سر تیتر خبرها
ریش بلند آقا سید

ریش بلند آقا سید

این روزها وقتی عکسی و شمایلی و سخنی از جناب سیدحسن نصرالله می بینم و می شنوم بدنم کهیر می زند. با آن ریش بلندی که هر تار مویش با پول حرام ایرانیان (پولی که به حرام و بدون کسب اجازه از حساب مردم ایران برداشته می شود و به حساب حزب الله واریز می شود) قوت گرفته است.

من از دوره ی جوانی به مردمان لبنان و جنوب لبنان و علمای فهیم آنجا بدیده ی احترام می نگریستم. بخاطر سابقه ی تاریخی شان و نقشی که در فرابردن علوم دینی داشتند. این علقه ی شخصی با ظهور سراسیمه ی اسراییل و درهم کوفته شدن لبنان و جنوب لبنان توسط اسراییلی ها شدت گرفت. اخبار مظلومیت مردمان لبنان را تعقیب می کردم و از این که دار و ندارشان تخریب و دود می شود رنج می بردم. این رنج، آنجا مضاعف می شد که می شنیدم در این مخاصمه ی نا برابر، رژیم پهلوی جانب اسراییل را گرفته است و علاوه بر مراودات تجاری، حتی بنزین و سوختِ ادوات نظامی اسراییل را همو تأمین می کند.

برآمدن انقلاب اسلامی، و انتشار این شعار که: ما اسراییل را از روی زمین محو و نابود می کنیم، عواطف مرا و همه ی ایرانیان را یکسره با سرنوشت مردمان لبنان و شیعیان آنجا پیوند زد. پول و اسلحه ی ما به سمت لبنان سرازیر شد و اسراییل باور کرد که در مرزهای خود به خاکریز تازه ای از ایران اسلامی برخورده است. کم کم حقارت تاریخیِ مسلمانان جنوب لبنان به عزت و سربلندی تغییر ماهیت داد. تا این که از دل پول و اسلحه و آموزش و علقه های اعتقادی ما از یک طرف، و علما و جوانان شیعه ی لبنانی که در مجاورتِ نفرتی تاریخی موجودیت یافته بودند از طرف دیگر، تشکیلاتی نظامی به اسم حزب الله سربرکشید و مغرورانه دست بر سینه ی خود نهاد که: این منم!

من اکنون کاری به میزان پول و اسلحه و اعتبار و آبرویی که ما بدون اجازه از جیب مردم نیازمند خود برداشته و سرازیر لبنان و جنوب لبنان کرده ایم ندارم. آنچه که مرا می گدازد دو چیز است. یکی: ورود همه جانبه ی ایران به جنگ داخلی سوریه است، و دیگری ورود آشکار و بدون شرم حزب الله لبنان است به این جنگ. در این میان اما نکبتی که از سر و روی صدا و سیمای ضرغامی فرو می چکد نیز تماشایی است. که هر صبح و شام، از مخالفان یک قاتلِ تمام عیار، با عنوان مشمئزکننده ی “تروریست ها” اسم می برد.

باور کنید این روزها وقتی عکسی و شمایلی و سخنی از جناب سیدحسن نصرالله می بینم و می شنوم بدنم کهیر می زند. با آن ریش بلندی که هر تار مویش با پول حرام ایرانیان (پولی که به حرام و بدون کسب اجازه از حساب مردم ایران برداشته می شود و به حساب حزب الله واریز می شود) قوت گرفته است. به این نیز می اندیشم و می گدازم که: وقتی حاکمان اسلامی ایران با عنایت به این همه معضل داخلی و خارجی که ما اکنون گرفتار آنیم، اینگونه دست در دست بشار اسد بر سر مردم معترض سوریه بلا می بارند، ببین اگر دستی به بمب اتم و سلاح و ثروت بیشتر می داشتند با مردم دنیا چه می کردند؟

البته در این میان شادمانی اسراییل نیز تماشایی است. که بدون هزینه، و بدون این که یک دانه از فشنگ های ما به سمت او شلیک شود، نشسته است و پا روی پا انداخته است و شخم خوردن معارضِ تاریخیِ خود را تماشا می کند. توسط کی؟ توسط پول و سرمایه و اسلحه ی همو که یک وقتهایی شعار محو و نابودی اسراییل را نعره می کشید.

محمد نوری زاد
سی و یکم خرداد سال نود و دو – تهران

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

65 نظر

 1. سلام؛ آقای نوری زاد ابتدا عرض کنم که بنده بر اساس اعتقادات خودم که می بایست سخن رفیق و نارفیق را شنید تا بر اندوخته فکری خود افزود، نوشته های شما را تا سال گذشته پیگیری می کردم. اما چندی است که …
  آقای نوری زاد خلاصه عرض کنم از رفیق و یار قدیمی اتان مرتضی آوینی!
  از اندیشمندان و بزرگان، از قدیم تا کنون آثار محدودی برجا مانده است، نه بدلیل کمبود سخن، بلکه بدلیل حرمت قلم و اشراف ایشان بر تاثیر واگویی اندیشه ها و استدلالات بر مسیر تاریخ. دل نگرانی ایشان، عدم قطعیت در برداشت های شخصی و نظریات شان و انحراف احتمالی نسل بشر در آینده که متاثر از نوشته ها و سخنان ایشان بوده است. و چه بار سنگینی است انحراف تاریخ و انسان. (نقل به مضمون، متاسفانه بخاطر ندارم دقیقا در کدام یک از کتب ایشان این مضمامین را مطالعه کردم)
  شما را ارجاع میدهم به جملات فوق، نه از باب رفاقت تان با سید مرتضی، بلکه اگر قبول دارید مضامین فوق را، چند سطری با شما سخن خواهم گفت:
  1) بنده و خانواده ام یکی از آسیب دیدگان جریان افراطی طی دهه اخیر هستیم. لذا سطور ذیل از سر بی دردی نیست.
  2) در مصاحبه با صدای آمریکا فرمودید که گذشته ناپسندتان را قبول نداشته و اکنون به این موضوع رسیده اید که در اندیشه های دهه هفتادتان تندروی داشته و اکنون خود را اصلاح نموده اید. (نقل به مضمون)
  3) انسان ممکن الخطاست.
  4) برداشت بنده از نوشته های سالیان اخیرتان به نوعی قطعیت در گفتار و نوشتار نوری زاد می باشد.
  5) دامنه سخن شما در مسائل داخلی و خارجی به ریشه های اعتقادی نسل امروز ایران اثر می گذارد.
  حال چند سئوال:
  1) آیا اندیشه های اکنون خود را عین حقیقت می دانید؟ جای هیچگونه تغییری در آینده نمی بینید؟ این اتفاق در اندیشه های دهه هفتاد تا نود شما رخ داده است! این یک خطر بزرگ برای «قلم» شما نیست؟
  2) نوشتارهای شما شامل برخی اطلاعات و داده های ذهنی شماست که در حال ثبت و نشر در میان اقشار مختلف است، آیا مسئولیت ایجاد انحراف در تاریخ ایران و ایرانی را گردن خواهید گرفت؟
  3) حزب الله لبنان یکی از ثمره های انقلاب اسلامی ایران بوده و خواهد بود. ثمره ای که مانند مشابهات خود در دستان نسل های بعدی قرار گرفته و می گیرد. آیا در جریان درگیری های و انحرافات اخلاقی و اجتماعی می بایست بالکل خواهان حذف این ثمرات باشیم؟
  جناب نوری زاد نمی گویم قلمت را زمین بگذار! نمی گویم از ترس اشتباه در برداشت های ذهنی مان، از استدلال و گفتمان بپرهیزیم! حرف بنده یک کلام است، «قلم حرمتی دارد که قبل از بدست گرفتنش می بایست بسیار عاقبت اندیش بود»
  گفتمان شما و عبدالله، مخالفان و موافقان را همگان دیدیم و خواندیم. ایکاش قدری هدفمند تر و مدبرانه تر بنویسیم، بگوییم و عمل کنیم.
  منتظر پاسخ شما هستم.
  به امید ایرانی آباد، شاداب و متعالی

   
 2. یک دوستدار شما عبدالله

  باز هم سلام و تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام
  نوری زاد عزیز چرا جواب من را نمیدهی لااقل یک ایمیل برایم بفرست که ترجمه 8 سخنرانی اخیر آقا سید حسن نصر الله رهبر مقاومت و فخر شیعه را برای شما بفرستم بخوانید بعدا” اگر باز هم کهیر زدید اقلا” پیش وجدان خودتان شرمنده نباشید ( حالا شرع اسلام و اصول و عرفت شیعه پیشکش ) فقط عرض میکنم که ما هکذا الظن بک . یا علی مدد

   
 3. یک دوستدار شما عبدالله

  با سلام بر نوری زاد عزیز
  سئوال ارسال شد مجددا . همچنان منتظر پاسخ صریح و شفاف جنابعالی هستم . تبریکات اینجانب را بمناسبت عید فطر پذیرا باشید

