سر تیتر خبرها
کشوری پر از صاحب زمین و زمان (بقلم شهاب عموپور)

کشوری پر از صاحب زمین و زمان (بقلم شهاب عموپور)

برخی منتظرانِ ظهور، احمدی نژاد را “شعیب بن صالح” می خواندند که در روایاتی از او نیز به عنوان یکی از یاران امام زمان یاد شده. گفته اند: «اندکی پیش از ظهور حضرت مهدی(ع)، در میان ایرانیان شخصی با عنوان “سیّد خراسانی” ظاهر شده که رهبری سیاسیِ مردم را به عهده می گیرد. شعیب بن صالح نیز رهبریِ نظامی(پرچمداری) را عهده دار می شود.»

اوایل پیروزی انقلاب سال ۵۷ و اندکی بعد از تشکیل نخستین دوره ی “مجلس شورای اسلامی” ایران، نخستین منتخب مردم تهران در مجلس، یعنی “فخرالدین حجازی” که سخنوری کم نظیر بود، نزد رهبر وقتِ حکومت ایران، آیت الله سیّد روح الله خمینی رفت و او را که در نزد قاطبه ی مسلمانانِ مبارزِ آن روزها، محبوبیّتی بی نظیر داشت، چنین خطاب کرد: «بأبی انت و امی». سپس سئوالی بدین مضمون پرسید که «ای امام! اگر تو امامِ موعود هستی، بگو!». گفته اند که آیت الله را آن همه تکریم و تملّق خوش نیامد. روند حکومت داری به گونه ای پیش رفت که گرچه آیت الله خمینی، خود را امام زمان ندانست. اما برپایی “ولایت فقیه” که تبدیل شد به “جانشینی امامِ عصر”، همان “نیابتِ امام دوازدهم شیعیان” بود.

نایبان امام/ شعبات رسمی

تغییرات قانون اساسی کشور، افزایش اختیارات ولیّ فقیه در ایران را بعد از مرگ آیت الله خمینی سبب شد. ولایت مطلقه ی فقیه که آنک در وجود رهبر این سال های ایران “آیت الله سیّد علی خامنه ای” به امانت گذارده شده بود، به گفته ی اکثر زعمای حوزه های علمیّه، “جانشینی برحقِّ امام زمان” تشخیص داده شد. با گذشت زمان و فراهم آمدن زمینه های بیش تری برای اعمال قدرت، از مقام یادشده، گه گاه با عنوان جانشین خدا بر روی زمین نیز یاد شد و مخالفت با وی «مخالفت با خدا» نیز خوانده شد.

در یک دهه ی اخیر و با شدّت گرفتن زمزمه هایی که حکایت از فرارسیدن ایّام ظهور می داد، گمانه زنی هایی شد، که رهبر کنونی انقلاب، همان “سیّد خراسانی” ست که در روایات گوناگونی از وی به عنوان یکی از یاران امام مهدی یاد شده است. این گمانه ها هیچ گاه تأیید یا تکذیب نشد و امّا اصل “جانشینِ برحقِّ امام زمان بودن” آیت الله خامنه ای، بارها مورد تأیید بزرگان قرار گرفت و بیعت های بسیاری نیز در این راستا با رهبرِ خراسانیِ نظام جمهوری اسلامی ایران انجام پذیرفت.

نایبان امام/ شعبات سیّار

محمود احمدی نژاد هنوز به ریاست دولت نُهم نرسیده، برخی خبر از ارتباط وی و برخی یاران ش با محافل حجّتیّه ای می دادند. او گرچه هیچ گاه سخن از این محافل نگفت؛ امّا اعمال و گفته هایی داشت که شدّت علاقه ی وی به ظهور امام دوازدهم را نشان می داد. در این بین، چند تن از معمّمان بلند پایه ی نظام نیز جایگاه دولت اوّل احمدی نژاد را مورد تفقید قرار داده و از «دست داشتن امام زمان در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب شدن احمدی نژاد» سخن می دادند. خود وی نیز گاه و بی گاه از آگاهی داشتن از اخباری که به آینده مربوط بود، خبر می داد و با پیشروی در این مقوله، به مرحله ای رسید که خود را در یکی از سخنرانی هایش در آمریکا و مقرّ “سازمان ملل متّحد”، در چنین حالتی یافت: «با هاله ی نوری به دور کلّه».

