سر تیتر خبرها
جرثومه !

جرثومه !

من در یک نوشته به جناب خامنه ای نوشتم: شما اولین کسی هستید که از آزادی بیان لذت می برید. چرا که هرچه اراده می کنید بر زبان می آورید و دستور می فرمایید. بعداً از ایشان پوزش خواستم و نوشتم: مرا ببخشایید که گفتم شما نخستین کسی هستید که از آزادی بیان لذت می برید. من اشتباه کردم. شما دومین نفر هستید.

دیروز دیدم جناب شریعتمداریِ کیهان از آقایان میرحسین موسوی و کروبی و خاتمی با واژگان “جرثومه های فساد” اسم برده بود. و به نوعی به آقای روحانی خط داده بود که مراقب این آدمهای فاسد باشد و تا می تواند از آنها دوری کند.

خودم را بجای آقای شریعتمداری گذاردم. دیدم باید به امثال ایشان کمی فرصت داد تا آرامش خود را باز یابند. ابتدا با خواندن متنی که وی نوشته بود روی ترش کردم. بعد به خود گفتم: قشنگی تحمل مخالف همین است که تلخ ترین الفاظ را تحمل کنیم و هرگز نخواهیم که: کسی مکنونات قلبی خود را به زبان نیاورد.

باور کنید من از این که بسیاری از هموطنان ما بخاطر عقاید مخالفی که دارند به سکوتی ناجوانمردانه فرو فشرده شده اند، رنج می برم. یکی از افقهای مطلوب آینده ی نزدیک، گسترش فضای فریاد است. بهرصورت ممکن. چه نقد مکتوب و سخنرانی، و چه اعتراض خیابانی. این فضای گشاده، حتماً به واگشایی روان کلی جامعه منجر می شود.

مردمانی که به راحتی سخنشان را می نویسند و در قالب هنر منتشر می کنند و یا بر زبان می آورند، از جامعه ای رشد یافته برخوردارند. این سخن های آشکار و نقدهای منصفانه و حتی توفنده، قطعا به آرامش روانی جامعه و رشد هرچه بیشتر آن می انجامد.

من در یک نوشته به جناب خامنه ای نوشتم: شما اولین کسی هستید که از آزادی بیان لذت می برید. چرا که هرچه اراده می کنید بر زبان می آورید و دستور می فرمایید. بعداً از ایشان پوزش خواستم و نوشتم: مرا ببخشایید که گفتم شما نخستین کسی هستید که از آزادی بیان لذت می برید. من اشتباه کردم. شما دومین نفر هستید. نفر نخست جناب شریعتمداری است که کل کائنات را به جزیی ترین موضوعات بشری الصاق می کند تا از ذات سخن خود بیاویزد و مخاطب خود را با خود همراه سازد.

ایکاش این فضا گسترانیده می شد و ما هرگز کسی را بخاطر ابراز عقیده و بیان به زندان نمی انداختیم، بل برای انتشار سخنش فضا و گشادگی نیز می پرداختیم. به امید آن روزهای خوب.

