سر تیتر خبرها
آسمانخواریِ یک امام جمعه ی شدیداً محترم

آسمانخواریِ یک امام جمعه ی شدیداً محترم

جناب صدیقی، علاوه بر امام جمعگی، رییس شعبه ی اول دادگاه عالی انتظامی قضات نیز هست. یعنی همانجایی که گذر پوست به دباغخانه ی جناب ایشان می افتد. وی با خریدن و ضمیمه کردن اینهمه زمین و پول، احتمالاً بنا دارد اسلام را از انزوای انقلابی اش بدرآورد و به جهانیان عطش زده بنمایاند.

فیلمی دیدم از چهارگوشه ی زمینی وسیع در منطقه ی اُزگل. در این فیلم، دوربین از داخل اتومبیلی که در امتداد دو ضلع یک دیوار بلند حرکت می کند، چشم به دیوار بلندی دارد که آن زمین وسیع را بغل زده است. و مگر این دیوار بلند تمام می شود؟ اتومبیل همچنان می رود و می رود و هنوز آن دیوار بلند و آن زمین وسیع و مشجر ادامه دارد. درنهایت، دوربین بر گوشه ای از زمین، روی اسکلت های فلزی – که حجم چشمگیری دارند – تأکید می کند. و بعد بر سردر این چهاردیواری وسیع، که با نام نامی “مدرسه ی علمیه امام خمینی” مزین شده است، آرام می گیرد.

اینجا منطقه ی ییلاقی و خوش آب و هوای اُزگل است. جایی که هر متر زمینش حداقل پنج میلیون خرید و فروش می شود. قبلاً امام جمعه ی محترم تهران، یک وجه مختصری از شهرام جزایری برای بنای این مدرسه ی علمیه ی دینی دریافت کرده بود. اما اکنون با خرید زمینهای اطراف، تا توانسته به وسعت مایملک خود افزوده است. بنازم به علم و علومی که در این مدرسه دست بدست می شوند. احتمالاً علومی که از دهان مبارک حضرت حجة الاسلام والمسلمین صدیقی برمی جوشد، لاجرم بر شاکله ی فکری طلاب نازدانه می نشیند، و اسلام را از آسمان اساطیری اش برمی کشد و بر زمین آفاقی اش جلوس می دهد. مرا بگو که کشته و مرده ی آن صدای لرزان، و بغض ها و اشک های آشکار حضرت ایشانم.

جناب صدیقی، علاوه بر امام جمعگی، رییس شعبه ی اول دادگاه عالی انتظامی قضات نیز هست. یعنی همانجایی که گذر پوست به دباغخانه ی جناب ایشان می افتد. وی با خریدن و ضمیمه کردن اینهمه زمین و پول، احتمالاً بنا دارد اسلام را از انزوای انقلابی اش بدرآورد و به جهانیان عطش زده بنمایاند.

یک روز از داخل زندان مرا به دفتر آقای جعفری دولت آبادی – دادستان تهران – بردند. درهمان نشست کوتاه، داستانی از سلامت معکوسِ آقای صدیقی برایش تعریف کردم. دادستان خندید و گفت: می روم به خود صدیقی می گویم که تو (نوری زاد) پشت سرش چه می گویی. گفتم: من که باکی از ایشان ندارم. ایشان است که باید از قانون و از مردم و از خدا باک داشته باشد که ندارد. دادستان با افسوس سرش را تکان داد و گفت: بله، شما درست می گویی، “عده ای” از آدمهای زرنگ، دویست میلیون تومان برای همین مدرسه ی علمیه اش خرج کرده اند.

من می گویم: حالا دستگاه قضایی و بیت و دولت و مجلس از خودمان است، خوب باشد. کور شود هرآنکه نتواند دید. اما با آن نماز مأمومین بدبخت چه می کنید؟ مردم که خبر ندارند پشت سر یک امام اینچنینی به نماز ایستاده اند. لااقل خودتان ملاحظه کنید و محدوده ی دست بردن به اموال مردم را تا نماز و عباداتِ مردم غافل امتداد ندهید! حالا قانون و مردم و اینجور چیزهای بدون خریدار بماند!

محمد نوری زاد
سی و یکم خرداد سال نود و دو

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

74 نظر

 1. با سلام و خسته نباشید. اینکه فرموده اید بیائید به آخوندها پول ندهیم. خداوند در کتاب خود در سورۀ یس آیۀ 21بر آن تاکید دارد.

  یس،اتَّبِعُوا مَنْ لا يَسْئَلُكُمْ أَجْراً وَ هُمْ مُهْتَدُونَ (21) از كسانى پيروى كنيد كه از شما مزدى نمى‏خواهند و خود هدايت يافته‏اند!
  توبه،يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنَّ كَثيراً مِنَ الْأَحْبارِ وَ الرُّهْبانِ لَيَأْكُلُونَ أَمْوالَ النَّاسِ بِالْباطِلِ …. (34) اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! بسيارى از دانشمندان و راهبان، اموال مردم را بباطل مى‏خورند، 21/6/92

   
 2. با سلام و خسته نباشید. اینکه فرموده اید بیائید به آخوندها پول ندهیم. خداوند در کتاب خود در سورۀ یس آیۀ 34 بر آن تاکید دارد.

  یس،اتَّبِعُوا مَنْ لا يَسْئَلُكُمْ أَجْراً وَ هُمْ مُهْتَدُونَ (21) از كسانى پيروى كنيد كه از شما مزدى نمى‏خواهند و خود هدايت يافته‏اند!
  توبه،يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنَّ كَثيراً مِنَ الْأَحْبارِ وَ الرُّهْبانِ لَيَأْكُلُونَ أَمْوالَ النَّاسِ بِالْباطِلِ …. (34) اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! بسيارى از دانشمندان و راهبان، اموال مردم را بباطل مى‏خورند،

   
 3. ساری گرامی
  من پیش تر نوشته ام که: تقلب درصندوقهای رای نخواهیم داشت. بل جای تقلب به شورای نگهبان کوچانده شده. با حذف آقای خاتمی و کنارگذاردن آقای هاشمی و فضا ندادن به ورود انسانهای پاک اندیش وکارآمد.
  با احترام
  خب اقای میرحسین که امد اقای کروبی هم که امد پس مشکل کجاست ما که نفهمیدیم شما حرفتان چی هست میریم میگیم تقلب شده شما میگید نشده می ترسیم بگیم این حرفتان را فردا پس بگیرید لطفا تکلیف خودتان را اول مشخص کنید بعد ما را به خیابانها بکشانید

   
 4. یعنی چی کودتا شد؟لطفا واضح جواب بدهید یعنی چکارکردند؟ تقلب کردند؟رای جابجا کردند؟

   
 5. مدرسه حقانی قم با پول شبهه دار ( نخواستم مستقاما بگم پول دزدی علی حقانی که از اداره معلولین آذربایجان بدست آورده بود ) علی حقانی ساخته شده
  توجه به خروجی این مدرسه نشان میده اگر با پول حرام این کارها را کرد حتما خروجی حرامی خواهد داشت!

   
 6. خب چرا بهش میگن حجت والسلام والمسلمین بایدگفت حجت الفساد والکافرین…اینطوری بهتر نمیشه…

   
 7. سلام
  وقت بخیر
  جناب نوری زاد جایی از کتب دکتر شریعتی مطالعه کردم بر این اساس که در دین از عالم دینی گپ زده شده نه روحانی و این روحانیت که الان ایجاد شده اون عالم دینی که در اسلام مد نظر بوده شاید نباشد نظر حضرت عالی در این مورد چیست و ولایت فقیه در نبود امام معصوم جایگاه درستی دارد یا گفته حجتیه ها که تا امام معصوم نباشد ولایت فقیه درست نیست بر حقه
  ممنون میشم نظر حضرت عالی را در این مورد بدونم
  فدای شما عمو داوود

   
 8. من همچنان باور نمی کنم به من ثابت کنید واقعا عوض شده اید!!!!!!!!!

   
 9. دوستت دارم مرد چطور می شود شما را دید

   
 10. بچه شیعه سابق ، ////

  یکی از فامیلای من طلبه همین حوزه است. ی بار باهاش رفتم اونجا !
  ی آپارتمان روبروی این حوزه بود که همین فامیل طلبه ام میگفت متری 20 میلیون تومنه!!!
  این ساده زیستی آخوندا منو کشته واقعا !

   
 11. سلام اقای نوریزادمن یک زن 50 ساله هستم یک پیشنهاددارم به جای اینکه نامه های متعددبه کسی که خودش رابه خواب زده بنویسیدیک نامه به رفسنجانی بنویسبدوازایشان بپرسیدولایت مطلقه فقیه راازکجای دین اسلام دراوردندایا جرات داردبیاید رسانه ای ازاین کارش ازمردم عذرخواهی کند

   
 12. اینان که از قبیله شوم سیاهیند
  بیرق بدست شام غریب تباهیند

  اینان تمام هستی مارا گرفته اند
  شورو نشاط و مستی ما را گرفته اند

   
 13. sala m aghaye nourizad
  chera migin taghalob nashod , vaghti raye aghaye rezaee bad az 3 saat 200 hezar ta kam mishe ! man baraye shoraye shahr joozve kasani boodam ke rai mishmaran oonja didam ke chetori raye kheili ha ro nemikhoondan va barge ro mindakhtan , masalan tooye ye barge ke esme 7 nafar bood faghat namzade morede nazar ro mikhoondan hata didam ke farmandar kenare sandoogh vai sade bood va be pire zanha va mardome ame migoft be folani rai bedin akhe chera poshte mosavo va karoobi ro khali mikonin shoma dige nagin ke too ye sandogh ha taghalob nashode , agahye rezaee gofte boodan be ye k shakhsi ke 8 milyoon raye bedoone saheb be ahmadi nejad ezafe shode ke kandida ha be marhaleye dovom naran khahesh mikonam tooye in sharayet poshte mosavi va karoobi ro khali naonin mamnoon az matalebe khoobetoon
  sar boland bashin

   
 14. سلام به شما..
  اگرهم خواستید نوشته من رادرج نکنید.می دونم هنوزآنقدرها هم آزادی بیان نیست.اما این نظام ازاول برمبنای کلک به دست ///// رقم خورد.همان موقع که بالای پشت بام علوی انسانهای بیگناهی چون هویدا وارتشیان رااعدام می کردند و//// بی آنکه به روی خودبیاورد چشم بست وفتواهای کشتن صادرکرد.آقای نوری زاد قبول کنیم که //// بدترین عمل رادرحق دین مردم انجام داد وآن ولایت سازی بود.ولایتی که ریشه اش دورغ است.زیراخداوندعزیزم نیازبه وکیل وجانشین ندارد واین توهین بزرگی به الله است……به امید روزی که مردم به جای اینکه به اسلام خرده گیرند به غفلت خودشک کنند که اگرقرآن راخوانده بودنداسیردست ملاهانمی شدند تاهمچین کلاهی سرشان رود.