گمانه زنی های ارتباطات امام زمانی احمدی نژاد و چندتن از نزدیکانش، تا بدان جا پیش رفت که عملکردِ تیم اقتصادی/ سیاسی/ فرهنگیِ اطرافیان وی نیز، در جهت زمینه سازی برای ظهور امام دوازدهم قلمداد شد؛ چراکه به روایتی، «امام غایب، زمانی ظهور می کند که میزان فسق و فجور و فساد و ظلم به حدّاکثر ممکن رسیده باشد». برخی معتقد بودند که «اندیشه ی حجّتیه ای چندتن از یاران احمدی نژاد، عمدا روزگار ایران را در سراشیبی انداخته، تا مسبّب ظهور زودهنگام صاحب الزّمان شود».

برخی منتظرانِ ظهور، احمدی نژاد را “شعیب بن صالح” می خواندند که در روایاتی از او نیز به عنوان یکی از یاران امام زمان یاد شده. گفته اند: «اندکی پیش از ظهور حضرت مهدی(ع)، در میان ایرانیان شخصی با عنوان “سیّد خراسانی” ظاهر شده که رهبری سیاسیِ مردم را به عهده می گیرد. شعیب بن صالح نیز رهبریِ نظامی(پرچمداری) را عهده دار می شود. ایرانیان تحت رهبریِ این روش، نقش مهمّی را در حرکت ظهور آن حضرت ایفا می کنند. سیّد خراسانی و شعیب، جنگ را در مرزهای ایران، ترکیه و عراق هدایت می کنند و نیروهای مستقر در شام، خود را به پیش رانده و در همان زمان، از دو جناح عراق و شام آماده ی پیشرویِ بزرگ به سوی فلسطین و قدس می شوند».

نایبان امام/ شعبات غیرمجاز

شیعیان، حسّاسیّت ویژه ای در مسأله ی زمان و چگونگی ظهور دارند و تشخیص هویّت امام موعود را نیز امری صعب می پندارند. امّا این سخت گیری ها، عموما متوجّه اصحاب دولتی و حکومتی نشده، تنها مردمانِ عادی و غیر دست اندرکاران حکومتی را در بر می گیرد. سال هاست که “ادّعای مجعول بر ارتباط با امام دوازدهم شیعیان”، جُرمی سنگین محسوب می شود. بعد از روی کار آمدن حکومت “جمهوری اسلامی” در ایران، مجازات ها شکلی رسمی به خود گرفته اند. منبرخوانان و وعّاظِّ معمّم یا بی عمامه، هر آن قدر که به “وابسته بودن حکومتِ برقرار، به درگاه امام عصر” بشارت می دهند، به همان میزان نیز از “مدعّیانِ دروغین به ارتباط با امام دوازدهم”، انذار داده اند. آیت‌الله خامنه ای از تریبون های رسمی و حکومتی و توسط امامان جمعه حتی در پایتخت، مرتبط با امام زمان دانسته و تبلیغ می شود، چنان که هر یک از باندهای قدرت، خود را به نوعی منتسب به امام زمان معرفی می کنند. آن گونه که بخش مهمی از دعوای احمدی نژاد و مشایی با رقبای اصولگرا، به همین منتسب کردن خود به امام زمان (به شکل غیرمستقیم) برمی گردد و “دعای فرج”ی که دائم خوانده می شود. در جامعه اما، کسی حق ندارد مدعی این رابطه شود.

