سر تیتر خبرها
قحطی شرم

قحطی شرم

وزیر آموزش و پرورش در پی آتش‌سوزی در یک مدرسه دخترانه گفته که «از الان تا قیامت بابت هر اتفاقی که در آموزش و پرورش می‌افتد عذرخواهی می‌کنم» (+)

«هر اتفاقی تا قیامت» معنی خودش را دارد؛ مگر چند جور دیگر می‌شود افکار عمومی را دست انداخت و به سخره و طعنه گرفت؟

عذرخواهی این شکلی، یک تجاوز بی‌شرمانه به افکار عمومی است.

تصویر: عذرخواهی مقامات ژاپنی از مردم صدمه دیده بعد از زلزله و سونامی، اسفند سال 89

لینک منبع مطلب فوق

Share This Post

 

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

18 نظر

 1. كاش ظلم از دكه دين فروخته مني شد
  كاش وزير و رئيس با معيارهاي اسلامي شايسته سالاري نمي شدند
  كاش پشت نقاب اسلامي حكومت داران شايستگي موج مي زد تا ندانم كاري ها و غفلت ها به حساب دين نوشته نمي شد
  تنفر نثار چهره هايي كه اسلامي اند و نا لايق
  درود و محبت بر چهره هايي كه شايسته و اسلامي اند
  تشنگان قدرت ننگ روزي تان باد

   
 2. بابا جان اي ها را كه ميگويي سواد فهميدن حرف ها و نوشته هاي آقاي نوري زاد را ندارند

   
 3. ای بابا مگر در این جامعه زندگی نمیکنید؟! مگر ضابطه ها را نمیدانید؟!! این بابا اگر معنی شرم را میدانست که نمیکردنش وزیر!!!!!

   
 4. جناب محمد نوری زاد: سلام ودرود به همت وجوانمردیت راستی دوستمان درمورد نوشتن نامه به بسیجیان و فرماندهان و… حرف جالبی زده است ضمنآ پیشنهاد دیگری هم هست که ماهیانه شما وآقای خاتمی و…توافق کنید و یک کتاب معرفی کنید تا اصلاح طلبان همت کنند وهمه سعی کنند گیر آورده ومطالعه کنند. خداوند همه ی انسانهای دربند را از دست ظالمان نجات دهد انشا…،،ملت ایران شب وروز دعاگوی شما، آقای موسوی،آقای کروبی ،خانم رهنورد،آقای دستغیب،آقای صانعی،آقای وحید خراسانی ، آقای خاتمی ،آقای تاج زاده، آقای بهزاد نبوی، آقای مهدی خزعلی،آقای بیات زنجانی،آقای دکتر علیرضا بهشتی،خانواده های معظم شهید باکری ،شهیدهمت،…. خانواده آیت ا..طالقانی ،یبیت امام راحل ووووو صدهامجاهد نستوه دربندی که چه بسا درجه وارزش آنها نزد خدا وند از همه شماها هم بالاتراست…وباآرزوی علو درجات تمامی شهدای راه حق وآزادی از هابیل تا صدر اسلام واز صدر اسلام تااکنون بخصوص شهدای مظلوم دو سال اخیر که آخرین آنها (که ما مطلعیم)شهید ستار بهشتی مظلوم که خونش بیشتر از بقییه ظالمان را رسوا کرد…

   
 5. Ba Salam ,
  Dorud bar shoma, ke bedone Tars, haghighat ra minevisid
  Omidwaram betawanim be Azadi we esteghlal beresim. we jek hokumate sekular bargharar konim wali ba mosharekate Mardom.
  Ba dorude farawan.,

   
 6. دکتر انسان شریفی است این را وجدان من گواهی می دهد

   
 7. ما حضور خاتمی را همیشه کنارمان احساس می کنیم مطمئن باش اگر همان سال هم اتفاق می افتاد با همه ی ارادتمان به ایشان اعتراض می کردیم حرف می زدیم نه مثل الآن که مخالفیم و معترض اما صداها در گلو خفه شده خاطره ای را برایت بازگو می کنم آقای خاتمی در بازدید از یک مکان دولتی بود که دوستی به سوی ایشان رفت شروع کرد به داد و بیداد محافظین آمدند جلوی ایشان را گرفتند رییس جمهور فرمودند بگذار بیاید جلو ایشان را جلو بردند دوستمان گفت با کلی امید به شما رأی دادیم چی شد چیگار کردی ؟ آزادی بیان کو ؟ … لبخندی زد و گفت تنها کاری کردم این است که روبه روی رییس جمهورت ایستاده ای و حرفت را می زنی !! آن روزها شاید معنی حرفش را نفهمیدیم اما حالا که حق هیچ گونه اعتراض را نداریم نفسمان را بریده نباید داد بزنیم می گویم مرد بزرگی بود خوشحالم به ایشان رأی دادم در اعتراض به ایشان تحصن کردم و اگر مملکت به حقی باشد باز با افتخار به ایشان رأی خواهم داد

   
 8. آقای نوریزاد عزیز
  لطفا نامه های سرگشاده ای خطاب به بسیجیان و سپاهیان، قشرهای مذهبی و…. بنویسید و با قلم شیوای خود و استدلالهای منطقی وجدان خفته بسیاری از آنان را بیدار نمایید.
  بی شک بسیار موثر خواهد افتاد.

   
 9. آقای نوریزاد عزیز
  نامه های سرگشاده ای خطاب به بسیجیان و سپاهیان، قشرهای مذهبی و…. بنویسید و با قلم شیوای خود و استدلالهای منطقی وجدان خفته بسیاری از آنان را بیدار نمایید.
  بی شک بسیار موثر خواهد افتاد.

