سر تیتر خبرها

دستگیری همه ی اعضای خانواده آقای نوری زاد و خانم تاجزاده در جلوی اوین

مسئولین زندان اوین ، همه ی اعضای خانواده ی آقای دکتر محمد نوری زاد را که با خانم محتشمی پور در جلوی زندان اوین به بست نشسته بودند را با ضرب و شتم دستگیر و بازداشت نموده اند.

اعضای خانواده  عبارتند از:

خانم ملکی(همسر آقای نوری زاد)

زینب و فائزه و علی نوری زاد(فرزندان آقای نوری زاد)

پدر و مادر پیر و بیمار آقای نوری زاد

برادران ایثارگر و جانبازش آقای نوری زاد

خانم محتشمی پور(همسر سید مصطفی تاجزاده)Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

7 نظر

 1. ميگم! اين مردمي كه بر مظلوميت حسين هاي هاي گريه مي كنند،كجا بودند وقتي اون سمند گاز سوز 3 سرنشينش زنده زنده سوختند و ملت ايران ! غيورانه وايسادند فقط فيلمبرداري كردند كه بعدا به هم با هيجان نشون بدند؟!يا وقتي اون مرد بدبخت 45 دقيقه زير ضربات چاقو تو ميدون كاج جون داد؟
  اين ملت عاطفي و رقيق القب(!)،چطوري ظهر تاسوعاي پارسال رو ،خون نداوسهراب واشكان و رنجهاي نوري زادو تاجزاده و .. رو ديدند و شنيدند و حتي دلشون نلرزيد!؟

  خدايا…شر اين ظالمين عصر را از سر ما كم كن…
  خامنه ايي ننگ به نيرنگ تو…خون جوانان ما مي چكد از چنگ تو…
  نوري زاد يك فرد نيست…مشتي ست از خروار زخم خورده هاي خواهان آزادي…جمهوري و عدالت علي…

   
 2. رفتيد جلو اوين اوباش بازي در آورديد حتما مي خواستيد بهتون غذاي نذري هم بدن
  اون وقت كه نوري زاد در مورد تردد ابطحي با مايو در سواحل لبنان مطلب مي نوشت كجا بوديد

   
 3. لعنت به باعث و بانیش منظورم با خامنه ا نیست ‌ها

   
 4. کاش بودیم و تا آخرین قطره خون از خانوادهٔ این ایرانی‌ مرد محافظت میکردیم

   
 5. خدایا حالا که خیلی دیر به وجود چنین مردی پی بردیم زمان را برایمان چنان گردان که ایشان را زود از دست ندهیم.
  آزادی خواهی میهن احتیاج به مردان بزرگ دارد. نه نیازمند شورشیان. تا به کی باید آزادی خواهان وطن به خاک و خون و زندان کشیده شوند؟!

   
 6. آقاي خامنه اي مرحبا به تو.
  درود بر شما.
  چه عجب در جكومتي كه شما خود را نايب امام زماني ميدانيد كه خودش گفته است من نايبي ندارم و اگر كسي ادعاي نيابت منت را دارد دروغ گوي بزرگ است در حكومت اسلام مهمديتان كه شما مفسر ان هستيد ان قدر حقير و بي ارزش گرديده ايد كه حال اگر بر نوري زاد عزيز و خوانده عزيزش نيز چشم پوشي كنم نميتوان از پدر و مادر پيرش گذشت كرد.
  واقعا برات متاسفم اقاقي خامنه اي يعني ان قدر شما ترسو شده ايد كه حتي 2 ناتوان پير اما پر اميد هم شما را ميهراساند.
  واقعا مرحجبا به شما سيد علي خامنه اي ميكشند و ميبرند تجاوز ميكند در مسلك شما اما شما ككتان هم نميگذ.
  از شما فرداي قيامت سوال دارم و يا شايد فرداي كه در ميز محاكمه قرار گرفتي تو را خطاب ميكنم كه سيد علي خامنه اي اگر كسي روزي در گذشته نوه ات را مير باقر فرزند مجتي پسرت كه پميلون پوند براي به دنيا امدنش در لندن خرج كردي كسي اون را اذيت ميكرد با اون چه ميكردي كه حال در مملكت شما به وسيله ياران معلوم حال ولي گمنام امام زمانيت به دختران تجاوز ميكنند راي ميدزند دزدي ميكني غارت ميكند و اكنون بر پيران كج شده اما دلي سبز و پر اميد هم حضورشان را بر نميتابند.
  سيد علي خامنه الي من برايت متاسفم نه به حخاطر ان كه نوري زاد ها را به ااسارت در اورده اي چرا كه نوري زاده ها با خدا معامله كردند و ازاده اند اما شما به اسم علي حكومت ميكند و با رفتارتان مردم را از علي دور ميسازيد.
  شما مبلغ قران ميشود و ميگود كشتن براي حفظ نظام واج است در حالي كه مردم را قران زده ميكند.
  به اسم اسلام ميكشيد و ميكشيد و ميكشيد و مرد را از خود خدا بيزار ميكنيد.
  براستي تاسف براي شما و سپس درود بر شما كه دين زدايي كه شما كرديد هيچ گاه بي عباس و بي اميه و حتي امريكا و انگيس و اسراييل و دانمارك هم نتوانستن به اين شكل انجام دهند.
  مگر نوري زاد را خفه كني ايا بقيه نيز خفه خواهند شد نه عزيز نوري زاده يك صداي عزيز است يه نفر است اما خط فكري نوري زاد ها با طلوع دكتر نوري زاد اغاز شد و اگر امروز زبانم لال نوري زاد نباشد گرچه براي اون ميگريم اما اما اما خوشحاليم كه نوري زاد در اين مدت كم در كلاس غير حضوري ان قدر شاگرد از مكتب بي ادعاي خود تدريس داد كه امروز كل ايران نوري زاد هست اگر ميتواني كل ايران را نيز دستگير كن.
  برايت متاسفم اقاقي خامنه اي كه همه اينها يه به دستور شما يه به سويله دوستان مطلع شما در جريان است.
  نوري زاد شخص نيست كه اون را حذف كني امروز نوري زاد يك جريان و انديشه فكري است كه قابل حذف نيست.

   
 7. من که کاری از دستم نمی یاد فقط گریه کردم

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

72 queries in 0808 seconds.