سر تیتر خبرها
من رهبر را به مناظره دعوت می کنم.

من رهبر را به مناظره دعوت می کنم.

چرا رهبر در قبال این همه مسئولیتی که به عهده دارند، پاسخگو نیستند؟ یک نمونه بیاورند که درباره ی فاجعه ای یا مختصر ابهامی مورد سئوال واقع شده اند و ایشان مستدل که نه، از سرِ اجابت پاسخ گفته اند.

معتقدم دعوت به مناظره، دعوت به مراوده و مصالحه و کم شدن فاصله هاست. وگرنه کسی برای متارکه و جنگ و افزونیِ نفرت ها با کسی مناظره نمی کند. از همین روی به مناظره دعوت می کنم کسی را که در تمام بیست و سه چهار سال رهبری اش در هیچ مناظره و مصاحبه و نشستِ مطبوعاتیِ رسمی و غیررسمی شرکت نکرده است. و این البته، کم لطفیِ کمی نیست نسبت به مردمی که پرسش های فراوانی از ایشان دارند و مفری برای پرسیدن آنها نمی یابند. اطمینان دارم خروجی این مناظره ی پیشنهادیِ من – هرچه که باشد – می تواند به وا شدن گره های چند بچند این روزهای ما مدد برساند. بویژه گره هایی که وانشدنی می نمایند و مدتهاست ما را به ورطه ی حادثه های در کمین درانداخته اند.

اگر خود رهبر یا مشاورین شان از واژه ی مناظره – بخاطر کوچک بودن فردِ این سوی مناظره – خشنود نیستند، می توانیم مناظره را به “مصاحبه” بدل کنیم. گرچه می دانم اگر کسی حاضر به پاسخگویی نباشد، باراک حسین اوباما که هیچ، همه ی پیامبران الهی هم اگر به این سوی مناظره بیایند باز بهانه ای برای رد دعوت هست. مثل چی؟ مثل: شرایط مهیا نیست، فعلاً مقدور نیست، بماند برای بعد، و یا: چه می خواهید بپرسید؟

اگر تنوع و کیفیت پرسش ها ملاک پذیرش این مناظره باشد، من صادقانه و صمیمانه پرسش های خود را تقدیم می کنم:

1 – چرا رهبر در قبال این همه مسئولیتی که به عهده دارند، پاسخگو نیستند؟ یک نمونه بیاورند که درباره ی فاجعه ای یا مختصر ابهامی مورد سئوال واقع شده اند و ایشان مستدل که نه، از سرِ اجابت پاسخ گفته اند.

2 – ایشان با چه ادلّه ای کشور را به یک قمار هسته ای که باختش از پیش مشخص بوده داخل کرده اند؟ و با اعتنا به کدامین اختیار در این قمار بزرگ، درشت ترین رقم های میلیاردی را به جیب روسها و کره ای ها سرازیر کرده اند و عاقبت نیز ثمری برنچیده اند؟

3 – سهم ایشان در پیش و پس از حوادث سال 88 چه اندازه است؟ در خون های به زمین ریخته شده، و در مصادره ها و تضییع ها و فراری دادن مغزها و به زندان انداختن معترضان وهدردادن فرصت ها؟

4 – نسبت ایشان با شعبون بی مخ هایی که تحت اسم بسیجی یا انصار حزب الله یا هر اسم دیگر به محافل رسمی و غیررسمی حمله می کنند و جلوی چشم پلیس از دیوار سفارتخانه ها بالا می روند و آبروها می برند و آسیب ها بجای می نهند چیست؟

5 – آقا مجتبی خامنه ای فرزند ایشان، با کدامین حکم و با کدامین مسئولیت مشخص به کارهای امنیتی و اطلاعاتیِ مخوف و پنهان و خارج از کنترل و خارج ازتسلطِ دستگاههای رسمی سر فرو برده است؟

6 – ایشان با عنایت به کدام بند از قانون اساسی میلیاردها پول مردم را به افغانستان و سوریه و حزب الله لبنان و فلسطینی ها بخشیده اند و می بخشند؟ این اختیار و مبسوط الیدی گسترده را از کجای قانون برکشیده اند؟ آیا اجازه گرفتن از مردمی که صاحبان اصلی این پولها هستند، در قاموس رهبری ایشان موضوعیتی دارد یا ندارد؟

فعلاً بهمین شش پرسش کفایت می کنم و چشم به راه پاسخ بیت رهبری می مانم. برای وقت مناظره ی تلویزیونی یا رادیویی. چه مستقیم باشد و چه غیرمستقیم. گرچه از این چشم انتظاریِ نا امیدانه، باغستانی از سبزه های بی بدیل زیر پایم سبز شود.

محمد نوری زاد
بیست و هفتم بهمن ماه سال نود و یک

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

81 نظر

 1. فقط در یک کلام اقای حروم زاده خود فروخته بیشرف واق واق سگ کجا رهبر فقیه شیعیان جهان کجا برو دنبال واق واق خودت شاید اخورت زیاد پر کردن حار شدی

  ——————-

  سلام دوست گرامی
  این یک جمله ی شما را نه از آن روی که حاوی نکته ای است بل صرفا بخاطر فحاشی اش منتشر کردم تا هم خودتان به پوک بودن سخن تان دقیق شوید و هم دوستان دیگر را در رنج خود از این مرسولات کلامی مطلع کرده باشم. شما را بخدا فحش مدهید. اگر سخنی تند باشماست آن را به یمن درستی و منطقی که در پس زمینه اش نهفته، خواستنی کنید.
  سپاس از شما

  .

   
 2. فرزند ایران

  سلام آقای نوریزاد
  من کسی بودم که به قدری وطنم رو دوست داشتم که وقتی به دور ترین جاهاش می رفتم همین جور که قدم میزدم توی کوه هاش توی دره هاش حتی فکر می کردم که یه روز شاید جدا شم ازش نا خداگاه گریه می کردم. بدی هارو میدیدم ولی باز امید وار بودم. اما بعد از اون انتخابات کذایی بعد از دیدن کتک خوردن و کشته شدن پاک ترین فرزندان ایزان تصمیم گرفتم بیام بیرون از ایرانم که شاید بچه هام این تجربه های تلخ رو نچشن. گفتم بزار لا اقل از ایرانی براشون تعریف کنم که پر باشه از مهربانی و صمیمیت.بذار براشون داستانهای شاهنامه بخونم براشون از لیلی و مجنون بگم . از داستانهای هزارویک شب. از زیبا رویان و جوانمردان این سرزمین. نمی خواستم شب و روزشون چهره های کثیف و عبوس جانیان و بی وطن هایی رو ببینن که ایران رو دارن مثل کفتار می درن. روزی نیست که با دیدن یه عکس کوچیک از ایران چشمام تر نشه. الان جایی زندگی می کنم که کم از بهشت نداره. مردم همه مهربان و خندان شهرها آباد و زیبا. روز نیست که نگم پیش خودم خدایا چرا انسانهای شیطان صفت باید جمع شن در ایران گل و شعر و موسیقی و احساس حکومت کنن؟؟؟ چرا اینها اینقدر قوی شدن و میبینم که جوابش انسانهایی مثل شما هستید. آقای عزیر یادت هست در سالیان نه چندان دور اگر کسی از شماها انتقاد کوچک می کرد چه سینه چاک میکردین که این بهترین حکومت و … . شماها مارو به این روز انداختید. شاید الان پشیمان شدیدکه آنهم البته اندک معدودی که کمی مردانگی در وجودتون مونده. ولی ولی ولی
  آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا…. حالا که این ایران من کشته پریشان خاطرو تنها چرا؟ ببخشید که اینطور می نویسم ولی به قدری درد در سینه ام هست که جز این نمی تونم بنویسم.
  بهرحال بازهم امید و اطمینان دارم این ققنوس باز هم بیدار میشه از خاکستر خودش و به اوج میرسه……….
  پیروزی نزدیک است….

   
 3. روزبه اخلاقی

  در پاسخ به حسین

  سلام. دیدگاه شما برای من عقلانی و منطقی به نظر نمی رسد. اینکه می گویید این عذاب، وعده الهی است که خداوند بر ایرانیان

  نازل فرموده است !!! مگر ایرانیان چه کار کرده اند دوست عزیز؟ چرا ما بی مسئولیتی و بدبختی های ناشی از آن را به گردن

  خدا می اندازیم. این البته ساده ترین تحلیل است ولی هیچگونه ارزش علمی بر آن مترتب نیست. مگر خداوند با قومی

  از اقوام بشری کینه یا پدرکشتگی دارد؟ اگر دارد چرا با قوم یهود که حضرت موسی در قرآن آن همه از دست شان

  شاکی است ، عذاب نازل نمی کند؟ در حالیکه اکنون قوم یهود تقریبا سیاست و اقتصاد و فرهنگ دنیا در ید قدرت و

  در تسخیر آنهاست.

  به نظر من اینگونه سخنان جز بدآموزی هیچ فایده ای ندارد و اتفاقا شاید به نفع کسانی باشد که کشور را به

  تباهی انداخته اند.

   
 4. سک خودتی

  ——————-

  سلام دوست من
  من اگرفحش های آن دوست ناشناس را حذف کرده بودم، شما اکنون به پاسخگویی او پای پیش نمی گذاشتید. اما ایکاش او را رها می کردید. کسی که ناسزا می گوید شخصیتش را برشانه ی فحش ها می نشاند. شما که شایسته اید از این خصلت نا درست پرهیز کنید. بگذاریم هرکس به هرچه که دلخوش است به همو مشغول باشد. من اطمینان دارم روز به روز وساعت به ساعت، عرصه بربی ادبی تنگ، وبه موازات آن فضای ادب فراخ وفراخ ترمی شود.
  با احترام
  .

   
 5. مشت نمونه ی خروار؛ لامصب اینقدر این جماعت باسواد هستن که آدم نمیدونه چی بگه..
  3تا غلظ املایی داره…:)
  منازه…صوت…قسل

   
 6. سلام.این حرفارو ول کن بگوچکنیم؟من به عنوان یک جوون پیردل حاضرم واسه راضی کردن اقای خامنه ای هرکاری کنم.

