سر تیتر خبرها
به یاد این سه زندانی

به یاد این سه زندانی

اگر حاکمان ما مختصری شهامت و مردانگی می داشتند، گوشه ای از دریچه ی همین صدا و سیمای مچاله ی خود را به روی مخالفان می گشودند. کاری که اغلبِ مردمان فهمیده ی جهان می کنند. که در آن صورت، میزان و عمق “حماسه” مشخص می شد. در آن روز، بر همگان معلوم می شد: چه کسانی مستحق قهرمانی و شایستگی و ماندن اند، و چه کسانی فریبکارانه به لباس استحقاق فروشده اند و باید بروند.

زندانی کردن بی سرانجام و یکجانبه و بدون محاکمه ی موسوی و رهنورد و کروبی، هرنتیجه و هر دستاوردی که برای حاکمان ما داشته باشد، حتماَ این دستاورد را نیز خواهد داشت که: حاکمان ما نه مسلمانند و نه متمدن. که اگر مسلمان بودند، به تضییع حقوق انسانیِ مخالفان خود دست نمی بردند، و اگرمتمدن بودند، به تضییع حقوق شهروندی آنان.

این سه زندانی، در بهره مندی از حقوق حداقلی خود، می بایست – آری می بایست – محاکمه می شدند. و باید به ازای هر ناسزا و ناروایی که در میلیاردها کلمه و تحلیل، و به ازای هزاران دقیقه برنامه ی رادیویی و تلویزیونی ای که بر آنها فروباریده، فرصت دفاع می یافتند. این را نه حقوق بشر متداول، بل قوانین خاک خورده ی خودمان می گوید.

این روزها، روزهای ورشکستگی که نه، روزهای سرشکستگی ماست. ما مخالفان خود را زندانی کرده ایم و یکجانبه مثل پهلوان پنبه های دروغین بر آنها تهمت می باریم. و البته به اسم “حماسه”، برای برقراری سراسیمه ی خود راه می گشاییم.

اگر حاکمان ما مختصری شهامت و مردانگی می داشتند، گوشه ای از دریچه ی همین صدا و سیمای مچاله ی خود را به روی مخالفان می گشودند. کاری که اغلبِ مردمان فهمیده ی جهان می کنند. که در آن صورت، میزان و عمق “حماسه” مشخص می شد. در آن روز، بر همگان معلوم می شد: چه کسانی مستحق قهرمانی و شایستگی و ماندن اند، و چه کسانی فریبکارانه به لباس استحقاق فروشده اند و باید بروند.

موسوی و رهنورد و کروبی، هرکه هستند و هرچه کرده اند، آنسوتر از تمایل حاکمیت، و در مقایسه با همه ی آنانی که امروز بر مصادر امور خیمه بسته اند و حیثیات همه جانبه ی ما را به باد داده و می دهند، شایسته تر و انسان تر و مردمی ترند. آری، این است راز تداوم حصرِ این سه تن. و من، می گدازم از این نکبت بزرگ که آدمهای ناشایست و نادرست و دزد و ابله بر سرکارند و شایستگان، در حصر و برکنار.

محمد نوری زاد
دوازدهم دیماه نود و یک
مصادف با روز نخست سال 2013 میلادی

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

22 نظر

 1. آقای نوری زاد عزیز به خاطر خدا این چرندیات کسانی که کامنت و حرف مفت مینویسند را ثبت نکن این آدمها در جهل خودشان غرق هستند و شعور و معرفت ندارند. آنها کسانی هستند که خداوند سبحان در قران کریم راجع به آنها می فرمایند ثم و بکم و لا یشعرون. ادعا دارند که شعور دارند ولی به اندازه یک دراز گوش هم نمی فهمند. لا اقل اگر دین ندارید آزاده باشید ای دشمنان خدا. عدالتتان کجا رفته.

