سر تیتر خبرها
همچنان ستار بهشتی!

همچنان ستار بهشتی!

سلام به مادر ستار بهشتی. سلام به او که پیراهن خونین پسرش را پرچم کرده و از این خانه به آن خانه سر می زند تا مگر آشنایی بیابد تا او را در این گذرگاه مخوف همراهی کند.

ستار بهشتی را به تلخ ترین شکل ممکن در پس پستوهای مخوف خود کشته اند و اکنون برای بدر بردن قاتلان و مقصران از مخمصه ی قصاص،  دست به دامن گله ای از گوسفندان مجلس شده اند تا در تحقیق و تفحص خائنانه ی خود ضرب و شتم وحشیانه ی ستار را به: “مرگ ناشی از شوک” بزک کنند و از ریسمان فردا و پس فردا بیاویزند. راه دور نروید. من قاتلان ستار بهشتی را می شناسم. و تردیدی در این شناسایی ندارم:

مقتول : ستار بهشتی

جرم: وبلاگ نویسی، با روزانه  حدوداً ده نفر بازدید کننده.

قاتل: بیت مکرم رهبری، که مفهوم آزادی را در پس پستوهای مخوف سپاه و اطلاعات و دستگاه قضا آنگونه که خود بدان متمایل است معنا می کند. پیشنهاد می کنم نسخه ای از فیلم بازجویی از همسر سعید امامی را در یک طاق نصرت جای دهند تا بزرگان بیت رهبری هر صبح و شام از زیر آن عبور کنند و قدوم مبارک خود را به برکت محتوای آن فیلم اقتدار بخشند.

قاتل: شیخ حیدر مصلحی و حواریون صاحب نامش شیخ علی فلاحیان و شیخ روح الله حسینیان و شیخ مصطفی پورمحمدی، که اگر بنا بر افشای قاتلان ستاربهشتی باشد، ای خدا، چه خونهای بناحقی که پرپر زنان مطالبه ی حقوق  تباه شده ی خود را نخواهند کرد.

قاتل: شیخ حسین تائب، که  پشت درهای بسته ی سپاه، چه عاطفه ها و چه دودمانها و چه خونهایی را تباه کرده.  و چه اموالی را حریصانه مصادره و بالا کشیده.

قاتل: شیخ  صادق لاریجانی. که در یک قلم: فی الفور چند جوان زورگیر را ناجوانمردانه کشت اما در قصاص قاتلان ستار بهشتی تا گلو در گل فرو مانده و توان بیرون خزیدن از خفت این ظلم آشکار را ندارد.

قاتل: بلا استثنا همه ی نمایندگان مجلس که با چشمان دریده ی خود جاری شدن خون این جوان بی گناه را دیدند و از ترس هیولاهای وزارت اطلاعات و از ترس هیولاهای سپاه نطق شان کور شد. من مانده ام که داستان برآمدن “مدرّس” بیش از آنکه مرهون شجاعت خود مدرّس باشد، مدیون سعه ی صدر رضاخان است وگرنه مگر رضاخان نمی توانست مثل اطلاعات و سپاه خودمان دودمانها را به باد بدهد و در پس پستوهای دکان مخوفش خون ها بریزد. بی آنکه صدای ناله ی مدرس و صد تا مثل او بگوش احدالناسی برسد.

قاتل: مردمی که مثل مردگان به تماشا نشستند و  نحوه ی پرپرشدن ستار را بهم خبر دادند و از سر افسوس سر تکان دادند.

و سخن پایانی من:

سلام به مادر ستار بهشتی. سلام به او که پیراهن خونین پسرش را پرچم کرده و از این خانه به آن خانه سر می زند تا مگر آشنایی بیابد تا او را در این گذرگاه مخوف همراهی کند. آهای مادر، شرم بر من که تو تنهایی. شرم بر من که خون پسرت بی مخاطب مانده. شرم بر من که هیمنه ی دستگاه های اسلامی ما در وارسی حق تو به تب و لرز افتاده. شرم بر من که تو را در این مسیر مخوف تنها گذارده ام. سلام به ستار تو و خون او که بی پاسخ مانده. سلام به پرچمی که افراشته ای. و سلام به روزی که شرمگنانه در برابرت به زانو درافتیم و از تو طلب بخشایش کنیم. و سلام به روزی که در مسیر حق خواهیِ تو و همه ی مادران و پدران و فرزندان چشم به راه، با تو و دیگرانی چون تو همراه شویم. و سلام به روزی که چهارستون ظلم را در این ملک فرو ریزیم و هرتکه اش را به موزه ای بسپاریم.

محمد نوری زاد
هجدهم اسفندماه سال نود و یک

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

43 نظر

 1. ستار بهشتی یک قهرمان بود یک قهرمان شجاع وبلاگ نویس درود بر تو ستار جان
  به امید آزادی
  پاینده ایران

   
 2. با درود های فراوان به مادر داغدار ستار بهشتی
  خواهش میکنم استفاده از ادبیات مذهبی عاشورایی را فراموش کنید. با همین واژگان علی اکبر زینب حسین و علی به اینجا رسیده ایم. لابد قرار است در آینده عده ایی دیگر پرچم دار زینب و علی و علی اکبر بشوند و با همان پرچم بر گرده ی ما سوار بشوند. اگر حسین علی و زینب اینه که آخرش برسیم به ولایت و سلطنت فقیه… خوب بهتر که ……
  چی بگم اقای نوری زاد عزیز؟
  شرمگین روزی هستم که بالاخره طاقتشون طاق بشه بیان شمارو دوباره بگیرن و ببرن و ما هم بزرگترین تلاشمون اطلاع رسانی در فیسبوک بشه.
  من شهامت شمارو تحسین میکنم . شما یک روزی از اونا بودی عمله جور و ظلم و ستم بودی اما چنان شجاع بودی که وجدانت پیروزت کرد.
  من ضد مذهب نیستم نوریزاد عزیز اما از حکومت مذهبی بیزارم. حکومت مذهبی همینه که به نام دین دنیا را بر مردمان حرام کرده اند و زندگیمان را به جهنم سوزان تبدیل کرده اند.
  زنده باد ایران آزاد از قید جهل و خرافه
  زنده باد ایران آباد آزاد و سرافراز

   
 3. جناب نوری زاد عزیز، خسته نباشید!
  همواره من بر این باورم که اگر انفلاب نشده بود، شاید خواب خرگوشی ما، هزار و چهار صد سال دیگر هم به درازا می کشید.