اینک، سایت خبری “فردا” گزارش داده است: «در یک ماه گذشته، بیش از ۲۰ تنَ در شهر قُم دستگیر شده اند؛ که بیش ترِ آن ها مُدعیِ “امام زمان بودن” شده اند». همین گزارش، اذعان داشته است که «اخیرا در شهرهای مختلف کشور، افراد منحرفی که بعضی از آنها سابقه ی رمّالی در پرونده ی خود دارند، به دروغ ادّعای مرتبط بودن با امام زمان (عج) را می کنند». از اقرار، این افراد، بی سر و صدا دستگیر شده و در حبس به سر برده اند امّا: «امّا در چند ماهه گذشته، برخی از این افرادِ دستگیر شده که آزاد شده اند، ادعای جدیدی کرده اند که خودشان امام زمان هستند». همین گزارش، به نقل از یک فرد مطلّع که با سایت فردا گفت و گو کرده، خبر می دهد: «در یک ماه گذشته، بیش از ده نفر در قم با عنوان مدّعیان دروغین امام زمان در مسجد مقدّس “جمکران” دستگیر شده اند».

مسجد جمکران / شعبات اداری

“مسجد جمکران” قم که در اخبار برشمرده، به عنوان محلّ دستگیری امامانِ ظهور کرده از آن یاد می شود، یکی از اماکنی ست که مورد احترام برخی از شیعیان قرار دارد. سبب، آن است که بنا به روایاتی: «بیش از هزار سال پیش در شب سه شنبه ۱۷ ماه مبارک رمضان، فردى صالح به نام “حسن مثله جمکرانى” به دستور امام زمان (عجّل الله التّعالى فرجه الشّریف) فرا خوانده می شود. وى در همین مکان فعلىِ مسجد، حضرت را با جمعى از همراهان ملاقات کرده و دستور بناى مسجد با تشریفات خاص را دریافت مى‌کند. حسن مثله، براى اجراى این امر اقدام؛ و این مسجدِ مبارک را بنا بر جزییّاتِ اوامر حضرت مهدى (عجل الله تعالى فرجه الشریف) احداث نمود».

نوروزِ امسال، میزان استقبال مردم از حضور در حیطه ی این مسجد به قدری زیاد بود که به گفته ی “علی نیکان قمی”، مدیر اجرایی مسجد جمکران: «حدود سه هزار نیروی مرد و زن در این ایّام وظیفه ی خدمت رسانی به زائرین را در تمام ساعات شبانه روز بر عهده گرفتند و تمامی واحدهای مسجد در این ایّام به حالت آماده باش و فعّال، در خدمت میهمانان نوروزی شهر مقدس قم و مسجد مقدّس جمکران بوده اند».

مسجد جمکران مسجدی است که حتی آیت الله خمینی هم حاضر نشد برای “زیارت” به آنجا رود. آیت الله توسلی، از اعضای دفتر رهبر فقید جمهوری اسلامی، آیت الله خمینی، و نیز چند تن از اعضای مجمع روحانیون مبارز تاکید کرده و گزارش داده اند: «پس از سال ۴۲ که امام برای تشکر از مردم قم به این شهر می رود، حاضر به قرائت نماز در این مسجد با نام امام زمان نمی شود.»

مسیح مهاجری، مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی نیز در نیمه نخست دهه ۸۰ در چند مکتوب در این روزنامه به انتقاد از رواج خرافات در مورد این مسجد پرداخت. وی سال ۹۰ در اظهارنظری گفت: «من طلبه که بودم جمکران را چیزی بیشتر از یک مسجد اعتقاد نداشتیم و الآن هم نداریم اما عده‌ای در یک حدی بیشتر از این مسایل می‌گویند مسجد مقدس جمکران. ما می‌پرسیم مگر مساجد دیگر مقدس نیستند. فقط این یکی مقدس است. مسجد النبی مقدس نیست؟! مسجد‌الحرام مقدس نیست؟! مسجد کوفه مقدس نیست؟! چطور شما آن ها را نمی‌گویید مقدس فقط این را مقدس می‌گویید. متأسفانه در زبان بزرگان ما هم هست. ما در اوج این مسایل پارسال در روزنامه به صورت علمی سند این بحث را مطرح کردیم و ثابت کردیم که سند ندارد که امام زمان فرموده باشند.»