   
 4. یک دوستدار شما عبدالله

  جناب آقای نوری زاد برادر عزیز
  این است جواب من ؟!!!
  . من سئوالم مستند بر مطالبی که در 5پاراگراف این نوشتار مطرح فرموده اید میباشید وخدمت شما عرض کردم آیا استدلال های طرف مقابل را شنیده یا خوانده اید و بعد از آن وقتی عکس این سید را میبینید کهیر میزنید یا نه نخوانده و نشنیده کهیرمیزنید ؟ به همین سادگی
  سئوال من یک جواب ساده داشت و ان هم بلی یا خیر
  من در اولین مطلبم خدمت شما زدم اگر کسی ویا مقامی در ایران دارد اشتباه میکند و از این سرمایه عظیم شیعه بطور انحصاری و جهت مصرف داخلی استفاده میکند نباید از دهان ما حرفی در بیاید که خواست دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی رسته از رژیم پهلوی میباشند و این خطر دوچندان است وقتی از دهان عزیزی چون نوری زاد یار شهید آوینی
  و کسی که از زمان مقالات دوئلش تا کنون در مسائل صحنه داخلی وخصوصا موضوع عدالت جوانان زیادی با مشرب های فکری و اعتقادی متنوعی را بخود جذب کرده است لذا من از همین منظر سئوال کردم چون مطمئنم اگر مطالب ایشان ا که طی یکسال اخیر گفته (و دقیقا” در پاسخ به بعضی از شبهات و زیر ساختار اعتراضات مطرح شده درهمین مطلبی است که شما در این مقاله بدان اشاره کرده اید میباشد ) خوانده بودید ( صرفنظر از اینکه قبول بفرمائید استدلالهای ایشان را یا نقد داشته باشید یا نه )واین مقاله را مینوشتید ، نوشته شما یکطرفه و نا عادلانه نبود ولی الان قبول بفرمائید که مثل مقاله بوسه بر پای دخترک بهائی اعتراف میکردید که تند رفته اید انهم خیلی تند .
  لذا بر اساس اعتقادات دینی و مذهبیمان خو ب است که بشنویم همه حرفها را و بهترین ها را بر گزینیم . بنده امادگی این را دارم که ترجمه فارسی مطالب را برایتان ارسال کنم . ومطمئنم که با خواندن این مطالب حداقل همان اعتراف در حد بوسه بر پای دخترک یهودی را از شما خواهیم دید .
  البته اگر بیش از آن بر نفس شما تاثیر نگذارد .حال چه اعترافی از شما ببینیم یا نبینیم چرا که من همه هدفم تصحیح تحلیل یک دوست تاثیر گذار در جامعه در استای صواب است و بس . اگر چه با پاسخ اخیر شما اصلا ” جواب سئوال ساده من که ایا مطالب را خوانده اید یا نه ؟ نبود بلکه زدن به صحرای داخلی و اختلافات داخلی و موصوع خاص حزب الله و خاص تر از آن سید حسن نصرالله حفظه الله . کمی دلسرد شدم ولی باز هم امیدوار هستم به تاثیر گذاری پیروی از قول خداوند کریم که بایستی همه اقوال را شنید و بهترین قول را انتخاب کرد . موفق وموید باشید و سلامت
  اللهم اجعل عاقبه امورنا خیرا . آمین یا رب العالمین

   
 5. یک دوستدار شما عبدالله

  سلام سئوال من تحت همین نام موجود است ولی مجددا ارسال میکنم التماس دعا وخدا نگهدار

  یک دوستدار شما عبدالله
  ۱:۵۱ بعد از ظهر / تیر ۱۸, ۱۳۹۲

  با سلام بر نوری زاد عزیز
  من سئوال شخصی نکرده بودم از جنابعالی پرسیده بودم آیا سخنرانیهای سید بزرگوار را که دلائل شرعی و سیاسی حضور حزب الله در بعضی از موارد بحران سوریه و مراحل ورود به درگیریها در منطقه القصیر ،بوضوح و شفافیت کامل بیان شده بود را خوانده یا شنیده و یا… و حالا با دیدن عکس و یا شنیدن صدای ایشان کهیر میزنید یا خیر
  بدون استماع حرف طرف مقابل کهیر میزنید چون در صورت حالت دوم تمام پیام مبارزه شما و مقالات منبعث از آن پیام تحت علامت استفهام بزرگی قرار میگیرد لذا من حقیر میخواستم وقتی در مورد شما قضاوت میخواهم بکنم بر اساس پاسخ دریافتی از شما باشد . ماه رمضان نیز مبارک کل عام و انتم بخیر

  ——————

  سلام عبدالله گرامی
  سخن من به این است که رهبرما مجاز نیست پول کشور را که درداخل سخت بدان محتاجیم – آنهم بدون اجازه ی مردم – به دیگران بذل وبخشش کند. حتی اگرآن دیگران ازقرآن لباس پوشیده باشند. سخن دراین است دوست من. سیدحسن اگرشب وروز ازکوفتن اسراییل بگوید وشب وروز قرآن را منتشرکند، برای ما ایرانیان یک : رباینده ی اموال مردم است. همین. کمی اگرصادقانه به این سخن بنگریم به ذات آن پی خواهیم برد.
  با احترام

   
 6. یک دوستدار شما عبدالله

  سلام و طاعات قبول باشد
  و اما بعد من همچنان منتظر پاسخ به یک سئوال ساده ولی جوهری که از ش

  ما نموده ام هستم . امیدوارم درخواستی که از همه برای پاسخگوئی میطلبید را در این مورد شاهد باشیم و پیش دستگاهها و وسائل ضبط شده شما نرود و به تاریخ نپیوندد . ممنون التماس دعا

  ———–

  سلام عبدالله گرامی
  باردیگرپرسش خود را برای من ارسال کنید
  تشکر

   
 7. متاسفم برات نوری زاد.تحلیل های شما مرا یاد دون کیشوت می اندازد

   
 8. جناب آقای نوری زاد
  فکر میکنم اختلافی را که بین اهل تشیع و تسنن در این سالها به واسطه تندرویهای جمهوری اسلامی و تحریکات غربی ها بوجود آمده را دست کم گرفته اید. به نظر شما اگر حزب الله یا ایران در این موضوع دخالت نمیکرد عربستان سعودی و قطر و دیگران نوکران غرب دست ما را به گرمی میفشردن؟ و یا این تازه شروع سناریویی برای حمله قویتر جهت تضعیف تشیع در لبنان و عراق و سپس ایران و روانه ساختن پولهای ما و اعراب به جیب غربیهای غوطه ور در رکود اقتصادی است .
  متاسفانه ما نسل سومی های انقلاب تاوان افکار آن روز شما را میدهیم و مجبوریم از دیکتاتوری مثل بشار اسد حمایت کنیم .مجبوریم فرزندان شیعه انقلاب شما را به فرزند خواندگی قبول کنیم.البته خیلی از هم وطنان من و هم سن و سالان من این اعتقاد را ندارند و میگویند به ما چه مربوط. ولی آقای نوری زاد فکر نمی کردم شما و همقطارانتان که روزی هر چه امامتان میگفت وحی منزل قلمداد میکردید امروز بگویید سوریه وشیعیان لبنان به ما چه مربوط. اگر شما اسرییل را دشمن درجه یک خطاب نمیکردید امروز ما مجبور نبودیم برای آن فرزندان انقلاب که شما در لبنان بزرگ کردین پول بفرستیم تا اسراییل برای حمله به ایران نتواند به راحتی تصمیم بگیرد. در نتیجه برادر گرامی تا زمانی که ما گرفتار انقلاب شما و تندرویهای گذشته هستیم چاره ای جزحمایت بشار اسد نداریم.مگر اینکه این نظام نباشد.
  در مورد سید حسن هم اشتباه میکنید زیرا او هم بیش از اینکه یک لبنانی باشد حافظ نظامی است که حاصل انقلاب شماست و همیشه از جانب دیگر طوایف لبنان متهم به این موضوع هستند.اندکی بایندیشید که اگر حزب الله دست از ایران بردارد آیا همین قطر و سعودی 10 ها برابر ایران به آنها نخواهند پرداخت؟؟؟

   
 9. یک دوستدار شما عبدالله

  با سلام بر نوری زاد عزیز
  من سئوال شخصی نکرده بودم از جنابعالی پرسیده بودم آیا سخنرانیهای سید بزرگوار را که دلائل شرعی و سیاسی حضور حزب الله در بعضی از موارد بحران سوریه و مراحل ورود به درگیریها در منطقه القصیر ،بوضوح و شفافیت کامل بیان شده بود را خوانده یا شنیده و یا… و حالا با دیدن عکس و یا شنیدن صدای ایشان کهیر میزنید یا خیر
  بدون استماع حرف طرف مقابل کهیر میزنید چون در صورت حالت دوم تمام پیام مبارزه شما و مقالات منبعث از آن پیام تحت علامت استفهام بزرگی قرار میگیرد لذا من حقیر میخواستم وقتی در مورد شما قضاوت میخواهم بکنم بر اساس پاسخ دریافتی از شما باشد . ماه رمضان نیز مبارک کل عام و انتم بخیر

   
 10. یک دوستدار شما عبدالله

  سلام بر جناب آقای نوری زاد عزیز
  سئوال من استحقاق یک جواب ولو کوتاه نداشت ؟ شما در این پوزیشن پاسخ سئوال یک دوستدار و منتقد خود را نمی دهید انوقت مدام از رهبری میخواهید پاسخ دهد .
  ضمنا از نقد کنندگان خاضعانه میخواهم ادب وعفت و حرمت قلم را پاس دارند . ممنونم اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

  —————-

  سلام عبدالله گرامی
  اگردقت کرده باشی من به همه ی پرسش ها پاسخ نمی گویم. وپرسش ها را منتشرمی کنم تا دوستان درپاسخ آن مشارکت کنند. گرچه ارادت من به همه ی شما عزیزان همه جانبه است وبنانیست گزینشی درمیان باشد. پرسش شما ذهن دوستان ما را بکارمی گیرد وگاه چندین پاسخ دراین فضا فراهم می گردد.
  با احترام

  .

