سر تیتر خبرها
این روزهای روحانی

این روزهای روحانی

وقتی دیدم پاپ، رهبر کاتولیک های جهان – که آوازه ی این جهانی اش هزاران برابر رهبر ماست – خم شده و بر پای یک مسلمان بزهکار بوسه می زند، به فهم ملت ساز و مردمگرای و انسان ساز او آفرین گفتم و بر تمناهای خاکمالی شده ی بزرگان خود شماتت باریدم. که آنجا، بنا بر تکریم و تشویق است و اینجا: بر تحقیرها و قلچماقی ها و سهم خواهی ها.

سکوت بیش از اندازه ی رییس جمهور منتخب در برابر ناسزاها و کف بر دهان آوردنهایِ امثال شریعتمداری و دیگرانی چون او، باعث شده که اینان از همین اکنون بسیاری از سنگرها و خاکریزهای از دست رفته را در خیال خود احیا کنند.

این روزها هم جناب رهبری، هم آخوندها و امام جمعه های حکومتی، هم آیت الله های درباری، و هم دنباله های شریعتمداری در مجلس و دستگاه قضا تا آنجا که توان دارند بر طبل حقانیت خود و بطلان حریف چوب می زنند تا آقای روحانی را از آرایش دولت دلخواه خود برحذر دارند. بی آنکه هیچ یک از اینان خم به ابرو بیاورند و شرم کنند که یک به یکشان در چه فجایعی سهم و نقش داشته اند.

من آدمهایی مثل شریعتمداری را که مستقیماً از اکسیژن بیت مکرم “حال” می گیرد، جاروکشان مطرب خانه ای می دانم که بلندگوهای آن، خراش می پراکند. تجسم کنید این جاروکشان، چه با هیاهو مردم را کشتند و بر خونشان رقصیدند. و چه با هیاهو فرد نامتعادلی را بر سر گرفتند تا جیبشان را از پول مردم پرکنند، و بی شرمانه تباهی های برآمده را به اسم “الگوهای اسلامی – ایرانیِ پیشرفت” به مردم قالب کنند.

وقتی دیدم پاپ، رهبر کاتولیک های جهان – که آوازه ی این جهانی اش هزاران برابر رهبر ماست – خم شده و بر پای یک مسلمان بزهکار بوسه می زند، به فهم ملت ساز و مردمگرای و انسان ساز او آفرین گفتم و بر تمناهای خاکمالی شده ی بزرگان خود شماتت باریدم. که آنجا، بنا بر تکریم و تشویق است و اینجا: بر تحقیرها و قلچماقی ها و سهم خواهی ها.

محمد نوری زاد
چهارم مرداد سال نود و دو
تهران

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

68 نظر

 1. با درود بر شما آقای نوریزاد دیدید بالاخره دست آورد روحانی برای غربیها پائین آمدن قیمت نفت بود قیمت نفت را دولت روحانی و کابینه دست نشانده او از جمله وزیر نفت زنگنه و داعش موسبب آن شدند نه عربستان آقای نوریزاد من شما را هم از اقشار این حکومت میدانم و بین شما و بقیه هیچ تفاوتی نمیبینم شما یا زیبا کلام و الهام چرخنده همه بازیگرانی هستید در جناح های مختلف که میخواهیدسوپاپی باشید برای حفظ انقلاب با راه های مختلف شما همان نوریزادی هستی که در اوایل انقلاب تیشه به ریشه مردم میزدی حالا به یک روش دیگر هیچ فرقی ندارد همه شما در یک سیستمی کار میکنید که در آن سیستم منابع کشور ایران به سمت غرب در حال گسیل هست شما یا زیبا کلام یا افراد اصولگرا همه در یک اصول هستید آن اصول حفظ سیستم جمهوری اسلامی و گسیل منابع کشور به سمت غرب و آمریکا و ویرانی ایران است حالا با دسته بندی کردن مردم در احزاب و گرایش و گروه های مختلف قصدتان این است که انرژی مردم را که میتواند با اتحاد اهرم قدرتمندی بر علیه حکومت باشد را با تقسیم در گروه های بیشمار به هدر بدهید شما نه هر کس دیگر در این سیستم جز ملعبه و بازیچه قدرتهای غربی نیستید و همه از اتاق های فکری غرب دستور میگیرید و تا وقتی مستقل نباشید و خودتان بدون اینکه از یک نفر دستوری بگیرید عمل نکنید یک نوکر جیر مواجب گیر هستید

   
 2. نوری زاده سر خیلی ها رو که کلاه میزاری با این حجویات،خودتو چکار میکنی؟
  شبا از عذاب وجدان نمیمیری؟؟؟
  ببخشید یادم رفت که وجدان هم…
  متاسفم

   
 3. سلام بر طلبه محترم مصطفی.
  شرم بر انان باد شرم برانان باد که مقتدایشان شمایی.
  با احترام.

   
 4. نوریزاد عزیز تو چه خوب دست گذاشتی بر انجای که باید و چه زیبا این نظرات نشان می دهد که حرف حق چقدر تلخ است در کام ناحقان کاش این بابا جناب نوع طلبه زندانی شدن و .. شما را بیاد می اوردند و می دانستند که اگر نوریزاد الان زنده است به برکت رسانه هاست و اگر گمنام بود الان زنده نبود مانند ستار بهشتی

   
 5. درود بر شما
  از مصطفی – جوجه طلبه حوزه علمیه تهران بابت صداقت در معرفی خودش و مکتب اش تشکر میکنم ایشان بزرگ بشه چی میشه وای به روزی که قدرتی هم دستش باشه ! از حالا مخش تعطیله !

   
 6. سلام جناب نوری زاد عزیز
  از شما تشکر میکنم که وقت گذاشتید و به دردل یک هم وطن مسلمان گوش کردید که متاسفانه آنچه در این مملکت کم یاب شده است گوش شنوا و وجدان خالی ازتعصب است.
  شما خود بهتر می دانید که عملکرد حاکمان ما به هیچ وجه در راستای عزت آفرینی برای اسلام و شیعه نیست . اما از شما به عنوان یک روشنفکر این جامعه انتظار داریم صدای همه مظلومان باشید . و صدای حق خواهی خود را برای دفاع از شیعیانی که در گوشه کنار دنیا و حتی در ایران مورد ظلم واقع میشوند هم بلند کنید .

   
 7. نوری زاد جان سلام
  این آقای روحانی درادامه همه کسانی است که باید جلوی چشم باشند. بعضی ها بود ونبودشان فرقی نمی کند اما بعضی ها باید جلوی چشم باشند تا کاردست خودشان ندهند. با این همه من به روحانی امیدوارم. هرچه باشد ما برای فراراز هشت سال احمدی نژادی به هشت سال روحانی رأی داده ایم:

  ———–

  در روزگارانی دور، غریبی وقت اذان وارد قریه ای شد و برای نماز به مسجد رفت. امام جماعت را دید یک دست و یک پا ، که یک گوشش بریده بود و یک چشمش از کاسه درآمده .
  از ریش سپیدی، علت پرسید.
  پیرمرد لبخندی زد و گفت : راه خطا رفت، به حکم شرع پایش را قطع کردیم. دزدی کرد، دستش را بریدیم . گوش به خطا سپرد ، گوشش را کندیم ، و چشم به نامحرم دوخت، چشمش از کاسه درآوردیم .
  مرد طعنه زد : با این همه فضیلت، چطور امام جماعتش کردید ؟؟؟
  پیرمرد سری تکان داد و گفت : آخر، اگر جلوی چشم مان نبود، وقت نماز کفش هامان را می دزدید .
  لطفا، هیچ مپندارید که این حکایت بدان آوردم که امروز احمدی نژاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

   
 8. ...م فردایی دیگر

  واقعا متاسفم جناب نوری زاد بنده تا به الان احساسم این بود که شما برای آرمانهای انقلابی و مکتبی خویش که به زعم شما در نظام جمهوری اسلامی که خود بر‍پا کردید و امروز آن را تحقق نیافته دیدید دست به اعتراض و انتقاد زدید و باز این قابل منطق و دفاع بود اما امروز میبینم که شما از باورهای دینی و اعتقادی خویش هم عدول کردید و فرقه ضاله بهاییت رو که هر جوجه مسلمان شیعه از عقبه و ماهیت آن خبر دارد را مورد تصدیق خود قرار میدهید و من از تعجب امروز در این احوال شما مانده ام و در این فکرم که فردای دیگر شما چه خواهد بود خدا داند خدا عاقبت همه ی ما رو بخیر کند.

   
 9. این حاج آقا مصطفی تراوشات ذهنی شون رو بروز دادن. البته توی این سالهای پس از انقلاب ما از این جماعت منبری تا بحال چیزی بیشتر از همون چیزی که ایشون بهش اشاره کردن ندیدیم ونشنیدیم، پس باید گفت این چیزها الحق والانصاف تمام وکمال در شان و لایق خودشونه چون ظاهرا به چیزی غیر از این چیزا فکر نمی کنن.

   
 10. يعنی واقعا يک آقايی که می خواهد روحانی شود اينگونه می نويسد؟ وچنين صحبت میکند؟

   
 11. مصطفی - طلبه حوزه علمیه تهران

  مطلبتان را خواندم و کلی مسرور شدم!
  شما همان بروید پای بچه بهایی رو ببوسی خیلی سنگین تره!
  این همه دروغ و مزخرفات رو علیه رهبری مظلوم انقلاب می نویسی و آزاد و راحت برای خودت در این مملکت می چرخی! این نشان می دهد که در این مملکت آزادی هست یا نه !
  امثال شما از بی توجهی در حال مرگ هستید و مدام دست و پا می زنید. خودتان خوب میدانید که نیست و نابود کردن کسی چون تو برای خیلی ها کاری ندارد اما تا به حال دقت کرده اید که چرا این اتفاق نیافتاده است؟!
  ای کاش از حماسه ی 9 دی درس می گرفتید و اینقدر کشته های فتنه 88 را به رخ نظام نمی کشیدید ( کشته هایی که بعد از چند روز زنده شده و در صفحه ی تلویزیون ظاهر می شدند)
  پیشنهاد می کنم ایندفعه بیضه های بچه های بهائی و یهودی را ببوسید شاید بیشتر بهتان توجه شود!!!

  ——————

  سلام حاج آقا مصطفای گرامی
  من مانده ام درآن حوزه ی علمیه ی مکرم، به شما آیا ادب نیز می آموزند؟
  ایکاش می آموختند.
  ایکاش
  با احترام

  .

   
 12. jenabe koohsare aziz
  ba arze poozesh, va tanha jahate yadavari; vajhe Laeik be maeni bidini nemibashad balke be maeniye jodaee din az siasat ast. ba dorood
  Mehrdad

   
 13. آقای نوری زاد ! اتهام زدن بدون سند خلاف شرع و قانون است. البته من التزامی از جانب شما به شرع نمی بینم. اما احتمالا شما باید قانون را قبول داشته باشید.

   
 14. همانطور که حدس میزدم کامنت بنده را حذف کردید. دغدغه شما دینتان است. من و امثال من از نظر شما ملحد و محکوم به مرگیم. برای مای کافر و محکوم به مرگ از آزادی بیان سخن نگویید. راستی آیا شما از قانون تکامل داروین چیزی میدانید؟ آیا میدانید که این کشورهایی مانند سوئد و دانمارک سالهاست خرافاتی مانند دین و خدا را کنار گذاشته اند و در سایه علم و عقل انسانی سعادت را نصیب مردمان خود کرده اند؟ میدانم که حتی جرات ندارید نظر بنده را در وبسایت خود انعکاس دهید. فقط مینویسم که شاید بخوانید. آقای نوری زاد بسیاری از جوانان ایران امروز لائیک هستند و به خدا باور ندارند ولب از ترس رفقای چماق بدست شما عقیده خود را در خود نگه داشته اند. آقای نوری زاد زمان کنار رفتن ابرهای دین کم کم فرا رسیده. میدانم حتی تصورش برای شما ترسناک است. میدانم نور حقیقت برای انسانهایی که سالها در تاریکی بوده اند بسیار زننده میباشد و تحمل روبرو شدن با آن بسیار سخت است.

  —————–

  سلام کوهسارگرامی
  من یک چندروزی رفته بودم روستای زادگاهم برای کمک به پدرومادرکهنسالم
  درآنجا اینترنتی درکارنیست
  بازهم باید بروم تا پایان تابستان
  بهمین خاطربوده که نوشته ی شما وسایردوستان تایید نشده
  امروز به یکی دوساعت اینترنت دسترسی پیداکردم
  با پوزش

   
 15. درود برتو که دراین زمانه وانفسا که کسی به فکر دیگری نیست،وبزرگان دینمدار در خیلی جاها به تقیه نشسته اندوحرف حقی هم که می زنندخانه هایشان سنگ باران می شودوروشنفکران دینی یا درکنج زندانهایندیا به کنج عزلت خزیده اندوبزرگان قوم به فکر حفظ قدرت ومصلحت وبرتری دادن آن برحق!!!(برخلاف سیره معصومین وبخصوص حکومت علوی)ودین رسمی ودولتی رنگ سیاست وفریبکاری گرفته ودین بازی،دغلکاری رایج این روزهای شیوخ نهروان!!- الحق فریضه امربمعروف ونهی ازمنکر را در بالاترین درجه آن به جا آوردی،انشاءالله درفردای روزحساب بالشگر اسطوره ای حضرت ابا عبدالله(ع) وبهمراهی حرآزاده ودر دیف ابوذرغفاری صحابی صدیق ومبارز حضرت رسول الله (ص)وامیرالمومنین علی (ع)محشورشوی.
  شیرمادرت حلالت ای شیرحق طلب شیعه علی(ع)،وخداوند برایت یقین وصبرعنایت فرمایدبمانند آنچه برای عماروسلمان وابوذر ومقداددادوبمانندآنچه برای حضرت آسیه(س)دادتابرسر دار جفای فرعون بخندد…یا حق برادر بزرگوارم به خدای احدوواحد می سپارمت محمد نوری زادوچه اسم با مسمایی داری برادرم…

   
 16. انتظار نداری که هنوز دولت رو تحویل نگرفته بیاد بگه زنده باد موسوی و کروبی؟ ضمنا قرار نبوده هیچوقت اینکارو کنه، بلکه باید آروم آروم شرایط رفع حصر رو مهیا کنه و با سیاست پیش بره… یادتون رفته عرصه ی سیاسی هست و نه خونه ی خاله… البته اگه شماها بذارید کارشو کنه

  جالبه تا دیروز می گفتین انتخابات رو قبول ندارید و هزار تا بد و بیراه می گفتین به روحانی… اما حالا ازش توقع رفع حصر دارین. خوب چرا بحث رفع حصر تا دوسال پیش اینقدر پررنگ نبود؟؟؟؟

  شماها اول یه خرده عدالت و انصاف رو درون خودتون احیا کنین بعدا از مردان سیاسی کشور توقع داشته باشین

   
 17. کاملا درسته… ما با آگاهی رای دادیم و حساب خاصی هم روی آقای روحانی باز نکرده بودیم. و برعکس خیلی ها هیچ وقت توقع نداشتیم بهشت برین برامون درست بشه…متاسفانه بعضیا از ایشون به اندازه ی یک سوپرمن انتظار دارن… باباجان هشت سال مجبور شدین سکوت کنین و این دوسال اخیر که دیگه صداتون نه درمیومد و نه به کسی می رسید حالا اندازه ی چند ماه دندان به جگر بگذارین و بذارین روحانی کارشو کنه… انتقادی هم دارین عیبی نداره باید بگین باید مطالبات خودتون رو بگین اما در عین حال فراموش نکنین که شرایط چیه؟

  در هر حال ما رای دادیم و پاش وایمیسیم… روحانی رئیس جمهور منتخب ماست چه بخواهید چه نخواهید

   
 18. برادر چرا این کارارو برای بقیه ایرانیان نکرد؟مگر اینکه شما جنستون با بقیه فرق کنه

   
 19. برادر یا خواهر گرامی تاحالا با کسی یا کسانی روبرو شده اید که ناله میکنند احمدی نژاد پدر مارو در آورد؟ الان مادر سرطانی من دارو نداره اونم که گیر میاد با بد بختی گیرمیارم با چندین برابر قیمت / همسایه ای داریم که گرانی مسکن آوراه اش کرده مستاجری و اجاره خانه کمرش را شکسته/ گرانی امان مردم را بریده دوست عزیز نکنه احمدی نژاد هنوز با قیمت زمان اقای خاتمی برای شما کالا و امکانات میاره درخونه اتون؟/ نمیبینید کارخانه هایی که یکی یکی درشان بسته میشه و فوج فوج بر بیکاران کشور اضافه میشه؟ تحریم ها و سو مدیریت این آدم باعث ویرانی کشور شده اونقدر که داد اونایی که آوردنش هم در اومده یا دروغ میگی یا چشماتو به روی واقعیت ها بستی و به لقمه نونی که میندازن جلوت راضی هستی /

   
 20. سکوت بیش ازاندازه ی رییس جمهور منتخب

  رئیس جمهور منتخب چه کسی آقای نوریزاد؟ آیا ما ملت را احمق فرض کرده اید؟ مگر شما نبودید که گفتید ما این انتخابات را تحریم که نه هو میکنیم؟ مگر نه اینکه ایشان رئیس جمهوری از میان انتخابهای رهبری هستند؟ بر انسانی مانند شما شایسته نیست که از کلمات سهوآ یا عمدآ چنین سو استفاده کند.