مسجد جمکران دارای چاهی ست که هر روز پذیرای صدها نامه از سمت شیعیان است. بدین علّت که در توصیه هایی آمده: «یکى از راه هاى توسّل به امام زمان (ع) نوشتن عریضه براى آن حضرت است. توسلی که اصل آن از مستحبّات در منابع دینی است. عریضه نویسی از سیره‌های بزرگان بوده، آثار و برکات شگفت‌انگیزی از آن ذکر شده‌است». روش این عریضه نویسی چنین است که «فرد، نامه اى خطاب به امام زمان(ع) با قواعدی که در کتب ادعیه ی معتبر درج شده، مى نویسد و پس از نوشتنِ درخواست خود، آن را در چاه آب یا آب جارى، نظیر رودخانه و جوى آب و یا برکه ی آب مى اندازد».

در تابلوی نصب شده بر بالای چاه مسجد جمکران، قید شده است: «این چاه، هیچ ویژه گی خاصّی ندارد»؛ امّا هم چنان که چنان است، مردمان بسیاری عریضه های خویش را به گمانِ آن که امام غایب، در آن چاه مأوایی دارد، به درونش می اندازند. بیرونِ چاه و در محوطه ی مسجد نیز عدّه ای در قالب امام زمان ظهور کرده، با مردم به رایزنی پرداخته و به حلّ مشکلات شان مشغول شده و سپس دستگیر شده اند. بیرون از مسجد و فرسنگ ها دورتر از آن نیز، رییس دولت و رییس حکومتی به نیابت از امام غایب، بر مردم حکمرانی می کنند.

این است احوالِ روزگاری که می گذرد، در سرزمینی که “مملکت امام زمان” خوانده می شود.

شهاب عموپور

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

19 نظر

 1. سلام بر نوری زاد
  شاید جز این هم انتظاری نبود.سپاس از التفاتی که کردی و میکنی هر چند به احتیاط…

   
 2. سلام نوری زاد عزیز
  دعوت از علما برای روشنگری در باب امام دوازدهم نتیجه ای داشت؟

  —————
  سلام کسرای خوب
  نخیر دوست من
  این مقوله ای که ورودش ای بسا بسادگی صورت پذیرد اما خروجش با کرامل الکاتبین است.
  با احترام

  .

   
 3. سلام بر نوری زاد گرامی
  یکم-البته که از این میدان بوی تند خون به هواست و من آگاه به شکنندگی موقعیت تو و بی شرافتی حریف در نعل وارو زدن هستم اما باری تو مرا بگو که کدام مجال اندیشه آزاد در سراسر این مرز پر گهر(!) هست که از خون دل و تن فرزندان آزاداندیش خردگرایش رنگین نیست؟ با این حال من آگاه به شکنندگی موقعیت تو و بی شرافتی حریف مدعی هستم…
  دوم-وعده کرده ای برای دعوت از علما.چه خوب اگر یک طلبه عالم در علوم اسلامی آن اندازه رادمرد باشد که بی طرفانه و بی اینکه دایه مهربان تر از مادر باشد به حال خلق و از هول گمراهی آنان در پی درز گرفتن هر موقف چالش انگیز اعتقادی، بی باکانه پای در میانه این گرداب هایل گذارد به امید تاباندن نور صبح بر تیرگی این شب تاریک!اما آیا تو با من هم رای نخواهی بود اگر بگویم خوشتر آن باشد که سر دلبران گفته آید در حدیث دیگران.لا جرم آخوند بودن پیش فرض هایی برای علمای ما در پی می آورد که صعوبت رستن از تنگنای آنها کم از برداشتن بیستون به تیشه نیست! آیا به راستی دلبستگی به مفاهیمی چون “خاندان عصمت و طهارت”،”منتقم خون حسین”،”منتقم خون زهرا”و…و دلبستگی های عاطفی که به تدریج از حدود عقل به در خواهد شد و نتیبجه ضروری این نظام تربیتی است تا چه میزان اجازه بی باک پریدن به شاهباز عقل خواهد داد؟حاصل اینکه شاید نیاز ما این است که تن و جان باورهامان را به تیغ واشکافی بی عطوفت اندیشمندان موثق و منصفی بسپاریم که بیرون از دایره تربیت موروثی ما بالیده اند…
  سوم-تو آدرس ای میل مرا در اختیار داری.آیا تقاضای گزافی خواهد بود اگر بخواهم چنانچه به منبع قابل دستیابی و موثقی در نت یا کوچه و بازار واقفی مرا نیز خبر دهی؟و یا اگر شعله نوری در کف خود نوری زادت هست مرا نیز دوستانه سهیم کنی، حتی اگر برای ساعتی شتابزده…؟

