سر تیتر خبرها
نوری زاد در مصاحبه با رادیو فرانسه: روزهای تلخ احمدی نژاد و رهبری + فایل صوتی

نوری زاد در مصاحبه با رادیو فرانسه: روزهای تلخ احمدی نژاد و رهبری + فایل صوتی

رهبری نمیتواند مجلس را ترغیب کند تا به عدم کفایت احمدی نژاد رای دهد چراکه اگر این اتفاق بیفتد «عدم بصرت» رهبر فریاد کشیده خواهد شد. چون تمامی داشته های یک مملکت خرج یک فرد نا متعادل شده و اینگونه مجلس بصریت رهبر را زیر سوال میبرد؛ نه تنها بصیرت بلکه تمامی حیثت بیت رهبری زیر سوال است.

لینک مصاحبه محمد نوری زاد با رادیو فرانسه
لینک دانلود فایل صوتی مصاحبه

یک روز از استیضاح جنجالی وزیر کار در جمهوری اسلامی گذشته است اما همچنان واکنش، افراد و گروه ها و احزاب مختلف به این پدیده که شاید در تاریخ جمهوری اسلامی ایران برای همیشه در خاطره ها ماندگار شود. ادامه دارد.

امروز روزنامه کیهان در سرمقاله ای بدون نام که خلاف رویه این نشریه نزدیک به بیت آیت الله خامنه ای است، اتفاقات روز گذشته و تبادل اتهامات اخلاقی و مالی بین محمود احمدی نژاد رییس دولت ایران و علی لاریجانی رییس مجلس را توطئه ای از سوی «جریان انحرافی و فتنه گران» دانست.

در ادبیات سیاسی جناح راست، جریان انحرافی به نزدیکان محمود احمدی نژاد از قبیل اسفندیار رحیم مشایی گفته میشود و منظور از فتنه گران نیز گروه ها و شخصیت های نزدیک به جنبش سبز است.

تکرار اتهامات احمدی‌نژاد علیه لاریجانی توسط مرتضوی

در دیگر سو سعید مرتضوی نیز امروز اتهاماتی که روز گذشته محمود احمدی نژاد با نمایش فیلمی، خانواده لاریجانی را متهم به فساد مالی کرد، تکرار کرد. او در این زمینه گفت:« پس از مراجعه شرکتی بین‌المللی جهت خرید تعداد زیادی از شرکت‌های تامین اجتماعی و تشکیل جلسه با هیات مدیره و مسوولان سازمان و انعقاد تفاهم نامه به نقل از مدیرعامل این شرکت متوجه شدیم که فردی به نام مرتضوی (روحانی) با جعل عنوان، پسرعموی اینجانب معرفی شده و با همکاری و هماهنگی دو نفر دیگر از جمله افرادی که در مجلس از آنان نام برده شد، از مسوولان این شرکت درخواست 30 میلیارد تومان وجه می‌نمایند و به آنان تاکید می‌کند چنانچه از طریق این گروه اقدام نشود، امکان معامله با سازمان تامین اجتماعی میسر نیست و خود را صاحب نفوذ در سازمان و تصمیم‌گیرنده معرفی نمودند.»

وی افزود: «متعاقب این بحث و مسائلی که این گروه پیگیری می‌کردند مراتب به دولت محترم منعکس گردید و از اینجانب نیز پیرامون هویت فردی به نام مرتضوی (روحانی) و سایر افراد مذکور توضیح خواسته شد که شرح ماوقع را ارائه نمودم. در رابطه با ادعای آقای فاضل لاریجانی مبنی بر اینکه اینجانب او را به سازمان و جلسه دعوت کرده‌ام و خواسته‌ای از ایشان داشته‌ام کذب و عاری از حقیقت است.»