  تا آقای روحانی را از آرایش دولت دلخواه خود بر حذر دارند.

  جناب نوریزاد عزیز، آرایش دولت دلخواه آقای روحانی همانها هستند که یکی یکیشان مستقیم و غیر مستقیم متهم به دست داشتن در خون جوانان این مرز و بوم هستند. تاریخ از سال 1388 شمسی شروع نشده جناب آقای محترم. آقای نوریزاد گرامی هیچ کس نداند شما بهتر از همه میدانید که آرایش دلخواه این رئیس جمهور هم مانند تمامی رئیس جمهور های دیگر آرایش دلخواه رهبری است. آیا توهم شما را برداشته که دولت دلخواه ایشان دلخواه مردم ایران نیز هست؟ از مدتها خواننده نوشته های شما بوده ام. متاسفانه دین و مذهب شما چنان در شما رسوخ کرده که رهایی از آن برای شما امکان پذیر نیست. گرچه وجدان شما نمیتواند بی اخلاقی هایی که در حکومت اسلامی رخ داده را برتابد ولی همچنان دغدغه شما دیانتتان است و نه کشورتان. میدانید تفاوت شما را با خودم و دیگران مانند خود در چه دیده ام؟ بنده بی نام و نشان و امثال من بیشماری از همان نوجوانی و یا نهایت جوانی توانستیم خود را از دینداری رها کنیم ولی متاسفانه از ترس دوستان شما که کمر به قتل امثال ما بسته بودند تمام این سالها سکوت کرده و هنوز هم از ترس تروریستهای اسلامگرا نمیتوانیم آشکارا عقاید خود را بیان کنیم. ولی شما همچنان در عقاید دینمدارتان گرفتارید. جناب نوریزاد عزیز بنده همواره شهامت شما را در بنقد کشیدن حکومت مطبوعتان تحسین کرده ام ولی آیا هیچگاه شهامت این را داشته اید که دینتان را به نقد بکشید و این اجازه این تردید را به خود دهید که تمام این مصیبتها بر سر اصل دین و دینداری است؟

   
 21. محمود موسایی

  می رسد هردم ز مجلس سوی روحانی پیام…تیغها شان آخته بیرون کشیده از نیام
  که اگر غیر از اصول آری وزیر…..می زنیم ما سایه او را به تیر
  گر وزیر آری زخیل فتنه گر……یا زکوی منحرف یا اهل شر
  رد شود بی شک نیارد رای هیچ…..پس زحرف ما تو هرگز سر مپیچ
  منتخب کن یار از خیل اصول…تا که رای آرد شود آسان قبول
  ………………………
  در حالی که کمتر از چند روز دیگر به آغاز بکار دولت یازدهم به ریاست دکتر حسن روحانی اعتدال گرا نمانده است فشارهای زیادی از جانب اصول گرایان افول محور بر او وارد شده تا چیدمان وزارتخانه ها بر وفق مرادشان باشد،نزدیکی وارتباط دوستانه روحانی با رهبران اصلاحات بویژه خاتمی وهاشمی این ترس را در اردوگاه اصول گرایان پدیدار کرده که کابینه این رییس جمهور اعتدال گرا از اصلاح طلبان باشد.هرچند برکسی پوشیده نیست بیش از 90 درصد آرای روحانی متعلق به اصلاح طلبان بوده واگر حمایت خاتمی وهاشمی نبود بدون شک روحانی حرفی برای گفتن نداشت ولذا روحانی می بایست بیش از 80 درصد کابینه اش اصلاح طلب باشد البته اصلاح طلبان اعتدال گرا متناسب با شعار روحانی.اما آنچه هویداست اینکه صف آرایی مجلس و اصول گرایان افراطی فضا را به سمتی پیش برده که روحانی ناچار است بیشتر کابینه را متناسب با خواست مجلس واصول گرایان انتخاب کند.موضعه گیری رییس قوه قضاییه،رییس مجلس،مشاوران رهبر،سپاه وبسیج و حوزوی ها ،امامان جماعت ،همه وهمه برضد اصلاح طلبان بوده وبه نوعی اجبار رییس جمهور منتخب است به انتخاب کابینه از میان اصول گرایان ولایی ومیانه رو،سخن اینجاست آیا حسن روحانی قادر خواهد بود با انتخاب کابینه ای متناسب باخواست دیگران نه خواست خود به شعارها و وعده های انتخاباتی خود عمل کند؟
  آیا دولتی که در ابتدای کار تابع وفرمانبردار مجلس وسایر قوا باشد برخلاف قانون اساسی که دخالت قوا درکارهم را ردکرده خواهد توانست به وظایف خود عمل کند؟
  آیا با انتخاب کابینه ای شبیه به کابینه احمدی نژاد امیدی به بازشدن قفل ها بویژه مسائل بین المللی هست؟
  آیا اصلاح طلبانی که با امید به آزادی رهبران دربند خویش وسایر زندانیان سیاسی وبهبودی اوضاع اسفناک کنونی به روحانی رای داده اند برسر مطالبات خویش چانه زنی وایستادگی خواهند کرد ودر صورت ضعف رییس جمهور منتخب او را سرزنش نخواهند کرد؟
  آیا اگر روحانی در اتخاذ تصمیمات و انتخاب کابینه به روش محمدمرسی عمل کند ایران نیز به سرنوشت مصر دچار خواهد شد؟
  به راستی اگر روحانی به اصلاح طلبان پشت کند درحالی که می داند عامل پیروزیش آنها بوده اند آیا خاتمی وهاشمی به عنوان دو مبلغ ومشوق اصلاح طلبان به حمایت از روحانی مورد مواخذه قرار نخواهند گرفت؟
  آیا به صرف انتخاب کابینه از اصول گرایان ولو میانه رو دولت 4ساله روحانی قادر به گشودن قفلی از قفلهای احمدی نژآدی خواهد بود؟
  به اعتقاد نویسنده نه تنها فشار مجلس به رییس جمهور بر چگونگی انتخاب کابینه وقرار دادن شرط وشروط خلاف قانون اساسی بوده وبه نوعی دخالت در کار قوه مجریه است بلکه در ادامه دولت را وامدار و مطیع مجلس کرده و ابتکارعمل را از قوه مجریه خواهد گرفت و قطعا دولتی که دست به عصا همراه با ترس از مجلس ایفای وظیفه کند به هیچ وجه ممکن نخواهد توانست به اهداف شعارها وبرنامه هایش عمل کند وجز اتلاف وقت وسرمایه چیز دیگری نخواهد داشت.
  اما شخص رییس جمهوری برآمده ازآرای اصلاح طلبان به لزوم بازشدن قفل های سیاسی اقتصادی و….که دراین 8سال براین عرصه ها زده شده است در واقع بیشتر این رای نه گفتن به ادامه سیاستهای احمدی نژادی ویا مشابه آن بود حال اگر قرار باشد دوباره کابینه از همین جنس باشد بدون شک نه تنها قفلی بازنخواهد شد بلکه پلمپی هم افزوده می شود.
  دلیل رای دادن اصلاح طلبان به روحانی امید به آزادی زندانیان سیاسی وبهبود شرایط کنونی بوده لذا طبیعی است اگر کابینه ضعیف باشد این شعارها عملی نمی شود والبته رییس جمهور منتخب مورد نقد وسرزنش قرار می گیرد وچه بسا جو حاکم وپایین آمدن آستانه تحمل شهروندان سبب شود بار دیگر به خیابان آیند و سرنوشتی مشابه مصر گریبانگیر ایران شود.
  دریک کلام هر وزیر خود کلیدی است برای باشدن قفل مشکلات وزارتخانه اش واگر کابینه از اصول گرایان باشد نمی توان هیچ امیدی به بازشدن قفلی داشت….

   
 22. محمد نوری زاد

  ثق

   
 23. مسلمان بودم. به خدا که با مقایسه رهبران دینی خودمان با اکثر کشیش ها مسیحی شدم.

   
 24. سلام
  دیروز هفتم مردادماه در تلویزیون بی بی سی نشان میداد که در آمریکا مسلمانان بعلت دور بودن مسجد نماز جمعه خودرا در ساختمان کنگره آمریکا برپا می کنند جالب بود ما اینهمه ادعا می کنیم کشوری اسلامی هستیم در مجلس ما حتی نمایندگان جرات طرح خیلی مسائل مربوط به موکلین خودرا ندارند بعد در جایی که ما آنها را دشمن اسلام می نامیم نماز جمعه در ساختمان مجلس شان برپا می گردد .
  دریزد یک زردشتی برای عضویت در شورای شهر رای می آورد (خرداد92) دریکی از سایت ها خواندم یکی از روحانیون گفته بود مردم نباید به زرتشتی رای میدادند… در استرلیا مسلمانی در پست خود به قرآن قسم میخورد بجای انجیل….
  خدایا ترا به همین ایام مقدس سوگند می دهم که جرات گفتن حقایق به مسئولین ماعطا فرما….
  خدایا ترا به همین ایام مقدس سوگند می دهم که جرات اعلام واقعیت های دین اسلام را به مجتهدین حوزه های علمیه عطا فرما….
  آمین

   
 25. سلام اقای دکتر جدیدترین مطلب شما با عنوان این روزهای اقای روحانی را خواندم انصافا مطلب بجا و خوبی بود.اما یک نکته اقای دکتر کاش کمی بیشتر در مطلب اخیرتان به وقاحت و شاخ و شانه کشیدن های شعبون بی مخ های حکومت و شکست فجیع اینان در انتخابات امسال اشاره می کردید تا اندکی از فشارهای و زجرهای مردم اسیب دیده با عذاب و با به سختی افتادن حکومتیان مرحمی باشد.با تشکر و احترام

   
 26. دوست عزیز آوا شرقی. مطالب شما را خواندم. چند سوال مطرح می کنم. آیا پس از چند سال گذشت از دوران جنگ حالا باید بفکر مسئولین نظام بیفتد که در منطقه ای در اسد آباد جانباز عزیزی وجود دارد که جان خود را برای دفاع از مملکت خویش گذاشته است؟ تا حالا کجا بودند؟ خیر این حق برادر شما نیست این کمترین و وظیفه حقیر مسئولین تمام نظام های جهان است از جمله این نظام …..

  این مسئولین که بنا بود پس از براندازی شاه تمام اموال و دارایی ها را یکسان!!! تقسیم کنند. چرا در کشور کمونیستی و کفری مثل چین به زعم این نظامیان و شریعت نداری ها، هفته پیش بیش از 95 درصد مردمان شان تاکید می کنم مردمان شان (بیش از یک میلیارد تن) بدون نفت و گاز و…. تحت پوشش بیمه قرار می گیرند اما در کشوری که ما روی گاز و نفت خواب هستیم برخی مناطق کشورمان از جمله شما بایستی پس از گذشت 34 سال امروز به این حق خویش برسند؟ خیر این حق ایرانی نیست. چندی پیش متنی خواندم در یک سایت اینترنتی لطفا خودتان مقایسه کنید:
  کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا پیش نویس طرحی را تصویب کرد که طی آن 52 گروگان آمریکایی ماجرای اشغال سفارت آمریکا در تهران می توانند برای هر روز گروگان بودنشان در ایران 10 هزار دلار غرامت بگیرند. روابط خارجی سنای آمریکا تصویب کرد که هر یک از 52 گروگان آمریکایی که به مدت 444 روز در ایران گروگان بودند ، بتوانند تا سقف 4 میلیون و 400 هزار دلار (10 هزار دلار برای هر روز ) غرامت بگیرند. بگذریم که میزان حقوقی که قبلا به آنها داده بودند چقدر بود.
  دوست عزیز این بی انصافی ها از جانب دکتر نوری زاد ها، من و بقیه نیست این نظام بی ثبات ماست که چنین بی عدالتی ها را گسترانیده است به قول جورج اورول تمام مردم با هم برابرند اما بعضی ها برابرترند.

   
 27. خیلی چاکریم.

   
 28. سید ابوالفضل

  آقای محمد حسن
  سلام
  شمارا به ادب در گفتار و نوشته ات دعوت می کنم. حتی اگر حرف حقی را با لحن بد و توهین امیز بیان کنی ، تاثیری نخواهد داشت. بلکه می تواند اثر معکوس داشته باشد. مولانا می فرماید ” از خدا خواهیم توفیق ادب بی ادب محروم ماند از لطف رب”

   
 29. به آقای محمد حسن می گویم: عزیزم این چه نوع گفتمان است؟ /// و به تو چه ربطی داره؟ حرف افراد کوچه بازاری و شعبون بی مخ هاست. بعید می دونم جزء اونها نباشی. یک توصیه به شما می کنم نه نصیحتی چون نصیحت کاربردش کمتر از توصیه است: اندکی فکر کن. بعد جواب من بده. بنظرت دکتر نوری زاد چه کار بدی یا به قول تو غلطی می تونسته کرده باشه جز اینکه از حقوق عادی افرادی مثل من و تو حمایت کرده. جز این بوده که نخواسته حقوق شهروندها توسط این افراد خورده بشه. آیا خیلی در آسایش و رفاه هستی؟ بچه های این افراد 800 میلیون 800 میلیون روی هم می گذارند اون وقت یه فردی مثل دکتر نوری زاد میاد و از حقوق ما دفاع می کنه از حق آزادی و شهروندی ما دفاع می کنه اونوقت عوض این دفاع میره زندان.
  گفتن این حرفا به دکتر عین نامردی و … متاسفم ادبم اجازه نمیده وگرنه می گفتم. فکر کن دوست عزیز فکر کن

   
 30. آقای نوریزاد با سلام من هر وقت چهره این نماینده ولی فقیه در کیهان را میبینم 1__ یاد ” ابن ملجم مرادی ” میافتم که در همین شبهای قدر عزیز با آن پیشانی های پینه بسته ضربت شمشیر جهالت را در مسجد بر امام (ع) وارد کرد.2__در وهله بعدی چهره ایشان را آن ” بوزینه ای ” میبینم که در قرآن مجید ( آیه 65 سوره بقره ) از آن یاد شده است .آقای نوریزاد در این 35 سال از عمر انقلاب اسلامی من هیچگاه ندیدم که آقای قرائتی که شبهای جمعه درس هایی از قرآن میدهند و یا کسان دیگر برای یکبار هم شده بیایند این آیه شریفه 65 سوره بقره را به مردم توضیح دهند که چه شد مردمانی از قوم بنی اسرائیل به خشم الهی گرفتار گردیدند و به صورت ” بوزینه ” در آمدند . باور کنید اگر این آیه شریفه65 سوره بقره را برای مردم تفسیر و توضیح دهند ، خیلی از بزه کاری ها و کج روی ها و … از جامعه اسلامی و انقلابی ما رخت بر میندد و خون شهدا و اهداف شهدا در این سرزمین شهید داده پایمال نخواهد شد و مردم به بهترین وجهی در کنار هم زندگی خواهند کرد و به قولی خودمان ” جامعه امام زمانی ” خواهد شد .اگر غیر از این باشد در همین جامعه ، بر اساس همان دلیلی که آن قوم بنی اسرائیل ” بوزینه” شدند ، اکثر ما هم “بوزینه گانی” خواهیم بود که در مقابل اندک مؤمنی در حال حشر و نشر هستیم ( آن قوم بنی اسرائیل گرفتار “توجیه کردن” و ” آسمان ریسمان کردن ” کارهای زشت خود به خوب جلوه دادن کارهای خود شده بودند، حتی نافرمانی دستور پیامبر وقت خود ) . ما اگر قرآن را قبول داریم باید این آیه شریفه 65 قرآن مجید را هم قبول داشته باشیم و نگوییم این یکی نعوذ بالله بدرد ما نمی خورد که اگر چنین باشد ، بی حجابان هم آیات مربوط به حجاب و گران فروشان هم آیه ویل اللمطففین و پول داران هم آیات مربوط به خمس و … را قبول ندارند .