   
 7. اگر ايران يك نوري زاد ديگه داشت، ميشد پايتخت دنيا ، و اقامت ايران ميشد روياي آدمهاي مهم جهان ،،،

  نوري زاد عزيز: ميدانم كه گاهي بعضي كارهاي همين مردم هم ممكنه باعث خستگي و دلسرديت بشه ولي اينو بدون كه خيلي ها هستند كه تورو به خاطر خودت دوست دارن و موهبتي از اين بزرگتر نيست ،
  هيچوقت ////ها نميتواند بصورت آزادانه دوست داشتني باشند، ولي كساني هستند كه هيچ تعلقات و گير و بندو ، بهشت و جهنمي ندارند و تورا دوستت دارند

  شرمنده ام كه براي كمك به كشورم جز بيان احساسات كاري ازم ساخته نيست،
  از دست اين هموطنان جاهل هم زياد دلگير نشويد، دركي بيش از این ندارن و مطمئنم كه فكر ميكنن با توهين به شما دارن به كشور خدمت ميكنن ،و اغلبشان هم باتمام صداقتي كه دارن اين كامنتارو ميزارن،
  اينها دقيقا مثل اون عزيزاني ميمونن كه به خاطر هر دليلي مجبور به استفاده از ويلچر هستند ،
  اگر توخيابون يكي كه رو ويلچر نشسته چه با دليل و چه بدون دليل شروع به فحاشي كنه، معمولا عكس العملي
  كه ميبينه ، با يك انسان معمولي ، خيلي متفاوته، اينها هم يك معلوليته ناپيدا دارن كه بهتره ما فقط براي شان دعا كنيم و اميدوار باشيم كه اين دوران با كمترين ضرر رساني به خود و ديگران طي كنند
  ميدونم كه اينها رو بهتر از من بلديد ، و فقط دنبال بهانه اي براي همصحبتيتان بودم،

  قويتر و پرشورتر و موفقتر از قبل ادامه دهيد. جهل مردني است و شما به خاطر خواص كم يابي كه در ذات و انديشه يتان داريد ميتوانيد به اين فرايند سرعت چشمگير بدهيد،

  بوسه بر روي تو با اينهمه وارستگي ات
  تا كند خشك ز رويت ،عرق خستگي ات

  اينو براي شوخي و نشوندن خنده به لبهاتون ميگم ، خداكنه نتيجه ي عكس نده
  همين الان يهو به ذهنم رسيد كه كاتاليزور زاده بيشتر از نوري زاد بهتون مياد، معني شم ميشه
  -محرك قوي در يك فرايند مطلوب-

   
 8. آیا تصویر تنها استخوانی را که از جمجمه سوخته شده هیتلر در آرشیوهای روسیه باقی مانده است دیده اید یا تصویر بنیتو موسولینی را بیاد دارید که واژگون در کنار مترس اش توسط مردم از بلندائی آویزان است یا تصویر چائوشسکو را در پالتوی پوستش در کنار همسرش، قذافی را در حال زجر، صدام را در حال دفاع از ناموس عراقیان که پسرانش با آن ناموس چنان میکردند ؟

  شما آنگاه که کودکی دبستانی بودید میبایست به پرسشهای پدر و یا آموزگار پاسخ دهید. در دبیرستان و دانشگاه و محل کار آدمی بطور روز مره در معرض سوال بوده و هرروزه جوابی میجست. سیاستمداری که در اروپا بر سرکار آمده است علاوه براین روزی نیست که از سوی خبرنگاران در معرض سوال قرار نگیرد. جواب ندادن به خبرنگاران خود نیمی از سقوط است.

  آنگاه که روشن میشود که رئیس جمهور آلمان در دوران نخست وزیری ایالتی با تعدادی از تجار رفت و آمدی کمی بیش از متعارف داشته است و برای ساخت خانه محقرش از یکی از آنها وامی با بهره کمتر از بهره روز گرفته است آنچنان زیر پرسش قرار میگیرد که بالاخره مجبور به استعفا میگردد.

  چند سال پیش در فرانکفورت کودکی ربوده شد و رباینده طلب میلیونها میکرد. پلیس رباینده را دستگیر کرد و باز جوئی کرد. چون از سرنوشت کودک در محبسی نامعلوم نگران بودند و هرلحظه از مرگ او میهراسیدند رئیس پلیس دستور داد که رباینده را تهدید به بازجوئیهای درد آور کنند. رباینده از ترس شکنجه و بدون شکنجه محل مخفی کودک را لو داد که مدت زمانی قبل خود او را کشته بود. رئیس پلیس فرانکفورت بخاطر این عملش توبیخ و بر کنار و محاکمه شد و اطلاعات صحیحی که از اینراه بدست آمده بود بی اعتبار شد.

  در اروپا روزی نیست که از این حوادث اتفاق نیافتد. نمی خواهم با تکرار مثالها حوصله تان را بسر ببرم. در کشور های دموکراتیک روزنامه ها سوال میکنند و از بالا سوال میکنند و سیاستمداران از بالا جوابگو هستند. موجودی سیاسی اشترواس کان که میخواست رئیس جمهور فرانسه شود و صدها سیاستمدار دیگر بهمین علت هرماهه در اروپا پایان میابد. این وظیفه خبرنگاران است که منجلاب بانکی قبرس را علنی کنند و این حکومت های یونان و اسپانیا و امثالهم هستند که در اثر آن سقوط میکنند. دموکراسی سه قوه ندارد بلکه چهار و چهارمین آن رسانه های آزاد هستند.

  سیستمی مانند روسیه لکن همانجا است که ایران. در کشورهای غیر دموکرات وضعیت کاملا دگر گون است. سه قوه ای هم در کار نیست. همه وسایل در دست یک نفر یا یک گروه است خواه نامشان کمیته مرکزی، هیئت دولت و یا رهبر باشد. اینها مسلما نمی خواهند هیچ سوالی را پاسخ دهند. جوابشان زور است. مثلا کاندیداهای غیر خودی را سرکوب و دستگیر میکنند مانند روسیه، بلا روس، اوکرائین. اینها مسلما نمی خواهند هیچ سوالی را پاسخ دهند. بالاتر از این میروم، اینها که یک عمراست اصلا جواب دادن را فراموش کرده اند یا اصلا یاد نگرفته اند نمی توانند جواب دهند.

  بخاطر دارم که اریش میلکه وزیر امنیت چند ده ساله آلمان شرقی که هزاران انسان در دام او افتادند و برای میلیونها آلمانی و حتی توریستها پرونده ساخته بود در چندماه آخرین این حکومت که مردم دارای یک پارلمان کمی آزاد شده بودند در حضور نمایندگان تحت سوال قرار گرفت. کسی که نامش لرزه بر اندام هر شهروند آن کشور میانداخت در مقابل سوالات یک نماینده جوان در پارلمان فولکز کامر به لکنت زبان افتاده بود. میگفت البته او مردم را دوست ارد. او همه مردم را دوست دارد.

  جناب آقای نوریزاد. من فکر میکنم تقاضای شما از رهبر برای مصاحبه بی انصافی است. از کسی که آواز خواندن بلد نیست نمی توان تقاضای آواز خواندن کرد. این ظلم است با این موجود معصوم. در ایران نمیتوان از بسیجی پرسید چرا میزنی یا چرا میکشی. اوتنها زدن و کشتن را بلد است نه جواب دادن را. او خودش از یک آیت الله میپرسد مفسد یا غیر مفسد؟ هر کسی را بهر کاری ساختند. زیر تشکها خبرها هست.

  هرکاری سوادی میخواهد. همانطور که فیزیک سواد میخواهد و فرض کنید یک چوپان سواد فیزیک ندارد همانطور هم رهبر ما سوادش سواد رهبری است. راهبراست. ملتی را از درون توفانها و خطر ها رهبری میکند. او کارش رهبری است. حال اگر خدا نخواست و ملت در این توفان غرق شد حتما تقصیر خودش بوده. تقصیر ملت.

  رهبر حتما کسی را هم تعیین فرموده اند که بعد ها بیاید بگوید که ملت چه تقصیری داشت که غرق شد، مثلا امتحان الهی اش را خوب پس نداد یا باندازه کافی تقوی نداشت یا ایثار نکرد و غیره و غیره. ان را میگویند ولایت. یکی میرود و یکی میاید. البته مردم هم سواد ندارند. مهمتر از همه سواد عربی ندارند که بدانند عصمت و بصیرت و تقوی و شهادت چیست. سواد سیاسی هم ندارند و بخاطر همین دائما من و تو و حریم سلطان میبینند. همانطور که گفتیم این زیاد مهم نیست. تقصیر شکست های فاحش هم گردن رهبر نیست . اگر قرار میبود که شکستهای فاحشی که رهبران قبلی تحت لوای خود برای مردم ارمغان آوردند بضرر اسلام و خصوصا بضرر رهبر تمام میشد که این خیلی بد میشد بخصوص برای رهبری ها. به همین دلیل هم آمدند و فلسفه ولایت را ببخشید شهادت را ببخشید معذرت میخواهم رهبری را ابداع فرمودند. هرچقدر فاجعه بزرگتر تقصیر رهبری کمتر. یعنی اگر خدا بخواهد ومردم دیگر اینبار از این مشکل بگذرند ودست این فرومایگان را کوتاه کنند چنان افسانه شهادتی بسازند ( که بقول شهر قصه، های های گِریَه کنی) که شالوده بنائی خواهد شد که سالی دیگر یا قرنی دیگر شیادی دیگر بیاید و روز از نو روزی از نو را دوباره از سر گیرد.

  ////

   
 9. درود بر محمد نوریزاد عزیز، شجاعت و شهامت شما برای همه روشن و در خور ستایش است. نیرنگ، دروغ، فساد و استبداد حاکم در نظام جمهوری اسلامی نیز برای ملت ایران و جهان از همیشه واضح تر است. امروز اکثریت ملت ایران به اصلاح ناپذیری این سیستم استبدادی و فاسد باور دارند و هیچ امیدی به آینده ایران با وجود //// این نظام استبدادی و فاسد ندارند . ملت ایران سالهاست که به این موضوع پی‌ برده اند. تنها راه نجات ایران بر کناری //// یاران فاسد و دزد ایشان و برگزاری یک همه پرسی‌ با نظارت سازمانهای بین المللی است. در آن‌ همه پرسی‌ ملت ایران نظام مورد نظر و مطلوب خود را انتخاب خواهند کرد. به امید آن‌ روز

   
 10. سلام بر نوری زاد عزیز!
  چندگاهی است سوالی دارم که فرصت پرسیدنش دست نمیدهد.می بینم که مخاطبینت گاه در کامنت ها تورا دکتر خطاب میکنند.آیا تو عزیز دکترا داری؟و اگر داری میتوانم بدانم در چه زمینه ای؟

  —————–

  سلام کسرای گرامی
  من دکترای معادل دارم. دررشته ی کارگردانی سینما
  با احترام

  .

   
 11. فتنه گر بی بصیرت

  کسری جان سلام
  از این که بنده را درک میکنید از شما سپاسگذارم اما در این دوران خفقان وسرکوب انسانهای نخبه مانند جناب نوریزاد عزیز که جانشان را کف دست گرفته اند وصدای رسای مردم در برابر حاکمیت شده اند نظرشان برای من کاملا محترم است و با افتخار در برابرشان سر تعظیم فرود می اورم
  کسری جان به امید روزی که دست در دست هم ازادی ایران عزیزمان را جشن میگیریم

   
 12. سلام
  مردو مردانه من حاضرم به عنوان یک بسیجی که شما شعبون بی مخش مینامید با شما مناظره کنم اگر دروغگو نیستی وجرات داری بسم الله

  ————————–

  سلام مصطفای گرامی
  صفای مردونگی امثال تو که شرف دارند واسم مرد ومردانگی را برزبان می آورند.
  عزیزم، چشم، شما برای من بنویس وهمین مطالبی را که من به اسم رویه های شعبون بی مخی ازآن یاد کرده ام نقد کن. وبگو که این کارها را قبول داری وچرا قبول داری. واگرنه قبول نداری باز برای چه
  دستت را به گرمی می فشارم
  نوشته ات را به همین نشانی برای من ارسال کنید تا من علاوه بردرج آن درسایت خود پاسخ شما را هم خواهم داد.
  پس بحث ما سرچیست؟
  شبعون بی مخ های مذهبی
  ازهرقماش
  بااحترام

   
 13. عطا. برادرم. ایا حرفهای اقای نوریزاد درست است و یا غلط؟اگر درست است که حرفی نیست . ولی اگر غلط و اشتباه است . لطفا” تو عزیز اصلاحش کن. بما هم بگو که درست چیست. حقیقت کدام است.در اینصورت دیگران با درک منطق تو برادر گرامی دیگر سراغی از این بنده خدا نخواهند گرفت.اگر عرض مرا قبول داری راهنمائیمان کن و در غیر اینصورت وارد این مقوله نشو برادر که اندازه شما نیست.