   
 11. نوری زاد از تو لجن تر و کثیف تر وجود نداره! تو لجنزار وجودت جز نکبت و کثافت که سالها زیر ژست منافقانۀ انقلابی گری پنهان کرده بودی چیز دیگه ای پیدا نمیشه خوشحالم از این که خدا آشغال هایی مثل تو رو خیلی زود رسوا و مفتضح کرد امیدوارم آخرتت در مقابل چشم های اولیای خدا مفتضح تر از دنیات باشه

   
 12. عبدالله عزیز ///// برادر گلم میدونم کجات میسوزه!!! چون سخت گذشت بهت وقتی فهمیدی با هات چه کردند!!!؟ ولی پیشنهاد میکنم اگر برای کشتار مردم مظلوم سوریه جرات رفتن به دمشق را داری!!! که ممکنه سر از بهشت در بیاری !!!برو و تحقیق کن ببین واقعا این حرفها دروغه!!!؟ بعد از باصطلاح جنگ 33 روزه ویرانیهای جنوب لبنان در ظرف چه مدت با بهترین شکل و صد البته با پولهای دزدی شده از جیب مردم بیچاره ایران که بواسطه مدعیان مدیریت جهانی دچار فقر و فلاک و اعتیاد و اختلاسهای واویلایی و هزاران بیچارگی بدتر از آن گردیدند که صد سال طول میکشد تا کشور برگردد به چهار سال قبلش ، تبدیل به مدرنترین منطقه لبنان شد ، اگر بیل زنید پس چرا با دزدی چپاولگری عرضه احداث چهار تا آپارتمان را برای مردم بینوایی که سالهاست با بدبختی هستیشان را تبدیل بپول کرده و داده اند به این دولت دست پاک!!! ندارید !!!؟ هر چند دست بدامن چین و ترکیه و غیره هم شده اید ولی نمی شود!!! میدانید چرا!؟ یکی از پایه های مذهب ما حقه بازی و دروغ است البته با نام بظاهر شرعی تقیه !!! میدانی از نظر علمای ما تقیه هفتاد شکل دارد!!!؟ پایه دیگر آن مباهته است قصد تشویش ذهنت را ندارم ولی برادر گلم کار بد بد است حال اگر از هر کسی سر بزند تفاوتی هم نمیکند ، ج ا اگر به فرض محال صد کار خوب کرده باشد!!! همین دزدی های ” شما بخوانید برداشت بی اجازه از جیب مردم “برای کشتار دشمنان واقعی اسرائیل،آنهم مردم بیچاره سوریه و روشن نمودن چراغی را که در خانه واجب است برای بلا تشبیه مسجد آنهم برای جنایت در آن غیر قابل دفاع است ، اما تعصب شما را برای ابراز ارادت به ولی نعمتتان و تائید اموری را که هر عقل سلیمی نفی میکند!!! را هم میفهمم!!!! در انتها از بکار بردن ادبیات غیر انسانی معجزه هزاره سوم و تائید شده توسط امام زمان و بزرگانی همچون جنتی و مصباح و…. از شما برادر گلم عذز خواهی میکنم و از الله تعالی تقاضا میکنم قفل مغز های ما را بر اساس توصیه های قرآن مجید انشا الله باز کند و بخودمون واگذارمون نکند. یا الله مدد

   
 13. پاسخی به عبداالله

  جناب عبدالله شما که سخنرانی حسن نصرالله را به مناسبت روز جانبازان خوانده یا شنیده‌اید چرا فهرست مهمترین عناوین و استدلال‌های معجزه‌آسای ایشان را که آهن را میگدازد در اینجا ذکر نکرده‌اید؟ رویکرد نوری‌زاد و اکثر مردم ایران که نسبت به این حضرات مشخص است, هم بر عربی مسلط نیستند و هم از دیدار و شنیدار اینان دچار آلرژی میشوند و در یک کلمه ما این پول‌‌ها را که از گلوی فرزندان گرسنۀ سرزمینمان به شکمبه‌های سیری ناپذیر اینان سرازیر میشود “حرام ” اندر “حرام ” و ایشان و اسد را “دزد” میدانیم و در هر تار ریش ایشان نقش شیطان مجسم را نظاره میکنیم, مردم ایران هرگز از حقوق خود نخواهند گذشت و استراد این مبالغ در اولین فرصت از سوی نمایندگان واقعی ایران انجام خواهد شد البته با بهره, من سئوال میکنم چنانچه رهبر و دیگر مسئولان و مقامات ایران دچار فقر و گرسنگی بودند هرگز ریالی تحت هر عنوان به یک بیگانه تقدیم میکردند؟ حال شما بفرمایید استدلال ولی پاسخ فقر و گرسنگی و فساد و فحشا و تن فروشی و دزدی و جنایت و هزار بزهکاری دیگر در ایران را چه خواهید داد؟ پاسخ مال غصبی را که شامل ذمه خواهد بود چه خواهید گفت؟ اصلا اینها به گوش کسی خورده؟ بله شکم سیر و تامین مایحتاج و جیب پر پول و بی دردی این مسایل را بدنبال خواهد داشت، مستی و لوطی‌گری.

  بدبختانه محاسباتتان هم اشتباه و بر پایۀ لجبازی و شکم سیری است و گرنه بخوبی درک میکردید که بدترین دشمن آمریکا و اسراییل دمکراسی خاور میانه است که احدی جرات تعرض به آن را نخواهد داشت و نه بچه یتمیی بدبختی به مانند اسد که چپ و راست منابعش را میزنند و از ته پناهگاه فریاد تلافی سر میدهد!

  میفرمایید سلفی و وهابی، ولی هنوز نمیدانید برای عبور به دمکراسی یکسری مراحلی میبایست طی شود که شما مانع هستید, پس از طی این مراحل دیگر نژاد و دین به کنار میرود و به کشور میگویند جمهوری سوریه, و مردمی که از فرقه‌گریهای گذشته دچار تهوع خواهند گردید و افسوس بر آن جاهلی و سوختن فرصت‌ها خواهند خورد.

  ما واقعا نمیدانیم چه کسانی و با چه هدفی در داخل کشور به آقای خامنه‌ایی خط میدهند؟ حتا اگر بی غرض هم باشند واقعا از قافله پرتند، اینان احتمالا رندهای بی هویتی هستند که تصور میکنند مزۀ دهان آقای خامنه‌ایی را فهمیده‌اند و برای دوام لفت و لیسی به ارائۀ این تحلیل‌های عالیجناب پسندانه نیازمندند، حداقل این مسایل را در صدا و سیما با حضور اساتید بی طرفِ سیاسی و تحلیلگران به بحث گذارید تا مردم در سرنوشت شوم خود اندکی سهیم باشند.
  پاسخ دهید ما ایرانیان چه گناهی کرده‌ایم که در این کشور و آوار بدبختی زاده شده‌ایم؟ و حکومت و مسئولان چه خیری که در نار و نعمت در کاخ‌ها بسر میبرند؟

  همچنین به آمریکا و اسراییل هم هشدار میدهیم که فقط پر رو نشوند و تصور نکنند موفقیتی کسب کرده‌اند, این مسایل قبل از زاده شدن آمریکا و اسراییل در ایران مطرح بوده! حساب آنان نیز در جای خود است و هرگز اعمالشان فراموش نخواهد شد جوری که تا ابد از سایۀ ایرانی میبایست بلرزند! آیا باورتان نمیشود؟ میخواهید نمونه برایتان رو کنم؟!

   
 14. تازمانی که اسراییل را هدف قرار داده ایم این هزینه های سنگین را باید بپردازیم.

   
 15. اون هایی باید تو نطفه ی خودشون شک کنن که این همه دروغ و چپاول و تجاوز و قتل را به اسم دین می بینند و بازهم زیر پرچم اینها سینه می زنند البته شاید سهمیه ی سپاهی و بسیجی و پدر جانباز اونها را ناچار می کنه برای اونها که جلوشون استخون می ندازند دم تکون بدن

   
 16. یک دوستدار شما عبدالله

  جناب نوری زاد
  با سلام من منتظر پاسخ شما میباشم.
  دوم به قیامت عرض میکنم تمام مطالبی که شما نوشته اید ولو یکی از آنها صحت ندارد چه نیازی دارید اینقدر دروغ را سر هم ببافید و از جناب آقای نوزی زاد هم تعجب میکنم چرا هیچ کامنتی وپاسخی به این قیامت نداده اند . البته وقتی فردی مثل شما عنان قلم از کف میدهد و بدون شنیدن دلائل طرفی که اورا به نقد اینچنینی میکشد و این نوشته را قلمی میکند خوب از قیامت چه توقعی باید داشت ؟ کسیکه حتی جنبش امل را “” عمل “” می نویسد یعنی اگر فقط یک صفحه از تاریخ جنبش امل را خوانده بود حداقل این اشتباه را نمیکرد . الهی عاقبت همه ما را با تمسک به انصاف و عدالت ختم به خیر بگردان آمین یا رب العالمین

   
 17. خدایش تو نطفه ات شک کن

   
 18. آقای عبدالله عزیز دستور تشکیل حزب الله در لبنان را مرحوم خمینی نداده که اگر داده باشد هم مداخله در یک کشور ثالث تلقی و از نقطه نظر دیپلماتیک اشتباهی غیر قابل دفاع است ، حزب الله از انشعاب حزب عمل که در دوران پهلوی و با سرمایه مشتی مجهول الحال برای تمرین بی دغدقه نظامی و ایجاد آمادگی چریکی بوجود آمد و امام موسی صدر مساعی بسیاری برای تبدیل آن به گروهی امداد رسان به نفع فلسطینی های مهاجر و رسیدگی به اوضاع آنها نمود که تا حدود انقلاب نیز موفق بود ولی برادر گرامی مگر اسلام حکم نموده در امور دیگران به بهانه های واهی مداخله کنید!!!؟ یا از این کار بر حذر داشته و تقبیح نموده!!!؟ سید حسن نصر الله طلبه مدرسه مروی بوده و تعلیم دیده حاکمیت ج ا ا است برای چه !!!؟ برای کشتار و تروریست گری!!! و نه رسیدگی در امور مردم بیچاره !!! چند درصد مردم ایران که صاحبان اصلی و واقعی بیت المال هستند از حاتم بخشی “شما بخوانید دزدی” از جیب مردم راضییند!؟ به ضرس قاطع عرض میکنم که صفر درصد!!! از این تخلف رسمی و شرعی که بگذریم سوریه به ایران چه مربوط است حال با هر بهانه ای ، این چه حقی است که هئیت حاکمه بر بعضی ها که بر مغز خود قفل زده اند حقنه میکند!!!؟ مگر کشور عراق هشت سال تمام ذخائر مملکت را نابود نکرد که مهمترینش جوانان غیر قابل تکراری بودند که سرمایه های اصلی حساب میشدند، چرا الان این همه در عراق دخالت و کشتار میکنند مداخله گران !!! که در راس شان ایران است!!!؟ در کجای قرآن گفته که از شکم مردم بدزدی و ببرید عتبات را آباد کنید!!!؟ اصولا چنین احکامی را چه کسی مجاز است صادر کند!!!؟ برادر گلم شما میدانید در جنوب لبنان چه دانسینگهایی با پول من وشما مشغول ایجاد فضای طرب انگیز برای برادران حزب الله اند!!! میدانید که با پول من وشما بدون کسب اجازه چه ویلا های در اسپانیا و قبرس و هاوایی بنام حزب الله برپا گردیده که محل عیش و عشرت بسیاری از تروریستها ست و آقازاده ها هم از آنها منتفع میگردند و در مقابل به عمد در کشور ما شیشه غوغا میکند!!!؟ میدانید قدیمی ترین معبد شراب جهان در اختیار حزب الله است!!!؟ و بسیاری آیا میدانید های دیگر!!!؟ اما اینرا هم در نظر بگیرید که باسم حمایت از شیعه !!! و با شعار جنگ با اسرائیل تا کنون بیش از یکصد هزار انسان شامل زن و کودک و پیر و جوان کشته شده است!!!؟ و بیش از چند میلیون آواره ای که خانه و کاشانه شان را ویران نموده اند و سرگردان!!! پس ریشهای هر عاملی که با پول دزدی آلوده باشد آلوده میباشد شک نکنید و اگر ادرس میخواهید به چهار کتاب معتبر شیعه که در حال حاضر در حوزه های علمیه تدریس میشود مراجعه فرمائید ، البته اگر دسترسی داشته باشید!!!؟ چون بسیاری مطالبی در آنهاست که آهسته نوشته شده و آهسته خوانده میشود!!! واویلا است!!!