   
 15. پناه بر خدا که فعلا روضه خوانان دارند بر ملت حکومت میکنند و القاب مقدسی چون آیت الله و حجت الاسلام و ……… را نا حق بر خود نهاده اند ولی خبر ندارند آن احترام و عزتی که مردم برای روحانی و روحانیت قائل بودند این بی دینان و دین فروشان از بین بردند و آخرت خود را به دنیای خامنه ای و خمینی فروختند . ضمنا این حضرت شیخ علاوه بر القاب امام جمعگی و امام شنبه و ………. لقب شیخ گریان را نیز با خود میکشد

   
 16. به دلیل عدم سازگاری کاراکترهای فونتی در سیستم‌های مختلف و خدشه در نمایش برخی حالت‌های ویژه در نرم‌افزارهای پارسی و سرویس‌دهندگان سایتها، متن دگر تایپ شدۀ فرازهایی از تعالیم حضرت علی را دگربار بر بشرِ دیدار کننده از سایت نوری‌زاد عزیز فرو مینهیم، و از خواننده تقاضای تفکر بر مقایسۀ این آموزه‌ها و زندگانی روحانیون و به خصوص امام جمعه‌ها را خواهانیم، آیا آنان به نادرستی و ناراستی در سخنان مولایشان پی برده‌اند که اینچنین مغایر با “قران ناطق” عمل و طیِ طریق میکنند، آیا اینان مصداق شهوت‌ران و تباهکار نیستند، وظیفۀ ما چیست؟

  1- ثروت اصل و مایۀ شهوت‌ها است.
  2- من پیشوای مومنان هستم و ثروت پیشوای تباهکاران.
  3-ای کمیل، ثروت‌اندوزان مرده‌اند؛ در حالیکه ظاهرا در صف زنده‌گانند؛ ولی دانشمندان تا دنیا برقرار است زنده‌اند؛ خود آنها از میان مردم بیرون رفته‌اند، ولی چهرۀ آنان در آیینۀ دل‌ها نقش شده است.
  4- به نفع خود بر زیان دیگران حکم میکند؛ اما هرگز به زیان خود به نفع دیگران حکم نمی‌کند؛ دیگران را هدایت می‌کند و خود را گمراه می‌سازد.
  5- هیچ فقیری گرسنه نمی‌ماند مگر به‌واسطۀ اینکه ثروتمندان از حق آنان بهره‌مند شده‌اند؛ و خداوند آنها را به خاطر این عمل مواخذه خواهد کرد.

   
 17. جناب نوری زاد مایلم خاطره ای از زمانی که حضرتش بعنوان رییس دادگاه های حقوقی در تهران مشغول بکار بود بیان نمایم میزان کم سوادی این مرد به اندازهای بود که یکی از قضات دیوان عالی کشور را مامور کرده بودند تا به ایشان اولیات ایین دادرسی مدنی را اموزش دهد گویی قحط افراد فرهیخته و صادق بود که چنین جرثومه ریا و مجسمه بلاهتی را مامور به قضا نموده بودند تا مضحکه جماعت وکیل گردد.

   
 18. اقا یک کلام بگو ما رو خلاص کن سال ۸۸ تقلب شد یا نه اگه شد چه جوری اگر هم نمیتونی بگی نظر منو منتشر نکن

  —————-

  دوست من، من می گم کودتا شد شما می فرمایید تقلب؟
  کودتا شد سال 88
  سال 88 کودتا شد
  کودتا
  کودتا
  کودتا

  .

   
 19. دیدگاههای فیس بوک نوری زاد

  Fafa Gh گر حکم شود که مست گیرند !!!!!!!!!!!!
  Like · Reply · 12 · Saturday at 4:57pm
  Farhad Sheykhan مدعيان حكومت عدل على (ع) !!!!!!
  Like · Reply · 9 · Saturday at 4:42pm
  Siamak Ahmadian گاهی فکر میکنم آن جوان مخالف سوری که قلب آن سرباز را میخورد، حق داشت !!
  Like · Reply · Sunday at 9:52am
  Yassaman Tehrani اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی برآورند غلامان او درخت از بیخ
  Like · Reply · 1 · Sunday at 1:14pm
  Yashar Farajzade با سلام خدمت ساکنین و عابرین محترم شبکه های اجتماعی و جوامع مجازی.
  ما که به دلیل استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی خودمان را باسواد ت و با دانش تر میدانیم و همیشه در برخورد با دیگران اطلاعات و استفاده هر چه بیشتر از تکنولوژی را به رخ میکشیم و کلا خودمان را جزء فرهیختگان جامعه میداندم و نسبت به مسایل جامعه و سیاست روز مواضعمان را ارجحتر از عوام میدانیم و برای اکثر مشکلات راه حل ارایه مینماییم باید سوالی ازخود بپرسیم , که چرا عکس مثلا یک دختر خانوم ده ها هزار بار لایک و شیرمی شود؟ ولی کلمات یک انسان دلسوز ملت و مملکت و آگاه از مسایل روز که بر عکس خیلی از همنوعانش که از روی ترس یا مصلحت سکوت و نابینایی و ناشنوایی اختیار کرده اند قلمش را غلاف نکرده و کور و کر نشده و برای افشای حقایق و دفاع از حقوق دیگران بدون در نظر داشتن عواقب و ترس از آدم خواران قلم میزند مورد بد مهری اینجانبان قرار میگیرد . حال آنکه ما با توجه بشتر نشان دادن به اینگونه انسانها و کلمات شان و قلمشان نه تنها باعث دلگرمی و تشویقشان می شویم بلکه با انتشار هر چه بیشتر مطالب و کلماتشان و توجه کردن تعداد بیشتری از ما به قلم این دلسوزان به نوعی حمایتمان را نمایش میدهیم و هرچه تعداد حامیان بیشتر باشد خطر کمتری متوجه حال و جان و قلم آنان میشود و راحتتر میتوانند به نقد و اطلاع رسانی شان ادامه دهند . من خواهش می کنم با لایک و اشتراک گذاری هر چه بیشتر مطالب و انتقادات و افشاگری های این دلسوزان که ساده ترین کار در جهت تغییر وضع موجود است به دیگران در جهت آگاهی بیشتر کمک کرده و از قلم منتقدان حمایت نموده و از خودشان حفاظت بیشتری به عمل آورید.
  Like · Reply · 1 · Sunday at 2:49am
  Haydar Ahmad بالاخره باید در جائی از مزایای امام جمعگی و مسئولیت و مصونیت قضائی خود بهره مند شوند . معمومین هم یک فکری برای آخرت خودشون میکنند!
  Like · Reply · 1 · Saturday at 10:10pm
  Shah Mor چه میشود کرد اینها سوغات اسلام زورکیست…
  Like · Reply · Saturday at 9:48pm
  Zahra Vhd من نمیدونم چجوری هنوز مردم پشت سر این عده نماز میخونن …نماز جمعه تبدیل شده به پایگاهی برای خودنمایی و اظهار وجود راهی برای نان دراوردن عده ای سودجو …این ها بت خویش را می پرستند نه خدا را
  Like · Reply · 1 · Saturday at 6:30pm via mobile
  Ali Kazemi Ahmad Kazemi
  Like · Reply · 1 · Saturday at 5:04pm
  S-Hoseyn Hashemian ای کاش کمی به فکر آخرتمان بودیم و اینقدر راحت به کسی تهمت نمیزدیم …
  Like · Reply · 17 hours ago
  Amir AB ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟
  Like · Reply · 22 hours ago
  Mehrshad Sanami بازهم آفرین بر محمد نوری زاد!
  Like · Reply · Yesterday at 7:24am
  Hamed Norouzi وای به روزی که بگندد نمک!
  Like · Reply · Sunday at 10:09pm
  Arya Alinaghi بنازم
  Like · Reply · Sunday at 2:08pm
  Eftekhari No جناب نوریزاد خداوند شما را حفظ کند
  Like · Reply · Sunday at 11:29am
  Mohammad Amin Ahmadi ma kheyli chiza ro nemidonim,faghat ye nafar omad behemon bege che khabare k nakhastim…
  Like · Reply · Sunday at 9:55am
  Kamran Mohebbi بعضی از مردم ایران اینجور چیزا حقشونه تازه میرن رای هم میدن
  Like · Reply · Sunday at 2:53am
  Ahmad Barani ایشان در راه علم(!!!!!!!!!!!!!!!!!) می کوشند.
  Like · Reply · Sunday at 2:16am
  Moslem Rasae هرچه ریقو تر ، ناجنس تر
  Like · Reply · Sunday at 1:04am
  Javad Jey Chessman یکی از نمودهای فقدان مطبوعات ازاد و خبرنگاران مستقل و نبود مصونیت برای اطلاع رسانی درست و بموقع!
  Like · Reply · Sunday at 12:48am
  Hossein Daneshmandi گر که روزی زقضا حاکم این شهر شوم
  خون صد شیخ به یک مست روا خواهم کرد
  زکم و بیش و بسیار بگیرم از شیخ
  وجه اندوخته و دینار بگیرم از شیخ
  آنقدر جامه و دستار بگیرم از شیخ
  باج میخانهَ اَمرار بگیرم از شیخ
  Like · Reply · Sunday at 12:03am
  Hasan Mohamad خداوند یک حکومت به آخوندها بدهکار بود تا فردای قیامت به خدا خرده نگیرند که اگر مارا به قدرت میرساندی چه ها برای عدالت و رضایت تو انجام میدادیم وشور بختانه خداوند این لطف را دردرزمان حیات ما به این قوم منجمد نمود تا خودش درقیامت دست بالآ را داشته باشد وتا پرونده آخوندی را به محضرش بیآورند خداوند سریعا سمت یخ فروشی درجهنم را نثارش کند والبته خدا یک عمر مجدد به هم عصریهای ما قرار استبدهد اگر آخوندها لباس عوض نکنند وخودشان را جای ما نگذارند پس اینبار حواسمان جمع باشد گول نخوریم.
  Like · Reply · Saturday at 11:55pm