   
 2. بعد که میگن سکولار عملی بگید تهمته.تفاله سروش بهتر از این نمیشود

   
 3. امثال میرتان با حماقت خود شیرینی مشارکت هشتاد و پنج درصدی مردم را به کام ملت تلخ کرد.واقعا چرا دروغ کنتور نداره؟؟

   
 4. سلا م بر استاد عزیز و با شهامتمان.به قول حافظ: اسب تازی شده مجروح به زیر پالان طوق زرین همه در گردن خر می بینم.باید که ابلهان بر مسند امور باشند و امثال میر در زندان.

   
 5. نبوووووووووووووووووووووود؟

  سلام استاد .

  قدیما در دیار ما همدان ، پهلوانان دوره گرد که بیشتر هم از کرمانشاه می آمدند، در محله های شلوغ و پر رفت و آمد شهر بساطی پهن کرده و معرکه می گرفتند .

  پهلوان در حین اجرای برنامه به بهانه هائی ، ادامه ی معرکه را متوقف و با مهارتی خاص احساسات تماشاچیان را به بازی گرفته و طرح مشکل میکرد و مثلاً در جای حساس برنامه که اغلب میخواست ماری را از جعبه بیرون بیاورد میگفت: ده نفر از میان این همه جمعیت میخوام که یکی هزار تومن بدن تا بریم سراغ مار …. نبوووووود…!!!

  بعد هم با این عبارت که : (چند نفر مرد هزار تومنی تو این جمعیت به این زیادی پیدا نمیشه !؟! ) رگ غیرت بعضیارو تحریک میکرد تا بالاخره ده تا هزاری میگرفت و کارش رو ادامه میداد ….

  این مقدمه رو به ذهن بسپارید تا مطلب مورد نظرم رو عرض کنم .

  دو کلام حرف حساب :

  ———————————————————————————————

  همه ما میدانیم که میر حسین موسوی ، این سید اولاد پیغمبر (ص) بعد از ۸ سال دوران نخست وزیری اش ، آنهم در سخت ترین شرایط که کشور در گیر جنگ بود با عرصه ی سیاست خداحافظی و بیش از ۲۰ سال را در خارج از صحنه های سیاسی گذراند و به همه ثابت کرد که دنبال کسب قدرت و گرفتن پست و مقام نیست . چه اینکه اگر در دوره های قبل مثل دوم خرداد ۷۶ وارد صحنه انتخابات میشد قطعاً برنده اصلی او بود .

  در سال ۸۸ که این سید بزرگوار در سن حدود ۷۰ سالگی پا به میدان انتخابات گذاشت ، صراحتاً بیان کرد : که احساس خطر کرده و آمده ام تا کشور را از مسیری که در آن قرار گرفته و مقصدش ترکستان است نجات دهم ! در درستی این ادعا و صداقت گفتار سید هم هیچ شکی وارد نیست و همه میدانیم که او در دهه هفتاد عمرش به دور از احساسات و شوق کسب قدرت ؛ فقط و فقط به خاطر ما مردم ایران به میدان آمد و مخلصانه ، خاضعانه ، خاشعانه و دلسوزانه جان و اعتبار و آبروی خود را در طبق اخلاص نهاد و با شجاعت ، درایت و پایمردی در دفاع از حق مردم و رأی آنان ایستادگی و حدود دو سال است که در بدترین شرایط به همراه همسر غیرتمندش و همچنین شیخ شجاع کروبی قهرمان در حصر به سر میبرد .

  به نظرم این از جوانمردی و مروت به دور است که چند نفر به خاطر این مردم تحت ستم خود را سپر بلا کنند ، آنگاه این مردم در اوج بی تفاوتی هیچگونه اقدام عملی در حمایت از ایشان انجام ندهند .

  همه ما از ضعف این حکومت با خبریم و میدانیم که اگر حد اقل ده هزار مرد ( به تعبیر آن پهلوان کرمانشاهی : هزار تومنی ) پیدا شوند که حاضر باشند هر گونه هزینه ای را در این راستا متحمل شوند ، حکومت قطعاً از موضع کینه توزانه و ظالمانه خود پا پس کشیده و حصار آزادی این سه انسان شجاع و دلیر را فرو می ریزد .

