سر تیتر خبرها
هفتمین فیلم کوتاه محمد نوری زاد با نام شعبون بی مخ ها 5 به مدت 13دقیقه

هفتمین فیلم کوتاه محمد نوری زاد با نام شعبون بی مخ ها 5 به مدت 13دقیقه

مقدمه: روی سخن من در این فیلم هنوز با شخص رهبر است. همو که باید یکبار و برای همیشه تکلیف خود را با جماعت شعبون بی مخ ها روشن فرماید. در این قسمت من دامنه ی شعبون بی مخی را از محدوده ی بسیجیان بدر برده ام و پای دیگرانی را که بظاهر بلندپایه اند پیش آورده ام. دیگرانی که برای خود دم و دستگاهی آراسته اند و هوشمندانه و قدم به قدم جامعه را به همان سمتی می برند که مأمور انجام آنند. من صمیمانه و از سر درد می گویم: شعبون بی مخ ها می توانند دکتر و آیت الله باشند و بدون آنکه خود بدانند توسط ابن الوقت ها و قدرت های مخوف در سایه، همانی را بگویند که باید بگویند. بی آنکه اراده ای از خود ابراز کنند. اما به اسم خود. و این که اگر ما عربده می کشیم، این عربده حتما مخصوص و متعلق به خودمان است. (محمد نوری زاد)

 

لینک تماشای آنلاین

دانلود نسخه با کیفیت خوب: لینک مستقیملینک غیرمستقیم

دانلود نسخه با کیفیت پایین: لینک مستقیملینک غیرمستقیم

آنچه در این فیلم می بینید:

– شعبون بی مخ ها حتما نباید آدم های بی چاک و دهن و بزن بهادر و بدصحبت و بی دانش و کم خردی باشند، میتوانند آدم های نام آوری باشند. آدم هایی که میبینند جامعه شان به دریوزگی افتاده اما حرف از مدیریت جهانی میزنند. میدانند جامعه شان در بسیاری از موقعیت های اقتصادی و فرهنگی درب و داغان است اما سخن از پیشتازی و یکه بودن در منطقه میزنند. میدانند کشورشان یک و نیم برابر چین سوخت مصرف میکند، اما به پاکسازی جهان می اندیشند و شعار میدهند. شعبون بی مخ ها میتوانند مردان برجسته و صاحب نام و نام آوری باشند که پر از شعارند، پر از دروغند و نسبتی با صداقت ندارند.

(فیلمی از پشت صحنه مصاحبه دکتر محمود احمدی نژاد و سفارش به مجری که از وی درباره وضعیت جهانی سوال بپرسد.)

– شعبون بی مخ ها میتوانند وزیر باشند، میتوانند وکیل باشند، میتوانند در صحن علنی مجلس هوار بکشند.

(فیلمی از نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس درحالیکه شعار میدهند: “موسوی و کروبی اعدام باید گردند.”)

– شعبون بی مخ ها میتوانند دکتر باشند، میتوانند مهندس باشند، میتوانند قاضی باشند. شعبون بی مخ ها میتوانند خیلی ها باشند که نور چشم شما هستند.

(فیلمی از سخنان دکتر علی لاریجانی در صحن علنی مجلس: “این مجلس را متهم به کیف انگلیسی، بی ولایتی و تهدید به تعطیلی میکنید؟ این مجلس خمینی است، این مجلس خامنه ای است.”)

پس مجلس مردم چه؟!

– شعبون بی مخ ها میتوانند لباس شما را بپوشند و مرتب از شما بگویند.

(فیلمی از سخنرانی یک روحانی درباره دوست کشتی گیرش و تمرین ورزش با رهبر و تعریف از علم رهبر در زمینه ورزش، هنر، شعر، مهندسی و غیره)

– شعبون بی مخ ها میتوانند برای خود تشکیلات بزرگ داخلی و جهانی داشته باشند.

(فیلمی از سخنرانی آیت الله مصباح یزدی: “قانون را خدا وضع کرده و مجری قانون کسی است که خدا تعیین کرده و مردم در این میان حقی برای انتخاب مجری ندارند.”)

– شعبون بی مخ ها میتوانند دکمه های بیخ گلو را آنچنان تنگ ببندند که یک ذره اکسیژن به مغزشان نرسد.

(فیلمی از سخنرانی آیت الله احمد خاتمی: “امروز دو خط در کشور بیشتر نیست. یک-خط مردم، خط ولایت، خط انقلاب، خط خدا، خط معنویت. دوم-خط ضدانقلاب، خط آمریکا، خط صهیونیست ها، خط انگلیسی ها، خط ضدانقلاب خارج از کشور، خط سلطنت طلب ها، خط رقاص های فراری، خط منافقین ضد خلق”)

– شعبون بی مخ ها میتوانند کاری کنند که شما جز ادامه همین مسیری که در حال طی کردن هستید، به راه دیگری و به برگشت و به رو در روی مردم ایستادن و پوزش خواستن نیندیشید.

(فیلمی از سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی: “ما روحانیون به صراحت میگوییم که خواهان برخورد قاطع و قانونی! با همه فتنه گران به ویژه موسوی و کروبی هستیم.”)

– شعبون بی مخ ها میتوانند برای شما سفره های رنگین پهن کنند.

(فیلمی از سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی: “این ملت، ملت آمریکا شکن است. این ملت، ملت شاه شکن است. شما که تفاله های ناچیزی از این ها هستید.”)

– عصاره و چکیده و نتیجه و خروجی این شعبون بی مخ ها این است که از اطراف بیت شما انتظار عدل، انتظار انصاف، انتظار درستی، انتظار سخن خردمندانه و هوشمندانه و مدارای با انسان و انسانیت را به دوردست ها می تارانند.

(فیلمی از شعار روحانیون مدرسه فیضه قم علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی و سردادن شعار مرگ بر هاشمی فتنه گر)

(فیلمی از دکتر محمد مصدق و شعبان جعفری و نوچه هایش)

– یک مخترع، یک کاشف، یک نویسنده و یک تولید کننده امضای خود را پای تولید و کشف و اختراع خویش میگذارد. من شرمنده ام که بگویم امضای شما پای این شکل جدیدی که از بسیجیان برآمده هست و شما نمیتوانید آن را انکار کنید و چیز پاک شدنی نیست. این اختراع شما، اختراع هولناکی است که نام شما را با خود حمل میکند.

– شعبون بی مخ ها وقتی پشت درب منزل یک معترض میروند و با لگد به آن درب میزنند و با فریاد یاحیدر به تخریب آنجا میپردازند، علنا یک پرچمی از شما بر دوش دارند و یا اسم شما را از بلندگوها غیرمستقیم فریاد میزنند. این ها نه پلیس میشناسند، نه قانون میشناسند، نه ادب میشناسند، نه خدا میشناسند، نه قرآن میشناسند، نه به آینده بها میدهند، نه به گذشته و نه به تاریخ. خلاصه شکل عجیبی است. خود شما کمی دقت کنید. مثلا فرض کنید یک اندیشمندی در حال سخنرانی در دانشگاه است و به جمهوری اسلامی ایران و به شیوه های شما انتقادی کند، یکدفعه فریاد مرگ بر منافق، جاسوس و اجنبی پرست بلند میشود و تریبون را بهم میزنند و وی را اخراج میکنند و جلسه بهم میخورد. این دانشگاه پلیس ندارد؟ حراست ندارد؟ مملکت قانون ندارد؟ خود شما از این وضعیت راضی هستید؟ اگر راضی نبودید، یک بار و فقط یک بار اعتراض میکردید. این شیوه مورد پسند شماست. صدای معترضان باید خفه شود و ماموریت اصلی بسیجیان همین است. وگرنه می آمدند یک سنگ از پیش پای مشکلات مردم برمیداشتند. میدانید چرا جامعه ما در هرزگی، اعتیاد فراوان، مصرف فراوان و قاچاق فرو رفته؟ برای اینکه سپاهیان ما سر به دزدی و ترساندن مردم فرو برده اند. بسیجی ها را اختراع کردند که مردم را بترسانند تا مبادا به آن ها دزد بگویند. در هر کجا قراردادی با پول های هنگفت بسته میشود، پای سپاه آنجاست. قاچاق های بزرگ. خب یک چنین دزدان بزرگی به عمله هایی نیاز دارند که اگر مردم اعتراض کردند، آن ها را بزنند و وظیفه شعبون بی مخ ها همین است که بزنند تا مردم نپرسند چرا؟

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

44 نظر

 1. سلام. آقای نوریزاد.
  نمیدونم این نظر من رو میخونید یا نه.من اهل شیرازم و در مورد موضوع قسمت هفتم فیلم کوتاهتون تا حدود زیادی در جریان ماوقع هستم. باید بگم که در تصاویری که شما در این فیلم استفاده کردید بسیاری از آسیب دیدگان و مجروهین نمایش داده شده در تصاویر نیروهای بسیجی حمله کننده به مسجد قبا میباشند که توسط طلاب و اسحاب مسجد قبا در دفاع از خود و مسجدشان مضروب شده اند. همچنین اکثر کسانی که در بالای پشت بام مسجد جمع شده اند و چوب و چماق دارند از اهالی مسجد میباشند که در حال دفاع مشروع و بیرون راندن مهاجمین از مسجد میباشند. آقای نوریزاد، در فیلم شما با توجه به شباهت ظاهری و مذهبی بودن اصحاب و طلاب مسجدقبا با نیروهای بسیجی تصویری خلاف واقعیت و ساختگی را نسبت به نیروهای بسیجی برای مخاطب ارائه میدهد. حال سوال بنده از شما این است که آیا شما در این فیلم عمداً این اشتباهات را انجام داده اید و یا سهواً که اگر عمداً باشد شما هم به مانند جمهوری اسلامی از وسیله باطل برای رسیدن به هدف استفاده کرده اید و اگر هم سهواً بوده است که این امر نشان دهنده سطحی بودن و عوامانه بودن جنس مخالفت ها و اعتراض های شماست.
  پیشاپیش از جواب احتمالی شما تشکر میکنم.

   
 2. شعبون بی مخ ها به بهشت نمیروند.
  دست خدا بالاترین ، دستهاست.(قرآن کریم)

   
 3. سلام اقای نوری زاد ایا در انتخابات 88پلیس نبود قانون نبود چرا در خیابانها ریختند مگر بارها بر قانونگرایی تاکید نشد من که بقول شما یک شعبون بی مخ هستم با همین بی مخ بودنم به یکی از همین معترضین گفتم بیا یک دلیل منطقی نشون بده با هم برویم به کف خیبانها اما دریغ و دریغ اکنون هم از شما می پرسم یک دلیل نه برای من بی مخ بلکه برای مردمی که از ایشان می گویید بیاوریدچرا با این حرفها می خواهید از مسئله فرار کنید لطفا یک قسمت از این شعبون بی مخها قسمتی باشد که این شعبون بی مخها تقلب کردندخواهش می کنم بسازید تا مردم بدانند و اگر نساختید لطفا دیگر چیزی نسازیدو قیامت خودتان را سنگین تر نکنیدمن یک شعبون بی مخ هستم و منتظر فیلم شما هستم

   
 4. مجتبي پديدار

  درود بر نوري زاده ها –
  اقاي بسيجي سابقا مخلص : براي اولين بار از حرفهاي يك بسيجي خوشم اومد ، جملء ي آخرت رو بايد با ب طلا نوشت – واقعا دمت گرم كه فرهيخته ايي ،
  ففط حيف كه بسيجي هستي

   
 5. آقای نوری زاد توبه کن منافق نباش دست ازاین کارها بردار لعنت برمنافقین

   
 6. خفاش ها همیشه از روشنایی خورشید متنفرند در غار سیاه رنگ در سیاهی فکرشان بنهان میشوند به خیال اینکه نور را شکست داده اند!!!!ای دوست!بگذار در سیاهی تفکراتشان بمانند!!!از تویی که از تبار خورشیدی جیزی کم نمیشود…به راهت ادامه بده که برندگان ایران آرزوی خواندن در آزادی را در دل نکشند

   
 7. سلام پدر عزیزم
  فقط خواستم خسته نباشید بگم برای این همه زحمت .واقعا کاری که شما انجام میدین در توان هر کس نیست. بعضی از دوستان کم لطفی میکنن. شما رو فیلم ساز درجه سه مینامند. معلوم نیست معیارشان چی هست
  اگرشجاعت باشد از درجه یک هم فراتر هستین. انشالله حق شما رو امام زمان بده. موفق باشید. فرزند کوچکت حمید

   
 8. آقای نوری زاد سلام.آقای خامنه ای باین گونه حرفها اهمیت نمی دهد،وبعلاوه باایشان باید مانند خودش عمل کرد، یعنی اینکه اورااز عقب زد////