   
 14. سلام به قهرمان عزیزم برادر بزرگم محمد نوریزاد ،
  راستش همیشه به این ایمان و شجاعتی که داری درود میفرستم ، به خدا هر بار که صدا ی تو را میشنوم دلم گواهی میده که هنوز آدم های آزاد منش و مرد، درست مثل خودت هست ، از ته دل خوشحال میشم ،محمد جان به راستی که دل شیر داری ، تو جان و مال و ناموست رو گرفتی کف دستت و با پلید ترین و ناجو انمرد ترین حاکمیت در افتادی ،و جدا از اذیت و آزارهای این از خدا بی خبر ها ، یک عده که خدا از نعمت ژرف اندیشیدن آنها رو محروم کرده باز دهانهای ناپاک خودشون رو باز میکنند و هر چه لایق //// هست ، به آزاد مردی چون تو میگن، من از خدا میخواهم به راه راست هدایتشان کند .اگه اصلاح پذیر هستن . محمد جان اگه چه فاصله من خیلی دور است ولی از راه دور خسته نباشید من رو بپذیر و ناملایمتی های بعضی ها را با محبتی که داری در گذر، من الله التوفیق
  برادر کوچکت محمد .

   
 15. برو قاطی!

   
 16. ای خاک بر سرت که نمیدانم از کدامین آخور میخوری.بدبخت تویی که در ازای ساندیسی ؛حاضری به هر خفتی تن دهی.ای بیچاره فرومایه:نوریزاد اگر مثل تو حرام لقمه بود و دنبال اینچنین نواله ها ی پست وبی مقدار؛مثل توی بیمقدار میشد و خود را به این خطرات و مخاطرات نمی انداخت.حیف نون که بخورد تو مردک احمق بدهند.خاک بر سرت،که در غرقاب خواری و خفتی و نمیفهمی.نوریزاد نور هدایت و الگویی است برای آزادگان و اسیران بیچاره ای مثل تو.باور کن «تو»؛هم برایت زیاد است،مزدور بدبخت.

  ———————-

  مجید گرامی
  نقد آری، ناسزا هرگز
  با احترام

  .

   
 17. حیف کلمه حیف حرف که حتی ازان برای اسمت استفاده کنم بگرد ببین کجا لقمه حرام بهت دادن که به این روز افتادی حیف بد بخت که برا تو اسفاده شود تو روی ناکثان و روی هرچی نامرد راروسفید کردی یه زمانی من در معنی نفهم مانده بودم وتو نفهم مطلق را برایم معنی کردی ایزاده حماقت

   
 18. بنده خدای بی بصیرت

  با سلام خدمت نوریزاد عزیز. اون “عاشق کشور” هم اگه عاشقیتش مثه همون طائب بی شرفه که سوریه رو به خوزستان ترجیح میده بهتره بره بمیره. اگه فک میکنه چیزی حالیشه بهتره بجای اینکه کثافت و نجاست از دهنش دربیاد جواب سوالایی رو که مطرح کردین بده.اگرم نمی فهمه بهتره خفه بشه
  و اما حرف اصلی ام:
  شخصیت هر کسی رو از آدمهایی که دور و بر خودش جمع میکنه میشه شناخت، یه نگاه به اسم این فرومایه ها که دور وبرش جمع کرده بکنید:
  طائب، ذوالنور،ذوالقدر،شریعتمدار،علم الهدی،خاتمی،احمدی نژاد و …

  ————————–

  سلام دوست من
  ضمن دعوت شما به مدارا وپاسخ متین، با بخش پایانی نوشته ی شما بسیارموافقم. بخش وسیعی ازشخصیت ما را می شود با بررسی چند وچون دوستان واطرافیان ما به واکاوی نشست. مردمان فهیم ومنصف واهل درستی، مطلقا با آدمهای بد دهان وفحاش ودست کج نشست وبرخاست نمی کنند چه برسد به این که آنان را به همکاری وهمراهی دعوت کنند ومسئولیت های کلیدی کشوررا به آن را واگذارند. بهرحال واکاوی شخصیت رهبرنیز با بررسی آدمهای دوروبرش کاملا شدنی است. من مطمئنم عصبیت وعبوسی آدمهایی مثل علم الهدی وخاتمی زیرمجموعه ی عصبیت وعبوسی خود رهبراست. وگرنه با یک تشر می شد این آدمهای پوک را سرجایشان نشاند وآنان را به علم آموزی وسواد ومردم شناسی ومردم دوستی ومدارا فرا می خواند.
  با احترام

   
 19. در همین سالگرد پیروزی امسال همین تلویزیون جمهوری اسلامی نشون داد که محمدرضا پهلوی رو صندلی نشسته بود و خبرنگاری در مورد هزینه های جشن هنر شیراز از او می پرسید و این که عده ای به این هزینه ها معترضن و محدرضا شاه هم پاسخ داد. من کار به جواب محمدرضا شاه ندارم اما خداوکیلی در این سی و چند سال عمری که در این حکومت گذراندم یک بار هم مقام معظم رهبری را ندیدم که حتی به شکل صوری و ظاهری پاسخگوی خبرنگاری باشد.

   
 20. اول بگو چکاره ای چند حقوق میگیری امکان نداره کسی مزدور نباشه واین حرفا رو نزنه

   
 21. بپرسین چه نیازی به یک رهبر هست وقتی تو هیچ دمکراسی غربی یا اسلامی چنین چیزی وجود نداره اگر مردم رهبر نخوان چی کار باید بکنن . چرا تمام موفقیتها به پای رهبره ولی اینهمه گرفتاری متوجه رهبر نیست ؟ایشون چه برداشتی از مردم دارن یعنی تظاهرات چند هزار نفره مزد بگیر چند درصد مردمه؟

  ————————–

  سلام دوست من
  همه ی مردمی که برای تظاهرات رسمی ودولتی می روند “مزد بگیر” نیستند. این مردم را می شود به چند بخش تقسیم بست.یک: مردمی که صمیمانه به نظام اسلامی علاقه مندند وباهمه نقدی که به آن دارند، پشتیبانی ازآن را وظیفه ی شرعی خود می دانند. این مردم به نوعی ازنظام بهره مندند. یا اگرنه، بلحاظ اعتقادی جوری تربیت شده اند که این نظام را تداوم حاکمیت پیامبروامامان شیعه می دانند. بالاخره رواج گسترده ی تبلیغ های یکجانبه یکی ازخاصیت هایی که دارد همین است. دو: مردمی که کارمندند یا نظامی اند یا موظفند که درراهپیمایی شرکت کنند. مثل سپاهیان وبسیجیان که هم می توانند معتقد باشند وغلیظ به نظام وصل باشند یا بخاطراین که زیرنظرند باید با حضورشان وفاداری خود را به نمایش بگذارند. سه: مدارس اند که دانش آموزان خود را طی بخشنامه هایی که دریافت می کنند باید تعدادی ازدانش آموزان خود را به راهپیمایی ببرند. بویژه درروزهایی که رهبریا رییس جمهور به شهری وشهرستانی سفرمی کنند اساسا مدارس وادارات تعطیل می شوند برای حضورهمه جانبه درمراسم. خواستم بگویم: اطلاق مزدبگیری به مردمی که درراهپیمایی حاظرمی شوند پسندیده نیست. اما درمجموع می شود گفت: که این راهپیمایی های رسمی ودولتی “باید” برگزارشوند تا مقبولیت نظام وحاکمان آن ازتجمع مردم مستفاد شود. واین، همان معرکه ای است که می شود درهرکجا وبضرب تبلیغات مستمر به توفیق آن دست یافت. بویژه درکشورهای درب وداغان ومحتاج به فریب.

  با احترام

  .

   
 22. جناب نوری زاد فکر نمی کنید اگر قرار به مصاحبه ومناظره وپاسخگویی بود دیگه اوضاع جامعه اینگونه به نکبت و رخوت دچار نمی شد. لطفا بگویید با حکومتی که گرفتار جهل و جعل ونفاق و دسیسه و فریب و ریاست چگونه می خواهید مناظره کنید…

   
 23. دوست بزرگوارجناب نوری زادعزیز خداقوتت بدهد والهی عاقبت به خیرباشی.

   
 24. با سلام. کاش میشد این سوال رو از توده ی مردم ایران و روشنفکرا در طول تاریخ بپرسی: از کدامین پدر ناخلف آبستن شده اید که گاهی آقا محمدخان قاجار به دنیا می آورید… گاه شاه عباس خونریز… گاه نادرشاه مخوف…. گاه آیت الله های خودبین..و گاه و گاه وگاه… اگر هم اینک تبر در دست بگیرید و رهبر را گردن بزنید باز هم مردم آماده ی آبستن شدن و زایش نا به خردی های خود را دارند. به همین خاطر شیوه ی دکتر علی شریعتی مرحوم رو برترین شیوه ی مبارزه و اصلاحات میدونم حتی بزرگتر از امیرکبیر و مصدق!!! به جای اینکه از حاکمان سوال مطرح کنید و انتظار معجزه داشته باشید.از مردم سوالات بی پایان مطرح کنید و ذهنشون رو ان قدر درگیر کنید انقدر درگیر کنید که بالاخره منطق و خرد تو جامعه جای توهمات و بی مسئولیت بودن رو بگیره(دقیقا کاری که دکتر شریعتی کرد).البته منکر این نمیشم که این سوالات مخاطبش مردم هست برای هرچه بیدار شدن مردم و عکس العمل ناخودآگاه مسئولین. اما در مورد اول روشنفکرای ما کم کاری کرده اند.

   
 25. سلام
  حرف شما درست اما جواب سوال من معلوم نشد ایا واقعا گمان می برید که حتی منت و خواهش و تمنا و زاری در بارگاه این //// بزرگ راه می برد؟؟معاذالله که با تمام احترامی که برایتان قائلم سخت در اشتباهید. این اقای خامنه ای دو راه بیشتر جلوی پای خود نگذاشته که در هر دو صورت محکوم به تباهی و مرگ ایشان خواهد بود.راه اول ادامه همین //// است که ایشان گویا همچون تشنگانی که سیراب شدن برایشان معنا ندارند و با تمام وجود و سرعت تمام به دنبال مراد خویش می روند در مسیری فعلی گام می زنند.راه دوم بازگشت ایشان از مسیر فعلی است که اگر بخواهند بازگردند مجبور خواهند شدند جواب هزاران سوال و گناهان کرده و اعمال خود و یاران نادانشان را برای میلیون ها ایرانی پاسخ دهند و بگویند که هر چه تا به حال در این مدت در خفا و اشکار می گفتند//// بیش نبود و این شق دوم محال است چرا که انجا چگونه باید جواب اذهان ساده مردم را بدهند که پس انقدر بصیرت بصیرت می گفتند همه اش /// توهم و دروغگویی و ریاکاری بود؟ پس مجبورند که همان رویه اول را که دارند پیش گیرند.البته ذکر این نکته مهم است که شما هم همچون یک ایرانی و شهروند عزیز همچون همه حق دارید که از زاویه دید خویش و با طرز تفکر خود به موضوعات بنگرید.اما از انجا که محبوب و دوست داشتنی و مورد علاقه بسیاری هستید این نکات را که به ذهنم امد از زاویه دید خود گفتم که اب در هاون نکوبید که به این قایق پوسیده دل به اصلاح شدنش بستن خطایی فاحش است.امید وارم خاطر مبارک را ازرده نکرده باشم.دوستدار شما صدرا

   
 26. تمام بدبختی ما از قشر تن پرور و مفتخوار اخوند است.