  به نظرم از شما این کار ساخته است که مانند آن پهلوان کرمانشاهی ، از طریق فیسبوک و دیگر کانالهای ارتباطی چند هزار مرد را برای تحصن در مقابل منزل میر حسین موسوی تحریک و بسیج کنید ، که تا زمان آزادی ایشان دست از این تحصن برندارند .

  ممکن است بفرمائید که : به محض اعلام چنین فراخوانی حکومت بساط ما را بر می چیند . درست است ؛ اما میشود و میتوان به یکباره و قبل از اقدام حکومت در یک حرکت حساب شده و منطقی این موج را به راه انداخت . نبووووووود…!؟!

  ————————————

  دوست من سلام

  گرچه شخصا به این سخن شما باوردارم اما من پیش ازاین درنامه ی پانزدهم ودرنامه ای که ازمراجع خواستم پا درمیانی کنند به این مهم مبادرت کردم اما پاسخی نگرفتم که نگرفتم

  ترس

  عزیزم

  استخوان آقایان را خمیرکرده

  به امید دیدار

  .

   
 6. جناب محمد اقا نوريزاد

  خداي نا كرده من نخواستم جسارت كرده باشم و منكر مسلمان بودن مردم ايران بشم خودم هم مسلمانم و پايبند اعتقادات مذهبي ولي حرف من اين است كه روحانيت شيعه چون توسط غير مسلمانان براي مفسده بر بخش ديگري از مسلمانان شكل گرفته است ذاتا جز مفسده كار ديگري نمي توانند انجام دهند وقياس اين روحانيون با روحانيون ساير اديان تا حد زيادي كم لطفي در مورد روحانيون ساير اديان مي باشد

  به قول ايرج ميرزا :در ايران تا بود ملا و مفتي —— به روز بدتر از اين هم بيفتيم

  اين جماعت هميشه باعث گرفتاري بوده اند چه وقتي كه حاكم نبوده اند چه حالا كه حكومت هم مي كنند

  ————————————–

  سلام دوست من

  چشم. بیشترمراعات می کنم

  اما نمی شود مسلمان بودن مردم ایران را منکرشد

  مثل این که نمی شود مسیحی بودن دیگران وزرتشتی بودن دیگران را منکرشد. روحانیان اگردرجایگاه بایسته ی خویش قرارگیرند وازآن خروج نکنند بی ضررخواهند بود. مثل روحانیان سایرادیان . فریبکاری وعدم تعهدشان یک مقوله ی دیگراست

  با احترام

  2013/1/11 Javad Hajimir

  —————————————
  اقاي نوريزاد عزيز

  در سالهاي خيلي دور در يكي از شركتهاي بزرگ توليدي مدير بودم يه جواني با لباس سر بازي بعنوان ارباب رجوع گاها مي أمد شركت بعدها اون جوان شد يكي از مقلدين پرو پا قرص فاضل لنگراني و با كمك اون شد يكي از بزرگترين كارخانه دارهاي مملكت و چهارتا كارخانه داره بعدش هم كه فاضل مرد پسرش پاشد أمد همه پولهاي باباش را كه همان وجوهات شرعي بود أوردو داد به همين اقاي كارخانه دار والان در جنوب ايران دارند يكي از بزگترين كارخانجات كشور را راه اندازي ميكنند

  يه ترخيص كاري بود در تبريز به نام محمد رضا زنوزي توي گمرك سهلان دنبال مشتريها مي دوديد كه كار ترخيص كالا بگيره با كمك امام جمعه تبريز و اقاي مرتضي حيدري خودتون تبديل شده به بزرگترين كارخانه دار اذربايجان شركت هواپيمايي اتا را هم داره تيم فوتبال هم داره يكي از بزرگترين بدهكاران بانكي هم هست دوازده هزار ميليارد از بانكها پول گرفته

  اقاي مدلل در كرمانشاه نسبتي داره با مكارم چندين كارخانه توليد روغن نباتي داره شكر هم وارد ميكنه واردات سويا و پودر ماهي هم در انحصارش هست و اگر مكارم نباشه ول معطله

  اقاي رسول دانيال زاده پنج كارخانه در سمنان داره يك كارخانه خيلي بزرگ فولاد سازي در رشت داره و يكي از بزرگترين كارخانه هاي فولاد سازي در جنوب رآهم در همين خصوصي سازيها تقريبا مجاني بهش داده اند و يار غار اقاي ناطق نوري هم هست و خونه اقاي ناطق را هم در كامرانيه جنب خونه سابق خودش براي ناطق ساخته

  از يه أخوند بپرس مسئله شرعي اينها چه جوريه؟؟؟؟؟؟

   
 7. جناب اقای نوریزاد کسی که حاکم خوانده میشودفقط حکم کردن میداند وبس

   
 8. سلام نوریزاد عزیز بحق خداوند نوری در قلب شما دمیده که حق وحقیقت رالمس کنید ومنتشرولی درمورد سه بزرگوار مهندس موسوی.کروبی وخانم رهنورد وبقیه عزیزان دربندرهبری چگونه میتواند حکم آزادی اینها راصادر کند درحالی که بعد از رهبر شدن ارام ارام شروع به حذف مخالفین و منتقدین نموده واین راه فقط بوسیله تحویل تمام ارکان اقتصادی کشور به ارگانی بنام سپاه برای حفظ رهبر سپاهی که مانند اختاپوس به اقتصاد وهست ونیست کشور چمبره زده فقط برای وضعیت موجود ودفاع از رهبر دیگر دلیلی ندارد وکیل و کارشناس و سیاسی ونخبه در این مملکت آزاد باشند کسانی آزادند که شب و روز در مدح وسنای رهبر فرزانه داد سخن بگویند.درخاتمه به فضل خداروز سخت نزدیک است خداوند ظالمین را مهلت میدهد تا عذابی سخت دراین دنیا ودراخرت به انان بدهدباید دید ایا دران روزالقاب امام خامنه ایی مرجع عالی مقام بکار میاید یا خیر.

   
 9. درود،

   
 10. مهتاما گاندی:یک دولت نالایق جایی جز زندان برای نگهداری افراد لایق کشورش ندارد.
  البته در نظام حاکم بر کشور من زندانی کردن افراد لایق یک امر طبیعیه از اون بدتر سرنوشت خیلی از این زندانی ها با قتلشون خاتمه پیدا میکنه.