   
 31. با سلام
  سلام به آقای نوریزاد و خوانندگانش
  مطالب دوستان را می خواندم و هنوز نمیتوانم برخی مطالب را درک کنم از کسانیکه به آقای روحانی دل بستند
  مردم بسیار عجیبی داریم هنوز میگویند بین بد و بدتر، بد را انتخاب کردیم ولی هیچ از خود نمیپرسند ایا بدهایی که منتخب شدند در طول مدت ریاستش خوب شدند که یک بد دیگر را انتخاب می کنید؟
  میگویند از روحانی دفاع میکنیم. براستی شما چقدر روحانی را می شناسید که ادعای دفاع کردنش را هم میکنید؟
  من امروز میگویم از آقای نوریزاد در دنیای مجازی دفاع میکنم .چرا؟چون نوشته ها او در دفاع از مردم است و گردنش را برای این کار زیر گیوتین ظالمین قرار داده است پس تا زمانیکه او در دفاع از حق و حقیقت بنویسد دفاع من را از ان خود کرده است اما هنوز یکسری می گویند چرا او را دستگیر نمی کنند. حال روی دیگرقضیه را هم بگویم که من آقای نوریزاد را در پست و یا مقام اجرائی ندیده ام تا از او دفاعی کنم اگر هم داشته اند باید تحقیق کنم تا بتوانم به ان حد برسم.اما
  خدا وکیلی چند درصداین مردم که به روحانی امید دارند از 35 سال کاری روحانی، تحقیق کردند؟
  بعضی ها میگویند این بار تاپای جان در کنارش هستیم. این مردم ناراحت نشوند ولی مرغ پخته به این حرفها هم می خندد.تاریخ حداقل25 سال گذشته ما اشکار است.
  میگویند که بر شعارهایش محکم ایستاده است. ای وای بر ما.
  کدام رئیس جمهوردر جمهوری اسلامی ایران این را گفته، که من پایبند نیستم؟مگر خاتمی واحمدی نژاد گفتند و یا خواهند گفت که ما نتوانستیم به شعارهایمان عمل کنیم که این یکی بگوید.
  روحانی را آوردند(از این باب که تاییده رهبر را در شورای نگهبان دارد) آوردند تا پای استکبار جهانی و یا بقول خامنه ای، دشمنان ،از گلوی آقا برداشته شود نه اینکه به وعده هایی که به مردم داده است عمل کند.
  هنوز این مردم به این باور نرسیده اند که کلید تمام امور مملکت در دست یک نفر است.به سخنان رفسنجانی که گفته مصلحی تا چند روز قبل از انتخابات به رهبرش گفته ،که روحانی پنجم است و در روز انتخابات این محاسبات اشتباه در امده و خواسته که تقلبی صورت گیرد اما خامنه ای گفته نه.این چه معنایی دارد ایا جز این است که چون رهبر خواسته این اتفاقات صورت گرفته است .ایا با این جملات مردم و روحانی ،کاره ایهستند؟
  روحانی را آوردند چون باید دلارهای بلوکه شده به جیب آقا برگردد.روحانی را برای خیلی کارهای دیگر آوردند که ان کارها در جهت منافع مردم نیست ، بلکه منافع یک نفر مهم است و بس.
  در دنیای مجازی برای شریعتمداری و لاریجانی خط و نشان میکشیم.ایا از خود نمی پرسیم که این جسارت انها از کجا نشات میگیرد؟ایا روحانی جسارت این را دارد به نمایندگان رهبر انتقادی کند؟
  خبرهای ارتباط مستقیم با آمریکا در سایتها و وبلاگها جا بجا میشود ایا اگر این امر محقق شود این پیروزی مردم در انتخاب روحانی است؟یا خواست رهبربرای رهائی از مشکلات خودش؟
  ایا روحانی قادر است این امار ها را درست کند این عکس در روزنامه اعتماد زده شده بود.ببینید و قضاوت کنید.

  اقای نوریزاد عزیز اگر در سایت این ادرس بالا قابل مشاهد نیست لطفا” پاک و این ادرس را جایگزین کنید
  http://www.mediafire.com/download/a7gd9dblqayolnc
  سرتیترهای اخبارهایکه فقط در 24 ساعت گذشته در خبرها امده را ببینید

  اختلاس میلیاردها تومان در گمرک بوشهر
  * بازداشت مریم شفیع پور،فعال دانشجویی
  نماینده مجلس: هیچ کشوری، ما را در حوزه دارو تحریم نکرده است
  * نمایشگاه کتاب آبادان پلمب شد
  * تاخیر یک هفته‌ای در پرداخت حقوق معلمان
  وکیل‌مدافع سعید عابدینی: موکلم همچنان در زندان است
  بیش از 80 درصد نوشت افزارها وارداتی است
  در خیابان‌های شهر شلوغ؛ «فال گرفتم، گفت روشنیه!» از کودک کار
  احمدی‌نژاد مجوز تأسیس دانشگاه ایرانیان در تهران را دریافت کرد
  6 ماه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران فارسیت درود
  تعطیلی ۱۹۵ واحد تولیدی قارچ ظرف یك سال گذشته ۸۰ هزار كارگر بیکار شدند
  واگذاری 2 معدن برای تسویه بدهی دولتی!
  پلیس فتا: پلمپ 67 کافی‌نت متخلف در تهران
  مادر ستار بهشتی: از وکیلمان تعهد گرفتند که سکوت کند

  اینها نمونهای از هزارن مشکل این مملکت است ایا روحانی که به ان امید بسته اند می تواند اینها را حل کندویا کم کند؟

  این جملات را در فسیبوک یک شخص دیدم برایتان میگذارم که بواقع برای من جمله آخر یک حقیقت است.
  “باورنکردنیه. جان لاین، خبرنگار سابق بی بی سی در تهران؛ در سن 55 سالگی به دلیل تومور مغزی درگذشت. جان رو از تهران می شناختم و ازش خیلی چیزها یاد گرفتم. هنوز باورش سخته. در مهمانی خداحافظی من در تهران، به مادرم دلداری می داد که نگران نباش. رعنا می ره، اما باهاش کاری ندارن. حتما دوباره به ایران می یاد. بعد که در جریان انتخابات 88 مجبور به ترک ایران شد، با هم در لندن به این حرفهاش فکر می کردیم و همیشه می گفتم: جان، چی شد. نه من می تونم برم و نه تو. می گفت: نمی دونم.
  کشور تو یکی از غیرقابل پیش بینی ترین جاهاییه که من دیدم”
  بواقع :
  من هنوز نمیدانم مردم کشورم چگونه مردمی هستند چه تفکراتی دارند. ایا خصلت ایرانی است که دستش را برای بار چندم و چندم در سوراخ مار میکند و هر بار هم میگوید که این بار این مار ما را نمی گزد.یا از راحت طلبی اش است که میگوید ما یکی را انتخاب کردیم بقیه اش به گردن او.
  و در آخر این رافهمیدم که از تمام مسائل دوروبر خودم حتی اشیاء و حیوانات چیزی یاد و درس بگیرم
  در این فیلم کوتاه کمتر از یک دقیقه ،که شاید همه ان انرا دیده باشیداما به دیدنش می ارزد درسهایی است که اگر ما مردم ایران به آن پی ببریم دیگر حرف از شریعتمداریها و لاریجانی ها و رهبر نخواهیم زد و دیگر غصه آینده ایران وفرزندانمان را نخواهیم خورد.
  http://www.mediafire.com/download/g194kfrvg706c3p

  امید که به ان روز برسیم.
  مستاجر

   
 32. مرحوم دکتر شریعتی زمانی گفت که ، امضای روحانیت پای هیچ قرارداد استعماری نیست . میخواهند جبران کنند .

   
 33. با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت رهبر شجاع و آزاده وباشهامتمان آقاى نورى زاد بزرگ كه همچون نورى در شب سياه شروع به درخشيدن كرد تا ما پى به اين همه تاريكى برده و بدانيم كه مىشود با روشنايى بهتر دنياى اطراف را نگريست !
  حضرت على سرور مومنان مىفرمايند:لنگ كفش كهنه اى نزد من از حكومت و خلافت دوست داشتنىتر است مگر اينكه به وسيله حكومت بتوانم حقى را از ظالم گرفته و به صاحب مظلومش برسانم!
  اىكاش اين شعبون بىمخهايى كه براى حمايت از خامنه اى سينه سپر كرده و دم از ولايت بى چون و چراى وى مىزنند براى حق كشى هايى كه از طرف شخص خامنه اى و انصارش بر ملت مظلوم وارد مىشود جوابى درخور توجه داشتند! آيا آنجا كه حق مسلم نمايندگان مجلس براى استيضاح رئيس جمهور را با يك جمله لگدمال كرد ظلم نيست؟
  آيا رد صلاحيت بزرگانى همچون خاتمى و هاشمى رفسانجانى كه آخرين بارقه اميد اين ملت مظلوم بود ظلم نيست؟
  وقتى ولى مردم نمىتواند يا نمىخواهد كه اين ستمها را از مردم دور كند و مانع ظلم شود پس ولى فقيه را مىخواهيم چكار؟! مگر نه اينكه ولى فقيه را گذاشتند كه اگر مسئولان و بزرگان كشور عما يا سهوا ظلمى نسبت به مردم مرتكب شدند جلوى ظلم و ستم را گرفته و كجىها را راست كند؟! پس چرا بيت المالى كه به دست احمدى نژاد لحظه به لحظه تاراج مىشود را پاسبانى نمىكند و جلوى او را نمىگيرد! يا اينكه بيت المال ملك شخصى محمود و دار و دسته اش هست!
  افسوس كه نه جوابى دارند و نه منطق درستى براى جواب دادن!

   
 34. محمد حسن یا هر اسمی که داری … برادر خیلی //// مثل باقی همپالکیهایت . خدا توفیق کسب کمی انسانیت و شعور نصیب تو و امثال تو در هر مقامی که هستند , کند . درود بر آزادمرد ایران آقای نوربزاد.

   
 35. من اهل روستایی هستم از توابع اسد آباد همدان که احمدی نژاد برایش جاده کشید و وضعیت آب و برق و گازش را سامان داد و برای شوهر خواهری که چندین سال است در شهر نزدیکمان مستاجری می کرد مسکن مهر…او به پدر من که عایله مند وزمینگیر یارانه داد وداروهای برادر جانباز و شیمیایی ام را که تا قبل از برای کپسولش اکسیژنش هم سرگردان بودیم مجانی دراختیارش می گذارد…..من هیچوقت کسی را نفرین نکرده بودم اما امروز جواب شما را به خاطر این همه بی انصافی به خدا واگذار کردم ….

   
 36. شیخ لاریجانی از افعی و گرم شدن بدن افعی صحبت کرده .از ایشان میخواستم بپرسم ایا در اطراف ورامین از افعی خبری هست.
  شنیده ام که برادر ایشان محمد جواد زمینهای زیادی از منابع طبیعی را در اطراف ورامین بنام خودش سند زده و مشغول مبارزه با استکبار است.مواظب باشند که یکوقت افعی به شترمرغ های پرورشی ایشان نیش نزند.

   
 37. یه غلطی کردی حالا هی اسمون و ریسمون بباف تا توجیه اش کنی پاپ یه کاری کرده به تو چه ربطی داره؟ چه ربطی به اوازه جهانی داره؟ همین صبر رهبری در عین قدرت در مقابل رفتهارهای امثال تو به اندازه هزارتا از این تقلیدها بچه گانه تو بالتره
  خدایا داده و نداده تو شکر!

   
 38. با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت رهبر آزاده و شجاعمان آقاى نورىزاد!
  كه الحق و والانصاف حق قلم را ادا نموده و با شجاعت و شهامت حقايق را براى ثبت در تاريخ بيان نموده اند!
  و اما بعد!مدتى است سوالى ذهنم را به خود مشغول داشته و مرا بين روشنايى و تاريكى معلق نگه داشته است! و اكنون خواست اين حقير رهايى از بند ترديد و زدودن غبار از ذهن نيمه تاريك خويش است! اميدوارم لطف نموده و اين فرزند كوچك و بىشهامت و بىشجاعت را راهنمايى كرده تا راه را درست تر شناخته و براى پيمودنش عزم خود را راسختر و قلب خويش را مطمئن تر و اراده خود را محكمتر كند!
  مدتى است هرجا و مكانى كه مىبينم از حال و هواى اين روزهاى ايران مىگويم و براى اطرافيانم تازه ترين اخبار و رويدادها را بازگو كرده و تا حد توانم روشنگرى مىكنم و با استفاده از منابع گرانبهايى همچون سايت شما و ديگر سايتهاى حقيقت گو و منتقد بحثهايى راه مىاندازم تا آنجا كه منطق و زبانم يارى كند ظلم ها و فسادها و قانونگريزىهاى اين حكومت و نهادهاى تحت نظرش را براى ديگران بازگو مىكنم ! ولى عده زيادى از اطرافيان و دوستان يا مرا مسخره مىكنند يا از باب دلسوزى هشدار مىدهند كه ديگر حرفى در مورد حكومت و سياست نزنم!
  اكنون از شما مىخواهم كه مرا همچون فرزندت راهنمايى كرده و مرا از بند ترديد بين سكوت و فرياد زدن براهانيد!
  اميدوارم جسارت اين حقير را بخشيده و لطفت را از وى دريغ نفرماييد!
  با تشكر!!!!!

  ———————

  سلام پسرم
  صبورباش وخودت را با آگاهی و خرد ورزی بپروران که ما درفردایی درهمین نزدیکی ها به عزیزانی چون تو بسیارنیازمندیم.