  Mehdi Borhanpour وقتی شیخ فضل الله نوری را بدار آویختند احمد کسروی در پای چوبه دار گفت :” یک جکومت به روحانیون بدهکار شدیم. تا کی بدهیمان را تادیه کنیم!”
  Like · Sunday at 10:45am
  Write a reply…

  Mohammad Ali Jabbari من می خواهم از آقای نوریزاد بپرسم این افراد به تازگی یعنی 4 سال اخیر اینطور شده اند یا از قبل هم بوده اند؟ اگر از قبل هم دچار این وضعیت بوده اند تکلیف شما در تعریف وتمجید از این حکومت چنین اشخاصی چگونه توجیه می شود. “پروانه ها می نویسند” را یادتان هست چطور دیالوگی نوشته بودید که: خودشان می کشند و خودشان هم براشون عزا می گیرند.
  Like · Reply · Saturday at 10:42pm
  Siavash Baran ای خدا ای خدا …..
  Like · Reply · Saturday at 8:54pm
  Samad Rafikhah من دانش آموخته دانشگاهی هستم که عشق درس می داد و حالا در انفرادی اوین است ، یادم هست جناب نوری زاد او تعریفی داشت از ابن ملجم و می گفت ابن ملجم یک نفر نیست که در تاریخ بوده ، ما در کل تاریخ ابن ملجمهایی داشتیم و خواهیم داشت و تعریفی کرد که می گوید: ابن ملجم هایه زمان کسانی هستند که از دین بر علیهه دین استفاده می کنند . وقتی که به اطرافم نگاه میکنم می بینم در میا هم سن های من دین مرده است و برای نسلهای قبل من هم فقط ظاهرش مانده از باطنش خبری نیست و خدا رو شکر میکنم که چه خوش افبال بودم که با در کلاس درس استاد عشق نشستم و از طرفی دیگر ناراحتم که استادم در بند است تا نتواند دیگران را عاشق کند
  Like · Reply · Saturday at 8:33pm
  Farzin Aryaei تا دلت بخواد از اين موجودات در ايرا هستند چه در لباس اخوندي چه با كت و شلوار.. دنياي مسخره و بيخوديه… كاش نميومديم
  Like · Reply · Saturday at 8:27pm
  Ebi Shams درود بر مرد حق
  Like · Reply · Saturday at 6:33pm via mobile
  Hamid Golshanpour خدت میدانی اقای نوری زاد در قاموس اخوند جماعت با این پولها رشوه نمی گویند چون با این پولها رسیدن به مملکت و من خودم میدانم دیکتاتور همیشه حقوق ماهیانه را از بازاری میگرفت که الان به رحمت خدا رفتند و اخوند با بازار همیشه روابط خوبی داشته و دارد شهرام هم یکی از دوستان من بود موقعی که در اهواز و فروشگاه (بستنی .و غیره )میفروخت پس اخوند جماعت برای حفظ ابروی خود دیگران را حیف و میل میکنند
  Like · Reply · Saturday at 6:01pm
  Reza Khayyam اقای نوری زاد عزیز و گرامی دین تا بوده همین بساط بوده و هست، دین فروشی پر رونقترین کسب دنیاست، از پاپ و خام خام گرفته تا ایت الله همه کاسبکارانه دینن.
  Like · Reply · Saturday at 5:57pm
  Parviz Pazoki بابا اشتباهي باور نکنين،مگه ميشه مگه امکان داره،من تا نبينم باورم نميشه.
  Like · Reply · Saturday at 5:55pm via mobile
  Ramin Raha اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی
  برآورند غلامان او درخت از بیخ

  باید دید آنان که حکم امام جمعه ام القرای مسلمین را بنام نامی این افراد می زنند چه سودایی در سر دارند…….
  Like · Reply · Saturday at 5:33pm
  Farhad S. Kouyekhi درود به شما دوست عزیز.واقعا جای تشکر دارد در دهان شیر هستی و جنین شجاعو مردانه افشا مکنی. تاریخ به شما سر تعظیم فرود می اوردو همیشه به نیکی یاد کند.ایران به مردانیاز جنس شما نیاز دارد.
  Like · Reply · Saturday at 5:09pm
  Shakiba Taghaboni vaghan!!!
  Like · Reply · Saturday at 5:02pm
  Vandad Milani درود به قهرمان ملى ما جناب نورى زاد بحق كه زاده نورى در مصاف با ظلمت بى حد آخونديان و بيروانشان
  Like · Reply · Saturday at 5:01pm via mobile
  Soheyla Karbor ما توکرمانشاه یکیشوداریم
  Like · Reply · Saturday at 4:38pm
  Reza Tla نمی دان سازمان اوقاف و امور خیریه با این همه ملک و …. به کجا تعلق دارد و وجوحات به حساب چه کسی واریز می کند؟ من چیزی نیافتم جز این که در هر گوشه از شهر ملکی مغازه و… در چنبره این سازمان اسیر است
  Like · Reply · Saturday at 9:35pm
  خودم مصطفی به نام خودشه؟
  Like · Reply · Saturday at 9:07pm

   
 20. پس شما معتقدی تقلب نشد عاجزانه از شما میخواهم در یک مقاله رسما این را اعلام کنی

  —————-

  ساری گرامی
  من پیش تر نوشته ام که: تقلب درصندوقهای رای نخواهیم داشت. بل جای تقلب به شورای نگهبان کوچانده شده. با حذف آقای خاتمی و کنارگذاردن آقای هاشمی و فضا ندادن به ورود انسانهای پاک اندیش وکارآمد.
  با احترام

  .

   
 21. علی محمد زاده

  جناب اقای نوریزاد منکه اینها را میشنوم انگار در روز روشن کسی میگوید الانه روز است نه شب .برادر ما خود کردیم واز قدیم وندیم گفته اند خود کرده را تدبیری نیست .برادری داشتم 18 ساله میخواست جبهه رود در حین تصمیمش از وی خواستم ازدواج کند .او گفت من با بهشتیان ازدواج خواهم کرد بعد از مدتها جنگ در جبهه در جزیره مجنون جانش را داد .با اتکا به ایمانش میگفت اگر ماها جان ندهیم جامعه ما از پلشتیها وناپاکیها ونامردمیها نجات نمی یابد ومردم ما لیاقت انرا دارند که در راهشان جان ببازیم ولی با هزار افسوس ما مردم با انها بد کردیم چه انهایی که خوردند وبردند وچه انهاییکه ساکت وخاموش وبی تفاوت نشستند ونشستیم وتماشا کردیم وچه انهاییکه تخم دروغ وریا را در این سرزمین کاشتند وبارور کردند واپیدمی فرمودند .لعنت خداوندی بر ماها که بر خون انها خیانت کردیم

   
 22. سلام و عرض ادب
  صرفا جهت اطلاع
  چقدر جای احمد کسروی خالی است!!!

  الهام: احمدی‌نژاد با امام زمان بازمی‌گردد
  ________________________________________

  غلامحسین الهام، سخنگوی دولت، گفته است محمود احمدی‌نژاد به همراه امام دوازدهم شیعیان بازخواهد گشت.
  آقای الهام گفته است “احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با امام عصر (عج) حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد.”
  غلامحسین الهام این سخنان را در جشنی که به مناسبت سالگرد تولد امام دوازدهم شیعیان برگزار می‌شد، بیان کرده است.
  آقای الهام در این باره گفته “در سوم تیر ۸۴ حادثه‌ای روی داد و دولتی بر سر کار آمد تا امید مهدوی را در دل‌ها بنشاند و باور خفته انقلاب اسلامی که خود وسیله‌ای به سوی قله نور و صاحب اصلی ولایت بود، بار دیگر احیا کند و در راه ماندگانی که عدالت را فراموش کرده بودند، را به سوی این حقیقت ناب تلنگری بزند.”
  محمود احمدی‌نژاد در واکنش به ستایش آقای الهام گفت: “احمدی‌نژاد عددی نیست؛ به خدا اگر من خاک پای نوکر رده نهم امام زمان باشم برایم بالاترین و ابدی‌ترین افتخار است. بالاترین افتخار ما این است که نوکر نوکرهای امام زمان (مردم) هستیم.”
  در این مراسم شعارهایی در حمایت از آقای احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی سر داده شده است. از جمله عده‌ای شعار داده‌اند: “چپ، راست، کارگزار، علیه خدمتگزار”.
  در سال‌های اخیر دیدگاه‌های محمود احمدی‌نژاد و نزدیکانش درباره امام دوازدهم شیعیان و مسایل آخرالزمانی انتقادهای زیادی را برانگیخته است.

