سر تیتر خبرها
فتاوای خونین یک آیت الله

فتاوای خونین یک آیت الله

آیت الله خوشوقت، چه فتوای قتل مخالفان و معترضان را صادر کرده باشد و چه نکرده باشد، امروز به دیاری شتاب کرده که در آنجا از هیاهوها و القاب پرطمطراق دنیاوی خبری نیست.

آیت الله خوشوقت، رفت که با کرده ها و نکرده هایش به ابدیت بپیوندد. این اسم در این اواخر، بعنوان کسی که فتوای قتل جمعی از معترضان نظام جمهوری اسلامی را صادر کرده بود، بر سر زبانها افتاد. آیت الله خوشوقت، چه فتوای قتل مخالفان و معترضان را صادر کرده باشد و چه نکرده باشد، امروز به دیاری شتاب کرده که در آنجا از هیاهوها و القاب پرطمطراق دنیاوی خبری نیست. وی اگر خیرخواه مردم بوده باشد، روی سپید است، وگرنه، گریبانش گرفتار هزار پرسش نافرسودنی و هولناک است.

پرسش هایی که کمر کوه را می شکنند، چه برسد به خون بی گناهان و اموال به غارت رفته و عاطفه های زخمین و دلهای ترسیده و لرزیده.

محمد نوری زاد
سوم اسفندماه سال نود و یک

در این مطلب اشتباها تصویر عکس آیت الله مجتبی تهرانی به جای تصویر آیت الله خوشوقت قرار داده شده بود و بدینوسیله عذرخواهی میگردد. (پشتیبان سایت)

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

76 نظر

 1. آقای سروش شما که معلوم الحالید!نیازی به توضیح نداره…..!!!

   
 2. ما اگرخوب ئبه اندازه فکر کنیم وتعمقی داشته باشیم ،حکومت اسلامی را کوهبتی الهی میدانیم که خداوند به این نسل عطا فرمودند.دراین عصری که کا زمدگی میکنیم وبعضی آنراتمام کردندو بعضی مثل من وجناب نوریزاد سالهای پایا نیش را طی میکنیم وتعدادی نیزدرراهند ودارند شتابان پابه عرصه وجودمیگذارند ؛این بهترین بخشش الهی به ما بود ودراین نیمه پایانی قرن چهاردهم خورشیدی.ما خوب وبا گوشت واستخوان لمس کردیم که آیت الله العظما داریم وآیت الله وحجت الاسلام وثقتت اسلام وداستانهای جور وواجوری ازاین دست .این عزیزان سالهای سال ویا بهتر بگویم اززمانیکه ما خودمانرا شناختیم درپشت پرده بودند وهیچکس قدرت نداشت پرده ویا پرده ها را بالا بکشد واینهارا به ما نشان بدهد وبگوید این شخص مثلا آیت الله خوشبخت است وآن دیگری آیت الله خلخالی وآن سومی آیت الله جنتی و…گیلانی والا آخر.اما این قدرت را حضرت آیت الله خامنه ای بخرج دادند وهمه را خوب معرفی کردند ،بله ایشان بخوبی به ما نشان دادند موجود پلیدی مثل فلاحیان هم میتواند نشانه خداوند درزمین باشد!!! وهمینطورخلخالی هم میتواند ازعلامات خداوند در زمین باشد وبالاخره آیت الله العظما خمینی هم میتوانند ازنشانه های عظما وبزرگ خداوند باشند. حالا ازاین نشانه بزرگ خداوندی آیا خداوند هم اطلاع دارند یانه کاری نداریم .ولی آقای خامنه ای به ما فهماندند که برای دروغ گفتن به مردم برای منافع شخصی کسی به خداوند نگاه نمیکند وکافی است عذه ای مشترک المنافع جمع شوندو بگویند منافع ما ایجاب میکند این شخص را نشان بزرگ خداوند بدانیم وفلانی را فقط نشان خداوند وهمینطور آن دیگری ودیگری ودیگری ودیگریها …وما درپشت این القاب پرطمطراق بزرگترین آدم کشها بزرگترین دروغگوها وبزرگترین سفسطه بازها وبزرکترین چپاولگران مال مردم وبیشعورترین اشخاص را پنهان میکنیم تا به منافع خودمان دست یابیم .وقتی آقای خمینی میگویند برای حفظ حکومت ما حق داریم احکام اسلام را تعطیل کنیم یعنی چی ؟این معنی دراذهان جای نمی افتد بابا جان خداوند دردستگاه حکومت آقای خمینی یک اصلاح ظلب ویا یک مثلا توده ای ویا یک شخصی ازنهضت آزادی واز این قبیل است .خداوند کیست وچه کاره است ؟وحالا که پای منافع مادرمیان است خداوند چه صیغه ایست ، که آنوقت احکامی هم داشته باشد ،حلال وحرامی هم داشته باشد ؛اصلا ما خودمان خداییم وچرا چند وقتی برجایش تکیه نکنیم ، قرنهای قرن است که او خدایی کرده وحالاما میخواهیم خدایی کنیم .دوستی میگفت برای اجرای حکم شلاق متهمی ازما( در صداوسیمای یکی ازشهرستانها )خواستند دوربین فیلم برداری برداریم ودرزمان اجرای حکم فیلم برداری کنیم ،شخصی که شلاق میخورد قسم داد ای جلاد تورو بخداوند کمی یواشتر بزن جلاد توجه نکرد گفت تورو بقرآن ، تورو به به پیغمبر ؛تورو به زهرا ،تورو به علی وحسن وحسین توجه نکرد تا زمانیکه گفت تورو بجان امام خمینی ،جلاد دستشوآرامتر بربدن او وارد کرد وفهمیدم دراین دکان دین فروشی خداوند هیچ جایگاهی ندارد ، جایگاه ازآن منفعت طلبان است .اگرمرحوم دهخدا ازدست این تاجران دین فروش فریادش به هواست متاسفانه ما نخوانده بودیم وهمینطورمیرزاده عشقی وبهار ودیگر بزرگواران ولی دراین زمان ودراین عصر دست این طبقه منفعت طلب اعم از عظما وغیر عظمایش برای ما روشن شد .دیگرنمیتوانند بگویند پای هیچ عهد نامه ویا مقاوله نامه ای اسم آخوندی دیده نمیشود .دیگرنمیتوانند بگویند اشخاصی مثل رضا شاه با کشف حجاب به دین تاختند وهیچکس بیشتراز آقای /////به دین نتخت .مطلب زیاد است از حوصله من بیرون.با تشکر

   
 3. با سلام / جناب اقای نوریزاد عزیز من یک دردمند زیر خط فقر در یک نظام نامقدس و برگرفته از فتاوای شیطانهایی هستم
  که من جاهل بخاطر بردن اسم خامنه ای //// فرزندم را زدم / بخاطر فرمایشات گهر بار حضرت امام //// نکنه خریدام
  بهش زکات و خمس تعلق بگیره از خریدن خیلی چیزا محروم شدم / تاوقتی که چمدانهای پر اقایون که ا ز هواپیماپائین میاوردند و دیدم و اه کشیدم و سخن ناگوار و خر مقدس بودنمو از همسرم و فرزندانم/ در زمان مرحوم اعلاحضرت سه تا
  خودرو در مقابل منزلم بود الان با بدهکاری و شرمندگی در مقابل فزندان نخبه خود هستم

  نمیدونم اینها را چطور نفرینشان کنم / همین بسه برام که خداوند فرموده جهنمو پر میکنم از ///// و خوشوبختهای بی عمل

  در سال 45 یا 46 بود که رادیو اعلام کرد بنزین که 5 ریال بود شده شش ریال/ اقایان علمای اعلام و مجتهدان گرام
  پشت سر هم اعلامیه دادند و محکوم کردن / دانشجویان نا اگاه و مقلد ریختن خیابونا و پمپ بنزین و با نکها را اتش زدن
  حالا چی شده این //// مفتخور و از خدا و دین بی خبر خفه خون گرفتن

  وسیعلمو الذین ظلمو ای منقلبون ینقلبون/ ان الله لا تخلف المعیاد

   
 4. خیلی رادیکال شدی برادر ..اعتدال اعتدال

   
 5. درود به نوريزاد كه نور به تاريكخانه ايران ستيزان بى رحم ميتاباند

   
 6. زورگيران قانوني و غير قانوني

  منتشر شده در شنبه, 05 اسفند 1391 در سایت انقلاب اسلامی

  نمايش فيلمي در اينترنت از چگونگي حمله 4 جوان به يك نفر و تهديد و ضرب و شتم او و سپس به زور گرفتن وسايل او در روز روشن مسئولان كشور را به فكر فرو برد و بلاخره متوجه شدند كه وضعيت اقتصادي آنقدر خراب است كه 4 جوان بيكار مجبور شده اند برای يك وعده غذا دست به اين كار بزنند.