   
 4. من خيلي بدم اومد كه ما- مردم رو هم جزو قاتل ها معرفي كرده! وجود ستار بهشتي خودش اثباتي هست كه بين او و ما- مردم عادي با شماهاي عاشق ولايت حضرت آقا (كه در اظهار و اثبات محبت و اخلاص و تا… بندگي) اقيانوسها فاصله بوده و هست. من هم با مردم نق و فحش ميدهيم… نان دو خانواده رو ميدم… پسرم كه مهندس هست بيكار هست … بارها بندگي شركتها رو كرده و حقوقش رو خوردند و گفتند دولت به ما پول نميده….! اما مطمئنم كه فرزند شما با سه سوت كار برايش هست. شماها اصلاح طلبان بوديد كه ذهن و فكر و منش ما رو به ايست و حيرت كشونديد… و هنوز هم هستند كه چنين مي كنند. مومنين رانت دوست همسايه و محله و … همچنان فعال رانت منشي خود هستند… و ما- مردم از بخت خوشمان رانت دوست و رانت خوار نيستيم. شبكه مومنين رانت باز همه جا هست و خوش نقش سپر محافظ حكومت فاسد را بازي مي كنند. شما با مردم نيستيد… نه خود را گول بزنيد و نه ما- مردم را! ما حتي در ته صف هم قاتل نيستيم شما چطور!؟
  هنوز چند نفرتان قتل عام شكوهمند را دوران طلايي امام ميدانيد….!؟
  ما- مردم اصلا مديون تان نيستيم لطفا دچار توهم نشويد…

   
 5. جناب آقای نوریزاد لطفاً توضیح دهید چرا شما را این قدر آزاد گذاشته اند آخه تو این مملکت هر کی حرف حساب میزنه نهایت تا سال بعد بیشتر زنده نمیمونه اما ماشااله شما رو کاری ندارند چه جوریه ؟ لطفاً توضیح بدین

   
 6. و چه صعه سدری دارد رهبر که از میان 70 میلیون تن تنها نوریزاد را آزاد گذاشته است…

   
 7. vaghty gazialgozate in mamleket yek shekh bisavad bashad entezari joz in nist magar emam khomini negoft ke ma rohaniha be masajed baz migardim .

   
 8. نوری زاد عزیز و گرامی
  جانا که سخن از دل ما می گویی.

  آقای نوری زاد عزیز یک پیشنهاد داشتم که به نظرم قابل تامل میباشد. هر ماه یا هر هفته در یک روز و ساعت مشخص برای نشان دادن امید و اتحاد مردم یک عدد عود روشن کنیم تا بوی عطرش تمام ایران را بگیرد مطمئنم بوی عطر آن به تاریکخانه های فراوانی نیز خواهد رسید و برای آمران ظلم و ستم این عطر بسیار سوزناک خواهد بود. و برای عزیزان دربند و مردم ما دلنشین و امیدوار کننده. می توان اولین وعده روشن کردن عود را شب چهارشنبه سوری یا اول سال یا … تعیین کرد . این کار خطری هم برای کسی ندارد و به راحتی امکان پذیر است. یا حق

   
 9. مجید ازنروژ

  سلام استاد بزرگوار

  خیلی ممنونم که خبر سلامتیتان را به من رساندید ..

  استاد عزیزم ما انسانهای مهاجر به دو دلیل واقعی نیاز به ارتباطات سالم و سیاسی > امآ غیر تشکیلاتی و گروهی < داریم

  خواه ناخواه ما قشری از جامعه ایران در بند تحجر هستیم … هرکدام از ما شاهد اعدام هزاران نگاه ها و جسم های اعدام شده هستیم

  پس بر ما واجب است که وارثین لایق و سرفراز باشیم … چون هرکدام از شهدا ستاره ای هستنند در آسمان و همواره ناظر بر عهد و پیمان ما

  همه عمر را عاشق بوده ام .. ستاره گان و ماه و خورشید و کهکشان شاهد اند

  اما پرشور ترین عشقم … عشق به جامعه محروم و فقیر بوده و هست و خواهد بود

  عشقی که تنها هنر من است…

  گاهی اوقات فکر می کنم از چنین رحمی من خارج شدم … و دستهای چنین عشقی مرا پروراند

  یاد و خاطره آن همه صداقت ها و دلاوری ها و عشقهایی که نشکفته پرپر شدند لحظه ای خیالم را راحت نمی گذارد

  روزها و شبها بدنبال پیدا کردن ردی از آنها هستم

  تمام وجودم بوسهء شده که همواره نثار انسان های پاک و صادق می کنم از می سر تا ناخن پایشان

  آری آنان زندگی را جرعه جرعه سرکشیدند
  و ترس را تا پشت مرزهای زمان پس راندند

  آنان به مرگ بها ندادند

  آنان تا آخرین گلوله جنگیدند

  آنان با آخرین گلوله خود … مردند

  نمی دانم آنها شیر از کدام ماده پلنگی خورده بودند….!!!

  دوستتان دارم و سلامم نثارتان باد

  مجید – نروژ

  اینها بچه های افریقایی در شهر روندا هستند . که هفت بچه را من با اجازه شما سالیان سال است که سرپرستی آنها بنام من است و هر ماه برای هر بچه 30 یورو ارسال میکنم .. خیلی دوستشان دارم . سالی یک بار به دیدن شان به افریقا میروم

   
 10. جناب نوریزاد بی انصافیست که رضا شاه کبیر را با این اخوندها مقایسه کنیم ////مخالفت رضا شاه کبیر بامدرس به این لحاظ بود که چون رضا شاه فرد روشن بینی بودند می دانستند که مدرس می خواهد کشور را به روزی بیندازد که اکنون این اخوندها انداخته اند ///

   
 11. جناب شیرازی
  با درود براین و درود بر آن 1000000000 سال دیگر هم همین آش است و همین کاسه. جناب شیرازی اگر علم واهل مطالعه هستی حد اقل اطارفیان خود را روشن کن و اگر بتوانی چند نفر در سال را از خرافاتی که گرفتارش است نجات دهی آنوقت در شعارهایت خود به خود نشان داده خواهد شد که داری کاری برای جامعه گرفتارت میکنی.
  پاینده ایران
  حسین