محمد نوری زاد
بیست و نهم خرداد سال نود و دو
تهران

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

29 نظر

 1. آقای نوری زاد پرونده این کیهانی بد دهن و مریض را اکبر گنجی دارد و در آنجایی که گنجی به کیهانی گفت : حال که فامیل و اطرافیان را برای بی آبرو کردن افراد پایشان را وسط می کشی ، بگرد تا بگردیم ، در این زمان بود که کیهانی به گنجی گفت : بیا از این به بعد به اطرافیان و فامیل کاری نداشته باشیم .همانطور که گنجی بیان کرد ، همسر گرام کیهانی خانم ” فاطمه باروتی ” است .برادر این خانم کیهانی ، ” حسین باروتی ” معاون عملیات و تخریب گروهک آدم کش و منافق مسعود رجوی بزرگ جنایتکاران است که تمام بمب گذاریها در کشور و تخریب اماکن و ترورهای کور به دستور این جنایتکار و توسط جوانک های بی تجربه انجام شده است . هم اکنون این برادر خانم معزز در کمپ اشرف و در آستانه فرار از این کمپ است .این کیهانی در زمان آقای هاشمی وام های کلانی ( از طریق وزارت ارشاد برای کارهای فرهنگی ولی برای گاوداری و طیور در منطقه دماوند ) از بانک ملی شعبه سعدی جنوبی گرفته که هم اکنون از بدهکار ترین بدهکاران بانک ملی می باشد و هر وقت که صحبت بدهکاران به بانکها پیش می آید ، ایشان هیچگونه موضعی نمی گیرند وگرنه همه بدهکاران بانکی بیچاره بودند .با این اوصاف چه کسی دارد این انقلاب را که حاصل خون هزاران شهید است را از بین میبرد ؟ آیا رهبری نمی داند که ایشان از منطقه ای هستند که یهودیان دماوند همسایه ایشان بوده اند و احتمالا” از همان یهودیان خط و ربط میگیرند ؟یا با حسین باروتی ( برادر خانمش ) در یک جبهه ولی در دو منطقه جداگانه با نظام اسلامی در جدال هستند .

   
 2. بجای این که بگوییم : شریعتمداری است که کل کائنات را به جزیی ترین موضوعات بشری الصاق می کند تا از ذات سخن خود بیاویزد ، عین خود بی خودش بگوییم که : شریعتنداری همیشه دارد یک تنه //// را به شقیقه خودش پیوند میزند تا شقیقه اش محکم تر گردد تا بتواند کله بی مغز خالی اش را روی گردنش بهتر نگه دارد .یا ادبی تر بگوییم که ایشان دائم ” بخیه به آبدوغ ” میزند .شریعتنداری همانند آن سخن نغزی است که میگوید : تفنگ های پر برای خالی کردن مغزها ساخته شده اند و مغز های خالی برای پر کردن تفنگ ها و اینکه از کسی که در خانه اش “کتابخانه بزرگ “دارد نباید هراسید، بلکه باید از کسی ترسید که در خانه اش “تنها یک کتاب” دارد و آن را هم هرگز نخوانده است .

   
 3. احسان گرامی
  جمله {حالا معلوم شده وزن واقعی انها چقدر است} مرا به یک محاسبه دو دوتا چهار تا وا داشت و از این بابت سپاسگزارم بله دوست خوبم با ردیف کردن پنج کاندیدا در مقابل مردم برای جذب حداکثری نیروهای وابسته به جریان حاکم بدلیل تفرقی که بین خود نیروهای وابسته وجود دارد و با استفاده از ارا پادگانها و ارا خانواده شهدا که متاسفانه اغلبشان حاکمیت را با اسلام یکی میدانند و همچنین ارا تعداد زیادی از کارمندان دولت که علیرغم میلشان و بدلیل ضعف اقتصادی و نگرانی از بابت عدم تامین شغلی و گرسنگی فردای فزندانشان و همچنین ارا مردم بیسوادی که از طریق امام جماعت مسجدشان کسب تکلیف میکنند و به سمت کاندیدای وابسته سوق داده میشوند و همینطور استفاده از روستائیانی که توسط شورای ده ابتدا مجبور به رای دادن و سپس به کاندیدای مورد نظر شورا که یکی از پنج کاندیدای وابسته است با این همه اگر آمار آرا درست باشد حدود 22% از آرا را کسب کردند یعنی حتی کمتر از آنهایی که رای ندادند و درصدشان به 28 میرسد

   
 4. تا قبل از این انتخابات صدا و سیما و دیگر رسانه های حکومتی چنین القا میکردند که نظرات امثال شریعتمداری ها نظرا ت کل مردم ایران است.
  ولی حالا که معلوم شده وزن واقعی انها چقدر است.
  بیاینم با توجه به واقعیات و نتیجه انتخابات صدا و سیما و ارگانهای دولتی و سپاه (جاهایی که روزنامه کیهان را با زور به خورد انها می دهند) را از سلطه افکار مخرب امثال شریعتمداری که نقش توده نفتی های معاصر را بازی میکنند نجات داد
  (توضیح: توده نفتی ها کسانی بودند که در زمان مرحوم دکتر مصدف با مطرح کردن شعارهای تند باصطلاح انقلانی عملا اب به اسیاب اتگلیس می ریختند)

