سر تیتر خبرها
ممد نیستی ببینی، شهر تسخیرگشته (بقلم: بهروز کربلایی)

ممد نیستی ببینی، شهر تسخیرگشته (بقلم: بهروز کربلایی)

ممد نیستی ببینی فضای این روزهای شهر غم آلوده است ، دلگیر است ، انگار که بعد از عملیات در سوگ دوستان نشسته و این نوا را سر می دهیم « ما با که نشینیم که یاران همه رفتند »

ممد نیستی ببینی شهرمان دوباره تسخیر شده ولی اینبار دوستان سابقمان به بهانه التزام عملی نداشتن ما به اسلام وانقلاب ، شهر را تسخیر و ما را دستگیر کرده اند.

ممد نیستی ببینی در آستانه سالگرد آزاد سازی خرمشهر چه اتفاقات عجیبی در شهر افتاده است. هاشمی رفسنجانی را که امام به او اعتماد کامل داشت ، رد صلاحیت می کنند ، دختر امام را که با همان ادبیات امام ، تنها به تذکر مختصری بسنده می کند ، دروغگو می خوانند و دو یار نزدیک و مورد اعتماد امام یعنی میرحسین موسوی و مهدی کروبی را مدتهاست که به جرم براندازی در حصرنگه می دارند.

ممد نیستی ببینی تعدادی قابل توجهی از دوستانمان یا به سبب حق خواهی در حبس های طولانی مدت بسر می برند یا به جرم انتقاد از مدیران بی لیاقت کشور از محل کار اخراج و خانه نشین می شوند یا به بهانه پافشاری بر خط امام توسط بسیجیان امروزی مورد ضرب شتم قرار گرفته و بی حرمت می گردند.

ممد نیستی ببینی عده ای از دوستانمان ترجیح داده اند که در کنجی مشغول سپری کردن روزهای پایانی عمرشان باشند ، عده ای به سبب اعتراضشان به وضع موجود بازنشسته اجباری گردیده اند ، عده ای به سبب همراه داشتن یادگاری از جبهه ، در بستر افتاده و مرگ را انتظار می کشند و کسی خبری از آنها نمی گیرد و عده ای نیز به سبب محدودیت های فراوان ، مجبور به مهاجرت شده اند.

ممد نیستی ببینی مسئولیت دست کسانی افتاده که نه به مصالح مردم می اندیشند و نه به مصالح ایران توجه ای دارند. آنان تهدیدهای بیرونی را به درستی درک نکرده و ایران را زیر باروت نگه داشته اند.

ممد نیستی ببینی بسیاری ازیارانمان از رفتار بسیجیان امروزی با مردم ، بشدت خجل بوده و هیچ جا خود را بسیجی سابق معرفی نمی کنند. عملکرد نادرست دست اندرکاران فعلی که داعیه ولایت مداری دارند ، ارزش های دینی ، انقلابی و همچنین ارزش های بر گرفته از دوران دفاع مقدس را زیر سئوال برده است.

ممد نیستی ببینی مدتهاست که ازعمل به ارزش های انقلابی خبری نیست. مدتهاست که از شعارهای اسلامی بعنوان حربه ای برای در قدرت ماندن استفاده می شود. تهمت ، افترا، دروغ ، چاپلوسی ، دزدی از بیت المال شهر را آلوده کرده و مجالی برای نفس کشیدن نمانده است.

ممد نیستی ببینی فضای این روزهای شهر غم آلوده است ، دلگیر است ، انگار که بعد از عملیات در سوگ دوستان نشسته و این نوا را سر می دهیم « ما با که نشینیم که یاران همه رفتند »

ممد جان بهترین یارانمان همراه تواند ، عده ای از یارانمان در حبسند ، عده ای گوشه عزلت گزیده اند و عده ای از یاران دیروزمان سرگرم تجارت و صدارت وحکومتند. ممد جان نیرو نداریم که شهر را آزاد کنیم پس دعا کن که این بار نیز ، خدا شهر را آزاد کند.