   
 12. جناب مهدی
  اینها همه که گفتی درست است ولی خاصیت شعاریش بیشتر از عمل است. دوست گرام احساسی نشویم بهتر است. دفع هر دردی بلائی یا گرفتارئی داروی تلخ نیاز دارد. متاسفانه در کشور ایران به جرات میتوان گفت که فرهنگ همگان بیمار میباشد. دوست گرام امروز ه خوشبختانه دست رسی به اطلاعات ساده تر از قبل است ولی نگاهی اجمالی به جامعه بیندازید و ببینید که فرهنگ بیمار چگونه از اطلاعات بهره میبرد!!.چرا، جون داروی تلخ رفع بلا را هر از چند گاهی فردی یا دانسته یا ندانسته میخورد وهمه گیر نیست. با جامعه ا ئی با فرهنگ غنی و زمینی که گوسفند صفت نیستند نمیتوان و نمیشود گوسفند وار برخورد کرد و هر زمان که گوسفند چران اراده کند گوسفندی را به سلاخی ببرد.
  پاینده ایران
  حسین

   
 13. آقاي نوري زاد چه كنم كه هرگاه جملات شما را ميخوانم اشك مهلتم نميدهد؟
  بزرگمرد كلمه كلمه تورا عين حق و حقيقت ميبينم ، همان نوري كه براستي برازنده توست.
  آقاي نوري زاد من شرمنده مادر ستارم من شرمنده مادر مصطفي و ندا هستم كه من زنده ام
  من در ذلت زندگي ميكنم اما عزيزان آنها پركشيده اند
  آقاي نوري زاد كاش نبودم،كاش در يكي از همان روزهاي آتش و خون من هم رفته بودم،
  آقاي نوري زاد… :((

   
 14. با سلام بر خوانندگان
  این بنده خدا ستار بهشتی چون خواست بفهمد در ایران گرفتار در بند خرافات چه میگذرد توسط مروجین نفهمی و خرافات به قتل رسید. به نظر اینجانب با وجود خرافاتیان اکثریتی در ایران و تا زمانی که مردم ایران ملت ایران نشوند و همچنان امت ا. ل.م باشند همین آش و همین کاسه خواهد بود. بعقیده اینجانب فرق ملت و امت در این است که ملت انسانهائی هستند که در راه رسیدن به هدف (ترقی و پیشرفت و بهتر زندگی نمودن) سعی بر تدوین قوانین زمینی و بشری – که قابل به روز شدن میباشد – میکنند و مسئولیت اعمال خود را به گردن میگیرند و آزادانه خدمتگذارانی پاسخگو و مسئولیت پذیر و زمینی را برای مدتی محدود به خدمت میگمارند (از قدیم به درستی گفتند آب در یک جا بماند میگندد) تا امورات مملکت و ملت را بر پایه عقل و درایت و خرد و قوانین زمینی مورد تائید اکثریت با حفظ حقوق کامل اقلیت اداره کند، و اما امت انسانهائی هستند که در راه رسیدن به مسلط نمودن ایدولوژی خود با تفکرحفظ ایدولوژی و نظام ایدولوگ از اوجب واجبات است دست به هر کاری میزنند و از انجام هیچ عملی غیر انسانی امتناع نمیکنند.
  اگر کتاب قلعه حیوانات جورج اورول را مطالعه کرده باشید حتما به این قسمت برخورد کرده اید که وقتی مسئولین توسط امت مورد سوال قرار میگیرند که چطور شیر خوردن برای امت حرام است ولی برای والایان حلال است پاسخ میگیرند که ما شیر مینوشیم که بتوانیم سالم بمانیم و خوب فکر کنیم تا خوب به امورات امت برسیم. امت بیچاره گفتند این که در متن 7 ماده ائی قانون اول انقلاب نبود در حالی که پاسخ تفسیر آن قوانین با والی است نه با امت را میشنیدند شش دنگ حواسشان به غرش و نگاه خشمانه سگهای از بچگی تربیت شده والی بود. خلاصه توصیه میکنم هر کس این کتاب را نخوانده حتما بخواند زیرا مانند فیلم سه بعدی خواننده احساس میکند که در صحنه است و همه اتفاقات دارد برای او واقعا اتفاق میافتد.
  پاینده ایران
  حسین

   
 15. سرباز ایران

  درود
  جناب نوری زاد ، اگه مهدی موعود وجود داره، چرا اعلام موضع نمیکنه در قبال اعمالی که این رژیم به بهانه امام زمان میکنه؟! ی بیانیه ای، فایل صوتی یا تصویری ای منتشر کنه و مرزهای خودشو با این رژیم مشخص کنه!

  والا من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که /////

   
 16. 1- درود بر شرفت مرد بزرگ
  2- واقعا بخاطر این مادر و سایر مادران و بخاطر تمام آزادگان و شجاعان دربند چون دکتر خزعلی . قدیانی . تاجزاده . نسرین ستوده و ………..
  شرمنده ایم . شرمنده و خجل هم هستیم که ///// و رئیس قوه قضائیه این مملکت شیخک بی سواد و حقوق ندانی چون لاریجانی است

   
 17. گنجشکی با عجله و تمام توان به آتش نزدیک می شد
  و برمی گشت !

  پرسیدند :
  چه می کنی ؟
  پاسخ داد :
  در این نزدیکی چشمه آبی هست و من مرتب نوک خود را پر از آب می کنم و آن را روی آتش می ریزم …
  گفتند :
  حجم آتش در مقایسه با آبی که تو می آوری بسیار زیاد است
  و این آب فایده ای ندارد

  گفت :

  شاید نتوانم آتش را خاموش کنم ،
  اما آن هنگام که خداوند می پرسد :
  زمانی که دوستت در آتش می سوخت تو چه کردی ؟
  پاسخ میدم :

  هر آنچه از من بر می آمد !!

  من رمز پیروزی را نمیدانم. شاید همین راهی که گنجشک کوچولوی ما اقای نوری زاد میره باشه, اما رمز شکست رو خیلی خوب میدونم و ان هم سکوت در مقابل ظالمه

   
 18. بزرگترین دستاورد “جمهوری اسلامی”

  تخریب روند صنعتی شدن مملکت که با همه کاستیهایش ایران را بسوی یک کشور صنعتی میبرد تا نه تنها مصرف کننده بنجل های چینی نباشیم بلکه خود صادر کننده تولیدات صنعتی به جهان باشیم . درآمد سرانه ما امروز در کل 13000دلار است،11% کشاورزی50 % خدمات و تنها 38% آن متعلق به بخش صنایع است که آن هم عمده آن استخراج داریی های مملکت چو ن معادن و نفت است که متعلق به بی نهایت نسل آینده است که با بی شرمی از آن نسلها دزدیده میشود . در این میان بخش تولیدات پس از سی و چهار سال و دوبرابر شدن جمعیت رشد نداشته است که هیچ بلکه آنچه از سال 57 تحویل اسلامیون داده شد نیز در فساد و عدم امنیت در این رژیم ویران شده است.

