سر تیتر خبرها
جلیلی درنقش کیسه بوکس

جلیلی درنقش کیسه بوکس

کیست که نداند: جناب جلیلی مطلقاً در اندازه ای نیست که بخواهد در مذاکرات هسته ای نقشی جز گماشتگی ایفا کند. نقاش اصلی جناب رهبر است که همه ی سرنخ های هسته ای را به سرانگشتان مبارک خود متصل کرده اند.

در مناظره ی دیروز، جناب ولایتی هرچه کاسه کوزه ی قصور و بی کیاستی بود بر سر آقای جلیلی کوفت و شکست. این که: شما با آن نگاه خام و ندام کاری های مکررِ خود باعث شدید فرصت های برچیدنِ تحریمها از کف برود. و از اینجور شوخی های دلنشین.

من همانجا به خود گفتم: ببین چه سناریوی فریبنده ای در حال شکل گیری است. کیست که نداند: جناب جلیلی مطلقاً در اندازه ای نیست که بخواهد در مذاکرات هسته ای نقشی جز گماشتگی ایفا کند. نقاش اصلی جناب رهبر است که همه ی سرنخ های هسته ای را به سرانگشتان مبارک خود متصل کرده اند. و در این میان، جلیلی و صد پشت او کاره ای نیستند تا برای برچیدن تحریمها فضاسازی کنند.

آقای جلیلی در تمام طول مذاکرات چند جانبه اش، دقیقه به دقیقه با بیت مکرم در تماس بود و چیزی بر زبان نمی آورد مگر آنکه شخص رهبر بر آن تأکید ورزیده باشد. بهمین دلیل در آن مناظره ی شوخی گون، جناب جلیلی نقش کیسه بوکسی را داشت که می بایست ضربات جهت گرفته به سمت رهبری را به تن بخرد. و الحق که به شایستگی از پس این نقش برآمد. هم جناب ولایتی در گریز دادن مقصر اصلی خوب عمل کرد، و هم آقای جلیلی در پذیرشِ ضربات سهمگینِ نفرت عمومی و بین المللی.

محمد نوری زاد
هجدهم خرداد سال نود و دو
تهران

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

31 نظر

 1. مخک خود رهبری شایعه انداخته که جلیلی مورد اعتمادش هستش اونوقت گزینه ی موردنظرش ولایتی هستش؟چرا چرت میگی یه کم فکر کن و حرف بزن

   
 2. با سلام خدمت شما جناب آقای نوریزاد
  اولاً تشکر به مناسبت جهت گیری های درست وحریت شما ، در فرهنگ ما که به صورت وراثتی مسلمان هستیم واگر به گذشته ها رجوع کنیم میبینیم که ابتدای مسلمانی ما نیز در زمان اعراب وبا حمله عمر به ایران بوده است حربن ریاحی که در لحظه آخر از سپاه یزید به امام حسین می پیوندد وشهید میشود همیشه نماد آزادگی وانتخاب راه درست در لحظه آخربوده است لذا بازهم تشکر از شما به دلیل این آزادگی ، لذا از اردوگاه هیئت حاکمه هر که آزادگی گزیند وملت را انتخاب کند خوش آمده است اما به اعتقاد من بایستی همیشه نظاره گر و مراقب فرصت طلبانی باشیم که از منظر دوپهلوئی در این مسیر گام برمیدارند ونگاهشان به کفه ترازوست تا که هرگدام را سنگینتر دیدند خود را به آنطرف بچسبانند بازهم تشکر

   
 3. بله نظر آقا در اصل قالیباف است یار غار آقا مجتی خامنه ای .جلیلی فقط نقش بدل کاندیدای اصلی خامنه ای را بازی می کند.

   
 4. سلام و درود بر تمامی آزاد مردان ایران و برادر بزرگوارم نوری زاد عزیز

  حرف شما را تصدیق میکنم، و از آن بالاتر، حتی اعتقاد دارم بر اینکه جلیلی تنها برای بازی کردن نقش کیسه بوکس به میدان آمد. آنها خود به خوبی میدانند که اگر کاندیدای گزینش شده توسط بیت رهبری (قالیباف) رو شود کمترین رای را خواهد آورد. پس جلیلی را آوردند و اینگونه القا میکنند که همه داردند از او حمایت میکنند (همچون صدا و سیما). ولی آنکس را که هشت سال پیش انتخاب کردند (قالیباف)، بر سر کار خواهند آورد.

