سر تیتر خبرها
رهبری که سرانجام صدای مخالفین را شنید!

رهبری که سرانجام صدای مخالفین را شنید!

درست بیخ گوش انتخابات، نظرسنجی جدید وزارت اطلاعات، و پشت بندش نظرسنجیِ جدیدترِ جناب طائب، ناگهان رهبری را با واقعیتی انکارناپذیر مواجه کرد. این که: “بیش از پنجاه درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت نمی کنند”. این رقمِ بیش از پنجاه درصد، تن مبارکِ وی را لرزاند.

ما هرچه فریاد می زدیم: ای رهبر گرامی، بنا به دلایلی که خود شما و سردارانِ فربه ی شما بهتر می دانید، ما مخالفیم و معترضیم و خواهان تغییریم، جناب شریعتمداریِ کیهان سرش را بالا می انداخت و یک “نع” نثار ما می کرد و می گفت: شما مرده اید و وجود خارجی ندارید.

ما در جواب می گفتیم: ما نمرده ایم، بل هم رهبر و هم جناب شریعتمداری و هم جناب طائب و دستگاه دقیق نظرسنجی اش همگی نیک می دانند ما هستیم و حیات داریم و نفس می کشیم و اتفاقاً بعد از زندانها و تبعید ها و شکنجه ها و خون دادن ها انگیزه ای بس کاری تر یافته ایم. با اینهمه، هم جناب شریعتمداری و هم جناب طائب، خیال رهبر را از واقعیتی به اسم “مخالفان نظام اسلامی” آسوده می کردند که: اینها اساساً مرده اند و اگر هم بوده باشند، بشدت ترسیده اند و شهامت نطق کشیدن ندارند. و رهبر، شوربختانه شیر می شد و در هر سخن پوزه ی ما مخالفان خود را بخاک می مالید و هرچه می توانست ما را با واژگانی چون: کاریکاتور انقلاب و، ویروس و، مشتی دلسپرده به غرب و، ایادی داخلیِ دشمن و اینجور الفاظ ناب می نواخت.

اما درست بیخ گوش انتخابات، نظرسنجی جدید وزارت اطلاعات، و پشت بندش نظرسنجیِ جدیدترِ جناب طائب، ناگهان رهبری را با واقعیتی انکارناپذیر مواجه کرد. این که: “بیش از پنجاه درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت نمی کنند”. این رقمِ بیش از پنجاه درصد، تن مبارکِ وی را لرزاند. و این نخستین بار بود که رهبر، وجود مخالفینِ خود را “لمس” می کرد. وجود همان کاریکاتورها را. ویروس ها را. ایادی دشمن را.

ما، یعنی همان کاریکاتورها و ویروس ها و ایادی دشمن، از جناب رهبری سپاس مندیم. صمیمانه . که سر انجام ما را مشاهده فرمودند و قدر ما را دانستند و با ما همکلام شدند. و این، نشان می دهد که شکرخدا صدای ما مخالفین بگوش ایشان می رسد. و یعنی: ما، هستیم و به حیات خود ادامه می دهیم و همچنان خواسته های مغفول خود را فریاد می کشیم. امید که برای هزارمین بار، جناب شریعتمداری و جناب طائب و روحانیان کم خردی چون علم الهدی وجود ما را برای رهبر انکار نکنند و اجازه ندهند کار به جاهای باریک بکشد. ما بهمین اندازه نیز که با دو چشم رهبر دیده شده ایم شاکریم.

محمد نوری زاد
هفتم تیرماه سال نود و دو
تهران

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

72 نظر

 1. محمد باروتی ها

  مرگ بر ضد ولایت فقیه
  مرگ بر نوری زاد نجس و همه هواداران پلیدش

   
  • باروتی جان اگر حرف حساب داشتی بعید میدانم که به ناسزا و نفرین رو میاوردی.
   کاش همه ی ما فقط با عقل و وجدان قضاوت کنیم نه بر اساس منافع!
   خداوند همه ی ما و از جمله آقای رهبر فرزانه را هم به راه راست هدایت فرماید.

    
  • مرگ بر خودت ///////////

    
  • درود بر نوری زاده شجاع و حقگو

    
 2. دوستدار جناب آقای نوری زاد عزیز

  درود بر محقق و اندیشمند فرزانه جناب آقای محمد نوری زاد عزیز.از شما بخواطر ذکاوت و زیرکی و هوشمندی تان در برخورد با این موجودات تشکر می کنم.خدا نگهدارتان..

   
 3. با سپس از تأیید شما. پیش نویس این فراخوان بزودی در سایت iranian.com و سایت‌های دیگر تکثیر میشود. تصمیم به این گرد همایی در داخل کشور به عهده هموطنان گرامی‌ می‌باشد، که در صورت امکان، در روز ۲۲ بهمن در جلوی دفتر ولایت فقیه، و سه قوه (ریاست جمهوری، مجلس شورا و دادگستری) در تهران و همه شهرها برای اعلام وصول صلح‌آمیز حقوق و وعده ها به گرد هم آیند. پیروز باشید.

   
 4. پیش نویس پیشنهادی دعوت به تظاهرات ملی‌ برای “وصول وعده‌های آیت‌الله خمینی” و احقاق حقوق ملت ایران در سالروز ۲۲ بهمن

  پنجاه سال پیش مارتین لوتر کینگ در سخنرانی‌ تاریخییش تحت عنوان “رویایی دارم” ۱۰۰ سال پس از فرمان آزاد‌گی بردگان سیاه‌پوست توسط ابرهام لینکلن، با اشاره به قانون اساسی‌ آمریکا که ۱۷۶ سال قبل از آن روز نوشته شده بود، خواستاراحقاق حقوق قانونی‌ اقلیت سیاه پوست آمریکایی‌ شد. این حرکت و سخنرانی‌ تاریخی‌ آغاز دهنده امواجی بود که به برابری قانونی‌ همه اقلیتها در آمریکا انجامید، تا جایی که امروز رئیس جمهور آمریکا خود یک سیاه پوست است. در قسمتی‌ از این سخنرانی‌ مارتین لوتر کینگ گفت:

  “ما امروز در اینجا گرد آمده‌ایم تا این اوضاع شرم‌آور را برملا کنیم. به یک معنا، ما در پایتخت کشور گرد آمده‌ایم تا «چک» مواعید خود را وصول کنیم (۱). با نگارش متن مهم قانون اساسی و اعلامیه‌ی استقلال، سازندگان جمهوری ما تعهدنامه‌ای را امضا کردند که هر آمریکایی وارث آن است. این سند تعهد کرده است که حق جدایی‌ناپذیر همه‌ی انسان‌ها- آری، سیاهپوستان و سفیدپوستان هردو- برای زندگی، آزادی و شادمانی تضمین شود. امروز این دیگر عیان است که آمریکا در پیوند با شهروندان رنگین پوستش در انجام این تعهدنامه کوتاهی کرده است و به جای احترام به این پیمان مقدس، به سیاهپوستان «چک» بی‌پشتوانه‌ای داده؛ چکی که با عبارت «موجودی کافی نیست» برگشت خورده است.

  ما نمی‌توانیم بپذیریم که «بانک عدالت» ورشکسته شده باشد. ما نمی‌توانیم بپذیریم که موجودی خزاین بزرگ «فرصت» در این کشور ناکافی باشد. از این‌رو ما آمده‌ایم تا این چک را نقد کنیم، چکی که با ارایه‌ی آن می‌توانیم صاحب آزادی و امنیت عدالت شویم. ما همچنین به این مکان تقدیس شده آمده‌ایم تا شدت اضطرار موقعیت کنونی را به آمریکا خاطرنشان سازیم. امروز زمان آن نیست که وقت خود را صرف اقدامات تجملی مانند خونسردی یا تزریق داروی مسکن پیشرفت تدریجی کنیم. وقت آن رسیده است که وعده‌های واقعی دموکراسی بدهیم. وقت برخاستن از تاریکی و گودال مهلک جدایی نژادی و گذار به جاده‌ی روشن عدالت نژادی فرا رسیده است. امروز روز رهایی کشور از ریگ‌های روان بی‌عدالتی نژادی و کشاندن آن به زمین استوار برادری است. ”

  در ۲۲ بهمن امسال به آغاز سی‌‌ پنجمین سالروز انقلاب ۱۳۵۷میرسیم. انقلابی که در آن بسیاری از اقشای مردم از زن و مرد، معلم و کارگر، ارتشی و کشاورز، چپ و راست، مذهبی‌ و غیر مذهبی‌، بازاری و اداری، کلیمی و سنی، درویش و دنیوی، کرد و بلوچ، عرب و آذری،….. و …. شرکت داشتند. بسیاری ازایرانیان با امید کسب آزادی و استقلال سیاسی، مدنی، اجتماعی و اقتصادی بیشتر، به آیت‌الله خمینی به عنوان یک روحانی که همه این قولها را به آنان داده بود، اعتماد کرده و پرچم رهبری را به وی سپردند. قول‌ها، نویدها و وعده های آیت‌الله خمینی در سخنرانی‌ها، اعلامیه‌ها و مصاحبات وی در ماه‌ها و روزهای قبل ۲۲ بهمن در پرونده‌های کتبی‌، صوتی و ویدئویی تاریخ ثبت شده و به هیچ وجه قابل انکار نیست. با اعتماد به این وعده‌ها بود که بسیاری از ملت ایران مسلمان و غیر مسلمان، شیعه و سنی ، کمونیست و خداپرست …. به وی اعتماد کردند. ۹ ماه پس از ۲۲ بهمن در یک همه پرسی‌ در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۵۸ ، اکثریت مردم بار دیگر با امید به وعده‌های داده شده، رای اعتماد خود را به قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی دادند.

  لیک پس از کسب کامل قدرت، سران رژیم جمهوری اسلامی و وارثان آن نه تنها آن وعده‌ها را زیر پا گذاشتند ، بلکه حتی بسیاری از آن حقوقی را که ملت ایران قبل از انقلاب داشتند از آنان سلب کردند. پیمان و اعتماد ملت ایران مانند هر قرار داد قانونی‌ دیگری ، پیمانیست دو طرفه که اگر یک طرف تعهد‌های خود را انجام ندهد، طرف مقابل هم حق درخواست وصول وعده و وعید‌ها را دارد و هم در صورت عدم وصول حق لغو یا تغییر این قرارداد و پیمان و مجریان را دارد.

  ۳۵ سال است که از انقلاب می‌گذارد و وقت آن است که همان طور که ۵۰ سال پیش مارتین لوتر کینگ به رهبران دولت آمریکا اخطار کرد ، ما ایرانیان خارج از کشور نیز در ۲۲ بهمن امسال در جلوی مراکز و سفارتخانه های رژیم ولایت فقیه جمهوری اسلامی “گرد هم آییم تا این اوضاع شرم‌آور را برملا کنیم ” و “«چک مواعید خود را وصول کنیم ” .” امروز این دیگر عیان است که ” حکومت ولایت فقیه و جمهوری اسلامی به” ملت ایران “چک بی‌پشتوانه‌ای داده؛ چکی که با عبارت موجودی کافی نیست برگشت خورده است.”. این دعوتیست ملی‌ و همگانی که بار دیگر همبسته و در هر کجا هستیم، بطور آرام و بدون هیچ گونه خشونت گرد هم آییم ” تا این چک را نقد کنیم”

  این اعلام وصول وعده‌ها، ازجانشین آیت‌الله خمینی : ولی‌ فقیه آیت‌الله علی‌ خامنه‌ای و در رده بعدی مسئولین ۳ قوه مجریه، مقننه و قضائیه، یعنی‌ رئیس جمهور حسن روحانی، رئیس مجلس شورای اسلامی اردشير لاريجاني و رئیس قوه قضائیه صادق لاریجانی می‌باشد. در صورت عدم احقاق این حقوق قانونی‌، در حرکات ، قدمها و تصمیمات بعدی و تا ۱۱ آذر سالروز رسمیت قانون اساسی‌ ملت ایران وضعیت خود را با صدور کنندگان این “چک‌های بی‌ محل” مشخص خواهند کرد. ۳۵ سال انتظار برای احقاق حقوق کافیست.

  زمان آن است که از خود شروع و پس از ۳۵ سال از همگان از هر فکر و مذهب و دین و فرقه و عقیده و نژاد و ملیت و صنف دعوت کنیم که در برپا گذاری و شرکت ملی‌ در وصول وعده‌ها شرکت کنیم. از تمامی‌ هنرمندان، ورزشکاران، دست‌اندرکاران، حقوقدانان،نویسندگان، فعالین و رهبران سیاسی، مدنی، اجتماعی ،حقوق بشر، دینی و مذهبی‌ و عقیدتی‌، بازرگانان، کارگران، اقوام، مذاهب و…. غیره دعوت کنیم که باری دیگر با اتحاد و همبستگی‌ خواستار احقاق حقوق اولیه انسانی‌، بشری، حقوقی، مدنی، سیاسی، اجتماعی ، صنفی، قومی، اقلیتی، ملی‌ ، مذهبی‌، جنسی‌، قومی،….خود و یک دگر شویم.

  روی اصلی‌این متن ایرانیان خارج از کشور است که در گرد هم آیی ملی‌ در کشور مقیم خود با رعایت قوانین محلی در جلوی مقر‌های دولتی نظام مانند سفارتخانه‌ها ، بانکهای رژیم و شبیه آن با پوشیدن لباسهای سبز و سپید و سرخ پرچم ملی‌ ایران به طور صلح آمیز جمع شویم.

  امید این است که همگان این متن را تکثیر و ویرال کنیم و به تمامی‌ دوستان خود از طریق اعلامیه، تلفن، بلاگ، ایمیل، فیس‌بوک، توییتر، رسانه ها، مطبوعات و سایر شبکه های اجتماعی بفرستیم. اگر ایمیل و آدرس‌ها و سایت های هنرمندان، ورزشکاران، دست‌اندرکاران، حقوقدانان، فعالین و رهبران سیاسی، مدنی، اجتماعی،حقوق بشر، دینی و مذهبی‌ و عقیدتی‌، بازرگانان، اقوام، مذاهب را می‌دانیم، این دعوت نامه را به آنان نیز ارسال کنیم.

  اگر هم شخصی‌ یا گروهی با قسمتی‌ از این متن موافقت ندارد ولی‌ با جوهر این گردهمایی تاریخی‌ و درخواست صدور حقوق خود و دیگران موافقت دارد، میتواند با تالیف متن به سلیقه خود، همراهان و همفکران خود را به اینتظاهرات صلح آمیز ملی‌، فرا عقیدتی‌ و فرا مذهبی‌ دعوت کند. ایران متعلق به “همه” ما ایرانیان است. وقت آن است که ما نیز مانند مارتین لوتر کینگ با اعلام صدور وعده ها و حقوق پایمال شده خود و با یک حرکت ملی‌ و با شروع از خود، موج تغییر را در سرنوشت خود و فرزندان خود ایجاد کنیم.

  توضیح: امضا و تأیید کنندگان و شرکت کنندگان این تظاهرات کاملا مستقل از یکدیگر این متن را تأیید و امضا کرده و این دعوت و شرکت در تظاهرات به هیچ وجه مبنی بر تأیید افکار، خط مشی و آمال شخص و یا تشکیلات دیگر نمی‌باشد.