  عباسعلی فتاح

   
 19. اقای نوریزاد شرم بر هم ما که اسممانرامردکذاشتیم ولی ازمادر ستار بهشتی شیر زنی که در مقابل اینها ایستاده یادنمیگیریم

   
 20. درود به اقای نوری زاد من هم یک روز این حرف ستار به خیلی ها زدم خیلی ها افسوس خوردن و ناراحت شدن و اکثرا گفتند بچه جان تو هم میکشند و میمیری و من گفتم شما ها دلتان خوش هست که زنده هستید ستار یک ادم بیدار بود و هوشیار و حقش نبود کشته شود چون این انقلاب 34 سال پیش برای همه مخصوصا خانواده کم درامد بود و باید حرف دل همه را شنید ثروتمند و فقیر هم ندارد نباید در ایران برای نظر دادن کشته شود مشکل وقتی بوجود میاد باید کسی بگوید تا ان حل شود و کسی که کارمند یا رهبر و یا رییس جمهور میشود به نظر ان فرد گوش دهند اخه کسی از کسی بالاتر نیست جامعه همان کانون خانواده هست خود من روزی هزار بار کار های پدرم میبینم و ان هم کارهای من اشتباهی باشد با هم رفعش میکنیم و کارت اشپسخانه که تو دل هم نمیکنیم برای همین خاطر هست که میگویم جامعه باید مثل خانواده ادم باشد ستار هم مثل ما و شما اقای نوریزاد مشکلهای جامعه دید و خواست رفع بشه و انها چکار کردن جنازه این مرد به مادرش دادن حالا هیچ نهادی نمیگه حتی رهبری این خونش به نا حق ریخته شده و باید مسببانش دستگیر وراهی زندان شود ما نمیخواهیم کسی به دار کشیده شود فقط میخواهم قانون اجرا شود و بعد از این مادر دل جویی کنند ما از این جماعت دیکتاتور اینها رو نمیبینیم امیدواریم که روزی حق به حق دار برسه و قانون برای همه اجرا شود تا ان روز زنده ایم وزندگی میکنم ستار مطمن باش خونت پایمال نخواهد شد ومادرت روزی ستارهای بی شماری را در کنار خود خواهت داشت روحت شاد راهت ادامه دار مرد بزگ ایران زمین

   
 21. سلام استاد ارجمندم . امیدوارم امروز دادگاهی که فرمودید برایتان دردسر مجددی درست نکرده باشد . امروز مقاله ای را از اقای مجید محمدی در سایت صدای امریکا دیدم به این عنوان : ایرانیان؛ مردمانی که «آرزوهایشان به بردگی کشیده شده‌است» ….به شما پیشنهاد میکنم نگاهی به نوشته ایشان داشته باشید چقدر زیبا موضوع را بررسی و تجزیه تحلیل کردند . من مدتیست که ساکن مالزیم اولین چیزی که دیدم همین خشمگین بودن ما و شاد بودنهای انها در مقایسه با هم بود . مالزیاییها بسیار ارام و محجوب و متعادلند مثلا در طی این چند سال شاید باورتان نشود حتی یک بار زد و خورد و یا حتی بوق زدنی را در خیابان مشاهده نکردم ولی در ایران همه عصبیند . در مالزی همه از پروژه و باز پروژه و باز پروژه حرف میزنند از نخست وزیر تا همه سردمداران و همه کارشناسان و همه مقامات و در ایران همه از دشمن و مرگ بر این و اون حرف میزنیم . امسال مالزی در بلوک کشورهای پیشرفته ( و نه در حال توسعه ) قرار گرفت و با درامد سرانه بسیار بالا در لیست بیست کشور اول در جوارش سنگاپور که از لحاظ وسعت نصف قشم ما هست بالاترین درامد سرانه پس از قطر را در دنیا دارد ….سی و پنج درصد سنگاپوریها میلیونرند !!! این اماری هست که تعجب بر انگیز است ….و اما ما در پی زنده باد و مرده باد و شعارهای همچنان انقلابی رنگ و رورفته هستیم . اقای یزدی به احمدی نژاد التیماتوم داد که در مسایل مذهبی مداخله نکند …ای کاش اقایان که حتی اگر یک پروفسور تاریخ یا فلسفه هم در بخشی از تاریخ صحبتی داشته باشد که به نحوی با اسلام مرتبط باشد فورا عدم مداخله ان استاد را تجویز میکنند خود نیز در همه امور سیاسی – اقتصادی – زنان و زایمان و بهداشت و ….و روانشناسی مداخله گری را کنار گذاشته و کار را به کاردان و متخصص میسپردند . اقای مصباح از اینکه خود را ایرانی بدانیم خشمگینند که صد البته دلیلش ان است که پاسخ پولهای از دست رفته ملت ایران را از حاکمان نخواسته و اسلامی و جهانی فکر کنیم ولی حضرت ایشان خوب است به همه ایه الله های عمامه سیاه و شال سبز بند و یا چفیه به گردن هم همین نصیحت را کرده که تبار و ملیت نباید جای وحدت اسلامی را بگیرد و از این نمادهای عصر حجری دست بردارید !!! بگذریم این همه حکایت میخ اهنیست و سندان ….باز هم ارزو میکنم دادگاه شما منجر به مشکلی برای شما و خانواده محترمتان نشود . با احترام . برنا

