سر تیتر خبرها
تحصن مقابل زندان اوین، نوری زاد در کنار خانواده ی خزعلی

تحصن مقابل زندان اوین، نوری زاد در کنار خانواده ی خزعلی

قاضی ناصری به دکتر می گوید: این کثافتکاری ها از ناحیه ی بازجوهای اطلاعات صورت گرفته. وگرنه از نظر منِ قاضی شما آزادید و باید اکنون در خانه ات می بودی.

ظهر امروز چهارشنبه محمد صالح به من زنگ زد و با نگرانی گفت: پدرم را که باید امروز آزاد می شد، مجدداً با یک پرونده ی صوری به زندان بازگردانده اند. و با همان نگرانی ادامه داد: ما از صبح جلوی زندان اوین تحصن کرده ایم. به او گفتم: من هم به شما می پیوندم. و رفتم. و چون می دانستم احتمالا از صبح که بیرون زده اند چیزی نخورده اند، کمی نان و حلوا تهیه کردم و با خود بردم.

دیدم بله، خانواده ی کوچک خزعلی، دو دخترش و دو پسرش، پژمرده و پریشان جلوی زندان نشسته اند. در کنارشان نشستم.. همسرش که اغلب ساکت و کم حرف است، این بار به شکوه درآمد و گفت: آقای ناصری قاضی شعبه ی شش دادسرای مستقر در اوین به ما گفت: اگر وثیقه ای را که مشخص کرده ام بیاورید من دکتر را همین چهارشنبه یا نهایتاً پنجشنبه آزاد می کنم. ما هرطور که بود وثیقه را دادیم کارشناسی کردند و بردیم و به پرونده ی دکتر افزودیم. قاضی ناصری به ما قول داد که دکتر را آزاد می کند. اما در داخل زندان سناریوی دیگری دست به دست می شد. ما همین امروز – پنجشنبه – به رسم هر هفته با دکتر ملاقات داشتیم. دکتر در همین ملاقات به ما گفت: او را از سلولش به همین دادسرا می برند و اتهام تازه ای را به او تفهیم می کنند. اتهامی که متعلق به پانزده سال پیش بوده. قاضی ناصری به دکتر می گوید: این کثافتکاری ها از ناحیه ی بازجوهای اطلاعات صورت گرفته. وگرنه از نظر منِ قاضی شما آزادید و باید اکنون در خانه ات می بودی.

لفظ ” کثافتکاری” را قاضی ناصری بر زبان می آورد. همو که حکم به آزادی دکتر خزعلی داده است و ناگهان می بیند “برادران” بازی تازه ای را شروع کرده اند.

در کنارشان نشستم و گفتم: از امروز به بعد من نیز با شما همینجا تحصن خواهم کرد. و ادامه دادم: این نمی شود که دزدان و مال مردم خورها آرامش و امنیت داشته باشند و فرزندان ما بخاطر یک انتقاد مختصر به تنگنای زندان دربیفتند؟

تحصن مقابله زندان اوین / نوری زاد در کنار خانواده خزعلی

خلاصه امروز ما اینجا مقابل زندان اوین تحصن کرده ایم. نه تنها برای دکتر مهدی خزعلی، که برای همه نورچشمانمان. چشم به یاری کسی جز خدای خوبمان نداریم. می دانیم که اغلب مردم گرفتارند و شب عید هم در راه است و محذوریت های دیگری نیز هست. ما خودمان از پس این ماجرای خنده دار برخواهیم آمد. تا روزی دیگر و نوشته ای دیگر.

محمد نوری زاد
سوم اسفند ماه سال نود و یک

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

54 نظر

 1. براي نظام هزينه زيادي دارد اگر امثال نوريزاد خفه شوند

   
 2. حامد - مشهد مقدس

  الان ساعت 1:30 دقیقه شبه که این مطلب رو خوندم من همیشه سایت شما رو مرور میکنم و تازه این مطلب رو خوندم واقعا بغض گلویم را گرفته دارم خفه میشم نمیدونم چکار میشه کرد همه ندای ازادیخواهی میدیم و فریاد میزنیم ولی وقت عمل که میرسه …….شرمندتم نوریزاد عریر

   
 3. سلام

  يه روز به جناب خزعلي عرض كردم

  زمانه كنوني كشور ما مثل زمانه فرانكو در اسپانياست

  بايد شيوه زمان فرانكو رو در پيش بگيريد و نه شيوه زمانه ديگر

  كه ايشان هم هيچ توجهي نكرد

  اگر فكر ميكنيد درست تشخيص داده ام شما هم به ايشان همين نصيحت را بكنيد

  شايد موثر واقع شود

   
 4. یک نفر از ملت بدبخت ایران

  13 میلیون به موسوی رای دادند ولی همینکه ایشان را دستگیر کردند انگار نه انگار 13 میلیون انسان به او رای دادند . شماها که می گوئید خاتمی ترسو است . آیا حاضر هستید تکانی بخورید ؟ ملتی که صبح درود بر مصدق می گوید و بعدازظهر مرگ بر مصدق ، چه انتظاری می توان ازش داشت . یادتان باشد ما اصلا انقلاب نکردیم بلکه بر اثر یک احساسات شورش کردیم . والا انقلاب معنایش دگرگونی اساسی یک ملت است . شما الان ببینید همانهای که به جبهه می رفتند چطور به مال دنیا چسبیده اند ؟ پس همه آن شوها احساسات بود . سالها پیش شنیدم که خاتمی در زمان ریاست جمهوری سفری به قم می کنند و در جمعی حدود 500 الی 600 نفری داشتند سخنرانی می کردند که 3 الی 4 نفری پا می شوند و بر علیه آقای خاتمی شعار و افترا و… می زنند . بعد از جلسه آقای خاتمی به دوستان نزدیکش می گوید 500 الی 600 نفر طرفدار من ساکت و تماشاگر بودند ولی آن 3 الی 4 نفر بدون هیچ ترس و واهمه ای ابراز نظر کردند و اگر طرفدارانم مثل آن 3 الی 4 نفر در عقیده شان ثابت قدم بودند می شد خیلی از مسائل را حل کرد . این ملت به خود خامنه ای هم رحم نخواهد کرد فقط موقعش برسد آنوقت چهره این ملت را با همان احساسات خواهید شناخت . فردای عوض شدن نظام آنوقت فرصت طلبان شروع به تاراج مملکت می کنند و ملت هم نظاره گر می شود .