  نمونه تنها چندی از خواستهای وصول نشده ملت ایران : آزادی بیان، رسانه ها، مطبوعات، تشکلات، تشکیلات ، اجتماعات، احزاب، ادیان، برابری حقوق زن و مرد، احترام و وصول حقوق همه اقوام و اقلیت های ایرانی‌، آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی‌، برابری و عدالت حقوقی، مدنی، سیاسی، .اجتماعی همه ملت ایران،………

  سخنان و وعده های آیت الله خمینی قبل از انقلاب

  “بشر در اظهار نظر خودش آزاد است”.1
  “اولین چیزی که برای انسان هست آزادی بیان است.”2
  “مطبوعات در نشر همه‌ی حقایق و واقعیات آزادند”.3
  “در جمهوری اسلامی کمونیست‌ها نیز در بیان عقاید خود آزادند.”4
  “یکی از بنیان‌های اسلام آزادی است… بنیاد دیگر اسلام اصل استقلال ملی است.”5
  “برنامه ما تحصیل استقلال و آزادی است.”6
  “حکومت اسلامی یک حکومت مبتنی بر عدل و دموکراسی است”7
  “دولت اسلامی يک دولت دمکراتيک به معنای واقعی است. و اما من هيچ فعاليت در داخل دولت ندارم و به همين نحو که الآن هستم، وقتی دولت اسلامی تشکيل شود، نقش هدايت را دارم.”8
  “اسلام یک دین مترقی و دموکراسی به معنای واقعی است.”9
  “نظام حکومتی ایران جمهوری اسلامی است که حافظ استقلال و دموکراسی است.”10
  “اما شكل حكومت ما جمهوري است، جمهوري به معناي اينكه متكي به آراي اكثريت است.”11
  “حکومت جمهوری است مثل سایر جمهوری‌ها و احکام اسلام هم احکام مترقی و مبتنی بر دموکراسی و پیشرفته و باهمه مظاهر تمدن موافق.”12
  “شکل حکومت جمهوری است. جمهوری به همان معنا که در همه جا جمهوری است. جمهوری اسلامی، جمهوری است مثل همه جمهوری‌ها.”13
  “ولایت با جمهور مردم است”.
  “در اين جمهوري يك مجلس ملي مركب از منتخبين واقعي مردم امور مملكت را اداره خواهند كرد.”14
  “عزل مقامات جمهوري اسلامي به دست مردم است. برخلاف نظام سلطنتي مقامات مادام‌العمر نيست، طول مسئوليت هر يك از مقامات محدود و موقت است. يعني مقامات ادواري است، هر چند سال عوض مي‌شود. اگر هم هر مقامي يكي از شرايطش را از دست داد، ساقط مي‌شود.”15
  “رژيم ايران به يک نظام دمکراسی‌ای تبديل خواهد شد که موجب ثبات منطقه می‌گردد.”16
  “اختیارات شاه را نخواهم داشت.”17
  “من هیچ سمت دولتی را نخواهم پذیرفت.”18
  “من در آینده [پس از پیروزی انقلاب] همین نقشی که الان دارم خواهم داشت. نقش هدایت و راهنمایی، و در صورتی که مصلحتی در کار باشد اعلام می کنم… لکن من در خود دولت نقشی ندارم”19
  “ما به خواست خداي تعالي در اولين زمان ممكن و لازم برنامه‌هاي خود را اعلام خواهيم نمود، ولي اين بدان معني نيست كه من زمام امور كشور را به دست بگيرم و هر روز نظير دوران ديكتاتوري شاه، اصلي بسازم و علي‌رغم خواست ملت به آنها تحميل كنم. به عهدة دولت و نمايندگان ملت است كه در اين امور تصميم بگيرند، ولي من هميشه به وظيفة ارشاد و هدايتم عمل مي‌كنم.”20
  “علما خود حكومت نخواهند كرد. آنان ناظر و هادی مجريان امور مي‌باشند.اين حكومت در همه‌مراتب خود متكی به آرای مردم و تحتِ نظارت و ارزيابی و انتقاد عمومی خواهد بود.” 21
  “من نمي‌خواهم رياست دولت را داشته باشم. طرز حكومت، حكومت جمهوری است و تكيه بر آرای ملت.”22
  “مردم هستند که بايد افراد کاردان و قابل اعتماد خود را انتخاب کنند وليکن من شخصاً نمی‌توانم در اين تشکيلات مسئوليت خاصی را بپذيرم ودر عين حال هميشه در کنار مردم ناظر بر اوضاع هستم و وظيفه ارشادی خود را انجام می دهم.”23
  “من چنين چيزي نگفته‌ام كه روحانيون متكفل حكومت خواهند شد. روحانيون شغلشان چيز ديگري است.”24
  “من و ساير روحانيون در حكومت پستي را اشغال نمي‌كنيم، وظيفه روحانيون ارشاد دولت‌ها است. من در حكومت آينده نقش هدايت را دارم.”25
  “حکومت اسلامی ما اساس کار خود را بر بحث و مبارزه با هر نوع سانسور می‌گذارد.”26
  “قانون این است. عقل این است. حقوق بشر این است که سرنوشت هرآدمی باید به دست خودش باشد.”27
  “بايد اختيارات دست مردم باشد، اين يك مسئله عقلي است. هر عاقلي اين مطلب را قبول دارد كه مقدرات هركسي بايد دست خودش باشد.”28
  “حكومت اسلامی بر حقوقِ بشر و ملاحظه‌ی آن است. هيچ سازمانی و حكومتی به‌اندازه‌ی اسلام ملاحظه‌ی حقوق بشر را نكرده است. آزادی و دموكراسی به‌تمام معنا در حكومت اسلامی است، شخص اول حكومت اسلامی با آخرين فرد مساوي است در امور .”29
  “اسلام، هم حقوق بشر را محترم مى‏شمارد و هم عمل مى‏كند.حقى را از هيچ كس نمى‏گيرد. حق آزادى را از هيچ كس نمى‏گيرد.اجازه نمى‏دهد كه كسانى بر او سلطه پيدا كنند كه حق آزادى را به اسم آزادى از آنها سلب كند.”30
  “بايد اختيارات دست مردم باشد.هر آدم عاقلی اين‌ را قبول دارد که مقدرات هر کس بايد در دست خودش باشد.”31
  “ما که می‌‌گوییم حکومت اسلامی می‌خواهیم جلوی این هرزه‌ها گرفته شود، نه اینکه برگردیم به 1400 سال پیش. ما می‌خواهیم به عدالت 1400 سال پیشش برگردیم. همه‌ی مظاهر تمدن را هم با آغوش باز قبول داریم.”32
  “ما وقتی از اسلام صحبت مي‌كنيم به معنی پشت كردن به ترقی و پيشرفت نيست. ما قبل از هر چيز فكر مي‌كنيم كه فشار و اختناق وسيله‌ی پيشرفت نيست.”33
  “دولت استبدادی را نمی‌توان حکومت اسلامی خواند…رژیم اسلامی با استبداد جمع نمی‌شود.”34
  “در حکومت اسلامی اگر کسی از شخص اول مملکت شکایتی داشته باشد، پیش قاضی می‌رود و قاضی او را احضار می‌کند و او هم حاضر می شود.”35
  “ما حکومتی را می‌خواهیم که برای اینکه یکدسته میگویند مرگ بر فلان کس، آنها را نکشند.”36
  “حکومتی که ما می‌خواهیم مصداقش یکی حکومت پیغمبر است که حاکم بود. یکی علی و یکی هم عمر”37
  “حكومت اسلامي، حكومت ملى است.حكومت مستند به قانون الهى و به آراء ملت است. اين طور نيست كه با قلدرى آمده باشد كه بخواهد حفظ كند خودش را، با آراء ملت مى آيد و ملت او را حفظ مى كند و هر روز هم كه برخلاف آراء ملت عمل بكند قهراً ساقط است.”38
  “تمام اقلیت‌های مذهبی در حکومت اسلامی می‌توانند به کلیه فرائض مذهبی خود آزادانه عمل نمایند و حکومت اسلامی موظف است از حقوق آنها به بهترین وجه دفاع کند.”39
  “اقلیت‌های مذهبی به بهترین وجه از تمام حقوق خود برخوردار خواهند بود.”40
  “تمام اقلیت‌های مذهبی در ایران برای اجرای آداب دینی و اجتماعی خود آزادند.”41
  “از یهودیانی که به اسرائیل رفته اند دعوت می‌کنیم به وطن خود بازگردند. با آنها کمال خوشرفتاری خواهد شد.”42
  “اسلام جواب همه عقاید را بعهده دارد و دولت اسلامی تمام منطق ها را با منطق جواب خواهد داد.”43
  “در حکومت اسلامی همه افراد دارای آزادی در بیان هرگونه عقیده‌ای هستند.”44
  “جامعه آينده ما جامعه آزادی خواهد بود. همه نهادهای فشار و اختناق و همچنين استثمار از ميان خواهد رفت.”45
  “ما یک حاکمی می خواهیم که توی مسجد وقتی آمد نشست بیایند دورش بنشینند و با او صحبت کنند و اشکال‌هایشان را بگویند. نه اینکه از سایه او هم بترسند.”46
  “این که می گویند اگر اسلام پیدا شد زنان باید توی خانه بنشینند و قفلی بر آن زده دیگر بیرون نیایند تبلیغات است. زن و مرد همه آزادند که به دانشگاه بروند. رای بدهند. رای بگیرند. ” 47
  “اسلام با آزادی زن نه تنها موافق است بلکه خود پایه گذار آزادی زن در تمام ابعاد وجودی زن است.”48
  “زن‌ها در حكومتِ اسلامی آزادند حقوق آنان مثل حقوق مردها. اسلام زن را از اسارت مردها بيرون آورد و آنها را هم رديف مردها قرار داده است، تبليغاتی كه عليه ما مي‌شود برای انحراف مردم است. اسلام همه‌ی حقوق و امور بشر را تضمين كرده است.” 49

  منبع: کتاب ایستاده بر آرمان؛ روایت فروپاشی یک انقلاب، علی غریب، انتشارات انقلاب اسلامی، دی85
  منابع:
  1 – گفتگو با خبرنگاران،11 آبان 57، پاریس
  2- سخنرانی 5 آبان 57، پاریس، امام و …، گردآورندگان منصور دوستکام، هایده جلالی، انتشارات پیام آزادی،چاپ سوم، زمستان 58،ص168
  3- مصاحبه با پائزه‌سرا ایتالیایی،11 آبان 57، پاریس، صحیفه نور ،ج4ص2664- مصاحبه با روزنامه هلندی دی ولکرانت، 7 نوامبر 1978،صحیفه نور، ج4ص364
  5- مصاحبه با خبرنگار روزنامه لاکروا، 10 آبان 57، پاریس، صحیفه نور،ج4،ص242
  6- مصاحبه با خبرنگار رادیو و تلویزیون لوکزامبورگ، 11 آبان 57، پاریس، صحیفه نور،ج4،ص263
  7- مصاحبه با خبرنگار تلویزیون تایمز انگلیس، 16 آذر 57، صحیفه نور،ج5،ص132
  8- مصاحبه با راديو و تلويزيون اطريش، 10 آبان 1357، امام و …، گردآورندگان منصور دوستکام، هایده جلالی، انتشارات پیام آزادی،چاپ سوم، زمستان 58،ص20
  9- مصاحبه با خبرنگار تلویزیون آلمان،16 دی 57، صحیفه نور، ج5،ص 353
  10- صحیفه نور،ج3،ص16
  11- صحیفه نور،ج2، ص517
  12- مصاحبه با تلویزیون ایتالیا،23 دی 57، صحیفه نور،ج2،ص107
  13- مصاحبه با لوموند،22 آبان 57، پاریس، صحیفه نور،ج2،ص351
  14 صحیفه نور،ج 2، ص160
  15- صحیفه نور، ج 2، ص357.
  16- مصاحبه با تلويزيون آلمانی زبان سوئيس، 14 آبان 1357
  17- گفتگو با خبرنگاران،24/10/57، پاریس، صحیفه نور،ج3،ص115
  18- گفتگو با خبرنگاران، 12 آبان 57، پاریس
  19- صحيفه نور،جلد 4 ‌، ص 206
  0- صحیفه نور جلد 3، ص77. سخنرانی 18 دی 57
  21- مصاحبه با رويترز، 14 آبان 57، پاريس؛ صحيفه‌ی نور، جلد 4، صفحه‌ی 160
  22- مصاحبه با مجله‌ی اُسترن، 26 دی 57، پاريس؛ صحيفه‌ی نور، جلد 5، ص 483
  23 – مصاحبه با لوژورنال منطقه آلپ فرانسه، 7 آذر 1357
  24- سخنرانی 26 دی 57، صحیفه نور ، ج3 ،ص140
  25- سخنرانی 18 دی 57، صحیفه نور ، ج3،ص 75
  26- مصاحبه با رویترز، ۴ آبان ۱۳۵۷، پاریس
  27- مصاحبه با خبرنگاران،1 بهمن 57، پاریس
  28- 22/8/57، صحیفه نور، ج3،ص 75
  29- مصاحبه با راسلگر، آبان 57، پاريس، صحيفه‌ی نور، جلد 5، ص 70
  30 – مصاحبه با مجله اكسپرس،20/10/ 57؛ صحيفه نور، ج 4، ص 199
  31- مصاحبه 12 آبانماه 1357، پاريس
  32- مصاحبه با خبرنگاران، 19 مهر 57 ، پاریس، امام و …، گردآورندگان منصور دوستکام، هایده جلالی، انتشارات پیام آزادی،چاپ سوم، زمستان 58،ص122
  33- مصاحبه با خبرنگار فيگارو، 22 مهر 57، پاريس
  34- مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فرانسه،13 آبان 57،پاریس، صحیفه نور،ج4،ص147
  35- ” مصاحبه با خبرنگاران، 17 آبان 57 ،پاریس، امام و …، گردآورندگان منصور دوستکام، هایده جلالی، انتشارات پیام آزادی،چاپ سوم، زمستان 58، ص123
  -36 مصاحبه با خبرنگاران، ۱۲ آبان ۱۳۵۷، پاریس
  37- مصاحبه با خبرنگاران، 8 آبان 57، پاریس
  38- صحيفه نور، ج4،ص58
  39- مصاحبه با خبرنگاران، 17 آبان 57، پاریس
  40- مصاحبه با اشپیگل،16 آبان 57، پاریس، صحیفه نور،ج4،ص359
  41- مصاحبه با القومی العربی،20 آبان 57،11 نوامبر 78، امام و …، گردآورندگان منصور دوستکام، هایده جلالی، انتشارات پیام آزادی،چاپ سوم، زمستان 58،ص214
  42- سخنرانی 1 دی 57 ، پاریس
  43- مصاحبه با روزنامه آلمانی دنيای سوم، 15 نوامبر 78
  44- مصاحبه با سازمان عفو بین‌الملل، 19 آبان 57، پاریس
  45- مصاحبه با اشپيگل، 7 نوامبر 1977
  46- مصاحبه با خبرنگاران، 1 بهمن 57، پاریس
  47- سخنرانی ظهر عاشورا، 20 آذر 57 ،پاریس
  48- مصاحبه با خبرنگار رادیو و تلویزیون لوکزامبورگ،20 دی 57 ، صحیفه نور، ج5،ص 417
  مصاحبه با گاردين، 10 آبانماه 57
  49- مصاحبه با راسلگر، آبان 57، پاريس، صحيفه‌ی نور، جلد 5، ص 70

  ———————–

  سلام دوستان گرامی
  ایده ی خوبی است. ما مردم داخل ایران نیز می توانیم به واخواهی این وعده های به خاک افتاده اعتراض کنیم و ازاین که “چک” هایمان برگشت خورده و صادرکنندگان چک به ما و چک توی دستمان می خندند یک تکانی بخوریم. من بارها گفته ام: نظام اسلامی ما درهرمقوله اگرورشکست شده باشد درترساندن مردم به توفیق بزرگی نائل آمده. اگریک روز مردم ما بتوانند براین ترس بی دلیل فائق آیند حتما بجای مردم، تنِ آقایان به لرزه می افتد وبه یادشان می آید که چه وعده های پوک وبدون پشتوانه ای به این مردم داده اند.
  سپاس

  .