  ———————

  چه قلم نرم وناز وفهیمانه ای
  سپاس که چنین خوب نگاشته ای
  بجزآن یک خط آخرش که به من مربوط است
  با احترام

  .

   
 4. سلام نوری زاد عزیز
  با مطالعه کامل مقاله و کامنتها به نظرم رسید که شخص شما هم وجود مردی از تبار محمد امین را که هم نام اوست و بر اساس باور شیعی پس از امام حسن عسکری،حجت خدا و واسطه فیض است بر خلق الله و اداره امور عالم از جانب حق تعالی- بر اساس نور اول بودن- به او تفویض شده است،خرافه می انگارید.و شاید هم برداشت من از شما اشتباه است. به هر روی، غرضم این که آیا این امکان هست که نظرات آنان را که این آموزه ریشه دار و قدر قدرت شیعی را به یقین خرافه میدانند و مستند به شواهد علمی موثق به اثبات این معنا پرداخته اند و بی غرض ورزی و تنها از سر دلباختگی به زلال حقیقت معقول در این باب سخن رانده اند،در اینجا فراهم آورید؟امید دارم این با سیاست سایت شما و هدف فعالیتهای شما در تعارض نباشد. میدانید که دسترسی به نظرات منتقدین و مخالفین فرضیه وجود امام غایب-بر اساس منش حکومت-به این آسانی ها میسور نیست.شخصا تشنه آنم که بدانم آیا دیگرانی خلاف آن باورها که مرا با آنها پروریده اند،سخن مستدل و قابل اعتنایی آورده اند؟اما میدانید که آن مربی که معتقد است مطالعه منابعی که کتاب الغدیر با عنایت به آنها ایجاد شده برای عموم مردم نه تنها جایز نیست بلکه حرام است،به این راحتی اجازه نشر و حتی نشت(!) سخنان دیگر گون را نمی دهد.
  پس آیا مرا اجابت خواهی کرد؟…..

  —————-

  سلام کسرای گرامی
  ورود به این خواسته ی شما گرچه یک ضرورت بطئی است اما راه رفتن روی تیزی یک تیغ تیزاست. اگربتوانم نظرموافق برخی علما را جلب کنم شاید بشود با قدمهای آنان به این راه مخوف – یعنی نقد حضوروچرایی امام عصر(ع) ورود کرد
  با احترام

  .

   
 5. با سلام
  به این دوست عزیز و سایر دوستان هم عقیده با ایشان توصیه میکنم قبل از اظهار نظر قطعی و موکد، کمی هم مطالعه کنند. به عنوان مثال میتوان به آدرسهای زیر مراجعه کرد. البته دقت داشته باشید این مطالب تنها برای کسانی مفید است که سایر اعتقادات لازم را داشته باشند. مثلا اگر کسی با اصل دین مشکل دارد طبیعتا نمیتوان به او گفت که امام صادق اینچنین فرموده! و ابتدا باید به اعتقاداتی مانند توحید، نبوت، حجیت قرآن، حجیت قول و فعل معصوم و … پرداخت.
  http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=13266
  http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=13269
  http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=12001
  http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=maghalat&id=20

  —————-

  سلام دوست من
  سپاس ازشما که نشانی این مطالب را برای ما ارسال فرموده اید
  با احترام

  .