   
 5. درود بر شما .
  من متوجه نشدم آقای نوری زاد اگه زندانی بودن چطور اینقدر راحت همه جا میرن و میان . یکی از ملت بگه ف میگن ضد ولایته . برام سواله که ایشون از کجا حمایت و پشتیبانی میشه

   
 6. گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب … گر پدر مرد، تفنگ پدری هست هنوز

  گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند … توی گهواره چوبی پسری هست هنوز

  آب اگر نیست نترسید که در قافلمان … دل دریایی و چشمان تری هست هنوز

  دکتر زهرا رهنورد

  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  خداوندا، به عوام ما علم ، به علمای ما مسئولیت، به مومنان ماروشن اندیشی وبه روشنفکران ما دین، به متعصبین ما فهم ، به مردان ما شرف و به زنان ما شعور وبه پیران ما آگاهی و به جوانان ما هدف، وبه اساتید ما عقیده و به دانشجویان ما نیز عقیده، به خفتگان ما بیداری و به بیداران ما اراده و به مبلغین ما حقیقت و به دین داران ما دین و به نویسندگان ما درک و به هنرمندان ما درد و به شاعران ما شعور و به نا امیدان ما امید و به ضعیفان ما نیرو و به محافظه کاران ما جسارت و به مردگان ما حیات و به راکدان ما تکان وبه کوران ما نگاه و به خاموشان ما فریاد وبه حسودان ما شفا و به خودبینان ما انصاف و به فحاشان ما ادب و به همه مردم خود آگاهی و به ملت ما شایستگی نجات وعزت ببخش

  دکتر شریعتی

   
 7. جناب آقای نوری زاد
  این آقای خاتمی کجاست ؟ همون کاریکاتوری /////که ازش کشیدن خیلی برازندش هست . واقعاً آدم میمونه در ترسو و بزدل بودن این شخص چی بگه
  درود به شما نوری زاد

   
 8. بياد خدا و دين و محمد
  بياد زرتشت و جمشيد و فريدون

  بياد نيک پندار و گفتار و کردار
  بياد کمبوجيه و کوروش و داريوش

  بياد آريو برزن، تنگه و خون
  بياد اشک شسته يونان

  بياد سامان و ماني و مزدک
  بياد رستم فرخزاد و آپارنيک

  بياد سکوت و دشنه و درد
  بياد بغض و گريه و آه

  بياد پورمسلم و بابک و طاهر
  بياد فردوسي و پورسينا و بيروني

  بياد جلال الدين رودکي سربداران
  بياد سعدي و مولانا و حافظ

  بياد قائم مقام و ميرکبير و مصدق
  بياد بهار و شهريار و نيما

  بياد ستارخان و دلواري و و پسياني
  بياد آذربايجان و بوشهر و خراسان

  بياد راستي و درستي و پيمان
  بياد هنر و دانش و مجد

  بياد بزرگي بر کناره
  بياد زورمند بي جام
  بياد با فرهنگ بي نام
  بياد دانشومند بي کام

  بياد پرتو اميد و دانش
  بياد دوست، ماه ، خورشيد

  بياد کهن بوم، مانده ميهن،جاويد ايران

   
 9. این کشور همین پنج شش تا مرد رو داره

   
 10. درود به شرف همه این عزیزان

   
 11. دوستت دارم مرد

   
 12. دوستان نمیخواد مثل جناب نوریزاد باشید اقلا در محل کار ، دانشگاه ، خیابان و… نترسید و حرفتان را بزنید . داشتن یک وبلاگ که شکستن شاخ غول نیست .
  ارادت دکتر جان

   
 13. جناب نوریزاد در یک کشور اروپایی هستم چه کاری از دست ما برای کمک به جناب اقای دکتر خزعلی بر می اید خواهش می کنم راهنمای کنید از مرد بودن و ایرانی بودن خود در برابر شما و جناب خزعلی و خانواده های شما شرمساریم شرمساریم شرمساریم…لطفا بی پاسخ نگذارید

   
 14. برادر/پدر بزرگوار سرزمین سوخته ی من.
  وقتی این مطلب را میخواندم و این متن را مینوشتم اشک اجازه نمیداد دگمه ها را خوب ببینم
  و بغض اجازه ی نمیداد که ادامه دهم.
  درود برشرفتان.
  برشما و دکتر خزعلی و تاجزاده ی عزیز و …
  تندیس های شرافت و صداقت و پایداری.
  دلیرا شیرآهن کوه مرد که شمایید.
  و ما بزدلان و گرسنگان تاریخ که گرسنگی توان سربرآوردن از آخور روزمرگی را از ما گرفته…

   
 15. تازه فهمیدم که چقدر ترسو و حقیر هستم . به ز هزار دلیلی که برای خودم بافتم تا در کنار شما نشینم .

   
 16. شما را خیلی دوست دارم جناب نوریزاد.

   
 17. نادر:

  سلام و درد بر شما چون شرافت خود را با گفتن حرف خود ثابت کردید خواه این حرف درست باشد خواه اشتباه ولی‌ ممنونم که شهامت گفتن آنرا داشتید. جناب آقای نوری‌زاد من حرفهای شما رو خیلی‌ دوست دارم من می‌خواهم نظر خود را بگویم و این نظر من است فقط همین.

