقه ها هر روز براي اسرائيل در ايران كار مي كننذ وامثال اقايان بهوديان تلمودي در راس پول وحكومت ايران كه اسرائيل از رفتن شان اشك مي ريزد ما هم كمي مي فهميم كه چه كساني اب به اسياب اسرائيل مي ريخت و زرو زر دروغ مي گويد وباز سيستماتيك هم زمان فتواي جورواجور مي دهند كه گند اقايان را برملا نكنيد كه حرام است .فارق از اين كه ما زماني اعتقاد داشتيم مال مردم خوردن حرام است وقديم مي گفتند مي بخور منبر هم بسوزان ولي مردم آزاري نكن كه فكر مي كنم اين تنها جمله ي صحيح است كه ما ار ان قديم يادمان است

   
 3. نویسنده محترمی که تحت عنوان” پاسخ های نویسنده به کامنت ها”مطالبی مرقوم فرمودید!
  این مطلب شما که فرمودید : … اجمالا بدانید که تمامی رهبران بهایی خود اقرار به خاتمیت پیامبر اسلام به استناد آیه خاتم النبیین نموده و مقام معنوی خود را «الوهیت» و «ظهور الله» دانسته اند.” ، از دید نظر بنده صحیح است. چون نبوت مورد بحث نیست و نبود، یعنی امدن انبیا که صاحب کتاب نیستند، با ظهور حضرت رسول اکرم به پایان رسیده است. برای همین است که بعد از حضرت رسول اکرم، دیگر نبی نیامد بلکه اما مان اسلام هدایت امت را بعهده گرفتند.
  نکته مورد اختلاف در فرموده قران مجید، العراف ایه ۳۵ میباشد ” اى فرزندان آدم! اگر رسولانى از خود شما به سراغتان بيايند كه آيات مرا براى شما بازگو كنند، كسانى كه پرهيزگارى پيشه كنند و عمل صالح انجام دهند ، نه ترسى بر آنهاست و نه غمناك مى شوند” .
  ملاحظه میفرمائید که در اینجا از اين حقيقت صحبت میشود كه بعد از حضرت رسول اكرم نه تنها يك پيغمبر، بلكه پيغمبراني خواهند امد. در حالیکه بهائیان به این ایه ایمان دارند بر عکس، مسلمین این فرموده حضرت رسول اکرم را رد میکنند.
  شما مرقوم میفرمائید ” جناب بهزاد: چرا محاکمه؟ بهتر نیست جامعه بهایی با معرفی نمایندگان شاخص خود برای گفتمان منطقی مواضع شفاف خود را بیان نمایند و متقابلا در برابر اعتراضات منطقی فرهیختگان مسلمان پاسخگو باشد؟”.
  هموطن محترم، ۱۶۰ سال است که این پیشنهاد شما ارزوی دیرینه بهائیان است. بهائیان برای رد اتهامات واهی حتی اجازه گفتن حقایق را ندارند . چون، بیان حقایق در باره دیانت بهائی با مجازت اعدام و یا اگر اقبال با آنها باشد با محکومیت زندان همراه خواهد بود.
  – از نوشتار شما اینطور بر داشت میکنم که اطلاعات شما منحصرا از نوشته های ابوجهل ها سرچشمه میگیرد. خواندن کتب بهائی برای ازدیاد معلومات بدون شک مفید خواهد بود.
  – علاقه زیاد شما به موضوعات توهمی را, مثل «بهاییان در حیات خلوت ما» را نمی فهمم. بنده هم فیلمی تهیه کرده ام، اما با محتوای تعالیم دیانت بهای. تعالیمی که کلمه ای از ان را بیان نفرمودید، اما چرا؟

  موفق باشید

   
 4. حرف های آقای منفرد دقیقا مانند حرف های لاریجانی در مقام سخنگوی حقوق بشر ایران است که وقتی ازش میپرسیدند چرا در ایران این همه روزنامه نگار رو زندانی میکنید، میگفت چرا در فلسطین مردم رو میکشند!!!!