   
 39. آقا احسان عزیز. با شما در خصوص ورود این شعبون بی مخ ها به حریم خصوصی و جان و مال مردم موافقم. اما تشکیل این سپاه مخوف و بسیج مخوف تر از آن به دستور چه کسی بود. غیر از این بود که کلیدش 30 و چند سال قبل خورده بود. به نظر من اشکال کار باید در 30 و چند سال پیش جستجو کنیم. دورانی که شابد من و خیلی از جوانان امروزی در آن نقشی نداشتیم. اما بدترین رنج ها و مشقت ها تحمل کردیم. من خودم مخترعم. اختراعم رو با من می شناسند. تک تک اجزای اختراع و نحوه کارکردش رو فقط من میدونم. اگر امروز شاهد این شعبون بی مخ ها هستیم مربوط با پایه گذارش است. که امروز هم توسط این آقا و بویژه آقازاده اش داره اداره میشه. امضا این نظام مخوف مربوط به و چند سال پیشه. بنظرم ما از اول به اشتباه رفتیم. ما که می گم منظورم پدران و بزرگان ماست. البته قصدشون خیر بوده اومده بودند یه دیکتاتور رو عوض کنند و نظام مردم سالاری روی کار بیاروند که بدتر از اون گیرشون اومد. بنظر من اون موقع حداقل معیشت مردم تا اندازه ای خوب بود ولی الان چی؟ تا حالا هیچ کس نتونسته جواب من رو بده و ابهامات من رو برطرف کنه. مردم سالاری که داخلش دانشجویانی مثل من، نوری زادها، موسوی ها و… محکوم به حرف نزدن و سمعا طاعتا هستند دو قرون هم ارزش نداره. خطاب به اونهایی که آری گفتند به نظام. این بود نظامی که شما می خواستین. این بود ویژگی های مطلوبی که مد نظر داشتین. کجاهستند افرادی که سینه سپر می کردند واسه شکل گیری نظام. یه آخوندی که تا دیروز روی الاغ سوار می شده (منظورم خواص ها هستند نه خدای نکرده تمام آنها) امروز باید توی دانشگاه باشه و ما دانشجوها برای عضو هیئت علمی شدن با بهترین مدرک بایستی به صدتا مثل اینا جواب بدیم که آیا نماز صبح می خونی، قرآن بلدی، به ولایت اعتقاد داری. خدا رو شکر که من نون تا حالا به نرخ روز نخوردم. ولی بخدا جامعه پر شده از ریا و ریاکاری مذهبی نه میشه فهمید کی ریاکاره کی درست میگه. زمان شاه با دیکتاتوریش حداقل ریا کاری نبود. عجب مدینه فاضله ای درست کردیم.
  دکتر نوری زاد میگن من حاضرم با خامنه ای مناظره کنم. آخه دکتر جان با کسی که راهنمایی هم نداره مناظره چی؟ حرف چی؟ اما من و تمام جوانان آزاده وطن تاوقتی کار رو به جایی نرسوندن که طاقت ما هم تموم بشه و بریم مثل بقیه حاضریم (و بیشتر من حاضرم) مناظره کنم اونم نه با هر کسی ، تنها با کسانی که حداقل سواد درست و حسابی داخل این نظام داشته باشه. دکتر نوری زاد عزیز بنظر شما آیا این شریعت مداری ها و طائب ها اصلا سواد آکادمیکی دارند که بخواهید با اونا وارد صحبت شوید.

  دکتر نوری زاد باور کنید بارها گفتم با خودم به من چه بگذار هر چی می خواد بشه بشه این مردم و این نظامشون . گله گوسفند که توسط شیر اداره میشود خیلی بهتر است از گله شیری که توسط گوسفند اداره شود. باز گفتم نه رسالت دانشجویان و اصحاب علم و فرهنگ روشنگری است. منتها وقتی این همه تعدی ها و اوینی ها که می بینم بخاطر تنها بخاطر عقایدشون مجازات میشن از درون به خودم نهیب می زنم که ایران جای ماندن نیست. ولی کدوم ایرانی هست که دلش واسه ایران به طپش در نیاد. افسوس دکترجان افسوس

   
 40. سلام بر نوریزاد عزیزم
  آیا به صحت این داستان که من بارها تعریف آن را از فراز منابر موصوف به منبر رسول الله و از دهان عالمان دینی ملبس به لباس رسول الله(!) شنیده ام معتقدی؟”وقتی در تاریکی شب ناشناسانه خوراک آن خانواده فقیر را رساند شروع کرد به بازی با آن طفلکان بی بابا. چهار دست و پا روی زمین راه می رفت و بچه ها را بر پشت خود سواری می داد و چون ناله زن شوی مرده را شنید که لعنت کند خدا علی بن ابیطالب را که شویم در سپاه او بود که کشته شد منقلب گشته صورتش را به هرم شعله های آتش تنور گدازان نزدیک کرده نالید که الهی بر من ببخشای و از آن زن خواست که دعا کن خداوند علی را به راه راست هدایت فرماید”
  همین یا چیزی قریب به این .به راستی میخواهم بدانم به صحت آن می توان اعتقاد داشت؟ما تصویر بوسه زدن پاپ بر پای بزهکار نوجوان را دیده ایم ولی تصویری از سواری دادن علی به یتیمان سرباز سپاهش در دست نداریم.پس از تو که عالم دینی نیستی و ملبس به لباس پیامبر(!)نیستی می پرسم آیا آن علی که تو خوانده ای . شناخته ای و شاید درک و لمس و شهود کرده ای می تواند چنین کرده باشد؟آیا از علی که تو می شناسی چنین خود شکستنی در روزهای امیری و خلافت بر می آید؟
  اگر نه، پس با هزار ساعت بحث و استدلال حکام مسلمان و مجتهدمان را اندرز مشفقانه دهیم که این همه آقایی که دارند را برای ساعتی فرو گذارند و به جای آن مسیحی اهل کتاب ناپاک(!)-که اگر از لیوانی آب بنوشد بی طهارت دادن نمیتوان از آن استفاده نمود(!)-نه پا که پیشانی نه یک مسلمان بزهکار اجنبی که جوانان نیک نهاد اما نا همدل خود را بوسه ای دهند…
  و اما اگر آری، عالمانه برای ما جاهلان حل این معما کنند که چگونه با ادعای تشیع علوی تفرعنی بدوی بر ملت خویش روا می دارند؟ملتی که از قضا اکثرشان خود شیعیان علوی هستند و آشنا به سیره امام علی…
  این، واقعیت باشد یا افسانه چه توفیر دارد در اصل موضوع که معرفت ناشی از آن است!چیزی است که در متن ادب دینی ما و علی الخصوص دین اینان-عالمان حاکم بر ما که خود را ولی حق بر معتقدان به شریعت اسلام می دانند-موجود است و وجودی انکار ناشدنی دارد…
  و تو به من بگو برادر چه شرم و بی حیایی از این بالاتر که دانایان این معرفت را لازم است به الگو برداری از جناب پاپ فرا بخوانیم؟!نه اینکه آموختن از هر دیگری نیک نهاد نیک رفتاری ارزش نباشد.حاشا و کلا!حرف در بی مروتی آنان است که مدعی میراث داری اولین اسلام آورنده به آخرین پیامبر الهی اند و گزاف تر اینکه مدعی پاسبانی و پاسداری از آموزه های او اما برای سخن گفتن در حضورشان از هفتاد غربال ریزتر از ریز باید عبور کرد…حاشا به غیرت و انصافشان که یک مسیحی اهل کتاب ناپاک(!)-که اگر از لیوانی آب بنوشد بی طهارت دادن نمی توان از آن استفاده نمود(!)-آنچه بر اساس فطرت پاک انسانی می کند همان است که پیشوای اینان میکرد و می آموخت و اینان نان او می خورندو نامش را می آلایند…
  شکر می گویم الاه نازنین خود را که کافرم کرد به این مسلمانی که اینان به خردسالی و نوجوانی و نادانی ذهن بی پناه مرا به آن قفل زدند…
  بار الاها نبخشای بر آنان که هوسهای پست خویش را به نام پاک تو بند می کنند به سالوس و فریب.آمین.
  بگو با من برادر که قلبم در کار انفجار است…

   
 41. سید ابوالفضل

  آقا یا خانوم “توهم”
  سلام
  مافریب نخوردیم
  از نوشته ی شما چنین استنباط کردم که گویا فکر می کنید مردم که به پای صندوق های رای آمده اند باز هم فریب خورده اند. من اما چنین اعتقادی ندارم . اشتباه نشود من نمی گویم که اقتدارگرایان برای این که مردم را به پای صندوق رای بکشانند از شیوه های فریبنده استفاده نمی کنند. حتما این کار را کرده اند . من اما می خواهم بگویم ما فریب آن ها را نخوردیم.
  اقتدارگرایان هرگز تصور نمی کردند که چنین نتیجه ای از صندوق های رای بیرون بیاید. آن ها حتی با رد صلاحیت آقای هاشمی هزینه ی گزافی را متحمل شدند تا چنین نتیجه ای حاصل نشود . وزیر اطلاعات در شورای نگهبان صاحتا اعلام کرده بود که اگر هاشمی روی کار بیاید ، هرچه که که در این هشت سال رشته ایم پنبه خواهد شد . اکنون با انتخاب روحانی و کابینه ای که در حال شکل گیری است ، پنبه های آن ها در حال رشته شدن است. این چیزی است که به شدت آن ها را عصبانی کرده تا جایی که همگی مصممند تا آن جا که می توانند از رخداد چنین پیشامدی جلوگیری کنند. موضع گیری کیهان وافرادی نظیر حداد عادل به کنار ، اکنون کار به جایی رسیده که قاضی القضات نیز که باید (حداقل به ظاهر هم که شده) بی طرف ترین موضع را داشته باشد صراحتا موضع گیری می کند و خط و نشان می کشد . این ها همگی علائمی است که نا خوشنودی اقتدارگرایان را نشان می دهد.
  چرا عرض می کنم ما فریب نخوردیم؟ زیرا ما علی رغم میل اقتدارگرایان و حتی برخی دوستان خودمان که انتخابات را تحریم نمودند ، در صحنه حاضر شدیم و با رایمان با بلندترین صدا به آن ها” نه ” گفتیم . آن چنان که همه ی دنیا صدای رسای “نه ” ی ما را شنیدند، از جمله خود اقتدارگرایان . به نظر من این چنین نتیجه ی بی نظیری ، لطف خداوند ، پایداری مردم ورهبرانشان ، پایداری زندانیان سیاسی و حاصل شکنجه ها و شهادت ها والبته فهم و تیز بینی ورهبری بزرگانی چون خاتمی و هاشمی بود. ما بازی را بهم زدیم و نتیجه را عوض کردیم . نتیجه شد رای “نه” ی مردم به اقتدارگرایان . اکنون هم آن ها به صرافت افتاده اند تا آب رفته را به جوی بازگردانند. به نظر من آن ها که تحریم را صحیح می دانستند و در رای دادن شرکت نکردند ، اشتباه کردند و عملکردشان در همان اندازه ی خودش موجب تضعیفمان شد . تصور کنید اگر آن ها که رای ندادند (دوازده میلیون نفر ) شرکت می کردند و اکنون روحانی سی میلیون رای می داشت ، می شود تصور کرد که در آن صورت با چه اقتداری می توانست کابینه را ببندد و شعار هایش را عملی کند.
  ما دنبال انقلاب که نیستیم . ما اصلاح طلبیم . اصلاحات هم از صندوق رای میگذرد. ما از فرصت پیش آمده استفاده کردیم و گفتمانمان را مطرح کردیم و ماهیت اقتدارگرایان را تا حد توان آشکار کردیم . و معلوم کردیم که رای گفتمان “جلیلی “! چقدر است ورای ما چقدر. ما نشان دادیم علی رغم چهار سال حکومت کودتا و ایجاد محیط امنیتی ، بستن روزنامه ها ، تعطیلی احزاب جلوگیری از تجمعات (حتی به صورت دعای کمیل ) و زندان و شکنجه و خفقان ، و این که آن ها تبلیغ می کردند که ما دیگر مرده ایم ، نه تنها نمرده ایم بلکه حتی مرعوب هم نشده ایم . ما هستیم . ایستاده ایم . حضور داریم . اکثریتیم . و مسالمت آمیز و انسانی خودمان را ثابت کردیم.
  با این هم دستاورد اگر ما فریب خورده ایم چه چیزی بهتر از این فریب است . من که حاضرم هر روز این طوری فریب بخورم. پس بیاییم قدر این پیروزی بزرگ را بدانیم و آن را پاس بداریم و “فریب ” نخوریم. به نظر من باید در جهت به ثمر رساندن این پیروزی ، پشت سر آقای روحانی ایستاد و همچنان از او حمایت کرد تا او بتواند تا حد امکان شعارهایش را اجرایی کند.
  نه دوست عزیز ما فریب نخوردیم .

   
 42. سید ابوالفضل

  سلام بر نوریزاد عزیز
  در سیمای شریعتمداری شیطان را مجسم می بینم
  من یک بار دیگر هم نوشتم که هر گاه به چهره ی شریعتمداری نگاه می کنم ، در آ ن شیطان را مجسم می بینم . این را نه ازروی حرص وتخلیه ی عقده های روانی و یا قصد بی احترامی ، بلکه دقیقا از روی حس درونی ویا شاید تربیت دینی ام گفتم . مگر نه این که شیطان موجودی است که به هر حیله و ترفندی متوسل می شود تا خلایق را از راه راست منحرف کند. ودراین راه از هیچ بی آبرویی ، از هیچ بی شرمی ، از هیچ حق کشی ، از هیچ ظلمی ، پروایی ندارد . اگر چنین است آیا به واقع شریعتمداری شیطان نیست؟
  بزگترین دروغ ها و آشکارترین آن ها از سوی او و در روزنامه ی کیهان ، بر علیه شریف ترین افراد کشور انتشار یافته است. او در هر جنایت و ظلمی که در کشور رخ داده (حداقل در سال های اخیر ) سهیم بوده . به نوعی انجام آن جنایت را پیشنهاد و زمینه های فکری آن را فراهم نموده و این تفکر را بستر سازی کرده که انجام آن جنایت خواست اسلام و رهبر می باشد .
  در هر موردی که قرار بوده آبروی سیاستمداری ریخته شود تا او نتواند حرف حق خودش را برزبان بیاورد و مجبور شود صحنه را به نفع اقتدار گرایان ترک کند ، این شریعتمداری و روزنامه ی کیهان بوده که تلاش کرده تا هر نوع تهمت و افترایی را وارد کند و با توجه به مصونیت اهنینی که داشته بی واهمه از هر نوع پیگردی ، از هیچ کوششی در این راه فروگذار نکرده .
  هر وقت که قرار بوده حقی پایمال شود. خون بی گناهی ریخته شود و یا خون بناحق ریخته ای کتمان شود نقش شریعتمداری و روزنامه ی کیهان در آن برجسته و اغلب بی بدیل است. علاوه بر آن هر گاه قرار بر این شده که جریان حقایق واژگونه وانمود شود ، این روزنامه ی کیهان و حسین شریعتمداری بوده اند که نقش اصلی و رهبری کننده را به عهده داشته اند تا جایی که حتی نهادهایی مانند صدا وسیما نیز از ایشان خط وربط خود را الگو برداری می کرده اند چه رسد به برخی روزنامه های معلوم الحال .
  آن ها جریان های بعد از انتخابات را به گونه ای باز سازی و انتشار دادند که مظلوم را به جای ظالم و ظالم را به جای مظلوم نشاندند. اکنون آن ها که کودتا کردند ، رای مردم را دزدیدند، مردم را در خیابان آماج گلوله و باتوم و چماق و قداره قرار دادند . آن ها که با ماشین از روی بدن جوانان مردم عبور کردند و استخوانهاشان را زیر چرخ های خودروی خود خرد نمودند ، آن ها که مردم را از پل به زیر افکندند، آنان که با تیر مستقیم پیشانی وسینه ی جوانان مردم را نشانه گرفتند ، آن ها که به جوانان مردم (دختر وپسر ) در کهریزک تجاوز کردند و آن ها را در زیر شکنجه به شهادت رساندند …. آن ها بر حقند و مظلومان این وقایع ” اهالی فتنه “. کودتاگران و قاتلان اکنون یا قاضی و مدعی العمومند یا وزیر و وکیل و ارباب رسانه ووو. و رهبران مردم فتنه گرند و در حبس وحصر .
  انصاف دهید کس (ان)ی که می توان(ن)د چنین شعبده ای را در کار مردم نمای(ن)د چیزی جز شیطان است(هستند)؟
  من در سیمای شریعتمداری شیطان را مجسم می بینم .
  روزنامه ی کیهان ارگان شیطان است.