   
 27. آن را که لایق این منصب نبود، انتخاب کردید و او را غیر آبشخورش ره نمودید و زود باشد که خداوند از ظالم انتقام گیرد.
  نهج البلاغه

   
 28. سلام بر نوری زاد عزیز
  گرچه با نظر تو که زیر فحش نامه دوستمان”فتنه گربی بصیرت”نوشته ای به لحاظ ایدیولوژیک بسیار موافقم ولی انصافا به او و این همه خشم و رگ گردنی شدنش و این طنز زیبای فحاشی اش احسنت میگویم و دست مریزاد…محمد عزیز فکر نمیکنی کمی،فقط کمی هم باید به این ملت در زنجیر شده حق داد که گاهی لا اقل توی دنیای مجازی این همه فریاد فروخورده را بر سر چماق به دستان حیف نان جانیان غاصب-و نه خود جانیان غاصب جاهل پرور- هوار کند؟
  گرچه ما محتاج شعوریم تا شور ولی بد نیست گاه و بی گاه خود سانسوری را لختی وا نهیم…
  دوست عزیز فتنه گر بی بصیرت:دمت گرم و سرت خوش باد…
  با عشق و احترام
  کسری

   
 29. “خود برتر بینی تنها گناه شیطان بود وبه همین سبب او، ملعون ابدی شد.”

   
 30. ازقول من به این مردک طائب که از نام خانوادگیش پیداست ایرانی نیست بگویید اگر یک روز وتنهایک روز در جزیره مجنون ویادریاچه ماهی(درخوزستان ومرزایران وعراق درحدودبصره عراق)درزیربارانی ازگلوله های کاتیوشاوانواع خمپاره می جنگیدی وبهترین دوستانت را جلوی چشمهایت لت وپارمیکردندوبدن خودت هم چند ترکش میخوردبازهم این حاتم بخشی را درمورد خوزستان ما میکردی؟؟؟؟اگرخیلی دلت بحال بشار ملعون میسوزد خوب برو ودرکنارش جنگ کن/شرم هم خوب چیزیست

   
 31. جناب نوری زاد

  عیب اصلی از خود دین اسلام است نه شخص خمینی و خامنه ای و ////

  ضریب امنیتی این دین طی این سی سال بواسطه دروغها و مجیز گویی مزدورانی امثال خود شما بشدت تنزل پیدا کرده و استحاله دین توسط مزدورانی مثل خود شما نهادینه شد

  تراول چک 100 هزار تومانی چون ضریب امنیتی اش ساقط شد توسط بانک مرکزی ایران جمع اوری شد

  حالا نوبت ملت ایران است که خود را مجهز به سلاح سواد و کتاب کنند و این دین استحاله شده را به زباله دان تاریخ رهنمون کنند

   
 32. وطن امروز اسير دو سه تن بي وطن است
  انهدام وطن از نکبت اين چند تن است
  اين يکی لاشخور و آن دگری جغد سياه
  اين يکی مرده خور و آن دگری گورکن است
  آن شده پيشنماز چمن دانشگاه
  واقعاً، قصه او قصه خر در چمن است
  عطشِ قاضی اسلام بنازم که چنين
  تشنه خون جوان و بچه و مرد و زن است
  حاکم شرع به حيوان عجيبی مانَد:
  که دُمش گاو و تنش خوک و سرش کرگدن است
  هيأت حاکم ما هيئتِ خيرات خور است
  هيأت دولت ما، دسته زنجيرزن است
  روزگاری که وطن دست کفن دزدان است
  عجبی نيست اگر مرده ما بی کفن است

   
 33. ////
  ایران شده ویرانه از فتنه بیگانه
  ای شیخک دیوانه دست از سر ما بردار
  با دست تو شد اسلام بدنام تر از بدنام
  ای ملهت خون اشام دست از سر ما بردار

   
 34. بنده وقتی جوابیه اقا یا خانم شیرازی را دیدم، با گوشت و خون احساسا کردم که چرا یک انسان پر از گناه و خطا بر جان وناموس و مال این مردم مسلط گردیده و هیچ کس نمی تواند ایشان را از اریکه پادشاهی به زمین بیاندازد، تا زمانی که مردم این کشور یک فرد را خدایگان تصور نموده و بر او سجده می کنند، مطمئن باشید، خامنه ای نباشد، دیگری را خدا می سازند. به نظر من قبل از سقوط این حکومی باید به دنبال اصلاح تفکرات این ملت بود تا دوباره گرفتار جمهوری اسلامی و پادشاهی دیگری نشویم.

   
 35. خدایا تو رو به اون کعبت قسم به این ملت بصیرت و شجاعت بده این ///// رو بکشن پایین و محاکمه کنن
  (فرزند شهید و ضد ولایت فقیه و هر چه آخونده)

   
 36. حسین بی فردا

  با سلام آقای نوری زاد
  با دیدن پیام های محبت آمیز دوستان و عزیزانی که به هر نحوی میخوان مخالفت و موافقت خودشونو به شما اثبات کنن به یه نتیجه رسیدم…که همه ماها فقط بلدیم هم دیگرو نقد کنیم تو این جامعه که فلان شخص به شخص بزرگ چی گفت چرا گفت و ..سریع هم به الفاظ رکیک پناه میبریم…این اشتباهه مون هستش..اگه اونقدر که شما جرائت دارین تک تک این افراد حتی من قدرت بیان و دانایی و جرائت داشتیم میتونستیم دلیلی بر این همه ظلم و ستم و بی عدالتیهایی در قالب دین عادل از شخص رهبری بخواهیم دیگه این اوضاع مملکتمون نبود..ماها فقط شعار دادنو یا تو دنیایه مجازی بلدیم یا تو صف نونوایی و توی تاکسی

  به امید آزادی بیان

   
 37. ﻋﺮﻓﺎﻧﻴﻴﺎﻥ

  ﺳﻼﻡ . ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﺩاﺳﺘﺎﻥ ﺧﻂﺮﻧﺎﻛﻲ ﻭﺟﻮﺩ ﺩاﺭﺩ ﻛﻪ ﻣﻴﺘﻮاﻧﺪ ﺩﺳﺘﺎﻭﻳﺰ ﺣﺎﻛﻤﺎﻥ ﻗﺮاﺭ ﺑﮕﻴﺮﺩ و ﻓﺘﻨﻪﻫﺎ ﺑﭙﺎ ﻛﻨﺪ. ﺩاﺳﺘﺎﻥ ﻣﻮﺳﻲ و ﺧﻀﺮ ﺭا ﻛﻤﺎ ﺑﻴﺶ ﺷﻨﻴﺪﻩاﻳﺪ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺣﻜﺎﻳﺖ ﻣﻮﺳﻲ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﻼﺷﺮﻁ ﺗﺴﻠﻴﻢ اﻭاﻣﺮ ﺧﻀﺮ ﺷﻮﺩ و ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﻭﺟح اﺯ اﻭ ﺳﻮاﻟﻲ ﻧﻜﻨﺪ ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﻋﻤﻞ ﺧﻀﺮ ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻧﺎﻋﺎﺩﻻﻧﻪ ﺑﻴﺎﻳﺪ . ﺁﻗﺎﻱ ﻧﻮﺭﻱﺯاﺩ ﺷﻤﺎ ﺳﻮاﻻﺗﻲ ﺭا ﻣﻂﺮﺡ ﻛﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻳﺪ و ﺧﻮاﺳﺘﺎﺭ ﺩﻳﺎﻟﻮﮒ ﺑﺎ ﺭﻫﺒﺮﻱ ﻫﺴﺘﻴﺪ و ﻣﻲﺧﻮاﻫﻴﺪ ﺩﻟﻴﻞ ﺭﻓﺘﺎﺭ و ﻋﻤﻠﻜﺮﺩ اﻭ ﺭا ﺑﺪاﻧﻴﺪ . ﻣﻦ ﺳﻌﻲ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺧﻮاﻫﻢ ﻛﺮﺩ ﻛﻪ ﺟﻮاﺑﻬﺪﻱ ﻗﺎﻧﻊ ﻛﻨﻨﺪﻩاﻱ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﺪﻫﻢ. اﻭﻝ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﮕﻮﻳﻢ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎ ﻛﺎﺭﻱ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻴﺢ ﻧﺒﺎﺷﺪ و ﻫﺮ ﻛﺲ ﺗﻮﺟﻴﺢ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺣﻖ ﻣﻲﭘﻨﺪاﺭﺩ و ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺭﻭﺡ و ﺭﻭاﻧﺶ ﻃﺒﻖ ﺁﻥ ﻋﻤﻞ ﻣﻴﻜﻨﺪ ﺁﻗﺎ ﺳﻴﺪ ﻋﻠﻲ //// ﻣﺴﺠﺪ ﻛﺮاﻣﺖ ﻫﻢ اﺯ اﻳﻦ ﻗﺎﻋﺪﻩ ﻣﺴﺘﺜﻨﺎ ﻧﻴﺴﺖ . ﺗﻮ ﺑﺪاﻥ ﻛﻪ ﺳﻴﺪ ﻋﻠﻲ ﺁﺭﻣﺎﻧﻬﺎﻱ ﺑﺰر ﮔﻲ ﺩاﺭﺩ و ﻣﻲﺧﻮاﻫﺪ ﺑﺸﺮﻳﺖ ﺭا ﻧﺠﺎﺕ ﺩﻫﺪ اﻭ ﻭﻗﺖ اﻳﻦ ﺭا ﻛﻪ ﺑﺨﻮاﻫﺪ ﺑﺎ ﻣﺸﻴﻴﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﺳﭙﺮﻱ ﻛﻨﺪ ﺭا ﻧﺪاﺭﺩ اﻳﻦ ﻓﻼﻛﺘﻲ ﺭا ﻫﻢ ﻛﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﻴﺒﻴﻨﻴﺪ اﺯ ﺁﻥ ﺧﺒﺮ ﺩاﺭﺩ و ﺑﻪﺧﻮﺑﻲ ﻣﻴﺪاﻧﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ ﻛﻤﺘﺮﻳﻦ ﺑﻬﺎﻱ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺮ اﻱ ﻧﺠﺎﺕ ﺑﺸﺮﻳﻴﺖ ﺑﺎﻳﺪ ﭘﺮﺩاﺧﺖ . ﺣﺎﻝ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ اﻳﻨﻜﻪ ﭼﺮا ﭘﺎﺳﺨﮕﻮ ﻧﻴﺴﺖ ﺑﮕﻮﻳﻢ ﻛﻪ اﻭ ﺭﻭاﻳﺖ ﻫﺎﻱ ﻧﻬج البلاغه ﺭا ﺧﻮاﻧﺪﻩ اﺳﺖ و ﻣﻴﺪاﻧﺪ ﻛﻪ ﺣﻀﺮﺕ ﻋﻠﻲ ﺧﻮﺩ ﺭا ﭘﺎﺳﺨﮕﻮ ﻣﻴﺪاﻧﺴﺖ و ﺑﻪ ﻣﺨﺎﻟﻔﺎﻥ ﻣﺠﺎﻝ اﻧﺘﻘﺎﺩ ﻣﻴﺪاﺩ . ﻭﻟﻲ ﺷﺮاﻳﻄ اﻣﺮﻭﺯ ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪاﻱ ﺩﻳﮕﺮ اﺳﺖ اﻣﺮﻭﺯ ﻣﺪﻋﻴﺎﻥ ﻓﻬﻢ و ﺷﻌﻮﺭ ﺑﺴﻴﺎﺭﻧﺪ و ﻗﺎﻧﻊ ﻛﺮﺩﻥ ﻫﻤﻪ ﺁﻧﻬﺎ اﻣﺮﻱ ﻧﺎﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ ﺩﺭ ﺿﻤﻦ ﺷﺎﻳﺪ اﮔﺮ ﻣﻦ ﺣﻘﻴﻘﺖ ﺭا ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﮕﻮﻳﻢ ﺷﺎﻳﺪ اﻳﻤﺎﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺭﻭﺩ و ﺧﻮﺩ ﺭا ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺭﻭﻳﺎﺭﻭﻱ ﺑﺎ اﻭاﻣﺮ ﺧﺪا ﺭا ﻧﺪاﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﻣﺜﻼ ﻓﺮضﻛﻦ ﻣﺎ ﻣﻲﺧﻮاﻫﻴﻢ ﻣﻠﺖ اﻳﺮاﻥ ﺭا ﻣﺜﻞ ﻳﺎﺭاﻥ اﻣﺎﻡ ﺣﺴﻴﻴﻦ ﺑﻪ ﺻﺤﺮاﻱ ﻛﺮﺑﻼ ﺑﻔﺮﺳﺘﻴﻢ و اﻳﻦ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻛﻤﻲ ﻧﻴﺴﺖ. ﻣﻠﺖ اﻳﺮاﻥ ﻫﺮ عاﺷﻮﺭا ﻭﻗﺘﻲ ﺷﻌﺎﺭ ﻣﻴﺪﻫﺪ (ﻣﺎ اﻫﻞ ﻛﻮﻓﻪ ﻧﻴﺴﺘﻴﻢ ﻋﻠﻲ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﻤﺎﻧﺪ) ﺧﻮﺩ ﺭا ﺑﻪ ﻳﻚ ﻗﺮاﺭﺩاﺩ ﻧﺎﻧﻮﺷﺘﻪ ﻣﻠﺰﻡ ﻛﺮﺩﻩ اﺳﺖ و ﻧﻴﺎﺯﻱ ﺑﻪ ﻳﻚ ﺭﻓﺮاﻧﺪﻡ ﻧﻴﺴﺖ.