   
 11. درود بر شما آقای نوری زاد،براستی که نام شما برازنده شماست

   
 12. > سلام برادر!
  > > باز دلم گرفته بود و غصه روزگار میخوردم که دیدم سنگ صبوری جز نوریزاد ندارم.
  > > قلم چرخید و ذهنم به رشته تحریر درآمد. با عرض پوزش که مصدع اوقات میشوم و
  > > سپاسگزار که نوشته هایم را میخوانید.
  > > برادر شما
  > > رضا
  > >
  > > این حکومت عقب مانده و //// 30 سال است که با سرگرم کردن مردم با مشکلات
  > > معیشتی و درگیر کردن مردم با هم، از سرورش //// خوب درس گرفته و تفرقه
  > > انداخته و حکومت کرده است. ملتی که با اندیشه بیگانه شده، سرانه مطالعه اش کمتر
  > > از یک دقیقه است و اکثریت فهیمش مشتری پرو پا قرص سریالهای فارسی وان و جم تی
  > > وی هستند سرنوشتی تلخ در انتظارشان است و خوب و بد همه با هم میسوزند.
  > > اگر یک نگاه به اطرافمان بیاندازیم و ببینیم ثروت در کشورمان چگونه توزیع شده
  > > و بعبارتی پول در دست کیست خواهیم فهمید که مملکت به کدام سو سوق داده شده
  > > چگونه مدیریت میشود وبه کدام سو میرود؟
  > > مشتی دلال و کاسب که از بی سرو سامانی مدیریت کشور سودجویی کرده جیبشان پرپول
  > > شده ولی مفزشان خالی است، شده اند همه کاره از جمله پشتیبان روحانیت ،
  > > خیر،متولی هیاتهای مذهبی و …..//// مشتی دزد بیسواد را
  > > راهی خانه ملت کرده و قوه مجریه و قضاییه ای ساخته که گوی سبقت در فساد و دزدی
  > > و بیعدالتی از هم ربوده اند. مردمی که دروغ چون خون جاری در رگهاشان شده چه
  > > آینده روشنی را برای خود میتواند متصور شود؟ حال فرض کنید وضع معیشتی هم خوب
  > > شد و هر ایرانی صاحب یک میلیون دلار پول شد. با کدام شعور و فرهنگ میخواهد از
  > > این ثروت استفاده کند؟ ملتی متمول ولی با این وضعیت فرهنگی و سطح سواد و
  > > مدیریت باز راه به جایی نخواهد برد.
  > > ایران وقتی روی اصلاح و ترقی بخود خواهد دید که ادبیات ایرانیان بکل تغییر
  > > کند. فرهنگ //// آخوندی، فرهنگی آکنده از بیسوادی و بی مسوولیتی ولی پر
  > > مدعا و حراف از بین برود. فرهنگ شلختگی، بی انضباطی، و بی خیالی که آخوندهای
  > > بی سواد مروج آن هستند باید نابود شود بگونه ای که راه برگشت نداشته باشد و
  > > هیچ اثری هم از آن باقی نماند.
  > > آموزش و پرورش این مرز و بوم هدفدار شود. آموزش عالی با تخصیص حداکثربودجه به
  > > تحقیق و توسعه ارزش یافته ذگرگون شود. با کشورهای دیگر مراودات فرهنگی و علمی
  > > علاوه بر مراودات مصرف گرایانه تجاری به یمن پول نفت برقرار شود. هنر دارای
  > > اهمیت شود و هنرمندان آزادی بیان و ارایه کارهایشان را برای اصلاح و نقد جامعه
  > > داشته باشند. و این بر نمی آید مگر که ما ایرانیان به اهمیت این موضوع ایمان
  > > بیاوریم. تا زمانی که انتظار ظهور داریم تا کسی بیاید و وضع را درست کند بدون
  > > اینکه خود تلاشی در خور کنیم وضع از این هم بدتر خواهد شد.
  > > آن بیگانه ساده اندیش که تصور میکند با اعمال تحریم و ایجاد فشار اقتصادی به
  > > مردم امکان دارد این رژیم بخود آید یا مردم به خیابانها بریزند با فرهنگ بی
  > > تفاوتی و اکثریت مردم بی خیال ما آشنایی ندارند و ناخواسته دست همکاری به این
  > > دولت خونخوار میدهند. مردمی که جگرگوشه هایش در آتش میسوزند و هیچ واکنشی از
  > > خود نشان نمیدهد. مردمی که آمار تلفات تصادفات جاده ایش در 30 سال گذشته از
  > > آمار شهدای جنگ بیشتر است . مردمی که وحشیانه در خیابانها میرانند رحمی در