   
 5. Dear Mr. Noorizad,wishing you the best,you are a brave man and we all appreciat for what you say and write.This must be between you and me,do not go to jail,The truth is Khamenei will witness our departures.The reason?My dear the rats and cock roches will stay for ever, never die,NEVER

  ——————

  سلام پیمان گرامی
  دست برچشم می نهم ومی گویم: ای به چشم

  .

   
 6. this is a reply to DARYA DEL please place ios the proper place I already post it but I think it is sitting in the wrong place 🙂
  آقای دریا دل
  حرفهایتان به نظر درست می آید اما نمیدانم شما آفای پابرهنه که اتفاقا دارای یک وب سایت هم هستید و حتما با لپ تاپتان آنلین هم تشریف میبرید اگر طبق ادعایتان اموالتان را به نام همسرتان یا دیگر بستگانتان نکرده اید پس چرا هیچ نام نشانی از خود بجا نگذاشته اید و اگر کسی جستجو کند با این جمله میرسد “پروفایل مدیر این وبلاگ فعال نیست” حتی سعی کردم جواب شما را در وب سایتتان درج کنم که آنجا هم مانند فرو مایگان از دریافت جوابیه سر باز میزنید پس میتوان شما را شیادی مزد به گیر دانست که دنیا آخرتتان را به پشیزی فروخته اید…. آی ادم فروش ملعون!!!!

  VA:F [1.9.20_1166]

  ————————–

  فحش ممنوع دوست من
  وقتی می شود سخن را به پسندیدگی برقلم جاری کرد متعجبم چرا به ناسزا روی می بریم؟

   
 7. لا اله الا الله

  لبیک یا امام خامنه ای.امام حرف مخالفانش را خوب گوش می دهد لکن بعضی ها گمان دارن انتقاد(فقط انتقاد) روشنفکری است.جناب آقای نوری زاد به دامان نظام مقدس جمهوری اسلامی برگردید.منتقد پیرو خط ولایت داریم به دور از جنجال رسانه ایی انتقاد میکنند امام می پذیرند.راهبرد قبل از انقلاب ارزش آفرین امام دل ها در جهان و راهبرد امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی که حل و فصل مناقشات بین المللی منوط به حضور اوست را نمی توان نادیده گرفت.انصاف این است.انتقاد با ریختن به خیابان ها شکستن اموال امت و فحاشی کردن هیچ تناسبی ندارد.چرا مودبانه نه؟؟؟؟؟چرا با آرامش و احترام نه؟؟؟؟ آینده مرا به مخالفان ادب و امام خامنه ای بیشتر خواهد شناساند.اگر آشوب 88 امت اسلام بودند،بیرون کنندگان شما از نمایشگاه هم همان امت نبود؟؟؟؟؟حرف بسیار در دل دارم.لکن اولین و آخرین بار است بنده به سایت شما می آیم.سخن آخر:جناب آقای جوزف ساموئل نای در آینده قدرت مباحثی را مطرح می کند که ایدوئولوژی و منش ایالات متحده است(جنگ،مخالفین=رژیم،هر آنچه ایلات متحده نیازمند آن است)را در غالب تئوری برای دانشگاهیان جهان منتشر می کند.حال ذر ایران مخالف روشنفکر است و باسواد لکن موافق نظام مقدس جمهوری اسلامی متحجر و چشم وگوش بسته به سان گوسفند.آری.

   
 8. سلام جناب نوریزاد
  یک دعا برای مردم عزیز کشورم دارم

  خدایا! روز به روز بر آگاهی مردم ما بیفزا…

   
 9. سلام
  پيغامهاى موافق و مخالف زيادى رو خوندم
  اگر نخواى مغرضانه قضاوت كنى و يك نگاه به وضعت مملكت بكنى وبا ٣٠ سال پيش مقايسه اش كنى دروغهاى اول كار ولاپوشانيها وسرپوش گذاشتن روى خلافهاى ودزديهاى چند هزار ميلياردى مسئولين واتفاقات ديگر وسركوبى وكشتار مردم دراعتراضات وشكنجه وتجاوز به زندانيهاى چه زن وچه مرد وبقيه موارد نشون ميده كه اين حكومت حق نيست وهر كس هم بخواد همراهيشون كنه در مقام باطل خواهد بود
  حالا خودتون ميدونين با حق زندگى كنيد يا طرف باطل باشين فقط مواظب باشين كه دين و اخرتتون را فداى دنياى ديگران نكنيد
  خدا نگه دار

   
 10. نامه ای به محمد نوری زاد:
  http://mi-ayad.blogfa.com/post/25/%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%91%D8%AF-%D9%86%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%B2%D8%A7%D8%AF-

  این بیت شعر زیبا هم تقدیم به آقای نوری زاد:

  “ای مگس عرصهء سیمرغ نه جولانگهه توست…” 🙂

  ——————

  نامه ای به نوری زاد

  سلام آقای نوری زاد
  برای اين كلمهء آقا را برای شما به كار بردم،چون ما ايرانی ها اصولاً تمامی اعمال و رفتارمان ، حول محور اخلاق و ادب اسلامي می چرخد. كما اينكه به طور مثال به اوباما می گوييم آقای اوباما و به مركل می گوييم خانم مركل! لذا بنده هم شما را به رسم “ادب خويش” آقا خطاب می كنم.اميدوارم توهّمی به وجود نيايد.

  وقتي داستان زندگی شما را از سالهای دور تا كنون مطالعه می كردم نميدانم چرا ناخودآگاه به ياد آقای! شمر بن ذی الجوشن افتادم!

  با اين شباهتي كه براي شما به كار بردم حتماً با خود می گوييد كه احياناً نگارندهء اين نامه يك جوجه بسيجی تندرويی ست كه سرش را مانند كبك در برف كرده و از دنيای پيرامونش هيچ نميداند و مانند مترسكی است در دستان حكومت و تمام دشمنان مقتدايش را شمر ميبيند و يزيد. ولی عارضم كه بنده در نظام مقدّس جمهوری اسلامی ايران هيچ سِمَتي ندارم و خدا را شكر تا كنون هيچ كدام از ارگانهاي كشوری و لشكری، بودجه های ميلياردی برای مصارف گوناگون در اختيار بنده قرار نداده اند كه من هم اندكي از آن را خرج پروژه هاي مستحق كنم و بخش اعظم آن را صرف خريدِ خانه هايي ميلياردي در بهترين و خوش آب و هوا ترين مناطق بالاي شهر كرده و همه را به نام همسرم بزنم تا خود را انسان ساده زيستي به نمايش بگذارم كه راحت تر بتوانم در نامه به امام و رهبر خويش با قلمم نام علي(ع) را بروي كاغذ به رشتهء تحرير درآورده بدون آنكه دستم از نام علي و داستان عقيل و ذغال و آتش بلرزد.

  من يك پا برهنه اي هستم مانند باقي پابرهنگان.همانهايي كه امام راحل عظيم شّأن فرمودند:تنها همين پابرهنگان هستند كه تا آخر خط با ما ميمانند… . رهبر ما هم هنوز همان طلبهء پنجاه سال پيش است.هنوزم دشمنان ديروز و امروزش تغيير نكرده اند.پس معلوم است كه راه را درست آمده.البتّه دشمنان ديروزش با بمب ميخواستند ترورش كنند و دشمنان امروزش با قلم. ولي در كل همگي دشمن هستند و در يك صف.خواه در غرب دم از مبارزه با تروريسم بزنند، خواه در داخل دم از جامعه مدني يا عدالت علي (ع). خواه قاتل و ديكتاتور بخوانندش، خواه پدر مهربان!

  قبل از خواندن داستان زندگي شما، دورادور با داستان زندگي آقاي! شمر هم تا حدودي آشنا بودم. خوب ميدانيد كه آقاي! شمر هم يكي از ياران صدّيق و شجاع و وفدار به امام علي(ع) بود. يكي از سرداران به نامِ آن حضرت كه در جنگ صفّين در ركاب امام(ع) به درجهء جانبازي رسيد و چندين بار تا مرز شهادت پيش رفت.

  حالا شباهتش با شما در چيست؟

  شنيده ام در سالهاي نه چندان دور، شما نيز همواره يكي از مدافعين سر سخت ولايت و شخص امام خامنه اي بوديد. هنوز مقاله هاي تند و آتشين شما در روزنامهء كيهان ما را به ياد رشادت هاي آقاي شمر! در جنگ صفّين مي اندازد!

  اكنون كه با خود می انديشم احساس ميكنم اندكي زياده روي كرده و ناعادلانه قضاوت دربارهء شباهت شما دو نفر نموده ام. البتّه نه در مورد شما بلكه در حقِّ آقاي! شمر!!! راستش را بخواهيد آقاي! شمر بعد از اينكه اسير بازي هاي روزگار و تحليل هاي گوناگون شد، مرد و مردانه خنجر از غلاف كشيد و سر از بدن امام حسين(ع) جدا كرد تا مثلاً اشتباهات گذشته اش را جبران كرده باشد.

  آقاي!‌شمر در واقعهء كربلا نه به امام حسين(ع) برادر گفت و نه دوست و نه پدر مهربان! دشنام داد و خنجر كشيد و كار را تمام كرد. بوي دو رويي و نفاق از وجودش به مشام نمي رسيد. رفت و صادقانه در جبههء كفر قرار گرفت.

  امّا شما آقاي نوري زاد!

  با آن سابقهء دفاع از حريم ولايت كه بارها نيز در نامه هايتان منّت آن را به رهبر بي نياز خود گذاشته ايد، وقتي كه بدين نتيجه رسيديد كه اين رهبر آن رهبري نبود كه شما در توهّمات خود پرورانده بوديد، به جاي اينكه مانند سازگارا و نوري زاده و مخملباف و امثالهم صادقانه شمشير را از رو بسته و مرد و مردانه با امام خويش وارد جنگ شويد، در ظاهري منافقانه در نامه هايتان ايشان را پدري مهربان خوانده و در مصاحبه هاي مختلف با شبكه هايي كه ميدانستيد بدِ اين پدرِ مهربانتان را ميخواهند، مصاحبه كرده و ابتدا از ايشان به عنوان فردي با كمالات و فرهيخته ياد ميكرديد و بعد زخم زبان هايتان را دو پهلو و بعضا چند پهلو! به ايشان ميزديد.

  محمّد آقاي نوري زاد عزيز!

  نمي خواهم زياد وقت گرانبهايتان را بگيرم زيرا ميدانم كه حتماً سر خود را در نهج البلاغه كرده و به دنبال جملاتي ميگرديد كه در حقيقت منظور امام علي(ع) از بيان آن جملات به شما و مذمت امثال شما بوده و هست وليكن قصد داريد مثله هميشه با بازي با كلمات و رقصاندن قلمتان با ريتم شش و هشت بر روي كاغذ ،مخاطب حضرت(ع) را كسي قرار بدهيد كه روزي قلبتان او را رهبر ميدانست…
  حتماً متوجّه منظور بنده از نگاشتن اين نامه شده ايد كه به هيچ عنوان مقصود، هدايت شما نبود، چون آب از دست رفته به جوي باز نميگردد. به هيچ عنوان هم نيّتم بر اين نيست كه از شما بخواهم تا به دامان پر مهر ولايت و امّت ولايتمدار برگرديد.زيرا همانقدر كه نبودن و قلمتان مشكلي به وجود نمي آورد، بودن و حمايتتان هم مشكلي را از بين نبرده بود.

  فقط يك خواسته:
  “مرد و مردانه قلم را بر زمين گذاشته و شمشير از غلاف بيرون بكشيد كه در اين نبرد چه بكشيد و چه كشته شويد قطعا به بهشت ميرويد”!!!

  راستي نميدانم چرا شما را “حر” خطاب ميكنند!؟

  گلي به گوشهء جمال آقاي! شمر كه جبههء كفر را بر جبههء نفاق ترجيح داد!

   
 11. آقای نوری زاد، نمی دونم من خیلی بی اطلاع هستم که تازه امروز و اونم توی اینترنت باهات آشنا شدم یا اینکه شما خیلی کوچک تر از اون هستی که تونسته باشی پیشتر از اینها منو از وجود خودت مطلع کرده باشی! به هر حال هر کدوم از اینها که باشه لحن نوشته هات “خبر میدهد از سر درون”. ناخودآگاه آدم به این نتیجه می رسه که حتما مورد دومه وگر نه این لحن یک منتقد نیست. امیدوارم تفاوت انتقاد با چیزای دیگه رو خوب متوجه شده باشی.

   
 12. //// نگران نباشید تاریخ مینویسه حماقت پدران احمق چگونه فرزندانشان را کواب کرد

   
 13. با سلام خدمت هم وطنان و جناب برادر گرامی آقای نوری زاد قهرمان

  با توجه به وضع موجود کشور و اخبار درج شده رفته رفته این احساس میشود که کشور رو به وضع خطرناکی در حال حرکت است این را هر بیسوادی میفهمد.و امیدوارم مردم همیشه خواب ما از این خواب گران برخیزند و مانع این اتفاق ناگوار را بگیرند چرا که همیشه این قشر متوسط به پایین بوده که آسیب میبیند و این بار هم فرقی نمیکند ولی با آگاهیهای بیشتر و شناخت مسولینی که باعث سوق دادن جامعه رو به زوال را از انجام کارهای بیهوده و تحریک آمیز جلوگیری کرد متاسفانه کم نیستند از مسولانی که از موقعیت پست و مقام خود سوء استفاده میکنند و باعث رنجور شدن آحاد ملت شریف ایران میشوند

  متاسفانه دست مردم ایران بسته است و صدای اعتراض بجایی نمیرسد در جایی که اعتراض مردم دیگر کشورهای اسلامی نامیده میشود بهار عربی یا بیداری اسلامی و همین اعتراضها در کشور ما فتنه یا محاربه با نظام و امام زمان یاد میشود.
  و اینکه که اعتراض مردم به گوش رهبر نمیرسد خود این موضوع برای آینده کشور خطرناک است و این باعث جهت پیدا کردن یه انفجار در کشور است .در صورتی که اعتراضهای مردمی سرکوب نشود به عنوانهای مختلف و با روشهای مختلف میتوان کشور را به سمت کمال سوق داد نه اینکه رفته رفته کشور به سمت یه پرتگاه عمیق کشیده شود.
  به هر حال امیدوارم که هر چه زودتر این بیداری همگانی از جمله مسئولینی که اهمیتی به وضع پیش آورده نمیدهند رخ بدهد و جامعه ای رو به کمالات انسانی جهت پیدا کنیم.
  با تشکر (پرستار جنگ تحمیلی)