   
 5. گرفتاری آقایآن بریدن از دنیای واقعی و در تصورات مالیخولیالی زندگی کردن است. به نظر میرسد که به یک نکته مهم کمتر توجه شده است. اگر یادمان باشد صندوق ١١٠ همان که نمایندگان امام زمان رایشان را با الهام از امام در آن انداختند اولین صندوقی بود که شمارش شد. نتیجه شمارش ٢٠٠ رای برای جلیلی، ١٢٤ رای برای قالیباف و ٢٠ رای برای بقیه بود. با حساب بسیار ساده میتوان حدس زد که حضرت آقا به کی رای داده. حالا چرا نماینده ایشان خودش را به در و دیوار میزند که افکار مالیخولیالی خودش و تصورات مشآبه حضرت آقا را توجیه کند کاملا قآبل پیشبینی است. بیچاره ملت که به چنین دام خطرناکی دچار شده اند.

   
 6. حسین شریعتمداری در نقشی که باو واگذار گردیده خوش میدرخشد و خوب هم درو میکند!!! باور کنید قصدم استفاده فرصت مباح” بهتان” در مذهب تشیع نیست که انسان را موظف و یا وادار باستفاده از آن میکند _ کاری که آقای شریعتمداری مرتب از آن سود میبرد_ حقیقت را میگویم با اندکی پرس و جو متوجه دارایی نامبرده در دماوند و تهران میشوید!!! این مزدور _ بخوانید سردار قلم_ یکی از تئوریزه پردازان گروه شعبان بی مخ هاست و با مقدمقه چینی و مطلب پروری به کذب و تکرار آنها خوراک را تهیه نموده و با هماهنگی پاس میدهد به گروه تخریب بقول خودشان!!! پس اولا مذهب شعیه آلات سوء استفاده را مهیا نموده و از آن گذشته ایشان را چه کسی بر صندلی موسسه کیهان با آن قدمت نشانده است!!!؟ تمام آتشها از گور ولایتی بر میخیزد که توان اثباتش را هم ندارند!!! الا در حرف آنهم در نبود رقیب !!!غیر از حرف مفت و بی دلیل!!! هزینه های دانسینگهای جنوب لبنان را چه کسی تامین میکند!!!؟ آیا معبد شراب با قدمتی چند هزار ساله و تولید ناب ترین و گرانترین شراب دنیا در حفاظت و کنترل حزب الله لبنان نیست!!!؟ آیا خرج نمودن پولهای مردم ایران در کشور دیگر توجیح شرعی قانونی دارد!!!؟ آیا حجاب در جنوب لبنان همان جایی که میلیاردها و میلیارد دلار بیت المال مردم ما بنا حق درش خرج شده که یک هزارم آن در شهرهای ام القراء هم تحقق نیافته است مانند ایران است!!!؟ آیا مردم سوریهمسلمان نیستند !!!؟ و هزاران سئوال دیگر فقط یک جواب دارد!!! سردار سهمیه دار قلم!!! به فرمان کسی بر آن صندلی تکیه زده که دانسته عامل تمام و کمال و مسئول تمام این فجایع است!!! شریعتمداری بی ادب است اما این بی ادبی را به عاریت به او حقنه نموده اند و الا آقای نوریزاد نیک میداند که بسیاری از این نوشته ها به پرنسیب این بازجو یک لا قبای بی سواد نمی خورد ، آب از سرچشمه گل است.