مرتضوی توضیح داد: «ایشان نیز قبل از ورود شرکت بین‌المللی مذکور برای خرید این اموال هیچ‌گونه ارتباطی با من چه به صورت حضوری یا تلفنی نداشته است و هنگامی که با مسوولان شرکت بین‌المللی مذکور پیرامون قیمت‌گذاری تعدادی از شرکت‌های سازمان جلسه داشتیم، اولین بار آقای مرتضوی (روحانی) با شماره سازمان تماس گرفت و اصرار داشت منشی سازمان تماس او را در جلسه مذکور به اینجانب وصل نموده و ارتباط دهد. وقتی من در حضور جمع ارتباط تلفنی را به زمان بعد از جلسه موکول نمودم، آقای مرتضوی (روحانی) به منشی سازمان گفت: به ایشان بگویید که آقای لاریجانی با شما کار دارد. اینجانب در جمع مذکور که قابل تکذیب و انکار نیست اولین بار بود که با آقای فاضل لاریجانی تلفنی صحبت می‌کردم و در حضور جمع حاضر گفتم که تا به حال افتخار تماس تلفنی و ملاقات حضوری شما را نداشتم. آقای فاضل لاریجانی در جمع مذکور از طریق تلفن درخواست وقت ملاقات نمود که برای حدود دو روز بعد به ایشان وقت ملاقات دادم.»

وی ادامه داد:« ضبط جلسات نیز با توجه به جعل عنوان صورت گرفته و مستنداتی که لازم بود در جریان این معامله و ملاقات‌های مربوطه به منظور رفع هر گونه اتهام در سازمان ثبت و ضبط گردید. بدیهی است در صورت بررسی پرینت تلفن سازمان و تحقیق از شهود حاضر در جلسه مورد اشاره، موضوع روشن خواهد شد. »

اوضاع از دست رهبر جمهوری اسلامی خارج شده است.

اما امروز رادیو بین المللی فرانسه درباره پیامدهای درگیری لفظی بین سران دو قوه مقننه و مجریه و تبادل اتهاماتی که همچنان ادامه دارد به سراغ محمد نوریزاد، روزنامه نگار ساکن ایران رفته است.

محمد نوریزاد در این رابطه گفت:« آقای احمدی نژاد تلاش میکند او را برکنار کنند. او علاقه مند است و نیاز دارد که مجلس به او رای عدم کفایت دهد.

او به چنین چیزی نیاز دارد. چرا که اومیداند نباید چند ماه باقی مانده از زمان ریاست جمهوریش با آرامش سپری شود که میتوان دلایل زیادی برای آن عنوان کرد.

مهمترین هراسی که احمدی نژاد دارد مربوط به زمان پس از ریاست جمهوری او است. چرا که وی به خوبی میداند او را آرام نخواهند گذاشت و روزهای پر خوف وخطری در پیش دارد و او ترجیح میدهد برکنارشود تا اینکه دوره ریاست جمهوریش به پایان برسد. »

این فعال سیاسی ایرانی با تاکید بر جزیی بودن محتوای فیلمی که درمجلس توسط احمدی نژاد منتشر شد، گفت:« حجم فساد مالی و اداری در نظام جمهوری اسلامی بسیار بیش از این حرف هاست که این فیلم نشان میدهد و این چیزی که دیروز در صحن علنی مجلس دیدیم چیز مهمی نیست.»

اومعتقد است به زودی مدارک مهمی در این رابطه در ایران منتشر خواهد شد.

آقای محمد نوریزاد همچنین گفت:«آقای خامنه ای توانایی جلوگیری از بروز این بحران ها را دیگر ندارد چرا که عمق بحران در سیاست و جامعه ایران بسیار زیاد است. با دعوا و توصیه دیگر، نمیتوان این سرزمین را در دست نگه داشت.»

وی در راه بودن طوفان های سیاسی جدید را پیش بینی کرد و گفت:« رهبر جمهوری اسلامی با تمامی تشرهایی که میزند باز این مسایل پیش خواهند آمد. یک سرزمین را به خاک مذلت نشانده اند و انتظار دارند با توصیه اخلاقی استخوان های شکسته جوش بخورد.»

محمد نوریزاد درباره واکنش احتمالی آقای خامنه ای نیز گفت:« واکنش ایشان مشخص است، او نمیتواند مجلس را ترغیب کند تا به عدم کفایت احمدی نژاد رای دهد چرا که اگر این اتفاق بیفتد «عدم بصرت» رهبر فریاد کشیده خواهد شد. چرا که تمامی داشته های یک مملکت خرج یک فرد نا متعادل شده و اینگونه مجلس بصریت رهبر را زیر سوال میبرد؛ نه تنها بصیرت بلکه تمامی حیثت بیت رهبری زیر سوال است. برکناری این چنینی احمدی نژاد شخص خود رهبر را زیر سوال میبرد. او تنها کاری که خواهد کرد همان تشر زدن و دعوت به آرامش خواهد بود تا این ایام سپری شود.»