   
 22. ایران ما در طول تاریخ چند هزار ساله خودش بیشمار شهید داشته که حاضر شدن از جونشون بگذرن. همه اش هم در جهت این بوده که ایران یه رنگ خوشی ببینه، یه روی آرامشی آسایشی ببینه یا از زیر بار یه نکبتی یه فلاکتی خلاصی پیدا کنه، اما در جنگ 8 ساله این معنا عوض شد لااقل برای اکثر شهدا عوض شد، جانفشانی رنگ دین گرفت. امام خمینی پیدا شد اسلام و خدا و همه مقدسات رو آورد وسط تا یه تخم دو زرده ای مثل نظام ما رو مستقر کنه. طوری شد که انگیزه شهدا اول اسلام بود بعد چیزای دیگه، تو بگو انگیزه عراقی ها هم که اول اسلام بود! به قول اون دیالوگ معروف “نجات سرباز راین” اگه خدا با ماست پس کی با اوناست؟! کسی مثل عموی من می خواست بره جبهه که فقط شهید بشه نه هیچ چیز دیگه. عده ای از بچه های ارتش یا از اقلیتها، اینها، انگیزه خود ایران رو داشتند اما اکثر بسیجیها اونجوری که سن من قد میده می رفتن تا اسلام در خطر نباشه یا مثلاً امام تنها نباشه یا مثلاً پرچم لا اله الا الله رو در سراسر گیتی به اهتزاز در بیارن یا جنگ جنگ تا رفع فتنه از جهان و از این حرفا. حالا کلی از اون سالهای تلخ و شیرین می گذره، من هم چیزایی یادمه، تشییع جنازه های هر هفته از بیمارستان شهر، اعزام بچه ها از محل، بدرقه رزمنده ها از میدون شهر و محوطه سپاه… بگذریم
  اما وضعیتی که امروز هست اینه که حکومت داره آدم می کشه چون ما برای این حکومت یعنی نظام جمهوری اسلامی این همه شهید دادیم غلط می کنی نمی خوایش! من می گم حکومت مال مردمه، اگر اکثریت مردم بخوان خدا حاکم باشه خیلی خب باشه، اما اگر نخوان نباید باشه، نباید باشه. من خونه پرشو گفتم، بالاتر از این که نیست. اگر اکثریت مردم، زمان جنگ، اسلام رو می خواستن یا حکومت اسلامی می خواستن الان معلوم نیست، چون ماهیت مادی طلبانه دین و حکومت دینی برای خیلی ها پس از 33 سال حکومت محرز شده، الان چرا آدم می کشین؟ چرا مثل بچه آدم مراجعه به آرای عمومی نمی کنین؟ چرا نمایش های خیابانی راه میندازین برای اینکه بگین اکثریت با ماست! به نظر من همه این کشته ها دنباله همون شهدای جنگ هستن، شهدای وطن، شهید برای آبادی ایران، آزادی ایران، سربلندی ایران. ازاین به بعد هم باید یاد بگیریم بدون کشتن یا کشته شدن مملکتو اداره کنیم. پس عقلو واسه چی گذاشتن؟

   
 23. آقای نوری زاد چی کار کنیم؟؟ فکر میکنم حکومت از وضع جدید موجود چندان هم ناراضی نیست!! و ساده لوحانه نیست اگر بگوییم خود در تنگ کردن معیشت مردم نقش بازی میکند.خود من فقط به این میتون فکر کنم که چه جوری هزینه هامو تامین کنم و ان قدر به سیر کردن و تامین خرج و مخارج مشغولم که فرصتی نیست به اعتراض و خروشیدن فکر کنم وخیلیا مثل من. شاید اگه شاه هم مردمو تو انواع محرومیت های اجتماعی و فرهنگی قرار میداد مردم دیگه فرصتی نداشتن تا انقلاب کنن!! منم از خودم بدم میاد که ستار بهشتی ها و خیلی چیزای دیگه رو فراموش کردم.ولی خوب میگید با این وضع چی کار کنیم؟؟

   
 24. آقای نوری زاد چی کار کنیم؟؟ فکر میکنم حکومت از وضع جدید موجود چندان هم ناراضی نیست!! و ساده لوحانه نیست اگر بگوییم خود در تنگ کردن معیشت مردم نقش بازی میکند.خود من فقط به این میتون فکر کنم که چه جوری هزینه هامو تامین کنم و ان قدر به سیر کردن و تامین خرج و مخارج مشغولم که فرصتی نیست به اعتراض و خروشیدن فکر کنم وخیلیا مثل من. شاید اگه شاه هم مردمو تو مضیقه اوناع محرومیت های اجتماعی و فرهنگی قرار میداد مردم دیگه فرصتی نداشتن تا انقلاب کنن!! منم از خودم بدم میاد که ستار بهشتی ها و خیلی چیزای دیگه رو فراموش کردم.ولی خوب میگید با این وضع چی کار کنیم؟؟

  ————————

  سلام نیمای گرامی
  آقای خامنه ای درداستان جماعتی که سخنرانی آقای لاریجانی را درقم آشفتند، به شعبون بی مخ ها فرمودند: انرژی های خود را برای وقتی دیگرذخیره کنید. من هم به شما می گویم: نیازی به اعتراض نیست. من وشما باید افکارعمومی را زنده نگهداریم. واین افکاررا به سمت نیکبختی سامان بدهیم. وپالوده اش سازیم. همین. واعتراضمان را زیرپوست روزها وشب هایمان زنده نگهداریم. برای وقتی دیگر. که چندان هم دورنیست.
  با احترام
  .

   
 25. من نمی دونم چی بگم..فقط حالم داره از خودم و این همه ترس و عافیت طلبی خودم بهم می خوره…

   
 26. ستار بهشتی کارگر شریف و جوانی که به جرم عدالتخواهی مورد وحشیانه ترین شکنجه های دژخیمان ///// قرار گرفت و جانش را در راه ازادی واحیا واحقاق حق وحقوق مورد چپاول قرار گرفته واز دست رفته ی همنو هانش از دست داد وشجا عانه به روی مرگ خندید . خون ستار وستارها با ارا ده و همت و خواست وتلاش ما به هدر نمیرود و روزی نه چندان دور به ثمر خواهد نشست.

