سر تیتر خبرها

دیدار جمعی از اهالی هنر و سینما با خانواده ی دکتر محمد نوری زاد

این نامه به همسر ایشان داده شد تا به طریق ممکن آن را به دست محمد نوری زاد برساند…

در پی اعتصاب غذای محمد نوری زاد و وخامت وضعیت جسمانی وی، جمعی از اهالی سینما با خانواده آقای نوری زاد ملاقات کردند و ضمن اظهار همدلی و همدردی با شرایط ایجاد شده برای این هنرمند متعهد طی نامه ای خواستار پایان گرفتن وضعیت بحرانی محمد نوری زاد شدند.
این نامه به همسر ایشان داده شد تا به طریق ممکن آن را به دست محمد نوری زاد برساند.Share This Post

درباره محمد نوری زاد

با کمی فاصله از تهران، در روستای یوسف آباد صیرفی شهریار به دنیا آمدم. در تهران به تحصیل ادامه دادم. ابتدایی، دبیرستان، دانشگاه. انقلاب فرهنگی که دانشگاهها را به تعطیلی کشاند، ابتدا به آموزش و پرورش رفتم و سپس در سال 1359 به جهاد سازندگی پیوستم. آشنایی من با شهید آوینی از همین سال شروع شد. علاوه بر فعالیت های اصلی ام در جهاد وزارت نیرو، شدم مجری برنامه های تلویزیونی جهاد سازندگی. که به مناطق محروم کشور سفر می کردم و برنامه های تلویزیونی تهیه می کردم. طوری که شدم متخصص استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان. در تابستان سال 1361 تهران را رها کردم و با خانواده ی کوچکم کوچیدم به منطقه ی محروم بشاگرد. به کوهستانی درهم فشرده و داغ و بی آب و علف در آنسوی بندرعباس و میناب. سال 1364 به تهران بازآمدم. درحالی که مجری برنامه های روایت فتح بودم به مناطق جنگی می رفتم و از مناطق عملیاتی گزارش تهیه می کردم. بعد از جنگ به مستند سازی روی بردم. و بعد به داستانی و سینمایی. از میان مستندهای متنوع آن سالهای دور، مجموعه ی “روی خط مرز” و از سریالهای داستانی: پروانه ها می نویسند، چهل سرباز، و از فیلمهای سینمایی: انتظار، شاهزاده ی ایرانی، پرچم های قلعه ی کاوه را می شود نام برد. پانزده جلدی نیز کتاب نوشته ام. عمدتاً داستان و نقد و مقاله های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی. حوادث خونین سال 88 بساط فکری مرا درهم کوفت. در آذرماه همان سال بخاطر سه نامه ی انتقادی به رهبر و یک نامه ی انتقادی به رییس قوه ی قضاییه زندانی شدم. یک سال و نیم بعد از زندان آزاد شدم. اکنون ممنوع الخروجم. و نانوشته: برکنار از فعالیت حرفه ای ام.

2 نظر

  1. گر یزید مقتدر پا بر سر ایشان نهد

    خاک پایش را به آب دیده معجون می کنند
    درود بر نوری زاد درود بر شرف او که خود و اینان خود را به یزیدیان بد کیش نفروخت اگر جمعی همت او داشتند دیکتاتور خدا شده جرات یک روز ماندن هم نمیکرد همتت پایدار و برای ابد در تاریخ این دیار کنار تختی‌ها و بابک‌ها به تیتر خواهی رفت دروو

     
  2. آقاي نوريزاد بازجوي آقاي زائري بودن؟ از نوشته ايشون اينجوري به نظر ميرسه.

     

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نمیشود.

 سقف 5000 کاراکتر

Optionally add an image (JPEG only)

71 queries in 0924 seconds.