سر تیتر خبرها
روزی روزگاری اشکها و لبخندهای انقلاب

روزی روزگاری اشکها و لبخندهای انقلاب

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

14 نظر

 1. حاجی این که همش اشک بود پس کو لبخنداش. خخخخخخخخخخخ

   
 2. با سلام خدمت استاد نوری زاد عزیز که فکر ، اندیشه، قلم، و شجاعت قابل تحسین دارد.آقای نوری زاد تو باید رییس جمهور می شدی.اینهمه اطلاعات ، سیاست ، کیاست خلاصه خیلی قشنگ تفسیر میکنی خلاصه همه حرفهات درسته. برای همین جدیدا به دستور رهبر کاریت ندارند چون از مطالبت استفاده می کنند.
  راستی در کیهان یکشنبه 9 دی 1358 نوشته بود امام: روحانیون نباید رٍییس جمهور شوند؟؟؟
  پس چطوری خامنه ای رییس جمهور شد؟؟؟ اگر اشتباه نکرده باشم. اون هم در زمانی که خمینی در قید حیات بود آیا درسته؟ البته که همه حرفهایشان باطل از آب درآمد.

   
 3. سلام بر استاد شجاع و با شهامت:ایشان هنر خر کردن امت را نیک میدانست و موفق هم شد…….

   
 4. اقای نوریزاد .مردم ترسو هیچگاه موفق نمیشوند که تغییر ایجادنمایند مثلا الودگی هوا که هر لحظه میتواند برای هر کس یا عزیزانش بیماری جدی یا مرگ ایجاد نماید ولی دریغ از یک راهپیمایی و….. …شجاعت امثال شما ستودنی است و به دیگران سرایت و انتقال مییابد وباید امثال شما خیلی زیاد شوند تا تغییرات لازم در جامعه ایران بوجود اید . فکر میکنم عمدی مردم را سرگرم پول در اوردن و چشم وهم جشمی با هم نمودهاند و خیلی جوانها را برای چلوگیری از ورود به مسایل سیاسی سرگرم مسایل جنسی در خیابانها و…..نمودهاند شاید نظام به مردم القا میکند استبداد شدید فقط در ورود به سیاست میباشد ودر سایر امور مثلا فحشا و ….ازادی وجود دارد

   
 5. «مرگ بر شاه، مرگ بر شاه، مرگ بر شاه!»

  شاید آوای چنین شعاری در گوش بسیاری از کسانی که زمان انقلاب را به یاد دارند، هنوز طنین‌انداز باشد، چه بسیار کسانی که با طنین این شعار در خیابان‌ها به وجد آمدند و باور کردند که همه مشکلات در شخص شاه متمرکز است و با مرگ شاه، ایران سرزمینی آرمانی خواهد شد و استبداد از این کشور رخت بر خواهد بست و آزادی در آن ریشه خواهد زد. اما زمان، گذشت و تاریخ، ورق خورد، شاه رفت، شاه مُرد. سی سال گذشت، اما استبداد ماند و آزادی میسر نشد.

  «بتی اگر از ما شکست
  بتهای تازه، جاش نشست!»

  لطفا جهت اصل مطلب به این موضوع مراجعه شود:

  آسیب شناسی جنبش سبز: جنبش عشق و زندگی است، نه نفرت و مرگ.

   
 6. «مرگ بر شاه، مرگ بر شاه، مرگ بر شاه!»

  شاید آوای چنین شعاری در گوش بسیاری از کسانی که زمان انقلاب را به یاد دارند، هنوز طنین‌انداز باشد، چه بسیار کسانی که با طنین این شعار در خیابان‌ها به وجد آمدند و باور کردند که همه مشکلات در شخص شاه متمرکز است و با مرگ شاه، ایران سرزمینی آرمانی خواهد شد و استبداد از این کشور رخت بر خواهد بست و آزادی در آن ریشه خواهد زد. اما زمان، گذشت و تاریخ، ورق خورد، شاه رفت، شاه مُرد. سی سال گذشت، اما استبداد ماند و آزادی میسر نشد.

  «بتی اگر از ما شکست
  بتهای تازه، جاش نشست!»

  اصل مطلب:

  آسیب شناسی جنبش سبز: جنبش عشق و زندگی، نه نفرت و مرگ

  http://najvahayenajibane.blogspot.com/2012/06/green-movement-2.html

   
 7. یک مشت م………ق…… ح……..ز……..ک……..ش………
  الآن هم معلوم نیست کدوم گوری هستند(خودم، نوشته خودم رو سانسور کردم تا شما زحمت نکشید)

   
 8. تصاویر به اندازه کافی گویای همه چیز بود که چگونه غافل شدیم تا به آسانی به ما دروغ بگویند واگر از ابتدا جلو هرگونه کجروی هرچند ناچیز می ایستادیم کارمان به اینجا نمی رسید که احمدی نژادبه چشمانمان نگاه کند وبگوید دولتش پاکترین دولتهای ایران است.وکلمه آزاد و آزادی به ضد ارزش علنی تبدیل شود،چه مصیبتی از این بالاتر که علنی ودر رسانه ها مخالفت خود را با هر گونه آزادی اعلام کنند این درد را به کجا ببریم.

   
 9. جناب نوری زاد بفرمایش قران( إن الملوك إذا دخلوا قرية أفسدوها وجعلوا أعزة أهلها أذلة وكذلك يفعلون) /// وواقعاالان این مملکت مصداق دقیق آیه شریفه مذکور نیست ؟ونباید به این فکر کرد که انقلاب البته اسلامیش وتشکیل حکومث اسلامی از اول اشتباه محض بوده وباید به هوش وعقل آخوند خراسانی آفرین گفت که مخالف بود با تشکیل حکومت اسلامی در زمان غیر معصوم !وخلاصه دلایل بسیار حکیمانه اش این است که حکومت غیر اسلامی در بدترین حالتش حداکثر دنیای مردم را از بین میبرد ولی حکومت اسلامی بدون امام معصوم نهایتا هم دین وهم دنیای مردم را از بین میبرد (که باز هم <> مصداق زنده ای نیست؟)

   
 10. اشکها و لبخندهای انقلاب!
  مرحوم بازرگان درست می گفت:
  انقلاب 57 کنش بین جهل و استبداد بود.
  چون مردم می دانستند چه چیز نمی خواهند ولی نمی دانستند چه می خواهند.

   
 11. واینک پس از 33 سال , رهبر و سپاه و روحانیت رودروی مردم

   
 12. ای وای بر این همه دروغ و فریب

   
 13. درود
  بدجوری داغمان را تازه کردید استاد عزیز

   
 14. امام خمینی : همه ازادند ، مگر برخلاف مصلحت مردم و کشور باشد . مضلحتی که تا قیام قیامت پابرجاست .

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

76 queries in 0904 seconds.