  احمقانه ترین جواب ها

   
 5. روایت است که در جنگ ایران و روس توپخانه ایران گلوله ای به طرف دشمن شلیک نمیکرد. سردار سپه که خود فتحعلی شاه بود ه به توپخانه رفته و پرخاشگرانه جویای عّلت میشود! توپچی باشی میگوید! قربان به هزار و یک دلیل ما قادر به استفاده از توپخانه نیستیم! پادشاه با عصبانیّت جویای دلایل میشود و در جواب توپچی باشی میگوید، قربان دلیل اوّل اینکه ما باروت نداردیم و شاه به همین یک دلیل بسنده فرموده و جویای هزار دلیل مابقی نمیشود! جناب منفرد، رهبران بهائیان ایران هم به هزار و یک دلیل از دعوت به گفتمان شما معذورند و دلیل اوّل اینکه آنها هم همه در زندان هستند. در باره گفتمان بین ادیان باید بگویم که خانه از پایبست ویران است و خواجه در فکر نقش ایوان است! به عنوان یک مسلمان زادهٔ غیر مذهبی از شما استدعا دارم که کلاه خود را محکم بگیرید که طوفانی بنام جمهوری اسلامی چنان ضربه ای به اسلام زده که هیچ دشمن خارجی حتّی درخواب از تصّورش عاجز بود. اسلام بنا شده بر پایه های تز ماکیاولی تقّیه،تزویر و ریا و دروغ شرعی! جناب منفرد، آیا شما میخواهید با یک چنین کوله باری به مصاف دیگر دگر اندیشان که حتّی برای نجات جانشان دروغ نمیگویند بروید؟ اگر نیّت تان خیر باشد ونه همان فرهنگ ماکیاولی، باید بگویم با وجود کهریزک ها و خاوران ها و خلخالی ها راه دشواری در پیش دارید.
  اگر آیین شان اینست، اگر خون پایهٔ دین است، بخشکد هر چه آئین است

   
 6. پاسخ های نویسنده به کامنت ها

  با سلام به تمامی کاربران و احترام به نظرات آنان
  اولا از صاحب نظران توقع دارم که بند بند نامه ی مرا با دقت و در چند نوبت خوانده و در آن تامل نمایند زیرا شخصا قصد عبارت پردازی و انشاءنگاری نداشته ام بلکه منظورم ارائه محتوا برای اهل خرد بوده که آنان را اشارتی کافی است.
  .ثانیا برای این جانب محتوای نامه آقای نوری زاد هرچند حاوی تعابیر تلخ و گزنده نسبت به اشخاص و گروه های خاصی است لکن به هیچ وجه حاکی از رجحان باورهای بهائیت در نظر ایشان در برابر اسلام نیست. شاهد بر این امر عذر کسالت برای روزه دار نبودن را می توان نشانه تعهد ایشان به ادای این فریضه با رفع این عذر دانست.
  ثالثا بنا بر پاسخگویی بر تمامی مطالب ارائه شده ندارم بلکه تذکر به پاره ای از آن ها را وظیفه خود می دانم:
  1- جناب بردبار، نوع اشارات شما به موضوع اساسی خاتمیت نشانه علاقه شما به پیگیری این امر در آیات قرآن و روایات اسلامی می باشد. لذا از شما دعوت می کنم که به کتاب «فرجام فرخنده» از سلسله انتشارات نشر گوی و ده ها مقاله مندرج در سایت ها مراجعه نمایید تا پاسخ آیات سنت و…… را در آن بیابید. اجمالا بدانید که تمامی رهبران بهایی خود اقرار به خاتمیت پیامبر اسلام به استناد آیه خاتم النبیین نموده و مقام معنوی خود را «الوهیت» و «ظهور الله» دانسته اند.
  2- جناب قاسم: گروه تندرو در بین وهابیان در مقایسه با مجموع برادران اهل سنت درصد ناچیزی را تشکیل می دهند. لذا ما با اکثریت اهل سنت مشکلی در همزیستی مسالمت آمیز در جهان نداریم لکن ما در برابر شعارهای ظاهر فریب بهاییان نظیر «وحدت عالم انسانی»و……… توقع یکسان نگری و عملکرد مشابه در برابر همه اقسام ظلم داریم.
  3- جناب بهزاد: چرا محاکمه؟ بهتر نیست جامعه بهایی با معرفی نمایندگان شاخص خود برای گفتمان منطقی مواضع شفاف خود را بیان نمایند و متقابلا در برابر اعتراضات منطقی فرهیختگان مسلمان پاسخگو باشد؟
  4- برادر هادی: ممنون از تذکر شما به روح دلنوشته من.
  5- برادر غلامرضا: با فرض صحت آن چه شما فرمودید، در آن صورت من هم از خوشحالی در پوست نمی گنجیدم!!
  6- برادر ناشناس: برای آشنایی با جزئیات اقدامات دیوید کلی بهتر است فیلم «بهاییان در حیات خلوت ما» را که توسط دو خبرنگار استرالیائی تهیه شده را در وبسایت آپارات مشاهده فرمایید.
  7- برادر ناشناس: اگر عبارت مرا دربند رابعا در نامه فوق به دقت بخوانید. خواهید دید که این جانب نیر محرومیت جوانان بهایی از ورود به دانشگاه را با روح بالنده فرهنگ اسلامی در تضاد می بینم.
  8- برادر آنتی حمار! خودتی هم شد جواب؟!
  9- برادر بابک: حتما می دانید که ما ادعای عصمت برای هیچ یک از رهبران اجتماعی در قبال چهارده معصوم ننموده ایم. لذا عملکرد صدها هزار غیر معصوم قابل قیاس با عملکرد رهبرانی که به ادعای پیروانشان از عصمت ذاتی برخوردارند (از جمله در مورد سیاست انگلیس) نمی باشد. لذا ضروری است مقاله «پیر استعمار» از سلسله انتشارات نشر گوی را مطالعه فرمایید.
  10- برادر مهدوی فر: لطفا یک بار دیگر نامه مرا مطالعه فرمایید، قطعا پاسخ لازم را برای ادعاهای خود خواهید یافت.