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

13 نظر

 1. ﻋﺮﻓﺎﻧﻴﻴﺎﻥ

  ﺁﻗﺎﻱ ﻧﻮﺭﻱ ﺯاﺩ ﺯﻳﺎﺩ ﺣﺮﺱ ﻧﺨﻮﺭﻳﺪ ﻣﺎ ﺟﻤﺎﻋﺖ ﺟﺰﺏاﻟﻠﻪ ﺭاﻫﻲ ﺟﺰ اﻳﻦ ﺭاﻩ ﻛﻪ ﻣﻴﺮﻭﻳﻢ ﻧﺪاﺭﻳﻢ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺟﺎﻱ ﻣﺎ ﺑﮕﺬاﺭﻳﺪ. اﮔﺮ ﻳﻚ ﺻﺪﻡ اﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﻣﺎ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻭﻗﺎﻳﻊ ﺳﻲوﭼﻨﺪ ﺳﺎﻟﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ اﺯ ﻣﻨﺘﻘﺪاﻥ ﺭا ﺑﭙﺬﻳﺮﻳﻢ ﻭاﻱ ﺑﺮ ﻣﺎ ﺣﺎﻝ ﺗﻮ ﺧﻮﺩ ﺗﺼﻮﺭ ﻛﻦ ﻛﻪ ﻣﺎ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪﻧﮕﺎﺭاﻥ ﺁﺯاﺩﻱ ﺑﺪﻫﻴﻢ ﻛﻪ ﻫﺮ ﭼﻪ ﻣﻴﺨﻮاﻫﻨﺪ ﺑﻨﻮﻳﺴﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻪ ﭼﻪ ﺷﻮﺩ . ﺭاﺳﺘﺶ ﺭا ﺑﺨﻮاﻫﻲ ﻣﻦ ﻣﻮاﻓﻖ اﻳﻦ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﻧﻴﺴﺘﻢ ﺑﻪ ﻳﺎﺩ ﻣﻴﺎﻭﺭﻡ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﺭا ﻛﻪ ﭘﺪﺭﻡ ﺑﻪ ﻣﺤﺾ اﻳﻨﻜﻪ ﺩﻋﻮاﻳﻲ ﺑﻴﻦ ﺑﭽﻪﻫﺎ ﺭﺥ ﻣﻴﺪاﺩ ﻓﻮﺭا ﻛﻤﺮﺑﻨﺪﺵ ﺭا ﺑﻴﺮﻭﻥ ﻣﻴﻜﺸﻴﺪ و ﻫﺮ ﻛﺲ ﺭا ﻛﻪ ﻧﺰﺩﻳﻜﺘﺮ ﺑﻮﺩ ﻧﻮاﺯﺵ ﻣﻴﻜﺮﺩ و ﺑﻌﺪ اﺯ ﺁﻥ ﺁﺭاﻣﺶ ﻣﺮﮔﺒﺎﺭﻱ ﻣﺤﻴﻄ ﺧﺎﻧﻮاﺩﻩ ﺭا ﻓﺮا ﻣﻴﮕﺮﻓﺖ و ﺗﺎ ﻣﺪﺗﻲ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰ ﻭﻓﻖ ﻣﺮاﺩ ﺑﻮﺩ ﻭﻟﻲ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﻋﻤﺮ ﭘﺪﺭ اﺧﺘﻼﻓﺎﺕ ﺑﺎﻻ ﮔﺮﻓﺖ و ﺗﻤﺎﻡ ﺁﻥ ﻣﺸﻜﻼﺕ ﻛﻪ ﺭﻭﻱ ﻫﻢ ﺗﻠﻨﺒﺎﺭ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺳﺮ ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩ و ﺑﭽﻪﻫﺎ ﭼﻨﺎﻥ ﺑﻪ ﺟﺎﻥ ﻫﻢ اﻓﺘﺎﺩﻧﺪ ﻛﻪ ﻧﮕﻮ و ﻧﭙﺮﺱ ﺁﻗﺎﻱ ﻧﻮﺭﻱﺯاﺩ ﻣﺎ اﮔﺮ اﻣﺮﻭﺯ ﻛﻮﭼﻜﺘﺮﻳﻦ ﻋﻘﺐ ﮔﺮﺩﻱ ﻛﻨﻴﻢ ﺿﺪ اﻧﻘﻼﺑﻲﻳﻮﻥ ﺩﺳﺖ اﺯ ﺳﺮ ﻣﺎ ﺑﺮ ﻧﺨﻮاﻫﻨﺪ ﺩاﺷﺖ و ﻣﺮﺩﻡ ﻧﺎﺭاﺿﻲ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﻫﻤﺮاﻩ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ . ﺑﻬﺒﻪ ﭼﻪ ﺷﻮﺩ ﻣﻦ اﻣﺮﻭﺯ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﺭﺳﻴﺪﻩاﻡ ﻛﻪ اﺻﻮﻻ ﺩﺭﺳﺖ ﻧﻴﺴﺖ اﻧﺴﺎﻥ ﺑﺎ ﻳﻘﻴﻦ ﺻﺪ ﺩﺭ ﺻﺪ ﻭاﺭﺩ ﻣﻘﻮﻟﻪﻫﺎﻱ ﺳﻴﺎﺳﻲ ﺷﻮﺩ ﻋﻠﺖ اﻥ ﻫﻢ ﻭاﺿﺢ اﺳﺖ اﻳﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﻣﺴﺎﻳﻞ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﺎ ﺟﺎﻥ و ﻣﺎﻝ و ﻧﺎﻣﻮﺱ ﻣﺮﺩﻡ ﺳﺮ و ﻛﺎﺭ ﺩاﺭﺩ و ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ اﺷﺘﺒﺎﻩ ﻏﻴﺮ ﻗﺎﺑﻞ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ اﺳﺖ . اﻳﻦ ﻫﻤﺎﻥ ﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﻳﻚ ﻃﺮﻓﻪ اﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺁﻥ ﮔﻴﺮ ﻛﺮﺩﻩاﻳﻢ اﻟﺒﺘﻪ ﻧﺎﮔﻔﺘﻪ ﻧﻤﺎﻧﺪ ﻛﻪ اﻳﻦ ﺷﻴﻮﻩ ﺧﺎﺻﻴﻴﺖ ﻣﺜﺒﺖ ﻫﻢ ﺩاﺭﺩ ﺯﻳﺮا ﻭﻗﺘﻲ اﻧﺴﺎﻥ ﺑﺎ ﻳﻘﻴﻦ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﻋﻤﻠﻲ ﻣﻴﺰﻧﺪ اﻣﻜﺎﻥ ﻣﻮﻓﻘﻴﻴﺖ اﻭ ﭼﻨﺪ ﺑﺮاﺑﺮ اﺳﺖ . ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﻧﺼﻴﺤﺘﻲ ﺑﺮاﻱ ﺁﻳﻨﺪﮔﺎﻥ ﺩاﺭﻡ اﻱ ﺑﺮاﺩﺭاﻧﻲ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺁﻳﻨﺪﻩ ﻣﻤﻜﻦ اﺳﺖ اﻣﻮﺭاﺕ اﻳﻦ ﺳﺮﺯﻣﻴﻦ ﺭا ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺑﮕﻴﺮﻳﺪ ﻫﻴﭽﮕﺎﻩ اﺩاﻱ ﻳﻘﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ ﻧﻴﺎﻭﺭﻳﺪ و ﺷﻴﺮﻳﻨﻲ ﺁﻥ ﺭا ﺑﻪ ﻣﺼﺎﻳﺒﺶ ﻧﻔﺮﻭﺷﻴﺪ ﺯﻳﺮا ﺩﺭ ﺁﺧﺮﺕ ﺑﻴﺶ اﺯ ﺗﻮاﻥ ﻣﺎ اﺯ ﻣﺎ ﻧﺨﻮاﻫﻨﺪ ﺧﻮاﺳﺖ ﻭﻟﻲ اﮔﺮ ﭼﻨﻴﻦ ﻛﻨﻲ ﻛﻪ ﻣﺎ ﻛﺮﺩﻳﻢ ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺧﻮاﻫﻲ ﺑﻮﺩ ﺑﻴﻦ ﺷﻴﻂﺎﻥ و ﺧﺪا ﻳﻜﻲ ﺭا اﻧﺘﺨﺎﺏ ﻛﻨﻲ . ﻭاﺿﺢﺗﺮ ﺑﮕﻮﻳﻢ اﺯ ﻣﻴﺎﻥ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﻓﻬﻤﻴﺪﻩاﻧﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺳﻲو ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻝ ﭼﻪ ﻏﻠﻂﻲ اﻓﺘﺎﺩﻩ ﻧﺎﺩﺭﻧﺪ اﻣﺜﺎﻝ ﻧﻮﺭﻱﺯاﺩ ﻛﻪ ﺟﺎﻥ و ﻣﺎﻝ و ﻧﺎﻣﻮﺱ و ﻋﺰﻳﺰﺗﺮﻳﻦ ﻛﺴﺎﻧﺸﺎﻥ ﺭا ﺩﺭ ﺭاﻩ اﻳﻦ ﻗﻤﺎﺭ ﮔﺬاﺷﺘﻪاﻧﺪ ﻋﻠﺖ اﻳﻦ ﻛﻪ ﻣﻲﺑﻴﻨﻲ ﭼﺮا ﻓﺴﺎﺩ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺑﻪ اﺻﻂﻼﺡ اﺳﻼﻣﻲ ﺭﺳﻮﺥ ﻛﺮﺩﻩ ﻫﻤﻴﻦ اﺳﺖ. ﭼﻮﻥ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﻔﻬﻤﻲ ﺩﺭ ﺟﺒﻬﻪ ﻣﻌﺎﻭﻳﻪ ﻫﺴﺘﻲ ﺗﺮﺟﻴﺢ ﻣﻴﺪﻫﻲ ﺩﺭ ﺟﺒﻬﻪ ﻛﻔﺮ ﺑﺎﺷﻲ و ﺟﻴﺐ ﺧﻮﺩ ﺭا ﭘﺮ ﻛﻨﻲ. ﺭاﺳﺘﻲ ﺁﻗﺎﻱ ﻧﻮﺭﻱﺯاﺩ ﺷﻤﺎ ﻣﺮا ﺑﻪ ﻳﺎﺩ ﺣﻀﺮﺕ اﺑﺮاﻫﻴﻢ ﻣﻴﻨﺪاﺯﻱ . ﺧﺪا ﺑﺎ ﻣﺎﺳﺖ