   
 7. علی محمد زاده

  برادر هموطنم وهمدردم جناب اقای نوریزاد چرا من چنین فکر میکنم ؟من دوسال است که اخبار ورویدادهای سوریه را در سطح وسیع دنبال میکنم وتمام نوشته های پر مغز شما را ضمن مطالعه به دوستانهم توصیه میکنم .من نمیدانم چه دستهایی در کارند که ضمن اینکه تمام اندوخته های مالی مملکت را ازبین میبرندوهدر میدهند میخواهند اسراییل را به چند ارزوی مهمش نیز نائل گردانند وتا حدود 90 در صد نیز در کارش موفق بوده سر این کار کجاست من نمیدانم.حزب الله لبنان در طی سی وچند سال در بین مسلمانان ابرو ووجهه ای برای خود کسب کرده بود البته نه بطور مجانی با صرف میلیاردها دلار پول این ملت فلک زده وفدا کردن جان صدها جوان با ایمان لبنانی ولی با کمال تاسف با تاسی از تصمیمات تهران این وجهه را در سوریه با وارد شدنش به جنگ سوریه تماما از دست داد ونه تنها انرا از دست داد موجودیت خود را نیز باز 90 در صددر معرض نابودی قرار داد حالا اگر اسراییل هم نخواهد. خود لبنانیها حزب الله دارای سلاح را بکمک کشورهای سنی مذهب منطقه وفرامنطقه قبول وتحمل نخواهند کرد این ارزوی دیرینه اسراییل بود که بکمک تهران محقق شد.ما در طی 34 سال با هزینه های میلیاردی از جیب ملت ستمدیده ایران موفق شده بودیم در بین کشورهای اسلامی منظورم ملتهای مسلمان منطقه وجهان جای پایی برای خود باز کنیم با ورود به جنگ سوریه وحمایت از اسد نه تنها ان اندوخته خود را از دست دادیم دشمنان بالقوه وبعضا بالفعل میلیاردی مسلمانان را نیز کسب کردیم که به این راحتی خلاص از دست انها ممکن نبوده ونیست ونخواهد بود اینهم یکی دیگر از ارزوهای دیرینه اسراییل بود که باز بدست تهران محقق گردید .ما در طی 34 سال با خرج میلیاردی از جیب ملت گرسنه خود خرج حماس وگروههای جهادی فلسطین کرده بودیم وانها را به خیال خود با خود همراه کرده بودیم ولی با کمال تاسف باز با ورود خود به جنگ سوریه وحمایت از اسد ضمن انکه انها را از دست دادیم انها را به دشمن خونی خود نیز تبدیل کردیم اینهم یکی از ارزوهای اسراییل بود که بدست مابلی بدست خودما محقق گردید.هم من وهم شما وهم جهانیان میدانند که از جنگ 6 روزه اعراب واسراییل در سال 1967 که منجر به شکست اعراب واشغال سرزمینهای زیادی از خاک مصر واردن وسوریه وفلسطین گردید ودر همان جنگ بلندیهای جولان بدست اسراییل افتاد تا به امروز از طرف سوریه حتی یک گلوله به طرف اسراییل شلیک نشده بوددر حالیکه در طی این 45 سال بارها اسراییل به بهانه های گوناگون به سوریه حمله کرده وجاهایی از سوریه را بمباران کرده است پس با این حساب اسراییل چرا باید حاضر باشد اسد از حکومت خلع شود ؟امنترین مرز اسراییل طی 45 سال مرزش با سوریه بوده حالا در نگهداشتن اسد در سر قدرت برای اسراییل سودهای زیادی نهفته است ولی ضررهای ایران را که قبلا عرض کردم خیلی بوده است حالا ما سوریه ای ضعیف وویران شده که هیچ وزنی در منطقه نخواهد داشت در همسایگی اسراییل قرار دادیم اینهم یکی از ارزوهای اسراییل بوده که بدست ما محقق شده .این در صورتیست که اسد سر کار بماند ولی با نگاه عمیق به اوضاع کنونی ماندن اسد جزو محالات میباشد.حالا من مانده ام که چرا ما دست به اینکارها زدیم ؟چه سودی در این تصمیم بزرگ کسب کردیم ؟ما به قماری دست زدیم که نتیجه اش باخت باخت صددرصد است ولی من هنوز گیجم امید است فقط در چند جمله راهنمایی بفرمایید

  ——————————-
  سلام دوست من
  نگاه شما کاملا درست است. من نیز درمطلب: جمهوری اسلامی ایران درنقش عمله ی اسراییل به همین نکات پرداخته ام. من درنامه ی بیست وشش وبیست وپنجم به قدرتهای پس پرده درایران اشاره کرده ام که حتما جاسوسان اسراییل وآمریکا درلباس سرداران سپاه به رهبری مشاوره می دهند واو را به این کارهای سخیف وپرهزینه وویرانگرترغیب می کنند.
  باید چشم براه حوادث خونینی درآینده ی منطقه باشیم. با نقشی که ایران بازی می کند
  با احترام

   
 8. رنگ رخساره خبر میدهد از سر درون.