  ما ایرانیان تمام قدمها یمان تا امروز درست بود است، من یک پزشک هستم و جا معه را به عنوانه یک بدن واحد میبینم ، در بدن ماهم گاهی یک سلول از مسیر اصلی‌ خارج میشود و سرطانی میشود ولی‌ در کلّ بدن هنوز پا برجاست، و سیستم ایمنی بدن با آن مقابل می‌کند، این شرمی برای بدن نیست که یک سلول اشتباهی‌ می‌کند بلکه نکتهٔ مهم این است که سیستم ایمنی آنرا میشناسد و برای اشتباه بعدی بهتر عمل می‌کند. از نظر من فرق بدن با جا معه فقط یک چیز است و آن اینکه جا معه بر خلاف بدن نمیمیرد.

  من به این آقای خامنه‌ای مدیونیم که به من آموزش داد که چقدر افکار اشتباهی‌ داشتم ، من از ایشان ممنونم که به ما یاد داد که مغزی هم در این سر وجود دارد و نباید همه‌چیز را به خدا محول کرد، ایشان آدم کوچکیست ولی‌ درست گفته‌اند که عدو شود سبب خیر گر‌ خدا خواهد، امثال ایشان هم زیادند. من به تمام مریض‌هایم همیشه میگویم که همه‌چیز درست میشود فقط زمان می‌خواهد و به حرف خود ایمان دارم،

  افتخار می‌کنم به شرف هموطنانم مثل نسرین‌ ستوده و محمد نوری‌زاد حتی اگر اساس فکریه آنها را قبول ندارم چون شرافت ایرانیان را نشان میدهند و چه بسیارند امثال این افراد در جامعه ما.

  یک نصیحت برای شما دارم امثال خامنه‌ای زیاد است پس بنویس برای مردم که همه یاد بگیریم که اشتباهاتمان چه بود و اگر آقای خامنه‌ای هم خواست آنرا بخواند ولی‌ این را من می‌دانم که پذیرش هر چیزی ظرفیتی می‌خواهد که ابتدا باید به آن دست یافت. مثلا آقای خامنه‌ای به ظرفیت درک اشتباهات و ما هم به ظرفیت ساختن یک جا معه خوب.

  درود به همهٔ ایرانیان

  نادر

   
 18. خداوندا ! زمینه آزادی کشور را از شر ستمکاران و ظلم پیشگان با تزریق عنصر فهم و اگاهی در ملت ایران فراهم فرما آمین یا رب العالمین

  جزاک الله خیرا ای عزیز علی وار محمد نوریزاد

  ننگ و نفرت بر شب پرستان و غفلت پیشگان اطلاعات و جنایتکاران رو سیاه حکومت روضه خوانها

   
 19. Salam aghayeh dr. nourizad, namitavanam az sharm cheh barayt benivisam. man ham hamnasle shomayam. yek omr barayeh in nezam kar kardam vali baad az entekhabat 88 hameh chiz barayam roshan shod. nameh hayeh shomara khandeam vali in nameyeh akharetan (TANHAEE) besyar ba arzesh bood va inkeh man ham hamin tars ra daram . az to sharmandeam az khodam badam miayad va barayeh to doa mikonam. alhagh ke azadehee

   
 20. آقای نوری زاد تمامی حرکات شما زیبا و انسانی است.
  واقعا وقتی شما را می بینیم به مسلمان بودن خود افتخار می کنم.
  نوشت های شما سرشار از محبت چه با دوست چه با مخالف چه منقد
  همگی را با محبت پاسخ می گویید.
  زندگی از دریچه شما هر چند خیلی خیلی سخت هست امام بسیار زیبا و پرمحبت هست.
  ویاد آن آیه قران می افتم که میفرماید همراه هر سختی آسانی هست.
  آقای نوری زاد خیلی دوستتان دارم.شما الگوی اخلاقی من هستید.شما معلم من هستید.
  دوست دارم کنار شما زندگی کنم.امثال شما خیلی در کنار من کم هستن.
  کسی مثل شما که تمام دغدغه اش حق است و حق های پایمال شده و جبران گذشته.
  به راستی به این توبه ، توبه نصوح می گویند.وزین پس سزاوار است بجای توبه کفن دزد که توبه راستین را به ما می آموزد ، شما را الگوی اخلاق و توبه نصوح معرفی کنند.
  آقای نوری زاد تمام دغدغه هایی که شما دارید من هم دارم ، من هم مثل شما خیلی فعالیت می کنم ولی از سکوت بعضی و نبود فعالیت در بین مردم بسیار رنج می بینیم.
  هر بار برای تجدید روحیه خود به سایت شما آمده ، وشما را که می بینیم با خود می گوییم کجای کاری؟؟؟
  از چی خسته شدی؟تو به اندازه نوری زاد رنج کشیدی؟؟تو به اندازه مهندس موسوی رنج کشیدی؟که اینگونه خسته شدی؟!ودوباره شروع به فعالیت های می کنم.
  آقای نوری زاد از اینکه وقتتان را گرفتم معذرت میخوام.
  دوستدار شما
  علی محمد

   
 21. محمد صالح به خداخیلی مردی شیر مرد یعنی امثال شما و آقای نوریزاد و آقای خزعلی و آقای تاجزاده و خانم ستوده هیچی نمی تونم بگم هرچی بگم عذر بدتر از گناهه

   
 22. سلام
  با آرزوی موفقیت برای همه
  آقای نوری زاد شما روح انسانیت را زنده کردید
  امیدوارم همه به آرزوهامون که یکیشون مشترک هست برسیم