   
 9. با سلام به تمام عزیزانی که این مطلب رو می خونن میخوام با اینکه ادبیات نوشتاری من خوب نیست مطلبی رو به عزیزان بگم ولی اول باید به عفت خانم مرعشی و حاجیه خانم فاطمه رفسنجانی عرض کنم شما چرا به خدا معتقد نیستید این رو میگن عدالت الهی چون وقتی که هزاران جوان اعدام می شدند ومادران در دم در اوین منتظر حکم عزیزانشان بودند شما ان موقع تو خوشی مطلق نبودید مگه همین زمان دوری نیست یک عده انسان وبرادر و خواهران شما نبودند که 6700 اعدام در زمان پادشاهی پدروشوهر شما اعدام شد پدر شما زمانی واقعا شاه و ابر مرد این کره بود چرا چون اگر تصمیم می گرفت جان هر کسی از این 7 میلیارد جمعیت جهان از رئیس جمهور امریکا هم شده جانش رو بگیرد توانش رو داشت مثل بختیار و فرخزاد و بقیه من نمی دانم گناه کار بودن یا نه ولی اینکه یک انسانی به خودش اجازه می دهد که جان انسان دیگری را بگیرد باید منتظر عواقب دست الهی هم باشد تازه این روز های خوب زندگی تان است که منتطر خیلی خیلی بد تر ازاینها باشید من از نو جوانی به این معتقد هستم که اگر کشیده ای به گوش کسی بزنی خداوند دو برابر انرا مطمئنآ بر گوشش خواهد نواخت ان زمان که مادر روستای من توان امدن به در زندان را هم نداشت شما در چه حالی بودید ایا ناراحت یا برایتان فرقی نمی کرد امروزه پدر تان اقا مهدی را با من برابر می خواند این که چیزی نیست منتظر باشید که خیلی پایین تر از این ها باشد چون پدر شما بر مبنای خدمت و بر مردم قدرت را در دست گرفت ولی فراموش کرد به جای خدمت بیشتر از خدمت اعدام و زندان و شکنجه بود نه من تما م کسانی که در ایران بودند تا دهه 70 را بخوبی به یاد دارند یک مطلب کوچک و کوچک تعداد کسانی که در این دهه اعدام شدن و یا از رعفت پدر بزرگوار شما برخوردار شدند و هنوز نان اور خانواده هایشان بودند چند نفرند مگر تعداد انگشت شماری که ثروت های ان چنانی داشتند و ثروتشان را به بهای ازادی خود دادند و انها یک شبه به گدایی و انهایی که گرفتند به قارونی رسیدند خانم عفت مرعشی و یا حاجیه خانم فاطمه رفسنجانی برو سراغ ان دختر و پسر و زنانی که نان اور خانواده شان اعدام شدند از یک شان هم که شده بپرس که زندگی را بعد پدر چگونه گذراندن و چقدر دعای خیر پشت سر پدر تان و خانواده تان است انروز ها می شد نعذبالله از خدا انتقاد کرد ولی از پدر شما مگر به قیمت شکنجه اعدام و زندان ولی باز امروزه هر چه هست از زمان پدر شما هم زندگی بهتر و هم ازادی نسبت به ان زمان بیشتر است یک نفر فقط یک نفر یک ملت را از سال 57 تا 78 واقعا در اسارت داشت واز ان تاریخی که ایت الله خامنه ای توانستند کم کم از قدرت ایشان کم کنند جامعه نیز نسبت به زمان زمامداری ایشان از هر لحاظ باز تر شده شاید عد ه ای معترض این عرایض بنده باشند و بر کسی هم خرده نمی گیرم به نظر همه احترام می گذارم ولی من در سال 65 تا 67 زندان های ایران را در جای جای ایران تجربه کردم ودر سال 79 نیز دستگیر شدم برخورد نسبت به ان زمان 80 درصد فرق می کرد ان زمان حرفی از متهم حتا گفتن اسم حقیقی پذیرفتنی نبود مگر انچه مسئولین ان سازمان مد نظرشان بود ولی بعد ان من چهار بار دیگر احظار شدم و حرفهایی که منطقی و اصولی بود را از من گوش می کردند حال شاید نمی خواستن قهرمان پروری بکنند ولی نتیجه کار فرق نمی کند همین که حد اقل حقوق فرد محترم می شود حال سیاست هر چه باشد قابل تقدیر است البته من یک عرضی به تمام دست اندر کاران دولت دارم وان این است که همه انهایی که در واقعیت به این پست و مقام هایی می رسند اول با تعهد خدمت و خدمت گزاری به مردم به این منصب می رسند ولی وقتی روی صندلی مد نظر می نشینند فراموش می کنند ولی مطمئن باشند که اگربا مردم فریبکاری کرده باشند و هدفی غیر از خدمت به مردم بوده قطعآ و قطعآ نتیجه فریبکاری خود را خواهند دید مثل اقای رفسنجانی هر وقت صحبت می شد صحبت خدمت به مردم بود ولی در عمل در کار نامه ایشان بیشتر اعدام وبرخورد با منتقدین بوده ورسیدن به قدرت بلا مناضع. شاید من نمی دانم انچه ایشان به یک نفر حتا به یک نفر از مردم عادی حتا کار کوچک به اندازه استخدام یک شخص عادی نه سفارش شده کاری کردن در کارنامه ایشان همه کرده های منفی ایشان را که هزاران هزار است خط بطلان می کشیم وحتا تا پای جان جوانمردانه قول می دهم در حد توانم از شما و بچه هایتان دفاع کنم تا حتا اگر خانواده ایشان از دختر یا پسرایشان به سراغ یک خانواده ای که اعدام شده رفتند واز چگونگی گذران زندگی زن دختر مادر و یا پسر ایشان اطلاعی به دست اورده باشند حتا کمک پیش گششان ایا زن به بیراه رفت و یا دختر خدای ناکرده به دامن فساد افتاد ایا مادر پیری که داشت به گدایی زندگی کرد و یا پسر ایشان به اعیتاد کشیده شد چون نان اور خانه دیگر نبود و یا نه انها به شادی وسر فرازی زندگی سپری کردند اینها یک هزارم از انچه در جامعه ما در زمامداری ایشان و خانواده ایشان بر این مردم گذشت حاج خانم عفت مرعشی حاجیه خانم فاطمه رفسنجانی می گویند چو عضوی به درد اورد روزگار نگفت چو فقط پسر و یا دختر شما دستگیر و به ندامت گاه اوین فرستاده شود به درد اورد وقتی این گونه شد این شعر شامل همه انسان ها می شود که نشاید که نامت نهند ادمی این اتقاقات هم عدالت الهی است که نباید شکوه کردانچه ما در این سی و سه ساله کردیم و کشتیم درو می کنیم وهمیشه برای بهتر شدن زندگی اهاد مردم جان خود را فدا کردیم وقتی نه اعدام شدیم و نه به نتیجه ای رسیدیم به خدا پناه بردیم که صلاح خدا فعلا شاید برای شناساندن انان که به دروغ خود را خدمت گذار مردم می دانند به همه دنیا بشناساند این چنین صلاح می داند البته الان هم همه به درستی و قانونی نیست چرا اگر من و اقای جنتی در مقابل قانون برابریم من باید بتوانم از ایشان به خاطر دروغ هایش و یا وقتی پشت تریون فرمود دست قوه قضائیه درد نکد که اعدام کرده ولی باید بیشتر این افراد را اعدام کند من هم بتوانم از ایشان شکایت کنم اگر ضعف قانونی در این کشور نباشد هیچ کسی نمی تواند بگوید که اعدام کنید یا ازاد کنید باید این را قانون تعریف کند که باید اعدام کرد یا ازاد و یا چرا از این سه هزار میلیارد یک هزارم به دست ما نمی رسد چه فرقی بین من و ان کسی که دستش به سه هزار میلیارد می رسد فرق می کند پس فرق می کند پس رابطه ها موثرند من هم حاضرم یک هزارم سه هزار میلیارد را ببرم و مدتی کیفش را بکنم و اعدام هم بشوم حد اقل بچه هایم در ناز و نعمت زندگی خواهند کرداگر ضعف قانونی نباشد مگر می شود چهار سال وکلای مردم از یک فردی به نام اقای رحیمی شکایت کنند و یا نه ایشان را به دزدی متهم کنند ولی قوه قضائیه جرعت نکند به ایشان نزدیک شود حتا قوه قضائیه برادر خود را به محاکمه می کشد که چیز مهمی نیست مهم این است که اقای رحیمی را نمی توانند به خاطر مسائل پشت پرده به محکمه بخوانند ولی اگر من بودم روز اول گرفتار یک ماه بعد به اعدام و یک ماه کمتر حکم تایید و اجرا می شد فرق بین من در مقابل قانون و اقای رحیمی ایا به این می شود گفت حکومت عدل علی پس این قانون و یا مجریان ان مشکل دارندواما خواننده عزیز از این که مطالب در هم مرا خواندی سپاس گذارم البته تا این حد هم ادبیاتم ضعیف نیست ولی وقتی چیزی را با عصابنیت می نویسم خیلی غلط و اشتباه می نویسم

   
 10. درود به شرفت آقای نوری زاد . هرچند ” نرود میخ آهنین در سنگ ” ولی دست مریزاد که شما وظیفه وجدانی خود را انجام می دهید تا حداقل کسی فردا روز که نه از تاک نشانی ماند و نه از تاک نشان نگوید که نگفتید و حجت را تمام نکردید.آن روز دور نیست. خدا قوتتان دهد و ادامه دهید.

   
 11. با دورود بزرگوار یک مطلب یادم رفت بنویسم این بود که این بیچاره ها شعبان بی مخ نیستند بلکه مرغ های خیر و شرند که در عزا و عروسی اینها رو سر می برند این ها بد بخت تر از اینهاست که این بی چاره های مادر مرده را به شعبان بی مخ تشبیح کرد سران اینها رو اگر یک ماه امریکا و اروپا دست از پشت شان بردارند یک ماهی بیشتر عمر ندارند ان جمله معروف امام در بستر تاریخ همیشه جاریه اینکه که هر چه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید

   
 12. با درود به شرفتان جناب نوری زادبنده فیلم شعبان بی مخ ها رو دیدم از جرت وغیرتت بی نهایت خوشحال شدم و از این که یک چنین هم وطنی هم دارم به خدای خود شاکر شدم ولی قلبم رو به درد اوردید دکتر چون کسانی را با شعبان بی مخ ها شما تشبیح کردید که هیچ سنخیتی با هم ندارند ان مرد یا نامرد من شناختی روش ندارم ولی با تکیه بر توان و بر بازوی خودش شعبان بی مخ بود اسمش هم روشه ولی این ها یک مثلی زمان شاه بود که شوهرت پاسبانه والا این ها هم یک نفر یک نفر شون کاش یک هزارم عرضه شهامت انسانیت و شجاعت اونو داشتند اینها رو من و مردم در خیابان ها با دختر و زنان مردم می بینند این ها فقط زیر سایه یک کی ناکسند والا زندگیشخصی اینها رو بررسی کنی انقدر روشن واضح است که نیازی به توضیح بنده نیست اینها اگر یک زره ای هم حد اقل الکی اسمش رو می برند حسین ابن علی شناخت داشتند و یا شجاعت و شرف ان ابر مرد داشتند می فرماید موت فی عز خیرآ من حیات فی ظل البته شاید عربی رو درست نه نوشته باشم ولی من خود هزاران بار این جمله رو سر لوحه خود قرار دادم اینها یک عده کارمندند و از این که در جامعه جایگاهی هم ندارند و انقدر هم کودن هستند که فکرفردای خود و خانواده و بچه هایشان را هم نمی کنند اخر بابت یک نهار چرب تر از نهار من چقدر باید هزینه داد و یا من یک شب گرسنه هستم ایشان سیر بابت این همه نامردی ایا ارزشش را دارد و در فردای قانون بخدا مثل یک پیرزن مثل مرتضوی باید خود را در پشت سر این و اون استتار کنند ولی من با شجاعت و شهامت و عزت و سر بلندی برای خود و بچه ها و خانواده ام سر بلندیم یکی از افتخارات دختر وپسر و زن بنده این است که هر جا با سینه ستبر می گویند پدر ما غیر از حقیقت به خاطر هیچ چیزی خود را نه فروخته و نخواهد فروخت وقتی با بچه هایم صحبت می کنم که ایا واقعا از این که این زندگی را برایتان با مخالفت رقم زدم ناراحت نیستید به خداوند هر با تمام قلب می گویند پدر ما به زنده و مرده تو تا زنده ایم افتخار می کنیم و در مدرسه و جامعه همه جا سر بلندند ایا بچه های انها هم مثل بچه های من سر بلندند و با افتخار در می توانند بگویند که پدر ما همان است که در کوچه و خیابان زن و بچه مردم را می زند به خدا انها کوچک هستند نمی دانند که پدرشان چه نانی به خورد انها می دهد

   
 13. ازسایت بی بی سی برداشتم

  آقای نوری زاد این مطلب را بخوانید تا بدانید مقاله نویسی یعنی چه؟ همه اش مستند است. بی کم وکاست:

  افسانه و واقعیت در مورد ‘مرد پشت پرده’ دولت احمدی نژاد

  آیا خبرسازترین اقدامات محمود احمدی نژاد، تحت تاثیر رئیس دفتر او صورت گرفته اند یا در اطاعت از رهبر ایران؟
  در سال های اخیر، منتقدان محافظه کار محمود احمدی نژاد به کرات از اسفندیار رحیم مشایی به عنوان مرد پشت پرده دولت و الهام بخش اصلی اقدامات خبرساز رئیس جمهور نام برده اند.

  در اثبات رابطه ویژه آقای احمدی نژاد با رئیس دفتر خود، تاکنون روایت های متعددی توسط رسانه ها و شخصیت های محافظه کار منتشر شده که حداقل برخی آنها، متقاعد کننده هستند.

  با این حال، شواهد مهمی وجود دارند که نشان می دهند رئیس جمهور، در هنگام انجام بسیاری از این اقدامات خبرساز خود، در واقع کاری به جز اجرای دیدگاه های آیت الله خامنه ای را انجام نمی داده. دیدگاه هایی که تعلق آنها به رهبر ایران، نوعا با گذشت زمان مشخص شده است.

  دفاع پرهزینه رئیس دولت از سعید مرتضوی دادستان سابق تهران، که از قضا همین امروز با اعلام کلیک تثبیت آقای مرتضوی در سمت مدیریت “سازمان تامین اجتماعی” به نتایج جدیدی انجامیده، از مثال های قابل ذکر در همین ارتباط است. چهار ماه پیش، به دنبال مصمم شدن نمایندگان به استیضاح وزیر کار و رفاه اجتماعی ایران بر سر سپردن مسئولیت تامین اجتماعی به سعید مرتضوی، دلایل اصلی پشت گرمی دادستان سابق شفاف تر شد. آن زمان، از محمود هاشمی شاهرودی رئیس شورای عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه نقل شد که در حاشیه یکی از جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام، به رئیس مجلس گفته است که آقای مرتضوی “در بحث کهریزک کاره‌ای نبوده” و رهبری با استیضاح وی مخالف است.

  آیت الله خامنه ای پیشتر هم، موضع خود را در مورد میزان مجاز برخورد با عاملان حوادث کهریزک اعلام کرده بود. وی در شهریور ۱۳۸۸، با وجود سخن گفتن از لزوم رسیدگی به پرونده قتل زندانیان بازداشتگاه کهریزک، از کسانی گلایه کرده بود که “ظلم بزرگی را که پس از انتخابات به مردم و نظام اسلامی شد و هتک آبروی نظام در مقابل ملت‌ها را نادیده می گیرند و مساله کهریزک یا کوی دانشگاه را قضیه اصلی قلمداد می کنند”.

  “وقتی آقای احمدی نژاد از شروع سال ۱۳۸۹ به گونه ای غیرمنتظره به مخالفت با برنامه های کنترل جمعیت در ایران پرداخت، بسیاری از ناظران شگفت زده شدند، اما یک سال و نیم بعد، همین ناظران دریافتند که این ایده، در اصل متعلق به آیت الله خامنه ای بوده است”

  یک نمونه جدید دیگر از اقدامات خبرساز رئیس جمهور که مشخص شده در راستای دیدگاه های آقای خامنه ای صورت گرفته، سفر ماه پیش وی به عربستان سعودی برای شرکت در در اجلاس سازمان کنفرانس اسلامی در مکه بوده است. در پی اخراج سوریه از سازمان کنفرانس اسلامی در اجلاس مکه و خودداری مسئولان ارشد عربستان از شرکت متقابل در نشست غیرمتعهدها در تهران، عده ای از محافظه کاران رئیس دولت را متهم کردند که با سفر به این کشور عربی به اعتبار حکومت ایران لطمه زده است.

  اما پس از انتشار تمام این انتقادات، هفته پیش محمدرضا میرتاج الدینی معاون رئیس جمهور ایران اعلام کرد که سفر محمود احمدی نژاد به عربستان سعودی در پی “مشورت با رهبری” صورت گرفته است. سفری که قرار بود زمینه ساز حضور مقام های ارشد عربستان در اجلاس کشورهای غیرمتعهد در تهران باشد که سخنران اصلی آن آیت الله خامنه ای بود و مقام های ارشد جمهوری اسلامی، شرکت سران کشورهای جهان در آن را نشانه پیروزی بر تلاش های بین المللی برای انزوای ایران می دانستند.

  از کنترل جمعیت تا تجدیدساختار سازمان ملل

  در بسیاری از موارد، چند سال وقت نیاز بوده تا مشخص شود که برخی از موضع گیری های به ظاهر نوآورانه محمود احمدی نژاد، در واقع بازتاب دهنده دیدگاه های رهبر ایران بوده اند.

  در میان این نوآوری ها، موضوع کنترل جمعیت به عنوان یکی از خبرسازترین نمونه ها قابل ذکر است. وقتی آقای احمدی نژاد از شروع سال ۱۳۸۹، به گونه ای غیرمنتظره به مخالفت با برنامه های کنترل جمعیت در ایران پرداخت و دولت او اعلام کرد که برای تشویق بچه دار شدن، به ازای هر نوزاد یک میلیون تومان کمک مالی اختصاص خواهد داد، رسانه ها و کارشناسان بسیاری از بابت این سیاست جدید اعلام نگرانی کردند.

  در آن زمان، حتی برخی از مخالفان، با اشاره به سیاست های مصوب کنترل جمعیت در جمهوری اسلامی، اختصاص کمک یک میلیونی به نوزادان را – که البته اجرای آن به علت کمبود بودجه متوقف شد- خلاف سیاست های کلی نظام دانستند.

  ” محمود احمدی نژاد، پس از رسیدن به ریاست جمهوری عامل اصلی تندروی ایران بر سر پرونده هسته ای شمرده می شد. با این حال، سه ماه پس از آنکه آقای احمدی نژاد، موافقت خود را با پیشنهاد کشورهای غربی و روسیه برای مبادله اورانیوم غنی‌شده ایران با سوخت هسته ای در خارج از کشور اعلام کرد، کیهان نوشت که این پیشنهاد با ‘تیز بینی و کیاست’ آیت الله خامنه ای ناکام مانده است”

  هرچند احتمالا در آن زمان بسیاری از منتقدان، اصرار محمود احمدی نژاد بر موضوع افزایش جمعیت را نتیجه میل شخصی او به طرح ایده های جنجالی می دانستند، اما یک سال و نیم بعد، در مرداد سال ۱۳۹۰، همین منتقدان متوجه شدند که این ایده، در اصل متعلق به آیت الله خامنه ای بوده است.