   
 6. جالب تر اينكه خود مسيحيها معتقد هستند كه مسيح را دفن كردند. ولي ما چون ميخواهيم قداست به أنها بدهيم تا پيغمبر خود را مقدس كنيم مي گوييم كه حضرت را خدا به أسمان برد////جالالخالق

   
 7. بر طبق حدیث متواتر از حضرت محمد (ص) پیشگوئی آینده حرام می باشد. معلوم نیست بر چه اساسی مردم این همه جعلیات بدون سند را در مورد ظهور باور دارند، ظهوری که هیچ اشاره ای در مورد آن در تنها نص صریح دین اسلام یعنی قرآن صورت نگرفته است. اگر قرار است امام زمانی باشد و تمامی دنیا را با ظهورش در جهت خواست خداوند زیرو رو نماید چرا نباید کوچکترین اشاره ای به این موضوع در قرآن صورت گیرد؟ با توجه به مشابهت داستانهای نقل شده در مورد ظهور امام زمان با اعتقادات مسیحیان در ظهور مسیح و حتی اعتقادات بودائیان و برخی ادیان بشری به نظر می رسد عقیده مهدویت از آنجا ناشی شده باشد. روحانیت ما هم در همین چند سال نشان داده که بیشتر تابع خواست عوام است و نه واقعیات تاریخی، و این ظهور منجی آسمانی چنانکه در دین مسیحیت بوقوع پیوست در اصل خواست عوام است نه خواست خداوند! که بتریج توسط روحانیانی که بیش از هر چیز از دست دادن موقعیتشان آنها را نگران می کند به اجبار پذیرفته شده است.

   
 8. یک: با مراجعه به یکی از کتب اربعه مورد استناد و تدریس در حوزه های علمیه{ اصول کافی} باب مورد نظر امام زمان آمده: بعد از فوت امام حسن عسگری چون تقسیم ارث ضرورت داشت دستور تفحص از تمامی موارد برای دستیبابی به حضور و یا وجود فرزندی از ایشان حتی انعقاد نطفه در ارحام همسر و کنیزان مشارالیه بجایی نرسید بنا بر این تمام اموال متعلق به امام یازدهم بین مادر و برادر ایشان تقسیم شد. دو: خالقی که رستاخیز موعود خود را برای لمس بهتر و موجه تر ، هر ساله در جهان تکرار میکند { تغییر فصول و عظمت جهان خلقت و زمین و بدن انسان با تمام پیچیدگیهای منحصر بفرد خود، بطور تمثیلی برای آگاهی ما انسانهاست که دلیل علمی وجود فردی که العیاذبالله تمام صفات خالق عالم را داراست!!! همه جا حاضر بودن!!! بررسی اعمال انسانها !!! تعیین روزی !!! و رسیدگی به نامه اعمال !!! و… را به او نسبت میدهند!!! } با این همه قدرت و عظمت پیشکار بی سند و واهی را برای چه منظوری باید بدین شکل خلق و حفظ نماید !؟ خیر با هیچ مدرک علمی و تاریخی و عقلی نه تنها مورد اثبات نیست ، بلکه سازندگان وجود واهی حسن مثله ! فقط قصدشان ایجاد دکان نان از دین خوری بوده و بس!!! که متاسفانه با افزایش مشکلات و معضلات در جامعه ای که مدیران نیرزش هم ساخته شده از همین نمد هستند ، انتفاع و بهره مندی از شش هفت میلیارد تومان از این مسجد است!!! امیدوار به آگاهی مردم و دوری از شرک و خرافات ،تنها راه انسداد این عوام فریبیهاست.

  ——————————-

  لطفا علمای اعلام پاسخ بگویند
  با احترام

  .