   
 5. ولایت ساز سابق

  سلام محسن عزبز
  شما به رای دادن کدام پای هشت پا مانده اید. اگر قصد رای دادن و مشت محکم زدن به دهان یاوه گویان را دارید چه فرقی دارد کدام پا را انتخاب می کنید

   
 6. سلام استاد گرامی
  ازشماخاضعانه تقاضا میکنم یک مشاوره در باره رای دادن بدهید.
  دربلاتکلیفی بزرگی گیرکرده ام.
  ممنون از بزرگواریتان.

  ————-

  سلام محسن گرامی
  من درمصاحبه با صدای آمریکا درهمین خصوص صحبت کرده ام. صدا وتصویراین مصاحبه را با عنوان : مصاحبه ی محمد نوری زاد با صدای آمریکا تحت عنوان: پشت پرده ی انتخابات درایران، درهمین سایت آورده ام.

  سلام استادگرامی
  باتشکر از شما که جواب دادید اما متأسفانه گفتگوی شما را نمیتوانم دانلود کنم بخاطر سرعت پایین فیلتر شکن, اگر لطف بفرمایی چندجمله راهنمایی کنی کمال تشکر وسپاس را از شما بزرگوار دارم.
  ممنون از زحمات شما

  ———————–

  محسن گرامی
  من خودم رأی نمی دهم. دلیلم را در” شوخی خامنه ای با مردم” آورده ام. نوشته ی آقای خسروی فارسانی درکنار نوشته های آقایان عبدالکریمی وجلالی درهمین سایت می تواند شما را در رأی دادن یا ندادن کمک کند. درعین حال که کامنت ها – دیدگاهها – ی عزیزان ما نیز می تواند دراین گردونه ی بیچارگی شما را مدد برساند.
  با احترام

  .

   
 7. سلام استادگرامی
  باتشکر از شما که جواب دادید اما متأسفانه گفتگوی شما را نمیتوانم دانلود کنم بخاطر سرعت پایین فیلتر شکن, اگر لطف بفرمایی چندجمله راهنمایی کنی کمال تشکر وسپاس را از شما بزرگوار دارم.
  ممنون از زحمات شما

  ————————–
  سلام محسن گرامی
  باورمی کنی رشته ی کلام ازدست وخاطرم رفته؟ نمی دانم ازچه پرسیده ومی پرسی. علائم کهولت وکهنسالی!!!!!

  .

   
 8. بنام خدا با سلام خدمت اقای نوری زاد.در این چند روز که از مناظره سوم میگذره همه افرادی که در اون مناظره و بعد از اون در روزهای بعد صحبت کردند و به نوعی در سال های قبلی عهده دار مذاکرات هسته ای بودند همدیگر رو متهم به این میکردند که عملکردشان در اون برهه اشتباه بوده و باعث شده هر کدوم به نوعی باعث عقب گرد و ندانم کاری در مذاکرات شدند.اما نکته ای که در این صحبت ها وجود داره اینکه در دنیا فقط خواجه شیرازه که نمیدونه مسئول مذاکرات هسته ای شخص رهبر و سپاهه و این افراد عمدا و یا غیر عمد دارن عملکرد رهبری و سپاه رو زیر سوال میبرن.کرم درخت از خودشه و اینها با دست خودشون دارن همدیگه رو از بین میبرن.با امید فرداهایی بهتر.

   
 9. من نمیدونم ما کی میخواهیم یاد بگیریم که تحریم انتخابات بزگترین هدیه ما به نظام دیکتاتوره
  به قول یه شاعر نجیب
  این ارای سفید از مرمرن هدیه به بیت رهبرن
  😉

   
 10. تمهید این کیسه بکس ها نتیجه ای ندارد . نه کیس بکس احمدی نژاد برای حیف و میل و بیشتر میل دلارهای نفتی و نه کیسه بکس جلیلی برای شکست در حل و فصل مسئله هسته ای . شاه تا انجایی پیش رفت که عده ای از قبیل هویدا و نصیری را برای حفظ خود قربانی کرد . ولی هیچ نتیجه ای نگرفت . در حالیکه مشکلات امروز نظام با مشکلات رژیم پیشین قابل مقایسه نیست و حتی با قربانی کردن هم نمیتوان نظر مردم را از مقصر منحرف کرد ، چه رسد به بکس بازی در یک نمایش تلویزیونی .