   
 23. سخنی کوتاه با جناب نوری زاد و جناب زرتشت عزیز:

  نگاهی گذرا به میزان فساد مالی کشورهای جهان نشان می دهد که فساد مالی به شدت با ساختار حکومتی مرتبط است. هر چه ساختار حکومتی استبدادی تر باشد عملا فساد آن بیشتر است به این لینک برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید:
  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5_%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3_%D9%81%D8%B3%D8%A7%D8%AF
  در کشورهایی که گردش قدرت و مطبوعات آزاد وجود ندارد عملا فساد بسیار زیاد است. به ساختار حکومت خودمان که نگاه می کنیم عملا رهبر که بیشترین قدرت را در اختیار دارد و متاسفانه قدرتی مادام العمر است تنها با اندیشه خود و تکیه بر اطلاعات محدود خود از جهان خارج حکومت را اداره می کند. سایر نهادها و مسئولین رسمی حکومتی هم به جای نقد آرای ایشان مدام از تمام اشتباهاتشان تجلیل می کنند و حتی در موارد اختلاف شدید تنها به سکوت بسنده می کنند (نگاه کنید به اختلافات لاریجانیها با احمدی نژاد که تنها پس از عدم حمایت رهبری از احمدی نژاد آشکار شد). طبیعی است که آقای خامنه ای هیچگاه متوجه اشتباهات خود نمی شود و حتی گاهی چنان در خود غرق می شود که فریب چاپلوسان شیادی مانند احمدی نژاد را می خورد و مملکت را به لبه پرتگاه سقوط می برد. تا مشکل استبداد حل نشود این در بر همین پاشنه خواهد چرخید. خواه این استبداد دینی باشد یا سکولار فرقی نمی کند. یکی مانند خاتمی می آید و با نفت بشکه 18 دلار کمی اوضاع را سامان می دهد و ناگهان یکی مانند احمدی نژاد با پشتیبانی استبداد بر سر مردم آوار می شود و 8 سال مملکت را به نابودی می کشاند.
  و اما مردم ایران حدود یکصد سال است که برای برقراری قانون و محدود کردن قدرت استبداد مبارزه می کنند و این کمال بی انصافی است مردم را بدون انگیزه و منفعل در برابر استبداد بدانیم (در طول کمتر از صد سال مردم ایران دو قیام بزرگ مشروطه و انقلاب 57 بر علیه استبداد داشته اند). جناب زرتشت اگر حسرت کشورهای عربی را می خورند پیشنهاد می کنم سری به آنجا بزنند و اوضاع را از نزدیک ببینند. به جرئت می توانم بگویم که کشوری مانند مصر حتی از سال 57 ایران هم عقب تر است. گروههای سلفی و جهادی با تفکراتی وحشتناک به شدت در میان مردم پایگاه دارند و این گروهها ابدا قابل مقایسه با گروههای تندرو در ایران نیستند. همین انتخابات نشان داد که گفتمان گروه تندرو حدود 10% آرایی بود که به سبد آقای جلیلی رفت و با لحاظ کردن مشارکت 70 درصدی پایگاه اجتماعی تفکر آنها که به رهبری نزدیکند حدود 7 درصد از جامعه را تشکیل می دهند. حال شما خودتان آقای جلیلی و را با گروههای سلفی مصر مقایسه کنید تا تفاوت آشکار را ببینید. می توانید گفتگوی بی بی سی را با برادر ایمن الزواهری ببینید تا تفاوت نوع تفکر را مشاهده بفرمایید. و اما سوال اصلی این است که چرا پس از صد سال مبارزه هنوز ما نتوانسته ایم به دموکراسی دست یابیم؟ جواب این سوال در این مقال نمی گنجد ولی شاید پاسخ اصلی این پرسش، نفت و مختصات جغرافیایی باشد. در نوشته ای دیگر سعی می کنم مفصلا به آن بپردازم.

  ضمنا جناب نوری زاد عزیز خواستم بگویم شما هم دست به سانسور خوبی دارید. بدون آسیب به متن اصلی با //// هایی که می زنید زهر کلام را کم می کنید. کاش آقای روحانی شما را به عنوان وزیر ارشاد در نظر بگیرد!

  پایدار و سر افراز باشید
  بردیا الف

   
 24. اکنون پس از چند دهه از انقلاب برای ما مشخص شده هدف روحانیون و بسیاری از انقلابیون از مبارزه با سیستم شاهنشاهی صرفا جانشینی بر ثروت و قدرت آنها بود، روحانیون هیچگاه اعتقادی به آموزه‌های خود نداشتند و بیشتر چیزی شبیه یک گرامافون برای پخش اصوات بودند، در واقع سالها و بل قرنها حسرت زندگی‌های اشرافی، کاخ نشینی، سفرهای اروپا، غارت املاک و تکیه بر قدرت و پست‌های کشور را داشتند، هیچ مشکلی با هژبر یزدانی‌ها، نمایندگان سنا و وزیران و خدمۀ دربار و حتا شاه مگر حسرت بر ثروت و مقام آنان هرگز وجود نداشته.

  ما به دفاع از کشور همت گماردیم، دست‌هایمان در مزارع و کارخانه‌ها در خدمت جهاد سازندگی پینه بست، غروبان تا پاسی از سحر در خیابان‌ها به گشت و تامینِ امنیت جامعه پرداختیم، و تمام اینها بی مزد، سپس کسب علم تا بالاترین درجات در رشته‌های مختلف و تدریس، بی خبر بودیم روحانیون و انقلابیون سرگرم چه اعمالی هستند و بعدها چه‌ها خواهند کرد و چگونه بزرگترین مانع بر سر پیشرفت و علم و قانونمندی کشور خواهند بود.

  تسلط و اختیار روحانیون بدون هیچگونه دانش بر دستگاه قضایی نیز از بزرگترین موانع قانونمندی و ایجاد انواع فسادها است
  بنیادهای تحت نظر رهبری نیز بدون سود خاصی بودجۀ کشور را میبلعند و پرسنل آنها تنها به امورات خویش و سواستفاده از نام قدرتمند (کاذب) آن به انواع رانتها و حتا شیادی میپردازند، من با پاره‌ایی از این موارد آشنا هستم.

  در زیر فرازهایی از تعالیم حضرت علی بیان شده، من در وهلۀ نخست انتظارم از آقای خامنه‌ایی است، متاسفانه روش ایشان در دفاع از روحانیون و انقلابیون و یاران خویش و از آن سو ربط و نسبت دادن منتقدین و مصلحین به دشمن و بیگانه همچنین ترساندن جامعه از انتقاد و آزادگی باعث فساد و هرج مرج اقتصادی و انواع سواستفاده‌ها و یاس جامعه مبدل گشته، قدرت و اختیارات ولایت فقیه هم موجب مشکلات زیادی در قانونمندی جامعه و کشتن تفکر و خلاقیت‌ها و همچنین زمینه‌ساز ایجاد فرومایگی و چاپلوسی میباشد، که من با توجه به مقام علمی خویش از ایشان تقاضا دارم در همین جا غرور را کنار گذارند و با صداقت و صراحت پاسخ گویند، و البته طرح‌هایی برای این معضلات و موانع داشته باشند، من به هیچ عنوان قصد طعنه ندارم و هرگز نداشته‌ام ولی اعتقاد دارم چنانچه آقای خامنه‌ایی حتا یک فوق دیپلم از دانشگاه داشتند نگاه و عملکرد ایشان بسیار متفاوت میبود، هیچگاه با تحصیلکردگان و مقامات علمی جامعه اینچنین رفتار تحقیر آمیزی انجام نمیدادند و هرگز انتخاب و رجحان خویش را به عوض مقامات علمی و اساتید دانشگاه‌ها به روحانیون و بی بضاعتان علمی-فرهنگی نمی‌سپاردند تا جناب نوریزاد هم به عوض مخاطب قرار دهی شخصیت‌های علمی و حتا سراداران سپاه که به عقیدۀ من ضروریتر است به کسب چاره از آقای صانعی نپردازند کسی که حتا از یک پاسخ کوتاه و ابراز تشکر و بیان نقطه نظرات خویش در رابطه با وضعیت کشور در این مکان عارش میاد.

  زمانیکه نویسندگان و آزاد اندیشان به عوض سخن مستقیم، درد دل، چاره‌چویی و ارائۀ راهکار به سرداران سپاه، نیروهای اطلاعات و پلیس، مسئولان و قاضی‌های دستگاه قضایی و برخی دیگر با هدف ایجاد احساس مسئولیت و ارتباط و همدلی، آنان را به کار و اعمال خویش رها کرده و صرفا به نوشتارها و خطابه‌های سنگین و رنگین به رهبر و روحانیون میپردازند، کسانی که در سراسر این هشت سال از یک نوشتۀ زیبا و دوستانه و همزبانی با احمدی‌نژاد با فرض بی‌منطقی و تندروی مضایقه نمودند و تنها به سیاه نمایی و انتقاد حتا صحیح پرداختند و صرفا قصد خودنمایی و بارش افاضات داشتند، مجلسی که در همان ابتدا قصد کاستن از عمر ریاست او و افزودن بر عمر خویش داشت! و البته کسانی چون آقای مهاجرانی که قصد سلطنتت دائمی جناب هاشمی را داشتند، روحانیون و روشنفکرانی که هیچگاه نتوانستند احمدی‌نژاد را جدی بگیرند و اندکی هالۀ نورِ او را با احتمال پدیده‌های علمی-روانشناسی که میلیونها مورد از آن تاکنون گزارش شده صحیح بپندارند، آخر چگونه انتظار صدق و صفا، همدمی و امانت و حتا یک رویداد مثبت میتوانستند داشته باشند، بیان افاضات در تتگناها و پرهیز از بی‌منطقان و بارش بر آنان که هنر نیست، تنها اندکی تحقیق کنید که انگلیسی‌ها چگونه سرخپوستان و یا آفریقای جنوبی را متمدن کردند، تحقیق کنید که علت اصلی بزرگترین سیستم دمکراسی جهان یعنی کشور هند و علم و صنعت و تکنولژی نسبتا موفق در این کشور با وجود بزرگترین موانع و انواع مذاهب و قبایل چه بوده؟ باور کنید سخن صحیح و انتقال علم را حتا استعمارگران هم بهتر از دوستان جاهل و مغرور به انجام میرسانند.

  1- ثروت اصل و مايه شهوتهاست.
  2- من پيشواى مؤمنان هستم و ثروت پيشواى تباهكار.
  3- اى كميل، ثروت اندوزان مرده‏اند.در حاليكه ظاهرا در صف زندگانند، ولى دانشمندان تا دنيا برقرار است زنده‏اند، خود آنها از ميان مردم بيرون‏رفته‏اند. ولى چهره آنان در آئينه دلها نقش شده است.
  به نفع خود بر زيان ديگران حكم ميكند.اما هرگز به زيان خود به نفع ديگران حكم نمى‏كند، ديگران را هدايت‏ميكند و خود را گمراه ميسازد.
  4- هيچ فقيرى گرسنه نمى‏ماند مگر بواسطه اينكه، ثروتمندان از حق آنان بهره‏مند شده‏اند و خداوند آنها را به خاطر اين عمل مؤاخذه خواهد كرد.