  یا علی مدد

   
 23. مهرداد نیکوفر

  سلام پهلوان نامی پهنه گیتی مجازی
  انقلاب که شد 14ساله بودم وبه تبع جو حاکم بر آن زمان در نگهبانی از انقلاب گشت محلی درست کردیم وآموزش نظامی دیدیم و… دهه 60 که دهه خون و جنایت از یک سو ودهه فداکاری ومیهن پرستی از سوی دیگر بود در عنفوان جوانی که کمی باسواد تر شدم وتوانستم نشریه ،روزنامه،کتاب و… بخوانم به اندازه درک خودم از فضای آن زمان ،هواداران حکومت را به سه دسته تقسیم کردم :یا بی سوادند یا احمق ونادانند ویا مواجب بگیر حکومت .چون باور این مساله که کسی سواد داشته باشد وبا این حکومت باشد امکانی برای آن نمی یافتم واکنون که دایره خودیها آنقدر تنگ شد که اینهمه غیر خودی باسواد ، آنهم اینهمه سواد!!در این طرف دایره قرارگرفتند نمی دانم آیا باید آن طبقه بندی را تغییر دهم یا نظر تجدید کنم ؟چطور میتوان باور کرد کسی به اندازه فهم دکتر نوریزاد دهه سیاه وخفقان 60را بی هیچ دغدغه ای سپری کرده باشد اما اکنون دغدغه آزادی ودموکراسی وجامعه مدنی داشته باشد !!راستش در عین اینکه نمیتوانم شادی خودم را از داشتن شجاعانی مانند شما کتمان کنم ولی مساله فوق همچنان مرا آزار میدهد .خوشحالم از اینکه نسلهای واقع شده در این مقطع (از دهه 70به این طرف) دموکراسی با با گوشت وپوست واستخوان درک کرده اند ومطمئنا بعد از وصول این گوهر ارزشمند ، نحوه حراست از آنرا نیز تدوین خواهند کرد بر خلاف انقلابیون 57 که هیچ درکی از دموکراسی نداشتند وفقط میدانستند که چه نمیخواهند اما نمیدانستند که چه میخواهند .اکنون ما نوجوانان 57 میدانیم حکومتی که با در آمدهای سرشار نفتی وگازی و…بی نیاز از ملت باشد در بهترین حالت میشد عربستان سعودی .ما راه وابسته کردن اقتصادی حکومت به ملت را خوب میدانیم ما اکنون میدانیم اگر چوپانی برای گله خود برگزیدیم نباید هم گله ،هم سگ گله وهم چماق حراست از گله وهم خانه ای برای چوپان را یکجا به یک نفر سپرد .ابراز ندامت شما مبنی بر بدهکار بودن نسلتان به ما دهانم را دوخت وگرنه بصورت پیوسته به مدت چندین روز میتوانم بر سرتان گلایه آوار کنم . امیدوارم بتوانید این مصیبت را جبران کنید. دستتان را میبوسم .شجاعتت را میستایم

   
 24. جناب نوری زاد عزیز.
  فرسنگها از شما دور هستم ولی خدا را شاهد میگیرم که اگر آنجا بودم یک لحظه شما ها را تنها نمیگذاشتم .
  خداوند پشت و پناه شما ها است و بالاخره روزی این ظلم و ستم ها بپایان خواهد رسید و رو سیاهی به ذغال خواهد ماند همانطور که اکنون شیخ ابوالقاسم بدان مبتلا شده و آن اعتباری را که قبلا داشت دیگر ندارد . یک بار برای خود دکتر نوشتم که آیا پدر شما همان شیخ ابولقاسمی است که در نماز ظهر سوره مبارکه بقره را قرائت میکرد و امثال من باو ایمان داشتیم ؟
  افسوس و صد افسوس که با آن سواد و با این سن کاملا در اختیار طاغوت و بله بله گویان خامنه ای شده است .
  در هر صورت در این جا نیز هر کمکی که از دستم بر آید دریغ نخواهم کرد

   
 25. نه شما به ما بدهکار نیستید شما سعی کردید خدمتی انجام دهید با نیت خالص. نه مالی بهم زدید نه مقامی و پستی. شما الان دارید جور ماها را می کشید. فقط یه خواهش دارم هیچوقت نا امید نشو که ناامیدی از خدای بنده نواز هم ردیف کفر معرفی شده. حالا که از همه چیز بریدی دیگه غم به خویش راه نده. خداوند ترا از هر گزندی حفظ کند که فرادای ما به چون تویی بسیار نیاز دارد بسیار بیش تر از اکنون. من به شخصه در برابرت زانوی ادب می زنم

   
 26. مرتضی تبعیدی

  آیا برای ما ملت ترسو و بی معرفت وفلان فلان شده احمدی نژاد هم زیادی نیست؟ حتما زیادی است
  مگر میشود از این همه سینه چاکان دکتر خرعلی و آقای نوریزاد کسی به آنها نپیوندد؟ شرم بر ما ملت.من در بیرون هستم ،اما در درون کشور هم بودم بیشتر از بقیه که نبودم. شرم ابدی برما. همه هم منتظرند نوریزاد را بگیرند تا اظهار فضل کنند که حرف ما را گوش نکرد و باید چنین و چنان میکرد!!!!.بخدا ما لیاقت آزادی و خوشبختی را نداریم.