   
 2. آفتاب سوخته

  سلام آقای نوریزاد می خواستم از خدمتی که به ایران کرده ایم و درتاریخ به نام زحمت ثبت شده برای جوانان کنونی بنویسم.سی و چهار سال پیش انقلاب کردیم اوایل که شور و شوق بود بعد ها مردم به دلیل بی لیاقتی انقلابیون و بی کاری و گرسنگی داشتند از انقلاب دلسرد می شدند که آقایان برای حفظ نظام و ایجاد اتحاد صدام را قلقلک دادند وآن جنگ کذایی با عراق را راه انداختند. همان سال اول ، جنگ تمام بود ولی آقایان دیدند که برای حفظ نظام مصلحت است ادامه داشته باشد ،هشت سال را با قریب به 300هزار کشته(حیرت آور)، (جوانان ما شهید میشدند و حوانان عراق هم شهید!! عجب جنگ شهیدپروری بود !!) و خسارات های میلیاردی سپری کردیم خدا رحم کرد که جام زهر خورده شد وگرنه هنوز هم با کشور دوست و برادر عراق مشغول نزاع بودیم!!خلاصه به هر طریق ممکن نظام را حفظ کردند اما خطرناک تر از جنگ دگراندیشانی بودند که می خواستند مردم را بیدار کنند که خوب آنها را هم بنا به مصلحت سر به نیست کردند خلاصه ایام داشت سپری میشد که پای ماهواره و اینترنت این موجودات خبیث و شرکآلود به کشور باز شد و آقایان نمی توانستند خود از این ابزار آلات استفاده کنند و پرهیز از آنها را به مردم توصیه کنند وای که مردم خفته پس از سالها فهمیدند که چه کلاه گشادی سرشان رفته چه راستی ها و چه آدم ها و چه خبر هایی که قربانی مصلحت نشدند.(کره شمالی هنوز در مرحله جنگ صد ساله با دنیا روزگار را طی میکند)جوانان بی باک آن روزگار به غیرتشان برخورد(نسل طلایی ایران آن زمان و سوخته و برنزی شده الان) دست به کار شدند جنبش دانشجویی دهه ی 70 که بی نظیر ترین و مصلح ترین و پاک ترین جنبش تاریخ ایران بود،که اگر به سر مقصود خود میرسید و جبران آنهمه عقب افتادگی و بدبختی ها بود را با تمام رذالت و خباثت سرکوب کردند و روح آزاد اندیشی و اصلاح طلبی که جوانان آن دهه به وفور داشتند را اسیر و پراکنده کردند ولی ای کاش در ان زمان هم این همه رسانه ووسایل ارتباطی می بود من بازمانده از ان دورانم ولی امیدم را نسبت به جوانان دهه کنونی از دست نداده ام شاید انها هم مصلحت اندیشی میکنند ولی همین مصلحت هاست که کشور ما را به این روز انداخته و اگر جوانان برای کشور قدمی بر ندارند پس امید به که بایددوخت ؟حال شما بگویید که کار ما رحمت بود یا زحمت؟