  ﺁﻗﺎﻱ ﻧﻮﺭﻱ ﺯاﺩ ﻋﺰﻳﺰ ﻣﻴﺒﻴﻨﻴﺪ ﻛﻪ ﺭاه ﺑﺮاﻱ اﻳﻦ ﻓﻠﺴﻔﻪﺑﺎﻓﻲﻫﺎﻱ ﻣﺪﺭﺳﻪاﻱ ﭼﻨﺎﻥ ﺑﺎﺯ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺣﺘﻲ ﺣﺰﺏ ﺷﻴﻂﺎﻥ ﻫﻢ ﻣﻲﺗﻮاﻧﺪ ﺩﻛﺎﻧﻲ ﺑﺎﺯ ﻛﻨﺪ و ﺑﺎ ﭘﻮﻝ و ﻗﺪﺭﺕ ﻓﻠﺴﻔﻪاﻱ ﺑﺒﺎﻓﺪ و ﻋﺪﻩ اﻱ ﺭا ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺖ ﺑﮕﻴﺮﺩ . ﺣﻀﺮﺕ ﺁﻗﺎ و ﻳﺎﺭاﻧﺸﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺑﻪ ﺑﺰﺭﮔﻲ ﺁﺭﻣﺎﻧﻬﺎاﻳﺸﺎﻥ ﻣﻴﭙﻨﺪاﺭﻧﺪ اﻧﮕﺎﺭ ﻛﻪ ﺁﺭﻣﺎﻥ ﻗﺤﻂﻴﺴﺖ و ﻣﻠﺘﻬﺎﻱ ﺩﻳﮕﺮ ﺁﺭﻣﺎﻧﻲ ﻧﺪاﺭﻧﺪ . ﺟﺎﻟﺐ اﻳﻨﺠﺎﺳﺖ ﻛﻪ ﻛﻪ ﻫﻤﻴن ﺁﻗﺎﻳﺎﻥ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ و اﺳﺮاﻳیﻞ ﺭا ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ اﻋﻤﺎﻟﺸاﻥ ﺷﻴﻂﺎﻧﻲ ﻣﻴﻨﺎﻣﻨﺪ ﻧﻪ ﺁﺭﻣﺎﻧﻬﺎﻳﺸﺎﻥ. ﻣﻦ ﺩﻣﻜﺮاﺳﻲ ﺭا اﻳﻨﮕﻮﻧﻪ ﻓﻬﻤﻴﺪﻩاﻡ ﻛﻪ ﺩﻣﻜﺮاﺳﻲ ﻳﻌﻨﻲ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﻳﻘﻴﻦ ﻧﺪاﺭﻧﺪ ﻛﻪ ﺑﺮ ﺣﻘﻨﺪ و ﺧﻮﺩ ﺭا ﺧﺎﻟﻲ اﺯ ﺧﻂﺎ ﻧﻤﻴﺪاﻧﻨﺪ و ﺷﺮاﻳﻄ ﺭا ﺑﻪ ﮔﻮﻧﻪاﻱ ﺳﺎﻣﺎﻥ ﻣﻴﺪﻫﻨﺪ ﻛﻪ ﺭاﻩ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺑﺮاﻱ ﻣﺘﻮﻟﻴﺎﻥ ﻛﻪ ﺑﺮ ﺟﺎﻥ و ﻣﺎﻝ و ﻧﺎﻣﻮﺱ ﻣﺮﺩﻡ ﺣﺎﻛﻤﻨﺪ ﺑﺎﺯ اﺳﺖ و ﺁﻧﻬﺎ ﻫﺮ ﻟﺤﻀﻪ ﻣيﺗﻮاﻧﻨﺪ ﺑﻪ اﺷﺘﺒﺎﻩ ﺧﻮﺩ ﻣﻌﺘﺮﻑ ﺷﻮﻧﺪ ﺑﺪﻭﻥ اﻳﻨﻜﻪ ﻛﺴﻲ ﮔﺮﻳﺒﺎﻥ ﺁﻧﻬﺎ و ﻳﺎ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﻫﺎﻳﺸﺎﻥ ﺭا ﺑﮕﻴﺮﺩ . ﺣﺎﻝ ﺗﺼﻮﺭ ﻛﻨﻴﺪ ﺷﺮاﻳﻂﻲ ﺭا ﻛﻪ ﺳﻴﺪ ﻋﻠﻲ و ﭘﻴﺮﻭاﻧﺶ ﺩﺭ ﺁﻥ ﮔﻴﺮ اﻓﺘﺎﺩﻩاﻧﺪ . ﻓﺮﺩاﻱ ﺁﻥ ﺭﻭﺯ ﻛﻪ اﻳﻦ ﻣﻠﺖ ﻣﺤﺮﻭﻡ و ﺗﺤﻘﻴﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﻨﺪﻫﺎﻱ اﺳﺎﺭﺕ ﺭا ﭘﺎﺭﻩ ﻛﻨﻨﺪ و اﺩﻋﺎﻱ ﺩاﺩﺧﻮاﻫﻲ ﻛﻨﻨﺪ ﭼﻪ ﻗﻴﺎﻣﺘﻲ ﺑﺮﭘﺎ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ . ﻣﻦ ﺑﻪ ﺧﺪا و ﻗﺪﺭﺗﺶ اﻳﻤﺎﻥ ﺩاﺭﻡ و ﻣﻴﺪاﻧﻢ ﻛﻪ ﺩﻭﺭاﻥ ﻏﺮﻳﺒﻲ ﺩﺭ ﺭاﻩ اﺳﺖ و اﻳﻦ ﺁﻗﺎﻳﺎن ﺑﻪ ﺯﻭﺩﻱ اﺯ ﺟﺎﻱی ﻛﻪ ﺗﺼﻮﺭﺵ ﺭا ﻧﻤﻴﻜﻨﻨﺪ ﭼﻨﺎﻥ ﮔﺰﻳﺪﻩ ﺷﻮﻧﺪ ﻛﻪ ﺷﻴﻂﺎﻥ ﭘﺎ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﻥ ﻧﻬﺪ و ﺷﻔﺎﻋﺘﺸﺎﻥ ﺭا ﻧﺰﺩ ﺧﺪا ﺑﺮﺩ .ﻃﺎﻗﺖ ﺑﻴﺎﺭ ﺭﻓﻴﻖ

  ———————————

  سلام جناب عرفانیان
  رهبروسایرروحانیان نشسته برسرِ منصب های این نظام خود بهترازهرکس می دانند که علت فروپاشی اغلب استوانه های فرهنگی واجتماعی ومدنی کشورمان هیچ نیست الا ورود روحانیان درحوزه هایی که تخصصش را ندارند. آنان با این ورودهای همه جانبه بلایی برسرتخصص ها آورده اند که ما تنها بخشی ازآثارش را تماشا می کنیم. بهمین دلیل است که روحانیان حاکم، اساسا ازفکرکردن به روزی که برسرکارنیستند یا روزی که ورق برگشته، بدنشان کهیرمی زند. تجسم آن روزها برای اینان همپای مرگ است. مرگی سخت وجانکاه تواأم با زجر ونکبت. پس برای عقب راندن آن روزها هرچه بتوانند می کنند وخواهند کرد. گرچه به کشتارهمه ی مردمان ایران بینجامد. گرفتاری ما اینجاست دوست من. وحال آنکه اصرارمن به : عفو عمومی است. رواج این اخلاق می تواند ما را ازروزهای تلخ وپرازآسیب دورکند. روزهایی که نمونه اش اکنون درسوریه دست به دست می شود. مگرروحانیان ما درخونها وتخریب سوریه نقش محوری ندارند؟ پس چرا همان سرنوشت را برای کشورما تحکم نکنند؟ با اعتنا به پولها واسلحه ها و شعبون بی مخ هایی که درهمه جا مهیای کشت وکشتارند!

  با احترام

  .