   
 9. سلام،کتاب (درانتظارتاریکی،درانتظارروشنایی)اثر ایوان کلیما را خوانده اید؟بسیار به جامعه ی ماشباهت دارد.

   
 10. خجالت می کشم از روزی که حکومت از چنگال این گونه افراد آزاد شود! میدانید چرا؟ به خاطر اینکه چطور اجازه دادیم این گونه

  افراد به جای تیمارستان و بیمارستان های روانی سر از نشر و روزنامه سر درآورند و برای فرهیختگان و سایرین نسخه هم

  بپیچند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   
 11. باسلام دکتر نوریزاد عزیز قبلا بارها در کامنت ها گفته بودم که در تمام کشور فقط یکنفر میتواند ضد انقلاب درست کند و همه را از قطار انقلاب پیاده کند همین شریعتمداریست وامروز میگویم دیگر امریکا واسراییل نیازی به جاسوس و ستون پنجم ندارند متاسفم دوست ندارم توهین بکنم ولی افرادی از فامیل دارم که زمانی ریس بسیج و هم اکنون ریس حراست یک شرکت بزرگ در اهواز هستند در دوران خاتمی بعد از قتلهای زنجیره ایی دریک مراسم فاتحه روزنامه کیهان را گرفته بود ویکی یکی به همه نشان میداد که روح الله حسینیان گفته قتلها کار اصلاح طلبان بوده و تا به من رسید گفتم کی گفته گفت ایشان رییس اسناد انقلاب اسلامی تا امدم بگویم بابا این سند نمیشه یکدفعه به من حمله کردند وابتدا با زبا ن که تو گول چه کسی را خورده ایی خاتمی فلان فلان شده مجبور شدم کوتاه بیایم واگرنه یک کتک مفصل از بردران و بستگان سپاهی میخوردم و دردوران احمدی نژاد هم در سال گذشته یک درگیری لفظی با ایشان داشتم متاسفانه باید بگویم نامبرده فوق لیسانس علوم سیاسی دارد ولی از نظر تفکر همان شریعتمداری و شعبان بی مخ هستند و امکان ندارد بتوانی کلمه ایی بگویی ببخشید زیادی نوشتم شرمنده انشاالله یک روزی بتوانیم چه موافق چه مخالف همدیگر را تحمل بکنیم وحکومت از دست این افراطیون خارج بشود.

   
 12. آقای نوریزاد
  استفاده از واژه آزادی بیان در مورد دروغگویی ، هتاکی ، افترا و پرونده سازی برای افراد بیگناه و بی پناه با هیچ معیار قانونی و اخلاقی سازگار نیست . اولین اصل در تعریف “آزادی” در همه فرهنگها عدم تجاوز به حقوق و آزادی دیگران است.

  حسین شریعتمداری موجود مریضی است که در هر جامعه متمدنی سالها پیش بدادگاه کشیده میشد و بعد باحتمال زیاد به جای زندان به تیمارستان منتقل میشد. تنها سوال اینست که در مملکت ما به چه دلایلی مانع معالجه این شخص و حفظ حقوق صدها انسان محترم وبی گناه میشوند.