   
 19. يك سيوالي برايم پيش امد شايد شما بتوانيد بان پاسخ بدهيد مگر رييس جمهور سوريه جناب اقاي حافظ اسد نيست كه با راي بالاي نود درصد توسط مردم سوريه انتخاب شده بود ايا ايشان اسم كوچك خود را تغيير داده اند يا اينكه رياست جمهور فعلي سوريه عوض شده؟ شايد هم اين دو نفر با هم فاميل هستند؟ يا نه اصلا هيچكدام فقط يك تشابه اسمي باشد؟ حالا فرض كنيم يك كمي هم نسبت داشته باشند اشكالش در چيست ؟ اين بنده خوب خدا كه كاري به كار مردم ندارد پس اين مخالفينش چه ميخواهند ؟ فكر بد نكنم كار كار اين انگليسي هاست كه نميگذارند اين اقا به فكر اداره كردن كشورش باشد شنيده ام ايشان دكتر حاذقي ميباشد اما حيف كه مدركش را از انگليس گرفته بگذريم نبايد شايعه پراكني كرد من كه فكر ميكنم ايشان با راي نودوچند درصدي از همه رقبايش پيشي گرفته و اين بازندگان انتخابات دارند سنگ جلوي پايش ميگذارند تا نتواند مثل ما كشوري مترقي وپيشرفته شود اخه ميدونيد بعضي از ما ادما اصلا حسود بدنيا امديم چشم نداريم ترقيات يك ملت وكشوري را ببينيم اميدوارم كه بزودي اين اقاي حافط اسد يا ان ديگري بشار اسد هر كدامشان كه مورد تاييد مردم سوريه (البته غير از تروريست ها كه رسانه ملي و ميهني وبدون سانسور ما ميگه )بتواند بر اين خس و خاشاك ها پيروز شده وكشورش را باز پيشرفته تر واباد تر از اين دوسالي كه فقط بعضي از كوچه هايش خراب شده را بسازد واين چند نفري كه اين رسانه هاي دروغ پرداز ميگن چند صد هزار نفررا به خانه و كاشانه خود باز گرداند ودوستان صميمي اين ريس جمهور محبوب و دوست داشتني مثل برادر روسيه عزيز و برادر چين سابق كمونيست و خود ما كه از همه بيشتر ايشان را دوست داشته و ميداريم خشنود گشته وجشن حسابي بر قرار كنيم و نهايت به دشمن بفهمانيم كه هيچگاه حريف ما نخواهند بود فقط كافيست يك كمي صبر كنيد ببينيد برادران ما در لبنان خصوصا جناب اقاي ايت اله سيد حسن نصراله رهبر مبارز شيعيان حزب اله پاسخ محكم و كوبنده اي به اين تروريست هاي بد ذات بدهد انشا اله

   
 20. اقای نوریزاد عزیز متاسفانه همین تازگی یکی از کادریهای سپاه که در سوریه کشته شده وحتی جنازه هم مثل اینکه نابود شده در شهر کوچک ما تشیع کردند واسمش را گذاشتند پاسدار شهید. خدا به داد زن وفرزندان یتیمش برسد.

   
 21. انروزی که مردم سوریه در تمام سوریه و حتی منطقه کردستان سوریه در تظاهرات خود فریاد می زدنند سلمیه سلمیه به معنی تظاهرات مسالمت امیز و گلوله پاسخشان بود کجا بودند اقایان مخالفان سلفی گری شما یا نمی دانید یا دروغ میگویید

   
 22. فرض کنید در سوریه سلفیها اکثریت را دشته باشند تکلیف ما چیست ؟ ایا باید در مقابل اکثریت مقاومت کرد ؟ لطفا پاسخ دهید

   
 23. انتخاب بین مردم سوریه و بشار اسد بود اما وقتی بشار به رای و خواست مردم احترام نمی گذارد و ملت خسته از ظلم مقاومت میکند در اینجا با توجه به شرایط منطقه اتوماتیک وار سلفی ها وارد خواهند شد و عامکل دخول سلفیها بشار است پس انتخاب بین سلفی ها و بشار نبود . ضمنا بشار 4 روز دیگر به تروریستها شیمیایی خواهد داد پس دنیا بگوید تروریستها شیمیایی دارند پس لازم است از بشار حمایت کنیم دیگر کسی فریب این سخنان را نمی خورد اگر چه سخن شما ظاهری زیبا دارد و همان که مولا علی میفرماید کلمه حق یراد بها الباطل

   
 24. اما آیا سر بریدن و شیعه کشی
  و نبش قبر یک عالم شیعه
  “حق” شهروندی مردم یک جامعه است؟؟؟

   
 25. من از روزی که نصر اله به دوستان و همراهان امام خمینی پشت کرد و به ازلام کودتای 88 در تهران تبریک گفت از او بدم امد اما تا قبل از ان او را مرد مقاومت در برابر اسرائیل می دانستم . اگر چه او هنوز در برابر اسرائیل مقاومترین است اما مگر در زمان بنی امیه نبود که فتوحات اسلامی همه گیر شدولی باید دانست حتی فتوحات هم نمی تواند توجیه گر ظلم باشد

   
 26. دکترقاسم شعله سعدی از جمله افراد فرهیخته کشور ما در تلویزیونVoa موضع خود در جنگ سوریه[ اگر مردم اورا به عنوان ریاست جمهور بر گزینند ] را اینگونه اعلام کرد:…برطبق قانون اساسی ما به نهضتهای رهایی بخش در سراسر دنیا باید کمک کنیم سوال این است آیا بشار اسد نهضت رهایی بخش را نمایندگی می کند؟…….خوب است دکتر روحانی که گفت من حقوق دان هستم نه سرهنگ! این نظر ارزشمند همکار حقوقدان خود راراهنمای سیاست خارجی خود قرار دهد…چراکه به اجرای قانون اساسی سوگند می خورد…

   
 27. درود بر مرد شرف و شعور نوری زاد با نور
  ای گرامی .همانا که این بدبختی هایی که الان سوریه با ان روبروست بخاطر این است که ان پولهایی را که از مردم ایران دزدیده شد ه بود برای انها فرستاده میشد و انها هم غرق در شور وشادی بودند و اسد گردن دراز هم خوب لفت و لیس میکرد و از کیسه مردم بینوای ایران روز بروز پروار تر میشد .هم خودش و هم رژیم جنایتکار و خیانتکارش که هر دو نوکر انگلیس و روسیه بودند و هستند….دین اسلام را به کمونیسم الودند و از ان حزب بعث پدید اوردند….عاقبت این مفتخوریهای رژیم سوریه از پول ملت ایران همین است که کشور بدبخت سوریه تبدیل به ویرانه ای شده که میلیارد ها میلیارد دلار هم نمیتواند انرا به شکل قبلیش در اورد….و تمام این گشاد بازی ها و این حاتم بخشی های بیخردانه که توهم پیروزی را پیش اورده بود الان مانند حباب روی اب دارد میترکد و…..شاید ان نادانهایی که پول مردم ایران را بر باد میدهند بالاخره به این نتیجه برسند که
  صد بار بدی کردی و دیدی ثمرش را نیکی چه بدی داشت که یکبار نکردی؟

   
 28. به نظرم اوج ظلم يك حكومت اين است كه علاوه بر ظلمي كه به مردم خودش روا مي دارد به مردم كشورهاي ديگر هم روا دارد.حالا چقدر اين حكومت در كارنامه خودش “ظلم به مردم” دارد خدا ميداند و خدا…
  متاسفم از اين همه ظلمي كه در تاريخ به نام كشور ما نوشته خواهد شد..

   
 29. از میان بد وبد تر باید بد را انتخاب کرد لذا باید در برابر سلفی ها واسراییل اسد را انتخاب کرد لطفا عذر خواهی کن

   
 30. تا زمانی که با دنیا کنار نیامده ایم برای جلو گیری از حمله اسراییل به سید حسن محتاجیم

   
 31. با سلام

  به نظر من مسایل را نباید با همه خلط کرد. اگه به عقب بر گردیم می بینیم مردم سوریه با تظاهرات مسالمت آمیز خواهان تغییرات بودند درست مثل جنبش سبز ایران. حکومت سوریه همانند حکومت ما با خشونت با مردم بی دفاع برخورد کرد و روز به روز دامنه خشونت را زیاد کرد شاید حکومت ایران چنین پیشنهاد و برنامه ای را به اسد داد. خشونت زیاد شد و دامنه اش داره زیاد تر می شود بلا شک شروع کننده این روال اسد و حامیانش بودند.

  سوال این است چرا ما باید سرنوشت خویش را با فرانجام یه دیکتاتور گره بزنیم بدون اجازه مردم خودمان. ظلم بد است از هر کسی می خواهد باشد. این ظلم دودمان ظالم را بر باد خواهد داد و حامیانش نیز در این آتش خواهند سوخت. حاکمان ما را چه شده که به آسانی از کنار خون بی گناهان می گذرند بیش از ۹۰۰۰۰ انسان بیگناه کشته شدند ۹۰۰۰۰ انسان. ما چه بخواهیم چه نخواهیم شریک این جنایت هولناک هستیم.

  با خود می گویم جه ساده و خوش باوری، در روز روشن سنار و ستارها را به خاک و خون کشیدند آه از نهاد کسی بر نیامد. چه ساده لوح هستم من، ساده لوح و چه انتطاری دارم من، چه انتظاری.

  ما چه بخواهیم چه نخواهیم این جنایات به پای مذهب و دینمان نوشته خواهد شد. آیندگان قضاوت خواهند کرد قضاوت.

   
 32. سلام آقای نوری‌زاد گمان نمی‌کنید ایندفعه یه کم ترمز بریده صحبت کردید؟؟ من کاملا مخالف رژیم اسد هستم، ولی‌ کسانی‌ که الان سوریه رو به خاک خون کشیدن سلفیها و تروریستهای وهابی هستن. بی‌چاره مردم سوریه که وسطِ ۲ لشگر از خدا بیخبر گیر افتادن. در ضمن اگر دولت خائنِ ایران از پول مردم ایران بذلو بخشش می‌کنه، چه ربطی‌ داره به سید حسن؟ اون مثل هر سیاستمدار وطن پرستی‌ به فکر مردم خودشِ . این زرنگی اون و بی‌ کفایتی نظام ماست.

   
 33. اقای نوری زاد با درود
  شما میگید چرا ضرغامی به مخالفان اسد میگه تروریست من هم از شما میپرسم چرا به اسد گفتید قاتل
  سپاس
  —————–

  درود به شما
  درست به همان دلیلی که ما به باعثان وبانیان کشتارسال هشتاد وهشت درایران خودمان می گوییم: قاتل.
  اعتراض وحتی شیشه شکستن وآتش زدن، “حق” شهروندی مردم یک جامعه است.
  با احترام

  .

   
 34. این هم منطق این شعبان بی مخ

   
 35. جناب نوری زاد عزیز
  حق با شماست ولی کاش به هر دو جانب قضیه یکسان نگاه می کردید. ولایت مداران به شدت دنیا را سیاه و سفید می بینند. نماینده سیاهی را اسرائیل و نماینده سپیدی را فلسطین. به همین دلیل گاهی گیج می شوند در اختلاف بین حزب الله و حماس مثلا. اینان همه چیز را به دو دسته تقسیم می کنند به همین دلیل از جنبشهای عربی به غیر از سوریه حمایت کردند و در سوریه موضعشان کاملا برعکس شد. ذهن دوقطبی /// از درک جهان متکثر کاملا عاجز است. ولایت مداران هم که هرچه آقا بگوید امرا و طاعتا. حال هوشیاری ما باید در جهتی باشد که هرگونه ظلم و ستم را محکوم کنیم و یاری ستمدیدگان را استقبال. البته همانگونه که گفتید موضع ما در سوریه باید بی طرف باشد چون هردو طرف مخاصمه بویی از انسانیت نبرده اند و اصولا شرکت در چنین مجادله ای کاملا احمقانه است. حزب الله هم چون از ایران دستور می گیرد مجبور به مداخله ابلهانه در سوریه شده و همانطور که گفتید بیشترین بهره را اسرائیل می برد. به هر حال مقاومت حزب الله در مقابل اسرائیل برای دفاع از مملکت خودشان قابل تقدیر است ولی دخالت در سوریه محکوم.

   
 36. pasokh beh Abdolah…..emroozeh bar aalam va aadam moshakhss shodeh keh poolhaye ersali beh hezbolah va digar grooh haye rizeh khar dar in gooshe va angooshehe donya az holghoome mardome balazadeh va falakat zadeh iran gerefteh shodeh.dar heyratam keh shoma beh in amre mohem naressideheed amma sheykhe lobnani midanad in poolha az hessabe shakhssieh rahbar nayamadeh balkeh az sofrehe mardome faghire iran dozdideh shodeh asst.sheykhe lobnani haram khari asst keh beh rishe man va toe doost aziz mikhandad.

   
 37. حامیان رژیم اسد می‌گویند اگر دخالت خارجی‌ نبود مردم سوریه الان به خوبی و خوشی‌ زندگی‌ میکردند و جنگ خانگی اتفاق نمی‌‌افتاد. من میگویم نقش مداخله گران خارجی‌ در ایجاد جنگ و هرج و مرج در سوریه کمتر است از نقش آنهایی که خیال می‌کردند می‌توان تا ابد مردم یک کشوری را از آزادیهای سیاسی و اجتماعی محروم کرد. اینکه ما بیاییم در کشوری نظام “جمهوری موروثی” برقرار کنیم و هی‌ انتخابات فرمایشی و میتینگ‌های حکومتی بر پا کنیم و یا مطبوعات مجبور به ستایش از شخص اول مملکت باشند و هر که نقدی کرد با چماق ” مرگ بر ضّد …” بر سرش بکوبیم، نتیجه همان اوضاع آشفته‌ای میشود که در سوریه شاهد آنیم. حتا اگر در کشوری دیدید دو برادر در راس دو قوه از سه‌ قوه حکومتی قرار گرفته اند، خاصه اگر قانون اساسی‌ اش بر استقلال قوا تاکید کرده باشد, آنجا هم یک نگرانی‌هایی‌ باید داشت. واقعا امیدوارم با آمدن آقای روحانی حد قابل قبولی از آزادیهای فردی، سیاسی و اجتماعی در کشور نهادینه شود که این خود ضامن ثبات و زمینه ساز پیشرفتهای همه جانبه خواهد شد، تا یک روزی مجبور نباشیم هرج و مرج و آشوب در مملکت را به گردن این یا آن قدرت خارجی‌ بیندازیم که آنگاه پاسخ این خواهد بود:
  این دود سیه فام که از بام وطن خاست ازماست که بر ماست

   
 38. مرتیکه جاسوس باید از تو اجازه بگیرند؟
  بگذار تمام بدنت کهیر بزند تا بشود مانند روح کهیر زده ات

   
 39. درودی دگر بار به نوریزاد عزیز. جانا سخن از دل ما می‌‌گویی. چراغی که در خانه رواست در مسجد حرام است. فیلمهای ساخت و ساز‌ها و ریخت و پاش‌ها در جنوب لبنان با پول ملت ایران و پر کردن زراد خانه‌های حزب نصرالله عالم گیرتر از آن است که کسی‌ قادر به کتمان آنها باشد. مستی و نخوت عاریتی ظاهراً پایان ناپذیر دار و دستهٔ حسن نصرالله هم موضوع کنکاش روانشناسان شده که به جای خود. راستی‌ کسی‌ از خرمشهر قهرمان در خون تپیده و شهر باستانی بم هم خبری دارد؟ این شهر‌ها با پول چه کسی‌ و با مدیریت کی‌ و در چه عهدی و بوسیله چه کسانی باید ساخته شوند؟ جواب خون های این نود و چند هزار نفر مردم سوریه را کی‌ می‌خواهد بدهد؟ مسبب این آوارگی چند ملیونی مردم بلا زده سوریه فقط اسد تشنه قدرت و دیوانهٔ کاربرد زور و سرمست از باده حمایت روسیه‌های روسیاه و کثیف هست؟

   
 40. ایا اسراییل در این چند سال صد هزار انسان کشته بود ؟که اسد در عرض دو سال کشته .واقعیت سوریه چنین است که یک خانواده علوی بر علیه مردم سوریه اعلان جنگ کرده . این وسط حسن نصرالله چکارست ؟ جنایت هم خودی و نخودی داره

   
 41. یک دوستدار شما عبدالله

  بسمه تعالی
  برادر ارجمند جناب آقای نوریزاد
  آیا فکرنمیکنید اینطور تهمت سریع و صریح زدن به افراد انهم اینکه حتی تار موی ریش یک مجاهد واقعی و کسی که حلال و حرام سرش میشود و تا به امروز حتی یک ریال از پول های ایران را به مصرف شخصی نرسانده اینطور انها را قوت گرفته از پولهای حرام ایران بیان میکنید آیا میتوانید در پیشگاه خداوند متعال پاسحگو باشید ؟
  من یک سئوال از شما دارم امیدوارم با صداقت پاسخ بگوئید آیا شما سخنرانیهای سید حسن نصر الله را بمناسبت روز جانبازان ، سالگرد رادیو نور و روز مقاومت و آزادی جنوب خوانده اید ؟ یا شنیده اید در این سخنرانیها دقیقا” علت ورود به جنگ در سوریه و واقعیت آنچه در سوریه میگذرد را تشریح کرده خوب است بخوانید و اگر نقدی دارید منصفانه و با توجه با واقعیت امر و حقایق انچه در منطقه میگذرد ارائه دهید .
  شما دقیقا هماناشتباه را میکنید که اصلاح طلبان در دوران قدرتشان کردند اگر صد اوسیمای ما راه را خطا میرود ، اگر حزب الله به ناحق در مسائل داخلی ما موضعگیری کرده ( انهم معلوم نیست که جناح تند رو داخل حزب الله که تند رویهایش مورد انتقاد سید حسن و جناح معتدل حزب الله نیز میباشند با فشار تند روهای نیروی قدس و جناح مصباح یزدی برای آنکه دست سید حسن و جناح معتدل را در حنا بگذارند دخالت در امور ما مثل حضور در حوادث قبل و بعد از انتخابات 88 در دستور کار قرار داده بودند) اگر ما انتقاد به رفتار رهبری داریم دلیلی ندارد چشممان را ببیندیم و همه امور انقلاب را زیر سئوال ببریم ؟ فقط یک کد به شما میدهم ان اینکه از جناب میر حسین عزیز بپرسید که چه کسی دستور تشکیل شورای حزب الله را داد و پشتیبانی مالی آن از چه منبعی و با چه وسواسی تامین میشد حزب الله یادگار امام خمینی است اگر شما بر افعال و ریشه های فکری امام خمینی رحمه الله علیه در مورد تاسیس حزب الله نیز مشکل دارید دیگر جای بحثی باقی نمیماند ولی اگر بر رفتارها و اعمال جاری این حزب تحفظ دارید آن بسیار محترم است و میتوانیم با هم مناقشه کنیم ولی اگر توجیهات سید حسن را در مورد چرائی حضور در سوریه را تا کنون نخوانده اید خوب است کمی در مورد تند روی و بقول خودتان عنان گسیختگی در قلم و بیان خودتان را نیز به نقد بکشید مبادا که شما نیز اهل تفریط شوید و از آنطرف بام سقوط کنید . قبول بفرمائید که در تعبیرتان در مورد ریشهای سید و حرام خواری او بسیار تند رفته اید و اگر بعد از مطالعه سخنرانیهای ایشان و رویت دلائل ایشان این تند روی را قبول کردید شاهد پوزش خواهی علنی در همین سایت و طی نامه ای به رهبر مقاومت باشیم یعنی همانی که شما دائما از خاتمی و هاشمی و رهبری ووو طلب میکنید . انشاالله که خداوند آخر و عاقبت همه را ختم به خیر گرداند .