   
 11. سلام استاد گرامی
  ازشماخاضعانه تقاضا میکنم یک مشاوره در باره رای دادن بدهید.
  دربلاتکلیفی بزرگی گیرکرده ام.
  ممنون از بزرگواریتان.

  ————-

  سلام محسن گرامی
  من درمصاحبه با صدای آمریکا درهمین خصوص صحبت کرده ام. صدا وتصویراین مصاحبه را با عنوان : مصاحبه ی محمد نوری زاد با صدای آمریکا تحت عنوان: پشت پرده ی انتخابات درایران، درهمین سایت آورده ام.

  .

   
 12. با عرض سلام. بابا شما //// اقای خامنه ای و امام و شاه و نمی دانم کی را مقصر می کنید. مشکل حکومت فردی همین است. واقعا اقای نوری زاد حکو مت را فردا به شما بد هند بهتر از اقای خامنه ای بر خورد می کنی؟ مگر شاه ادم بدی بود. اتفاقا خیلی هم ادم کمرو و نسبتا خوبی بود. مگر همین اقای خامنه ای ادم بدی بوده است. مگر روشنفکر رو حا نیون نبود. مگر حا فظ شناس نبود. مگر خطیب و واعظ شگفت انگیز دوران نبود. مگر ازادی طلب نبود. مگر برای بدست اوردن ازادی سخنرانی و فعا لیت نمی کرد. و مگر زندان نرفت. پس چرا امروز همه اینها باد هوا شده است. خوب معلوم است. قدرت بلا منا زع در دست یک نفر اوضاع را بسا مان نمی کند. راه خلا صی ما رفتن به شکلی از حکو مت است که هر کس پاسخگوی اعمال و رفتار باشد و قدرت تجمعی نبا شد.قدرت بسیار و بی حد در دست هیچ بنی بشری راهگشا نخواهد بود. لا اقل در بافت سیا سی بهترین شکل حکو مت همان شکل ارو پایی ان است. که خو دتان ملا حظه می فرمایید. سخن اخرم این است که معتقدم نه تفنگ لازم است. نه چماق. مردم با همان چیزی که به مبارزه منفی شهرت دارد. باید عمل کنند. فقط در مجالس و منابر و انتخا بات و نمی دانم این چیز ها اصلا حضور پیدا نکنند. این بهترین راه است. اگر می خواهند تا قیام قیا مت سنگ بر همین پاشنه بچر خد. خلا فش عمل کنند. موفق باشید.

   
 13. Clara عزيز اون زماني كه أقاي روحاني مسؤليت هسته أي داشت ، اين مقدار در خريد سانتريفيوژ و تكنولو ژي هسته أي پيشرفت نكرده بوديم. در اون زمان كره شمالي بظا هر تسليم شد و لي در واقع آدامه تحقيقات را با پول ايران در خاك ايران انتقال مي داد پس أقاي رهبر بايد كوتاه مي أمد تا نقشه عملي شود.
  چه شاه و چه رهبر در قانون أساسي فقط براي اين بودند و هستند كه يك أقا بالا سر براي نسخت وزير و رئيس جمهور باشند كه تخلفي و خلافي صورت نگريد و قانون أساسي و قوه قضاييه مستقل أسيب نبيند ولي افسوس كه هم شاه و هم ولي فقيه هان ، خود قانون أساسي را به كاغد پا ره تبديل كردند . اون خدا شاه مهين شد و اين حتي ميگويد امام زمان را هم بايد فداي جمهوري إسلامي كرد. (از فرمايشات أقاي خميني)

   
 14. ولایتی خود شریک اصلی تمام مشکلات کشور است. گول دروغ های او را نخورید او نوکر بی اراده ای بیش نیست داستان پذیرش قطعنامه 598 را از زبان معاونش در وزارت خارجه بخوانید تا بفهمید ولایتی یعنی چه!!