   
 25. اقای نوریزاد فیلم منزجر کننده و وحشیانه حمله سلفی ها و کشتن وحشیانه ۴ نفر از شیعان را ملاحظه کنید که تعصبات مذهبی چه میکند.
  متاسفانه در مملکت ۳۴ سال پیش حرکتی شبیه همین وحشیگری در شیراز به وقوع پیوست.
  تعصب مذهبی در نهایت باعث بی فرهنگی و نهایتا باعث وحشیگری میشود گاهی بنام سلفی و گاهی بنام شیعه و گاهی در برمه بنام بودا.

   
 26. محمد عزیز سلام
  ابتدا استدعا دارم درصورت امکان قبل از انتشار این چند سطر تحقیق بفرمائید
  در اوایل انتصاب ایشان به امامت موقت جمعه تهران حضرت ایشان گلایه فرمودند که ای آقا مردم برای من اصلا شعار نمی دهند اگر هم شعاری با شد خطاب به رهبر انقلاب است احدی از محافظان یا شخص دیگری به جناب صدیقی پیشنهاد دادند که جنابعالی سر کیسه را شل فرموده ومبلغی را در راه رضای حضرت حق بدهید ما آن پول را بین عده ای نیاز مند که ضمنا صدای رسائی هم داشته باشند تقسیم کرده و اافراد را حدالمقدور در صفوف اول قرار داده که حداقل پنج شش دقیقه ای صل علی محمد یاور رهبر و هر آنچه که موجب خشنودی جنابعالی را فراهم نماید می گویند و شما هم پی در پی تعارف بفرمائید و از نمازگزاران درخواست نشستن کنید.که با توافق طرفین مسئله بخیر و خوشی حل میشود و البته لفت و لیسش به کارگردانان و تهیه کنند گان هم می رسد.

   
 27. سر کلاس درس که از اموالش صحیت نمی کند. عزیز بیدار شو، تنها نظارت مردمی مانع فساد است که این نظارت در کشور ما تعطیل است.

   
 28. همه حضرات خطبه هاشونو با تقوی و اون هم برای دعوت من و شما بدان شروع میکنن .راستی بجز طاهری کدوم یک از امامان جمعه فاسد نیستن ؟

   
 29. اقای نوری زاد با درود
  درباره اقای عارف به نیکی یاد کردید ایا صحبتهای ایشان درباره رفع شبهه تقلب در انتخابات را قبول دارید در ضمن اگر معتقدید در ۸۸ تقلب شد لطفا یکبار بطور دقیق مکانیسم تقلب را بیان کنید
  سپاس

  —————-

  درود به شما دوست گرامی
  انتخابات سال 88 با یک کودتای طراحی شده وخونین همراه بود.
  با احترام

  .

   
 30. هر کسی می‌‌تواند در دفاع از کسی‌ نظر خودش از آن شخص را چنان صائب و قطعی و حکمی کلی‌ و تغییر ناپذیر بداند که انتظار پذیرشی بی‌ چون و چرا از دیگران را نیز داشته باشد ( همچون محمد صادق نامی‌ و اگر یک “ح” با پسوند “ج” نیز فامیل ایشان را تشکیل دهد که دیگر پر واضح قضایا از کجا و چه سهم و سهامی آب می‌‌خورد). اما وقتی‌ مختصات این خانه یا کاخ وجود عینی ملموس دارد آن قسم حضرت عباس شما محمد صادق باعث به جلو صحنه آمدن تصویر خود شما هم می‌‌شود. با درود و بهترین آرزو‌ها برای آقای نوریزاد و ایرانیان فهیم ،شریف و مظلوم.

   
 31. سلام آقای نوری زاد
  امروز عکس شما را در مراسم تقدیر از عارف حمایت از روحانی دیدم که کنار آقای پزشکیان نشسته بودید
  میخواستم نظر شما را درباره دولت جدیدی که قراره سر کار بیاد و شخص آقای روحانی بدونم … و کلا هدف شما از شرکت در این مراسم چی بود؟؟ آیا وقتی اون بالا همه چی خرابه سپاه و بسیج و اطلاعات هم دزد و غارت گر هستند دیگه این دولت چکار میتونه بکنه؟ همکاری؟ :))
  ——————

  سلام آقا مسعود گرامی
  من برای آن مقدارصداقت آقای عارف به آن مجلس رفته بودم که درمیان رجل سیاسی کمترپیدا می شود
  با احترام

  .

   
 32. آقای نوریزاد عزیز
  روح لطیف را به کینه این نامردمان آلودن کار نا ثوابی است، تشت رسوایی این نابکاران سالهاست که افتاده است، دلگیر از آنم که هنوز هم گوسفندان گم کرده راه در پی این گرگان که لباس شبانی به تن کرده اند. روانند و چه نکو گفت مسیح در وصف این جماعت “ای ماران ای افعی زادگان بر در رحمت الهی ایستاده اید نه خود وارد می شوید و نه می گذارید که دیگران وارد شوند”

   
 33. تا در جهان خر باشد رندان خر سواری می کنند

   
 34. آب از سرچشمه لجن آلود است.تا سرچشمه خشکانده نشود آب پاک نمی شود. از ما گفتن بود.

   
 35. حافظ: واعظان کاین جلوه بر محراب ومنبر می کنند….چون به خلوت می روند آن کار دیگر میکنند/گوییا باور نمی دارند روز داوری….کاین همه مکر و دغل در کار داور میکنند……..ابتدای سوره مبارکه بقره یقین به روز قیامت از صفات متقین ذکرشده است….ومصیبت آنجاست که این بیچاره ها که باور بهقیامت ندارند در شروع خطبه ها ی نماز همه (از جمله خودشان) رادعوت به تقوی! میکنند….زهی بی شرمی ونادانی…

   
 36. وجود این همه قاضی فاسد در دادگستری ، دلیل صحت گفته های نوری زاد است . اگر روزی به پرونده های شعبه اول دادگاه انتظامی قضان مراجعه شود ، با مشاهده کثرت پرونده های قضات و وکلای فاسدی که از دست این امام جمعه حکم برائت گرفته اند ، آنهم در اسرع وقت حیرت خواهید کرد .

   
 37. باسلام ای کاش جواب سئوال من نسبت به ادعای این آیت الله که این زمینها را تصاحب و یا از راه غیر مشروع صاحب شذه است با مدرک ثابت کنید منهم می گویم آقای نوری زاد قسمتی از باغهای شمیران مال شماست آیا مدرک هم باید ارائه کنم یا نه.بردن آبروی مومن آیا گناه ندارد..حیف شماست با این حرفها خودتان را چون منی اجازه چنین تفکری نسبت بشما داشته باشم شما ذخیره و همراه انقلابید این را بدون تعارف می گویم.واقعا از صمیم قلب دوستان دارم.

   
 38. سلام جناب نوری زاد
  به نظرم این مواردی که شما ذکر کردید برای حاکمان مستبد جمهوری اسلامی کوچکترین خطری ایجاد نمیکند.اصولا به نظر حقیر مردم ایران خاصیتی ندارند که با افشاگری امثال جنابعالی به خود تکانی دهند.خود شما نیک میدانید جوهره ذاتی مردم ایران در برخورد با عوامل و مسببان معضلات کشور از قرون دور تا به امروز مماشات و دور نگاه داشتن خود از خطر بوده است.یقینا عنصر ایرانی در ناخودآگاه خود به غلط آموخته است برای بدست آوردن مواهب زندگی کمترین سختی را به خود دهد.اصولا ایرانیان برعکس ادعایشان مردمی بوده اند که به سادگی تسلیم شده اند چرا که هیچگاه اراده حل مشکلات به دست خودشان را نداشته اند .هیچگاه نخواسته اند برای به دست آوردن چیزی بهایی بدهند .و هرکجا هم نیاز به دادن تاوانی بوده خود را کنار کشیده و متوقع دادن هزینه توسط دیگری بوده اند.مردم ایران قرنها استبداد پادشاهان را تحمل کردند چرا که هیچگاه نخواستند حرکتی کوچک ولو هزینه دار انجام دهند.در ذهنیت ایرانی هرچیزی باید به سادگی و بدون رنج و هزینه بدست آید.گاه به اراده ملتهای عرب غبطه میخورم چرا که میدانند چه میخواهند و برای رسیدن به آن همگان هزینه میدهند و به آن هم میرسند.مردم مصر،تونس،لیبی،یمن و حتی سوریه خودمان را ببینید.آنگاه نگاهی هم به مردم عافیت طلب ایران بیندازید.انتخابات ایران را ببینید گویا مردم فقط باید رای در صندوق بیاندازندو خداحافظ.دیگر پیگیر عملی هیچ کدام از مطالبات خود نمیشوند و این سیر تسلسل هر چهارسال تکرار و تکرارو تکرار میشود.ناگفته پیداست جمهوری اسلامی این خصلت ایرانیان را به خوبی درک کرده و اصلا رمز موفقیت جمهوری اسلامی و اربابانش مطالعه دقیق جامعه شناسی مردم ایران و عادات مثلا سیاسی، فرهنگی و اجتماعیشان است.حال شما بگوئید با این مردم میتوان امیدی به اصلاح فردای ایران داشت؟آیا پس از جمهوری اسلامی آفت استبداد از ایران رخت خواهد بست؟آیا ایرانی قدرت درک مبارزه واقعی تا رسیدن به مقصود با صرف هزینه آن را دارد؟وآیا ایرانی به چیزی غیر از خود ومنافع شخصیش هم میتواند فکر کند؟زهی خیال باطل!!!

   
 39. اقای نوری زاد از کی تا بحال ساختن حوزه علمیه نا پسند شده است اگر تفکر صدیقی راقبول نداری{من هم قبول ندارم} چه ربطی به مدرسه دارد بعلاه ساخت ان بیست سال می کشد که نه از تاک نشانی است نه از …..