  آقای خامنه‌ای سال گذشته گفت که ایران می‌تواند تا ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت داشته باشد و امسال در اظهار نظری جدید، با تاکید بر وجود ظرفیتی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیونی در کشور اعلام کرد: “در سیاست تحدید نسل حتما باید تجدیدنظر بشود.”

  نمونه ای مشابه از اقدامات خبرساز آقای احمدی نژاد که بعدها قرار داشتن آن در چهارچوب دیدگاه های رهبر جمهوری اسلامی به اثبات رسیده، نوع سخن گفتن جنجالی رئیس دولت در مجامع بین المللی بوده است.

  لحن و مضمون نامتعارف سخن گفتن محمود احمدی نژاد در مجامع بین المللی، از همان ابتدای روی کار آمدن او توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرد و متناسب با آن، در داخل کشور هم انتقادات بسیاری از مخالفان و حتی مدافعان دولت را برانگیخت. علی رغم آنکه شخص آیت الله خامنه ای نیز به بیان اظهارات تند در مورد “دشمنان خارجی” جمهوری اسلامی ایران شهرت دارد، منتقدان محافظه کار اظهارات رئیس جمهور، این اظهارات را لزوما در راستای دیدگاه های رهبری نمی دانستند.

  اما شواهدی نشان می داد که این تصور، درست نیست. علیرضا اسلامیان، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در آبان سال ۱۳۸۹ از رهبر ایران نقل کرد که در نشستی با اعضای این تشکل روحانی، گفته است: “امروز وقتی رئیس جمهوری یا مسئول ارشدی از دولت به خارج از کشور می‌رود، من نگرانی ندارم؛ اما قبلا نگران بودم که مسئولان در خارج از کشور می خواهند چه بگویند؟”

  “یک سال پس از آنکه اخلال نیروهای لباس شخصی در مراسم سخنرانی حسن خمینی در مراسم ۱۴ خرداد سال ۱۳۸۹ به ‘نیروهای هوادار محمود احمدی نژاد’ نسبت داده شد، اخلالی مشابه در سخنرانی خود او – که متهم به نافرمانی از رهبر شده بود – نشان داد که احتمالا توصیف دقیق تر این اخلال گران، ‘نیروهای طرفدار آیت الله خامنه ای’ است”

  حسن ممدوحی یک عضو دیگر این جامعه، اظهاراتی دیگر از آقای خامنه ای در همین جلسه را نقل کرده که حکایت دارد: “هیچ رئیس جمهوری به اندازه او از اسلام و آرمان‌‌ها و ارزش‌های اسلامی در سازمان ملل سخن نگفته و بنده با آنکه همواره به مسئولان انتقاد کرده ام، اما انصافا او بوده که نام امام زمان و حضرت زهرا را در محافل بین المللی احیا کرده است.”

  شخص اول حکومت ایران، حتی در بعضی موارد، شخصا به ترویج دیدگاه هایی جنجالی پرداخته که پیشتر از جانب رئیس دولت مطرح شده و گمان می رفته که جزو ابتکارهای شخصی او بوده است. یکی از این دیدگاه ها که ماه پیش از سوی رهبر ایران و در جریان سخنرانی برای شرکت کنندگان در اجلاس غیرمتعهدها بیان شد، تاکید بر لزوم “تغییر ساختارسازمان ملل” بود. ایده ای که طرح آن توسط رئیس جمهور در جریان سفر دو سال پیش وی به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، بازتاب فراوانی یافت.

  از سوی دیگر در برخی اوقات، اقدامات منسوب به رئیس دولت مستقیما توسط خود او انجام نشده اند، اما این برداشت عمومی وجود داشته که با هدایت او صورت گرفته اند. در میان این گونه اقدامات هم، موارد خبرسازی وجود داشته که بعدا مشخص شده پشتیبان اصلی آنها، احتمالا شخص اول حکومت ایران بوده است.

  یکی از موارد معروف این اقدامات، اخلال در مراسم سخنرانی حسن خمینی در ۱۴ خرداد ۱۳۸۹ و در شرایطی بود که وی پیش از آن، متهم به حمایت از رقبای محمود احمدی نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری دهم شده بود. این حادثه، در حضور رهبر و رئیس جمهور صورت گرفت و پس از وقوع آن، بسیاری از ناظران، اخلال‌گران در سخنرانی نوه آیت الله خمینی را “نیروهای حامی محمود احمدی نژاد” توصیف کردند.

  اما تنها یک سال زمان لازم بود تا مشخص شود که توصیف دقیق تر کسانی که مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی را بر هم ریخته اند، احتمالا “نیروهای حامی آیت الله خامنه ای” بوده است: مراسم ۱۴ خرداد سال ۱۳۹۰، چند هفته بعد از آن برگزار شد که رئیس قوه مجریه، بر سر مدیریت وزارت اطلاعات، موقتا از آیت الله خامنه ای نافرمانی کرده بود و نتیجه این نافرمانی آن بود که این بار، اخلال‌گران، مراسم سخنرانی خود آقای احمدی نژاد را با سر دادن شعار علیه رئیس دفترش به هم ریختند.

  “همین یک هفته پیش بود که محمدرضا میرتاج الدینی معاون رئیس جمهور ایران اعلام کرد که سفر محمود احمدی نژاد به عربستان سعودی، که انتقاداتی شدید را در داخل کشور به دنبال داشت، در پی ‘مشورت با رهبری’ صورت گرفته است”

  موردی دیگر از اقدامات منسوب به رئیس جمهور که بعدها، نقش آیت الله خامنه ای در مقام حامی اصلی آن مشخص شد، فشار بر علوم انسانی در دانشگاه های ایران بود.

  با روی کار آمدن محمود احمدی نژاد، موج بازنشسته کردن اجباری اساتید دگراندیش در رشته های مرتبط با علوم انسانی – که بعد از سال ۱۳۵۹ بی سابقه بود – خیلی از تحلیلگران را متقاعد کرد که وی مبتکر پروژه ای جدید در ایجاد و پی گیری “انقلاب فرهنگی دوم” در ایران است. اگرچه نگرانی آقای احمدی نژاد و همکارانش از اساتید دگراندیش علوم انسانی، موضوعی نبود که بتوان در وجود آن تردید داشت، اما چند سال زمان لازم بود تا مشخص شود که تعیین تکلیف اساتید دگراندیش و آموزش علوم انسانی در ایران، در چه سطحی پی گیری می شود.

  سه ماه بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، آیت الله خامنه ای با صراحتی بی نظیر به ابراز نگرانی در مورد تعداد زیاد دانشجویان رشته های علوم انسانی و تعداد کم “اساتید مبرز و معتقد به جهان بینى اسلامى رشته هاى علوم انسانى” در ایران پرداخت. وی حتی آموزش علوم انسانى در دانشگاه ها را عامل “ترویج شکاکیت و تردید در مبانى دینى و اعتقادى” دانست و از دولت، مجلس و شوراى عالى انقلاب فرهنگى خواست تا هشدارهای وی را در این زمینه مورد “توجه جدى” قرار دهند؛ تا جای تردیدی باقی نماند که برخورد با علوم انسانی، مطالبه صریح او از دستگاه های حکومتی ایران است.

  از پرونده هسته ای تا سرنوشت دانشگاه آزاد
  وحید دانشگاه آزاد

  حضور معاون اجرایی دفتر رهبری در مراسم تحویل مدیریت دانشگاه آزاد، سطح دخالت آقای خامنه ای در این پرونده را – در پی انصراف محمود احمدی نژاد از پی گیری آن – نشان می‌داد

  گروهی از مهم ترین شواهد اثبات کننده نقش آیت الله خامنه ای در سیاست های خبرساز محمود احمدی نژاد، مربوط به مواردی هستند که آقای احمدی نژاد، بعد از مدتی از پی گیری این سیاست ها منصرف شده اما رهبر ایران، خود، این کار را ادامه داده است.

  مشهورترین نمونه از این نوع، پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران است که رسیدن محمود احمدی نژاد به ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴، به تغییر مسیر جدی آن انجامید.

  در نخستین دوره مسئولیت آقای احمدی نژاد، سرسختی دولت بر سر پرونده هسته ای، که وضع تحریم های پی در پی بین المللی علیه تهران را به دنبال داشت، به این باور در میان تحلیلگران بین المللی دامن زد که عامل اصلی تندروی بر سر این پرونده، رئیس جمهور است.

  این در حالی بود که بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، به تدریج لحن محمود احمدی نژاد در ارتباط با غرب دچار تغییراتی شد که از چشم ناظران داخل و خارج ایران نیز به دور نماند. این تغییر، حداقل در یک مورد شامل رویکرد هسته ای رئیس دولت نیز شد و آن هنگامی بود که آقای احمدی نژاد، موافقت خود را با پیشنهاد مبادله اورانیوم غنی‌شده ایران با سوخت هسته ای مورد نیاز آن در خارج از کشور اعلام کرد.

  اما در این هنگام اتفاق قابل توجهی روی داد که عبارت بود از مخالفت نیروهای نزدیک به آیت الله خامنه ای با مبادله سوخت هسته ای در خارج از ایران.

  در آذر ماه ۱۳۸۸، محمود احمدی نژاد در یک مصاحبه تلویزیونی به انتقاد شدید از کسانی پرداخت که به گفته وی “در داخل سر و صدا کردند” که مبادله سوخت “توطئه و فریب غرب است” و “سوپر انقلابی شده اند”. اما افراد مورد انتقاد آقای احمدی نژاد، در واقع نظر آقای خامنه ای را منعکس می کردند. حقیقتی که حدود سه ماه بعد، در سر مقاله روزنامه کیهان به نوشته حسین شریعتمداری مدیر مسئول این روزنامه، که مستقیما توسط آقای خامنه ای منصوب می شود، مورد تایید قرار گرفت.

  “چند سال بعد از شروع فشارهای شدید دولت احمدی نژاد بر اساتید علوم انسانی و بازنشسته کردن اجباری آنها بود که آیت الله خامنه ای، با صراحتی بی نظیر به ابراز نگرانی در مورد تعداد زیاد دانشجویان رشته های علوم انسانی و کمبود ‘اساتید مبرز و معتقد به جهان بینى اسلامى’ در این رشته ها پرداخت”

  کیهان در این سرمقاله پیشنهاد مبادله سوخت را یک “دام خطرناک” از سوی غرب توصیف کرد و خبر داد که این پیشنهاد با “تیز بینی و کیاست” آیت الله خامنه ای ناکام مانده است. ( البته، سرانجام مقام های ارشد جمهوری اسلامی در اردیبهشت ۱۳۸۹، و در حالی که ایران در آستانه تحریم های جدید بین المللی قرار داشت، با طرح مشترک برزیل و ترکیه برای مبادله سوخت هسته ای در ترکیه موافقت کردند، اما کشورهای غربی و روسیه هرگز ابتکار این دو کشور غیر عضو گروه ۵+۱ را جدی نگرفتند و در عمل، ابتکار مبادله سوخت هسته ای ایران در خارج از کشور به جایی نرسید.)

  با وجود چنین سابقه ای، قابل تامل بود که هنوز بسیاری از ناظران بین المللی، کماکان بر روایتی که بر مبنای آن محمود احمدی نژاد عنصر “سازش ناپذیرتر” برنامه هسته ای بود پافشاری می کردند. تا جایی که حتی رابرت گیتس “وزیر دفاع سابق آمریکا” در آبان ۱۳۸۹ از “شکاف” بین رهبری و رئیس جمهوری بر سر پرونده هسته ای سخن گفت، شکافی که ظاهرا به عقیده او، آقای خامنه ای طرف میانه روتر آن بود. آقای گیتس می گفت “شواهدی” وجود دارد که نشان می دهد رهبر جمهوری اسلامی، به تدریج دچار تردید می شود که شاید رئیس دولت در مورد میزان تاثیر تحریم های اقتصادی به او “دروغ” گفته است.

  پرونده دانشگاه آزاد اسلامی، نمونه ای دیگر از برنامه های بزرگی بوده که در پی انصراف رئیس دستگاه اجرایی، توسط رهبر ایران و نزدیکان او پی گیری شده است.

  آقای احمدی نژاد، از نخستین دوره ریاست جمهوری خود فشار برای خارج کردن دانشگاه آزاد از کنترل عبدالله جاسبی و نزدیکان اکبر هاشمی رفسنجانی را آغاز کرد و حتی به دفعات، به انتقاد از افراد و عواملی پرداخت که نمی گذارند اقدامات رئیس دولت در این زمینه به نتیجه نهایی برسد.

  با وجود این در آخرین هفته های سال ۱۳۹۰ و در زمانی که شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال نهایی کردن تکلیف دانشگاه آزاد بود، محمود احمدی نژاد – که در پی تنش های ایجاد شده از اول همان سال تمایل کمتری به همکاری با نیروهای نزدیک به رهبری نشان می داد- به اتخاذ مواضعی کاملا متضاد با گذشته پرداخت.

  “اظهارات دو سال پیش محمود احمدی نژاد در نیویورک در مورد لزوم تغییر ساختار سازمان ملل، بازتاب گسترده ای در مطبوعات داشت؛ هرچند اخیرا رهبر ایران با تاکید بر پی گیری تغییر ساختار سازمان ملل در اجلاس غیرمتعهدها در تهران، نشان داد که حرف های رئیس جمهور در راستای دیدگاه های او بوده است”

  او نه تنها از امضای حکم ریاست جانشین عبدالله جاسبی (فرهاد دانشجو) بر دانشگاه آزاد خودداری کرد و این کار را به وزیر علوم (کامران دانشجو) سپرد، که با ارسال نامه ای از رهبر ایران خواست که آقای جاسبی را پس از ترک سمت خود، به عنوان عضو حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب کند. حتی در آخرین هفته های منتهی به تغییر ریاست دانشگاه آزاد، رئیس دولت با تأکیدی شگفت آور بر ضرورت “حفظ حرمت” هاشمی رفسنجانی، خواستار پرهیز از اجرای تصمیمات شورا بدون جلب موافقت آقای رفسنجانی شد.

  اما تغییر رویه رئیس دولت، هیچ تاثیری در سرنوشت دانشگاه آزاد بر جا نگذاشت: از آنجا به بعد، این محمد محمدیان نماینده آیت الله خامنه ای در دانشگاه ها بود که با پشت کار تمام، فرایند تغییر مدیریت دانشگاه را پی گیری کرد و این کار را تا کنار رفتن رسمی عبدالله جاسبی از ریاست این دانشگاه ادامه داد. حضور برجسته معاون اجرایی دفتر رهبری – موسوم به “وحید” – در مراسم تحویل مدیریت دانشگاه آزاد در اسفند ۱۳۹۰، شاهد دیگری بود که به خوبی سطح دخالت رهبر ایران را در پرونده دانشگاه آزاد نشان می داد.

  خودداری از پاسخگویی با “حکم حکومتی”

  یک محور متفاوت از دخالت های رهبر ایران در اقدامات خبر ساز رئیس قوه مجریه، ناظر به موارد خودداری آقای احمدی نژاد و همکاران او از پاسخگویی در مقابل نهادهای قانونی است.

  میزان دخالت شخص اول حکومت در این موارد، البته به اندازه موضوعاتی – چون کنترل جمعیت و یا پرونده هسته ای – که مستقیما پروژه شخص آیت الله خامنه ای محسوب می شوند نیست؛ چون ذی نفع اصلی آنها رئیس جمهور یا همکاران وی هستند و نه رهبر ایران. اما خودداری مسئولان ارشد دولتی از پاسخگویی به نهادهای رسمی حکومتی در چنین پرونده هایی، ناشی از دخالت رهبری است که ظاهرا نگران عواقب افشاگری های متقابل طرفین این پرونده ها برای اعتبار کلی جمهوری اسلامی است.