   
 27. من می دونم چرا نوری زاد رو به زندان نمی برند

  سلام آقای نوری زاد
  من می دانم شما را چرا زندانی نمی کنند.
  برای این که شما هزینه برخورد با خودتان را بالا برده اید
  در زندان مرتب نوشته اید وبیرون داده اید
  دربیرون مرتب نوشته اید وبیرون داده اید
  سایرزندانیان ما دوست دارند دوران زندانشان بی دردسرتمام شود
  اما این شماییدکه برای حکومت دردسردرست می کنید
  اطلاعات وسپاه هرچی زورداشتند زدند که شما را ساکت کنند
  علیه شما درچند تا سایت که خودم دونه دونه شونو رصد می کردم مطلب زدند.
  حتی یکی ازنوچه هاشون به اسم احسان حسنی مأمورشد یه چند تا نامه علیه شما بنویسه ونوشت.
  بازشما مثل شیرایستادید.
  علیه شما فیلم ساختند با چه فضاحتی نتیجه ش به خودشون برگشت وچقد مردم فحش دادن به زیروبالای خودشون

  اگه شمارو به زندان بیندازند ببینینم چی میشه:
  1 – مجبورند یه هفته یه ماه شیش ماه شما رو قرنطینه کنن تا خبری ازشما بیرون درز نکنه
  2 – تواین مدت کلی حرف وحدیث وخبردرسطح داخل وخارج علیه خودشون بسیج می شه.
  3 – شما یه آدم خودی براشون بودی. تو داخل زندان هم طرفدار دارید. تو بیرون هم الا ماشا الله. حتی اطمینان دارم تو خود بیت رهبری هم . خب اینا چی می شن؟ آخرین ارتباطشان با نظام ورهبری که یه جورایی شما اونو نمایندگی می کردی قطع می شه. شما داخل سپاه وداخل دولت وحتی داخل خود مجلس طرفدارداری
  4- شاید بگن خب آقای موسوی که طرفدارش بیشتربود. موسوی بله طرفدارش بیشتربود اما این طرفدارا پشت سرش بودن وبا یه اشاره موسوی می ریختن تو خیابون. نظام هم ازاین ترسید وزندونی شون کرد. اما نوری زاد طرفداراش همه ترسواند. هیچ اسم ورسمی ازشون نیست. همه شون سایبری اند. یعنی مجازی اند. نوری زاد اگه بخواد هم نمی تونه یه نفرو بیاره تو خیابون. اینو نظام خوب می دونه بخاطرهمینم آزادش گذاشته
  5 – نظام بقدرآسیب هایی که ازنوری زاد ونوشته هاش می بینه ازنوشته های نوری زاد استفاده می کنه واونا رو به مجامع جهانی حقوق بشرمی فرسته ومی گه ببینید ما آزادی داریم
  6 – من مطمئنم اگه نوری زاد بره زندان یه نقشه جدید طراحی می کنه که این نقشه داغش بیشتراز حالاست. مثل چی؟ مثلافکر می کنم نه به خانواده ش تلفن بزنه نه ملاقات بیاد نه اساسا از زندانبانا چیزی بخواد. نتیجه ش چی می شه؟ یه بی خبری مطلق. کاری که متأسفانه زندونیای فعلی ما ازش استفاده نمی کنند. من تویکی ازنوشته های نوری زاد خوندم که به خونواده ش گفته بود اگه رفتم زندان، نه ملاقات نه تلفن نه نامه نه هیچی. این بی خبری مطلق خودش یه جورآواره رو سرنظام. بخاطراین که مرتب در سئوالهای مردم زنده می مونه که نوری زاد الان کجاست. اصلا زنده ست یا مرده؟ واینا کم سئوالی نیست.
  7 – نوری زاد رو اگه ببرن زندان یا باید بکشنش که ازدستش خلاص شند یا کاملا محصورش کنند.اینا هزینه ش خیلی زیاده. نه که نتونند اما هزینه ش خیلی زیاده. این قدرهم عقل تو کله شون هست.
  8 – چرا ستاربهشتی رو کشتن اما نمی تونند نوری زاد رو بکشند؟ بخاطر گمنام بودن ستاربهشتی. الان درسته که یه اسمی درکرده این جوون بی گناه که من اسمشو می ذارم شهید. اما این کاری رو که با ستاربهشتی کردن عمرا بتونند با نوری زاد بکنند. اگه پنج سال پیش بود من این حرفو نمی زدم اما حالا که صدای یه سرفه درآن واحد به تموم دنیا می ره نمی تونند سرنوری زاد رو به این راحتی ها زیرآب کنند. ستاربهشتی درخودش تموم می شد اما نوری زاد تازه بعد خودش شروع می شه. نوری زاد اگه توی زندان تب بکنه کل سیستم زندان بهم می ریزه. می دوند که مشکلشوحل کنند.
  9 – زندانی کردن نوری زاد درمجموع باید فایده ش بیشترازآزاد بودنش باشه که نیست. پس فعلا کاری باهاش ندارند. یعنی تو خودشون می سوزند وکاری نمی تونند بکنند.
  10 – کارخوبی که نوری زاد داره می کنه اینه که : بند کرده به رهبر. یه ریز داره ازاون می نویسه. اگه ببرنش زندان مجددا این تو کل دنیا می پیچه که رهبرایران یه منتقد با ادبی رو که تا دیروز مجیزگوی خودش بوده وحالا با دیدن اون روی سکه شده منتقد تحمل نمی کنه. اما حالا یه کمکی هم پز می دن . که ببینید رهبر چه با گذشته که گفته: با نور یزاد کاری نداشته باشید. اون داره ازمن انتقاد می کنه دیگه نه؟ بذارید بکنه.
  11 – نوری زاد همه اینارو می دونه. وداره به عالی ترین شکل ممکن ازاین آزادی بناچار استفاده می کنه به نفع مردم. نوری زاد شده زبون مردمی که زبونشون به لکنت افتاده.
  12 – نوری زاد اگه بره زندان احتمال تکثیرشدنش بیشتره. اینم کم چیزی نیست.
  13 – نوری زاد اگه بره زندان می تونه درهرفرصت ممکن اززندان نامه بده بیرون. حالا شما تجسم کنید اون نامه ای که اززندان اومده بیرون چه برد وتأثیری می تونه داشته باشه.
  14 – اگه تونستند راه ورود مواد مخدر به زندانها رو ببندند می تونه راه خروج نامه های نوری زاد وتاجزاده و قدیانی رو ببندند.
  قدرنوری زاد رو بدونیم . اون الان داره روزای سختی می گذرونه. هم اون هم خانوادش. با نیش وکنایه هامون اذیتش نکنیم