   
 27. ﻋﺮﻓﺎﻧﻴﻴﺎﻥ

  ﺳﻼﻡ ﺁﻗﺎﻱ ﻧﻮﺭﻳﺰاﺩ ﻣﻂﻠﺒﻲ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮﻡ ﺭﺳﻴﺪ ﻛﻪ ﺷﺎﻳﺪ ﮔﻔﺘﻨﺶ ﺁﻩ ﻣﺎ ﺭا ﺩﻭ ﭼﻨﺪاﻥ ﻛﻨﺪ
  ﺧﺪاﻭﻛﻴﻠﻲ اﮔﺮ ﺗﻌﺎﺭﻑ ﺭﻭ ﻛﻨﺎﺭ ﺑﮕﺬاﺭﻳﻢ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺷﺎﻫﻨﺸﺎﻫﻲ ﺭا ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﻧﻘﺎﻳﺼﺶ ﺑﺎﻳﺪ ﺭﻭﻱ ﺗﺨﻢ ﭼﺸﻤﺎﻧﻤﺎﻥ ﻣﻴﮕﺬاﺷﺘﻴﻢ و ﺑﺎ ﭘﺮﺩاﺧﺖ ﻳﻚ ﺻﺪﻡ اﻳﻦ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎ ﻣﻂﺎﻟﺒﺎﺗﻤﺎﻥ ﺭا ﭘﻴﺶ ﻣﻴﺒﺮﺩﻳﻢ. ﻧﮕﺎﻫﻲ ﺑﻪ ﻗﻴﺎﻓﻪ ﻫﺎﻱ اﺭﺗﺸﻴﺎﻥ و ﻳﺎ ﺳﻴﺎﺳﺖ ﻣﺪاﺭاﻥ ﺁﻥ ﺩﻭﺭاﻥ ﺑﻴﻨﺪاﺯﻳﺪ و ﺳﻮاﺑﻖ و ﻣﺪاﺭﻙ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﺁﻧﻬﺎ ﺭا ﻣﺮﻭﺭﻱ ﻛﻨﻴﺪ ﺧﺪاﻱ ﻳﻚ ﺻﺪﻡ ﻋﻘﺪﻩ ﻫﺎﻱ ﺭا ﻛﻪ ﺩﺭ ﭼﻬﺮﻩ اﻳﻦ ﺣﺮاﻣﺨوﺎﺭاﻥ و ﺟﺎﻧﻴﻴﺎﻥ ﻣﻴﺒﻴﻨﻴﺪ ﺩﺭ ﭼﻬﺮﻩ ﻫﺎﻱ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﻤﻴﺒﻴﻨﻴﺪ
  ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻣﺤﻤﺪ ﺧﻂﺎﺏ ﺷﺪ اﮔﺮ ﻣﺎ ﺩﻝ ﺗﻮ ﺭا ﻗﻮﺭﺹ و ﻣﺤﻜﻢ ﻧﻤﻴﻜﺮﺩﻳﻢ ﻧﺰﺩﻳﻚ ﺑﻮﺩ ﺗﺴﻠﻴﻢ ﺧﻮاﺳﺘﻪ ﻫﺎﻱ ﺁﻧﺎﻥ ﮔﺮﺩﻱ. ﭘﺲ ﻭﻗﺘﻲ اﻣﻜﺎﻥ ﻛﺞ ﺭﻓﺘﻦ ﭘﻴﻐﻨﺒﺮ ﺧﺪا ﺑﻮﺩﻩ و اﻳﻦ ﻣﺮاﻗﺒﺖ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﺧﺪا ﺑﻮﺩﻩ ﻛﻪ اﻭ ﺭا ﻧﮕﺎﻩ ﺩاﺷﺘﻪ ﻭاﻱ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﺳﻴﺪ ﻋﻠﻲ ﺧﺎﻣﻨﻪ اﻱ ﺩﺭ اﻳﻨﺠﺎ ﺳوﺎﻟﻲ ﺑﺮاﻳﻢ ﭘﻴﺶ ﺁﻣﺪ ﺁﻳﺎ اﻳﻦ ﻭﻟﻲ ﻓﻘﻴﻪ ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﺪ ﮔﻨﺎﻫﺎﻥ ﺗﻤﺎﻡ ﺁﻥ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ اﺳﻼﻡ وﻭﻟﻲ ﻓﻘﻴﻪ ﺟﻨﺎﻳﺖ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﺭا ﮔﺮﺩﻥ ﺑﮕﻴﺮﺩ

   
 28. درود و سلام خدا و ملائکه خدا بر شما و مادر ستار بهشتی.من از این همه ظلم حاکمیت واقعا” متعجبم.؟

   
 29. اینها را هم به جرم ماها اضافه کن .

  مهمترین کارمان در اول هر ماه صف کشیدن جلوی عابر بانکها برای گرفتن حق السکوت ماهانه است.چون می ترسیم اگر اول ماه پول را برداشت نکنیم مثل سهمیه بنزین می سوزد!

  یک ساعت در ترافیک بزرگراه همت معطل می شویم و ککمان نمی گزد ولی سر تقاطع به اندازه ده ثانیه نمی توانیم منتظر عبور ماشین روبرویی باشیم.

  آنقدر راحت طلب و بی ارداه ایم که مشتری اول محصولاتی مانند قرص لاغری، کفش افزایش قد، شربت ترک اعتیاد، داروی افزایش میل جنسی و… در دنیائیم.

  وقتی در ایستگاه صادقیه می خواهیم سوار قطار شهری بشویم مثل زمانی که در مهدکودک بازی صندلی می کردیم چنان به سوی قطار هجوم می بریم که متوجه پیرمرد بغل دستی که عینکش افتاد و شکست نمی شویم.

  به محض رد کردن خروجی مورد نظر در اتوبان جفت پا روی ترمز می رویم و با اعتماد به نفس کامل دنده عقب می گیریم.

  برای بچه خردسالمان هر روز چیپس و پفک و نوشابه می خریم ولی نمی دانیم آخرین بار کی یک لیوان شیر خورده است.

  فاصله ظرف جمع آوری زباله تا در خانه مان 50 متر است ولی ترجیح می دهیم کیسه را همان روبروی خانه داخل بوته های کنار پیاده رو پرت کنیم.

  پشت شیشه ماشین می نویسیم “میروم تا انتقام مادرم زهرا بگیرم” ولی ناموس مردم در کوچه و خیابان از دستمان در امان نیستند.

  در تاکسی مکالمات تلفنی خود را با صدایی کاملا رسا انجام می دهیم بدون اینکه متوجه باشیم تاکسی حریم خصوصی افراد نیست و حقوق دیگران را نباید تضییع کرد.

  در ترافیک سر چهارراه با دیدن پسر بچه ای دوره گرد محبتمان گل می کند و یک هزاری به او می دهیم و او بی آنکه بخواهد تا شب پول مواد مخدر پدرش را جور می کند.

  آخرین باری که کتابی را ورق زده ایم مربوط به سالها پیش می شود.

  حاضریم به هر قیمتی ولو ثبت نام در دانشگاه مجازی دوقوزآباد سفلی مدرک بگیریم و میلیونها خرج کنیم ولی بعد از فارغ التحصیلی تنها چیزی که به دردمان نمی خورد همان مدرک است.

  برای اینکه وارد محدوده طرح بشویم روی پلاک ماشین لنگ خیس می اندازیم تا دوربین شماره پلاک را ثبت نکند.

  برای ماشین پنج میلیونی که اقساطی خریده ایم، سه میلیون لوازم اضافی وصل می کنیم ولی پول رفتن به دندانپزشک برای معالجه دندان خرابمان را نداریم.