  مسئولان قوه قضائیه، مانند هميشه، براي اينكه به كارها سرو سامان بدهند، حكم صادر کردند این گروه محارب هستند و گفتند از اين به بعد استفاده از اسلحه سرد هم مانند اسلحه گرم مي باشد و حكم استفاده كننده از آن اعدام است تا شايد با اين كار مسئله بي كاري و فقر را حل کنند!

  اما حدود 60 در صد از مردم ايران در حال حاضر بر اساس آمار خود «رسمی» در حد خط فقر يا زير آن هستند چرا كه ميزان خط فقر يك خانوار در ايران را يك ميليون و سيصد و پنجاه هزار تومان اعلام كرده اند. اما چند درصد از مردم اين ميزان حقوق را دريافت مي كنند؟

  تقريبا همه كارگران و اكثر كارمندان و نیز برخي بازاريان و كسبه و برخي نظاميان و … درآمدي نزديك به همان خط فقر اعلامي را ندارند و در نتيجه هميشه به قول معروف هشتشان گروي نهشان است.

  در چنين شرايطي تنها سرمايه داران و برادران قاچاقچي و دزدان اطلاعات و بازجويان و شكنجه گران و «نمايندگان» مجلس و روحانيون وابسته به حاكميت و سرداران سپاه و بسيج و نيروي انتظامي و وزرا و معاونان وزرا و برخي مديران كل و قضات و رؤسا … درآمدي بسيار بيشتر از خط فقر دارند و به همين دليل است كه عموما فرزندانشان در يكي از كشورهاي اروپايي يا امريكا و كانادا مشغول به تحصيل بوده و از امكانات بسيار مناسبي برخوردار هستند.

  • درآمدهاي چند صد ميليارد دلاري نفت ايران هزينه چه كارهايي مي شود كه ملت را اينگونه گرفتار فقر و نداري کرده و جوانانش براي ادامه زندگي مجبور به انجام چنين كارهايي شده اند؟ وقتي جواني مي بيند براي ازدواج و اجاره مسكن وگذران زندگي نيازمند درآمدي بيش از يك ميليون تومان است در حاليكه حقوق و درآمد اكثر ملت كمتر از يك ميليون تومان مي باشد. بنابراين مي داند با اين درآمدهاو اين نوع كارها نمي تواند زندگي كند به اين نتيجه مي رسد كه اگر بخواهد ادامه حيات دهد به ناچار بايد از راههاي غير قانوني كه بسياري از مسئولان از آنها استفاده مي كنند، برود. تا روزی که دریابد نمی شود از راه غرق شدن در فساد زندگی کرد. باید برخاست و شهروند شد و دولت خدمتگزار ملت را جانشین این رﮊیم کرد.

  «نمايندگان» مجلس و روحانيون و ائمه جمعه و جماعت و اعضاي شوراي خبرگان رهبري و بيت رهبري و مجمع تشخيص مصلحت و وزرا و معاونان وزراء و سرداران سپاه و بسيج و نيروهاي انتظامي و برخي رؤساي بانكها و رؤساي شعب و مديران كل و رؤساي ادارات و موسسات و شركتها و كارخانجات وابسته به دولت از روش هاي زورگيري از جمله دريافت امتيازات ويژه اجاره مسكن و اياب و ذهاب و تلفن و موبايل و پاداش ماموريت هاي خارج از كشور و حق ماموريت هاي کلان و امتيازاتي از قبيل يك خودرو به نرخ دولتي و دريافت يك آپارتمان ساخته شده و همچنين دريافت سكه براي فرزندان محصل يا دانشجويشان و دريافت بورس جهت ادامه تحصيل فرزندانشان در خارج از كشور و نيز حداقل دريافت چند عدد بليط مسافرت داخلي و خارجي به صورت رايگان و به جز همه اينها دريافت وام هاي كلان و انبوه و گرفتن زمين هايي به نرخ تقريبا رايگان و نيز امتيازاتي از جمله واردات كالا به كمك برادران قاچاقچي و سربازان گمنام كه همگي دستشان در دست هم و سرشان در يك آخور است و…

  • به جرات مي توان گفت كه حداقل حقوق يك «نماينده» تازه وارد مجلس با كليه امتيازات حدود ماهيانه 20 ميليون تومان به جز امتيازات ويژه مي باشد. حال بنگريد كه اين «نماينده» مي خواهد براي 75 ميليون نفر در كشور قانون برابر رشد بر پایه عدالت وضع کند. البته نتيجه اش همين وضع می شود كه مي بينيم. در جايي كه عبدالرضاي مصري نماينده مجلس كه زماني وزير كار و امور اجتماعي بود و مي گفت كه اصلا خط فقر يعني چه و در كشور چيزي به عنوان خط فقر وجود ندارد و ما فقر نداريم چرا كه حداقل خط فقر آن زمان چيزي حدود 25 هزار تومان بود و او مدعي بود «بنياد امام» بيش از اين به نيازمندان مي دهد. در نتيجه ما زير خط فقر، کسي را نداريم. البته او بعدها به مقام سفارت رسيد و خاندان خود را به سرمايه اي باور نكردني رساند و اكنون بار ديگر به مجلس راه يافته است تا براي كارگران و كارمندان و فقرا و كم در آمدها، قانون وضع کند.

  • علي لاريجاني و بسياري ديگر از نمايندگان كه از بسياري از امتيازات برخوردارند مي توانند براي ملتي تصميم بگيرند كه حتي بخاطر تحصیل نان شب در مضيقه است، البته شیخ صادق لاريجاني كه آن همه زمين را با كمك برادر خود، محمد جواد، يكباره بردند و خوردند، حق دارند براي زورگيران چند هزارتوماني حكم اعدام صادر نمايند.

  • در ايران، ضرب المثل شده است: اگر مي خواهي دزدي كني و اموال ملت و دولت و بيت المال را بخوري اگر زير ميليارد دست به اين كار بزني قطعا با شكست مواجه خواهي شد و اگر بالاي آن باشد كسي اجازه به خود نمي دهد از شما سئوال كند. چنانکه بابک زنجانی، از سیمای ایران وقت اجاره کرده و شبها، در باره کیش و مزایای زندگی در آن و سفر به آن، تبلیغ می کند. او در کیش، یک ورشکسته بود. از راه رابطه شخصی با حاکمان، ثروتی افسانه ای یافت که کیش بخشی از آنست. به آماري كه دولتيان و قوه قضائیه در مورد شركت ها و افرادي كه بيش از 60 هزار ميليارد تومان از بانك وام گرفته و پرداخت نمي نمايند توجه نمائيد كه برخي از آنها «نمايندگان» مجلس و بعضی اعضاي خبرگان رهبري و مجمع تشخيص مصلحت و وابستگان به «بيت رهبري» و یکچند از مراجع تقليد و برخي موسسات و شركتهاي وابسته به دولت هستند. وگرنه مردم عادي كه 5 ميليون وام مي گيرند و براي دريافت آن يك يا دو ضامن معتبر معرفی می کنند و چك و سفته را به بانك وا مي نهند و در نهايت، بعد از چند سال مجبور به پرداخت حدود 9 ميليون تومان مي شوند، مگر مي توانند دست به سوئ استفاده بزنند.

  •اگر به فيلم اينترنتي توجه کنیم می بینیم كل دزدي يا زورگيري آن 4 جوان بيش از 100 هزار تومان است يعني هر كدام حدود 25 هزار تومان را به زور دريافت كرده اند و در نهايت دستگير شده اند. اما بيائيم و ببينيم كه زورگيران واقعي در كشور چه كساني هستند و چگونه صدها ميليارد دلار درآمد نفتي در سالهاي اخير خورد و برد کرده اند.

  •زور گير اول //// مي باشد كه بخشي از درآمدهاي نفتي و توليد خودرو هاي داخلي و بخشي از پورسانت خريد تسليحات نظامي را به زور و بدون اجازه مردم اخذ كرده و كسي هم توان سئوال كردن از او را ندارد. اموال رهبری و بنیاد شهید و مستضعفان هم در اختیار او است. خود او اشاره کرده است كه بنده به عنوان ولي فقيه مطلقه حق استفاده از بيت المال را آنگونه كه خود مي دانم دارم. و مصباح يزدي هم كه تيرك خيمه ولايت مطلقه فقيه است، یکی از آنها است که دستش را در اين خورد و برد باز گذاشته اند تا که هرگونه كه دوست دارد از اين زورگيري استفاده کند.