  > > رعایت حقوق تردد یکدیگر ندارند ولی وقتی پیاده هستند و از دری قصد عبور توام
  > > دارند توقف کرده به حد التماس به هم تعارف میکنند که هر کس نداند متحیر از این
  > > همه شرم میشود!! مردم ما رفتار و گفتار و کردارشان هیچ سنخیتی با هم ندارند.
  > > داشتن گفتار نیک و پندار نیک و کردار نیک آرزوی تک تک ما شده که در جهت نیل به
  > > این آرزو تلاش که هیچ حتی دعا هم نمیکنیم و فقط شنیده ایم که در روزگارانی از
  > > تاریخ این شعار قانون زندگی نیاکان ما بوده.
  > > مردمی که روزانه خبر تاراج ثروتشان و غارت میادین گازی و نفتی مشترکشان را
  > > میشنوند و بجای اعتراض، گروهی دیگراز ایشان برای تضمین آینده فرزندانشان و
  > > شاید در تلافی مال از دست رفته خویش اختلاس میکنند، دزدی میکنند وبدبخت
  > > ترینهایش در سخیف ترین وضع زورگیری. مردمی که هر بلایی سرشان می آید دم فرو
  > > میبرند و هیچ نمیگویند نه از روی ترس که از روی استیصال چرا که نمیدانند چه
  > > باید بکنند و در نتیجه از هم میدوشند و سر هم کلاه میگذارند و حاکمین غاصب هم
  > > چون ایشان را بدین سرگرمی میبینند دست به کار خود و دزدیهاشان هستند بدون هیچ
  > > دغدغه ای.
  > > مردمی هستیم که به هیچکس اعتماد نداریم ، هیچکس را قبول نداریم. پسر پدر را
  > > قبول ندارد و پدر پسر را. همواره در انتظاریم که اتفاقی بیفتد بلکه شاید وضع
  > > بهتر شود. یکی در انتظار ظهور امام زمان، یکی در انتظار حمله امریکا!!
  > > هیچکس حوصله ندارد و مردمی بی حوصله و بی تاب را چگونه حدیث اصلاحات
  > > میخوانید، ای شما انقراضیون سال 57 ؟
  > > اگر واقعا دلسوز کشور ، نظام و مردم هستید همین 33 سال کافیست بیش از این
  > > آزارشان ندهید . شرافتمندانه استعفا دهیدو مملکت را به نسل نو بسپارید نسلی که
  > > از شما ضربه خورده و آبدیده شده و ار همه مهمتر طالب صلح و آزادی و کرامت
  > > انسانیست. نسلی که پدرانشان، برادرانشان ، عزیزانشان را کشتید، شهید کردید ،
  > > زندانی کردید، از وطن گریزاندید ولی کینه توز نیست. این نسل، دلسوز فرزندانش
  > > هست و آیندگان، دلنگران ایران است و ایرانی و حتی مذهب پدری که هنوز باور دارد
  > > خوب است هر چند که ارباب تزویر خرابش کردند.
  > > به این نسل فرصت دهید. شما را بخدا بازنشسته شوید و نگران نباشید از اینکه
  > > اگر نسل بعد بیاید میفهمد که شما چه گندی زده اید. امروز مقاومت کنید و نروید
  > > بالاخره روزی باید بروید و این رفتن جزو سرنوشت همه ماست.
  > > آفای خامنه ای سرآغاز موج استعفا باید از شما شروع شود تا دست پروردگانتان هم
  > > شهامت بیابند.
  > > آقای خامنه ای ، اگر این خبرگان رهبری بهتر از تو پیدا نمیکنند آیا خودت
  > > باور داری که بهترینی؟ با رهبریت چه گلی بر سر این مردم و کشور زده ای؟ فساد
  > > سر تا پای کشوری را که داعیه رهبری محبوب بودنش را داری گرفته بگونه ای که تا
  > > اندرونی خانه ات هم نفوذ کرده . تو اگر از سرای خود بی خبری چگونه مردم باور
  > > کنند که میتوانی مدیریت کنی تا سرنوشتشان را با سرنوشت تلخ تو گره بزنند.
  > > کار را بجایی رسانده ای که رییس جمهور منتخب مردم امریکا حرفهایش بیش از تو
  > > برای مردم خریدار دارد و این را میداند وگرنه با چه امیدی و چه رویی برای
  > > نوروز پیام میدهد. نگران از نفوذ فرهنگ غرب هستی؟ حتما با ادبیات علم الهدی و
  > > رسایی و طایب و شجونی و نقدی و امثالهم قصد روشنگری مردم برای مقابله با نفوذ