  پرونده سعید مرتضوی، که پیشتر مورد اشاره قرار گرفت، تنها یکی از پرونده های قابل ذکر در همین ارتباط است.

  در همین ارتباط، حدود ۱۰ روز پیش، عباس نبوی رئیس موسسه تمدن و توسعه اسلامی و از روحانیون نزدیک به محمدتقی مصباح یزدی، با ادعای اینکه “دولت حدود ده پرونده قضایی سنگین دارد” گفت: “اگر توجه و حکم حکومتی رهبری و احمدی نژاد نبود، بخش هایی از دولت باید به محکمه می رفتند.”

  “با بالا گرفتن اختلاف نمایندگان و دولت بر سر ‘پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی’، در مهر ماه سال گذشته ۱۱ تن از نمایندگان مجلس اقدام به شکایت علیه دولت در کمیسیون اصل نود مجلس کردند، اما مدتی بعد گفتند که در اطاعت از اظهارات رهبر ایران در مورد ‘کش‌ندادن’ پرونده، شکایت خود را پی گیری نمی کنند”

  یک روز بعد از این اظهارات، مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت که رسیدگی به پرونده فساد مالی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور “برای رعایت مصالحی” متوقف شده است. این اظهارات آقای پورمحمدی، در توضیح راجع به سرنوشت پرونده ای اختلاس در شرکت بیمه ایران بیان می شد که بسیاری از رسانه ها و مسئولان محافظه کار، آقای رحیمی را متهم اصلی آن دانسته و شخص رئیس جمهور را به خاطر مقاومت در برابر احضار وی به دادگاه هدف انتقادات شدید قرار داده بودند.

  به عنوان مثالی دیگر از مصلحت سنجی های مشابه مقام های ارشد نظام، نحوه مواجهه دستگاه های حکومتی با پرونده موسوم به “اختلاس سه هزار میلیارد تومانی” قابل ذکر است.

  در پی انتشار اتهاماتی گسترده در مورد نقش مقام های ارشد دولتی در این پرونده و حمله متقابل رئیس دولت به متهم کنندگان دستگاه اجرایی، در مهر ماه سال گذشته ۱۱ تن از نمایندگان مجلس اقدام به شکایت علیه دولت در کمیسیون اصل نود مجلس کردند.اعلام این شکایت، با انتشار اظهارات معروفی از آیت الله خامنه ای همزمان شد که طی آن، به رسانه ها توصیه می کرد ماجرای اختلاس را “کش ندهند” و هشدار می داد: “عده‌ای می‌خواهند از این ماجرا برای زیر سوال بردن مسئولان استفاده کنند “.

  به دنبال این اظهارات بود که برخی نمایندگان امضا کننده شکایت از دولت، اعلام کردند که با توجه به “فرمایشات رهبر معظم انقلاب” تصمیم گرفته اند شکایت خود را پیگیری نکنند و در عمل هم، همین اتفاق افتاد.

  این، مشابه همان اتفاقی بود که بعد از تقدیم طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس ایران و مقابله شدید محمود احمدی نژاد با این اقدام نیز به وقوع پیوست.

  کشمکش دو قوه بر سر این طرح، سرانجام به آنجا رسید که محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در مهر ماه گذشته به همکاران خود خبر داد که “بزرگان نظام”، “کش دادن” ماجرای سوال از محمود احمدی نژاد را به صلاح نمی دانند.

  در عمل نیز، اتفاقی که افتاد آن بود که جلسه پاسخگویی احمدی نژاد به سوالات نمایندگان در اسفند ماه گذشته، از اساس بدون ورود او به محورهای مشخص سوالات نمایندگان خاتمه یافت و به مکان سخنرانی مطایبه آمیز و طنزآلود رئیس دولت تبدیل شد.

  اسفندیار رحیم مشایی یا آیت الله خامنه ای؟

  تمام شواهد موجود در مورد نقش آیت الله خامنه ای در تصمیمات خبرساز رئیس جمهور– و شواهد مشابهی که می توان در همین زمینه ارائه کرد – به معنی آن نیست که محمود احمدی نژاد، مطیع کامل رهبر ایران است.

  “مروری بر سرگذشت پرونده های خبرساز دوران مسئولیت آقای احمدی نژاد نشان می ‌دهد که بیشترین و جنجالی ترین اقدامات رئیس قوه مجریه، نه تحت تاثیر کسانی در حد آقای رحیم مشایی، بلکه با هماهنگی با رهبر جمهور اسلامی ایران انجام گرفته است”

  بسیاری از اقدامات جنجالی آقای احمدی نژاد – از دفاع از ایده “مکتب ایرانی” گرفته تا به کار گرفتن لحن اتهام آمیز در مقابل سایر نهادهای حکومتی – اقداماتی نیستند که لزوما با موافقت آقای خامنه ای صورت گرفته باشند.

  قابل انکار نیست که دیدگاه ها و جاه طلبی های شخصی محمود احمدی نژاد، نقش اصلی را در بسیاری از اقدامات او – مثلا پافشاری پر هزینه برکناری وزیر اطلاعات در سال ۱۳۹۰ – بازی کرده اند.

  در بسیاری از این اقدامات نیز، احتمالا می توان، همانطور که منتقدان محافظه کار دولت می گوید، رد پای مشاوران تأثیرگذاری چون اسفندیار رحیم مشایی را جستجو کرد. حتی شواهد قابل تاملی نیز وجود دارند که نوعی ارتباط “معنوی” میان رئیس جمهور و رئیس دفتر او را تایید می کنند.

  با وجود این، مروری بر سرگذشت پرونده های خبرساز دوران مسئولیت آقای احمدی نژاد نشان می دهد که بیشترین و جنجالی ترین اقدامات رئیس قوه مجریه، نه تحت تاثیر کسانی در حد آقای رحیم مشایی، بلکه با هماهنگی با رهبر جمهور اسلامی ایران انجام گرفته است.

  هرچند هماهنگی آنها، به دنبال ایجاد اخلال در رابطه رهبر و رئیس جمهور بر سر مدیریت وزارت اطلاعات به گونه ای محسوس کمتر شده، اما این اتفاق، تغییری در میزان مسئولیت آیت الله خامنه ای در طول دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد – و مشخصا در ۶ سال نخست آن- ایجاد نمی کند.

  این واقعیتی است که احتمالا، بسیاری از منقدان محافظه کار سیاست های آقای احمدی نژاد نیز نسبت به آن بی اطلاع نیستند. هر چند به دلایلی واضح، ترجیح می دهند که همچنان، مقصر اصلی این سیاست ها را افرادی “پشت پرده” چون اسفندیار رحیم مشایی بدانند.

   
 14. بسمه تعالی
  با دورود به رهبر ایران حضرت ایتالله خامنه ای رهبر معظم این اتفاقاتی که در طی این یک سال با صحبت های غیر مسئولانه که اقایانی بدون مشورت جناب عالی در جامعه و رسانه ها مطرح کردن باعث دلسردی مردم و اتحاد جامعه جهانی بر علیه این کشور این ملت شده اگر در حق این مردم پدری کرده و سخنان یک سال گذشته ای که رئیس بانک مرکزی در رسانه ها مطرح کردن و هزاران دروغ تحویل مردم دادندو این مطالب را هم دنیا تعقیب می کنند و سخنان چندین ماه اش را که از تلویزیون پخش شده را پیش هم بگذاری هزاران دروغ و وعده های بی پایه دادند واقعا به کشور و نظام و شعور مردم توهین کردند و یا اینکه با سخنان غیر مسئولانه اقای فیزوز ابادی که اگر چنان بشود چنین و چنان می کنیم و باعث شده تمام نیرو های دنیا بر علیه ما متحد شوند و تا در خانه ما لشکر کشی کنند و اقایی فیر.ز ابادی دیگر هیچ پیدایش هم نشود و یا سر دار جعفری که اگربانک مرکزی و نفت ما تحریم شود ما هم جواب قاطعانه خواهیم داد ولی وقتی این موارد عملی می شود مشت ما در میان تمام ملل باز می شود الان لشکر کشی 30 کشور به خلیج فارس به خاطر حرفای غیر مسئولانه ای که زدند ما تنگه هرمز را می بندیم باعث شده تا در خانه ما بیایند و هیچ مسئولیتی هم در قبال حرفهایشان ندارند و اما در مورد صنعت همه اطرافیان یا تخصصی ندارند و یا به شمادروغ می گویندکه فلان چیز را ساختیم و یا فلان چیزی درست کردیم من خود یک صنعت گر هستم وهیچ کشوری بدون توان ساخت مته برای سوراخ کاری و تیغچه برای تراش قطعات نمی تواند ادعای صنعتی بودن کند چون بدون توان ساخت اولین وسایل پایه ای صنعت نمی شود ادعایی داشت همه از این که به جناب عالی می گویند همه چیز خوب است و درست است دارند به کشور و به نظام خیانت می کنند حضرت ایت الله خامنه ای شاید من نتوانم مطالبم را برسانم به زبان خودم مطالب را مطرح می کنم الان اگر من غیر منطقی صحبت کنم و یا غیر مسئولانه صحبت کنم ممکن است برای خانواده من مشکلی پیش بیاید یعنی اگر من دستگیر شوم در مقابل خانواده خود مسئولم که که حرفهای بی پایه و اساس من باعث گرفتاری خانواده من شده و انها گرسنه و بی پناه ماندن حضرت ایت الله خامنه ای اجازه ندهید هر کس هر صحبتی را بکند که برای مردم مشکل ساز شوند امام ره فرموده بودند که سپاه حق دخالت در امور سیاسی را ندارد ولی سردار جعفری تایین تکلیف می کند که اگر چنین و چنان باشد ما اجازه شرکت اصلاح طلبان در انتخابات را می دهیم این یعنی هرج و مرج سیاسی مگر این بخش مسئولین خود را ندارد که اجازه بدهد یا ندهد اصلا این اصلاح طلبان تا کنون چه کاری مثبت برای این کشور کردند که دوباره اجازه شرکت داشته باشند غیر از خیانتی که تا کنون به این مردم و این کشور کردند مثل اقای موسوی و یا کروبی و یا اقای خاتمی من به عنوان مردم و از میان مردم این مسائل را مطرح می کنم

   
 15. چرا گیر کرده اینجا

   
 16. با دورود و خسته نباشید جناب نوری زاده مطالب دیشب بنده چند لحظه ای تایید شد و روی سایت امد ولی بعدا بر داشتید می خواستم ببینم مطلب مشکلی داشت یا ممکن بود مردم از مطلب بنده کج فهمی داشته باشند جناب نوری زاد تا زمانی که اجازه داده نشود اگر مطالب کذب و یا تحریفی را مردم خود رسد نکنند و به جای انها کسان دیگری رسد بزنند این روزگار ما خواهد بود مردم ایران براحتی باور می کنند که همیشه صغیربودند و هستند و خواهند بود پس لطف کنید مطالب بنده را روی سایت قرار دهید تا مردم قضاوت کنند با سپاس از تمام زحمات و فدا کاریهایتان در رابطه با رهایی مردم در بند کذابین که در یک روز هزاران دروغ تحویل مردم بدبخت صغیر می دهند\

  ……………………..

  سلام محسن گرامی

  من حدود یک ماه است که به سایت سرنزده ام وتنها امروز بعد این مدت دارم کامنت ها را می بینم وتایید می کنم.
  با احترام: نوری زاد
  .

   
 17. یک مطلبی رو از خیلی از اقایان سئوال کردم فرمودند که بی اطلاع هستند کسانی که در این رابطه معلوماتی دارند پیام بگذارند و سئوال بنده این بود که این اشفتگی سیاسی جهانی ایران از 11 موشک اتمی قاره پیمایی که ایران در زمان ریاست جمهوری اقای رفسنجانی خریداری کردند سر چشمه می گیرد و بر اساس کار شناسی های جهانی ایران نه منابع کافی برای تولید بمب اتم دارد نه تکنولوژی ساخت ان هر چند که چند کشوری هم با ایران همکاری می کنند دیگر مستند ات این سند انقلاب نارنجی اکراین بود که چون رئیس جمهور قبلی با تتمیع شدن از طرف ایرانهیچ اطلا عاتی در مورد این موشکها نمیداد تا اینکه یوشچنکو را اگر درست نوشته باشم بر سر کار اوردند و ان زمان بعد یک هفته با دستی پر به کاخ سفید رفت بعد بدست اوردن اسناد اکراین از راس خبر ها پاک شد و خیلی اسناد و مدارکی هست که وقت شما را نمی گیرم سئوالم اینجاست که چرا رسانه های جمعی دنیا هیچ صحبتی از این که تمام این چالش های جهانی بر سر این مسئله است هیچحرفی نمی گویند فقط یک فرضیه برای من باقی می ماند ان اینکه اروپا و امریکا نمی خواهند مردم خود را با این خبر به وحشت بیندازند و اگر خواستید مدارک و مستند اتی برایتان می نویسم که این مطلب اصل محور درگیری جهانی با ایران است و تا زمانی که در وان ترکیه پدافند باز دارنده نسب نشده بود امریکا و اروپا جرعت به تحریم نفت و یا بان مرکزی نمی کردند وقتی که این پدافند در وان ترکیه مستقر شد ان زمان بود که دست بال این کشور ها برای فشار های بیشتر و عملی تر باز شد و تا ان زمان هم این ها کور کوری زیادی می خواندند که بعد ان دیگر فقط به سر و صدا کردن اکتفا کردند

   
 18. دکتر خزعلی از نظر فکری عقبی یا نون اینجوری در میاد خدا بیامرز رضا فاضلی در اولین روزی که خاتمی به ریاست جمهوری رسید اشان را فریبا خاتمی معرفی کرد و در تاریخ این 33 ساله هیچ کس به اندازه این سید خدان //// زیر کاه به این مردم و این کشور خیانت نکرده و در زمان هیچ رئیس جمهوری این همه روزنامه نگار زندانی نشده در ریاست جمهوری هیچ کسی این همه ترور های کور نشده و اخر اینکه هیچ کسی به اندازه این به این اب و خاک با گردن گداشتن به حکم هایی حکومتی خیانت و جنایت نکرده من متعجب هستم من کم سواد چرا این مسائل را به روشنی می بینم ولی شما یا نمی فهمید و یا خودتان را زدید به نفهمی

   
 19. جناب خز علی من خود یکی از کسانی بودم که در اوردن امام به ایران نقش فعالی داشتم اگر برائت اقای حاج محمد سلیمی رئیس دادگاه روحانیت از بنده نباشد ایشان بخوبی مرا می شناسد ولی جنگ من در زمستا سال 60 در جبهه نیز بودم و بر مبنایی تعهد خود بر پاسداری از کیان کشور بسیجی به جبهه اعزام شدم و دین خود را ادا کردم ولی از وقتی که خرمشهر ازاد شد دیگر کسانی که به جبهه رفتند و به عمر جنگ دامن زدند به این کشور با مدیریت سهیونیست جهانی و امریکا و اروپا می خواستند تا زمانی که انها می خواهند کشور ما در جنگ باشد به این ملک و ملت و کشوراب و خاک خیانتی نا بخشودنی کردند من یک کم سوادم وقتی دیدم که کشورم از طرف کشوری مورد تهاجم قرار گرفته وظیفه ام بود که جانم را در راه میهنم فدا کنم ولی وقتی دیدم کسانی کمر به نابودی صنعت اقتصاد و انچه ان خدا بیامرز برای این کشور خریده بود و سر در میان کشور ها در اورده بود اتش بزنند و کشور را صد سال به عقب بر گردانند و بر اربابان خود اسرائیل و امریکا و اروپا تعهد داند که ایران را ویران وجوانان کشور را یا به کشتن دهند یا متواری کنند از ان وقت به بعد هر انسانی که عقل داشت و یا قصد خیانت به این اب و خاک را نداشت باید جنگ را ترک می کرد چون دیگرحدف جنگ نبود پس کسانیرا که پس از ازادی خرمشهر به این جنگ با هر روشی دامن زدند خائنین به این کشور و ملک و ملتند وبودند و خواهند بود تا ازدی خرمشهرهمه کشانی که شهید شدند و یا اسیر شدند و یا مجروح ما تا ابد به انها مدیونیم ولی بعد از ان تاریخ نه همه یا کورکورانه رفتند یا عامدانه و عالمانه

   
 20. بسیجی سابقا مخلص.