  و خامنه ای، علاوه بر پرداخت ميلياردها دلار به لبنان و عراق و سوريه و سودان و… ميلياردها تومان هزينه سفرهاي استاني و دادن پاداش //// كه به هيچ كس هم مربوط نيست تنها يك قلم ارسالي ////، كه درتركيه لو رفت، 18 ميليارد دلار ازر و طلا بود اما آيا كسي از قوه قضائیه و مجلس و خبرگان رهبري و نيروهاي نظامي و انتظامي و امنيتي و اطلاعاتي در اين مورد لب به سخن باز كرد//// هزينه توليد و تولد آقا زاده آقا مجتبي در انگليس را وقتی با //// مقایسه می کنیم، به حساب آوردنی نیز نیست. این ثروت عظیم در اختیار کسی است که پیش از انقلاب، در ماههای رمضان و محرم و سفر به منبر می رفت تا خرج سالش را در بیاورد.

  •مسئولان و مقامات درجه اول كشوري از جمله روساي سه قوه و روساي مجالس و مجامع مختلف و نمايندگان مجلس و مجمع تشخيص مصلحت و شوراي خبرگان رهبري و رؤساي سه قوه در شمار زورگيران رده دوم هستند كه با انواع و اقسام روش هاي زورگيري «اسلامي و انقلابي»، اموال بيت المال را به حلقوم خود و فرزندانشان ريخته و آب خنك را سر كشيده اند. به انواع و اقسام قوانين دست مي يازند كه مبادا كسي در ايران به زور از فردي ديگر 60 هزار تومان بگيرد يا قسط ماهي 200 هزارتوماني بانك را پرداخت ننمايد. آنها قانون وضع مي كنند كه اگر كارگر يا كارمندي مي خواست از بانك وام بگيرد بايد اين شرايط را داشته باشد و علاوه بر آن دو ضامن و اگر ميزان وام بالاي 10 ميليون تومان بود سه ضامن و اگر بيش از 20 ميليون تومان بود با سند خانه و ضامن مراجعه نمايد و علاوه بر آن چك و سفته به بانك واگذارد و فيش كسر از حقوق از اداره يا شركت يا .. را براي بانك بياورد و به قول معروف چند قبضه باشد تا مبادا از پرداخت وام خود داري کند. اما همين قانون گذاران با يك تلفن ميليون ها دلار و يا ميلياردها تومان را براي فردي از بانكي دريافت مي كنند و در ازاي آن تلفن چند ميلياردي هم نصيب خودشان مي شود يك نمونه ساده را آقاي رحيمي معاون اول رئیس جمهور درمورد علي لاريجاني گفت: در زمان انتخابات از دفتر آقا زنگ زدند كه براي كمك به تبليغات انتخاباتي آقاي لاريجاني مبلغي به ایشان پرداخت شود كه 500 ميليون تومان به ايشان داده شد. لاريجاني منكر شد و گفت كه شايد به مسئول دفتر او داده شده است كه او در جريان نيست!

  • نمونه ديگر مي توان به خورد و برد ها، با ارقام نجومی هاشمي رفسنجاني و خانواده او و به خصوص همين آقا مهدي شركت نفتي كه در معاملات ميلياردي دست داشت اشاره كرد. ////كه حتي به فاميل هاي دست چندم او از خورد و برد سهم رسیده و همه را دارا کرده است.

  • برادران لاريجاني نيز در اين زورگيري ها بسيار فعال بوده اند به خصوص برادر «عبدالفاني»، يعني محمد جواد كه هكتارها زمين از مردم بيچاره و ندار ورامين را گرفته و به نام اينكه دارد آنجا را آباد مي كند به آنها پس نمي دهد. حتي به فشار برخي نهادها براي برگرداندن آن توجه نميكند چراكه او معاون حقوق بشر اسلامي رئیس قوه قضائیه است. البته شيخ صادق رئیس قوه قضائیه مانند ديگر روساي قوه قضائیه //// آنقدر خورده و مصادره نموده است كه راه گلويش مانند لوله هاي چند ده اينچ باز است و هيچ زور گلو گيري در آن گیر نمی کند. آيا زورگيري محمد جواد لاريجاني هم حكم اعدام دارد؟ نه هرگز چرا كه او زورگيري است که مبلغش چندین و چند ميليارد تومانی است نه چند ميليوني.

  •گروه ديگر زورگيران در واقع زورگيري برادران قاچاقچي يا سربازان گمنام امام زمان هستند. اين گروه سپاهی– امنيتي در بسياري موارد با استفاده از زور اسلحه و تهديد، شركت هاي بسياري را مصادره کرده است و اموال آنها را از آن خود ساخته و كسي هم جلو دارش نيست. اين برادران با دراختيار داشتن ميلياردها دلار از قبل نهادهاي حامي انقلاب توانسته اند دست به تاسيس شركتها و موسسات و كارخانجاتي بزنند كه طرف قرارداد دولت باشند تا بدون مزايده قراردادهاي اقتصادي را به سود خود منعقد سازند از جمله اند خريد مخابرات و لوله كشي گاز عسلويه تا بلوچستان.

   
 7. //// خودت تو ریزه خوار اخوندی،تو چه بدبختی هستی‌ که از این اخوندهای خونخوار دفاع می‌کنی‌

   
 8. shomaha yeki az digari kasiftar hastid, 1400 sal kesafat anbashte shode

   
 9. عبدالکریم سروش

  عزیزی که جان برایش عزیز نبود

  عبدالکریم سروش

  بعدها وقتی شنیدم که وی یکی از مفتیان قتل های زنجیره ای بوده ، تعجب نکردم. محبوبیتش نزد نظام، نیز جز بدین علت نبود.

  به نام خدا

  شب هفتم درگذشت مرحوم آیت الله عزیز خوشوقت فرا رسیده است. مطبوعات و پایگاههای اینترنتی ایران مالامال از تجلیل و ستایش اوست. ابتدا که در مکه فوت کرد، روحش را از همانجا به ملکوت اعلی فرستادند، سپس پیکرش را پیکرِ مطهر خواندند و اینک مزارش را قبر مطهر می خوانند. عارف بالله و سالک الی الله القاب دیگر او بود.

  من از مقامات و کرامات و علوم غیبی او خبر ندارم. و نیز نمی دانم از کجا و به چه دلیل به همسر مرحوم مصطفی احمدی روشن، دانشمند اتمی گفته بود که آمدن امام زمان بستگی به فعالیت های اتمی او در نطنز دارد؛ لکن چون چند صباحی را ( حدود یکسال تمام) با وی در ستاد انقلاب فرهنگی به سر آورده ام، می خواهم نکاتی را که شاید دیگران نشنیده باشند درباره وی باز گویم.

  غیبت مرحوم دکتر حسن حبیبی از ستاد و نیز شهادت مرحوم دکتر محمد جواد باهنر، باعث شد تا آیت الله خمینی کسان دیگری را به عضویت در ستاد بگمارد. یکی از اینان آیت الله مهدوی کنی بود. وی دو ماهی به ستاد انقلاب فرهنگی ( در خیابان فلسطین) آمد و رفت کرد. اما از آنجا که معتقد بود انقلاب فرهنگی بیش از یک دو سخنرانی ظرفیت ندارد، کار آن را جدی نمی گرفت، ولی خود به دنبال سامان دادن به دانشگاه امام صادق بود و به مجوز ستاد انقلاب فرهنگی حاجت داشت. می خواست آن را یک دانشگاه جامع کند؛ یعنی علاوه بر فقه و علوم انسانی، طب و مهندسی را هم بدان بیفزاید.

  با مخالفت صریح من روبرو شد. گفتم دانشگاههای دیگر را از استاد تهی می کنید تا دانشگاه خود را پر کنید. برآشفت و وقتی برای مشورت نزد آیت الله منتظری رفته بودیم، بدرشتی از من شکایت کرد. به طوری که آقای محمد خاتمی، از لحن او آزرده شد.