   
 28. به کسی که به اوافتخارمی کنم

  آقای محمد نوری زاد درود برشما
  من پسری هستم 33 ساله که این نامه را برای شما می نگارم
  امیدوارم خواندن آن وقت شما را نگیرد.
  من در زندگیم هیچ گاه هیچ کس را نپرستیدم و هیچ کس را برای خود، خدا نپنداشتم و نمی پندارم.
  اما در حال حاضر که این نامه را برای شما می نگارم ، در شرایطی هستم که آزاد مردی را در وجود آدم های شجاعی می بینم که هیچ چیز جز ارزش های انسانی آن ها را تحریک نمی کند.
  با خود می گویم من از چه می ترسم؟
  با اینکه هیچ برای از دست دادن ندارم؟
  باز هم می ترسم. اما اکنون به تو افتخار می کنم. و حالا معنی واقعی آزادی و آزادی خواهی را می فهمم.
  و این داستان همه آدم هایی مثل من است که از ازدست دادن نداشته ها یشان بترسند. با این حال از اینهمه جهل دلم می سوزد. خیلی دلم می سوزد که چرا این جوری شد. حال آنکه ما می توانستیم بهترین در دنیا باشیم. این حق ما نبود.
  به هر حال قصد من عرض ادب به انسان شریفی است که از نوع شجاع آن کم پیدا می شود.
  ای کاش من هم آزاده بودم و مثل شما می شدم. من احترام خیلی زیادی برای شما قائلم. من می دانم که بالاخره این کفتارها شما را تحمل نخواهند کرد و بساط نابودی شما را پراکنده اند. اما راه شما راه پر فروغی است
  از طرف کسی که می ترسید بگوید که هست

  —————————————

  سلام دوست نادیده ی من
  سپاس ازنگاه شورانگیزتان به همچومنی که جوانی را ازنسل شمایان دریغ داشت. با رفتارش. با گفتارش. وباحمایت های عاشقانه اما جاهلانه اش ازاوضاعی که نام ازاسلام ربوده بود. من وامثال من حالا حالاها به شمایان بدهکاریم. حالا حالاها.
  بازهم سپاس
  با احترام

   
 29. هر چند شرمنده ایم محمد جان اما زیاد هم تند نرویم با شلوغی بیش از حد اینها می توانند یک سناریو مثل روز عاشورا درست کنند . برای بهبود اوضاع همه باید تلاش کنیم حتی اگر برای ریاست جمهوری بعدی یک به اصطلاح اصولگرای با منطق عقلانی برای اداره کشور بتوانیم برگزینیم میدانیم که رنج عزیزانی مثل دکتر خزعلی محمد نوری زاد میرحسین رهنورد کروبی شهدای انتخابات و .. همه حاصل از روی کار آمدن آدم نا متعادلی مثل احمدی نژاد بوده که لیاقت ریاست جمهوری کشور عزیزمان ایران را نداشت . نباید امیدمان را از دست بدهیم امروز حتی تندرو ترین طرفداران چهار سال پیش احمد نژاد به بی لیاقتی او پی برده اند این فرصت کمی نیست که باید ازش استفاده کرد همه باید برای بهبود اوضاع تلاش کنیم با فهم با عقلانیت با همان سلاح دین حقیقی و با شجاعت و منطق . باید بذر مهربانی در کشور بکاریم . باید بذر فهم بکاریم باید خودمان و اطرافییانمان را از جهالت دور کنیم . دین حقیقی ما دین آزادی و آزادگی است . نباید نا امید باشیم

   
 30. دانی که چه گفت زال با رستم گُرد دشمن نتوان حقیر و بیچاره شمرد

  دیدیم بسی، که آب سر چشمه خُرد چون بیشتر آمد شتر و بار ببرد

   
 31. محمد مرسی (امام خمینی 2013)

  این 5-6 نفر همه مردم ما هستند.
  مردمی غیور، دلاور، شهید پرور، حق مدار و حق طلب، مردمی که در راه آرمان های شان جان فدا می کنند، مردم کشور ام القرای جهان تشیع، شیعیان راستین امام علی مردمی که به گفته خمینی از مردم هم عصر پیامبر بهترند.
  بله اینها همه تعداد اندکی از اوصافی است که 35 سال است از رسانه های رسمی و غیر رسمی نثار مردم ایران می شود. اما مردم هیچ یک ا اینها نیستند. مردم ما همان مردمی هستند که خمینی در بهشت زهرا به خوبی توصیف کرده بود. (“…اینها (پهلوی) شما را منحط کرده بودند … ما شما را به مقام انسانیت می رسانیم…”) اما متاسفانه خمینی در پروژه اش شکست خود (چون منی که می خواهم دیگران را به مقام انسانیت برسانم لازمه اش این است که خود انسان باشم).

   
 32. شرم بر من و تمامی ایرانیانی که از سر ترس شما خوبان را تنها رها کرده اند!!!!

   
 33. باسلام وعرض ادب
  کجایند آنانی که یک عمردرمنبرها برایمان می گفتند:
  من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین ولم یجبه فلیس به مسلم.

   
 34. سلام عزیز

  من از سرزمینی بهت سلام می گویم که در ایام نوجوانی مرگش را کودکانه فریاد می زدم. دوست من نگران نباش برای آتش گرفتن چوب های تر کمی حرارت لازم است.