بهروز کربلایی
رزمنده و برادر شهید

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

17 نظر

 1. شما همرزم و همفکر جهان ارا بودید؟
  جهان ارا که همیشه در کنار رهبر انقلاب بود 🙂
  والا چه عرض کنم 🙂

   
 2. من نمیدانم چرا مسلمانا ن در کل جهان از عقب ماندهترین اقوا م جهان هستند کتاب ایهالله عظما را بخوانید هنوز بحث کنیز و. غلام است این انچماد فکری از چیست چرا باید محکوم به انجماد فکری باشیم چرا تعریف گوسفندی از یک ملت میشود که چوپانی جاهل تر از 50 درصد گوسفندان را در چایگاه ولایت مطلق که حتی در دین فقط مخصوص خداست با زر وزور تزویر در جای خدا مینشانند وبرای حفظ منافع اقتصادی خود هر روز تعریفی مضحکتر ارایه میدهند وحتی اسلام که کلا ایرانیان هیچ فهمی از آن ندارند را چنان دگرگونه کردند که اصل اساسی آن یعنی توحید را در مقابل خواست خود چنان تحریف کردند که امروز. ادعاهایی بیش از پیغمبر اسلام برای خود قایلند البته شاید هم حق دارتد. پیغمبر که متولد شد کی حرف زد بعدش هم در قرآن آورد که انا بشرادمثلکم اما امروز یک امام جمعه آن هم در قم میگوید فلانی موقع زاده شدن گفت یا علی که فیلمش موجود است ولی آقایان چه عکسالعملی نشان دادند شاید خودشان به طرف فرموده بودند که بگوید احمدی نژاد هم که با هاله نور. مصباح یزدی با آن سن وسال چنان بر کفش های آقا بوسه میزند وخودش را به خاک میمالد که مطمینم هرگز در مقابل خدا همچو کاری نکرده یعنی اصولا نمیتواند به خدا اعتقادی داشته باشد با تعاریفی که از معصوم ارایه میدهند. برای آین است که چایش بنشینند خمس بگیرتد وحالش را ببرند حضرت علی را به الوهیت بردند وهزار پیرایه بستند،که اگر خود ایشان زنده بود همینان.را به چزای خود میرساند آن گروه دیگر با عمر. چنین کردند قبرها
  را که بعضی از انا ن از عاملین قتل عام اجدادمان بودند به معابدی پر نقش ونگار تبدیل کردند و به ما دشمن پزستی یاد دادند وصنعتی پر سود برای پر کردن جیبهایشان
  ما و اجداد ما چه نقشی داشتیم نوکری عرب. تولید کنیز وغلام. برای شهوت سیری ناپذیر تازیان یک روز با شمشیر عرب جثلا مسلمانمان کردند کسانی که خود به آن اعتقادی نداشتند و زمانی با تبر قزلباش ترک شیعه. همیشه دو راه بوده یا مرگ یا زهری که مارا اندکاحدک به مرگ تدریجی دچار کرده. نگاهی به اطراف:-)خودبیندازیم کمی تاریخ را بخوانیم تا هر روز تکرارش نکنیم این هیولا 500 سال است خون ما را میمکد. وبجای آن زهری در روح و8انمان تزریق میکند. که همانند زامبی ها وخوناشامان از نور میت سیم وبه اعماق تارک دوزخی خودپناه میبریم