   
 14. دوست عزیزی که با پریدن وپرخاش به نوریزاد عزیز ثابت کردی مهره خود حضراتی کم عقل مثل علم الهدی و الله کرم واحمدخان خاتمی و… هستی! گوش کن! نوریزاد بزرگوار رو به هر طریقی که رفقا و مریدان. کم عقلت خواستندبشکنند و توبه فرمایی کنند ایشون رو نتونستند و حتی از نقطه ضعف همه ما یعنی خانواده استفاده کردند وپخش فیلم پسرش کار کرده بود و بازجویی همسر وفرزند و.. ولی فایده نداشت ونگهداشتنش در زندان وضع حضرات رو وخیمتر میکرد واین بود که فکر کردند بذارن بیرون باشند ایشون و کوچک مغزان وقتی مقایسه کنند با زندانیان دیگر سیاسی که درقلب ملت هستند، شک میکنند به ایشون! البته ابلهان فقط مثل تاکتیک اونها فکر میکنند. این گرگان فربه اگر بتوانند خر خره نوریزاد قهرمان رو می جوند ولی او بزرگ است و دست از کار بزرگش بر نمیداره. کاش کمی درایت داشتند وازادی همه قهرمانان وطن رو با عذر خواهیانجام میدادند تا بیش از این آبروی خود رو نبرند… نوریزاد قهرمان! بخدا که مرد خدا و خلق خدایی و میدونم این ها رو میشناسی واسه همین هم. چاپ میکنی تا تمرین دموکراسی کنیم باهم. عزیزتری تو و رفقای دربندت هر روز

   
 15. ناشناس، خیلی بی ادبی

   
 16. گووووووووووووه نخووووووووووووووووور

   
 17. دوست عزيزي كه با پریدن وپرخاش به نوریزاد عزیز ثابت کردی مهره خود حضراتی کم عقل مثل علم الهدی و الله کرم واحمدخان خاتمی و… هستی! گوش کن! نوریزاد بزرگوار رو به هر طریقی که رفقا و مریدان. کم عقلت خواستندبشکنند و توبه فرمایی کنند ایشون رو نتونستند و حتی از نقطه ضعف همه ما یعنی خانواده استفاده کردند وپخش فیلم پسرش کار کرده بود و بازجویی همسر وفرزند و.. ولی فایده نداشت ونگهداشتنش در زندان وضع حضرات رو وخیمتر میکرد واین بود که فکر کردند بذارن بیرون باشند ایشون و کوچک مغزان وقتی مقایسه کنند با زندانیان دیگر سیاسی که درقلب ملت هستند، شک میکنند به ایشون! البته ابلهان فقط مثل تاکتیک اونها فکر میکنند. این گرگان فربه اگر بتوانند خر خره نوریزاد قهرمان رو می جوند ولی او بزرگ است و دست از کار بزرگش بر نمیداره. کاش کمی درایت داشتند وازادی همه قهرمانان وطن رو با عذر خواهیانجام میدادند تا بیش از این آبروی خود رو نبرند… نوریزاد قهرمان! بخدا که مرد خدا و خلق خدایی و میدونم این ها رو میشناسی واسه همین هم. چاپ میکنی تا تمرین دموکراسی کنیم باهم. عزیزتری تو و رفقای دربندت هر روز.

   
 18. جناب نوری زاد شاید هیچکس مثل شما نتونسته به این روانی و سادگی درد دل میلیونها آدمی که معظلات سیاسی مملکت رو با تمام وجود احساس میکنند بیان کنه ولی هنوز یک سوال اساس باقیه چرا شما؟ چرا شما جواز نوشتن این مطالب رو دارید در حالیکه اشخاصی هستند که با یک انتقاد علنی کوچک سالهاست که مهمان ناخواسته هتل اویل هستند ؟ میدونم که قبلا در این مورد توضیج داده اید ولی واقعا از نوع قانع کننده اون هم رو میتونید بدید؟ یا باید به همون فرضیه قدیم سوپاپ اطمینان بچسبیم. متشکرم

   
 19. کار یکسره یعنی چه ؟عراق؟ لیبی ؟یا سوریه؟

   
 20. بو تراب کج زلف

  با درود
  شاید باورتان نشود که گمان داشتم برگزیدن آقای روحانی یک دلخوش کنک و یک گول زنک برای آرام کردن مردم بجان رسیده است زیرا ازهمین دستورهای سفت و سختی که از دهان و نوشته اژه ای و شریعتمداری بگوش میرسد برگزیدن گروه وزرا با اما و اگر وترساندن آغاز شده است.نشست خبری اژه ای و نوشتار شریعتمداری را گواه می اورم.

   
 21. ولی اقای نوریزاد من بعنوان جوان در این کشور بشدت ناراضیم .چرا؟؟ چون امدن روحانی فقط ماله کشی است و میشه گفت الکی … مثلا الان من میتونم با حجاب دلخواه بیام خیابون؟ وضع دلار چه تغییری کرد؟؟ دارو هم که گرونتر شد؟؟ پس نه خواسته اجتماعی و نه اقتصادی ما هیچکدوم براورده نشد ..خواسته سیاسی هم بتنهایی که هدف نیست .. اقلا اگر جلیلی میومد بالا من و شما یه دلیل برا اعتراض داشتیم الان چی ؟؟ الان وضعمون بدتر قبل هم بشه افراد رهبر میگن این دیگه خواسته خودتون بود حالا چه مرگتونه …در اصل بدتر از قبل شده ..با عقل سلیم فکر کنید ..درست نمیگم.

   
 22. ایکاش که رای رهبر عوض نمیشد و کار یکسره میشد. حالا /// دیگری مثل خاتمی امور بندگی را پجا میاورد و مردم بینوا دوباره ۸ سال درپی هیچ میدوند.

   
 23. ei kash nazar jenab rahbar avaz nemishod va kar jeksare mishod. ba inhesab shakhsi manand Khatami hasht sal miaiad va dobare hama ash va haman kase

   
 24. نظر دهندگان محترم
  به نظر اینجانب ///و حلقه اطراف ایشان امثال حسین شریعتمداری که به بیماری لا علاج خود گول زنی و مردم هیچ پنداری و مردم آزاری و دروغ پردازی و هزاران بیماری شیطان داده دیگرگرفتار هستند، مانند سایر مستبدین تاریخ روزی صدای توده مردم را خواهند شنید که دیگر زمان برایشان دیر شده است. این نوع آدمها عین مصداق کر و کور و لال سوره بقره در قران کریم میباشند. قربان بزرگی خداوند که بطن امثال حسین شریعتمداری را در چهره و رفتار آنها ظاهر میکند و قبل از قبض روح کردنشان در همین دنیا عذاب الهی میدهد یکی از همین عذابها برای امثال حسین شریعتمداری همین بس که مجبور است با اینکه حقیقت را میداند ولی از روی غیض و حسد و حرص خوردن بیان کند که رجوع مردم به صندوقهای رای و رای به حسن روحانی به منزله تائید نظام است!!!، خدا به فریاد برسد که در دنیای دیگر چه عذابی منتظرشان میباشد.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  آرش

   
 25. یکی از کاندیداهای مجلس در زمان تبلیغات انتخابات برعلیه رغیبش گفته بود چند میلیارد هزینه میکنم تا فلان شخص (رقیبش) نتواند رای بیاورد. یکی از فضلا گفته بود در جوابش لازم نیست چندمیلیارد بیخود هزینه کنی . چند میلیارد را برو سرمایه گذاری درست بنما . من از رغیب شما میخواهم تا انصراف دهد به نفع شما . که ایشان قبول نکرد و مردم فهیم هم با وجود میلیاردها تومان هزینه توسط ایشان به ایشان رای نداند.

   
 26. آقای نوری زاد چقدر سر خودت معطلی؟

  فکر کردی تو خیلی موثری و مثلا خالمنه ای به حرف تو عوض شده؟
  مثلا مردم به خاطر تو جهت گیری هاشون رو تعیین می کنند؟

  نمی دونم کی به تو این همه اعتماد به نفس داده؟
  راستی چرا فکر می کنی خیلی می فهمی ؟ به چه دلیل؟
  راستی چرا تو رو نمی گیرن دوباره بندازنت زندان؟اطلاعاتی هستی یا اصلا عددی حسابت نمی کنن؟پس سر خودت معطل نباش. دارن یه عده باد می کنن و می فرستنت وسط.حواست جمع نیست یا جو گیر شدی؟

   
 27. آقای نوری‌زاد آخه بعد از انتخابات هم یه صحبت دیگه‌ای کرد، گفت با اینکه قبولمون ندارن ولی قبولمون دارن!

   
 28. با سلام مجدد..در ادامه بحث کیقیت رهبری آقای خامنه ای و اشتباهات ایشان اگر اجازه بفرمائید به بعد دیگری نیز بپردازیم و آن رایج شدن این موضوع در مباحث بین مرم است که : “آقا چند رای دارد؟”. این مطلب گر چه نیاز به بررسی اجمالی دارد ولی خود خبر از عمق فاجعه ائی عظیم در نظام سیاسی کشور می دهد که دچار دو جناح بندی شده است: مردم و رهبر.
  برابر اعلام وزارت کشور ما 50 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن داریم. از میان اینها 15 میلیون رای ندادند. 18 میلیون به روحانی دادند و 70%رای قالیباف و ولایتی را هم کارشناسان معتقدند که به جناح مقابل تعلق دارد. رای خالص جلیلی یعنی بطور کامل رای رهبری. اگر 33 میلیونی را که به آقا رای ندادند با سایر رایها جمع کنیم یعنی قریب به 40 میلیون از 50 میلیون با نظر و رفتار و آرا ایشان مخالفند. قالیباف هم اخیرا به ناچار از رفتار زشت نظام با مردم در سال 88 به عنوان دلیل مخالفت مردم با آقا نام برد(البته تلویح)”.. پرده رسوائی آنجا بالاتر رفت که سایت توکلی از حداد عادل به عنوان فردی فداکار یاد کرد که با دفاع از نظام، یعنی آقا” تمام حیثیت و رای خود را باخت و لذا با استعفای خود روغن ریخته را خرج امام زاده کرد!!.. حال سئوال این است که رهبری با این موقعیت متزلزل چگونه می خواهد روحانی را به ریاست جمهوری منصوب کند؟!!.. امروز نه تحریم آمریکا و نه حمله نظامی برای ما به میزان بی اعتباری رهبری در بین مردم خطرناک نیست و رهبری می خواهد وارد مذاکرات حساسّ جهانی شود که حداقل اعتبار را در داخل دارد. اینجا خطر دیگری خود نمائی می کند و آن اینکه کسانی که در داخل به مشکل میخورند رو به خارجیها می آورند.
  از سوی دیگر مجلس این کشور به لطف رهبری امروز یکی از فاسد ترین مجالس جهان است. همین چند روز پیش مهندس ترکان از مشاوران روحانی منشا فساد کشور را در مجلسی دانست که نمایندگانش برای راهیابی به آن میلیاردها خرج می کنند و امروز از قول آقای خاتمی نقل شده که در انتخابات شورای شهر ها نیز همین بساط است. اینها همه ازنتایج رهبری است که تمامی ابزار کنترلی و نظارتی مردمی را به عنوان پایگاههای دشمن تعطیل کرد و کارکنانش را هم به داغ و درفش سپرد. ایشان چگونه می تواند از این مسئولیت شانه خالی کند که با رهبری ایشان دچار فاسد ترین نوع مجالس شدیم؟
  اینها یعنی اینکه منافع رهبری و مردم کاملا جداست. اگر منافع مردم سرمایه گذاری در اقتصاد کشور است ،منافع ایشان در پرداخت بیش از 10 میلیارد دلار پول نقد به بشار اسد است. اگر ایرانیان زندگی صلح امیز در منطقه می خواهند منافع رهبری کشاندن ایران به جنگ است و بعد کاسه چکنم دست گرفتن. اگر امروز کارخانجات خود رو سازی با آن حجم عظیم کارکنانش در معرض توقف کامل است مشکل راکتور آب سنگین است که قبل از ساخت آن رفته اند با هزینه گزاف مالی و با پذیرش تحریمهای جهانی آب سنگینی تولید کرده اند که راکتوری برای آن نیست هیچ مصرفی هم در کشور ندارد. تولید سوخت میگویند میخواهیم بکنیم امّا برای راکتوری که اصلا وجود خارجی ندارد. برای بوشهر هم که سوخت 10 سال آنرا خریده اند و برای این نیروگاه معادل پول 3 نیروگاه تا کنون هزینه شده.

  این اعمال باعث شده که مردم در انتخابات حساب خود را از رهبری جدا کنند. الان در بین مردم مقایسه رای موسوی و رهبری مطرح است که برنده آن در حصر و زندان بازنده است!!

  —————-

  سلام وسپاس یاران گرامی

  .

   
 29. ولایت ساز سابق

  با سلام
  امیدوارم آقای خامنه ای این انتخابات را فرصت اصلاح خود و اهل خانه خود بداند نه آن را بعنوان پیروزی تزویر و تقیه بداند

   
 30. محمد نوری زاد

  (بنام خدا)ابتدای عمل لازم میدانم از شما عزیز بزرگوار تشکر کنم به دلیل باسخ به من.جناب نوری زاد جواب شما به من جواب کاملا قانع کننده ای است اما سوال من از شما این است که کجای کشور اموزش عقلانیت می دهد؟ کجای کشور به ما دانش اموزان اجازه حرف زدن میدهد؟ عقلانیت و اگاهی در کدام دانشگاه هنجار به حساب می اید؟ من شمارا واقعا از ته دل به عنوان یک انسان شریف وعاقل قبول دارم وبازهم جای تشکر دارد از این همه لطف شما که باسخ مرا دادید .من دانش اموزی شانزده وهفده ساله هستم ولی دوست دارم بدانم در کشورم چه میگذرد وما که اینده ساز این مرزوبوم هستیم باید کدام اشتباه هایی را که دولت ها ودوستان قبلی کرده اند انجام ندهیم. از اینکه به من باسخ دادید کمال سباس گذاری را دارم. دوست کوچک شما…


  این ایمیل از طریق فرم تماس در سایت رسمی محمد نوری زاد http://nurizad.info ارسال شد
  Mohammad Nourizad

  11:05 PM (0 minutes ago)

  to شهرزاد
  سلام فرزندم شهرزاد گرامی
  من همچنان به خرد گرایی وعقلانیت تأکید دارم. عمده ی مشکلات ما بهمین نکته ی محوری بازمی گردد. عقل همان گوهری است که ما کمتربدان روی می بریم. وبیشتردوست می داریم که با محسوسات خود زمان وعمرخود را سپری کنیم. خرد را ازگلوی عمرخودت بیرون بکش وچون اسبی برآن سوارشو. هرکارغیرعقلانی را کناربگذارر. دراین راه، عقل جمعیِ مردمان می تواند راهنمای من وشما باشد
  با احترام

   
 31. محمد نوری زاد

  سیاست صحن بازی هاست، اما تا کجا بازی؟
  بگیر این گوی واین میدان،شما بازی و ما بازی
  نه قانون ونه قاضی ای،حقیقی نیست بازی ها
  بزن ،فریاد کن ،حالی ندارد بی صدا بازی
  به نقش کیستید اینک شما؟ای نقشتان برآب
  الا ای حاکمان ای والیان تا کی دغا بازی
  درون کشتی ایران نمود آن ناخدا روزن
  مکن با کشتی و طوفان اینک ناخدا بازی
  بگیر از ماروپله ،بازی این کودکان عبرت
  مکن با پله بالا رفتنت چون مارها بازی
  شده ایران من بیمار ودرمان اش نمی بینم
  من بیمار وجراحی ، وتا کی با دوا بازی
  به ظاهر اهل ایمان اند ودرباطن همه شیطان
  قیامت با حساب آخر،وتا کی با خدا بازی
  دروغ ودزدی ودین مسلمانی ،چرا آخر؟
  فقط تقلید از دین مانده ودائم ادا بازی
  به بازی مان گرفتند وهمه سرگرم این بازی
  نمی پرسی چرا حاکم؟نمی پرسی چرا بازی
  نقاب ازچهره ات بردار ،تاکی خلق را بازی
  سیاست صحن بازی هاست اما تاکجا بازی؟

