سر تیتر خبرها

آزادی فخرالسادات محتشمی پور و خانواده نوری زاد

دقایقی پیش خانواده دکتر محمد نوری زاد و فخرالسادات محتشمی پور همسر مصطفی تاجزاده آزاد شدند. متاسفانه به دلیل آنکه وضعیت جسمی فاطمه ملکی همسر محمد نوری زاد مناسب نبوده است ایشان مستقیما به بیمارستان منتقل شده اند و طبق اخبار واصله از خانواده ی ایشان ، حال خانم ملکی اصلا خوب نمی باشد! و هنوز از حال جناب آقای نوری زاد ، هیچ خبری در دست نیست.

گفتنی است بعد از ظهر امروز ماموران امنیتی همسر مصطفی تاجزاده و همسر، فرزندان، پدرو مادر و برادر نوری زاد را که برای گرفتن خبری از وضعیت این زندانی سیاسی و اعلام اعتراض به برخوردهای صورت گرفته با وی در مقابل اوین تجمع کرده بودند با فحاشی و رفتارهای خشونت آمیز دستگیر کرده بودند.Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

5 نظر

 1. خداوند همه زندانیان عزیز و بیگناه را هرچه سریعتر آزاد نماید. و به شما خانواده های این عزیزان صبر عطا فرماید.
  خداوند به حق این ماه، دست ظالمان را برای همگان رو نماید و رسوا و خارشان کند.
  ما بسیار شرمنده ایم که کمکی از دستمان بر نمی آید و هریک در پی زندگی خود هستیم. ما را حلال کنید.

   
 2. ای زینب
  دمی بما گوش کن تا مصائب خویش را با تو در میان گذاریم
  ای زینب از زبان علی درکام
  با ملت خویش حرف بزن
  نگو که بر شما چه گذشت
  …نگو که در آن صحرای تفتیده چه بر سر شما آمد
  دوستانتان چه کردند
  دشمنانتان چه کردند
  دمی بما بنگر
  ببین ما چه می کشیم
  ببین که در عاشورای ایران باز حسینیان سر دسته فتنه شده اند
  و قتلشان ثواب گشته
  و اسیر کردن خانواده حسینیان جهاد در راه خدا
  ای زینب
  بگو ما چه کنیم

   
 3. سلام بر شما قهرمانان.صبور باشید عزیزان صبور باشید پیروزی نزدیک است خدا با صبر کنندهاست.درود خدا بر شما.

   
 4. خوش به حال شما كه در عاشوراي كه حسين كشته شد و زينب به اسارت رفت شما كه نه حسين و نه زينب
  اما چون افراد ازاده و بي پناهي بوديد كه تنها و تنها خداي خويش و دعاي ميليون ها انسان پشتيبانات بود آزادانه جنگيديد شرافتتان را هرگز به ميله هاي سرد و بي روح زندان اوين نفروختيد و باز قهرمان ملت و بنده خوش سعادت خدا شديد.
  به خداوند سوگند من شرمم ميايد از زبان خودم در قامت ازادي خواهي و شجاعت شما قلم بزنم/
  هر كسي شما را حر زمان ميشناسد ديگري حسين زمان و ديگري مختار….اما من همه اينها را دوست دارم اما…
  اما……

  نميخوام به نوری زاد ام گفته شود حسين زمان
  نميخواهم به دكتر محمد نوری زاد گفته شود حر زمان مختار….
  انها عزيزند اما دكتر نوری زاده هم اصل و نسب دارد بگذاريم اون را با نام زيباي خودش و نه در القاب ديگر به دنيا به فرزندان و نسل هاي بعد معرفي كنيم.
  مگر خودس اسم محمد نوري زاد چه اسم كوچك يا ضعيفي است كه بايد اون را به اسم هاي ديگر چسپاند.
  اري اسم هاي ديگر بزرگند ولي ياد بگيريم كه هر كس را زحماتش را خدمتش را به اسم خودش بنويسم و شجاعتش را در نام كسي محصور نكنيم.
  اين نوري زاد و اين خانم ملكي و فايزه و زينب و فرزندان نوری زاد و خانم محتشمي پور و برادر و پدر و مادر نوري زاد اين چنين در زندان اوين براي خود ابرو و اخرت و محبوبيت و عزت به دست مي آوردند ان گه اقاي خامنه اي در كاخ هاي ميليار ميلياردي از عزت و اعتبار و ابرويش ثانيه به ثانيه ام هم فله اي كاسته ميشود/
  محمدي نوري زاد استاد عزيزم امشب تو در اوين و بيمارستان اما ميخوام يك واقعيت تلخ رو برات بگم چون ميدونم امروز توي استاد باز هم در اوين درس بندگي و شرف ميدادي و خبري از عاشوراي ايران و تهران نداشتي.
  استاد عزيزم امسال عاشوراي ايران خهلوت ترين عاشوراي 32 سال گذشته بود/
  نميدانم براي اقاي خامنه اي دست بزنم كه عاشورا را له ميكند و با اعمالش حتي مني كه تا قبل از انتخابات ارزويم خميه حسين بود و اكنون برايم خيمه حسن اگر اگر اگر وقت كنم بروم شده است يه گذر وقت.
  استاد عزيز دين گريزي روز به روز در حال گسترش است نميدانم حق با انهاست يا نه اما اين را معتقدم
  هم آقاي خميني و هم اقاي خامنه اي به ملت دروغ گفتند.
  و هميشه و هميشه براي من جاي سوال است وقتي حسين ع را امام ميدانيم و براي تولد و شهادتش مراسم ميگيريم

  پس چرا براي كسي كه نسل اول و دوم انقلاب ان را امام خميني ميداند اسمي در قران نيامده است؟
  مگر اسم ايشان امام نيست مگر از نظر شما نسل اولي ها فرستاده االه نيست…اگه نيست پس چرا از اون بت ساختيد.
  چرا او را امام ساختيد كه حتي دين و امامنمان هم بازيچه اقاي خمني شود نگويد كه خميني بدش ميامد والا اگر بدش ميامد اعتراض ميكرد.
  اقاي خمني و اقاي خامنه اي ان قدر از اسلام سو استفاده كرده ايد كه به ولا تا خود مهدي عج نياييد و اسلامش را نشانم ندهد هرگز به اسلام روي خوشي ندارم بگذار همان سكولاريسم و بي دين باشيم اما انسان و ادم وار رفتار كنيم.
  چون از منظر خدا نه اين كه مومن و نماز خوان باشي اما دروغ گو هم باشي خدا ميخواهد انسان و انسانيت را در وهله اول رعايت كني بعد حق او را.//////

  و دوست دارم در اخر اين را بگويم

  به جانم مادر سوگند
  به قامت رنجور پدر سوگند
  ان قدر در سايت نوري زاد احساس ارامش ميكنم كه فكر كنم در بهشت نتوان آن را حس كرد
  ميتوان ازادانه بدون هيچ توهيني همه را سوال پيچ كرد با تند ترين انتقاد ها.
  به قران آن قدر شما خوب هستيد و فقط ميتوان به مديريت اين سايت و عواملش بگويم دوست دارم روزي همه شما را زيارت كنم كه همچين درك و شعور والايي داريد/درود بر شما

   
 5. ای عزیزان درود برشما ماهم مانند شما نگران نوریزاد شجاعمان ودیگرزندانیان هستیم دیشب به نیت ازادی این عزیز نذری پخش کردم به امید ازادی همه این عزیزان ماهمیشه سبز میمانیم

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

71 queries in 0844 seconds.