   
 3. درود بر شما جناب نوری زاد گرامی
  با اجازه شما من یک توضیح بدم که پاسخی هم به دوست غریر بامداد سخن داده باشم
  اول این را بگم که من به هیچ دین و مکتبی اعتقاد ندارم جز انسانیت و معتقدم که دین یک باور کاملا شخصی است و قابل احترام و تا زمانی که انسانها محترمن دینشان هم محترمه و برای هر انسانی با هر دین و باور و کافری احترام قایل هستم بشرط اینکه دینشان نماد اجتماعی نداشته باشه و مزاحم جامعه نباشه در هر دینی نکات مثبتی هست که بصورت موردی قابل پذیرشه مثل گفتار نیک و پندار نیک و کردار نیک باور اصلی سرزمین خودمان در اسلام هم نکات مثبتی مثل انفاق کردن دروغ نگفتن در مقابل طلم ایستادن و …. اما اگر هم دین رحمان با سیاست آلوده شد و در قدرت قرار گرفت دندان خون ریزش می زنه بیرون ! و چون سردمدارانش برای عوام فریبی نگاهشان به آسمان است به بشر زمینی پاسخ گو نیستند ! هر دولت غیر دینی ممکنه جنایت بکنه اما یه جایی مجبور به پاسخگویی است اما اگر حکومت دینی شد اعتراض همان و بر چسب محاربه همان ! و معتقدم کسی که خدا را باور داره نیازی به واسطه نداره چون این واسطه ها هستند که انسانها را به بند می کشند می بینیم که واسطه های هستند که از یک انسان معقول با باور دینی یک انسان ایولوک میسازند که این خیلی خطرناکه یعنی عقل تعطیل و آماده هر جنایتی با حکم شرعی یعنی تروریست اسلامی حالا ممکنه بگید همه مسلمانها که تروریست نیستند اما اکثر تروریستها مسلمان هستند ! ( شما بخوان شغبان بی مخ ) در فضای اینترنت می بینیم هر جا که جنایت فجیعی به تصویر کشیده شده همراه با بانگ الله اکبره ! من قصدم توهین نبود بیان حقیقت به معنای توهین نیست در مورد تاریخ اسلام نمیشه هر جا که باب میلمان بود به آن استناد کنیم و اگر نبود بگیم تحریف و دستکاری شده تاریخ طبری معتبرترین و نزدیکترین تاریخ نگاری به آن زمان است حتی اگر یک در صد هم حقیقت داشته باشه جای تامل دارد حالا بماند که این نظام پر برکت ثابت کرد حقیقتی است غیر قابل انکار اگر باور کنیم که در یک مقطعی پیامبری از طرف خدا پیامی آورده ارزش و بهایی که به پیام رسان داده شده خیلی بیش از پیام بوده یعنی به زبان عامیانه از پستچی بت ساختن و دین در حاشیه قرار گرفته خود ایشان هم که مدعی برتری نبوده جهل آن زمان تا به امروز ادامه داره می بینید که ! کافیه یکی بگه تکبیر همه گوسفند بار جوابش را می دهند و نام و بزرگی خدا را با مرگ بر این بر آن الوده می کنند ! این خطری است که جامعه را تهدید می کند تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل … با درود

   
 4. مشکل دین نیست اسلام نیست مشکل ما آدم ها هستیم!!!

   
 5. هموطن گرامی این مربوط به 34 سال پیش است نه حالا …….الآن دنیا عوض شده بی شک اگر انقلاب اسلامی حالاواقع میشد شعارها وحرفها بسیار بسیار انقلابی تر وروشنفکرانه تر بود که دنیا به انقلاب اسلامی رو میکرد .همچنانکه 34 سال پیش دنیا به ایران وانقلابش رو کردوهمه جا سخن از ایران ومرد مش و انقلابش و رهبرش بود………………..حرف امام وحی که نیست که در همۀ ادوار صحت داشته باشد مخصوصاً در مورد مسائل سیاسی تابع زمان است ….نباید 34 سال پیش را با حالا مقایسه کنیم…..

   
 6. جناب نوری زاد عزیز
  بعضی دوستان متاسفانه به جای جانبداری از اسلام رحمانی که توسط افرادی مانند شما و دکتر سروش تبلیغ می شود، شمشیرشان را بر سر اسلام فرود می آورند. جناب آقای مشیری توجه بفرمایید که اولین تاریخ اسلام حدود سیصد سال بعد از وفات پیامبر به نگارش در آمده است. حال شما در نظر بگیرید با آن امکانات بدوی در زمینه حفظ و نگهداری مدارک تا به امروز به چه اندازه ممکن است نغییرات در آن به وجود آمده باشد. ما الآن با دین اسلامی روبرو هستیم که دومین دین بزرگ جهان است. نمی توانیم با توهین و تخریب مقدسات آن راه به جایی ببریم. اصولا هر دینی یک هسته مرکزی دارد و سپس توسط پیروان آن بسط داده می شود. بیایید به استقبال تفسیر انسانی و رحمانی اسلام که مطابق با حقوق بشر است برویم تا مسلمانان را از این خرافات و جهل برهانیم.
  پاینده باشید

   
 7. درود به اقای نوری زاد عزیز
  ممد نمیدانم اگر بودی تو هم ولایتی بودی یا نه
  ممد نمی دانم اگر بودی دزد و قاتل میشدی یا نه
  ممد رفیقانت تمام مردم فروختن به یک رهبر
  ممد نمیدانم اگر بودی ممد بودی یا محمد
  ممد شهری که ازاد کردی نابود کردند
  ممد نمیدانم بر ظلم سکوت میکردی یا ناله
  ممد هستی یا نه نشسته ای یا که خوابی
  ممد نمیدانم اگر بودی باتومی بود یا مردمی
  ممد نمیدانم اگر بودی چگونه بودی بسیجی بودی یا سپاهی همان بهتر که نیستی اگر بودی الوده بودی الوده ولایت