   
 13. …هدف روزنامه:تکمیل معنی مشروطت وحمایت مجلس شورای ملی ومعاونت روستائیان وفقرا ومظلومین…../ازسرمقاله شماره اول روزنامه صوراسرافیل /…..جناب حسین خان[که چند سال پیش گفتی فرمان را ازجاکندی,ترمز نداری ! وباسرعت زیاد درجاده یکطرفه سیاست گاز میدی!] یک آن بیاندیش درصد واندی سال پیش با آن امکانات میرزا جهانگیر خان و علامه دهخدا بااین نوشته هابه این دیار خدمت کرده اند یا تو که ……تو برضد /آیه شریفه ..ن والقلم عمل کرده ای……بالاخره خدای بزرگ افرادی مانند تو را مورد غضب خویش قرارداده که حتی آرزوی گمراهی هم نمی توانی داشته باشی ……اهدنا الصراط المستقیم …….غیر المغضوب علیهم….{صدق الله}

   
 14. سید ابوالفضل

  سلام بر نوریزاد عزیز و گرانمایه
  من به آقایان میر حسین موسوی و کروبی ارادت بسیار دارم. نه به واسطه ی اعتقاد به قهرمان و اعتنا به کیش شخصیت . به دلایل متعدد دیگر ازجمله این که این بزرگان بر عهدی که با مردم بسته بودند وفادار ماندند. برایم بسیار ناگوار است که اهانت به آن ها را تحمل کنم. ابتدا خواستم پاسخی در شان حسین شریعتمدار ی به او بدهم . لا اقل در این حد که بگویم جرثومه ی فساد واقعی تو هستی که بخش قابل اعتنایی از رنج مردم و ویرانی کشورم به عهده ی توست. با وجود این که در چهره ی حسین شریعتمداری شیطان را مجسم می بینم باز هم نتوانستم خودم را قانع و زبانم را به دشنام آلوده کنم. ناچار از درد اهانت به آن بزرگان به خودم پیچیدم و از این آلودگی پرهیز نمودم. اینک در این روز پنجشنبه ودر این ساعات استجابت دعا دست به درگاه پروردگار بر می آورم واز همو می خواهم که علاوه بر دنیای باقی در همین دنیا سزای اورا بدهد. و مهمتر این که مشت اورا نزد مردمان باز کند تا در همین دوروزه ی دنیا سزایش را بدهند. بزودی انشاالله.

   
 15. عدالت أقاي خامنه أي همين بس كه اختيار تمام به أدم سرا پا فاسد و لجني مثل شريعتمداري مي دهد تا خط و خطوت أقا مجتبي را پياده كند. أيا ايشان با اينكارشان از عدالت ساقط نشده اند؟ مگر ايشان نمي توانست أدم متعادلي مثل سرپرست اطلاعات را در كيهان منصوب كند؟
  أقاي نوريزاد به نظر من در يك جامعه أزاد هم جايي براي تهمت و دروغ نبايد باشد. اگر قوه قضاييه مستقل داشتيم ، مدعي العموم بايد بساط بي شرفي و نفرت اندازي شر يعتمداري را جمع مي كرد. اگر كس ديگري به يكي از سران گذشته ويا حال قوه مقننة و يا قضاييه جرثومه فساد بگويد مثل حالا هيچ اتفاقي نمي افتد؟ ///// پس حتي نماز خواندن پشت سرشان باطل است

   
 16. جناب آقای خامنه ای با داشتن دوستانی مثل آقای حسین شریعتمداری ، دیگر نیازی به دشمن ندارد.

   
 17. با سلام واقعا امید به بیداری این فرد وجود دارد برای من همیشه این سوال مطرح است آیا اینان واقعا افکارشان بر اساس اندیشه ا ست یا نه بر اساس منفعت طلبی است . متوحه نمی شوم

   
 18. با سلام

  جناب نوري زاد . راستش تا آنجا که من بياد مي آورم واژه جرثومه فساد را براي افراد اصل و نصبدار
  دهه اول انقلاب بکار ميبردند پس نتيجه مي گيريم که جرثومه هاي فساد يعني نجيب زادگان و اصيل زادگان
  شريف ! پس شما خودتان را ناراحت نکنيد.