  با سلام و خسته نباشید:نویسنده قابلی نیستم.ولی با دیدن سعی و تلاشه شما در شناساندن عوامل واطرافیانه رهبری به ایشان یا حد اقل به مردم چند سئوال در ذهنم پدید امده که با شما در میان میگذرام.نیمدانم چقدر در بیان افکارم موفق خواهم بود.با خواندن اولین نامه های شما و دیدن این چند قطعه مستند فیلم و اعتراضات شما به عملکرده رهبری اینروزها از خودم میپرسم که واقعا قصد شما چیست.ایا اینها سبکی از اعتراض با تحمله فشاره بیش از حد است که البته ممکن است باشد اما که چه بشود.که رهبری برگردد از مردم به خاطره جنایات سازمانی و سیستماتیک عذر خواهی بکند و ملت هم به اصطلاح بگویند حالا که شده ما شمایان را خواهیم بخشید بعد از این اما قدم در مصالح مردم و مملکت بردارید.خب اگر اینطور است باید بدانید که در همان روز هستند کسانی که او رابه زیر خواهند کشید اقای نوری زاده عزیز.کاری که با دیگران در اول راه کردند.اصل نظام مهم است را فراموش نکنید این شعار فقط مختص به ایشان(رهبر) نیست تمامه قدرت در دست ایشان که نیست تمام نظام را که ایشان به مدد نیروی غیب اداره نمیکنند مجموعه ای هست که در زمان مقتضی کمک میکند و همانطور هم انتظاره کمک و بقائ خود را از ایشان دارد.اگر ازین منظر نگاه کنیم که تلاش و نصایح شما واقعا بیهوده است جنابه نوریزاد.اگر از منظر دیگر به قضیه نگاه کنیم که باز هم باید بگویم این جنایات و حکایات که فقط ماله امروز نیست.از روز پس از انقلاب کینه توزی ها شروع شده است وکشتارها واعدامها همگی با سند و مدرک در اذهانه عمومی مرور میشود.ان همه تصفیه حساب ها ان هزاران اعدامهای سیاسیون با پوزش از پیشگاه این مردمه ستمدیده و ظلم زده هر چقدر هم که خالصانه و مردانه باشد ایا پاک خواهد شد بنده که چنین عقیده ای ندارم و نمیدانم این باور از کجا و با چه استدلالی در ذهنه شما بوجود امده است.اینجانب به عقیده شما کاری ندارم اما این انقلاب را بنده و دیگران امروز حاصله اندیشه نابه خمینی کبیر نمیبینم.این دگرگونی حاصله تلاش و کوششه چه درست و چه غلط چندین چند حزبه مختلف در طوله سالیانه دراز بوده که باهوش و ذکاوت چند نفر که امروز در میانه ما نیستند و یا حداقل دستی در قدرت ندارند به اسم انقلابه اسلامی مصادره به مطلوب شده جناب نوری زاده عزیزو چنین انقلابی انجام خوشی نخواهد داشت.هر چند که در تاریخ انقلابات نمونه بسیار هست ولی کو گوشه شنوا.در تلاش نیستم که شما را از سعی و کوششی که فکر میکنید درست است باز دارم به خودتان مربوط است دوسته عزیز اما این انقلاب از مردمی گرسنه نیمی بی سواد از دسته توده عامه با دادن چند کشته به سرقت رفت و با سیاست زور و باج و عوامله بیرونی تا به اینجا دوام اورده که امروز میبینید و میبینیم.ولی بعد از این برهه چه باید کرد دنیا با پیش کشیدن بحث هایی چون انرژی هسته ای و حقوق بشر میخواهد به ما ایرانیان بگوید که از دسته ما و حکومت ما خسته است فرصتها تمام شد انزمان که ما به برادران لبنانی و سوری تکیه داده بودیم .جنابه نوریزاد این راه بی برگشتی است که همه با هم طی خواهیم کرد.دیگر از باج گرفتن خسته شده اند دیگر نفت مارا هم به مفت نمیخواهند دیگر از دست بلند پروازی هایمان خسته شده اند..با توبه بنده به عنوان رهبر و پذریش از جانبه شما به عنوان مردم شریف ایران چیزی حل نمیشود اگر شده بود رهبر برای بقای خودش و اطرافیانش هم که شده این کار را خیلی پیش از اینها به نحوی انجام میداد.سکان داران این کشتی شکسته بقا خود را امروز در دو چیز میبینند یکی در ایجاد اشوب در منطقه و دیگری در ساخته بمب اتم به هر قیمتی.

   
 21. من هیچ طرفداری نمیکنم ولی اگه بچه ها و همسر شمارو هم تهدید میکردن از دست این از خدا بی خبرا فرار میکردید.اگه مردو مردانه فقط با خود ادم کارداشته باشن مطمئن باشید نه آقای نوری زاد بلکه خیلی های دیگه میموندن و حاضر بودن جونشونو بدن.

   
 22. بهترین و موثرترین راه مبارزه مدنی با جبهه استبداد در ایران:
  خواندن سرود “ای ایران مرز پر گهر…” به عنوان یک نماد همدلی طرفداران دموکراسی و جامعه مدنی،در میادین ورزشی و فرهنگی که سرود رسمی حاکمیت پخش می شود. بی شک در صورت استقبال عمومی و همه گیر شدن آن در تمام میادین ورزشی و فرهنگی ایران و جهان بازتاب بین المللی آن بسیار وسیع خواهد بود و باعث همدلی تحول خواهان و طرفداران جامعه مدنی و هراس خودکامگان خواهد شد.
  لطفا در صورت موافقت با این روش مبارزه، از هر راه ممکن(ایمیل، اس ام اس، سایتهای اجتماعی و ….) اطلاع رسانی نمایید.

   
 23. بانوي ايراني

  با سلام
  سانسور چي شديدآقاي نوري زاد !
  درود بر خامنه اي سلام بر بشار اسد !!
  اينجوري خوبه !! اين بايد بره تو ليست جفنگ !!

   
 24. بنام خدا
  بعد از مدتها گفتم سری بزنم ببینم در چه حالی؟
  بهترین کار بعد از هر اشتباه توبه کردن و برگشتن از آن اشتباه است نه اصرار بر آن اشتباه
  اخوی الان که تو سراشیبی داری تخته گاز می ری و منتظری ببینی کی سرت به سنگ می خوره
  خیلی نمی شود به تو توصیه کرد چون امیرالمومنین در مورد طلحه و زبیر کاری از دستش بر نیامد و منتظر ماند
  تا برسند به آخر خط
  ما دوستان سابق خاک کف پای امیر نیستیم ولی الان چاره ای نداریم الا اینکه وقتی که صدای مهیب خوردن سرت به سنگ بلند شد گوشمان را بگیریم چون هر چه گفتیم اثر نکرد یادآوری دوست و استاد سابق سید مرتضی آوینی کردیم اثر نکرد وصیت نامه او را مرور کردیم اثر نکرد
  اخوی سابق بدان و آگاه باش که در بین این همه به به و چه چه دیگران برای تو شاید صدای کمرنگ این هم رزم سابقت را نشنوی یا برایت اهمیت نداشته باشد
  اما همینقدر بدان که پیله ای دور خودت تنیده ای و خودت را محور عالم می دانی که از رهبر تا همه افراد جامعه اگر بر مدار تو و عقاید تو نچرخند شعبان بی مخ هستند
  از کلام امیر مومنان است که احمق کسی است که خطای دیگران را ببیند و همان خطا را در خود نبیند
  خدایا هیچگاه دوست نداشتم محمد نوری زاد را در این روزگار ببینم
  خدایا می ترسم از این عاقبت
  خدایا خودت رحم کن
  البته تو چیزهایی می دانی که ما نمی دانیم
  انک تعلم ما فی نفسی ولا اعلم ما فی نفسک

  …………………………………..

  سلام دوست سابق من
  کاش اسم مبارکتان را ازمن دریغ نمی فرمودید.
  مشکل استفاده از وقایع تاریخی عصر امامان دراین است که شما همین که طرف مقابل خود را به صف طلحه وزبیر می رانید هماندم خود را در صف علی علیه السلام جا می زنید. واین آغاز برداشت غلط ازتاریخ است. ازکجا معلوم که من اینطرفی و شما آنطرفی باشم وباشید؟ بهترین راه بیرون زدن از مغالطه نقد نوشته ها و گفته هاست. ایکاش یکی ازنوشته های مرا وا می شکافتید و مرا مرهون ادب و فهم و راهنمایی خود می فرمودید. چشم به راه یک چنین نقدی هستم. اگر با اسم مستعارهم باشد قبول است. دست شما را می بوسم.

  با احترام: محمد نوری زاد

  .

   
 25. دیدگاه

  درود برشما.افشین هستم33ساله ازاهواز.نوریزادگرامی به داد ما برس ایا قراراست مصیبت تجزیه وتقسیم میهن مان رابرسرمان بیاورند.صدای مزدوران خواهان تجزیه ازهرسو به گوش میرسدحتی سناتوروسخنگوی کاخ سفید ازهمه پرسی اذربایجان ایران بابت جدائی سخن میگوید.نوریزاد عزیز بگو چه کنیم شما را به تمام مقدسات سوگند میدهم بگو چگونه میتوان ازمام میهن دربرابر دشمنان ایران محافظت کرد.حاضریم گرسنگی بکشیم حاضریم جان خود فداکنیم اما چشم زخم به میهن گرامی ماوارد نشود.اقای نوریزاد صدای ماباش لطفا به سران مملکت بگو ما کنار انان با مال وجان می ایستیم تنها میهن من وشما وتمامیت ارضی ایران حفظ شود.ازادی وتمام واژه هائی نظیر ان بدون ایران یکپارچه ارزشی ندارد وپشیزی نمی ارزد.چو ایران نباشد تن من مباد پاینده ایران

   
 26. دیدگاه
  موضوع: درد دل یک مرد

  متن پیام:
  فاحشه را خدا فاحشه نیافرید . انانکه در شهر نان قسمت میکنند اورا لنگ نان گذاشتند تا هر زمان لنگ هماغوشی شدند اورا به نانی بخرند.

  جناب اقای نوری زاده سلام:
  نمی شناسمت اما دوست دارمت نه زیاد.
  متولد روز اغاز جنگم و از انقلاب شما خاطرای ندارم راستی پول و پارتی هم ندارم.
  نمیدانم ازپس کدام حادثه دردمند شدی دردی که حالا تورا متحول کرده و خوب حرف میزنی مثل همه واعظان وخطیبان بی عمل اما توانا

  حرفها و دردهایم بسیار و حوصله ام کوتاه دل نوشته هایم بسیار وبیانم ناقص

  پیشنهادی دارم:
  بیا واین بار به خدا بنویس . بنویس خدایا نگران کودکان یتیم نباش . نگران تن فروشان خیابانی نباش نگران این همه ظلم نباش حتی نگران دینت هم نباش مگر ما مرده ایم خودمان درستش میکنیم پس ما انقلاب کردیم که چه ! برای ریشه کن کردن همین مشکلات . حتی ما میتوانیم مشکلات جهانی را هم حل کنیم بنویس معیار عدل جهانی حکومت ماست تو خودت را با ما تطبیق بده

  بنویس : بنویس اینجا روزگار قریبی است بنویس دیگر مردها مرده و مردانگی ها خاک شده اند و سالروزش را با احترام فراوان وبه مدت سه شب در ماه رمضان سیاه میپوشیم
  بنویس اگر علی رفت علی هست پس نگران نباش او همان علی است
  بنویس تو که حالت خوب باشد ما هم خوبیم.
  بنویس دلم برایت تنگ شده میخواهم ببینمت در را باز کن

   
 27. نوری زاد منتظر فیلمها و مطالب جدیدتان هستیم یک هفته است سایت بروز نشده

   
 28. آقای نوریزاد قالب و طرح قبلی وبسایت شما خیلی بهتر و جالبتر و مطالب آن قابل دسترسی تر بود

  ……………………..

  دوست عزیز قالب فعلی دردست اصلاح است. مشکلات آن را کم کم برطرف می کنیم

  پشتیبانی سایت نوری زاد

  .

   
 29. چناب آقای نوریزاد سلام
  ضمن عرض ادب و احترام وتشکر بخاطر حرفها و فیلمها و کلیه اعمالی که در جهت روشنگری و آگاهی مردم انجام داده ومیدهید خواهشمندم در صورتیکه صلاح بدانید در فیلمها یتان مخصوصا همین فیلم شعبون بی مخها، هنگامیکه برخوردهای این دسته جات را نشان میدهید برای روشن شدن اذهان مردم و آن گروهی که با دلیل این برخورد اراذل واوباش مذهبی با شخص و یا جریان خاص آشنا نیستند ، یک پیش ضمینه از دلیل برخورد آنها را نشان بدهید مثلا” در مورد آیت الله صانعی و یا آیت الله العظمی منتظری و همین مورد اخیر یعنی سردار علائی باید برای مردم وتاریخ روشن شود که مثلا” تنها به دلیل یک انتقاد از سپاه ویا مناظره هاو یا تائید و حق دادن به مردم با آنها این گونه برخورد شد
  چون بسیاری از مردم نمیدانند و یا اکثرا تحت تاثیر تبلیغات رسانه میلی و حکومت قراردارند. باتشکر.