   
 40. سلام بر نوری زاد عزیز

  وقتی آیت الله بهجت فوت نمودند به قولی 800 میلیاد تومان پول زبان بسته در حساب ایشان بود. و توسط حکومت مصادره شد!!!!!!
  قطعا تمامی مراجع تقلید از این پولهای هنگفت زیاد دارند که شاید منتظر ظهورند تا همچون محصولی تقدیم امام زمان نمایند!!!
  به نظر شما دزدی این آیت الله ها با دزدی دزدان سپاه و اطلاعات فرق دارد؟
  هر دو ایشان پول مردم مظلوم و بیچاره را نزد خودشان نگه می دارند یا صرف ساختن موسسات می نمایند

   
 41. سلام دکترنوری زاد
  این حرفش کهبه احمدی نژاد گفت یادته؟ چی گفت؟ گفت:
  “ولی فقیه می تونه زن شما رو به شما حرام کند”

  این مالیخولیا یه چیزایی ازامام زمان هم گفته. که افتخاردیدار با رهبری را داشته ودرصحرای عرفات این را به یکی ازآخوندا گفته

   
 42. جناب آقای نوری زاد
  وقتی دانشجو بودم با آقای صدیقی درسی از دروس اسلامی را گذراندام. ایشان یک انسان فرهیخته و نمونه یک روحانی وارسته بودند. من مواضع ایشان را قبول ندارم بویژه در خصوص وقایع سال 88 و اصولا نماز جمعه تهران از وقتی هاشمی را حذف کردند دیگر اعتبار سابق را ندارد. اما ایشان همواره برای من نمونه یک انسان صادق بوده است. کسی که نخواسته از پست و مقامش برای خودش و خانواده اش استفاده کند. این حرفهای شما باورهای ما را هدف گرفته است. آقای عزیز آیا فکر می کنی که چون یک سایت درست کرده ای هر روز باید بنویسی؟ من با بقیه حرفهای دیگر شما که هیچ محدوده ای را قائل نیستید کار ندارم. اما در خصوص ایشان آیا این حرفها با تحقیق کامل است؟ آیا واقعا بررسی کرده اید و مستند حرف می زنید؟ اگر از این رژیم ناامید شده اید آیا حق دارید که هر کس را که می خواهید بی آبرو کنید. اگرچه آبروی واقعی را خدا می دهد. اما شما را بخدا حواستان باشد. به گمانم، راهی که می روید راهی نیست که خدا و پیغمبر آن را تایید کنند.

   
 43. تو اين مملكت اگه بخواي حق ات رو از پاچه ورماليده هاي گنديده بگيري متهمت ميكنند ، افشين فريادش را جايي سر داد كه كار مي برد . گرفتاري،حبس ، تنهايي ، آوارگي زن و بچه . اما با اين حال سر جيبش رو ميدوخت پا رو دل زندگيش ميگذاشت كه بگه نه .!؟بخواي سالم راه بري و پول داشته باشي يا اصلش زندگي كني با زن و بچه ات، سه تا عمر بي خلاف ميخواد اونم اونم تو اين جهنم او بدون اينكه خلافي كرده باشه از يه نصف عمر هم محروم شد افشين درد كشيدن رو از خود زخم ياد گرفت ، درد رو كشيد اما آخ نكشيد افشين فرياد كشيد اما نه از سر درد تن . افشين آزاد شد شهادت مبارك. آخر نام نيك ختمش تو زندونه خدايا دست زندون و حبس و ملاقات ممنوع و انفرادي و زخم و مريضي و خبر شنيدن مرگ عزيز منتظر و قبر گمشده و بي شناسنامه رو كوتاه كن ما جمعي از كارگران صدراي بوشهر نهايت تاسف خود را از شهادت مظلومانه همكارمان و همدردمان افشين اسانلو به خانواده بزرگوارش اعلام ميكنيم .روحش شاد.

  اين متن را بر اساس ديالوگ هاي فيلم جرم ساخته استاد بزرگ مسعود كيميايي شده

   
 44. من خودم قمی ام .نوه یکی از اوتاد . که بیشتر از همه سینه به تنور می چسپاند برایم نقل کرده بابا بزرگم یک گاو صندوق پر از طلا وارز دارد. منم تو آب نمک خوابوندمش .ورق برگشت حقمو وصول کنم البته با دیر کردش. به خاطر همین اسمشو نگفتم رقیب زیاد نشه. به امید آن روز

   
 45. سلام جناب آقای نوری زاد گرامی‌،دلم خیلی‌ برای اون نامهای سر گشاده به رهبر تنگ شده است فکر نمی‌کنید با توجه به انتخابات موفقیت آمیزی که داشته‌ایم الان وقت مناسبی باشد برای ادامه اون نامه ها،و تأثیراتی که این انتخابات در جامعه بین‌المللی داشته است من در آمریکا زندگی‌ می‌کنم و امروز یک مقاله بسیار جالبی راجع به شرکت مردم و رشد فکری مردم ایران و خیره شدن چشمان سیاست مدران و سرما‌یه دارن به جهت این رشد فکری و ثباتی که از اون در فضای ایران بعد از این انتخابات انشاالله ایجاد خواهد شد در یکی‌ از سایت‌های معتبر درج شده بود.موفق و پیروز باشید . ارادتمند نقی‌

   
 46. سلام بر سرور و مرادم دکتر نوریزاد عزیز
  امیدوارم که در این شب فرخنده و امید همواره مورد عنایت مولایمان حضرت مهدی ع ولی امر راستین شیعیان بوده واز خدای ان امام بزرگوار برایتان صحت و سلامتی توام با صبر و پایداری و ظفر ارزو نمایم…مریدتان..

  یک قافله جهل پشت ایمان دیدیم.
  در قافیه ی هر غزلی نان دیدیم.
  افراشته سر های شهیدان یعنی.
  یک بار دگر نیزه و قرآن دیدیم.

  یارب چه شود منجی آخر برسد.
  در اوج سیاهی جهان سر برسد.
  آماده ی هرگونه قیامیم ولی.
  این جمعه که نه جمعه دیگر برسد..,,,,,

  سیدعیسی نوری

   
 47. نظر دهندگان محترم
  آقای صدیقی که جناب خامنه ای به او به هر دلیلی باجی داده و به امامت!!! جمعه تهران گماشته – جائی که یک زمانی آیه الله طالقانی (رحمت خدا بر او باد) اقامه نماز میکرد – چرا نباید اموال ملت را بالا بکشد مگر ایشان از وزیر شعار که اخیرا مرد چه فرقی دارد یا با سایر آخوندهای ولایت مطلقه مدار (بگوئید درباری) چه تباینی دارد این عبد الشیطان هم پس از سالها پاچه خواری و روزه خوانی به نوائی رسیده است. اما اگر در رژیمهای گذشته اموال غارت شده ملت ایران توسط عواملشان به آنها وفا کرد به این آخوند درباری نیز وفا خواهد کرد. دیری نخواهد پائید که آخوند صدیقی هم با ید اموال به غارت برده مردم را بدانها با خفت پس دهد. بدا به حال مستبد (عامل) به قدرت رسیدن چنین افراد مجهوالحویه و معلوم الحالی. در پایان اضافه کنم که چهره آخوند صدیقی چقدر شباهت به چهره نماینده چندین ساله آقای خامنه ای در روزنامه مصادره شده کیهان حسین شریعتمداری را دارد. واقعا خدا را شاکرم که آقای خامنه ای هر چقدر از اسلام و عدالت و امام حسین و و و و و و میگوید ولی با انتخاب و انتصاب و خودی خواندن اطرافیانی مانند صدیقی، جنتی، احمد خاتمی، محسنی اژها ئی، عسگر اولادی، حسین شریعتمداری، احمدی مقدم ، مصباح یزدی و ووووو نشان داده است که چقدر گفته هایش با اعمالش فاصله دارد. رواج است که میگویند میتوان هر فردی را از اطرافیانش و طرفدارانش و همنشینانش و دوستانش شناخت.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  کوروش

   
 48. جهان را می توان ساخت اما انسان را نه

  آفای مصباح یزدی در یکی از سخنرانی های اخیر خود پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران اعتراف به یک حقیقتی کرد که بسیار قابل توجه و تامل است. وی در مراسمی به مناسبت جشن برگزیده شدن محمد بن عبدالله به پیامبری می گوید: ” پس از هشتاد سال به این رسیدم که سرّ مسأله این است که اصلا این عالم برای این آفریده نشده که همه به زور به سعادت برسند و اصلاح بشوند.”

  این صحبت وی، بعنوان یکی از تئورسین های اصلی و مدافع سرسخت حکومت اسلامی و ولایت مطلقه فقیه، بیان آشکار و گواه گویایی است از ضربه سخت و مهلکی که برساختار و اندام جمهوری اسلامی و نظام ولایت فقیه، پس از انتخابات ریاست جمهوری، وارد آمده است.

  در خواست التماس گونه و عاجزانه آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی از همه مردم برای حضور در انتخابات، حتی اگر نظام را قبول ندارند؛ و این اعتراف عجیب آقای مصباح یزدی! و در کنار آن، رای بزرگ “نه” توسط اکثریت شرکت کنندگان در انتخابات به سیاست های خانمان برانداز و مخرب خامنه ای-احمدی نژاد، و نیز این حقیقت که حدود 27 در صد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت نکردند، همه و همه نشان از آن دارند که جمهوری اسلامی و نظام ولایت فقیه در پروژه به “سعادت” رساندن مردم ایران از طریق ساختن انسانهای مؤمن و مسلمان شکست کامل خورده است.

  اصولا می توان گفت که با اعتراف آقای مصباح یزدی ندایی بدین مضمون از درون حوزه های علمیه قم بر می خیزد که “ما اصلا قرار نیست انسانهای مؤمن بسازیم و همه را به سوی رستگاری هدایت کنیم” . ندایی که اگرچه سده هایی دیر تر از آغاز مدرنیته و پذیرش اصالت انسان و خود مختاری او بگوش می رسد، اما باید آنرا بقول آقای تاجزاده به فال نیک گرفت و به بنظر من بر سر در حوزه های علمیه قم و دانشگاه های اسلامی آویخت که “ما قرار نیست انسان را بسازیم”.