   
 10. دوست عزیز تا زمانی که این تفکرات که ناشی از توهم خودبزرگ بینی و خودبرتر بینی و عدم درک واقعیات جهانی است وجود داشته باشد در بر همین پاشنه خواهد چرخید؛ خود شکن، آینه شکستن خطاست:
  1-اخلاق و سیره عملی انبیا ء الهی را که نهفته در کتابهای خاک گرفته کتابخانه های علما و بزرگان دینی ماست ،(معیار آنها عقل و خرد و اصول اولیه انسانی خود و بزرگان خود است نه لزوما کتابهای خاک گرفته کتابخانه های علما و بزرگان دینی ما)
  2-ولی همین آدم نامتعادل برای کودکان امریکایی پیام می دهد(آقای اوباما یک انسان درست و یکی از متعادل ترین رییس جمهورهای آمریکاست.)
  3-ریاکارانه خود را شریک غم ملت امریکا می داند.(آنچه رخداد واقعی بود نه ریاکارانه.اوج ریا در کشور خودمان بیداد می کند جای دیگری به دنبال آن نگرد)
  4-و …..

   
 11. برادر گرامی جناب آقای نوری زاد
  لطفاًبا قلم شیوایتان در خصوص جای خالی بسیج و سپاه ( که قرار بود با مردم باشند و نه بر مردم ) در حفظ امنیت عمومی جامعه و برخورد با عوامل شرور و متجاوز به حقوق مردم در روز روشن و در ملأ عام که در روزهای اخیر شاهد آن بوده ایم هم مطلبی بنویسید. سپاه ، بسیج و لباس شخصی ها که در همه جا حاضراند جز اینجا !

   
 12. جناب نوری زاد سلام :شرم، شرمسار جنایت های این جنایت پیشگان است. بنظر بنده قحطی کلام ولغتی است که بتوان قساوت وکینه توزی این نامردها را بیان کرد؟! که در تاریخ بشریت نمی توان نمونه اش ((به این گستردگی از پستی ورذالت ))راسراغ داد

   
 13. ژاپن جز معدود کشورهای است که به اخلاق انسانی (دین) پایبند است
  اسلام عمل است نه عمامه

   
 14. راز موفقیت و شکست یک حاکمیت را در همین موارد باید جستجو کرد.ژاپن پیشرفته و مقتدر و دیگر کشور های مشابه ؛ اخلاق و سیره عملی انبیا ء الهی را که نهفته در کتابهای خاک گرفته کتابخانه های علما و بزرگان دینی ماست ، بدون هیچ ادعایی در جامعه خود به منصه ظهور رسانده اند و حاکمان پر مدعا و مغرور و ریاکار و عالمان بی عمل ایران فقط دلخوشند که مسلمانند و شیعه اثنی عشری! در حالی که بویی از کمال و انسانیت و غیرت و جوانمردی واخلاق را ندارند. در امریکا یک ادم روانی به مدرسه ای حمله می کند و کودکان بی گناه و معصوم را به همراه مربیان و مدیر مدرسه می کشد. رهبر امریکا در مقابل دوربین ها اشک می ریزد و قادر به صحبت در باره ان جنایت نیست و چهار روز عزای عمومی اعلام می کنند. در مقابل رهبری و رئیس دولت اسلامی !!!! ما در عزای خانواده های مظلوم روستایی که فرزندان معصومشان در اتش می سوزندو یا در جاده های کشور بنام راهیان نور ؛ جان می دهند ؛ یک پیام تسلیت هم نمی دهند.ولی همین آدم نامتعادل برای کودکان امریکایی پیام می دهد و ریاکارانه خود را شریک غم ملت امریکا می داند.البته همه می دانند که با چه اهدافی و منظورهایی این کار را می کنند. اصولا در این ایران طاعون زده مردم در هیچ گوشه ای از ذهن مسئولین جایی ندارند و مصرفشان فقط برای گرم کردن تنور انتخابات فرمایشی و مزورانه است و در حد همان هیزم آتش افروزی حاکمان ارزش دارند و گرنه چرا بعد از 25 سال از پایان جنگ ؛ مناطق جنگی ما هنوز آبادانی وسازندگی در خور توجه را بخود ندیده است ؟در عوض لبنان و غزه بعد از جنگ های 33 و 22 روزه با پول و سرمایه های ملت مظلوم ایران در کمترین زمان ممکن باز سازی شده و اثری از خرابی و ویرانه ندارند.و باز هم حماس از ایران تقاضای کمک برای بازسازی کرده است. همین امروز 20 دستگاه امبولانس مجهز به دستگاهها و تجهیزات مدرن پزشکی به بشار اسد قاتل هدیه شد در حالی که در همین تهران ( شهرها و روستا ها که جای خود دارد)بسیاری از مراکز درمانی از ضروری ترین امکانات محرومند و بیماران بسیاری توان درمان خود را ندارندو بقول بعضی از مسئولین نظام مقتدر !!!!!اسلامی!!!!! باید بیماران رسما بروند بمیرند. باید ملت بیدار شود وخود را از شر این طاعون ها برهاند.

   
 15. سلام
  هر وقت وارد فضای مجازی می شوم سرکی اینجا می کشم شاید چیز جدیدی نوشته باشی
  این روزها بد جوری از دوری دکتر خزعلی رنج می بریم

   
 16. اگر این اتفاق در سال 82 می افتاد خیلی دوست داشتم واکنش شما رو ببینم!!!!!!!!!!

   
 17. سینه مالا مال درد است ای دریغا مرهمی

   
 18. وقتی رئیس جمهور و بالاتر از رئیس جمهورمان مردم را به /// هم حساب نمی کنند دیگر از زیر دستاشنان چه انتظاری داری، احمق!

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

76 queries in 1024 seconds.