   
 15. جناب نوری زاد همین مطلب را که شما عنوان کردی صبح در اداره با همکارم در میان کذاشتم و نظر او را خواستم که ایا با اینکار اقای خامنه ای در فکر عقب نشینی نیست و با این وضع ایا باید موجودی ارزی ناقابل را که برای حفظ قدرت خرید و اینکه توسط دزدان مقام دار جمهوری اسلامی به غارت نرود فروخت یا خیر ولی به نتیجه ای نرسیدیم من فکر میکنم که اقای ولایتی تا حدودی موفق شد جلیلی را مسئول شکست در پرونده اتمی چا بیندازد لطفا برای غارت نشدن توسط حاکمان جمهوری اسلامی راهنمایی فرمایید

  ————–

  دوست من، آقای جلیلی بلاستقلال یک فاجعه است. درهرمنصبی که قراربگیرد. اما درخصوص مذاکرات اتمی، او درست عروسکی است که نخ دست وپا ودهانش دربیت مکرم پس وپیش می شود. جلیلی را سپربلای جناب خامنه ای کرده اند. که جناب ایشان یک نفسی بکشد. چه کسی است نداند داستان قمارهسته ای از صدر تا ذیلش به امضای جناب خامنه ای بند بوده است.

  .

   
 16. این حرف شما را اصلا قبول ندارم آقای نوری زاد ،به دلیلی اینکه در زمان آقای ولایتی و روحانی هم همین رهبر وجود داشت ولی شرایط به این افتضاحی نبود !این مردک جلیلی خودش مرتب اون رهبر را هم تحریک میکند ؛در صورتیکه یک انسان دانا و با شعور میتواند به اون رهبر هم بفهماند که مصالحه بهتر از دشمنی میباشد .این جلیلی و احمدی نژاد با اون افکار پوسیده کار را از آنچه که بود خراب تر کردند و کشور به قهقرا رفت

   
 17. الهه روشن ضمیر

  سلام جناب نوریزاد
  من فکر می کنم اگر مردم ما چند بیت شعر زیبای زیر از حضرت لسان الغیب را بخوانند و البته به درستی بفهمند، به خوبی خواهند فهمید که معشوق(رئیس جمهور منتصب) چه کسی است و در نتیجه دست از گمانه زنی پیرامون نتیجه انتخابات خواهند کشید. نکته دیگر اینکه به تعبیر جناب حافظ، از آنجا که حسن عاقبت(رئیس جمهور !شدن) به رندی و شعار دادن و چاپلوسی نیست، پس همان بهتر که سرانجام کار خود را به عنایت مقام … موکول نمایند؛ تا چه کسی مورد عنایت واقع شود. و حال که چنین است مسلما در پشت پرده چه فتنه ها که نمی شود و تا پرده برافتد، چه ها که نخواهند کرد!!!!

  معشوق چون نقاب ز رخ در نمی‌کشد

  هر کس حکایتی به تصور چرا کنند

  چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهدیست

  آن به که کار خود به عنایت رها کنند

  حالی درون پرده بسی فتنه می رود

  تا آن زمان که پرده برافتد چه ها کنند

   
 18. عزیز دل من برخورد آقای ولایتی راهر چندبرای ماست مالی کردن اقدامات بد دست اندرکاران می دانم لیکن یادمان باشد خدای بزرگ آه دل این ملت رابرای نجاتشان اینگونه مقدر میدارد که شخصی بعد از16 سال وزارت خارجه و14 سال مشاورت عالیه بیاید این اسناد فوق سری رافاش کند !….الله اکبر / یکی از آن دلسوختگان که قطعا با پدر ارجمندش درپیشگاه باریتعالی آبروداشته وازجور این جماعت آه کشیدند سحابی قهرمان بو د…..دوستانی که درمراسم تدفین دکتر سحابی بودند به خاطر دارند…..مهندس باصدای بغض الودکه به گریه رسید پشت میکروفون گفت……نیمه شب مرااززندان به درخانه پدرم بردند…..واین پیرمرد رااز خواب بیدار کردندوطوری وانمود کردند که گویا مرا می خواهند اعدام کنند…واین وداع من با اوست ….انقدر صحنه تکاندهنده بود که من تاکنون ندیده بودم پدراین گونه دچار فشارعصبی شود…وسرانجام مهندس به حالت صیحه گفت: ای خدا!……خودت شاهدباش این ملت ایران برای اعتلای دین تو زحمت های زیادی کشیده اند !.. راضی نشو اینگونه گرفتار مصیبت و بد بختی باشند……..و روی قبر دکترسحابی بزرگ را در این زمان باخاک می پوشاندند……..