   
 30. دوسئوال ازمحسن رضایی و پاسداران

  Turn off for: Persian

  با سلام و صلوات بر محمد و ال محمد
  با دورود به رهبر کبیر انقلاب جناب محسن رضایی دوسئوال ازخدمتتان داشتم اولین سئوالم را به این گونه شروع می کنم که در تمام نقاط دنیا و در تمام مقطع تاریخی کسانیکه در تاریخ نقشی داشتند بعد از گذشت دورهای که خداوند در اختیارشان می گذارد که خدمت گذار هم نوعان خود باشد و بلا استثنا بعد از سپری شدن دوره ای که خدا زمانی و مکانی که در اختیارشان گذاشته بود را به نسل بعدی واگذار می کند که در زمانی بی طرف و ازاد در موردش قضاوت شود و تا این زمان یک بار هم این ردخور نداشته مثل گاندی که به نیکی یاد می شود مثل اتا ترک مثل نلسون ماندلا و غیره و غیره و از طرف دیگر اشخاصی هم بودند که خداوند با بهانه های کوچک به دست عدالت سپرد مثل هیتلر موسیلینی و یا همین تاریخ زمان ما کسانی که با مغز بسته فکر می کردند به ملت خود خدمت می کنند مثل کسانی که در بوسنی وهرزگوین مرتکب هزاران جنایت شدند جناب رضایی شما در ان مقطع تاریخی فکر می کنید با سیاه بازی که امریکا در اورد و به وسیله یک دیکتاتور و مالی خولیایی به نام صدام 8 سال جنگ فرسایشی برای ما و مردم خود شروع کرد و هر دو بازیچه دست این جنایت کار شدید و هزاران کشته و معلول و زخمی بجایی گذاشتید من یک روستایی هستم و شاید نتوانم حق مطلب را بخوبی ادا کنم ولی با همان مثل روستایی مان یک مثلی می زنم در روستایی ما هم قبل و هم بعد انقلاب یک چند قمار باز قهار یک چند نفررا با یک جزئی پولی بین مردم عروسی می فرستاد که یک سرگرمی و الکی قمار کنیم شروع می کردند ویک عده از همه جا بی خبر کم کم این قمار الکی به این جمع می امدند وقتی کامل محفل گرم می شد از رقم جزئی شروع و اخر کار به فروختن زن و خواهر و تمام زندگی انهایی که نا اگاهانه امده بودند تمام می شد و انهایی هم که وسیله دست بودن یک رقمی به نام تلکه می گرفتند من هم در این جنگ شرکت کردم 4 ماه اول جنگ ولی وقتی فهمیدم این یک بازیی که امریکا راه انداخته تا تمام ذخایر نظامی وصنعت مادر ما را به نابودی بکشاند دیگر بازیچه دستشش نشدم چون یک کلمه ان زمان شنیدم این بود که در این قرن کشورکشایی مثل زمان شمشیر نیست این نقشه جغرافیایی که توسط ابر قدرتها رقم خورده به هیچ عنوان تغییر پذیر نیست معنی این این است که نه عراق بعد 100 سال جنگ می توانست یک وجب خاک ایران را تصاحب کند نه ایران. به قول همان ضربالمثل دعوا سر لحاف ملا نصردین بود این اولین سئوالم سئوال دومم این است که شما الان باز در این مقطع تاریخی در کجای سیاست این کشورهستید اگر می توانید تاثیر گذار برای رفاه این مردم گرفتار و بد بخت باشید من نشانه ای از این عمل کرد از شما نمی بینم و یا نه شما توان تاثیر گذاری برای این مردم و کشور را ندارید پس چرا یک پست مهم و تاثیر پذیری را اشغال کردید از داشتن مقام و حاج اقا حاج اقا گفتن ارضا می شوید این چیزی است که شما را ارضا می کند ولی مردم در اینده ای نزدیک که از دست این دومین بازی امریکا که بهانه غنی سازی اورانیوم هست و بر این مردم تحمیل کرده و انچنان فشاری می اورد که شیر خورده از مادرشان را پس می دهند که اگر روزی برسد که بتوانیم از این گذر ساختگی مثل جنگ عبور کنیم شاید با چراغ راه کردن عقل و تدبیر و وطن پرستی بتوانیم تمام انچه را که این جنایت کار با برگ هایی ما بازی کرده تلافی کنیم و به قول امام ره که می فرمود هر چه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید که تمام گرفتاری شما از این جنایت کاران است. در اینده خیلی نزدیک این جمله اگر تفسیر واقعی شود ان موقع است که خیلی چیزا ها برای مردم روشن می شوداخر کلام جناب رضایی منی که یک روستایی بودم به تمام کائنات قسم می دانستم که این جنگی بی نتیجه خواهد بود ولی از ان رو که شما نفع می بردید از هزار طرف نگوییم از یک طرف که جوانی در ان سن فرمانده سپاه ایران بود این خود یک محملی بود که روزانه هزاران دروغ ودون به ان مرد تاریخ ساز بگویید که ما عراق را گرفتیم ما صدام را پایش را بریدیم ما چنان کردیم و چنین و ان بنده خدا بر حسب اعتماد به کسانی که روزانه 5 وعده نماز می گذارند به دور بری ها اعتماد می کرد که می گویند شاهنامه اخرش خوش است که برای شما شاید عالمانه میدانستید خوش نیست و خوش نشد باز حداقل فرصتی است که بیایید از پیشگاه مردم طلب عفو وبخشش نمایید و انچه ها را که پشت پرده بوده برای این مردم با گذشت در حد یک تخم مرغ پیر زن روشن کنید و شما به گذشت این مردم بهتر و روشنتر از من اگاهید در اخر مطلبی می نویسم که اگردر خانه کس است یک حرف بس است از اول انقلاب اسلامی شکوهمند در ایران یک گروه دوست نادان و یگروه اکثریت دانایی خود فروخته باعث شد که هیچ احدی نتواند نظر دهد و همین باعث این همه مشکلات در کشور شده باز یک مثل روستایی بزنم من اگر مباشری داشته باشم که در صورتی که حشرات گندم را می خورد برای خوش نودی من بگوید که تمام مزارع از بین رفته ولی بحمدالله مزرعه ما پاک و سالم است و محصول ها همه در حال از بین رفتن به علل های مختلف ولی این مباشر نادان ویا اجیر خائن در باغ سبز به من نشان دهد اما پائیز است که تمام کاشته ها داشته می شود و ان که در دیگ است به بشقاب خواهد امد ما مردم همیشه در تمام دوران تاریخ گرفتار دست این مجیز گویان بودیم و تکرار شده واز ترس اینکه خودشان به مشکل بر نخورند نامه دلسوزان هر چند که غلط هم باشد و شاید برای برنامه ریزان زره ای مفید باشد به سطل زباله انداختند و تاریخ را دوباره ده باره و صد باره تکرار می کنیم و یا به نفع مان نیست و یا دست هایی پشت پرده نمی گذارد از گذشته هم درسی نمی گیریم

  با سلام و صلوات بر محمد و ال محمد
  یک نظر خواهی از برادران سپاهی که 8 سال در جبهه ها جنگیدند و اکنون هم یکی از کارتل هایی بزرگ اقتصادی شده اند اول از جنگ شروع کنم اگر امریکای جنایت کار به نفت ما دسترسی پیدا کند و لوله های نفتی ما را به کشور خود هدایت کند و یک ملتی مرا انتخاب کنند که تصمیمی بگیر و کاری کن من هم لوله های نفت را به اتش بکشم که امریکا ان را نبرد و از به اتش کشیدن این لوله ها دودی که کشور را احاطه کند عده ای را خفه کند و عده ای را مسلول ایا کار درستی کرده ام اگر من بخواهم کاری اصولی انجام دهم باید با کارشناسانی که در این رشته تخصص دارند مشورت و بهترین گزینه را که کمترین هزینه و صدمه را به مردم حال داشته باشد و به ایندگان هم صدمه ای نزنم انتخاب کنم دومین مطلب این بود که حضرت ایت الله خامنه ای دستور دادند که شما ها که درپادگان ها بعد اتمام جنگ وقت را به بطالت می گذراندید در سازندگی کشور نقشی داشته و مفید واقع شوید و در همین زمان خصوصی سازی شرکت های دولتی مدرح شد که شما از هر دو این به تمام معنا به نفع شخصی خود سو استفاده کردید هم حقوق گرفتید هم از پول بانک های دولتی شرکت خریداری کردید وبه کارتل های بزرگ اقتصادی تبدیل شدید به نظر تان به این جامعه خدمت کردید و انچه که مد نظر رهبری بود لبیک گفتید و یا از این پیام ها سو استفاده کردید من یک هم کلاسی داشتم که از نظر سواد تخصص و توان یک هزارم بنده بود الان ایشان چندین خانه در دبی و چندین ویلا در شمال و و بچه هایش در امریکای جنایت کار تحصیل می کنند انوقت در کشور خود این مردم فرصت تحصیل را از یک عده جوان هایی توان مند می گیرید و چنان رهبریرا بلوکه و ایزوله کردید و چنان بنده خدا را فریب می دهید که در یکی از فرمایشاتشان می فرمایند ما نسبت به گذشته صد بار قوی تر شده ایم بنده خدا بیخبر از اینکه ما حد اقل در 10 سال پیش به خود کفایی گندم رسیده بودم و باان روند ما در نزدیک ترین زمان صادر کننده هم بودیم که هم بخش گندم هم قند و هم دامداری را چنان نابود کردید که باز سالها نیاز تلاش بی وقفه متخصصان را می طلبد استراژدی ترین بخش یک کشور تامین نیاز هایی زیر بنای و اولیه کشور همانا گندم قند و لبنیات ان کشور است که باعث می شود در برابر هیچ کشور ستمگری سر تعظیم فرود نیاوریم وبرای تامین مایحتاج اولیه دست به دامن کشور عراق مالدیو و غیره نباشیم اگر ما نیاز های اولیه کشور را می توانستم با داشتن پناسیل های بسیار زیاد و خدا دادی تامین کنیم نیاز نبود نفتکشهای خود را با پرچم های کشور های عقب مانده و بی نام و نشان روانه بازار کنیم و بعد برای فروشش هم تخفیف های انچنانی بدهیم اگر از فرمان های داهیانه رهبری برای سود جویی و پرکردن جیبهایمان به نفع خودمان سو استفاده نمی کردیم این روزگار مان نبود که الان دست به دامن کشور های عقب مانده باشیم و اگر کسی هم مطالبی از روی دلسوزی می نویسد حالش معلوم است ان هم به خاطر اینکه مبادا این نوشته ها زمانی به دست رهبری برسداز اول انقلاب اسلامی شکوهمند در ایران یک گروه دوست نادان و یگروه اکثریت دانایی خود فروخته سود جوباعث شد که هیچ احدی نتواند نظر دهد و همین باعث این همه مشکلات در کشور شده باز یک مثل روستایی بزنم من اگر مباشری داشته باشم که در صورتی که حشرات گندم را می خورد برای خوش نودی من بگوید که تمام مزارع از بین رفته ولی بحمدالله مزرعه ما پاک و سالم است و محصول ها همه در حال از بین رفتن به علل های مختلف ولی این مباشر نادان ویا اجیر خائن در باغ سبز به من نشان دهد اما پائیزدر راه است که تمام کاشته ها داشته می شود و ان که در دیگ است به بشقاب خواهد امد ما مردم همیشه در تمام دوران تاریخ گرفتار دست این مجیز گویان بودیم و تکرار شده واز ترس اینکه خودشان به مشکل بر نخورند نامه دلسوزان هر چند که غلط هم باشد و شاید برای برنامه ریزان زره ای مفید باشد به سطل زباله انداختند و تاریخ را دوباره ده باره و صد باره تکرار می کنیم و یا به نفع مان نیست و یا دست هایی پشت پرده نمی گذارد از گذشته هم درسی نمی گیریم

   
 31. سلام نوریزاد نور امید ما
  فیلمهای حمله به کوی دانشگاه هم ممکنه بدردتون بخوره،کیفیتش هم خوبه، لینکش رو اینجا میذارم
  http://www.youtube.com/watch?v=2-3fRrN_6HM&feature=related

  در سایت یوتیوب باز هم از اینها هستش، اگه نتونستید بگیرید بگید تا براتون ایمیل کنم.

   
  • سلام وقت بخیر.وقتی فیلم کوی دانشگاه رو که یکی ازدوستان گذاشته دیدم کاملاحس رعب ووحشتی که میدونم اون حسی خیلی وحشتناک هست بهم منتقل شد وعمیقابه فکررفتم.ای کاش تمام اقشارایران دست به دست هم میدادیم تاصدای اعتراضمان روبه گوش مسوولان برسانیم وفقط ازقشردانشجویاروشنفکرجامعه انتظارنداشته باشیم ولی می دونم باایکاش ها مشکلات ماحل نمیشه بایدعمل کرد.به نظرمن ماحتی ازمردم سوریه هم کمتریم که همه پشت هم رودارن ولی ماایرانیها وقتی شاهدهمچین صحنه هایی هستیم ازکنارش میگذریم ومیگیم ای بابابه من چه بارهااین جمله روباگوشهای خودم شنیدم.ماکه سوختیم امیدوارم برای نسلهای آینده اینچنین نباشه.

    
 32. روز آنلاین – دادستان کل کشور درست نبود.برادر بسیجی سعید تاجیک که به گفته اژه ای به علت فحاشی به فائزه هاشمی دستگیر شده، از پشت میز کارش[ریاست بسیج مستعضفین پالایشگاه تهران] به روز می گوید: تکذیب می کنم. یک عده دارن شیطنت می کنن.

  او ادامه می دهد: من خدمت آقای دادستان هم عرض کردم الان ۲۰ ماهه اغتشاشه. شما دارین می بینین که این دختر هرزه کثیف شترسوارساندویچ خورـ یعنی با همین لحن گفتم ها..ـ هر موقع شما گرفتینش میگه من دارم ساندویچ می خورم. این چه ساندویچیه که ۲۰ ماهه داره گاز می زنه تموم نشده! اینها از تمام خط ها عبور کردن. به خدا و پیغمبر و امام و حضرت امام و حضرت آقا توهین کردن. شما هیچکدومتون رگ تون بیرون نزد. اکثر مسئولین نظام، بخصوص خیلی از حوزوی های ما خفه خون گرفته بودن.. مقام هاشمی بالاتره یا نعوذبالله مقام آقا امام زمان؟ مقام هاشمی بالاتره یا مقام حضرت آقا؟ این همه این کثافت ها از تمام خط قرمزها عبور کردن، به تمام مقدسات ما توهین کردن هیچکس رگ اش بیرون نزد، اون وقت من به کره هاشمی گفتم یابو به تریج قبای همه برخورده؟

  بحث ما با آقای سعید تاجیک به همین مورد مختصر نشد، مصاحبه را بخوانید؛ مصاحبه ای تلفنی که من در آن “خواهر” و “حاج خانوم”بودم، سعید تاجیک”حاج آقا” و شنود هم می شد. [و یک نکته: در این مصاحبه کلمات ناپسندی گفته شده که حذف آنها ممکن نبود. پیشاپیش از خوانندگان و کسانی که مورد توهین قرار گرفته اند پوزش می طلبم]

  از روز زنگ می زنم. می خواستم در مورد خبر دستگیری شما صحبت کنم. صحت داره این خبر؟

  نه! تکذیبش می کنم. دیروزهم بچه هابه من گفتن. برای من فرستادن خبرو. نه! تکذیب میشه. البته می دونم شیطنت کیه…

  شیطنت کی؟

  تلفنی نمی تونم بگم، دارن شیطنت می کنن سر یک موضوعی. دارن یک محکی می زنن. می دونم ام کار کیه. حالا انشالله بمونه جواب شونو خودمون بدیم.

  پس نگرفتن شمارو؟

  حاج خانوم!من الان سرکار هستم.

  بله ماهم تعجب کردیم. ولی خب دادستان کل کشور گفتن. همه سایت هام نوشتن…

  نه؛نه. البته قبل از عید دستگیر شده بودم. یک هشت نه روزی هم اوین بودیم. یک سه روزی هم اعتصاب غذا کردیم.

  ای بابا! اعتصاب غذام کردین؟!

  بله. بعد خلاصه دیدیم صدامون بیرون نمی رسه، آخه آقایونم به اصطلاح می خواستن جامعه ملتهب نشه. چون از دانشگاه های اقصی نقاط کشور با من تماس می گرفتن که اگر شمارو بگیرن ما می ریزیم جلو قوه قضاییه. آقایونم شنود می کردن دیگه… الان هم تلفن داره شنود میشه ولی بذار نفر سوم هم بشنوه که یک خرده حالش جا بیاد… خلاصه دیدن بچه ها دارن با ما تماس می گیرن، از بقیه جاهام، حالا یا مستقیم یا غیر مستقیم به ما مراجعه می کردن که اگر شما رو بگیرن ما میریم جلو قوه قضاییه. خلاصه دیگه هفت هشت روزی ما رو بردن اوین. چند روزی اوین بودیم و مابقی شم از ما پذیرایی کردن…

  از شمام پذیرایی کردن حاج آقا!