  همچنین، وقتی دریادار افضلی به ستاد آمد( و کمی بعد به جرم خیانت به وطن اعدام شد) و مجوز آکادمی علوم دریایی خواست، مهدوی موافقت کرد و من مخالفت. دوباره برآشفت و اینبار گفت : شکایت شما را نزد امام خواهم برد و خواهم گفت که مشکل آفرینی و سنگ اندازی می کنید. وی طالب استعلاء بود و با حضور من مجال آن را نمی یافت .

  باری ، دیری نپائید که ستاد را ترک گفت و به جای خود آقای عزیز خوشوقت را گماشت. اینکه نوشته اند وی نماینده ویژه امام خمینی در ستاد انقلاب فرهنگی بود، یکسره نادرست است. امام خمینی نماینده ویژه ای نداشت. علی الخصوص که آقای خوشوقت خود نایب یک نماینده دیگر بود. نیز اینکه پس از وفات دکتر حبیبی نوشتند وی فعالترین عضو ستاد بود، البته نادرست است.

  من نمیدانم فعال‌ترین که بود، اما قطعاً و یقیناً کم کارترین عضو ستاد، آقای خوشوقت بود. هر روز صبح ساعت ۹، به جلسه اعضای ستاد انقلاب فرهنگی می آمد و تا ساعت ۱۲ آنجا می نشست، بدون اینکه یک کلمه ( بی‌مبالغه) حرف بزند. سه ساعت در سکوت کامل بود. هیچ اظهار نظری نمی کرد و از هیچ امر دانشگاهی خبر نداشت. ساعت ۱۲ بر می خاست، جوراب‌هایش را از پا بیرون می کرد، تجدید وضو می کرد و جوراب‌ها را در مقابل ما می پوشید و راهی مسجد خویش می شد. دکتر احمد احمدی به شوخی به او می گفت: پیشنمازها سر ظهر، پیشانی شان خارش می گیرد!

  اما با همه ی این کم حرفی و بی حرفی، بعضی وقت ها اظهار نظرهای غریبی می کرد. یکبار در باب بهائیان و ورودشان به دانشگاه سخن می رفت. به میان سخن دوید که آنان نه تنها حق ورود به دانشگاه که حتی حق ورود به کودکستان هم ندارند. احتجاج با او فایده نداشت؛ ما با اشاره ای به یکدیگر از سخن او گذشتیم و به کار خود پرداختیم.

  نوبتی دیگر هم با من از دگراندیشان سخن می گفت. حرفش این بود که همه را باید کشت. گفتم آخر پاره ای از اینان به قول فقیهان قاصرند نه مقصر. گفت پس از این همه خطابه های رادیویی و تلویزیونی، حجت بر همه تمام شده و قاصری وجود ندارد. آنگاه به من رو کرد و گفت : تو هم اگر در کوچه ای یکی از توده ای ها را یافتی و سلاح داشتی می توانی او را بکشی! از همین رو بود که بعدها وقتی شنیدم که وی یکی از مفتیان قتل های زنجیره ای بوده ، تعجب نکردم. مزاج و مذاقش جز این اقتضا نمی کرد و محبوبیتش نزد نظام، نیز جز بدین علت نبود. جان آدمیان برایش ارزان بود. اینکه نوشته اند وی شاگرد معنوی علامه طباطبایی بود، جفایی است بر آن علامه ی لطیف طبع حریر صفت. نزد آن حکیم نازنین، جان آدمیان عزیز بود. سید محمد حسین تهرانی از او نقل می کند ( در کتاب مهر تابان) که آمدن غربی ها به کشور ما این خوبی را داشت که دیگر درویش کشی برافتاد. وی خوی و خلق فقیهان را نیک می شناخت و دست گشاده ی آنان را در افتاء به قتل مخالفان نیک آزموده بود.
  به همین سبب بود که در نعت رسول اکرم و در خطاب به آن عزیز عرش نشین، چنین گفتم :

  ای غزلواره ی پایانی دیوان نبوت … حجت بالغه شاعری حضرت باری

  یوسفستان جمالی، هنرستان خیالی… شکرستان وصالی، زشکر شور برآری

  به خدایی که تو را شاهد سوگند قلم کرد … که حریفان قلم را به فقیهان نسپاری

  آقای عزیز خوشوقت به شدت تابع جو زمانه بود و در ابداع رای وسواس و هراس داشت. یادم هست که از او پرسیده بودند: آیا آستین کوتاه برای پسران جوان جایز است یا نه؟ نامه ای به دفتر امام نوشت. عیناً بدین انشاء : آیا آستین کوتاه برای جوانان جایز است؟که این فرع را جواب فرمائید!! اخیرا هم فتوا داد که همه ی«اهل فتنه»، کافرند ولی سپس آنرا در روز روشن پس گرفت و انکار کرد .چنین بود بی پروایی او.

  وقتی ستاد انقلاب فرهنگی، بدل به شورای انقلاب فرهنگی شد( سی سال پیش) و اعضای جدید به آن پیوستند، از آقای خوشوقت در آن نشانی نبود. بعداً آقای خامنه ای خود به من گفت : که حضور وی را بی فایده دیدم و از او دعوت نکردم.

  فردا که پیشگاه حقیقت شود پدید
  شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد

  نَالِكَ تَبْلُو كُلُّ نَفْسٍ مَا أَسْلَفَتْ ۚ وَرُدُّوا إِلَى اللَّهِ مَوْلَاهُمُ الْحَقِّ ۖ وَضَلَّ عَنْهُمْ مَا كَانُوا يَفْتَرُونَ ( یونس: 30 )

  عبدالکریم سروش
  اسفند ۱۳۹۱

   
 10. سلام ؛بنده مطالب شمارانسبتاپیگیری میکنم وتندترین پرخاشهاواهانتهارابه صغیروکبیرمیکنیداماهیچکاری باشماندارند!!!فکرنمیکنیدرهبری توصیه ودستوراکیدداده باشندکه باشماکاری نداشته باشند؟
  به دوستان رهبری که تازه به رحمت خداوندرفته اندبدترین توهین هاراروامیدارید؛علاقه رهبری رابه مرحوم آیت الله خوشوقت دراطلاعیه وبیانات معظم له دیده وشنیده ایدبازبااین حال دراین ایام که ایشان عزاداریک دوست خوبشان هستند؛شماتلویحاایشان رادرخون بیگناهان سهیم وشریک میدانید!!!!!!!خلاصه برادربه همه نیش میزنی وبدترین عبارات رامورداستعمال قرارمیدهیددست آخربابی بی سی ورادیوامریکادل میدهی وقلوه میگیری طلبکارهم هستید!!آیااینگونه رفتارازیک مسلمان درست است؟؟امیدوارم همانگونه که به یک بسیجی به نام جناب غفاری پاسخ متین فرمودیدبنده جانبازراهم قابل دانسته پاسخ مستدل عنایت فرمائید.آیاالطاف رهبری رانسبت به خودتان پس ازگفتارزشت وادبیات غیراسلامی که بکارمیبرید؛احساس میفرمائیدیاخیر؟متشکر

  ————————————

  سلام دوست خوب من
  رهبری درقبال کارهایی که کرده ومی کند وکارهای اساسی ومحوری ای که درکشور رخ می دهد مسئول هستند یا نیستند؟ دوست من : هستند. اما شما یک نمونه برای من مثال بزنید که ایشان بعنوان یک مسئول ، مسئولیت اشتباهات سالهای رهبری خود را پذیرفته باشند. باورکنید دوست من انتقاد ازرهبری با هرلفظ وکنایه نه تنها توهین نیست بل خدمتی شایسته است. فرض کنید من با همین الفاظ تند درکوفه جلوی حضرت امیر را می گرفتم وبه وی می گفتم: یا علی، شما معصومی قبول اما من شهروند این سرزمین نسبت به قتل های زنجیره ای وعاملین آن قانع نشده ام. نسبت به گردش مالی شما که بی اطلاع مردم پول مردم را به این وآن می دهید قانع نشده ام. نسبت به نفوذ سپاهیان شما درارکان کشور ورواج فساد درهمه ی حوزه ها معترضم. فکر می کنید ایشان زیرگوش من می زد یا صمیمانه ومستدل درحضورمردم پاسخ مراآنچنان می داد که درتاریخ بماند؟ دوست من اجازه ندهیم علاقه ای که به افراد داریم جای علاقه ی ما را به حق وحقیقت بگیرد.
  با احترام وادب

  .