   
 42. امیر منصوری

  به کوری چشم تو زوری زاد سید با اقتدار با پول ما جلو اون اسراییلیای حروم زاده وا میسه هر روزم پیروز تر از دیروزه….آبو بریز اونجا که می سوزه

   
 43. Aghaye Nouri Zade gerami ba arze salam, man fekr mikonam kassani manande sheykh nasroalah va gorooh haye rizeh khare regim dar tamame donya va hamchenin sardar hajee haye sepah khodeman keh chon zaloo az khoone mardome iran ertezagh mikonand hamegi haram khar boodeh va zamani keh loghmeh haye dozdideh shodeh az bacheh haye faghir iran zamin az holghoomeshan payeen raft dassti beh risho pashemeshan mikeshand va beh gheyrate ma mardome iran va hemaghate hokoomat garan nishkhand mizanad.

   
 44. درود به شرفت مرد

   
 45. راهی را که ما رفته ایم اشتباه بوده اما وجود رژیم صهیونیستی کپی رژیم جمهوری سلامیست من قوت گرفتن نیروهای سلفی در منطقه را به ضرر جامه انسانی به ویژه ملت ایران میدانم بنابرین بشار اسد که یک سکولار است را بر سلفی های خونخوار ترجیح میدهم.سقوط بشار اسد به دمکراسی کمکی نخواهد کرد سلفی ها وپسرعموهایشان صهیونیستها از یک قماشند

   
 46. آقای نوری زاد
  من از وزارت خارجه و از علاقمندان شما بودم. از آنچه که با شما شد متاسف و ناراحت بودم همچون سایر بزرگانی که هنوز هم بعضا در حصر یا زندان هستند. اما واقعا از اینکه اینقدر تغییر کرده اید متاسف هستم. سید حسن در ایران محبوب است شاید منهم حضور حزب الله در سوریه را نتوانسته باشم تحلیل کنم. اما به سید حسن اعتماد دارم و مثل همه دارم می بینیم که ارتجاع عرب و غربیهای وحشی چه بر سر سوریه می آورند. خوب توجه کنید ،عربستان از مخالفین سوریه حمایت می کند قطر و سایر کشورهایی که نیازی به معرفی شان نیست. آقای نوری زاد شما تقریبا هر چه را میخواستید بگویید گفته اید . علیه هر کسی که میخواستید حرف زده اید. حرمت هیچ جایگاهی را نگه نداشته اید. بعضی وقتها فکر می کنم که ای کاش بعضی ها وارد عرصه سیاست نمی شدند . یکی بهزاد نبوی است که با صبرش زندانبانان را خجل کرده است و مردم ضمن اینکه غصه او را در دل دارند همواره به یادش هستند و تحسین می کنند تاجزاده و خیلی های دیگر. اما ایکاش شما یا دوستانی که کم اوردند و هجرت کردند آنهم به کجا به مغرب زمین ، ایکاش شماها اصلا وارد عرصه سیاست نمی شدید. ما دوست داشتیم و دوست داریم که شما را د رکنار خودمان بلکه در جلو حرکت اصلاحی این ملت ببینیم. آقای نوری زاد ما شما را و دوستانی که به خارج رفتند را از دست داده ایم. نوری زاد عزیز از این فرزند کوچک این را بشنوید ، شاید به صلاحتان این باشد که دیگر سکوت کنید.
  دوستتان دارم

   
 47. خدمت جناب دکتر نوری زاد عزیز

  سلام ، نمیدانم مایل به انتشار این نوشته کوتاه هستید یا خیر . حد اقل بهانه ای شد برای عرض سلام مجدد و آرزوی سلامتی جنابعالی.

  ارادتمند

  امیر رضا

  تحریمیون با تقصیر

  بنا به پیش بینی و سائقه تقلب در سال 88 تحریمی ها در انتخابات امسال شرکت ننمودند که این برداشت آنها بطور عام قابل قبول است و ایراد چندانی به آن وارد نیست . ولی احزاب و سازمانهای جبهۀ اصلاحات از جمله سازمان محاهدین انقلاب اسلامی از سال 86 خود را ملتزم نموده بودند که با انتخابات مهندسی شده برخورد ی آگاهانه داشته واگر هم رویکردهای حکومت در مورد مهندسی یا تقلب در آنها را نمی پسندند، باحضور معترضانه خود و ریختن رأی باطله به صندوقها اعتراض مؤثر و نتیجه بخش خود را به حاکمیت ابلاغ ! نمایند.

  در صورت بقای بر عهد و پایبند بودن آنان به این استرتژی، اگر پیش از انتخابات در سال 88 آنها بر همین منوال ضمن اطلاع رسانی به مردم ، انذارهای لازم را به حکومت میدادند ، شاید از بروز آن فاجعه جلوگیری میشد همچنان که در انتخابات امسال چنین شد و از مخالفین “نظام جمهوری اسلامی” نیز رسماً دعوت بعمل آمد تا در انتخابات شرکت نمایند و رأی آنان نیز خوانده شد.

  درود بر آن سه در صد تحریم کنندگانی که در انتخابات حاضر شدند و چون نماینده ای فکری برای خود نیافتند رأی باطل شده به صندوقها ریختند . لازم است تا برای فایده از راه تکرار گفته شود: همانطور که در سال 86 پیش بینی شد این راهکار در میان مدت هر رژیم نا صالحی را حتماً زمینگیر و یا استحاله مینماید. انتخاب ریاست جمهوری حتی اگر هم متناسب با مطالبات ملّی باشد با داشتن مجلسی مملو از وکلای فرمایشی پاسخگو نیست و چندان راه بجایی نمیبرد. از هم اکنون بجای سهم خواهی از دولت ، باید بفکر انتخابات بعدی مجلس با کلید تدبیر و مشارکت قطعی و معترضانه در تمام انتخابات بود تا منویات واقعی حکومت در این مقطع و نیز استعداد رئیس جمهور منتخب در بر گرداندن آب رفته، بجوی ؛معلوم شود . بعضیها باید در جبران مافات جداً بکوشند.

   
 48. آقای نوریزاد اگه بشار اسد قاتله پس اونایی که دست به اسلحه بردن خون خوارن و البته تروریست
  (این وسط هر جفتشون عوضی هستن)

   
 49. نوری زاد عزیز حاکمان ایران آن می کنند که آن باغبان زرنگ ( که قبلا فرموده بودید) برایشان دیکته می کند!!.

   
 50. باتشکر از جناب نوریزاد . تنها سیدحسن نصرا… نیست که اینچنین از پول بیت المال ایران استفاده میکند افراد حزب ا… در لبنان از بس از این پولهای مفت ارتزاق کرده اند اکثرا افراد شکم بزرگ و هیکل های آنچنانی دارند . نمیدانید با این پولها این افراد چکار ها که نمی کنند آن دنیا باید جوابگو باشند . خد انشاء ا… زودتر این مسئله را ختم بخیر بکند که مملکت خودمان شدیدتر به این پولها نیاز دارد که ممکت خودمان را بسازیم .

   
 51. آقای نوری زاد مرگ و آخرت را فراموش کردید. خدا همه مارا عاقبت به خیر کند.

   
 52. اقای نوری زاد نظر شما درباره جنگجویان مخالفان اسد چیست ضرغامی درباره انها کم گفته است ایا لجن تر از انها در عمر خود دیده اید با ضرغامی مخالفی سر جای خود اما جبهه النصرة و هزار زهرمار دیگه مثل اون تو سوریه باید افشا شوند

  ———————

  سلام دوست من
  نظرمن درباره ی مخالفان بشاراسد درست مثل نظرمن درباره ی مخالفان آمریکا و روسیه وآلمان و سنگاپور و مالزی است. هیچ دلیلی برای دخالت ما وجود ندارد. مگرکسی را می پسندیم که درکارهای ما دخالت کند؟ یا با مخالفان ما همکاری کند؟
  با احترام

  .