   
 19. نظر دهندگان محترم
  ای کاش اقای حسین شریعتمداری ولات مطلقه فقیه میشد یا رئیس جمهور میشد. به جرائت میگویم که اگر حسین شریعتمداری یکی از این دو پست را بگیرد در عرض یک سال ریشه اسلام و دین شیعه و رژیم ولایت مطلقه فقیه نه تنها از ایران بلکه از کره زمین محو خواهد نمود. رواج است که میگویند طینت انسانها در چهره آنها ظاهر میگردد، حال شما به چهره حسین شریعتمداری نگاه کنید، خواهید درک کرد که این فرد در تمام زندگیش حتی یک ثانیه در اندیشه خیر برای احد الناسی نبوده است ، تنها نفرت و حسادت و حسرت و بد خواهی و کذب گوئی و خلاصه آنچه خداوند نکات منفی خلق کرده همه یکجا در وجود حسین شریعتمداری جمع شده اند، انگاری ایشان بجای اینکه عبدالله باشد عبد الشیطان است.
  آقای خامنه ای هم عجب خودیهائی دور خود جمع نموده است.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  کوروش

   
 20. بعد از ساليان دراز كه چندشم ميشد به روزنامه كيهان حتي نگاه كنم، اين چند وقت چه حالي ميده خوندنش. از هر صفحه اش بوي ….سوزي مياد، چه جلزولزي ميكنه حسين شريعتمداري (چه اسم بي مسمايي داره)…بقول احمدي بايد آب بريزه اونجاش….

   
 21. درود بر نوری زاد عزیز که مروج و مبلغ و الگوی عینی اخلاق و تحمل و صبر و مداراست مطمئن باشید که ادب ومتانت و بردباری بهترین پاسخ به بی ادبان است به امید روزی که بالاخره این ادب ومتانت این افراد را متحول کند من که امید دارم اگر 100 سال هم زنده باشم تا آخرین روز عمرم امیدم را به اصلاح بی ادبان از دست نمی دهم و هیچ وقت در صدد تقابل و تلافی و انتقام بر نمی آیم

   
 22. علی محمد زاده

  جناب اقای نوریزاد نور چشم من وخیلیهای دیگر از اقای شریعتمداری غیر از این انتظار داشتن نوعی کج فهمیست .او چند سال زحمت کشیده وواژه ها خلق کرده بود وادعاها کرده بود که جنبش سبز مرده وخاتمی مرده ومردم از اصلاحات روگردان ومتنفرند ومردم از نظام انتظار محاکمه این سران فتنه وتهان فتنه ووسطان فتنه وساکتان فتنه وبزرگان بی بصیرت وبزرگان کم بصیرت ونوکران امریکا وجاسوسان صهیونیست و…هستند .حالا با مشاهده اینکه 80 در صد مردم دقیقا بر خلاف او فکر میکنند وعمل کردند ومسولین نظام هم عاقلانه عمل کردند واین تمایل مردم را اشکار کردند وبرای او دیگر جایی نمانده که باز بر محور ساخته های ذهنی خود مانور دهد .او چاره ای جز بد وبیراهه گفتن به دوستان واقعی ملت وخالقان واقعی این حماسه بزرگ ندارد انشاالله خدا به وی کمک کند خرد باخته خود را باز یابد وهمگام وهمراه ملت بزرگوار ایران قدم بردارد وقلم فرسایی کند نه در راه دشمنان وطن عزیز مان ایران

   
 23. سلام جناب نوریزاد

  به نظر شما امثال //// خامنه ای و شریعتمداری در یک فضای آزاد که همه ی مردم توان ابراز تفکرات و اندیشه های خود را دارند این توانایی را در خود میبینند که ابراز وجود کنند ، اینان از از روزی میترسند که حس حقیقت یابیشان آگاهی و اندیشه شان در دیدگاه و نظر دیگران پشیزی نیارزد به همین خاطر دست به سانسور ارعاب و خفیه بازی میزنند ولی زود زمانی است که در محکمه ی آگاهی مردمان و ایها الناس محکومانی باشند که حاضرند هزار بار بمیرند ولی مردم با چشم شماتت بار بخشایشگر ملامت شان نکنند و وعده الهی چه زود دامن ” لا اله الا من” را می گیرد و به خاک مذلت ونکبت فر میغلتاند به امید روزی که اینان به یاد اورند که با مردمان سرزمین ما که نه با کودکان بی سر پناه سوریه که نه بلکه با انسانیت بی آزار چه کرد ه اند و باز در محکمه ی آگاهی انسان های عصر عقلانیت دچار توهم بخشودگی و توابیت نشوند و بکشند آنچه باید بکشند به امید روزی که انسانها چیزی به صفای زندگی اضافه کنند