  > > فرهنگ پرزرق و برق غرب را داری. فرهنگی پوچ ولی انرژی زا و انسانگرا بر خلاف
  > > فرهنگ غمبار و رعب آور اسلامی که سالوسان متظاهر در کنار مداحان بیسواد چنان
  > > ملغمه ای از آن ساخته اند که اصل رافت و جوانمردی و عدل و مساوات و هر آنچه
  > > خوبی بوده را پستوهای حوزه ههای علمیه ات هم نمیتوان یافت.
  > > اگر این مسوولیت بر تو تحمیل شده از ترس جان پذیرایش شده ای واسیر پاسدارانت
  > > هستی و همانطور که جانت راحفظ میکنند ممکن است در پس استعفایت از این پست جانت
  > > بستانند از مردم یاری بجوی با مردم صادقانه صحبت کن و بگو که اسیری.
  > > باورش سخت است که انسانی فرزانه چون تو حاصل رفتار و کردار و گفتارش این همه
  > > نابسامانی باشد که مردم دارند با گوشت و پوست و خون خود حس میکنند.
  > > از خمینی که زیرکتر و بزرگتر نیستی ، آیا سرنوشت فرزندان تو هم باید مانند
  > > سرنوشت فرزندان او شود؟ فرزند ارشدخمینی که در رقابت با تو بود را از میان
  > > برداشتید و خواهند آمد کسانی که مجتبی را از میان بردارند و فرزند چند میلیون
  > > دلاریش را تحویل دهند تا سالی یکبار میزبان مشتی گرسنه پا برهنه باشد
  > > که جمهوری اسلامی پرورش میدهد.
  > > آقای خامنه ای مردانگی کن و زوذتر از احمدی نژاد استعفا بده و از پیشگاه مردم
  > > ایرانی بخاطر همه کوتاهیهایت عذرخواهی کن و مردم ما فرزندان همان هایی هستند
  > > که صبح درود بر مصدق گفتند و عصر مرگ بر مصدق .این مردم خیلی زود فراموش
  > > میکنند و خیلی زود میبخشند . از این فرصت استفاده کن و بیش از این بر حضور خود
  > > پافشاری نکن تا حضور روزانه ات یاد آوری باشد برای مردم ///
  > > اگر ///واقعا ایرانی هستی همین امروز استعفا
  > > نامه ات را به خبرگان بنویس و خود عضوی مشورتی از خبرگان شو ملای روشنفکری ،
  > > اگر باشد را جایگزین کنید تا رفراندومی مجدد را در ایران برنامه ریزی کند تا
  > > مردم به اختیار خود انتخاب کنند سرنوشت خویش را .
  > > رفراندومی که همه بتوانند ارا و نظرات خود را مطرح کنند، مردم انتخاب کنند.
  > > بگذار خیل عظیم نیروی متخصص در خارج از کشور بامیدی به میهن باز آیند و نام
  > > نامی ایران ، این سرزمین مهر دوباره با مهر و صلح و دوستی پیوند بخورد و هیچکس
  > > نتواند چشم طمع به آن داشته باشد. درنگی 8 ساله را در دوران اصلاحات بوجود
  > > آوردی تنفسی کوتاه مردم را فراهم آمد در حد معجزه پیشرفت داشتیم هم از لحاظ
  > > علمی و هم اقتصادی. مردم ما میتوانند.
  > > با این تصمیم سرنوشت تلخی را که در انتظار تو و هم میهنانم هست را بگونه ای
  > > شیرین تغییر بده بدان اگر در مسیرآزادی و خیر و صلاح این مردم گام نهی نام
  > > نامیت جاودانه تاریخ خواهد بود.
  > > هرچقدر سیستم اطلاعاتیت قوی باشد احمدی نژاد را نمیتوانند کنترل و پیش بینی
  > > کنند. روزی را تصور کن که در حمایت از مشایی یا هر کاندید مورد نظر خود حتی
  > > ممکن است بدون اذن تو از مقام ریاست جمهوری استعفا دهد و کشور را با شورش
  > > مواجه سازد. این شورش با اعتراضات وزین پس از انتخابات 88 قابل مقایسه نیست .
  > > شورش لمپنها است همانها که برایت و برایش فرهیختگان سبز را زدند و تجاوز کردند
  > > و شکنجه کردند و کشتند.
  > > استعفای تو همراه با افشاگری، سرنوشت ایران را عوض خواهد کرد اگر تو نجنبی
  > > احمدی نژاد حیله گرانه و مزورانه به تو رودست خواهد زد.
  ////