  البته این اعتراف صرفا محدود به روحانیت شیعه نمی شود بلکه همانطور که گفته شد پس از آغاز دوران پُست مدرن و با اعلام مرگ خدا توسط فردریش نیچه و سپس با رشد و تکوین فلسفه اصالتِ وجود انسان و بویژه اگزیستاسیالیسم، بر اراده معطوف به ساختنِ انسانِ ایده ال و برتر خط بطلان کشیده می شود.

  گفته معروف کارل مارکس که فلاسفه تاکنون جهان را تفسیر کرده اند و ما می خواهیم جهان را تغییر دهیم نکته بسیار مهمی، در همین زمینه، در خود نهفته دارد. وی که در مقطع تاریخی عبور از دوران مدرن به پُست مدرن زندگی میکرد، در حقیقت یک پا در اومانیسمِ دوران روشنگری داشت و با پای دیگر در حال عبور به اومانیسم و اگزیستانسیالیسمِ دوران پست مدرن بود.

  وی با گفتمان جدید خود مبنی بر تغییر جهان بجای تفسیر آن در واقع امر نقطه پایانی نیز بر اندیشه های فلسفی و دینی حاکم بر جوامع بشری آن زمان که هدف اصلی خود را نه ساختن یک جهان جدید بلکه تربیت و ساختن انسان ایده آل و “متعالی” قرار داده بودند گذاشت. وی در حقیقت، با اعلام این نظر راه برای پذیرش انسانِ مدرن آنگونه که هست باز نمود.

  البته اگرچه فلسفه مارکس در ادامه تکوین خود با اصالت دادن به پروسه تولید و مناسبات طبقاتی راه را برای نوع دیگری از مطلق اندیشی و آرامانگرایی، البته اینبار در حوزه مناسبات اجتماعی، باز کرد اما در هر حال با اعلام تلویحیِ این نظریه که انسان قابل ساختن نیست، کمک بزرگی کرد به پیشرفت این گفتمان که جهان قابل ساختن است، ولی باید از ساختن انسان ایده آل دست برداشت و صرف نظر نمود.

  طبیعی است که این نظریه به این معنی نیست که انسان اساسا قابل تغییر نمی باشد بلکه می خواهد با اتکا به اصل نسبیت و پذیرش حقوق فردیِ تک تک انسانها، مسئولیتِ این تغییر و تحول را بعهده خود انسان واگذارد. بطوری که حتی در زمینه علوم دقیقه و بویژه علم زیست شناسی نیز با اتکا بر مسئولیت فردی، و به خود واگذاشته شدن و پذیرش حقِ انتخاب، بحثهای بسیار جدی و مخالف در زمینه اخلاقی و درست بودنِ تحققیات آزمایشگاهی برای ساختن انسانهای بدون نقص از طریق دستکاری در ژن صورت گرفته و می گیرد.

  در زمینه های فلسفه سیاسی و روانشناسی نیز به جرات می توان گفت که در دوران مدرنیته بجای تلاش برای ساختن یک انسان ایده آل و برتر، تاکید بر ساختن و بنیانگذاری یک روابط اجتماعیِ مدرن، از طریق وضع قرارداد های اجتماعی، می شود.
  به سخن دیگر در پروسه ساخت و تکوین مناسبات اجتماعی، انسان دیگر یک موجود آزمایشگاهی برای تجربه کردنِ انواع نظریات فلسفی، دینی و حتی علمی که تولید یک انسانِ برتر و بی نقص را مد نظر دارند، نیست، بلکه با پذیرش حق انتخاب و به رسمیت شناختن تفاوت های فردی؛ مسئولیتِ ساختِ روابط اجتماعی مستقیما به آحاد یک جامعه سپرده می شود.

  البته پروژه ساختن انسان ایده ال حتی در کشورهایی که وارد دوران مدرنیته شده اند نیز به یکبار متوقف نشده است. شاهد هستیم که این پروژه در برخی از مدلهای اجتماعی و سیاسی دوران قرن بیستم، راه خود را از طریق تولید و ایجاد سازمان ها و تشکیلات بسیار مستحکم و منضبط ادامه می دهد. برای نمونه از حزب ناسیونال-سوسیال هیتلر و بویژه سازمان اس اس او و یا در جمهوری اسلامی از هسته مرکزی سپاه پاسداران و سازمان مجاهدین خلق بویژه پس از استقرار آن در عراق نام برد که همگی در پی ساختن انسان مورد نظر خود از طریق ایجاد یک تشکیلات بسیار منظم و هدایت شده بودند. در تاریخ ما قبل مدرن ایران نیز تشکیلات حسن صباح را می توان در این ردیف قرار داد.

  اکنون می توان گفت که حتی برنامه ساختن انسان ایده آل از طریق تشکیلات متمرکز و منسجم نیز در تمامی این کشورها به شکست انجامیده است. برخی مانند سازمان اس اس هیتلر بکلی نابود شدند و برخی نیز مانند سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بتدریج متحول گردیدند و بجای عناصر مؤمن و انقلابی، رانت خوار تحویل جامعه ایران دادند.

  علت این شکست را باید در درجه اول در همان اعتراف آقای مصباح جستجو کرد که انسان را نمی توان اراده گرایانه و از طریق آموزشهای ایدئولوژیکی و نظم تشکیلاتی ساخت و پرورش داد؛ که در صورت پافشاری بر این پروژه باید مطمئن بود که سر انجام این پروژه چیزی جز تحویل یک مشت متقلب و ریاکار و پیشانی کبره بسته و دزد اموال مردم نخواهد بود.

  این محصول در بسیاری از نظام های سیاسی که اراده گرایانه قصد ساختن یک روابط اجتماعی متمرکز و سازمان یافته و از طریق آن پرورش انسان ایده ال آن نظام را داشتند بخوبی قابل مشاهده است. روابط مافیایی و فساد گسترده در حزب کمونیست چین و یا حزب کمونیست شوری سابق و نیز روابط رانتی و مافیایی حاکم بر نظام سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی گواه عینی بر این نتیجه گیری است که جهان را می توان ساخت اما نمی توان اراده گرایانه و تحمیلی انسان جدیدی را خلق کرد.

   
 49. سلام جناب نوریزاد به امید آزادی میر دربندمان آیا ملت ما ارزش این پایداری را دارند

   
 50. سلام اقای دکتر خوب هستید انشاالله امیدوارم دوستدار قدیمی خود را فراموش نکرده باشید.اخرین مطلبی که در مورد اقای صدیقی نوشتید را خواندم کاملا درست است.من خودم در نهادی کار می کنم که اطلاعات کامل از این زد و بند دارم.زمین این حوزه را نهادی جز شهرداری منطقه در اختیار ایشان ننهاده است.جالب اینکه نمی دانم خبر دارید که زمین این حوزه که قرار است مزدوران و دروغگویان و مال مردم خوران و نادان حکومتی را و مشتی جوان نااگاه که گمان می برند در لباس روحانیت می خواهند به دین خدا کمک کند خبر ندارند که بازیچه دست این اقایان هستند. شهردار منطقه که از دوستان اقای قالیباف هستند و زمین را که به صورت باغ توت بوده بنا بر تشخیص و البته دستور حضرات دو دستی در اختیار نماینده شیطان بر روی کره زمین نهاده تا ابرو و دودمان اعتقادات مردم را پیش از پیش این بزرگان بر باد دهند. دوستدار شما صدر

   
 51. میگویند برای تبلیغ آدم خوش قیافه لازم است نمیدانم بچه ها وقتی نگاهشان به قیافه امام جمعه تهران می افتد چقدر حوصله به خرج میدهند دینی که بااین قیافه تبلیغ شود چه از آب درمی اید با این قیافه میتوان سلیقه انتخاب کننده را در اداره امور مملکت فهمید اینم شانس مملکت ما

   
 52. درود به اقای نوری زاد عزیز
  اقای نوریزاد یک سوال دارم که امیدوارم جواب بدهید چطور یک دست فروش به اسم شهرام جزایری میلیاردر میشود و به همه دستگاه دولتی باج میدهد و کاری بهش ندارند واقعا مملکت گل و بلبلی داریم وقتی که یک اخوند هیچی ندارد و میگوید امامان شیعه ساده زیست بودند و انوقت خودشان ماشین چند صد میلیاردی و در خانه های ویلایی زندگی میکنند خوب شد معنی ساده زیستی هم فهمیدیم ای بمیری قلم و بمیری زبان که هر چه میخواهیم نگوییم و بنویسیم که لباس اخوندی لباس دروغ و ریاست اروم نمیگیریم واقعا اقای نوری زاد اینگونه نیست یا واقعا هست و ما درست فکر میکنیم یا فکرمان اشتباه است یا عده ای از روحانیت این گونه هستند ولی شاید همگان اینگونه نباشند پس چرا حرفی نمیزنند صحبتی نمیکنند فریاد نمیکشند پس این لباس حق طلبی کی میخواهد پاره پاره شود کی

   
 53. از فساد در قوه قضائيه هم بگو كه اين اقا بايد به ان رسيدگي كنه

   
 54. فرزند ایران

  ما را به چوب و رخت شبانی فریفته اند این گرگ سالهاست که با گله آشناست

   
 55. سلام اقای نوری زاد.
  امروزه چپاول و دزدی ورانت خواری یک کار پیش پا افتاده شده.و دلیل اینکه هم کاری از پیش نمیرود اینست که همه انهایی هم که موظف به برخورد با دورزدن قانون و زشوه خواری ورانت خواری و فرار مالیاتی هستند خودشان هم الوده این کار هستند.شما یک شهردار فرماندار و قاضی و نماینده .. پاک پیدا نمیکنی .اونی که نماینده شده با کمک همین دزدها اومده بالا و نمک گیر فلان پیمانکار وراه ساز و بساز بفروش است.همه نامزدها چه رییس جمهوری چه شورای شهری چه نماینده همه بوسیله دزدان ایران ساپورت میشوند.پیغام میده سردار میخواهیم خدمت کنیم.میگه بریز به خساب پدرم یا شوهر …..شماره خودشان را که نمیدهند.کسانی که تا 5 سال پیش به شام شب محتاج بودند.به بهانه دورزدن تحریم شرکت صوری راه انداختند و 10000000 لا پهنا به جیب زدند.وبه بهانه اینکه عیالشان فرزند شهید است خود را پاک و معصوم جا زدند. و اکنون خانه 3 میلیاردی در تهران و چند خانه در قبرس و دوبی و…وفراردادها همه به دلار بسته میشود و بساز بفروشی و پرداخت رشوه به شهردارها و …اگر امام زمانی هست باید بیاید و از ایران شروع کند. چون هیچ کشوری مانند ایران بی عدالتی و اختلاف طبقاتی نجومی وجود ندارد…..حج های صوری افطاری های صوری ریش و پشم صوری نماز صوری و سپس در ویلاهای میلیاردی به ریش ملت خندیدن و خود را بیزنس من نامیدن.وانباشتن بانکهای کانادا و امریکا و فرستادن فرزندان به امریکا و کانادا و…..