  برای سه روز تعطیلی صندوق ماشین و باربند را تا خرخره پر می کنیم و با شش نفر راهی شمال می شویم و از سه روز تعطیلی را دو روز در ترافیک جاده چالوس و هراز و فیرزوکوه می مانیم. ولی نمی دانیم دریاچه گهر کجاست!

  روز آشتی با طبیعت (13 فروردین) چنان بلایی به سر طبیعت می آوریم که تا یکسال خودش را پیدا نمی کند.

  آب را بر روی دومین دریاچه شور جهان(اورمو گلی) بسته اند و با این کار، آذربایجان و جان 13 میلیون انسان را به خطر انداخته اند(بمب نمک) و ما هنوز منتظریم تا ببینیم فردا چی می شه. معلوم نیست…؟!!!!!؟

  عروسي مختلط ميگيريم و توش مشروب سرو ميكنيم ولي نميدونم چرا اصرار عجيبي داريم كه عروسي تو يكي از شبهاي ميلاد ائمه برگزار شه!!

  حالا چرا اصرار داریم که بگوییم هنر نزد ایرانیان است و بس .
  اینها تمام هنرهایی است که این چند ده ساله از جامعه و نظام اموزشی و تربیتی خود اموختیم.

   
 30. روزبه اخلاقی

  جناب نوری زاد ، سلام

  به نظر من، شما با پذیرش این همه خطرات در راه مبارزه با بیداد و ستم، مفاهیم انسان و انسانیت را به بهترین وجه آن

  تفسیر کرده ای. مسلما یکی از توالی فاسد نظام های ایدئولوژیک، کم ارزش و یا بهتر بگویم بی ارزش بودن “جان” آدمهاست.

  دکتر سروش هم در توصیف یکی از علمایی که اخیرا به تعبیر خودشان، “دار فانی” را وداع کرد، چند روز پیش مطلبی جالبی

  نوشت با عنوان: ” عزیزی که جان برایش عزیز نبود”.

  یادم هست چند سال پیش جناب سروش در جایی گفته بود که یکی از ارزان ترین چیزها در کشور ما،”جان” است و این

  البته یکی از بزرگترین مشکلات ماست و لذا یک کار بسیار مهم و اساسی که باید انجام شود، تلاش برای “گران” کردن

  جان آدمیان است تا دیگر کسی نتواند تحت پوشش ها و توجیهات واهی و بی پایه ، جان آدم ها را بستاند.

  بر دست نازنینت و قلمی که به دست داری بوسه می زنم و به این بوسه افتخار می کنم.

   
 31. ای کاش همه دق مرگ می شدیم و این روز نمی دیدیم ای قلبها برای چه می تپید مگر نمی بینید که ما لشی شدیم در مرداب ترس و بزدلی. این زمین ای آسمان از چه سو ما را تحمل می کنید، ما بی عرضه های این عصر به چه دل بسته ایم ای ننگ بر من و بر آن مردمی که ظلم را دیدند و دم نیاوردند ما را چه به پیروی حسین. ما سزوار همین لجنی هستیم که به آن چسبیده ایم. برده زبونی هستیم که همچو زاغ لجن خوار شدیم. ای کاش می دانستیم ای کاش

   
 32. درود بر شرفت مرد

   
 33. من در عجبم كه جه جيزى ما ايرانيان را تكان خواهد داد !! در تونس خود سوى يك جوان دست فروش جامعه را بحركت و واكنش وا داشت أما در اين مرز و بوم قهر مان برور إنكار تخم مرك با شيده اند، آخر كجاست اًن همه غيرت و شجاعت ايرانى كه ما از أن دم ميزنيم؟

   
 34. سلام آقای نوریزاد عزیزم
  وقتی دسته آخر قاتلین را نام بردید اشک در چشمانم جمع شد. هروقت با کسی در مورد ستار ونحوه شهادتش و این ستم آشکار سخن گفتم، اگر چه از نزدیکانم بودند با بی اعتنایی و واکنشی آمیخته با ترس چه خودآگاه و چه ناخودآگاه و در بهترین حالت، سکوت روبرو شدم و با سنگ ملامت به سرم کوفتند که تورا با این حرفها چکار؟ مگر سرت به تنت زیادی کرده؟ سرت به کار خودت باشد. یا وقتی به عزیزی درباره مرگ ستار بهشتی از حکومت ستمکار شکوه کردم بی تأمل و قاطعانه اینچنین گفت: “حتمن منافق بوده”. و من در حسرت سوختم خود میدانید چرا! امان از جهل!
  جگرم آتش گرفته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  دوستت دارم نوری زاد عزیز. تو روزنه امیدی برای همه خسته دلان و آزاد اندیشان ایران زمین

  http://www.youtube.com/watch?v=geGfIc5Yd2s

  —————————

  سلام دوست گرامی
  من این فیلم را دیدم وآتش گرفتم. این جمله ی این مادر آتشم زد: همینطورکه دل منو سوزوندن خدا دل شونو بسوزونه. وای برما. وای برما. بزرگترین حسرت این مادر این است که چرا سازمان ملل اسمی ازبچه های او نمی برد. شش فرزندش را کشته اند ودخترش هم اکنون زندانی است. ما اسلام را درکجا وازکه آموخته ایم. این فیلم تنها یکی ازپرده هایی است که این روزها به یمن فضای مجازی پس رفته است. ای امان از فجایعی که درپس پستوهای اطلاعات وسپاه صورت گرفته می گیرد. وعجبا که خدا ناظراست. مگرما را فردایی نیست؟
  .

   
 35. سلام مادر ستار بهشتی

  مادر عزیزم من یک جوان بیست وسه ساله هستم.
  روزی نیست که به شما و ستار فکر نکنم.روزی نیست که خودم را نخورم مادر عزیزم قول میدهم .ادامه دهنده ی راه ستار باشم .
  مادر عزیزم خون ستار بیهوده ریخته نشده است.قول میدهم بجنگم تا رسیدن به آزادی و حقیقت

   
 36. خسته شدیم جناب نوریزاد، خسته….
  این از سیاستمان، دیکتاتوری و خودکامگی جنون آمیز….
  این از اقتصادمان، امسال یک هزار تومانی هم پس انداز نکردیم هیچ کلی هم مقروض هستیم، نه لباسی و کفشی خریدیم در این یکسال و نه یکقدم از شهر آنطرفتر رفتیم! گاهی به یخچال که نگاه میکنم قصه ام میگیرید!!!
  این از جامعهء مان، مردمی که فقط حرف میزنند، غرولندی میکنند و فحش میدهند، نه حرکتی نه فریادی…. امار جرم و دزدی و کلاهبرداری روز به روز بالاتر میرود…. بی کاری غوغا میکند غوغا….
  کاش خدا یا مارا ببرد آنور یا این نامردان حیوان صفت را….