  حاکمیت می خواهد با آزاد گذاشتن نوری زاد این توهم را القا کند که نوریزاد عامل حکومت هست با توجه به سابقه ایشون بهترین روش همین است که نوری زاد باشد. آنها شگردهای مختلفی دارند ۱- آنها می خواهند امثال نوری زاد اثر بخشی نداشته باشند ۲-بخشی از انرژی نهفته در ملت تخلیه شود ۳-مردم دل سرد شوند
  ولی انها یه چیز را درک نمی کنند کار امثال نوری زاد گرما بخشی است درست مثل روشن کردن آتش. در ابتدا چوب های تر با دود زیاد آزار می دهند ولی طولی نمی کشد که همه چوبها شعله ور می شوند بنگرید به ریزش های حکومت این روزا

   
 35. جناب اقای نوری زاد
  با سلام
  من کاری نمیتوانم انجام دهم
  اگر امکان دارد شماره حسابی بدهید
  تا در حد مقدورات کاری بکنم البته اگرمشکلی برمشکلات شمااضافه نکند
  علی

  ———————-

  سلام علی آقای گل
  سپاس ازمحبت شما. این را ازمن نخواهید. کم مانده همین یک قلم به پرونده ی من افزوده شود. شما اطمینان دارم اگرسربچرخانید، عزیزانی را خواهید یافت که همسرشان وفرزند نان آورشان درزندان است. بخاطریک سخن یا یک طرفداری ساده یا حضوردریک راهپیمایی. می توانید به آنها، که کم هم نیستند مدد برسانید.
  سپاس دوست گرامی
  با احترام

  .

   
 36. تو بچگی همیشه با خودم فکر میکردم آخه مردم چطور امام حسین رو تنها گذاشتن حالا که بزرگ شدم جوابمو گرفتم:
  به همین راحتی که ما حق طلبان دوران خودمون رو تنها گذاشتیم.

   
 37. سلام استاد عزیز.بخدا از شرم شهامت و شجاعتت یکبار ازاین صفحه خارج شدم(یعنی از خجالت نمیدانستم چه بنویسم).ولی با این وجود باز برگشتم تا لا اقل از این همه مردانگی ات قدر دانی بنمایم وشرمساری خودم را از اینکه نمیتوانم بیایم با کمال وقاحت اعلام نمایم.به قول مولای روم: ما همه شیران ولی شیر علم حمله مان از باد باشد دم به دم.و من ؛مصداق عینی و غیر قابل انکار آن شیر بی عرضه علم.من کوفی ام و شما حسینی.یک دنیا شرمنده ام.همان عذری می آورم که کوفیان در مقابل حسین(ع) آوردند:«ما زن وبچه داریم».این را گفتم تا بدانی که شیر اینترنتی هستم و بگویم:«طبل برگشتن بزن ؛من مرد میدان نیستم».والله! واقعا شرمنده ام که تنهایت میگذارم.

   
 38. وای‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی چه غریبانه، خداوند نگهدارتون باشه. دور از وطن هستم، ولی‌ از صمیم قالب براتون دعا می‌کنم.

   
 39. پیاده نظام سبز

  دوم خرداد 76 انقلاب بود ولی برکاتش از 88 نمود پیدا کرد. اگر 88 نبود ما مردانی (مرد به تمام معنی) چون زهرا رهنورد، فاطمه کروبی، میر حسین موسوی ،مهدی کروبی، مهدی خزعلی، مهدی خزعلی ،مهدی خزعلی و محمد نوریزاد و مصطفی تاجزاده و … را هرگز نمی شناختیم.
  و همچنین برادری همچون آقازاده به تمام معنی آیه اله خزعلی و همچنین پدرانی همچون شیخ ابوالقااااااااااسم خزعلی و روح الامینی و رضایی

   
 40. خداوند اجرتان دهد و پیام من به محمد صالح : افتخار کنید بر پدری که زندان و شکنجه را از برای دفاع از حق و مظلومیت مردم بر بستر رفاه و آرامش ترجیح داد و چه بزرگ مردند امثال خزعلی و نوری زاد

   
 41. جناب نوری‌زاد

  خیلی‌ بزرگین!!!!!!!!!!

  باور کنین از وقتی‌ که گزارش کلمه رو خوندم و غربت اینها رو دیدم اشک امونم نمیده

  بغض غریبی داره خفم میکنه

  خدایم گواهه راه دورم وگرنه کنارتان مینشستم

   
 42. سلام خدمت جناب آقای نوریزاد،

  با عرضه ادب و خسته نباشید خدمت حضرت عالی‌!

  با تشکر فراوان به خاطر روشنگریهای شما، و به خاطر ادب آموزی شما!

  من از خودم بسیار شرمندم، بخاطر ترسو بودنم، برای تمام کارهایی که باید انجام بدهم، و از ترس “آزادی در حد مطلق” (برای بعضیها) انجام نمی‌‌دهم. شرمندم چون بار امثال من هم بر دوش “شما”‌ست. شما نوریزاد، شما مهدی خزعلی، شما بیداد، شما زندانیها (-یِ جسمی‌ و روانی‌ شکنجه شده)، شما به خون نشسته ها.

  بزدل

   
 43. مهم نیست که من با تفکرات شخصی خزعلی یا نوریزاد در بعضی جاه ها مخالف باشم،
  مهم نیست که قبلا ناآگاهیشون از واقعیت های حاکمیت باعث می شد، که ساکت باشن
  برای من این مهم که اینا آدمای با شرفین ، که وقتی فهمیدن حق کجاست مردانه پاش وایستن و هزینش دادن خیلی بیشتر از همه اونایی که فقط بلدن حرف بزنن خیلی بیشتر از من
  آرزوی آزادی عزیزانی مانند مهدی خزعلی و تمام زندانی های عقیدتی
  ممنون آقای نوریزاد که تنهایی همه جا هستین، جور تمام ما ها که کاری از دستمون برنیومد و نمیاد می کشید
  می دونی نوریزاد عزیز شاید من آدم مذهبی نباشم ولی خوب اگه من بخوام از مذهب یا آدم مذهبی شریف ایران بخوام مثالی بیارم اگه از بازرگان ها و طالقانی ها و سحابی ها و منتظری ها یاد کنم مطمئنا از نوری زاد ها هم یاد خواهم کرد. همیشه زنده، سلامت و استوار باشی