   
 11. سلام برهمگی
  یقینا زمانیکه ترازوی عدالت خداوند درقیابت برپا میشه همه متحیر خواهیم شد , خیلی دیدنی خواهد بود. واما درمورد آیت الله خوشوقت , اینکه آیا ایشان چنین فتواهای خونینی را داده اند یا خیر هم اکنون بدرستی نمیدانیم ولی درعوض یک چیر را خوب میدانیم وهمان یک چیز کافی است . آن اینکه این بزرگوار درجوار//// واندرونی یک بیتی بوده اند که //// حتی همینقدرکه اینچنین قرین باشی ولیکن قدمی وکلامی درخلاف این همجواری نگذاشته ونگفته باشی کافی است ////. سکوت و به تعبیری تمکین کردن بظلم عین خود ظلم است وهمدستی وهمداستان خود ظالم. خدا نه ازظلم ظالم میگذرد ونه ازسکوت تمکین وسراسر قرآن پر است از نمونه هائیکه چگونه خدا هردوی این طایفه هارا با یک چوب زده است.

   
 12. در اعترافات سعید امامی در ارتباط با اجرای فرمان قتل سید احمد خمینی آمده است : وقتی حکم قتل سید احمد خمینی از طرف فلاحیان به من ابلاغ شد شوکه شدم . برای اطمینان بیشتر به قم ، دفتر مصباح یزدی رفتیم که محسنی اژه ای و أیت الله خوشوقت از بیت رهبری هم آنجا بودند………..

   
 13. انا لله و انا الیه راجعون
  برای من شیعه جای سواله که : چرا علمای ما که دم از خدا و پیامبر و ائمه اطهار میزنند _ چون به خلوت میشوندآن کار دیگر میکنند._ یعنی فوت و دفن در خانه خدا را رها و جنازه را با عزت و احترام( بالاخره فامیله آقاست.) در جوار بنده خدا دفن میکنند.؟ انصافا جای سووال نیست؟

   
 14. خدا را سپاس که دشمنان ما از احمق ترین انسان ها هستند …

   
 15. نوری زاد عزیز!سلام!
  وقتی نوجوان بودم و سوای سلوک معنوی می پختم و به هر دری میزدم با نام آقای خوشوقت آشنا شدم و شنیدم که در جلسات اخلاقشان مدااااااام توصیه میکنند به تقوی و تقوی و تقوی.به هر روی هرگز موفق به حضور در مجلس ایشان نشدم و تنها یک بار در مجلس روضه ای در منزل شیخ کاظم صدیقی از نزدیک ملاقاتشان کردم.وقتی اولین بار نام ایشان را در ارتباط با قتلهای زنجیره ای دیدم و خواندم که از فتوا دهندگان به قتل دگراندشان بوده اند چشمهایم سیاهی رفت، گوشهایم داغ شد و تا چندی منگ و مبهوت بودم…
  هنوز هم دوست ندارم باور کنم که یک استاد اخلاق اسلام فتوا به قتل آنانی داده است که چون او نمی اندیشیده اند.
  لذا خاضعانه استدعا دارم اگر شما مدرک مستند و قرین حقیقتی له یا علیه این مدعا دارید مضایقه نکنید. حد اقل اگر حتی نقل قولی سراغ دارید که ایشان از این اتهام برایت جسته اند بنده را نیز آگاه کنید.

   
 16. آقای محسن حیدری!سلام!سلام!سلام!
  آیا آقای خوشوقت معصوم بودند؟آیا شیطان نداشتند؟آیا خط امانی از غیب برایشان رسیده بود؟آیا حد اقل امکان اشتباه برایشان مطرح نبوده است؟کی و کجا چنین ادعای گزافی فرموده بودند؟ بگویید و ما را از جهل به این مطلب برهانید.
  بگذریم.آقای خوشوقت مشهور بودند به استادی اخلاق.شما که برای این بنده خدا سینه چاک می کنید لااقل حد اقل ادب را مراعات کنید چون به هرحال حساب شما را به پای او که مدافعش هستید مد گذارند و احتمالا از همین مختصر روشن گردد که جاهل کیست…از خدا خواهیم توفیق ادب—بی ادب محروم ملند از لطف رب

   
 17. حالا عکس هر /// هست////

   
 18. تا ریشه فتوا و فتوا دهنده در این سرزمین خشک نشود این سر شوریده به سامان باز نمی آید.

   
 19. لعنت به /////

   
 20. باز هم درود به شرفت که ساکت ننشستی و نگاه کنی
  ازین فتوا ها زیاد داریم. این یکی هم روش. مشکل زمانی شروع شد که فتوا ها سیاسی شد. باید ریشه ای این مشکل رو حل کرد. اسلام سیاسی مساوی هستش با قرون وسطی اسلامی. که صد برابر بدتر از نوع غربیش هست

   
 21. خوبی؟!!!…یک خوبی؟؟؟!!!!…شما که خوبی را می بینی و لمس می کنی ، می گفتی ما هم بدونیم!!….زندان کردن و شکنجه منتقدین و معترضین خوبیه؟…لجبازی و احمق کردن فرض کردن مردم در رابطه با انرژی هسته ای خوبیه؟ کمبود دارو و فشار بر قشر فقیر، خوبیه؟دروغگویی سیما و سران نظام خوبیه؟….عزیز جان من که بی بصیرتم شما چند خوبی ردیف کنید!!!!…شاید بخواهی بگویی عدالت در قضا خوبیه؟ درست می گویی عاملین قتل ستار بهشتی هنوز به محاکمه کشیده نشدند ولی دو جوان به اصطلاح زورگیر که بخاطر فقر دزدی و زورگیری کردند، 20روزه اعدام شدند؟…شاید بگویی حجاب زنان در جامعه خوبیه!!…بد نیست به آمارهای نیروی انتظامی نظام سریس بزنی تا ببینی امنیت و حجاب چه کرده؟!!و چادر که زمانی مایه افتخار بود برای زن مسلمان شده پرده بی عفتی برای ظاهر نمایی و ریا مانند ریش حضرات و تسبیح حماقت آقایان…..من که مانده ام شما بگو خوبی رژیم چیه؟…..وابستگی به روسیه و چین و باج های رنگ و وارنگ به آنها خوبیه؟ کمک به بشار اسد خو نخوار خوبیه؟ ساختن جنوب لبنان در عرض 3 ماه بعد از جنگ 33 روزه در حالیکه بم ایران بعد از 9 سال خرابی زلزله هنوز خراب است، خوبیه؟…پاسخگو نبودن رهبریت به سوالات مردم خوبیه؟….شما بگو شما بگو دوست عزیز ذوب شده خوبی نظام کدومه؟…

   
 22. مثل اینکه عکس اصلاح شده است اتفا قآمجموعه ی عکس معنا دار وحکیمانه آمده است!!!

   
 23. salam aghai nourizad nazanin,mikhastam eradatam khedmat shoma arz konam,bédanid ke har vaght névéshtehai shoma ra mikhanam ashk dar cheshmanam jam mishavad va omidvarmishavam be ensaniat va az taraf digar ,poshtam az tars milarzad ke angharib ettefaghi baraytan bioftad,shma vaghean tagassom ensaniat hastid bari mardom iran midanam ke mardom ghadrdan shoma hastand delam barai tanhaitan migirad ,man na ashna ra ham ghamkhar khod bedanid khoda khod posht o panahetan basha yek daghdar va zakhmkhordé salhai door d

   
 24. استاد سلام
  واقعا اگر آن دنيايي وجود داشته باشد ؛ ايشون//// در كجاي آن قرار مگيرند – اي خدا پس كي ميخواي به ما قدرت و توان بدهي كه با ظلم و ستم مبارزه كنيم

   
 25. لعنت به اون ////

   
 26. تو عكس گذاشتن براي مطلبي كه اطمينان نداريد هدفدار عمل ميكنيد (عكس خدا بيامرز با رهبري )كه اگه حس منفي قليان كرد نثار رهبري بشه بابا دمتون گرم.ولي برادر ميدوني براي حتي يك كلمه كه ميفرمايين در قيامتي كه بقول خدتون القاب جايي ندارد بايد پاسخگو باشيد.تازه اونجا سايتو وبلاگو اينها هم نيستا!!!!