   
 53. سالهای قبل از شورش و بلوای سال ۵۷ من و اقای نوریزاد در دانشکده علم و صنعت درس میخواندیم و هرچه میخواستیم از نخست وزیر (مرحوم هویدا) انتقاد میکردیم و در پاره ای از موارد از شاه ولی حتی برای یکبار هم کسی از ساواک به سراغمان نمیامد.یک وعده چلو مرغ را که دارای چیزی در حدود یک سوم تا نصف یک مرغ بود به مبلغ ۱۸ ریال از سلف سرویس دانشکده میخریدم .
  پول ماهیانه هم میگرفتیم و زبانمانم هم دراز بود ومرتب از وضع موجود انتقاد میکردیم .
  به خدا سوگند شاه ادم بدی نبود حیف که دیر فهمیدیم و کشور به وضعی رسیده است که متاسفانه
  روبراه کردن ان بسیار مشکل مینماید.
  نفرین بر کسانی که مملکت و ملت ما را به این روز انداختند.
  امروز در خبرها خواندم که افشین اسانلو (زندانی سیاسی) برادر منصور اسانلو در زندان سکته کرده و جانش را تقدیم ملت ایران کرده است.
  مرگ بر جانیان و شکنجه گران

   
 54. نظر دهندگان محترم
  آنچه کشور عزیزمان ایران میکشد از خرافه گرائی و متاسفم که بگویم از قوانین راکد متعلق به بیش از 1400پیش دین اسلام میباشد. اگر عاقلی یا عاقلانی پیدا شوند و قوانین دین اسلام را با زمان تطبیق دهند به نظر اینجانب یکی از بهترین دینهای دنیا میتواند باشد. هر رژیمی اثرات مثبت و منفی از خود باقی میگذارد ولی رژیمهای مستبد و دیکتاتوری ضررشان افزون بر نفعشان میاشد. ما ایرانیان دیکتاتوریهای رضا میرپنج و پسرش محمدرضا و ولایت مطلقه فقیه را مسئول وضعیت امروز کشور عزیزمان میدانیم و به جای تقلا برای یافتن علت روی کار آمدن دیکتاتوریهای پی در پی در ایران که همانا همگی بر آمده از فرهنگ ما ایرانیان میباشند و کوشش در اصلاح فرهنگمان آسانترین راه را انتخاب میکنیم و آن اینکه علت مشکلات بوجود آمده در ایران را گردن این وآن و رژیم مستبد می اندازیم. به نظر اینجانب تنها راه رهائی ما ایرانیها از استبداد کنونی بکار گیری خرد و عقل و تبین قانون اساسی جدید بر اساس قوانین زمینی و حذف قوانین مذهب و دین وشریعت از جامعه و سیاست و پرهیز از خرافه گرائی، مرده پرستی ، بت سازی، منتظر قهرمان ناجی با اسب سفید و بطور خلاصه ساخت یک جامعه سکولار (جدائی دین از دولت) میباشد.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  کوروش

   
 55. رهبران مذهبی دین اسلام مشرکانی بیش نیستند آنان از رییس جمهور برزیل یاد بگیرند خداپرستی را با تظاهرات مردم برزیل رییس جمهورل اعلام اصلاحات ومزایای دیگر برای مردمش میکند …
  حال مردم تهران بقول سرداران نیروی انتظامی یک میلیون نفر راهپیمایی سکوت کردند نتیجه کشتار مسلمین بدست حکومت خدا بود …
  این چه دینداری است که حسن نصراله و ولی فقیه ایران دستور کشتار برای ماندن در قدرت میدهند کاش رهبرایران سایت شمارا می خواند ومیفهمید که چقدر مردم ایران از احکام صادره که بنام اسلام وخیانت به کشور انسان هارابه اعدام محکوم واموال آنان را به آدمکشان حرفه ایی عرب تقدیم می کنند متنفرند ایران اولین کشور دارای تمدن بوده است که متاسفانه بعلت معاشرت با ملخ خورها از عقب افتاده ترین ها شده است ….
  حاکمان بدانند اگر روزی قدرت دردست مردم افتاد آنان را اعدام نمیکنند تا معنی رافت را بفهمند تا فرزندان حاکمان برای نسل های بعدی خود تعریف کنند که …..
  لز خداوند می خواهم که به همه ما قلبی رئوف عطا فرماید….

   
 56. درود به اقای نوری زاد عزیز
  اگر در تاریخ نگاه کرده باشیم و تک تک این دفتر را ورق بزنیم خواهیم دید که شاه خائن نبود است به ما نسل سوم و عقب مانده میگفتند حتی این کشور به نکبت کشیده شده بود ان شاه امد چه کار کرد امد انقلاب سفید را راه انداخت و زمین را از کدخدا گرفت و به خود کشاورزها داد در این انقاب 19بند قانون دارد که همش در مورد پیشرفت ایران بوده است یعنی کشور را از یک ملت عقب ماند به تمدنی بزرگ اورد پیشرفتی که زمان شاه بود دیگر علان نیست بگذریم خوب اگر در ان زمان شاه بنزین میفروخت به اسراییل چیزهای از خوراکی و چیزهایی دیگر از ان کشور میگرفت یعنی باج به اسراییل نمیداده است اینجور بود که کشور روی پیشرفت میرفت علان چه به لبنان پول میدهیم که چه چیزی به ما بدهد بجز بدبختی این کشور مگر چیز دیگری داشته است اگر شاه با اسراییل خوب بوده است این روابط مشکلی برای کشور ایجاد نمیکرده است ولی علان روابط با لبنان باعث مشکل شده است که ما همه جوره از لبنان ضربه دیده ایم و میبینیم در زمان شاه یک وجب از این سرزمین را به نام کسی نکردند علان بروید ببینید از دریا گرفته و پول ایران در جیب کدامین کشور ها است ببینیت در این زمان به کدام کشور باج میدهند تو رو خدا تاریخ را درست ورق بزنیت

  —————-

  درود به شما مهدی گرامی
  اگردقت کرده باشید من به احساس و علقه ی شخصی خودم درآن دوران اشاره کرده ام. که عمدتا ازیک نگاه ساده وبدون پشتوانه ی مذهبی بارمی گرفت. اکنون من اما معتقدم این همه هیاهویی که جمهوری اسلامی ایران علیه اسراییل علم کرده، مطلقا ریشه ی اعتقادی ومنطق ملی ندارد. که اگر نفرت ما از اسراییلی ها بخاطرکشتار مردم مسلمان فلسطین است، پس چرا این نفرت بخاطر کشتار مردم بی دفاع ومسلمان چچن علیه روس ها سامان نگرفت وکسی خواهان محو روسیه نشد؟ امروز پای یک تابلوی بزرگ که عکس سردار طهرانی مقدم درآن بود نوشته بودند: برسنگ مرقد من بنویسید اینجا مدفن کسی است که هرروز بفکر نابودی اسراییل بوده است.
  با احترام

  .

   
 57. با درود
  از شاه گفتید اما عملکرد آن دوران با حال به هیچ وجه قابل قیاس نیست هر چند اگر شاه عقل و تدبیری داشت امروز گرفتار کابوس بخردی نبودیم ! شاه دیکتاتور ساده ای بود اگر مثل اینها حیله گری بلد بود جداقل برای پست نخست وزیری رفراندم فرمایشی برگزار می کرد تا نقش ظاهری هم برای تایید حکومتش به مردم داده باشد خودش هم که ولی فقیه مادام العمر بود البته از نوع مدرن و با سوادش ! ولی خودمان در مقایسه با اینها اعیحضرت هم اعتباری بود برای ایران هااااا و اعتبار و احترام ایرانیها در جهان مثال زدنی بود اما امروز شان ایرانی توسط حاکمان خودمان در حد قبایل وحشی تنزل یافته ! و منافع ملی ما هم محدود شده به حمایت از سرداران اسلام من درآوردی مثل حسن نصرالله و قاتل اسد و سایر تروریست ها ی عاشق ولایت ما به شرط دریافت پول نفت ما !

   
 58. .drode khoda be shoma ke az dele ma sokhan migoeid

   
 59. آفرین به این نکته سنجی! جانا سخن از زبان ملیونها ایرانی میزنی! چه خوب گفتی که این پخمه ها چطور در دام افتادند و کاری را شروع کردند که پایانی جز نابودی و کشت و کشتار سنی و شیعه ندارد. حضرت آقا باید نامش در تاریخ به عنوان رهبر نابودی ثبت شود.

   
 60. علی محمد زاده

  سلام برادر عزیزتر از هر کس در ایران اسلامی .منهم حی از خودم سوال میکنم که ما چرا به این اسانی دست خود را به جهانیان رو کردیم ؟ما ضمن اینکه پولهای ملت ستمدیده ومفلوک خودرا به باد دادیم نیت وارزوی خود را هم به جهانیان اشکار کردیم .به جهانیان فهماندیم که اگر ما قدرت داشته باشیم بساط دموکراسی ومردمسالاری را از روی زمین ریشه کن میکنیم وتمام قدرت خودرا بدون هیچ ملاحظه ای در اختیار دیکتاتورها ومستبدین عالم قرار میدهیم البته جهانیان چیزهایی فهمیده بودند ومیدانستند که ما چگونه دولتی هستیم ولی این موضوع برای ملتها هنوز مبهم بود ولی با ورود خود به متاقشه سوریه به تمام ملتها ودولتها اعلام کردیم که مواظب باشید ما در جهان ویا در منطقه قدرت نگیریم وگرنه زندگی را بر تمام جهانیان جهنم خواهیم کرد .حزب الله لبنان در پیش تمام مسلمانان جهان مخصوصا بین ملتهای مسلمان ابرویی برای خود کسب کرده بود هر چند به بهای گزاف .با صرف میلیاردها دلار پول ملت گرسنه ما وریخته شدن خون هزاران شیعه در برابر اسراییل .اما در عجبم که چرا به این مفتی همه ابروی خود را به تاراج داد وموجودیت خود را در خطر نابودی حتمی قرار داد وبه جنگ شیعه وسنی نیز بدین گستردگی دامن زد .اگر سیاست بود در جهت اهداف اسراییل بود اگر منفعتی داشت فقط منفعت اسراییل کسب ومحقق شد .وهیچ عایدی نصیب ما ویا حزب الله ویا حتی سوریه نشد سوریه به تللی از خاک تبدیل شد حزب الله منفور عالمیان بالاخص مسلمانان جهان شد وما هم تمام نیتمان برای دنیا اشکار شد ودر ضمن در این اوضاع گرانی میلیاردها دلار پول بیزبان ما هم تلف شد .من مانده ام که در پشت این تصمیمات ما چه کسانی نشسته اند ؟دارای چه ملیتی هستند ؟ایا اصلا از عقل وعلم وخرد خود بهره ای برده اند ویا از همه ما عاقلترند ولی برای رسیدن به اهداف دیگران کار میکنند ؟ولی چه میتوان کرد ؟چه میتوان گفت ؟خودشان میبرند وخودشانهم میدوزند وعقل را عنصری زاید در جسم میشمارند ونه تنها بهایی بدان نمیدهند شب وروز تلاش میکنند عقلانیت را در کل جامعه نابود کنند اگر توانسته باشند در کل عالم از بین ببرند .اینها میفرمایند امریکا باید ادم بشود ودر عین حال انتظارشان از امریکا اینست که بگذارد ما نفت بفروشیم ویا قدرت اول منطقه شویم مسولین ما هم مثل خودمان هستند عبرتی در کارشان نیست گروگانگیری وبهای پرداختی به ان که یک تریلیون دلار هزینه با یک میلیون شهید وزخمی وجانباز بود زود از یادشان ویادمان رفته است دوباره به امریکا خط ونشان میکشیم واز امریکا میخواهیم ادم شود یعنی ایندفعه به غیر از نابودیمان رضایت ندهد وبرای همیشه دست ما را از نفت وگاز قطع کند .شاید بگوییم نمیتواند ؟این در صورتیست که تمام زمینه های ان را در سوریه اماده کرده ایم امیدوارم عقل وخرد به سرزمینمان برگردد که بیش از 14 سده است از ایران وایرانی رو گردان شده .ولی من نمیدانم چرا بیماری که ده هزار بار دارویی را خورده ولی سودی وبهبودی را در ان ندیده چرا باز مصر است که با ان دارو دردش را درمان کند وچرا نسبت به تعویض دارویش اقدام نمیکند ؟دارویی که سم بودنش ثابت شده است واجداد ما با این سم از بین رفته اند ولی هنوز امید بهبودی بیماری خویش را بدین دارو بسته ایم .من کشاورزی میکردم هر وقت تخمی را امسال میکاشتم اگر بار ومیوه او زیانبار بود وانتظار مرا براورد نمیکرد سال دیگر ان تخم را کناری نهاده تخم دیگری را که همسایه ها ودیگران امتحان کرده بودند میکاشتم تا دوباره متحمل ضرر وزیان نشوم ودر امد خوبی داشته باشم ومیوه های سمی وبدرد نخور را کنار میگذاشتم با کمال تاسف کشاورزان سیاسی واجتماعی ما تخمی را که میوه سمی میدهد میخواهند هزاران باره ابیاری کنند وزحمت بکشند وبه دیگران هم تحمیل کنند که این نهال بهترین میوه ها را میدهد وباید تمام تخمها ونهالها که تابحال کاشته بودید وسود سرشار نصیبتان شده به کناری نهید واین تخم ونهال را که ما در هزاران بار از ان سودی ندیده ام شما هم بکارید .خدا انروز را نیاورد که ما قدرت تحمیل کشت این نهال وتخم را به جهانیان بدست اوریم واخر الزمان واقعی انروز خواهد بود