   
 43. امید به فردا

  آقای نوریزاد حرف بنده را در رابطه با امام چمعه غاصب تهران سانسور فرمودید با اینکه مطالب بسیار تندتر از آن در همین صفحه موجود است. این مطلب را در سایت ملی و مذهبی هم در جواب امام جماعت غاصب گذاشته بودم و آنجا هست. گمانم نبود که سانسور شود.

   
 44. درود بر شما
  این روزهای همایونی !
  ما میگیم شاه نمی خوام رییس تدارکات عوض میشه !

   
 45. عنصر زمان و مکان که از سوی امام تاکید فراوان بر آن شد را فراموش نکنید ، کسانی که سن و سالی از آنان گذشته است به یاد دارند که قبل از انقلاب شکوهمندمان کلمه ” الاحقر” زینت بخش امضای علمای اعلام از صدر تا ذیل بود و فعلا از قاموسشان حذف شده است. علمای مسیحیت قبل از ما به کشف نقش عنصر زمان و مکان در اجتهاد نائل شده بودند .

   
 46. با سلام بر جناب نوریزاد عزیز.. اینکه اینروزها ی آقای روحانی چگونه است را باید در سیمای شبکه قدرت و روحیات آن جستجو کرد. بدون تردید در حال حاضر چالشی حیاتی بر سر راه ایشان وجود دارد و آن هم تعیین تکلیف با میراث احمدی نژاد است. ثمرات این 8 سال سیاه در تاریخ ایران که هیچگاه فراموش نخواهد شد و به لطف تکنولوژی پیش رفته بطور بسیاردقیق و بدون نیاز به کشف صلاحیت راویان در دسترس همگان میباشد هرگز بدون پشتیبانی قاطع رهبری بعنوان یک واقعیت غیر قابل انکار است مقدور و ممکن نبود. در این راه اراده ایشان منوط به از کار انداختن مجلس و تمامی نهادهای مدنی و اداری نظارت گردید و قوه قضائی بر خلاف شرح وظائفش اهرم ایجاد اطمینان از عدم وجود هر مزاحمی بر سر راه احمدی نژاد.امروز آنچه شاهدیم تلاش عجیب و سعی وافر ایشان در موفق و پاک نشان دادن دولتی است که در افکار عمومی حکم محکومیت قطعی دارد و لا جرم این حکم دامنگیر پشتیبان اصلی وی نیز است. چالش سر راه روحانی این است که آیا باید این ادعای رهبری را بپذیرد یا نه؟ اگر روحانی به این وضعیت رضایت دهد در این صورت مسبب کلیه نابسامانیها و فجایعی خواهد بود که در انها نقشی نداشته است و این نهایت مطلوب نظام است. ولی اگر با این ادعا موافق نباشد که تا به حال هم نبوده ناچار از افشای ابعاد فاجعه است که این امر یعنی محکومیت اصلی پشتیبان اصلی احمدی نژاد. تلاشها و عریده های اصحاب ولایت امروز ناشی از نگرانی در مورد تبعات این وضع است و به همین دلیل او را تهدید می کنند که بازی مورد نظر رهبری را دنبال کند. باید دید این چالش به کجا میرسد.

  در نزد نظامیان اصطلاحی است به این مضمون که” عمق آتش دشمن نشان از عمق وحشت وی دارد”. امروز که برای دولتی که هنوز سرکار نیامده رئیس قوه قضائیه تمام شئونات لباس و حرفه و شغل خود را بکناری می نهد و شروع به تهدید می کند و روسای چماقدراران تهدید به خروج خیابانی می نمایند وضعیت بیم و امید های سینه چاکان و رانت خوارهای دستگاه حاکمه هر چه عریانتر در مقابل همگان قرار میگیرد. در زمانی که فرمانده ناجا بعد از حدود 4 سال از فاجعه کهریزک مصاحبه میکند و سعی در تطهیر خود دارد که به کی قسم من کاره ای نبودم و اصلا من برای جمع آوری ماهواره وارد حریم خصوص مردم نشدم و آن راپل باز هم یکنفر بود و اصلا من با همه رفیقم و چنین و چنان یعنی آتش به هیمه رفقا افتاده است. امروز بر اساس حرفهای پنهانی که بعضا آشکار میشود چماقراران بشدت از یک رویاروئی دیگر در هراسند. یکی از ایشان گفته بود که اگر در همین تهران ناگهان 500 هزار نفر بیایند بیرون چکار کنیم؟ این حرف را میزند چون فهمیده است که اوضاع چگونه است. در سال 88 اگر مردم به وضعیت انتخابات اعتراض کردند اصلا روی بحثشان بالاترین رده کشور نبود و فکر می کردند که در ساز و کار انتخاباتی به اعتراضشان پرداخته میشود. ولی امروز دیگر آن ظن پسندیده را به حکومت ندارند و عملا منتظر کار شکنی دستگاه ولایت در کار مردم هستند. زمان نشان خواهد داد که رهبری در نهایت همسوئی با منافع مردم را علیرغم همه تلخیهایش خواهد پذیرفت یا تقابل با آن را. ما دعامیکنی اولّی باشد. شما هم دعا کنید

   
 47. اقای نوریزاد امشب در برنامه راز نتیجه غلط سیاست احمدینژاد را در سیاست خارجی دیدم که چگونه رابطه خوب ایران و عربستان و کشورهای منطقه که با درایت اقایان رفسنجانی و خاتمی بدست امده بود را ایشان نتوانست درست مدیریت کند و نتیجه کشمکش بین ایران و عربستان و کشورهای عربی باعث این برادرکشیها در سوریه عراق و پاکستان و… شده است
  لطفا در این مورد هم مطلبی بنویسید تا خوانندگان هم نظراتشان را مطرح کنند .
  در پناه حق باشید

   
 48. دوستان و عزيزان خواننده . در پيرو سخنان نوري زاد دلير مي خواستم به عرض برسانم كه آقا يا خانمي كه به نام يك ايراني در بخش نظرات مطلب نوشته ،درست گفته و به قول معروف آدم عاقل از يك سوراخ دو بار گزيده نمي شود. پا بوسي پاپ با پابوسي نوري زاد كلي با هم فرق دارند. نوري زاد مي خواست عرف زشت جامعه را بشكند و بگويد كه بني آدم اعضاي يك پيكرند و نبايد به صرف داشتن دين و ايمان ديگري، كسي مورد آزار و اذيت قرار گيرد و در اين راستا پاي كودكي بيگناه را بوسيد بي اين كه بخواهد براي دين و مذهب اش تبليغ كند .اما پاپ نه به منظور تقدم انسانيت براديان بلكه براي اين كه بگويد در دين ما مسيحي و مسلمان يكي است دست به فريب خلق زد. چرا ؟
  به اين دليل « …از آن رو كه زني كه دخترك وي روح پليد داشت چون خبر او را بشنيد فورا آمده بر پاي هاي او افتاد . و او زن يوناني اهل فنيقيه صوريه بود . پس از وي استدعا كرد كه ديو را از دخترش بيرون كند . عيسي وي را گفت بگذار اول فرزندان سير شوند زيرا نان فرزندان را گرفتن و پيش سگان انداختن نيكو نيست . آن زن در جواب وي گفت بلي خداوندا ، زير سگان نيز پس خورهاي فرزندان را از زير سفره مي خورند . … انجيل مرقس . باب 7 ‌آيات 25 تا 28» خوانديد ؟ برابراين آيات ، عيسي بين مردم خودش و ديگران تفاوت قائل بوده و برخلاف آنچه روحانيان عيسوي مي گويند و به دروغ تظاهر به مساوات ويكسان نگري مي كنند ، بنا به آنچه در انجيل آمده است ، شخص پيامبر ، دونگري داشته است . اونهم درحدي كه غيرخودي را سگ خطاب مي كرده است. البته اين منحصر به عيسي نمي شود . در تورات نيز مي خوانيم « من يهوه ،‌خداي قوم يهودم » و يا حكم خدا را (سفر تثنيه . باب سيزدهم . آيات 1 تا 15)در باره برخورد با پيروان ديگر اديان مي بينيم كه خلاصه اش چنين است :‌« ‌ اگر نبي يا بيننده خوابي گفت بايد خدايان غير يهود را پرستيد آن نبي يا بيننده خواب كشته شود . 6 و اگر برادرت … يا پسر يا دختر تو يا زن …يا رفيقت كه مثل جان تو باشد ترا در خفا اغواكند و گويد كه برويم و خدايان غير را كه تو و پدرانت نشناخته ايد عبادت نماييم …. 8 … بر وي رحم نكن و براو شفت منما و او را پنهان مكن . 9 البته او را به قتل رسان . دست تو اول به قتل او دراز شود و بعد دست تمامي قوم . 10 و او را به سنگ سنگسار نما تا بميرد … 12 اگر در يكي از شهرهايي كه يهوه خدايت به تو بجهت سكونت مي دهد خبر يابي كه بععضي پسران بلبعال از ميان تو بيرون رفته ساكنان شهر خود را منحرف ساخته گفته اند برويم و خدايان غير را كه نشناخته ايم عبادت كنيم …. تجسس نما … اگراين امر صحيح بود … 15 البته ساكنان آن شهر را به دم شمشير بكش و آن را با هرچه درآن هست و بهايم اش را به دم شمشير هلاك نما . و همه ي غنيميت آن را در ميان كوچه اي جمع كن و شهر را با تمامي غنيمت اش براي يهوه خدايت به آتش بالكل بسوزان … »
  و اين دو نگري و خود را از ديگران متمايز كردن در اسلام نيز هست چنانكه «‌ … اي كساني كه ايمان آورديد يهوديان و مسيحيان را به دوستي نگيريد ، آنها دوستان يكديگرند ، هركس با آنها دوستي كند ، او هم از آن هاست ،‌كه خدا ستمكاران را هدايت نمي كند . مائده . آيه 51 » و موارد ديگري كه نشانه هايش را در مذهب و داستان سيادت بعضي مي بينيم.
  مقصود اين كه اين نويسنده راست مي گويد و نبايد فريب اديان را خورد و باور كرد كه اين ها بشر را به يك چشم و مساوي هم مي بينند و هركه عملش درست باشد مقرب تراست . اگر چه آيات و رواياتي هستند كه دراين باره سخن مي گويند اما به عمل كار برآيد ، به سخنراني نيست . به داستان فدك و سهم الارثي كه فاطمه مي خواهد و به داستان سيادت و خمس و امتيازاتي كه سيدها مي طلبند و خود را تافته هاي جدا بافته مي خوانند ، به داستان جنگ هزار و چند صد ساله اي كه براي حكومت آل علي بوده است و سيادت قريش برغير قريش و روحاني برجسماني و عرب برعجم توجه كنيم تا بفهميم كه اين قصه سر دراز دارد و پابوسي نوري زاد با پابوسي پاپ تومني هفت صنار فرق دارند. فكر مي كنم دوره ساده لوحي و بي خبري در حال به پايان رسيدن است و عصر پرسش و پژوهش آغاز شده و بهتر است خاخام و كشيش و آخوند كاري ديگر را پيشه كنند و به جاي خام كردن خلق خدا ، صنعتي ، شغلي ، حرفه اي ، بيابند. چون اين جور كه باد مي آيد و شاخه مي جنبد دير و زود دارد و سوخت و سوز ندارد آن روزي كه همه دست از دين بشويند و به انسانيت روي آورند. امروزشيعه ،فردا سني، پس فردا، يهودي،‌پس اون فردامسيحي.حكومت اسلامي به ما نشان داد كه بهتراست به جاي تقليدو پيروي بفكر تحقيق و پيشروي باشيم وگر نه الفاتحه .

   
 49. گویند دو نفر از اراذل و اوباش تهرانی در سالهای نه چندان دور به اصفهان رفتند تا به اصطلاح خودشان “حال” یوزباشی حاضر جواب را بگیرند. او را کنار مغازه ای در حال تماشای تعدادی قلمدان قلمکاری شده ی ناب اصفهانی یافتند . شروع کردند به سر به سر گذاشتن با وی و ایراد الفاظی ناشایست تا بلکه او را تحریک به جواب دادن کنند. یوزباشی با خونسردی هر چه آنها می گفتند فقط با لهجه ی شیرین خود جواب می داد “تو قلمدون”. کم کم کار به فحاشی به یوزباشی رسید و عاقبت نتوانستند وی را عصبانی کنند. دمشان را روی کولشان گذاشتند که بروند. یوزباشی این بار با همان لهجه ی شیرین به سخن در آمد که ” کوجا!؟ قلمدوندونا یادتون رفت ببرین”!
  ما به این بوزباشی امید بسته ایم. صبر داشته باشید! والله مع الصابرین انشالله..