   
 27. سلام
  خيلي جالبه شما تو مطلبي هم كه براي خودتونم معلوم نيست عكس خدا بيامرز آيت الله خوشوقت رو كه با رهبريه گذاشتين كه اگه خوننده حس بدي بهش دست داد رو رهبري خالي كنه خوشم مياد كارتونو بلدين ولي…..
  آره ميدونم اگه رهبري نميخواست خدا بيامرز….. ولي ميدونين براي حتي يك كلمه شما هم درجايي كه بقول حضرتعالي القابي وجود نداره حساب وكتابه آقاي نوريزاد اونجا تازه سايتو وبلاگو اينها هم نيست!!
  آخه خدا توآيه تحريم شراب هم فرموده خوبي هم داره واي مضراتش بيشتر
  من موندم اين نظامااز ديد شما حتي يك خوبي هم نداره بابا انصافتو شكر

   
 28. خدا عاقبت ما را ختم به خیر کند نوری زادی که قبلا سینه چاک ولایت بود الان به این پستی و زذالت افتاده که حتی عالمان دین را متهم می کند خاک عالم به سرت نوری زاد به خود بیا که نه دنیا داری و نه آخرت خسر الدنیا و الاخره

   
 29. آقای نوریزاد، با سلام به شما، من خیلی علاقه مندم که نظر شما را در باره آقای خمینی و فتاوی ایشان هم بدانم. بر اساس کتاب آیت الله منتظری فتاوی مانند هر چه سریعتر دشمنان اسلام را بکشید.هر چه زود تر از سر دار پایین بکشید حتی اگر هنوز جان نداده اند چون که بقیه دشمنان در نوبتند (البته منظور ایشان نوجوانانی بودند که بعضی جرمشان فقط خواندن روزنامه خاصی بود ) . متشکرم.

  ———————

  سلام علی آقای گل
  فتوای قتل به دوره های دور تاریخ مربوط است. که دست مردم ازقانون کوتاه بوده. ومردم بحساب نمی آمدند. سرضرب فتوایی می دادند ویکی را به اوج می بردند ودیگری را پای چوبه ی دار. امروز یک مرجع اجازه ندارد فتوای قتل کسی را صادرکند. چرا؟ چون این مرجع درکشوری زندگی می کند که مثلا چیزی به اسم قانون دارد. این قانون فرد خاطی را باید دادگاهی کند. حرفش را بشنود. فرصت دفاع به او بدهد. یک متهم باید وکیل داشته باشد. که اگر خودش به قانون آشنا نیست وکیل کمکش کند. مگر جان مردم – هرچند خاطی – علف بیابان است که داس تیز به میانشان دراندازیم؟

  با احترام

  .

   
 30. http://youtu.be/5qPAuxvlLeU
  شعرِ طنزی که طنز نیست؛.تقدیم به انسان آزاده. تقدیم به حیوان تقدیم ایران.

   
 31. دوست و برادر عزیز و گرامی نوریزاد عزیز
  سلام و درود بر شما
  بنده هم همین مطلب شما را نوشته ام .”در اسلام عالم دین و فقیه داریم همچنانکه عالم و علمای دیگر رشته ها و تخصص ها وجود دارد.” شکی نیست که هر رشته ای از علوم نیاز به تخصص ویژه و غور در مفاهیم و ابعاد مختلف آن دارد. خصوصا دین پژوهی و دین شناسی که ارتباط مستقیم با عالم غیب دارد و از جانب پروردگار توسط انبیاء علیهم السلام برای هدایت بشر نازل شده است. منظور اصلی من بیان این مفهوم است که دین شناسی و عالم دین شدن نیاز به لباس و اداء و اطوار خاصی ندارد و ای بسا دین شناسان کراواتی و کت شلواری که به لحاظ علمی از افراد رسمی حوزوی فرسنگها جلو ترند.در قرن و عصر ما امثال سید جمال الدین اسد آبادی و مرحوم اقبال لاهوری و مرحوم محمد تقی شریعتی و فرزند برومندش دکتر علی شریعتی و مهندس بازرگان و مرحومان سحابی ها و ….. از بسیاری از مراجع دینی در شناخت و معرفی دین مبین اسلام و تشیع علوی و ارائه منطقی آن به نسل جوان و با زبان روز موفقتر بوده اند.پیامبر اسلام فرمودند ” دو گروه کمر دین را می شکنند عالمان متهتک و جاهلان متنسک ” این دو قشر در حوزه های علمیه و دینی بیشتر از دیگر جاها نفوذ و حضور دارند و لذا بیشترین آبرو را از اصل دین می برند و باعث بی اعتبارشدن آن در بین مردم می شوند…………..

   
 32. دِ نه دیگه گرامی. اتفاقاً اونی که فکر میکنه خدا وجود داره، چون فکر میکنه همه ی حق تو جیبشه و خدا هم هواشو داره هر کاری دلش بخواد میکنه.

   
 33. جناب آقای نوری زاد برای بنده آشکار نشد که آیت الله خوشوقت کی حکم قتل مخالفان نظام را داده است. اگر امکان دارد لطفا با ارائه مستندات لازم امثال بنده را که تعدادشان شاید کم هم نباشد از واقعیت امر مطلع فرمایند. با تشکر

   
 34. با سلام
  هم میهن اینان اصلا به اخرت اعتقاد ندارند اگر داشتند که ملا ئ دزد و ریا کار و کذاب نمیشدند تازه کدام آخرت آخرتی که فقط برای ما ست نه برای خودشانی ها زمان دروغ واسلام سپری شده بنده ناخدا

   
 35. حاجی از تهران

  با سلام ودرود به نوریزاد این انسان وارسته و با وجدان و شجاع که علیرغم مشکلاتی که برایش تاکنون ایجاد شده ولی شجاعانه وجدانها را بیدار می کند زیرا که او خود دارای یک وجدان بیدار است. او اگر اراده می کرد همانند بسیاری می توانست با استفاده از رانت ها و ویژه خواری های حکومت صاحب اموال نجومی شود. اما وجدان بیدار او اجازه نداد دنبال مال و اموال دنیایی برود و انواع فحش ها و توهین ها و سالها زندان و شکنجه در زندانهای جمهوری اسلامی را تحمل کرد و دست به افشاگری ها و پرسشگری از رهبر نظام کرد و اگرچه پاسخی نگرفت اما موجب بیداری بسیاری شد.

  میخواستم به آقای مسافر بگم که همه نوشته های آقای نوریزاد توام با رعایت ادب و محترمانه است. و هیچ یک از اطلاعاتش دور از صحت نیست. همین آقای خوشوقت همه می دانند که از صادر کنندگان فتوای قتل بسیاری از روشنفکران و دگراندیشان و بی گناهان می باشد و هیچوقت هم تکذیب نکرده است. او همچنین در خصوص آقایان موسوی و کروبی این مردان با استقامت دراین دوران قحطی مرد در میان سیاسیون، فتوای مرتد بودن آنها داده بود.

   
 36. Listen dude,our enemy is not Mr.Noorizad,his name is//// ,the people call him ////. Do you need his address?indeed

   
 37. Thank God, one less rabid dog,hell with this EVIL

   
 38. داستان ان دنیا واقعن جدیست یا خودسانسوری میفرمایید.

   
 39. اینها هرچی رتبه شون بالاتر میره و به آیت الهی نزدیک تر میشن یقین پیدا میکنن که استغفراله خدا وجود ندارد . وگرنه کسی که خدا را قبول دارد حاضر به ستم حتی به یک مورچه نمی شود

   
 40. در اسلام اصیل و تشیع علوی چیزی بنام آخوند و حجة الاسلام و آیة الله و ثقة الاسلام و آیة الله العظمی و دیگر القابی که برای این جماعت بکار می برند ، وجود ندارد. اینها ساخته و پرداخته انگلیس و شاهان صفوی است. تا قبل از سلسله صفویه هم چنین شکل و شمایلی برای دین شناسان و علمای مذهبی وجود نداشته است.در اسلام عالم دین و فقیه داریم همچنانکه عالم و علمای دیگر رشته ها و تخصص ها وجود دارد. لباس و شکل ظاهری و ادا و اطوار این جماعت روضه خوان و مداح دکانی برای تحمیق مردم و غارت و چپاول ملت است. بامید روزی که نسل این جماعت دغل باز مانند دایناسور ها منقرض شود و ملت از زیر بار نکبت این شیادان رها شوند.

  وزیر جلاد سابق اطلاعات شیخ محمد محمدی ری شهری در ایام طلبگی و جوانی قبل از انقلاب کتابیهایی در اصول اعتقادات نوشته است. از جمله کتاب امامت . در این کتاب مطالبی در خصوص لباس روحانیت و القاب بکار رفته دارد که به خواندنش می ارزد . ببینید اینها چگونه رنگ عوض کردند و قبل و بعد به حکومت رسیدنشان چه تفاوتهای فاحشی پیدا کرده اند.