   
 56. آقا خیلی خوشحال شدیم که آقای خزعلی آزاد شد . انشاء الله بزودی بقیه زندانیان و در حصری ها هم آزاد شوند .

   
 57. این زمین واقع در گلستان شرقی باغ بود آباد مال خانواده ناصری که بعد انقلاب توسط جهاد مصادره شد و آقای فراهانی نامی که به رحمت خدا رفته ااغبان آنجا بود که حتی به او نیز بابت نگهداری چیزی ندادند و صدیقی بغل مسجد ازگل یک خانه کوچکی داشت که لطف انقلاب ببین چی شده مراسم احیا ماه مبارک قرآن بسر میگیرد و همیشه میگوید آقا سگتم با این جوانها آمدم عو عو میکنم حالا این آقا کیست ا… الاعلم

   
 58. افرادی در مدینه مشاهده کرده اند که ایشان خرماهای وارداتی را از سفره ها جمع کرده ودر جیبش می ریخته وبعد به مردم می داده که این خرما ها از باغ امام باقر است وتبرک است

   
 59. کاش ای کاش من .ما شویم
  اخوندا بدانید همین مردم شاه را فراری دادند
  نصیب شما
  راستی قذافی یادتون میاد

   
 60. سلام نوری زاد عزیز
  به آ قا مهدی خزعلی بگویید که حماسه ای که در انتخابات اتقاق افتاد نتیجه ی از خود گذشته گی های شما و همانند شما بود. ما میدانیم که شما صدمات جسمانی زیادی را در این مسیر تحمل نموده اید و از شما تشکر میکنیم امیدمان این است که دیگر زندانیان نیز بزودی آزاد شوند تا چهره ی ملت از افسردگی به شادمانی مبدل شود و امید به تغییر به باور تبدیل شود مهدی خزعلی عزیز ملت جای صفحه ی اینترنتی شما خالی می باشد من هرروز سایت شما را چک میکنم تا ببینم شما شروع به نوشتن مجدد میکنید قلم شما زیبا و نشاط آور است من یه عنوان یک ایرانی که در پدید آمدن این انقلاب سهم داشته است به آقای خامنه ای و دیگر مسئولان عرض می کنم که والله آنچه که حاکم است و آن بیانی را که شما از اسلام دارید آنچه نیست که ما به آن رای دادیم و نتیجه ی انتخابات همین پیام است که ملت به شما داد. چقدر زود دیر میشود انالله وانا الیه راجعون فقط برای همسایه نیست بیدار شوید تا فرصت باقی است.

   
 61. نفس سرد مردم را به صدا ي داغ بدل كردن كار هر هنرمندي نيست. نوري زاد حتي اگر خودت هم در اين مشكلات دخلي داشته اي كه داري ! باز هم بر تو آفرين ميگويم ! نوريزاد ! دست مريزاد!

   
 62. اساسی ترین سوالات روز

  1- تفاوت “حضرت والا” و “حضرت آقا” را توضیح دهید!
  2- دو کلمه “مقام عظمای ولایت” و “شاهنشاه آریا مهر” را تعریف کنید!
  3- معنی عبارتهای “جانم فدای رهبر” و ” جان نثار” را به طور خلاصه شرح دهید!
  4- دو کلمه “بیت” و “کاخ” چه تفاوتهایی دارند؟!
  5- تفاوت دو گروه “عاشق ولایت” و “سلطنت طلب” را در چند سطر توضیح دهید!
  6- بنیاد پهلوی” و “بنیاد علوی” چه کارکردهایی داشته و دارند؟
  7- جمله “سلطنت عطیه ای است الهی” چه رابطه ای با عبارت “مقام عظمای ولایت جانشین امام زمان” دارد؟
  8- تفاوت “رای ملوکانه” با “حکم حکومتی” کدام است؟
  9- آیا “مجلس سنا” همان “شورای نگهبان” است؟
  10- به نظر شما “خرابکار” چه نسبتی با “ضد انقلاب” دارد؟

   
 63. – خمس و زکاتش رو میده حلاله!
  – بقلو بپا /////

   
 64. غافل ایرانی

  با سلام آقای نوری زاد اگر ممکن است نظر آقایان مراجع را در خصوص کلمه ” با هتوهم ” با ذکر منابع بیان کنید . به نظر می رسد تفسیر همین کلمه باعث خیلی از قتل ها در طول مر شیعه شده است .

   
 65. سلام علیکم
  با کامنت گذاری بنام مشیری کاملا موافقم آقای نوری زاد واقعا شما روحانی دولتی را می شناسید که زندگی سالمی داشته باشه ؟ فرض کنیم که باشد آیا سکوتش در مقابل چپاول و غارتگری و … به معنای همراهی و تایید آشکار ظلم بر خلاف آزموده های دینیش نیست ؟
  ممنون میشوم پاسخ بدید .

  —————————-

  سلام دوست من
  دراین سالها هرکه سکوت کرده، با بانیان ظلم همراهی کرده. که اگراین سکوت کننده روحانی باشد که دیگر واویلا
  با احترام

  .

   
 66. آقای نوری زاد محترم سلام،آمادقیقی ازانسان های غافل وپای منبرنشین چنین امام جمعه ها ندارم. ولی فردا را چه دیدی،اینجا ایران است همین امام جمعه می بینی یک باره رهبر شد!

   
 67. سلام محمد جان خوبی؟
  آق ممد یعنی میشه روزی حقمونو از اینا بگیریم ؟
  کی؟

   
 68. سید ابوالفضل

  سلام بر آقای نوریزاد عزیز
  هردم از این باغ بری می رسد.
  در مورد این امام جمعه ی این اندازه محترم چنین ظنی نمی بردم. به نظرم دامن کبریایشان از هر گونه گردی مبرا می نمود. خدا را شکر که نمازی را به او اقتدا نکردم. در عین حال اذعان می کنم که به هیچ وجه فکر نمی کردم که مدرسه ی علمیه ای با این عظمت و صد البته برای عزت اسلام و مسلمین !!! ساخته باشد.
  تقاضای من از سایر دوستان این است که در صورت امکان اطلاعات بیشتری اگر دارند اضافه کنند تا بهتر بشناسیم این امام جمعه ی محترم ام القرای مسلمین را. ممنون خواهم شد.

   
 69. خیلی وقت است دین را نیز چون دنیا به تاراج برده اند …

   
 70. با عرض سلام
  سه روز پیش افشین اسانلو، در زندان رحایی شهر فوت کرد خواهرش می گوید:(سه سال و نیم توی زندان رجایی شهر بود که دیگر شرایط زندان رجایی شهر را همه می‌دانند و نیاز به گفتن ندارد. مادرم هم مریض بود و همه ما گرفتار. سه سال و نیم زندان در شرایط سخت گفتنش راحت است تا کسی آنجا نباشد نمی‌فهمد این عزیزان چه می‌کشند. فقط همین را بگویم که حتی هیچ کس از مسئولین زندان برای خانواده ارزش قائل نشده بودند و حاضر نشده بودند بعد از فوتش به ما خبر بدهند! دیگر چه بگویم. حالمان اصلا خوب نیست دیگر نمی‌توانم حرف بزنم.) راستی آقای صدیقی با افشین وگناهش می اندیشد؟

   
 71. درود بر شما
  تعجبی نداره مشت نمونه خرواره لابد خمس و ذکاتش را میده حلاله !
  شما یک اطلاع رسانی ساده نر بکنید از بین لشگر روحانیون محترم وابسته یک مورد را معرفی کنید که سالم باشه یا حداقل درد نباشه تا ما تعجب کنیم ! بر کسی پوشیده نیست اینها الگوی رفتاری خود را از چه کسی می گیرند !

   
 72. http://www.youtube.com/watch?v=kHknpZFmHPo
  Jan 8,

  ————–

  گریه وضجه زدن صدیقی امام جمعه تهران

   
 73. درود همیشگی بدرقهٔ شرف و صلابت و آزادگیت باد مرد. حالا این یکی‌ را دیدید و جرات بروز هم دادی چون نوریزادی. قصه قصه توزیع تاراج‌ها و تقسیم غنیمت‌هایی‌ است که این آقایان بعد از فتح گستره‌ی جغرافیا یی ایران عزیز بدست آورده اند و غلامان و کنیزکانی نیز در رکاب، تا هست و نیست این ملک و ملت بر اینها از شیر مادر حلال تر و شرعیتر باشد. بیخود نیست که دم و دام اینان در کسی‌ کارگر نمی افتد و روز به روز دستشان بیشتر رو می‌‌شود تا فردایی محتوم و مقدر که پروردگار عالمیان برایشان به دست همین ملت مظلوم رقم زده است.

   
 74. سلام جناب آقای نوری زاد
  توقع داشتیم با توجه به دوستی نزدیک شما با آقای خزعلی بعد از آزادی ایشون مطلبی در سایت خود بگذارید
  آیا ایشون رو بعد از زندان ملاقات کرده اید؟ چه حرف هایی زدند؟ چه خاطراتی دارند؟ (آی تنهای تنهای تنها)

  —————-

  سلام دوست گرامی
  بله با ایشان دیدار وگفتگو داشتم. فعلا ایشان ترجیح می دهند اوضاع به آرامی سپری شود. درزندان یک چند تا شعرسروده اند که احتمالا می خواهند بصورت کلیپ منتشرکنند.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 1016 seconds.