   
 38. درود به آقای نوری زاد گرامی.رفتار و کردار حاکم به وضوح نشان از آن دارد که هرگز کسی را در حد و اندازه ای نمی بیند که بخواهد توسط او مورد سوال قرار گرفته شود و شهوت قدرت چنان نخوت و تکبری ایجاد کرده که هیچگونه تمایلی از پاشخگو بودن در مدت حاکمیت مشاهده نشده.رفتار به گونه ای بوده که افکار خمار آلوده عاجز از خلق این سوال بزرگ بدیهی شده بود . یا اگر هم خلق شده بود جراتی برای ابراز و یا امیدی برای تاثیر وجود نداشت.بسیار مضحک و البته تلخ است از خبرگان رهبری که مسئول قانونی سوال از حاکم هستند تا کنون هیچ اثری مشاهده نشده. البته متملقان منفعت طلب و افراد ساده انگار نیز دانسته و ندانسته موجب تقویت این رفتار شدند.چقدر عظمت عمل مولا علی (ع) امروزه ملموس است که در اوج فروتنی در سطح یک انسان معمولی به دادگاه رفته محکوم می شود و می پذیرد.که فقط رفتن به محکمه برای داد خواهی خود دنیایی از عظمت و شگفتی است چه برسد به اتفاقات بعد.این قضیه را با حاکم وقت حتی تصور هم نمی شود کرد.متاسفانه پاسخگو نبودن حاکم به عادت دیرینهء قدرتمندی تبدیل شده که گمان نمی رود رغبتی برای تغییر آن وجود داشته باشد. خود برتر بینی تنها گناه شیطان بود به سبب آن ملعون ابدی شد.

   
 39. متاسفنم که هر بي مصرفي اجازه اطهار نطر داره! معلوم نيست سرت به کجا بنده که صدات همچون … که ان انکر الاصوت …. . متاسفم که هر کس اجازه اطهار نطر داره راجع به انسان دوست داشتني مثل نوريزاد!

   
 40. تمام بخش سرمایه های این کشور تحت عنوان “انفال” صورت میپذیرد که خود حضرت عالی در قانون اساسی به آن رای داده اید.

   
 41. امسال نه آقای دکتر ناشناس ذوب شده “امثال ” درست است .

   
 42. در سخنرانی امروز اقای خامنه اي افزودند: چند سال قبل درباره مبارزه با فساد اقتصادي، نامه اي به رؤساي قوا نوشتم مكرر مي گويند فساد اقتصادي اما اين كار به زبان گفتن تمام نمي شود بلكه نيازمند مبارزه عملي است، در عمل چه كار شد؟ در عمل چه كار كرديد؟ اين مسائل انسان را متأثر مي كند.
  اقای خامنه ای مجلس برکشیده شما خواست با مفاسد مبارزه کند شما فرمودید کش ندهید ما کدام ادعایتان را باور کنیم دم خروس یا قسم حضرت عباس را

   
 43. جناب نوریزاد عزیز – سلام
  من با شما موافق هستم چراکه رهبری پرورده سیستمی است که در آن مجلسی چون مجلس خبرگان رهبری که وظیفه اش نظارت بر رهبری و تذکراشتباهات و مسئولیتها ی وی می باشد کاری جز چاپلوسی , مجیز گویی و مدح و ثنای رهبری نکرده و در طول این 24سال حتی برای یکبار او را بخاظر اختیارات بی حد و فراتر از قانونش برای پاسخگویی فرا نخوانده و به محکمه نکشانده است . لذا اینک این وظیفه بر دوش ماست که رهبری را برای پاسخگویی فرا بخوانیم .

  ——————————-

  سلام دوست من
  درقرآن آیاتی ازصحنه های عذاب هست که درآنها مجرمان “به صورت برزمین کشیده می شوند ودرآتش افکنده می شوند” . ومن روزهایی را می بینم که تک به تک نمایندگان مجلس شورا ومجلس خبرگان رهبری بخاطرخیانتی که به مردم کرده ومی کنند به صورت برزمینِ شرم کشیده می شوند وبه آتش نفرت مردمان افکنده می شوند. من روزهایی را می بینم که مردم ما کاری با این نمایندگان نخواهند داشت اما این نمایندگان آرزو خواهند کرد که ما را بکشید وازاین شرم بزرگ خلاصمان کنید. هیچ مرگی زجر آورتر ازنگاه شماتت بار مردمان نیست. می شود زیرآواری ازفقرونداری زندگی کرد اما زیرنگاه شماتت بارمردم هرگز. بهمین دلیل است که یک مسئول خاطی درژاپن فورا خودش را می کشد. چرا که هیچ شرمی بالاتراز شرم ناشی ازخیانت به مردم نیست. وچه کسانی خائن ترازنمایندگان مردم اند که سوگند خورده اند ازحقوق مردم صیانت کنند اما همه ی حیثیت خود را فرش زیرپای حاکمیتی کرده اند که جز فریب وارعاب دأب دیگری ندارد. من مانده ام این همه هیاهو برای “شهید مدرس” پس چه شد؟ کجاست مدرسی که سربرآورد وهمه ی ترس های رضاخانی را پس بزند وسخن ازحقوق تباه شده ی مردم بزند؟
  با احترام

  .

   
 44. برادر ارجمند جناب آقای نوريزاد
  باسلام
  خداوند هرقومی را به گونه ای مورد عذاب قرار میدهد و این همان عذاب وعده الهی که بر ایرانیان نازل فرموده اند.
  لطفا مرا از وقایع و اخبار سیاسی روز مطلع فرمایید.
  خداوند پشت و پناه یاوران دین و میهن

   
 45. با درود
  استاد عزیز , شما بجای علت به معلول پرداخته اید.
  امام راحل زمان اقامت در پاریس در پاسخ سوال در مورد نوع جمهوری آینده ایران فرمودند؛ مانند جمهوری فرانسه!!!!
  اما پس از آمدن به ایران و آنچه که بر ما رفت ایشان در پاسخ به عدم اجرای قول هایشان فرمودند؛ خدعه کردیم.
  اگر شما ولایت فقیه را قبول دارید؛ فلذا حق سوال از او را ندارید چه رسد به مناظره یا مصاحبه.
  پس از حضرت خاتم ولایت به امیر مومنان وپس از ایشان به فرزندان ایشان می رسد تا امام زمان(ع).
  در غیبت ایشان ولایت مردم با فقیه عادل جامع الشرایط آگاه به زمان است.
  یا شما این سیستم را قبول دارید که در این صورت زبان در کام کشید و دل بکار سپرید.
  یا اینکه قبول ندارید, و در اینصورت با مباحثه و نصیحت و غیره این سیستم فربه تیغ آهیخته سر براه شما نخواهد آورد , بل شما در نهایت باید سر بر پای او نهید!!!
  خانه از پای بست ویران است——خواجه در فکر نقش ایوان است

   
 46. باور کنید تمام اعمالی که عمال حکومت از خود نشان میدهند و همزمان دنیای فرضی که هر ایرانی از آرزوهایش برای خود ساخته و به باوری رسیده که حق او از زندگی پرداخت نشده <> ایرانی که در فردای خودش بسیار بیش از محاکمه افراد را طلب میکند ایرانی که در فردایش حتما خود خدا را هم محاکمه میکند و این تسمه کشیدن 34 ساله دین از مردم را بسیار پررنگ تر میکند و بلایی سر خدا بیاورد که همراه نایب بر حقش برای همیشه ازاین مملکت برود .

   
 47. ****************************** دراین نوشته ی کوتاه شما، واژه ی نطفه، بسیارآزار دهنده است. آیا خود شما دوست می دارید مخالف شمادرنقد شما یک چنین لفظی بکارگیرد؟*********************************
  سلام؛
  آقا واقعا شما تو دنیای خودتون سیر می کنید و از همه جا بیخبرید.
  الفاظ!!! بلاهایی که بر سر مردم اومده صدها برابر بدتر از لفظ و الفاظ است.
  واقع بین باشید استاد؛ اگر واقع بین باشید خدمت بیشتری به مردم می کنید.
  من جز یک نامه بقیه نامه های شما را کامل نخوندم و تیتر وار مشاهده کردم چون فکر می کنم شما بیشتر دارید ناز دلبر رو می کشید تا اعتراض علیه ضلم و ستم.
  بزرگوار متاسفانه شما و دیگر نخبه های ما افسوس و صد افسوس کمتر غم مردم رو می خورید.
  من نه اصلاح طلبم، نه به قول آقایان فتنه گر و بی بصیرت و نه طرفدار نظام یا رژیم.
  اما متاسفانه در ادبیات شما محتوایی وجود دارد که ادم رو ناامید می کنه، مثل صحبت های آقای کروبی در مناظره با احمدی نژاد که گفته بود ” بله من که پول نفت در اختیارم نیست” حقیقت تلخی بود که فهمیدیم همه اینها به خاطر پول نفته نه چیز دیگر.
  در ضمن من فقط نظراتم رو گفتم و بازهم تاکید می کنم که نه اصلاح طلبم، نه به قوا آقایون فتنه گر و نه طرفدار نظام یا رژیم و …
  یه ناامیدم که مطمئنم نخبه های ما در حد و اندازه مقابله با مخالفانشون نیستند.
  شدیدا اعتقاد دارم راهی رو که شما دارید می رید راهی از پیش آزموده و محکوم به شکست است.
  دوستان خواهشا با الفاظ مزدور ، ساندیس خود، بسیجی و …. به بنده توهین نکنید زیرا هیچکدوم نیستم.
  با تشکر

   
 48. همین که اَمسال شما …. بی مخ ها به این سایت ها میان و مطالب رو میخونن جای امیدواریه.
  باشد که کمی فکر کنیم.

   
 49. نکنه خود سید علی هستی

   
 50. ایشالا مقام عظمی وقتی قبول کردند لطفا این سوال رو هم بپرسید. جناب آقای خامنه ای شما فرمودید نظر من به ایشون (جناب آقای احمدی نژاد) نزدیک تره، می خوام بدونم هنوز هم روی این موضع تون هستید؟؟!!!! یه بله و خیر کوتاه هم خود حکایت دارد از بسیار ها گفتن… :))

   
 51. دمت گرم داداش

   
 52. جناب هاشم زاده،اینها که شما بسیجی مینامید،بسیجی نیستند،بهتر است اصلاح فرموده،بگویید مزد بگیر و جیره خوار،چون بسیجی واقعی فقط تسلیم خداست نه اشخاص،و بسیجی کسانی هستند که در زمان جنگ فداکار بودند و اکنون در انزوا.