   
 37. ولایت ساز سابق

  دوست گرامی من را هم شریک شرمت کن چرا در خون خواهی آقا ستار این علی اکبر دوران بی انصافانه بی تفاوت شده ایم چرا مادر گرامی اش را که مانند زینب پیام شهیدش را بگوش نا شنوای ما نجوا میکند را تنها گذاشته ایم واله دستگاه یزید با شرافت تر از بیت رهبری است لااقل با بیماران و زنان اسیر در بارگاهش با ملاطفت برخورد کرد به زینب اجازه داد در حضورش آن خطبه معروف را بخواند اما اینجا به مادر مظلومش حتی اجازه عزا داری جگرگوشه اش را ندادند

   
 38. شرمنده ایم سرافکنده…………………..

   
 39. مرگ بر ///// قاتل
  اگر اینو پخش نکنی کاملا می فهمم که محافظه کاری.

  ——————–

  بله دوست گرامی، من آنقدرها هم که شما فکرمی کنید ازمحافظه کاری دست برنداشته ام.
  با احترام

  .

   
 40. من احمدی نژاد را دوست دارم :

  جناب نوری زاد سلام

  مستقیم و بدون حاشیه و تعارف می روم سر اصل مطلب

  امروز همه از وضعیت کنونی نالان و رنجورند .

  امروز شاهد فروریختن پایه های مملکتی هستیم که دهه ها پیش روی ویرانه ها ستون هایش را ناعادلانه
  برافراشتند .
  و امروز می بینیم که چه ناعادلانه تر در حال فروریختن پایه ها بر سر و صورت برافراشتگان پایه ها است .
  شماها مدام صحبت از انقلاب می کنید که انقلاب به دست نااهلان افتاد … آری انقلاب به دست نا اهلان افتاد
  اما جناب نوری زاد مگر شما ها میراث دار انقلاب هستید ؟
  اساسا مگر شماها انقلاب کردید ؟
  والله اگر نبود فرار شاه اگر نبود خیانت ارتشیان اگر نبود خیانت فردوست ها – امام خمینی می بایستی در همان پاریس به دیار باقی می رفتند
  آری جناب نوری زاد شماها ظلم کردید و امروز تاوان پس می دهید با این تفاوت که امروز ما نسل امروز صدها برابر شما باید تاوان ظلم های شما را پس بدهیم
  جناب نوری زاد من طرفدار شاه نیستم من نسل امروزیم و قضاوت من نه از دیده ها و شنیده ها ست بل از تاریخ است .

  درک و عقل نسل امروز توان دیدن دوران ما قبل از خاتمی را ندارد بنابرین همه ی ما در حال قیاس خاتمی و احودی نژاد هستیم که خود قیاسی غلط است می دانی چرا ؟

  زیرا خاتمی و احمدی نژاد هر دو در یک چیز مشترکند !! هر دو برآمده از خفقان و تکبر آقای هاشمی و دوران ایشان می باشد ..
  اگر خاتمی 20 میلیون رای آورد این 20 میلیون محصول خفقان آقای هاشمی بود اگر احمدی نژاد سال 84 رای آورد محصول تنفر مردم ار هاشمی بود .
  جناب نوری زاد تا به حال مثل من به قضیه فکر کرده بودید ؟

  که اساسا چه جنایتهایی در دوران آقای هاشمی رخ داده که محصول آن تا 16 سال بعد از ان هم هنوز پابرجاست ؟

  آیا گفتن اینکه آقای هاشمی ستون انقلاب است کافی است ؟ در پیش تر اشاره شد که از نظر بنده شما ها اصلن انقلاب نکردید انقلاب را خود شاه کرد …
  جناب نوری زاد شما مدام صحبت از شهامت می کنید
  اگر چه خود شما هم انسان با شهامتی هستید اما امروز نباید سر تعظیم در مقابل شهامت احمدی نژاد خم کرد ؟؟

  جناب نوری زاد می دانی ماحصل هشت سال فلاکت احمدی نژاد چیست ؟

  شکستن غرور و تکبر آقای هاشمی و اعتراف ایشان به اشتباهات گذشته !!

  اعترافات آقای تاج زاده به اشتباه بودن سکوت گذشته در مقابل اعدام سال 67 و غیره توسط حاکمیت !!

  پذیرش بیت امام و دیگران مبنی بر اینکه بله – می توان امام را هم نقد کرد
  زیرا ایشان خدا نبودند که عاری از اشتباه بوده باشند –

  شکست هیمنه ی آقایان لاریجانی و به تعبیری سه تفنگدار !!

  شکست هیمنه ی رهبری !!!

  آقای احمدی نژاد به ما یاد داد در این هشت سال که نباید بت پرست بود نباید انسان پرست بود اگر چه ایشان به ما یاد ندادند که چی را بپرستیم …

  جناب نوری زاد اگر من اشتباه می گویم شما درستش را بفرمایید ..
  جنای نوری زاد اگر به دنبال راه آینده هستیم باید هشت سال ریاست جمهوری آقای هاشمی مو به مو تجزیه و تحلیل شود
  خواهشا نامه ی مرا در معرض نظر خوانندگان بگذارید .

  در پناه خداوند مستدام باشید

   
 41. ممنون دکتر از یاد آوری این جنایت .آقایون میخوان زمان به این قضیه بخوره و ملت فراموش کنن و بعد جمعش کنن طبق معمول.

  مثل شهادت هدی صابر ،هاله سحابی و … . ما نباید فراموششون کنیم .

   
 42. فرزندایل بزرگ قشقائی

  شرم برما مادر ستار.شرم برما مردم بی درد ازغم دیگران. مامردم ایران را طوری تربیت کرده اندکه تا بلائی سرخودمان نیاد درد دیگران را حس نمکنیم. تو مارا ببخش دست خودمان نیست این ترس نفس گیرما را زمین گیر کرده وتو مارا ببخش . اسم پسرم ابوالفضل هست ازامروز به یاد ستار شما اورا ستار صدا خواهم زد واگه تونستم اسم اورا عوض خواهم کرد ورسما ” ستار خواهم گذاشت.تو مارا ببخش

   
 43. درود بر تو نوری زاد عزیز

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

79 queries in 0994 seconds.