   
 32. با سلام و درود بر هموطنان گرامي
  تكليف انتخابات هفته قبل از انتخابات و در مراسم به خاكسپاري آيت … طاهري مشخص شد و صداي ملت به گوش آقايان و آقازاده ها رسيد . و در پي آن تقريبا در تمامي گرد هم آيي هاي انتخاباتي از يزد تا آمل و تهران و أهواز تا سيستان و بلوچستان شعار هاي مطرح شده همان بود كه از چهار سال پيش در دل ها مانده بود. و آگر باز هم قرار باشد كه در بر پاشنه قبلي بگردد فروپاشي اقتصادي – اجتماعي كه ميبينيم ، تسريع گشته و جلوگيري از آن سخت تر و سخت تر ميشود. اميدوارم كه فرهنگ طيف جديد كه منتخب مردم شده است به اندازه كافي بالا باشد كه به تغييرات ظاهري اكتفا نكند و تن به باز سازي بنيادين آخلاق و فرهنگ و اقتصاد بدهد.چه در غير اين صورت هر حرف زدن و عمل نكردن ما را سريع تر به قعر فرو ميبرد. كم نيستند دلسوزاني كه بدون چشم داشتن به بيت المال و رانت و فقط با ديدن صداقت مسئولين حاظر به فداكاري و كمك به سربلندي ايران و ايراني باشند.
  اولين قدم در نشان دادن صداقت ، آزادي بي گناهان در حصر و زندان ميباشد.
  روحاني يادت باشه – مير حسين بايد باشه

   
 33. اینکه چرا ما با نوع و شیوه رهبری موّاج و متغییر شدید مواجهیم،بر می گردد به نوع ///// می کنند.قبول کنید که عامل بسیار مهمی
  است.عامل دیگر به نوع آدمهایی که قبل از ایراد نطق و خطابه ملاقات می کنند ،مربوط می شود.اینکه با شعرا و مدیحه سرایان ملاقات داشته
  باشند و یا با امثال نقدی و جنتی و طائب جلسه برقرار شده باشد از زمین تا آسمان در نوع و کیفیت سخنان تفاوت دارد. همچنین نوع /// هم
  بی تأثیر نیست . در تمام دوران های گذشته رفتن به شکار ونوع شکار به تیر غیب گرفتار شده تأثیرا ت شگرف خود را در افزایش و کاهش بصیرت
  داشته است. چو.ن رابطه مستقیم و معنا داری بین افزایش بصیرت و میزان تفریح و تفرج سلاطین وجود داشته است.البته عوامل بسیاری قابل
  ذکر است که صرف نظر می کنم. همین قدر خواستم به شما عزیز دل عرض کنم که خیلی جدی نگیرید.آقا و یا به عبارت دقیق تر حضرت آقا هرگز
  گفتمان انقلاب (با تعریف خاص خودشان از انقلاب)را رها نمی کنند. اصلا چتیر متیر بی چتیر //// برای حفظ گفتمان مقاومت به پایین پرتاب می کنند. ایشان یکبار به خاطر اینکه قطار برای نماز توقف نکرده بود ،خود را از قطار به بیرون
  پرتاب کرده است .
  برادر مکتبی نوری زاد عزیز و بزرگوار مداحی از نوع مداحان سنتی –مدرن –موزیکال با حرکات موزون نوحه زیر را در بعضی محافل در حضور جمع
  کثیری ازپیروان در روز های آخر تبلیغات برای کاندیدای مورد علاقه آقا خوانده بود که توجه شما را به عنوان حسن خطام به آن جلب می کنم:
  بدون هیچ دلیلی می زنم به عدو سیلی
  رأی می دم به عشق رهبرم به آقای جلیلی
  در شب جشن مردم به مناسبت پیروزی جناب روحانی در بعضی جا ها گروه های مردم شعار زیر را سر می دادند:
  بدون هیچ دلیلی ///تو سر جلیلی
  (البته با پوزش فراوان از جناب آقای جلیلی)

   
 34. سید ابوالفضل

  سلا بر نوریزاد عزیز
  من فکر می کنم رهبر بیش از هر کس دیگری (شاید) صدای مردم را که از صندوق های رای چونان خروشی توفنده سر برآورد ، شنیده است. همان طور که در روزهای بعد از انتخابات بارها گفته شده (و علی رغم حضور پانزده میلیون ایرنی دیگر در انتخابات ) مفهوم رای مردم یک “نه”ی بزرگ به نظام و سیاست های جاری آن است. از سوی دیگر خواست آن هارا برای تغییر در این سیاست ها نشان داد. رای مردم یعنی این که :
  _ آ قایان موسوی و کروبی را آزاد کنید ، ما دروغ های شما را در مورد آن ها قبول نداریم،
  _ زندانیان سیاسی بی گناه را آزاد کنید. آن ها نه به دنبال کودتای مخملی بودند ، و نه فتنه گر بودند . آن ها اصلاح طلبانی بودند که اصلاح امور کشور را طلب می کردند،
  _ مطبوعات و احزاب را آزاد کنید تا به فعالیتشان ادامه دهند. آن ها ستون مرم سالاری هستند.
  _ منافع و دارایی های کشور را بدون اجازه ی مردم به سوریه ، حزب الله لبنان ، هوگو چاوز ووو ندهید . ماراضی نیستیم،
  _ پرونده ی هسته ای را از نادانان پس بگیرید و به عاقلان بدهید. نادانان پرونده ی هسته ای و کشور را به بن بست کشیده اند وخسات های بی شمار وسنگینی به ما تحمیل کرده اند،
  _ با دنیا (مردم و دولت ها ) روابط سازنده برقرار سازید و کشور را از انزوا خارج نموده وعزت وعظمت جهانی مارا بازسازی کنید ، ما می خواهیم پاسبورد ایرانی با ارزش باشد و در دیگر کشورها با دیده ی احترام به ایرانی ها نگریسته شود ،
  _ معیشت ما با مشکل مواجه است اما ما می دانیم که این مشکل با ساخت چند اتوبان و پارک و دریاچه حل نمی شود . این ها به تنهایی کافی نیست ، هرچند که ما از انجام این اقدامات آگاهیم و آن ها را نیز به نوبه ی خود ارج می نهیم.
  _ آی مسئولان گرانی ، تورم ، بیکاری ووو دارد کمر مارا می شکند ، ما این بار هم آمدیدم رای دادیم تا بگوییم ما هستیم . ما نمرده ایم. ما میان دوست و دشمنمان فرق می گذاریم هر چند که شما به هزار وسیله خلاف این را تبلیغ کنید. ما از شما می خواهیم که در جهت حل مشکلات ما گام بردارید.
  _ آی مسئولان هر چه بلند مقامتر ، ما اعلام می کنیم که داغ ودرفش و زندان و شکنجه چاره ی کار نیست و مشکلات شما و مارا حل نمی کند.
  _…
  _…
  _…
  من اعتقاد دارم که رهبر همه ی این پیام ها را در یافته است. مانده این که چه اندازه این پیام ها را صحیح بداند و تصمیم بگیرد به خواست عمومی عمل کند. دقت کنیم که فرق است بین شنیدن نظر مردم و پذیرش درستی این نظر . به نظر من رهبر پیام مردم را دریافت کرد. اگر آ ن ها را بپذیرد و بخواهد اجرا کند ، باید حداقل شهامت این را داشته باشد که اجازه دهد آقای روحانی برنامه های اعتدالیش را اجرا کند. آزادی زندانیان ورهبران در حصر ووو به حضور بیشتر مردم و تاکید بر خواسته هایشان نیز بستگی تام خواهد داشت.
  ” ما هنوز در ابتدای راهیم”

   
 35. ﻋﺮﻓﺎﻧﻴﻴﺎﻥ

  ﺳﻴﺎﺳﺖ ﺁﻗﺎﻱ ﺧﺎﻣﻨﻪ اﻱ ﺩﺭ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺩاﺭﻱ ﺩﺳﺖ ﭘﻴﺶ ﮔﺮﻓﺘﻦ و ﭘﺲ ﻧﻴﻮﻓﺘﺎﺩﻧﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺳﻴﺎﺳﺖ ﺷﺎﻫﺎﻥ ﺻﻔﻮﻱ ﻗﺎﺟﺎﺭ ﺗﻴﻤﻮﺭ و ﺻﺪﻫﺎ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺩﻳﮕﺮﻩ
  اﻳﻦ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻗﺪﻳﻤﺎ ﺟﻮاﺏ ﻣﻴﺪاﺩﻩ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺷﺮﻕ اﻳﺮاﻥ ﺑﻌد اﺯ ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻝ ﻣﻴﻔﻬﻣﻴﺪﻩ ﻏﺮﺏ اﻳﺮاﻥ ﺟﻨﮓ ﺑﻮﺩﻩ اﮔﺮ اﻳﻦ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﻧﺒﻮﺩﻥ اﮔﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﺎ ﻫﺰاﺭ ﺑﺎﺭ ﺟﺎﻫﻠﺘﺮ اﺯ اﻭﻥ ﭼﻴﺰﻱ ﻛﻪ ﺧﺎﻣﻨﻪ اﻱ و ﻳﺎﺭاﻧﺶ ﺗﺼﻮﺭ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﺑﻮﺩﻧﺪ اﻳﻦ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺟﻮاﺏ ﻣﻴﺪاﺩ وﻟﻲ اﻣﺮﻭﺯ در ﺧﻴﻠﻲ اﺯ ﻣﺤﻠﻪ ﻫﺎﻱ ﺗﻬﺮاﻥ ﺭﻭﺯﻱ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﺟﻮاﻧﺎﻥ ﺩاﺳﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﻧﻴﺎ ﺁﻣﺪﻥ ﺁﻗﺎﻱ ﺧﺎﻣﻨﻪ اﻱ ﺭﻭ اﺯ ﺯﺑﺎﻥ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ ﻭﻟﻲ ﻓﻘﻴﻪ ﺩﺭ ﻗﻢ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻧﻜﻨﻨﺪ و اﺯ ﺧﻨﺪﻩ ﻧﻤﻴﺮﻥ .
  ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎﻱ اﻣﺮﻭﺯ ﺑﻮﺩﻥ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎ اﻳﻦ اﻣﺮ ﺭا ﻏﻴﺮ ﻣﻤﻜﻦ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻛﻪ ﻛﺴﻲ ﻧﻮﻥ اﺑﻮﺣﺘﺶ ﺭﻭ ﺑﺨﻮﺭﻩ
  اﻳﻦ ﺁﻗﺎﻳﺎﻥ ﺣﺘﻲ ﺑﻪ ﻣﺼﻠﺤﺖ ﻫﻢ ﻧﻤﻴﺘﻮاﻧﻨﺪ ﺧﺎﻣﻨﻪ اﻱ ﺭا ﺑﺰﺭﮔﺘﺮ اﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﻫﺴﺖ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﻗﺎﻟﺐ ﻛﻨﻨﺪ
  ﮔﺬﺷﺖ ﺁﻥ ﺯﻣﺎﻥ ﻛﻪ ﺁﻗﺎﻳﺎﻥ ﻧﺎﻥ ﺩﻳﻦ ﻣﻴﺨﻮﺭﺩﻧﺪ و ﺑﺎ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻛﺮﺩﻥ ﻛﺮاﻣﺎﺕ اﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﻃﻠﺒﻜﺎﺭ ﻣﻴﺸﺪﻧﺪ
  ﺑﻪ ﻗﻮﻝ ﻣﺎﻣﻮﺗﻲ اﻭﻥ ﻣﻤﻪ ﺭﻭ ﻟﻮ ﻟﻮ ﺑﺮﺩ
  ﺗﻤﺎﻡ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻓﻠﺴﻔﻲ اﻳﻦ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺑﺮ اﻳﻦ ﻣﺒﻨﺎ اﺳﺘﻮاﺭﻩ ﻛﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮاﻱ ﺧﻮﺩ ﺭﺳﺎﻟﺘﻲ ﻋﻆﻴﻢ ﻗﺎﻳﻠﻨﺪ و ﺑﻪ اﻳﻦ ﻭﺳﻴﻠﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻧﺎﺭﺳﺎﻳﻬﺎ ﺩﺯﺩﻱ ﻫﺎ ﺟﻨﺎﻳﺘﻬﺎ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻫﺎ ﺑﻲ ﻟﻴﺎﻗﺘﻲ ﻫﺎ ﺭا ﺗﻮﺟﻴﺢ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ اﻣﺮﻭﺯ ﻫﻢ ﻛﻪ ﻋﺮﺻﻪ ﺭا ﺑﺮاﻱ اﺻﻼﺡ ﻃﻠﺒﺎﻥ ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩﻩ اﻧﺪ ﻧﻪ اﺯ اﻳﻦ ﺑﺎﺑﺖ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻪ اﺷﺘﺒﺎﻩ ﺧﻮﺩ ﭘﻲ ﺑﺮﺩﻩ اﻧﺪ
  ﺑﻠﻜﻪ ﻣﻲ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﻋﻘﺐ ﻧﺸﻴﻨﻲ و ﺧﻔﺖ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺑﻪ ﮔﺮﺩﻥ اﺻﻼﺡ ﻃﻠﺒﺎﻥ ﺑﻴﻨﺪاﺯﻧﺪ
  ﻣﺮﺩﻡ اﻳﺮاﻥ ﺗﺎﻭاﻥ ﺻﺪﻫﺎ ﺳﺎﻝ ﻏﻔﻠﺖ و ﺟﻬﺎﻟﺖ ﺧﻮﺩ ﺭا ﻳﻜﺠﺎ
  ﺩﺭ اﻳﻦ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺟﻬﻞ و ﺟﻮﺭ ﭘﺮﺩاﺧﺘﻪ اﻧﺪ
  ﻭﻗﺖ ﺁﻥ ﺷﺪﻩ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻗﺒﻞ اﺯ ﻓﺎﺟﻌﻪ ﻣﻠﻲ ﺁﻗﺎﻳﺎﻥ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺁﻳﻨﺪ و ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺭا ﺩﺭ ﺩﺭاﺯﻣﺪﺕ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﻭاﮔﺬاﺭ ﻛﻨﻨﺪ
  ﺧﺪا ﻫﻤﻪ ﻣﺎ ﺭا ﺷﻔﺎ ﺩﻫﺪ

   
 36. جناب اقای نوریزاد با درود
  در مورد اینکه رهبر پذیرفته که مخالفین وجود دارند بهر حال باوجود دریافت اخبار بسیار بسیار محرمانه حتما ایشان میدانند که چه تعدا مخالف دارند اما بنظرم چرا ایشان بطور رسمی در ان سخنرانی اعلام داشتند که حتی مخالفین نظام هم در انتخابات شرکت کنند با شما مخالفم که از این بین به عنوان پذیرش مخالف یاد شود بلکه معتقدم ایشان با داشتن اطلاعات محرمانه و نظر سنجی هایی که شما بیان داشتید میدانستند مردم به خاطر شوراها شرکت میکنند و چون مشارکت را حدودا بالا میدیدند لذا برای اینکه به هوادان خود یعنی همان 4.5 میلیون سینه چاک وکفن پوش بگویند علم غیب دارند و پیشگوئیشان درست از اب در میاید گفتند که حتی مخالفین نظام شرکت کنند ایشان میخواستند از این جمله بعدا استفاده کنند که همین کار را کرد و گفت که کخالفین هم به نظام اعتماد دارند و هم به ان سینه چاکان یاد اور شد که با امام زمان در ارتباط است امید وارم که چنین باشد و استنباط من اشتباه تا هزینه ای بیشتر و جنگی به ملت تحمیل نشود

   
 37. جناب اقای نوریزاد عزیز با درود وسلام
  رهبر عظیم الشان جمهوری اسلامی والاتر از این هستند که صدای کسی را بشنوند ایشان فقط صدای امام زمان را خواهند شنید و از ایشان الهام میگیرند و نه از مردمی که به ایشان دهن کجی میکنند و به انچه ایشان میفرمایند گوش نداده و خلاف ان عمل میکنند شاید این موضوع خیلی بد بینانه باشد اما انچه که پس بیرون امدن ایشان از کمای مشارکت مردم ونه گفتن به ایشان مشاهده میشود و اخطاری که به روحانی میدهد در ممورد مطالبات وعده داده شده به مردم و همچنین سنخگویان ایشان مثل احمد خاتمی در نماز جمعه در عقوبت سخت مخالفان رهبر و همچنین بیانان اقای عباسی در مسکو که میگوید فردو به کارش ادامه میدهد در واقع عکس العملی است در مورد کنفراس مطبوعاتی روحانی در مورد انرژی هسته ای و برگشتن به توافق با فرانسه ویا برگشت پرونده به شورای حکام
  بنظرم باید منتظر هرسه روز یک بحران بودو یا روحانی باید بپذیرد غلط کرده به مردم وعده داده است و…

   
 38. یک جانباز جنگ

  سلام جناب آقای نوری زاده من بعنوان یک جانباز دفاع مقدس خدا را شاکرم که در این زمانه وانفسا مردی بزرک ابوذر گونه و از سر صدق حرف دل ما را میزند خدا به حق عظمت کبریاییش به شما توفیق صحت و سلامت عنایت فرماید باور کنید من به انقلاب و آرمان های شهدا دلبستگی خاصی دارم و افکارم عجیب به افکار شما عزیز فرهیخته نزدیک است بسیار خوشحال میشوم اگر فرصتی به اینجانب بدهید تا از نزدیک شمارا زیارت کنم ارادتمند تان احمد سوری به شماره همراه//////

   
 39. صدای ملت البته بسیار فراتر از این هستش. مهم اینه که چه فشاری باعث شده که یه ذره عقب نشینی کنن؟!