   
 3. زندگی در دنیای غرب سرمایه داری خیلی خوب است و فقط برای ما حال میده نه برای طبقه کارگر امپرسیونیسم پرولتاریا

   
 4. ضمن تایید سخنان کامنت نخست بنام مهرداد بگویم که سی چهل ساله‌های مثل ایشان فراوانند. لازم به ذکر نام نیست که بسیاری از فرزندان اصلاح طلبان و راستگراها هستند که با تامین کامل و هزینه خرید خانه در شهرهای گران انگلستان در آنجا تحصیل و زندگی می کنند با پول بی زبان همین مردم.

   
 5. تحصیل کرده ولی بیکار

  سلام
  نمی دانم از کجا بگویم ولی این را میدانم که کینه من یک جوان مسلمان شیعه از //// روز به روز بیشتر میشود 4 ساله از خدمت سربازی اومده ام اما بگم اصلاً درامدی نداشته ام باور نمی کنید 25 سالمه شغلم بیکاریه پدرم هم نمی تواند با این وضع اقتصادی خرج یک خانواده را بدهد از اینا مهمتر هم هست اینا واسه مملکت خامنه ای یک مسئله عادی هست بچسبیم به سوریه لبنان و فلسطین و حالا مصر خرج اینا رو بدیم واسه ما هم الله واعلم از قدیم گفتند قصاص واسه قیامت نمی مونه -خون تو زمین نمی مونه .ای ایران آزادت میکنیم چون ما هستیم.

   
 6. آقای رهبر از اون موقعی که رهبر شدن همیشه اون پشت ایستادن یعنی دقیقا پله دوم.پله اول کی وایستاده رییس جمهور .حالا فرقی نمیکنه این رییس جمهور رفسنجانی باشه خاتمی یا احمدی نژاد.به استثنای دو سه سال اوایل رهبری ایشون که واقعا عده بسیار زیادی از مردم ایشون رو دوست داشتن .اماسالهاست مردم میخواهند پا رو پله دوم بزارن .برای رفتن رو پله دوم اول باید پا رو پله اول گذاشت .اتاقه فکر آقا که خوب میدونن جلو مردم رو نمیشه گرفت 4سال اول ریس جمهور با دروغ و وعده و وعید سپری میشه 4ساله بعدیش که مردم به تنگ اومده به طرف پله ها میخوان حرکت کنند آقایون خودشون می آیند وپا رو پله اولی میزارن تا پله دومی در امان بماند بعد از اون یه رییس جمهور دیگه و باز روز از نو و روزی از نو(من خودم که چیزی نفهمیدم اگه شما فهمیدین من چی گفتم به من هم بگین)