   
 7. جناب عبدالله:
  واقعا متاسف شدم از درک شما .کاش با چند نفر دیگر در باره نظر من مشورت میکردید و بعد نظر خود را مینوشتید به قول معروف به در گفتم تا دیوار گوش بگیره.
  آیاتی از قران نوشتم برای شما و امثال شما که دین جدید بعد از هزار سال از دیانت اسلام میآید و در ایه دیگر سنت خداوند را نوشتم که آوردن پیامبران است که نه تعطیل میشود و نه تغییر میکند و ایات دیگر که گفتار پروردگار تمام شدنی نیست.و شما بطور یقین در منزل قران دارید با ترجمه لطفن قران را به خوانید و در باره ایات نوشته شده بیشتر فکر کنید.

   
 8. جناب نوریزاد عزیز
  نمی دانم قصدتان از درج کامنت آقای بردبار چه بوده چراکه ایشان تبلیغ بهائیت کرده و شما هم آنرا درج کرده اید بنده قصد مباحثه ندارم ولی یادآور میشوم کسیکه معتقد است انگلیسهای استثمارگر قران را از مفسرین ما بهتر فهمیده اند کاش اعلام میکرد چرا آنانکه موفق به ایجاد دین بهایی شده اند خودشان از آن پیروی نکردند؟ دیگر اینکه چطور شده که انگلیسها زبان عربی را از مفسرین عرب زبان (از بدو اسلام تا چندی پیش ) بهتر فهمیده و درک کرده اند؟و تا بحال من ندیده ام که انگلیسی استعمارگر کاری برای رضای خدا بکندکه این (ابداع باب و بهائیگری ) دومی اش باشد .قبلا هم گفته ام بوسه برپای کودک بهایی بوسه بر انسانیت است و نه بهائیت،لطفا خلط مبحث نفرمایید.