   
 40. با عرض سلام
  به یاد همه ویروسها و کاریکاتورها ی انقلاب که دل سپرده ایرانند
  دوباره می سازمت وطن اگر چه با خشت جان خویش
  ستون به سقف تو می زنم اگر چه با استخوان خویش
  دوباره می بویم از تو گل به میل نسل جوان تو
  دوباره می شویم از تو خون به سیل اشک روان خویش
  اگر چه صد ساله مرده ام به گور خود خواهم ایستاد
  که بر کنم قلب اهرمن به نعره آنچنان خویش

   
 41. ملت شهید پرور بودیم و بعد ملت همیشه در صحنه که آخرین صحنه آن حماسه 9 دی بود . بعد از این انتخابات شده ایم ملت همیشه شاکر . بزرگان اصلاح طلبیمان از اینکه اجازه داده نشد احمدی نژادی دیگر ، سیر پیشرفت های 8 ساله را ادامه دهد و حماسه مقاومت را تداوم بخشد ، شکر گزاریها کردند به نیابت از ملت همیشه شاکر .
  بنده را نام خویشتن نبود
  هر چه ما را لقب دهند آنیم

   
 42. جناب نوری زاد،‌ بحث اینجاست که داستان داستان سعدی و کودک بردوش است دوست عزیز، دستی به سر و گوش ما کشیدند، کام دل گرفتند و حالا هم که خرشان تا ۴ سال دیگر از پل گذشته از قول ایشان حضرت صدیقی مواجب بگیرشان و بلنگو بدستشان می فرمایند که انتخابات ۹۲ پوزه ی آنان که مدعی تقلب ۸۸ بودند را به خاک مالید، عزیز دل ایشان نه خوابند و نه ناشنوا! کسی که خواب است با هایی بیدار می شود ولی کسی که خودش را به خواب زده بیدارشدنش محال است، گرامی! ایشان را زور بنده است! کسی هم رای نمی داد عکسها مهندسی میشد که بیا و ببین، با ملیونها رایی که بعد از چند سال خودمان را هم باور میشد که تحریم نکردیم رای دادیم!

   
 43. خدمت اقای نوری زاد.به نظر من انتخاب یک اخوند //// ٬ دلیل بر شنیدن صدای ملت نیست. بلکه این یک سید خندان دیگری است بر ماله کشی ۸ سال گذشته است. شما و من خیلی خوب میدانیم که اگر اخوند سوار خر شد به هیچ وج پیاده نخواهد شد مگر اینکه خر بایستی بمیرد و یا اخوند. تمام حیله گری را شما از نزدیک دیده و لمس کرده اید . ایا واقعأ هنوز اتقاد دارید خامنه ای و ///// و همکارانی چون رفسنجانی ////عقب میکشند. اصلاحطلبان قلابی مثل خندقی برای بقای رژیم ///// همکاری میکنند. من بیشتر قانع شده ام تا زمانی که ایران عراق نشود و یا سوریه. این //// کشور من را شخم خواهند زد و ملت من را خواهند کشت. فقط امروز در ارومیه ۳۶ نفر را بخاطر هیچ دلیلی زندانی و کتک و زنجیر زدند و حال یک زن اذری اسیل ایرانی وخیم است. هنوز فکر میکنید خامنه ای صدایی شنیده و یا اینکه شما رویایی داشتید؟

   
 44. با سلام مجدد بر استاد عزیز..بنظر می رسد برای رهبری ایران موضوعی که باعث مشکل گردیده عدم شناخت واقعی از وظایف رهبری می باشد و شاید برای هم این است که ما با نوع رهبری موّاج و متغییر شدید مواجهیم. روزی ایشان از بیانیه تهران در امر هسته ای دفاع می کند و تجلیل، روز دیگر به آن حمله می کند و تذلیل و بار دیگر عوامل آنرا می ستاید. روزی با یکی عقد اخوت دائم می بندد، بعد او را طرد می کند و بعد اورا دوست دارد. حکایت رفتارهای عجیب و غریب رهبری ما بسیار شگفت انگیز و دلربا میباشد و جمعی حیران وی که چه باید کرد که این ماه را به ما نظری باشد؟ کدام خوب است و کدام بد؟
  اولین و تنها وظیفه اصلی رهبری ایران نه انجام دادن پاره ای کارها بلکه” عدم انجام خیلی از کارهاست” و دقیقا مشکل هم این جا است که ایشان فکر می کند باید کاری بکند در حالیکه ایشان باید خیلی کارها را نکند تا کاری که به عهده ایشان است انجام شود که آنهم اداره امور کشور به نحو احسن است. در قانون اساسی برای اجرای امور طریقی پیش بینی شده. دولتی است و مجلسی و قضائیه ای. بقیه هم معلوم. کار رهبری در این بین این است که از انجام کارهائی که به کار کرد درست و صحیح این بخشها و قوا لطمه می زند جلوگیری کند. یعنی اگر گروه های قانون شکن می خواهند به آزادی مردم حمله کنند از حمایت آنها خود داری کند نه اینکه پشت و پناهشان باشد. اگر مجلس باید کار نظارتی بکند نباید از صبح تا شب به آن دستور داد که نظر آقا فلان است و بهمان. اگر قوهّ قضائی باید پشتیبان عدل و انصاف باشد به دخامتهای ولائی آنرا آلت دست مال مردم خورها نکند، اگر دولت عهده دار امور است نباید رفت دستگاه موازی دولت تشکیل داد. اگر قرار است انتخابات صحیح و بی دخالت انجام شود نباید ساعت 8 صبح شخصا الان پبروزی یک کاندیدا را کرد . این لیست متاسفانه طولانی است.
  رهبری مثل روزه گرفتن است که عبادتی سلبی است یعنی شما در ماه رمضان یک کارهائی را انجام نمی دهی و لذا روزه هستی نه اینکه اگر کارهائی را بکنی روزه هستی. در قانون اساسی ایران وظائف معلوم است و رهبر باید از هر کاری که به آن خدشه وارد کند حود داری کند. متاسفانه آقای خامنه ای روند کاملا عکس تعریف علمی و عقلی رهبری را بر گزدیده و این فاجعه را سبب شده.
  “رالف نادر” شخصیتی ممتاز در آمریکا است. او در کتابی که در باره رهبری نوشته توضیح شیرینی می دهد و می گوید” رهبران به جای تکثیر پیروان باید به تکثیر رهبران به پردازند”. این حرفی بس حکیمانه است. آقای خامنه ای در این سالها بدنبال توسعه پیروان خود بوده است به هر قیمتی که ممکن است. شوهای 9 دی و فحاشی های گوناگون و تهدید به قلع و قمع معترضان با تحزیک احساسات مردم از جمله اعمال ایشان است. خیلی خوب خواهد شد اگر ایشان دستاور خودر را در تربیت نسل بعدی مدیران کشور هم به نمایش بگذارد. آیا طائب و شریعتمداری و امثال ایشان موجب افتخار یک رهبرند؟ یا برعکس ایشان نسل میران قوی کشور را هم نابود کرده است. گروهی انگ جاسوسی خورده اند و در زندان، بخشی خانه نشین و گروهی هم در بدر. این رهبری به کدام درد این مرز و بوم مرهم است؟
  آقای خامنه ای بطور آشکار چند خطای استراتژیک و مهلک در حق ایرانیان را مرتکب شده: انجام کارهائی که نباید می کرد ،از بین بردن نسل مدیران قوی ، از بین بردن محیط رشد رهبران جدید ، توسعه جهالت برای گسترش پیروان کور به جای رشد مردم، ازبین برن منابع مادی کشور که خدای متعال آنرا موجب قوام جامعه میداند و دادن مدیریت آن به احمقها و بی همیتها و آخر از همه مسلط کردن بی فرهنگان و فحاشان و بی ریشه ها بر کشوری به قدمت 3000 سال تمدن و مهد ادب و فرهنگ بشری.
  آقای نوریزاد عزیز، هر کدام از اینها چه میزان به این ملّت مظلوم مصیبت وارد کرده؟ قضاوتش با شما

   
 45. شاه روزی گفت من صدای اتقلاب راشنیدم ولی دیر شده بود
  حالا هم خیلی دیر شده نوری زاد عزیز. ما از خون جگر گوشه هایمان نمی گذریم
  هرچه می خواهد بشود از این که بد تر نمی شود هر روز مردم را بازی می دهند و سر آنها کلاهی گشاد تر می گذارند
  فکر می کنم دیگر بس است. شکمهایشان نباید بیشتر از این بزرگ شود.
  نوبتی هم باشه نوبت ما بدبخت بیچاره هاست.

   
 46. جناب نوریزاد عزیز، با درود. ۴۸ ساعت قبل از انتخابات جناب رهبری بیت، چنان به وضوح و شفافیت تام و تمام، همهٔ نشانه‌ها و علائم فرد مورد نظر خود را بیان کرد که عالم و آدم فهمیدند ملت ایران باید بروند به فرد مورد علاقهٔ ایشان یعنی‌ آقای جلیلی رای بدهند. ایرانیان رای دادند و ثابت شد آقای رهبر هم در این مملکت بحمد الله چیزی در حدود ۱۱ در صد رای دارند و عزیزترین کسان و یارانش هم عبارتند از جنتی، حسین بازجو، عام الهدی، طائب،احمد خاتمی، نقدی، فیروزآبادی ، ضرغامی و جماعتی از این دست و قماش که سطح سواد و ادب و نزاکت و وزن و قده و قوارهٔ آنها معرف حضور ایرانیان هست. آیا در همهٔ بیت،یعنی‌ یک نفر،حتی یک نفر هم پیدا نشود که معنا و مفهوم رفتار انتخاباتی ایرانیان را برای جناب رهبر بشکافد و ایشان را شیر فهم کند؟ تا ایشان قدری هم با دنیای واقعیات آنگونه که هست آشنا شوند؟ /////

   
 47. اقای نوریزاد عزیز سلام من هربار که به سایت شما سر میزنم غمگین تر و افسرده تر بر میگردم شما با این مطالب تان نمک روی زخم ما میپاشید فقط بگم شرمنده ام شرمنده ام از اینکه یه ایرانییم شرمنده ام اقای نوریزاد.
  میدانم که شما با این حرف من با هزار دلیل مخالفید ولی میگویم ایران 1400 سال پیش از بین رفت نابود شد حکم ایران قبل و بعد اسلام حکم ایران قبل و بعد انقلاب رو داره قبول دارید؟
  یه چن تا پیشنهاد هم داشتم اقای نوریزاد عزیز مطالب شما بسیار کوتاه شدند جوریکه ادم احساس میکنه زورکی با دستپاچگی نوشتین و بار طنزشون هم بسیار کم شده درسته بدبختی زیاده واسه رای دادن صف میکشن ولی بحر حال زندگی ادامه دارد.دوم اینکه شما چرا دوربین خود را روشن نمیکنید چرا فیلم نمیسازید این همه سوزه بکر . سوم چرا شما وارد سیاست نمیشید مثلا همین شورای شهر یا نمایندگی مجلس یا ریاست جمهوری میدانم رد صلاحیت میشید همون جلوی در ولی بازم یه حرکت به جلوست قبول دارید؟ البته الان هزار تا بهونه از تو استینتون در میارید بیرون که نمیشود ولی فک کنین چه تیتری بزنه شریعت کیهان برای شما. بگذریم بعدی به نظرم از این به بعد به جای اینکه در اخر نامه هاتون بخواهید وسایلتون رو پس بدن بنوسید فلاح هستم از لندن خیلی باحاله و همچین بار سیاسی داره بعدیش اینکه اگر حوصله داشتید مطلبی بنوسید در باب مقایسه امام جمه فعلی مشهد با امام جمه فقید یزد میبینید ادما چقد با هم متفاوتن اقای نوریزاد عزیز البته مطالب زیاده حوصله شما کم 0
  دوستدار شما مهرداد