   
 9. من از امام زمان /// میخوام //// ی وب سایت راه بندازه و اعلام موضع کنه! مرزهای خودشو با جمهوری اسلامی مشخص کنه
  حق نداره سکوت کنه وقتی به نامش دارن تو سر مردم میزنن

   
 10. درود به اقای نوری زاد من از تمام مردم ایران خواهش میکنم در سایتها نام کتاب شیعه گری احمد کسروی را سرج کند تا ببینند چه بر سر ایران امده است این کتاب تمام حقایق فرقه شیعه را گفته است خدا با ماست روحت شاد بزرگ مرد ایران زمین

   
 11. نظر دهندگان محترم
  در این 34 سال پس از برانداختن استبداد سلطنتی بلائی بر سر ایران آوردیم که حد و حصری ندارد
  مثال:
  1 – امامان زمام ظهور میکنند، آن دسته که جزو خواص بی بصیرت هستند به زندان میروند و آندسته که از خواص با بصرت هستند تشویق میشوند!! پیشرفت و رکورد
  2 –همه طرفداران و خویشاوندان و حتی پسر شاه مستبد (رضا) و ساواکیها و خلاصه وابستگان به استبدادشاهی فراری به خارج که در سال 1357 مرده بودند ، دوباره زنده شده اند و هارتو پورت میکنند. جالب اینجاست که ما نه تنها – بعلت انداختن مملکت از چاله به چاه – پاسخی نداریم بلکه مجبوریم در پاره ا ئی از مواضع با آنها هم صدا شویم. پیشرفت و رکورد
  3 – دلار 70 ریال شد 40000 ریال – پیشرفت از این بهتر – رکورد زدن از این بهتر- پس ما پیشرفت کردیم ما رکورد زدیم
  4 – قرار بود آب و برق و اتوبوس مجانی شود! نان تافتان 2 ریالی شد 400 ریال !!!! پیشرفت و رکورد
  5 – قرار بود استقلال حاکم شود، التماس حاصل شد (گدائی در خانه چینی ها و روسها و کر ه شمالیها گویای این احوال است) پیشرفت و رکورد
  6 – قرار بود استبداد سلطنتی زمینی را حذف کنیم و جایش آزادی سیاسی بگماریم، اما جایش را با نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسمانی عوض نمودیم (مجری: مردم ایران) پیشرفت و رکورد
  7 – قرار بود دنیا و آخرتمان آباد شود و به اینها قانع نباشیم، دنیا ویران شد و آخرت را هم به باد دادیم (مذهب گریزی و دین گریزی در جامعه گواه است) پیشرفت و رکورد
  8 – قرار بود حکومت له مستضعفین زمین راه بندازیم، حکومت له امت (خواص با بصیرت، خودیها، اقوام و برادران و دامادها ووو) بنا نمودیم. پیشرفت و رکورد
  9 – قرار بود همه ملت از چشم قانون یک نواخت دیده شوند، اما ملت تبدیل شد به خودی (امت) و ناخودی (ملت) پیشرفت و رکورد
  10 – قرار بود قوای سه گانه ائی مستقل و بر آمده از مردم و برای مردم تشکیل دهیم، پیشرفت و رکورد دراین مورد رو میخواهی بدونی؛ فقط کافی سوار یک تاکسی یا اتوبوس یا مترو بشی تا از چهره و حرفها و رفتار ملت ببینید.
  11 – قرار بود عدالت اجتماعی بر قرار کنیم، عدالت انفرادی بر قرار کردیم. پیشرفت و رکورد
  12- تعداد ایرانیان آواره در جهان – بعلت عدم تحمل اوضاع کشور – از زیر 50000 نفر قبل از سال 1357 به بالای 6000000نفر – وای چه پیشرفتی چه رکوردی
  13 – در زمان استبداد شاهی یکی دوتا خودرو سازی مونتاژ داشتیم آما حالا بالای 45 تا – اینو میگن پیشرفت و رکورد زدن
  14 – در زمان استبداد شاهی 34000000 جمعیت داشتیم حالا 75000000 نفر- خدایا این همه پیشرفت و رکورد زنیو ادم بره به کی بگه
  خلاصه اینکه ما پیشرفت کردم و رکورد زدیم
  به امید روزی که عقل و خرد و اندیشه در همه ایرانیان به حد اعلا برسد
  مهدی