   
 19. استبداد فردي //// برايند و نتيجه عدم اگاهي و حماقت جمعي است.

   
 20. به نظر من شما خیلی ساده دارین به قضیه نگاه میکنین!اینکه جلیلی مورد تایید رهبره یه شایعه ست که خود رهبر و اطرافیانشون راه انداختن به نظر بنده گزینه ی مورد نظر رهبری آقای ولایتی هستند!!!!

   
 21. با عرض پوزش تصحيح ميكنم من “اهل حق” را “احل حق” نوشته بودم.

   
 22. با درود
  در انتحابات شرکت کنیم یا نه؟
  میخواهم نظر خود را بیان کنم. عده ای هستند که تحت هر شرایطی در این انتخابات شرکت خواهند کرد و درهمه دوره های قبلی نیز شرکت کرده اند. این افراد را بر اساس نیت شرکت آنها در این انتخابات میتوان به چندین گروه تقسیم بندی کرد.
  افرادی که فکر میکنند این نظام (رهبری)، یک نظام پاک است و مشکلی هم اگر است در مسئولین است. افرادی هستند که اعتقادی به این نظام ندارند ولی حقوق بگیر این نظامند و از ترس اینکه اخراج نشوند، رای می دهند. تعداد زیادی دانشجویانی هم هستند که اعتقادی ندارند ولی به دلیل اینکه می خواهند در آینده یک شغل دولتی پیدا کنند و ناگزیر باید از مصاحبه عقیدتی موسسات مختلف عبور کنند (مثل هیئت علمی در یک دانشگاه) رای می دهند. افراد زیادی هم هستند که نمیدانند رای دادن یعنی چه و بنا به سخن دیگران شرکت می کنند. مثلا ٌ وقتی آخوندی میگوید که شرکت در انتخابات واجب است، تعداد بسیار زیادی از مذهبی ها به خاطر این حرف شرکت میکنند. اخیراٌ آیت الله علم الهدی در نماز جمعه مشهد گفته اند که هر کس در انتخابات شرکت نکند، جهنمش حتمی است. افراد اشاره شده در بالا، عمدی یا غیرعمدی، چشم اندازی برای کشور قائل نیستند و هر طور حکومت رفتار کرد عکس العملی نشان نمیدهند.
  تعداد زیادی هم هستند که مخالف این نظام اند و خواهان جایگزینی برای آن هستند. این دسته بسته به شرایط جامعه در انتخابات یا شرکت میکند و یا نه. مثلاٌ در سال 88، بدلیل اینکه شعارهای اصلاح طلبان در چشم اندازی که اپوزیسیون برای خود ترسیم کرده اند، جای داشتند، بسیاری از این افراد به این نتیجه رسیدند که شرکت کنند تا گامی برای رسیدن به دموکراسی برداشته شود. اعتراضات مردمی به شدت سرکوب شدند و بسیاری کشته و بسیاری راهی زندان شدند. اگر یک رهبری داشتیم که این اعتراضات را از بهترین مسیر ممکنش پیش میبرد این قدر تلفات نمیدایم. به نظر من در برخورد حکومت با مردم، این مردم بودند که پیروز شدند و گامی اساسی در