   
 48. نیکولا باورز

  مردم ایران چه زمانی از خواب بیدار می شوند؟

  علی رغم رد صلاحیت اصلاح طلبان ازسوی رهبر انقلاب علی خامنه ای، انتخابات ریاست جمهوری نشان داد که اشتیاق و عطش جامعه مدنی برای تغییر بسیار قابل توجه است. سرکوب وحشیانه جنبش سبز در سال ۲۰۰۹ که علیه انتخاب پرتقلب محمود احمدی نژاد به اعتراض برخاسته بود، باعث نشد تا ۷۲ درصد از ۵۰ میلیون رأی دهنده مأیوس شوند. آنها در همان دور اول با ۵۱ درصد آرا، حسن روحانی، شخصیت مذهبی میانه رو را انتخاب کردند و مانع پیروزی سعید جلیلی، نامزد محافظه کار شدند.
  انتخابات ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ به مانند رفراندومی بود که علیه محمود احمدی نژاد برگزار شد؛ او طی هشت سال ریاست جمهوری خود ایران را نابود کرد و آن را تحت تحریم کشورهای جهان قرار داد و درواقع همه چیز را قربانی دستیابی به سلاح اتمی کرد. ایران با وجودِ داشتن چهارمین ذخیره نفتی و دومین ذخیره گازی جهان [پس از روسیه] در مرز ورشکستگی و سقوط است. رکود در این کشور در سال ۲۰۱۳-۲۰۱۲ به ۳ درصد درآمد سرانه رسیده؛ تورم ۳۱ درصدی؛ کاهش ۷۰ درصدی ارزش ریال در برابر دلار. بیکاری نیز به نقطه اوج خود رسیده و براساس آمار رسمی، ۳ میلیون نفر بیکارند که این تعداد در واقعیت به ۱۲ میلیون نفر می رسد. بیشتر این افراد را جوانان و به ویژه ۹۰۰ هزار فارغ التحصیل تشکیل می دهند. به همین دلیل اعتصابات و اعتراضات در بازار افزایش یافته. حکومت و روحانیون شیعه به طور کامل اعتبار و مشروعیت خود را ازدست داده اند و ازاین پس بقای خود را با ارعابی که ازسوی دستگاه سرکوبگر سپاه پاسداران اعمال می کنند، تضمین خواهند کرد. درواقع نهاد سپاه پاسداران کنترل یک سوم اقتصاد کشور را در دست دارد و همچنان به فعالیت های قاچاق که منجر به بروز یک فساد مالی بی سابقه شده، مبادرت می ورزد.
  آیت الله ها درنظر دارند تا با دستیابی به سلاح اتمی بقای حکومت خود را تضمین کنند و یک منطقه گسترده شیعه را تا نوار غزه بسط دهند. تحریم های بین المللی که علیه برنامه اتمی نظامی این کشور اعمال گشته، به نظر مؤثر واقع شده اند. ازسوی دیگر، قطع خرید نفت ایران و ممنوعیت مبادلات مالی، باعث شده تا صادرات نفتی این کشور به نصف تقلیل یابد. از دست رفتن محبوبیت حکومت و فقر فزاینده در میان اقشار مختلف با یک سیاست خارجی تهاجم گونه و حمایت از متحدانی مانند حزب الله، حماس، عراق و سوریه بشاراسد عجین گشته. جنگ آشکار با اسلام سنی و سردمدار آن، عربستان سعودی، منجر به افزایش سوء قصدها و حملات کامپیوتری علیه تأسیسات نفتی شده است.
  این استراتژی امروز به بن بست رسیده. انقلاب آزادیخواهی سال ۲۰۰۹ با خشونت شدید مورد سرکوب قرار گرفت، ولی همچنان در اذهان زنده است و خواهان ازبین رفتن مشروعیت جمهوری اسلامی به طور کامل می باشد. اقتصاد تضعیف شده و خشم مردم، به ویژه در میان طبقه متوسط و جوانان تحصیلکرده، آتش زیر خاکستر است. بهار عربی که سرمنشأ آن در سال ۲۰۰۹ در تهران اتفاق افتاد، امروز به ترکیه رسیده و در آینده ای نزدیک در ایران سر از خاکستر برخواهد آورد. ایران در صحنه بین المللی منزوی شده و شاهد آن است که توان اش در ایجاد دردسر رو به کاهش است، زیرا ایالات متحده در اواخر دهه ۲۰۱۰ مجدداً به اولین تولید کننده هیدروکربن در جهان تبدیل شد. ازسوی دیگر، جنگ مذهبی ای که علیه غرب راه افتاده بود، کم کم جای خود را به منازعات و کشتارهای داخلی میان شیعه و سنی داده و هر لحظه ممکن است که این وضعیت در ایران نیز روی دهد و در این کشور ایجاد هرج و مرج کند.
  انتخاب حسن روحانی، نامزد مورد تأیید رهبر، نشان دهنده بروز شکاف نیست، بلکه نشان دهنده انعطاف پذیری حاکمیت است. درحقیقت، او در کمپین خود به این موضوع اذعان کرد که ایران به بن بست رسیده و برنامه اتمی و بحران اقتصادی و اجتماعی را به یکدیگر مربوط دانست. شعار او: “گردش سانتریفوژها به چه کار می آید، اگر چرخ اقتصاد از گردش بایستد؟” درحالی که محافظه کاران قصد دارند از الگوی قبرس پیروی کرده و حساب های بانکی مردم را مشمول ۲۰ درصد مالیات کنند، حسن روحانی می خواهد از جلب اطمینان جهان خارج برای بازسازی اقتصادی استفاده نماید.
  حکومت دین سالار علی خامنه ای در شرایطی قرار گرفته که بسیار نزدیک به اتحاد جماهیر شوروی در دوران نیکیتا خروشچف است. ایمان به حکومت در نزد شهروندان و ایدئولوژی از میان رفته اند و بیم و هراس ها کاهش یافته. اقتصاد سقوط کرده و مردم زیر فشار بوروکراسی ناکارآمد و مفسد روز به روز فقیرتر می شوند؛ تأمین بودجه برای برنامه های تسلیحاتی، و حمایت از متحدان خارجی، ازجمله جنبش هاس تروریستی و سوریه بشاراسد که یک اعتبار ۴ میلیارد دلاری دریافت کرده، بر وخامت هر چه بیشتر وضعیت کشور صحه گذاشته.
  تراژدی ایران درواقع تراژدی کشوری است که مدرن سازی در آن شکست خورده، زیرا از سال ۱۹۲۵ توسط سلسله پهلوی به سمت و سوی دیکتاتوری پیش رفت و قدرت های غربی، به ویژه انگلستان و آمریکا نیز به این وضعیت دامن زدند. ائتلاف ناهمگون مذهبی ها، لیبرال ها، و مارکسیست ها که انقلاب ۱۹۷۹ را رقم زدند، به سرعت شرایط را به نفع آیت الله خمینی دگرگون کرد و برنامه سیاسی او باعث تلفیق ملی گرایی و دین سالاری شد. امروز می توان گفت که هیچ طبقه سیاسی یا پروژه جایگزینی وجود ندارد. داستان غم انگیز ایران بالاخره از داخل کشور و به فشار رکود اقتصادی و آزادسازی جامعه حل خواهد شد؛ یا به شیوه شوروی و با فروپاشی داخلی حاکمیت، یا به شیوه چینی و با اتخاذ یک خط مشی جدید ازسوی حاکمیت.
  ایران دارای تمامی امتیازات لازم برای قرار گرفتن در زمره موج جدید کشورهای درحال پیشرفت است: مردمی پویا و فعال، طبقه متوسط تحصیلکرده، سنت ریشه دار در زمینه تجارت و کسب و کار، منابع طبیعی فوق العاده، سرمایه قابل توجه، انسجام قوی و عرق ملی به همراه یک تمدن هزاران ساله. مأموریت حسن روحانی برای خارج کردن اقتصاد از بن بست به نظر غیرممکن می آید، چرا که پیشرفت در آن منوط به برنامه نظامی اتمی است و کنترل آن نیز تماماً دراختیار رهبر است. ولی انتخاب او ازسوی مردم قدرت مانور روحانی را افزایش می دهد و او باید از آن استفاده کند. ایالات متحده نیز راه درست را برگزیده و به شکلی فعال خواستار ازسرگیری گفتمان شده، درعین اینکه تشدید تحریم ها را نیز مردود ندانسته؛ بدین ترتیب شرایط را برای سوداگران خود در روزی که ایرانیان از خواب بیدار شوند هموار نگاه خواهد داشت.
  منبع: لوپوئن، ۲۰ ژوئن

   
 49. مژگان محمدی

  من میخام بدونم در حکومت جمهوری اسلامی اگر خانه شهروندی بدون حکم قضایی و هیچ دادگاهی خانه شهروندی را روی سر آنها خراب کنند (توسط بسیج وسباه ) و شکایت آنها به مراجع گوناگون در ایران بدون جواب بماند ” از نظر شرعی تکلیف چیست ؟
  آیا آنها میتوانند به مجامع بین المللی به خاطر نقض حقوق بشر شکایت کنند ؟
  با سباس فراوان
  مژگان محمدی

  ————————-
  سلام بانوی خوب
  شرع را رها کنید، شما می توانید به هرکجا که صلاح می دانید شکایت ببرید. تاجایی که صدای شما شنیده شود
  با احترام

   
 50. یک کرد سرگشته

  دهم تیرماه سال 1392 مصادف است با آغاز هفتمین سال حبس محمد صدیق کبودوند ،کبودوند مدیرمسئول و سردبیر هفته نامه «پیام مردم»، موسس «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» و پایه گذار جنبش حقوق بشر در کردستان است، و امروز غالب آگاهان او را بنیانگذار و پدر حقوق بشر کردستان می خوانند.

  کبودوند در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بازداشتگاه 209 به مدت 135 روز تحت بازجویی های متعدد نیروهای امنیتی قرار گرفت، وی در مجموع به مدت 7 ماه تمام در سلول انفرادی نگهداری و سپس به بند عمومی زندان انتقال داده شد. ایشان پس از 12 ماه بازداشت مورد محاکمه قرار گرفت و اتهام وی تشکیل و اداره جمعیت «سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان» و «تبلیغ علیه نظام اسلامی» عنوان گردید.

  محمدصدیق کبودوند طی چندسال گذشته که در بازداشت وزارت اطلاعات و زندانی بوده با اتهام های متفاوت مورد محاکمه قرار گرفته است:

  اتهام مطبوعاتی ،تشویش اذهان عمومی (محاکمه در دادگاه عمومی سنندج)

  ) اتهام تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان (محاکمه در دادگاه انقلاب تهران

  اتهام مطبوعاتی ،تبلیغ علیه نظام از طریق سایت انسانیت (محاکمه در دادگاه کیفری و دادگاه مطبوعات ، تهران)

  ) اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق انتشار کتاب . (محاکمه در دادگاه انقلاب مهاباد

  شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران در حکم بدوی، کبودوند را به یازده سال حبس تعزیری محکوم کرد که ده سال آن در رابطه با تشکیل و اداره سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان و یک سال آن نیز بابت انجام فعالیت های تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی بود که به ترتیب به مواد 498 و 500 قانون مجازات اسلامی استناد گردیده است.

  حکم محکومیت کبودوند در دادگاه تجدیدنظر انقلاب مورد بررسی قرار گرفت و شعبه 54 دادگاه بازنگری با حذف اتهام فعالیت تبلیغی و کاهش یک سال حبس، مدت ده سال از حکم بدوی موضوع تشکیل و اداره جمعیت را تایید کرد.

  دادگاه مطبوعات سنندج پس از محاکمه کبودوند رای به لغو امتیاز هفته نامه پیام مردم داد و کبودوند را به 5 سال محرومیت از مسئولیت های قانونی مطبوعات شامل صاحب امتیازی و مدیرمسئولی و یک سال حبس (زندان) تعلیقی محکوم کرد.

  حکم بدوی دادگاه با اعتراض وکلای کبودوند از یک سو و دادستان از سوی دیگر مواجه شد. دادگاه بازنگری استان کردستان با رسیدگی به اعتراض دادستان و بی توجهی به اعتراض وکلای کبودوند، علاوه بر تایید حکم صادره بدوی، با تشدید حکم، یک سال حبس تعلیقی را به حبس تعزیری تبدیل کرد. حکم تجدیدنظر شده نیز با اعتراض مجدد وکلا روبرو گردید.دیوان با بررسی اعتراضیه در مارس 2007 حکم بازنگری شده در دادگاه تجدیدنظر استان کردستان را رد کرد و محکومیت حبس کبودوند را از یک سال به 6 ماه و لغو امتیاز و توقیف کامل پیام مردم را به مدت سه سال توقیف کاهش داد.کبودوند از بابت پرونده های قضایی یاد شده جمعاً به 12 سال حبس محکوم شده که در حال حاضر ده و نیم سال (126 ماه) آن حبس قطعی می باشد

  سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان طی چند سال گذشته در بدترین شرایط امنیتی با مدیری زندانی به رغم فشارها و تهدید ها از سوی نیروهای امنیتی اگرچه برخی از همکاران خودرا دست داده ، اما همچنان به فعالیتهای حقوق بشری ادامه داده است .

  در آستانه هفتمین سال بازداشت آقای محمد صدیق کبودوند ،سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن درخواست آزادی بدون قید وشرط ایشان خواستار پایان یافتن فشارهای امنیتی و غیر قانونی بر اعضا و خانواده های آنها در داخل و خارج کشور است.

  دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

  جمعه 7 تیرماه 1392

   
 51. با سلام
  امروز کتاب در پشت پرده های انقلاب را خواندم نوشته اقای جعفر شفیع زاده و در اینترنت دنبال این گشتم که مطالب این کتاب صحیح است یا غلط به جایی نرسیدم اگر مطلبی راجع به این شخص یا این کتاب داشته باشید بسیار مایلم که بدونم

  با تشکر از توجه شما
  ————————–
  سلام علیرضای گرامی
  من هم به تازگی دارم می خوانمش
  نشانی هایی که می دهد مخصوصا نجف آباد وقهد ریجان درست است اما ماجراهای کلی را نمی دانم. می پرسم واگر بختی واقبالی بود پاسخ می دهم
  با احترام

   
 52. درود

  کلام را خلاصه می کنم جناب نوری زاد. فکری در سر داشتم در این چند سال که بالاخره توان با شما در میان گذاشتنش را یافتم.
  سن سیاسی من قد نمیدهد که شما را به فعالیت های دهه ی اول و دوم انقلاب بشناسم. با این حال شما را به انصاف می شناسم در چند سال اخیر.
  امید دارم که همانگونه که نقد میکنید و شکاک هستید، نقد و شک را در مورد خود نیز پذیرا باشید.
  پس از نماز جمعه ی معروف سید علی که بذر امید را در دل هزاران و بل میلیون ها خشکانیدند، به گمانم واقفید که پراکندن امید مجدد در جامعه ی متفاوت ایران، مسیری طولانی و پر پیچ و خم داشت و برنامه ریزی می طلبید.
  روز های اولی که بیانیه های دیگران و نامه های شما را می خواندم، به عبارت امروزی هایی نظیر خودم «جوگیر» شده بودم و قهرمان تان می دیدم تان.
  به گمانم از نامه ی چهارم و یا پنجم بود که فکر مورد نظر به جانم اوفتاد. خلاصه ی کلام:
  شما راه پراکندن این امید بودید و هستید.
  شما کسی بودید و هستید که نقد میکنید و راهکار ارایه میکنید و همآره امید دارید به بازگشت رهبر عزیز بر مسیر تعقل و ارادت به ملت.
  شما کسی هستید که مدام می گویید و میگویید و ما میشنویم و جناب ایشان خیر. و باز هم شما می گویید.
  اینقدر میگویید که بالاخره ایشان را گوش شنوایی یافت می شود و شما و ما را امید و خرسندی.
  حال آنکه جناب ایشان را از ابتدا، نظر همین بود که شما بگویید و بگویید و ما ریشه های امیدمان خشک و خشک تر شود. تا جایی که قطره یی اب بر این ریشه ی خشک اثری روانی، بس فراتر از حتی نماز جمعه ی هاشمی داشته باشد. و ما امید رفته بازبینیم و دل خوش کنیم که رهبرمان صدای ما را شنیده ست و حتی عده یی از ما بگویند که «بار پیشین پادشاه گفت صدای ما را شنیده و ما گوش نکردیم و این شد. بیایید این بار همین را بپذیریم بعنوان عذرخواهی و دل در گرو نظام مان باز نهیم و بسازیم میهن را در مسیر اعتدال با کلیدی در دست».

  حتی اگر اینهایی که گفتم حقیقت هم داشته باشد، باز هم شما را نیکبین می دانم و دلسوز مردم تان و البته رهبرتان و نظام تان. پس نقد و افکار مرا حمل بر توهین ندانید.

  مرا عفو کنید اگر توهماتم شما را آزار داد.

  ———————-

  درود آرمان گرامی
  سپاس ازشما که سخن درون خود را با من درمیان گذاردید.
  واما داستان من ورهبر
  پیشنهاد می کنم یکی ازنوشته های پایانی مرا با عنوان: این هنوز ابتدای راه ماست ، بخوانید.
  ما هرگز با آبرو ومال وجان مردم معامله نمی کنیم. بل راهی را پیشنهاد می کنیم که هم آبروها ومال ها وجانهای کمتری آسیب ببینند.
  با احترام

  .