   
 50. به رئيس جمهور
  بازهم خط و نشان ها شروع شد . طبق معمول و به روال سالياني كه گذشت و نام آن را سال هاي انقلاب گذاشته ايم . مشتي هوچي كه راحت به اين و آن حمله مي كنند و مي زنند و مي بنندند و مي كشند و شكنجه مي دهند و فرارمي كنند و نازشصت مي گيرند و اسم خودشان را مردم مي گذارند.
  بازهم قلم به دستان مزدور شروع به خط و نشان كشيدن كردند كه بايد چينن كرد و چنان ؛ و گرنه مردم مي آيند و مجلس نمي گذارد ، و رهبر دلخور مي شود و امثال اين فرمايشات!
  گويا باور ندارند كه مردم از آنها ، به قول خودشان برائت جسته اند . گويانمي خواهند باوركنند كه مردم حسابشان را با آنها جدا كرده اند و با اين ترفندها و دروغ و نيرنگ ها نمي توان دگر بار حرف هاي دروغ گفت و خود را مردم خواند و خلق را فريفت.
  اين كه مي گويم قلم بدست مزدور ، سخني بيجا نيست . اين ها از راه قلم سود ها برده اند ، به جاه و مال بسيار رسيده اند و نفوذ بسياري به دست آورده اند . چون قلمشان در خدمت حكومت بوده ، نه مردم . قلمي كه فروخته شده و هرگاه ارباب فرمان داده يا احساس كرده اند كه خوشايند اربابشان است ،‌ انگ ها زده اند و رنگ ها و نيرنگ ها بكار بسته اند . بندگان خوب را ناصالح نوشته و خادمين را خائن خوانده و بنا به مناسبت، نامي كه شايسته خود و روسايشان بوده به اين و آن داده و يكي را اهل فتنه ، ديگري را منحرف ، و آن يكي را خائن و مزدور خوانده اند.
  و دراين ايام ، براي كسي كه با تمام قوا كوشيدند به رياست نرسد و او رسيد ، دستور العمل ها صادرمي فرمايند كه فلان كسان را در فلان پست بگمار و از گذاشتن فلان كسان در فلان وزرات خانه ها پرهيز كن و چنين كن و چنان كن و اگر چنان نكردي ، از راي اعتماد خبري نيست و نوچه هايشان ، كه متاسفانه و به اشتباه ، پا به دانشگاه گذاشته و با پارتي بازي ، دركمال تاسف و دريغ ، تكيه برمسند تدريس زده اند خط و نشان مي كشند كه اگر چنين نشود و چنين نكني ، دگر بار به سرپُست قبلي بازخواهيم گشت و به خيابان ها خواهيم ريخت و شيشه ها خواهيم شكست و آدم ها آزار خواهيم داد و توحش را احيا خواهيم كرد و به دانشگاه ها خواهيم ريخت و جوان ها را مي زنيم و مي كشيم و چه و چه و چه ؛ و نام مردم را نيز برخود گذاشته ، مي فرمايند كه مردم ! به خيابان ها خواهند ريخت و از اين دست خط و نشان ها مي كِشند تا بتوانند بُكشند.
  روي سخنم با قداره بندان ، قلم فروشان و سوء استفاده گران مجلسي نيست . روي سخنم با كسي است كه طرفِ سخن الله كرم ، شريعتمداري و نمايندگان ِ خادم رهبر و مخدوم ِ ملت است . مخاظب من رئيس جمهور آينده ايران است.
  آقاي روحاني ؛ اين ضرب المثل زيباي پارسي را به خاطر بسپاريد كه
  «‌ خشت اول گرنهد معمار كج / تا ثريا مي رود ديوار كج »
  مراقب باشيد كه اگر به اين گروه ، كه اين زمان، برايتان خط و نشان مي كشند باج دهيد ، تا روزي كه در مسند قدرت هستيد بايد گوش بفرمان باشيد و اوامرشان را اطاعت كنيد و اين نامردمان، هر روز بيشتر از ديروز ، از شما طلبكار خواهند شد. طلب خيالي اين ها نه گستره اي معين دارد و نه ژرفنايي معلوم . درس بگيريد از گذشته و گذشتگان . اين ها براستي خود را صاحبان اين كشور مي دانند و اربابان اين ملت . اين ها را نه شرمي است و نه حيايي . باور نداريد به عمل آنها در باره خودتان در پيش از انتخابات نگاه كنيد و به سخن و ادعايشان در پس از انتخابات بنگريد.
  جناب رئيس جمهور . خوب مي دانيد كه مردم مي دانند، آقاي احمدي نژاد كاره اي نبود . يك دست بوس رهبر بود كه منهاي مخالفت هاي پاياني اش ، دائم گوش به فرمان ِ آقا داشت. اگر اين كشور به اينجا رسيد ، نه به دليل سياست هاي آقاي احمدي نژاد كه به دليل فرامين مقام معظم رهبري بود. رهبر، خوب مي تواند امر و نهي كند و خط و روش ترسيم نمايد و اگر كاري در راستاي منفعت مردم كرد يا كردند به بوق دارانش بفرمايد تا آن را به نام مقام معظم ثبت كنند و با پروپا گاندهايشان يكي را صد جلوه دهند ، اما همانگونه كه مي بينيد و مي دانيد پاسخگوي عملكرد ناصواب خود نيست و اگر مردم را به رنج اندازد ، چنان كه سال هاست انداخته ،‌ پاسخگوي اعمال نادرستي كه بنا به فرمان مستقيم ، يا اشارات ايشان انجام شده ، نبوده است. دل به اين خوش نكنيد كه خدمات و صدمات به حساب شما نوشته خواهد شد . بنا به تجربه موجود ، خدمات از آن رهبر معظم ، و صدمات به نام احمدي نژاد و خاتمي و امثالهم خواهد بود . ازتاريخ درس بگيريد و خيلي خود را با هوش ندانيد و نپنداريد كه آقايان رفسنجاني و خاتمي و احمدي نژاد ، خيلي پخمه ونادان و خنگ بودند.
  آقاي رئيس جمهور. مي دانيد و مي دانيم ؛ كساني بودند كه مي خواستند دولتِ آقا اجازه ، تشكيل دهند اما ملت آنها را نپسنديد و برخلاف تبليغاتي كه ذوب شدگان ولايت برايشان كردند، و خودشان سال ها با پول مردم به تبليغ غيرمستقيم مشغول بودند روي خوش از مردم نديدند. از آقا اجازه ، پرهيز كن كه مردم رهبر انتخاب كرده اند نه نوكر.
  جناب رئيس جمهور . اگر چه تو نيز مثل ما ، در فرهنگي بزرگ شده و رشد يافته اي كه كـُرنش و ذلت را تبليغ مي كرده و مي كند و به حدي دراين كار پيشروي كرده كه زنده را وامي دارد تا برآستان مرده سر بسايد و بوسه بزند ، خود را از بند اوهام و خرافات رها نما و ‌كـُرنش نكن . اسير القاب مشتي دغل باز كه براي بزرگ نمودن خود ، برخي مردگان و زندگان را بزرگ كرده اند نشو. به ياد داشته باش كه هيچ فرزندي طالب پدري خوار ذليل نيست. تاكيد مي كنم كه تو ، گزينه ي حضرت آقا نبودي و اگر مصالح حضرت آقا ايجاب نمي كرد اجازه ي رياست به جنابعالي را نمي داد . مطمئن باش كه اگر مي توانست ، يا بتواند ، تو را از كار بركنار خواهد كرد چون دست بوسان و پابوسان بسياري هستند كه نوكري ايشان را افتخار بدانند و بدان ببالند . تو را مردم به او تحميل كردند . مواظب باش كه فريب شريعتمداري ها را نخوري و باور نكني كه يا ، بايد مطيع و گوش بفرمان بود و يا ،‌ خداحافظ.
  مردم با تو آمدند و با تو هستند و با تو خواهند بود تا زماني كه بدانند لياقت رهبري آنها را داري. فريب سكوت مردم را نخور. مردم اگر درجايي سكوت كردند نشان بي تفاوتي شان نبود . مجبور به سكوت بودند. دراولين فرصت بازهم آمدند و مي آيند و خواهند آمد و هرگز ميرحسين و كروبي را از ياد نخواهند برد و همچنين حصر كنندگانشان را . شايد ملت ، محصور كنندگان و ميرغضب هايي را كه ميرحسين هارا در بند كرده اند روزي ببخشند اما گفتار و كردار نيكان و بدان را از ياد نخواهند برد. باور نداري ازمردم درباره بابك ، اميركبير، رضا شاه ، باقرخان ، مصدق وامثالهم بپرس . برخلاف آنچه برخي روشنفكران مي نويسند ، حافظه تاريخي مردم خوب كار مي كند . خوب . و خوب سره را از ناسره تشخيص مي دهند، خوب .
  از مجلسي ها نترس . از تهديد آنها خوف به دل راه مده و مطمئن باش كه آنها بيشتر به تو نياز دارند تا تو به آنها. فردا نوبت راي گيري براي مجلس است و بنا به شهادت گذشته ، مردم به كساني راي مي دهند كه طرفدار رئيس جمهور منتخب شان باشند ؛ و آنها ، ‌به شدت به اين راي نيازمندند.
  از سويي ديگر ، مخالفين ات مي دانند كه نمي توانند كشور را بدون كابينه بگذارند و مي دانند كه نمي توانند به شما خيلي فشار بياورند چون درنهايت ، زمان مي گذرد و رئيس قبلي مي رود و كشور بدون سرپرست مانده ، دگر بار مقام معظم و مجلسيان ذوب شده در ولايت در جهان مفتضح خواهند شد . و اين براي مقام عظما بسيار گران در مي آيد . به ياد داشته باشيد كه هنوز قاه قاه خنده ي جهانيان به خاطر رد شدن يار غار امام ،ستون انقلاب و مغز متفكر جمهوري اسلامي ، هاشمي رفسنجاني ، به پايان نرسيده است . در برابر مجلسيان بي اراده بايست و چندان پافشاري كن كه به نتيجه برسي و اگر ديدي لازم است ، بگذار چندان تاييدت نكنند تا زمان از دست رود و مردم ايران و جهان به قضاوت بنشينند.
  ما هشت سال را نه بي رئيس جمهور- كه ايكاش بي رييس بوديم – با بدترين رئيس جمهور گذرانيدم و ايران نابود نمي شود اگر يك سال ديگر نيز كشور رئيسي شايسته نداشته باشد. بگذار مردم آنهايي را كه براي منافع خود ، كشور را به نابودي مي كشانند و داعيه نمايندگي اين مردم را دارند بشناسند . مبادا بترسي كه اگر ميكرب ترس در خونت وارد شد ، بزودي همه ي سلول هاي دولت را فاسد مي كند . چنانكه دولت كنوني را ، به درجه اي از فساد رسانده كه مرتضوي را كه بنا به حكم دادگاه هاي همين نظام ، تا پنج سال حق ورود به خدمات دولتي را ندارد ، در رياست سازمان تامين اجتماعي نگهداشته اند . انگار نه انگار كه دولت مجري احكام مجلس و قوه ي قضاييه است. « هرچه بگندد نمكش مي زنند / واي به روزي كه بگندد نمك ». ترس هركس را به كژي مي كشاند ، چنان كه نيرويي كه وظيفه اش جلوگيري از قانون شكني است ، از ترس فشارآوردن به نورچشمي حضرت آقا ، خودش قانون شكن شده است.
  از جنجال شريعتمداري و كيهاني ها نترس . اين ها بنا به عادتي كه دارند مي خواهند با هوچي گري به هدف شان برسند. شجاع باش و به قلم بدستان كيهاني تفهيم كن كه اندازه نگهدارند و حد و حدود خود را بدانند و حريم ديگران را محترم بشمارند. به ياد داشته باش كه كوتاه آمدن در مقابل پرخاش گران و زياده خواهان ، سبب گستاخي بيشتر آنان خواهد شد .
  « اظهار عجز پيش ستم گر زابلهي است / اشك كباب باعث طغيان آتش است »
  و سرانجام ؛ به نام مصالح ، حق مردم را گدايي نكن . باج به اين و آن نده . كساني چون شريعتمداري را كه خود را درعمل رئيس جمهور مي دانند از خود بران و نترس از اين كه اين ها و همفكرانشان توطئه خواهند كرد. مطمئن باش كه آنها در هرحال اين كار را خواهند نمود ،‌چون كاري جزاين بلد نيستند .

   
 51. آقای نوریزاد

  نمی دانم این مطلب را منتشر می گنید یا خیر ولی بهر حال می نویسم و شما هرچه صلاح بود عمل کنید.
  شنیدم که وقتی اسکندر کاخ پرسپلیس را گرفت و حکومت هخامنشی را سرنگون کرد یکی از اشراف ایران را به حکومت منصوب کرد ولی پس از چندی سرنگون شد. دوباره یکی از اشراف دیگر را به حکومت گمارد او هم سرنگون شد. در حیرت مانده بود که چگونه میتواند بدسنت خود ایرانی ها اوضاع را سر و سامان بدهد. نامه ای به استاد خود ارسطو می نویسد و از او راهنمائی می خواهد. ارسطو در یک جمله می نویسد : پست ترین آنها را به حکومت بگمار. وقتی که اسکندر یکی از افراد پائین اجتماع آنروز را به حکومت می گمارد یک ثبات ایجاد می شود گرچه مورد تائید اسکندر نبوده. صرفنظر از اینکه این موضوع از نظر تاریخی سندیت دارد یا خیر ، نکات مثبتی در آن وجود دارد.
  متاسفانه پست ترین لایه اجتماع ایران در راس حکومت است و پیاده هم نمی شود میدانید چرا؟ چون ما مردم خودمان
  خودمان را انکار میکنیم. چون ما عادت نداریم به افکار هم احترام بگذاریم .
  اگر همین حالا بر فرض محال آقای خامنه ای به یک یاره به این نتیجه برسد که حکومت را به نمایندگان واقعی مردم بسپارد که این نمایندگان قطعا آقای روحانی و چسبیدگان به جمهوری اسلامی نخواهند بود ، وضعیت ما بهتر از مصر و تونس و سوریه و لیبی نخواهد شد.
  حتی دو نفر از اوپوزیسیون خارج از کشور را نمیتوان پیدا کرد که به هم اعتماد داشته باشند.

   
 52. درود برخوبان .الان اظهارات اقای صدیقی امام جمعه موقت تهرانو دیدم که گفتن دانشگاه ها الان وضعیتشوت خوبه هم نماز برگزار میکنن هم ارادارند پس ازرءیس جمهور میخایم که بانیاوردن وزیر ورءیس دانشگاه ازفتنه همچنان به تداوم این ارامش کمک کنن .مسلمه که امامان جمعه غلام حلقه به گوش بیت اقا هستن پس بی شک سناریوی درحال وقوع هست مثل کودتای 88بااین تفاوت که اونجا اشکارا دزدی کردن وبه رای مردم دست زدن الان میخان با قبضه کردن وررات خانه ها کودتای پنهان دیگه ای انجام بدن حالا 2راه هست برای اقای روحانی که کوتاه بیان وتن بدن به حاکمیت که لعنو نفرینو بی اعتماد مردمو داره یا به پشتوانه رای مردم مقابل انحصارطلب ها با ایسته باید دید روزهای اینده که رورهای بزرگ زندگی روحانی هست چیکار میکنن ..تمام

   
 53. Chera ayatolah ha va hojatolesslam haye gheyre hokoomati va esslahtalaban moaamem manand POP ha dar peye nejate hatta lebasse khodeshan nemibashand? taa che zamani bayad taghieh kard va az yek hamdelieh sadeh ba NOURIZAD darigh kard?.

   
 54. امید به فردا

  در جواب امام جمعه غاصب تهران

  شما بزن تو رگ. کاری به این کارها نداشته باش اگرچه نگرانی که کاسه کوزه هات بره هوا. شمائی که به خودتان لفظ علماء اطلاق میکنید چه دستاوردی برای جهان داشته اید حتی اکثریت مسلمین (اهل سنت) شما را به رسمیت نمیشناسند. پس شما مدعی چه هستید. شماها با کارخانه های تولید شکر و لاستیک اتومبیل و زمین خواری مشغول باشید و در راه تخریب مملکت از چیزی فروگذار نکنید. شیر مردان و شیر زنان ایرانی که در همه گیتی از ظلم و تجاوزکاری شما گریزانند روزی آن مملکت را دوباره خواهند ساخت. ما دوباره با استخوان خویش ستونهای این سقف آسیب دیده را برپا میکنیم. شما از تنوع گلهای این سرزمین غافلید. مجید توکلی- عبدالله مومنی- احمد زیدآبادی- امید کوکبی- شما حتی نام نخبه های ایرانی را که مشغول خدمت به بشریت هستند را نمیدانید. چند نمونه را برایتان میگویم و میدانم که اگر دست شما به آنها برسد هم چون امید کوکبی دانشمند جوان ایرانی آسیبها خواهند دید. فیروز نادری- مریم میرزاخانی ووووووو……………….میدانید انسان نخبه ای که پدرش به ضرب گلوله جلاالدین فارسی به قتل رسید مورد ظلم شما جماعت بوده و هست.مردم ایران از حمله دوم اعراب هم نجات خواهند یافت. بزرگ ترین داشته ما نیروی انسانی با کیفیت و کارآمد است. شما تنها گره ای در مسیر ایجاد کرده اید که با سر انگشتان تدبیر نخبگان باز خواهد شد. هنوز آشیخ ها و در راس خامنه ای در فکر مکر و حیله علیه مردم هستند. اما بدانید این آخرین فرصتهای شماست. مردم از روی ناچاری به حسن روحانی رای دادند.
  بپا دلا رو نشکنی خیلی خطرناکهههههههههههههههه حسن.
  پاسخ دادن

   
 55. آنکه باید از مردم عذرحواهی سپاه و دیگر ارگانهای دولتی هستنذ که به رقم تاکید اقای خمینی که سپاه و دیگر ارگانهای نظامی را بر حذر داشتند که در دسته بندیهای سیاسی وارد شوند در انتخابات سال 88 به حمایت از اقای احمذینژاد پرداختند
  و باز با این نه بزرگ که در انتخابات اخیر مردم به انها گفتند با پررویی میخواهند کاندیداهای خود را به اقای روحانی تحمیل کنند.