   
 12. ان قلاب کردیم نه انقلاب

   
 13. حکایت است حکایت است

  حکایت از جنایت است
  حکایت از شقاوت است
  حکایت از رزالت است
  حکایت از جهالت است
  حکایت از شناعت است
  حکایت ازسفاهت است
  حکایت از فضاحت است
  حکایت از جنایت با جاشنی فقاهت و دیانت است

   
 14. سلام جناب نوری زاد …

  من یه سوال دارم :
  شما فکر می کنی اگر میر حسین موسوی کمی از مواضع بحقشان به مصلحت کوتاه می آمدند تا حبس نشوند بهتر نبود ؟؟؟؟؟

  نظر شما چیه ؟؟

  این روزا همه ناامیدن کسل و ناراحت …جالبه که حتی خود حکومت هم این روزا حال خوبی نداره .. نمی خوام خرافه گرایانه حرف بزنم

  اما بعضی وقتا فکر می کنم همه ی ما طلسم شده ایم …

   
 15. این خرافات است که بر ما مردم حکومت می کند.

   
 16. هیچ سندی عقلی-قرآنی نیست که بشه خود امام زمانو ثابت کرد؛ باز جای سوال که آقای “مسیح مهاجری در آخر صحبت میگویند که ” امام زمان فرموده باشند…! “. نمی دونم چرا اینقدر به چیزای عجیب اهمیت میدیم ولی به خود خالقی که تمام هستی را آفریده نه…!
  .
  با سند عقل و بحث وگفتگو با بزرگان! مملکت صحبت میکنی ولی آنها جواب و برنامه ریزی مملکتو با خرافات و شایدم اعتقادات شخصی شون جواب میدند.خیلی زشت…؟ نشان دهنده ی بی خردی ست.متاسفانه

   
 17. من از كساني كه هنوز معتقد هستند كه امامان شفا ميدهند يك سؤال دارم، هيچ دولتي به اندازه دولت احمدي نژاد خرافه گو و خرافه پر ور نبوده و هيچ رهبري به اندازه أقاي خانمه أي از ناداني و عقب ماندگي ذهني طرفدارانش سود نبرده و سعيشان هم همين بوده كه مردم را به خرافه و دروع سوق دهند. براي نمونه در مقابل دروغي كه گفته شد كه موقع تولد يا علي گفته اند ، ايشان سكوت كردند درست مثل سكوتي كه أقاي خميني كردند وقتي گفتند عكس أما م تو ماهه و ميديدند مردم دسته دسته بالاي كوه و بلندي ميروند تا ايشان را در ماه ببينند ولي يك كلمه نگفتند مردم اينها دروغ است. حالا در اين ٢٤ سال سلطنت ايشان ويا در ٨ سال رياست احمدي نژاد ، با داشتن صدها دور بين و هزاران خبرنگار و صد ها هزار بيمار زنجير شده به بابالمراد أمام رضا ، يكي از اينها نبايد شفا پيدا ميكرد تا صدا سيما نشأن دهد ؟ تا رژيم حد أكثر استفاده را از اين مسيله ببرد؟!!!!! بياييم واقع بين باشيم و تمام اون نقل قولها يي كه مي كنند كه فلان عالم طي عرض مي كرده و بهمان ايتالله كفشهاش جلوي پاش جفت ميشدند و فلان شيخ غذاش را بخشيد ولي از بهشت جبريل براش غذا أورد را دور بريزيم و به علمانمان احترام واقعي و بدون إفراط كنيم.

   
 18. در حالیکه بیش از سیصد هزار عالم و طلبه برای کسب نیابت آن حضرت صف کشیده اند ، مگر کسی میتواند ادعای ظهور کند .

   
 19. .بیرون از مسجد و فرسنگ ها دورتر از آن نیز، رییس دولت و رییس حکومتی به نیابت از امام غایب، بر مردم حکمرانی می کنند.
  واقعا جمله كاملا درست و رسايي مي باشد.
  اين خرافات است كه بر ما مردم حكومت مي كند.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0921 seconds.