   
 53. جناب نوری زاد ما باید تاکی تحمل کنیم تا کی تحمل کنیم وببینیم بول نفتمان به جیب ای لاشخور ها می رود. تاکی باید زندانی بودن اقای موسوی را ببینیم ونتوانیم کاری کنیم.تا کی باید با ترس ولرز از همفکرانمان دفاع نکنیم. تا کی باید به ان سیاست های چرت رهبری توجه کنیم. تا کی باید ببینیم جوانان معتاد و بی کار می شوند. من جواب اینهارا از شما طلب میکنم و خ.اهشمندم باسخ دهید

  ———————–
  سلام شهرزاد گرامی
  تا آنگاه که آگاهی، راه را برجهل وجهل گستران تنگ کند.
  با احترام

   
 54. نوری زاد درود به تو
  این را بخوان وبخند که “سید خراسانی” چه دکانی برای خود آراسته است:

  سردار سرافراز جبهه های حق علیه باطل سردار سرلشگر سید یحیی صفوی در سفری که مقام معظم رهبری به مشهد مقدس داشتند در جمع جوانان بسیجی در سال ۷۸ اینگونه معظم له را مورد خطاب قرار می دهند:

  ای سید خراسانی! این بسیجیانت امروز اینجا جمع شده اند تا با تو عهدی دوباره ببندند و بگویند که تا آخر در رکاب شما خواهند بود تا زمانی که در رکاب امام زمان(عج) جانبازی کنند.

  و یا مداح دلسوخته اهل بیت(ع) حاج صادق آهنگران در سفری که آقا به دوکوهه داشتند در ایام عید (فروردین ماه) ۸۱ ایشان را در یک مراسم رسمی با لفظ سید خراسانی مورد خطاب قرار دادند.

  سید خراسانی کیست و در هنگام ظهور چه می کند؟

  (سید خراسانی بودن مقام معظم رهبری(مدظله) در بین بسیاری از خواص و بزرگان مشهور است)

  و در آخرین مورد در دیدار ۱۹ دی امسال، مردم قم در طی هم خوانی شعری در محضر معظم له ایشان را با لفظ « یار خراسانی » مورد خطاب قرار دادند.

  شعر یار خراسانی

  ( فایل صوتی هم خوانی شعر با صدای سلحشور ، بسیار جذاب ۸۰۰kb)

  دانلود شعر یاران خراسانی با صدای سید خراسانی!

  هم خوانی سرود پادسدارن در محضر مقام معظم رهبری در ۵ آذر امسال :

  سپاهیان همه مدیون عشقند خدا مردان حق مجنون عشقند
  خراسانی ترین سید مخور غم که پاسداران حواریون عشقند
  مو موسایی کنون بر نیل دارم برای ابرهه سجیل دارم
  برای اوج علم و رشد ایمان دو بال از شهپر جبریل دارم
  علی شوکت علی صولت علی نام خدایا رهبری تکمیل دارم

   
 55. جناب نوری زاد ما باید تاکی تحمل کنیم تا کی تحمل کنیم وببینیم بول نفتمان به جیب ای لاشخور ها می رود. تاکی باید زندانی بودن اقای موسوی را ببینیم ونتوانیم کاری کنیم.تا کی باید با ترس ولرز از همفکرانمان دفاع نکنیم. تا کی باید به ان سیاست های چرت رهبری توجه کنیم. تا کی باید ببینیم جوانان معتاد و بی کار می شوند. من جواب اینهارا از شما طلب میکنم و خ.اهشمندم باسخ دهید

  ————————
  سلام شهرزاد گرامی
  تا آنگاه که آگاهی، راه را برجهل وجهل گستران تنگ کند.
  با احترام

   
 56. سلام. نوريزاد شجاع و دوست داشتني . دقيقا منتظر نوشتن مطلبي با اين عنوان از شما بودم و البته دلم ميخواست تحليل و نتيجه گيري كه ذهن من نتونست انجام بده را شما انجام بدي. بگذريم. من هميشه مطالب شما و نظرات ديگران براي شما را ميخوانم. و البته پاسخ هاي شما. از بعضي پاسخ هايت دروغ چرا ؟ لذت ميبرم . دو مطلب اخيرتان حاوي دو پاسخ جالب بود. يكي نامه به اباذر و ديگري دعوت به همراهي به كسي كه از منابع مالي ات پرسيده بود. از شما ممنونم. از كودكي ام هميشه تصورم از لغت حذب اللهي انساني بود هوشمند و با حيا و به خصوص خوش رفتار در برابر بانوان. هيچ وقت نديده بودمش . اما با خواندن نوشته هايت انگار يافته ام اش. روزي انشالله شجاعتش در من پيدا ميشود مهمانت ميشوم براي خوردن چاي و ديدار روح ماهت. روي ماهت را البته در سايت بسيار ديده ام.

   
 57. جناب نوري زاد با درودبرشما از انصاف و مروتي كه داريد صميمانه بسهم خود سپاسگزارم اميد دارم اين روحيه و نشاطي كه با انتخاب رئيس جمهور جديد در بين مردم ايجاد شده پايدار بماند وشعار هاي جناب اقاي روحاني بتدريج واقعيت پيدا كند و سر انجام اين انتخابات هم با كار شكني بعضي ها مواجه نگردد ودولت ايشان همانند اقاي خاتمي در هر نه روز با يك بحران روبرو نگردد وپست و مقام رياست جمهوري را با يك تداركچي برابر نداندهمه ما ايرانيان ارزوي سربلندي وپيشرفت كشورمان را داريم اعم از اينكه راي داده باشيم يا نداده باشيم البته پر واضح است كه هيچ كشوري و ملتي با ارزوي مردمشان به تنهايي بجايي نرسيده اند و بر يكايك ما واجب است كه ضمن همكاري و پشتكار در هر زمينه اي كه مشغول انجام وظيفه هستيم با منتخب ملت همكاري كنيم وكارنامه جناب اقاي روحاني در پايان چهار سال اول طوري درخشان باشد كه در دوره دوم با راي خيلي بيشتر از دوره اول انتخاب شوند

   
 58. با سلام
  اقای نوریزاد عزیز در صورت تمایل نظر خویش را در باره این صفحه و بخصوص این جملات بنویسید:

  در واقع آقا با این بیت به صراحت خویش را سید خراسانی معرفی کرده و در نظر دارد تا با ذکر این حقیقت قلب و جان منتظران امام زمان(عج) را به وجد آورد و آنها را بیش از پیش به نزدیکی ظهور امیدوار کرده و به دنبال کردن مصداق شناسی شخصیتهای دوران ظهور و بررسی نشانه های نزدیک بودن ظهور سوق دهد.

  پس به روشنی در می یابیم که مقام معظم رهبری(مدظله) نه تنها از طرح مباحث سید خراسانی در جامعه مطلع است که خود نیز ضمن سرودن شعری این بشارت را به منتظران امام زمان(عج) می دهد و خواستار پی گیری بشارت نزدیکی ظهور در جامعه و لوازم آن که شناختن نشانه های ظهور و مصداق شناسی باشد ، در بین منتظران امام زمان(عج) در جامعه می شود.
  http://www.zohur12.ir/%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B8%D9%87%D9%88%D8%B1-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%DA%A9/
  سلامت باشید.
  بابا

  ——————

  سلام بابای گرامی
  معتقدم این داستان دکانی است برای جماعتی که برجهالت مردمان خیمه افراشته اند. همین.
  با احترام

  .

   
 59. آقای نوریزاد عزیز مدتهاست که می خواستم برای شما مطلبی بفرستم اما هنوز هم به شما اعتماد کامل ندارم این هم از معجزات رهبر از جان عزیز تر شماست . در هر صورت خلاصه می کنم ، آقای عزیز اینها جنایت کار ، دزد ، کلاه بردار ، خائن و دروغگو هستند لذا هرکاری بکنند مقبول مردم نمی افتد اینها باید محاکمه و اعدام شوند این بساط رای گیری مکارانه هم بزودی لو خواهد رفت توسط احمدی نژاد و یارانش همه چیز لو خواهد رفت همان انگلی که رهبر والا مقام شما به زور به این مردم تحمیل کرد و بخاطر او بسیاری را کشت و به زندان انداخت . آری این تف سر بالا که ایشان نثار فرمودند هنوز قسمت های درشت تری دارد که اگر هم سرشان را پائین بیندازند بر روی سرشان فرود خواهد آمد . همین

  ————–

  فرزاد گرامی
  گره ازابروان بگشای دوست من. با کشتن واعدام کردن، مخاصمه ای دیگرازجنسی دیگر آغاز می شود. ما محاکمه می کنیم اما نه برای اعدام وکشتن. بل برای آشکارشدن وحق وباطل. وازهمینجا من خودم بسهم خودم اعلام می کنم که مقصران آن دادگاه منصفانه را خواهم بخشود. بخاطروطنم وبخاطرنسلهای چشم براه.
  با احترام

  .

   
 60. سلام .من یک بسیجی مسلمان دوران جنگ هستم و با اطمینان میگویم که هنوز اقای خامنه ائی و ایادیشان صدای این ملت نجیب را نشنیده اند .زیرا بعد از انتخابات و در حال حاضر میگویند که مردم هنوز به این نظام اطمینان دارند، ایا این خود گویای این نیست که هنوز صدای مردم را درک نکرده اند؟ مردم نجیب ایران در بدترین شرایط بوطن خود علاقمند هستن و برای نجات مملکت خود حاضرن که از وضعیت بد جامه بهترین ها را رقم بزنن و در حال حاضر باز هم این رهبری به جای تکیه کردن به مردم هنوز در فکر تکیه کردن بر اطرافیان و متملقان و چاپلوسان اطراف خود میباشد.

   
 61. مقام معظم رهبری به ما گفتن میکروب….خیلی فرق بین ویروس و میکروب :))

   
 62. سلام دوست من

  تجاهل العارف زیبایی در این نوشته موج می زند سپاس فراوان نوری زاد عزیز.

  با همه این احوال جناب رهبر دوباره ره دیگری در پیش خواهد گرفت ایشان یکبار نه چند بار این نه بزرگ ملت را شنید و هر دفعه مصادره به مطلوب کرد. ما باید دایما نماز جمعه معروف و اون هبوط دردناک را در خاطر داشته باشیم نه به خاطر انتقام بل به سبب درس آموزی و تجربه اندوزی.

  ایشان امتحان خویش را پس دادند همه می دانند این بار مجبور شدن تا همین حد کوتاه بیایند آنهم با هزاران ترفند.

  ما دردمان برادر، جهل است و فراموشی گذشته برای همین مبارزات سالیان دراز ما راحت مصادره به مطلوب شد.

   
 63. واقعا درست است خیلی از افراد را تا دو روز به انتخابات که صحبت میکردیم کسی تصمیم نداشت رای دهد از هر ده نفر دو نفر بودند که تصمیم جدی داشتند رای دهند بقیه یا مردد بودند یا تصمیم به عدم شرکت گرفته بودند و وقتی رهبرگرامی از همه حتی مخالفین خواستند رای دهند مشخص بود که وضعیت فرق کرده و ایشان به این نتیجه رسیده اند که این بار باید کار دیگری کرد که آن سخنرانی را کردند و مردم فهمیدند که این بار رایشان خوانده میشود و چه اس.ام.اس هایی در این دوروز رد شد که شرکت کنند و شکر خدا شرکت کردند و ایشان به قولشان عمل کردند و دستگاهها را از دخالت برحذر داشتند و واقعا همان شد که به صلاح ایشان و نظام و مملکت و مردم بود . انشاء الله این صداها باز هم شنیده شود و ادامه داشته باشد که مملکت از هم پاشیده نشود و به کمک همه اقشار مردم و فرهیختگان ساخته شود و ایرانی داشته باشیم آزاد و پیشرفته و سبز . انشاء الله . با تشکر از جناب نوریزاد .

   
 64. درود بر شما
  این چطور شنیدنی است که می گوید مخالفین به نظام اعتماد دارند !
  اگر مخالفین به نظام اعتماد دارند پس مخالف چه هستند ؟
  آقای رهبری شما چی به مردم اعتماد دارید ؟ اگر دارید یکبار برای همیشه نظامتان را به همه پرسی بگذارید تا بفهمید در چه جایگاهی قرار دارید شاید هم حق با شما بود ولی تا آن زمان بخاطر احترام به شعور مردم لطفا شعار ندید .
  تا انجایی که من سواد دارم مخالف معتقد به نظام میشه یه چیزی تو مایه منافق ! امیدوارم منظور ایشان این نباشد !

   
 65. آمل - مازندران

  سلام دوستت دارم نوریزاد.همیشه مقالات شما رو میخونم انشا م خوبه نیست که حرفهای دلم و جیزهایی که اطرافم را میبینم بنویسم .زنده باد ایران .زنده باد موسوی .زنده باد نوریزاد

   
 66. گرامی سلام
  با شما موافقم که ما زنده هستیم و چنانکه گفتند ویروس ، کاریکاتور ، ایادی غرب و امثال این فحش ها لایق شان ما نیست
  ، لکن نوشته شما دقیقا روشن نکرد که چه رویکرد یا گفتاری از رهبر شما را متقاعد کرد که ایشان سر انجام صدای مخالفین را شنیدند یا آنان را دیدند

  —————-

  سلام مرتضای گرامی
  همان که ایشان دو روز پیش از روز انتخابات فرمود: اگرکسی نظام اسلامی را هم قبول ندارد، برای کشورش بیاید ورأی بدهد واینجورحرفهای دیگری که این اواخرزده اند.
  با احترام

  .

   
 67. درود به اقای نوری زاد عزیز
  مخالف همیشه زنده است انکه مرده است کسیست که صدای مخالف را نمی شنود نمیدانم کی میخواهند بفهمند که یک نفر برای جمع فکر نمیکنند باید از تمام نظرها عقایدها استفاده کنند همان گونه که قانون اساسی گفته همان طور که قران سوره شورا گفته است اقای خامنه ای تک فکری شما مردم را بدبخت کرده است و کشور را ویران کرده است مثل اقای خاتمی وقتی میگوید زنده باد مخالف من و خود به حرف بهاییان وسایر ادیان گوش نمیدهد پس مخالفت فایده ای ندارد چون مخالف همه رنگ هستن بهایی و شیعه ندارد بهتر بود اقای خاتمی میگفت زنده باد مخالف شیعه من همه در این کشور میخواهند خدمت کنند و شما فکر بسته ها جلوی پیشرفت را گرفته اید و فقط منم منم میکنید

   
 68. البته این نیست که جناب رهبری ندانند که ما هستیم. اتفاقا خوب هم می دانند که هستیم ولی ایشان و طیف امنیتی اطرافشان ارزش انسانی برای ما قائل نبودند. ولی سر انجام به قول قدیمیها گذر پوست به دباغ خانه افتاد و ایشان که ماهیت حکومت را در خطر دیدند، مخالفین خود را به رسمیت شناختند. اصولا بهترین مردمان برای ایشان همان حلقه اطرافشان که کمتر از 7% جامعه را تشکیل می دهند هستند. باقی مردم هم اگر مرامی گوسفند وار و مطیع داشته باشند قابل قبول اند ولی مشکل زمانی پیش می آید که مردم کنشی اجتماعی بر علیه حکومت داشته باشند. اینجاست که مخالفت تحمل نمی شود یا مانند انتخابات اخیر با درجه ای تخفیف و با هزار ناز و کرشمه وجود مخالفین را به رسمیت می شناسند.

   
 69. خود رهبر و طایب فکر میکنی چقدر رای دارن ؟

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 1078 seconds.