   
 8. با درود
  آقا اینقدر ممد ممد نکنید ممد هم اگر بود الان ذوب شده بود در ولایت !
  همه مشکلات ما از اسلام عزیزه ! نمیشه گفت که آقای خامنه ای اشتباه می کند یا سایر روحانیان سفید و سیاه اشتباه می کنند چند تاشون اشتباه می کنند ؟ یکی دو تا که نیستند ! اینقدر حاشیه نرید اصل اسلام همینه ! آقای خامنه ای و یارانش بدرستی دارند طبق دستورات اسلام عمل می کنند حالا اگر قوانین اسلام ضد بشری است اون یک داستان دیگری است دیگه ماله کشی نکنید ! اسلام خوب و بد نداریم همینه که هست حالا می خواد علی خامنه رهبر باشه یا اون علی اول ایشان هم در قدرت بود و باید قدرتش را حفظ می کرد و مخالفانش را می کشت ! حدیث داریم که یک روز شخصا 700 نفر را سر بریدن ! فقط بخاطر اینکه نظرشان به ایشان نزدیک نبوده ! ما اگر در دین اسلام پیشرفت کنیم تازه می شویم طالبان !

  ———————

  جناب مشیری گرامی
  روح اسلام با راستی وادب وانصاف وعدل وهمراهی ومدارا و احترام به حریم خصوصی و حقوق مردم سازگاری بنیادین دارد. البته من بعنوان یک مسلمان باید بارسنگینِ شرمی را حمل کنم که قدرتمندان ازاسلام به نفع خود بهره ها برده اند و صورتی کریه ازاسلام ومسلمانی به صحنه آورده اند. یک حرف متفاوت: به اسلام اینها کاری نداشته باش که اختراغی بیش نیست. من خود مسلمانم و خاکم زیرپای همه ی آنانی که انسان اند. اگرچه بی دین وکافر ومشرک.
  با احترام

  .

   
 9. لطفا اگر امکان دارد لینک دانلود این فیلم را ارائه دهید

   
 10. ممد نیستی ببینی که //// بدون کمک ارتجاع سرخ و تنها با ید باکفایت خود ، ایرانت را در آستانه ایرانستان شدن قرار داده است .

   
 11. لطفا اگر امکان دارد فیلم کامل این صحبت های امام راحل را (لینک دانلودش)را ارائه دهید

   
 12. نظر دهندگان محترم
  به قول مروجین /// دین اسلام //// محمد (پیامبر مسلمانان) هنوز در بستر مرگ بود که پیروانش بر سر جانشینی او جدل را آغاز کردند که تا به امروز ادامه دارد (مثال: در ایران کشور عزیز ما آقای خامنه ای خود را نماینده خدا و رسول و امامان شیعه میپندارد و در عربستان آل سعود مشابه همین ادعا را در مذهب سنی دارد و در پاکستان به نحو دیگری همین موضوع دنبال میشود و و و و). اگر کمی بدون داشتن تعصب به این دین و پیامبرش و پیروانش نگاهی اجمالی بیندازیم به این فکر فرو میرویم که مگر آموزه های /// محمد بعنوان پیامبر اسلام برگزیده از طرف خدا چه بوده و چه تاثیری بر پیروانش گذاشته که بر سر قدرت آنهم چه زمانی که پیامبرشان در بستر مرگ میباشد و چه پس از مرگ او، بر روی هم شمشیر میکشند و قتل و غارت میکنند /////، و راستی این چه نوع دینی است که /// محمد از طرف خدا برای بشر آورده که از روز بوجود آمدنش تا به امروز فقط در پی تشویق و ترویج غم و اشک و اه و ناله و گریه و کشتن و خود کشی انتحاری و مجاز دانستن هر کاری توسط مروجین این دین حتی خلاف قوانین بشری تحت عنوان فتوا و و و میباشد و از پیشرفت انسانی و خنده و شادی و آزادی اجتماعی و سیاسی و و و و انسان گریزان است. واقعا چه دینی است که الفت و دوستی و محبت و بخشش و علم و پیشرفت و تقلا برای زندگی راحت انسانها در ان یافت نمیشود. واقعا چه دینی است که مریدانش و سایر جوامع بشری را دعوت به پیروی از قوانین 1400 سال پیش میکند و میگوید تا خدا خدائی میکند و تا بشری وجود دارد باید همگان فقط پیرو همین قوانین باشند و این وقوانین غیر قابل تغییر است. واقعا این چه دینی است که از بدو تولدش تا کنون نتوانسته یک جامعه سالم و موفق و پیشرفته از خود بجای بگذارد.
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ما ایرانیان به حد اعلا برسد تا فرهنگ سکولاری (جدائی دین از دولت) در فرهنگمان نهادینه شود و دولتی منتخب مردم و برای مردم و پاسخگو به مردم را برپا کنیم.
  آرش