   
 7. نه آقا خیالتان راحت،آبی از آب تکان نخواهد خورد،نهابتش //// این هفته باز ننه من غریبم بازی در میاره و جوونای بسیجی رو تهییج میکنه و بعد هم یه بازی رسانه ای کثیف و بعد هم که راهپیمایی 22 بهمن و ملت همیشه در صحنه ودیگه تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل،بعد هم یجوری /// دو طرفو میذاره لای در که دیگه مث سگ و گربه به هم نپرن،دیگه تا کسی بخواد یادش بیاد چی بود و چی شد….عیـــد از راه میاد

   
 8. آقای نوری زاد واقعاا چرا اینقدر به احمدی نژاد باج میدهند ؟یعنی از چه کسانی آتو داردکه میگوید اگر رو کند تاریخ ایران تغییر میکند!!؟؟خدا عاقبتمان را بخیر کند!پروردگارا ترا به قسمهایی که خودیاد کردی قسم ،امور این ملک وسرزمین عزیزمان را به دست عاقلان وصالحان بسپار.سی سال اضطراب ونگرانی برای این سرزمین کافی نیست؟چه کردیم که به این مصیبت گرفتار شدیم؟

   
 9. سیاست موازنه ی افراد و گروه ها و جناحها توسط رهبر سیاستی است که از ابتدای انقلاب شروع شده و تا به حال ادامه دارد و هدف از آن حفظ کردن حکومت به نفع اول شخص مملکت با هرقیمتی ولو جان و مال شهروندان کشور است.اینجا دیگر علی نیست که بگوید حکومت از آب دهان بز برای من پست تر است. حسین نیست که برای احیای شورا از جان خود مایه بگذارد. اینجا یک منطق /// وجود دارد.. یک بدعت بی سابقه… و یک رمز عبور رهبری از تمام انتقادها وسنگ های در راه مسیر قدرت… اینجا “”حفظ نظام از اوجب واجبات است!!!!!!!!!!!!”” روزی احمدی نژاد می آید تا تفکر اصلاحی که در میان مردم پر و بال گرفته است تضعیف شود و جایگزینش تفکر ولایت محور… روزی دیگر رفسنجانی با این تفکر نابودی اش آغاز میشود با چراغ سبز فصل الخطاب و انگار نه انگار که همین رفسنجانی تا دیروز اولاد پیغمبر بوده است!!!(روزنامه کیهان به نقل از مقام معظم رهبری) و عجیب است در این دشت مشوش نسبتها و نسب ها چه بسیار تغییر میکنند… لاریجانی زمانی بر مسند صدا و سیما تکیه میزند توسط شخصی که علی را مقتدای خویش میخواند و عجبا 1000 عجبا که علی چه کسی سراغ دارد شخصی را که ذره ای مال نادرست اندوخته باشد به حکمرانی جایی یا مقامی منصوب کرده باشد.بی خیال با همه این حرفا”” یا علی جان مقتدای من تویی!!!!!!!!”” انگار نه انگار که علی گفته:من اگر بخواهم حیلت به کار ببرم آسان است و راه آن نیک میدانم لیک بر خلاف حق است. اما همیشه در طول تاریخ اوضاع بر وفق مراد سلاطین نرفته است بالاخره روزی دملی چرکین از زخم نا به خردی و زیاده خواهی سر باز میکند و سرطانی میشود که سراسر بدن ستمگران را فرا میگیرد. امروز این زخم که از اول هم سر باز کرده بود (منتها کسانی نمیدیدند یا نمیخواستند ببینند مثل آقای نوری زاد که اکنون از ستم به خویشتن رهایی یافته) از هر زمان آشکار تر و واضح تر است… آقای نوری زاد مبادا… مبادا… که تمام بدبختی ها تمام تقصیرات و تمام ماجرای این نحسی را به گردن احمدی نژاد بندازید. مبادا موقعی که زمان حذف احمدی نژاد فرا رسید(که بعید میدانم قدرتی برای این کار مانده باشد) یک جریان مخالف احمدی نژاد بیاید و شما و مردم دل خوش کنید.. بدانید که احمدی نژآد علت نیست معلول است واین معلول زنجیره ی تمام معلول های سست وفاسد را از هم میگسلاند… باشد که با خرد تمام ازاین معلول استفاده کنیم و در دور و تسلسلی تازه گیر نکنیم.