   
 61. سید ابوالفضل

  سلام جناب نوریزاد عزیز
  من با آن چه در نامه های بیست و پنجم و بیست و ششم و بیسشت وهفتم طرح کردید همزادپنداری سنگینی حس کردم. به نظر م می رسد آشکار کردن نقش آنانی که به طور پنهانی در کار جهت دهی و نقش آفرینی در سیاست های کشور وسیاستمداران ما (به نفع بیگانگان و دشمنانمان ) هستند یک ضرورت فوری و اجتناب ناپذیر است. باور من این است که تنها در این صورت است که زمینه های فکری لازم برای بازگرداندن نظامیان به پادگان ها ، قرارگرفتن نهادهای امنیتی در جهت منافع مردم ، قرارگرفتن شایستگان در موقعیت ها ومناصب حساس و … ، فراهم خواهد شد.
  اگر شما هم بر این اعتقاد هستید که لازمه ی قرارگرفتن کشور در مداری صحیح ، از این گردنه ی هولناک می گذرد باید بپذیریم که اقدامات زیر باید صورت پذیرد:
  – باید تئوری گفته شده در آن نامه ها با دقت و با ذکر ادله ی کافی تشریح و تبیین گردد. به عنوان مثال ذکر دستگیری جاسوسان وبه ویژه رییس دفتر اسراییل در اداره ی اطلاعات سپاه کد بسیا روشنگری است . این کد وبسیاری از ادله ی دیگر باید بیان ومستدل ومستند گردد تا تئوری مورد نظر مقبولیت عام یابد.
  – بدیهی است که پیشبرد چنین طرحی دشوار وطاقت فرساست. مسلم آن که از عهده ی آقای نوریزاد به تنهایی خارج است . باید آقای نوریزاد وهمه ی همفکران به هم کمک کنند و همه ی مستندات و دلایل را جمع آوری ، تدوین و تشریح و در حد لزوم منتشر نمایند.
  _ ارائه ی اطلاعات صحیح به رهبر انقلاب و رئیس جمهور محترم به صورت محرمانه و نیز به صورت نامه های سر گشاده یک ضرورت تاریخی است. من فکر می کنم رهبر در جریان انتخابات گذشته نشان داد که برخی از پیام های آقای نوریزاد را شنیده است و من حس میکنم که ایشان از انتخاب آقای روحانی خشنود است و این انتخاب را گامی در جهت عقلانیت واعتدال میداند و معتقدم که از ایشان(رئیس جمهور منتخب)در جهت اجرای بسیاری از برنامه هایش پشتیبانی خواهد کرد. چرا امیدوار نباشیم که ایشان در صورت دریافت اطلاعات متقن ومستدل از برنامه ی تغییر واصلاح پشتیبانی می کند؟مسلما اکنون ایشان بهتر از هر کس دیگری پیام رای مردم را در یافت کرده است.
  _ من فکر می کنم ایده های مطرح شده در نامه های مذکور در صورتی استعداد وارد شدن در عمل سیاسی را خواهند یافت که به ذهن عموم جامعه رسوخ نمایند وپذیرفته شوند . بنابراین چاره ای جز انتشار وسیع آن ها در شبکه های اجتماعی ، رسانه های مکتوب و شبکه های تلویزیونی ونظایر آن ها نیست . باید از تمام امکانات حد اکثر استفاده را نمود.
  _ مطمئن هستیم همان ها که در تمامی ارکانهای تصمیم گیری نفوذ کرده اند وتلاش می کنند با خط دهی به مدیران کشور سیاست های کشور را در جهت منافع بیگانگان هدایت کنند، همانها تلاش خواهند نمود که این ایده را از ریشه نابود کنند . مروجین آن را دستگیر ، زندانی و بی اثر و بدنام کنند. واز آن مهمتر سعی می کنند خود ایده وطرح را دروغ، خیالبافی معرفی نموده ، بی آبر و و مفتضح نمایند . بنابراین از ابتدا باید تلاش نمود تمام مورادی که تدوین و منتشر می گردد کاملا مستند و حتی الامکان براساس اسناد رسمی و معتبر و قابل دفاع در محکمه ی صالحه باشد. باید دقیق و حساب شده رفتار نمود تا هر اقدام آن ها انشاالله به ضرر خودشان و منفعت مردم بدل شود.
  _ در این راه پر خطر همه باید پشتیبان نوریزاد عزیز باشیم . من هم ایشان را دعا می کنم و اگر خدا توفیقم دهد همراه خواهم بود.

   
 62. درود بر شما
  ریش بلند آقا سید با انتخاباتی که در کشور انجام شد 8 سال دیگر بیمه شد تا 8 سال دیگر هم خدا کریمه بشار اسد قاتل سلامت باشه !
  هر چه فکر می کنم می بینم حاکمیت موفق شد با برگزاری انتخاباتی نه اینکه آزاد بلکه بدون تقلب در عوض با کاندیداهای تحمیلی ملت ناچار را نمی خوام بگم فریب داد شاید بازی داد ! اما با چشن و شادی که بر پا شد معلوم شد چه زیبا فریب داد ! این یعنی 8 سال بیمه کامل برای حاکمیت باضافه 8 سال تخفیف بیمه با توجه به حوادث انتخابات قبل ! یعنی باید تبریک گفت به اسد و نصرالله و سایر جک و جانوران ! ردیف کردن نامشان هم تهوع آوره ! بهر حال آنها باید جشن می گرفتند نه ما ! شک ندارم آقای روحانی با توجه به اختیارات محدود و فریز شده و درجه ذوب شدگی خودش نهایت خواست و توانش محدود به رنگ و لعاب و بزک کردن حاکمیت است و از دریای حقی که از مردم سلب شده و میشود شاید با قطره چکان بر گرداند که آن قطره هم بدلیل ناچیز بودن بخار خواهد شد ! و موردی که برای ما قابل لمس باشد این است که احتمالا بجای بانگ تکبیر کف و صوت خواهیم زد ! همین

   
 63. گاها کینه ونفرت از چیزی و مظلوم واقع شدن از جانب دیگر یاعث میشود تا در تحلیل مسایل حتی دور به موضوع مورد اهتمام دچار لغزش شویم . در تک حزبی بودن ، ارثی بودن ، مستبد وخود رای بودن حکومت سوریه تردیدی نیست . واینکه از مبارزه اصیل وعادلانه مردم فقط وفقط مردم سوریه پشتبانی بعمل اید ذره ی تردید نیست . ولی سوریه امروز دچار هجوم هدفمند وفراگیر سازمان های جاسوسی غرب و تروریست های مذهبی که تر کیب متضاد از استعمار مدرن وارتجاع واپسگرا هست، میباشد . ملیارد ها دلار هزینه کشور های غربی ،ارتجاع عرب وترکیه ودر کنار انها ده ها هزار نیروی مسلح تروریست خارجی که همه وهمه در جهت سقوط حزب بعث وبشار اسد تلاش میکنند ،گویای به اصطلاح مبارزه برای دموکراسی وازادی نیست . نمونه عراق ولیبی مثال عینی از وضعیت سوریه امروز میباشد .

   
 64. در جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل ، ایران به کشور مصر هم بنزین میداد . به همین جهت نیز انور سادات در روزهای اخر حیات شاه او را پذیرفت و مورد اعتراض مردم مصر هم قرار نگرفت .

   
 65. واقعا اینها قرن حاضر را با صدر اسلام اشتباه گرفبه اند گمان می کنند باید هر روز برای حفظ اسلام لشکز کشی کنند دائم دم از دشمن می زننند عده ای را جلو می اندازند و به کشتن می دهند وخود در زیر لباس های ضد گلوله وپشت محافظین پنهانند سنی ها را به انواع واقسام خیانت تاریخی متهم می کنند و از سوی دیگر به کمک سنی ها می شتابند با چه زبانی باید فریاد زد بگذارید هر کشوری خودش مشکلاتش را حل کندجواب این همه خون ریخته شده را چه کسی خواهد داد.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 1032 seconds.