  —————————-

  سلام اهورای گرامی
  می دانم که شما بین علمای دینی وکاسبانِ ازدین تفاوت قائل شده اید. مفهوم دین، عرصه ی بسیاروسیعی است که حتما باید عده ای درآن ریز شوند وتحصیلات عالیه داشته باشند تا باب کنکاش ومجاهدت های علمی گشوده بماند.چرا که با گسترده شدن فهم بشر، پرسش های تازه ای برای او پدید می آید واین پرسش ها پاسخ می طلبند. بله، من هم با شما موافقم که دراین سالهای پس ازانقلاب، جماعتی به اسم روحانی، با جسمانی ترین شیوه ها پوست ازتن دین وخدا وقرآن وارزشهای دینی دریدند.

  با احترام

  .

   
 41. من قلم شمارا که که در خدمت محرومان است می بوسم و شجاعت علی گونه شمارا که تا پای جان از حق دفاع میکنید میستایم.شما به تنهایی یک ملتید .ظلمهایی را که تا کنون در جهت مبارزه با جهل و جرم وجنا یت تحمل کرده اید بر هیچکس پوشیده نیست .هزاران چون من فدای یک تار موی شما.

   
 42. ba salamo dorood,che farghi mikone akse ki bashe hamashon 1 ammame ro sar 1 man rish ro sorat 1 man //// jaye maghz,age aghazadeho sandis khore rejim nistid berid esmo akso roshanfekra mamlekato donyaro yad begirid be jaye in akhonda be zaher ensan ba batene //// omdiwaram age khodai hast haghe in melate mazlomo az in //// moftkhor begire

   
 43. عبرت روزگار برای انان که میخواهند بفهمند

  آن قصر که جمشید در او جام گرفت آهو بچه کرد و روبه آرام گرفت

  بهرام که گور می گرفت همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت

   
 44. همشون سر و ته یک کرباسند . اخوندها کاری کردن که امروز بعد سی چهار سال باید فانوس بدست بگیریم قران بر سر بگذاریم و بدنبال خانواده پهلوی بگردیم .

   
 45. لطفا یه گزارش از این فتوایی که می گید بدید.

   
 46. درود بر شرافت و شهامت. نابود باد ترس و دروغ و دورویی که چون طاعون بر جان مردمی افتاده که خود را چون لاشه در اختیار کفتارانی میگذارند که خود نیز زبون و ترسو و دروغگویند!

   
 47. روح و روان همگیشان در زمان و بیزمان تا ابدیت و ابدلآباد در آتش بی پایان باد .

   
 48. سلام جای این افراد در//// است نفرین مادران داغ دار دنبالشان هست

   
 49. فتاوای خونین ایشان بسیار دردناک و مهلک بوده و یقینا بسیاری از جامعه ایران زمین را به ورطه وحشتناکی کشانیده است ولی راستی آیا فتاوای /// در سال 67 از فتاوای ایشان خونین تر و مرگبارتر ظلمانی تر نبوده است؟
  از جملات قصارتان هم همان تقلید از خمینی میبارد که در باره آنها که در دهه شصت البته به نظر خودش بی گناه اعدام شده بودند ، گفته بود: اگر بیگناه بوده باشند به بهشت خواهند رفت و امروز هم شما میگوئید اگر این فتوا دهنده قتلهای زنجیره ای فلان و بهمان باشد به بهشت خواهد رفت . در ثانی اگر این فتاوا صادر کننده اشتباه و جنایت کرده شما بفرمائید او که شما همچنان بعد از مرگش هم از وی تقلید میکنید و فتوای قتل عام زندانیان حکم گرفته و بعضا حکم تمام شده را صادر کرد چه عقوبتی خواهد داشت و چگونه شما همچنان در رکاب مرده اش هم هستید

  ——————–

  سلام دوست گرامی
  اگر من درباره ی ایشان جانب احتیاط را گرفته ام بخاطراطلاعات تایید نشده وناقص من است. وگرنه با صراحت نظرم را می گفتم. مثل قاطعیتی که درباره ی آیت الله قاتل شیخ علی فلاحیان و آیت الله قاتل خلخالی دارم. ویا آدمهایی مثل حسینیان و پورمحمدی و دیگرانی ازاین دست.

  با احترام

  .

   
 50. بقول قاضی شارح در فیلم سربداران (در صحنه ای که بخاطر شیخ حسن جوری سرهای عده زیادی بیگناه بالای دار رفتند و شیخ جوری عبا به سر کشید و از ترس در رفت ) : اگر شیخ حسن جوری در میان اینها هست که دیگر نیست و اگر نیست که باز نیست (یعنی اعتبارش را دیگر از دست داد )
  بنده هم میگویم اگر قیامتی هست و عدل الهی هست که هیچ اگر نیست تاریخ و حافظه مردم اعمال و رفتار چنین جلادانی را هرگز فراموش نخواهد کرد .

   
 51. یکی از مردم سوگوار ایران

  لاریجانی در وسط جلسه علنی مجلس خبر ارتحال آن عالم ربانی و استاد اخلاق ! را اعلام کرد . جالب اینکه برخلاف معمول نه به آقای خامنه ای تسلیت گفت و نه به امام زمان . فقط به مردم و بازماندگان آن فقید سعید تسلیت گفت . به خدمات آن عالم ربانی به نظام مقدس و انقلاب شکوهمند هم هیچ اشاره ای نکرد .
  نمیدانم قصدش حفظ آبروی نظام بود یا آن مرحوم . در هر حال ایشان تقیه فرمودند .

   
 52. آیت الله عزیز الله خوشوقت از فتوادهندگان و آمران قتل های زنجیره ای و پدرزن مصطفی خامنه ای، فرزند علی خامنه ای، در شهر مکه درگذشت؛ در جلد ۱۶ پرونده صفحه ۳۸۴ پرونده بازجویی سعید امامی، هنگامی که بازجو از امامی سؤال می کند که آیا اعدامها رویه امنیتی داشت و با حکم “حفظ نظام از واجبات است” انجام می‌شد یا حکمهای موضوعی نیز داشت، سعید امامی پاسخی می دهد که شابد بتوان آن را مهم ترین فراز بازجوئی‌های وی تلقی کرد. وی در جواب می‌گوید: “فلاحیان با وجود آنکه خود حاکم شرع بود، اما معمولا و در موارد حساس احکام حذف محاربان را شخصا صادر نمی‌کرد. او این احکام را از آیت‌الله خوشوقت، آیت‌الله مصباح، آیت‌الله خزعلی، آیت‌الله جنتی و گاها نیز از حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دریافت می‌کرد و به دست ما می‌داد. ما فقط به آقایان اخبار و اطلاعات می‌رساندیم و بعد هم منتظر دستور می‌ماندیم. مثلا وقتی باخبر شدیم که حاج احمد آقا [خمینی] در جلسات خصوصی به مسئولان نظام و حتی به ولایت امر اهانت می‌کند. آن را ارجاع دادیم و بلافاصله دستور آمد که همه رفت و آمدهای ایشان را زیر نظر بگیرید و از مکالمات و ملاقاتهای ایشان نوار تهیه کنید. ما هم به مدت یکسال همین کار را کردیم. متأسفانه حاج احمد آقا به راه یک طرفه بدی وارد شده بود که برگشت نداشت. وقتی دستور حذف حاج احمد آقا را آقای فلاحیان به من ابلاغ کرد مضطرب شدم و حتی به تردید فرو رفتم. دو روز بعد همراه با آقای فلاحیان به دیدار آیت‌الله مصباح رفتیم، آقایان محسنی اژه‌ای و بادامچیان هم آنجا بودند البته بعدا حاج آقا خوشوقت هم از بیت [علی خامنه ای] آمدند آنجا و نظر جمع بر این بود که نباید به کسانی که با ولی امر مسلمین خصومت می‌کنند، رحم کرد.”