   
 9. اقای منفرد تکلیفمان با اهل سنت چیست که ما را کافر می دانند وریختن خونمان را حداقل تندروهایشان واجب وکلید رفتن به بهشت می دانند. پس هرکس هر جا زور بیشتر داشت . حق با اوست

   
 10. جناب منفرد، آیا فکر نمیکنید محاکمه بهائیان،دراویش و دیگران در یک دادگاه علنی مشکل شما را حّل کرده و جوابگوی سوالاتتان باشد؟ شاید مشکل در نبود دادگاه در رژیم ملایان است والّا در کدام کشور قانون مدار قتلهای زنجیره ای و غیره اتفّاق میافتد؟ آیا هیچ خبر دارید که حتّی در جنگل های آمازون، قانون جنگل حکم فرماست وگرنه در غیر اینصورت میلیون سال پیش نابود شده بود؟! اگر امکان رأی گیری بود محال است خود خداوند ///// به جنّتی و سعید مرتضوی برای اشرف مخلوقات رأی میداد.امسال سفینهٔ امریکائی از منظومهٔ شمسی عکسبرداری کرد و خارج شد و ما هنوز در کوچه پس کوچه های قم گیر کرده ایم!!!!

   
 11. سلام
  نکته زیبایی که به نظر من روح نوشته جناب منفرد بود این است که:
  به راستی وقتی دل شخصی چون آقای نوری زاد از واقعه رفته بر آرتین به قدری به درد می آید که اینگونه زبان به اعتراض می گشاید، چرا این دل رئوف در مقابل چندین برابر ظلم و جنایت در حق میلیونها آرتین هم کیش او فریاد بر نمی آورد.
  چرا سرهای بریده دخترکان سوری به جرم علوی بودن والدینشان باز هم به فقلب ما اجازه تپش می دهد. و چرا بر نمی آشوبیم که اسرائیل این پدر مادی و معنوی بهائیت و وهابیت همچنان از این سلفی های بدتر از مغول و بربر حمایت می کند.
  آیا این خواسته گزاف است که از یک دل دردمند و حساس توقع داشته باشیم که از کشته شدن میلیونها پدر و آواره شدن خانواده شان و یا از کشته شدن فجیع کودکان، بیش از زندانی شدن یک پدر و مادر به درد آید؟

   
 12. این همه دهات تو دنیا هست ؛ چرا خودتو از پشت چسبوندی به انگلیس !!

   
 13. آقای منفرد یک سوال دارم لطفا پاسخ دهید؟
  آقای منفرد شما که پدر و مادرت را خودت انتخاب نکردی اگر شما در یک خانواده ی شریف بهائی به دنیا می آمدی و بعد از 4 سال پدر و مادرت را حکومت به زندان می انداخت به هر دلیلی > و در این بین شخصی شیعه به دیدنت می آمد و بوسه ای بر پای تو می زد چه احساسی داشتی؟

   
 14. خواندن این نوشته بردباری زیادی می خواهد. بدون شک این نوشته یک نماد نادانی فرهنگی اسلامی کشور ایران است. هماهنگ با ان اوردن تیتر کلمه ی نقد بر ان گذاشتن بوده است. این البته از نه از بی سوادی های جامعه ی ماست بلکه از ندانم کاری های اموخته و پافشار برای ریشه دواندن تاریکی است بنام ازادی.
  همچنان که در کمتی برای اقای نوریزاد اوردم کودک نه می تواند بهایی مسلمان یا یهودی و مسیحی و بودایی غیره باشد. این را چون به زبانی در فرهنگی که منطق زبانی بر ان استیلا دارد ترجمه کنید نه فقط بر شما می خندند بلکه مورد هجوم تصحیح های کافی قرار می گیرد. بدون شک این کاربرد زبانی در میان کاربران زبانهای منطقی دنیا یافت می شود ولی نه در سطح جدی و اگر بله باید طرف کاسه و کوزه اش را جمع کند. بقیه اش را بخوانید که پس انچه نویسنده ی ضد بهایی در بالا (بهر دلیل) بنام نقد توسط شما تزیین شود جای اصلن حیرت ندارد. انچه محتوی جاهلانه ی نوشته ی بالا را به کل بر می گیرد چیزی جز صحنه ی جنگ میان ادیان سیاسی متفاوت نیست. من براین گمانم این افراد یا شبیه انها شبها نیزدر رختخواب با رویا های این کارزار های عدالت طلبانه ی مذهبی می خوابند. توهم تبلیغ به دوستی یا سوپاپ صلح با انتشار این مطلب اینگونه شمشیر کشان یا شاید مجربان قتل ادمها بی سابقه نیست ونمونه اش سر کار بودن اینهاست و نتیجه اش اینکه نام اینگونه نوشته ها توسط صاحب این سا یت با دانستگی از رویداد های جنایتبار سالهای ممتد پس از انقلاب نقد نام بگیرد و براستی جای شرم داد. نه جای حیرت چون ما هنوز داریم از بسیاری از صاحبان جنایت طلب امرزش و سپاس و دوستی می کنیم. این پدیده را من در هیچ کجای این کره ی خاکی میان فرهنگ های دیگر ندیده ام. پایدار باشید