   
 13. سلام…خدایا تو شاهدی در طی این 5 روز گذشته چقدر اشک ریختم و با اخرین حجت الهیت درد دل کرده ام….برادرم اعتقاد قطعی دارم خداوند متعال در هر برهه ای اگر نه همه ولی قسمتی از تاریخ گذشتگان را ب مردمان حال حاضر نشان میدهد….ایا انچه در حال حاضر شاهدش هستیم جز گوشه ای از پروپاگاندای دستگاهی بود (حکومت معاویه را یاد کن) جهت دنیای خود و اطرافیانش چنان تبلیغات زهر اگینی توسط زر و زور و تزویر در جا معه راه انداختند ک خوانندگان عزیز و شما بهتر میدانند…من این ایام را ب مانند اخرین جهالت حاکمیت شاه و دستگاه امنیتی ان میدانم ک ب اصطلاح در اوج قدرت غافل از مشیت الهی با درج مقاله ارتجاع سرخ و سیاه دودمانش پیچیده شد…کمی هم با امام زمان ک ناظر همه این وقایع است درد دل کنیم….خداوند زیبا و ظریف تاریخ گذشته را دارد تصویر میکند..!!

   
 14. ببخشید نظر قبلی من مربوط به مقاله “انتخابات بزرگترین آفت دموکراسی (بقلم: الف – صیاد)” بود. نمیدانم چرا در این صفحه درج شد. من مجددا در صفحه مربوطه آن را قرار دادم.

   
 15. این مقاله از عنوان تا به انتها سرشار از تناقض و مغلطه است به گمان من. نویسنده محترم که نمی تواند دشمنی خود را با دموکراسیهای غربی پنهان کند و با الفاظی چون “انتخابات صندوقی” سعی در تحقیر و تخقیف آن دارد، با تناقض گویی آشکار در پی کشاندن بیهوده مردم به پای صندوق رای است. اینجانب به هیچ وجه منکر عیوب دموکراسیهای غربی نیستم ولی تنها راهی که تا کنون بشر برای مهار قدرت و احترام به حقوق انسانها پیدا کرده است همین دموکراسی غربی یا به تعبیر نگارنده محترم “انتخابات صندوقی” است. ایشان که مدعی برگزیدن نخبگان از طرق غیر پوپولیستی است لابد باید این نخبگان توسط ولایت مطلقه، پادشاه یا حزب کمونیست انتخاب شوند. و این همان راهی است که منجر به دیکتاتوریهای مخوفی چون ایران، چین و کره شمالی خواهد شد. بهتر است به جای خود بزرگ پنداری کمی به نتایج انتخابات خودمان نگاه کنیم. در همین ایران خودمان به مجرد اینکه کمی فضای سیاسی باز شده است مردم ما از روستایی و شهری، با سواد و بی سواد بهترین گزینه ممکن را انتخاب کرده است. طبیعنا در هر جامعه ای افراد نادان و فریب خورده وجود دارند ولی مهم این است که برآیند خرد جمعی در اکثر موارد راه صحیح را انتخاب می کند.
  نکته جالبتر اشاره ایشان به طنز روزنامه کیهان است که آشکارا مطامع ولایت مطلقه را با روشهای رادیکال دنبال میکند. و در نهایت روشی که برای مبارزه پیشنهاد می کند همان است که روزنامه کیهان و ولایت مطلقه به دنبال آن هستند: حضور حد اکثری و حماسه سیاسی. آرای مردم هم جز به پای کاندیدای استبداد شمرده نخواهد شد. طبیعی است که هیچ انسان عاقلی به طرفداری از رای باطله خویش به خیابانها نخواهد آمد و همه چیز به خوبی و خوشی و به نفع جناح اقتدارگرا به پایان خواهد رسید.
  جناب نوری زاد عزیز کاش قبل از درج این مقاله کمی بیشتر به نتایج چنین پیشنهادی اندیشیده بودید. به هر حال بسیاری ممکن است شما را هم رای نظر نگارنده بپندارند.
  پیروز باشید

   
 16. لطفا امام! خمینی را بهتر بشناسیم و بعد صادقانه از آرمانهای او صحبت نمائیم: واقعا صادقانه می گویم وقتی بسیاری از افراد اصلاح طلب و حتی دوست عزیزی مانند نوری زاد از آرمانهای امام راحل صحبت می کند معنی آن را نمی فهمم. بخدا راست می گویم.