   
 13. کوتاه و گویا؛
  زنده باشید آقای نوری زاد
  اللهم فک کل اسیر

   
 14. درود بر برادر آزاده نوری زاد عزیز

   
 15. شعری ازنصرت رحمانی

  رمز آزادی در حلقه هر زنجیری ست

  قفل هم امیدی ست

  قفل یعنی که کلیدی هم هست….

  ———————————-

  سلام آقای نوری زاد
  من این شعررا به شما وبه همه مردم ایران تقدیم می کنم:

  از نگاه یاران نـدا میرسد

  دوره ی رهائـی فرامیرسد

  این شب پریشان سحر میشود

  روز نوگل افشان به مـا میرسد

   
 16. دلا بسوز که سوز تو کارها بکند
  آقای نوری زاد
  تشکر که دراین نکبت سرا به یاد این سه عزیز ید و با همه فشارها وآسیب ها باز ازگفتن حرف حق نمی ترسید. می شود راز این صراحت گویی ودرست گویی را به ما نیز بیاموزید؟ کاش میرحسین وهمسرش بودند و آقای کروبی. و ما به آنها می گفتیم که : ما را ببخشید که همراهان خوبی برای شما نبودیم. دراین میان سهم شما ودوستانی چون شما متفاوت خواهد بود
  مرسی آقای نوری زاد

   
 17. عالی است این مطلب آقای نوری زاد. کاش همه می نوشتیم وهمه مثل شما داد می زدیم واعتراض می کردیم و نمی هراسیدیم

   
 18. چه می کنه این نوری زاد عزیز با این قلم سحر انگیزخود. قلم نوری زاد مرا می رباید. مثل آهنربا که ذرات آهن را می رباید. با این تفاوت که دراین ربودن، این نوری زاد است که غباراز سروروی من می گیرد وبه من می فهماند که: بفهم.

   
 19. سلام بر نوریزاد عزیز. شما از معدود انسانهای بسیار بسیار ارزشمند و فهیم و مودب و مسلمان و مومن و خیر خواه و آزاده ای هستید که در این زمان بیدینی و بی انصافی و هرج و مرج، در صراط مستقیم قدم گذاشته و جور همه علما، مراجع تقلید، مومنان، رزمندگان، وطن دوستان، و …..همه دلسوختگان این مملکت فلک زده را می کشید . ای کاش هزار جان داشتم تقدیم شما می کردم تا بجای ما زندگی کنید و راه و رسم انسانیت و جوانمردی و راستی را در جامعه بر پا کنید . بنده به سهم خودم هر روز در نماز و در همه حال به جان شما دعا می کنم و برایتان سلامتی و موفقیت و عاقبت به خیری آرزو می نمایم. من یک رزمنده جانباز هستم و در کنارتان خواهم بود. من هم به خاطر حصر این انسانهای شریف و درستکار و حکم رانی انسانهای دزد و غارتگر شب و روز غمناک و نگران هستم. ای خدا به داد ما برس…….. دستتان را می بوسم نوری زاد عزیز. خدا نگهدار.

   
 20. آقای نوری زاد، این محصول کار خود شماست. گذشته ی خود را فراموش کرده اید؟ همین شما زمینه ی بوجود آمدن چنین نطام و سیستمی را فراهم کردید.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

74 queries in 0928 seconds.