  نه! کتک متک نه! بردنمون ….[مفهوم نیست]. بعدشم دو سه روز آخر بنده اعتصاب غذا کردم. اعتصاب غذام هم سه دلیل داشت: یکی اینکه خودم رو تنبیه بکنم در وهله اول که حضرت آقا رو تو این قصه اذیت کردم. دوم اینکه اعتراض داشتم به عملکرد قوه قضاییه؛ اعتراض شدید. سوم هم اینکه به خود آقای دادستان هم عرض کردم که هاشمی و خاندانش و زنش و بچه هاش و بخصوص فائزه، اونام باید دستگیر بشن. توجه کردی؟

  بعله. راستی حاج آقا اون حرف هایی که در فیلم می شنویم واقعا گفته شده؟

  ببینین من البته ماهواره ها رو نگاه نکردم که ببینم کدوم فیلم رو گذاشتن. دو تا کیلیپ بود؛ اونی که گفتم دهنتو جر میدم، پدرتو در میارم، درست بود، اونارو خودم گفتم. به آقای دادستان هم گفتم کتمان نمی تونم بکنم.حرفی رو که بوده زدم، اونم به خاطر اینکه قوه قضاییه با اینا برخورد نکرد، این آتشفشان در درون من غلیان کرد، یکدفعه منفجر شد. حالامنتظر بدتر از ایناشم باشن. منتها حضرت آقا [خامنه ای] گفتن فحاشی به طور کلی نفی میشه که مام روی چشم مون میذاریم و فرمایش مقام معظم رهبری رو نصب العین خودمون قرار میدیم اما اون فحش رکیکی رو که آخرش هست من به طور کلی تکذیب می کنم. من فحش ندادم. اونو کس دیگه گفته. توجه می کنین؟

  بعله! حالا اصلا فیلم رو کی گذاشته؟ یک ذره مشکوک به نظر نمی رسه؟

  خب مشکوک که کل داستان مشکوکه، ولی من خدمت آقای دادستان هم عرض کردم که والله قسم من کارم عمل به هنگام بود. من برخورد با اینا رو جزو زندگیم می دونم و واجب هم هست. یعنی به خودم واجب می دونم که با اینا برخورد کنم. به دادستان ام عرض کردم من پامو از اینجا بذارم بیرون حیثیت برای هاشمی نمیذارم؛ چون شما برخورد نکردین حالا خود ملت باید برخورد قهر آمیز بکنن. همون روزی که حضرت امام فرمودن اگر مسئولین به داد شما نرسیدن راسا اقدام بکنید، تکلیف رو روشن کردن. خب مام می خوایم راسا اقدام بکنیم. توجه کردین؟

  بعله! ولی حاج آقا رئیس قوه قضاییه که منصوب حضرت آقاست. باید عمل بکنه. به نظر شما چرا نمی کنه؟

  حاج خانم! قوه قضاییه گندشو درآورده. الان تمام اعتراض ما روی قوه قضاییه س. من خدمت آقای دادستان هم عرض کردم الان ۲۰ ماهه اغتشاشه. شما دارین می بینین که این دختر هرزه کثیف شترسوارساندویچ خورـ یعنی با همین لحن گفتم ها..ـ هر موقع شما گرفتینش میگه من دارم ساندویچ می خورم. این چه ساندویچیه که ۲۰ ماهه داره گاز می زنه تموم نمیشه! اینها از تمام خط ها عبور کردن. به خدا و پیغمبر و امام و حضرت امام و حضرت آقا توهین کردن. شما هیچکدومتون رگ تون بیرون نزد. اکثر مسئولین نظام، بخصوص خیلی از حوزوی های ما خفه خون گرفته بودن.. مقام هاشمی بالاتره یا نعوذبالله مقام آقا امام زمان؟ مقام هاشمی بالاتره یا مقام حضرت آقا؟ این کثافت ها این همه از تمام خط قرمزها عبور کردن، به تمام مقدسات ما توهین کردن، هیچکس رگ اش بیرون نزد، اون وقت من به کره هاشمی گفتم یابو به تریج قبای همه برخورده؟ رگ همه زده بیرون! این برای اینه که قوه قضاییه نتونسته درست عمل بکنه. این را هم یقین دارم که لاریجانی با این حرفی که در مورد من زده خودش از همین هاست.

  خود همین ها یعنی کیا؟

  اینا ادمای خود هاشمی ان. عمله اکره خود هاشمی ان. حالا نمی تونم پشت تلفن به شما بگم، دارن صدای منو می شنون ولی من توی خود اوین شم گفتم، البته این رو نگفتم ولی پاش برسه به خود لاریجانی ام میگم. من از احدالناسی جز خداترس ندارم.

  چطور؟

  چون جون ام رو گذاشتم کف دستم. کار و زندگی امو گذاشتم. رفیقام جلوی چشمام تیکه پاره شدن. من تیکه های تن شون رو از روی زمین جمع و جور می کردم. من که ساکت نمی شینم. من و امثال من ـ حالا اسم نمی خوام ببرم ـ ساکت نمی شینیم. شاهرگ مون بره اون گره ای رو که جلو کفار باز کردیم، نیگر میداریم. به آقای دادستان هم عرض کردم. گفتم مسئولین نظام ما یک عده شون آلزایمر گرفتن. حضرت امام گفت جنگ مرز و جغرافیا نمی شناسه. تا کفر هست ما هستیم. مبارزه ام هست…

  ولی ببینین حاج آقا اتهام شما اینه که بالاخره دارین در مملکت اسلامی قانون شکنی می کنین.

  غلط کردن! اینا دارن کلیشه ای برخورد می کنن. من دارم با یک دختر هرزه برخورد می کنم؛ آقا صدای همه تون دراومد؟! ببینم قران رو توی مسجد سوزوندن، مشکل نیست؟ خواهرم! اینا قران آتیش زدن، مسجد آتیش زدن..

  کی؟

  روز عاشورا. اینا روز عاشورا ریختن بیرون. سرکرده این فتنه کیه؟ خود هاشمی و خاندانش. زنش صبح انتخابات میاد رایشو بندازه توی صندوق میگه بریزین بیرون. آقا! میگه موسوی رای آورد آورد نیاورد، ملت بریزن توی خیابون حق شونو بگیرن؟!…این یعنی چی…

  حالا ببینین آقای مطهری یک چیزی گفته….

  اونو که ولش کن. غلط کرده. اصلا نگو مطهری خواهرم. اون نجس العینه. من حاضر نیستم اسم شهید مطهری رو روی این کثافت بذارم. بگین علی فریمانی. همین ملعون ـ نوارش هست ـ توی مجلس میگه کوچک زاده اسمش کوچک زاده نیست آخرش اف داره! اون وقت این اعتراض می کنه؟! وقتی این اعتراض می کنه باید بهش بگه بتمرگ پفیوز؟ با همین لحن؟ این اقایی که دنبال اینه که من شلاق بخورم اگر واقعا قانون اسلام برای صغیر و کبیر، غنی و فقیر یکیه باید برای اینام برابر باشه. یعنی چی که چون این نماینده مجلس است در شانش نیست، یعنی چی؟ کسی که الان باید شلاق بخوره، علی مطهریه. من گفتم حرومزاده، درسته اما اینا یقه این صانعی، این مرتیکه بیشرف رو گرفتن؟ چرا این حرومزاده رو نگرفتن؟…

  آهان! شما درد دین دارین. باشه. ولی چرا وقتی مشایی این حرفا رو می زنه، احمدی نژاد این کارها رو می کنه.. شما ساکت این؟

  مشایی رو که سرتاپاشو کثافت و نجاست گرفته. شما فکر نکن من جای دیگه انتقاد ندارم. مشایی از اینا کثافت تر. اینا از مشایی کثافت تر. مشایی یک آدم مرتاضه. رمال داره در زنجان، از اون خط می گیره…..

  خب احمدی نژاد تاییدش می کنه….

  باشه احمدی نژادم اشتباه می کنه. بیخود می کنه تاییدش می کنه. ببین خواهر من هرکی در خط ولایت بود نوکرشم، هرکی از خط ولایت عبور کرد ما دشمن خونی اش هستیم. مقابلش می ایستیم. قران هم فرموده، پیغمبر هم فرموده. ما دیگه از قران خودمون و سیره انبیای خودمون که نمی گذریم. من به آقای دادستان هم گفتم آقا بنده گردنم در مقابل قانون مثل مو باریکه. هر حکمی که شما برای بنده ببرین روی چشم ام میذارم اما به شرطی که کلیشه ای برخورد نکنین….

  ـ حالا فکر می کنین نوبتش میشه که یک روزی باشما هم برخورد بکنن؛ یعنی جدی برخورد بکنن؟

  ببین من که زبونی نیستم که بخوام کوتاه بیام، برخورد بکنن. خودشونم بالاخره برخورد بچه حزب اللهی رو می دونن. می خوان بکنن بسم الله. اوندفعه هم که مارو بردن به کسی نگفتن. متوجه ای؟

  بعله!

  بچه ها قرار بود از اقصی نقاط کشور بریزن. یعنی آمادگی شو دارن. منم به بچه ها شماره تلفن دادم که اگر منو گرفتن سریع کاری رو که باید بکنن، بالاخره بکنن. آمادگی شو دارن الحمدالله. بچه حزب اللهی ها بی صاحب که نیستن که!

  ـ بله ولی بالاخره بچه حزب اللهی ها هم به یک فرمانی میان توی خیابون…همین جوری بیان همه شون رو می گیرن. اون وقت چیکار می کنن؟ مگه چند نفرن؟

  چندنفرن! حالا بگیرن ما رو، برخورد قهر آمیز بکنن ببینن بچه حزب اللهی ها چیکار می کنن.

  ـ گرفتن شون که کاری نداره که.

  کاری نداره چیه خواهرم! مگه می تونن قطار بگیرن همه رو ببرن؟ یکی دو تا هستن مگه. طبق فرمان چیه؟ مگه وقتی ریختن تو اغتشاشات همه رو لت و پار کردن و قلع و قمع کردن به فرمان کسی بود؟

  ـ آهان! خودشون ریختن.

  بله، بچه بسیجی خودش عمل اش به هنگامه، می دونه چه زمانی باید عمل بکنه. این نیست که کسی به اینا خط بده. توجه کردی؟

  ـ بله ولی بالاخره یک مرکزی باید باشه که…

  نه؛ نه؛ مرکز نمی خواد. مرکز فرماندهی حزب اللهی عقل و درایتشه. شور و شعور خود بچه هاس. اینکه مثلا منو بگیرن ببرن زندان، جواب بچه ها به خاطر من نیست. اونا به خاطر تفکره که میان….

  ـ ولی بالاخره بسیج فرمانده داره دیگه…

  نه؛ نه؛ اصلا توی این بازی ها وارد نشین که بسیج فرمانده داره؛ مثلا عزیز جعفری بیاد بگه؟ نه؛ این جوری نیست. خود بچه ها میان به صورت خودجوش.

  ـ خودجوش؟

  بله به صورت میدانی میان. تو نماز جمعه می گن آقا فلانی رو گرفتن. بچه ها میگن آقا بریم اینجا، بریم فلان جا…مگه خیلی از این اتفاقات نیفتاده؟ این جور نیست که بچه ها بشینن. بر فرض مثال الان من بسیجی نیستم ولی حزب اللهی ام. منتظر بشم آقای عزیز جعفری به من فرمان بده؟ نه سپاهه، نه وزارته، نه نیروی انتظامیه، هیچ جا…این انگ ها به ما بسته نمیشه؛ نه؛هر جا که بسیجی ببینه خط امام در خطره، هرجا بسیجی احساس بکنه در مقابل خون شهدا و در مقابل ارزش های اسلامی یک سری عناصر فاسد وایسادن و می خوان یک جریان کثیف و سیاسی راه بندازن، خود بچه ها به صورت خودجوش جلوی این جریان فاسد و کثیف می ایستن.

  ـ خودشون؟

  بعله خودشون.

  ـ حالا این خودشون و خود شما در همین تظاهرات بیست ماه اخیر به قول خودتون ریختین مردم رو قلع و قمع کردین، زن و بچه مردم رو لت و پار کردین. چه احساسی دارین؟

  ببین این جوری برداشت نکن، فیلم ها رو ببین. کسی که میاد در مقابل دین می ایسته، به فرمایش امام باید جلوش وایساد.

  ـ یعنی اونا مقابل دین بودن…

  من اون کسی که دست دوست دخترشو گرفته اومده بیرون، بستنی لیس می زنه، می خواد با کفش نماز بخونه ، دهنشو جر میدم. اینا مردم نیستن. توجه می کنی؟

  ـ بعله! همه توجه ام به شماست.

  این محاربه. باید اعدام بشه. شما آیه ۳۲ سوره مائده رو بخونین. میگه کسی که در مقابل پیغمبر خدا و دین خدا می ایسته، اینو باید دست و پاشو، خلاف همدیگه قطع بکنین. حکم خداست، لاریجانی باید بگه؟!

  ـ ولی وقتی حکومت اسلامیه، رئیس قوه قضاییه شم آقا انتخاب کرده، نباید قانون باشه؟

  منم دارم در چارچوب حکومت اسلامی حرف می زنم نه حکومت قذافی. کسی که در مقابل حکومت اسلامی صف آرایی می کنه، می خواد ارزش ها رو زیر پا بذاره باید تیکه تیکه اش کرد.

  ـ حالا خوب شد گفتین قذافی. الان ملک حسن، پادشاه اردن رو دعوت کردن ایران. این درسته؟

  ببینین اون ملک فهد، اون حرومزاده که حضرت امام فرمود من اگر صدام رو ببخشم ملک فهد رو نمی بخشم. اگر فهد با آب زمزم و کوثرم خودشو شستشو بده، غیر قابل بخششه…

  ـ ببخشین من گفتم ملک حسن، پادشاه اردن رو گفتم…

  ملک حسن. من هم تعجب کردم گفتم ملک فهد رو که دعوت نکردن.

  ـ نخیر هنوز دعوت نکردن. پادشاه اردن رو گفتم.

  این هم پسر همون حسین اردنی ملعونه که طناب جنگ علیه ایران رو کشید، حالا اومده اینو دعوت کرده. حالا باید ببینیم اینو کی دعوت کرده… البته من الان نمی تونم نتیجه گیری بکنم ولی اینو بدون که در هر حال دعوت این کسانی که حضرت امام اونا رو منفور و ملعون معرفی کرده زیر سر امثال مشایی و هاشمیه.

  ـ احمدی نژاد گفت من دعوت کردم عقب نشینی هم نمی کنم، خودم شنیدم.

  آقای احمدی نژادم که وحی منزل نیست که. آقای احمدی نژاد تا زمانی برای ما آقای احمدی نژاده که در خط ولایت باشه. خارج بشه از این خط ایشونم منفور بچه بسیجی هاست. منفور ملت ایرانه. اگر تو خط ولایت بود نوکرشم هستیم. اینکه احمدی نژاد بره پیش اینا یا لاریجانی بلند میشه میره مبارک رو ماچ می کنه، نعوذبالله اینا فرستاده خدا نیستن که ما بگیم اینا هر کاری بکنن ما قبول داریم. نه؛ ما پیرو ولایت مون هستیم، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه بیش.

  ـ حاج آقا! سئوال آخرم اینه که الان احتمال میدین دستگیرتون کنن؟ ببرن تون واقعا؟

  دستگیرمون کنن. من که ترسی ندارم که.

  ـ می دونم ولی احتمالشو می دین که این کارو بکنن؟

  ببین خواهرم، من جرمی مرتکب نشدم. با دختر هاشمی برخورد کردم، با پسرش. فحش دادم. دری وری گفتم، جرم ام هم ثابت بشه در وهله اول طبق ماده ۶۰۸ قانون کیفری، ۵هزار تومن تا صدهزارتومن جریمه س، اگر ثابت بکنن ۷۴ ضربه شلاقه. نهایتش ام یک سال زندانه. این که زندانه من اگر تو خرمن آتیشم بگن میرم، اگر تو دهنه کوه آتشفشان هم بگن میرم، خود حضرت آقا بگه من میرم. این مهم نیست که منو بگیرن، مهم اینه که عملکرد قوه قضاییه در چه راستایی داره شکل می گیره. قوه قضاییه ما فشل است، قوه قضاییه ما سوراخه. قوه قضاییه ما مشکل داره…

  ـ خب چرا؟ مثلا الان رحیمی معاون اول احمدی نژاد پرونده داره. خانه فساد فاطمی و از این حرفا ولی نمی تونن باهاش کاری کنن چون….

  بله، بابا فساد مالی داره اون. منم می دونم. ولی قانون باید مثل آفتاب باشه. آفتاب به کافر می تابه به دیندار می تابه، به گندم و ببخشین به سگ و گربه ام می تابه. خب؟ وقتی در حکومت اسلامی قرار باشه قانون توش اعمال بشه دیگه صغیر و کبیر نباید بشناسه.

