سر تیتر خبرها

تونل رنگین عشق در ژاپن

Wisteria tunnel
باغ کاواچی فوجی در جنوب ژاپن واقع شده و از طریق جاده با توکیو حدود ۴ ساعت فاصله دارد. شاید زیباترین نقطه این باغ “تونل گلیسین” آن باشد … ژاپنی ها اقاقیا و گلیسین را “فوجی” یا “درخت عشق” مینامند. گلیسین درختچه ای است با طول عمر زیاد و مقاوم که در شرایط محیطی مناسب سالی ۳ متر رشد می کند. گلیسین گلهایی به رنگ سفید، آبی، ارغوانی یا بنفش را به صورت گل آویز خوشه ای به نمایش می گذارد که بسیار رویایی است.

Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

3 نظر

 1. درود بر خدایی که زیباست و زیبایی رادوست دارد.
  چه می شد اگر خدا چوبش صدا داشت و این حاکمان را از قدرت و ثروت و شهوت دور میکرد. اما… عجله ای نیست آقای خامنه ای این گوی و این میدان زورش از تو و چوبش از هو

   
 2. جناب نوریزاد درود . مردم ایران هم در تونلی زندگی می کنند که پوشیده است از جهل و خرافات و فقر و زجر و شکنجه و زورگویی و بی ناموسی و هر چه که از رزایل سراغ دارید در این تونل خواهید دید.

   
 3. جناب نوریزاد
  سلام

  فکر می کنید اگر رهبری به همچین جایی می رفتند ، یا در کافه های شانزلیزه قهوه می خوردند ، یا در خیابانهای لندن و نیویورک قدم می زد باز هم به همین شکل رهبری می کردند.تصور کنید خامنه ای ، جنتی ، احمد خاتمی ، مهدوی کنی و یزدی و… امکان سفر به همچین جایی را داشتند آیا باز هم به همین شکل روزگار می گذراندند.به نظرمن مشکل امروز ما  زاویه دید کوچک حکومت گران است.در این خصوص حتما نوشته ای را خدمتتان عرضه خواهم کرد.پیروز و سلامت باشید.

   

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

81 queries in 1813 seconds.