   
 24. درود به اقای نوری زاد عزیز
  حالا که سخن به ازادی بیان شد اقای شریعتمداری گاوریش به تو گفته گاو دل تو را باید در خلیج غتفره برد چون جایت در این جزیره خالیست در ان جزیره باید به تو گاوریش بدهند در این جزیره نشانی به تو میدهند که اسمش غراچه است به تو می اید انجا از دنگ دنگ خبری نیست خوراکت فقط کالیو با طعم کالیوه است بای تورا در غار کانا غرق کنند ولی تو هیچ وقت گول نخور تاکید میکنم گول نخور هر وقت خواستند گول بزننت بگو ما از گول زیاد خوردیم

  ——————-

  درود مهدی گرامی
  کاش مناسب تر با ایشان گفتگومی کردید. کاش
  با احترام

  .

   
 25. به نظر می رسد بین اقای شریعتمداری واقای خامنه ای نسبتهای وثیقی وجود دارد. اقای حسین شریعتمداری مکنونات قلبی اقای سید علی خامنه ای را برافتاب می افکند

   
 26. سلام آقای نوری زاد-مازندرانی هستم.
  چه نکته ی ظریف روانی را بیان کردید.امیدوارم با آمدن آقای روحانی این فضا هم بوجود بیاد که جواب امثال شریعتمداری مقابله ی به مثل بشه.یعنی وقتی ایشون مطالبی اینچنینی رو تو روزنامه اش میگه این فضا وجود داشته باشه که لااقل نقد و جواب حرفش هم تو یه روزنامه ی رسمی داده بشه.وگرنه اینکه به تنهایی و با پشتوانه فضای امنیتی یک چنین مطالبی رو بنویسه و کسی رو هم نذارن که جواب بده رو قبلا جناب فردوسی با یک بیت شعر جانانه دادند.آنجا که می فرمایید:
  چو بیشه تهی ماندازنره شیر – شغالی به بیشه در آید دلیر

   
 27. نوری‌زاد، اون دوربینی که دستت میگیری کسانی‌ ساختندش که تنفر از اسلام دارند که مرام شماست. اگه واقعا می‌خوای بگی‌ آدمی‌ اول یه فحش به اون خمینی آدم کش بده تا جای آدما بتونی‌ قاطی‌ بشی‌ ‌ای خیانتکار بشریت.

   
 28. جناب نوریزاد درودبرشما
  من ارفرزندان همین سرزمینم یادم میادنوجوان که بودم برنامه های مستندجهادراهرهفته دنبال میکردم وصحبتهای دلسوزانه شما درمورد مردم مظلوم وهمیشه تحت ستم بلوچستان را می شنیدم ومی گریستم با ان ذهن ساده وکاوشگرخودبا خودمی گفتم خدایا من وخانواده ام که فقیرهستیم ولی گویا دردنیا ازمافقیرترهم هست.جناب نوریزادگرامی من هم مانندشما به حسن روحانی رای دادم چون چاره ای نداشتم مگرغیرازاوکس یگری درصحنه باقی مانده بودکه ژست دادخواهی مردم بیچاره وفلک زده مردم ایران راداسته باشد.به هرحال می خواستم کمی درد دل کرده باشم.افکارشما نه امروزکه ازابتدا درذهن من رسوخ کرده ئمرا متاثرکرده وشیفته شما شدم برادرگرامی ازراهی لنتخاب نمودی من شمارا میستایم هماره پیروزباشید.

   
 29. درود بر شما
  حسین بازجو که معمولا دیدگاهای //// را به رشته تحریر در می آورد . بعید می دانم بدون هماهنکی با بیت مکرمه اراده مستفیمی در نشر اکاذیب داشته باشد البته حضرت آفا هم در بیان مطالبی که در شان خود نمی بیند از قلم حسین آقا بهره برده وچنانچه بار منفی ایجاد کرد و با عقل در تضاد بود قطعا با شخصیت شعبان بی مخ کیهان کاملا سازگاره !

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0885 seconds.