  ـ خدا باباتو بیامرزه

  بله؟

  ـ می فرمودین…

  چه اونی که قیطریه می شینه چه اونی که جنوب شهر، همه باید در برابر قانون متواضع باشن، قانون هم باید با همه اینا یکسان برخورد بکنه…

  ـ خب نمی کنه که.

  خب مردم باید خودشون یک حرکتی بکنن دیگه. من خدمت شما عرض بکنم الان فکر نکنین چون آقای لاریجانی نماینده حضرت آقاست در قوه قضاییه، آقا ازش رضایت کامل داره. نه. ایشون عملکردش درست نبوده. در این مدتی که ایشون اومده من شنیدم به جرم اضافه شده.. البته آمار دقیق شو نمی دونم. یکی از این دوستان ما می گفت از وقتی لاریجانی اومده تعداد زندانی های ما اضافه شده.

  ـ خب زندانی های این دو سال اخیر بعد از انتخاباته دیگه.

  نه؛ نه. انتخابات. باز شما یک خرده داری میری خاکی. مسائل پیرامون انتخابات بحث خودش را داره. اون اصلا سوای این حرفاست…

  ـ نه دارم از نظر تعداد زندانیان میگم.

  نه اونا زندانی سیاسی ان، زندانی سیاسی با زندانیانی که جرم اجتماعی مرتکب می شن فرق می کنه.

  ـ آهان یعنی شما می گین زندانی عادی زیاد شده.

  آره. مثلا همین مواد مخدر. یا مثلا اعلام کردن با چاقو کش ها برخورد قاطع می کنیم، حتی اعدام می کنیم. اون وقت شما ببینین رسما در تهرون اینهمه چاقو فروشی هست. انواع و اقسام چاقو و قمه رو دارن می فروشن. کجا با اینا برخورد کردن؟…

  ـ خوب شد این چاقو رو گفتین. چند تا عکس روی سایت ها هست از لباس شخصی ها و بسیجی ها که در تظاهرات چاقو دست شونه؛ با اسم و رسم. دیدین اونا رو؟

  دیدم. اولا اینو خدمت شما عرض بکنم که امام گفتن هر وقت دیدین رادیوهای بیگانه، ماهواره های بیگانه دارن علیه شما سمپاشی می کنن بدونین کارتون درست بوده. اما اگر ازتون تعریف کردن بدونین بابا مشکل دارین…

  ـ ببینین این عکسا چاپ شده، اینها در حال زدن مردم هستن و چاقو دست شونه…

  خب از کجا معلوم بسیجیه؟ روش نوشته بسیجی؟ هر کی ریش میذاره، یقه شم تا این بالا می بنده بسیجیه؟ خواهرمن! الان که دیگه هزارتا کلک توی اینترنت و توی کامپیوتر میشه زد. دیشب یک فیلم نشون داد، فیلم فداکار، زنه لخت لخت بود با کامپیوتر لباس تنش کرده بودن. اصلا مشخص بود لخت بود.

  ـ خب بله دیگه مشخص میشه

  نه؛ ولی لباس تنش کرده بودن.

  ـ خب سیستم امنیتی جمهوری اسلامی که قوی است. عکس اینام که هست، می تونستن بگیرنشون. نه؟

  مگه ثابت شده؟ مگه گفتن؟ مگه گرفتن؟

  ـ همینو میگم دیگه. عکسا نشون میده لباس شخصی و بسیجی ان. حالا اگر طرف رو بگیرن و دادگاه علنی بذارن با سند و مدرک بگن بسیجی نیست روشن میشه دیگه..

  ببین من اصلا چرا غیر مستند صحبت کنم. ما خودمون ده نفرو گرفتیم، لباس شخصی تن شون بود، پدرشونم درآوردیم اما دیدیم آدمای عوضی ان. دستاشونم خالکوبی بود. خب تلویزیون خودمون که داره نشون میده. هفته ای چند بار پلیس قلابی می گیرن. با لباس میان از مردم اخاذی می کنن. ما باید بگیم اینا نیروی انتظامی ان؟

  ـ آخه اینا در تظاهرات بودن. داشتن مردم رو لت و پار می کردن. قلع و قمع می کردن. شما میگی قلابی بودن؟

  خواهرم تلویزیون خودمون هرروز اینا رو نشون میده. به صورت کامپیوتری این چیزارو درست می کنن.

  ـ آهان. یعنی اینایی که در تظاهرات لت و پار می کردن چاقو نداشتن. چی داشتن اون وقت؟

  شما مگه در خیابون آزادی بودی…

  ـ نه بابا نرفتم، ترسیدم. همه رو می گرفتن لت و پار می کردن.

  ما تو آزادی یک مشت اراذل و اوباش رو دیدیم، حدود سه چهار هزار نفر بودن. می دونی ما چند نفر بودیم؟

  ـ چندنفر؟

  خدا گواهه که صدنفر.

  ـ همون موتورسوارها بودین؟

  ریختن سرمون با شمشیر و قمه می خواستن مارو تیکه پاره کنن. ولی بچه ها ریختن ما رو نجات دادن.

  ـ بعد شما اونارو لت و پار کردین.

  بله؛ توجه کردین؟ ما نزدیک هشت نه تا شهید دادیم در راس اش هم شهید حسین غلام کبیری در شهر ری.

  ـ مثلا صانع ژاله؟ اونم بسیجی بوده؟

  [سکوت] والا من نمی دونم می گن کارت بسیجی داشته. بوده یا نبوده رو من نمی دونم. من نمی شناسم ایشون رو.

   
 33. نظرات سایت کلمه

  ۱۷ دیدگاه

  At 2012.08.21 11:14, امیدسبز said: عالی عالی عالی
  دووووسسست دارم نوری زاد
  نامت بلند آوازه و جاوید باد ای شیرمرد

  یاحسین میرحسین

  []

  At 2012.08.21 11:23, مهدی said: خود شما از این وضعیت راضی هستید؟ اگر راضی نبودید، یک بار و فقط یک بار اعتراض میکردید.
  این شیوه مورد پسند شماست. صدای معترضان باید خفه شود و ماموریت اصلی بسیجیان همین است.

  []

  At 2012.08.21 18:45, ناشناس said: یعنی احمدی نژاد از کاخ ریاست جمهوری اش تا محل مصاحبه با زیپ باز شلوار اومده بوده؟؟؟؟؟؟ یعنی ایشان یادش می ره که شلوار یک وسیله ای داره بنام زیپ که باید آن را بست؟؟؟؟؟ گفتی بی مخ؟ والا بی مخ ها هم زیپ اشون رو می بندن!

  []

  At 2012.08.21 20:35, javad said: عالی بود جناب نوریزاد. تشکر از تلاش های شما.
  چیزی که فیلم های شما رو بسیار جذاب میکنه ارائه مدرک هست که بعد از حرف شما به نمایش در میاد. این برای افراد بی اطلاع و شکاک خیلی خوبه. منتظر فیلم های بعدی شما هستیم…

  []

  At 2012.08.22 10:15, سامان said: نوریزاد عزیز
  پاینده باشی

  []

  At 2012.08.22 17:56, شعبان رمضانزاده said: آقای نوریزاد سلام. عجب روزگار عجیبی ست هم میهن. چه خوب شد که روحانیت با تمام قد و با تمام وزن و اسلام با تمام تارخ و تمام جغرافیایش در ایران بقدرت رسید. و چه خوب شد چنین تآتری بجود امد و روحانیت بدون استثناء بر صحنه ی این تأتر رفت و لخت و عریان خود نمود و خود آزمود و ما را نیز بیازمود و بیاموخت. آری چه خوب شد که این صالحان تشنه ی خدمت به قدرت رسیدند و نشئه ی پول نفت شدند و ما را از کرامات خود با خبر کردند. و گرگان هار را در دامان خود پروریدند و چنان کردند که چنین شد. و اما ما مردم که تولید کنندگان مصرفیم و در تمامی این قرون سیاه غیر از پنبه کردن رشته های پدرانمان هیچ نکرده ایم سزاوار همین دولت و همین ولایتیم.

  []

  At 2012.08.22 19:30, سمانه said: سسپاسگذاریم از تلاش ها و زحمات شما جناب نوریزاد.

  []

  At 2012.08.22 20:49, یونس مشرقی said: ددربارهای شاهان ایران پر بوده از دلقک ها ، شاعران و مورخانی که برای صله ، برای آن ها دم تکان می داده اند ولی برای این جامعه ی الان درد نبوده این اراذل و اوباش نیست ؛ درد و رنج این است که این آدم ها در تاریخ ایران بوده و هستند و خواهند بود ولی به قول آقای نوریزاد دکتر و مهندس و آیت الله و …. می باشند و حتی دین اسلام هم نتوانست ذهن مردم ایران را دچار تحول نماید تا شاید این افراد را در درون خود نپروراند !

  []

  At 2012.08.22 21:37, عمار said: خدایا به دادمون برس و خداییه خودت رو ثابت کن

  []

  At 2012.08.22 22:44, مریم said: آقای یونس هر چیزی هم اسلام و هم دموکراسی وقتی از آن توسط مردم و بصورت پیوسته و بی انقطاع حراست نشد همین می شود. این حکومت توهین به شرف انسان است٬ توهین به ایران است٬ توهین به ایرانی ست٬ اما متاسفانه مردم مسلمان ایران آنرا تا کنون تحمل کرده اند. کجای دنیا شما سراغ دارید که سه هزار میلیارد فقط یک قلم دزدی شود و مردمش آن حکومت را و آن نظام را عوض نکنند!!! تازه برادر این یک قلمش اشت! و تازه رهبری نظام خواهان فیصله ی این مسئله و کش ندادنش است !!! و این یعنی اینکه دوستان رهبری اینکاره اند!!

  []

  At 2012.08.23 03:05, ناشناس said: من نتوانستم فیلم ها را ببینم راهنمائی کنید .سپاسگذارم

  []

  At 2012.08.23 03:06, ناشناس said: عجب نوری زاد . هم چنان نور می دهد و نور می افشاند

  []

  At 2012.08.23 03:09, ناشناس said: اگر مردم جنبش سبز یک در صد غیرت این مرد نوری زاد را داشتند تا حالا مستبد و متحجران اطرافش گورشان را گم کرده بودند واین همه بدبختی نکبت
  و غم نبود

  []

  At 2012.08.23 03:15, ناشناس said: دو ستت داریم نوری زاد

  []

  At 2012.08.23 13:39, افشار said: آقای نوری زاد؛ ای کاش اینگونه در اوان انقلاب علیه قدرت طلبان قدعلم میکردی!! اگر چنین میشد قطعآ حال و روز دیگری داشتیم.
  من شهامت تان را می ستایم، اگر شمه ای از سوابق کاری تان در انقلاب ۵۷ را برای ابهام زدایی برشمارید تا خیال همه راحت شود.

  []

  At 2012.08.23 17:20, ناشناس said: ای وای آدما چقد عوض میشن یه روزی داغ وانقلابی وتند رو یه روزم ضد انقلاب
  آقای نوری زاد یادش بخیر آن موقع که با خلوص نیت تو مستند و سازندگی فعالیت می کردی ولی حالا مثل آب خوردن دستاوردهای علمی دانشمندانمونو وارداتی میدونید
  واقعا متاسفم/////////////

  []

  At 2012.08.24 00:48, ناشناس said: سلاسلام بر تو که زبان انسانهای بی زبان هستی. من هدف وشیوه ات را می ستایم ،ای مرد خدا.

  []

   
 34. واقعا همه اين چيزها را خودش ديده يا تلقين آنطرف آبه.نكنه عمله هاي خانم كلينتون تو فتنه 88 منظورتونه.
  اگه بسيج نبود كه الان بچهات به صدام مي گفتند دايي.اين همه جنازه بچه بسيجيا يراي دفاغ از ناموس اين مملكت .لب مرزها هنوز از زير خاك بيرون مي اد بعد شما با پررويي اونها را شعبان بي مخ خطاب مي كني .
  خاك بر سرت به تو ميگن ايراني

   
  • چرت نگو اخه اشغال کی میگه بسیجی ها بودن که از ناموس ما تو جنگ دفاع کردن اگه این جنگ نبود خودتونو به چی میچسبوندین واسه توجیح شدن. دمت گرم محمد نوری زاد

    
 35. جناب آقای نوری زاده
  ما هم بعضی ازاینا که شما میگید رو قبول داریم ولی از شما باور نمی کنیم زیا اگه راست میگسد باید می موندید وتا پای جون مقاومت می کردید رفتن به انگلیس وآمریکاه وجیره ومواجب بگیر اجنبی شدن مارو نسبت به شما بدبین کرده

   
 36. کاش اندکی از شهامت شما را آقای محمد خاتمی داشت.

   
 37. خدا تو را هدایت وما را عاقبت به خیر فرماید!

   
 38. سلام

  با تشكر از زحمات شما
  يه مقدار بنظر ميرسه دارين شيطنت ميكنين،يعنب چي كه بلافاصله بعد از اسم اقاي هاشمي كه مي اد مصدق رو نشون مدين،اميدوارم كه اين عمدي نباشه و حالا شما بخوايين جاي آقاي خامنه اي اقاي رفسنجاني رو بر بكشين
  ،چون خود اقاي هاشمي هم دست پاكي نداره وخودش اقاي خامنه اي رو بركشيد،لطفا اگه نظرتون سو نيست توضيح بدين

  ……………………………

  سلام دوست گرامی
  من شخصا با شما موافقم. هرگز یک چنین قصدی درکارنبوده است.
  با احترام: نوری زاد

  .

   
 39. ممنون و بسیار خوب و زیبا

  جامعه ما به قدری آلوده و تهی از اخلاق گشته که هر بی اخلاقی و آلودگی را زرنگی و با عرضگی مینامند و هر شخص با وجدان و نیک سرشت بی عرضه نامیده میشود .

  باید به جامعه ای که در ان دزد ،قاچاق چی ،دزده ناموس ،کلاهبردار و غیر را آدم زرنگ مینامند و کسی که با نظامه ظلم و بی اخلاق پرور همکاری کرده را با عرضه میگویند گریست .

  این جامعه دچار فلج اخلاقی گشته و برای درمان ان باید بسیار سالها کار درمانی کرد .اولین و مهمترین درمان را باید با گذشتن از حکومت دینی و برپائی حکومت آزاد و فارغ از هر نوع تفکر خاص و با مشارکته تمامی مردم کشور انجام شود .

  باید که این تغییر در نظام جدید از صدا و سیما ،مدارس ،فرهنگ ،اجتما و نقاطع دیگر شروع شود همچنین به جای مرگ بر باید که زندگی و عشق جایگزین گردد .این کار زمان میبرد ولی با امید به خدا در نسلهای آینده جواب خواهد داد.

   
 40. سلام دکتر
  داشتم توی اینترنت این فیلم رو می دیدم فکر کردم شاید در کارهای زیبای شما (شعبان بی مخ ها) به کار بیاید.
  فیلم مصاحبه نوشابه امیری با سعید تاجیک! واقعا نمونه کامل یک شعبان بی مخ
  امیدوارم به درد بخوره
  ارادت دارم
  دوستدار شما علی

   
  • اینهارو اگه برای سنگ مینوشتی یه صدایی میومد باید یه فکری کرد که آقای خامنه به بصیرت خودش بیا فزاید و کمتر به خواب دیدن وخیالات رجوع کنه . آره باید یه راهی پیدا کرد و شاید خود شما که با او دوست بودید یه راحلی پیدا کنید یا حداقل یه پیشنهادی تو همین صفحه خودتون بذارید . مثلا : اقای خامنه ای که از حضرت علی بالاتر نیست که؟ حضرت علی افسار قدرت را رها کرد و به دست مردم سپرد !!اگه معتقدند که بالاترند ما هم می پذریم اما اگه خود را در ردیف او مبداند همین حالا انتخابات آزاد بر گزار کنه تا از ای بن بست خارج بشیم ! آره باید فکر ی کرد نباید وارد جنگ بشیم نباید وارد جنگ بشیم……………………………………………………..

    

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

81 queries in 1006 seconds.