   
 15. جواب به اقای منفرد:
  شما راست میگویید دین بابی وبهایی را انگلیس اورده .میدانی چرا؟ چون انگلیسیها قران را بهتر از شما و رهبران دینی فهمیده اند.ثلث ایات قران کریم اماده کردن مسلمانان به امدن پیامبران جدید است مسلمانان به اشتباه فکر میکنند که ایه 40 سوره احزاب معنی اخرین نبوت را میدهد در صورتیکه خاتم در این ایه (روی ت علامت فتجه امده)به معنی زینت بخش امدهو در سوره یس ایه 65 خاتم (با همین اعراب ) به معنی مهر (امضاء در اخر نامه)و در سوره بقره ایه 7 کلمه ختم که از خاتم گرفته شده معنی مهر شده میدهد و اگر حضرت محمد اخرین پیامبر باشد خداوند تمام گفته ها را به پیامبر گفته و تمام صحبت های خداوند تمام شده یعنی دست خداوند بسته شده و این خلاف قران کریم است.
  سوره لقمان ایه 27 و سوره الکهف ایه 109 میفرماید اگر درختان قلم شوند و دریاها مرکب شوند برای کلمات خداوندو هفت دریای دیگر به مدد این دریاها بیایند ابهای دریاها تمام میشود ولی گفتار خداوند تمام شدنی نیست.
  خداوند همه چیز را کامل برای بشر میفرستد و برای هر چیزی زمان معینی است تورات کامل بود وانجیل هم کامل بود و قران هم کامل بود در زمان خودش .
  سوره اغراف ایه34 برای هر امتی اجلی است پس چون اجلشان فرارسد نمی توانند ساعت به جلو یا به عقب بیاندازند.
  خداوند حضرت محمد را بشارت دهنده فرستاده سوره سبا ایات 28 و 29 و 30
  سوره بقره ایه 143 همانگونه شما را امت وسط قرار دادیم تا گواه بر مردم باشید و پیامبر گواه بر شما.
  عمر دیانت اسلام هزار سال است طبق نص صریح قران سوره سجده ایه 5 که میفرماید امر خداوند از اسمان به زمین تدبیر میشود و سپس در روزی که مقدار ان هزار سال است از روزهایکه میشمارید به سوی او باز میگردد.
  سنت خداوند اوردن پیامبر است سوره الاسراء ایه 77 این سنت ما در پیامبران است که پیش از تو فرستادیو و هرگز برای سنت ما تغییر و دگرگونی نخواهد یافت.سوره الفتح ایه 48 سنت الهی از قبل همین بوده و درسنت الهی تغییرداده نمیشود. سوره ال عمران ایه82 کسا نیکه بعد از امدن ان رسولان روی از حق برگردانند انان از فاسقان هستند.
  اقای منفرد ایه82 صحبت از رسولان میکند چون دو پیامبر باب و بها الله فاصله ای بین انها نبود در صورتیکه بین پیامبران قبل حد اقل پانصد سال بوده.
  و در تایید ایه فوق این ایه13 از سوره نازعات امده -روزیکه اضطراب صدای صور ان جهان را اشفته میکند و صدای دوم به دنبال ان میاید که در حقیقت فقط یک صدا محسوب میشود.
  اقای منفرد تعداد کمی از ایات قران را نوشتم اگر بیشتر میخواهی خود تحقیق کن و بدنبال حدیث و روایات نباش.
  در خاتمه این دو بیت شعر از حافظ را میاورم. اظهار امر باب شیراز و اظهار امر بهاالله بغداد بوده .