بوجود آمدن دموکراسی در ایران برداشته شد. متاسفانه ازآقای خاتمی در این چهار سال چیزی ندیدیم جز شرکت در انتخابات مجلس آن هم در دماوند. گلایه من از آقای خاتمی این است که مردم شما را به عنوان رهبری اصلاحات قبول کردند و دارند، چرا قدمی در حمایت آنان بر نداشتید؟. مگر مردم باید چکار میکردند که نکردند، چند تا جنازه روی خیابان های تهران افتاده بودند؟
  این مطالب را گفتم تا به انتخابات امسال برسیم. در انتخابات امسال، این طور که من برداشت کردم، آقای خاتمی در وب سایت خودشون مردم را بطور غیر مستقیم دعوت به شرکت در انتخابات نموده اند. اگر نگاه بکنیم به حوادث انتخابات در مییابیم که رد صلاحیت مهندسی شده آقای رفسنجانی، بصورت کاملاٌ واضح این پیام را به اصلاح طلبان داد که رئیس جمهوری اصلاحات محال است. چون این رد صلاحیت به دلیل موجی بود که در جامعه بوجود آمد و ترسیدند که جمعیت زیادی بیایند و دوباره با اعتراضات مردمی روبرو خواهند شد. چون بیت رهبری و سپاه به هیج وجه اجازه ورود اصلاح طلبان به قدرت را نمیخواهند. اولین اولویت این نظام، آرام برگزار شدن این انتخابات است. پر شوری انتخابات در اولویت های بعدی است. آقایان روحانی و عارف را وارد کارزار رقابت کرده اند تا هم به کسری از اصلاح طلبان را به عرصه انتخابات بکشند و از طرفی این دو تن به فرض اینکه 80 درصد مردم به یکی از این دو رای بدهند و یکی دیگر در بیاید، صدایی نخواهند کرد. در صورتی که به جای این دو تن آقای هاشمی میبود و این اتفاق بیفتد و با در نظر گرفتن نفوذ ایشان در روحانیت مبارز و آحاد مردم و تخریب شدید ایشان در چند سال گذشته، با اعتراض ایشان احتمال ایستادن چرخ حکومت چندین برابر افزایش پیدا میکرد. این نظام از اصلاح طلبان به عنوان مهره های شطرنج در این انتخابات استفاده خواهد کرد و پس از این انتخابات، آنها را در کیسه ریخته و برای چهار سال دیگر برای بازی انتخابات دوباره بیرون خواهد آورد، همان کاری که در هشت سال گذشته انجام دادند. آقای خاتمی و اطرافیانش باید شیوه مبارزه را تغییر دهند، اگر خودشان را رهبر این اپوزیسیون میدانند و گرنه با این شرکت کردن ها و دوباره چهار سال گوشه نشینی و امید به انتخابات چهار سال بعد، فقط زمان را از دست داده ایم. امیدوارم حرفهایی که زدم همه اشتباه باشند و دولت اصلاحات سر کار بیاید و زمینه برای تشکیل دموکراسی آسان تر شود.
  به امید ایرنی آزاد
  حامد