   
 44. مورچگان را چو بود اتحاد /شیر ژیان را بدرانند پوست
  و خوب…البته که درین دیار این حرفها در حد شعر مانده و همه از ترس و طمع و جهل و فسق به کنج عافیت خود خزیدیم …می ترسیم از شهامتهایی که در نطفه خفه شود و شهادت طلبی یی که به نفله شدن بیانجامد …آقای نوری زاد…طعنه تلختان حالم را از خودم به هم زد.شاید فردا شهامت حضور در کنارتان را بیابیم…گرچه برخلاف آلبر کامو که می گفت من اعتراض می کنم پس هستم ،امروز ما مردم ایران شعارمان این شده که: من سکوت می کنم و تاوقتی سکوت کنم ..هستم

   
 45. یک دنیا حرف است وقتی می گویید: “چشم به یاری کسی جز خدای خوبمان نداریم. می دانیم که اغلب مردم گرفتارند و شب عید هم در راه است و محذوریت های دیگری نیز هست. ما خودمان از پس این ماجرای خنده دار برخواهیم آمد.:”!!! دعاهایم را از با اشک از راهی بسیار دور ولی دلی همراه بدرقه راهتان می کنم. واقعا در کشور 75 میلیونی و این همه بی پناهی!؟

   
 46. خدا بهشون صبر بده

  امید ما به همین بی عدالتی ها و ظلم هاست…

  که روزی گریبان این ناپاکان را بگیرد

  به امید آن روز

   
 47. نامه مهدی خزعلی به فرزندش : ” استوار باش و هرگز به ولایت طاغوت تن نده
  ===========================================
  محمد صالح خزعلی با انتشار نامه پدرش که به عنوان هدیه تولد برای او نوشته شده بود در صفحه شخصی خود نوشت:
  بهترین هدیه تولدی که میتونه یک پدر به پسرش بده

  نامه ای برای فرزندم محمد صالح:

  محمد جان؛ آنان که خود را خادم و خدمتگزار می نامیدند، چه کردند؟ تا امیر و امام و شاه و سلطان و رئیس و شیخ و ملا چه کنند!
  محمد جان؛ هر جا دیدی امرا را با القاب بیشتری می خوانند، بدان که در دل مردم کمتر جا دارند!
  محمد جان؛ اندازه عکس امرا عکس آزادی است، هرچه تمثال حاکمان را بزرگتر بر دیوار نقش کنند، نقش آزادی کوچکتر است!
  محمد جان؛ تمایز و تشخص لباس امرا از مردم ملاک جدایی آنان از مردم است، این تمایز هر چه بیشتر، جدایی بیشتر!
  محمد جان؛ دین رایحه دل انگیزی است مثل باد بهار، اگر دیدی دینِ امرا چون طوفانی سهمگین ،تو را می آزارد، بدان که این دین خدا نیست، این چماق قدرت است که به نام دین بر فرق تو فرود می آید، هوشیار باش و جاهلانه به جنگ دین مرو، بلکه با سلاح دین به جنگ سلطان جائری بشتاب که از دین تو استفاده ابزاری می کند!

  مجتبی آقامحمدی

   
 48. مهرداد محمودی

  دمت گرم آقای نوری زاد فقط نمیدانم چرا شما را بازداشت نمیکنند با این همه اعتراض و دادخواهی به کمتر از اینها دیگران را به داغ و درقش کشیده اند خدا کند که همچنان آزاد و پیروز و موفق باشید.

   
 49. نوری زاد عزیز
  من فرسنگها دور از وطن هستم اشکها و هر نفسی که به استغاثه به خالق یکتا می کشم بدرقه ی راهتان باد

   
 50. سلام
  من به سهم خودم شرمنده ام از شما و تمام خانواده های زندانی ایرانی. امیدوارم هرچه زودتر ایشان و تمام بیگناهان در بند آزاد گردند.
  خدا یاورتان باد

   
 51. در یکی از لشکر کشی های تیمور لنگ به یکی از شهرهای ایران تیمور لنگ عالمی را به پیش خود فرا خواند و شمشیر خود را بر گردن آن عالم گذاشت تیمور از او پرسید من ظالمترم یا خدا آن عالم با کمی درنگ و تفکر (و با آگاهی بر اینکه جواب او چه نتیجه ای خواهد داشت)به تیمور پاسخ داد نه خدا ظالم است و نه تو ،این مردم هستند که با رفتار خود بر خود ظلم میکنند .
  آقای نوری زاد ما مردم با رفتار خود این ظلم و ظالمان را بوجود آوردیم. با خواندن این نوشته شما باور کن پر از شرم شدم
  وای برما وای برما

   
 52. درود به شرف امثال دکتر خزعلی و نوری زادها.
  کاش اصلاح طلبان اینقدر غیرت داشتند.

   
 53. وقتی به این عکسها و غربت این خانواده و حضور شیر مردی چون نوری زاد را می بینم از خودم و ملت بی غیرت ایران بدم می آید.
  آقایان عزیز،خاتمی،هاشمی و …کمی ترس را کنار بگذارید اعلام حضور عمومی کنید تا ما هم بیاییم.
  میر حسین و کروبی لیدر اعتراضات و حضور خیابانی بودند اما الان ما واقعاً یک لیدر می خواهیم با سکوت چیزی عوض نمی شود.بخدا از منافقین و سلطنت طلبها برائت می جوییم اما از سکوت مرگبار هم بیزاریم.
  خاتمی این عکس را ببیندو کمی به خود تکان د هد.

   
 54. خداوند انشاءالله پشت و پناه همه مظلومین تحت ظلم و ستم حاکمان جبار و ستمگر باشد. انشاءالله که به زودی همه بی گناهان از حبس و حصر نجات پیدا کنند و آزاد شوند.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

83 queries in 0990 seconds.