   
 16. با عرض ارادت خدمت سرور ان گرامی
  جناب منفرد جوابیه جناب الی را خواندم وبرایم جالب بود فرموده بودید که دیود کلی با گزارش دروغینش باعث حمله امریکا به عراق شده و عضو محفل ملی انگلیس بوده ایا واقعا این درست است؟!!
  اگر این طور باشد که واویلاست باید بهائیان به این همه کشتار جواب بدهند!
  من زیاد با بهائیت اشنا نیستم چی میگن ولی با توجه به نوشتار شما و اقایپژوهش چیز ها ئی دستگیرم شد که نباید یک طرفه به قاضی رفت!
  دوستان شاید ارتین کوچولو در این جریانات نقشی نداشته باشد مثل بچه های عراق و فلسطین که اقای پژوهش گفتند همکاری بهائیان یکی از دلایل پیروزی انگلیس و صهیون بر سرزمین فلسطین شده است و یتیم و اواره ماندن اون بچه ها شده و این تنها موندن ظاهرا نتیجه اعمال پدران و مادران ارتین و ارتین هاست لذا باید دلیل این تنهائی را از انها پرسید نه از علمای شیعه

   
 17. درود برخوبان کامنت هارو خوندم جدا جالب بود بای ازاقای پژوهش ومنفرد واقای مهدی پرسید که بالاخره ظلم روبه اقلیت های دینی محرز میدونن یانه اقایان عزیز توهمین کویت که بیشترش سنی هست وتعداد کمی شیعه چندتا وزیر هست چرا تواین مملکت که ادعای اسلامی داره یه وزیر سنی نیست چرا توتهران هنوز یه مسجد اهل سنت نیست وچرا دکتر ادیب رو به خاطر اینکه میخاست مسجد بسازه با کمک های مردمو دولت کشتن اقایان کارنوری راد انسانی بود دفاعی هم نکرد ازبهایت گناه دراویش گنابادی چیست گناهاقابروجردی گناه پیمان فتاحی که زندانین اقایان عزیز چرا وقتی به پسرشیعه تجاوز شد نقدی نکردین وفریاد نکشیدین که اگه به خاطر این ظلم که به مردم ایران شد خیلی ازعلما میمردن جای تعجب نبود ببینید مردم خیلی فهمیده شدن هیچکس به حرف شماها توجه نمیکنه میدونید چرا ؟ چون نقدهاتون منصفانه نیست من تهمت نمیرنم که نقدهاتون به خاطر عیار هست ولی برام قابل قبولم نیست از درد دین این داستان هارومینویسید ودراخر بگم اگه میخاین مردم از اسلام برنگردن چه سنی وچه شیعه باری عقلانی وحقوق بشری به دین بدین .تمان

   
 18. برادر منفرد چرا بهاییان حق تحصیل ندارند؟ همین یک سوال را اگر توانستید پاسخ دهید حرف‌های شما قبول. آخر این چه مغلطه‌ای است که چون در فلان جا به کسی ظلم می‌شود ما در کشور خودبه هموطنانمان ظلم کنیم که بر خلاف ادعای شما هیچ ارتباطی هم با ظالمان آن دیار دیگر ندارند
  ضمنا جناب منفرد محبت کنید کمی تحقیق کنید عراقیان به دست چه کسانی کشته می‌شوند؟ نقش گروه تندرو جناب مقتدی صدر را چرا فراموش می‌کنید؟

   
 19. Jenabe monfared
  Dar kalametan garza varzi hast

  Dorood be sedaghate aghaye nourizad ke namesh javedan shod

   
 20. آقاي منفرد ، مهدي الهي ، دكترحسين پژوهش ؛ … خودتي .