   
 10. شهروندی ترسو

  سلام
  دعوت به آرامش کم کاری نیست ! در شرایط حاضر بیش از هر زمانی دیگر مملکت به آرامش نیاز دارد ! روزهایی که در پیش است روزهایی است که ما بایستی بر سر مذاکره با 5+1 بنشینیم ! چگونه انتظار داشته باشیم کشورهای طرف قرارداد برای نمایندگان ما تره خورد کنند در حالی که مسئولین ما کوس رسوایی همدیگر را فریاد میزنند ! رئیس جمهوری که نه چندان آبرومندانه از مجلس مملکت خودش به بیرون مشایعت میشه چگونه انتظار دارید که شیخ الازهر برایش فرش قرمز پهن کند ! نمیشه انتظار داشت فرزندان خودمان را رسوا کنیم بعد انتظار داشته باشیم دیگران حرمت آنان را نگه دارند ! والا این دیگه الفبای اول زندگی است نیازی به سیاست و سیاستمدار نیست که بفهمدش ! ضعیف بودن هیچ یک از ما به نفعمون نخواهد بود حتی یک توریست ما در حتی امارات چه رسد به رئیس جمهورمان در قاهره ! فعلا چه خوب چه بد تنها نماینده ما در مصر ایشان است چه دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم اگه بر این موضع اتفاق نظر داشته باشیم اطمینان داشته باشید بهره ما از این مناسبات خیلی بیشتر از بروز اختلافاتمان خواهد بود ! پس کاش همگی از این دعوت احتمالی رهبری به آرامش استقبال کنند و حداقل آتیش بیار هیچ معرکه ای نشوند.

   
 11. باسلام وعرض ادب
  کسانی که می گفتند نظررئیس جمهوربه من نزدیکتراست حالا جواب بدهند.

   
 12. baradareh aziz aghayee Nooreizad salamo dorod e bee payan bar shoma bad… az ghdeima gooftaand ///az mokafatea amal ghafel mashoo ///gandom az gandom barooyed joe za joe /// vadayee ALLAH bashad peishe ro /// har che ra karei to khahei kard dorow… ..KHODA az balaha to ra dar aman nagahdarad….. VASSALAM….

   
 13. جناب نوریزاد…
  این حکومت ولایت فقیه و در کل حکومت دینی ، اصلاح پذیر نیست…
  جناب نوریزاد عزیز…. عزیز به معنای وافعی کلمه….
  30 سالمان شده نه کاری داریم و نه سرمایه ای که شروع به کار کنیم…. خانه و ماشین و …. که جزء آرزوهایمان قرار دارد….
  فقط و فقط روزگار را سپری میکنیم…. باورکنید بسیاری از جوانان کوچکترین امیدی به ادامه زندگی ندارند و هیچ راه و امیدی در جلوی خود متصور نیستند….
  هیچگونه آرامشی برایمان وجود ندارد!!! شبها هم مثل حالا دو سه تا زلپیدم 10 میندازیم بالا! تا چندساعت بدون فشار فکری طاقت فرسا و بدون ترس و نگرانی از فردا ، بخوابیم….
  واقعا خسته ام استاد…. کاش راهی بود تا خود را برهانیم….. مهاجرت کنیم، یا به دنیای بعدی مهاجرت کنیم…!!
  خسته ام از بی پولی و گردن پیش این و آن کج کردن…
  مثلا مدرک مهندسی دارم آنهم سال 84 ، نه حالا که با یه پیامک میروند مدرک کارشناسی میگیرند….
  چقدر صبر
  چقدر خجالت کشیدن
  چقدر سربار بودن
  چقدر دیدن مرگ رویاها…. رویاهایی که در زندگی بشری حق هر زن و مرد هست اما در این کشور شده آرزو…….
  به خدا قسم. که اینها درد فروخورده اکثریت جوانان ایرانی و فرزندان انقلاب است…. و این پدر چه میراثی به فرزندانش داده…..؟؟؟؟؟!!!!!
  از ما که کاری ساخته نیست،
  خداوند بنیادشان را برکند، خفیف و خارشان کند…..تا دیگر در این کشور از حکومت اسلامی و ولایت و هر دوز و کلک دیگه ای خبری نشود…

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

86 queries in 0865 seconds.