   
 53. یک بسیجی سابق

  احتیاجی دیگه به مناظره نیست.در آینده نزدیک در دادگاهی که تشکیل میشه باید جواب گوی //// کارهای خودش باشه

   
 54. علی:

  —————–

  سلام.ن والقلم ومایسطرون وقسم به پاکی وصداقتی که ازدلهای زخم خورده میجوشدهیچ جوابی هیچ نامه ای هیچ خطابی تابه این حدمرامست ومشعوف نکرده بود.بخداقسم خجالت زده ام چراکه ازحجم گرفتاریهاومشکلات شماخبردارم واینکه شمادقایقی رابرای من ازوقتتان جداکردید من وهمسرم رابعدازماههاخمودگی واندوه سرشوق آوردوشمابرترین هدیه ی ممکن رابرایم فرستادید.مابه نامه های بی پاسخ به سلامهای بیجواب ولبخندهایی که پاسخشان چشم غره است عادت دیرینه داریم واین چندسطر پاسخ سراسراحساس ومهربانی شما دراثنای شبیخون وهجوم تیرگیهااحساس آن فرزندی رابه من بخشیدکه سربردامان لطف پدرنهاده که دل میدهد ودلداری میگیرد.مطمئناشرح شادمانی ام رانمیتوانم بیان کنم ولی بدانیدکه ماحداقل تاچندشب زمانی که سربربالین مینهیم دیگرغصه فردارانمیخوریم چراکه میدانیم کسی رایافتیم که پاسخمان دادآنهم ازنوع پاسخی که یک پدربه فرزندش میدهد.عزیزترازجان مابدان که امروزتمام فرزندانت چون من ومشتاقان راه حقیقت بیشترازگذشته محتاج قلمت ودوربینت هستندتابه وضوح وروشنی بخوانندوببینندآنچه را که جهل درونشان تیره وتارکرده است.تصمیمی داشتم که ازامشب به آن خواهم پرداخت ودرحدفهم وبضاعتم متنی خواهم نوشت وتقدیمتان خواهم کرد.شایدکه درراه مبارزه تان بتواندجایی درجعبه مهماتتان داشته باشد.تاآن زمان که توفیق یارشودو بتوانم ملازم ودررکابتان باشم شب وروزبرایتان دعاخواهم کرد.چراکه”الدعا سلاح المومن”استدعادارم مراقب وجودمغتنم وگوهرین خودباشید.(شرمنده ام که درنامه قبلی باشرح وضع مالی زندگیم ناراحتتان کردم.قصدم ازبیان آن این بودکه من هم مانندشمادیناری ازگذشته نیاورده ام ودرگذشته سهمی نگرفته ام که امروزباکم شدنش علم اعتراض
  برافرازم.)یاعلی

   
 55. والله،بخدا،به پیر،به پیغمبر،به هر چی مقدساته،من سر در نمیارم،تو این مملکت ،این همه فساد اخلاقی و اقتصادی،اختلاس،رشوه،تقلب در انتخابات،بی لیاقتی بعضی مسئولان،فاصله شدید طبقاتی و فقر فاحش،وجود داره،همه مقصر هستند بجر رهبر،تازه نمایندکان مسخره مملکت هم وقتی بخوان کسی را استیضاح کنند،اقا میفرماین کش ندین.کسی نیست به رهبر بگه،اقای رهبر،وجود فساد و ستم موجب بی ابرویی نظام و شماست،یا مجازات و تنبیه فاسد و فاجر و مدیر ضعیف؟من فقط یک پیشنهاد به رهبر دارم،و اینکه،از خدا بخواهد بیاد پایبن،تا ایشانن بجای خدا جهان را مدیریت کنندو خیال همه را راحت کنند،از این ببعد هم هر اتفاقی افتاد،بگن خواست خدا این بوده و قضا و قدر.تا امثال نوری زاد دیگه جرات مناظره با خدا رو نداشته باشند.

   
 56. محمود هاشم‌زاده

  آقای نوری زاد من واقعا به شما افتخار می‌کنم که نترس هستید و حرف خودتان را در این کشور بیجاره و بی صاحب که دست برادان بسیجی ///// خامنه‌ای افتاده است می‌زنید.
  به امید روزی که در این کشور همه بتوانند حرف دل خودشان را بزنند

   
 57. آقای نوریزاد عزیز، شما در باب تغییر نظر خودتان بعد از انتخابات 1388 سه دلیل را مطرح کردید،‌ جهل، ترس و یکی دیگه که الان یادم نیست. شما بر ترس و آن دیگری غلبه کرده‌اید اما ظاهرا کماکان جاهلید به این که این ///// هیچ نسبتی با این چیز هایی که شما می‌گویید ندارد. این رهبری را یک دیوانه‌ای مثل احمدی نژاد ممکن است مقداری نرم کند …

   
 58. با سپاس از شما آزادمرد گرامی که راه باز و موثر گفتگو را بین دلسوزان ایران و ایرنیان باز نمودید.
  البته که انتظار پاسخگویی از سوی مقام رهبری که در اسارت شعبان بی مخها قرار دارد نیست. وصف حال وی شاید چندان بی شباهت نباشد به آخرین امپراطور چین که در شهر ممنوعه حکومت میکردو اذن خروج نداشت و البته در اسارت بود.
  گفتگو ، مناظره و تبادل نظر همواره ثمره مثبت دارد و تا آنجا که میدانم در حوزه های علمیه هم بحث و مناظره مابین آخوندها بسیار رایج است شاید چون به قدرت رسیده اند و خدای را بنده نیستند و خود را مسوول خیر و شر زندگی مردم میدانند مناظره را محصور به حوزه ها کرده به بیرون که می آیند جای مناظره را به محاکمه میدهند و مداخله . امر و نهی میکنند و به پسوند معروف و منکری که ریشه در ذهن محدود شکل گرفته در حوزه دارد دلخوش از ثواب عمل خویش پیش خدای بخشنده مهربان میشوند غافل از بخشندگی و مهربانیش که برای همه انسانهاست و روحانی هیچ نقشی در این بخشندگی و مهربانی ندارد.
  عبوس زهد به وجه خمار نه نشیند . مرید خرقه دردی کشان خوش خوئیم
  این باب مناظره و گفتگو با آزین ادب و فرهنگ و توام با احترام متقابل همراه با ابزار استدلال و منطق و به پشتوانه فکر و اندیشه لازم و حیاتیست که در میان همه ایرانیان از سیاسان قدار و حاکم فعلی تا اپزیسیون خارج نشین و مصلحین داخلی باب شود و تنها و تنها نیاز مشارکت در این مناظره و گفتگو وابسته نبودن به بیگانه و ایرانی بودن است.
  آنانکه دلسوز کشور و هم میهنانشان هستند و به یکدیگر صرف نظر از نژاد و فرهنگ و مذهب و اعتقادات عشق میورزند در این مناظره ها شرکت جسته راه همدلی برای رهایی میهن عزیزمان ایران این خانه مشترک همه ما ایرانیان از جورو جهل را بالاخره خواهند یافت و دست یاریگر ما در دست هم به مهر، نسلهای آینده را سپاسگزار این همدلی و اتحاد خواهد نمود. انشاالله.

   
 59. من حق را به تومیدهم چون در حضیض و فرومایگی شما الویت اول نان است اگر تامین شد در مقابل همه انیبیا خواهی ایستاد

   
 60. فتنه گر بی بصیرت

  حق با شماست من واقعا از شما به خاطر به کار بردن این الفاظ معذرت میخام ولی اقای نوریزاد عزیز این روزها ایران عزیز ما حال خوشی نداره واین همه دلسوزان کشور را نگران اینده این مرزو بوم واینده مردم نازنینش که خواسته ای جز ازادی و رفاه برای خود که مسلما حق مسلم هر ایرانی میباشد را ندارند و این وضعیت را جریانی بوجود اورده که طرفداران بی منطقش که شما هم طعم تلخ برخوردشان را در نمایشگاه مطبوعات چشیده اید از انها حمایت میکنند ونمیدانم ما تا کی باید ساکت باشیم که انها هر کاری دوست دارند انجام دهند مجددا از شما معذرت میخاهم

  ———————

  سلام دوست خوبم
  تلاش ما به این است که راهی برای برون رفت ازهزارتوی این بحرانها که شما وهمه ی ما نگران آنهاییم پیدا کنیم. برون رفت زمانی معنا می دهد که حاکمان وبزرگان یک قوم برای راههای پیشنهادی آغوش بگشایند ونه درهای زندانها را به روی منتقدان. به امید روزهای خوب درهمین نزدیکی ها .
  با احترام

   
 61. آقای نوری زاد بیخیال اینها
  اینها نطفه شان اشکال داره

  —————–

  سلام حسن آقای گل
  من وشما وهمه ی ما یک بار وبرای همیشه باید نوع اعتراض وبکارگیری الفاظمان را تغییردهیم وبجای آن جوری صحبت کنیم که: دوست داریم با ما صحبت کنند. دراین نوشته ی کوتاه شما، واژه ی نطفه، بسیارآزار دهنده است. آیا خود شما دوست می دارید مخالف شمادرنقد شما یک چنین لفظی بکارگیرد؟
  با احترام

  .

   
 62. برای تو و امثال تو متاسفم.

   
 63. راستی دکترای ادبیات را در کدام دانشگاه تمام کردی؟

   
 64. دقیقا یکی از همین شعبون بی مخ ها واستون نظر گذاشته- خودتو ناراحت نکن اقای نوریزاد- این بسیجیا یا همون شعبون بی مخ ها یک درصدم حرف حساب و منطقی تو سرشون فرو نمیره- من خودم با اینها مناظره هایی داشتم- خوب خوبشون همه حرفای آدمو تایید میکنه ولی آخرش به ادم فحش میده- اینها /// شون باز شده به پیرو جوون هم رحم نمیکنند.

   
 65. شهروندی ترسو

  سلام
  من فقط دعا میکنم
  ای خدای همه انسانها ، ای خدای رحمان و رحیم ، ای خدای قادر و متعال ، ای خدای احد و واحد ، چنان کن سرانجام ما تو خوشنود باشی و ما رستگار !

   
 66. پاسخی صریح و روشن به سئوالات شما . فکر میکنید پاسخ دیگری به سئوال یک صغیر تحت و لایت ، یا یک معاند مزدور یا فریب خورده دشمن میتوان داد .
  این پیش فرض کسی است که از او پاسخ میطلبید .

   
 67. همیشه همیجوری جواب انتقادات یاسوالهارو میدن..اگه الان جوونی به خدایاپیامبرشبهه واردکنه سریع میگن بله سوال حق شماس وبایدجوون سوال کنه اما تا یه انتقاد یا سوالی از نوع حکومت میشه یا ازرهبرانتقادی میشه هرچی لیاقت خودشونه بارادم میکنن کاریم ندارن ادم مومنی هستی نمازشب خونی یا کافری ..

   
 68. سگ کی باشی که بخوای با رهبری (منازه=مناظره) کنی
  (امسال تو گوسفند هستند که شد وضعیت کشور این= جمله بندی . . . ) دیگه زحمت بکشید و گورتون رو گم کنید همون خراب شده ای که برا امسال شما (کف صوت=بزرگترین گناه دنیا . . .) میزنند تا خر بشید (و بفکر ی شدی روشن فکر = کماکان آخر جمله بندیه . . . )دادا واقعا برات متاسفم از ته قلب (بر=برو) خودتو اصلاح کن (قسل=غسل ) بگیر بعد اسم سرور وسالارتو (رهبر عزیزمون)بیار افتاد دیگه ازاین غلط ها نکنی که………………………………………………………………………………………………….سر کارت با…………………………………………..میوفته و اون وقت که خدا به دادت برسه (یا حق= حق چه سنخیتی به توهین داره ؟)

  یه کم مطالعه کنید بد نیست
  حداقل فارسی اول تا پنج ابتدایی رو مرور بفرمایید ( بخوانیم و بنویسیم)

   
 69. آقای نوری‌زاد،

  از تلاش‌های شما برای سر و سامان دادن به ایران سپاس گذارم. ولی‌ به نظر من اکثریت ایرانیان عزیز پایه‌های جمهوری اسلامی را نشانه‌ گرفته‌اند و سعی‌ در بزک کردن این سیستم ضد بشری ندارند. آنچه که در انتظار ایران و ایرانی‌ است یک انقلاب است و نه یک اصلاحات. این انقلاب، یک انقلاب اخلاقی‌ است و نه یک انقلاب آرمانی (انقلاب ۵۷).