   
 23. با سلام وعرض ادب به شما، چند روز پيش در پي بي حرمتي يك زندانبان نادان به يك زنداني احل حق (يارسان) كه سبيل او را تراشيده بود،( گذاشتن سبيل در اين آيين يك نوع رفتار ديني مي باشد و تراشيدن آن بي حرمتي به دين ، مثل درويشان كه بعضي از آنها موهاي بلند دادند ) اعتراضاتي در همدان بر پا شد كه در آن دو جوان يارساني خود را به نشانه اعتراض آتش زدند كه متاسفانه يكي از آنها جان داد، اين خبر در هيچ كانال خبري اي پوشش داده نشد، از شمائ آزاده مي خواهم چند سطري در رد اينگونه بي حرمتيها بنويسيد و دين خود را ادا كنيد.
  روزگار را ببين من سني از شماي شيعه مي خواهم در رد بي حرمتي به يك احل حق بي تفاوت نباشيد، البته من اين را به فال نيك مي گيرم چرا كه به اينجا رسيده ام كه به پيروان هيچ آييني نبايد بي حرمتي كرد.

  با تشكر

   
 24. جناب نوری زاد
  تا کنون هیچ مقام رسمی، روزنامه رسمی یا رسانه رسمی داخلی کوچکترین انتقادی به ولی فقیه نکرده است. لا اقل من که ندیده ام. حتی در دوران اصلاحات و بهار مطبوعات، هیچ رسانه داخلی کوچکترین انتقادی به ایشان نکرده اند. آقای احمد زیدآبادی را به جرم اینکه به ایشان گفته بود مقام رهبری به زندان محکوم کردند که چرا معظمش را جا انداختی. حتی پس از اینهمه بی آبرویی هیچکس (حتی آقایان موسوی، کروبی و خاتمی) نام ایشان را مستقیما بر زبان نمیرانند وقتی از ایشان انتقاد دارند. همین است که روز به روز اوضاع بدتر می شود. آن روزی که در یک رسانه رسمی داخلی با صراحت و بدون تبعات بعدی خیلی محترمانه از ایشان انتقاد شد بدانید که اولین سنگ بنای دموکراسی گذاشته شده است یا بهتر بگویم اولین سنگ بنای استبداد از جا به در آمده است.

   
 25. با سلام
  نمیفهمم چرا یه عده وقتی تیمشون تو بازی فینال نیست میخان برن استادیوم تیم دشمن رو تشویق کنن! من ازشون یه سوال دارم و اون اینه: انتخاب رییس جمهور برای من و شما مهمتره یا رهبری و باند مافیایی ////؟ خوب پس چرا فکر میکنن رای مردم میتونه اثر داشته باشه؟ از انتخابات مجلس هفتم به این طرف مگه انتخابات داشتیم تو این مملکت آخه؟ آخه مگه این اصلاح طلبا 1% از دموکراسی و حق انتخابات دفاع کردن تو این کشور تاحالا؟ بابا مردم بودن، دانشجوها جون میدادن ولی آقایون هیچ ایستادگی نکردن. حالا میگن اگه رای ندی اعتراض نیست عقب نشینیه! عقب نشینی رو شما تو مجلس ششم کردید وقتی حکم حکومتی رو پذیرفتید و قبحش شکسته شد. وقتی 84 معین با حکم حکومتی اومد تو انتخابات و انصراف نداد اون عقب نشینی بود. اگه ایستادگی بود که میگفت وقتی قانون هست حکم حکومتی سیخی چند. حالا مردم شرکت کنند که شاید یه پستی چیزی به شما بدن؟ نه آقاجون مردم نباید گول این بازیا رو بخورن ولی افسوس….

   
 26. سلام براستادبزرگوارم جناب نوریزاد:
  الحق والانصاف من دردو فکراشتباه اساسی بسر میبردم اول فکرمیکردم که احمدینژاد در مقابل ردصلاحیت مرادش آنچنان سرسختانه موضع گیری میکندوچنان برگهایی رارومیکند که نظام چاره ای جزاحرازصلاحیت مشایی نخواهد داشت گویا شایعه بازداشت چندساعته اش چندان هم بیراه نبوده وهمچنین تهدیدات فیروزآبادی وسایردژخیمان نیزازاین انسان یک قالب بیروح ساخته است.اکنون اوتبدیل به یک بچه سربراه شده که راحت قرصش رامیخوردوساعت ده شب هم راحت خواب است.پس طرفداران احمدینژاد خیلی به اوامیدوارنباشند.دومین اشتباه من در موردسردار جنگ وجبهه آقای رضایی بودفکر می کردم که آقای رضایی پس ازکودتای انتخاباتی 88 بیایدوحداقل ازخودونه ازسایرعزیزان دفاع کندچه برسرآنمردی آمده که اسمش دردل صدام رعب میافکند؟چرانمیگویدکه برسرفرزندمشاور ارشدش روح اﻻمینی چه آوردند.ازچه میترسد آقای رضایی چرارک وراست نمیگویدکه مسوول تمام این فﻻکتهاشخص رهبراست که باحمایتهای بیدریغ خودازفردنامتعادلی چون احمدینژادملت را سیاهروزگارنمودچرارضایی ازسرنوشت فرزند خوددرس نگرفته.من فکرمیکردم که این مرد حالا که رییس اوردصلاحیت شده ودرمقابل ظلمهایی که حتی به خوداوشد ﻻاقل دراین واپسین حیات سیاسی خودوبنابه سوابق درخشان وپشتگرمیها بتواند درددل مردم رابگویدنه اینکه همش اسکنا س هزارتومانی راارزش گذاری کنداینراکه همه ازکوچک تابزرگمیدانند.افسوس…..خدایاتوخود چاره ای کن برمامردم بیچاره………