   
 21. جناب آقای منفرد ، در ذیل نامه جناب پژوهش در همین سایت در مورد چگونگی شیعه شدن ایرانیان توسط شاه اسماعیل صفوی کامنتی گذاشته ام شما هم اگر میتوانی از نحوه شیعه کردن ایرانیان دفاع کنی در ذیل همین نامه دفاع کن و اما در مورد انگلیس و بهائیت که در نامه ات نوشته ای شما اول از خودت دفاع کن که انگلیسی نیستی!!من چند آدرس به شما میدهم شما هم پاسخ بدهید . 1ـ همسر رئیس دفتر مقام عظمای ولایت!! انگلیسی است آیا هیچ انسان عاقلی قبول میکند پرستار انگلیسی عاشق این پیرمرد که ریختش از دنیا برگشته است شود؟ او که دخترش را عروس رهبرش کرده است چرا باید برای معالجه اش با پول بیت المال به انگلیس برود!؟ مگر در ایران پزشکان حاذق در اختیار بیت رهبری نیستند!؟ 2ـ یک پله برو بالاتر تا روشن شوی!! خجسته خانم را میشناسی!؟ همسر مقام عظما! بقول رفسنجانی در نماز جمعه عظما صفت مونث است ! برای مرد نباید بکار برد ولی باز هم بکار میبرند! برای چه خجسته خانم باید به لندن برود برای معالجه آنهم با تیم حفاظتی به سرپرستی سعید امامی!؟ عروس رهبر، دختر حدادعادل ، همسر مجتبی خامنه ای، او هم که برای معالجه با پول بیت المال به لندن رفته است!! از شما خواهش می کنم بعد از کشتن سعید امامی برای جلوگیری از افشاگری ، ببینید همین رهبر با همسر سعید امامی چگونه رفتار کرده است فیلم آن در اینترنت هست انسان شرم میکند از رفتاری که شکنجه گران خامنه ای با این زن کرده اند یکبار این فیلم را نگاه کن تا حداقل خودت را برای دفاع در روز قیامت آماده کرده باشی. 3ـ محمد جواد لاریجانی و نیک براون انگلیسی را که در سال 76 یادت هست در ملاقات در سفارت ایران در خارج از کشور از نیک براون میخواهد انگلیس از کاندیدای مورد حمایت رهبر حمایت کند! 4ـ نوری همدانی را که میشناسی وقتی برای معالجه به انگلیس رفت در بازگشت گفت پزشکان گفته اند داروی معالجه تو نفس جوان!!! است بلافاصله یک دختر 14 ساله در سن هشتاد سالگی تزویج نمود تا نصف شبها به توصیه انگلیس در نفس نفسها داروی معالجه اش را پیدا کند!! 5ـمصباح یزدی را چطور؟ میشناسی؟ او چه مقامی دارد که وقتی برای معالجه به انگلیس میرود از پاپیون دولتی و با پهن کردن فرش قرمز !! از او استقبال می کنند بقول رهبر جای مطهری و طباطبائی را پر کرده است!! 6ـ آقا زاده میدانید یعنی چه!؟ یعنی آخوند زاده!! همین الآن که این کامنت را میخوانی بیش از 500 آقازاده در انگلیس هستند!ووقتی دولت از آنها بخاط تنگنای ارزی درخواست کرد به ایران برگردند استنکاف کردند و همچنان در انگلیس مشغول خوشگذرانی هستند.7 ـ آیت الله سیستانی را هم که حتما میشناسی وقتی برای معالجه به انگلیس رفته بود در عراق جنگ بود و مردم تکه تکه می شدنداو تصمیم گرفت در بازگشت از انگلیس از بصره شروع کند به همراه مردم و با پای پیاده شهر به شهر برود تا بکشتار خاتمه دهد ولی بعدا منصرف شد آیت الله خوئی را چطور؟ او هم که مدام برای معالجه به انگلیس می رفت!عکس حدادعادل با همسرش در فروشگاههای انگلیس در حال خرید کردن را هم حتما دیده ای!؟ من از شما آقای منفرد یک سوال دارم این همه کشور های پیشرفته از آلمان تا فرانسه و ایتالیاو آمریکا و دیگر کشورها هستند که میشود برای معالجه به آنجاها هم رفت ولی چرا اینها در بین این همه کشور فقط به انگلیس می روند!!؟ شما بعنوان پیرو این مذهب که اینهائی که در فوق نام بردم فقط گوشه ای از سران و بزرگان مذهب شما هستند چطور رویتان میشود به همه تهمت انگلیس بودن می زنید ؟ حکایت آن دزد نیست که خودش دزد بود برای اینکه مردم او را نگیرند فریاد میزد آی دزد!!؟