   
 56. سلام بر أقاي نوريزاد عزيز . نگراني از نبود شما دغدغه هر روز من شده و هر بار كه سايت شما بالا مي أيد خدا را شكر مي كنم. ايشالاه هميشه باشيد. مشكل ما شخص شريف رهبري است كه به همه امورات مملكت داري دخالت مي كنند و به صورت سلطاني مملكت را أداره مي كنند. //// خامنه اي به هيچ وجه اصلا ح پذير نيستند و تنها خدا بايد كمك كند كه ايران را //// پاك كند و در مرحله بعد يك رهبر إصلاح طلب با دلي دريايي زمام أمور را بدست بگيرد و فقط نقش نظارتي و مشورتي براي خود قائل باشد و هيچ گونه نقشي در سياستهاي دولتها نداشته باشد و نه اينكه تمام سياستهاي كشور را تا زنده است در اختيار بگيرد. أيا فكر مي كنيد خدا مي تواند؟ . جالب است كه خود رهبر در سخنراني خود به اين نكته مهم أشاره مي كنند كه هر چند سال يك بار دولتي جديد با نيرو هاي تأزه با أيده و انرژي تأزه زمام أمور را بدست مي گيرد، چرا ايشان فكر نمي كنند كه همين تغيير آت در رهبري هم براي كشور لازم است؟

   
 57. خدا کنه غلط باشه

  سلام استاد نوری زاد
  این خبررا نمی دونم دیدید یا نه. امیدوارم راست نباشه اما من هرچی زیرورو کردم دیدم نمی تونه راست نباشه. حالا فکرکنید اگه راست باشه آدمی مثل روحانی چکارمی تونه بکنه با این فاجعه:

  ———–

  بر اساس توافق محرمانه‌ای که بین دولتهای چین و ایران به امضاء رسید امتیاز بهره برداری ومدیریت جابجایی بین المللی کالا در ۸ فرودگاه کشور از جمله فرودگاههای تبریز، شیراز، کرمان، بندرعباس و فرودگاه امام خمینی در تهران برای مدت ۲۵ سال به کنسرسیومی از شرکتهای چینی واگذار گردید چینی‌هاهمچنین برای مدت ۲۵ سال واردات کالا به بنادر جنوبی ایران درحوزه‌های خلیج فارس و دریای عمان را مدیریت خواهند کرد در همین چارچوب دولت ایران متعهد گردید که شبکه ریلی کشور را نیز با عبور از ۳ کشوربه شبکه راه آهن دولتی چین متصل سازد شبکه‌ای که عملا استراتژی چینی‌ها در سیطره مطلق بر بازارهای جهانی را محقق می‌سازد این تعهدات همچنین بخشی از مجموعه امتیازهایی است که دولت ایران در چارچوب تلاش برای پذیرفته شدن در پیمان شانگهای متقبل شده است

  به گزارش کار‌شناسان ایران سبز، توافق اصولی برای واگذاری این امتیازات در مهرماه سال ۸۹ به امضای بهبهانی وزیر وقت راه و ترابری ایران رسیده بود. پس از آن هم طی ملاقات‌هایی که بین وزیر راه، وزیر اقتصاد و دارایی و فرمانده سپاه پاسداران از یک سو و مقامهای چینی از سوی دیگر انجام شد، طرف چینی امضای این قرارداد را منوط به موافقت ایران با اتصال راه آهن ایران به چین از طریق ترکمنستان، ازبکستان و قزاقستان دانست که مورد موافقت قرار گرفت. پروژه‌ای که دولت چین نام «راه ابریشم ریلی» بر آن گذاشته است. نکته قابل توجه در این بخش پرداخت بیشترین هزینه‌های احداث خطوط ریلی از سهم ایران است! جالب توجه‌تر نیز آنکه احداث تمامی ابنیه‌های ایستگاهی و ریلی در این پروژه عظیم توسط کنسرسیوم چینی انجام می‌شود و شرکت‌های ایرانی از آن بهره‌ای نخواهند داشت.

  بعلاوه در ادامه دیدارهای سال گذشته مقامهای ایرانی از چین برای تحقق این پروژه، اسدالله عسکراولادی و بهاء الدین حسینی هاشمی از سوی دفتر ایت الله خامنه‌ای و جعفری به نمایندگی از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء تضمین‌های لازم را برای اجرایی شدن پروژه به چینی‌ها ارائه کردند و نهایتا مقرر شد که سوخت مورد نیاز چینی‌ها هم در تمامی مدت قرارداد در فرودگاه‌ها، بنادر و راه آهن به قیمت دولتی به آن‌ها تحویل داده شود! تا آنجا که از سوی دولت ایران فردی به نام وکیلی به عنوان مسئول تامین سوخت شبکه عظیم حمل و نقل چینی‌ها در کشور منصوب شد.

  متقابلا چینی‌ها ظرف یک سال گذشته با دقت تمام و با مد نظر قرار دادن منافع کامل چین، مفاد قرارداد را در مجموعه‌ای مشتمل بر ۳۰۰ صفحه تهیه و به مقامهای ایرانی ارائه کردند که هفته گذشته و پیش از برپایی اجلاس اخیر پیمان شانگهای به امضاء رسید. به عقیده کار‌شناسان اجرایی شدن این قرار داد عملا کنترل گمرک ایران بر جزییات واردات و صادرات کالا را به شدت کاهش می‌دهد و سیطره بی‌چون و چرای سپاه پاسداران و چینی‌ها را بر اقتصاد داخلی و تجارت خارجی ایران تثبیت خواهد کرد. از سال ۱۹۸۲ به بعد که دولت نیجریه امتیاز بهره برداری از امکانات زیر بنایی خود را به خارجی‌ها واگذار کرد تا کنون چنین قراردادی با چنین ویژگی‌هایی منعقد نشده است.

  بر اساس قرار داد مذکور چینی‌ها مجاز خواهند بود در سال ۲۰۲۵ مشروط به آنکه از یک سال قبل به دولت ایران اعلام کرده باشند، بصورت یک طرفه این قرارداد را ملغی نمایند. بعلاوه برای پیشگیری از واکنش‌های سیاسی و اجتماعی در ایران، دو طرف موافقت کرده‌اند که واگذاری امتیاز بهره برداری از فرودگاه‌ها، بنادر و خطوط ریالی ایران توسط چینی‌ها به تدریج و تا پایان سالجاری خورشیدی صورت پذیرد. دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و فرمانده سپاه پاسداران طی این مدت با تاکید بر اینکه ایجاد شبکه حمل و نقل مشترک با چینی‌ها و واگذاری امتیازات اجباری به آنان یک ضرورت استراتژیک است موافقت آقای خامنه‌ای را برای امضای این قرارداد جلب کرده‌اند. به همین سبب دفتر ایت الله خامنه‌ای انتشار این قرارداد را به دلایل سیاسی و امنیتی ممنوع و آن را بی‌نیاز از تصویب در مجلس دانسته است.

  چینی‌ها به ازاء این قرارداد موظفند سالانه ۳۰% از درآمدهای ناشی از فعالیت خود در بنادر، فرودگاه‌ها و راه آهن را به دو شرکت وابسته به سپاه پاسداران که به همین منظور تاسیس شده‌اند پرداخت نمایند مشروط بر آنکه مجموع این پرداخت‌ها کمتر از ۴ میلیارد دلار نباشد. در مقابل، کنسرسیوم چینی علاوه بر کسب ۷۰% درآمدهای تجاری از شبکه حمل و نقل کشور، نقش بلامنازعی را در چارچوب فعالیت‌های اقتصادی ایران با دیگر کشورهای جهان بر عهده خواهد گرفت.

  با توجه به اینکه سپاه پاسداران اصلیترین طرف ایرانی در قرارداد واگذاری امتیاز مدیریت واردات و صادرات بنادر، فرودگاه‌ها و شبکه ریلی کشور به چینی‌ها است، مقرر شد برای حفظ مصالح امنیتی در این پروژه بزرگ، به پیشنهاد سردار احمد حق طلب از فرماندهان سپاه در فرودگاههای کشور، تعدادی از نیروهای قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مشاور به استخدام کنسرسیونم چینی درآیند و در مقابل حقوق نیمی از کارمندان چینی این پروژه ضد ملی در ایران توسط دولت ایران پرداخت شود! چینی‌ها هم اکنون در حال راه اندازی دفا‌تر خود در سنگاپور، انگلستان، فرانسه و… هستد تا عملا مدیریت تجارت خارجی ایران را بر عهده گیرند.

  مروری اجمالی بر ۳۰۰ صفحه قرارداد ننگین بین ایران و چین نشانگر آن است که نگاه حاکمان جمهوری اسلامی به ایران و ایرانی به مثابه نگاه راهزنانی غارتگر و خونریز است به کاروانی بزرگ و بی‌پناه در بیابان! به عنوان نمونه فقط در یکی از بندهای این قرارداد که عملا تعیین وظایف دولت ایران دربرابر چین است به ازاء عضویت در پیمان شانگهای؛ به این موضوع اشاره شده که قرارداد تعمیر و بازسازی ناوگان کشتی رانی ایران با شرکت‌های انگلیسی، کره جنوبی و هندی فسخ گردد و این مسئولیت مستقیما به شرکت‌های چینی واگذار شود!

  و یا قرارداد بازسازی و نوسازی ۱۱ نیروگاه برق کشور که مقرر شده بود به مناقصه گذاشته شود، با ترک تشریفات مناقصه مستقیما به کنسرسیومی از چین واگذارشود!

  این همه خیانت به منافع ملی در حالی انجام می‌شود که شواهد و مستندات موجود نشان می‌دهد چینی‌ها برای دستیابی به چنین منافعی حاضر به پرداخت هرگونه هزینه‌ای بوده‌اند. در هفتم فوریه ۱۹۹۸ دولت چین اعلام کرده بود که ابرقدرتی اقتصادی نخواهد شد مگر اینکه بعنوان یک هدف استراتژیک حلقه ارتباط زمینی حمل و نقل را با اروپا برقرار نماید. رهبر حزب کمونیست چین در آن تاریخ اعلام کردکه ایجاد یک شبکه ریلی سریع حمل و نقل تا اروپا ارزش هزینه کردن میلیارد‌ها یوان را خواهد داشت.

  چینی‌ها همزمان دسترسی به انرژی ارزان قیمت را به عنوان یکی از اهداف استراتژیک خود تعیین کرده بودند تا بتوانند همچنان تولید کننده کالاهایی با قیمت ارزان باشند و بازارهای جهانی را به تصرف خویش درآورند. البته رهبر حزب کمونیست چین چشم انداز عملی شدن چنین رویاهایی را سال ۲۰۲۰ ارزیابی کرده بود ولی با استفاده از شرایط بحرانی در سیاست خارجی و اقتصاد متزلزل ایران که ناشی از نابخردی غیر قابل وصف نظام حاکم است هم اکنون توانسته‌اند رویاهای بلند پروازانه خود را در جامعه جهانی به واقعیت نزدیک کنند و با خرج کردن از کیسه اقتصاد بیمار ایران، روز به روز هزینه‌های خود را در بازارهای تولیدی و تجاری کاهش دهد و در پی سلطه اخیر و بلند مدت خود بر بازارهای نفت و گاز کشور، سلطه خود را بر بنادر، فرودگاه‌ها و خطوط ریلی ایران هم تثبیت نمایند و از بازار آشفته ایران حداکثر استفاده را به نفع اقتصاد جهش یافته و جهانی شده خود کسب کنند.

  مقامهای چینی با نام گذاری روابط نوین اما ویرانگرخود با ایران تحت عنوان «پل آسیایی – اروپایی» استراتژی وابسته سازی دائمی ایران به چین را مرکز ثقل سیاست گزاری‌های خود قرار داده و ظاهرا در سایه بی‌تدبیری و خیانت دولت حاکم، این روند تا نابودی کامل منافع ملی ایران زمین پیش خواهد رفت

   
 58. پاسخ به اظهارات سخیف صادق لاریجانی:به عنوان تکلیف مدرسه با فرض اینکه فهمت در حدشاگرد کلاس5 ابتدایی است هرشب یک حکایت ازباب /درآداب صحبت/ ویک حکایت ازباب/درفوایدخاموشی /ازگلستان سعدی بنویس ! باشد کمی ادراک پیدا کنی.

   
 59. انعکاس خدمات دولت ؛ یا تطهیر خامنه ای ؟
  ********************************
  آن یکی پرسید اشتر را که هی
  از کجا می آیی ای اقبال پی
  گفت : از حمام گرم کوی تو
  گفت : خود پیداست از زانوی تو
  حکایت امروز احمدی نژاد و حامیان حکومتی اش ، همان حکایت ” شتر ” در داستان ” مدعیان دروغین ” مولاناست .
  تا دیروز ، یاوه گویی های احمدی نژاد ، برای خیلی از مردم حالت طنز داشت و به آن می خندیدند . اما امروز ، فشارهای ناشی از عملکرد بی خردانه او طی این سال ها ، چنان عرصه را بر مردم تنگ کرده است که خیلی از همان مردم که از عهده سیر کردن شکم خود و همسر و فرزندانشان هم بر نمی آیند دیگر توان و یارای خندیدن به این دلقک بازی ها را ندارند .
  یاوه گویی های احمدی نژاد و همکارانش در حضور کسی که خود را همه کاره دین و دنیای این مردم می داند ، و پخش تمام و کمال آن از تلویزیون طی این شب ها ، فقط بر بغض و کینه مردم می افزاید .
  مردمی که بسیاری شان ، تأثیر عملکرد بی خردانه احمدی نژاد و حامیانش در حاکمیت طی این سال ها را با گوشت و پوست خود لمس کرده اند و در زیر فشار سنگین مشکلات اقتصادی ، استخوان خرد می کنند .
  فقط آنچه که مردم را کمی هم به خنده وا می دارد اینکه : اجرای این سناریو در حالیست که در سویی دیگر مشاور آقای روحانی مسایل و مشکلات کشور را فوق تصور قبلی شان اعلام می کند و خود آقای روحانی هم درحضور نمایندگان مجلسی که تا دیروز خیلی شان مدافع سینه چاک احمدی نژاد بودند ، به تشریح اوضاع فلاکت بار کشور می پردازد و همان ها امروز ، مانند شاگردانی سربزیر ، در مقابل معلم خود دست به سینه نشسته اند و فقط می شنوند !
  براستی ، اجرای این سناریوی جدید ، برای انعکاس خدمات احمدی نژاد و همکاران اوست ، یا برای تطیر کسی است که نظر احمدی نژاد به نظرش نزدیک تر بود ؟!