   
 53. ای کاش میشد فهمید که آیا این فرشته مرگ حداقل در بستر مرگش احساس جان دادن قربانیانش را درک می کرد

   
 54. محمد مرسی (امام خمینی 2013)

  الحق که جان کلام گفتی آقا رضا. شاید کسی مثال بیاورد آیت الله منتظری را یا یکی دو تا در تاریخ مشروطه. اما باید عرض کنم که استثناء قاعده نیست. بالاخره در دقیق ترین پدیده های فیزیکی نیز گاهی استثناء هایی دیده می شود. هرچند در مورد شخص مرحوم منتظری اشتباهاتی از طرف ایشان صورت گرفت اما بعداً در زندگی سیاسی شان ثابت کردند که آن اشتباهات واقعاً از نوع اشتیاهات انسانی بوده و تعمدی جهت سلطه بر مردم در کار نبوده. (من به شخصه ایشان را در زمره انسان های وارسته می دانم)

   
 55. akhond akhondeh cheh tehrani basheh cheh khoshvaght basheh cheh shirazi basheh cheh ahleh ////)
  mahi az sar gandeh gardad nay ze khom
  fetneh az manbar khizad nay ze khom

   
 56. طرف پدر عروس خامنه ای بود و بر خلاف دروغ پراکنی های رسانه های حکومتی مرجع تقلید نبود .خوشوقت فقط امام جماعت مسجد امام حسن در خیابان شریعتی تهران بود و رساله ای هم نداشت.در ضمن از او به عنوان یکی از فتوادهندگان قتل های زنجیره ای نام برده می شود.در پرونده بازجویی سعید امامی، معاون سابق وزارت اطلاعات که در پرونده قتل های زنجیره ای متهم بود، آمده هنگامی که بازجو از امامی سؤال می کند آیا کشتن مخالفان، رویه امنیتی داشت و با حکم “حفظ نظام از واجبات است” انجام می‌شد یا حکم های موضوعی نیز داشت؟؟سعید امامی در جواب می‌گوید: “فلاحیان با وجود آنکه خود حاکم شرع بود، اما معمولا و در موارد حساس احکام حذف محاربان را شخصا صادر نمی‌کرد. او این احکام را از آیت‌الله خوشوقت، آیت‌الله مصباح، آیت‌الله خزعلی، آیت‌الله جنتی و گاها نیز از حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دریافت می‌کرد و به دست ما می‌داد. ما فقط به آقایان اخبار و اطلاعات می‌رساندیم و بعد هم منتظر دستور می‌ماندیم.”

   
 57. آخوند خوب آخوند مرده است . اینها به جز پر کردن جیبشان و سیاه کردن روی ایرانیان به هیچ چیز فکر نمیکنند. //// هر چی آخونده که سر چشمه همه فتنه ها و مشکلات ایران عزیزمان هستند.

   
 58. پیاده نظام سبز

  کجایید داریوش فروهر ها و پروانه اسکندری ها بدنهای مثله شده تان را برای خون خواهی فرا بخوانید و کجایید پوینده ها و مختاری ها و قربانیان قتلهای زنجیره ای به پا خیزید که مهمان دارید چقدر هم با سعادت! دم در خانه خدا هم بسوی خدا شتافت شاید خیلی عجله داشت چرا؟

   
 59. سلام ازنوشته هايت بوي غرور ولجاجت ميايد-شما به خود حق ميدهي بجاي خدا ودربان بهشت وجهنم بنشيني ولحظه اي هم به احتمال خطا بودن حرفهات فكر نكني-اونقدر كه دنبال عيبهاي ديگران هستي دنبال عيوب خودت باش-اين اخر عمري به فكر اخرتت باش-روزي همه ما خواهيم رفت وبه پرسشهاييكه كمر كوه را ميشكند پاسخ بايد دهيم-در انجا ديگر كسي نيست كه به قلم فرساييهاي هنرمندانه ولي بدون مسوليت شماي عزيز هورا بكشه-فقط خودتي وخودتي-شمايي كه حالت از اسم احمدي نژاد بهم ميخوره بدان وقتي پاي نفس به ميان بياد ذات نوريزاد و احمدي نژاد يكي ميشه-برادر عزيز همينقدر بگم هتاكيهاي شما به مقدسات دل خيليهارو شكونده ونفرين واههاي سوزناكيو برات تدارك ديده-اميدوارم خسرت الدنيا والاخره نشي-ميدونم اين مطلبو نمايش نميدي مهم نيست ولي انصافا روش فكر كن-خداعاقبت هممونو ختم به خير كناد

  —————————

  سلام مسافرگرامی
  من هم به سهم خودم ازشما بخاطردعای خوبی که درحق من کردید سپاس مندم. چشم. تلاش می کنم در راهی که درآن قدم نهاده ام تأمل کنم وبیشتربیندیشم ومطالعه کنم. این تأمل را شما نیز بکارببندید. قرارنیست شما دوست گرامی ازبالا به من وامثال من بنگرید. یکی ازعلت هایی که نوشته ی شما طعمی ازپندگونگی وحتمیت وپیشگویی وپیامبرگونگی پیدا کرده این است که ازموضعی مرتفع به نوری زاد نگاه کرده اید. اگرازآن موضع پایین بیایید وشانه به شانه ی او قراربگیرید، به او حق می دهید که از خیلی چیزها وخیلی کارها مکدرباشد. خودتان را بجای مادرانی بگذارید که بی دلیل – بی دلیل – بی دلیل – بی دلیل – فرزندانشان درزندانها وسلولهای مخوف قتل عام شدند. تا نظام ما با طعمی از اوجب واجباتی حفظ شود. نازنینم، شما که نگران دل های شکسته ای، به این دلها وخیلی ازدلهای دیگر نیز توجه کن.
  بازهم سپاس ازدعای خوبتان
  با احترام

  .

   
 60. 1 – حالا عکس تهرانی باشد خوب اصلاح خواهد شد گو اینکه هردو از یک قماش بودند
  2- دست راست هر دو زیر سر رهبر

   
 61. سلام. این عکس آقا مجتبی تهرانی نیست؟ فکر می کنم عکس را اشتباه گذاشته اید.

  —————–

  سلام دوست گرامی
  درست است. اصلاح می شود.
  تشکر
  .

   
 62. این عکس اشتباه است. عکس مرحوم آقا مجتبی که یک مویش به صدتا خوشوقت می ارزید بجای عکس خوشوقت قرارگرفته لطفا سریعاً اصلاح کنید

   
 63. اینکه تهرانیه

   
 64. عکس مربوط به آیت اله مجتبی آقا تهرانی میباشد و نه آیت اله خوشوقت !

   
 65. این عکس ایت الله تهرانی است نه خوشوقت

   
 66. باسمه تعالی
  سلام آقای نوری زاد لطفا سریعا تصحصیح بفرمایید شما اشتباها عکس مرحوم آیة الله حاج آقا مجتبی تهرانی را که مرد شریف و بزرگواری بود و از دولتیان بیزار بجای آقای خوشوقت گذاشته اید.
  اضافه می کنم ماه گذشته نمایشگاه عکس علما در فیضیه بود. من در آنجا عکس حاج آقا مجتبی را با شهید حاج آقا مصطفی خمینی که در سنین جوانی گرفته شده بود دیدم . و شما آقای نوری زاد بخوبی می دانی کسی که با خمینی باشد از این دولتیان و نااهلانی که انقلاب به دستشان افتاده بیزار است. والسلام.

   
 67. این که عکس آیت الله خوشوقت نیست.

   
 68. متاسفانه عکس اشتباه است عکس حاج اقا تهرانی را به جای خوشوقت گذاشته اید لطفاٌ تصحیح نمایید

   
 69. salam
  akse ayatollah tehrani ra gozashtid lotfan aks ra avaz konid ein marboot be khoshvaght nist

   
 70. akse mojtaba tehranist na khoshvaght

   
 71. نوریزاد عزیز
  این عکس مجتبی تهرانی است نه خوشوقت

   
 72. آقای نوری زاد!
  از شما بعید است. این عکسی که گذاشتید مال آقا مجتبی تهرانی است:
  http://abna.ir/a/uploads/266/3/266346.jpg
  که در آدرس: http://abna.ir/data.asp?lang=1&id=377841 قابل مشاهده است.
  عکس آیت الله خوشوقت:
  http://www.askdin.com/gallery/images/117/1_13429_209.jpg

   
 73. آخه شما که حتی قیافه این آدم رو هم ندیدی چرا قضاوت میکنی؟ عکس آقا مجتبی تهرانی رو گذاشتی باهوش!!!!

   
 74. اما عکس مربوط به آیت الله آقا تهرانیه!

   
 75. سلام
  لطف بفرمایید عکسا این نوشتار که حاج آقا مجتبی تهرانی می باشد و نه آیه الله خوشوقت تعویض فرمایید.
  در ضمن اگر ممکن است این مو ضوع را بیشتر باز بفرمایید
  با تشکر

   
 76. این عکسی که گذاشته اید ایت الله خوشوقت نیست
  این اقا مجتبی تهرانیه
  اصلاح کنید لطفا

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

81 queries in 1046 seconds.