   
 22. چرا پاسخ ایشون رو نمیدید؟؟؟؟؟؟؟

   
 23. برادر گمنام امام زمان ؛ اگر با اتهام چسباندن میتوان دیگران را ناحق و خود را بر مسند حق نشاند که باید به اتهاماتی که دیگران بر شما و مکتبی که ادعای دفاع از آنرا دارید و نقشی که برای انگلیسیها از زمان صفویه تاکنون در تحکیم و توسعه آن بوده و غیرقابل انکار است نیز توجه بفرمایید. ضمنا در کشتار شیعیان و سنی ها و بمبگذاریها و ترورها و حمایت از همه گروهها و طرفهای درگیر ( صرف نظر از مرام و مسلکشان ) در سراسر جهان , خود بهتر به نقش برادران گمنام امام زمان آگاهید. و هزینه های پریده از سفره های همین مردمی که ادعای دفاع از آنان را دارید. . . . . .

   
 24. ببینید با چه ترفندی یک حرکت انسانی را طرفداری از بهاییت جلوه میدهند

   
 25. محمد مهدوی فر

  دوست عزیزم جناب آقای منفرد ، با این استدلال که چون ما شیعیان در جهان مورد ظلم و نسل کشی قرار گرفته ایم پس حق داریم در موضع قدرت ، به دیگران ظلم کنیم و حقوق انسانی و شهروندی آنها را نادیده بگیریم ، تحلیل درستی نیست . بوسیدن پای یک کودک نشانه رقت قلب است خواه پای کودک لطیف باشد یا به گفته ی شما آبله داشته باشد . این فلسفه ی عمیقی که شما بلدید در قاموس یک کودک نمی گنجد . حقوق بشر و حقوق کودک ، امری است انسانی و دستوری است اسلامی . بی شک همه ی ادیان الهی فقط خود را رو به بهشت می انگارند و دیگران را لایق جهنم می دانند و در میان همه ی این دعواها ، فقط رعایت حقوق بشر ، حقوق اقلیت ها و رعایت حقوق کودکان است که راه زندگی را هموار می کند و گرنه با این تعصب که ما دینداران گزیده ایم ، جهنم ، موکول به همین دنیا و درگیری های پایان ناپذیر ما دینداران خواهد بود .

   
 26. آقای نوری زاد خواهشان کوش نکن به این حرف ها این کار تو باهدایت روح خدا که در تو است صورت پذیرفت تو حرکتی الهی کردی وانسانیت واقعی را نشان دادی که اگر از اموخته های اسلامی تو باشد باید در آن تامل کرد وآنچه را این آقا به همراه همه دستگاه عریض و طویلش در حاکمیت اسلامی خود میکنند باید شک کرد

   
 27. درود بر شما
  جناب منفرد شما از درک یک حرکت ساده و زیبا که دیوار جهالت را لرزاند عاجزید و برای رد آن داستان نوشتید و منطق خودتان را گره زدید به تاریخ !

   
 28. نقدها را بود آیا که عیاری گیرند .

   
 29. برادر منفرد دشمن اصلی شیعه سلفی ها و وهابی ها هستند به این مهم تمرکز کن و بیراهه نرو هر کمکی می تونی به بشار اسد بکن تا توی سوریه ترتیبشون را بدهد. اگر این توصیه را بهش توجه نکنی شیعه کشی که در نقاط مختلف دنیا داره اتفاق میفته به داخل ایران کشیده میشه. پس بیراهه نرو . از نوشته هات مشخصه که استعداد کشتن هر دگر اندیشی را داری پس مستقیم برو بسوی سلفی ها .

   
 30. نقد شیعه منشانه ای بود
  ممنون

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0892 seconds.