  لطفا با تمام وجود این متن را چندین بار بخوانید و از آرمان ایشان برای من هم بفرمائید. بسیار ممنون خواهم شد

  اگر قلم‌ها را میشکستیم، در میدانها چوبه دار به پا میکردیم، تمام احزاب را ممنوع اعلام مي كرديم اين زحمت ها پيش نمي آمد
  تاریخ این سخنرانی ۲۶ مرداد ماه سال ۱۳۵۸ هست، یعنی فقط چهار ماه پس از تاسیس جمهوری اسلامی. متن کامل سخنرانی را میتوانید در کتاب «صحیفه امام»، جلد نهم، صفحات ۲۸۱-۲۸۴ پیدا کنید

  متن صحبتهای آیت الله به شرح‌ زیر است:
  اگر ما از اول كه رژيم فاسد را شكستيم و اين سد بسيار فاسد را خراب كرديم، به طور انقلابي عمل كرده بوديم، قلم تمام مطبوعات را شكسته بوديم و تمام مجلات فاسد و مطبوعات فاسد را تعطيل كرده بوديم و روساي آنها را به محاكمه كشيده بوديم و حزب هاي فاسد را ممنوع اعلام كرده بوديم و روساي آنها را به سزاي خودشان رسانده بوديم و چوبه هاي دار را در ميدان هاي بزرگ برپا كرده بوديم و مفسدين و فاسدين را درو كرده بوديم، اين زحمت ها پيش نمي آمد. من از پيشگاه خداي متعال و از پيشگاه ملت عزيز عذر مي خواهم، خطاي خودمان را عذر مي خواهم. خطای خودمان را عذر میخواهم. ما مردم انقلابي نبوديم [این قسمت از فیلم حذف شده: دولت ما انقلابي نيست، ارتش ما انقلابي نيست، ژاندارمري ما انقلابي نيست، شهرباني ما انقلابي نيست، پاسداران ما هم انقلابي نيستند، من هم انقلابي نيستم.] اگر ما انقلابي بوديم، اجازه نمي داديم اينها اظهار وجود كنند. تمام احزاب را ممنوع اعلام مي كرديم ، تمام جبهه ها را ممنوع اعلام مي كرديم، يك حزب! و آن “حزب الله، حزب مستضعفين ! و من توبه مي كنم از اين اشتباهي كه كردم. و من اعلام مي كنم به اين قشرهاي فاسد در سرتاسر ايران كه اگر سر جاي خودشان ننشينند ما به طور انقلابي با آنها عمل مي كنيم.,,,

   
 17. با سلام
  ممد چه خوب است نیستی تا ببینی با همان شتابی که به جبهه میرفتیم اکنون به سوی حق کشی وپول پرستی وشهوت و مقام طلبی، مسافرتهای خارجی، زیارت کربلا، حج، و………………………… می شتابیم دیگر از لباس خاکی خبری نیست با ماشینهای مدل بالا ،کت وشلوارهای دیپلماتیک، آن عقب ماندگی را جبران کرده ایم چون ملاک میزان است .میزان یعنی چه؟ ممد در مدتی است می گویند میزان جال فعلی است. راستی می توانم ساعتها از حال قبلی وحال فعلی صحبت کنم ولی می دانی نه سوادش را دارم ونه حوصله نوشتن ولی اینها می گویند حال فعلی شما خوب نیست من هر چه فکر می کنم منظورشان را متوجه نمی شوم من قدرت تغییر ندارم دلم می خواهد حالم خوب شود مثل اینها ولی من لباسم ، اخلاقم ، وزندگی ام را نمی توانم تغییر دهم خوب اگر منظورشان این نیست پس من باید چکار کنم؟ ممد جان دعا کن این مسئله حال حل شود خاک پاک کف پایت را می بوسم .

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

77 queries in 0823 seconds.