  من و شما امروزه در زمانی‌ زندگی‌ می‌کنیم که اخبار و اطلاعات با سرعت بسیار بالا به مخاطبان می‌رسد. نگاههی‌ به صحبت آقای کدیور در صدای آمریکا بیندازید. ایشان که شعار “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” مردم را با شعار مورد علاقه خودشان “هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران” عوض کردند، در عرض چند دقیقه زیر ذره بین ایرانیان رفتند و در حال حاضر فکر نمیکنم مقام بالای در بین ایرانیان داشته باشند. دوستان باید توجه داشته باشند که زمان دروغ و تزویر به پایان رسیده است. نتیجتاً، ایرانیان مسلح به آگاهی‌ هستند. آگهی که ثمره سیستمهأ مخابراتی امروز هستند.

  نتیجتاً با آگاهی‌ به نظامهای دیگر در عرصه سیاسی بدور از عقل میبینم که جمهوری اسلامی را بشود با بزک اصلاحات دوباره به ایرانیان عرضه کرد.

  از طرف دیگر، رژیم آگاه است که این خانه به همانده خانه‌ کلنگی است که تن‌ دادن به اصلاحات همانا، تخریب خانه همان. به همین دلیل است که رژیم جمهوری اسلامی حتا یک قدم هم عقب نشینی نخواهد کرد.

  به همین دلیل، من فکر نمیکنم تلاش شما برای اصلاحات ثمره‌ای داشته باشد. شما و آقایی گنجی، آقایی موسوی، آقایی کروبی، بانو رهنورد، آقایی کدیور، و دیگر دوستان در تلاش حرکت دادن گوی هستید که در سر پرتگاهی قرار دارد. به حرکت درآوردن آن گوی مصادف است با سقوط گوی به پرتگاه.

  از من خرده مگیرید، ولی‌ شما، آقای کروبی، آقای موسوی، آقای گنجی، بانو رهنورد، و دیگر مسئولین جمهوری اسلامی در طول ۳۴ ساله گذشته، در دادگاهای ایران آزاد حضور خواهند داشت و به پرونده همه شما ذوب شدگان در ولایت (خمینی و خامنه) به طور منصفانه رسیدگی خواهد شد. کمی‌ اشنا هستم با خدمات شما و دیگر دوستان در تزایی ۳۴ سال حکمرانی جمهوری اسلامی، و عاقبت خوبی‌ را برای شما و دوستان اصلاح طلب نمی‌بینم.

  پاینده ایران، سربلند ایرانی‌

   
 70. فتنه گر بی بصیرت

  ای نادان ای ابله ای بدبخت ای دشمن کشور ای یک نفر از صد نفر ایرانی ای…توی کلنگ میدانی که نودو نه ایرانی دارن توی یک نفر کودنو تحمل میکنن .تحمل هم حدی داره تو اون اربابات بدونید اگه یه مو از سر نوریزاد عزیز ما و دیگر همفکراش کم بشه دودمانتونو به باد میدیم پس بهتر خفه بشی و زر زیادی نزنی در ضمن دیگه کلمه عاشق کشور و به دهن کثیفت نیار

  ——————————

  دوست من
  ایکاش بدون بکاربردن الفاظ ناشایست، به نقد محتوایی نوشته ی مورد نظرتان می پرداختید. ناسزا گفتن، شأن انسانی ما را فرومی کاهد وازمیزان نفوذ کلام ما می کاهد.
  با احترام

  .

   
 71. نمیدانم چرا این جماعت بی ادب گرد آقای خامنه ای جمع شده اند و چرا تا صحبت از پاسخگویی ایشان میشود از ترس بر خود می لرزند. به قول معروف “آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است “. اگر ریگی در کفش ندارید نیازی نیست بترسید. این مملکت پشت قباله شما نیست که هرطور خواستید خرجش کنید.ایران متعلق به نمام ایرانیهاست. اونیکه باید از این خاک مقدس بیرون بره امثال این شعبون بی مخ هستند که سواد درست و حسابی هم نداره و تنها چیزی رو که تو عمرش خوب یاد گرفته فحاشی و قلدریه. بالاخره باید یه جوری اصالتشان را نشان بدهند.

   
 72. ای عاشق کشور سلام
  متاسفانه دیکته ات پر از غلط بود، خوب است اگر در سن و سال کودکی هستی سری به کلاس اول ابتدائی بزنی! و اگر به سن وسالی رسیده ای و چنین ادبیات و املائی داری خوب است سری به کلاس اکابر بزنی!
  ای عاشق دلخسته کشور نوری زاد مسکین که نه سر پیاز است و نه ته پیاز،چشمت را کمی باز کن ببین چه کسانی کشور معشوقت را چنین گلستان کرده اند!
  حالا برای اینکه یک مرحله از کلاس ابتدائی را یاد بگیری غلط های املائی نوشته زیبایت را یادآور میشوم.
  منازه=مناظره
  امسال=امثال
  صوت=سوت
  دادا=داداش
  قسل=غسل
  میوفته=می افتد
  بنابر این با ارفاق اینکه خیلی از سخنان قشنگتو نوری زاد سانسور کرده نمره ات میشود 14
  من شرمنده ام!

   
 73. من یک روحانی درمقطع خارج سطح ام. درحوزه علمیه قم. که الحق اینجا را مأموران مخفی وآشکار امنیتی چه درلباس روحانی وچه غیرروحانی اشغال کرده اند. جناب نوری زاد ایکاش دراین پرسش ها یک توجهی هم به روحانیت و گرد مرگی که این روزها برسرروحانیان پاشیده اند نیز اشاره می کردید. اگرروزی قسمت شد رو درروی رهبربا وی مناظره کردید ازوی بپرسید این اختناقی که درمیان روحانیان انداخته اید دست کمی ازاختناق عصرمغول ندارد. دراینجا آقای نوری زاد فی الفور یک طلبه معترض را خلع لباس می کنند. جوری رفتارکرده اند که احدالناسی جرأت نمی کند یک کلمه انتقادی بزبان بیاورد. خب این روحانی مگرقرارنیست فردا برود بالای منبر وامربه معروف کند ونهی ازمنکر؟ ازرهبربپرسید خدا وکیلی خودش ازاین خفتی که نصیب روحانیت شده خبردارد یا این که خودش باعث وبانی این خفت است. بقول آقای نوری زاد یک منبرآزاد دراین مملکت پیدا نمی شود. آقای خامنه ای : ما غرک بربک الکریم؟

   
 74. اقای نوری زاد اگه زیاد علاقه داشتین من حاضرم باهاتون مناظره کنم-واقعا که 1 هزارم تعریفایی که بعضی فقط مقدار خیلی اندکی که جوانان از شما کردن نیستین واقعا….نمیدونم این ادرس میلمه خواستین جوابتون بدم میل بزنید

   
 75. جناب عاشق کشور.اون یا حق اخر جملت بزنه تو کمرت. ارام تر اینجا سفارت نیست که مثل وحشی ها از سر درش بالا بری. جناب نوریزاد عزیز و دوست داشتنی سوال 4 شما خود به خود جواب داده شد. مواظب خودت باش مرد خوب سرزمین ویران شده ی من

   
 76. این اقایی که مثلا پاسخ اقای نوریزاد عزیز را داده اند در حقیقت ثابت کرده اند که یکی از شعبان بی مخ های مورد اشاره هستند

   
 77. نوری زاد عزیز باسلام شما خود بهتر از امثال من میدانیدچرا رهبر پاسخگو نیست مشکل از جایی بوجود امد که خدا رحمت کند مهندس بازرگان را علنا به امام گفت این عبای ولایت فقیه برازنده شماست وبعد از شما رو به دیکتاتوری میرود امام گفتند که خیر یک عالم وارسته وبریده از دنیا دیکتاتور نمیشودمن نمیدانم شما یکنفرپیداکنید که در ان زمان حقی به مهندس بازرگان بدهد. ایا همه نگفتند لیبرال وضد امام وغیره؟ بماند. بنده نادانی که درسال87برای تشرف به حج خواستم دینم را کامل بکنم گفتم بهتر است رهبری رابه عنوان مرجع بپذیرم تادران دنیا مشکلی نداشته باشم. البته بنده کسی نبودم که این تفکر راداشتم. ان سردار رشید وبزرگ نظام که شهید شدواز خلوص وپاکی ورشادت وشجاعت او ذره ایی شک ندارم میدانید زمانی که اخرین درجه نظامی راگرفت خیلی خوشحالی میکرد وباعث تعجب هم رزمانش شد. به او گفتند سردارشماکه اینگونه نبودی چطوربادرجه خوشحال شدی؟ایشان گفتند که خوشحالی من نه بخاطر درجه بلکه بخاطر این است که این درجه از دست نایب امام زمان به من اعطا شده ارزش دارد ومورد رضایت خدا وامام زمان است. حالا کسی که در امریکا دوره تخصصی نظامی گذرانده اینگونه بود. پس وای بحال ما. میدانیم سالیان سال از کودکی روحانیت برای ما محترم بوده و کلام او کلام خدا وپیامبرپس ماهم کوشیدیم فقط اقا حق دارند سخن بگویند وبقیه باطلند. خوب ما که درک نکردیم. ایشان هم انسانند و دارای حب وبغض وکینه وارام ارام یک به یک حساب دوستان انقلاب رارسید تا نوبت به فامیل و نزدیکان خودش شد که الان حبس خانه گی هستند وچه بسا بوسیله سربازان گمنام با دارویی از شرشان خلاص شوند. چنین انسانی که چاپلوسان ومتملقان او را جای استغفرالله خدا وپیامبر وامام معصوم نهادند باهر کلامی او راحق مطلق میدانندوامروز حتی نمی توان اسم انتخابات ازاد اورد چگونه انتظارپاسخگویی سوالات بیشمار این ملت ستمدیده دارید؟ البته تمام ایه های یاسی که خواندم جای امیدواری هم هست که انتخابات 88خیلی مسایل درون نظام را روشن کرد وگرنه امثال من سالها طول میکشید تا به اینجا برسیم. پس امید به تغییر اوضاع فعلی داریم البته با اگاهی دادن به تمام مردم.

   
 78. سگ کی باشی که بخوای با رهبری منازه کنی
  امسال تو گوسفند هستند که شد وضعیت کشور این دیگه زحمت بکشید و گورتون رو گم کنید همون خراب شده ای که برا امسال شما کف صوت میزنند تا خر بشید و بفکر ی شدی روشن فکر دادا واقعا برات متاسفم از ته قلب بر خودتو اصلاح کن قسل بگیر بعد اسم سرور وسالارتو (رهبر عزیزمون)بیار افتاد دیگه ازاین غلط ها نکنی که………………………………………………………………………………………………….سر کارت با…………………………………………..میوفته و اون وقت که خدا به دادت برسه یا حق

   
 79. با اجازه استاد گرامی من هم دو سئوال دارم .
  1 – به کدام مجوزی مردک /// چون احمد علم ال ///// را در مسند امامت جمعه قرارداه تا هر غلطی که میخواهد بکند و هر زر مفتی که میخواهد بزند و ایشان سکوت کنند ؟
  2 – به چه مجوزی به بی وطن دین فروشی چون طائب اجازه داده است تا در باره میهن عزیزمان چنا ن بی احترامی کند ؟

   
 80. با همان سبز شدن باغستان موافقم!

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

81 queries in 1079 seconds.