   
 60. همانگونهکه گفتید اینها یا نمیدانند و یا خود را به ندانستن زدهاند برای همین این تهدیدهای روزانه به کابینه روحانی نیست به مردم است دارند علنی میگویند اهای مردمی که شاید بنا بر التماس رهبری برای امدن حتی دشمنان این سزمین به پای صندوقهای رای امدید بدانید ما و رهبرمان شما را فریب دادیم و شما بازهم بعد از 34 سال و بعد از هویدا شدن واقعیات حاکمیت تحقیر و توهم و تحجر بر کشور به پای صندوق های رای امدید بازهم فریب خوردید باز هم تحقیرتان میکنیم بازهم مانند انسانهای بی هویت مجبورتان میکنیم بروید و از حقارت پناهندگی بچشید بروید و افکارتان را هوش و خلاقیتتان را ببخشید چون ما و سرداران ما و سرنیزه ما طعم خون را نمیتواند فراموش کند لذت تحقیر انسانهای بیگناه و مظلوم را نمیتواند از دست بدهد ما میخواهیم همه ما را با انگشت تنفر نشان دهند و بگویند شریعتمداری و روزنامه اش اگرچه سرش به اخور ک گ ب و ام ای شش و موساد بند است ولی از اینکه همه نظام تحت تاثیر اوست لذت میبرد امثال حسینیان فاسد و فلاحیان فاسد بر این کشور خاکمند و از اینها لذت میبرند هنوز دزدیدن خلخال از پای زن مسلمان لذت است هنوز قاضی القضات این کشور از تحقیر و محکومیت مظبومین لذت میبرند و برادرانش در هیئت مدیرهای پالایشگاهها و پتروشیمی ها چپاول میکنند و کسی جرات چپ نگاه کردن به او را ندارند هنوز خسارت زندان کردن بیگناهان در سگدانی کهریزک و کشتن انها از خسارت حداقل در رانندگی کمتر است اری این ندای شبیه زوزه گرگهای تشنه خون و قدرت نه برای روحانی که برای انهائی است که بازهم بخاطر حفظ دینشان و کشورشان مجدادا فریب خوردند و مجددا فهمیدند مردم تنها سنگ استرجا رهبری و گرگهای تشنه خونش و تشنگان سیراب نشدنی از خزانه و قدرت میباشند

   
 61. مناسب است آقای روحانی صحبت های مرد تقوی منتظری دلاور در13 رجب رابا دقت بشنود………آقای خاتمی برو نزد رهبر بگو مردم به من21میلیون رای دادند وهمه دیدند نظر حاکمیت به فرد دیگر بود ومن باید پاسخ رای را بدهم!..اینکه شما تشکیلاتی شبیه مجمع تشخیص و….راه بیاندازی نمی شود….به آقای دری نجف آبادی هم پیغام دادم که بافت وزارت اطلاعات خراب است باید این آدمها را کلا عوض کنی!../نقل به مضمون/این سخنان ارزشمند میبایست نقشه راه 2خرداد قرارمی گرفت که بعد از16سال! این ملت ستمدیده این وضع اسفناک را نداشته باشد اگر خاتمی دقت می کرد به 2 وزیر کشور وارشاد راضی نمی شد که آنها راهم برکنار کنند وامثال کلانتری وصفدر حسینی و بشوند انقلابی!….جالب است اینان با سوابق درخشان! در حال حاضر نیز حضور فعال دارند!

   
 62. خطاب به مخالفان مردم و روحانی

  شریعت نداری ها بدانید که فنته (به قول شما) با 5/18 میلیون رای پیروز انتخابات شد، مردم انتخاب کردند و شما و بزرگتر از شما و تفکر شما و تفکر بزرگتر شما رو رد کردند تفکر شما 4 میلیون رای داشت عالی جنابان کورید یا کر که صدای اعتراض مردم و انتخاب مردم را نشنیدید یا خود را به خواب زدید. روحانی ازاد است هر کسی را برای وزیر انتخاب کند حداقل 18 میلیون مردم به تصمیم ایشون احترام میگذارند و تا پای جان بر خواسته ی بحق خود می ایستند. روحانی بداند حامیان واقعی مردم اند نه چماق داران بی خرد از سرنوشت احمدی نزاد عبرت بگیرد که روزی این چماق داران با کودتای خود ایشون رو به مردم تحمیل کردن حالا همان چماق داران رای به منحرف شدن وی می دهند. جناب روحانی به عهدی که با مردم بستی پایبند باش و وفادار. قول دادی فضای امنیتی از جامعه رخت بربندد و زندانیان سیاسی که به ناحق اسیر اقتدارگرایان شدند آزاد شوند.
  به امید آزادی سید بزرگوارمان و شیخ شجاع و مردمی: میرحسین و کروبی

   
 63. این جماعتی ( شریعت نداری های کیهانی و هم پالگی های او ) که در 8 سال گذشته هر اباطیلی را به عنوان اسلام به خورد خلق الله دادند و هر بی تدبیری را در تمام حوزه ها به نام اسلام به هوادارن خود که فکر نداشتند و فقط و فقط تبعیت از این آقایان را میکردند ، قالب کردند ، حال که می بینند مردم با پرداخت آن یارانه های نقدی و سهام های دزدی و … به آنها پشت کرده اند آنقدر پر رو بی شرم هستند که می خواهند به آقای روحانی خط و ربط دهند ( مانند مشت زنی که در یک مسابقه بکس در رینگ به زمین خورده و ضربه فنی شده است و دیگر نمی تواند به پا خیزد و داور شمارش معکوس را برای او میخواند، در همان حال ناتوانی دو انگشت دست خود را به صورت V به هواداران خود نشان میدهد ) .

   
 64. سهامداران ديني!
  نوريزاد عزيز يادمان باشد صاحبان و مبلغان و سهامداران اديان ومذاهب وقتي خمار(ناتواني نفوذ در ذهن افراد) قدرت هستندحاضرند با ساده زيستي و عوامفريبي هاي اينچنيني از بوسه بر دست كارگر گرفته تا پاي بزهكار و پخش خيرات وتبركات و اعانه ها جايگاه خود را در جامعه و طبقه عوام مردم بالا ببرند
  وقتي دلها را نرم كردند و به دلهاي من وشما نفوذ كردند ميتوانند افسار اختيار و خردمان را در دست گرفته ديگر من و شما خودمان نيستيم بلكه ميشويم شعبون بي مخهايي كه تابحال وصفشان را از شما ديديم و شنيديم
  بله نوريزاد عزيم سهامداران اديان ومذاهب وقتي داراي لشكري از شعبان بيمخها شوند ديگر خدايشان را نيز بنده نيستند و دست و پاهايي را كه تا ديروز ميبوسيدند ميبرند !
  اين قدرت طلبان در طول تاريخ بشريت بارها تا امروز امتحانشان را پس داده اند و دستشان به خون ميليونها انسان آغشته است اما دريغ كه بشر بارها و بارها از سوراخ جهالت و ساده انديشي اش گزيده ميشود و باز در دام ميافتد
  بشر بنام دين ومذهب وبه اميد زندگي سعادتمند بعد از مرگ زندگي و خرد اين جهاني اش را وقف سهامداران اديان ميكند و براي آنها حتي انسانها را ميكشد يا زندان ميكند وشكنجه ميدهد تا ضمانت و برگه ورود به بهشتش را با آزار ديگر انسانها از دستان سهامداران ديني دريافت كند!
  اينست فلسفه بوسيدن دست وپاي انسانها توسط سهامداران ومدعيان اديان و مذاهب

   
 65. درود به اقای نوری زاد عزیز
  متن نوشته شده از فیسبوک نسرین ستوده
  مسولان این فیلم را ببینندhttps://www.youtube.com/watch?v=4bGjqIxpWpg
  ‫مسولان این فیلم را ببینند؛ نشانه هایی از سعید زینالی که چهارده سال از او خبری نیست!

  چهارده سال پیش وقتی‌ نیروهای انتظامی و لباس شخصی در روز ۱۸ تیر به کوی دانشگاه تهران و دانشگاه تبریز حمله کردند دانشجویی به اسم سعید زینالی بازداشت شد …


  سپیده دم: به گفته‌ محمد باقر قالیباف “محمد خاتمی” به همراه “حسن روحانی” دستور سرکوب دانشجویان را در سال ۷۸ امضاء کردند.

  پس از ادعای قالیباف، محمد خاتمی تا کنون در این رابطه سکوت اختیار کرده است.

  (جالب است بدانید که محمد خاتمی هیچگاه اسمی از دانشجویان کشته شده نبرد و به دیدار خانواده شان نرفت، این در حالی‌ است که که پس از مرگ خلخالی و لاجوردی ایشان ضمن تسلیت و اظهار ناراحتی از فقدان خلخالی و لاجوردی و در وصف آنها با آن کارنامه سیاه از چنان کلماتی استفاده کرد که بهت و شگفتی فعالان حقوق بشر را برانگیخت.)‬

  اقای نوری زاد عزیز شما گفتید دو نفری که مردم را از سرزمین پدری ومادری شان رانده اند، دو نفری که در بسیاری از مناسبات خیروشراین سرزمینِ گرفتار نقشِ محوری داشته اند، یکی شما هستید اقای رفسنجانی و یکی آقای خامنه ای.
  اقای نوری زاد حال باید اسم چند نفر را در این لیست اضافه کرد یا نه اقای خاتمی و روحانی هم که در کوی دانشگاه مقصر بودند و هنوز سکوت کردند وفکر کردند باید تقصیر را به گردن قالیباف بیندازند و خود را از این فاجعه کنار بکشند مثل اقای احمدی نژاد که ما را خس و خاشاک خواند اقای روحانی هم در ان دوره دانشجویان را ارازل و اباش خواند

   
 66. بین شهادت و شقاوت
  فاصله
  به درازای تفنگی است
  تا در کدام سوی آن ایستاده باشی
  (علی موسوی گرمارودی)

  شنیده ام جناب روحانی در سخنرانیشان در جمع سران سپاه فرموده اند که پیامبر هم منزل ابوسفیان را که سرچشمه آنهمه فتنه بود پس از فتح مکه محل امن قرار داد و بیایید ما هم ببخشیم و از این قبیل حرفها. این است که افرادی چون شریعتمداری کیهان و دست نشانده های استبداد دینی سر برآورده اند که آی خلایق بیایید و ببینید که رئیس جمهور منتخب گفته است موسوی و کروبی فتنه گر باید که توبه کنند تا بخشوده شوند. آقای عسکر اولادی و رئیس قوه قضائیه هم افاضاتی فرموده اند که برازنده منش و شخصیت سیاسیشان است.

  البته اینها جز این نیست که جناب روحانی سیاست ورزی می کنند تا عزیزان دربند را برهانند و مردم از این امور به خوبی آگاهند. ولی ذکر چند نکته در این مورد ضروری می نماید:

  آقای روحانی، به هوش باشید که خفاشان سیه پوش تاریکی در کمین اند تا با اشاره استبداد دینی بر شما هجوم برند و حکومت نوپای شما را به پلیدی بیالایند. شما نیک می دانید که این خوش رقصیهای اقتدار گرایان نه از برای گل روی شما است و نه از بهر رای مردم. چرا که آنها برای هیچکدام ارزشی قائل نیستند. اینها همه برای سهم خواهی است و آلودن کابینه شما با مطامع جناحی و شخصی خودشان. شما نیک می دانید که تمام آرایی که به سبد شما ریخته شد آرای مخالف استبداد و شخص آقای خامنه ای بود؛ نه تنها شما که عالم و ادم از این مهم آگاهند. پس سیاست ورزی را از حد نگذرانید و اندازه نگاه دارید. آنکس که باید توبه کند نه سران مظلوم جنبش سبز اند که چهار سال است بدون محاکمه و حق دفاع در حبس اند، بلکه خونریزانی هستند که تظاهرات آرام مردمی که رایشان را مطالبه می کردند به خاک و خون کشیدند. سعی نکنید مانند آیت الله خامنه ای و آقای جلیلی جای جنایت کاران و قربانیان را با هم عوض کنید و حرکت مسالمت جویانه و حق طلبانه مردم را ظلم به نظام جلوه دهید. ظلم به نظام؟ کدام نظام؟ این چه مغلطه بی آبرویی است که جانیان را مظلوم می نماید؟

  آقای روحانی، شما در کدام سوی تفنگ ایستاده اید؟ شهادت یا شقاوت؟ اگر در سوی شهادتید پس به پشتوانه مردمی که با شما همسویند بر جانب شقاوت بتازید و بدانید آنان که به شما رای دادند شما را تنها نخواهند گذاشت. و اما بنگرید که که ظالمان چگونه دوستان خود را تنها می گذارند؛ در جمهوری اسلامی کس به اندازه احمدی نژاد از این ظالمان قدر ندید و بر صدر ننشست. نگاه کنید چگونه او را مچاله کردند و به زبلاله دان سپردند. اشتباه جناب خاتمی را تکرار نکنید و به پشتیبانی مردمی، راه را بر ظالمین ببندید. مطامع استبداد دینی را که سیری ناپذیر است بر نتابید و دستهای خون آلود را به کابینه راه ندهید. فریب خوش رقصیهای آنان را نخورید که آنان مترصد فرصتند تا شما را به زیر بکشند و رذلی دیگر را بر صدر بنشانند.

  آقای روحانی ما سهم نمی خواهیم ولی شاید تنها سهم ما این باشد که اگر بر ظالم نمی تازید، دست کم از حق مظلوم دفاع کنید.

  بردیا استقامت

   
 67. درود برنوری زاد وامابعد.من چندبارمصاحبه های اقای روحانی رودیدم ایشون نسبت به شعارهای انتخاباتیشون محکم دیدم به خاطر همین اقای خامنه ای توسط بلندگوهای مختلفش ایشونوبرحذرمیکنن به نظرمن اقای روحانی شانس اخرنظام برای اشتی ملی باشه واگه این فرصت ازبین بره نظام جوروجعل بهای سنگینی روپس خواهد داد من خودم این دوره رای ندادم چون دیگه به هیچ وجهه این جماعتوقبول ندارم ودرمورد پاپ میشه به سخن جبران خلیل رسیدکه یک گام ازبود خود فراتر نه تادردامان پروردگارت جای گیری پاپ این سخنو درعمل نشون دادن مشکل گردن افرازان شیعه وخیلی ازمسلمانان تعصب بیجای مذهبی وقدرت خواهیشون هست به هرحال دنیا روزبه روز روبه اگاهی وشعور وخرد جمعی میره امیدوارم مسلمانان شیعه وسنی ازاین رفتارپاپ یادبگیرن وخودشونو مطلق ندونن وازبهای های درویش های سنی والحق ودراویش گنابادی وهمه فرقه های بعدازاسلام دلجویی کنن..تمام

   
 68. سلام بر نوریزاد صف شکن! مدت زیادی است متنهای شما رو میخوانم، در بیشتر موارد تابو شکنی شما رو تحسین میکنم. به شما به چشم تدارکاتچی حکومت نمینگرم، اما یکی از دوستان با رادیو بی بی سی مصاحبه میکند، یک سال به زندان میافتد! چطور است که باشما کاری ندارند. امیدوارم سایت شما منافع نامشروع عده ای فرصت طلب مجیزگوی حاکمان را فراهم نکند. اما یک پیشنهاد دارم و انکه اغلب مردم قصد نداشتند در این دور از انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند! امابه لطف تدبیر برخی و لطف و امداد خداوند باعث شد مردم در دو سه روز مانده به انتخابات تغییر رویه بدهند و به جناب آقای روحانی رای بدهند. هر چند اغلب ایشان آمال و ارزوهایشان جناب خاتمی باشد ولی در این زمانه جناب روحانی مفیدتر است(انشااله).
  و اما پیشنهاد اینکه: حال که مردم!تغییرات را در دل حکومت(با اصلاح) پذیرفته اند؛ شما نیز تغییر رویه داده و از زمان پرداختن به مسایل روبنایی کم و به مسایل زیر بنایی بیشتر اختصاص دهید. در جهت پیشبرد اهداف ملت و کمک به جناب روحانی. از جمله اینکه جناب روحانی در خصوص مسایل اجتماعی مردم چگونه میبایست اقدام کند. ارادتمند و خواننده همیشگی شما فرزند حسین!

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 1056 seconds.