   
 27. درود به اقای نوری زاد عزیز
  در چهار ساعت مناظره دیروز هر هشت نفر حرفهای دیکته شده را که از قبل با هم هماهنگ کرده بودن به هم گفتند اگر توجه کرده باشید هر هشت نفر انها به همدیگر چگونه رفتار میکردند اقا بفرما چایی یخه بذارید دم بکشه براتون میارم وای ببخشید قندون یادم رفت تو را به خدا بگید چاییش خوبه یا نه از این جور طنز ها داشتند در جواب دوست عزیزم محمدرضا اقا گرفتن مملکت با دست به اسلحه شدن درست نیست ما بهر قیمتی که شده این وضعیت تغییر میدهم نه با اسلحه با قلم بگذارید بمب اگاهی صورت بگیرد انوقت میبیند چگونه خواهد شد

   
 28. سید ابوالفضل

  سلام
  بیشک فرد بی کفایتی چون آقای جلیلی قادر به پیش بردن و حل و فصل مناقشه ای به نام پرونده ی هسته ای نیست.این واقعیتی است که در مناظره کاملن آشکار شد. . کسی که همه را کلن دو قسمت میکند “حق ” و “باطل” چگونه میتواند به تعاملی در مذاکراتی اینچنین مهم دست یابد که برد – برد باشد و به توافق وحل و فصل مناقشه منجر شود. در دیدگاه جلیلی ما سراپا حقیم و طرف ما سرا پا باطل است . یک نوع نگرشی که دنیا را سیاه و سفید میبیند . در حالی که واقعن خاکستری است.
  نمیدانم امثال ایشان در دوره ی دکترا چی یاد گرفته اند . آیا نتیجه ی عملکرد خودشان وخسارتی را که به مردم زده اند نمی بینند.این که خیلی آشکار است نیاز به مدرک دکترا هم ندارد. نتیجه تحر یم و قطعنامه های پی در پی بوده که تبعات آن هم نابودی اقتصاد ی کاهش ارزش پول ملی تورم سرسام آور تعطیلی کارخانجات بیکاری بوده که هر درس نخوانده ای هم آن را لمس می کند .
  آقای دکتر : مارا به خیر تو حاجت نیست شر مرسان

   
 29. درود به شما
  جناب نوری زاد عزیز من در تمام تظاهراتها بر علیه رژیم شرکت کردم و هر کاری که فکر میکردم مفیده برای نابودی این سیستم بکار بستم از وبلاگ نویسی و فعالیت اینتر نتی تا شرکت در تجمعات ضد ولایت فقیه
  الان به این نتیجه رسیدم بهتره مبارزه مسلحانه با اینا کرد مثل چه گوارا یا انقلایای دیگه اینا ظالمتر و خونخوارتر و بی رحمتر از اونی هستن که از اسب قدرت پایین بیان
  مخصوصا حکومت کشوری مثله ایران باشه
  نظر شماچیه؟

  —————-

  محمد رضای گرامی
  فرض کن اسلحه بدست گرفتی و زدی به خیابون. اول کسی که می بینی یک درجه دار یا افسرنیروی انتظامی است. او را می کشی؟ بعد به پایگاه بسیج برمی خوری. که یک جوان بیست ساله اسلحه به دوش انداخته و با تلخی به مراجعین می تازد وبداخلاقی می کند. او را می کشی؟ بعد به یک پاسداربرمی خوری. نه اصلا به یک سردار فربه ازمال حرام برمی خوری که ازشدت بالا کشیدن اموال مردم پف کرده، او را می کشی؟ به یک روحانی حکومتی برمی خوری. او را می کشی؟ می بینی دوست من، ما برخلاف همینها آدم کش نیستیم. ما نمی توانیم اینها را بکشیم. گرچه آنها براحتی ما را می کشند. اسلحه ات را غلاف کن. وسلاح آگاهی وگسترانیدن آگاهی را بدست بگیر. چاره ی ما همین است. صبوری وفهم
  با احترام

  .

   
 30. این عارف چه جور آدمیه؟

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

81 queries in 1994 seconds.